AD:

Football Results for Sat 21, Aug 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 21, Aug 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


AD: Enjoy a 100% matched deposit bonus of up to 5BTC at Cloudbet. CLICK HERE TO JOIN NOW 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 21, Aug-19:59 - AFC Cup
Maziya S&RC vs ATK Mohun Bagan

1-0

1-3
Sat 21, Aug-15:00 - AFC Cup
Bengaluru vs Bashundhara Kings

0-0

0-0
Sat 21, Aug-20:30 - Algeria Division 1
CS Constantine vs Bordj Bou Arreridj

2-1

5-4
Sat 21, Aug-20:30 - Algeria Division 1
NA Hussein Dey vs WA Tlemcen

1-0

1-0
Sat 21, Aug-20:30 - Algeria Division 1
NC Magra vs MC Alger

1-1

2-1
Sat 21, Aug-20:30 - Algeria Division 1
OM Medea vs RC Relizane

0-1

1-1
Sat 21, Aug-20:30 - Algeria Division 1
AS Ain Mlila vs MC Oran

1-0

2-1
Sat 21, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Central Cordoba De SDE Reserve vs CA Platense Reserve


3-0
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Merlo vs Flandria

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Armenio vs Argentino de Quilmes

0-1

1-1
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Canuelas FC

0-1

0-2
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Defensores Unidos vs Club Atletico Colegiales

0-2

0-4
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Talleres Remdios de Escalada vs Club Atletico Acassuso

0-1

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Argentina Prim B Metropolitana
UAI Urquiza vs Sacachispas

2-1

2-2
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Sportivo Italiano

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Berazategui vs Deportivo Espanol

0-1

2-1
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
CSyD Juventud Unida Gualeguaychu vs Chaco For Ever

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
CA Juventud Unida San Luis vs Deportivo Camioneros

0-0

1-0
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Independiente Chivilcoy vs Ciudad Bolivar

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sansinena vs Huracan Las Heras

1-0

3-0
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Ferro Carril Oeste (GP) vs Olimpo

1-0

2-1
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Circulo Deportivo vs Sportivo Penarol

1-0

1-2
Sat 21, Aug-03:30 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Las Parejas vs Gimnasia C. Uruguay

0-0

0-1
Sat 21, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Villa Mitre vs Deportivo Madryn

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Sarmiento Resistencia vs Crucero del Norte

1-1

3-1
Sat 21, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Club Cipolletti vs Estudiantes de San Luis

3-1

3-1
Sat 21, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia y Tiro vs Central Norte Salta

0-0

1-0
Sat 21, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Pronunciamiento vs Defensores Belgrano Villa Ramallo

1-1

3-2
Sat 21, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Boca Unidos vs Racing de Cordoba

1-0

2-1
Sat 21, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Belgrano vs Union Sunchales

0-1

0-2
Sat 21, Aug-22:00 - Argentina Women\\\'s Primera A
Club Comunicaciones(AR) Women\'s vs Villa San Carlos Women\'s

0-0

0-2
Sat 21, Aug-19:59 - Argentina Women\\\'s Primera A
CA Excursionistas Women\'s vs Independiente Women\'s


1-2
Sat 21, Aug-02:00 - Argentine Primera Division
CA Banfield vs Estudiantes La Plata

0-1

1-1
Sat 21, Aug-02:00 - Argentine Primera Division
Sarmiento Junin vs Atletico Tucuman

0-0

3-0
Sat 21, Aug-04:30 - Argentine Primera Division
Independiente vs Defensa Y Justicia

0-0

0-0
Sat 21, Aug-20:30 - Argentine Primera Division
Club Deportivo Godoy Cruz vs CA Huracan

1-1

1-1
Sat 21, Aug-22:45 - Argentine Primera Division
Velez Sarsfield vs Lanus

1-0

5-1
Sat 21, Aug-19:59 - Argentine Primera Division
CA Central Cordoba SDE vs CA Platense

2-0

2-2
Sat 21, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia Jujuy vs Ferro Carril Oeste

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs San Telmo

2-0

2-2
Sat 21, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Tristan Suarez vs All Boys

0-1

0-2
Sat 21, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs Defensores de Belgrano

1-1

1-1
Sat 21, Aug-19:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Barracas Central vs Club Atletico Guemes

0-0

1-0
Sat 21, Aug-23:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Estudiantes de Caseros vs Gimnasia Mendoza

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:00 - Armenia Division 2
Urartu B vs Gandzasar Kapan

1-2

2-3
Sat 21, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Riverside Olympic

1-1

4-2
Sat 21, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Clarence Zebras vs South Hobart

0-3

0-4
Sat 21, Aug-09:30 - Australia Tasmania Premier League
Glenorchy Knights vs Hobart Olympia Warriors

0-0

0-0
Sat 21, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Devonport City Striker

0-2

0-3
Sat 21, Aug-16:30 - Austria Erste Division
SV Horn vs FC Dornbirn

0-0

3-1
Sat 21, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs SK Austria Klagenfurt

1-1

3-1
Sat 21, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs FC Trenkwalder Admira

2-0

3-0
Sat 21, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
WSG Swarovski Tirol vs Rheindorf Altach

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:30 - Austrian Regionalliga East
SV Leobendorf vs SV Stripfing

0-1

0-4
Sat 21, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga East
Team Wiener Linien vs Wiener Viktoria

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Junge Wikinger Ried vs FC Wels

1-0

2-1
Sat 21, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
SV Seekirchen vs SV Wals-Grunau

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
SV Austria Salzburg vs TSV St. Johann

0-2

2-2
Sat 21, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
Kufstein vs SC Schwaz

0-0

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
FC Wacker Innsbruck Amateure vs SV Hall

1-0

6-0
Sat 21, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
SC Imst vs Kitzbuhel

0-1

1-1
Sat 21, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
SV Fugen vs SVG Reichenau

1-2

1-4
Sat 21, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
FC Lauterach vs SC Bregenz

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
Admira Dornbirn vs VfB Hohenems

1-3

3-4
Sat 21, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
SC Austria Lustenau B vs FC Wolfurt

1-3

1-3
Sat 21, Aug-14:00 - Bangladesh Premier League
Sheikh Jamal vs Brothers Union

0-0

0-0
Sat 21, Aug-16:15 - Bangladesh Premier League
Rahmatgonj MFS vs Muktijoddha SKC

0-0

0-0
Sat 21, Aug-17:30 - Beach Soccer World Cup
Japan Beach Soccer vs USA Beach Soccer


4-3
Sat 21, Aug-16:00 - Beach Soccer World Cup
Mozambique Beach Soccer vs United Arab Emirates Beach Soccer


4-2
Sat 21, Aug-21:30 - Beach Soccer World Cup
Russia Football Union Beach Soccer vs Paraguay Beach Soccer


3-3
Sat 21, Aug-19:59 - Beach Soccer World Cup
Tahiti Beach Soccer vs Spain Beach Soccer


12-8
Sat 21, Aug-17:30 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Volna Pinsk

0-0

0-0
Sat 21, Aug-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Shakhtyor Petrikov vs Naftan Novopolock

0-0

1-1
Sat 21, Aug-19:30 - Belarus Pershaya Liga
Arsenal Dzyarzhynsk vs Dnepr Mogilev

0-0

0-0
Sat 21, Aug-17:00 - Belarus Premier League
Smorgon FC vs FK Ruh Brest

0-1

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Belarus Premier League
Slavia Mozyr vs Shakhter Soligorsk

0-2

0-4
Sat 21, Aug-21:00 - Belarus Premier League
FC Gomel vs Dinamo Minsk

1-0

2-0
Sat 21, Aug-14:00 - Belarus Reserves League
Energetyk-BGU Minsk Reserve vs BATE Borisov Reserves

0-1

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - Belarus Reserves League
Dinamo Brest Reserves vs FC Torpedo Zhodino Reserve

0-1

2-2
Sat 21, Aug-16:00 - Belarus Reserves League
FC Minsk Reserve vs Neman Grodno Reserve

0-1

0-3
Sat 21, Aug-22:00 - Belgian Cup
FCV Dender EH vs Diest

1-0

3-0
Sat 21, Aug-22:00 - Belgian Cup
Onhaye vs Jong Lede


4-3
Sat 21, Aug-22:00 - Belgian Cup
Wellen vs Dessel Sport

1-0

1-0
Sat 21, Aug-22:00 - Belgian Cup
KFC Mandel United vs Racing Waregem


2-0
Sat 21, Aug-22:00 - Belgian Cup
Patro Eisden vs FC Lebbeke

0-0

0-1
Sat 21, Aug-21:30 - Belgian Cup
Hoogstraten VV vs Lorraine Arlon

2-0

5-1
Sat 21, Aug-21:30 - Belgian Cup
Hades vs Lyra-Lierse Berlaar

0-2

1-3
Sat 21, Aug-18:15 - Belgian Jupiler League
RFC Seraing vs Cercle Brugge

0-1

2-1
Sat 21, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League
Oud Heverlee Leuven vs AS Eupen

0-2

1-4
Sat 21, Aug-22:45 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Kortrijk

0-1

0-2
Sat 21, Aug-22:45 - Belgium - 2e Klasse
Royal Excel Mouscron vs Lommel SK

0-1

0-1
Sat 21, Aug-16:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
Club Brugge Women\'s vs Standard Liege Women\'s

2-0

4-1
Sat 21, Aug-16:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
Eendracht Aalst Women\'s vs Zulte Waregem Women\'s

0-0

0-1
Sat 21, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
CD San Jose vs Club Always Ready

0-3

0-4
Sat 21, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs FK Sarajevo

0-1

1-2
Sat 21, Aug-23:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs FK Tuzla City

0-1

1-1
Sat 21, Aug-03:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Carlos Renaux SC vs Nacao SC

1-1

1-2
Sat 21, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Avai FC (SC) vs Coritiba (PR)

1-1

1-2
Sat 21, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Cruzeiro (MG) vs Confianca (SE)

0-0

1-0
Sat 21, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Vitoria Salvador BA vs Guarani Futebol Clube

1-0

1-0
Sat 21, Aug-17:30 - Brazil Brasileiro Feminino A2
Atletico Mineiro Women\'s vs CRESSPOM Women\'s

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Cruzeiro RS vs Tupi RS

3-0

4-0
Sat 21, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Passo Fundo RS vs Uniao Frederiquense RS

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Veranopolis RS vs Brasil Farroupilha RS


2-0
Sat 21, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 2
Betim EC vs Nacional AC Muriae MG

0-2

0-2
Sat 21, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 2
Tupynambas/MG vs Democrata SL/MG


1-0
Sat 21, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Internacional (RS) Youth vs Chapecoense Youth

2-2

2-3
Sat 21, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
America MG Youth vs Vasco da Gama Youth

1-1

4-1
Sat 21, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Fluminense RJ Youth vs Fortaleza Youth

2-0

3-0
Sat 21, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Corinthians Youth vs Atletico GO Youth

1-0

4-0
Sat 21, Aug-21:00 - Brazil National Football Tournament U20
Cruzeiro Youth vs Gremio Youth

2-1

3-3
Sat 21, Aug-22:00 - Bulgaria Premier
Ludogorets Razgrad vs Lokomotiv Sofia

2-0

5-0
Sat 21, Aug-19:45 - Bulgaria Premier
CSKA 1948 Sofia vs Cherno More Varna

1-1

2-3
Sat 21, Aug-05:40 - Canadian Premier League
Pacific FC vs Cavalry

0-2

1-2
Sat 21, Aug-00:00 - Chile Primera B
CD Santiago Morning vs Universidad de Concepcion

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:00 - Chile Primera Division
Nublense vs Palestino

1-0

2-2
Sat 21, Aug-19:30 - Chile Primera Division
Santiago Wanderers vs La Serena

2-1

2-2
Sat 21, Aug-11:30 - Club Friendly
La Union CF vs EG El Palmar

1-2

1-2
Sat 21, Aug-11:30 - Club Friendly
FC Cartagena B vs Deportiva Minera

1-0

2-0
Sat 21, Aug-12:00 - Club Friendly
Ceahlaul Piatra Neamt vs CSM Focsani

0-0

0-2
Sat 21, Aug-12:00 - Club Friendly
Bistra vs Zagorec Krapina


3-1
Sat 21, Aug-12:00 - Club Friendly
Villaverde Boetticher CF vs Villacanas

1-1

1-1
Sat 21, Aug-12:00 - Club Friendly
UCAM Cartagena FC vs Mar Menor

0-1

0-2
Sat 21, Aug-12:30 - Club Friendly
CD Cortes vs CD Tudelano

0-0

0-1
Sat 21, Aug-13:00 - Club Friendly
Real Madrid Castilla vs Athletic Bilbao B

0-0

1-0
Sat 21, Aug-13:00 - Club Friendly
Cultural Leonesa B vs CD Cristo Atletico

1-0

1-1
Sat 21, Aug-13:00 - Club Friendly
Palencia CF vs CD La Virgen Del Camino

0-1

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Club Friendly
Fleury 91 Women\'s vs Stade de Reims Women\'s

1-0

1-1
Sat 21, Aug-13:30 - Club Friendly
Ter Leede Women\'s vs ADO Den Haag Women\'s

1-1

2-3
Sat 21, Aug-22:00 - Club Friendly
Don Benito vs Cordoba CF B

1-0

3-2
Sat 21, Aug-22:00 - Club Friendly
Real Avila CF vs Las Rozas

2-0

2-0
Sat 21, Aug-22:00 - Club Friendly
CD Diocesano vs UD Montijo

0-2

0-3
Sat 21, Aug-14:00 - Club Friendly
CD La Granja vs Gimnastica Segoviana

1-2

1-4
Sat 21, Aug-22:10 - Club Friendly
Sabadell vs Andorra CF

1-0

1-0
Sat 21, Aug-22:00 - Club Friendly
SD Laredo vs Selaya FC


1-1
Sat 21, Aug-14:30 - Club Friendly
Oviedo Moderno Women\'s vs Deportivo La Coruna Women\'s

0-0

1-0
Sat 21, Aug-22:30 - Club Friendly
Motril CF vs Atletico Mancha Real

0-0

0-1
Sat 21, Aug-20:30 - Club Friendly
Panathinaikos vs Panaitolikos Agrinio

1-1

1-2
Sat 21, Aug-22:30 - Club Friendly
La Solana vs Miguelturreno

0-0

2-1
Sat 21, Aug-20:30 - Club Friendly
Atromitos Athens vs Lamia

0-0

1-1
Sat 21, Aug-20:30 - Club Friendly
Linense vs Cordoba C.F.

1-0

2-0
Sat 21, Aug-20:30 - Club Friendly
UE Olot vs Gimnastic Tarragona

0-0

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Club Friendly
Apollon Smirnis vs OFI Crete

0-0

1-2
Sat 21, Aug-15:00 - Club Friendly
Granadilla Tenerife Women\'s vs Juan Grande Women\'s

3-0

4-0
Sat 21, Aug-19:00 - Club Friendly
Atsalenios vs OFI Crete(U19)

0-0

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Club Friendly
Akritas Chloraka vs Nea Salamis

0-3

0-4
Sat 21, Aug-19:00 - Club Friendly
Alki Oroklini vs Asil Lysi

3-0

5-1
Sat 21, Aug-18:00 - Club Friendly
Glentoran FC vs Crusaders FC

0-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - Club Friendly
Racing de Santander Women\'s vs Athletic Bilbao B Women\'s

0-0

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - Club Friendly
Paris FC Women\'s vs Lille OSC Metropole Women\'s

0-1

1-1
Sat 21, Aug-15:30 - Club Friendly
Aston Villa Women\'s vs Everton FC Women\'s

0-1

1-3
Sat 21, Aug-08:15 - Club Friendly
Hobart United vs University of Tasmania

0-0

0-1
Sat 21, Aug-08:15 - Club Friendly
Launceston City B vs Devonport City Striker II

0-1

1-7
Sat 21, Aug-08:15 - Club Friendly
Burnie United vs Launceston United

0-0

0-3
Sat 21, Aug-19:30 - Club Friendly
Belasica Strumica vs FK Vardar

0-0

1-2
Sat 21, Aug-19:30 - Club Friendly
ASJ Soyaux Women\'s vs Dijon Women\'s

0-1

0-1
Sat 21, Aug-23:00 - Club Friendly
Chicago Red Stars Women\'s vs Paris Saint Germain Women\'s

0-1

0-1
Sat 21, Aug-23:00 - Club Friendly
Xerez Deportivo vs C.D. San Fernando Isleno

0-1

2-1
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
Racing Santander vs Numancia

2-0

2-2
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
Deportivo La Coruna vs Pontevedra

2-1

3-2
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
Albacete vs CF Rayo Majadahonda

2-1

2-1
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
AEK Athens vs Asteras Tripolis

0-0

0-1
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
Aguilas FC vs UCAM Murcia

1-1

1-1
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
Calahorra vs CD Ebro

1-0

2-0
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
Union Langreo vs Caudal Deportivo

0-0

0-0
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
UE Llagostera vs Barcelona B

0-0

1-0
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
FC Vilafranca vs CE Europa

1-0

1-1
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
EC Granollers vs Terrassa

1-1

1-2
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
UD Llanera vs Real Oviedo B

1-0

3-0
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
UE Sants vs L\'Hospitalet

2-1

2-2
Sat 21, Aug-21:00 - Club Friendly
FE Grama vs CF Badalona

0-0

1-1
Sat 21, Aug-10:30 - Club Friendly
Metro Claremont vs Hobart Olympia Warriors II

1-1

2-3
Sat 21, Aug-21:30 - Club Friendly
Aris Salonica vs Pas Giannina

2-1

4-1
Sat 21, Aug-21:30 - Club Friendly
Aris Thessaloniki vs Pas Giannina

2-1

4-1
Sat 21, Aug-11:15 - Club Friendly
Kalamata AO vs Olympiakos Volos

2-0

4-0
Sat 21, Aug-04:30 - Colombia Copa Mustang
America de Cali vs Patriotas FC

0-0

0-0
Sat 21, Aug-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pereira vs Independiente Santa Fe

0-0

1-1
Sat 21, Aug-02:00 - Colombia Copa Premier
Bogota FC vs Orsomarso

0-0

3-0
Sat 21, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Robur Siena S.S.D. vs Fermana

0-1

1-1
Sat 21, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Vis Pesaro vs Modena

0-0

0-1
Sat 21, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Renate AC vs US Seregno

1-2

1-3
Sat 21, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Pontedera vs Mantova

1-1

1-3
Sat 21, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
FeralpiSalo vs Pro Patria

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Matelica vs Montevarchi Calcio

1-1

1-1
Sat 21, Aug-20:30 - Coppa Italia Lega PRO
Triestina vs AC Trento

0-0

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Coppa Italia Lega PRO
USD Virtus Verona vs Giana Erminio

1-0

1-1
Sat 21, Aug-19:30 - Coppa Italia Lega PRO
Palermo vs Picerno

2-1

4-1
Sat 21, Aug-19:30 - Coppa Italia Lega PRO
Teramo vs Nuova Monterosi

2-0

2-0
Sat 21, Aug-19:30 - Coppa Italia Lega PRO
Vibonese vs Catania

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:30 - Coppa Italia Lega PRO
Legnago Salus vs Lucchese

0-0

0-3
Sat 21, Aug-23:00 - Coppa Italia Lega PRO
FC Bari 1908 vs Fidelis Andria

0-1

0-1
Sat 21, Aug-23:00 - Coppa Italia Lega PRO
Grosseto vs S.S.D. Citta di Campobasso

2-0

2-1
Sat 21, Aug-23:00 - Coppa Italia Lega PRO
Foggia vs Paganese Calcio 1926

1-0

2-0
Sat 21, Aug-23:00 - Coppa Italia Lega PRO
Juve Stabia vs ACR Messina

2-2

2-3
Sat 21, Aug-23:00 - Coppa Italia Lega PRO
A.S. Viterbese Castrense vs Gubbio

1-0

2-1
Sat 21, Aug-23:00 - Coppa Italia Lega PRO
S.S. Monopoli 1966 vs S.S.D. Potenza Calcio

1-0

1-1
Sat 21, Aug-23:00 - Coppa Italia Lega PRO
Virtus Entella vs US Fiorenzuola

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Coppa Italia Lega PRO
Pro Vercelli vs US Pergolettese

0-0

0-0
Sat 21, Aug-01:00 - Costa Rica Division 2
Escorpiones Belen vs Puntarenas

0-0

0-1
Sat 21, Aug-20:55 - Croatia - 1. Division
HNK Gorica vs Slaven Belupo Koprivnica

0-0

1-0
Sat 21, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division
Dinamo Zagreb vs NK Lokomotiva Zagreb

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
Rudes vs NK Orijent Rijeka

1-1

2-2
Sat 21, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Opatija vs Inter Zapresic

2-0

3-0
Sat 21, Aug-21:00 - Croatia - 2. Division
HNK Cibalia vs NK Varteks Varazdin

1-0

1-1
Sat 21, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Radnik Sesvete vs NK Dugopolje

1-0

1-0
Sat 21, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Solin vs Bijelo Brdo

1-0

3-0
Sat 21, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Jarun vs NK Dubrava Tim Kabel

2-1

3-3
Sat 21, Aug-18:30 - Croatia Cup
Nehaj vs Borac Imbriovec


2-0
Sat 21, Aug-19:00 - Croatia Cup
NK Zagora Unesic vs NK Karlovac


1-2
Sat 21, Aug-12:00 - Croatia U19
NK Lokomotiva Zagreb U19 vs NK Croatia Sesvete(U19)

2-1

3-1
Sat 21, Aug-12:00 - Croatia U19
HNK Sibenik(U19) vs NK Dugopolje(U19)

1-1

3-1
Sat 21, Aug-19:59 - Cyprus 1 Division
Pafos FC vs APOEL Nicosia

3-0

4-0
Sat 21, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Opava vs Chrudim

0-0

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK Pribram vs Sparta Praha B

0-1

0-2
Sat 21, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs Fotbal Trinec

1-1

3-1
Sat 21, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Slavoj Vysehrad vs FK Banik Sokolov

2-1

4-2
Sat 21, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
SK Rakovnik vs Jiskra Domazlice

0-1

0-3
Sat 21, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Kraluv Dvur vs Sokol Hostoun

2-0

3-1
Sat 21, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Povltava FA vs Slavia Karlovy Vary

2-0

3-1
Sat 21, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Jablonec B vs Slovan Liberec B

1-0

1-0
Sat 21, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Zbuzany vs FC Bohemians 1905 B

1-0

1-1
Sat 21, Aug-13:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Teplice B vs Jiskra Usti nad Orlici

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Zivanice vs Prepere

0-0

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs SK Sigma Olomouc

0-1

1-4
Sat 21, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs Teplice

2-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Pardubice vs FC Bohemians 1905

1-0

3-0
Sat 21, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Sparta Prague vs Hradec Kralove

0-0

4-0
Sat 21, Aug-12:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Dukla Praha Women\'s vs Slovan Liberec Women\'s

0-2

1-2
Sat 21, Aug-14:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Horni Herspice Women\'s vs FC Viktoria Plzen Women\'s

1-2

4-2
Sat 21, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Viktoria Otrokovice vs Frydek-Mistek

0-1

0-2
Sat 21, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vysocina Jihlava B vs Vrchovina

2-0

4-1
Sat 21, Aug-17:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Dolni Benesov vs Zlin B

1-1

2-1
Sat 21, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Sigma Olomouc B

1-0

1-1
Sat 21, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Slovan Rosice vs Unicov

0-0

0-0
Sat 21, Aug-12:30 - Czech Republic U19 League
Viktoria Plzen U19 vs Opava (U19)

1-0

4-1
Sat 21, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Brno(U19) vs Banik Ostrava(U19)

2-0

3-1
Sat 21, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Slavia Praha(U19) vs Hradec Kralove(U19)

1-1

3-1
Sat 21, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Meteor Praha(U19) vs Pribram U19

1-0

2-1
Sat 21, Aug-14:30 - Czech Republic U19 League
Sparta Praha(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

1-0

1-0
Sat 21, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League
Synot Slovacko(U19) vs Ceske Budejovice(U19)

1-0

2-0
Sat 21, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League
Pardubice(U19) vs Zlin(U19)

0-0

1-0
Sat 21, Aug-15:30 - Czech Republic U19 League
Mlada Boleslav(U19) vs MFK Karvina(U19)

2-0

5-0
Sat 21, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs Brondby

0-2

2-2
Sat 21, Aug-17:00 - Denmark Danmarksserien
Slagelse B&I vs Vanlose IF

0-0

0-0
Sat 21, Aug-15:00 - Denmark Danmarksserien
Dalum vs FC Roskilde

0-2

1-3
Sat 21, Aug-15:00 - Denmark Danmarksserien
Karlslunde vs Naesby BK

0-0

0-0
Sat 21, Aug-15:15 - Denmark Danmarksserien
IF Lyseng vs Young Boys Football Development

1-0

1-2
Sat 21, Aug-15:30 - Denmark Danmarksserien
KFUM Roskilde vs BK Frem


1-1
Sat 21, Aug-16:00 - Denmark Danmarksserien
Herlev IF vs VSK Aarhus

0-1

1-1
Sat 21, Aug-15:00 - Denmark - 1. Division
Helsingor vs Lyngby

2-0

3-3
Sat 21, Aug-15:30 - Denmark - 1. Division
Fremad Amager vs HB Koge

1-0

2-0
Sat 21, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Hellerup IK vs Naestved

0-2

2-2
Sat 21, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Brabrand IF vs FC Aarhus Fremad

1-1

2-1
Sat 21, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Middelfart vs AB Gladsaxe

1-0

1-1
Sat 21, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Hillerod Fodbold vs Skive IK

1-0

3-1
Sat 21, Aug-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
ASA Aarhus Women\'s vs Odense Women\'s

0-0

0-3
Sat 21, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Varde_IF Women\'s vs Naesby BK Woman\'s

2-0

2-0
Sat 21, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs FC Kobenhavn(U17)

1-1

2-1
Sat 21, Aug-17:30 - Denmark Youth U17
Silkeborg IF(U17) vs Randers FC(U17)

3-3

4-4
Sat 21, Aug-18:00 - Denmark Youth U17
Esbjerg FB(U17) vs Aarhus AGF(U17)

0-0

1-2
Sat 21, Aug-15:00 - Denmark Youth U17
Brondby(U17) vs Horsens(U17)

4-0

8-0
Sat 21, Aug-16:45 - Denmark Youth U17
Sonderjyske(U17) vs Nordsjaelland (U17)

1-0

2-4
Sat 21, Aug-14:30 - Denmark Youth U19
Vejle(U19) vs Odense BK U19

0-0

0-0
Sat 21, Aug-14:30 - Denmark Youth U19
Sonderjyske(U19) vs Nordsjaelland (U19)

0-1

1-4
Sat 21, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Lyngby(U19) vs FC Kobenhavn(U19)

0-6

0-7
Sat 21, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Brondby(U19) vs Horsens(U19)

1-1

2-1
Sat 21, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs Randers Freja(U19)

1-0

2-1
Sat 21, Aug-16:00 - Denmark Youth U19
Esbjerg FB(U19) vs Aarhus AGF(U19)

1-0

3-0
Sat 21, Aug-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Macara vs Mushuc Runa

1-1

1-1
Sat 21, Aug-21:00 - Egypt Premier League
El Entag Al Harby vs Ittihad Alexandria

1-0

1-1
Sat 21, Aug-21:00 - Egypt Premier League
National Bank of Egypt SC vs Ghazl El Mahallah

1-0

1-1
Sat 21, Aug-23:00 - Egypt Premier League
Arab Contractors vs Masr El Maqassah

1-0

3-2
Sat 21, Aug-23:00 - Egypt Premier League
Smouha SC vs El Gounah

2-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dorking Wanderers vs St Albans City

1-1

3-2
Sat 21, Aug-18:15 - England Conference South Division
Tonbridge Angels vs Bath City

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Conference South Division
Billericay Town vs Eastbourne Borough

0-0

2-5
Sat 21, Aug-18:00 - England Conference South Division
Welling United vs Hungerford Town

1-3

1-4
Sat 21, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dartford vs Slough Town

1-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Braintree Town

0-2

0-3
Sat 21, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Maidstone United

0-0

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hampton & Richmond vs Havant & Waterlooville FC

1-1

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England Conference South Division
Oxford City vs Concord Rangers

1-1

3-3
Sat 21, Aug-18:00 - England FA Cup
Corby Town vs Soham Town Rangers


3-3
Sat 21, Aug-18:00 - England FA Cup
Goole AFC vs Pontefract Collieries


0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England FA Cup
Newcastle Benfield vs Dunston UTS


1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England FA Cup
Cleethorpes Town vs Loughborough Dynamo


3-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Ipswich vs Milton Keynes Dons

1-0

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Sunderland vs AFC Wimbledon

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Plymouth Argyle

0-1

0-3
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Crewe Alexandra vs Accrington Stanley

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Cambridge United vs Burton Albion FC

0-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Gillingham vs Morecambe

1-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Charlton Athletic vs Wigan Athletic

0-0

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Bolton Wanderers vs Oxford United

1-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Lincoln City

1-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Doncaster Rovers vs Portsmouth

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:00 - England League One
Fleetwood Town vs Cheltenham Town

1-1

3-2
Sat 21, Aug-16:15 - England League One
Rotherham United vs Sheffield Wed

0-0

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Scunthorpe United vs Sutton United

0-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Mansfield Town vs Bradford City AFC

1-1

2-3
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Tranmere Rovers vs Newport County

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Oldham Athletic AFC vs Colchester United

0-2

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Northampton Town vs Rochdale

1-1

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Hartlepool United FC vs Walsall

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Exeter City vs Bristol Rovers

4-0

4-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Carlisle vs Leyton Orient

1-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Crawley Town

2-2

6-3
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Stevenage FC vs Port Vale

1-1

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Harrogate Town vs Barrow

0-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England League Two
Salford City F.C. vs Swindon

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Warrington Town FC

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Stafford Rangers vs Radcliffe Borough

0-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Whitby Town vs Nantwich Town

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Stalybridge Celtic vs Morpeth Town

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Grantham Town vs Lancaster City

1-3

2-7
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Witton Albion vs South Shields

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Matlock Town vs Hyde United

0-0

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Bamber Bridge vs Gainsborough Trinity

3-0

5-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
FC United of Manchester vs Buxton FC

0-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Mickleover Sports vs Ashton United

1-0

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Atherton Collieries vs Basford United F.C.

1-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
AFC Hornchurch vs Cray Wanderers

1-1

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bishop\'s Stortford vs Kingstonian

1-1

2-5
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Lewes vs Cheshunt

0-0

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
East Thurrock United vs Bognor Regis Town

2-1

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Enfield Town vs Brightlingsea Regent

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Corinthian Casuals vs Folkestone Invicta

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Leatherhead vs Wingate & Finchley

0-1

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Worthing vs Bowers & Pitsea

1-1

4-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Margate vs Carshalton Athletic FC

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Merstham vs Potters Bar Town

1-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Haringey Borough vs Horsham

2-0

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Rushden&Diamonds vs Coalville Town

1-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Tamworth vs Lowestoft Town

3-0

6-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Banbury United vs Barwell

2-1

3-2
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Hitchin Town vs Nuneaton Borough

1-0

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stourbridge vs St Ives Town

1-0

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Leiston FC vs Redditch United

1-1

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stratford Town vs Royston Town

1-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Bromsgrove Sporting

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Biggleswade Town vs Peterborough Sports

0-2

0-3
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Alvechurch vs Hednesford Town

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Beaconsfield Town F.C.

1-0

5-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Yate Town vs Hayes &Yeading

1-0

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Weston Super Mare vs Gosport Borough

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Salisbury City vs Harrow Borough

1-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Swindon Supermarine vs Kings Langley

2-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Chesham United vs Merthyr Town

0-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Taunton Town vs Metropolitan Police

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Walton Casuals vs Truro City

0-1

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hendon vs Dorchester Town

0-1

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Poole Town vs Farnborough Town

1-2

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hartley Wintney vs Wimborne Town

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Sheffield United vs Huddersfield Town

0-0

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Stoke City vs Nottingham Forest

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Preston North End vs Peterborough United

1-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Cardiff City vs Millwall

0-0

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Coventry vs Reading

0-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Fulham vs Hull City

2-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Derby County vs Middlesbrough

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs West Bromwich(WBA)

0-2

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
Luton Town vs Birmingham

0-2

0-5
Sat 21, Aug-18:00 - England The Championship
AFC Bournemouth vs Blackpool

2-0

2-2
Sat 21, Aug-15:30 - England The Championship
Queens Park Rangers vs Barnsley

0-2

2-2
Sat 21, Aug-20:30 - English Premier League
Brighton & Hove Albion vs Watford

2-0

2-0
Sat 21, Aug-15:30 - English Premier League
Liverpool vs Burnley

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - English Premier League
Crystal Palace vs Brentford

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:00 - English Premier League
Manchester City vs Norwich City

2-0

5-0
Sat 21, Aug-18:00 - English Premier League
Aston Villa vs Newcastle

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - English Premier League
Leeds United vs Everton

1-1

2-2
Sat 21, Aug-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Laanemaa Haapsalu vs JK Tallinna Kalev II

1-1

3-5
Sat 21, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Tallinna JK Legion B vs Tabasalu JK Charma

3-1

4-1
Sat 21, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs Trans Narva

0-0

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Saku Sporting Women\'s vs Parnu JK Women\'s

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:45 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs Toftir B68

1-0

2-1
Sat 21, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Pallokerho-35 Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

1-0

1-0
Sat 21, Aug-19:00 - Finland Women\\\'s Premier League
TiPS Women\'s vs HPS Helsinki Women\'s

0-0

2-0
Sat 21, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
HJK Helsinki Women\'s vs Ilves Tampere Women\'s

2-0

3-0
Sat 21, Aug-18:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
SC KuFu-98 vs PEPO

1-1

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Kapylan Pallo vs NJS Nurmijarvi

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Atlantis vs FC Kiffen

0-1

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK Keski Uusimaa(PKKU) vs MiPK Mikkeli

1-1

5-1
Sat 21, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
PIF vs FC Ilves-Kissat

1-2

4-3
Sat 21, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
HJS Akatemia vs SalPa Salo

1-2

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Honka Akatemia vs VJS Vantaa

0-0

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs Narpes Kraft

1-0

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
FC Vaajakoski vs Jakobstads Bollklubb

0-2

3-2
Sat 21, Aug-14:00 - Finland Junior League
KaaPo Kaarina Youth vs TPS Turku Youth


0-1
Sat 21, Aug-16:00 - Finland Junior League
Haka Youth vs VJS Vantaa Youth


1-4
Sat 21, Aug-19:59 - Finland Junior League
Gnistan Youth vs Helsinki Youth


2-3
Sat 21, Aug-16:00 - Finland Veikkausliga
Inter Turku vs Ilves Tampere

0-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
KPV Kokkola vs PK-35 Vantaa

1-0

3-0
Sat 21, Aug-19:00 - Finland Ykkonen
Klubi 04 vs Ekenas IF

2-2

5-3
Sat 21, Aug-17:00 - France Ligue 2
Dijon vs Toulouse

1-1

2-4
Sat 21, Aug-21:00 - France Ligue 2
Le Havre vs Chamois Niortais

1-0

2-1
Sat 21, Aug-21:00 - France Ligue 2
Caen vs Nancy

1-0

1-0
Sat 21, Aug-21:00 - France Ligue 2
Amiens SC vs FC Sochaux-Montbeliard

0-0

0-0
Sat 21, Aug-21:00 - France Ligue 2
Grenoble Foot 38 vs Quevilly Rouen

1-0

2-0
Sat 21, Aug-21:00 - France Ligue 2
USL Dunkerque vs Nimes

0-0

0-2
Sat 21, Aug-21:00 - France Ligue 2
Pau FC vs Bastia

1-0

2-0
Sat 21, Aug-21:00 - France Ligue 2
Valenciennes FC vs Rodez AF

1-1

1-4
Sat 21, Aug-20:30 - French Championnat Amateur Group A
Vannes OC vs Granville

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Voltigeurs Chateaubriant vs Romorantin

0-1

3-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Blois F.41 vs Plabennec

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
St Pryve St Hilaire vs Caen B

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Guingamp B vs Versailles 78

0-2

0-3
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Poissy AS vs Vitre

2-0

3-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
FC Chartres vs FC Rouen

0-0

1-2
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Lorient B vs Saint Malo

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group B
Paris 13 Atletico vs Epinal


2-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Haguenau vs ASM Belfort

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Auxerre B vs Sainte Genevieve Sports

1-0

1-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Lens B vs Metz B

0-1

0-2
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Saint Quentin vs SC Schiltigheim

0-1

1-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Fleury Merogis U.S. vs ST Maur Lusitanos

0-0

2-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Bobigny A.C. vs L\'Entente SSG

0-1

0-2
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Stade Reims II vs Beauvais

0-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group C
Louhans-Cuiseaux vs Monaco B

0-0

1-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Hyeres vs Lyon Duchere

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Jura Sud Foot vs Monts d\'Or Azergues

1-0

2-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Lyonnais B vs GFA Rumilly Vallieres

0-1

0-2
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Aubagne vs Toulon

1-1

1-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Olymplque de Marseille B vs Frejus Saint-Raphael

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Marignane Gignac vs Saint-Priest

0-0

0-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
RC Grasse vs Martigues

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group D
Andrezieux vs Montpellier B

0-0

1-0
Sat 21, Aug-20:30 - French Championnat Amateur Group D
Moulins Yzeure vs Avenir Sportif Beziers

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Angouleme CFC vs Bourges 18

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Trelissac vs Stade Montois

3-0

3-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Chamalieres FC vs FC Bergerac

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Colomiers vs Les Herbiers

2-0

2-2
Sat 21, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Canet Roussillon vs Le Puy Foot 43 Auvergne

1-0

1-0
Sat 21, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Laval U19 vs Bordeaux U19


0-4
Sat 21, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Brest Stade U19 vs SPA Merignacais U19


3-1
Sat 21, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs RC Lens

0-0

0-2
Sat 21, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Saint-Etienne vs Lille OSC

0-1

1-1
Sat 21, Aug-16:00 - German 3. Liga
FC Kaiserslautern vs Munchen 1860

2-0

3-0
Sat 21, Aug-16:00 - German 3. Liga
Eintracht Braunschweig vs FSV Zwickau

1-0

2-0
Sat 21, Aug-16:00 - German 3. Liga
Dortmund(Am) vs Saarbrucken

0-0

0-0
Sat 21, Aug-16:00 - German 3. Liga
1. FC Magdeburg vs MSV Duisburg

2-0

2-1
Sat 21, Aug-16:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs SV Waldhof Mannheim

0-3

2-3
Sat 21, Aug-16:00 - German 3. Liga
SV Meppen vs SC Verl

1-0

2-0
Sat 21, Aug-13:30 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
FC Erzgebirge Aue(U17) vs Carl Zeiss Jena(U17)

0-0

1-0
Sat 21, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hertha BSC Berlin(U17) vs Hamburger(U17)

0-0

3-0
Sat 21, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Energie Cottbus(U17) vs Hertha Zehlendorf(U17)

0-1

2-1
Sat 21, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Dynamo Dresden(U17) vs Union Berlin (U17)

1-0

1-0
Sat 21, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
RasenBallsport Leipzig(U17) vs Chemnitzer(U17)

0-2

1-2
Sat 21, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
FC Viktoria 1889 Berlin(U17) vs Hallescher FC(U17)

0-1

3-1
Sat 21, Aug-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SC Freiburg (U17) vs SV Elversberg(U17)

2-0

4-0
Sat 21, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Augsburg(U17) vs FSV Frankfurt U17

0-1

0-2
Sat 21, Aug-17:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FC Heidenheim(U17) vs Munchen 1860(U17)

2-0

2-2
Sat 21, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs SV Wehen Wiesbaden(U17)

1-0

3-0
Sat 21, Aug-14:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Greuther Furth(U17) vs SpVgg Unterhaching U17

1-2

1-2
Sat 21, Aug-17:30 - German Bundesliga
Hertha BSC Berlin vs VfL Wolfsburg

0-0

1-2
Sat 21, Aug-17:30 - German Bundesliga
SC Freiburg vs Borussia Dortmund

1-0

2-1
Sat 21, Aug-17:30 - German Bundesliga
Eintracht Frankfurt vs Augsburg

0-0

0-0
Sat 21, Aug-17:30 - German Bundesliga
VfL Bochum vs 1.FSV Mainz 05

1-0

2-0
Sat 21, Aug-17:30 - German Bundesliga
Greuther Furth vs Arminia Bielefeld

0-1

1-1
Sat 21, Aug-20:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Monchengladbach

2-0

4-0
Sat 21, Aug-22:30 - German Bundesliga 2
Hansa Rostock vs Dynamo Dresden

1-1

1-3
Sat 21, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Werder Bremen

0-0

0-0
Sat 21, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
SSV Jahn Regensburg vs Schalke 04

1-0

4-1
Sat 21, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
SC Paderborn 07 vs St. Pauli

1-1

3-1
Sat 21, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Holstein Kiel(U19) vs Carl Zeiss Jena(U19)

0-1

2-1
Sat 21, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Chemnitzer(U19) vs Hamburger(U19)

0-1

1-1
Sat 21, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
RB Leipzig(U19) vs St. Pauli(U19)

1-1

2-2
Sat 21, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Eimsbutteler TV(U19) vs Energie Cottbus (U19)

0-1

1-2
Sat 21, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Wolfsburg (U19) vs Magdeburg(U19)

1-0

2-1
Sat 21, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hallescher FC(U19) vs Union Berlin(U19)

1-0

1-3
Sat 21, Aug-17:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SV Darmstadt U19 vs Eintracht Frankfurt(U19)

1-1

2-1
Sat 21, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SC Freiburg(U19) vs Augsburg(U19)

0-2

2-3
Sat 21, Aug-13:30 - German Junioren Bundesliga Sud
1. FC Heidenheim(U19) vs VfB Stuttgart U19

0-1

0-4
Sat 21, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Kickers Offenbach U19 vs Saarbrucken(U19)

3-0

3-1
Sat 21, Aug-14:30 - German Junioren Bundesliga Sud
SpVgg Unterhaching U19 vs Nurnberg (U19)

0-1

1-2
Sat 21, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SSV Ulm U19 vs Bayern Munich(U19)

1-0

1-0
Sat 21, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Stuttgarter Kickers(U19) vs Hoffenheim(U19)

2-2

3-5
Sat 21, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Wacker Burghausen vs Greuther Furth B

0-1

1-4
Sat 21, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Pipinsried vs SV Schalding Heining

2-0

3-0
Sat 21, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfB Eichstatt vs SpVgg Bayreuth

0-2

1-3
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg B vs TSV Rain Am Lech

0-1

0-1
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Augsburg B vs TSV Buchbach

0-0

0-0
Sat 21, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs FSV Union Furstenwalde

3-1

6-1
Sat 21, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemnitzer vs VSG Altglienicke

0-1

0-2
Sat 21, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Lokomotive Leipzig vs Berliner AK 07

0-1

1-2
Sat 21, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
SV Tasmania Berlin vs FSV Optik Rathenow

2-1

3-3
Sat 21, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz vs Carl Zeiss Jena

1-1

1-3
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Lubeck vs FC Altona 93

3-0

7-0
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs BSV Rehden

2-0

3-0
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Heider SV vs Phonix Lubeck

0-2

2-3
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs TSV Schott Mainz

2-0

3-1
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Elversberg vs Kickers Offenbach

0-0

1-2
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfB Stuttgart II vs TSG 1899 Hoffenheim II

1-2

1-3
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs FK Pirmasens

0-2

1-2
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SG Sonnenhof Grobaspach vs KSV Hessen Kassel

3-0

4-1
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC Giessen vs 1. FSV Mainz 05 II

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach B vs Preuben Munster

0-1

1-2
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
KFC Uerdingen 05 vs Bonner SC

0-2

1-3
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs FC Schalke 04 II

0-0

1-1
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Rot Weiss Ahlen vs Wuppertaler SV

0-0

0-0
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Sportfreunde Lotte vs VFB Homberg

1-0

2-0
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wegberg-Beeck vs Fortuna Dusseldorf II

0-0

1-2
Sat 21, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Fortuna Koln

0-3

1-4
Sat 21, Aug-16:15 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs RW Oberhausen

1-0

1-0
Sat 21, Aug-17:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Lutter Women\'s vs Koln Women\'s

0-3

0-7
Sat 21, Aug-17:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Ober Olm Women\'s vs Hegauer FV Women\'s

0-1

1-4
Sat 21, Aug-18:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Sportfreunde Siegen Women\'s vs Immendorf Women\'s

7-0

17-0
Sat 21, Aug-18:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Horsthausen Women\'s vs Henstedt Ulzburg Women\'s

0-4

0-13
Sat 21, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Saarbrucken Women\'s vs Nurnberg Women\'s

0-1

2-2
Sat 21, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Holstein Kiel Women\'s vs Hamburger Women\'s

0-3

0-7
Sat 21, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Berghofen Women\'s vs FC Gutersloh Women\'s

0-2

0-2
Sat 21, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Rostocker FC Women\'s vs Langenfeld Women\'s

0-0

1-0
Sat 21, Aug-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs CD Malacateco

0-1

4-2
Sat 21, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Achuapa vs Antigua GFC

0-0

0-1
Sat 21, Aug-22:00 - Holland Eredivisie
PSV Eindhoven vs SC Cambuur

2-0

4-1
Sat 21, Aug-22:00 - Holland Eredivisie
Sparta Rotterdam vs Heracles Almelo

1-0

1-1
Sat 21, Aug-20:45 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs RKC Waalwijk

3-0

3-2
Sat 21, Aug-23:00 - Holland Eredivisie
FC Groningen vs FC Utrecht

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:30 - Holland Jupiler League
VVV-Venlo vs Almere City FC

1-1

2-1
Sat 21, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
Quick Boys vs Kozakken Boys

0-0

0-1
Sat 21, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
Excelsior Maassluis vs IJsselmeervogels

1-0

2-2
Sat 21, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
ASWH vs Tielse Eendracht Combinatie

0-0

0-1
Sat 21, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs Volendam Am.

0-1

2-2
Sat 21, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie
HHC Hardenberg vs Scheveningen

0-0

0-1
Sat 21, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs VV Katwijk

0-2

1-4
Sat 21, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs Rijnsburgse Boys

0-2

0-3
Sat 21, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie
Noordwijk vs Koninklijke HFC

0-1

0-1
Sat 21, Aug-20:15 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Kisvarda

1-0

2-1
Sat 21, Aug-22:30 - Hungary NB1
Budapest Honved vs Paksi SE

1-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Zalaegerszegi TE

0-1

1-2
Sat 21, Aug-19:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
MTK Hungaria Women\'s vs Viktoria FC Szombathely Women\'s

2-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Gyori Dozsa Woman\'s vs Astra Hungary Women\'s

1-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Puskas Akademia Women\'s vs Diosgyori VTK Women\'s

1-2

1-3
Sat 21, Aug-00:00 - Iceland Division 4
Smari 2020 vs KFB

4-0

5-1
Sat 21, Aug-22:00 - Iceland Premier Division
Breidablik vs KA Akureyri

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Iceland Premier Division
Keflavik vs Hafnarfjordur FH

0-1

0-5
Sat 21, Aug-22:00 - Ireland Division 1
Cobh Ramblers vs UC Dublin(UCD)

0-0

0-2
Sat 21, Aug-22:45 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs Derry City

1-1

1-2
Sat 21, Aug-19:59 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Ironi Kiryat Shmona vs Maccabi Petah Tikva FC

0-2

0-3
Sat 21, Aug-21:00 - Israel Ligat Al Toto Cup
F.C. Ashdod vs Hapoel Bnei Sakhnin FC

0-0

0-0
Sat 21, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Hadera vs Maccabi Netanya

0-1

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - Israel U19 League
Hapoel Raanana Roei U19 vs Bnei Yehuda Tel Aviv U19


1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Israel U19 League
Hapoel Ramat Gan U19 vs Maccabi Netanya U19


2-1
Sat 21, Aug-10:30 - Israel U19 League
Hapoel Hadera U19 vs Sektzia Nes Tziona(U19)


3-2
Sat 21, Aug-20:30 - Italian Serie A
Hellas Verona vs US Sassuolo Calcio

0-1

2-3
Sat 21, Aug-20:30 - Italian Serie A
Inter Milan vs Genoa

2-0

4-0
Sat 21, Aug-22:45 - Italian Serie A
Torino vs Atalanta

0-1

1-2
Sat 21, Aug-22:45 - Italian Serie A
Empoli vs Lazio

1-3

1-3
Sat 21, Aug-19:59 - Italian Serie B
Pordenone Calcio SSD vs Perugia

0-1

0-1
Sat 21, Aug-22:30 - Italian Serie B
Cittadella vs Vicenza

0-0

1-0
Sat 21, Aug-13:00 - Japan Football League
FC Kariya vs Osaka FC

0-0

0-0
Sat 21, Aug-14:00 - Japan Football League
Kochi United vs Verspah Oita

0-1

1-2
Sat 21, Aug-09:00 - Japan Football League
Honda Lock SC vs Suzuka Unlimited

0-0

0-1
Sat 21, Aug-10:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Honda FC

1-0

1-1
Sat 21, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Kashima Antlers

0-0

1-0
Sat 21, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Vegalta Sendai

1-0

5-0
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Consadole Sapporo

1-0

1-1
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Yokohama FC

2-1

3-1
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs FC Tokyo

0-0

0-0
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Sagan Tosu

1-2

1-3
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sanfrecce Hiroshima vs Kawasaki Frontale

1-0

1-1
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Shimizu S-Pulse

1-1

1-1
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Tokushima Vortis vs Urawa Red Diamonds

0-0

0-1
Sat 21, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs JEF United Ichihara Chiba

1-0

1-1
Sat 21, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs Tokyo Verdy

1-2

2-2
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Omiya Ardija

1-0

1-0
Sat 21, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Jubilo Iwata

0-0

1-2
Sat 21, Aug-21:30 - Jordan Professional Premier League
Al Hussein Irbid vs Al Jazeera Amman

1-2

3-3
Sat 21, Aug-17:00 - Kazakhstan Cup
FC Astana vs FK Kaspiy Aktau

2-2

3-3
Sat 21, Aug-15:00 - Kazakhstan Cup
Kyzylzhar Petropavlovsk vs Tobol Kostanai

0-1

0-1
Sat 21, Aug-12:00 - Korea K3 League
Paju Citizen FC vs Gimhae City FC

0-0

1-2
Sat 21, Aug-14:00 - Korea K3 League
Gangneung Citizen vs Changwon City

0-2

0-2
Sat 21, Aug-14:00 - Korea K3 League
Cheonan City FC vs FC Mokpo

0-0

0-0
Sat 21, Aug-12:00 - Korea K4 League
Seoul Nowon United vs Goyang Citizen

2-1

2-1
Sat 21, Aug-12:00 - Korea K4 League
Yeoju FC vs Yangpyeong

2-1

3-2
Sat 21, Aug-13:00 - Korea K4 League
Pocheon Citizen FC vs Jeonju Citizen FC

1-0

3-1
Sat 21, Aug-11:00 - Korea K4 League
Pyeongchang FC vs Jinju Citizen FC

1-2

1-3
Sat 21, Aug-11:00 - Korea K4 League
Seoul Jungnang FC vs Chuncheon Citizen

2-1

2-2
Sat 21, Aug-11:00 - Korea K4 League
Chungju Citizen vs Siheung Citizen

0-1

1-3
Sat 21, Aug-14:00 - Korea League 1
Seongnam FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-0

0-0
Sat 21, Aug-15:00 - Korea League 1
Suwon FC vs Jeju United FC

0-0

1-0
Sat 21, Aug-14:00 - Korea League 2
Ansan Greeners FC vs Chungnam Asan FC

0-1

0-1
Sat 21, Aug-15:00 - Korea League 2
Daejeon Hana Citizen vs Gyeongnam FC

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Llapi vs KF Ulpiana

0-0

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Drenica Skenderaj vs Gjilani

1-0

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Drita Gjilan vs KF Feronikeli

0-1

2-1
Sat 21, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs FK Smiltene BJSS

0-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - Latvia Cup
Rigas Futbola skola vs FK Auda Riga

2-0

4-0
Sat 21, Aug-18:00 - Lithuania - 1. Division
Banga Gargzdai vs FK Riteriai

0-0

1-1
Sat 21, Aug-16:00 - Lithuania - 1. Division
Dziugas Telsiai vs FK Panevezys

1-0

2-2
Sat 21, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Kauno Zalgiris II

0-1

2-1
Sat 21, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division
Babrungas vs Minija Kretinga

1-0

1-4
Sat 21, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
Kazlu Ruda FK Silas vs Suduva B

3-0

3-1
Sat 21, Aug-20:30 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs Hamm RM Benfica FC

1-0

1-0
Sat 21, Aug-12:45 - Malaysia Premier League
Kelantan United vs Negeri Sembilan Matrix

0-1

0-2
Sat 21, Aug-12:45 - Malaysia Premier League
Kuching FA vs Kelantan FA

2-1

3-1
Sat 21, Aug-17:00 - Malaysia Super League
Perak vs Selangor FA

0-2

0-3
Sat 21, Aug-17:00 - Malaysia Super League
Terengganu vs Kedah

0-1

1-2
Sat 21, Aug-17:00 - Malaysia Super League
Petaling Jaya City vs Johor Darul Takzim

0-1

0-2
Sat 21, Aug-21:00 - Malta Premier League
Valletta FC vs Balzan FC

1-0

1-0
Sat 21, Aug-21:00 - Malta Premier League
Birkirkara FC vs Hamrun Spartans

1-1

2-1
Sat 21, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Mazatlan FC vs Tigres UANL

0-0

0-3
Sat 21, Aug-02:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Queretaro FC Women\'s vs FC Juarez Women\'s

2-0

4-0
Sat 21, Aug-21:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Cruz Azul Women\'s vs Tigres UANL Women\'s

0-1

0-3
Sat 21, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
San Luis U20 vs Cruz Azul(U20)

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Atlas U20 vs Deportivo Toluca Mexiquense U20


1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Monterrey U20 vs Chivas Guadalajara(U20)

0-1

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Leon U20 vs Santos Laguna U20


1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Iskra-Stal Ribnita vs Spartanii Selemet

0-0

0-3
Sat 21, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FCM Ungheni vs FC Cahul-2005

2-1

3-3
Sat 21, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Sporting Trestieni vs Olimp Comrat

1-0

1-2
Sat 21, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs Dinamo-Auto Tiraspol

3-1

4-1
Sat 21, Aug-14:00 - Mongolia Premier League
BCH Lions vs UB Mazaalaynuud

2-0

3-0
Sat 21, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs FK Rudar Pljevlja

0-2

4-3
Sat 21, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Podgorica vs FK Zeta

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Decic Tuzi vs FK Buducnost Podgorica

0-2

2-2
Sat 21, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mornar vs Jezero Plav

0-0

1-0
Sat 21, Aug-21:15 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs FK Iskra Danilovgrad

2-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Torquay United vs Altrincham

0-2

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Stockport County vs Dagenham and Redbridge

1-1

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Halifax Town vs Maidenhead United

1-0

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Barnet F.C. vs Notts County

0-0

0-5
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Aldershot Town vs Chesterfield

0-0

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Weymouth vs Boreham Wood F.C.

0-2

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Solihull Moors vs Wrexham

1-2

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Kings Lynn vs Southend United

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - National League
Wealdstone FC vs Woking

0-2

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
AFC Telford United vs Chorley

0-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
Kidderminster vs Blyth Spartans

0-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
Alfreton Town vs Brackley Town

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
Farsley Celtic vs Chester FC

2-1

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
Gloucester City vs York City

1-0

4-0
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
Gateshead vs Kettering Town

3-0

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
Bradford Park Avenue vs Hereford

0-1

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
Curzon Ashton FC vs Guiseley

1-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
Spennymoor Town vs Southport FC

2-2

3-2
Sat 21, Aug-18:00 - National League North
AFC Fylde vs Boston United

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Institute FC vs Annagh United

0-0

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dergview FC vs Newry City

0-1

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballyclare Comrades vs Loughgall FC

0-1

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Harland & Wolff Welders

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Moss vs Kvik Halden

0-0

0-2
Sat 21, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
Senja vs Brattvag

2-1

2-3
Sat 21, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Fram Larvik vs Oygarden FK

0-0

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Lyn Oslo FC vs Sandvikens

0-0

0-0
Sat 21, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Djerv 1919 vs FK Vidar

2-2

3-3
Sat 21, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Oppsal vs Pors Grenland

0-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Frigg FK vs Bjarg

3-0

6-0
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Kolstad vs Strindheim IL

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Nybergsund IL Trysil vs Lorenskog

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Mjolner vs Lokomotiv Oslo

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Brann B vs Ardal

4-0

8-0
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Viking B vs Start Kristiansand B

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Funnefoss/Vormsund vs Gjovik Lyn

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Os Turn Fotball vs Fjora

3-1

5-1
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Sola vs Brodd

1-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Stord IL vs Lysekloster

0-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Stovner vs Brumunddal

0-1

0-2
Sat 21, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon
Skeid Oslo II vs Skanland

1-1

2-2
Sat 21, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Eik-Tonsberg vs Follo

1-0

3-0
Sat 21, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Nordstrand vs Ullern

0-3

0-4
Sat 21, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Assiden vs Krakeroy IL

0-1

1-3
Sat 21, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Hinna vs IL Express

1-2

1-4
Sat 21, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
FK Fyllingsdalen vs Ready

3-0

4-3
Sat 21, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Grorud II vs Gjelleraasen IL

0-2

0-3
Sat 21, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon
SK Traeff vs Spjelkavik

1-2

2-3
Sat 21, Aug-16:00 - Norwegian Junior U19
Rosenborg(U19) vs Fredrikstad(U19)

1-2

1-5
Sat 21, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Brann

0-1

3-1
Sat 21, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Stabaek vs Mjondalen

1-0

1-1
Sat 21, Aug-04:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Sporting San Miguelito vs Tauro FC

0-0

1-0
Sat 21, Aug-17:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Santani vs Sportivo San Lorenzo

0-0

2-3
Sat 21, Aug-03:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Ameliano vs Sportivo Trinidense

0-1

0-3
Sat 21, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
General Caballero JLM vs Resistencia SC

0-1

2-2
Sat 21, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs General Diaz

0-0

3-1
Sat 21, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs Independiente FBC

2-0

2-1
Sat 21, Aug-03:30 - Paraguayan Primera Division
FC Nacional Asuncion vs Guairena FC

0-1

0-2
Sat 21, Aug-00:30 - Peru Segunda Division
Juan Aurich vs Santos Ica (PER)

0-1

2-2
Sat 21, Aug-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Gwarek Zabrze Youth

0-0

2-0
Sat 21, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Slask Wroclaw Youth vs Zaglebie Lubin Youth

0-2

1-2
Sat 21, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Pogon Szczecin Youth

0-1

0-1
Sat 21, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lech Poznan Youth vs Polonia Warszawa Youth


7-1
Sat 21, Aug-14:15 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Stal Rzeszow Youth

1-1

2-3
Sat 21, Aug-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
SMS Lodz Youth vs Warta Poznan Youth


1-2
Sat 21, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs Swit Skolwin

0-1

0-2
Sat 21, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Piast Zmigrod vs Lechia Zielona Gora


1-3
Sat 21, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Jagiellonia Bialystok B vs Polonia Warszawa

1-2

1-5
Sat 21, Aug-13:00 - Poland - 4. Liga
Lechia Tomaszow Mazowiecki vs LKS II Lodz

1-0

3-0
Sat 21, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Chelmianka Chelm vs Korona Rzeszow

0-1

0-2
Sat 21, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Miedz Legnica II vs Warta Gorzow Wielkopolski

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Odra Wodzislaw vs LKS Goczalkowice Zdroj

1-0

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Unia Janikowo vs Sokol Kleczew


0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Sleza Wroclaw vs Karkonosze J. Gora

2-0

6-0
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Elana Torun vs Stolem Gniewino

2-0

5-1
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Podlasie Biala Podlaska vs Stal Stalowa Wola

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
MKS Kutno vs GKS Wikielec

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Siarka Tarnobrzeg vs Czarni Polaniec

2-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Swit Nowy Dwor Mazowiecki vs Unia Skierniewice

2-3

2-4
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
GKS Przodkowo vs Baltyk Gdynia

0-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Ursus Warszawa vs Wissa Szczuczyn

1-0

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Gwarek Tarnowskie Gory vs Rekord Bielsko

1-0

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Nowe Skalmierzyce vs KP Starogard Gdanski

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Wisloka Debica vs Wisla Sandomierz

2-1

6-2
Sat 21, Aug-19:30 - Poland - 4. Liga
Podhale Nowy vs Avia Swidnik

0-0

1-0
Sat 21, Aug-21:45 - Poland - 4. Liga
Kotwica Kolobrzeg vs Zawisza Bydgoszcz

0-1

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Pogon Szczecin vs Stal Mielec

0-1

4-1
Sat 21, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Leczna vs Wisla Krakow

0-1

1-3
Sat 21, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Cracovia Krakow vs Jagiellonia Bialystok

1-0

2-1
Sat 21, Aug-14:40 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs CWKS Resovia Rzeszow

1-1

1-1
Sat 21, Aug-22:30 - Poland - I liga
Widzew lodz vs Stomil Olsztyn

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:59 - Poland - I liga
Korona Kielce vs LKS Lodz

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - II liga
Hutnik Krakow vs GKS Belchatow

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Poland - II liga
Sokol Ostroda vs Olimpia Elblag

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:15 - Poland - II liga
Wisla Pulawy vs Chojniczanka Chojnice

1-0

1-2
Sat 21, Aug-19:59 - Poland - II liga
Ruch Chorzow vs Garbarnia Krakow

0-0

0-0
Sat 21, Aug-13:45 - Poland Woman\\\'s League
Tarnovia Tarnow Women\'s vs SMS Lodz Women\'s

0-3

0-4
Sat 21, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
WKS Slask Wroclaw Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

0-1

0-1
Sat 21, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
APLG Gdansk Women\'s vs Gornik Leczna Women\'s

0-3

0-4
Sat 21, Aug-18:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs Rekord Bielsko Women\'s

2-2

2-4
Sat 21, Aug-17:00 - Portugal Liga de Honora
FC Penafiel vs Casa Pia AC

1-0

1-0
Sat 21, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
Estrela Amadora vs Farense

0-1

3-1
Sat 21, Aug-14:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Vitoria FC Setubal(U19) vs Sporting Lisbon(U19)

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Gil Vicente U19 vs Vitoria SC Guimaraes U19

0-2

0-2
Sat 21, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Leixoes U19 vs Feirense(U19)


2-1
Sat 21, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Uniao Leiria U19 vs Belenenses(U19)


2-3
Sat 21, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
GD Estoril-Praia(U19) vs Alverca(U19)


2-1
Sat 21, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
FC Famalicao(U19) vs Braga (U19)

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Tondela(U19) vs Pacos Ferreira(U19)


3-2
Sat 21, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Vilafranquense(U19) vs Benfica(U19)


0-7
Sat 21, Aug-00:15 - Portugal Primera Liga
Moreirense vs Sporting Braga

0-2

2-3
Sat 21, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga
Gil Vicente vs SL Benfica

0-0

0-2
Sat 21, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
Sporting Clube de Portugal vs Belenenses

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Qabala vs Kesla FK

2-0

2-1
Sat 21, Aug-19:59 - Republic of Azerbaijan Premier League
Standard Sumqayit vs Sabah FK Baku

1-0

2-0
Sat 21, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
FC Arges vs CFR Cluj

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:30 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs Gaz Metan Medias

0-0

1-0
Sat 21, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Dej vs CSC 1599 Selimbar

0-0

3-0
Sat 21, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Dacia Unirea Braila vs Astra Giurgiu

1-1

1-1
Sat 21, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Dunarea Calarasi vs Gloria Buzau

0-2

0-3
Sat 21, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Ripensia Timisoara vs ASC Corona Brasov

1-0

1-1
Sat 21, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Constanta vs ASU Politehnica Timisoara

0-0

0-2
Sat 21, Aug-17:00 - Romania - Liga 2
CSM Politehnica Iasi vs Universitaea Cluj

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1
SKA Rostov vs Alania B

2-0

5-0
Sat 21, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 1
Dynamo Stavropol vs Druzhba Maykop

1-1

1-2
Sat 21, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 1
Rotor Volgograd B vs Forte Taganrog

0-1

1-2
Sat 21, Aug-19:59 - Russia Div 2 Group 1
Chernomorets Novorossiysk vs Anzhi Makhachkala

0-0

2-0
Sat 21, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Khimik Dzerzhinsk vs Kazanka Moscow

1-0

1-2
Sat 21, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Krasava Odintsovo vs Zenit-2 St.Petersburg

1-0

6-0
Sat 21, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Kairat Moskva vs Zvezda Sint Petersburg

1-0

2-0
Sat 21, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 2
FK Yenisey-2 Krasnoyarsk vs FK Murom

0-1

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 2
FC Tver vs Baltika-BFU Kaliningrad

1-0

1-0
Sat 21, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Shinnik Yaroslavl vs Volna Nizhegorodskaya

1-0

3-0
Sat 21, Aug-10:00 - Russia Div 2 Group 2
FC Chita vs Luki Energiya

1-0

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 3
Zenit Penza vs FK Zvezda Ryazan

0-1

0-3
Sat 21, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Khimki Reserve vs Metallurg Vidnoye

3-2

4-3
Sat 21, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3
Strogino Moscow vs Peresvet Podolsk

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Dinamo Briansk vs Dinamo Vladivostok

0-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Rodina Moskva vs SKA-Khabarovsk-2

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3
Sokol Saratov vs Arsenal Tula II

1-0

4-0
Sat 21, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Znamya Noginsk vs FC Kolomna

2-0

5-3
Sat 21, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3
Saransk vs FK Kvant Obninsk

1-0

3-0
Sat 21, Aug-16:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kaluga vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

0-1

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Lada Togliatti vs NoSta Novotroitsk

1-2

2-2
Sat 21, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4
Zenit Izhevsk vs FK Ural-2

1-0

1-3
Sat 21, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 4
Dinamo Barnaul vs Zvezda Perm

2-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 4
Volga Ulyanovsk vs FK Orenburg-2

1-0

1-1
Sat 21, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 4
Amkar Perm vs FC Chelyabinsk

0-0

0-1
Sat 21, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Irtysh Omsk vs FC Tyumen

0-2

2-4
Sat 21, Aug-16:30 - Russia Div 2 Group 4
Torpedo Miass vs FC Novosibirsk

1-1

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs FC Tom Tomsk

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:30 - Russia First Division
KamAZ vs Baltika

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Rotor Volgograd

1-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Russia First Division
Metallurg Lipetsk vs FK Krasnodar II

0-2

1-2
Sat 21, Aug-19:00 - Russia First Division
Volgar Astrachan vs FC Torpedo Moscow

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Russia First Division
Veles Moscow vs Alania Vladikavkaz

2-1

2-2
Sat 21, Aug-19:00 - Russia First Division
Gazovik Orenburg vs Akron Togliatti

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:15 - Russia First Division
Dolgiye Prudy vs PFK Kuban

0-0

1-0
Sat 21, Aug-09:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs Yenisey Krasnoyarsk

0-2

4-3
Sat 21, Aug-17:00 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Akhmat Grozny

0-0

2-0
Sat 21, Aug-17:00 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs Spartak Moscow

0-0

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs Dynamo Moscow

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Russia Premier League
FC Ufa vs Zenit St.Petersburg

0-1

1-1
Sat 21, Aug-21:00 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs PFC Sochi

1-0

1-0
Sat 21, Aug-19:50 - Saudi Arabia Professional League
Al-Fateh SC vs Al-Feiha

1-1

1-1
Sat 21, Aug-21:50 - Saudi Arabia Professional League
Al-Shabab(KSA) vs Al-Ettifaq

2-0

3-3
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Ayr United FC

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Championship
Greenock Morton vs Queen of the South FC

1-1

2-3
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Championship
Hamilton Academical FC vs Kilmarnock

0-0

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Championship
Arbroath vs Partick Thistle

1-1

3-1
Sat 21, Aug-17:00 - Scottish Highland Football League
Forres Mechanics vs Clachnacuddin

2-0

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Keith

1-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Inverurie Loco Works vs Deveronvale

2-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Buckie Thistle FC

2-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Wick Academy FC vs Turriff United

1-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Fort William vs Brora Rangers

0-4

0-8
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Fraserburgh vs Brechin City

1-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Formartine United vs Nairn County

3-0

4-1
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Strathspey Thistle vs Lossiemouth FC

2-0

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League One
Falkirk vs Clyde F.C.

0-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League One
Dumbarton vs Cove Rangers

0-2

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League One
East Fife vs Montrose

0-1

0-2
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League One
Peterhead vs Airdrieonians

0-1

2-3
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League One
Alloa Athletic vs Queen\'s Park

0-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League Two
Albion Rovers FC vs Annan Athletic

0-1

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stranraer F.C. vs Stirling Albion

0-2

0-3
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Forfar Athletic

0-1

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stenhousemuir vs Cowdenbeath F.C.

0-0

1-1
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish League Two
Kelty Hearts vs Edinburgh City

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Gretna 2008 vs Broomhill FC

1-0

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Caledonian Braves vs Vale of Leithen

2-0

4-0
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Celtic vs St. Mirren

4-0

6-0
Sat 21, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs Motherwell FC

1-0

1-2
Sat 21, Aug-18:55 - Serbia - 1. Liga
Radnicki 1923 Kragujevac vs Cukaricki

0-2

0-3
Sat 21, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda Beograd vs Backa Topola

1-1

3-1
Sat 21, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
Macva Sabac vs Kabel Novi Sad

0-0

1-0
Sat 21, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
Backa Palanka vs FK Buducnost Dobanovci

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Indjija vs FK Rad Beograd

0-0

1-0
Sat 21, Aug-22:00 - Serie C - Brazil
Ferroviario CE vs Tombense

0-0

0-0
Sat 21, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Botafogo PB vs Floresta/CE

0-1

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - Serie C - Brazil
Sao Jose PoA RS vs Gremio Novorizontino

0-1

1-1
Sat 21, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
EC Santo Andre vs Portuguesa de Desportos

1-1

2-2
Sat 21, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
SER Caxias do Sul vs Cascavel PR

1-1

1-1
Sat 21, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Juventus SC vs Joinville SC

0-0

0-1
Sat 21, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Marcilio Dias SC vs Rio Branco PR

2-0

2-0
Sat 21, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs Spartak Trnava

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs Liptovsky Mikulas

0-0

2-1
Sat 21, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
Dukla Banska Bystrica vs STK Samorin

0-0

1-1
Sat 21, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
Humenne vs KFC Komarno

0-0

1-0
Sat 21, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs Slavoj Trebisov

0-0

0-0
Sat 21, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
Namestovo vs FK Zeleziarne Podbrezova

1-0

2-4
Sat 21, Aug-19:59 - Slovakia 2. Liga
MFK Skalica vs FK Kosice

1-0

2-0
Sat 21, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
FC Koper vs NK Maribor

2-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - Slovenia 1. Liga
NK Radomlje vs Tabor Sezana

0-0

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Krsko vs ND Ilirija 1911

0-1

0-2
Sat 21, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs ND Primorje

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Rudar Velenje

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Rogaska vs NK Bilje

0-0

3-0
Sat 21, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs NK Triglav Kranj

0-1

0-1
Sat 21, Aug-17:00 - South Africa First League
Black Leopards vs Polokwane City FC

1-1

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - South Africa First League
Tshakhuma Tsha Madzivhandila vs Cape Town All Stars

1-1

3-1
Sat 21, Aug-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs Pretoria Callies

0-0

1-0
Sat 21, Aug-17:00 - South Africa First League
JDR Stars vs Pretoria University

0-0

1-0
Sat 21, Aug-17:00 - South Africa First League
Hungry Lions vs Uthongathi FC

0-0

0-0
Sat 21, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Maritzburg United

0-0

2-1
Sat 21, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Orlando Pirates vs Stellenbosch FC

1-1

2-2
Sat 21, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Sekhukhune United vs Chippa United FC

0-1

0-1
Sat 21, Aug-19:00 - South Africa Premier League
Cape Town City vs Supersport United

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:00 - South Africa Premier League
Baroka FC vs Marumo Gallants FC

2-0

2-0
Sat 21, Aug-13:30 - South Australian Premier League
Adelaide Cobras FC vs West Adelaide SC

0-0

0-2
Sat 21, Aug-14:00 - South Australian Premier League
West Torrens Birkalla vs Modbury Jets

0-1

0-1
Sat 21, Aug-09:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Para Hills Knights

0-0

0-0
Sat 21, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Eastern United vs Western Strikers SC

0-0

2-1
Sat 21, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Adelaide Victory vs Playford City Patriots

0-2

0-2
Sat 21, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Fulham United FC vs Adelaide Hills

0-1

2-3
Sat 21, Aug-12:30 - South Australian Super League
Adelaide Olympic vs Sturt Lions

1-1

2-2
Sat 21, Aug-09:30 - South Australian Super League
North Eastern Metrostars vs Adelaide City FC

0-0

0-0
Sat 21, Aug-09:30 - South Australian Super League
Cumberland United FC vs Campbelltown City SC

0-0

1-1
Sat 21, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Comets FC vs Adelaide Blue Eagles

1-1

2-1
Sat 21, Aug-09:30 - South Australian Super League
South Adelaide Panthers vs Croydon Kings

1-1

1-2
Sat 21, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Comets FC Reserve vs Adelaide Blue Eagles Reserve

0-0

3-0
Sat 21, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
South Adelaide Panthers Reserve vs Croydon Kings Reserve

1-2

2-5
Sat 21, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
North Eastern Metrostars Reserve vs Adelaide City FC Reserve

2-1

4-2
Sat 21, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Cumberland United Reserve vs Campbelltown City SC Reserve

1-0

1-1
Sat 21, Aug-10:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Olympic Reserve vs Sturt Lions Reserve

3-0

4-1
Sat 21, Aug-11:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Cobras FC Reserve vs West Adelaide SC Reserve

1-1

1-2
Sat 21, Aug-19:00 - Spanish Primera Division
Alaves vs Mallorca

0-0

0-1
Sat 21, Aug-21:30 - Spanish Primera Division
Espanyol vs Villarreal

0-0

0-0
Sat 21, Aug-21:30 - Spanish Primera Division
Granada CF vs Valencia CF

1-0

1-1
Sat 21, Aug-00:00 - Spanish Segunda Division
Almeria vs Real Oviedo

2-1

2-1
Sat 21, Aug-19:00 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Real Sociedad B

0-0

0-0
Sat 21, Aug-21:30 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Sporting de Gijon

0-0

0-0
Sat 21, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Slovan Bratislava(U19) vs FK Poprad(U19)


5-0
Sat 21, Aug-13:00 - SVK U19 A League
MFK Ruzomberok(U19) vs MSK Zilina(U19)

1-2

1-3
Sat 21, Aug-13:00 - SVK U19 A League
FK Zeleziarne Podbrezova(U19) vs DAC Dunajska Streda(U19)

0-2

1-2
Sat 21, Aug-13:00 - SVK U19 A League
FC Artmedia Petrzalka(U19) vs Dukla Banska Bystrica(U19)


1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs Bollstanas SK Women\'s

1-1

3-1
Sat 21, Aug-18:00 - Swden Women Division 2
Sundsvalls DFF Women\'s vs IFK Norrkoping DFK Women\'s

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:59 - Swden Women Division 2
Brommapojkarna Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

1-2

1-3
Sat 21, Aug-16:30 - Swden Women Division 2
Alvsjo AIK FF Women\'s vs Borgeby FK Wowen\'s

1-0

4-0
Sat 21, Aug-17:30 - Sweden Damallsvenskan
AIK Solna Women\'s vs Djurgardens Women\'s

0-0

1-0
Sat 21, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Pitea IF vs Hudiksvalls FF

1-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Dalkurd FF vs Gefle IF

1-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Orebro Syrianska IF vs Haninge

0-1

0-2
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Sandvikens IF vs Umea FC

1-0

1-1
Sat 21, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs Utsiktens BK

0-1

2-1
Sat 21, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lindome GIF vs FC Trollhattan

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
IFK Malmo FK vs Ljungskile SK

2-1

4-2
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs FC Linkoping City

1-0

2-2
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Qviding FIF

1-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Osterlen FF vs Vanersborgs IF

1-0

1-2
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Skovde AIK vs Torns IF

1-0

2-1
Sat 21, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Yxhults IK vs Stenungsunds IF

1-0

2-3
Sat 21, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Ahlafors IF vs IK Oddevold

1-1

2-3
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Kumla

2-0

2-1
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Grebbestads IF vs Lidkopings FK

0-0

2-1
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Angered BK vs IFK Skovde FK

2-2

4-3
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Gamla Upsala SK vs Karlbergs BK

0-1

1-4
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Jarfalla vs Enkopings SK FK

1-1

2-1
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enskede IK vs IFK Stocksund

0-0

2-1
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Osterakers FK vs Skiljebo SK

0-1

0-1
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kvarnsvedens IK vs IFK Lidingo FK

0-1

0-5
Sat 21, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Bergnasets AIK vs Gottne IF

0-0

0-3
Sat 21, Aug-14:00 - Sweden Div 2 Norrland
Storfors AIK vs Ytterhogdal IK

0-1

1-2
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Bodens BK vs Taftea IK

1-1

1-2
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Skelleftea FF vs Team Thoren FF

0-0

1-2
Sat 21, Aug-16:45 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Asarums IF FK vs FC Rosengard

2-2

2-3
Sat 21, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Kristianstads FC vs FK Karlskrona

0-1

1-1
Sat 21, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Rappe GOIF vs Hassleholms IF

0-0

2-1
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Nosaby IF vs IFK Berga

0-1

0-1
Sat 21, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Mjolby AI FF vs Motala AIF FK

1-1

2-1
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Varmbols FC vs Eskilstuna City FK

0-0

0-0
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Nykopings BIS vs Karlslunds IF HFK

1-0

2-0
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Smedby AIS vs Rynninge IK

0-0

3-0
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Trosa Vagnharad SK vs Syrianska FC

0-1

0-2
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
United Nordic vs Huddinge IF

0-0

2-1
Sat 21, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Assyriska BK vs Eskilsminne IF

0-0

1-1
Sat 21, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hoganas BK vs Vastra Frolunda IF

1-0

3-1
Sat 21, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vinbergs IF vs Torslanda IK

1-1

1-3
Sat 21, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Onsala BK vs Angelholms FF

0-0

0-1
Sat 21, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Savedalens IF vs Ullared

0-0

0-1
Sat 21, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Varbergs GIF FK vs IK Tord

1-0

2-1
Sat 21, Aug-17:00 - Sweden Superettan
IFK Varnamo vs Landskrona BoIS

0-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs Vasteras SK FK

1-1

3-3
Sat 21, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Malmo FF vs Degerfors IF

1-0

3-0
Sat 21, Aug-22:30 - Swiss Super League
St. Gallen vs Sion

0-0

1-1
Sat 21, Aug-19:59 - Swiss Super League
Zurich vs Grasshoppers

1-1

2-1
Sat 21, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Bulle vs Lausanne Sports(U21)

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs US Terre Sainte

1-0

1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Thun U21 vs Chenois


5-1
Sat 21, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
La Chaux-de-Fonds vs FC Vevey Sports 05


3-1
Sat 21, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Martigny Sports vs Monthey


1-3
Sat 21, Aug-21:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Grand-Lancy vs FC Echallens


0-3
Sat 21, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs Langenthal

3-2

7-3
Sat 21, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Buochs vs Solothurn

0-1

0-4
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Wohlen vs Zug 94


3-0
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SV Hongg vs FC Luzern U-21


3-0
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Koniz vs FC Schotz


1-0
Sat 21, Aug-16:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Grasshoppers U21 vs FC Munsingen

3-1

3-3
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Baden vs Freienbach

3-0

4-0
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Gossau vs FC St.Gallen U-21


1-0
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs FC Uzwil


4-0
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Wettswil Bonstetten vs FC Paradiso


4-0
Sat 21, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Thalwil vs FC Winterthur U21


1-6
Sat 21, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs FC Lugano U-21


3-0
Sat 21, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Black Stars Basel vs Etoile Carouge

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Stade Nyonnais vs Basel B

1-2

4-5
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
YF Juventus Zurich vs FC Breitenrain

0-0

0-1
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
SC Cham vs Zurich B

2-0

3-0
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bruhl SG vs FC Rapperswil-Jona

0-0

1-2
Sat 21, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bavois vs Sion II

0-0

3-1
Sat 21, Aug-19:45 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bellinzona vs FC Biel-Bienne

0-0

1-0
Sat 21, Aug-19:59 - Switzerland Challenge League
FC Aarau vs Stade Lausanne Ouchy

3-0

5-2
Sat 21, Aug-19:59 - Switzerland Challenge League
Yverdon vs Neuchatel Xamax

1-0

1-1
Sat 21, Aug-19:00 - Tajikistan Higher League
FC Istiklol Dushanbe vs FC Istaravshan

0-0

2-0
Sat 21, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
Ravshan Kulob vs FK Eskhata

0-0

0-0
Sat 21, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
FC Kuktosh vs Faizkand

0-1

0-2
Sat 21, Aug-20:15 - Turkey 2 Ligi A
Eyupspor vs Keciorengucu

2-1

2-1
Sat 21, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Adanaspor vs Genclerbirligi

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Altinordu vs Tuzlaspor Kulubu

1-3

1-3
Sat 21, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Rizespor vs Fatih Karagumruk

0-0

0-0
Sat 21, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Kasimpasa S.K. vs Giresunspor

1-0

2-0
Sat 21, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Gazisehir Gaziantep vs Besiktas JK

0-0

0-0
Sat 21, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Altay Spor Kulubu

0-2

1-4
Sat 21, Aug-19:15 - UAE U21 League
Al-Wasl U21 vs Baniyas(U21)

0-1

0-2
Sat 21, Aug-19:15 - UAE U21 League
Al Ain (U21) vs Khor Fakkan U21

2-0

5-0
Sat 21, Aug-19:15 - UAE U21 League
Al-Dhafra U21 vs Al Jazira (U21)

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:15 - UAE U21 League
Ittihad Kalba U21 vs Al-Sharjah(U21)

1-1

2-2
Sat 21, Aug-17:00 - UEFA Women\\\'s Cup
ZFK Breznica Pljevlja Women\'s vs FC Hayasa Women\'s

1-1

3-2
Sat 21, Aug-13:00 - UEFA Women\\\'s Cup
KI Klaksvikar Women\'s vs FC Flora Tallinn Women\'s

0-1

0-1
Sat 21, Aug-17:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Besiktas JK Women\'s vs Kamenica Sasa Women\'s

0-0

4-0
Sat 21, Aug-13:00 - UEFA Women\\\'s Cup
FC NSA Sofia Women\'s vs Rigas Futbola Skola Women\'s

0-0

2-1
Sat 21, Aug-13:00 - UEFA Women\\\'s Cup
SFK 2000 Sarajevo Women\'s vs Maccabi Kiryat Gat Women\'s

1-0

1-1
Sat 21, Aug-18:30 - UEFA Women\\\'s Cup
KFF Mitrovica Women\'s vs Anenii Noi Women\'s

2-0

3-0
Sat 21, Aug-22:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Bordeaux Women\'s vs Kristianstads DFF Women\'s

3-1

3-1
Sat 21, Aug-18:45 - UEFA Women\\\'s Cup
Dinamo-BGUFK Minsk Women\'s vs Swansea City AFC Women\'s

2-0

2-0
Sat 21, Aug-14:00 - UEFA Women\\\'s Cup
FC Minsk Women\'s vs Celtic Women\'s

1-1

1-1
Sat 21, Aug-14:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Okzhetpes Women\'s vs Lokomotiv Moscow Women\'s

0-2

0-4
Sat 21, Aug-18:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Valerenga Women\'s vs PAOK Saloniki Women\'s

0-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Slovan Bratislava Women\'s vs Birkirkara Women\'s

0-0

0-0
Sat 21, Aug-19:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Gintra Universitetas Women\'s vs Breidablik Women\'s

0-3

1-8
Sat 21, Aug-19:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Zhilstroy Kharkov Women\'s vs ZNK Pomurje Women\'s

2-1

4-1
Sat 21, Aug-19:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Benfica Women\'s vs Racing Union Luxemburg Women\'s

4-0

7-0
Sat 21, Aug-15:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Olimpia Cluj Women\'s vs Glentoran Belfast United Women\'s

0-0

0-2
Sat 21, Aug-23:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Anderlecht Women\'s vs ZNK Osijek Women\'s

0-0

0-1
Sat 21, Aug-23:00 - UEFA Women\\\'s Cup
FSK St Polten Spratzern Women\'s vs Juventus Women\'s

0-1

1-4
Sat 21, Aug-23:00 - UEFA Women\\\'s Cup
BIIK Kazygurt Women\'s vs Glasgow City Women\'s

0-0

0-1
Sat 21, Aug-21:00 - UEFA Women\\\'s Cup
FC Twente Enschede Women\'s vs Spartak Subotica Women\'s

0-1

3-3
Sat 21, Aug-21:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Servette Chenois Woman\'s vs Aland Women\'s

1-0

1-0
Sat 21, Aug-16:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Brondby Women\'s vs Synot Slovacko Women\'s

2-1

2-1
Sat 21, Aug-23:15 - UEFA Women\\\'s Cup
Apollon Limassol Women\'s vs CSKA Moscow Women\'s

1-1

2-1
Sat 21, Aug-19:59 - UEFA Women\\\'s Cup
Arsenal Women\'s vs PSV Eindhoven Women\'s

2-0

3-1
Sat 21, Aug-19:59 - UEFA Women\\\'s Cup
Levante UD Women\'s vs Rosenborg Women\'s

1-0

2-2
Sat 21, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs FC Shakhtar Donetsk

0-2

0-3
Sat 21, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Dnipro-1 vs FC Rukh Lviv

2-0

2-0
Sat 21, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Veres Rivne vs FC Mynai

0-0

1-0
Sat 21, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga
Kolos Kovalivka (U21) vs PFC Oleksandria(U21)

0-0

0-1
Sat 21, Aug-14:00 - Ukraine U21 Liga
Dynamo Kyiv(U21) vs Desna Chernihiv(U21)

5-0

9-0
Sat 21, Aug-18:00 - Ukraine U21 Liga
FC Mariupol (U21) vs Zorya(U21)

0-2

1-4
Sat 21, Aug-17:15 - Uruguay Primera Division
Liverpool P. vs CS Cerrito

2-0

3-0
Sat 21, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
CA River Plate vs Nacional Montevideo

1-0

2-0
Sat 21, Aug-19:30 - Uruguay Primera Division
Deportivo Maldonado vs Boston River

0-1

0-2
Sat 21, Aug-17:00 - Uruguay U19 League
Danubio(U19) vs Tacuarembo (U19)


3-0
Sat 21, Aug-17:00 - Uruguay U19 League
Deportivo Maldonado(U19) vs Liverpool P.(U19)

0-0

0-0
Sat 21, Aug-17:00 - Uruguay U19 League
Central Espanol(U19) vs Plaza Colonia(U19)


3-2
Sat 21, Aug-16:00 - Uruguay U19 League
Nacional Montevideo(U19) vs Defensor(U19)


3-2
Sat 21, Aug-16:00 - Uruguay U19 League
Wanderers(U19) vs CA River Plate(U19)

0-0

0-0
Sat 21, Aug-06:30 - USA Major League Soccer
Los Angeles Galaxy vs San Jose Earthquakes

0-0

1-2
Sat 21, Aug-23:30 - USA Major League Soccer
Minnesota United FC vs Sporting Kansas City

0-0

0-0
Sat 21, Aug-03:00 - USL Championship
New York Red Bulls B vs Charleston Battery

1-3

2-3
Sat 21, Aug-16:00 - Uzbekistan Pro League B
Jizzakh Bars vs FK G\'ijduvon

0-0

0-2
Sat 21, Aug-16:30 - Uzbekistan Pro League B
Lokomotiv BFK vs Navbahor Namangan B

1-1

2-2
Sat 21, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Aragua FC vs Academia Puerto Cabello

1-0

1-1
Sat 21, Aug-02:15 - Venezuela Primera Division
Universidad Central Venezuela vs LALA FC

0-0

1-0
Sat 21, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Petare vs Bolivar SC

1-0

1-0
Sat 21, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Dinamo Puerto La Cruz vs Fundacion AIFI

1-2

1-3
Sat 21, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Urena SC vs Yaracuy FC

2-1

4-2
Sat 21, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Titanes FC vs Real Frontera

0-2

2-2
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Airbus UK Broughton vs Ruthin Town FC

2-1

2-1
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Buckley Town vs Penrhyncoch

1-1

2-3
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Prestatyn Town FC vs Conwy Borough FC

1-0

1-1
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Colwyn Bay vs Llanidloes Town

1-1

3-2
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Llanrhaeadr FC vs Llangefni Town

0-0

0-0
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Holywell vs Llandudno FC

1-1

1-2
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Pontypridd vs Port Talbot

4-0

8-0
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Undy Athletic vs Ammanford

0-6

1-8
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Trefelin vs Risca United

1-0

4-0
Sat 21, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Llantwit Major vs Goytre United

1-1

2-1
Sat 21, Aug-17:30 - Wales Premier League
The New Saints vs Caernarfon

3-1

5-3
Sat 21, Aug-17:30 - Wales Premier League
Flint Town United vs Cefn Druids

2-0

4-0
Sat 21, Aug-17:30 - Wales Premier League
Penybont FC vs Newtown AFC

1-1

1-1
Sat 21, Aug-20:15 - Wales Premier League
Barry Town United vs Bala Town F.C.

0-0

0-0
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Subiaco AFC vs Forrestfield United


1-1
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Quinns FC vs Swan United


2-1
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Fremantle City vs Western Knights


1-2
Sat 21, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Balcatta(U20) vs Inglewood United(U20)

2-1

2-1
Sat 21, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth S.C(U20) vs Sorrento F.C.(U20)

0-0

1-0
Sat 21, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Armadale (U20)


2-0
Sat 21, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs ECU Joondalup(U20)

0-2

1-4
Sat 21, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Gwelup Croatia(U20)

1-1

3-1
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia NPL U20
Perth Glory FC(U20) vs Rockingham City(U20)


5-0
Sat 21, Aug-13:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Rockingham City

1-0

2-0
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Gwelup Croatia SC

0-1

1-1
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs ECU Joondalup

0-0

2-0
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Perth S.C vs Sorrento Gulls

0-0

2-0
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Armadale

2-1

3-2
Sat 21, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Balcatta vs Inglewood United

2-1

2-2
Sat 21, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Roa Women\'s vs Fart Women\'s

2-0

7-0
Sat 21, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Honefoss Women\'s vs KIL/Hemne Women\'s

0-2

3-2
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.