AD:

Football Results for Tue 14, Sep 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Tue 14, Sep 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


AD: Enjoy a 100% matched deposit bonus of up to 5BTC at Cloudbet. CLICK HERE TO JOIN NOW 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Tue 14, Sep-17:00 - Argentina Reserves League
CA Banfield Reserve vs Rosario Central Reserve

1-0

1-3
Tue 14, Sep-17:00 - Argentina Reserves League
Arsenal de Sarandi Reserve vs Colon Reserve

0-0

0-0
Tue 14, Sep-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs Leandro N Alem

1-0

1-1
Tue 14, Sep-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Espanol vs Ituzaingo

1-1

3-1
Tue 14, Sep-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
El Porvenir vs Argentino de Merlo

0-2

0-3
Tue 14, Sep-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
San Martin Burzaco vs Berazategui

1-1

1-4
Tue 14, Sep-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Victoriano Arenas vs Real Pilar

0-1

0-2
Tue 14, Sep-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Club Lujan vs Sportivo Dock Sud

0-2

1-2
Tue 14, Sep-22:15 - Argentina Prim C Metropolitana
CA Atlas vs Claypole

0-1

1-1
Tue 14, Sep-01:45 - Argentine Primera Division
San Lorenzo vs Racing Club

0-0

1-1
Tue 14, Sep-04:00 - Argentine Primera Division
Gimnasia La Plata vs Velez Sarsfield

0-0

0-0
Tue 14, Sep-23:30 - Argentine Primera Division
Arsenal de Sarandi vs Colon

0-0

0-0
Tue 14, Sep-21:15 - Argentine Primera Division
Talleres Cordoba vs CA Platense

0-0

2-1
Tue 14, Sep-04:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Quilmes vs Tigre

1-0

2-1
Tue 14, Sep-16:00 - Armenia Division 2
Alashkert B Martuni vs Urartu B

0-0

1-1
Tue 14, Sep-16:30 - Armenia Division 2
BKMA II Yerevan vs Ararat-Armenia B

0-0

0-1
Tue 14, Sep-13:00 - Asia Champions League Cup
Nagoya Grampus Eight vs Daegu FC

1-2

4-2
Tue 14, Sep-15:00 - Asia Champions League Cup
Ulsan Hyundai FC vs Kawasaki Frontale

0-0

0-0
Tue 14, Sep-21:00 - Asia Champions League Cup
Al-Sharjah vs Al Wahda

0-0

1-1
Tue 14, Sep-19:00 - Asia Champions League Cup
FC Istiklol Dushanbe vs Persepolis

0-0

0-1
Tue 14, Sep-19:59 - Asia Champions League Cup
Al-Nassr FC vs Tractor S.C.

1-0

1-0
Tue 14, Sep-13:30 - Australia FFA Cup
Peninsula Power vs Brisbane Roar FC

0-2

0-3
Tue 14, Sep-13:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Virginia United Women\'s vs Logan Lightning Women\'s

1-1

2-2
Tue 14, Sep-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SK Treibach vs SV Allerheiligen

2-2

3-2
Tue 14, Sep-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Union Gurten vs Wolfsberger AC Amateure

2-0

5-1
Tue 14, Sep-21:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
SV Grodig vs USK Anif

2-1

4-2
Tue 14, Sep-19:30 - Bahrain Division 2
Shabab Manama vs Al-Ittihad (BHR)

2-0

2-2
Tue 14, Sep-19:30 - Bahrain Division 2
Al Tadamun Buri vs Al-Ittifaq

1-4

1-6
Tue 14, Sep-19:30 - Bahrain Division 2
Qalali vs Sitra

0-0

1-1
Tue 14, Sep-14:00 - Bangladesh Premier League
Bashundhara Kings vs Saif Sporting

0-0

3-0
Tue 14, Sep-21:30 - Belgian Cup
Lyra-Lierse Berlaar vs KMSK Deinze

0-3

0-5
Tue 14, Sep-22:00 - Belgian Cup
Royal Excel Mouscron vs Wellen

2-0

3-1
Tue 14, Sep-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Atletico Palmaflor vs Nacional Potosi

0-0

0-0
Tue 14, Sep-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Always Ready vs Real Santa Cruz

3-0

4-0
Tue 14, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Portuguesa de Desportos vs Juventus-SP

2-0

2-1
Tue 14, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Noroeste SP vs Sao Bento

0-0

0-1
Tue 14, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Comercial SP vs CA Votuporanguense SP

0-0

0-3
Tue 14, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Taubate vs Atibaia

0-1

1-2
Tue 14, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Velo Clube SP vs Botafogo B SP

0-2

0-3
Tue 14, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
EC Sao Bernardo vs Santos B

1-0

2-0
Tue 14, Sep-03:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Sport Club Recife (PE) vs Internacional (RS)

0-1

0-1
Tue 14, Sep-23:30 - Chile Primera B
Deportes Santa Cruz vs Deportes Temuco

1-0

1-0
Tue 14, Sep-02:00 - Chile Primera Division
Union Espanola vs Universidad de Chile

1-2

2-3
Tue 14, Sep-21:00 - Chile Primera Division
La Serena vs O Higgins

1-0

2-0
Tue 14, Sep-22:00 - Chile Tercera Division
Iberia Los Angeles vs Deportes Limache

0-1

0-3
Tue 14, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanghai Jiading Huilong vs Shanxi Longjin

0-0

1-1
Tue 14, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Guangxi Pingguo Haliao vs Qingdao Qingchundao

0-0

2-2
Tue 14, Sep-12:30 - Club Friendly
Capalaba vs Redlands United FC

2-1

3-1
Tue 14, Sep-03:00 - Colombia Copa Mustang
Deportes Quindio vs Deportivo Pasto

0-1

1-2
Tue 14, Sep-05:00 - Colombia Copa Mustang
Atletico Huila vs Deportes Tolima

1-1

1-2
Tue 14, Sep-00:00 - Colombia Copa Premier
Boca Juniors De Cali vs Leones

0-4

1-5
Tue 14, Sep-01:30 - CONCACAF Women Under 20
US Virgin Islands women\'s (U20) vs Bermuda Women\'s(U20)

0-3

0-5
Tue 14, Sep-01:30 - CONCACAF Women Under 20
Grenada women\'s(U20) vs Suriname Women\'s (U20)

1-4

2-5
Tue 14, Sep-04:00 - CONCACAF Women Under 20
Curacao Women\'s(U20) vs Saint Lucia Women\'s (U20)

5-0

5-2
Tue 14, Sep-04:00 - CONCACAF Women Under 20
Bahamas Women\'s U20 vs Cayman Islands Women\'s (U20)

0-1

0-2
Tue 14, Sep-22:00 - Coppa Italia Lega PRO
Padova vs Legnago Salus

1-0

1-0
Tue 14, Sep-18:00 - Croatia Cup
Nehaj vs HNK Gorica

3-2

3-7
Tue 14, Sep-18:30 - Czech Republic Cup
Velke Mezirici vs Opava

0-4

0-5
Tue 14, Sep-15:00 - Czech Republic U19 League
Pardubice(U19) vs Banik Ostrava(U19)

1-0

1-1
Tue 14, Sep-15:00 - Denmark Reserves League
Viborg Reserve vs Aalborg BK Reserve

1-1

4-1
Tue 14, Sep-19:59 - Denmark Youth U17
Vejle(U17) vs Midtjylland(U17)

0-0

2-0
Tue 14, Sep-17:30 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Brondby(U19)

1-0

2-0
Tue 14, Sep-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Independiente Del Valle

1-3

1-3
Tue 14, Sep-22:45 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Ipswich vs West Ham United(U21)

1-1

1-2
Tue 14, Sep-22:00 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Walsall vs Brighton & Hove Albion(U21)

1-0

1-0
Tue 14, Sep-22:00 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Leyton Orient vs Southampton U21

0-0

1-0
Tue 14, Sep-22:00 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Tranmere Rovers vs Leeds United(U21)

3-0

4-1
Tue 14, Sep-22:00 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Morecambe vs Everton U21

0-0

0-1
Tue 14, Sep-22:45 - England League One
Lincoln City vs Rotherham United

0-1

1-1
Tue 14, Sep-22:45 - England League Two
Newport County vs Northampton Town

0-1

0-1
Tue 14, Sep-22:45 - England League Two
Sutton United vs Hartlepool United FC

1-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Halesowen Town vs Carlton Town

1-1

2-2
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Workington vs Ramsbottom United

1-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Sutton Coldfield Town vs Cambridge City

0-1

0-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Mossley AFC vs Trafford

2-0

3-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Frickley Athletic vs Marske United

0-2

0-3
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Stocksbridge Park Steels vs Tadcaster Albion

0-0

2-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Kidsgrove Athletic vs Market Drayton Town

1-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Shildon AFC vs Hebburn Town

1-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Yorkshire Amateur vs Sheffield FC

1-0

2-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Division one
Sporting Khalsa vs Bedworth United

1-0

4-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Hyde United vs Stafford Rangers

0-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Warrington Town FC vs Buxton FC

1-1

2-2
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Ashton United vs Grantham Town

0-1

2-2
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Radcliffe Borough vs South Shields

0-3

0-4
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Matlock Town vs Witton Albion

3-0

9-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
FC United of Manchester vs Bamber Bridge

0-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Morpeth Town vs Lancaster City

0-1

2-2
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Mickleover Sports vs Nantwich Town

0-0

0-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Atherton Collieries vs Whitby Town

0-0

0-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Basford United F.C. vs Gainsborough Trinity

1-0

2-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Stalybridge Celtic

0-1

0-3
Tue 14, Sep-16:00 - England Reserves Cup
Accrington Stanley Reserve vs Bolton Wanderers Reserve

0-2

3-3
Tue 14, Sep-16:00 - England Reserves Cup
Carlisle Reserve vs Fleetwood Town Reserve

0-0

2-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League First Division
AFC Sudbury vs Dereham Town

0-2

1-3
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
AFC Hornchurch vs Margate

0-0

2-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
East Thurrock United vs Folkestone Invicta

0-1

1-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Potters Bar Town vs Cheshunt

0-1

1-3
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Enfield Town vs Haringey Borough

0-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Kingstonian

2-0

3-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Corinthian Casuals vs Cray Wanderers

1-0

4-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Leatherhead vs Worthing

0-1

0-4
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Horsham vs Bognor Regis Town

1-1

1-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Merstham vs Lewes

1-2

1-3
Tue 14, Sep-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Brightlingsea Regent vs Bishop\'s Stortford

0-1

1-4
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Division one
Harlow Town vs Biggleswade FC

3-0

4-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Division one
Sholing FC vs Lymington Town


3-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Division one
Plymouth Parkway vs Bideford AFC

2-0

4-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Alvechurch

1-0

3-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern League Central Division
Hednesford Town vs Nuneaton Borough

0-1

3-2
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern League Central Division
Stratford Town vs Stourbridge

1-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Lowestoft Town

1-2

2-2
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Rushden&Diamonds

1-1

2-2
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern League Central Division
Peterborough Sports vs Tamworth

1-0

2-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Premier League
Farnborough Town vs Harrow Borough

1-3

1-3
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Premier League
Yate Town vs Truro City

0-1

0-2
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Premier League
Dorchester Town vs Weston Super Mare

0-0

0-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Premier League
Swindon Supermarine vs Gosport Borough

0-0

0-0
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Premier League
Walton Casuals vs Hendon

0-1

2-1
Tue 14, Sep-22:45 - England Southern Premier League
Poole Town vs Taunton Town

1-2

2-2
Tue 14, Sep-22:30 - England Southern Premier League
Hayes &Yeading vs Kings Langley

0-0

1-0
Tue 14, Sep-22:45 - England The Championship
Sheffield United vs Preston North End

1-1

2-2
Tue 14, Sep-22:45 - England The Championship
Blackpool vs Huddersfield Town

0-0

0-3
Tue 14, Sep-22:45 - England The Championship
Blackburn Rovers vs Hull City

0-0

2-0
Tue 14, Sep-22:45 - England The Championship
AFC Bournemouth vs Queens Park Rangers

2-0

2-1
Tue 14, Sep-23:00 - England The Championship
West Bromwich(WBA) vs Derby County

0-0

0-0
Tue 14, Sep-23:00 - England The Championship
Reading vs Peterborough United

0-0

3-1
Tue 14, Sep-18:30 - Europa Conference League
Maccabi Tel Aviv vs Alashkert

3-1

4-1
Tue 14, Sep-18:30 - Europa Conference League
Maccabi Haifa vs Feyenoord Rotterdam

0-0

0-0
Tue 14, Sep-19:30 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs HIFK

0-0

1-0
Tue 14, Sep-19:30 - Finland Veikkausliga
KTP Kotka vs SJK Seinajoki

0-0

0-1
Tue 14, Sep-21:00 - France Ligue 2
AC Ajaccio vs Paris FC

0-0

1-0
Tue 14, Sep-19:00 - Friendly Internationals
Slovakia Women\'s(U19) vs Belarus Women\'s(U19)

1-0

3-1
Tue 14, Sep-21:00 - Futsal World Cup
Argentina Futsal vs USA Futsal

8-0

11-0
Tue 14, Sep-21:00 - Futsal World Cup
Angola Futsal vs Japan Futsal

1-3

4-8
Tue 14, Sep-19:00 - Futsal World Cup
Serbia Futsal vs Iran Futsal

1-2

2-3
Tue 14, Sep-19:00 - Futsal World Cup
Paraguay Futsal vs Spain Futsal

0-2

0-4
Tue 14, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Augsburg B vs Wacker Burghausen

0-1

3-1
Tue 14, Sep-19:30 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Rain Am Lech vs SC Eltersdorf

0-1

0-2
Tue 14, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Tennis Borussia Berlin vs VSG Altglienicke

0-1

1-1
Tue 14, Sep-20:30 - Germany - Regionalliga Sued
KSV Hessen Kassel vs Kickers Offenbach

0-0

0-0
Tue 14, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs FC Giessen

0-0

1-0
Tue 14, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG 1899 Hoffenheim II vs SSV Ulm 1846

0-1

1-2
Tue 14, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs SV Elversberg

0-0

0-2
Tue 14, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Schott Mainz vs FSV Frankfurt

0-0

0-1
Tue 14, Sep-19:59 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs FC 08 Homburg

0-2

1-2
Tue 14, Sep-20:30 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs Monchengladbach B

0-0

0-0
Tue 14, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga West
Preuben Munster vs RW Essen

2-0

2-3
Tue 14, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
FC Schalke 04 II vs Rot Weiss Ahlen

4-0

5-3
Tue 14, Sep-22:30 - Iceland U19 League
Fram Ulfarnir(U19) vs Stjarnan KFG(U19)

0-2

0-3
Tue 14, Sep-22:45 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs Dundalk

1-1

2-1
Tue 14, Sep-18:00 - Israel State Cup
Hapoel Kaukab vs Hapoel Bnei Fureidis

1-0

3-1
Tue 14, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs Montedio Yamagata

3-0

5-1
Tue 14, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Zweigen Kanazawa

1-0

4-1
Tue 14, Sep-17:00 - Jordan Divison 1
AL-Karmel vs Al Ahli Amman

0-1

1-1
Tue 14, Sep-17:00 - Jordan Divison 1
Blama vs Moghayer Al Sarhan

0-0

0-2
Tue 14, Sep-19:59 - Lithuania Cup
Garliava vs Hegelmann Litauen

0-1

0-2
Tue 14, Sep-12:45 - Malaysia Premier League
Kuching FA vs Skuad Projek

1-0

2-0
Tue 14, Sep-06:00 - Mexico Primera Division
Pachuca vs Toluca

1-1

1-2
Tue 14, Sep-02:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Necaxa Women vs Mazatlan FC Women\'s

2-0

3-0
Tue 14, Sep-04:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Club Leon Women\'s vs Pumas UNAM Women\'s

0-0

0-0
Tue 14, Sep-17:00 - Moldova Cup
Real Succes vs Olimp Comrat

0-5

1-8
Tue 14, Sep-17:00 - Moldova Cup
Saxan Ceadir Lunga vs Sporting Trestieni

1-1

2-2
Tue 14, Sep-17:00 - Moldova Cup
Maiak Chirsova vs FC Cahul-2005

0-0

2-4
Tue 14, Sep-17:00 - Moldova Cup
Spartanii Selemet vs Dacia-Buiucani

0-0

0-0
Tue 14, Sep-17:00 - Moldova Cup
FC Cruiz vs FCM Ungheni

1-1

1-4
Tue 14, Sep-17:00 - Moldova Cup
CF Soroca vs Victoria Bardar

0-0

0-1
Tue 14, Sep-17:00 - Moldova Cup
FC Olimpia Balti vs FC Singerei

0-3

1-3
Tue 14, Sep-17:00 - Moldova Cup
Ocnita vs Speranta Drochia

0-2

0-4
Tue 14, Sep-09:00 - Mongolia Premier League
SP Falcons vs UB Mazaalaynuud

2-0

3-1
Tue 14, Sep-12:00 - Mongolia Premier League
Erchim vs BCH Lions

1-0

1-2
Tue 14, Sep-15:00 - Mongolia Premier League
Deren vs Ulaanbaatar City

0-0

3-0
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Southend United vs Aldershot Town

1-1

2-3
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Grimsby Town vs Wrexham

2-1

3-1
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Chesterfield vs Barnet F.C.

2-2

4-2
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Notts County vs Wealdstone FC

2-1

3-2
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Dagenham and Redbridge vs Weymouth

1-2

4-2
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Maidenhead United vs Stockport County

0-1

0-2
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Eastleigh vs Dover Athletic

4-0

4-1
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Solihull Moors vs Torquay United

1-0

2-1
Tue 14, Sep-22:45 - National League
Boreham Wood F.C. vs Halifax Town

2-1

2-2
Tue 14, Sep-22:45 - National League North
Brackley Town vs Darlington

0-1

1-3
Tue 14, Sep-17:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkendija vs FK Shkupi

0-0

0-0
Tue 14, Sep-23:00 - Northern Ireland League Cup
Larne FC vs Limavady United

1-0

4-0
Tue 14, Sep-23:00 - Northern Ireland League Cup
Bangor FC vs Coleraine F.C.

0-4

0-5
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Glentoran FC vs Banbridge Town

4-0

5-0
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Portadown FC vs Newington Youth

0-0

2-0
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Dungannon Swifts vs Armagh City

3-0

3-0
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Cliftonville vs Harland & Wolff Welders

1-0

2-0
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Loughgall FC vs Lisburn Distillery

2-2

6-2
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Institute FC vs Police Service of Northern Ireland FC

2-0

4-3
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Newry City vs Warrenpoint Town

1-1

1-1
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Glenavon FC vs Portstewart

1-0

5-1
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Crusaders FC vs Moyola Park

2-0

5-0
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Carrick Rangers vs Dergview FC

0-0

0-0
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Ballyclare Comrades vs Linfield FC

0-1

0-4
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Annagh United vs Ballymena United F.C.

0-1

2-4
Tue 14, Sep-22:45 - Northern Ireland League Cup
Dundela FC vs Ballinamallard United

0-0

0-0
Tue 14, Sep-01:00 - Paraguayan Cup
Atletico Tembetary vs Presidente Hayes

0-0

2-1
Tue 14, Sep-03:30 - Paraguayan Cup
Sportivo Iteno vs Mariscal Estigarribia

1-0

1-1
Tue 14, Sep-00:30 - Peru Primera Division
Universidad San Martin de Porres vs Universitario de Deportes

0-0

0-2
Tue 14, Sep-19:59 - Portugal Liga Revelacao U23
Sporting Braga(U23) vs Academica Coimbra(U23)

1-0

2-0
Tue 14, Sep-00:15 - Portugal Primera Liga
Desportivo de Tondela vs GD Estoril-Praia

0-2

1-2
Tue 14, Sep-20:30 - Qatar League Division 2
Al Mesaimeer Club vs Al Markhiya

1-2

1-3
Tue 14, Sep-20:30 - Qatar League Division 2
Al Kharaitiyat SC vs Al Waab SC

2-0

3-2
Tue 14, Sep-16:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
FK Kapaz Ganca vs Gabala FC B

0-0

0-0
Tue 14, Sep-17:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Neftchi Baku B vs Sabah FK Baku B

0-1

1-2
Tue 14, Sep-18:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Kesla FK B vs Zaqatala FK

3-1

5-1
Tue 14, Sep-18:00 - Romania - Liga 2
Viitorul Pandurii Targu Jiu vs Hermannstadt

1-1

1-1
Tue 14, Sep-18:00 - Romania - Liga 3
Voluntari B vs Farul Constanta B

0-0

0-2
Tue 14, Sep-18:00 - Romania - Liga 3
Academica Clinceni II vs Steaua Bucuresti II

0-0

1-0
Tue 14, Sep-11:30 - Russia Div 2 Group 2
FC Chita vs Kairat Moskva

1-1

1-1
Tue 14, Sep-16:00 - Russia Div 2 Group 2
FC Tver vs Dinamo St. Petersburg

0-0

0-0
Tue 14, Sep-16:00 - Russia Div 2 Group 2
Baltika-BFU Kaliningrad vs Luki Energiya

1-1

1-2
Tue 14, Sep-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Khimik Dzerzhinsk vs Znamya Truda

2-0

2-1
Tue 14, Sep-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Chertanovo Moscow vs Shinnik Yaroslavl

0-1

1-2
Tue 14, Sep-17:00 - Russia Div 2 Group 2
FK Leningradets vs Zvezda Sint Petersburg

1-0

2-0
Tue 14, Sep-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Olimp-Dolgiye Prudy-2 vs Volna Nizhegorodskaya

0-0

1-1
Tue 14, Sep-18:00 - Russia Div 2 Group 2
Kazanka Moscow vs Dinamo Moscow B

0-0

1-1
Tue 14, Sep-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Torpedo Vladimir vs FK Murom

1-1

2-1
Tue 14, Sep-12:30 - Russia Div 2 Group 3
SKA-Khabarovsk-2 vs FK Khimki Reserve

1-0

3-2
Tue 14, Sep-15:00 - Russia Div 2 Group 3
FC Kolomna vs Rodina Moskva

0-2

2-2
Tue 14, Sep-16:00 - Russia Div 2 Group 3
Arsenal Tula II vs Zenit Penza

1-0

1-0
Tue 14, Sep-16:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Znamya Noginsk vs Saturn

0-0

0-1
Tue 14, Sep-17:00 - Russia Div 2 Group 3
Salyut-Energia Belgorod vs Dinamo Vladivostok

1-0

3-0
Tue 14, Sep-17:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kvant Obninsk vs Peresvet Podolsk

1-2

1-3
Tue 14, Sep-17:30 - Russia Div 2 Group 3
FK Kaluga vs Fakel Voronezh II

1-1

2-1
Tue 14, Sep-19:00 - Russia Div 2 Group 3
Avangard Kursk vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

1-0

2-0
Tue 14, Sep-19:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Zvezda Ryazan vs Sokol Saratov

0-0

0-1
Tue 14, Sep-19:00 - Russia Div 2 Group 3
Saransk vs Metallurg Vidnoye

1-0

3-0
Tue 14, Sep-13:30 - Russia Div 2 Group 4
Dinamo Barnaul vs Torpedo Miass

0-0

0-0
Tue 14, Sep-17:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Irtysh Omsk vs FK Spartak Tuymazy

2-0

3-1
Tue 14, Sep-21:25 - Saudi Arabia Division 1
Al Sahel vs Al Wahda Mecca

0-1

0-1
Tue 14, Sep-19:35 - Saudi Arabia Division 1
Al-Kawkab vs Najran

0-0

0-1
Tue 14, Sep-19:55 - Saudi Arabia Division 1
Al-Jabalain vs Al Khaleej

1-0

1-2
Tue 14, Sep-19:55 - Saudi Arabia Division 1
Al-Ameade vs Al-Shoalah

0-0

1-1
Tue 14, Sep-22:30 - Scotland Bells Challenge Cup
Glasgow Rangers(U21) vs Ayr United FC

0-1

0-3
Tue 14, Sep-22:45 - Scottish League One
Airdrieonians vs Alloa Athletic

1-0

2-1
Tue 14, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Slovan Sabinov vs MFK Zemplin Michalovce

0-2

0-4
Tue 14, Sep-18:15 - Slovakia Cup
FC Pata vs Spartak Trnava

0-3

0-4
Tue 14, Sep-19:00 - South Africa Premier League
AmaZulu vs Supersport United

0-0

0-0
Tue 14, Sep-14:00 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs Adelaide Olympic

0-0

0-0
Tue 14, Sep-15:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Salisbury Inter Women\'s vs Adelaide University Women\'s

1-0

5-0
Tue 14, Sep-00:00 - Spanish Primera Division
Granada CF vs Real Betis

0-1

1-2
Tue 14, Sep-21:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Hassleholms IF vs IFK Karlshamn

2-0

3-0
Tue 14, Sep-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Mellersta
Falkenbergs FF(U21) vs GAIS(U21)

2-0

3-0
Tue 14, Sep-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Mellersta
Hacken(U21) vs Varbergs BoIS(U21)

1-0

2-0
Tue 14, Sep-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Mellersta
Norrby IF(U21) vs Orgryte(U21)

0-0

3-1
Tue 14, Sep-18:30 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
Halmstads(U21) vs Mjallby AIF(U21)

0-0

1-1
Tue 14, Sep-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
Landskrona BoIS(U21) vs Kalmar FF(U21)

2-0

3-0
Tue 14, Sep-21:00 - Sweden Superettan
Helsingborgs IF vs Trelleborgs FF

0-0

1-1
Tue 14, Sep-22:00 - Switzerland Challenge League
FC Thun vs Stade Lausanne Ouchy

0-0

1-0
Tue 14, Sep-21:00 - Turkey 2 Ligi A
BB Erzurumspor vs Umraniyespor

0-1

0-2
Tue 14, Sep-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Bandirmaspor vs Eyupspor

0-1

1-2
Tue 14, Sep-20:45 - UEFA Champions League
Sevilla vs Red Bull Salzburg

1-1

1-1
Tue 14, Sep-20:45 - UEFA Champions League
Young Boys vs Manchester United

0-1

2-1
Tue 14, Sep-23:00 - UEFA Champions League
Villarreal vs Atalanta

1-1

2-2
Tue 14, Sep-23:00 - UEFA Champions League
Malmo FF vs Juventus

0-3

0-3
Tue 14, Sep-23:00 - UEFA Champions League
Lille OSC vs VfL Wolfsburg

0-0

0-0
Tue 14, Sep-23:00 - UEFA Champions League
Dynamo Kyiv vs SL Benfica

0-0

0-0
Tue 14, Sep-23:00 - UEFA Champions League
Chelsea FC vs Zenit St.Petersburg

0-0

1-0
Tue 14, Sep-23:00 - UEFA Champions League
Barcelona vs Bayern Munich

0-1

0-3
Tue 14, Sep-13:30 - UEFA Youth League U19
Sevilla(U19) vs Red Bull Salzburg(U19)

2-0

2-0
Tue 14, Sep-16:00 - UEFA Youth League U19
Chelsea(U19) vs Zenit St.Petersburg(U19)

0-1

3-1
Tue 14, Sep-16:00 - UEFA Youth League U19
Lille(U19) vs Wolfsburg(U19)

1-0

2-0
Tue 14, Sep-16:00 - UEFA Youth League U19
Young Boys(U19) vs Manchester United(U19)

0-1

0-1
Tue 14, Sep-17:00 - UEFA Youth League U19
Malmo FF(U19) vs Juventus(U19)

1-2

2-2
Tue 14, Sep-17:00 - UEFA Youth League U19
Dynamo Kyiv(U19) vs Benfica(U19)

1-0

4-0
Tue 14, Sep-18:00 - UEFA Youth League U19
Barcelona(U19) vs Bayern Munich(U19)

1-0

2-0
Tue 14, Sep-18:00 - UEFA Youth League U19
Villarreal(U19) vs Atalanta(U19)

1-0

2-0
Tue 14, Sep-15:15 - Uzbekistan Professional Football League
Kuruvchi Kokand Qoqon vs Mashal Muborak

2-1

2-2
Tue 14, Sep-03:00 - Venezuela Segunda Division
Academia Rey vs Titanes FC

0-0

0-0
Tue 14, Sep-15:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs Perth Glory FC Am

1-0

2-1
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.