Notice: You are viewing our new website theme. Gradually, all our pages will be updated to use this new theme. Stay tuned for more updates!

Advertisement

Complete Football Results for Sat 5, Aug 2023

Get all the latest Football Results for Sat 5, Aug 2023.

Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 5, Aug-22:00 - Arabian Champions League
Al Ittihad Jeddah vs Al Hilal

0-2

1-3
Sat 5, Aug-19:00 - Arabian Champions League
Al-Sadd vs Al Shorta

1-1

2-4
Sat 5, Aug-21:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Atletico Acassuso vs Talleres Remdios de Escalada

0-1

0-2
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Villa San Carlos vs Ituzaingo

1-0

1-1
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Club Comunicaciones(AR)

0-0

0-0
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Argentino de Quilmes vs Deportivo Armenio

1-1

1-1
Sat 5, Aug-23:05 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Colegiales vs Deportivo Merlo

0-2

0-2
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Laferrere vs Leandro N Alem

0-0

1-1
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Club Lujan vs Berazategui

1-0

1-1
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Excursionistas BsAs vs CA Atlas

2-2

4-2
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Real Pilar vs Sportivo Italiano

1-0

1-1
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
General Lamadrid vs Puerto Nuevo

1-0

2-0
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Argentino de Rosario vs CDyS Juventud Unida

0-0

1-0
Sat 5, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Mercedes vs Deportivo Paraguayo

0-1

0-2
Sat 5, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Almagro vs San Telmo

1-0

2-0
Sat 5, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Villa Dalmine vs Gimnasia Jujuy

0-0

2-1
Sat 5, Aug-19:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Madryn vs Quilmes

0-0

0-0
Sat 5, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Lernayin Artsakh vs Urartu B

0-1

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Andranik vs Ararat-Armenia B

0-0

0-2
Sat 5, Aug-17:30 - Armenia Division 2
MIKA Ashtarak vs Pyunik B

1-1

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Armenia Premier League
FC Van vs Shirak

0-0

1-0
Sat 5, Aug-13:30 - Australia Brisbane Silver Boot
Gold Coast Knights vs Brisbane Olympic United FC

1-0

4-2
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Bayside United FC vs University of Queensland


2-2
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Virginia United vs Centenary Stormers


2-1
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Acacia Ridge vs Western Spirit

2-0

4-0
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Pine Hills vs Newmarket SFC


1-0
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Mount Gravatt vs Redcliffe PCYC

1-1

2-1
Sat 5, Aug-08:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
West Canberra Wanderers vs Monaro Panthers

0-1

1-3
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Tuggeranong United vs O\'Connor Knights

0-1

0-2
Sat 5, Aug-10:15 - Australia Capital Territory U23
West Canberra Wanderers(U23) vs Monaro Panthers(U23)

0-0

1-1
Sat 5, Aug-06:45 - Australia Capital Territory U23
Tuggeranong United(U23) vs O\'Connor Knights(U23)

1-2

1-3
Sat 5, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
New Lambton Eagles vs Weston Workers Bears FC

0-2

0-4
Sat 5, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Maitland FC vs Newcastle Olympic

1-0

1-2
Sat 5, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Adamstown Rosebuds FC

0-1

1-1
Sat 5, Aug-09:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Cooks Hill United vs Lambton Jaffas

2-1

2-3
Sat 5, Aug-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney Olympic vs APIA Leichhardt Tigers

1-3

3-5
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Marconi Stallions vs Bulls Academy

4-0

5-1
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs Hills Brumbies

1-0

2-0
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Southern Districts Raiders

0-1

2-3
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tigers vs Rydalmere Lions

0-0

3-2
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Bonnyrigg White Eagles vs Bankstown City Lions

2-1

2-1
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Inter Lions FC

0-1

1-2
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Dunbar Rovers vs Hakoah Sydney City East

0-1

2-2
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Dulwich Hill SC vs Macarthur Rams

1-0

2-1
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Canterbury Bankstown vs Central Coast United

1-0

1-0
Sat 5, Aug-08:00 - Australia New South Wales U20
Sydney Olympic(U20) vs APIA Leichhardt Tigers(U20)

1-0

1-0
Sat 5, Aug-10:10 - Australia New South Wales U20
Sutherland Sharks(U20) vs Mt Druitt Town Rangers(U20)

1-0

2-0
Sat 5, Aug-10:45 - Australia New South Wales U20
Marconi Stallions(U20) vs Bulls Academy(U20)

0-2

1-3
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Bonnyrigg White Eagles(U20) vs Bankstown City Lions(U20)

2-1

4-1
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Mounties Wanderers(U20) vs SD Raiders(U20)

0-1

0-4
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Northern Tigers(U20) vs Rydalmere Lions(U20)

0-1

1-1
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Dulwich Hill SC(U20) vs Macarthur Rams(U20)

3-0

7-1
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
St George Saints(U20) vs Hills United (U20)

2-0

4-1
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Bankstown Berries(U20) vs Central Coast United(U20)

0-2

1-4
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Dunbar Rovers(U20) vs Hakoah Sydney City East U20

0-0

4-0
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Blacktown Spartans(U20) vs Inter Lions FC(U20)

0-0

2-0
Sat 5, Aug-13:30 - Australia New South Wales U20
NWS Spirit FC (U20) vs Sydney United(U20)

1-1

4-1
Sat 5, Aug-11:00 - Australia Queensland State Leagues 2
Samford Rangers vs Broadbeach United

2-1

6-2
Sat 5, Aug-11:00 - Australia Queensland State Leagues 2
Souths United vs North Lakes United

2-0

3-1
Sat 5, Aug-11:30 - Australia Queensland State Leagues 2
Magic United vs Taringa Rovers

0-0

2-0
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues 2
Maroochydore Swans FC vs Holland Park Hawks FC

0-1

2-1
Sat 5, Aug-11:00 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Logan Lightning Women\'s vs SWQ Thunder Women\'s

0-1

1-3
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Gold Coast United Women\'s vs Queensland Lions FC Women\'s

0-0

0-0
Sat 5, Aug-12:30 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Eastern Suburbs Women\'s vs FQ QAS Women\'s


1-1
Sat 5, Aug-13:00 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Souths United Women\'s vs Peninsula Power Women\'s

0-2

0-2
Sat 5, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Riverside Olympic

1-2

5-3
Sat 5, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Clarence Zebras vs South Hobart

0-2

1-6
Sat 5, Aug-10:45 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Glenorchy Knights

1-1

2-1
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Eastern Lions SC vs Northcote City

1-1

1-2
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Victorian Women\'s Premier League
Calder United SC Women\'s vs FC Bulleen Lions Women\'s

0-0

0-0
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Victorian Women\'s Premier League
Alamein Women\'s vs Heidelberg Utd Women\'s

3-1

7-2
Sat 5, Aug-22:00 - Austria Erste Division
SKU Amstetten vs SC Bregenz

0-1

1-2
Sat 5, Aug-21:30 - Austrian Bundesliga
Sturm Graz vs LASK Linz

1-0

2-0
Sat 5, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs Rheindorf Altach

2-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga East
Mauerwerk vs SV Oberwart Rotenturm

0-0

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga East
Wiener Viktoria vs SCU Ardagger

1-1

3-2
Sat 5, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga Mitte
Union Gurten vs Vocklamarkt

1-0

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SV Ried B vs Deutschlandsberger SC

0-3

0-5
Sat 5, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
RW Rankweil vs Bischofshofen

0-3

0-5
Sat 5, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SV Austria Salzburg vs SPG Silz Motz

1-1

4-1
Sat 5, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
SC Rothis vs SV Wals-Grunau

2-1

2-3
Sat 5, Aug-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Shakhtyor Petrikov vs FK Lida

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Osipovichi vs Dnepr Mogilev

2-5

2-8
Sat 5, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Bumprom Gomel vs Zhodino Yuzhnoe

3-2

3-2
Sat 5, Aug-15:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Ostrovets vs Lokomotiv Gomel

0-1

0-2
Sat 5, Aug-17:00 - Belarus Premier League
FC Belshina Babruisk vs Smorgon FC

0-0

2-0
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Premier League
FC Slutsk vs Energetyk-BGU Minsk

0-1

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - Belarus Reserves League
Slavia Mozyr Reserve vs FC Minsk Reserve

0-0

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - Belarus Reserves League
Naftan Novopolock Reserves vs Shakhter Soligorsk Reserves

0-0

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Belarus Women\'s Premier League
Vitebsk Women\'s vs Bobruichanka Bobruisk Women\'s

3-0

7-0
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Women\'s Premier League
FC Minsk Women\'s vs Dinamo-BGUFK Minsk Women\'s

0-0

1-2
Sat 5, Aug-20:15 - Belgian Pro League
Cercle Brugge vs Sporting Charleroi

2-0

2-0
Sat 5, Aug-22:45 - Belgian Pro League
Oud Heverlee Leuven vs RWD Molenbeek

1-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Belgian Pro League
KRC Genk vs KAS Eupen

0-1

0-1
Sat 5, Aug-03:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Bolivar vs Blooming

1-0

6-1
Sat 5, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Nacional Potosi vs Vaca Diez

2-1

6-1
Sat 5, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Zvijezda 09 vs FK Igman Konjic

1-3

3-4
Sat 5, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Nacao SC vs Caravaggio FC

1-0

1-0
Sat 5, Aug-23:00 - Brasileiro Serie A
Santos vs Atletico Paranaense

0-1

1-1
Sat 5, Aug-22:30 - Brasileiro Serie B
Avai FC (SC) vs Criciuma SC

1-0

1-0
Sat 5, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Mirassol FC vs Sampaio Correa (MA)

0-0

0-0
Sat 5, Aug-23:00 - Brasileiro Serie C
Amazonas AM vs Aparecidense GO

0-0

0-0
Sat 5, Aug-23:00 - Brasileiro Serie C
Pouso Alegre/MG vs Manaus FC(AM)

0-0

0-1
Sat 5, Aug-22:00 - Brasileiro Serie D
Athletic Club MG vs Brasiliense (DF)

0-0

0-0
Sat 5, Aug-22:00 - Brasileiro Serie D
Hercilio Luz SC vs Ferroviaria SP

0-1

2-2
Sat 5, Aug-22:30 - Brasileiro Serie D
Ceilandia DF vs Vitoria(ES)

2-0

3-0
Sat 5, Aug-23:00 - Brasileiro Serie D
Portuguesa RJ vs OperArio(MT)

2-0

4-0
Sat 5, Aug-21:45 - Brazil Carioca A
Artsul RJ vs Sampaio Correa (RJ)

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:45 - Brazil Carioca A
Olaria RJ vs Goncalense/RJ

0-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Primavera SP vs Oeste SP

0-1

1-3
Sat 5, Aug-23:00 - Brazil Copa Paulista
Gremio Prudente vs Noroeste SP

0-0

1-1
Sat 5, Aug-02:00 - Brazil National Football Tournament U20
Santos Youth vs CR Flamengo (RJ) Youth

1-0

1-2
Sat 5, Aug-20:30 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs PFK Montana

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Spartak Pleven vs FC Dobrudzha

1-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Marek Dupnitza vs Chernomorets Balchik

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Yantra Gabrovo vs FC Maritsa Plovdiv

2-1

4-1
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Sportist Svoge vs FC Dunav Ruse

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:59 - Bulgaria Premier
POFC Botev Vratsa vs Ludogorets Razgrad

0-1

0-5
Sat 5, Aug-22:15 - Bulgaria Premier
Lokomotiv Sofia vs Pirin Blagoevgrad

1-0

2-0
Sat 5, Aug-12:45 - Cambodia League
Prey Veng FC vs Nagaworld FC

1-4

4-5
Sat 5, Aug-15:00 - Cambodia League
Visakha FC vs Kirivong Sok Sen Chey F.C.

1-0

2-0
Sat 5, Aug-05:00 - Canadian Premier League
Cavalry vs Forge FC

0-0

3-0
Sat 5, Aug-19:59 - Catalunya Cup
UE Tona vs Sabadell

1-1

1-1
Sat 5, Aug-21:30 - Catalunya Cup
Mollerussa vs UE Castelldefels


1-1
Sat 5, Aug-21:30 - Catalunya Cup
FE Grama vs UE Olot

2-1

3-2
Sat 5, Aug-22:00 - Catalunya Cup
UE Vilassar de Mar vs CF Badalona

0-2

0-2
Sat 5, Aug-20:30 - Chile Primera B
Union San Felipe vs Santiago Wanderers

0-0

0-1
Sat 5, Aug-03:30 - Chile Primera B
Deportes Santa Cruz vs Puerto Montt

1-0

1-0
Sat 5, Aug-20:30 - Chile Primera Division
Magallanes vs Union Espanola

1-0

1-0
Sat 5, Aug-23:00 - Chile Primera Division
Huachipato FC vs Coquimbo Unido

2-1

2-2
Sat 5, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Deportes Rengo vs Trasandino Los Andes

1-0

2-3
Sat 5, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Melipilla vs San Antonio Unido

0-1

3-1
Sat 5, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Deportes Linares vs Deportes Limache

0-0

0-1
Sat 5, Aug-23:30 - Chile Segunda Division
Deportes Valdivia vs General VelAsquez

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Chile Tercera Division
Rancagua Sur vs Deportes Quillon

0-2

1-4
Sat 5, Aug-19:59 - Chile Tercera Division
Union Companias vs Concon National

2-1

2-3
Sat 5, Aug-21:00 - Chile Tercera Division
Comunal Cabrero vs Chimbarongo FC

0-0

1-0
Sat 5, Aug-01:00 - Chile Tercera Division
Santiago City vs Provincial Ovalle

0-1

0-2
Sat 5, Aug-04:00 - Chile Tercera Division
Municipal Puente Alto vs Deportes Colina

0-0

1-1
Sat 5, Aug-23:00 - Chile Tercera Division
Brujas de Salamanca vs Municipal Mejillones


1-1
Sat 5, Aug-15:30 - China League One
Shanghai Jiading Huilong vs Wuxi WuGou

1-1

2-1
Sat 5, Aug-15:30 - China League One
Jinan XingZhou vs Shijiazhuang Gongfu

0-0

1-0
Sat 5, Aug-15:00 - China League One
Liaoning Shenyang vs Suzhou Dongwu

0-1

1-1
Sat 5, Aug-15:00 - China League One
Yanbian Longding vs Dandong Tengyue

0-0

0-0
Sat 5, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
YunNan YuKun vs Hainan Star

1-0

2-0
Sat 5, Aug-12:30 - Chinese Football League Divison 2
Guangxi Lanhang vs Chongqing Tonglianglong

0-1

1-1
Sat 5, Aug-13:30 - Chinese Football League Divison 2
ShangYu Pterosaur FC vs Quanzhou Yassin

1-1

4-2
Sat 5, Aug-13:30 - Chinese Football League Divison 2
Hunan Billows vs Jiangxi Dark Horse Junior

0-0

3-0
Sat 5, Aug-15:35 - Chinese Super League
Dalian Pro vs Shanghai Shenhua

2-0

2-1
Sat 5, Aug-15:35 - Chinese Super League
Cangzhou Mighty Lions FC vs Shenzhen FC

0-0

1-0
Sat 5, Aug-15:30 - Club Friendly
Bayer Leverkusen vs West Ham United

3-0

4-0
Sat 5, Aug-15:30 - Club Friendly
OGC Nice vs Villarreal

0-0

1-1
Sat 5, Aug-15:30 - Club Friendly
VfL Bochum vs Luton Town

1-1

2-1
Sat 5, Aug-19:45 - Club Friendly
Atromitos Athens vs OFI Crete

2-1

2-2
Sat 5, Aug-15:45 - Club Friendly
Sheffield United vs VfB Stuttgart

0-2

0-3
Sat 5, Aug-15:45 - Club Friendly
Manchester United vs RC Lens

0-1

3-1
Sat 5, Aug-15:45 - Club Friendly
Wolverhampton Wanderers vs Stade Rennes FC

1-1

3-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
AFC Bournemouth vs FC Lorient

1-0

2-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
1. FC Koln vs Nantes

0-0

2-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
HNK Tomislav vs Sloboda Mrkonjic Grad

0-0

2-2
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Barcelona B vs Al-Arabi Club

2-1

4-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
AC Mestre vs Padova

1-1

1-2
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Zulte Waregem vs SBV Excelsior

0-0

0-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Athletic Bilbao B vs Alaves B


0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Levante UD Women\'s vs Glasgow Rangers Women\'s

0-0

0-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Sudtirol vs Al Duhail SC

0-1

0-2
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Burgos Promesas vs CD Naval

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Stade Brestois vs Cagliari

0-0

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Luparense vs Cittadella

0-2

1-4
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Frosinone vs Cosenza Calcio 1914

2-1

3-3
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
CD Lugo vs Compostela

0-0

1-1
Sat 5, Aug-08:00 - Club Friendly
Taroona vs Hobart United

0-2

2-6
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Uniao de Coimbra vs Beira Mar


1-3
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Kasimpasa vs Umraniyespor

1-0

3-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
KS Elbasani vs KF Laci


2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Saint-Etienne Women\'s vs Servette Chenois Woman\'s


1-0
Sat 5, Aug-08:30 - Club Friendly
Launceston City U21 vs Glenorchy Knights(U21)

2-0

6-0
Sat 5, Aug-09:00 - Club Friendly
Belconnen United Women\'s vs Canberra Croatia Women\'s

2-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - Club Friendly
VV Katwijk vs SDV Barneveld

1-2

2-2
Sat 5, Aug-16:00 - Club Friendly
Red Star FC vs Chamois Niortais

0-1

0-1
Sat 5, Aug-20:30 - Club Friendly
Strasbourg vs Werder Bremen

0-1

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Club Friendly
ADO Den Haag vs Jong Genk

3-0

3-0
Sat 5, Aug-20:30 - Club Friendly
Crystal Palace vs Lyonnais

1-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - Club Friendly
Fulham vs Hoffenheim

0-0

2-1
Sat 5, Aug-20:30 - Club Friendly
Cremonese vs Genoa

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - Club Friendly
Anderlecht Women\'s vs SG Essen-Schonebeck Women\'s


1-0
Sat 5, Aug-16:00 - Club Friendly
Bayern Munich Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

2-1

2-1
Sat 5, Aug-16:30 - Club Friendly
Brondby Women\'s vs Boldklubben AF 1893 Women\'s

1-0

4-1
Sat 5, Aug-16:30 - Club Friendly
Eemdijk vs Quick Boys

0-2

2-4
Sat 5, Aug-16:30 - Club Friendly
Heracles Almelo vs Volendam

1-2

1-3
Sat 5, Aug-11:00 - Club Friendly
Musgrave Yellow vs Kingscliff FC

1-2

2-2
Sat 5, Aug-16:30 - Club Friendly
SV ARC vs FC Lisse

0-0

1-2
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
UD Levante B vs Castellon II

0-0

0-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Dumiense vs Vieira Sport


2-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Oviedo vs SD Ponferradina

1-0

1-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
MVV Maastricht vs Royal FC Liege

1-1

1-3
Sat 5, Aug-11:30 - Club Friendly
AFE Selection vs Orihuela CF

1-0

2-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Patro Eisden vs Gent B

2-0

2-1
Sat 5, Aug-11:30 - Club Friendly
Nunawading City vs Caroline Springs George Cross

0-2

1-2
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Girona vs Andorra CF

0-0

3-0
Sat 5, Aug-11:30 - Club Friendly
FC Cartagena B vs Athletic Torrellano

1-0

3-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Titanico DE Laviana vs CD Covadonga

0-0

0-3
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Racing Santander vs SD Amorebieta

1-0

1-0
Sat 5, Aug-11:45 - Club Friendly
Feyenoord Rotterdam(U19) vs Flamengo (RJ) U19

0-1

2-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Sestao River vs Real Union de Irun

0-0

0-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Talavera de la Reina vs CD Guijuelo

0-0

1-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Brea vs Numancia

1-0

1-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Racing de Ferrol vs Real Madrid Castilla

2-1

2-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Alaves B vs Real Sociedad B


0-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Racing Villalbes vs Pontevedra

0-1

1-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Athletic Bilbao Women\'s vs Racing de Santander Women\'s

2-0

5-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
SD Logrones vs CD Mirandes

0-2

0-2
Sat 5, Aug-21:30 - Club Friendly
UD Los Barrios vs Algeciras

0-0

0-1
Sat 5, Aug-21:30 - Club Friendly
UD Alzira vs Mar Menor

0-0

0-0
Sat 5, Aug-21:30 - Club Friendly
Teruel vs Valencia CF Mestalla

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:30 - Club Friendly
Real Avila CF vs Fuenlabrada

1-0

2-0
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
CD Guadalajara vs Las Rozas

2-0

3-2
Sat 5, Aug-21:30 - Club Friendly
Albacete vs Alcorcon

0-0

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
CF Pozuelo Alarcon vs CD Illescas

0-1

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
CD Artistico Navalcarnero vs Leganes B

2-1

3-2
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
UCAM Murcia vs La Union Atletico

0-0

1-0
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
Calahorra vs CD Vitoria

0-0

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
Trastevere Calcio vs Ostia Mare

0-1

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
Valladolid vs AVS Futebol SAD

3-2

3-3
Sat 5, Aug-18:15 - Club Friendly
VfL Bochum vs Luton Town

1-1

1-3
Sat 5, Aug-12:30 - Club Friendly
Alessandria vs Chieri

1-1

2-1
Sat 5, Aug-12:30 - Club Friendly
Cadiz B vs FCB Magpies

0-1

4-1
Sat 5, Aug-18:30 - Club Friendly
VG-62 vs Aland

1-2

2-3
Sat 5, Aug-18:30 - Club Friendly
Ankaragucu vs Konyaspor

0-1

1-3
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Gimnastic Tarragona vs Real Zaragoza

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:30 - Club Friendly
Clermont Foot vs Le Havre

1-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Dessel Sport vs Lierse Kempenzonen

1-1

1-2
Sat 5, Aug-18:30 - Club Friendly
Newcastle vs Fiorentina

1-0

2-0
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Real Sociedad B vs Athletic Bilbao B


0-1
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Kocaelispor vs Pendikspor

2-0

2-0
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Leganes vs Levante

1-0

2-0
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Betim (U20) vs Tres Coracoes MG (U20)

0-0

2-0
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Granada CF vs Almeria

0-1

0-1
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Cultural Leonesa vs Sporting de Gijon

0-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
C.D. San Fernando Isleno vs Marbella FC

0-0

1-2
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
Lommel SK vs FC Eindhoven

0-0

1-1
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Yeclano Deportivo vs Alcoyano

0-0

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
VFB Homberg vs TSG Sprockhovel

1-1

1-3
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Merida AD vs Recreativo Huelva

0-0

2-0
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
VfL Wolfsburg vs US Sassuolo Calcio

1-1

1-1
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Zamora CF vs Unionistas de Salamanca

0-2

0-5
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
Uberlandia(U20) vs Inter de Minas (U20)

1-1

1-1
Sat 5, Aug-02:00 - Club Friendly
Real Esteli(U20) vs Jalapa ART(U20)

2-0

4-0
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
KMSK Deinze vs Royal Knokke

1-0

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
Kozakken Boys vs GVV Unitas

0-0

1-2
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
Santarritense/MG(U20) vs Boston City MG(U20)

0-1

0-2
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
SC Heerenveen vs FC Metz

0-0

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
Monchengladbach Women\'s vs Werder Bremen Women\'s

2-0

2-4
Sat 5, Aug-17:20 - Club Friendly
Strasbourg vs Werder Bremen

3-2

3-3
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
CD Tudelano vs CD Izarra


0-1
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
MTK Budapest Women\'s vs Synot Slovacko Women\'s

1-2

1-2
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Jedinstvo Surcin vs Jedinstvo Stara Pazova

1-1

4-3
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Arenas Club de Getxo vs Barakaldo CF

0-1

1-3
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
SC Freiburg vs Empoli

1-0

2-0
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Renate AC vs Villa d\'Alme Valbrembana

0-0

0-0
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
Futgol(U20) vs Coimbra/MG(U20)

0-0

0-1
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Bayer Leverkusen Women\'s vs FC Gutersloh Women\'s

4-0

6-0
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
Eintracht Frankfurt vs Nottingham Forest

0-0

0-0
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Atletico de Madrid B vs Gimnastica Segoviana

3-0

3-3
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
1. FC Union Berlin vs Atalanta

3-1

4-1
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Maringa/PR(U20) vs Atletico Paranaense(U20)

0-0

2-1
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Beira Mar vs Alba


3-0
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
1. FC Heidenheim 1846 vs Hellas Verona

1-2

3-2
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Londrina EC Youth vs Parana Clube Youth

0-0

1-1
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
SD Gernika vs CD Padura

0-0

1-1
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
Monchengladbach vs Montpellier HSC

2-2

2-2
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
UD Fuente de Cantos vs AD Llerenense

0-0

0-1
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Chonburi FC vs Pattaya Dolphins


4-1
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
Udinese(U19) vs Monaco U19

2-3

2-4
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Malaga vs Antequera CF

0-0

2-1
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Farense vs Portimonense

2-0

2-1
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
1.FSV Mainz 05 vs Burnley

1-0

1-0
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Salernitana vs Augsburg

0-0

2-1
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Oriental Lisboa vs Sporting Lisbon(U19)


0-4
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
RB Leipzig vs Las Palmas

2-0

3-0
Sat 5, Aug-22:45 - Club Friendly
Estrela Amadora vs Petro Atletico de Luanda

0-1

2-1
Sat 5, Aug-05:30 - Club Friendly
Maitland FC Reserve vs Newcastle Olympic Reserve

1-0

2-0
Sat 5, Aug-06:30 - Club Friendly
New Lambton Eagles Reserve vs Weston Workers Bears FC Reserve

0-4

2-5
Sat 5, Aug-06:30 - Club Friendly
Cooks Hill United Reserve vs Lambton Jaffas Reserve

0-0

2-1
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
CD Gouveia vs Benfica(U19)


3-3
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
Rapid Wien(U19) vs Club Brugge(U19)

0-1

3-1
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
Racing Santander vs Eibar

0-0

0-0
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
Xerez CD vs Real Betis B

0-1

0-2
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
Kozakken Boys vs VV Baronie

0-1

0-3
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
Getafe vs Vitesse Arnhem

1-1

4-1
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
Belenenses SAD vs Estrela Amadora

1-1

4-1
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
FC Cartagena vs Real Murcia

3-0

3-1
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
Academico Viseu vs UD Oliveirense

2-1

4-1
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
Tenerife vs Villarreal B

2-0

2-0
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
Racing Santander B vs SD Laredo

1-0

3-1
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
Toledo vs CD Torrijos

0-0

0-2
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
Valencia CF vs Aston Villa

0-1

1-2
Sat 5, Aug-14:00 - Club Friendly
Celta Vigo B vs Arenteiro

0-0

0-0
Sat 5, Aug-14:00 - Club Friendly
HB Koge Woman\'s vs Nordsjaelland Women\'s

0-3

4-6
Sat 5, Aug-14:00 - Club Friendly
VV Katwijk vs FC Utrecht Am.

1-0

1-1
Sat 5, Aug-14:00 - Club Friendly
First Vienna FC Women\'s vs Haladas Viktoria Women\'s

1-0

2-0
Sat 5, Aug-14:00 - Club Friendly
CD Izarra vs SD Tarazona


1-2
Sat 5, Aug-14:00 - Club Friendly
De Graafschap vs SV De Treffers

2-0

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
SK Beveren vs Willem II

1-2

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Le Havre Women\'s vs Le Mans Women\'s


2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Mossley AFC vs Hyde United

2-1

4-2
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Everton vs Sporting Clube de Portugal

1-0

1-0
Sat 5, Aug-14:30 - Club Friendly
AZS UJ Krakow Women\'s vs Banik Ostrava Women\'s

2-1

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
KV Oostende vs Almere City FC

2-0

2-2
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Brentford vs Lille OSC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Ramsgate vs Lewes

0-1

3-1
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Deportivo La Coruna Women\'s vs Deportivo Alaves Women\'s

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Bedford FC vs Watford U21

1-1

4-3
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
VVV-Venlo vs Fortuna Sittard

1-1

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Brentwood Town vs Billericay Town

0-3

0-5
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Epinal vs Biesheim

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Runcorn Linnets vs Ashton United

0-1

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
FC Utrecht vs Espanyol

2-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Cray Valley PM vs Dulwich Hamlet

1-2

2-3
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Granadilla Tenerife Women\'s vs Celtic Women\'s

0-2

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Biggleswade Town vs Potters Bar Town

1-1

3-1
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Heracles Almelo vs Helmond Sport

0-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Horsham vs Brightlingsea Regent

5-1

6-2
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Les Herbiers vs FC Nantes B

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Bowers & Pitsea vs Welwyn Garden City

0-0

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Poggibonsi vs Lucchese

0-4

0-5
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Dunston UTS vs Workington

0-3

0-5
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Enosis Neon Paralimni FC vs Omonia Aradippou

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Brighouse Town vs Guiseley

0-1

0-2
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
VfL Wolfsburg vs Celta Vigo

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Clitheroe vs Lancaster City

0-0

2-3
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
AZ Alkmaar vs Bologna

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
PEC Zwolle vs FC Groningen

0-0

0-0
Sat 5, Aug-15:00 - Club Friendly
Banbridge Town vs Carrick Rangers

0-3

0-4
Sat 5, Aug-15:00 - Club Friendly
CD Tudelano vs SD Tarazona


1-0
Sat 5, Aug-15:00 - Club Friendly
Nakhon Ratchasima vs MOF Customs United

2-1

4-1
Sat 5, Aug-15:00 - Club Friendly
SBV Excelsior Women\'s vs Zulte Waregem Women\'s

1-2

2-3
Sat 5, Aug-15:00 - Club Friendly
SC Freiburg Women\'s vs Young Boys Women\'s

2-0

4-1
Sat 5, Aug-15:00 - Club Friendly
Sparta Rotterdam vs RKC Waalwijk

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:15 - Club Friendly
Dinamo Zagreb (U19) vs Manchester United(U19)

2-2

4-5
Sat 5, Aug-19:30 - Club Friendly
Al Jazira(UAE) vs Al-Ettifaq

0-0

0-1
Sat 5, Aug-19:30 - Club Friendly
Pelister Bitola vs Pobeda Prilep

1-1

1-1
Sat 5, Aug-19:30 - Club Friendly
NK Solin vs NK Dugopolje

1-0

2-1
Sat 5, Aug-19:30 - Club Friendly
Varesina vs Pro Patria

0-0

0-2
Sat 5, Aug-03:15 - Colombia Copa Mustang
Atletico Huila vs Alianza Petrolera

0-0

0-0
Sat 5, Aug-05:30 - Colombia Copa Mustang
Rionegro Aguilas vs Deportiva Once Caldas

1-0

2-1
Sat 5, Aug-01:00 - CONCACAF Caribbean Shield
Club Sando vs Solidarite Scolaire

0-0

4-0
Sat 5, Aug-01:00 - CONCACAF Caribbean Shield
B1 FC Castries vs AS Etoile Matoury

0-4

0-4
Sat 5, Aug-03:45 - CONCACAF Caribbean Shield
Universidad O&M vs SV Robinhood

0-0

1-2
Sat 5, Aug-04:00 - CONCACAF League Cup
Columbus Crew vs Minnesota United FC

1-1

3-3
Sat 5, Aug-04:00 - CONCACAF League Cup
FC Cincinnati vs Nashville SC

0-0

1-1
Sat 5, Aug-04:00 - CONCACAF League Cup
Chicago Fire vs Club America

0-0

0-1
Sat 5, Aug-05:00 - CONCACAF League Cup
Club Leon vs Real Salt Lake

1-0

1-3
Sat 5, Aug-05:00 - CONCACAF League Cup
Toluca vs Sporting Kansas City

2-0

4-1
Sat 5, Aug-06:00 - CONCACAF League Cup
Monterrey vs Portland Timbers

1-0

1-0
Sat 5, Aug-06:30 - CONCACAF League Cup
Tigres UANL vs Vancouver Whitecaps FC

0-1

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Coppa Italia
U.S. Catanzaro 1929 vs Foggia

0-0

1-0
Sat 5, Aug-01:30 - COTIF Tournament
Real Madrid(U20) vs Elche(U20)

0-2

1-2
Sat 5, Aug-20:45 - Croatia 1.HNL
Slaven Belupo Koprivnica vs Rudes Zagreb

1-1

3-2
Sat 5, Aug-23:00 - Croatia 1.HNL
Dinamo Zagreb vs HNK Gorica

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Opava vs Viktoria Zizkov

2-0

3-3
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs FC Zbrojovka Brno

1-0

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Lisen vs FK Pribram

1-0

2-0
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FC Sellier & Bellot Vlasim vs MFK Vyskov

1-0

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Hanacka Slavia Kromeriz vs Vysocina Jihlava

0-1

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Slavia Karlovy Vary vs Dukla Praha B

0-0

0-1
Sat 5, Aug-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Prestice vs FC Bohemians 1905 B

1-1

1-2
Sat 5, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Loko Vltavin vs Taborsko Akademie

0-0

1-1
Sat 5, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Jablonec B vs Usti nad Labem

0-0

0-0
Sat 5, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Banik Most Sous vs Pardubice B

1-1

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Hradec Kralove vs SK Dynamo Ceske Budejovice

3-0

5-1
Sat 5, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Sparta Prague vs Pardubice

3-0

5-2
Sat 5, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
1.FC Slovacko vs SK Sigma Olomouc

0-1

0-2
Sat 5, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs Mlada Boleslav

0-2

1-2
Sat 5, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Tatran Bohunice vs Hlucin

0-2

0-3
Sat 5, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Fotbal Trinec vs Hodonin Sardice

0-1

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Unicov

0-2

0-4
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Frydlant nad Ostravici vs Frydek-Mistek

2-1

3-3
Sat 5, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
FC Copenhagen vs Randers FC

3-0

4-0
Sat 5, Aug-16:00 - Denmark 3. Division
Naesby BK vs BK Frem

2-1

4-2
Sat 5, Aug-16:00 - Denmark 3. Division
SfB-Oure vs Holbaek

0-0

0-0
Sat 5, Aug-14:00 - Denmark 3. Division
VSK Aarhus vs Young Boys Football Development

2-1

2-2
Sat 5, Aug-15:00 - Denmark 3. Division
IF Lyseng vs Ishoj IF

1-1

2-2
Sat 5, Aug-15:00 - Denmark 3. Division
Vanlose IF vs Avarta

2-0

3-0
Sat 5, Aug-16:15 - Denmark Cup
NB Bornholm vs Bagsvaerd

1-1

1-3
Sat 5, Aug-16:00 - Denmark - 1. Division
Vendsyssel vs Helsingor

0-1

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
B93 Copenhagen vs Kolding IF

0-1

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FC Roskilde vs FA 2000

1-0

1-0
Sat 5, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Brabrand IF vs Thisted FC

0-1

1-2
Sat 5, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Nykobing FC vs AB Gladsaxe

0-0

0-0
Sat 5, Aug-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Tecnico Universitario

0-0

0-0
Sat 5, Aug-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Libertad FC vs Club Sport Emelec

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Farnborough FC

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Weston Super Mare vs Havant & Waterlooville FC

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Maidstone United vs Slough Town

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Taunton Town vs Braintree Town

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
St Albans City vs Weymouth

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Worthing vs Tonbridge Angels

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dover Athletic vs Torquay United

1-2

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chippenham Town vs Aveley

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Yeovil Town

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Truro City vs Welling United

5-1

5-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Hampton & Richmond

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dartford vs Bath City

1-0

3-3
Sat 5, Aug-18:00 - England FA Cup
Quorn vs Carlton Town

1-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England FA Cup
Cleethorpes Town vs Loughborough Dynamo

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Derby County vs Wigan Athletic

0-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Bolton Wanderers vs Lincoln City

1-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Carlisle vs Fleetwood Town

1-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Charlton Athletic vs Leyton Orient

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Exeter City

0-2

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Northampton Town vs Stevenage FC

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Cheltenham Town

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Portsmouth vs Bristol Rovers

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Reading vs Peterborough United

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Blackpool vs Burton Albion FC

2-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Cambridge United vs Oxford United

2-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Barnsley vs Port Vale

2-0

7-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Grimsby Town vs AFC Wimbledon

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Salford City F.C.

0-0

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Mansfield Town

1-2

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Crawley Town vs Bradford City AFC

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Accrington Stanley vs Newport County

1-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Stockport County vs Gillingham

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Sutton United vs Notts County

2-0

5-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Tranmere Rovers vs Barrow

0-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Doncaster Rovers vs Harrogate Town

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Wrexham vs Milton Keynes Dons

1-2

3-5
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Morecambe vs Walsall

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stourbridge vs Coalville Town

2-1

4-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
AFC Telford United vs Royston Town

3-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Mickleover Sports

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Bromsgrove Sporting vs Redditch United

0-0

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Hitchin Town vs Alvechurch

0-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
AFC Sudbury vs Barwell

1-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stratford Town vs Needham Market

2-1

6-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stamford AFC vs Kettering Town

2-2

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Leamington vs Long Eaton United

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Halesowen Town vs Leiston FC

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Berkhamsted FC vs Nuneaton Borough

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Harrow Borough vs AFC Totton

1-0

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Basingstoke Town

0-1

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Swindon Supermarine vs Poole Town

2-4

2-7
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Dorchester Town

0-1

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hungerford Town vs Plymouth Parkway

3-0

7-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hendon vs Sholing FC

2-0

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Salisbury City vs Beaconsfield Town F.C.

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Didcot Town vs Hayes &Yeading

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Gosport Borough vs Bracknell Town

0-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Stoke City vs Rotherham United

3-0

4-1
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Watford vs Queens Park Rangers

4-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Bristol City vs Preston North End

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Swansea City vs Birmingham

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs West Bromwich(WBA)

2-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Norwich City vs Hull City

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Plymouth Argyle vs Huddersfield Town

1-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Middlesbrough vs Millwall

0-0

0-1
Sat 5, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga
Ida-Virumaa FC Alliance vs Paide Linnameeskond B

2-4

2-5
Sat 5, Aug-13:00 - Estonia Esi Liiga
Tallinna JK Legion vs Flora Tallinn II

0-2

0-4
Sat 5, Aug-13:30 - Estonia Esi Liiga
FC Nomme United vs Tallinna FC Levadia II

3-0

4-0
Sat 5, Aug-15:00 - Estonia Esi Liiga
FC Elva vs FC Tallinn

2-1

4-3
Sat 5, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
FC Kuressaare B vs Tartu Kalev

2-1

5-2
Sat 5, Aug-20:30 - Estonia Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev vs Tartu JK Tammeka

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs Trans Narva

2-0

4-0
Sat 5, Aug-16:00 - Estonia Women\'s Meistri Liiga
Parnu JK Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s

0-0

1-0
Sat 5, Aug-15:00 - Estonia Women\'s Meistri Liiga
FC Flora Tallinn Women\'s vs JK Tallinna Kalev Women\'s

1-0

5-0
Sat 5, Aug-19:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Toftir B68 vs IF Fuglafjordur

1-0

3-1
Sat 5, Aug-09:00 - FIFA Women\'s World Cup
Switzerland Women\'s vs Spain Women\'s

1-4

1-5
Sat 5, Aug-12:00 - FIFA Women\'s World Cup
Japan Women\'s vs Norway Women\'s

1-1

3-1
Sat 5, Aug-16:00 - Finland Women\'s Premier 2
KuPS Akatemia Women\'s vs KTP Kotka Women\'s

0-0

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Finland Women\'s Premier 2
VIFK Vaasa Women\'s vs EBK Espoo Women\'s

1-0

3-0
Sat 5, Aug-15:00 - Finland Women\'s Premier 2
PK Keski-Uusimaa Women\'s vs NJS Nurmijarvi Women\'s

1-0

4-0
Sat 5, Aug-17:00 - Finland Women\'s Premier League
TPS Turku Women\'s vs ONS Women\'s

0-1

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JIPPO vs FC Futura

2-0

5-0
Sat 5, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Pallo Pojat Juniorit vs Klubi 04

0-0

1-0
Sat 5, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK Keski Uusimaa(PKKU) vs TiPS

1-0

4-0
Sat 5, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK-35 Vantaa vs PEPO Lappeenranta

2-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Kiffen vs NJS Nurmijarvi

0-0

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs VIFK Vaasa

0-2

0-3
Sat 5, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
GBK Kokkola vs OLS Oulu

1-2

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
RoPS Rovaniemi vs FC Vaajakoski

0-3

1-4
Sat 5, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Kuopion Elo vs OTP Oulu

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs KuPS Akatemia

0-0

0-2
Sat 5, Aug-12:00 - Finland Junior League
PK-35 Youth vs Reipas Youth

2-1

5-2
Sat 5, Aug-16:00 - Finland Veikkausliga
HJK Helsinki vs IFK Mariehamn

2-1

4-2
Sat 5, Aug-21:00 - Finland Woman\'s Cup
HJK Helsinki Women\'s vs Pallokerho-35 Women\'s

1-1

3-2
Sat 5, Aug-17:00 - Finland Ykkonen
SalPa Salo vs Turun Palloseura

1-0

3-0
Sat 5, Aug-17:00 - Finland Ykkonen
Gnistan vs KPV Kokkola

1-1

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Finland Ykkonen
SJK Akatemia vs Mikkelin Palloilijat

1-0

2-0
Sat 5, Aug-21:00 - France Ligue 2
USL Dunkerque vs ESTAC Troyes

1-2

2-2
Sat 5, Aug-21:00 - France Ligue 2
Stade Lavallois MFC vs Angers SCO

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:00 - France Ligue 2
FC Annecy vs Guingamp

1-0

1-4
Sat 5, Aug-21:00 - France Ligue 2
Paris FC vs Caen

0-1

0-2
Sat 5, Aug-21:00 - France Ligue 2
US Concarneau vs Bastia

0-0

0-0
Sat 5, Aug-21:00 - France Ligue 2
Amiens SC vs Quevilly Rouen

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:00 - France Ligue 2
Valenciennes FC vs AJ Auxerre

1-1

1-4
Sat 5, Aug-21:00 - France Ligue 2
AC Ajaccio vs Rodez AF

1-1

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - France Ligue 2
AS Saint-Etienne vs Grenoble Foot 38

0-0

0-1
Sat 5, Aug-11:00 - Friendly Internationals
Northern Mariana Island(U23) vs Guam(U23)

1-0

3-0
Sat 5, Aug-12:30 - Friendly Internationals
Botswana Women\'s U17 vs Lesotho Women\'s U17

2-1

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Friendly Internationals
Botswana Women\'s U20 vs Lesotho Women\'s U20

2-1

2-1
Sat 5, Aug-14:30 - Friendly Internationals
Northern Mariana Island Women\'s (U23) vs Guam Island Women\'s (U23)

1-0

2-0
Sat 5, Aug-15:15 - Friendly Internationals
Indonesia(U17) vs Kashima Antlers(U17)

0-1

2-3
Sat 5, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs FC Shukura Kobuleti

1-0

5-0
Sat 5, Aug-19:00 - Georgia Primera Division
Gagra Tbilisi vs Samgurali Tskaltubo

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
SSV Jahn Regensburg vs SpVgg Unterhaching

1-1

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
Preuben Munster vs Dortmund(Am)

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs SC Verl

1-1

3-1
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
Munchen 1860 vs SV Waldhof Mannheim

1-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
VfB Lubeck vs SV Sandhausen

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:15 - German 3. Liga
Dynamo Dresden vs Arminia Bielefeld

2-1

3-1
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Blumenthaler SV(U17) vs FC Viktoria 1889 Berlin(U17)


0-3
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs St. Pauli(U17)


4-3
Sat 5, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Energie Cottbus(U17) vs Hertha BSC Berlin(U17)


1-3
Sat 5, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Dynamo Dresden(U17) vs RasenBallsport Leipzig(U17)


1-4
Sat 5, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Union Berlin (U17) vs Wolfsburg(U17)


3-0
Sat 5, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
FC Kaiserslautern (U17) vs SC Freiburg (U17)

0-0

0-0
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FC Heidenheim(U17) vs Augsburg(U17)

0-0

0-0
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Karlsruher SC (U17) vs Munchen 1860(U17)


4-0
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs 1. FSV Mainz 05(U17)


1-0
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs FC Ingolstadt(U17)


3-1
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Bayern Munich(U17) vs Jahn Regensburg (U17)


5-0
Sat 5, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Nurnberg (U17) vs VfB Stuttgart(U17)


1-2
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bochum(U17) vs VfB Waltrop(U17)


5-0
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf(U17) vs Schalke 04 (U17)


0-2
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Koln(U17) vs Monchengladbach(U17)


3-0
Sat 5, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Dortmund(U17) vs Bayer Leverkusen(U17)


1-2
Sat 5, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Arminia Bielefeld (U17) vs RW Essen(U17)


2-2
Sat 5, Aug-22:30 - German Bundesliga 2
Schalke 04 vs FC Kaiserslautern

1-0

3-0
Sat 5, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
Holstein Kiel vs Greuther Furth

0-0

2-1
Sat 5, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
SV Elversberg vs Hansa Rostock

0-0

1-2
Sat 5, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Fortuna Dusseldorf

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Greuther Furth B vs Viktoria Aschaffenburg

1-0

4-1
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Turkgucu Ataspor Munchen vs FV Illertissen

1-1

3-1
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Eintracht Bamberg vs SpVgg Ansbach

0-0

0-1
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Wurzburger Kickers vs Bayern Munich B

1-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Schweinfurt vs TSV Buchbach

2-1

3-1
Sat 5, Aug-17:30 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg B vs FC Augsburg B

0-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Schalding Heining vs DJK Vilzing

0-1

1-5
Sat 5, Aug-16:05 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs Rot-Weiss Erfurt

1-0

1-1
Sat 5, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Hansa Rostock Am. vs Chemnitzer

3-1

6-1
Sat 5, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Carl Zeiss Jena vs Greifswalder SV 04

0-0

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Drochtersen/Assel vs SC Weiche Flensburg 08

0-0

0-0
Sat 5, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Bremer SV vs Havelse

2-0

4-1
Sat 5, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs Phonix Lubeck

2-1

3-2
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs Bahlinger SC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs TSG 1899 Hoffenheim II

1-0

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SGV Freiberg vs Eintracht Frankfurt Am

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
KSV Hessen Kassel vs 1. FSV Mainz 05 II

1-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfB Stuttgart II vs SG Barockstadt Fulda Lehnerz

1-1

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TuS Koblenz vs TSV Steinbach Haiger

0-0

0-2
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs SC Paderborn 07 B

0-0

0-2
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Bocholt FC vs SV Rodinghausen

0-0

1-0
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Monchengladbach B

1-0

3-2
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Duren vs FC Schalke 04 II

1-1

2-2
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Koln vs Wegberg-Beeck

0-0

1-0
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Rot Weiss Ahlen vs Koln Am.

0-2

0-5
Sat 5, Aug-18:00 - Germany OberLiga
SSV Jahn Regensburg II vs TSV Kornburg

0-1

1-1
Sat 5, Aug-05:00 - Honduras Liga Nacional
CD Victoria vs Olancho FC

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Hungary Cup
Csep-Gol vs Toponar

4-0

8-0
Sat 5, Aug-18:00 - Hungary Cup
Berkenye SE vs Senyo Carnifex

2-5

2-11
Sat 5, Aug-18:00 - Hungary Cup
Energia Gyongyos vs Tiszaujvaros

1-1

1-4
Sat 5, Aug-19:59 - Hungary Cup
Pestszentimrei vs FC Dabas

1-0

2-3
Sat 5, Aug-21:00 - Hungary Cup
Celldomolki VSE vs VLS Veszprem

0-0

0-2
Sat 5, Aug-21:00 - Hungary Cup
Csepel vs Csor FC

0-1

2-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Felsopakony KSE vs III.Keruleti TVE

0-3

3-4
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kisujszallasi vs Hungary Kelen sc

1-2

1-5
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Monostorpalyi vs Debreceni EAC

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Tarpa SC vs Balmazujvarosi FC

0-0

4-0
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Maklar vs Karancslapujto

1-0

3-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Labatlani ESE vs Nadorvaros Gyor

0-0

5-0
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Algyo SK vs Fuzesgyarmati SK

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Technoroll Teskand KSE vs Csornai SE

1-1

1-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kecskemeti LC vs Szeol

2-0

5-0
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Marcali VFC vs Szentlorinc SE

0-1

1-5
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Csenger vs Cigand SE

0-2

0-6
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Felsozsolca vs Tiszafuredi VSE

0-1

1-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Nagyecsed RSE vs Hajduszoboszloi

3-0

4-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Tiszasziget SE vs Korosladany MSK

0-1

0-3
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Papai Perutz vs DG Tat

1-0

4-0
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Apostag vs Mako FC

0-2

0-5
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Balassagyarmat SE vs Hajdusamsoni

0-4

0-4
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Tiszafoldvar VSE vs Bekescsaba

0-0

1-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Szepetnek vs Erdi VSE

0-0

1-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kadarkut vs Majosi

0-0

1-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Balatonfuredi USC vs Rabapatyi KSK

1-0

4-1
Sat 5, Aug-17:00 - Hungary Cup
Mezocsat vs BKV Elore

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Nagybajomi AC vs Siklos

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Jaszberenyi SE vs Hatvan

0-1

0-3
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Harta SE vs ESMTK Budapest

0-1

1-3
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Bataszek SE vs PTE-PEAC

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kecel vs Szarvasi

1-4

1-7
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kaposvari Rakoczi vs Dunaujvaros PASE

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Sarbogard vs Dombovari

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Jaszfenyszarui vs Godollo

1-3

1-3
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Szegedi VSE vs Szolnoki MAV FC

0-1

0-4
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Dunaharaszti MTK vs Sarretudvari KSE

4-0

6-0
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Biri SE vs Gesztelyi FCE

1-1

1-3
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Pecsvarad Spartacus vs Murakeresztur

1-0

5-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Lorinci vs Bank Dalnoki Akademia

6-0

6-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Fuzfoi AK vs Lajoskomarom

0-2

3-2
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Ocsard SE vs FC Dunafoldvar

0-2

0-8
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Bajai vs XV Keruleti Issimo

0-0

2-1
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Baracs vs Nagyatadi FC

0-1

0-3
Sat 5, Aug-18:30 - Hungary Cup
Andrashida SC vs Esztergom

2-0

4-0
Sat 5, Aug-22:00 - Hungary NB Ⅱ
Szeged Csanad vs Vasas SC

2-0

4-3
Sat 5, Aug-19:45 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Diosgyor VTK

0-2

2-4
Sat 5, Aug-18:00 - Iceland Premier Division
IBV Vestmannaeyjar vs Stjarnan Gardabaer

0-0

0-2
Sat 5, Aug-16:00 - Indonesia Liga 1
Madura United FC vs PSIS Semarang

0-0

1-0
Sat 5, Aug-12:00 - Indonesia Liga 1
Arema Malang vs Barito Putera

0-3

0-4
Sat 5, Aug-19:59 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Haifa vs Maccabi Bnei Reineh

0-0

1-1
Sat 5, Aug-20:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Tel Aviv vs Hapoel Petah Tikva

1-0

1-1
Sat 5, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Jerusalem FC vs F.C. Ashdod

1-0

2-0
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Nagoya Grampus Eight vs Albirex Niigata

1-0

1-0
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Sanfrecce Hiroshima

0-0

1-0
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs FC Machida Zelvia

1-1

1-3
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Fujieda MYFC vs Montedio Yamagata

0-1

1-2
Sat 5, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
Tegevajaro Miyazaki vs Kagoshima United

1-0

3-2
Sat 5, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
FC Gifu vs Ehime FC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs FC Imabari

1-0

2-2
Sat 5, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Kamatamare Sanuki

0-0

1-0
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Matsumoto Yamaga FC

2-0

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Jordan Professional Premier League
Al Hussein Irbid vs Shabab AlOrdon

3-0

5-0
Sat 5, Aug-22:30 - Jordan Professional Premier League
Al-Faisaly Amman vs Al Salt

2-0

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs Kyzylzhar Petropavlovsk

1-1

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
FK Kaspiy Aktau vs FK Aksu

2-0

3-1
Sat 5, Aug-19:00 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs FK Atyrau

2-1

2-2
Sat 5, Aug-12:00 - Korea K4 League
Gangwon B vs Pyeongchang United FC

2-1

2-5
Sat 5, Aug-12:00 - Korea K4 League
Daejeon Hana Citizen II vs Jeonju Citizen FC

1-2

2-2
Sat 5, Aug-14:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Suwon FC

0-2

0-2
Sat 5, Aug-14:30 - Korea League 1
Daegu FC vs Ulsan Hyundai FC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-14:00 - Korea League 2
Jeonnam Dragons vs Bucheon FC 1995

1-0

1-0
Sat 5, Aug-14:30 - Korea League 2
Busan I\'Park vs Cheonan City FC

1-0

1-0
Sat 5, Aug-15:00 - Korea League 2
Gimpo FC vs FC Anyang

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
Tukums-2000 vs FK Liepaja

1-2

1-2
Sat 5, Aug-19:59 - Latvia - 2. Division
AFA Olaine vs Skanstes SK

1-0

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division
Saldus SS/Leevon vs Rigas Futbola skola II

1-3

2-3
Sat 5, Aug-21:30 - Latvia - 2. Division
Beitar vs Riga FC II

0-3

0-6
Sat 5, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
FK Smiltene BJSS vs JDFS Alberts

1-2

1-4
Sat 5, Aug-17:30 - Lebanese League
Nejmeh Club vs Al Safa Beirut

2-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Lebanese League
Tripoli SC vs Bourj

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Lithuania - 1. Division
FK Riteriai vs Banga Gargzdai

0-1

0-1
Sat 5, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
FK Jonava vs Trans INVEST Vilnius

0-0

0-4
Sat 5, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Marijampole City vs Garliava

0-2

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
NFA Kaunas vs Siauliai B

0-1

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
FC Schifflingen vs Union Titus Petange

1-2

3-3
Sat 5, Aug-16:15 - Malaysia Cup
Kuching FA vs Sabah FA

0-3

0-3
Sat 5, Aug-13:30 - Malaysia Cup
Kelantan United vs Negeri Sembilan FC

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Mexico U23
FC Juarez(U23) vs Tigres UANL(U23)


0-1
Sat 5, Aug-22:00 - Mexico Women\'s Primera Division
Pumas UNAM Women\'s vs Santos Laguna Women\'s

0-0

1-0
Sat 5, Aug-03:06 - Mexico Women\'s Primera Division
Queretaro FC Women\'s vs Club Tijuana Women\'s

0-2

0-2
Sat 5, Aug-05:06 - Mexico Women\'s Primera Division
Pachuca Women\'s vs Atletico San Luis Women\'s

2-0

3-1
Sat 5, Aug-07:10 - Mexico Women\'s Primera Division
FC Juarez Women\'s vs Cruz Azul Women\'s

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Balti vs Dacia Buiucani

1-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Floresti vs Spartanii Selemet

1-0

4-0
Sat 5, Aug-09:00 - Mongolia Premier League
Deren vs Tuv Buganuud

2-3

5-3
Sat 5, Aug-12:00 - Mongolia Premier League
Erchim vs Khovd FC

1-1

1-1
Sat 5, Aug-15:00 - Mongolia Premier League
Khangarid vs FC Ulaanbaatar

0-1

0-2
Sat 5, Aug-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Rudar Pljevlja vs FK Buducnost Podgorica

0-2

0-4
Sat 5, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Jezero Plav vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-0

1-0
Sat 5, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Mladost DG vs FK Mornar

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Barnet F.C. vs Hartlepool United FC

1-0

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Gateshead vs Boreham Wood F.C.

2-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Wealdstone FC vs York City

0-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Chesterfield vs Dorking Wanderers

1-1

4-3
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Maidenhead United vs AFC Fylde

2-1

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Kidderminster vs Woking

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Southend United vs Oldham Athletic AFC

1-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Halifax Town vs Bromley

0-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Altrincham vs Dagenham and Redbridge

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Solihull Moors vs Eastleigh

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - National League
Aldershot Town vs Oxford City

3-1

5-2
Sat 5, Aug-20:30 - National League
Rochdale vs Ebbsfleet United

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Buxton FC vs Boston United

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Bishop\'s Stortford vs Chester FC

0-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Southport FC vs Warrington Town FC

0-1

0-4
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Blyth Spartans vs Gloucester City

2-1

4-2
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Rushall Olympic vs Farsley Celtic

0-0

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Banbury United vs Spennymoor Town

0-0

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Darlington vs Curzon Ashton FC

1-1

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
South Shields vs Alfreton Town

0-0

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
King\'s Lynn vs Hereford

1-1

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Tamworth vs Scunthorpe United

1-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Peterborough Sports vs Scarborough Athletic

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - National League North
Chorley vs Brackley Town

0-1

1-1
Sat 5, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Stop Out vs Wellington Phoenix Reserve

0-2

3-3
Sat 5, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Eastern Suburbs AFC vs Auckland City

0-1

2-2
Sat 5, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Manurewa vs Hamilton Wanderers AFC

0-1

4-1
Sat 5, Aug-04:00 - New Zealand Southern Leagues
Green Island AFC vs Nomads United AFC

1-1

1-2
Sat 5, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Cashmere Technical vs Selwyn United

3-0

3-1
Sat 5, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Real Esteli vs Municipal Jalapa

1-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Institute FC vs Knockbreda

0-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Annagh United vs Dundela FC

2-1

5-2
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Ballinamallard United

0-1

4-2
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballyclare Comrades vs Bangor FC

2-2

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ards FC vs Newington Youth

1-2

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dergview FC vs Portadown FC

1-1

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Newry City vs Loughgall FC

0-3

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Glenavon FC vs Glentoran FC

0-0

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Stjordals Blink vs Strommen

0-0

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Norway 2 Division B
Ullern vs Alta

1-1

1-3
Sat 5, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon D
Donn vs Halsen

1-0

3-1
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon D
Sprint-Jeloy vs Mandalskameratene

1-1

1-2
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon D
Askollen vs Randesund IL

0-1

3-1
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon E
Byasen Toppfotball vs Strindheim IL

0-1

0-2
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon E
Rana FK vs Nardo FK

3-0

4-2
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon E
Verdal vs Tiller IL

0-2

1-5
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon E
Tronder-Lyn vs Kolstad

0-1

3-3
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon E
Orkla vs Steinkjer FK

1-0

4-0
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon F
Mjolner vs IF Floya

0-0

0-0
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon F
Follo vs Nordstrand

2-1

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon F
Skeid Oslo B vs Skanland

1-0

4-0
Sat 5, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Mjondalen vs IL Hodd

1-0

3-0
Sat 5, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Jerv vs Moss

0-1

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Kristiansund BK vs Start Kristiansand

1-0

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Valerenga

1-1

1-3
Sat 5, Aug-03:05 - NWSL Challenge Cup
Orlando Pride Women\'s vs Washington Spirit Women\'s

0-0

0-1
Sat 5, Aug-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
UMECIT FC vs Union Deportivo Universitario

0-1

0-2
Sat 5, Aug-03:00 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs 12 de Octubre

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Atyra FC vs Sportivo San Lorenzo

2-2

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Carapegua vs 2 de Mayo

0-0

0-0
Sat 5, Aug-03:00 - Paraguayan Primera Division
Club Libertad vs General Caballero JLM

0-0

0-0
Sat 5, Aug-12:00 - Philippines Cup
Garelli United vs Loyola Meralco Sparks

1-2

1-6
Sat 5, Aug-14:30 - Philippines Cup
Philippine Army vs Adamson Falcons

2-1

3-1
Sat 5, Aug-19:59 - Poland - 4. Liga
KS Legionovia Legionowo vs Concordia Elbląg

0-2

0-3
Sat 5, Aug-19:59 - Poland - 4. Liga
Lechia Zielona Gora vs MKS Kluczbork

0-0

0-1
Sat 5, Aug-16:00 - Poland - 4. Liga
Unia Solec Kujawski vs Stolem Gniewino

1-1

2-3
Sat 5, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Notec Czarnkow vs Vineta Wolin

2-1

3-4
Sat 5, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
LKS Goczalkowice Zdroj vs Odra Byt. OdrzaNski

1-0

2-0
Sat 5, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Luzino vs Zawisza Bydgoszcz

0-2

1-7
Sat 5, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Grodzisk Mazowiecki vs Lechia Tomaszow Mazowiecki

0-1

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
GKS Wikielec vs Mławianka Mława

2-0

3-0
Sat 5, Aug-13:00 - Poland - 4. Liga
Pomorzanin Torun vs BKS Chemik Bydgoszcz

0-2

0-5
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Warta Sieradz vs Swit Nowy Dwor Mazowiecki

0-1

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Flota Swinoujscie vs Pogon Nowe Skalmierzyce

0-1

0-3
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Stilon Gorzow Wielkopolski vs Rakow Czestochowa B

0-1

0-5
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Wislanie Jaskowice vs Wisloka Debica

2-0

4-0
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Star Starachowice vs Podhale Nowy

0-1

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
GKS Belchatow vs Pelikan Lowicz

1-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Elana Torun vs Blekitni Stargard Szczecinski

1-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Karkonosze J. Gora vs GKS Pniowek Pawlowice Slaskie

1-0

1-0
Sat 5, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Gedania Gdansk vs Polonia Sroda

1-1

2-3
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Avia Swidnik vs Orleta Radzyn Podlaski

1-0

4-0
Sat 5, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Olimpia Zambrow vs Legia Warszawa B

0-2

1-4
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Chełmianka Chełm vs KSZO Ostrowiec

2-1

2-1
Sat 5, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Jagiellonia Bialystok B vs Bron Radom

0-0

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Carina Gubin vs Gornik Polkowice

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Sleza Wroclaw vs Gwarek Tarnowskie Gory

1-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
LKS Lomza vs Unia Skierniewice

1-1

4-1
Sat 5, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Cartusia Kartuzy vs Pogon Szczecin II

1-0

2-1
Sat 5, Aug-15:00 - Poland - 4. Liga
LZS Starowice Dolne vs Warta Gorzow Wielkopolski

1-2

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Rakow Czestochowa vs Warta Poznan

0-1

2-2
Sat 5, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Radomiak Radom vs Cracovia Krakow

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Zabrze vs Piast Gliwice

0-0

0-0
Sat 5, Aug-17:00 - Poland - I liga
Miedz Legnica vs Gornik Leczna

0-0

0-0
Sat 5, Aug-22:00 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Bruk Bet Termalica Nieciecza

0-1

0-5
Sat 5, Aug-19:30 - Poland - I liga
Wisla Krakow vs Stal Rzeszow

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Olimpia Grudziadz

1-0

1-0
Sat 5, Aug-17:00 - Poland - II liga
LKS II Lodz vs Chojniczanka Chojnice

1-0

3-2
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - II liga
Stomil Olsztyn vs Pogon Siedlce

0-0

0-0
Sat 5, Aug-14:00 - Poland - II liga
Lech Poznan B vs Kotwica Kolobrzeg

1-4

1-5
Sat 5, Aug-21:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Qarabag vs Zira FK

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabail vs Sumqayit FK

0-1

1-4
Sat 5, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
Universitatea Cluj vs Dinamo Bucuresti

0-1

1-1
Sat 5, Aug-19:30 - Romania - Divizia A
FC Botosani vs FC U Craiova 1948

0-1

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Csikszereda Miercurea vs Concordia Chiajna

0-2

0-3
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Dej vs CSM Alexandria

0-0

1-0
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Viitorul Pandurii Targu Jiu vs FC Arges

0-0

0-0
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
CSM Resita vs Unirea Slobozia

0-0

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs CSC 1599 Selimbar

0-1

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Tunari vs CSM Slatina

0-2

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 2
Baltika-BFU Kaliningrad vs Dinamo Moscow B

1-0

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs FK Khimki

1-2

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Russia First Division
FC Torpedo Moscow vs Sokol Saratov

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Russia First Division
FC Tyumen vs FK Leningradets

1-0

4-0
Sat 5, Aug-17:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Tekstilshchik Ivanovo vs Amkar Perm

1-0

1-0
Sat 5, Aug-14:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Chertanovo Moscow vs Metallurg Lipetsk

1-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Forte Taganrog vs FC Chelyabinsk

1-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Avangard Kursk vs FC Novosibirsk

2-1

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Rodina Moskva II vs Salyut-Energia Belgorod

1-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs FK Rostov

3-1

5-1
Sat 5, Aug-21:00 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Lokomotiv Moscow

2-0

4-1
Sat 5, Aug-18:30 - Russia Premier League
FK Orenburg vs FC Ural Yekaterinburg

0-2

0-2
Sat 5, Aug-18:30 - Russia Premier League
Rubin Kazan vs Spartak Moscow

1-1

1-4
Sat 5, Aug-17:00 - Russia Women\'s Cup
Zenit St.Petersburg Women\'s vs Yenisey Krasnoyarsk Women\'s

1-0

4-0
Sat 5, Aug-13:30 - Russia Women\'s Cup
Zvezda 2005 Perm Women\'s vs FK Rostov Women\'s

1-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Russia Women\'s Cup
FK Krasnodar Women\'s vs CSKA Moscow Women\'s

0-1

0-2
Sat 5, Aug-19:00 - Russia Women\'s Cup
Chertanovo Moscow Women\'s vs Lokomotiv Moscow Women\'s

0-3

0-7
Sat 5, Aug-19:59 - Russia Women\'s Premier League
FK Ryazan VDV Women\'s vs Dynamo Moscow Women\'s

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Queen\'s Park

0-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
Greenock Morton vs Ayr United FC

0-0

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
Partick Thistle vs Raith Rovers

2-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
Dunfermline vs Airdrieonians

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Keith vs Clachnacuddin

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Forres Mechanics

0-0

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Formartine United vs Strathspey Thistle

1-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Inverurie Loco Works vs Fraserburgh

0-5

0-7
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Wick Academy FC vs Deveronvale

0-2

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Buckie Thistle FC vs Turriff United

1-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Brora Rangers

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Brechin City

0-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Banks O\'Dee vs Nairn County

2-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Montrose vs Kelty Hearts

0-0

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Stirling Albion vs Edinburgh City

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Falkirk vs Annan Athletic

0-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Queen of the South FC vs Alloa Athletic

2-4

3-4
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Hamilton Academical FC vs Cove Rangers

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
East Fife vs Peterhead

0-1

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Stranraer F.C.

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Spartans vs Clyde F.C.

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stenhousemuir vs Forfar Athletic

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Bonnyrigg Rose vs Dumbarton

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Berwick Rangers vs Stirling University FC

2-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Celtic 2 vs Gala Fairydean

2-0

5-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Albion Rovers FC vs Hearts Reserve

0-0

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
East Kilbride vs East Stirlingshire

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Caledonian Braves vs Linlithgow Rose

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Broomhill FC vs Edinburgh University FC

2-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Bo\'ness United vs Gretna 2008

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Cowdenbeath F.C. vs Civil Service Strollers FC

2-1

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Cumbernauld Colts vs Tranent Juniors

1-2

1-5
Sat 5, Aug-15:30 - Scottish Premier League
Celtic vs Ross County

3-0

4-2
Sat 5, Aug-20:15 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Glasgow Rangers

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Premier League
St. Johnstone vs Heart of Midlothian FC

0-0

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Dundee vs Motherwell FC

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs Aberdeen

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Serbia - 1. Liga
FK Javor Ivanjica vs Novi Pazar

1-0

3-1
Sat 5, Aug-22:30 - Serbia - 1. Liga
Zeleznicar Pancevo vs Mladost Lucani

0-2

0-2
Sat 5, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
OFK Vrsac vs Kolubara

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Jedinstvo UB vs RFK Novi Sad 1921

2-0

4-0
Sat 5, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
FK Metalac Gornji Milanovac vs Graficar Beograd

1-1

1-3
Sat 5, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
FK Sloboda Uzice vs OFK Beograd

0-1

0-2
Sat 5, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Smederevo 1924 vs FK Indjija

2-0

2-0
Sat 5, Aug-14:00 - Singapore Premier League
Tanjong Pagar Utd vs Young Lions

2-0

3-2
Sat 5, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Trencin vs MFK Zemplin Michalovce

1-0

2-0
Sat 5, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs Dukla Banska Bystrica

1-1

2-2
Sat 5, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
DAC Dunajska Streda vs FK Kosice

3-0

5-2
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs Spisska Nova Ves

1-0

2-0
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Povazska Bystrica vs Malzenice

0-1

4-1
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
1. FC Tatran Presov vs Liptovsky Mikulas

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Partizan Bardejov vs Slavia TU Kosice

0-1

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Odeva Lipany vs Stara Lubovna

0-1

1-3
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Namestovo vs FTC Filakovo

1-0

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Nove Mesto vs MSK Fomat Martin

0-0

2-0
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Banik Lehota pod Vtacnikom vs Slovan Galanta

1-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
OK Castkovce vs Slovan Duslo Sala

0-0

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Supersport United vs Richards Bay

0-0

2-0
Sat 5, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Moroka Swallows

0-0

1-1
Sat 5, Aug-22:00 - South Africa Premier League
Stellenbosch FC vs Orlando Pirates

1-0

1-0
Sat 5, Aug-19:30 - South Africa Premier League
Royal AM vs AmaZulu

0-0

0-0
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Para Hills Knights vs Adelaide Victory

1-2

2-4
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Port Adelaide Pirates vs West Torrens Birkalla

0-2

2-4
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Playford City Patriots vs Fulham United FC

4-0

6-1
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Cumberland United FC vs Adelaide Cobras FC

1-0

2-1
Sat 5, Aug-10:00 - South Australian Premier League
Adelaide Vipers vs Adelaide Raiders SC

1-0

3-2
Sat 5, Aug-12:00 - South Australian Premier League
Eastern United vs Adelaide Blue Eagles

2-1

3-2
Sat 5, Aug-09:00 - South Australian Super League
Croydon Kings vs Adelaide United FC Youth

0-1

1-2
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Super League
West Adelaide SC vs South Adelaide Panthers

0-1

0-1
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs Campbelltown City SC

0-2

1-2
Sat 5, Aug-12:30 - South Australian Super League
Adelaide Olympic vs White City Beograd

1-0

2-2
Sat 5, Aug-13:30 - South Australian Super League
Adelaide Comets FC vs Modbury Jets

0-0

1-0
Sat 5, Aug-09:45 - South Australian Super League Reserves
Eastern United Reserve vs Adelaide Blue Eagles Reserve

0-0

0-0
Sat 5, Aug-10:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Olympic Reserve vs White City Beograd Reserve

2-0

6-2
Sat 5, Aug-11:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Comets FC Reserve vs Modbury Jets Reserve

2-0

4-0
Sat 5, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
West Adelaide SC Reserve vs South Adelaide Panthers Reserve

0-3

0-4
Sat 5, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Para Hills Knights Reserve vs Adelaide Victory Reserve

4-0

8-0
Sat 5, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Port Adelaide Pirates Reserve vs West Torrens Birkalla Reserve

0-1

1-4
Sat 5, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Cumberland United Reserve vs Adelaide Cobras FC Reserve

0-0

3-0
Sat 5, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Playford City Patriots Reserve vs Fulham United Reserve

1-2

3-2
Sat 5, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide City FC Reserve vs Campbelltown City SC Reserve

1-0

3-1
Sat 5, Aug-07:45 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Vipers Reserve vs Adelaide Raiders SC Reserve

2-3

3-5
Sat 5, Aug-11:00 - South Australian Women\'s Premier League
Metro United Women\'s vs Adelaide Comets Women\'s

1-0

3-2
Sat 5, Aug-11:45 - South Australian Women\'s Premier League
West Adelaide SC Women\'s vs West Torrens Birkalla Women\'s

5-0

6-0
Sat 5, Aug-12:00 - South Australian Women\'s Premier League
Salisbury Inter Women\'s vs Fulham United Women\'s

4-0

6-0
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Pitea IF vs Sandvikens IF

0-3

1-5
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IF Karlstad vs IF Sylvia

3-0

4-1
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IFK Stocksund vs Sollentuna FK

1-1

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs Hammarby TFF

0-0

0-1
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra
FC Stockholm Internazionale vs Taby

1-0

4-0
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Orebro Syrianska IF vs Motala AIF FK

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:15 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs IK Oddevold

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Vanersborgs IF vs Norrby IF

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ariana vs Atvidabergs FF

1-0

6-0
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs BK Olympic Malmo

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Torslanda IK

1-0

1-0
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs SK Sifhalla Saffle

0-1

0-4
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
BK Forward vs IK Zenith

4-2

6-3
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Stenungsunds IF vs IFK Skovde FK

0-1

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IK Franke vs Kvarnsvedens IK

2-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs Skiljebo SK

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Osterakers FK vs Hudiksvalls FF

0-0

0-0
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Uppsala vs Karlbergs BK

0-2

1-6
Sat 5, Aug-15:45 - Sweden Div 2 Norrland
Storfors AIK vs Friska Viljor FC

0-1

0-1
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Sandviks IK vs Skelleftea FF

0-1

0-3
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Ytterhogdal IK vs IF Algarna

0-1

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs Bergnasets AIK

3-0

5-0
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Notvikens IK vs Team Thoren FF

0-3

0-4
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Berga vs Rappe GOIF

0-0

0-1
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Malmo FK vs IFK Trelleborg

1-0

4-0
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Osterlen FF vs FBK Balkan

1-0

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Haninge vs Karlslunds IF HFK

1-0

4-1
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
FOC Farsta vs Nykopings BIS

1-1

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Laholms FK vs IK Tord

1-1

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Nassjo FF vs Vastra Frolunda IF

0-0

0-0
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Jonkopings Sodra IF vs Utsiktens BK

0-0

0-2
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Landskrona BoIS vs Ostersunds FK

0-0

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Gefle IF vs IK Brage

0-0

2-0
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Osters IF

1-1

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Brommapojkarna vs IFK Varnamo

0-1

0-2
Sat 5, Aug-19:59 - Swiss Super League
Stade Lausanne Ouchy vs Servette

0-0

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Swiss Super League
Young Boys vs Winterthur

3-1

5-2
Sat 5, Aug-22:30 - Swiss Super League
Zurich vs FC Lugano

0-0

3-0
Sat 5, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Chenois vs Yverdon II

2-1

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Grand Saconnex vs Meyrin


4-2
Sat 5, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
La Sarraz-Eclepens vs La Chaux-de-Fonds

0-1

1-3
Sat 5, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
US Terre Sainte vs FC Vevey Sports 05

1-3

1-5
Sat 5, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Echallens vs Monthey

1-0

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs Lausanne Sports(U21)

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Muri vs FC Schotz

0-1

0-2
Sat 5, Aug-21:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Thun U21 vs FC Rotkreuz

0-1

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Emmenbrucke vs Langenthal

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Solothurn vs FC Dietikon

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Black Stars Basel vs SV Muttenz

2-0

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs FC Wettswil Bonstetten

1-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Taverne vs SV Hongg

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Gossau vs Grasshoppers U21

1-1

3-3
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Balzers vs FC Kosova Zurich

0-2

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
ASC Kreuzlingen vs Freienbach

0-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
YF Juventus Zurich vs USV Eschen Mauren

1-3

3-4
Sat 5, Aug-21:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Biel-Bienne vs FC Luzern U-21

0-1

2-1
Sat 5, Aug-21:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
SR Delemont vs FC St.Gallen U-21

0-1

2-1
Sat 5, Aug-17:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Basel B vs FC Breitenrain

1-2

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Etoile Carouge vs FC Paradiso

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
SC Cham vs Bulle

1-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bavois vs SC Kriens

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bruhl SG vs Young Boys II

1-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Zurich B vs FC Lugano U-21

0-1

1-1
Sat 5, Aug-15:00 - Thailand Champions Cup
Bangkok United FC vs Buriram United

1-0

2-0
Sat 5, Aug-17:30 - Turkmenistan Yokary Liga
FK Nebitci vs FC Altyn Asyr


0-1
Sat 5, Aug-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Mynai vs LNZ Cherkasy

0-1

0-3
Sat 5, Aug-21:15 - Ukraine - Vyscha Liga
PFK Aleksandriya vs Metalist 1925 Kharkiv

1-0

1-0
Sat 5, Aug-13:30 - Ukraine U21 Liga
Zorya(U21) vs Kryvbas(U21)

1-0

3-0
Sat 5, Aug-13:30 - Ukraine U21 Liga
Dnipro-1 (U21) vs Polissya Zhytomyr(U21)

0-0

1-1
Sat 5, Aug-13:30 - Ukraine U21 Liga
Rukh Lviv(U21) vs FC Vorskla (U21)

2-1

3-2
Sat 5, Aug-14:15 - Ukraine U21 Liga
Kolos Kovalivka (U21) vs Chernomorets Odessa(U21)

0-0

2-1
Sat 5, Aug-03:00 - USA Major Next Pro
Philadelphia Union II vs New York City FC B

1-0

2-0
Sat 5, Aug-03:00 - USA National independent Football League
Michigan Stars vs Gold Star FC Detroit

0-0

0-0
Sat 5, Aug-03:30 - USL Championship
Charleston Battery vs Oakland Roots

0-1

0-1
Sat 5, Aug-05:00 - USL Championship
FC Tulsa vs Louisville City FC

0-1

0-3
Sat 5, Aug-05:00 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs Birmingham Legion

1-0

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Uzbekistan Pro League B
Zaamin vs FK Olympic Tashkent B


3-0
Sat 5, Aug-16:00 - Uzbekistan Pro League B
Olimpiya FA vs Nasaf Qarshi II


2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Buxoro FK vs Qizilqum Zarafshon

1-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Turon Yaypan vs Nasaf Qarshi

1-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Pakhtakor Tashkent vs Neftchi Fergana

0-0

0-1
Sat 5, Aug-03:00 - Venezuela Primera Division
Zamora FC Barinas vs Deportivo Tachira

0-0

0-1
Sat 5, Aug-23:30 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Merida FC vs Caracas FC

0-1

0-2
Sat 5, Aug-22:00 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Nueva Esparta vs Dinamo Puerto La Cruz

1-1

2-2
Sat 5, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Titanes FC vs Yaracuyanos

1-1

2-1
Sat 5, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Maritimo de La Guaira vs Academia Anzoategui

2-1

2-1
Sat 5, Aug-14:00 - Vietnam League
Becamex Binh Duong vs Sanna Khanh Hoa

2-0

3-0
Sat 5, Aug-14:00 - Vietnam League
Da Nang vs Song Lam Nghe An

0-0

0-1
Sat 5, Aug-14:00 - Vietnam League
Hoang Anh Gia Lai vs TP Ho Chi Minh

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:59 - Wales League Cup
Newtown AFC vs Guilsfield FC

1-0

1-1
Sat 5, Aug-17:30 - Wales League Cup
Barry Town United vs Aberystwyth Town

0-0

1-2
Sat 5, Aug-17:30 - Wales League Cup
Trefelin vs Ammanford

0-1

2-2
Sat 5, Aug-17:30 - Wales League Cup
Bangor 1876 vs Gresford Athletic

0-0

0-3
Sat 5, Aug-17:30 - Wales League Cup
The New Saints vs Connah\'s Quay Nomads FC

2-1

2-1
Sat 5, Aug-17:30 - Wales League Cup
Taffs Well vs Cardiff Metropolitan University FC

0-1

0-3
Sat 5, Aug-17:30 - Wales League Cup
Swansea City(U21) vs Caerau Ely

2-0

3-1
Sat 5, Aug-17:30 - Wales League Cup
Colwyn Bay vs Airbus UK Broughton

2-0

5-0
Sat 5, Aug-17:30 - Wales League Cup
Buckley Town vs Denbigh Town

0-0

3-0
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Forrestfield United vs Subiaco AFC

0-1

1-1
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Joondalup United vs Rockingham City

2-2

2-2
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Gwelup Croatia SC vs Mandurah City

0-0

1-0
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Western Knights vs UWA Nedlands

0-0

3-0
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Gosnells City vs Murdoch Uni Melville

0-0

3-1
Sat 5, Aug-13:00 - Western Australia Division 1
Dianella White Eagles vs Fremantle City

1-1

1-1
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia NPL U20
Olympic Kingsway SC(U20) vs Stirling Macedonia (U20)

2-1

3-2
Sat 5, Aug-13:00 - Western Australia Premier League
Olympic Kingsway SC vs Stirling Macedonia

2-1

2-3
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Green Fuel FC vs Yadah

0-0

2-0
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
ZPC Kariba vs Highlanders FC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chicken Inn vs Sheasham FC

0-1

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Simba Bhora FC

1-1

1-2
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Ngezi Platinum Stars vs Bulawayo Chiefs

0-0

1-0
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Black Rhinos FC vs Cranborne Bullets

1-1

1-2
Advertisement
GPWA

server2test