AD:

Football Results for Sat 17, Apr 2021

All soccer/football results.

ADS:

Complete Football Results for Sat 17, Apr 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 17, Apr-18:00 - Albania Super league
Partizani Tirana vs Kastrioti Kruje

1-1

3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Albania Super league
FK Kukesi vs KF Tirana

1-0

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
MSP Batna vs USM Annaba

0-0

0-1
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
JSM Bejaia vs MO Bejaia

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
MC Saida vs CRB Temouchent

0-0

0-1
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
RC Kouba vs WRB Msila

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
MO Constantine vs AS Khroub

2-1

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
OM Arzew vs MCB Oued Sly

1-2

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
USM Khenchela vs CA Batna

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
SKAF Khemis Melina vs SC Ain Defla

1-1

3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
RC Arbaa vs USM El Harrach

0-0

2-0
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
WA Boufarik vs ES Ben Aknoun

1-1

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
RC Oued Rhiou vs ASM Oran

0-1

0-2
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
IRB El Kerma vs CRB Ain Ouessara

1-0

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
A Bou Saada vs USM Blida

2-1

3-2
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
DRB Tadjenanet vs MC El Eulma

3-1

3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
CRB Ouled Djellal vs US Chaouia

1-1

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
CR Beni Thour vs IRB Lakhdaria

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:00 - Algeria Division 2
Teleghma vs HB Chelghoum Laid

1-0

2-0
Sat 17, Apr-01:30 - Algeria League Cup
Bordj Bou Arreridj vs MC Oran

0-0

0-0
Sat 17, Apr-13:00 - Algeria U21 Division 2
RC Oued Rhiou(U21) vs ASM Oran(U21)

0-0

0-0
Sat 17, Apr-14:00 - Algeria U21 Division 2
RC Kouba U21 vs WRB Msila(U21)


1-0
Sat 17, Apr-14:00 - Algeria U21 Division 2
RC Arba U21 vs USM El Harrach(U21)


1-2
Sat 17, Apr-14:00 - Algeria U21 Division 2
DRB Tadjenanet(U21) vs MC El Eulma(U21)


1-2
Sat 17, Apr-14:00 - Algeria U21 Division 2
JSM Bejaia(U21) vs MO Bejaia(U21)


4-2
Sat 17, Apr-14:00 - Algeria U21 Division 2
Arzew(U21) vs MCB Oued Sly(U21)


1-2
Sat 17, Apr-14:00 - Algeria U21 Division 2
WA Boufarik(U21) vs ES Ben Aknoun(U21)


1-0
Sat 17, Apr-14:00 - Algeria U21 Division 2
MO Constantine U21 vs AS Khroub(U21)


1-2
Sat 17, Apr-14:00 - Algeria U21 Division 2
SKAF Khemis Melina(U21) vs SC Ain Defla(U21)


2-0
Sat 17, Apr-01:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Talleres Remdios de Escalada vs Sacachispas

2-0

4-0
Sat 17, Apr-21:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Armenio vs Los Andes

1-0

1-0
Sat 17, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Merlo vs Canuelas FC

2-1

2-1
Sat 17, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Villa San Carlos vs Club Atletico Colegiales

1-2

3-2
Sat 17, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Club Atletico Acassuso

1-0

2-0
Sat 17, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
UAI Urquiza vs Justo Jose de Urquiza

0-2

1-2
Sat 17, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs Berazategui

0-1

1-1
Sat 17, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
El Porvenir vs Leandro N Alem

0-0

3-0
Sat 17, Apr-18:00 - Argentina Women\\\'s Primera A
UAI Urquiza women\'s vs Estudiantes La Plata Women\'s

2-0

4-0
Sat 17, Apr-17:00 - Argentina Women\\\'s Primera A
CA Lanus Women\'s vs San Lorenzo Women\'s

1-1

1-5
Sat 17, Apr-17:00 - Argentina Women\\\'s Primera A
Club Comunicaciones(AR) Women\'s vs CA Platense Women\'s


1-4
Sat 17, Apr-22:45 - Argentine Primera Division
San Lorenzo vs Argentinos Juniors

1-0

1-1
Sat 17, Apr-00:15 - Argentine Primera Division
Aldosivi vs Rosario Central

0-0

0-1
Sat 17, Apr-01:00 - Argentine Primera Division
Velez Sarsfield vs CA Huracan

0-0

2-0
Sat 17, Apr-04:30 - Argentine Primera Division
CA Central Cordoba SDE vs River Plate

0-1

0-5
Sat 17, Apr-20:30 - Argentine Primera Division
Sarmiento Junin vs Lanus

0-0

1-0
Sat 17, Apr-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Villa Dalmine vs All Boys

0-0

0-0
Sat 17, Apr-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Defensores de Belgrano

0-0

0-3
Sat 17, Apr-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Instituto Cordoba vs Ferro Carril Oeste

1-2

2-2
Sat 17, Apr-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Barracas Central vs Deportivo Moron

1-0

1-0
Sat 17, Apr-21:00 - Asia Champions League Cup
Al Rayyan vs Persepolis

1-0

1-3
Sat 17, Apr-18:30 - Asia Champions League Cup
Al Wahda vs FC Goa

0-0

0-0
Sat 17, Apr-22:00 - Asia Champions League Cup
Al-Nassr FC vs Al-Sadd

1-0

3-1
Sat 17, Apr-22:00 - Asia Champions League Cup
Foolad Khuzestan FC vs Al Wihdat Amman

1-0

1-0
Sat 17, Apr-22:00 - Asia Champions League Cup
Tractor S.C. vs Al-Sharjah

0-0

0-0
Sat 17, Apr-19:00 - Asia Champions League Cup
Al Quwa Al Jawiya vs Pakhtakor Tashkent

0-0

0-0
Sat 17, Apr-12:00 - Australia Brisbane Premier League
The Gap BPL vs Western Spirit

0-1

0-5
Sat 17, Apr-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Acacia Ridge vs Albany Creek

0-2

0-9
Sat 17, Apr-12:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Annerley FC Women\'s vs University of Queensland FC Snr Women\'s

0-0

1-2
Sat 17, Apr-12:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Kangaroo Point Rovers FC Women\'s vs Robina City Women\'s

0-1

2-2
Sat 17, Apr-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra Olympic vs Belconnen United

0-0

3-0
Sat 17, Apr-11:30 - Australia Capital Gatorade Premier League
Monaro Panthers vs West Canberra Wanderers

0-1

1-2
Sat 17, Apr-09:00 - Australia Capital Territory U23
Monaro Panthers(U23) vs West Canberra Wanderers(U23)


3-2
Sat 17, Apr-10:00 - Australia Gold Coast Premier League
Broadbeach United vs Southport Warriors

1-1

1-3
Sat 17, Apr-13:00 - Australia Gold Coast Premier League
Palm Beach vs Nerang

1-1

1-2
Sat 17, Apr-11:05 - Australia League A
Western United FC vs Central Coast Mariners FC

1-0

1-0
Sat 17, Apr-13:10 - Australia League A
Melbourne City vs Melbourne Victory FC

2-0

7-0
Sat 17, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Adamstown Rosebuds FC vs Valentine Phoenix

3-1

6-3
Sat 17, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Lake Macquarie City

1-1

2-1
Sat 17, Apr-11:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Hamilton Olympic

0-1

0-1
Sat 17, Apr-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Northbridge Bulls vs Manly United

0-1

3-4
Sat 17, Apr-09:30 - Australia New South Wales Premier League
Sutherland Sharks vs Rockdale City Suns

0-2

0-4
Sat 17, Apr-12:00 - Australia New South Wales Premier League
Marconi Stallions vs Sydney Olympic

0-0

0-0
Sat 17, Apr-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Mt Druitt Town Rangers FC vs Sydney United

0-0

0-0
Sat 17, Apr-12:00 - Australia New South Wales Super League
Bonnyrigg White Eagles vs NWS Spirit

0-0

2-3
Sat 17, Apr-12:00 - Australia New South Wales Super League
St George City vs Western Sydney Wanderers AM

3-0

3-2
Sat 17, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs Southern Districts Raiders

2-1

2-1
Sat 17, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Hakoah Sydney City East

0-2

0-3
Sat 17, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Hills Brumbies

1-2

4-5
Sat 17, Apr-07:00 - Australia New South Wales U20
Northbridge Bulls (U20) vs Manly United(U20)


0-1
Sat 17, Apr-07:30 - Australia New South Wales U20
Sutherland Sharks(U20) vs Rockdale Ilinden(U20)


3-0
Sat 17, Apr-10:00 - Australia New South Wales U20
Marconi Stallions(U20) vs Sydney Olympic(U20)

1-0

2-0
Sat 17, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20
Mt Druitt Town Rangers(U20) vs Sydney United(U20)

0-3

0-5
Sat 17, Apr-10:15 - Australia Queensland National Premier Leagues
Logan Lightning vs Gold Coast Knights

0-0

1-2
Sat 17, Apr-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast United vs Queensland Lions FC

0-1

0-4
Sat 17, Apr-13:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Magpies Crusaders vs Peninsula Power

0-2

0-6
Sat 17, Apr-06:00 - Australia Queensland State League U23
Queensland Lions(U23) vs Gold Coast Knights(U23)

0-1

0-2
Sat 17, Apr-10:00 - Australia Queensland State League U23
Rochedale Rovers(U23) vs SWQ Thunder(U23)

0-0

0-0
Sat 17, Apr-10:15 - Australia Queensland State League U23
Holland Park Hawks(U23) vs Souths United(U23)

0-0

2-0
Sat 17, Apr-11:15 - Australia Queensland State Leagues
Brisbane City vs Ipswich Knights FC

4-0

6-0
Sat 17, Apr-12:15 - Australia Queensland State Leagues
Rochedale Rovers vs SWQ Thunder

2-1

4-3
Sat 17, Apr-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Queensland Lions FC Women\'s vs Capalaba Women\'s

3-0

4-0
Sat 17, Apr-12:15 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Mitchelton Women\'s vs Virginia United Women\'s

2-1

3-1
Sat 17, Apr-12:15 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
FQ QAS Women\'s vs Eastern Suburbs NPL Women\'s


1-3
Sat 17, Apr-12:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Peninsula Power FC Women\'s vs Gold Coast United Women\'s

0-3

0-8
Sat 17, Apr-12:45 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Logan Lightning Women\'s vs SWQ Thunder Women\'s

3-0

3-0
Sat 17, Apr-13:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Brisbane City Women\'s vs The Gap NPL Women\'s

1-1

4-1
Sat 17, Apr-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Devonport City Striker

2-0

2-0
Sat 17, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1
Langwarrin vs Werribee City FC

0-1

1-3
Sat 17, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland City vs North Geelong Warriors

1-1

1-1
Sat 17, Apr-09:15 - Australia Victorian Division 1
Manningham United Blues vs Pascoe Vale SC

0-0

0-2
Sat 17, Apr-10:00 - Australia Victorian Division 1
Goulburn Valley Suns vs Kingston City

1-1

1-2
Sat 17, Apr-09:00 - Australia Victorian Premier League
Eastern Lions SC vs Heidelberg United

0-1

0-1
Sat 17, Apr-11:00 - Australia Victorian Premier League
South Melbourne vs St Albans Saints

1-0

2-0
Sat 17, Apr-13:00 - Australia Victorian Premier League
Dandenong Thunder vs Hume City

2-1

4-3
Sat 17, Apr-06:30 - Australia Victorian Premier League U21
Eastern Lions(U21) vs Heidelberg United U21

0-1

1-4
Sat 17, Apr-09:00 - Australia Victorian Premier League U21
Port Melbourne Sharks SC U21 vs Avondale FC(U21)

0-2

0-2
Sat 17, Apr-11:00 - Australia Victorian Premier League U21
Dandenong Thunder U21 vs Hume City U21

1-1

1-2
Sat 17, Apr-13:15 - Australia Victorian Premier League U21
South Melbourne U21 vs St Albans Saints(U21)

1-1

2-1
Sat 17, Apr-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Box Hill Women\'s vs Heidelberg Utd Women\'s

2-0

2-6
Sat 17, Apr-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Calder United SC Women\'s vs South Melbourne Women\'s

1-1

2-3
Sat 17, Apr-09:15 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Bayside United Women\'s vs Alamein Women\'s

0-2

1-4
Sat 17, Apr-16:30 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs SK Vorwarts Steyr

3-0

5-0
Sat 17, Apr-16:30 - Austria Erste Division
Austria Wien Amateure vs FC Wacker Innsbruck

0-0

0-2
Sat 17, Apr-16:30 - Austria Erste Division
SKU Amstetten vs FC Liefering

0-0

0-3
Sat 17, Apr-16:30 - Austria Erste Division
FC Juniors OO vs Floridsdorfer AC

2-0

2-3
Sat 17, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs TSV Hartberg

0-0

0-1
Sat 17, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga
SV Ried vs Rheindorf Altach

0-0

0-0
Sat 17, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga
St.Polten vs Austria Wien

1-1

1-2
Sat 17, Apr-23:00 - Bahrain Premier League
East Riffa vs Al-Ahli(BHR)

0-0

2-0
Sat 17, Apr-23:00 - Bahrain Premier League
Al Hidd vs Al-Muharraq

0-0

1-0
Sat 17, Apr-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs FC Baranovichi

1-0

2-0
Sat 17, Apr-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Dnepr Mogilev vs FK Lida

0-0

1-1
Sat 17, Apr-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Slonim vs FK Orsha

0-1

0-2
Sat 17, Apr-15:00 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs Dinamo Brest

0-1

0-2
Sat 17, Apr-21:00 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs Slavia Mozyr

1-0

4-1
Sat 17, Apr-19:00 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs Energetyk-BGU Minsk

2-1

2-1
Sat 17, Apr-17:00 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs FC Minsk

0-1

0-2
Sat 17, Apr-16:30 - Belarus Reserves League
FK Ruh Brest Reserves vs Smorgon FC Reserve

0-0

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
FC Gomel Women\'s vs FC Minsk Women\'s

0-6

1-13
Sat 17, Apr-16:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Dinamo Brest Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s

0-3

0-9
Sat 17, Apr-22:45 - Belgian Jupiler League
Royal Antwerp FC vs Genk

0-1

3-2
Sat 17, Apr-21:00 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs AS Eupen

1-3

2-3
Sat 17, Apr-18:00 - Belgium - 2e Klasse
RFC Seraing vs Lierse Kempenzonen

0-0

0-0
Sat 17, Apr-22:00 - Belgium - 2e Klasse
RWD Molenbeek vs Lommel SK

1-2

2-5
Sat 17, Apr-18:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
Standard Liege Women\'s vs Club Brugge Women\'s

3-0

3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
Zulte Waregem Women\'s vs Genk Women\'s

1-1

2-2
Sat 17, Apr-16:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
Oud Heverlee Leuven Women\'s vs Anderlecht Women\'s

0-0

0-0
Sat 17, Apr-21:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Borac Banja Luka

0-1

0-2
Sat 17, Apr-17:00 - Bosnia Premijer Liga
Mladost Doboj Kakanj vs FK Tuzla City

1-0

2-0
Sat 17, Apr-17:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Krupa vs Sloboda Tuzla

1-0

1-0
Sat 17, Apr-23:00 - Brasil Copa do Nordeste
Fortaleza CE vs Centro Sportivo Alagoano

1-1

2-1
Sat 17, Apr-23:00 - Brasil Copa do Nordeste
Esporte Clube Bahia vs CRB Maceio (AL)

2-0

4-0
Sat 17, Apr-22:30 - Brazil Brasiliense DF Division 1
SE Gama (DF) vs Unai Itapua DF

0-0

0-1
Sat 17, Apr-22:30 - Brazil Brasiliense DF Division 1
AA Luziania vs CA Taguatinga DF

0-0

0-0
Sat 17, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Baiano Division
UNIRB/BA vs Vitoria da Conquista BA

2-1

3-2
Sat 17, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Carioca
Fluminense (RJ) vs Botafogo (RJ)

0-0

1-0
Sat 17, Apr-22:15 - Brazil Campeonato Carioca
Madureira vs Macae

2-0

4-2
Sat 17, Apr-03:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 1
SER Caxias do Sul vs Gremio (RS)

0-0

0-0
Sat 17, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Paraibano
Nacional de Patos PB vs Perilima PB

0-0

1-1
Sat 17, Apr-03:00 - Brazil Campeonato Paulista
Corinthians Paulista (SP) vs Sao Bento

0-1

1-1
Sat 17, Apr-03:00 - Brazil Campeonato Paulista
Ponte Preta vs Santos

3-0

3-0
Sat 17, Apr-05:00 - Brazil Campeonato Paulista
Palmeiras vs Sao Paulo

0-0

0-1
Sat 17, Apr-17:00 - Brazil Paraense Division 1 League
Tapajos/PA vs Paysandu (PA)

0-1

0-1
Sat 17, Apr-23:00 - Brazil Paranaense League
Atletico Paranaense vs Operario Ferroviario PR

0-0

0-4
Sat 17, Apr-22:30 - Brazil Paranaense League
Rio Branco PR vs Cianorte PR

0-0

0-0
Sat 17, Apr-23:00 - Brazil Sergipano
Atletica Gloriense/SE vs Confianca (SE)

1-0

1-1
Sat 17, Apr-17:00 - Bulgaria B PFG
Kariana Erden vs Litex Lovech


0-3
Sat 17, Apr-21:00 - Bulgaria Premier
Arda Kardzhali vs Beroe

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:45 - Bulgaria Premier
Botev Plovdiv vs Slavia Sofia

0-1

0-1
Sat 17, Apr-17:00 - Burundi Ligue A
Atheletico Olympic vs Bujumbura City

0-1

0-3
Sat 17, Apr-17:00 - Burundi Ligue A
Aigle Noir vs Inter Stars

0-0

1-0
Sat 17, Apr-17:00 - Burundi Ligue A
Bumamuru vs Rukinzo FC

0-0

2-0
Sat 17, Apr-17:00 - Cameroon MTN Elite One
Union Douala vs Avion Academy

0-2

0-4
Sat 17, Apr-17:00 - Cameroon MTN Elite One
Young Sports Academy vs Panthere Sportive du Nde

1-0

4-0
Sat 17, Apr-17:00 - Cameroon MTN Elite One
APEJES Academy vs Colombe FC

0-1

2-1
Sat 17, Apr-17:00 - Cameroon MTN Elite One
Eding Sport FC vs Dragon de Yaounde

1-1

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Fovu Baham vs Bamboutos

1-0

3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Djiko vs PWD de Bamenda

0-1

1-2
Sat 17, Apr-19:00 - Cameroon MTN Elite One
Canon Yaounde vs Tonnerre Kalara Yaounde

0-0

0-0
Sat 17, Apr-19:00 - Cameroon MTN Elite One
Les Astres FC vs UMS de Loum

1-0

1-1
Sat 17, Apr-19:00 - Cameroon MTN Elite One
Yafoot FC vs Stade Renard de Melong

0-1

1-1
Sat 17, Apr-19:59 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs Coquimbo Unido

0-0

0-1
Sat 17, Apr-19:00 - Chile Primera B
Union San Felipe vs Puerto Montt

2-0

2-3
Sat 17, Apr-02:00 - Chile Primera Division
Huachipato FC vs Nublense

1-2

5-3
Sat 17, Apr-04:30 - Chile Primera Division
Universidad Catolica vs Curico Unido

2-0

2-1
Sat 17, Apr-19:30 - Club Friendly
HJK Helsinki vs Lahti

0-1

1-2
Sat 17, Apr-00:15 - Club Friendly
Al-Gharafa SC vs Al Markhiya

1-1

2-3
Sat 17, Apr-17:00 - Club Friendly
Sogndal vs Brann

4-1

4-1
Sat 17, Apr-01:00 - Club Friendly
Maryland Bobcats vs San Diego 1904

0-2

1-2
Sat 17, Apr-23:00 - Club Friendly
Al-Arabi SC vs Al-Shamal

2-2

2-3
Sat 17, Apr-23:00 - Club Friendly
Union Omaha vs Sporting Kansas City II

1-1

2-1
Sat 17, Apr-23:00 - Club Friendly
Louisville City FC vs Pittsburgh Riverhounds SC

1-0

2-0
Sat 17, Apr-23:00 - Club Friendly
Tulsa Roughnecks vs Austin Bold

0-1

1-1
Sat 17, Apr-23:00 - Club Friendly
Al Waab SC vs Lusail City

0-2

1-2
Sat 17, Apr-23:30 - Club Friendly
Birmingham Legion vs Chattanooga Red Wolves

3-1

4-1
Sat 17, Apr-15:00 - Club Friendly
Rosenborg vs Raufoss

1-0

3-0
Sat 17, Apr-15:00 - Club Friendly
Rosenborg Women\'s vs KIL/Hemne Women\'s

4-1

4-1
Sat 17, Apr-04:00 - Club Friendly
New Amsterdam vs Chattanooga

0-1

0-3
Sat 17, Apr-22:00 - Club Friendly
Orange County SC vs Los Angeles Galaxy II


1-3
Sat 17, Apr-17:30 - Club Friendly
Kristiansund BK vs Ranheim IL

0-1

0-3
Sat 17, Apr-09:00 - Club Friendly
Nunawading City vs Preston Lions

1-2

1-2
Sat 17, Apr-18:00 - Club Friendly
Inter Turku vs IFK Mariehamn

1-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Club Friendly
Viking vs Asane Fotball

1-1

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Club Friendly
Odd Grenland vs Sandefjord

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:00 - Club Friendly
SJK Seinajoki vs KPV Kokkola

2-0

3-0
Sat 17, Apr-21:00 - Club Friendly
Indy Eleven vs Forward Madison

0-0

3-0
Sat 17, Apr-21:00 - Club Friendly
New Mexico United vs FC Tucson

1-1

3-1
Sat 17, Apr-18:30 - Club Friendly
Valerenga Women\'s vs Grei Women\'s

4-0

7-0
Sat 17, Apr-16:00 - Club Friendly
Jaro vs Ilves Tampere II

1-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Club Friendly
Start Kristiansand vs Bryne

1-1

2-3
Sat 17, Apr-16:00 - Club Friendly
Mjondalen vs Grorud IL

0-0

5-2
Sat 17, Apr-16:00 - Club Friendly
Gnistan vs HIFK

0-1

0-1
Sat 17, Apr-16:00 - Club Friendly
Amazon Grimstad FK Women\'s vs Lyn Oslo Women\'s

1-0

1-2
Sat 17, Apr-16:00 - Club Friendly
Roa Women\'s vs Honefoss Women\'s

1-0

5-0
Sat 17, Apr-16:00 - Club Friendly
Ovrevoll Hosle Women\'s vs Fart Women\'s

1-0

1-0
Sat 17, Apr-19:00 - Club Friendly
Jerv vs Sandnes Ulf

2-0

3-2
Sat 17, Apr-16:30 - Club Friendly
Molde vs Stjordals Blink

2-1

2-1
Sat 17, Apr-04:40 - Colombia Copa Mustang
Alianza Petrolera vs Envigado

0-0

1-1
Sat 17, Apr-21:05 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs NK Lokomotiva Zagreb

3-0

3-0
Sat 17, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
HNK Cibalia vs NK Radnik Sesvete

1-0

2-0
Sat 17, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Orijent Rijeka vs Bijelo Brdo

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
Rudes vs NK Solin

1-0

2-2
Sat 17, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Dugopolje vs Inter Zapresic

1-0

1-1
Sat 17, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Croatia Zmijavci vs Medjimurje

0-1

4-2
Sat 17, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Osijek B vs NK Opatija

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Junak vs Kustosija

0-0

1-0
Sat 17, Apr-17:00 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs Rudes U19


3-2
Sat 17, Apr-15:00 - Croatia U19
NK Rijeka (U19) vs NK Croatia Sesvete(U19)


1-2
Sat 17, Apr-15:30 - Croatia U19
Slaven Koprivnica(U19) vs NK Osijek (U19)


2-1
Sat 17, Apr-16:00 - Croatia U19
Hrvatski Dragovoljac(U19) vs Istra 1961 (U19)


3-1
Sat 17, Apr-13:00 - Croatia U19
Hajduk Split (U19) vs Inter Zapresic(U19)


6-1
Sat 17, Apr-20:30 - Cyprus 1 Division
Anorthosis Famagusta FC vs AC Omonia Nicosia

0-1

0-2
Sat 17, Apr-18:00 - Cyprus 1 Division
Ermis Aradippou vs APOEL Nicosia

1-0

2-0
Sat 17, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Digenis Morphou vs Aris Limassol

0-2

0-2
Sat 17, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Asil Lysi vs Digenis Ypsonas

2-1

3-1
Sat 17, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
PAEEK Keryneias vs Anagennisi Deryneia

1-0

3-1
Sat 17, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Omonia Aradippou vs Ahironas Liopetriou

1-2

4-5
Sat 17, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Ayia Napa vs Onisilos Sotiras

1-1

2-1
Sat 17, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
AE Zakakiou vs Xylotympou

0-1

0-2
Sat 17, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Kouris Erimis vs Othellos Athienou

0-0

0-1
Sat 17, Apr-16:30 - Czech Republic 2. Liga
Chrudim vs Lisen

0-1

0-3
Sat 17, Apr-20:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs FK Baumit Jablonec

1-0

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Sigma Olomouc vs Teplice

1-0

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs SK Dynamo Ceske Budejovice

2-0

3-0
Sat 17, Apr-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs Opava

0-0

2-0
Sat 17, Apr-15:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Dukla Praha Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

0-4

1-7
Sat 17, Apr-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slavia Praha Women\'s vs Pardubice Women\'s

3-0

9-1
Sat 17, Apr-14:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Horni Herspice Women\'s vs FC Viktoria Plzen Women\'s

0-1

0-3
Sat 17, Apr-15:15 - Denmark - 1. Division
HB Koge vs Silkeborg IF

0-0

0-3
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark - 1. Division
Vendsyssel vs Hvidovre IF

0-0

1-0
Sat 17, Apr-17:00 - Denmark - 1. Division
Fremad Amager vs Hobro I.K.

0-0

0-0
Sat 17, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
SfB-Oure vs Holstebro BK

2-1

3-2
Sat 17, Apr-15:30 - Denmark - 2. Division Groupe A
VSK Aarhus vs FC Sydvest

0-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Naesby BK vs B93 Copenhagen

0-0

1-1
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Holbaek vs BK Frem

1-0

3-0
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Jammerbugt vs FC Aarhus Fremad

1-0

3-0
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Middelfart vs Dalum

0-1

0-1
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
AB Tarnby vs FC Roskilde

1-0

1-3
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Hillerod Fodbold vs Skovshoved

0-0

1-0
Sat 17, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Nykobing FC vs KFUM Roskilde

1-1

2-1
Sat 17, Apr-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
ASA Aarhus Women\'s vs Boldklubben AF 1893 Women\'s

2-0

2-0
Sat 17, Apr-18:00 - Denmark Woman\\\'s League
HB Koge Woman\'s vs Thisted FC Women\'s

2-0

3-0
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Brondby Women\'s vs Fortuna Hjorring Women\'s

2-0

4-1
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Aalborg BK Women\'s vs Odense Women\'s

1-0

1-2
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Sundby BK Women\'s vs Aarhus AGF Women\'s

1-3

3-5
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Nordsjaelland Women\'s vs Kolding BK Women\'s

0-0

1-0
Sat 17, Apr-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Romalt Woman\'s vs Varde_IF Women\'s

0-0

0-0
Sat 17, Apr-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aalborg Freja women\'s vs JAI Fodbold Women\'s

1-2

2-3
Sat 17, Apr-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Fredensborg Women\'s vs Ballerup Skovlunde Women\'s

0-4

0-5
Sat 17, Apr-13:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Solrod Women\'s vs Naesby BK Woman\'s

0-1

1-3
Sat 17, Apr-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
FC Damso Women\'s vs Herlufsholm GF Women\'s


0-1
Sat 17, Apr-17:15 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs Brondby(U17)

1-3

2-3
Sat 17, Apr-16:15 - Denmark Youth U17
Esbjerg FB(U17) vs Randers FC(U17)

1-0

1-0
Sat 17, Apr-16:45 - Denmark Youth U17
Horsens(U17) vs Sonderjyske(U17)

0-0

0-1
Sat 17, Apr-17:00 - Denmark Youth U17
Odense BK (U17) vs Aarhus AGF(U17)

3-0

7-0
Sat 17, Apr-19:15 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Aalborg BK(U17)

3-1

6-1
Sat 17, Apr-14:30 - Denmark Youth U19
Odense BK U19 vs Aarhus AGF(U19)

1-1

3-1
Sat 17, Apr-14:30 - Denmark Youth U19
Horsens(U19) vs Sonderjyske(U19)

2-0

4-1
Sat 17, Apr-15:00 - Denmark Youth U19
Lyngby(U19) vs Brondby(U19)

0-1

2-2
Sat 17, Apr-14:00 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Vejle(U19)

1-2

2-2
Sat 17, Apr-14:00 - Denmark Youth U19
Esbjerg FB(U19) vs Randers FC(U19)


2-1
Sat 17, Apr-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs Barcelona SC(ECU)

2-1

2-2
Sat 17, Apr-23:30 - Egypt Premier League
Ghazl El Mahallah vs Pyramids FC

1-0

2-2
Sat 17, Apr-20:30 - England FA Cup
Chelsea FC vs Manchester City

0-0

1-0
Sat 17, Apr-15:00 - England FA Women\\\'s Cup
Manchester City Women\'s vs Aston Villa Women\'s

3-0

8-0
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Milton Keynes Dons vs Portsmouth

1-0

1-0
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Wigan Athletic vs Crewe Alexandra

1-0

2-0
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Shrewsbury Town vs Doncaster Rovers

0-1

0-2
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Rochdale vs Accrington Stanley

1-1

3-1
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Hull City vs Fleetwood Town

0-1

2-1
Sat 17, Apr-20:30 - England League One
Oxford United vs Gillingham

0-1

3-2
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Blackpool vs Sunderland

0-0

1-0
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Charlton Athletic vs Ipswich

0-0

0-0
Sat 17, Apr-20:30 - England League One
AFC Wimbledon vs Swindon

3-0

4-1
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Bristol Rovers vs Lincoln City

0-1

0-1
Sat 17, Apr-15:30 - England League One
Burton Albion FC vs Plymouth Argyle

0-0

1-1
Sat 17, Apr-20:30 - England League Two
Colchester United vs Walsall

2-1

2-1
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Grimsby Town vs Bolton Wanderers

1-0

2-1
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Leyton Orient vs Barrow

0-0

2-0
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Tranmere Rovers vs Salford City F.C.

0-0

0-0
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Exeter City vs Southend United

0-0

0-0
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Carlisle vs Port Vale

0-0

0-0
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Morecambe vs Oldham Athletic AFC

3-1

4-3
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Forest Green Rovers vs Scunthorpe United

1-1

3-2
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Stevenage FC vs Mansfield Town

0-1

0-1
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Newport County vs Cambridge United

0-0

0-1
Sat 17, Apr-15:30 - England League Two
Harrogate Town vs Bradford City AFC

1-0

2-1
Sat 17, Apr-23:00 - England The Championship
Norwich City vs AFC Bournemouth

1-0

1-3
Sat 17, Apr-15:30 - England The Championship
Sheffield Wed vs Bristol City

1-0

1-1
Sat 17, Apr-15:30 - England The Championship
Stoke City vs Preston North End

0-0

0-0
Sat 17, Apr-15:30 - England The Championship
Nottingham Forest vs Huddersfield Town

0-1

0-2
Sat 17, Apr-15:30 - England The Championship
Middlesbrough vs Queens Park Rangers

1-2

1-2
Sat 17, Apr-15:30 - England The Championship
Brentford vs Millwall

0-0

0-0
Sat 17, Apr-15:30 - England The Championship
Luton Town vs Watford

0-0

1-0
Sat 17, Apr-15:30 - England The Championship
Swansea City vs Wycombe Wanderers

0-0

2-2
Sat 17, Apr-19:30 - England Youth FA Cup
Sheffield United U18 vs Bristol City U18

1-0

3-1
Sat 17, Apr-23:15 - English Premier League
Wolverhampton Wanderers vs Sheffield United

0-0

1-0
Sat 17, Apr-15:30 - English Premier League
Newcastle vs West Ham United

2-0

3-2
Sat 17, Apr-17:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Flora Tallinn vs Trans Narva

4-0

5-0
Sat 17, Apr-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Saku Sporting Women\'s vs Parnu JK Women\'s

3-1

4-1
Sat 17, Apr-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Suure Jaani United Women\'s vs FC Flora Tallinn Women\'s

1-4

4-6
Sat 17, Apr-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s

0-1

3-1
Sat 17, Apr-17:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Ajax Tallinna Women\'s vs Tammeka Tartu Women\'s

0-1

1-3
Sat 17, Apr-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Pallokerho-35 Women\'s vs TiPS Women\'s

0-1

0-3
Sat 17, Apr-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
KuPS Women\'s vs HPS Helsinki Women\'s

2-0

4-0
Sat 17, Apr-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
HJK Helsinki Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

1-1

4-1
Sat 17, Apr-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
PK-35 Vantaa Women\'s vs Aland Women\'s

0-1

2-2
Sat 17, Apr-17:00 - France Ligue 2
ESTAC Troyes vs Caen

1-0

1-0
Sat 17, Apr-17:00 - France Ligue 2
Clermont Foot vs Le Havre

0-1

1-1
Sat 17, Apr-22:00 - France Ligue 2
Toulouse vs LB Chateauroux

0-0

1-0
Sat 17, Apr-22:00 - France Ligue 2
FC Sochaux-Montbeliard vs Pau FC

1-0

1-1
Sat 17, Apr-22:00 - France Ligue 2
AJ Auxerre vs Nancy

2-1

3-2
Sat 17, Apr-22:00 - France Ligue 2
AC Ajaccio vs Chamois Niortais

2-0

3-0
Sat 17, Apr-22:00 - France Ligue 2
Rodez AF vs Paris FC

1-1

2-2
Sat 17, Apr-22:00 - France Ligue 2
USL Dunkerque vs Grenoble Foot 38

1-1

1-1
Sat 17, Apr-22:00 - France Ligue 2
Valenciennes FC vs Guingamp

0-0

0-1
Sat 17, Apr-22:00 - France Ligue 2
FC Chambly vs Amiens SC

2-0

2-0
Sat 17, Apr-17:15 - French Feminines D1
Issy FF Women\'s vs Montpellier HSC Women\'s

0-2

0-3
Sat 17, Apr-16:30 - French Feminines D1
ASJ Soyaux Women\'s vs Bordeaux Women\'s

0-1

0-2
Sat 17, Apr-16:30 - French Feminines D1
Fleury 91 Women\'s vs Guingamp Women\'s

0-1

0-2
Sat 17, Apr-16:30 - French Feminines D1
Stade de Reims Women\'s vs Dijon Women\'s

2-1

2-1
Sat 17, Apr-14:45 - French Le Championnat Ligue 1
Angers SCO vs Stade Rennes FC

0-1

0-3
Sat 17, Apr-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs FC Lorient

0-1

3-2
Sat 17, Apr-21:00 - French National League
Sete FC vs Stade Lavallois MFC

0-0

1-0
Sat 17, Apr-21:00 - French National League
Concarneau vs Bastia Borgo

2-0

3-1
Sat 17, Apr-22:00 - French National League
US Boulogne vs Stade Briochin

0-1

2-1
Sat 17, Apr-22:00 - French National League
Red Star FC 93 vs SO Cholet

2-0

3-0
Sat 17, Apr-22:30 - Futsal Spain Division De Honor
CD UMA Antequera Futsal vs O Parrulo Ferrol Futsal

0-2

3-5
Sat 17, Apr-19:59 - Futsal Spain Division De Honor
Peniscola RehabMedic Futsal vs Catgas Santa Coloma Futsal

2-2

2-2
Sat 17, Apr-19:00 - Futsal Spain Division De Honor
Jimbee Cartagena FS Futsal vs Emotion Zaragoza Futsal

5-0

7-0
Sat 17, Apr-14:00 - Futsal Spain Division De Honor
Palma Futsal vs CA Osasuna Magna Futsal

3-1

5-4
Sat 17, Apr-15:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Metalurgi Rustavi vs Zugdidi

0-0

0-0
Sat 17, Apr-15:00 - Georgia Pirveli Liga
Gagra Tbilisi vs FC Sioni Bolnisi

1-0

1-0
Sat 17, Apr-14:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Merani Tbilisi vs FC Shevardeni

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:00 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs Dinamo Batumi

1-0

2-1
Sat 17, Apr-16:00 - Georgia Primera Division
Samgurali Tskh vs Torpedo Kutaisi

1-1

2-1
Sat 17, Apr-14:00 - Georgia Primera Division
FC Shukura Kobuleti vs FC Telavi

0-0

2-0
Sat 17, Apr-16:00 - German 3. Liga
FC Kaiserslautern vs Saarbrucken

2-1

2-1
Sat 17, Apr-16:00 - German 3. Liga
1. FC Magdeburg vs FSV Zwickau

0-0

0-0
Sat 17, Apr-16:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs Hallescher FC

1-0

2-0
Sat 17, Apr-16:00 - German 3. Liga
SC Verl vs KFC Uerdingen 05

2-0

3-0
Sat 17, Apr-16:00 - German 3. Liga
Turkgucu Ataspor Munchen vs Munchen 1860

0-0

0-2
Sat 17, Apr-17:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs Bayern Munich

1-3

2-3
Sat 17, Apr-17:30 - German Bundesliga
Monchengladbach vs Eintracht Frankfurt

1-0

4-0
Sat 17, Apr-17:30 - German Bundesliga
SC Freiburg vs Schalke 04

2-0

4-0
Sat 17, Apr-17:30 - German Bundesliga
1. FC Union Berlin vs VfB Stuttgart

2-0

2-1
Sat 17, Apr-17:30 - German Bundesliga
Augsburg vs Arminia Bielefeld

0-0

0-0
Sat 17, Apr-20:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs 1. FC Koln

1-0

3-0
Sat 17, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Wurzburger Kickers

3-0

4-0
Sat 17, Apr-20:30 - German Frauen Bundesliga
Bayern Munich Women\'s vs Hoffenheim Women\'s

2-0

2-3
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs VfB Stuttgart II

0-0

1-1
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs KSV Hessen Kassel

2-0

2-1
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs FC 08 Homburg

0-0

1-1
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SC Freiburg II vs FK Pirmasens

0-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FSV Frankfurt vs TuS Rot Weiss Koblenz

1-2

1-2
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Bahlinger SC vs Eintracht Stadtallendorf

0-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SG Sonnenhof Grobaspach vs TSV Schott Mainz

0-1

1-4
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG 1899 Hoffenheim II vs FC Giessen

2-0

2-2
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs SV Elversberg

0-1

1-4
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs Bayern Alzenau

1-0

4-0
Sat 17, Apr-17:30 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Koln Am.

1-0

2-0
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs Wegberg-Beeck

0-1

1-1
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach AM. vs Rot Weiss Ahlen

1-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
VFB Homberg vs Sportfreunde Lotte

2-0

3-1
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
Bergisch Gladbach 09 vs SC Wiedenbruck

0-0

0-0
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Bonner SC

0-0

0-0
Sat 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs RW Essen

0-1

0-2
Sat 17, Apr-17:00 - Germany Women Division 2
Hoffenheim Women\'s B vs Wurzburger Kickers Women\'s

2-0

2-1
Sat 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
King Faisal Babes vs Ashanti Gold

0-0

0-0
Sat 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Elmina Sharks vs WAFA

0-0

1-0
Sat 17, Apr-22:30 - Gibraltar Premier Divisio
Lincoln Red Imps vs Mons Calpe SC

2-0

5-1
Sat 17, Apr-20:30 - Gibraltar Premier Divisio
St Joseph\'s (GIB) vs Lions Gibraltar

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Gibraltar Premier Divisio
Europa FC vs Lynx Gibraltar

0-0

3-0
Sat 17, Apr-13:00 - Greece Football League
Kalamata AO vs Niki Volos

0-0

0-0
Sat 17, Apr-20:30 - Greece Super League 1
Volos NPS vs Pas Giannina

1-1

1-1
Sat 17, Apr-18:15 - Greece Super League 1
Panaitolikos Agrinio vs Apollon Smirnis

0-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Greece Super League 1
OFI Crete vs Atromitos Athens

0-0

1-1
Sat 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Levadiakos vs Ionikos

1-0

1-2
Sat 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Ierapetra vs Xanthi

1-0

1-2
Sat 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Diagoras Rodos vs Trikala

1-0

2-0
Sat 17, Apr-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs CSyD Sacachispas

1-0

4-0
Sat 17, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
Go Ahead Eagles vs Almere City FC

1-0

3-0
Sat 17, Apr-11:00 - HongKong Premier League
Eastern A.A Football Team vs LeeMan

0-2

3-2
Sat 17, Apr-21:30 - Hungary NB1
Paksi SE vs Zalaegerszegi TE

0-1

1-1
Sat 17, Apr-16:45 - Hungary NB1
Ujpest FC vs Mezokovesd-Zsory

2-0

3-0
Sat 17, Apr-19:00 - Hungary NB1
Kisvarda vs Ferencvarosi TC

0-0

0-0
Sat 17, Apr-15:00 - Hungary U19 B League
Bekescsaba U19 vs Budai FC(U19)

0-0

0-2
Sat 17, Apr-15:00 - Hungary U19 B League
Szegedi AK(U19) vs Dunaujvaros Pase(U19)

0-0

0-0
Sat 17, Apr-13:00 - Hungary U19 B League
Zalaegerszeg TE(U19) vs Kaposvar(U19)

1-1

3-2
Sat 17, Apr-17:30 - Hungary U19 League
Vasas(U19) vs Nyiregyhaza Spartacus(U19)

2-1

3-3
Sat 17, Apr-12:00 - Hungary U19 League
Ujpesti TE(U19) vs Kecskemeti TE U19

2-1

8-1
Sat 17, Apr-13:00 - Hungary U19 League
Pecsi MFC(U19) vs Fehervar Videoton(U19)

3-1

3-1
Sat 17, Apr-16:00 - Hungary U19 League
MTK Budapest FC (U19) vs Illes Akademia Haladas(U19)

0-1

2-1
Sat 17, Apr-14:00 - Hungary U19 League
Budapest Honved U19 vs Debreceni VSC (U19)

1-0

3-1
Sat 17, Apr-14:00 - Hungary U19 League
Gyori ETO FC U19 vs Ferencvarosi TC U19

1-0

1-0
Sat 17, Apr-14:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Paksi SE(U19)

2-0

2-1
Sat 17, Apr-18:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
MTK Hungaria Women\'s vs Szent Mihaly Women\'s

3-0

3-0
Sat 17, Apr-18:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Diosgyori VTK Women\'s vs Kelen SC Women\'s

0-0

4-0
Sat 17, Apr-23:00 - Iraqi League
Erbil SC vs Al Karkh

0-0

0-1
Sat 17, Apr-17:00 - Iraqi League
Zakho vs Naft Al Junoob

1-2

1-2
Sat 17, Apr-17:00 - Iraqi League
Al Qasim Sport Club vs Al Kahrabaa

0-0

1-1
Sat 17, Apr-21:00 - Ireland Premier League
Shamrock Rovers vs Longford Town

0-1

2-1
Sat 17, Apr-21:00 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs Finn Harps

0-0

1-0
Sat 17, Apr-21:00 - Ireland Premier League
Dundalk vs St. Patrick\'s

0-0

1-1
Sat 17, Apr-22:00 - Israel Leumit League
Hapoel Iksal vs Beitar Tel Aviv Bat Yam

1-0

1-1
Sat 17, Apr-16:30 - Israel Liga Bet
Tzeirei Sakhnin vs Hapoel Tuba-Zangariyye


1-2
Sat 17, Apr-19:45 - Israel Premier League
Maccabi Petah Tikva FC vs Hapoel Beer Sheva

0-0

0-0
Sat 17, Apr-21:30 - Israel Premier League
Maccabi Haifa vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

2-0

4-0
Sat 17, Apr-19:00 - Israel Premier League
Maccabi Netanya vs Hapoel Tel Aviv

0-0

0-1
Sat 17, Apr-19:00 - Israel Premier League
Hapoel Bnei Sakhnin FC vs Hapoel Kfar Saba

1-0

3-0
Sat 17, Apr-14:15 - Israel U19 League
Bnei Yehuda Tel Aviv U19 vs AS Ramat Elyahu(U19)


6-0
Sat 17, Apr-11:30 - Israel U19 League
Bnei Sakhnin U19 vs Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19


1-0
Sat 17, Apr-11:30 - Israel U19 League
Gadna Tel Aviv Yehuda(U19) vs Mahal Jamal(U19)


4-1
Sat 17, Apr-18:00 - Israel U19 League
Maccabi Yaffo Kabilio U19 vs Hapoel Qiryat Ono(U19)


2-3
Sat 17, Apr-12:00 - Israel U19 League
Hapoel Ramat Gan U19 vs Beitar Nes Tubruk(U19)


3-1
Sat 17, Apr-12:00 - Israel U19 League
Hapoel Beer Sheva(U19) vs Hapoel Tel Aviv Nisanov(U19)


1-2
Sat 17, Apr-12:00 - Israel U19 League
Ironi Nesher(U19) vs Hapoel Raanana Roei U19


0-2
Sat 17, Apr-12:00 - Israel U19 League
Hapoel Hod HaSharon(U19) vs Beitar Tel Aviv Bat Yam(U19)


1-0
Sat 17, Apr-12:00 - Israel U19 League
Ironi Modiin(U19) vs Hapoel Petah Tikva(U19)


0-3
Sat 17, Apr-13:00 - Israel U19 League
Ashdod MS U19 vs Maccabi Haifa Shmuel U19


3-5
Sat 17, Apr-13:15 - Israel U19 League
Ironi Ramat Hasharon U19 vs Beitar Jerusalem Oren (U19)


1-1
Sat 17, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Spal Youth vs Bologna Youth

0-0

2-2
Sat 17, Apr-15:00 - Italian Campionato Primavera
AC Milan Youth vs Torino Youth

3-0

3-1
Sat 17, Apr-15:00 - Italian Campionato Primavera
Atalanta Youth vs Roma Youth

0-1

1-1
Sat 17, Apr-13:00 - Italian Campionato Primavera
Juventus Youth vs Ascoli Youth

2-0

5-0
Sat 17, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera 2
Pisa Youth vs Spezia Youth

0-0

1-2
Sat 17, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera 2
Cittadella Youth vs Venezia F.C. Youth

0-1

0-3
Sat 17, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera 2
Pescara Youth vs Reggina Youth

1-0

4-0
Sat 17, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera 2
Verona Youth vs Brescia Youth

1-1

4-3
Sat 17, Apr-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Lecce Youth vs Cosenza Calcio Youth

1-0

2-0
Sat 17, Apr-16:00 - Italian Campionato Primavera 2
Cremonese Youth vs Udinese Youth

0-0

2-3
Sat 17, Apr-16:30 - Italian Campionato Primavera 2
Chievo Youth vs S.S.D. Monza 1912 Youth

1-0

2-2
Sat 17, Apr-14:00 - Italian Campionato Primavera 2
Virtus Entella Youth vs Frosinone Youth

2-0

3-2
Sat 17, Apr-22:45 - Italian Serie A
Cagliari vs Parma Calcio 1913

1-2

4-3
Sat 17, Apr-19:59 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs Fiorentina

0-1

3-1
Sat 17, Apr-17:00 - Italian Serie A
Sampdoria vs Hellas Verona

0-1

3-1
Sat 17, Apr-17:00 - Italian Serie A
Crotone vs Udinese

0-1

1-2
Sat 17, Apr-19:59 - Italian Serie B
Pordenone Calcio SSD vs Frosinone

2-0

2-0
Sat 17, Apr-18:00 - Italian Serie B
Cittadella vs Chievo

0-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Italian Serie B
Vicenza vs Lecce

0-0

1-2
Sat 17, Apr-16:00 - Italian Serie B
Salernitana vs Venezia F.C.

0-1

2-1
Sat 17, Apr-16:00 - Italian Serie B
Urbs Reggina 1914 vs A.C. Reggiana 1919

1-1

2-1
Sat 17, Apr-16:00 - Italian Serie B
Empoli vs Brescia

3-1

4-2
Sat 17, Apr-16:00 - Italian Serie B
Pisa vs Cosenza Calcio 1914

0-0

3-0
Sat 17, Apr-16:00 - Italian Serie B
A.C. Monza vs Cremonese

2-0

2-1
Sat 17, Apr-14:30 - Italian Women Division 1
Fiorentina Women\'s vs AS Roma Women\'s

1-0

1-2
Sat 17, Apr-14:30 - Italian Women Division 1
ASD Pink Sport time Bari Women\'s vs Inter Milan Women\'s

1-0

1-2
Sat 17, Apr-17:00 - Italian Women Division 1
Empoli Women\'s vs Florentia Women\'s

2-0

6-2
Sat 17, Apr-19:30 - Italy C1B
Ravenna vs Perugia

0-0

0-3
Sat 17, Apr-19:30 - Italy C1C
Vibonese vs Avellino

1-0

2-0
Sat 17, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Angeviolet Hiroshima Women\'s vs FC Takatsuki Women\'s

0-0

0-0
Sat 17, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Yamato Sylphid Women\'s vs Orca Kamogawa FC Women\'s

2-0

2-2
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Kashiwa Reysol

0-0

0-1
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Avispa Fukuoka vs FC Tokyo

0-0

1-0
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Tokushima Vortis vs Kashima Antlers

0-1

0-1
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama FC vs Vegalta Sendai

1-0

2-2
Sat 17, Apr-10:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Vissel Kobe

0-0

0-0
Sat 17, Apr-08:00 - Japanese League Division 2
Blaublitz Akita vs Montedio Yamagata

0-0

0-0
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Kyoto Sanga FC vs Giravanz Kitakyushu

3-1

6-1
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Tochigi SC

0-0

0-0
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Zweigen Kanazawa

0-0

1-0
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Ehime FC

0-1

0-1
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs Ventforet Kofu

1-3

3-3
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs FC Machida Zelvia

0-1

0-3
Sat 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Thespakusatsu Gunma

1-0

1-0
Sat 17, Apr-11:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Mito Hollyhock

1-0

1-2
Sat 17, Apr-12:00 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Tokyo Verdy

0-0

2-0
Sat 17, Apr-23:30 - Jordan Professional Premier League
Al Salt vs Al Jazeera Amman

3-1

3-2
Sat 17, Apr-15:00 - Kazakhstan Division 1
Akademiya Ontustik vs FK Aksu

0-1

0-1
Sat 17, Apr-12:00 - Kazakhstan Division 1
Kyzylzhar Petropavlovsk II vs Kairat Academy

0-0

1-1
Sat 17, Apr-13:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuz vs Kyran Shymkent

0-2

1-3
Sat 17, Apr-14:00 - Kazakhstan Division 1
Lashyn Karatau vs Okzhetpes

0-0

2-2
Sat 17, Apr-14:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs Maktaaral Jetisay

0-0

0-1
Sat 17, Apr-14:00 - Kazakhstan Division 1
Baykonur vs FK Igilik

2-0

3-0
Sat 17, Apr-10:00 - Korea K3 League
Gyeongju KHNP vs Daejeon Korail

1-1

1-1
Sat 17, Apr-10:00 - Korea K3 League
FC Mokpo vs Cheonan City FC

1-1

2-1
Sat 17, Apr-10:00 - Korea K3 League
Gimpo FC vs Busan Transpor Tation

0-1

1-2
Sat 17, Apr-10:00 - Korea K3 League
Ulsan Citizen vs Yangju Citizen FC

2-0

2-0
Sat 17, Apr-09:00 - Korea K4 League
Jeonju Citizen FC vs Pocheon Citizen FC

0-0

0-4
Sat 17, Apr-09:00 - Korea K4 League
Yangpyeong vs Yeoju FC

1-0

1-1
Sat 17, Apr-09:00 - Korea K4 League
Jinju Citizen FC vs Pyeongchang FC

1-0

4-0
Sat 17, Apr-10:00 - Korea K4 League
Siheung Citizen vs Chungju Citizen

1-0

2-1
Sat 17, Apr-10:00 - Korea K4 League
Namdong FC vs Gangwon II

0-1

0-2
Sat 17, Apr-09:00 - Korea League 1
Suwon FC vs Gangwon FC

0-1

2-1
Sat 17, Apr-11:30 - Korea League 1
FC Seoul vs Daegu FC

0-1

0-1
Sat 17, Apr-11:30 - Korea League 1
Incheon United FC vs Jeju United FC

0-1

0-3
Sat 17, Apr-14:00 - Korea League 1
Gwangju Football Club vs Pohang Steelers

0-0

0-1
Sat 17, Apr-08:30 - Korea League 2
Daejeon Hana Citizen vs Seoul E-Land FC

0-0

2-1
Sat 17, Apr-11:00 - Korea League 2
Bucheon FC 1995 vs Ansan Greeners FC

0-0

0-1
Sat 17, Apr-13:30 - Korea League 2
Gyeongnam FC vs Busan I\'Park

0-1

1-2
Sat 17, Apr-17:00 - Kosovo Super League
KF Prishtina vs Arberia

2-0

2-0
Sat 17, Apr-17:00 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Llapi

0-1

0-2
Sat 17, Apr-16:00 - Latvia - 1. Division
Riga FC vs BFC Daugavpils

3-0

4-0
Sat 17, Apr-17:00 - Lebanese League
Tadamon Sour vs Shabab Al Ghazieh

0-1

1-1
Sat 17, Apr-17:00 - Lebanese League
Shabab El Bourj vs Salam Zgharta

0-0

4-0
Sat 17, Apr-17:00 - Lebanese League
Bourj vs Trables Sports Club

1-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Lithuania - 1. Division
Hegelmann Litauen vs Banga Gargzdai

0-1

0-1
Sat 17, Apr-14:00 - Lithuania - 1. Division
FK Panevezys vs Nevezis

2-1

4-2
Sat 17, Apr-14:30 - Lithuania - 2. Division
FK Riteriai B vs Siauliai

0-0

0-1
Sat 17, Apr-15:00 - Lithuania - 2. Division
Minija Kretinga vs Kauno Zalgiris II

0-2

3-4
Sat 17, Apr-15:00 - Lithuania - 2. Division
Babrungas vs Neptuna Klaipeda

4-0

5-1
Sat 17, Apr-19:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Atmosfera Mazeikiai

3-0

5-0
Sat 17, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs Hostert

0-0

0-2
Sat 17, Apr-18:00 - Luxembourg National Division
Hamm RM Benfica FC vs Victoria Rosport

1-0

5-0
Sat 17, Apr-21:30 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Rodange 91

1-0

2-1
Sat 17, Apr-15:00 - Macao Division 1
Sporting Macau vs Benfica de Macau

0-2

1-4
Sat 17, Apr-17:15 - Macao Division 1
Hang Sai vs Cheng Fung

0-3

0-5
Sat 17, Apr-18:00 - Malaysia Premier League
Terengganu B vs Johor Darul Takzim II

1-2

4-3
Sat 17, Apr-18:00 - Malaysia Premier League
Skuad Projek vs Kelantan United

0-1

0-3
Sat 17, Apr-17:15 - Malaysia Super League
Sabah FA vs UiTM FC

2-0

4-0
Sat 17, Apr-18:00 - Malaysia Super League
Perak vs Kedah

0-0

1-1
Sat 17, Apr-04:30 - Mexico Primera Division
Club Necaxa vs Queretaro FC

0-0

0-0
Sat 17, Apr-06:30 - Mexico Primera Division
Mazatlan FC vs Atlas

0-0

0-0
Sat 17, Apr-01:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Cruz Azul Women\'s vs Chivas Guadalajara Women\'s

0-0

0-1
Sat 17, Apr-21:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Pumas UNAM Women\'s vs Queretaro FC Women\'s

2-1

3-2
Sat 17, Apr-19:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Atlas Women\'s vs Necaxa Women


3-1
Sat 17, Apr-19:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Mazatlan FC Women\'s vs Pachuca Women\'s


0-2
Sat 17, Apr-19:59 - Mexico Youth U20
Club America U20 vs Cruz Azul(U20)


3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Mexico Youth U20
Chivas Guadalajara(U20) vs Club Tijuana(U20)


2-1
Sat 17, Apr-19:00 - Mexico Youth U20
San Luis U20 vs Puebla(U20)


1-2
Sat 17, Apr-16:00 - Moldova Division 2
FC Iskra-Stal Ribnita vs CSF Baliti

1-2

1-2
Sat 17, Apr-16:00 - Moldova Division 2
FC Cahul-2005 vs Real Succes

0-0

0-0
Sat 17, Apr-16:00 - Moldova Division 2
Flacara Falesti vs FC Sucleia

1-0

2-0
Sat 17, Apr-16:00 - Moldova Division 2
FC Tighina vs Granicerul Glodeni

1-2

3-3
Sat 17, Apr-16:00 - Moldova Division 2
Spartanii Selemet vs FC Sheriff B

0-0

1-1
Sat 17, Apr-16:00 - Moldova Division 2
FC Sireti vs Victoria Bardar

0-1

3-7
Sat 17, Apr-19:59 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Podgorica

0-1

1-2
Sat 17, Apr-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs OFK Titograd

0-0

0-0
Sat 17, Apr-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Rudar Pljevlja vs FK Zeta

0-0

0-1
Sat 17, Apr-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Jezero Plav vs Decic Tuzi

1-0

1-0
Sat 17, Apr-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Iskra Danilovgrad vs FK Sutjeska Niksic

0-0

0-0
Sat 17, Apr-02:00 - Morocco Super League
Moghreb Tetouan vs Raja Casablanca Atlhletic

1-1

2-3
Sat 17, Apr-02:00 - Morocco Super League
Hassania Agadir vs Renaissance Sportive de Berkane

1-1

1-2
Sat 17, Apr-19:30 - National League
Altrincham vs Sutton United

0-2

0-4
Sat 17, Apr-15:15 - National League
Halifax Town vs Kings Lynn

2-2

4-2
Sat 17, Apr-15:30 - National League
Stockport County vs Maidenhead United

1-1

2-2
Sat 17, Apr-15:30 - National League
Chesterfield vs Bromley

0-1

1-2
Sat 17, Apr-15:30 - National League
Notts County vs Eastleigh

0-1

0-1
Sat 17, Apr-15:30 - National League
Yeovil Town vs Boreham Wood F.C.

1-0

1-0
Sat 17, Apr-15:30 - National League
Barnet F.C. vs Aldershot Town

1-1

3-1
Sat 17, Apr-15:30 - National League
Dagenham and Redbridge vs Solihull Moors

2-1

3-2
Sat 17, Apr-15:30 - National League
Woking vs Wrexham

0-1

0-4
Sat 17, Apr-15:30 - National League
Wealdstone FC vs Hartlepool United FC

0-3

2-7
Sat 17, Apr-07:00 - New Zealand Central Leagues
Waterside Karori vs Wairarapa United


2-2
Sat 17, Apr-07:00 - New Zealand Northern Leagues
North Shore United vs Birkenhead United

2-1

2-3
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Prva liga
Renova Cepciste vs Sileks

2-0

2-1
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Bregalnica Stip vs FK Rosoman 83

4-1

5-1
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Vlazrimi Kicevo vs FK Teteks Tetovo

0-0

0-1
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Tikves Kavadarci vs FK Osogovo

1-0

3-0
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Rinija Gostivar vs FK Ohrid 2004

0-0

1-1
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica-Sasa vs Pobeda Prilep

0-0

2-1
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
KF Veleshta vs Korab Debar

0-1

3-2
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pehchevo vs FK Kozuv

0-0

1-0
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kadino vs FK Drita Bogovinje

0-1

2-1
Sat 17, Apr-15:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Sloga 1934 Vinica vs FC Plackovica

0-0

1-1
Sat 17, Apr-20:30 - Northern Ireland Premier League
Portadown FC vs Cliftonville

1-2

1-2
Sat 17, Apr-20:30 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Ballymena United F.C.

1-1

2-1
Sat 17, Apr-06:05 - NWSL Challenge Cup
OL Reign Women\'s vs Houston Dash Women\'s

0-0

0-0
Sat 17, Apr-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Costa Del Este FC vs Union Deportivo Universitario

0-0

0-0
Sat 17, Apr-03:55 - Panama Liga Panamena de Futbol
Sporting San Miguelito vs Club Atletico Chiriqui

1-0

2-1
Sat 17, Apr-04:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs Plaza Amador

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs Deportivo Capiata

2-2

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs Sportivo Trinidense

0-1

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Paraguayan Division 2
Guarani de Trinidad vs Club Fernando de la Mora

0-0

0-0
Sat 17, Apr-02:00 - Paraguayan Primera Division
Guairena FC vs Olimpia Asuncion

1-2

1-2
Sat 17, Apr-04:15 - Paraguayan Primera Division
12 de Octubre vs Club Guarani

0-1

1-1
Sat 17, Apr-15:00 - Poland - 4. Liga
Unia Swarzedz vs Mieszko Gniezno

2-0

3-0
Sat 17, Apr-15:00 - Poland - 4. Liga
Jutrzenka Giebultow vs Podlasie Biala Podlaska

1-3

2-4
Sat 17, Apr-15:00 - Poland - 4. Liga
KS Blonianka Blonie vs Sokol Aleksandrow Lodzki

0-0

3-0
Sat 17, Apr-18:00 - Poland - 4. Liga
Polonia Bytom vs MKS Polonia-Stal Swidnica

2-0

5-3
Sat 17, Apr-18:00 - Poland - 4. Liga
Polonia Sroda vs Radunia Stezyca

1-0

2-2
Sat 17, Apr-18:00 - Poland - 4. Liga
Ks Wasilkow vs Huragan Morag

1-0

2-0
Sat 17, Apr-16:00 - Poland - 4. Liga
Sleza Wroclaw vs Warta Gorzow Wielkopolski

1-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Poland - 4. Liga
Elana Torun vs Baltyk Gdynia

0-0

2-0
Sat 17, Apr-18:30 - Poland - 4. Liga
Lechia Zielona Gora vs Gornik Zabrze II

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:30 - Poland - 4. Liga
Piast Zmigrod vs MKS Kluczbork

1-0

2-2
Sat 17, Apr-13:00 - Poland - 4. Liga
Swit Skolwin vs Pogon Szczecin II

2-1

4-2
Sat 17, Apr-19:00 - Poland - 4. Liga
Podhale Nowy vs Stal Krasnik

1-0

1-1
Sat 17, Apr-19:00 - Poland - 4. Liga
Bron Radom vs Concordia Elblag

0-0

3-0
Sat 17, Apr-17:00 - Poland - 4. Liga
Zaglebie Lubin B vs Ruch Chorzow

0-0

0-1
Sat 17, Apr-17:00 - Poland - 4. Liga
Unia Skierniewice vs Legia Warszawa B

1-2

2-3
Sat 17, Apr-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Krakow vs Warta Poznan

0-0

0-1
Sat 17, Apr-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Lechia Gdansk vs Piast Gliwice

0-1

2-2
Sat 17, Apr-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Rakow Czestochowa vs Lech Poznan

2-0

3-1
Sat 17, Apr-14:40 - Poland - I liga
Gornik Leczna vs Puszcza Niepolomice

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:00 - Poland - I liga
Sandecja Nowy Sacz vs Widzew lodz

2-0

3-1
Sat 17, Apr-17:00 - Poland - I liga
CWKS Resovia Rzeszow vs Stomil Olsztyn

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Lech Poznan B

1-1

3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Poland - II liga
Wigry Suwalki vs Bytovia Bytow

2-1

4-1
Sat 17, Apr-18:00 - Poland - II liga
Skra Czestochowa vs Hutnik Krakow

0-0

0-1
Sat 17, Apr-17:00 - Poland - II liga
Garbarnia Krakow vs Sokol Ostroda

1-0

2-1
Sat 17, Apr-14:15 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

0-0

1-3
Sat 17, Apr-15:00 - Poland Woman\\\'s League
GKS Katowice Women\'s vs WKS Slask Wroclaw Women\'s

1-1

2-1
Sat 17, Apr-15:30 - Poland Woman\\\'s League
Rolnik Biedrzychowice Women\'s vs ROW Rybnik Women\'s

0-2

2-3
Sat 17, Apr-14:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs SMS Lodz Women\'s

1-0

1-2
Sat 17, Apr-14:00 - Portugal Liga de Honora
C.D. Feirense vs Varzim

1-0

1-0
Sat 17, Apr-23:30 - Portugal Primera Liga
Rio Ave vs Sporting Braga

0-0

0-0
Sat 17, Apr-00:00 - Portugal Primera Liga
Farense vs Sporting Clube de Portugal

0-1

0-1
Sat 17, Apr-21:00 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs Gil Vicente

0-1

1-2
Sat 17, Apr-21:00 - Portugal Primera Liga
Belenenses vs Maritimo

1-0

2-0
Sat 17, Apr-18:30 - Portugal Primera Liga
Moreirense vs Desportivo de Tondela

2-3

2-3
Sat 17, Apr-18:30 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs C.D. Santa Clara

1-0

1-0
Sat 17, Apr-15:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Qaradag Lokbatan vs Turan Tovuz

0-0

1-2
Sat 17, Apr-15:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Standard Sumqayit B vs Neftchi Baku B

0-1

0-4
Sat 17, Apr-20:15 - Republic of Azerbaijan Premier League
Neftchi Baku vs Zira FK

0-0

4-0
Sat 17, Apr-18:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Kesla FK vs Sabah FK Baku

0-0

0-0
Sat 17, Apr-21:30 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs Sepsi OSK Sfantul Gheorghe

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:30 - Romania - Divizia A
Gaz Metan Medias vs FC Voluntari

1-1

1-1
Sat 17, Apr-16:00 - Romania - Divizia A
Chindia Targoviste vs Hermannstadt

1-0

2-0
Sat 17, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
Farul Constanta vs Comuna Recea

2-0

3-1
Sat 17, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
CS Aerostar Bacau vs Viitorul Pandurii Targu Jiu

1-3

1-5
Sat 17, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
CSM Resita vs Concordia Chiajna

0-0

2-0
Sat 17, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs CSM Slatina

0-0

1-0
Sat 17, Apr-13:30 - Romania - Liga 2
Petrolul Ploiesti vs Gloria Buzau

0-1

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
CS Sanatatea Cluj vs Sticla Ariesu Turda

2-1

3-3
Sat 17, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Blejoi Vispesti vs Municipal Brasov

0-3

1-4
Sat 17, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Sanmartin vs 1910 Oradea

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Progresul Spartac vs Metalul Buzau


3-0
Sat 17, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Somuz Falticeni vs Bucovina Radauti

0-0

1-2
Sat 17, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Progresul Pecica vs Ghiroda SI Giarmata VII

1-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Husana Husi vs Ceahlaul Piatra Neamt

1-0

3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
CSO Petrolul Potcoava vs Pucioasa

0-1

0-1
Sat 17, Apr-16:00 - Romania - Liga 3
FC Viitorul Constanta B vs Afumati

1-0

1-1
Sat 17, Apr-14:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Dinamo Barnaul vs Volna Nizhegorodskaya

0-0

1-0
Sat 17, Apr-14:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FC Novosibirsk vs Volga Ulyanovsk

0-0

3-1
Sat 17, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
FK Murom vs Dolgiye Prudy

0-1

0-2
Sat 17, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
Zenit Irkutsk vs Zenit-2 St.Petersburg


0-3
Sat 17, Apr-15:00 - Russia Div 2 West
Znamya Truda vs Dinamo Moscow B

1-1

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Russia Div 2 West
SFC CRFSO Smolensk vs Rodina Moskva

0-0

0-2
Sat 17, Apr-18:00 - Russia Div 2 West
Luki Energiya vs Torpedo Vladimir

2-0

2-1
Sat 17, Apr-10:00 - Russia Div 2 West
FC Chita vs Zvezda Sint Petersburg

0-0

0-2
Sat 17, Apr-14:00 - Russia Div 2 West
FC Kolomna vs FK Leningradets

1-0

1-1
Sat 17, Apr-17:00 - Russia First Division
Dinamo Briansk vs FK Krasnodar II

0-0

2-1
Sat 17, Apr-17:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs Akron Togliatti

2-0

3-2
Sat 17, Apr-17:00 - Russia First Division
FK Nizhny Novgorod vs FK Chayka Pesch

1-0

2-0
Sat 17, Apr-15:00 - Russia First Division
Krylya Sovetov Samara vs Fakel Voronezh

2-0

5-1
Sat 17, Apr-15:00 - Russia First Division
FC Irtysh Omsk vs Baltika

0-0

0-1
Sat 17, Apr-15:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Volgar Astrachan

2-0

2-0
Sat 17, Apr-18:00 - Russia First Division
Alania Vladikavkaz vs FC Torpedo Moscow

1-0

1-1
Sat 17, Apr-16:00 - Russia First Division
Tekstilshchik Ivanovo vs Shinnik Yaroslavl

0-0

0-0
Sat 17, Apr-16:00 - Russia First Division
Chertanovo Moscow vs SKA Khabarovsk

0-3

0-4
Sat 17, Apr-13:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs Veles Moscow

0-0

0-0
Sat 17, Apr-14:00 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs Gazovik Orenburg

1-1

1-2
Sat 17, Apr-17:00 - Russia Futsal League
Novaja Generacija Futsal vs TTG-Ugra Yugorsk Futsal

0-3

2-4
Sat 17, Apr-17:00 - Russia Futsal League
Samara Futsal vs Tyumen Futsal

1-2

2-4
Sat 17, Apr-16:00 - Russia Futsal League
Ukhta Futsal vs MFk Kprf Futsal

1-1

2-4
Sat 17, Apr-16:00 - Russia Futsal League
Nizhny Novgorod Torpedo Futsal vs MFK Sinara Ekaterinburg Futsal

1-1

2-4
Sat 17, Apr-19:59 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs Zenit St.Petersburg

1-0

2-2
Sat 17, Apr-15:00 - Russia Premier League
Akhmat Grozny vs FK Khimki

2-0

3-1
Sat 17, Apr-17:30 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs FK Rostov

2-1

4-1
Sat 17, Apr-17:30 - Russia Premier League
Rotor Volgograd vs Dynamo Moscow

0-0

0-3
Sat 17, Apr-19:30 - Russia Women\\\'s Premier League
Zenit St.Petersburg Women\'s vs Rubin Kazan Women\'s

2-0

3-0
Sat 17, Apr-16:00 - Russia Women\\\'s Premier League
FK Ryazan VDV Women\'s vs FK Rostov Women\'s

1-1

4-1
Sat 17, Apr-17:00 - San Marino Girone A
SP Tre Penne vs SP Domagnano

2-1

4-3
Sat 17, Apr-17:00 - San Marino Girone A
Cailungo vs S.S Pennarossa

0-0

1-1
Sat 17, Apr-17:00 - San Marino Girone A
Folgore/Falciano vs Fiorentino

1-0

2-1
Sat 17, Apr-17:00 - San Marino Girone A
SP Cosmos vs AC Juvenes/Dogana

1-4

2-5
Sat 17, Apr-22:35 - Saudi Arabia Professional League
Al-Fateh SC vs Dhamk

1-0

1-1
Sat 17, Apr-23:10 - Saudi Arabia Professional League
Al Wahda Mecca vs Al-Ettifaq

0-0

0-1
Sat 17, Apr-14:45 - Scotland FA Cup
Kilmarnock vs Montrose

2-0

3-1
Sat 17, Apr-20:30 - Scotland FA Cup
Aberdeen vs Livingston F.C.

0-1

1-1
Sat 17, Apr-20:30 - Scotland FA Cup
St. Johnstone vs Clyde F.C.

2-0

2-0
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish Championship
Dunfermline vs Queen of the South FC

1-0

3-1
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish Championship
Arbroath vs Ayr Utd.

3-0

4-0
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish Championship
Alloa Athletic vs Raith Rovers

1-0

1-2
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish League One
Cove Rangers vs Falkirk

1-0

2-0
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish League One
East Fife vs Peterhead

0-1

2-1
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish League Two
Cowdenbeath F.C. vs Stirling Albion

1-3

1-5
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Albion Rovers FC

1-2

2-5
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish League Two
Edinburgh City vs Queen\'s Park

0-1

2-3
Sat 17, Apr-15:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Brechin City

3-0

3-0
Sat 17, Apr-21:00 - Senegal Premier League
ASC Jaraaf vs Stade de Mbour

0-0

0-0
Sat 17, Apr-21:00 - Senegal Premier League
Teungueth FC vs AS Douanes Dakar

1-0

2-1
Sat 17, Apr-21:00 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda Beograd vs Radnik Surdulica

0-1

2-1
Sat 17, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga
Radnicki Pirot vs FK Loznica

1-0

2-1
Sat 17, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga
Sloga Kraljevo vs Jagodina

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga
Kabel Novi Sad vs Zemun

0-0

1-0
Sat 17, Apr-16:30 - Singapore Premier League
Hougang United FC vs Young Lions

0-0

1-1
Sat 17, Apr-16:30 - Singapore Premier League
Tanjong Pagar Utd vs Albirex Niigata FC

0-3

0-6
Sat 17, Apr-17:30 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs FK Pohronie

0-0

1-0
Sat 17, Apr-17:30 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs Spartak Trnava

0-1

1-2
Sat 17, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
FC Nitra vs FK Senica

0-3

0-3
Sat 17, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
DAC Dunajska Streda vs Trencin

2-0

2-0
Sat 17, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs MFK Zemplin Michalovce

1-0

2-0
Sat 17, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Puchov vs MFK Skalica

0-0

1-1
Sat 17, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
Liptovsky Mikulas vs FK Zeleziarne Podbrezova

0-1

1-1
Sat 17, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
FK Poprad vs MSK Zilina B

0-4

1-6
Sat 17, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs Slavoj Trebisov

0-0

2-1
Sat 17, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
FK Kosice vs MFK Dubnica

1-0

5-0
Sat 17, Apr-13:00 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs Slovan Bratislava B

0-0

2-1
Sat 17, Apr-17:00 - Slovenia 1. Liga
ASK Bravo vs Domzale

1-0

2-2
Sat 17, Apr-22:00 - Slovenia 1. Liga
FC Koper vs Tabor Sezana

0-0

1-0
Sat 17, Apr-19:15 - Slovenia 1. Liga
ND Gorica vs NK Olimpija Ljubljana

0-0

0-1
Sat 17, Apr-17:00 - South Africa First League
Cape Town Spurs vs Bizana Pondo Chiefs

1-0

1-2
Sat 17, Apr-17:00 - South Africa First League
Free State Stars vs JDR Stars

1-0

3-0
Sat 17, Apr-17:00 - South Africa First League
Uthongathi FC vs Richards Bay

1-0

2-1
Sat 17, Apr-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs Pretoria University

1-0

3-0
Sat 17, Apr-17:00 - South Africa The Nedbank Cup
Pretoria Callies vs Chippa United FC

0-0

0-1
Sat 17, Apr-09:00 - South Australian Premier League
West Torrens Birkalla vs Adelaide Victory

0-1

1-2
Sat 17, Apr-09:30 - South Australian Premier League
Western Strikers SC vs Playford City Patriots

2-1

2-1
Sat 17, Apr-09:30 - South Australian Premier League
Para Hills Knights vs Adelaide Cobras FC

0-1

0-1
Sat 17, Apr-09:30 - South Australian Premier League
Eastern United vs Fulham United FC

0-0

0-1
Sat 17, Apr-10:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Adelaide Hills

1-0

3-0
Sat 17, Apr-08:00 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs Croydon Kings

0-0

0-1
Sat 17, Apr-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Raiders SC vs Adelaide Comets FC

0-2

1-4
Sat 17, Apr-09:30 - South Australian Super League
Sturt Lions vs Campbelltown City SC

1-1

1-1
Sat 17, Apr-11:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs Adelaide Blue Eagles

1-0

1-0
Sat 17, Apr-12:30 - South Australian Super League
Adelaide Olympic vs South Adelaide Panthers

0-2

1-3
Sat 17, Apr-09:30 - South Australian Women\\\'s Premier League
Adelaide City FC Women\'s vs West Adelaide SC Women\'s

1-0

1-1
Sat 17, Apr-23:30 - Spanish Copa Del Rey
Athletic Bilbao vs Barcelona

0-0

0-4
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Ladies League Division 1
Torrelodones Women\'s vs Salamanca Women\'s


3-1
Sat 17, Apr-18:00 - Spanish Ladies League Division 1
Sporting De Huelva B Women\'s vs Santa Teresa B Women\'s


1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Spanish Ladies League Division 1
UD Llanera Women\'s vs Sardoma CF Women\'s


2-7
Sat 17, Apr-17:00 - Spanish Ladies League Division 2
Cordoba Women\'s vs UD Levante B Women\'s


3-1
Sat 17, Apr-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
Villarreal Women\'s vs Granada CF Women\'s

1-1

2-2
Sat 17, Apr-14:45 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women\'s vs CDEF Logrono Women\'s

2-1

3-1
Sat 17, Apr-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Granadilla Tenerife Women\'s vs Santa Teresa CD Women\'s

3-0

3-1
Sat 17, Apr-13:00 - Spanish Ladies Premier League
RCD Espanyol Women\'s vs Rayo Vallecano Women\'s

1-1

2-2
Sat 17, Apr-13:00 - Spanish Ladies Premier League
Eibar Women\'s vs Athletic Bilbao Women\'s

0-4

2-5
Sat 17, Apr-16:00 - Spanish Ladies Premier League
Levante UD Women\'s vs Sporting De Huelva Women\'s

0-2

2-2
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Ladies Premier League
Colegio Aleman Valencia Women\'s vs Madrid CFF Women\'s

1-0

2-0
Sat 17, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
FC Barcelona Women\'s vs Deportivo La Coruna Women\'s

7-0

9-0
Sat 17, Apr-19:45 - Spanish Primera U19
Atletico Madrileno(U19) vs UD Alzira(U19)


3-1
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Primera U19
Espanyol(U19) vs CD Ebro(U19)


3-0
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Primera U19
UE Cornella(U19) vs Stadium Casablanca(U19)


1-0
Sat 17, Apr-15:30 - Spanish Primera U19
Atletico de Madrid(U19) vs Getafe(U19)


4-0
Sat 17, Apr-20:30 - Spanish Primera U19
Maracena(U19) vs Recreativo Huelva U19


3-0
Sat 17, Apr-18:00 - Spanish Primera U19
La Cruz Villanovense(U19) vs Burgos CF(U19)


5-4
Sat 17, Apr-18:00 - Spanish Primera U19
Granada CF(U19) vs Cadiz U19


1-1
Sat 17, Apr-21:00 - Spanish Primera U19
CF Damm(U19) vs Cerdanyola del Valles(U19)


3-2
Sat 17, Apr-21:30 - Spanish Primera U19
CF Rayo Majadahonda(U19) vs Cultural Leonesa(U19)


1-1
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Primera U19
AD Union Adarve(U19) vs Valladolid(U19)


1-2
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Primera U19
Extremadura(U19) vs Atletico Pinto(U19)


1-3
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Primera U19
Calasanz(U19) vs Arenal(U19)


1-1
Sat 17, Apr-16:00 - Spanish Primera U19
CD Maspalomas(U19) vs CD Marino(U19)


2-0
Sat 17, Apr-13:30 - Spanish Primera U19
AD Penya Arraba(U19) vs SD Huesca(U19)

0-0

0-0
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Primera U19
Kelme CF U19 vs CD Roda(U19)


0-1
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Primera U19
Los Yebenes San Bruno U19 vs UD Santa Marta U19


2-1
Sat 17, Apr-14:00 - Spanish Primera U19
Orientacion Maritima(U19) vs Tenerife U19


0-1
Sat 17, Apr-20:15 - Spanish Segunda Division
Sporting de Gijon vs Real Oviedo

0-1

0-1
Sat 17, Apr-20:15 - Spanish Segunda Division
Las Palmas vs Malaga

0-0

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division
CD Castellon vs Mallorca

1-0

1-0
Sat 17, Apr-16:00 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Alcorcon

0-1

1-3
Sat 17, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Unionistas de Salamanca vs Valladolid B

2-1

3-1
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Racing de Ferrol vs Marino Luanco

2-0

2-0
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Coruxo FC vs Real Oviedo B

1-0

4-0
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Leioa vs CD Izarra

1-0

1-0
Sat 17, Apr-17:45 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Athletic Bilbao B vs SD Logrones

1-0

2-0
Sat 17, Apr-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Laredo vs SD Tarazona

1-0

2-0
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Amorebieta vs Calahorra

0-0

0-0
Sat 17, Apr-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
L\'Hospitalet vs Atzeneta UE

0-1

0-1
Sat 17, Apr-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Las Palmas Atletico vs CD El Ejido 2012

0-0

0-1
Sat 17, Apr-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD Marino vs Yeclano Deportivo

1-1

1-2
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Real Madrid Castilla vs Talavera de la Reina

0-0

2-2
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CF Rayo Majadahonda vs Villanovense

0-0

0-2
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs CD Estradense


0-1
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Genova vs CD Llosetense

2-1

3-1
Sat 17, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Collerense vs Mallorca B

0-1

1-3
Sat 17, Apr-18:15 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Manacor vs San Rafael

1-0

2-1
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Andratx vs Sant Jordi

1-0

2-1
Sat 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Portmany vs Santanyi

0-0

1-2
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Baztan vs UDC Txantrea

0-4

0-6
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Fontellas vs CD Corellano


1-2
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
FC Bidezarra vs CD River Ega

1-0

3-1
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pena Sport vs Beti Kozkor KE

1-1

3-2
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Cortes vs CD Huarte


2-0
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Ardoi vs Valle de Egues

0-0

2-0
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Cantolagua vs CD Pamplona


2-3
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Lourdes vs CD Beti Onak


1-4
Sat 17, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Comillas vs CCD Alberite

1-0

3-0
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Almagro CF vs CD Madridejos


2-0
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Manchego Ciudad vs CD Guadalajara

0-0

0-0
Sat 17, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Bezana vs SD Torina

1-1

2-1
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Ribamontan Al Mar CF vs Solares Medio Cudeyo


1-1
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Atletico Albericia vs Selaya FC

2-0

2-0
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UD Samano vs UC Cartes


1-0
Sat 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Urduliz FT vs SD Gernika


1-2
Sat 17, Apr-17:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Vitoria(SPA) vs Real Sociedad C

1-1

1-2
Sat 17, Apr-20:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Cultural de Durango vs SD Balmaseda FC

1-0

1-1
Sat 17, Apr-17:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
San Ignacio vs Sociedad Deportiva Beasain


0-1
Sat 17, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sodupe UC vs Aurrera de Ondarroa

0-1

0-2
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Lagun Onak vs Urgatzi

1-1

1-5
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Santurtzi vs JD Somorrostro

0-0

0-0
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Anaitasuna vs SD Deusto

2-0

2-0
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Pasaia KE vs Sestao River


1-2
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Acero vs Crevillente

1-1

2-2
Sat 17, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Atletico Saguntino vs Elche CF Ilicitano

1-0

1-0
Sat 17, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Roda vs CF Intercity

1-0

1-2
Sat 17, Apr-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Vilamarxant CF vs Novelda

2-1

2-2
Sat 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Virgen Del Camino vs Arandina

0-3

0-5
Sat 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Astorga vs Numancia B

3-0

4-0
Sat 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Penaranda DE Bracamonte vs SD Almazan

0-1

0-2
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CyDL Jupiter Leones vs Burgos Promesas


0-1
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Tordesillas vs Real Avila CF


0-1
Sat 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Salmantino B vs CD La Granja

0-0

0-0
Sat 17, Apr-14:45 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Real Jaen CF vs Melilla CD

0-0

1-0
Sat 17, Apr-17:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s

3-1

4-1
Sat 17, Apr-15:00 - Swden Women Division 2
Borgeby FK Wowen\'s vs Alvsjo AIK FF Women\'s

1-0

2-3
Sat 17, Apr-16:00 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs Bollstanas SK Women\'s

1-1

7-1
Sat 17, Apr-16:00 - Swden Women Division 2
Jitex BK Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

2-0

3-0
Sat 17, Apr-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Djurgardens Women\'s vs Orebro Women\'s

1-0

1-0
Sat 17, Apr-15:00 - Sweden Damallsvenskan
Vaxjo FF Women\'s vs AIK Solna Women\'s

0-0

1-1
Sat 17, Apr-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs Dalkurd FF

1-0

1-2
Sat 17, Apr-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Orebro Syrianska IF vs Hudiksvalls FF

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IFK Lulea vs Sandvikens IF

0-0

0-2
Sat 17, Apr-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Brommapojkarna vs Umea FC

0-0

2-0
Sat 17, Apr-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Torns IF

2-0

5-1
Sat 17, Apr-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
IFK Malmo FK vs Lindome GIF

1-0

2-0
Sat 17, Apr-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Qviding FIF

2-1

2-2
Sat 17, Apr-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Assyriska Turabdin IK vs Vanersborgs IF

1-2

1-4
Sat 17, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Skovde AIK vs Osterlen FF

0-0

1-0
Sat 17, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs Atvidabergs FF

0-1

1-1
Sat 17, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Linkoping City vs Utsiktens BK

0-2

1-3
Sat 17, Apr-17:00 - Sweden Superettan
GAIS vs Vasteras SK FK

0-0

1-0
Sat 17, Apr-17:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs Falkenbergs FF

0-1

0-1
Sat 17, Apr-15:00 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Akropolis IF

1-0

3-0
Sat 17, Apr-19:00 - Sweden Superettan
Vasalunds IF vs Trelleborgs FF

0-0

2-2
Sat 17, Apr-17:00 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs Mjallby AIF

1-0

2-0
Sat 17, Apr-20:15 - Swiss Super League
Sion vs Zurich

1-1

2-2
Sat 17, Apr-22:30 - Swiss Super League
St. Gallen vs FC Luzern

0-0

0-0
Sat 17, Apr-20:15 - Switzerland Challenge League
Grasshoppers vs FC Wil 1900

0-0

1-0
Sat 17, Apr-20:15 - Switzerland Challenge League
SC Kriens vs FC Schaffhausen

0-0

0-1
Sat 17, Apr-19:59 - Switzerland Women Division 1
FC Lugano Women\'s vs St. Gallen Women\'s

0-1

0-1
Sat 17, Apr-19:00 - Switzerland Women Division 1
Servette Chenois Woman\'s vs FC Zurich Frauen Women\'s

1-0

1-2
Sat 17, Apr-11:00 - Taipei Women\\\'s Football League
Inter Taoyuan FC Women\'s vs Hualien Women\'s

0-3

0-4
Sat 17, Apr-11:00 - Taipei Women\\\'s Football League
Taipei Bear Women\'s vs Hang Yuan Women\'s

0-0

0-0
Sat 17, Apr-12:30 - Taipei Women\\\'s Football League
Kaohsiung Sunny Bank Women\'s vs Taichung Blue Whale Women\'s

0-2

0-2
Sat 17, Apr-15:30 - Tajikistan Higher League
Khujand vs CSKA Pamir Dushanbe

1-0

2-0
Sat 17, Apr-15:30 - Tajikistan Higher League
FK Dushanbe 83 vs FC Khatlon

1-0

1-0
Sat 17, Apr-15:00 - Thai League 2
Khonkaen United vs Nakhon Pathom United

1-1

2-1
Sat 17, Apr-16:30 - Tunisia Division 2
EGS Gafsa vs ES Jerba Midoun

0-0

2-1
Sat 17, Apr-16:30 - Tunisia Division 2
CO Medenine vs CS. Hammam-Lif

1-1

1-1
Sat 17, Apr-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Adana Demirspor vs Giresunspor

3-0

3-0
Sat 17, Apr-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Keciorengucu vs Tuzlaspor Kulubu

0-1

0-1
Sat 17, Apr-14:30 - Turkey Super Lig
Denizlispor vs BB Erzurumspor

0-1

2-3
Sat 17, Apr-19:59 - Turkey Super Lig
Goztepe vs Galatasaray

1-2

1-3
Sat 17, Apr-17:00 - Turkey Super Lig
Trabzonspor vs Hatayspor

1-0

1-1
Sat 17, Apr-17:00 - Turkey Super Lig
Yeni Malatyaspor vs Alanyaspor

0-0

1-0
Sat 17, Apr-14:00 - Turkey U19 League
Menemenspor(U19) vs Istanbulspor(U19)


0-2
Sat 17, Apr-14:00 - Turkey U19 League
Ankaraspor FK U19 vs Umraniyespor(U19)


1-1
Sat 17, Apr-17:00 - Uganda Super League
Wakiso Giants vs Onduparaka FC

1-0

2-0
Sat 17, Apr-17:00 - Uganda Super League
Uganda People\'S Defence Force(UPDF) vs Kyetume FC

3-1

4-2
Sat 17, Apr-17:00 - Uganda Super League
Busoga United vs Police FC(UGA)

1-0

2-1
Sat 17, Apr-17:00 - Uganda Super League
MYDA vs Bright Stars

0-1

0-3
Sat 17, Apr-16:00 - Uganda Super League
Express FC vs Mbarara City

0-0

1-1
Sat 17, Apr-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Mynai vs Desna Chernihiv

2-0

3-1
Sat 17, Apr-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs Dynamo Kyiv

0-1

0-1
Sat 17, Apr-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Vorskla Poltava vs Zorya

3-0

4-2
Sat 17, Apr-19:59 - Ukraine Persha Liga
Metalist 1925 Kharkiv vs Volyn Lutsk

1-0

1-1
Sat 17, Apr-17:00 - Ukraine Persha Liga
Krystal Kherson vs FC Avanhard Kramatorsk

0-2

1-2
Sat 17, Apr-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Inhulets Petrove(U21) vs Rukh Vynnyky(U21)

1-2

1-5
Sat 17, Apr-12:00 - Ukraine U21 Liga
Kolos Kovalivka (U21) vs Dnipro-1 (U21)

4-2

6-4
Sat 17, Apr-13:00 - Ukraine U21 Liga
FC Mariupol (U21) vs Olimpic Donetsk(U21)

1-0

1-0
Sat 17, Apr-23:00 - USA Major League Soccer
Orlando City vs Atlanta United FC

0-0

0-0
Sat 17, Apr-04:05 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs San Jose Earthquakes

1-0

2-1
Sat 17, Apr-05:55 - USA Major League Soccer
Seattle Sounders vs Minnesota United FC

0-0

4-0
Sat 17, Apr-22:00 - USA Major League Soccer
Club de Foot Montreal vs Toronto FC

2-1

4-2
Sat 17, Apr-17:00 - Uzbekistan Pro League A
Neftchi Fargona vs Xorazm Urganch

3-1

5-1
Sat 17, Apr-15:00 - Uzbekistan Pro League A
Oktepa vs Aral Nukus

0-2

2-2
Sat 17, Apr-15:00 - Uzbekistan Pro League B
Lokomotiv BFK vs FC Neftgazmontaj

0-2

1-2
Sat 17, Apr-15:00 - Uzbekistan Pro League B
Zaamin vs Bunyodkor II

1-0

2-0
Sat 17, Apr-15:00 - Uzbekistan Pro League B
FK Chigatoy vs FK Rubin(UZB)

1-1

1-2
Sat 17, Apr-03:15 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Merida FC vs Trujillanos FC

1-0

4-0
Sat 17, Apr-00:00 - Venezuela Primera Division
Atletico Venezuela vs Metropolitanos FC

3-1

3-2
Sat 17, Apr-15:00 - Vietnam First Division
Pho Hien vs TTBD Phu Dong

0-0

0-1
Sat 17, Apr-14:00 - Vietnam First Division
Quang Nam vs XSKT Can Tho

2-1

5-2
Sat 17, Apr-14:00 - Vietnam League
Song Lam Nghe An vs Hong Linh Ha Tinh

0-1

0-2
Sat 17, Apr-16:15 - Vietnam League
Sai Gon FC vs XM Hai Phong FC

0-0

0-0
Sat 17, Apr-14:00 - Vietnam League
Binh Dinh FC vs Thanh Hoa FC

0-1

0-1
Sat 17, Apr-20:15 - Wales Premier League
The New Saints vs Penybont FC

0-0

1-0
Sat 17, Apr-20:15 - Wales Premier League
Newtown AFC vs Haverfordwest County

3-0

5-1
Sat 17, Apr-20:15 - Wales Premier League
Cefn Druids vs Cardiff Metropolitan University FC

1-1

1-2
Sat 17, Apr-20:15 - Wales Premier League
Connah\'s Quay Nomads FC vs Barry Town United

1-0

1-0
Sat 17, Apr-20:15 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Caernarfon

1-2

5-2
Sat 17, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Rockingham City(U20)


5-2
Sat 17, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Floreat Athena(U20)


3-1
Sat 17, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Inglewood United(U20) vs Sorrento F.C.(U20)


4-3
Sat 17, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Perth S.C(U20)


1-1
Sat 17, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Balcatta(U20)


1-1
Sat 17, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Gwelup Croatia(U20) vs Perth Glory FC(U20)


1-1
Sat 17, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Perth S.C

0-2

0-3
Sat 17, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Balcatta

1-1

1-1
Sat 17, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Sorrento Gulls

1-2

1-2
Sat 17, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Rockingham City

1-0

2-0
Sat 17, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Floreat Athena

0-1

1-4
Sat 17, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Gwelup Croatia SC vs Perth Glory FC Am

0-0

1-1
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

AD: