AD:

Football Results for Sat 28, Oct 2023

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 28, Oct 2023

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 28, Oct-08:30 - A-League Men
Wellington Phoenix vs Perth Glory FC

1-0

2-1
Sat 28, Oct-12:45 - A-League Men
Western Sydney Wanderers vs Western United FC

5-0

5-0
Sat 28, Oct-19:00 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs Egnatia Rrogozhine

0-1

1-1
Sat 28, Oct-19:00 - Albania Super league
Teuta Durres vs Partizani Tirana

0-0

0-1
Sat 28, Oct-16:00 - Albania Super league
KF Tirana vs KS Dinamo Tirana

1-0

1-1
Sat 28, Oct-22:30 - Andorra Super league
FC Ordino vs CF Esperanca

3-0

4-0
Sat 28, Oct-18:00 - Angola Girabola League
Bravos do Maquis vs CD Lunda Sul

1-0

1-2
Sat 28, Oct-19:00 - Angola Girabola League
Kabuscorp do Palanca vs Sporting Cabinda

1-0

2-0
Sat 28, Oct-21:45 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Talleres Remdios de Escalada

0-0

0-1
Sat 28, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Comunicaciones(AR) vs Deportivo Armenio

0-1

0-3
Sat 28, Oct-22:40 - Argentina Prim B Metropolitana
Los Andes vs Argentino de Merlo

1-0

1-0
Sat 28, Oct-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs General Lamadrid

0-1

2-2
Sat 28, Oct-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Argentino de Rosario vs El Porvenir

1-1

2-2
Sat 28, Oct-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Mercedes vs Defensores de Cambaceres

0-0

0-0
Sat 28, Oct-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
CDyS Juventud Unida vs Centro Espanol

0-1

0-1
Sat 28, Oct-04:30 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin Tucuman vs Deportivo Riestra

0-1

0-1
Sat 28, Oct-15:00 - Armenia Premier League
FC Van vs FC Ararat-Armenia

0-0

0-2
Sat 28, Oct-16:30 - Austria Erste Division
First Vienna FC vs FC Liefering

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:30 - Austria Erste Division
SV Stripfing vs SC Bregenz

0-1

1-1
Sat 28, Oct-19:00 - Austrian Bundesliga
FC Blau Weiss Linz vs Wolfsberger AC

1-0

2-0
Sat 28, Oct-19:00 - Austrian Bundesliga
SK Austria Klagenfurt vs WSG Swarovski Tirol

1-0

1-0
Sat 28, Oct-19:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs Rheindorf Altach

1-0

3-0
Sat 28, Oct-17:30 - Austrian Regionalliga East
Team Wiener Linien Elektra vs Mauerwerk

0-0

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Austrian Regionalliga East
SR Donaufeld Wien vs Wiener Viktoria

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:30 - Austrian Regionalliga Mitte
SV Ried B vs Wallern

0-1

0-3
Sat 28, Oct-17:30 - Austrian Regionalliga West
Dornbirner SV vs VfB Hohenems

0-2

3-4
Sat 28, Oct-16:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs RW Rankweil

0-1

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Austrian Regionalliga West
SPG Silz Motz vs SC Rothis

1-0

2-1
Sat 28, Oct-19:59 - Bahrain Premier League
Al Hala vs Al Riffa Club

0-0

1-2
Sat 28, Oct-19:59 - Bahrain Premier League
Shabab Manama vs Al-Muharraq

2-0

3-2
Sat 28, Oct-14:00 - Belarus Pershaya Liga
Zhodino Yuzhnoe vs FC Molodechno

4-1

5-1
Sat 28, Oct-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Vitebsk vs Shakhtyor Petrikov

0-1

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Arsenal Dzerzhinsk vs FC Baranovichi

1-0

3-0
Sat 28, Oct-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Niva Dolbizno vs FK Ostrovets

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Slonim

2-0

2-2
Sat 28, Oct-21:30 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs FK Isloch Minsk

0-0

0-0
Sat 28, Oct-15:00 - Belarus Premier League
Naftan Novopolock vs Slavia Mozyr

1-2

2-2
Sat 28, Oct-19:30 - Belarus Premier League
FC Shakhter Soligorsk vs FC Torpedo-BelAZ Zhodino

0-0

0-1
Sat 28, Oct-12:00 - Belarus Reserves League
Energetyk-BGU Minsk Reserve vs Smorgon FC Reserve

3-1

7-1
Sat 28, Oct-21:30 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs KVK Tienen

0-0

2-1
Sat 28, Oct-21:30 - Belgian First Amateur Division
Gent B vs Sint-Eloois-Winkel

0-1

2-3
Sat 28, Oct-22:00 - Belgian First Amateur Division
Excelsior Virton vs Thes Sport Tessenderlo

0-0

0-1
Sat 28, Oct-22:00 - Belgian First Amateur Division
Royal Olympic Club Charleroi vs Hoogstraten VV

1-0

2-1
Sat 28, Oct-22:45 - Belgian Pro League
Anderlecht vs Oud Heverlee Leuven

2-1

5-1
Sat 28, Oct-18:00 - Belgian Pro League
KV Mechelen vs Cercle Brugge

0-0

0-2
Sat 28, Oct-20:15 - Belgian Pro League
KAS Eupen vs Sporting Charleroi

1-0

2-0
Sat 28, Oct-21:00 - Belgian U21 Youth League
St.-Truidense VV(U21) vs Red Star Waasland-Beveren(U21)

0-0

0-0
Sat 28, Oct-22:00 - Belgium - 2e Klasse
SK Beveren vs Francs Borains

2-0

3-0
Sat 28, Oct-22:00 - Belgium - 2e Klasse
Jong Genk vs Lierse Kempenzonen

1-1

1-3
Sat 28, Oct-18:00 - Belgium - 2e Klasse
RFC Seraing vs Club NXT

0-0

2-1
Sat 28, Oct-17:30 - Belgium Women 1st National
Eendracht Aalst Women\'s vs Westerlo Women\'s

3-0

5-1
Sat 28, Oct-21:30 - Belgium Women 1st National
RSC Anderlecht II Women\'s vs ASE De Chastre Women\'s

3-0

10-0
Sat 28, Oct-18:00 - Belgium Women 1st National
Famkes Merkem Women\'s vs Zulte Waregem II Women\'s

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Belgium Women 1st National
Ladies Genk B Women\'s vs Moldavo Women\'s


5-4
Sat 28, Oct-17:00 - Belgium Women 1st National
Gent B Women\'s vs KVK Tienen Women\'s

1-0

2-0
Sat 28, Oct-17:00 - Belgium Women 1st National
FC Alken Women\'s vs RAEC Mons Women\'s

0-0

8-0
Sat 28, Oct-16:00 - Belgium Women 1st National
Club Brugge II Women\'s vs Standard Liege B Women\'s


1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Bosnia 1st League
Radnik Bijeljina vs Sloboda Mrkonjic Grad

2-0

3-0
Sat 28, Oct-18:00 - Bosnia Premijer Liga
Borac Banja Luka vs NK Siroki Brijeg

1-0

1-0
Sat 28, Oct-15:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Sloga Doboj vs FK Sarajevo

1-0

3-0
Sat 28, Oct-22:30 - Brasileiro Serie B
Criciuma SC vs Sampaio Correa (MA)

3-0

3-0
Sat 28, Oct-22:30 - Brasileiro Serie B
Ituano (SP) vs Mirassol FC

0-0

0-0
Sat 28, Oct-02:00 - Brasileiro Serie B
Ceara vs Sport Club Recife (PE)

1-1

2-1
Sat 28, Oct-04:30 - Brasileiro Serie B
Gremio Novorizontino vs Ponte Preta

0-0

2-0
Sat 28, Oct-04:30 - Brasileiro Serie B
Guarani Futebol Clube vs Botafogo SP

0-0

0-1
Sat 28, Oct-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Botafogo SP Youth vs Gremio Novorizontino Youth

0-1

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Palmeiras Youth vs Portuguesa Youth

2-1

4-2
Sat 28, Oct-03:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Paulo Youth vs Ibrachina SP Youth

1-0

2-0
Sat 28, Oct-22:00 - Brazil Carioca B
Macae RJ vs Friburguense (RJ)

3-2

3-4
Sat 28, Oct-22:00 - Brazil Carioca B
Barra Da Tijuca RJ vs Duque de Caxias RJ

1-0

1-0
Sat 28, Oct-22:00 - Brazil Carioca B
Perolas Negras RJ vs Goytacaz RJ

0-1

0-1
Sat 28, Oct-22:00 - Brazil Carioca B
Nova Cidade RJ vs Serra Macaense RJ

1-1

1-1
Sat 28, Oct-22:00 - Brazil Carioca B
Serrano RJ vs Sao Goncalo EC RJ

3-1

4-3
Sat 28, Oct-17:00 - Burundi Ligue A
Telaviv FC vs Tigre Noir FC

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:00 - Burundi Ligue A
Inter Stars vs Lydia Ludic Burundi Academic

0-0

0-1
Sat 28, Oct-15:00 - Cambodia League
Boeung Ket FC vs PKR Svay Rieng

0-1

1-3
Sat 28, Oct-23:30 - Chile Tercera Division
Union Companias vs Provincial Ranco

1-0

1-0
Sat 28, Oct-10:30 - China League One
Jinan XingZhou vs Wuxi WuGou

0-1

1-2
Sat 28, Oct-10:30 - China League One
Yanbian Longding vs Shanghai Jiading Huilong

1-0

3-0
Sat 28, Oct-10:30 - China League One
Guangzhou FC vs Qingdao West Coast

0-2

0-2
Sat 28, Oct-10:30 - China League One
Nanjing City vs Sichuan Jiuniu

0-0

0-1
Sat 28, Oct-10:30 - China League One
Dandong Tengyue vs Shijiazhuang Gongfu

0-1

1-2
Sat 28, Oct-10:30 - China League One
Jiangxi LuShan FC vs Liaoning Shenyang

1-0

3-1
Sat 28, Oct-10:30 - China League One
Heilongjiang Ice City vs Dongguan Guanlian

0-0

1-0
Sat 28, Oct-10:30 - China League One
Suzhou Dongwu vs Guangxi Pingguo Haliao F.C.

0-1

1-3
Sat 28, Oct-11:00 - Chinese FA U21 League
Dalian Pro(U21) vs Zhejiang Professional FC(U21)

1-0

1-0
Sat 28, Oct-11:00 - Chinese FA U21 League
Shanghai Shenhua(U21) vs Shandong Luneng(U21)

0-1

0-3
Sat 28, Oct-15:30 - Chinese FA U21 League
Shanghai Port FC(U21) vs Chengdu Rongcheng FC (U21)

1-1

3-1
Sat 28, Oct-14:00 - Club Friendly
FC Luzern(U19) vs FC Thun(U19)

1-1

2-3
Sat 28, Oct-18:00 - Club Friendly
Armagh City vs Rathfriland Rangers


1-0
Sat 28, Oct-01:00 - Club Friendly
Trindade AC(U20) vs Goias(U20)

0-1

0-2
Sat 28, Oct-17:00 - Club Friendly
SC Cambuur Reserve vs FC Twente Enschede Reserve

0-1

2-2
Sat 28, Oct-03:00 - Colombia Copa Mustang
Atletico Huila vs Independiente Santa Fe

0-1

2-2
Sat 28, Oct-05:10 - Colombia Copa Mustang
Deportes Tolima vs Union Magdalena

2-1

2-1
Sat 28, Oct-00:30 - Colombia Copa Premier
Atletico FC vs Llaneros FC

1-1

2-2
Sat 28, Oct-01:00 - Colombia Copa Premier
Barranquilla FC vs Cucuta

0-0

0-1
Sat 28, Oct-00:00 - Concacaf Gold Women\'s Cup
Guadeloupe Women\'s vs Cuba Women\'s

0-2

0-2
Sat 28, Oct-03:00 - Concacaf Gold Women\'s Cup
Barbados Women\'s vs Bermuda women\'s

0-1

1-1
Sat 28, Oct-03:00 - Concacaf Gold Women\'s Cup
Trinidad & Tobago Women\'s vs Puerto Rico Women\'s

0-1

1-2
Sat 28, Oct-23:00 - Copa LFPB
Vaca Diez vs Club Always Ready

0-0

2-0
Sat 28, Oct-23:00 - Copa LFPB
Univ de Vinto vs Blooming

2-1

2-1
Sat 28, Oct-02:00 - Copa LFPB
Jorge Wilstermann vs Royal Pari

1-0

2-0
Sat 28, Oct-03:00 - Copa LFPB
Real Tomayapo vs Libertad Gran Mamore

0-0

0-1
Sat 28, Oct-04:30 - Copa LFPB
Club Bolivar vs Oriente Petrolero

2-0

4-0
Sat 28, Oct-05:00 - Costa Rica Primera Division
Santos de Guapiles FC vs Cartagines Deportiva SA

1-0

1-0
Sat 28, Oct-06:00 - Costa Rica Primera Division
Municipal Liberia vs Sporting San Jose

0-0

2-1
Sat 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
CS Grevenmacher vs Yellow Boys Weiler

0-1

2-2
Sat 28, Oct-19:59 - Coupe de Luxembourg
F91 Dudelange vs FC Differdange 03

0-1

0-2
Sat 28, Oct-19:59 - Coupe de Luxembourg
Mamer vs Jeunesse Esch

1-1

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - Croatia 1.HNL
Rudes Zagreb vs NK Varteks Varazdin

0-0

0-0
Sat 28, Oct-20:10 - Croatia 1.HNL
NK Osijek vs Istra 1961

0-0

3-1
Sat 28, Oct-17:00 - Croatia 2 HNL
NK Dugopolje vs NK Sesvete

1-0

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Croatia 2 HNL
Bijelo Brdo vs NK Solin

0-0

1-1
Sat 28, Oct-15:50 - Croatia 2 HNL
HNK Vukovar 91 vs HNK Sibenik

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Croatia U19
HNK Gorica(U19) vs HNK Cibalia U19

0-0

0-1
Sat 28, Oct-14:00 - Croatia U19
Hajduk Split (U19) vs Mladost Zdralovi(U19)

0-1

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - Croatia U19
Rudes U19 vs NK Osijek (U19)


1-3
Sat 28, Oct-17:00 - Croatia U19
Istra 1961 (U19) vs Varteks Varazdin U19


2-0
Sat 28, Oct-19:00 - Cyprus 1 Division
Ethnikos Achnas vs Doxa Katokopias

1-0

2-0
Sat 28, Oct-19:59 - Cyprus 1 Division
Karmiotissa Pano Polemidion vs APOEL Nicosia

0-1

1-2
Sat 28, Oct-19:59 - Cyprus 1 Division
Nea Salamis vs AEL Limassol

1-0

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Cyprus 2 Division
PO Ahironas-Onisilos vs Digenis Morphou

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Cyprus 2 Division
Peyia 2014 vs Asil Lysi

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Cyprus 2 Division
Omonia Aradippou vs Ayia Napa

0-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Cyprus 2 Division
Olympiakos Nicosia FC vs ENAD Polis

1-1

1-3
Sat 28, Oct-16:00 - Cyprus 2 Division
MEAP Nisou vs Akritas Chloraka

0-1

0-2
Sat 28, Oct-16:00 - Cyprus 2 Division
Digenis Ypsonas vs Ermis Aradippou

0-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Cyprus 2 Division
PAEEK Keryneias vs Xylotympou

1-0

1-1
Sat 28, Oct-16:30 - Czech Republic 2. Liga
FC Silon Taborsko vs FC Sellier & Bellot Vlasim

1-0

1-1
Sat 28, Oct-12:15 - Czech Republic 2. Liga
MFK Chrudim vs Hanacka Slavia Kromeriz

3-0

3-1
Sat 28, Oct-12:15 - Czech Republic 2. Liga
MFK Vyskov vs Opava

1-2

1-3
Sat 28, Oct-12:30 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs Dukla Praha

0-1

1-2
Sat 28, Oct-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Jiskra Domazlice vs Slavia Prague B

2-2

3-2
Sat 28, Oct-19:59 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Slavia Karlovy Vary vs FK Robstav Prestice

0-0

1-1
Sat 28, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FC Pisek vs Admira Praha

0-1

1-1
Sat 28, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
SK Motorlet Praha vs FK Loko Vltavin

2-1

2-2
Sat 28, Oct-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Velvary vs Jablonec B

2-1

3-1
Sat 28, Oct-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Arsenal Ceska Lipa vs Hradec Kralove B

1-2

6-3
Sat 28, Oct-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Prepere vs Banik Most Sous

1-2

1-3
Sat 28, Oct-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Banik Ostrava vs FK Jablonec

0-0

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Dynamo Ceske Budejovice vs Pardubice

0-1

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Hradec Kralove vs Teplice

1-0

1-0
Sat 28, Oct-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Sigma Olomouc vs FC Fastav Zlin

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
1.FC Slovacko vs Slovan Liberec

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Frydlant nad Ostravici vs 1. SC Znojmo

0-2

0-2
Sat 28, Oct-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hodonin Sardice vs SK Hranice

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Slovan Rosice vs Zlin B

0-0

2-1
Sat 28, Oct-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Fotbal Trinec vs Uhersky Brod

4-0

8-1
Sat 28, Oct-15:00 - Czech Republic U19 League
Ceske Budejovice(U19) vs Synot Slovacko(U19)

0-0

2-0
Sat 28, Oct-15:30 - Czech Republic U19 League
Dukla Praha (U19) vs MFK Karvina(U19)

1-0

4-1
Sat 28, Oct-19:00 - Danish SAS Ligaen
FC Copenhagen vs Hvidovre IF

2-0

4-0
Sat 28, Oct-15:30 - Denmark 3. Division
VSK Aarhus vs IF Lyseng

0-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Denmark 3. Division
SfB-Oure vs Vejgaard BK

0-2

0-5
Sat 28, Oct-16:00 - Denmark 3. Division
BK Frem vs Naesby BK

0-0

0-0
Sat 28, Oct-14:00 - Denmark Danmarksserien
Horsholm Usserod IK vs Slagelse B&I

2-0

7-2
Sat 28, Oct-14:00 - Denmark Danmarksserien
B 1908 Amager vs BK Skjold

1-0

3-1
Sat 28, Oct-14:00 - Denmark Danmarksserien
Ringsted vs Frederikssund IK

1-2

3-3
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Danmarksserien
FC Aarhus Fremad B vs Hedensted IF

1-1

5-2
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Danmarksserien
Karlslunde vs VB 1968

1-3

1-5
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Danmarksserien
Marienlyst vs OKS Odense

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Danmarksserien
B 1913 Odense vs Dalum

1-2

2-3
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Danmarksserien
Allerod vs KFUM Roskilde

0-1

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Danmarksserien
Vinder Vatanspor-VRI vs Odder IGF

0-1

0-1
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Danmarksserien
Viby vs Varde_IF

0-0

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Denmark Danmarksserien
Sundby BK vs Bronshoj

4-0

5-0
Sat 28, Oct-15:30 - Denmark Danmarksserien
Norresundby vs Vorup

0-0

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Denmark Danmarksserien
Herlev IF vs Greve

1-0

1-2
Sat 28, Oct-16:00 - Denmark Danmarksserien
AB Tarnby vs Gorslev IF

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Denmark Danmarksserien
B 1909 Odense vs Tarup Paarup IF

1-2

2-3
Sat 28, Oct-16:00 - Denmark Danmarksserien
Hobro B vs Kjellerup IF

0-0

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark - 1. Division
Kolding IF vs Aalborg BK

0-1

0-1
Sat 28, Oct-19:59 - Denmark - 1. Division
Helsingor vs Fredericia

3-0

3-3
Sat 28, Oct-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Thisted FC vs AB Gladsaxe

0-0

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Nykobing FC vs Esbjerg FB

0-2

0-3
Sat 28, Oct-15:45 - Denmark - 2. Division Groupe A
FA 2000 vs Skive IK

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FC Roskilde vs Brabrand IF

2-1

4-4
Sat 28, Oct-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FC Aarhus Fremad vs Middelfart

0-1

1-2
Sat 28, Oct-16:15 - Denmark Youth U17
Brondby(U17) vs Esbjerg FB(U17)


3-2
Sat 28, Oct-17:00 - Denmark Youth U17
Vejle(U17) vs Silkeborg IF(U17)


1-0
Sat 28, Oct-17:15 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs Horsens(U17)


2-3
Sat 28, Oct-17:15 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs FC Kobenhavn(U17)


2-4
Sat 28, Oct-17:15 - Denmark Youth U17
Aalborg BK(U17) vs Odense BK (U17)


0-1
Sat 28, Oct-17:30 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Sonderjyske(U17)


4-1
Sat 28, Oct-13:45 - Denmark Youth U19
Brondby(U19) vs Esbjerg FB(U19)


2-1
Sat 28, Oct-14:30 - Denmark Youth U19
Vejle(U19) vs Silkeborg IF(U19)


0-3
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Youth U19
Lyngby(U19) vs Horsens(U19)


3-1
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Youth U19
Nordsjaelland (U19) vs Sonderjyske(U19)


6-0
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Youth U19
Aalborg BK(U19) vs Odense BK U19


0-1
Sat 28, Oct-15:00 - Denmark Youth U19
Randers Freja(U19) vs FC Kobenhavn(U19)


2-1
Sat 28, Oct-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Independiente Del Valle vs Deportivo Cuenca

1-0

2-0
Sat 28, Oct-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Libertad FC vs Gualaceo SC

1-0

3-0
Sat 28, Oct-18:00 - Egypt Premier League
Pharco vs El Gounah

0-1

0-1
Sat 28, Oct-21:00 - Egypt Premier League
ZED vs Smouha SC

0-0

1-1
Sat 28, Oct-21:00 - Egypt Premier League
Ittihad Alexandria vs Arab Contractors

2-2

3-2
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Slough Town

1-0

3-3
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
St Albans City vs Aveley

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Taunton Town

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Truro City vs Tonbridge Angels

0-1

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Hampton & Richmond vs Torquay United

2-0

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Weston Super Mare vs Maidstone United

0-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Farnborough FC vs Dover Athletic

2-0

4-0
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Havant & Waterlooville FC vs Weymouth

1-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Yeovil Town vs Braintree Town

1-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Welling United vs Chippenham Town

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Bath City vs Worthing

0-1

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Dartford

1-1

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
North Ferriby United vs Matlock Town

0-0

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Nantwich Town vs Stratford Town

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
City of Liverpool vs Stamford AFC

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
FC United of Manchester vs Radcliffe FC

0-2

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Haringey Borough vs Redbridge

0-0

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Chatham Town vs Cray Valley PM

0-0

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Dulwich Hamlet vs Lewes

0-2

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Stourbridge vs Bamber Bridge

3-0

5-1
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Hendon vs Walton & Hersham

1-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Stafford Rangers vs Quorn

1-1

5-3
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Swindon Supermarine vs Basingstoke Town

0-2

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Harborough Town vs AVRO FC

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Billericay Town vs Bury Town

4-0

5-0
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Potters Bar Town vs Leiston FC

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Worksop Town vs Mickleover Sports

0-1

0-5
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Larkhall Athletic vs Horsham

0-1

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Redditch United vs Ashton United

1-0

3-0
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Harrow Borough vs Beaconsfield Town F.C.

0-0

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Cray Wanderers vs Chesham United

2-0

3-3
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Macclesfield Town vs Halesowen Town

2-1

4-1
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Alvechurch vs Coalville Town

0-1

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
St Ives Town vs Marine

2-0

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Westfield FC vs Hungerford Town

1-0

1-3
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Nuneaton Borough vs Hyde United

2-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
Walsall Wood vs Guiseley

1-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - England FA Trophy
South Park vs Leighton Town

0-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Barnsley vs Fleetwood Town

1-2

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Reading vs Portsmouth

2-2

2-3
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Bristol Rovers vs Northampton Town

2-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Port Vale vs Cheltenham Town

1-1

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Blackpool vs Peterborough United

0-1

2-4
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Leyton Orient

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Cambridge United vs Carlisle

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Stevenage FC vs Derby County

2-1

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Wigan Athletic vs Shrewsbury Town

1-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Oxford United vs Wycombe Wanderers

1-0

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Charlton Athletic vs Bolton Wanderers

0-2

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - England League One
Exeter City vs Lincoln City

0-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Gillingham vs Newport County

0-2

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Morecambe vs AFC Wimbledon

0-0

4-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Stockport County vs Tranmere Rovers

1-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Barrow vs Salford City F.C.

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Notts County vs Wrexham

0-0

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Sutton United vs Bradford City AFC

1-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Accrington Stanley vs Colchester United

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Harrogate Town vs Crewe Alexandra

0-1

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Crawley Town

2-1

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Mansfield Town vs Walsall

1-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Milton Keynes Dons vs Swindon

1-0

3-2
Sat 28, Oct-18:00 - England League Two
Doncaster Rovers vs Grimsby Town

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - England Northern Division one
Stocksbridge Park Steels vs Ossett United

0-1

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Northern Division one
Loughborough Dynamo vs Gresley Rovers

2-1

4-2
Sat 28, Oct-18:00 - England Northern Division one
Cleethorpes Town vs Hebburn Town

0-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Northern Premier League
Bradford Park Avenue vs Marske United

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Warrington Rylands

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Enfield Town vs Hashtag United

1-0

6-3
Sat 28, Oct-18:00 - England Southern League Central Division
Royston Town vs Needham Market

0-0

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - England Southern League Central Division
Hitchin Town vs AFC Sudbury

1-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Southern League Central Division
Leamington vs AFC Telford United

0-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Southern League Central Division
Berkhamsted FC vs Kettering Town

0-2

2-3
Sat 28, Oct-18:00 - England Southern Premier League
Dorchester Town vs Hayes &Yeading

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - England Southern Premier League
Didcot Town vs Sholing FC

0-0

0-1
Sat 28, Oct-15:30 - England The Championship
Leeds United vs Huddersfield Town

4-0

4-1
Sat 28, Oct-15:30 - England The Championship
Southampton vs Birmingham

2-0

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs Swansea City

0-1

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - England The Championship
Watford vs Millwall

1-1

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - England The Championship
Sunderland vs Norwich City

2-1

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - England The Championship
Queens Park Rangers vs Leicester City

1-1

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - England The Championship
Ipswich vs Plymouth Argyle

1-1

3-2
Sat 28, Oct-18:00 - England The Championship
Hull City vs Preston North End

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - England The Championship
Middlesbrough vs Stoke City

0-2

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - England The Championship
Cardiff City vs Bristol City

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - England U21 Premier League
Derby County(U21) vs Manchester City U21

2-1

4-2
Sat 28, Oct-15:30 - English Premier League
Chelsea FC vs Brentford

0-0

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - English Premier League
AFC Bournemouth vs Burnley

1-1

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - English Premier League
Arsenal vs Sheffield United

1-0

5-0
Sat 28, Oct-20:30 - English Premier League
Wolverhampton Wanderers vs Newcastle

1-2

2-2
Sat 28, Oct-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Tartu JK Tammeka B vs Tartu JK Welco

2-1

2-2
Sat 28, Oct-13:30 - Estonia Meistri Liiga
FC Kuressaare vs Trans Narva

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs Levadia Tallinn

1-1

4-3
Sat 28, Oct-15:30 - Estonia Meistri Liiga
FC Flora Tallinn vs Paide Linnameeskond

0-1

2-1
Sat 28, Oct-14:00 - Finland - Kakkonen Lohko Play Off
FC Vaajakoski vs PK Keski Uusimaa(PKKU)

1-1

3-1
Sat 28, Oct-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko Play Off
JIPPO vs PK-35 Vantaa

1-2

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Finland Veikkausliga
FC Honka vs AC Oulu

3-0

5-0
Sat 28, Oct-21:00 - France Ligue 2
Paris FC vs ESTAC Troyes

0-0

2-2
Sat 28, Oct-21:00 - France Ligue 2
AJ Auxerre vs USL Dunkerque

0-0

0-1
Sat 28, Oct-21:00 - France Ligue 2
Amiens SC vs Stade Lavallois MFC

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:00 - France Ligue 2
Bordeaux vs Rodez AF

2-1

2-2
Sat 28, Oct-21:00 - France Ligue 2
Quevilly Rouen vs FC Annecy

1-1

1-2
Sat 28, Oct-21:00 - France Ligue 2
Bastia vs Guingamp

0-0

0-0
Sat 28, Oct-21:00 - France Ligue 2
Valenciennes FC vs Caen

2-0

2-2
Sat 28, Oct-21:00 - France Ligue 2
Pau FC vs Grenoble Foot 38

1-1

3-2
Sat 28, Oct-21:00 - France Ligue 2
US Concarneau vs AC Ajaccio

0-0

2-1
Sat 28, Oct-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
RC Lens vs Nantes

1-0

4-0
Sat 28, Oct-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade de Reims vs FC Lorient

0-0

1-0
Sat 28, Oct-22:30 - Friendly Internationals
Canada Women\'s vs Brazil Women\'s

0-0

0-1
Sat 28, Oct-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Ribera Navarra Futsal vs Xota Futsal


2-4
Sat 28, Oct-23:00 - Futsal Spain Division De Honor
Jaen Paraiso Interior Futsal vs Vina Albali Valdepenas Futsal


4-2
Sat 28, Oct-19:29 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs Noia Portus Apostoli Futsal


5-5
Sat 28, Oct-19:29 - Futsal Spain Division De Honor
Alzira Futsal vs Peniscola RehabMedic Futsal


3-3
Sat 28, Oct-15:00 - Futsal Spain Division De Honor
Real Betis Futsal vs Movistar Inter Futsal


1-4
Sat 28, Oct-19:00 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs FC Saburtalo Tbilisi

1-0

3-0
Sat 28, Oct-15:00 - Georgia Primera Division
Samtredia vs Dinamo Batumi

0-2

1-3
Sat 28, Oct-17:00 - Georgia Primera Division
FC Telavi vs FC Shukura Kobuleti

0-0

0-1
Sat 28, Oct-16:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs Munchen 1860

1-1

2-1
Sat 28, Oct-18:30 - German 3. Liga
SSV Jahn Regensburg vs Preuben Munster

0-0

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - German 3. Liga
Arminia Bielefeld vs FC Ingolstadt 04

2-0

4-0
Sat 28, Oct-16:00 - German 3. Liga
SSV Ulm 1846 vs Hallescher FC

1-1

2-3
Sat 28, Oct-16:00 - German 3. Liga
Dortmund(Am) vs SV Sandhausen

1-2

1-2
Sat 28, Oct-16:00 - German 3. Liga
MSV Duisburg vs RW Essen

0-0

1-2
Sat 28, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
FC Viktoria 1889 Berlin(U17) vs RasenBallsport Leipzig(U17)


2-4
Sat 28, Oct-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Blumenthaler SV(U17) vs Hertha BSC Berlin(U17)


0-8
Sat 28, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Energie Cottbus(U17) vs St. Pauli(U17)


3-2
Sat 28, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Dynamo Dresden(U17) vs Hannover 96(U17)


4-0
Sat 28, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hamburger(U17) vs Union Berlin (U17)


4-0
Sat 28, Oct-16:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Nurnberg (U17) vs 1. FC Heidenheim(U17)


3-1
Sat 28, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Karlsruher SC (U17) vs VfB Stuttgart(U17)


3-2
Sat 28, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs Munchen 1860(U17)


5-2
Sat 28, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Bayern Munich(U17) vs SC Freiburg (U17)


3-1
Sat 28, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Augsburg(U17) vs FC Kaiserslautern (U17)


3-2
Sat 28, Oct-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs Jahn Regensburg (U17)


4-1
Sat 28, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Arminia Bielefeld (U17) vs VfB Waltrop(U17)


2-0
Sat 28, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Viktoria Koln(U17) vs Bayer Leverkusen(U17)


1-4
Sat 28, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Dortmund(U17) vs Monchengladbach(U17)


1-3
Sat 28, Oct-17:30 - German Bundesliga
Augsburg vs VfL Wolfsburg

1-2

3-2
Sat 28, Oct-17:30 - German Bundesliga
Werder Bremen vs 1. FC Union Berlin

1-0

2-0
Sat 28, Oct-17:30 - German Bundesliga
VfB Stuttgart vs Hoffenheim

0-2

2-3
Sat 28, Oct-17:30 - German Bundesliga
Monchengladbach vs 1. FC Heidenheim 1846

1-1

2-1
Sat 28, Oct-17:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs SV Darmstadt 98

0-0

8-0
Sat 28, Oct-20:30 - German Bundesliga
RB Leipzig vs 1. FC Koln

4-0

6-0
Sat 28, Oct-22:30 - German Bundesliga 2
FC Kaiserslautern vs Hamburger

2-1

3-3
Sat 28, Oct-15:00 - German Bundesliga 2
Schalke 04 vs Hannover 96

1-0

3-2
Sat 28, Oct-15:00 - German Bundesliga 2
Hertha BSC Berlin vs SC Paderborn 07

2-0

3-1
Sat 28, Oct-15:00 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Karlsruher SC

0-1

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hertha BSC Berlin U19 vs Hamburger(U19)

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
SV Meppen U19 vs Werder Bremen(U19)

0-0

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Eintr. Braunschweig U19 vs Carl Zeiss Jena(U19)

0-0

3-1
Sat 28, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hansa Rostock(U19) vs Wolfsburg(U19)

0-1

2-2
Sat 28, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
1. FC Heidenheim(U19) vs VfB Stuttgart U19

1-0

2-0
Sat 28, Oct-14:30 - German Junioren Bundesliga Sud
Nurnberg (U19) vs FC Ingolstadt(U19)

3-4

3-5
Sat 28, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Hoffenheim(U19) vs Greuther Furth(U19)

0-0

1-0
Sat 28, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs Arminia Bielefeld(U19)

1-1

2-2
Sat 28, Oct-18:30 - German Junioren Bundesliga West
Viktoria Koln(U19) vs SC Paderborn 07(U19)

1-0

3-1
Sat 28, Oct-17:00 - German Junioren Bundesliga West
Bayer 04 Leverkusen U19 vs Alemannia Aachen(U19)

1-0

3-0
Sat 28, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Wuppertaler SV(U19) vs Schalke 04 (U19)

2-1

2-3
Sat 28, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Koln(U19) vs Bochum(U19)

1-1

3-1
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Aubstadt vs Greuther Furth B

2-0

3-0
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Schalding Heining vs SpVgg Bayreuth

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Viktoria Aschaffenburg vs FC Schweinfurt

0-1

0-2
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
DJK Vilzing vs Nurnberg B

2-0

4-1
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FV Illertissen vs Eintracht Bamberg

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Ansbach vs TSV Buchbach

3-0

5-0
Sat 28, Oct-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Luckenwalde vs Hertha BSC Berlin Am

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Eilenburg vs Berliner AK 07

0-0

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs VfB Oldenburg

1-0

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs SC Spelle Venhaus

5-0

9-2
Sat 28, Oct-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs Holstein Kiel B

0-1

2-3
Sat 28, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Kilia Kiel vs Eintracht Norderstedt

1-1

1-3
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs FC 08 Homburg

0-1

2-4
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs SGV Freiberg

0-0

0-1
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs VfB Stuttgart II

1-0

2-2
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs TuS Koblenz

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Stuttgarter Kickers vs Astoria Walldorf

2-1

2-2
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SG Barockstadt Fulda Lehnerz vs TSV Schott Mainz

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
Rot Weiss Ahlen vs Bocholt FC

0-2

1-3
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
SSVg Velbert vs Koln Am.

0-1

1-5
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs SC Paderborn 07 B

2-0

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
FC Gutersloh vs Monchengladbach B

2-2

2-2
Sat 28, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs Wegberg-Beeck

0-1

1-2
Sat 28, Oct-16:00 - Germany OberLiga
Denzlingen vs FC Holzhausen

0-1

0-4
Sat 28, Oct-17:30 - Germany OberLiga
VfR Mannheim vs FV Ravensburg

0-1

2-1
Sat 28, Oct-17:30 - Germany OberLiga
TUS Mechtersheim vs SV Alemannia Waldalgesheim

2-3

7-3
Sat 28, Oct-18:30 - Germany OberLiga
Union Nettetal 1996 vs TVD Velbert

1-3

3-4
Sat 28, Oct-19:00 - Germany OberLiga
FC 1906 Erlensee vs SV Steinbach 1920

0-1

1-3
Sat 28, Oct-19:30 - Germany OberLiga
SC Concordia Hamburg vs FC Alsterbruder

1-2

3-5
Sat 28, Oct-19:00 - Ghana Premier League
Bibiani Gold Stars vs Accra Hearts of Oak

0-0

1-1
Sat 28, Oct-19:00 - Ghana Premier League
Great Olympics vs Nations FC

0-0

1-0
Sat 28, Oct-21:30 - Gibraltar Premier Divisio
Lions Gibraltar vs Europa Point FC

0-1

1-3
Sat 28, Oct-18:30 - Gibraltar Premier Divisio
Europa FC vs Glacis United

0-1

3-2
Sat 28, Oct-21:00 - Greece Super League 1
Atromitos Athens vs Panetolikos GFS

0-1

3-2
Sat 28, Oct-18:30 - Greece Super League 1
Volos NFC vs A.E. Kifisia F.C.

1-0

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Greece Super League 2
Levadiakos vs AEK Athens II

0-0

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Greece Super League 2
Chania Kissamikos vs Panachaiki

3-1

4-1
Sat 28, Oct-16:00 - Greece Super League 2
Kalamata AO vs Ilioupoli

2-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Greece Super League 2
Giouchtas vs Panathinaikos B

2-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Greece Super League 2
Egaleo vs Kallithea

0-0

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Greece Super League 2
Olympiakos Piraeus II vs Tilikratis Lefkada

3-1

4-1
Sat 28, Oct-13:30 - Greece U19
Volos NFC(U19) vs Kifisia(U19)

0-1

5-1
Sat 28, Oct-14:30 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs Panserraikos U19

2-0

4-1
Sat 28, Oct-16:30 - Greece U19
Asteras Tripolis(U19) vs Lamia U19

1-0

2-0
Sat 28, Oct-06:00 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Coban Imperial

2-0

2-2
Sat 28, Oct-22:00 - Holland Eredivisie
Almere City FC vs Go Ahead Eagles

0-0

0-0
Sat 28, Oct-22:00 - Holland Eredivisie
Sparta Rotterdam vs RKC Waalwijk

0-0

2-0
Sat 28, Oct-23:00 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs FC Utrecht

0-0

0-0
Sat 28, Oct-20:45 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs Heracles Almelo

2-0

3-0
Sat 28, Oct-17:30 - Holland Tweede Divisie
Jong Sparta Rotterdam vs Koninklijke HFC

0-1

4-1
Sat 28, Oct-16:30 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs HHC Hardenberg

1-0

2-1
Sat 28, Oct-16:30 - Holland Tweede Divisie
Scheveningen vs VV Katwijk

0-3

0-4
Sat 28, Oct-19:59 - Holland Tweede Divisie
SV De Treffers vs Excelsior Maassluis

2-0

4-0
Sat 28, Oct-17:00 - Holland Tweede Divisie
Quick Boys vs FC Lisse

2-0

3-0
Sat 28, Oct-17:00 - Holland Tweede Divisie
ADO 20 Heemskerk vs ACV Assen

0-0

1-2
Sat 28, Oct-17:00 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs Almere City AM

2-1

4-3
Sat 28, Oct-17:00 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs Noordwijk

1-1

1-3
Sat 28, Oct-17:00 - Holland Tweede Divisie
Rijnsburgse Boys vs AFC Amsterdam

0-0

1-1
Sat 28, Oct-14:00 - HongKong Premier League
Lee Man vs Eastern A.A Football Team

0-0

1-1
Sat 28, Oct-19:00 - Hungary NB ?
ETO FC Gyor vs Mosonmagyarovari TE

4-0

4-0
Sat 28, Oct-14:30 - Hungary NB1
Kecskemeti TE vs Zalaegerszegi TE

2-0

3-1
Sat 28, Oct-19:00 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Debreceni VSC

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:45 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Diosgyor VTK

2-0

4-0
Sat 28, Oct-16:00 - Hungary Women\'s Division 1 League
MOL Fehervar FC Women\'s vs Soroksar Woman\'s

0-1

1-1
Sat 28, Oct-18:30 - India League Division 1
Gokulam Kerala vs Inter Kashi

1-1

2-2
Sat 28, Oct-12:30 - India League Division 1
Real Kashmir vs Rajasthan United

0-0

2-0
Sat 28, Oct-18:30 - India Super League
Mumbai City FC vs Hyderabad FC

0-0

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Indonesia Liga 1
Persib Bandung vs PSS Sleman

2-1

4-1
Sat 28, Oct-16:00 - Indonesia Liga 1
Borneo FC Samarinda vs Dewa United F.C.

1-0

3-1
Sat 28, Oct-12:00 - Indonesia Liga 1
Arema Malang vs Madura United FC

0-0

1-1
Sat 28, Oct-18:30 - Iran League
Paykan vs Mes Rafsanjan

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Iran League
Gol Gohar FC vs Havadar SC

1-1

3-3
Sat 28, Oct-19:59 - Iran League
Sanat Naft vs Esteghlal Khozestan

0-1

1-1
Sat 28, Oct-22:30 - Iraqi League
Al Talaba vs Al Karkh

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Ireland Division 1
Waterford United vs Athlone Town

0-0

3-1
Sat 28, Oct-19:59 - Ireland Division 1
Cobh Ramblers vs Wexford F.C.

0-1

1-1
Sat 28, Oct-21:00 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs Drogheda United

0-0

0-0
Sat 28, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera
Bologna Youth vs Inter Milan Youth

1-1

2-3
Sat 28, Oct-17:00 - Italian Campionato Primavera
Genoa Youth vs Cagliari Youth

2-0

4-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italian Campionato Primavera
Verona Youth vs Atalanta Youth

0-1

0-1
Sat 28, Oct-15:00 - Italian Campionato Primavera
Juventus Youth vs Fiorentina Youth

1-0

3-0
Sat 28, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera 2
Pisa Youth vs Benevento Youth

1-0

1-1
Sat 28, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera 2
Virtus Entella Youth vs Ternana Youth

0-0

0-1
Sat 28, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera 2
Salernitana Youth vs Crotone Youth

2-2

3-3
Sat 28, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera 2
Cittadella Youth vs Como Youth

0-1

0-2
Sat 28, Oct-17:00 - Italian Campionato Primavera 2
Monopoli Youth vs Palermo Youth

0-1

0-1
Sat 28, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera 2
Albinoleffe Youth vs Udinese Youth

1-1

3-1
Sat 28, Oct-13:30 - Italian Campionato Primavera 2
Bari Youth vs Cesena Youth

1-2

2-3
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Cosenza Calcio Youth vs Perugia Youth

0-0

0-2
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Spezia Youth vs Napoli Youth

0-1

1-1
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Venezia F.C. Youth vs Vicenza Youth

0-0

2-2
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Brescia Youth vs Parma Youth

0-0

0-2
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
FC Sudtirol Youth vs Alessandria Youth

2-0

2-0
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Reggiana Youth vs FeralpiSalo Youth

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Cremonese Youth vs Renate AC Youth

1-1

2-1
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Pescara Youth vs Ascoli Youth

0-1

1-2
Sat 28, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Padova Youth vs Spal Youth

2-1

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs Bologna

1-1

1-1
Sat 28, Oct-22:45 - Italian Serie A
Juventus vs Hellas Verona

0-0

1-0
Sat 28, Oct-19:59 - Italian Serie A
Lecce vs Torino

0-1

0-1
Sat 28, Oct-18:15 - Italian Serie B
Ascoli vs Parma Calcio 1913

1-2

1-3
Sat 28, Oct-16:00 - Italian Serie B
FC Sudtirol vs Sampdoria

0-0

3-1
Sat 28, Oct-16:00 - Italian Serie B
Como vs U.S. Catanzaro 1929

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Italian Serie B
Spezia vs Cosenza Calcio 1914

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Italian Serie B
FeralpiSalo vs A.C. Reggiana 1919

0-2

0-3
Sat 28, Oct-18:15 - Italy C1A
Albinoleffe vs Arzignano Valchiampo

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:15 - Italy C1A
USD Virtus Verona vs Mantova

0-0

0-2
Sat 28, Oct-18:15 - Italy C1A
Pro Vercelli vs Pro Patria

1-1

2-1
Sat 28, Oct-22:45 - Italy C1A
Lumezzane vs Atalanta(U23)

1-0

1-2
Sat 28, Oct-20:30 - Italy C1A
AC Trento vs Alessandria

1-0

1-1
Sat 28, Oct-20:30 - Italy C1A
Renate AC vs Novara Calcio

2-0

2-2
Sat 28, Oct-20:30 - Italy C1A
Giana Erminio vs Pro Sesto

0-1

1-1
Sat 28, Oct-20:30 - Italy C1A
Triestina vs US Fiorenzuola

0-0

2-1
Sat 28, Oct-20:30 - Italy C1A
US Pergolettese vs Legnago Salus

1-0

3-2
Sat 28, Oct-16:30 - Italy Serie D Group A
Pinerolo vs ASD Alcione

0-0

0-3
Sat 28, Oct-16:30 - Italy Serie D Group A
Ligorna vs Albenga

0-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Italy Serie D Group A
Fezzanese vs ASD RG Ticino

0-0

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group A
Chisola vs Lavagnese

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:30 - Italy Serie D Group B
Virtus Ciserano Bergamo vs USD Casatese

0-0

2-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group B
Real Calepina vs Tritium

1-0

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group B
ASD Caldiero Terme vs Crema

0-0

1-0
Sat 28, Oct-16:30 - Italy Serie D Group C
Montecchio Maggiore vs Adriese

0-1

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group C
Castegnato vs Bassano

1-1

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group C
Treviso vs Virtus Bolzano

0-0

2-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group C
Luparense vs AC Dolomiti Bellunesi

1-1

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group C
Cjarlins Muzane vs AC Este

1-2

3-3
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group C
US Breno vs Portogruaro

0-1

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group C
Montebelluna vs Mori

2-1

2-1
Sat 28, Oct-18:30 - Italy Serie D Group D
ACD Sant\'Angelo vs Mezzolara

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:30 - Italy Serie D Group D
Prato vs Forli FC

0-2

2-2
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group D
Borgo San Donnino vs Certaldo

0-0

2-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group D
Pistoiese vs SCD Progresso Calcio

1-0

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group D
Lentigione vs Aglianese

0-1

1-2
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group E
Follonica Gavorrano vs Tau calcio Altopascio

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group E
Poggibonsi vs San Donato Tavarnelle

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group E
Sporting Trestina vs Montevarchi Calcio

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group F
San Nicolo Calcio vs Fossombrone

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group F
ASD Termoli Calcio vs Avezzano

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group F
United Riccione vs Vastogirardi

0-1

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group F
Real Monterotondo Scalo vs Sambenedettese

0-0

0-2
Sat 28, Oct-16:30 - Italy Serie D Group G
ASD Flaminia Civita vs Budoni

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:30 - Italy Serie D Group G
Ischia Isolaverde vs Cassino

0-0

1-0
Sat 28, Oct-16:30 - Italy Serie D Group G
Trastevere Calcio vs Anzio

1-0

4-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group G
Ostia Mare vs Cavese

1-0

1-2
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group G
Gladiator 1924 vs San Marzano Calcio

1-0

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group G
Atletico Uri vs Romana FC

0-0

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group G
USD Latte Dolce vs Cynthialbalonga

2-0

2-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group G
Nocerina vs Boreale

0-1

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group H
Palmese 1914 vs Citta di Fasano

1-2

2-3
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group H
Gelbison Cilento vs Paganese Calcio 1926

1-0

3-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group H
US Bitonto vs Gallipoli

0-1

2-1
Sat 28, Oct-17:30 - Italy Serie D Group H
FBC Gravina vs ASD Martina Franca

2-2

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Italy Serie D Group H
Fidelis Andria vs SS Angri

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group H
Rotonda vs Santa Maria Cilento

1-1

1-2
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group I
Castrovillari vs Sancataldese

0-0

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Italy Serie D Group I
Portici vs US Siracusa

0-2

0-5
Sat 28, Oct-22:30 - Italy Serie D Group I
Trapani vs Igea Virtus Barcellona

1-0

2-1
Sat 28, Oct-19:30 - Ivory Coast Division 1
Bouake FC vs ASEC Mimosas

0-2

0-3
Sat 28, Oct-19:59 - Ivory Coast Division 1
San Pedro vs Denguele

1-0

5-0
Sat 28, Oct-08:00 - Japan Football League
Briobecca Urayasu SC vs TIAMO Hirakata

1-0

1-1
Sat 28, Oct-08:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Yokohama FC

2-0

2-1
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Gamba Osaka

1-0

1-0
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kyoto Sanga FC vs Albirex Niigata

0-1

0-1
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Vissel Kobe

1-0

1-1
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1
Avispa Fukuoka vs Yokohama F Marinos

0-2

0-4
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Urawa Red Diamonds

0-0

0-0
Sat 28, Oct-10:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Sanfrecce Hiroshima

0-0

1-2
Sat 28, Oct-08:00 - Japanese League Division 2
Shimizu S-Pulse vs Roasso Kumamoto

1-1

1-3
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs Tokushima Vortis

1-1

1-2
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Jubilo Iwata vs Tokyo Verdy

0-0

1-1
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Fujieda MYFC vs Mito Hollyhock

1-0

1-0
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Vegalta Sendai vs Renofa Yamaguchi

1-0

1-1
Sat 28, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Nara Club vs Ehime FC

0-1

0-3
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Matsumoto Yamaga FC

0-2

0-2
Sat 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
Osaka FC vs Gainare Tottori

0-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Jordan Professional Premier League
Moghayer Al Sarhan vs Al-Jalil

0-2

1-2
Sat 28, Oct-20:30 - Jordan Professional Premier League
Al-Wehdat SC vs Shabab AlOrdon

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Kenya Premier League
Posta Rangers vs Bandari FC

2-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Kenya Premier League
Kenya Police FC vs Talanta FC

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Kenya Premier League
Gor Mahia vs Bidco United

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Kenya Premier League
Sofapaka Nairobi FC vs Tusker FC Nairobi

0-0

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Kenya Premier League
Muhoroni Youth vs Muranga

1-1

1-1
Sat 28, Oct-09:00 - Korea K3 League
Pocheon Citizen FC vs Yangpyeong

0-0

1-2
Sat 28, Oct-09:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Daejeon Korail

1-1

1-2
Sat 28, Oct-10:00 - Korea K3 League
FC Mokpo vs Chuncheon Citizen

3-1

3-3
Sat 28, Oct-10:00 - Korea K3 League
Gyeongju KHNP vs Siheung Citizen

0-1

3-1
Sat 28, Oct-12:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Ulsan Citizen

0-1

1-1
Sat 28, Oct-08:00 - Korea K4 League
Seoul Jungnang FC vs Yeoju Citizen

0-1

1-2
Sat 28, Oct-09:00 - Korea K4 League
Jeonju Citizen FC vs Daejeon Hana Citizen II

1-1

1-1
Sat 28, Oct-10:00 - Korea K4 League
Jinju Citizen FC vs Pyeongchang United FC

1-0

2-4
Sat 28, Oct-10:00 - Korea K4 League
Jeonbuk Hyundai Motors II vs Gangwon B

4-0

6-0
Sat 28, Oct-09:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Pohang Steelers

0-0

1-1
Sat 28, Oct-11:30 - Korea League 1
Gangwon FC vs Jeju United FC

0-0

1-1
Sat 28, Oct-11:30 - Korea League 1
Gwangju Football Club vs Incheon United FC

0-0

0-2
Sat 28, Oct-13:30 - Korea League 2
FC Anyang vs Seoul E-Land FC

0-0

3-0
Sat 28, Oct-08:30 - Korea League 2
Gyeongnam FC vs Ansan Greeners FC

1-1

4-2
Sat 28, Oct-11:00 - Korea League 2
Chungnam Asan FC vs Cheonan City FC

1-0

2-0
Sat 28, Oct-21:00 - Kosovo Super League
KF Prishtina vs Gjilani

1-0

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Kosovo Super League
Fushe Kosova vs Malisheva

0-0

0-0
Sat 28, Oct-21:20 - Kuwait Premier League
Al Fahaheel SC vs Al-Nasar

3-1

4-2
Sat 28, Oct-18:30 - Kuwait Premier League
Al-Jahra vs Al-Arabi Club

2-2

2-3
Sat 28, Oct-14:00 - Latvia - 1. Division
FK Liepaja vs Tukums-2000

1-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Latvia - 1. Division
Jelgava vs FK Auda Riga

0-0

0-2
Sat 28, Oct-16:00 - Latvia - 2. Division
FK Ventspils vs JDFS Alberts

0-2

2-3
Sat 28, Oct-21:30 - Latvia - 2. Division
Beitar vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri


3-0
Sat 28, Oct-14:00 - Latvia - 2. Division
Valmieras FK II vs AFA Olaine

1-0

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Lebanese League
Shabab Al Ghazieh vs Al Hikma Beirut

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:00 - Lebanese League
Al-Ansar(LIB) vs Tadamon Sour

1-0

1-0
Sat 28, Oct-21:00 - Libya League Division 1
Al Anwar vs Al Ahli Benghazi

0-1

1-5
Sat 28, Oct-17:30 - Libya League Division 1
Asaria vs Olympic Azzaweya

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:00 - Libya League Division 1
Al Sadaqa FC vs Al Taawun

1-2

1-2
Sat 28, Oct-21:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Garliava

0-0

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Lithuania - 2. Division
Nevezis vs Neptuna Klaipeda

0-1

0-3
Sat 28, Oct-16:00 - Lithuania - 2. Division
Marijampole City vs Transinvest Vilnius


0-3
Sat 28, Oct-14:00 - Lithuania - 2. Division
Ekranas vs Siauliai B

1-1

2-3
Sat 28, Oct-15:00 - Lithuania - 2. Division
Vilnius BFA vs Minija Kretinga

1-0

2-0
Sat 28, Oct-13:30 - Malaysia Super League
Kedah vs Negeri Sembilan FC

2-0

3-0
Sat 28, Oct-16:15 - Malaysia Super League
Kuching FA vs Pulau Penang FA

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:15 - Malaysia Super League
Kelantan United vs Johor Darul Takzim

0-0

0-2
Sat 28, Oct-17:00 - Malaysia Super League
Perak vs Kelantan FA

5-0

8-0
Sat 28, Oct-22:00 - Malta First Division League
Luqa St. Andrew\'s vs Swieqi United

2-0

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Malta First Division League
Zabbar St. Patrick vs Melita FC

1-0

4-0
Sat 28, Oct-15:30 - Malta First Division League
Zurrieq vs Fgura United

1-2

1-4
Sat 28, Oct-20:30 - Malta First Division League
Marsa FC vs Lija Athletic

1-0

3-0
Sat 28, Oct-19:30 - Malta Premier League
Naxxar Lions vs Hibernians FC

0-0

0-0
Sat 28, Oct-19:59 - Malta Premier League
Mosta FC vs Marsaxlokk FC

2-1

3-2
Sat 28, Oct-17:00 - Malta Premier League
Valletta FC vs Hamrun Spartans

0-2

1-2
Sat 28, Oct-05:00 - Mexico Primera Division
Club Necaxa vs Pumas UNAM

0-0

1-0
Sat 28, Oct-07:00 - Mexico Primera Division
Mazatlan FC vs Queretaro FC

0-0

3-0
Sat 28, Oct-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Deportiva Venados vs Racing Porto Palmeiras

0-1

1-2
Sat 28, Oct-03:00 - Mexico Primera Divison 2
Inter Playa del Carmen vs Escorpiones FC

0-0

2-1
Sat 28, Oct-05:00 - Mexico Primera Divison 2
FC Santiago vs Chilpancingo

2-0

2-0
Sat 28, Oct-05:00 - Mexico Primera Divison 2
Club Petroleros de Salamanca vs Aguacateros de Periban

1-0

1-0
Sat 28, Oct-05:00 - Mexico Primera Divison 2
Atletico Saltillo vs Correcaminos UAT B

1-0

1-2
Sat 28, Oct-06:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Alacranes de Durango vs Loros De Colima

3-0

4-0
Sat 28, Oct-19:00 - Mexico U23
Chivas Guadalajara(U23) vs Tigres UANL(U23)

0-0

1-1
Sat 28, Oct-19:00 - Mexico U23
Cruz Azul(U23) vs Club Leon(U23)

1-0

2-1
Sat 28, Oct-19:00 - Mexico U23
Monterrey(U23) vs Club America(U23)

2-1

2-2
Sat 28, Oct-19:30 - Mexico U23
Pachuca(U23) vs Puebla(U23)

0-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Moldova Division 2
FC Iskra-Stal Ribnita vs Sheriff Tiraspol B

1-1

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Moldova Division 2
Dinamo-Auto Tiraspol vs Victoria Bardar

0-0

0-3
Sat 28, Oct-15:00 - Moldova Division 2
Saxan Ceadir Lunga vs Flacara Falesti

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Moldova Division 2
Speranta Nisporeni vs Olimp Comrat

1-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs Petrocub HIncesti

1-1

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Moldova Divizia Nationala
Spartanii Selemet vs Zimbru Chisinau

0-0

0-1
Sat 28, Oct-14:00 - Mongolia Premier League
Tuv Buganuud vs Khoromkhon Club

1-1

6-3
Sat 28, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
FK Grbalj Radanovici vs Internacional Podgorica

1-2

2-2
Sat 28, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
OFK Igalo vs Bokelj Kotor

0-0

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Montenegro Division 2
FK Iskra Danilovgrad vs Otrant Olympic

1-3

3-3
Sat 28, Oct-15:30 - Montenegro Division 2
Lovcen Cetinje vs FK Podgorica

1-3

1-4
Sat 28, Oct-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs Jezero Plav

0-0

0-0
Sat 28, Oct-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mornar vs Decic Tuzi

0-0

0-1
Sat 28, Oct-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Mladost DG vs FK Rudar Pljevlja

0-0

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Jedinstvo Bijelo Polje vs Arsenal Tivat

2-2

3-2
Sat 28, Oct-20:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Sutjeska Niksic

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Morocco Division 2
USM Oujda vs DHJ Difaa Hassani Jadidi

0-0

0-0
Sat 28, Oct-19:00 - Morocco Division 2
Wydad Fes vs Rapide Oued Zem

0-0

0-1
Sat 28, Oct-19:00 - Morocco Division 2
ASS Association Sportive de Sale vs Chabab Atlas Khenifra

2-0

2-0
Sat 28, Oct-19:00 - Morocco Division 2
Olympique Dcheira vs JSM Jeunesse Sportive El Massira

0-0

2-0
Sat 28, Oct-19:00 - Morocco Division 2
Chabab Ben Guerir vs Ittifaq Marrakech

0-1

0-1
Sat 28, Oct-21:15 - Morocco Super League
Olympique de Safi vs Raja Casablanca Atlhletic

0-0

2-2
Sat 28, Oct-23:30 - Morocco Super League
CAYB Youssoufia Berrechid vs UTS Union Touarga Sport Rabat

1-0

2-1
Sat 28, Oct-19:00 - Morocco Super League
Hassania Agadir vs Renaissance Zemamra

0-2

2-2
Sat 28, Oct-13:30 - Myanmar National League
Yadanarbon FC vs Hantharwady United

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Namibia Premier League
Orlando Pirates Windhoek vs Young Africans Sports Club

0-2

1-3
Sat 28, Oct-18:00 - Namibia Premier League
Julinho Sporting vs Eeshoke Chula Chula

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Solihull Moors vs Wealdstone FC

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Dorking Wanderers vs Aldershot Town

1-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Hartlepool United FC vs Rochdale

1-3

2-3
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Ebbsfleet United vs Dagenham and Redbridge

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Woking vs Bromley

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Oxford City vs Barnet F.C.

0-2

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Boreham Wood F.C. vs Southend United

0-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Oldham Athletic A.F.C. vs Altrincham

1-2

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Kidderminster vs Chesterfield

1-1

1-3
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Gateshead vs AFC Fylde

0-2

0-4
Sat 28, Oct-18:00 - National League
Maidenhead United vs Eastleigh

2-0

3-2
Sat 28, Oct-20:30 - National League
York City vs Halifax Town

0-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Southport FC vs Banbury United

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Scunthorpe United vs Bishop\'s Stortford

3-1

6-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Alfreton Town vs Farsley Celtic

2-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Curzon Ashton FC vs Chester FC

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Warrington Town FC vs Peterborough Sports

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
King\'s Lynn vs Blyth Spartans

0-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Brackley Town vs South Shields

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Boston United vs Gloucester City

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Buxton FC vs Rushall Olympic

1-2

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Darlington vs Spennymoor Town

0-1

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Tamworth vs Scarborough Athletic

1-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - National League North
Chorley vs Hereford

0-0

1-2
Sat 28, Oct-03:00 - New Zealand Football National League
Wellington Olympic vs Petone FC

1-0

2-1
Sat 28, Oct-03:00 - Nicaragua Primera Division
Managua FC vs Municipal Jalapa

0-2

2-2
Sat 28, Oct-06:00 - Nicaragua Primera Division
Walter Ferretti vs Sport Sebaco

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Nigeria Premier League
Gombe United vs Plateau United

0-0

1-0
Sat 28, Oct-19:00 - Nigeria Premier League
Enugu Rangers International vs Kano Pillars

1-1

4-1
Sat 28, Oct-19:00 - Nigeria Premier League
Bendel Insurance vs Akwa United

0-0

0-0
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Prva liga
Sileks Kratovo vs Bregalnica Stip

0-0

0-0
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Novaci vs Kamenica Sasa

1-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Ohrid 2004 vs Pelister Bitola

1-1

1-3
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Bashkimi vs Vardar Negotino

1-1

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Teteks Tetovo vs FK Skopje

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Besa Doberdoll vs KF Arsimi

0-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pobeda Prilep vs FK Karaorman

0-1

1-2
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Osogovo Kocani vs FK Kozuv Gevgelija

2-0

3-2
Sat 28, Oct-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Belasica Strumica vs Detonit Plackovica

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Newington Youth vs Annagh United

0-0

3-0
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballyclare Comrades vs Ards FC

4-1

6-3
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Bangor FC vs Ballinamallard United

0-2

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Institute FC

0-1

4-1
Sat 28, Oct-20:30 - Northern Ireland IFA Championship
Portadown FC vs Knockbreda

2-1

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Crusaders FC vs Glentoran FC

1-1

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Loughgall FC

1-1

5-1
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Carrick Rangers vs Glenavon FC

1-2

1-3
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Coleraine F.C. vs Cliftonville

0-0

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United F.C. vs Dungannon Swifts

1-0

1-1
Sat 28, Oct-20:30 - Northern Ireland Premier League
Newry City vs Larne FC

0-0

1-2
Sat 28, Oct-17:00 - Norway 2 Division A
Orn-Horten vs Notodden FK

3-0

4-0
Sat 28, Oct-17:00 - Norway 2 Division A
Lyn Oslo FC vs Vard Haugesund

0-1

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
Levanger FK vs Gjovik Lyn

1-1

5-1
Sat 28, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
Kvik Halden vs Ullern

1-1

4-1
Sat 28, Oct-17:00 - Norway 2 Division B
Baerum SK vs Stjordals Blink

0-2

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - Norway 3. Divisjon F
Lorenskog vs Mjolner

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Norway 3. Divisjon F
IF Floya vs Skanland

2-1

4-2
Sat 28, Oct-17:00 - Norway 3. Divisjon F
Skjervoy vs Hammerfest

2-0

4-0
Sat 28, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs KFUM Oslo

0-2

0-3
Sat 28, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
Ranheim IL vs Kristiansund BK

0-2

0-2
Sat 28, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
Skeid Oslo vs Jerv

0-0

0-1
Sat 28, Oct-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Aalesund FK

3-0

6-1
Sat 28, Oct-19:30 - Omani League
Al Seeb vs Bahla

2-0

3-0
Sat 28, Oct-16:50 - Omani League
Al Rustaq vs AL-Nahda

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:55 - Omani League
ibri vs Sur Club

0-0

1-0
Sat 28, Oct-19:59 - Pan-American Games - Women\'s
USA Women\'s(U19) vs Argentina Women\'s

2-0

4-0
Sat 28, Oct-19:59 - Pan-American Games - Women\'s
Mexico Women\'s vs Paraguay Women\'s

2-1

4-1
Sat 28, Oct-02:30 - Paraguayan Primera Division
Tacuary FBC vs General Caballero JLM

1-0

3-0
Sat 28, Oct-00:00 - Peru Segunda Division
Los Chankas vs Alianza Huanuco

2-0

3-1
Sat 28, Oct-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Warta Poznan Youth vs Korona Kielce Youth


7-3
Sat 28, Oct-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Widzew lodz Youth vs Lech Poznan Youth

0-0

0-4
Sat 28, Oct-14:00 - Poland - 4. Liga
Swit Skolwin vs Blekitni Stargard Szczecinski

2-0

3-0
Sat 28, Oct-14:00 - Poland - 4. Liga
Wislanie Jaskowice vs Podlasie Biala Podlaska

0-0

0-0
Sat 28, Oct-14:00 - Poland - 4. Liga
Gedania Gdansk vs Stolem Gniewino

0-0

0-1
Sat 28, Oct-14:00 - Poland - 4. Liga
Unia Solec Kujawski vs Cartusia Kartuzy

0-2

1-6
Sat 28, Oct-14:30 - Poland - 4. Liga
Rakow Czestochowa B vs Slask Wroclaw B

0-2

0-4
Sat 28, Oct-18:00 - Poland - 4. Liga
MKS Kluczbork vs Pniowek Pawlowice

1-1

2-2
Sat 28, Oct-15:00 - Poland - 4. Liga
Flota Swinoujscie vs Unia Swarzedz

2-1

2-4
Sat 28, Oct-15:00 - Poland - 4. Liga
Rekord Bielsko vs Warta Gorzow Wielkopolski

2-0

3-0
Sat 28, Oct-15:00 - Poland - 4. Liga
LKS Lomza vs Concordia Elbl?g

1-2

2-4
Sat 28, Oct-15:00 - Poland - 4. Liga
KS Legionovia Legionowo vs Olimpia Zambrow

0-0

0-0
Sat 28, Oct-15:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Grodzisk Mazowiecki vs M?awianka M?awa

1-1

2-1
Sat 28, Oct-16:30 - Poland - 4. Liga
Luzino vs KP Starogard Gdanski

2-0

3-0
Sat 28, Oct-16:30 - Poland - 4. Liga
Star Starachowice vs KSZO Ostrowiec

0-0

0-1
Sat 28, Oct-19:00 - Poland - 4. Liga
Karkonosze J. Gora vs Gornik Zabrze II

1-1

2-1
Sat 28, Oct-19:30 - Poland - 4. Liga
Victoria Sulejowek vs Bron Radom

0-0

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Poland - 4. Liga
Polonia Sroda vs Zawisza Bydgoszcz

0-1

0-2
Sat 28, Oct-17:00 - Poland - 4. Liga
GKS Wikielec vs Legia Warszawa B

1-0

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Che?mianka Che?m vs Avia Swidnik

1-0

2-2
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Unia Turza Slaska vs LZS Starowice Dolne

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Stilon Gorzow Wielkopolski vs Gwarek Tarnowskie Gory

2-0

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Kleczew vs Vineta Wolin

2-1

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Czarni Polaniec vs Unia Tarnow

1-1

1-2
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Swit Nowy Dwor Mazowiecki vs Unia Skierniewice

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Elana Torun vs Pogon Szczecin II

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Karpaty Krosno vs Orleta Radzyn Podlaski

1-1

3-5
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Siarka Tarnobrzeg vs Wisloka Debica

0-0

3-0
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Notec Czarnkow vs Pogon Nowe Skalmierzyce

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Garbarnia Krakow vs KS Wiazownica

0-3

1-3
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - 4. Liga
Warta Sieradz vs Pelikan Lowicz

1-0

2-0
Sat 28, Oct-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Ruch Chorzow vs Slask Wroclaw

1-2

2-2
Sat 28, Oct-14:30 - Poland - Ekstraklasa
Warta Poznan vs Piast Gliwice

1-1

1-1
Sat 28, Oct-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Cracovia Krakow vs Lech Poznan

0-1

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Pogon Szczecin vs Jagiellonia Bialystok

1-1

2-1
Sat 28, Oct-22:00 - Poland - I liga
Bruk Bet Termalica Nieciecza vs Gornik Leczna

0-0

3-0
Sat 28, Oct-19:30 - Poland - I liga
Zaglebie Sosnowiec vs GKS Tychy

0-1

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Poland - I liga
Lechia Gdansk vs Stal Rzeszow

1-0

2-1
Sat 28, Oct-21:23 - Poland - II liga
Olimpia Grudziadz vs Stomil Olsztyn

1-0

3-0
Sat 28, Oct-19:00 - Poland - II liga
Polonia Bytom vs Chojniczanka Chojnice

1-1

1-1
Sat 28, Oct-16:45 - Poland - II liga
Kotwica Kolobrzeg vs KKS 1925 Kalisz

0-1

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Sandecja Nowy Sacz

2-1

4-1
Sat 28, Oct-14:00 - Portugal Campeonato
Maritimo B vs Limianos

1-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Vilar de Perdizes vs Vila Real

1-1

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Pevidem vs Dumiense

1-1

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Paredes vs Sao Joao Ver

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Sertanense FC vs Mortagua

1-1

4-3
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Uniao de Coimbra vs GD Vitoria Sernache

0-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
AD Marco 09 vs Vila Mea

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Amarante vs Gondomar

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
SC Lusitania Dos Acores vs CD Gouveia

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Lusitano GC Moncarapachense vs FC Serpa

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Oliveira do Douro vs ACDR Lamelas

0-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Fabril Barreiro vs Sintrense

0-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Mirandela vs Os Sandinenses

0-1

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Real SC vs Imortal

0-2

2-2
Sat 28, Oct-19:00 - Portugal Campeonato
Rabo Peixe vs Benfica Castelo Branco

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
O Elvas vs Juventude de Evora

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Portosantense vs Tirsense

3-1

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Uniao de Tomar vs Marinhense

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Rebordosa vs Florgrade

1-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Camacha vs Ribeirao

0-1

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Louletano vs Lusitano Evora 1911

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Oriental Lisboa vs Barreirense

0-2

0-4
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Brito SC vs CDC Montalegre

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Vitoria Guimaraes B vs Salgueiros

1-1

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Valadares Gaia vs Beira Mar

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Alverca B vs Uniao Santarem

0-1

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Campeonato
Vitoria Setubal FC vs Vasco da Gama Vidigueira(POR)

3-0

4-0
Sat 28, Oct-15:00 - Portugal Campeonato
Fontinhas vs Peniche

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores 2 Divisao
Varzim U19 vs AVS Futebol SAD (U19)

1-0

4-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores 2 Divisao
Fafe(U19) vs Mondinense(U19)

1-0

3-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores 2 Divisao
Salgueiros(U19) vs AD Nogueirense U19

1-0

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores 2 Divisao
Vianense U19 vs Merelinense U19

1-1

2-2
Sat 28, Oct-14:00 - Portugal Liga de Honora
SCU Torreense vs Pacos Ferreira

1-1

1-2
Sat 28, Oct-18:30 - Portugal Liga de Honora
Maritimo vs Desportivo de Tondela

0-0

2-2
Sat 28, Oct-17:00 - Portugal Liga de Honora
Leixoes vs Os Belenenses

0-0

1-0
Sat 28, Oct-14:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Farense(U19) vs SC Lusitania Dos Acores(U19)

1-1

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Braga(U19) vs Pacos Ferreira(U19)

2-1

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Academica Coimbra(U19) vs GD Estoril-Praia(U19)

2-0

3-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Belenenses(U19) vs Academico Viseu(U19)

0-0

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Maritimo U19 vs Boavista(U19)

1-2

1-3
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Rio Ave(U19) vs Chaves(U19)

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Vitoria FC Setubal(U19) vs SC Uniao Torreense(U19)

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Lusitania Lourosa(U19) vs Gil Vicente U19

0-1

1-1
Sat 28, Oct-21:00 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs Casa Pia AC

1-0

1-1
Sat 28, Oct-21:00 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs G.D. Chaves

3-0

5-0
Sat 28, Oct-18:30 - Portugal Primera Liga
Portimonense vs GD Estoril Praia

1-0

1-0
Sat 28, Oct-23:30 - Portugal Primera Liga
Gil Vicente vs SC Braga

1-0

3-3
Sat 28, Oct-19:00 - Primeira Liga 3 Serie B
SC Covilha vs Caldas SC

0-2

4-3
Sat 28, Oct-18:30 - Qatar League
Al Rayyan vs Al-Gharafa SC

2-1

3-4
Sat 28, Oct-20:30 - Qatar League
Al-Shamal vs Al Duhail SC

0-0

1-2
Sat 28, Oct-20:30 - Qatar League
Muaither SC vs Al-Sadd

0-1

0-2
Sat 28, Oct-19:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Turan Tovuz vs Kapaz PFK

1-0

4-0
Sat 28, Oct-16:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Zira FK vs Sabail

1-2

2-2
Sat 28, Oct-21:30 - Romania - Divizia A
Petrolul Ploiesti vs FC Steaua Bucuresti

0-1

2-2
Sat 28, Oct-15:00 - Romania - Divizia A
ASC Otelul Galati vs Hermannstadt

0-0

1-1
Sat 28, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
Chindia Targoviste vs CSM Resita

1-0

4-1
Sat 28, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs Corvinul Hunedoara

1-2

1-2
Sat 28, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
CSM Alexandria vs Csikszereda Miercurea

0-1

1-2
Sat 28, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
Tunari vs Viitorul Pandurii Targu Jiu

0-0

0-0
Sat 28, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
CS Mioveni vs Concordia Chiajna

0-1

1-1
Sat 28, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
CSC 1599 Selimbar vs CSC Dumbravita

1-0

1-0
Sat 28, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Dej vs Progresul Spartac

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
FC Unirea Alba Iulia vs ACS Medias 2022

0-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
CS Socodor vs Soimii Lipova

0-3

2-4
Sat 28, Oct-17:30 - Romania - Liga 3
TSG Pfeddersheim vs Sportvereinigung Quierschied

1-0

4-0
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
Unirea Ungheni vs ACS Targu Mures 1898

0-1

0-1
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
ACS Viitorul Simian vs Jiul Petrosani

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
Targu Secuiesc vs Odorheiu Secuiesc

0-0

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
CS Universitatea Craiova B vs Vointa Lupac

1-1

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
Gloria Popesti-Leordeni vs CSO Plopeni

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
Voluntari B vs Inainte Modelu

0-1

0-2
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
Stiinta Miroslava vs Bucovina Radauti

0-1

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
CSO Petrolul Potcoava vs ACS Flacara Horezu

0-3

1-3
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
CSM Deva vs ACSO Filiasi

3-0

5-0
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
CSM Flacara Moreni vs Pucioasa

0-2

1-2
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
Agricola Borcea vs Afumati

0-1

3-1
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
Progresul Pecica vs Avantul Periam

1-0

3-0
Sat 28, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
CS Paulesti vs Blejoi Vispesti

1-2

3-5
Sat 28, Oct-16:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Spartak Tambov vs FK Znamya Noginsk

1-0

2-0
Sat 28, Oct-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FC Kolomna vs FK Khimki Reserve

0-0

3-1
Sat 28, Oct-15:00 - Russia Div 2 Group 3
Kompozit vs FK Kaluga

0-0

0-0
Sat 28, Oct-15:00 - Russia Div 2 Group 3
Peresvet Podolsk vs FK Kosmos Dolgoprudny

0-0

1-2
Sat 28, Oct-12:00 - Russia Div 2 Group 4
FK Ural-2 vs FK Orenburg-2

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:30 - Russia First Division
PFK Kuban vs Chernomorets Novorossiysk

1-2

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs FC Tyumen

0-0

0-2
Sat 28, Oct-19:00 - Russia First Division
FK Khimki vs Dinamo Makhachkala

0-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Russia First Division
Sokol Saratov vs Akron Togliatti

0-1

0-1
Sat 28, Oct-08:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs FK Leningradets

2-1

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Russia First Division
Volgar Astrakhan vs Rodina Moscow

0-2

0-4
Sat 28, Oct-17:00 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs FC Torpedo Moscow

0-1

1-1
Sat 28, Oct-12:30 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs KamAZ

0-0

2-0
Sat 28, Oct-16:30 - Russia First Division 2 Division A Silver
Metallurg Lipetsk vs Rodina Moskva II

1-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Forte Taganrog vs Chertanovo Moscow

2-2

4-2
Sat 28, Oct-19:30 - Russia First Division 2 Division A Silver
Tekstilshchik Ivanovo vs Avangard Kursk

1-0

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
FC Chelyabinsk vs FC Novosibirsk

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Amkar Perm vs Salyut-Energia Belgorod

0-0

5-1
Sat 28, Oct-17:30 - Russia Premier League
FK Rostov vs Lokomotiv Moscow

1-0

1-0
Sat 28, Oct-17:30 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs FK Orenburg

1-0

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Russia Premier League
Fakel Voronezh vs Spartak Moscow

0-0

2-0
Sat 28, Oct-19:59 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs Akhmat Grozny

2-1

2-1
Sat 28, Oct-20:15 - San Marino Girone A
SP Libertas vs Folgore/Falciano

2-2

2-2
Sat 28, Oct-17:00 - San Marino Girone A
S.S Pennarossa vs SP Domagnano

1-2

1-2
Sat 28, Oct-17:00 - San Marino Girone A
SS Virtus vs SP La Fiorita

1-0

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - San Marino Girone A
AC Juvenes/Dogana vs San Marino Academy(U22)

2-0

2-2
Sat 28, Oct-17:00 - San Marino Girone A
San Giovanni vs Fiorentino

2-0

2-0
Sat 28, Oct-16:00 - Saudi Arabia Division 2
Al Sahel vs Alhowra

0-1

2-1
Sat 28, Oct-16:10 - Saudi Arabia Division 2
Al-Kawkab vs Al-Washm

0-0

0-3
Sat 28, Oct-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al Shuaib vs Al Jubail

1-2

1-3
Sat 28, Oct-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al-Sadd FC(SA) vs Al-Saqer

0-0

1-0
Sat 28, Oct-16:25 - Saudi Arabia Division 2
Al Taqdom vs Al-Zlfe

0-0

0-2
Sat 28, Oct-16:30 - Saudi Arabia Division 2
Arar FC vs Tuwaiq

0-0

1-0
Sat 28, Oct-16:35 - Saudi Arabia Division 2
Bisha FC vs Al Qous Club

0-0

1-2
Sat 28, Oct-16:40 - Saudi Arabia Division 2
Weg Taif vs Al-Draih

0-0

0-1
Sat 28, Oct-16:40 - Saudi Arabia Division 2
Al Ansar Medina vs Jerash FC

1-1

2-2
Sat 28, Oct-22:00 - Saudi Arabia Professional League
Al-Wehda FC vs Al-Ettifaq

1-1

2-3
Sat 28, Oct-19:00 - Saudi Arabia Professional League
Abha vs Al-Shabab Club

0-0

2-1
Sat 28, Oct-19:00 - Saudi Arabia Professional League
Al-Feiha vs Al-Nassr FC

0-0

1-3
Sat 28, Oct-16:00 - Saudi Arabia Youth League
Al Khaleej Youths vs Al-Ittihad Youths


0-1
Sat 28, Oct-16:00 - Saudi Arabia Youth League
Al-Ettifaq Youths vs Al-Hilal Youths


1-1
Sat 28, Oct-16:15 - Saudi Arabia Youth League
Al Nassr Riyadh Youths vs Al-Faisaly Harmah Youths

1-0

2-1
Sat 28, Oct-16:25 - Saudi Arabia Youth League
Al-Taawon Youths vs Jeddah Youth


2-1
Sat 28, Oct-16:25 - Saudi Arabia Youth League
Al-Hazm Youths vs Al-Jeel Youths


2-4
Sat 28, Oct-16:25 - Saudi Arabia Youth League
Al-Raed Youths vs Al-Orubah Youths


3-1
Sat 28, Oct-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Al Ahli Jeddah Youth vs Al-Qadasiya Youths


2-1
Sat 28, Oct-20:40 - Saudi Arabia Youth League
Ohud Medina Youths vs Al-Fateh Youths

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Dunbar United FC vs East Fife

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Kilwinning Rangers vs Cowdenbeath F.C.

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Pollok vs Gala Fairydean

2-2

5-2
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Fraserburgh vs Bonnyrigg Rose

0-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Stenhousemuir vs Brora Rangers

0-1

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Deveronvale vs Broxburn Athletic

0-1

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Jeanfield Swifts vs Elgin City

4-0

6-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Civil Service Strollers FC vs Stranraer F.C.

0-0

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Peterhead vs Clachnacuddin

2-1

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Albion Rovers FC vs St Andrews United

0-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Brechin City vs Spartans

0-0

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Tranent Juniors vs East Kilbride

5-0

7-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Cumnock Juniors vs Turriff United

0-1

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Dumbarton vs Banks O\'Dee

0-1

3-2
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Huntly vs Forfar Athletic

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Formartine United vs Clydebank FC

1-1

3-2
Sat 28, Oct-18:00 - Scotland FA Cup
Forres Mechanics vs Buckie Thistle FC

0-1

0-1
Sat 28, Oct-17:00 - Scotland FA Cup
Beith Juniors vs Broomhill FC

0-0

1-3
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Championship
Ayr United FC vs Greenock Morton

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Airdrieonians

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Championship
Raith Rovers vs Dunfermline

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Strathspey Thistle vs Lossiemouth FC

0-3

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Nairn County vs Wick Academy FC

0-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish League One
Edinburgh City vs Annan Athletic

2-1

3-2
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish League One
Kelty Hearts vs Stirling Albion

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish League One
Falkirk vs Alloa Athletic

3-0

3-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish League One
Queen of the South FC vs Cove Rangers

0-0

0-1
Sat 28, Oct-20:30 - Scottish League One
Montrose vs Hamilton Academical FC

0-1

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Premier League
St. Mirren vs St. Johnstone

1-0

4-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs Celtic

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs Dundee

0-0

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - Scottish Premier League
Motherwell FC vs Ross County

0-0

3-3
Sat 28, Oct-20:30 - Senegal Premier League
ASC Jaraaf vs Guediawaye

0-1

1-1
Sat 28, Oct-20:30 - Senegal Premier League
Teungueth FC vs Jamono Fatick

1-1

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Serbia - 1. Liga
Radnik Surdulica vs FK Zeleznicar Pancevo

0-0

0-1
Sat 28, Oct-20:30 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs Spartak Subotica

0-1

1-1
Sat 28, Oct-20:30 - Serbia - 1. Liga
IMT Novi Beograd vs Crvena Zvezda Beograd

0-2

1-2
Sat 28, Oct-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Sloboda Uzice vs RFK Novi Sad 1921

0-1

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Smederevo 1924 vs Kolubara

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Jedinstvo UB vs Radnicki Beograd

0-1

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Serbia Prva Liga
Mladost GAT Novi Sad vs Tekstilac

0-0

0-0
Sat 28, Oct-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Indjija vs FK Radnicki Sremska Mitrovica

1-0

2-0
Sat 28, Oct-19:00 - Serbia Prva Liga
Macva Sabac vs Graficar Beograd

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:30 - Slovakia 1. Liga
DAC Dunajska Streda vs MFK Zemplin Michalovce

1-1

2-1
Sat 28, Oct-19:59 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce-Vrable vs MFK Skalica

0-0

0-1
Sat 28, Oct-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs MSK Zilina

0-1

0-2
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs MSK Zilina B

1-1

2-2
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Puchov vs FK Pohronie

0-1

0-4
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 2. Liga
Povazska Bystrica vs Slovan Bratislava B

1-0

3-1
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 2. Liga
Dolny Kubin vs 1. FC Tatran Presov

0-2

0-3
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 2. Liga
Humenne vs Liptovsky Mikulas

1-0

4-1
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 3. liga East
Novohrad Lucenec vs Oravske Vesele

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 3. liga East
Partizan Bardejov vs Namestovo

1-0

5-2
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 3. liga West
MSK Fomat Martin vs Kovo Belusa

0-0

2-2
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 3. liga West
Nove Mesto vs Malacky

1-0

2-2
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 3. liga West
Slovan Duslo Sala vs Slovan Galanta

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 3. liga West
MFK Lokomotiva Zvolen vs Banik Lehota pod Vtacnikom

2-1

3-1
Sat 28, Oct-16:30 - Slovakia 3. liga West
Hamsik Academy vs OK Castkovce

1-0

2-0
Sat 28, Oct-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Maribor vs NK Rogaska

1-1

2-1
Sat 28, Oct-19:30 - Slovenia 1. Liga
FC Koper vs NK Bravo

1-0

1-1
Sat 28, Oct-16:00 - Slovenia 2. Liga
ND Primorje vs Tabor Sezana

0-0

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Triglav Kranj

3-0

3-1
Sat 28, Oct-16:00 - Slovenia 2. Liga
NK Bistrica vs NK Bilje

1-1

4-3
Sat 28, Oct-17:00 - Slovenia 2. Liga
NK Fuzinar vs ND Beltinci

0-1

0-1
Sat 28, Oct-14:00 - Slovenia U19
NK Celje(U19) vs NK Nafta(U19)

1-0

6-0
Sat 28, Oct-17:30 - South Africa First League
Black Leopards vs Milford

0-0

2-1
Sat 28, Oct-17:30 - South Africa First League
Platinum City Rovers vs NB La Masia

0-0

1-1
Sat 28, Oct-17:30 - South Africa First League
Orbit College vs Venda FA

0-1

0-1
Sat 28, Oct-17:30 - South Africa First League
Upington City FC vs Magesi

2-0

2-0
Sat 28, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Golden Arrows vs Kaizer Chiefs FC

1-1

2-1
Sat 28, Oct-19:45 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs AmaZulu

0-1

1-1
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Ladies League Division 1
UD Mutilvera Women\'s vs Berriozar Women\'s

1-0

2-1
Sat 28, Oct-18:15 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Real Madrid

1-0

1-2
Sat 28, Oct-16:00 - Spanish Primera Division
Almeria vs Las Palmas

0-1

1-2
Sat 28, Oct-23:00 - Spanish Primera Division
Cadiz vs Sevilla

2-1

2-2
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Primera Division
Mallorca vs Getafe

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Celta Vigo B vs Sabadell

2-1

4-2
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Arenteiro vs Unionistas de Salamanca

1-0

4-0
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Fuenlabrada vs SD Logrones

0-0

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Recreativo Granada vs Atletico Sanluqueno

0-1

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
C.D. San Fernando Isleno vs CD Castellon

1-0

2-0
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Real Murcia vs CD Linares Deportivo

0-0

1-0
Sat 28, Oct-13:30 - Spanish Primera U19
Sevilla(U19) vs CD San Felix(U19)

3-0

6-0
Sat 28, Oct-21:30 - Spanish Primera U19
Alboraya(U19) vs Villarreal(U19)


1-0
Sat 28, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
Cadiz U19 vs Real Betis(U19)

1-2

2-3
Sat 28, Oct-22:00 - Spanish Primera U19
UE Cornella(U19) vs Barcelona(U19)


2-1
Sat 28, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
CD 26 De Febrero(U19) vs Calavera(U19)

0-0

0-0
Sat 28, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
CD Sobradillo(U19) vs La Oliva(U19)

0-0

1-1
Sat 28, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
Real Sociedad(U19) vs CF Gazte Berriak U19

2-1

2-1
Sat 28, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
SD San Jose(U19) vs AD Huracan U19

0-1

1-2
Sat 28, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
UD San Fernando(U19) vs Orientacion Maritima(U19)

0-1

0-1
Sat 28, Oct-17:45 - Spanish Primera U19
Sporting de Gijon(U19) vs CD Covadonga(U19)


3-0
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Primera U19
CF Rayo Majadahonda(U19) vs Leganes(U19)


0-0
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Primera U19
La Cruz Villanovense(U19) vs San Sebastian Reyes(U19)


4-0
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Primera U19
CF Platges De Calvia(U19) vs Mallorca(U19)


0-2
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera U19
UD Logrones(U19) vs UDC Txantrea(U19)


5-3
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera U19
Leioa U19 vs Athletic Bilbao U19


2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera U19
UCAM Murcia(U19) vs CD Roda(U19)


1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera U19
Valladolid(U19) vs Merida(U19)


4-1
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera U19
Gava(U19) vs Mercantil(U19)


2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Primera U19
CF Badalona(U19) vs CD San Francisco(U19)


3-2
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Primera U19
CF Damm(U19) vs Sabadell(U19)


1-3
Sat 28, Oct-16:00 - Spanish Segunda Division
Eldense vs SD Amorebieta

1-0

2-0
Sat 28, Oct-23:00 - Spanish Segunda Division
Elche vs Tenerife

0-0

2-1
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division
Sporting de Gijon vs Espanyol

1-0

2-0
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division
Andorra CF vs Levante

0-0

2-0
Sat 28, Oct-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Zamora CF vs Real Oviedo B

1-0

3-0
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Arandina vs CD Cayon

1-0

1-1
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Ourense CF vs Gimnastica Torrelavega

1-0

2-1
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Valle de Egues vs Alaves B

0-2

0-2
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Barbastro vs UD Mutilvera

0-0

0-0
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Utebo FC vs Naxara

1-0

3-2
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Gernika vs Calahorra

1-0

2-0
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Brea vs Barakaldo CF

0-1

0-2
Sat 28, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CE Manresa vs Sant Andreu

0-0

1-1
Sat 28, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Valencia CF Mestalla vs Hercules CF

1-1

1-2
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Atletico Saguntino vs Andratx

0-0

1-0
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Terrassa vs Cerdanyola del Valles

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
La Union Atletico vs FC Cartagena B

2-0

3-1
Sat 28, Oct-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Marbella FC vs Atletico Antoniano

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cadiz B vs CD San Roque de Lepe

1-0

2-1
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Manchego Ciudad vs Velez CF

0-1

1-1
Sat 28, Oct-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CD Badajoz vs Talavera de la Reina

2-1

3-2
Sat 28, Oct-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Cacereno vs Ursaria

1-2

2-3
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CD Illescas vs CD Mensajero

1-0

3-1
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Pontevedra B vs CD Estradense

2-0

2-0
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Atletico Arteixo vs Gran Pena

0-0

0-0
Sat 28, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez Deportivo vs CD Gerena

0-0

1-0
Sat 28, Oct-19:45 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs Ceuta B

0-0

0-2
Sat 28, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Manacor vs CF Platges De Calvia

0-1

3-2
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Collerense vs Ibiza Islas Pitiusas

0-0

0-0
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Constancia vs Arenal

0-0

1-0
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
San Bartolome vs CD Santa Ursula

0-1

0-1
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Ibarra vs Panaderia Pulido

0-0

1-1
Sat 28, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tamaraceite vs La Cuadra

2-0

2-0
Sat 28, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Teror vs CD Buzanada

0-0

0-0
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Sur Yaiza vs Herbania

1-0

5-0
Sat 28, Oct-22:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Lorca Deportiva FC vs Ciudad de Murcia

1-0

1-1
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Alcantarilla vs Club Atletico Pulpileno

0-1

1-2
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pamplona vs CD Pena Sport

1-1

1-2
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UDC Txantrea vs Avance Ezcabarte

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
FC Bidezarra vs CA Cirbonero

2-0

3-3
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Lagunak vs CD Lerines

1-0

1-0
Sat 28, Oct-19:15 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Cantolagua vs CD Cortes

1-0

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Oberena vs UCD Burlades

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Ardoi vs Beti Kozkor KE

0-2

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs Alesves

1-3

1-4
Sat 28, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs Pena Balsamaiso CF

0-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Illueca vs UD Fraga

0-1

1-2
Sat 28, Oct-18:15 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UC Cartes vs Bezana

0-0

1-3
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Velarde CF vs Atletico Albericia

0-1

0-1
Sat 28, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CF Vimenor vs AD Siete Villas

2-0

2-0
Sat 28, Oct-17:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Vitoria vs CD Basconia

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Pasaia KE vs Aurrera de Ondarroa

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Touring vs Derio

0-1

2-1
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Cultural de Durango vs Alaves C


1-0
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Lagun Onak vs Anorga

2-0

3-1
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Padura vs Anaitasuna

0-0

1-0
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Leioa vs SD Deusto

0-1

0-2
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Roda vs UD Castellonense

0-0

0-0
Sat 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Acero vs Patacona


5-4
Sat 28, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Leganes B vs CD Colonia Moscardo

1-1

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcorcon B vs Paracuellos Antamira

1-0

3-0
Sat 28, Oct-17:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Ponferradina B vs UD Santa Marta

1-2

2-2
Sat 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Cultural Leonesa B vs Real Avila CF

0-0

0-0
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Colegios Diocesanos vs CD La Virgen Del Camino

1-0

2-3
Sat 28, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Melilla vs Motril CF

0-0

0-0
Sat 28, Oct-15:00 - SVK U19 A League
FK Zeleziarne Podbrezova(U19) vs MFK Ruzomberok(U19)

0-0

1-0
Sat 28, Oct-13:00 - SVK U19 A League
FK Kosice(U19) vs FC Artmedia Petrzalka(U19)

1-1

3-1
Sat 28, Oct-13:00 - SVK U19 A League
Zlate Moravce(U19) vs Slovan Bratislava(U19)

2-1

3-2
Sat 28, Oct-13:00 - SVK U19 A League
DAC Dunajska Streda(U19) vs Trencin(U19)

1-1

1-1
Sat 28, Oct-13:00 - SVK U19 A League
Spartak Trnava(U19) vs 1. FC Tatran Presov(U19)

0-0

0-1
Sat 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
United Nordic vs IFK Stocksund

3-0

5-1
Sat 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Dalkurd FF vs IF Karlstad

0-0

1-2
Sat 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs Sollentuna FK

0-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Sandvikens IF vs Motala AIF FK

2-0

6-0
Sat 28, Oct-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Taby vs Hammarby TFF

2-0

4-0
Sat 28, Oct-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Oskarshamns AIK

1-1

2-1
Sat 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs FC Trollhattan

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
IK Oddevold vs Atvidabergs FF

2-0

4-0
Sat 28, Oct-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Angelholms FF vs Tvaakers IF

0-1

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ahlafors IF vs BK Olympic Malmo

0-0

0-3
Sat 28, Oct-16:00 - Sweden Div 2 slutspel
Bergdalens IK vs Hittarps IK

0-0

0-2
Sat 28, Oct-16:00 - Sweden Div 2 slutspel
Jonsereds IF vs IK Zenith

1-0

2-2
Sat 28, Oct-16:00 - Sweden Div 2 slutspel
FBK Karlstad vs Vastra Frolunda IF

2-0

2-1
Sat 28, Oct-16:00 - Sweden Div 2 slutspel
Adolfsbergs IK vs FOC Farsta

0-0

0-1
Sat 28, Oct-19:00 - Sweden Div 2 slutspel
Umea FC Akademi vs Ytterhogdal IK

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Sweden Div 2 slutspel
Lilla Torg FF vs Osterlen FF

0-3

0-3
Sat 28, Oct-15:00 - Sweden Superettan
Gefle IF vs Landskrona BoIS

1-1

3-3
Sat 28, Oct-17:00 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Jonkopings Sodra IF

0-1

2-2
Sat 28, Oct-17:00 - Sweden Superettan
Trelleborgs FF vs Helsingborgs IF

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:00 - Sweden Superettan
Ostersunds FK vs Orebro

3-2

4-3
Sat 28, Oct-19:30 - Swedish Allsvenskan
Varbergs BoIS FC vs Degerfors IF

1-1

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Swedish Allsvenskan
Brommapojkarna vs Djurgardens

0-1

1-2
Sat 28, Oct-22:30 - Swiss Super League
Zurich vs Stade Lausanne Ouchy

1-1

1-1
Sat 28, Oct-19:59 - Swiss Super League
Yverdon vs Winterthur

1-1

1-1
Sat 28, Oct-19:59 - Swiss Super League
St. Gallen vs Grasshoppers

3-1

3-1
Sat 28, Oct-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
La Chaux-de-Fonds vs Meyrin

1-1

2-1
Sat 28, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
La Sarraz-Eclepens vs FC Vevey Sports 05

1-0

2-0
Sat 28, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Chenois vs Lausanne Sports(U21)

1-0

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
US Terre Sainte vs FC Naters

1-1

1-1
Sat 28, Oct-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Grand Saconnex vs Monthey

0-0

2-1
Sat 28, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Sion II vs Yverdon II

2-1

4-1
Sat 28, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SV Muttenz vs Wohlen

0-0

4-1
Sat 28, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Concordia Basel vs Koniz

0-2

0-3
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Courtetelle vs FC Rotkreuz

0-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Emmenbrucke vs Solothurn

0-2

2-3
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Dietikon vs FC Thun U21

0-1

1-3
Sat 28, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Taverne vs FC Linth 04

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs SV Hongg

0-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs Freienbach

1-2

5-2
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Gossau vs FC Balzers

1-0

2-3
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
YF Juventus Zurich vs Grasshoppers U21

1-1

2-4
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Wettswil Bonstetten vs FC Uzwil

0-2

2-3
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
ASC Kreuzlingen vs FC Winterthur U21

3-2

3-3
Sat 28, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Mendrisio Stabio vs FC Kosova Zurich

0-0

1-0
Sat 28, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Etoile Carouge vs Zurich B

2-1

3-2
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bulle vs FC St.Gallen U-21

2-0

2-2
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bruhl SG vs Basel B

1-0

1-0
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bavois vs FC Rapperswil-Jona

0-2

0-2
Sat 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
SC Cham vs Young Boys II

3-2

6-2
Sat 28, Oct-19:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
SC Kriens vs FC Paradiso

1-1

3-1
Sat 28, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Lugano U-21 vs FC Biel-Bienne

0-3

0-3
Sat 28, Oct-11:00 - Taiwan Football Premier League
Taipower FC vs Zhanyi Skywalkers

2-1

3-1
Sat 28, Oct-16:00 - Thai League 1
Lamphun Warrior vs Nakhon Pathom United

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Thai League 1
Chiangrai United vs Chonburi FC

1-1

1-1
Sat 28, Oct-17:00 - Thai League 1
Uthai Thani vs Muang Thong United

0-1

4-2
Sat 28, Oct-14:30 - Thai League 2
Kasetsart FC vs Nong Bua Pitchaya

1-1

2-4
Sat 28, Oct-16:00 - Thai League 2
Lampang FC vs Singha GB Kanchanaburi

0-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Thai League 2
Nakhon Si United FC vs Nakhon Ratchasima

1-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Thai League 2
Pattaya Dolphins United vs Phrae United

1-1

1-3
Sat 28, Oct-15:30 - Thai League 2
Krabi FC vs Suphanburi FC

0-1

0-1
Sat 28, Oct-13:30 - Thai League 3
Pattani vs Nara United

1-3

4-4
Sat 28, Oct-15:00 - Thai League 3
Phitsanulok FC vs Khelang United

2-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Thai League 3
Mahasarakham SBT FC vs Khonkaen FC

2-1

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Thai League 3
Chachoengsao vs ACDC FC

2-0

4-0
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Welfare Royal Air Force vs Kasem Bundit University FC

1-1

1-1
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Phayao FC vs Chiangrai FC

1-0

2-0
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Royal Thai Army FC vs Samut Prakan FC

1-2

2-3
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Wiang Sa Surat Thani City vs Muang Trang United

1-0

3-1
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
RBRU Chanthaburi United vs Bankhai United

0-2

1-2
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Pathum Thani University vs Ang Thong FC

1-0

2-0
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
THE Icon RSU vs Prime Bangkok

0-3

0-8
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Ranong United FC vs Songkhla FC

0-2

0-8
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Nakhon Ratchasima United FC vs Muang Loei United

0-0

1-2
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Navy FC vs Warship United FC

0-1

0-2
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Hua Hin Maraleina vs Saraburi United

0-1

1-1
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Khonkaen Mordindang FC vs Udon United

0-1

0-2
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Nakhon Mae Sot United FC vs Uttaradit Saksiam

0-1

1-1
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
Chainat United vs Lopburi FC

0-1

0-5
Sat 28, Oct-12:30 - Thai League 3
North Bangkok College vs Thonburi United

0-0

0-1
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Etoile du Sahel vs Olympique de Beja

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
C. A. Bizertin vs Club Sportif Sfaxien

0-0

0-0
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Stade Tunisien vs AS Soliman

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
ES Rades vs ES Hammam Sousse

1-1

4-3
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
CO Medenine vs Rejiche

1-0

1-1
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
AS Oued Ellil vs CS Korba

0-0

1-2
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
CS Tabarka vs CS Hammam Lif

0-3

1-3
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
JS Kairouanaise vs Sporting Ben Arous

3-0

3-0
Sat 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Jeunesse Sportive Omrane vs Croissant Msaken

0-0

0-0
Sat 28, Oct-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Tuzlaspor Kulubu vs Erzurumspor FK

0-0

0-1
Sat 28, Oct-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Keciorengucu vs Goztepe

0-1

0-1
Sat 28, Oct-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Kocaelispor vs Genclerbirligi

1-0

2-2
Sat 28, Oct-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Boluspor vs Bodrumspor

0-1

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Arguvan vs Gumushanespor

0-0

0-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Karabuk Idman vs Inegol Kafkas Genclik

0-0

0-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Tarsus Idman Yurdu vs Ayvalikgucu Belediyespor

0-1

0-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Artvin Hopaspor vs Aliaga FUTBOL AS

1-0

1-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kucukcekmece vs Kirikkale Buyuk Anadolu

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Talasgucu Belediyespor vs Edirnespor Genclik

0-0

2-0
Sat 28, Oct-19:59 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
52 Orduspor vs Kepez Belediyespor

1-0

2-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Anadolu Universitesi vs Silifke Belediyespor

0-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Bulvarspor vs Turgutluspor

1-1

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kelkit Belediye Hurriyet vs Ergene Velimese

0-0

1-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Efeler 09 vs Batman Petrolspor

0-2

0-5
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Sapanca Genclikspor vs Yeni Amasya Spor

0-0

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Hacettepe 1945 vs Pazarspor

1-0

3-0
Sat 28, Oct-19:59 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Karsiyaka vs Elazigspor

0-0

0-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karakopru Belediyespor vs Akhisar Bld.Geng

3-2

7-3
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Sivas Belediyespor vs Kusadasispor

0-1

1-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Osmaniyespor vs Agri 1970 Spor

0-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
1922 Konyaspor vs Silivrispor

0-0

0-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Fatsa Belediyespor vs Darica Genclerbirligi

0-0

0-0
Sat 28, Oct-19:59 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Viven Bornova vs Erbaaspor SK

1-1

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Catalcaspor vs Kestelspor

1-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Adana 1954 vs Sebat Genclikspor

1-0

4-3
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Tokat Bld Plevnespor vs Cankaya FK

0-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Balikesirspor vs Siirt Il Ozel Idaresi Spor

1-0

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Bergama Belediyespor vs Sultanbeyli

2-2

4-3
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Bursa Y?ld?r?mspor vs Orduspor

2-1

2-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Nevsehir Belediyespor vs Musspor

0-2

1-2
Sat 28, Oct-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Afjet Afyonspor vs Karacabey Birlikspor

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Erokspor vs Ankaraspor FK

0-1

1-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Kirklarelispor vs Beyoglu Yeni Carsi

1-1

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Hekimoglu Trabzon vs Nazillispor

0-0

0-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Diyarbekirspor vs Yeni Mersin Idman Yurdu

0-1

0-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Serik Belediyespor vs Bursaspor

0-2

1-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Adiyaman FK vs 1928 Bucaspor FK

1-1

2-2
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Zonguldak vs Altinordu

0-1

1-3
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Kirsehir Belediyespor vs Ankara Demirspor

0-1

1-4
Sat 28, Oct-19:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Fethiyespor vs Iskenderunspor

3-3

4-3
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Etimesgut Belediye Spor vs Belediye Derincespor

1-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Somaspor vs Denizlispor

1-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
76 Igdir Belediye spor vs Sariyer

1-1

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Kastamonuspor vs Duzcespor

0-0

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Arnavutkoy Belediyespor vs Amedspor

0-0

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Inegolspor vs Aksarayspor

2-1

4-1
Sat 28, Oct-19:59 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Isparta 32 Spor vs Karaman FK

1-0

2-0
Sat 28, Oct-19:59 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
24 Erzincanspor vs Usakspor

1-0

2-0
Sat 28, Oct-19:59 - Turkey Super Lig
Rizespor vs Galatasaray

0-0

0-1
Sat 28, Oct-19:59 - Turkey Super Lig
Adana Demirspor vs Konyaspor

0-0

3-0
Sat 28, Oct-17:00 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Sivasspor

0-0

1-2
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Adanaspor(U19) vs Rizespor(U19)

0-0

3-0
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Umraniyespor(U19) vs Manisa FK(U19)

0-2

1-3
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Bursaspor(U19) vs Genclerbirligi(U19)

0-0

1-0
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Alanyaspor(U19) vs Boluspor(U19)

1-0

1-1
Sat 28, Oct-14:00 - Turkey U19 League
Fenerbahce U19 vs Sivasspor(U19)

0-0

4-1
Sat 28, Oct-15:00 - Turkey U19 League
Istanbul Buyuksehir Belediyesi(U19) vs Besiktas JK(U19)

2-1

2-1
Sat 28, Oct-12:30 - Turkey U19 League
Samsunspor(U19) vs Istanbulspor(U19)

1-2

4-2
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Keciorengucu U19 vs Pendikspor(U19)

2-0

4-0
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Gazisehir Gaziantep(U19) vs Yeni Malatyaspor(U19)

1-1

2-3
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Trabzonspor(U19) vs Giresunspor(U19)

2-1

6-1
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Altay Spor Kulubu(U19) vs Bodrumspor(U19)

0-1

1-6
Sat 28, Oct-13:00 - Turkey U19 League
Galatasaray(U19) vs Ankaraspor FK U19

1-1

5-1
Sat 28, Oct-14:30 - Turkmenistan Yokary Liga
Arkadag FK vs FC Merw

3-0

6-0
Sat 28, Oct-16:50 - UAE League Division 1
Al Fujairah vs Al-Dhafra

3-2

4-3
Sat 28, Oct-16:50 - UAE League Division 1
Al-Thaid vs Al Oruba(UAE)

0-0

0-1
Sat 28, Oct-16:50 - UAE League Division 1
Dabba Al-Fujairah vs Gulf United FC

1-0

2-0
Sat 28, Oct-16:50 - UAE League Division 1
Al-Rams vs Gulf Heroes

0-1

1-3
Sat 28, Oct-16:45 - UAE League Professional
Al Ain vs Emirates Club

3-0

3-1
Sat 28, Oct-19:30 - UAE League Professional
Al-Sharjah vs Baniyas

3-0

5-0
Sat 28, Oct-16:45 - UAE League Professional
Khor Fakkan vs Al Jazira(UAE)

3-0

4-2
Sat 28, Oct-16:45 - UAE U21 League
Wasl Dubai U21 vs Hatta Club U21

0-0

0-2
Sat 28, Oct-16:45 - UAE U21 League
Al Nasr Dubai U21 vs Shabab Al Ahli Dubai(U21)

0-0

2-0
Sat 28, Oct-16:45 - UAE U21 League
Ittihad Kalba U21 vs Al Wahda(U21)

0-0

0-1
Sat 28, Oct-16:45 - UAE U21 League
Ajman Club(U21) vs Al Bataeh(U21)

1-0

1-1
Sat 28, Oct-18:00 - UEFA European Women\'s U17 Championship
Spain Women\'s(U17) vs Czech Republic Women\'s(U17)

1-0

4-1
Sat 28, Oct-18:00 - UEFA European Women\'s U17 Championship
Portugal Women\'s(U17) vs Bosnia and Herzegovina Women\'s (U17)

0-0

3-0
Sat 28, Oct-21:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Ireland Women\'s(U19) vs Faroe Islands Women\'s(U19)

2-0

4-0
Sat 28, Oct-21:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Albania Women\'s(U19) vs Cyprus Women\'s(U19)

1-0

2-1
Sat 28, Oct-14:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Netherlands Women\'s(U19) vs Belgium Women\'s(U19)

2-0

3-1
Sat 28, Oct-16:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Switzerland Women\'s(U19) vs Lithuania Women\'s(U19)

8-0

17-0
Sat 28, Oct-18:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
France Women\'s(U19) vs Hungary Women\'s(U19)

1-0

1-0
Sat 28, Oct-16:30 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Bulgaria Women\'s(U19) vs Latvia Women\'s(U19)

0-0

1-1
Sat 28, Oct-19:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Austria Women\'s(U19) vs Poland Women\'s(U19)

2-0

4-0
Sat 28, Oct-15:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Portugal Women\'s(U19) vs Turkiye Women\'s(U19)

3-0

7-0
Sat 28, Oct-15:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Denmark Women\'s(U19) vs Montenegro Women\'s(U19)

6-0

8-0
Sat 28, Oct-15:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Italy Women\'s(U19) vs Northern Ireland Women\'s(U19)

1-0

3-0
Sat 28, Oct-19:59 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Spain Women\'s(U19) vs Sweden Women\'s(U19)

2-0

3-0
Sat 28, Oct-12:00 - UEFA European Women\'s U19 Championship
Croatia Women\'s(U19) vs Georgia Women\'s(U19)

4-0

7-0
Sat 28, Oct-14:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Greece(U17) vs San Marino(U17)

2-0

2-0
Sat 28, Oct-18:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Hungary(U17) vs Bulgaria(U17)

0-1

0-1
Sat 28, Oct-16:30 - UEFA-EURO U17 Championship
Slovakia(U17) vs Malta(U17)

0-0

1-0
Sat 28, Oct-15:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Bosnia and Herzegovina(U17) vs Andorra(U17)

1-0

3-0
Sat 28, Oct-17:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Italy(U17) vs Northern Ireland(U17)

0-0

0-0
Sat 28, Oct-13:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Spain(U17) vs North Macedonia U17

4-0

5-0
Sat 28, Oct-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Kolos Kovalivka vs Dynamo Kyiv

0-1

1-1
Sat 28, Oct-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Rukh Lviv vs PFK Aleksandriya

0-0

0-0
Sat 28, Oct-15:15 - Ukraine - Vyscha Liga
Kryvbas vs Dnipro-1

2-0

3-0
Sat 28, Oct-17:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya Luhansk vs Polissya Zhytomyr

0-1

0-1
Sat 28, Oct-14:30 - Ukraine Druha Liga
Kremin B Kremenchuk vs Karpaty Lviv B

0-0

0-0
Sat 28, Oct-14:30 - Ukraine Druha Liga
Kudrivka vs Rukh Lviv B

0-0

0-1
Sat 28, Oct-14:30 - Ukraine Druha Liga
Druzhba Myrivka vs Skala 1911 Stryi

0-0

0-1
Sat 28, Oct-14:30 - Ukraine Druha Liga
Real Pharma Odessa vs FK Trostyanets

0-1

0-2
Sat 28, Oct-14:30 - Ukraine Persha Liga
FC Inhulets Petrove vs FSC Mariupol

0-1

0-1
Sat 28, Oct-14:30 - Ukraine Persha Liga
FC Bukovyna Chernivtsi vs FC Nyva Buzova

1-2

3-3
Sat 28, Oct-14:45 - Ukraine Persha Liga
Khust City vs Prykarpattia Ivano Frankivsk

0-1

1-2
Sat 28, Oct-15:15 - Ukraine Persha Liga
Nyva Ternopil vs Epicentr Kamyanets-Podilskyi

1-0

1-2
Sat 28, Oct-15:00 - Ukraine U21 Liga
LNZ Cherkasy(U21) vs Obolon Kiev(U21)

2-2

2-2
Sat 28, Oct-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs Metalist 1925 Kharkiv(U21)

2-1

5-2
Sat 28, Oct-06:30 - USL Championship
Sacramento Republic FC vs San Antonio FC

0-0

3-1
Sat 28, Oct-17:15 - Uzbekistan Professional Football League
FC Bunyodkor vs Neftchi Fergana

0-0

2-1
Sat 28, Oct-15:00 - Uzbekistan Professional Football League
FK Andijan vs AGMK

0-1

0-1
Sat 28, Oct-15:00 - Vietnam First Division
PVF-CAND vs Hoa Binh

0-0

0-0
Sat 28, Oct-12:30 - Vietnam First Division
Hue FC vs TTBD Phu Dong

0-0

2-0
Sat 28, Oct-14:00 - Vietnam League
Hoang Anh Gia Lai vs Cong An Ha Noi

0-1

0-3
Sat 28, Oct-15:00 - Vietnam League
Hong Linh Ha Tinh vs Song Lam Nghe An

0-1

1-1
Sat 28, Oct-15:00 - Vietnam League
Sanna Khanh Hoa vs Nam Dinh

2-3

2-3
Sat 28, Oct-17:30 - Wales FAW Championship North
Flint vs Buckley Town

0-0

2-0
Sat 28, Oct-17:30 - Wales FAW Championship North
Prestatyn Town FC vs Llanidloes Town

0-0

1-0
Sat 28, Oct-17:30 - Wales FAW Championship North
Gresford Athletic vs Denbigh Town

1-1

1-2
Sat 28, Oct-17:30 - Wales FAW Championship North
Mold Alexandra vs Llandudno FC

1-0

1-0
Sat 28, Oct-17:30 - Wales FAW Championship North
Caersws vs Guilsfield FC

1-0

2-3
Sat 28, Oct-17:30 - Wales FAW Championship North
Bangor 1876 vs Airbus UK Broughton

1-0

1-2
Sat 28, Oct-17:30 - Wales FAW Championship North
Holywell vs Chirk AAA

1-1

2-1
Sat 28, Oct-17:30 - Wales FAW Championship South
Cambrian & Clydach vs Llantwit Major

0-2

1-2
Sat 28, Oct-17:30 - Wales Premier League
Pontypridd vs Cardiff Metropolitan University FC

1-1

1-3
Sat 28, Oct-17:30 - Wales Premier League
Colwyn Bay vs Barry Town United

0-0

0-1
Sat 28, Oct-17:30 - Wales Premier League
Newtown AFC vs Haverfordwest County

1-1

1-1
Sat 28, Oct-20:15 - Wales Premier League
The New Saints vs Bala Town F.C.

2-0

2-0
Sat 28, Oct-16:15 - Yemen League Division 1
Yarmuk Al Rawda vs Shab Hadramaut

1-0

4-0
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.