Football Results for Sun 27, Oct 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 27, Oct 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 27, Oct-13:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
North Korea Women\'s(U19) vs Australia Women\'s(U19)

2-1

5-1
Sun 27, Oct-16:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Thailand Women\'s(U19) vs Viet Nam Women\'s (U19)

0-0

0-2
Sun 27, Oct-16:00 - Albania Super league
Luftetari Gjirokaster vs KF Tirana

0-2

0-3
Sun 27, Oct-16:00 - Albania Super league
KF Laci vs Vllaznia Shkoder

1-0

3-0
Sun 27, Oct-16:00 - Albania Super league
KS Bylis vs Teuta Durres

0-0

0-0
Sun 27, Oct-17:00 - Andorra Super league
Inter Club D\'Escaldes vs UE Santa Coloma

0-1

1-1
Sun 27, Oct-21:00 - Andorra Super league
FC Santa Coloma vs UE Engordany

0-1

0-1
Sun 27, Oct-15:00 - Andorra Super league
CE Carroi vs Atletic Escaldes

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:00 - Andorra Super league
FC Ordino vs UE Sant Julia

0-1

1-3
Sun 27, Oct-20:30 - Angola Girabola League
Primeiro 1 de Agosto vs Estrela Clube 1 de Maio

0-1

3-1
Sun 27, Oct-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Libolo vs Interclube Luanda

1-0

1-0
Sun 27, Oct-18:30 - Angola Girabola League
Desportivo Huila vs Sagrada Esperanca

0-0

0-0
Sun 27, Oct-18:30 - Angola Girabola League
Academica Lobito vs Cuando Cubango

1-0

1-0
Sun 27, Oct-19:00 - Angola Girabola League
Benfica Lubango vs Santa Rita FC

2-1

2-1
Sun 27, Oct-16:00 - Armenia Premier League
Ararat Yerevan vs FC Pyunik

1-1

4-2
Sun 27, Oct-11:00 - Australia League A
Western United FC vs Melbourne City

0-1

1-2
Sun 27, Oct-09:00 - Australia League A
Wellington Phoenix vs Perth Glory FC

0-2

1-2
Sun 27, Oct-13:30 - Austria Erste Division
Floridsdorfer AC vs SK Austria Klagenfurt

0-0

0-2
Sun 27, Oct-19:59 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs Rapid Wien

2-1

3-2
Sun 27, Oct-17:30 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs LASK Linz

0-1

0-1
Sun 27, Oct-17:30 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs FC Trenkwalder Admira

0-1

2-2
Sun 27, Oct-13:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Vorderland Women\'s vs Sudburgenland Women\'s

1-0

2-1
Sun 27, Oct-18:00 - Austrian Frauen Bundesliga
SV Horn Women\'s vs Sturm Graz/Stattegg Women\'s

0-2

0-4
Sun 27, Oct-19:00 - Austrian Regionalliga East
Trenkwalder Admira Amateure vs FCM Traiskirchen

0-0

0-1
Sun 27, Oct-17:30 - Austrian Regionalliga West
SV Seekirchen vs SV Austria Salzburg

1-1

3-2
Sun 27, Oct-18:00 - Austrian Regionalliga West
RW Rankweil vs VfB Hohenems

1-0

1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Austrian Regionalliga West
SC Rothis vs Langenegg

1-1

2-3
Sun 27, Oct-19:59 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs BATE Borisov

0-1

2-2
Sun 27, Oct-18:00 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs FC Torpedo Zhodino

0-0

0-0
Sun 27, Oct-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women\'s vs Isloch RGUOR Minsk Women\'s

0-0

0-0
Sun 27, Oct-18:00 - Belgian First Amateur Division
Royal FC Liege vs Rupel Boom

0-2

2-3
Sun 27, Oct-21:00 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Gent

0-0

0-0
Sun 27, Oct-17:30 - Belgian Jupiler League
Club Brugge vs Standard Liege

0-1

1-1
Sun 27, Oct-23:00 - Belgian Jupiler League
Red Star Waasland-Beveren vs KV Mechelen

0-1

1-3
Sun 27, Oct-19:00 - Belgium - 2e Klasse
Excelsior Virton vs Roeselare

2-2

3-2
Sun 27, Oct-17:30 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs FK Sarajevo

0-1

1-1
Sun 27, Oct-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Borac Banja Luka vs FK Tuzla City

1-0

2-0
Sun 27, Oct-23:00 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Vitoria Salvador BA

0-1

1-2
Sun 27, Oct-18:00 - Brazil Copa Paulista
Mirassol vs XV de Piracicaba

2-2

2-2
Sun 27, Oct-21:00 - Brazil National Football Tournament U20
Cruzeiro Youth vs Palmeiras Youth

1-0

1-0
Sun 27, Oct-19:59 - CAF Confederation Cup
ASC Kara vs Enugu Rangers International

1-1

2-1
Sun 27, Oct-19:59 - CAF Confederation Cup
Horoya AC vs Bandari FC

2-2

4-2
Sun 27, Oct-19:59 - CAF Confederation Cup
Cano Sport vs Zanaco

0-1

1-3
Sun 27, Oct-21:00 - CAF Confederation Cup
Al Nasr Benghazi vs Proline FC

1-1

2-2
Sun 27, Oct-21:00 - CAF Confederation Cup
F.C. Nouadhibou vs Triangle FC

0-0

2-0
Sun 27, Oct-17:00 - CAF Confederation Cup
Young Africans vs Pyramids FC

0-1

1-2
Sun 27, Oct-17:00 - CAF Confederation Cup
Kampala City Council(KCCA) vs Paradou AC

0-0

0-0
Sun 27, Oct-17:00 - CAF Confederation Cup
UD Songo vs Bidvest Wits

1-1

1-2
Sun 27, Oct-17:00 - CAF Confederation Cup
Green Eagles vs Hassania Agadir

1-0

1-1
Sun 27, Oct-17:15 - CAF Confederation Cup
Gor Mahia vs Daring Club Motema Pembe

0-0

1-1
Sun 27, Oct-15:30 - CAF Confederation Cup
Fosa Juniors vs Renaissance Sportive de Berkane

1-0

2-0
Sun 27, Oct-16:00 - CAF Confederation Cup
Cote d\'Or vs Al Masry

0-2

0-4
Sun 27, Oct-18:30 - CAF Confederation Cup
Elect-Sport vs Djoliba

0-0

0-1
Sun 27, Oct-19:00 - CAF Confederation Cup
Enyimba International vs TS Galaxy

1-0

2-0
Sun 27, Oct-19:00 - CAF Confederation Cup
Asante Kotoko FC vs San Pedro

0-0

1-0
Sun 27, Oct-17:00 - Cameroon MTN Elite One
UMS de Loum vs Avion Academy


0-1
Sun 27, Oct-17:00 - Cameroon MTN Elite One
AS Fortuna Mfou vs Stade Renard de Melong


2-0
Sun 27, Oct-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Union Douala vs Bamboutos


1-3
Sun 27, Oct-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Feutcheu FC vs Eding Sport FC

1-0

3-1
Sun 27, Oct-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Colombe FC vs Tonnerre Kalara Yaounde

0-0

0-0
Sun 27, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Sao Paulo vs Atletico Mineiro (MG)

0-0

2-0
Sun 27, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Paranaense vs Goias

0-1

4-1
Sun 27, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs Botafogo (RJ)

1-0

3-0
Sun 27, Oct-00:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Santos

0-0

0-0
Sun 27, Oct-00:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ceara vs Vasco da Gama(RJ)

0-1

1-1
Sun 27, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Esporte Clube Bahia vs Internacional (RS)

0-0

2-3
Sun 27, Oct-02:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Chapecoense SC

0-1

1-1
Sun 27, Oct-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs Fortaleza

0-0

1-1
Sun 27, Oct-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Hubei Huachuang FC vs Inner Mongolia Caoshangfei F.C.


0-3
Sun 27, Oct-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiading Boji FC vs Xi\'an Daxing Chongde

1-0

2-0
Sun 27, Oct-11:30 - Chinese Super League
Tianjin TianHai vs Beijing Renhe

0-2

2-2
Sun 27, Oct-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou Evergrande Taobao FC vs HeNan JianYe

0-2

2-2
Sun 27, Oct-15:35 - Chinese Super League
Jiangsu Suning FC vs Shandong Luneng

0-0

1-1
Sun 27, Oct-15:35 - Chinese Super League
Shanghai SIPG F.C. vs Dalian Yifang

2-0

3-0
Sun 27, Oct-22:00 - Club Friendly
Internacional (RS) B vs Bage RS

1-0

2-1
Sun 27, Oct-22:30 - Club Friendly
Uniclinic Atletico Cearense CE vs Caucaia

0-0

1-2
Sun 27, Oct-17:30 - Club Friendly
Hauts Lyonnais vs Lyon Duchere

0-0

0-0
Sun 27, Oct-15:30 - Club Friendly
Juventus Women\'s vs Fiorentina Women\'s

1-0

2-0
Sun 27, Oct-21:00 - Costa Rica Primera Division
Deportivo Saprissa vs Herediano

2-0

2-1
Sun 27, Oct-21:00 - Costa Rica Primera Division
Alajuelense vs Cartagines Deportiva SA

1-1

1-1
Sun 27, Oct-06:00 - Costa Rica Primera Division
Perez Zeledon vs AD San Carlos

2-0

3-0
Sun 27, Oct-20:30 - Croatia - 1. Division
Dinamo Zagreb vs NK Osijek

1-0

1-0
Sun 27, Oct-18:00 - Croatia - 1. Division
Istra 1961 vs NK Lokomotiva Zagreb

0-0

0-2
Sun 27, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division
Rudes vs Hrvatski Dragovoljac

1-1

1-1
Sun 27, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division
Hajduk Split B vs NK Radnik Sesvete

0-1

3-1
Sun 27, Oct-16:00 - Croatia - 2. Division
NK Croatia Zmijavci vs Dinamo Zagreb B

0-0

1-0
Sun 27, Oct-16:00 - Croatia U19
NK Osijek (U19) vs Varteks Varazdin U19

0-0

0-1
Sun 27, Oct-19:00 - Cyprus 1 Division
AEK Larnaca vs E.N.Paralimni

1-3

4-4
Sun 27, Oct-21:00 - Cyprus 1 Division
Doxa Katokopias vs Anorthosis Famagusta FC

0-2

0-6
Sun 27, Oct-16:30 - Cyprus 2 Division
Onisilos Sotiras vs Ermis Aradippou


1-1
Sun 27, Oct-17:30 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs FK Banik Sokolov

0-0

3-0
Sun 27, Oct-18:00 - Czech Republic 2. Liga
Hradec Kralove vs Prostejov

0-1

1-2
Sun 27, Oct-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Slavia Prague B vs Sparta Praha B

1-1

1-2
Sun 27, Oct-13:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Plzen B vs FC Pisek

0-0

1-0
Sun 27, Oct-17:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Rakovnik vs Stechovice

0-4

1-6
Sun 27, Oct-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Hradec Kralove B vs Slovan Velvary

1-0

1-0
Sun 27, Oct-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Chlumec nad Cidlinou vs Jiskra Usti nad Orlici

0-0

3-0
Sun 27, Oct-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Dukla Praha B vs FC Bohemians 1905 B

0-3

0-5
Sun 27, Oct-17:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Brozany vs Slovan Liberec II

0-0

1-0
Sun 27, Oct-17:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
SK Sokol Zapy vs Jablonec B

1-2

1-3
Sun 27, Oct-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs Slavia Praha

0-1

0-1
Sun 27, Oct-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Ceske Budejovice vs MFK Karvina

2-0

3-0
Sun 27, Oct-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs Slovan Liberec

0-1

1-3
Sun 27, Oct-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slavia Praha Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

2-1

3-2
Sun 27, Oct-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Dukla Praha Women\'s vs Synot Slovacko Women\'s

1-1

1-1
Sun 27, Oct-13:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Unicov vs Viktoria Otrokovice

1-0

3-1
Sun 27, Oct-13:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Velke Mezirici vs Slovan Rosice

1-1

2-2
Sun 27, Oct-13:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs Frydek-Mistek

0-1

0-4
Sun 27, Oct-13:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Blansko vs 1. SC Znojmo

0-0

2-0
Sun 27, Oct-13:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Zlin B vs Odra Petrkovice

0-1

0-3
Sun 27, Oct-17:00 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs FC Nordsjaelland

2-0

3-1
Sun 27, Oct-17:00 - Danish SAS Ligaen
Lyngby vs AC Horsens

0-1

2-1
Sun 27, Oct-21:00 - Danish SAS Ligaen
Sonderjyske vs Aalborg BK

1-0

1-3
Sun 27, Oct-15:00 - Danish SAS Ligaen
Hobro I.K. vs Silkeborg IF

1-1

1-1
Sun 27, Oct-19:00 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs Randers FC

3-2

5-2
Sun 27, Oct-16:45 - Denmark - 1. Division
FC Roskilde vs Naestved

1-0

4-0
Sun 27, Oct-17:00 - Denmark - 1. Division
Nykobing FC vs Viborg

0-2

1-2
Sun 27, Oct-13:30 - Denmark - 2. Division Groupe A
Avarta vs Skovshoved

1-0

2-1
Sun 27, Oct-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Slagelse B&I vs BK Frem

1-1

2-3
Sun 27, Oct-18:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
AB Gladsaxe vs Brabrand IF

2-0

2-0
Sun 27, Oct-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aarhus 1900 Women\'s vs IF Lyseng Women\'s

0-3

1-3
Sun 27, Oct-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Herlufsholm GF Women\'s

1-1

1-1
Sun 27, Oct-19:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Fortuna Hjorring B Women\'s vs Aalborg BK Women\'s

0-1

0-1
Sun 27, Oct-16:00 - Denmark Youth U19
Brondby(U19) vs Midtjylland(U19)


3-0
Sun 27, Oct-19:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Orense SC vs Santo Domingo

2-1

3-2
Sun 27, Oct-19:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs Manta FC

0-1

2-1
Sun 27, Oct-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs Olmedo Riobamba

1-2

1-4
Sun 27, Oct-00:30 - Ecuador Copa Pilsener A
CD El Nacional vs Independiente Del Valle

2-0

4-2
Sun 27, Oct-00:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Club Sport Emelec

1-1

1-1
Sun 27, Oct-03:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Liga Deportiva Universitaria

0-0

1-0
Sun 27, Oct-01:15 - El Salvador Primera Division
Jocoro FC vs Aguila

0-1

2-2
Sun 27, Oct-04:30 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Independiente San Vicente

2-0

3-1
Sun 27, Oct-19:00 - England FA Women Super League
Bristol City Women\'s vs Tottenham Hotspur Women\'s

1-0

1-2
Sun 27, Oct-19:00 - England FA Women Super League
West Ham United Women\'s vs Chelsea FC Women\'s

0-0

1-3
Sun 27, Oct-16:30 - England FA Women Super League
Everton FC Women\'s vs Brighton & H.A. Women\'s

0-0

2-0
Sun 27, Oct-16:30 - England FA Women Super League
Manchester United Women\'s vs Reading Women\'s

1-0

2-0
Sun 27, Oct-18:00 - England FA Women Super League
Birmingham Women\'s vs Liverpool Women\'s

1-0

2-0
Sun 27, Oct-18:30 - England FA Women Super League
Arsenal Women\'s vs Manchester City Women\'s

1-0

1-0
Sun 27, Oct-16:00 - England Ladies Premier League
Aston Villa Women\'s vs Durham Wildcats Women\'s

0-1

1-1
Sun 27, Oct-18:00 - England Ladies Premier League
Blackburn Rovers Women\'s vs Coventry Women\'s

1-1

2-2
Sun 27, Oct-18:00 - England Ladies Premier League
London Bees Women\'s vs Crystal Palace Women\'s

0-1

2-3
Sun 27, Oct-18:00 - England Ladies Premier League
Sheffield United Women\'s vs Charlton Athletic Women\'s

1-2

2-2
Sun 27, Oct-18:00 - England Ladies Premier League
London City Lionesses Women\'s vs Lewes Women\'s

1-0

3-0
Sun 27, Oct-16:00 - England The Championship
Swansea City vs Cardiff City

1-0

1-0
Sun 27, Oct-17:30 - England The Championship
Bristol City vs Wigan Athletic

1-1

2-2
Sun 27, Oct-18:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Nottingham Forest Women\'s vs Hull City Women\'s


5-2
Sun 27, Oct-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Cardiff City Women\'s vs Hounslow Women\'s


6-1
Sun 27, Oct-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Keynsham Town Women\'s vs Chichester City Women\'s

1-1

2-1
Sun 27, Oct-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Milton Keynes Dons Women\'s vs Crawley Wasps Women\'s


0-2
Sun 27, Oct-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Oxford United Women\'s vs Gillingham Women\'s

0-0

1-2
Sun 27, Oct-20:30 - English Premier League
Norwich City vs Manchester United

0-2

1-3
Sun 27, Oct-20:30 - English Premier League
Liverpool vs Tottenham Hotspur

0-1

2-1
Sun 27, Oct-20:30 - English Premier League
Arsenal vs Crystal Palace

2-1

2-2
Sun 27, Oct-18:00 - English Premier League
Newcastle vs Wolves

1-0

1-1
Sun 27, Oct-15:00 - Estonia Esi Liiga
JK Tallinna Kalev II vs Vaprus Parnu

0-1

2-3
Sun 27, Oct-15:00 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs Parnu JK

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs Viimsi MRJK

0-1

3-1
Sun 27, Oct-17:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Flora Tallinn vs Paide Linnameeskond

0-0

1-0
Sun 27, Oct-00:00 - FIFA U17 World Championship
Brazil(U17) vs Canada(U17)

2-0

4-1
Sun 27, Oct-00:00 - FIFA U17 World Championship
Nigeria(U17) vs Hungary(U17)

1-2

4-2
Sun 27, Oct-03:00 - FIFA U17 World Championship
Ecuador(U17) vs Australia(U17)

2-0

2-1
Sun 27, Oct-03:00 - FIFA U17 World Championship
New Zealand(U17) vs Angola(U17)

0-1

1-2
Sun 27, Oct-20:30 - Finland Veikkausliga
HJK Helsinki vs IFK Mariehamn

1-0

1-1
Sun 27, Oct-19:00 - Finland Ykkonen
KPV vs TPS Turku

0-1

0-3
Sun 27, Oct-17:45 - French Feminines D1
Marseille Women\'s vs Paris Saint Germain Women\'s

0-3

0-5
Sun 27, Oct-19:59 - French Le Championnat Ligue 1
Saint-Etienne vs Amiens SC

1-0

2-2
Sun 27, Oct-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Rennes FC vs Toulouse

2-1

3-2
Sun 27, Oct-19:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Italy Futsal vs Hungary Futsal

2-0

4-1
Sun 27, Oct-19:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Germany Futsal vs Latvia Futsal

0-3

2-7
Sun 27, Oct-20:30 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
North Macedonia Futsal vs Ukraine Futsal

0-4

1-5
Sun 27, Oct-19:59 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Finland Futsal vs Georgia Futsal

2-1

5-2
Sun 27, Oct-22:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Portugal Futsal vs Czech Republic Futsal

2-1

4-1
Sun 27, Oct-22:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
England Futsal vs Belarus Futsal

0-2

2-5
Sun 27, Oct-23:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Poland Futsal vs Spain Futsal

1-2

1-4
Sun 27, Oct-23:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Kosovo Futsal vs Slovenia Futsal

1-1

1-7
Sun 27, Oct-14:00 - Georgia Primera Division
FC Metalurgi Rustavi vs Torpedo Kutaisi

1-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Georgia Primera Division
FC Saburtalo Tbilisi vs Dinamo Tbilisi

0-0

0-0
Sun 27, Oct-18:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Dila Gori

0-0

1-0
Sun 27, Oct-17:00 - German 3. Liga
SG Sonnenhof Grobaspach vs Eintracht Braunschweig

1-2

1-3
Sun 27, Oct-16:00 - German 3. Liga
Chemnitzer vs FC Kaiserslautern

3-1

3-1
Sun 27, Oct-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs Nurnberg (U17)


0-1
Sun 27, Oct-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf(U17) vs Schalke 04 (U17)

0-1

0-3
Sun 27, Oct-21:00 - German Bundesliga
Monchengladbach vs Eintracht Frankfurt

2-0

4-2
Sun 27, Oct-18:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs Augsburg

0-0

0-0
Sun 27, Oct-16:30 - German Bundesliga 2
FC Nurnberg vs SSV Jahn Regensburg

1-0

1-1
Sun 27, Oct-16:30 - German Bundesliga 2
VfL Osnabruck vs Greuther Furth

0-0

0-0
Sun 27, Oct-16:30 - German Bundesliga 2
1. FC Heidenheim 1846 vs St. Pauli

0-0

1-0
Sun 27, Oct-17:00 - German Frauen Bundesliga
Duisburg Women\'s vs FFC Frankfurt Women\'s

1-1

1-2
Sun 27, Oct-17:00 - German Frauen Bundesliga
Koln Women\'s vs SC Freiburg Women\'s

1-1

2-4
Sun 27, Oct-17:00 - German Frauen Bundesliga
FF USV Jena Women\'s vs Bayern Munich Women\'s

0-2

0-3
Sun 27, Oct-17:00 - German Frauen Bundesliga
Hoffenheim Women\'s vs SC Sand Women\'s

1-0

1-0
Sun 27, Oct-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hertha BSC Berlin U19 vs RB Leipzig(U19)

2-0

2-1
Sun 27, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Kickers Offenbach U19 vs 1. FC Heidenheim(U19)

0-2

0-3
Sun 27, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs FC Kaiserslautern (U19)

1-0

2-0
Sun 27, Oct-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Karlsruher SC (U19) vs Mainz(U19)

0-1

0-3
Sun 27, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs Monchengladbach(U19)

1-1

1-2
Sun 27, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Schalke 04 (U19) vs Fortuna Dusseldorf U19

1-0

1-1
Sun 27, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Bayer 04 Leverkusen U19 vs Bochum(U19)

2-1

3-1
Sun 27, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Preuben Munster U19 vs Dortmund(U19)

2-1

2-4
Sun 27, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Viktoria Koln(U19) vs Wuppertaler SV(U19)

0-0

4-0
Sun 27, Oct-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner FC Dynamo vs ZFC Meuselwitz

1-0

2-0
Sun 27, Oct-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemie Leipzig vs VfB Auerbach

1-0

2-0
Sun 27, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nordost
SV Babelsberg 03 vs Energie Cottbus

0-1

0-1
Sun 27, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs FC Hansa Luneburg

2-1

3-2
Sun 27, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eintracht Norderstedt vs Drochtersen/Assel

0-0

0-1
Sun 27, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
HSC Hannover vs Holstein Kiel B

0-0

1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Germany - Regionalliga Nord
BSV Rehden vs Heider SV

2-1

5-1
Sun 27, Oct-18:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs Monchengladbach AM.

0-0

2-1
Sun 27, Oct-14:00 - Germany Women Division 2
SV Meppen Women\'s vs Hoffenheim Women\'s B

1-0

2-0
Sun 27, Oct-14:00 - Germany Women Division 2
FFC Frankfurt B Women\'s vs Wolfsburg B Women\'s

0-0

0-0
Sun 27, Oct-14:00 - Germany Women Division 2
Bayern Munich Women\'s B vs Saarbrucken Women\'s

0-0

1-0
Sun 27, Oct-16:00 - Greece Football League
Olympiakos Volos vs Ierapetra

1-1

2-1
Sun 27, Oct-17:00 - Greece Football League
Egaleo AO Athens vs Niki Volos

1-0

2-0
Sun 27, Oct-17:00 - Greece Football League
Ionikos vs Ialysos

0-0

1-0
Sun 27, Oct-17:00 - Greece Football League
Diagoras Rodos vs Kalamata AO

1-0

2-0
Sun 27, Oct-17:00 - Greece Football League
Thesprotos vs Triglia

1-0

3-0
Sun 27, Oct-19:00 - Greece Super League 1
Atromitos Athens vs Panionios

3-0

4-0
Sun 27, Oct-19:15 - Greece Super League 1
Aris Salonica vs Panaitolikos Agrinio

2-0

2-0
Sun 27, Oct-17:00 - Greece Super League 1
Panathinaikos vs AEL Larisa

0-1

1-2
Sun 27, Oct-21:30 - Greece Super League 1
Olympiakos Piraeus vs AEK Athens

1-0

2-0
Sun 27, Oct-16:45 - Greece Super League 2
Chania Kissamikos vs Apollon Smirnis

0-0

0-1
Sun 27, Oct-17:00 - Greece Super League 2
Apollon Pontou vs Doxa Dramas

0-0

0-1
Sun 27, Oct-17:00 - Greece Super League 2
Kerkyra vs Panachaiki

0-1

0-2
Sun 27, Oct-13:00 - Greece U19
OFI Crete(U19) vs Xanthi(U19)

0-0

0-0
Sun 27, Oct-17:00 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs AEL Larisa U19

4-0

6-0
Sun 27, Oct-17:00 - Greece U19
Volos NFC(U19) vs PAOK Saloniki(U19)

0-1

1-3
Sun 27, Oct-21:30 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Deportivo Sanarate

0-0

0-2
Sun 27, Oct-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs Club Comunicaciones

0-3

1-3
Sun 27, Oct-01:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Municipal vs CD Puerto de Iztapa

1-0

1-1
Sun 27, Oct-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs CSyD Mixco

1-0

3-0
Sun 27, Oct-19:45 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs Feyenoord Rotterdam

4-0

4-0
Sun 27, Oct-17:30 - Holland Eredivisie
PSV Eindhoven vs AZ Alkmaar

0-2

0-4
Sun 27, Oct-17:30 - Holland Eredivisie
Sparta Rotterdam vs FC Utrecht

1-2

1-2
Sun 27, Oct-15:15 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs FC Groningen

1-0

1-1
Sun 27, Oct-01:00 - Honduras Liga Nacional
Marathon vs CD Vida

0-0

0-0
Sun 27, Oct-05:00 - Honduras Liga Nacional
UPNFM vs Platense

0-0

1-0
Sun 27, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
South China vs Hong Kong FC

0-0

0-2
Sun 27, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Shatin SA vs Resources Capital FC

0-1

2-1
Sun 27, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Wing Yee FT vs North District FC

1-0

1-0
Sun 27, Oct-16:30 - HongKong 1st Division League
Eastern District SA vs Wong Tai Sin District RSC

2-0

3-3
Sun 27, Oct-09:30 - HongKong 1st Division League
King Fung vs Metro Gallery

2-0

3-0
Sun 27, Oct-09:30 - HongKong 1st Division League
Hoi King SA vs Citizen

2-0

5-1
Sun 27, Oct-11:30 - HongKong 2 Division League
Double Flower FA vs Kwong Wah AA


3-2
Sun 27, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Sparta Rotterdam Mutual FC vs Lucky Mile FC

1-1

2-2
Sun 27, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Fu Moon FC vs Kowloon City

1-3

1-7
Sun 27, Oct-10:30 - HongKong Sapling Cup
Southern District vs Happy Valley

1-0

1-0
Sun 27, Oct-13:30 - HongKong Sapling Cup
Eastern A.A Football Team vs Kitchee

1-0

2-1
Sun 27, Oct-16:30 - Hungary NB ?
Soroksar vs Budaorsi SC

0-1

0-3
Sun 27, Oct-16:30 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs ETO Gyori FC

1-0

3-0
Sun 27, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Gyirmot SE vs Vasas

1-1

2-1
Sun 27, Oct-19:59 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs Kazincbarcika

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Szombathelyi Haladas vs Nyiregyhaza Spartacus FC

0-1

1-3
Sun 27, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Duna Aszfalt TVSE

2-0

5-0
Sun 27, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Aqvital FC Csakvar vs Bekescsaba

0-0

1-0
Sun 27, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Budafoki MTE vs Vac-Dunakanyar

0-0

2-0
Sun 27, Oct-20:15 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Ferencvarosi TC

0-1

1-2
Sun 27, Oct-16:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Ferencvarosi TC Women\'s vs MTK Hungaria Women\'s

1-0

3-1
Sun 27, Oct-16:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Astra Hungary Women\'s vs Diosgyori VTK Women\'s

1-1

2-1
Sun 27, Oct-18:00 - India Super League
Chennaiyin FC vs Mumbai City

0-0

0-0
Sun 27, Oct-12:30 - Indonesia Liga 1
Kalteng Putra vs Persela Lamongan

2-0

2-0
Sun 27, Oct-15:30 - Indonesia Liga 1
Bali United FC vs Barito Putera

2-1

3-2
Sun 27, Oct-21:00 - Israel Premier League
Sektzia Nes Tziona vs Hapoel Hadera

1-1

2-2
Sun 27, Oct-22:15 - Israel Premier League
Bnei Yehuda Tel Aviv vs Beitar Jerusalem

0-1

0-2
Sun 27, Oct-16:30 - Israel State League
Maccabi Tamra vs Hapoel Asi Gilboa

0-1

1-2
Sun 27, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera
Chievo Youth vs Napoli Youth

0-0

1-1
Sun 27, Oct-13:30 - Italian Campionato Primavera
Cagliari Youth vs Lazio Youth

1-1

3-1
Sun 27, Oct-21:00 - Italian Serie A
AS Roma vs AC Milan

1-0

2-1
Sun 27, Oct-23:45 - Italian Serie A
Fiorentina vs Lazio

1-1

1-2
Sun 27, Oct-15:30 - Italian Serie A
Bologna vs Sampdoria

0-0

2-1
Sun 27, Oct-18:00 - Italian Serie A
Torino vs Cagliari

0-1

1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Italian Serie A
Atalanta vs Udinese

3-1

7-1
Sun 27, Oct-18:00 - Italian Serie A
Spal vs Napoli

1-1

1-1
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1A
Como vs Calcio Lecco

1-0

1-1
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1A
Albinoleffe vs Alessandria

0-1

4-1
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1A
Novara Calcio vs Pistoiese

0-0

0-0
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1A
Juventus(U23) vs US Pergolettese

0-0

1-0
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1A
Robur Siena S.S.D. vs Pro Vercelli

1-2

1-2
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1A
Pro Patria vs Carrarese

2-1

2-3
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1A
Arezzo vs Giana Erminio

1-0

2-0
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1A
US Pianese vs Olbia

0-0

2-2
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1A
Gozzano vs Pontedera

1-1

2-2
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1B
Rimini vs Fermana

0-0

0-1
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1B
Vis Pesaro vs Gubbio

0-0

0-1
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1B
Arzignano Valchiampo vs FeralpiSalo

0-1

1-2
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1B
Modena vs Reggio Audace

0-1

0-1
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1B
Sambenedettese vs Vicenza

0-1

0-3
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1B
Ravenna vs Cesena

1-0

1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1B
Alto Adige/Sudtirol vs USD Virtus Verona

1-0

1-0
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1C
U.S. Catanzaro 1929 vs Rende Calcio 1968

1-1

1-1
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1C
Teramo vs Casertana F.C.

2-1

4-3
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1C
S.S. Monopoli 1966 vs S.S.D. Potenza Calcio

1-0

3-0
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1C
Vibonese vs Ternana

1-0

1-1
Sun 27, Oct-20:30 - Italy C1C
A.S. Bisceglie Calcio 1913 vs Virtus Francavilla

0-1

0-1
Sun 27, Oct-23:45 - Italy C1C
Cavese vs FC Rieti

0-1

0-2
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1C
Catania vs FC Bari 1908

0-0

0-0
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1C
Avellino vs Urbs Reggina 1914

0-0

1-2
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1C
A.S. Viterbese Castrense vs Sicula Leonzio

1-0

2-0
Sun 27, Oct-18:00 - Italy C1C
Picerno vs Paganese Calcio 1926

2-0

2-0
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Lucchese vs Fossano Calcio

1-0

2-0
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
US Caratese vs Pro Sesto

0-0

0-0
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Real Forte Querceta vs Savona

1-0

2-1
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Roccella vs Castrovillari


1-1
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
ACD Nardo vs Foggia


0-1
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Ciliverghe Mazzano vs Sammaurese


2-0
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Scandicci vs Grosseto


2-1
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Citta di Fasano vs Fidelis Andria


3-2
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Ostia Mare vs Budoni


3-1
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Inveruno vs Caravaggio


0-2
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
Bastia Calcio vs San Donato Tavarnelle


0-1
Sun 27, Oct-16:30 - Italy Serie D
ASD Grassina vs Aglianese

3-2

4-2
Sun 27, Oct-08:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Suzuka Unlimited

3-1

5-3
Sun 27, Oct-08:00 - Japan Football League
MIO Biwako Shiga vs Tegevajaro Miyazaki

0-0

1-0
Sun 27, Oct-08:00 - Japan Football League
Ryutsu Keizai Dragons vs Veertien Kuwana

0-1

0-5
Sun 27, Oct-08:00 - Japan Football League
Nara Club vs Imabari FC

1-1

1-1
Sun 27, Oct-08:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs Honda Lock SC

1-0

4-1
Sun 27, Oct-08:00 - Japan Football League
Osaka FC vs Matsue City FC

0-0

1-0
Sun 27, Oct-08:00 - Japan Football League
Reinmeer Aomori F.C. vs Tokyo Musashino City FC

0-0

0-1
Sun 27, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
INAC Kobe Leonessa Women\'s vs JEF United Ichihara Women\'s

1-0

1-0
Sun 27, Oct-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Urawa Reds Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s

0-0

0-1
Sun 27, Oct-10:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
NTV Beleza Women\'s vs Nagano Parceiro Women\'s

2-0

4-1
Sun 27, Oct-05:30 - Japan Youth Sahara Cup
Urawa Red Diamonds Am vs Nagoya Grampus Eight Am

0-3

2-4
Sun 27, Oct-05:30 - Japan Youth Sahara Cup
Sagan Tosu Am vs Sanfrecce Hiroshima Am

0-1

1-3
Sun 27, Oct-08:30 - Japan Youth Sahara Cup
Omiya Ardija Am vs Vissel Kobe Am

0-2

3-3
Sun 27, Oct-08:30 - Japan Youth Sahara Cup
Shimizu S-Pulse Am vs Tokyo Verdy Am

2-0

4-0
Sun 27, Oct-10:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs FC Gifu

0-0

0-0
Sun 27, Oct-11:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs JEF United Ichihara Chiba

1-1

3-2
Sun 27, Oct-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Tochigi SC

1-0

1-0
Sun 27, Oct-08:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Ehime FC

1-0

3-0
Sun 27, Oct-08:00 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Omiya Ardija

1-2

2-3
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Kyoto Sanga FC

1-0

3-1
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Kagoshima United

1-1

1-1
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs Mito Hollyhock

0-1

2-1
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Tokyo Verdy

1-0

2-1
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs Zweigen Kanazawa

1-2

2-4
Sun 27, Oct-10:00 - Japanese League Division 2
Kashiwa Reysol vs Avispa Fukuoka

2-0

4-0
Sun 27, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Gainare Tottori

0-0

1-2
Sun 27, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Fujieda MYFC

1-0

1-1
Sun 27, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs Kamatamare Sanuki

0-0

0-0
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
ThespaKusatsu Gunma vs Kataller Toyama

0-0

0-0
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
Giravanz Kitakyushu vs YSCC Yokohama

1-1

3-1
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
Gamba Osaka (U23) vs Cerezo Osaka(U23)

0-0

1-2
Sun 27, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Fukushima United FC

1-1

2-1
Sun 27, Oct-10:00 - Japanese League Division 3
Blaublitz Akita vs Vanraure Hachinohe FC

0-0

0-1
Sun 27, Oct-10:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs Azul Claro Numazu

0-1

3-2
Sun 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
FK Kaspiy Aktau vs Ekibastuz

1-0

3-1
Sun 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Kairat Academy vs FC Akzhayik

0-1

1-3
Sun 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Maqtaaral vs FK Bolat Temirtau

2-0

4-1
Sun 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Baykonur vs Aktobe Zhas

1-0

4-0
Sun 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Altay FK vs Kyran Shymkent


3-0
Sun 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Akademiya Ontustik vs Kyzylzhar Petropavlovsk

0-1

0-3
Sun 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs Taraz

0-0

0-0
Sun 27, Oct-18:00 - Kazakhstan Super League
FC Astana vs FK Aktobe

2-0

5-0
Sun 27, Oct-15:00 - Kenya Premier League
Posta Rangers vs Wazito FC

0-0

0-0
Sun 27, Oct-17:15 - Kenya Premier League
Sofapaka Nairobi FC vs AFC Leopards SC

0-2

1-2
Sun 27, Oct-09:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Yeoju Sejong


3-0
Sun 27, Oct-11:00 - Korea League 1
Incheon United FC vs Suwon Samsung Bluewings

0-1

1-1
Sun 27, Oct-09:00 - Korea League 1
Sangju Sangmu FC vs Seongnam FC

0-0

0-1
Sun 27, Oct-10:00 - Korea League 1
Gyeongnam FC vs Jeju United FC

1-1

2-2
Sun 27, Oct-08:00 - Korea League 2
Suwon FC vs Gwangju Football Club

0-1

0-3
Sun 27, Oct-10:00 - Korea League 2
Busan I\'Park vs Jeonnam Dragons

0-0

0-0
Sun 27, Oct-10:00 - Korea League 2
Bucheon FC 1995 vs Asan Mugunghwa FC

1-0

3-0
Sun 27, Oct-17:00 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Trepca \'89


0-2
Sun 27, Oct-17:00 - Kosovo Super League
KF Ferizaj vs KF Drita Gjilan


0-2
Sun 27, Oct-17:00 - Kosovo Super League
Ballkani vs Dukagjini

3-0

3-0
Sun 27, Oct-16:00 - Latvia - 1. Division
BFC Daugavpils vs FK Liepaja

0-0

1-0
Sun 27, Oct-16:00 - Latvia - 1. Division
FK Valmiera vs FK Spartaks Jurmala

1-0

3-0
Sun 27, Oct-18:00 - Latvia - 2. Division
New Project vs Rezekne / BJSS


0-1
Sun 27, Oct-16:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri

3-0

6-0
Sun 27, Oct-16:00 - Latvia - 2. Division
Super Nova vs JDFS Alberts

0-1

0-3
Sun 27, Oct-15:00 - Lithuania - 2. Division
Nevezis vs FK Jonava

1-1

3-2
Sun 27, Oct-15:00 - Lithuania - 2. Division
DFK Dainava Alytus vs Banga Gargzdai

0-0

0-0
Sun 27, Oct-15:00 - Lithuania - 2. Division
Vilniaus Vytis vs Siauliai

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Lithuania - 2. Division
Dziugas Telsiai vs FK Zalgiris Vilnius 2

1-0

1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Lithuania - 2. Division
Hegelmann Litauen vs Minija Kretinga

2-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Lithuania - 2. Division
FK Trakai II vs Atmosfera Mazeikiai

1-1

1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Lithuania - 2. Division
BFA vs FC Pakruojis

3-0

9-0
Sun 27, Oct-19:00 - Luxembourg National Division
F91 Dudelange vs US Mondorf-les-Bains

2-0

3-1
Sun 27, Oct-19:00 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Etzella Ettelbruck

0-1

1-1
Sun 27, Oct-19:00 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs Fola Esch

0-2

0-4
Sun 27, Oct-19:00 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs Blue Boys Muhlench

2-0

2-0
Sun 27, Oct-19:00 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs FC Differdange 03

2-1

3-2
Sun 27, Oct-19:00 - Luxembourg National Division
Hostert vs Rodange 91

1-1

2-3
Sun 27, Oct-20:15 - Malta Premier League
Hamrun Spartans vs Birkirkara FC

0-0

0-0
Sun 27, Oct-18:00 - Malta Premier League
Balzan FC vs Sirens

1-2

2-4
Sun 27, Oct-20:15 - Malta U BET FA Trophy
Vittoriosa Stars vs Nadur Youngster

0-2

0-3
Sun 27, Oct-20:15 - Malta U BET FA Trophy
Zejtun Corinthians vs Naxxar Lions

1-1

2-1
Sun 27, Oct-16:30 - Malta U BET FA Trophy
Kercem Ajax vs Fgura United

1-0

2-1
Sun 27, Oct-20:15 - Malta U BET FA Trophy
Zebbug Rangers vs Kalkara

1-1

3-1
Sun 27, Oct-18:00 - Malta U BET FA Trophy
Qormi F.C. vs Luqa St. Andrew\'s

1-0

1-0
Sun 27, Oct-18:00 - Malta U BET FA Trophy
Birzebbuga vs Xewkija Tigers

0-3

2-7
Sun 27, Oct-18:00 - Malta U BET FA Trophy
Attard vs Zabbar St. Patrick


0-1
Sun 27, Oct-18:45 - Malta U BET FA Trophy
Xaghra United vs Victoria Hotspurs

0-1

0-3
Sun 27, Oct-22:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Pachuca

0-0

2-0
Sun 27, Oct-02:00 - Mexico Primera Division
Queretaro FC vs Pumas UNAM

2-0

3-0
Sun 27, Oct-04:00 - Mexico Primera Division
Club America vs Puebla

0-0

2-0
Sun 27, Oct-04:00 - Mexico Primera Division
Club Leon vs Atletico San Luis

1-2

3-2
Sun 27, Oct-06:05 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Cruz Azul

0-1

1-1
Sun 27, Oct-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Cimarrones de Sonora B vs Coras De Nayarit

0-1

0-2
Sun 27, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Albinegros de Orizaba vs Pumas UNAM II

1-1

2-1
Sun 27, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Nuevo Chimalhuacan vs Chapulineros

0-0

0-1
Sun 27, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Ciervos FC vs CD Cuautla


1-4
Sun 27, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Deportivo Dongu vs Mineros de Zacatecas B


0-2
Sun 27, Oct-01:30 - Mexico Primera Divison 2
Inter Playa del carmen vs Yalmakan

1-0

2-0
Sun 27, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
UA Chihuahua vs Correcaminos UAT B

1-0

3-1
Sun 27, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Cafetaleros de Tapachula B vs Canoneros Marina

2-0

3-0
Sun 27, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Real Canamy Tlayacapan vs Aguacateros CDU

1-0

1-0
Sun 27, Oct-04:00 - Mexico Primera Divison 2
Irapuato FC vs Sporting Canamy


1-0
Sun 27, Oct-04:00 - Mexico Primera Divison 2
Mineros De Fresnillo vs Murcielagos

0-1

0-2
Sun 27, Oct-04:00 - Mexico Primera Divison 2
Deportivo Jalisco vs Reboceros de La Piedad


2-2
Sun 27, Oct-22:00 - Mexico Primera Divison A
Leones Univ Guadalajara vs Correcaminos UAT

0-0

1-0
Sun 27, Oct-03:00 - Mexico Primera Divison A
Loros De Colima vs CSyD Dorados de Sinaloa

1-0

1-1
Sun 27, Oct-04:00 - Mexico Primera Divison A
Cafetaleros de Tapachula vs Venados FC

1-0

4-1
Sun 27, Oct-06:00 - Mexico Primera Divison A
Tampico Madero vs Zacatepec

1-1

1-1
Sun 27, Oct-06:00 - Mexico Primera Divison A
Cimarrones Sonora vs UAEM Potros

0-1

0-1
Sun 27, Oct-19:00 - Mexico Youth U20
Deportivo Toluca Mexiquense U20 vs Pachuca U20


1-1
Sun 27, Oct-19:00 - Mexico Youth U20
FC Juarez(U20) vs Chivas Guadalajara(U20)


0-1
Sun 27, Oct-16:00 - Moldova Division 2
Dacia-Buiucani vs Speranta Drochia

2-0

3-2
Sun 27, Oct-16:00 - Moldova Division 2
FC Tighina vs Spartanii Selemet

0-0

0-0
Sun 27, Oct-16:00 - Moldova Division 2
FC Ungheni vs FC Floresti

0-1

1-2
Sun 27, Oct-16:00 - Moldova Division 2
FC Sireti vs FC Iskra-Stal Ribnita

2-1

4-3
Sun 27, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
Lovcen Cetinje vs Arsenal Tivat

0-1

0-3
Sun 27, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
Bokelj Kotor vs Decic Tuzi

2-0

3-1
Sun 27, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
Otrant vs Jezero Plav


1-2
Sun 27, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
FK Ibar Rozaje vs Jedinstvo Bijelo Polje

1-0

2-0
Sun 27, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
FK Drezga vs FK Mornar

1-0

1-0
Sun 27, Oct-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs FK Rudar Pljevlja

2-0

3-0
Sun 27, Oct-18:00 - Morocco Division 2
Maghreb Fez vs Chabab Rif Hoceima


2-2
Sun 27, Oct-18:00 - Morocco Division 2
KAC de Kenitra vs SCCM Chabab Mohamedia


1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Morocco Division 2
Wydad Fes vs Kawkab de Marrakech


1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Morocco Division 2
Racing Casablanca vs Union Sportive Sidi Kacem


2-1
Sun 27, Oct-18:00 - Morocco Division 2
Chabab Ben Guerir vs Olympique Dcheira


1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Morocco Division 2
Club Salmi vs Wydad Temara


1-1
Sun 27, Oct-19:59 - Morocco Super League
Wydad Casablanca vs CAYB Youssoufia Berrechid

1-0

3-1
Sun 27, Oct-22:00 - Morocco Super League
IRT Itihad de Tanger vs MCO Mouloudia Oujda

0-0

0-0
Sun 27, Oct-18:00 - Morocco Super League
Olympique de Safi vs Raja Casablanca Atlhletic

0-0

0-0
Sun 27, Oct-18:00 - Morocco Super League
RCOZ Oued Zem vs Raja de Beni Mellal

0-0

3-1
Sun 27, Oct-05:00 - Nicaragua Primera Division
Managua FC vs Real Madriz

4-0

5-0
Sun 27, Oct-05:15 - Nicaragua Primera Division
Real Esteli vs Walter Ferretti

0-1

0-1
Sun 27, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga
Sileks vs FC Struga Trim-Lum

0-0

1-0
Sun 27, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga
FK Makedonija Gjorce Petrov vs FK Shkendija

0-0

0-0
Sun 27, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga
Renova Cepciste vs FK Shkupi

1-1

2-2
Sun 27, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga
Borec Veles vs Akademija Pandev

0-0

1-0
Sun 27, Oct-21:00 - Norway Adeccoligaen
HamKam vs Strommen

1-1

1-2
Sun 27, Oct-21:00 - Norway Adeccoligaen
Raufoss vs Sogndal

1-1

1-1
Sun 27, Oct-21:00 - Norway Adeccoligaen
Sandnes Ulf vs Skeid Oslo

2-1

3-2
Sun 27, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
Jerv vs Nest-Sotra

0-0

0-1
Sun 27, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
Notodden FK vs Tromsdalen UIL

3-1

3-3
Sun 27, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
KFUM Oslo vs Kongsvinger

0-1

0-1
Sun 27, Oct-18:00 - Norway Adeccoligaen
Ullensaker/Kisa IL vs Sandefjord

0-0

0-2
Sun 27, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Tromso IL vs Ranheim IL

2-1

4-2
Sun 27, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Stabaek vs Odd Grenland

0-0

0-0
Sun 27, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Stromsgodset

1-2

2-2
Sun 27, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Mjondalen vs Sarpsborg 08 FF

0-0

0-0
Sun 27, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Viking

1-0

4-2
Sun 27, Oct-23:00 - Norwegian Tippeligaen
Rosenborg vs Molde

2-1

3-1
Sun 27, Oct-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Sporting San Miguelito vs CD Arabe Unido

1-0

1-1
Sun 27, Oct-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Plaza Amador vs Union Deportivo Universitario

0-0

1-1
Sun 27, Oct-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs Tauro FC

1-2

2-2
Sun 27, Oct-23:45 - Paraguayan Division 2
RI 3 Corrales vs 3 de Febrero

0-1

1-3
Sun 27, Oct-00:00 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Resistencia SC

0-0

0-0
Sun 27, Oct-16:00 - Paraguayan Division 2
Guairena vs Sportivo Iteno

1-0

2-0
Sun 27, Oct-01:10 - Paraguayan Primera Division
General Diaz vs Deportivo Capiata

2-0

3-1
Sun 27, Oct-03:15 - Paraguayan Primera Division
Club Guarani vs Cerro Porteno

1-0

1-2
Sun 27, Oct-19:59 - Peru Primera Division
Deportivo Union Comercio vs EM Deportivo Binacional

0-1

0-2
Sun 27, Oct-22:15 - Peru Primera Division
Universidad San Martin de Porres vs Sporting Cristal

0-0

1-1
Sun 27, Oct-05:00 - Peru Primera Division
Universitario de Deportes vs Academia Deportiva Cantolao

1-1

1-1
Sun 27, Oct-00:15 - Peru Segunda Division
Cienciano vs Atletico Grau

0-0

4-0
Sun 27, Oct-14:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gwarek Zabrze Youth vs Pogon Szczecin Youth

1-1

1-3
Sun 27, Oct-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Escola Varsovia Warszawa Youth

1-0

1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Hutnik Krakow Youth vs Gornik Zabrze Youth

1-1

2-3
Sun 27, Oct-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Korona Kielce Youth

0-1

0-3
Sun 27, Oct-20:30 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Wisla Krakow

3-0

7-0
Sun 27, Oct-18:00 - Poland - Ekstraklasa
Slask Wroclaw vs Arka Gdynia

1-0

2-1
Sun 27, Oct-15:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Jagiellonia Bialystok

1-0

3-1
Sun 27, Oct-18:00 - Poland - I liga
Odra Opole vs Podbeskidzie

0-1

0-2
Sun 27, Oct-15:45 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Stal Mielec

0-0

1-0
Sun 27, Oct-16:05 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Stal Rzeszow

1-0

1-0
Sun 27, Oct-17:00 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-1

3-1
Sun 27, Oct-17:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs Czarni Sosnowiec Women\'s

0-3

0-5
Sun 27, Oct-17:00 - Poland Woman\\\'s League
Biedrzychowice Women\'s vs KKP Bydgoszcz Women\'s

0-1

0-2
Sun 27, Oct-15:00 - Poland Woman\\\'s League
TS Mitech Zywiec Women\'s vs UKS Lodz Women\'s

0-2

1-4
Sun 27, Oct-16:00 - Poland Woman\\\'s League
GKS Katowice Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

2-0

3-2
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Braga (U19) vs FC Porto U19

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Benfica(U19) vs Vilafranquense(U19)

4-0

8-1
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Vitoria SC Guimaraes U17 vs Limianos(U17)


4-3
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
FC Famalicao(U17) vs Chaves U17


3-2
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Merelinense(U17) vs Pacos Ferreira(U17)


2-2
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Moreirense(U17) vs Uniao Nogueirenes U17


1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Boavista(U17) vs Feirense(U17)


3-3
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
FC Porto(U17) vs Sp Espinho(U17)


4-0
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Marialvas(U17) vs Lusitania Lourosa U17


0-4
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Regua(U17) vs Academico Viseu(U17)


0-2
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Anadia(U17) vs Seia FC(U17)


11-0
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Tondela(U17) vs Padroense(U17)


1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sporting Lisbon Sad(U17) vs Sintrense(U17)


4-0
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Academica Coimbra(U17) vs Uniao Almeirim(U17)

4-0

5-0
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Electrico FC(U17) vs Fatima U17

1-1

1-4
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sacavenense(U17) vs Sport Clube Caldas(U17)


2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Loures(U17) vs Uniao Leiria(U17)


2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Peniche U17 vs CA Fundao U17

1-1

1-1
Sun 27, Oct-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Louletano(U17) vs Cova Piedade(U17)


2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Vitoria FC Setubal(U17) vs GD Estoril-Praia(U17)


2-2
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Oeiras(U17) vs Benfica(U17)


1-3
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Portimonense U17 vs Belenenses(U17)


0-1
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Estrela FC(U17) vs Casa Pia AC(U17)


1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Praia Milfontes(U17) vs Real Sport Clube(U17)


2-3
Sun 27, Oct-19:00 - Portugal Liga de Honora
Varzim vs G.D. Chaves

1-1

2-1
Sun 27, Oct-19:00 - Portugal Liga de Honora
GD Estoril-Praia vs UD Oliveirense

2-0

3-0
Sun 27, Oct-19:00 - Portugal Liga de Honora
Farense vs Leixoes

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:15 - Portugal Liga de Honora
Sporting Covilha vs Cova Piedade

0-0

1-0
Sun 27, Oct-19:00 - Portugal Primera Liga
Desportivo de Tondela vs SL Benfica

0-1

0-1
Sun 27, Oct-21:30 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs FC Famalicao

1-0

3-0
Sun 27, Oct-17:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Standard Sumqayit vs Neftchi Baku

1-2

2-4
Sun 27, Oct-19:30 - Romania - Divizia A
FC Botosani vs Astra Giurgiu

0-0

1-2
Sun 27, Oct-17:00 - Romania - Divizia A
Academica Clinceni vs CS Universitatea Craiova

0-0

0-0
Sun 27, Oct-22:30 - Romania - Divizia A
Dinamo Bucuresti vs FC Viitorul Constanta

2-0

3-2
Sun 27, Oct-14:30 - Romania - Liga 2
CSM Resita vs UTA Arad

0-2

2-3
Sun 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 Center
FK Zvezda Ryazan vs FK Khimki Reserve

2-0

3-0
Sun 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 Center
FK Kaluga vs Strogino Moscow

1-0

2-0
Sun 27, Oct-16:30 - Russia Div 2 South
Urozhay Krasnodar vs FK Krasnodar III

1-0

1-0
Sun 27, Oct-17:00 - Russia Div 2 South
Druzhba Maykop vs Volgar Astrachan

0-1

0-2
Sun 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 South
Dynamo Stavropol vs Anzhi Makhachkala

0-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs Chernomorets Novorossiysk

0-1

2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 South
Inter Cherkessk vs FK Makhachkala

1-0

3-1
Sun 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 South
Spartak Vladikavkaz vs Mashuk-KMV

1-0

2-2
Sun 27, Oct-12:00 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs Chertanovo Moscow

0-2

0-2
Sun 27, Oct-14:00 - Russia First Division
Tekstilshchik Ivanovo vs Rotor Volgograd

0-1

0-1
Sun 27, Oct-17:00 - Russia First Division
FK Chayka Pesch vs Fakel Voronezh

0-1

0-1
Sun 27, Oct-18:00 - Russia First Division
Baltika vs FC Torpedo Moscow

0-0

1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Russia First Division
FC Armavir vs FC Tom Tomsk

0-1

1-1
Sun 27, Oct-16:00 - Russia First Division
Avangard Kursk vs FK Khimki

0-1

0-3
Sun 27, Oct-16:00 - Russia First Division
Mordovia Saransk vs Shinnik Yaroslavl

1-1

1-1
Sun 27, Oct-16:00 - Russia First Division
FK Nizhny Novgorod vs Neftekhimik Nizhnekamsk

0-0

0-1
Sun 27, Oct-09:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs Spartak Moscow II

1-0

3-0
Sun 27, Oct-10:00 - Russia First Division
Luch Energiya Vladivostok vs FK Krasnodar II

0-0

1-1
Sun 27, Oct-19:59 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs Gazovik Orenburg

1-1

1-1
Sun 27, Oct-15:00 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Zenit St.Petersburg

0-1

0-2
Sun 27, Oct-17:30 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Dinamo Moscow

0-0

0-1
Sun 27, Oct-17:30 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs Spartak Moscow

0-0

0-3
Sun 27, Oct-13:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Torpedo Izhevsk Women\'s vs Zvezda 2005 Perm Women\'s

0-2

0-5
Sun 27, Oct-13:00 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs FK Orenburg Youth

0-0

0-1
Sun 27, Oct-18:00 - San Marino Cup
SP Domagnano vs Fiorentino

0-1

2-1
Sun 27, Oct-18:00 - San Marino Cup
SS Murata vs SP Tre Penne

0-0

0-2
Sun 27, Oct-18:00 - San Marino Cup
SS Virtus vs Cailungo

1-0

1-2
Sun 27, Oct-19:25 - Saudi Arabia Professional League
Al Ittihad Jeddah vs Abha

0-1

1-2
Sun 27, Oct-20:55 - Saudi Arabia Professional League
Al Hilal vs Al-Nassr FC

1-0

1-2
Sun 27, Oct-19:30 - Scotland FA Cup
BSC Glasgow vs Lochee United

1-0

2-1
Sun 27, Oct-20:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Glasgow Rangers Women\'s vs Celtic Women\'s


0-3
Sun 27, Oct-19:59 - Scotland Women\\\'s Premier League
Hibernian Women\'s vs Glasgow City Women\'s

0-1

1-3
Sun 27, Oct-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Spartans Women\'s vs Motherwell Women\'s

2-1

2-2
Sun 27, Oct-16:15 - Scottish Premier League
Aberdeen vs Celtic

0-4

0-4
Sun 27, Oct-19:00 - Scottish Premier League
Glasgow Rangers vs Motherwell FC

1-1

2-1
Sun 27, Oct-19:00 - Serbia - 1. Liga
Partizan Belgrade vs Spartak Subotica

3-0

4-0
Sun 27, Oct-21:00 - Serbia - 1. Liga
Backa Topola vs Proleter Novi Sad

1-1

1-1
Sun 27, Oct-16:00 - Serbia - 1. Liga
Indjija vs Cukaricki

0-0

1-3
Sun 27, Oct-16:30 - Serbia Prva Liga
Kabel Novi Sad vs FK Backa Backa Palanka


1-1
Sun 27, Oct-19:59 - Serbia Prva Liga
Kolubara vs FK Trajal Krusevac

0-1

2-1
Sun 27, Oct-21:00 - Serbia Prva Liga
Novi Pazar vs Sindjelic Belgrad

0-0

0-1
Sun 27, Oct-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs Slovan Bratislava

0-1

0-1
Sun 27, Oct-21:00 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs MSK Zilina

0-1

0-1
Sun 27, Oct-13:30 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs FK Kosice

0-1

1-2
Sun 27, Oct-13:30 - Slovakia 2. Liga
Ruzomberok B vs MFK Skalica

0-1

0-3
Sun 27, Oct-13:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Zilina B vs KFC Komarno

0-0

1-1
Sun 27, Oct-13:30 - Slovakia 2. Liga
FC STK 1914 Samorin vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas

1-0

3-0
Sun 27, Oct-17:30 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs MFK Dubnica

1-1

1-1
Sun 27, Oct-19:59 - Slovenia 1. Liga
NK Rudar Velenje vs ND Mura 05

1-0

1-2
Sun 27, Oct-22:00 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs ASK Bravo

2-0

2-0
Sun 27, Oct-17:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs Brda

1-0

2-0
Sun 27, Oct-17:30 - South Africa First League
Jomo Cosmos vs Moroka Swallows

0-0

0-0
Sun 27, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Baroka FC vs AmaZulu

0-0

0-1
Sun 27, Oct-17:45 - South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns vs Kaizer Chiefs FC

0-1

0-2
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Ladies Premier League
CDEF Logrono Women\'s vs Sporting De Huelva Women\'s

2-0

3-0
Sun 27, Oct-21:30 - Spanish Ladies Premier League
Colegio Aleman Valencia Women\'s vs Granadilla Tenerife Women\'s

1-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Levante UD Women\'s vs Sevilla FC Women\'s

3-0

3-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Deportivo La Coruna Women\'s vs CD Tacon Women\'s

3-0

3-1
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Primera Division
Levante vs Espanyol

0-1

0-1
Sun 27, Oct-17:00 - Spanish Primera Division
Granada CF vs Real Betis

0-0

1-0
Sun 27, Oct-21:30 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Getafe

0-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Real Sociedad

0-0

0-1
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Primera U19
Calavera(U19) vs Granada CF(U19)

3-0

4-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Primera U19
Atletico Madrileno(U19) vs Albacete(U19)

1-0

3-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Primera U19
Lorca CFB(U19) vs Alboraya(U19)

0-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Primera U19
Patacona(U19) vs CD Roda(U19)

1-0

1-0
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division
Sporting de Gijon vs Zaragoza

2-0

4-0
Sun 27, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division
Las Palmas vs Fuenlabrada

0-2

1-3
Sun 27, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division
SD Huesca vs Elche

1-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division
Girona vs Alcorcon

0-0

0-0
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
UD Melilla vs San Sebastian Reyes

0-0

1-0
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Getafe B vs Coruxo FC

2-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
SCR Pena Deportiva vs Union Langreo

0-1

3-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Las Rozas vs CF Rayo Majadahonda

0-0

1-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Atletico Baleares vs Inter de Madrid

1-1

4-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Marino Luanco vs Las Palmas Atletico

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Real Oviedo B vs Ibiza Eivissa

0-1

1-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Barakaldo CF vs Cultural Leonesa

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Burgos CF vs SD Amorebieta

0-0

1-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Guijuelo vs Osasuna B

0-0

1-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Izarra vs CD Tudelano

1-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Unionistas de Salamanca vs Arenas Club de Getxo

1-1

1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Alaves B vs Haro Deportivo

0-0

2-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Lleida vs UD Levante B

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Olot vs Gimnastic Tarragona

1-1

2-1
Sun 27, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CD Castellon vs Villarreal B

0-1

1-2
Sun 27, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Barcelona B vs Sabadell

1-0

1-0
Sun 27, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Cornella vs Hercules CF

0-1

0-1
Sun 27, Oct-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF La Nucia vs SD Ejea

0-0

2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Espanyol B vs CF Badalona

0-0

1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Valencia CF Mestalla vs AE Prat

0-1

1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CD Ebro vs Orihuela CF

1-0

2-0
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD Badajoz vs Merida AD

0-0

1-1
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Yeclano Deportivo vs Don Benito

1-0

1-1
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cadiz B vs CP Villarrobledo

1-0

1-0
Sun 27, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Sevilla Atletico vs UCAM Murcia

2-0

3-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Huelva vs FC Cartagena

0-0

0-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Murcia vs Atletico Sanluqueno

0-1

1-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cordoba C.F. vs C.D. San Fernando Isleno

1-0

1-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Algeciras vs Talavera de la Reina

0-0

0-3
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Tuilla vs CD Colunga

1-1

4-2
Sun 27, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Urraca CF vs Real Aviles

0-0

0-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Lealtad vs UD Llanera

1-0

4-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UC Ceares vs CD Llanes

1-4

1-4
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Praviano vs UD Gijon Industrial

0-2

0-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
EI San Martin vs Caudal Deportivo

0-0

1-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Vallobin vs L\'Entregu CF

1-0

1-2
Sun 27, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Navarro vs CD Covadonga

1-3

1-4
Sun 27, Oct-15:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
SD Lenense vs Condal CF

0-0

0-1
Sun 27, Oct-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Mosconia vs Club Siero


1-1
Sun 27, Oct-19:15 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs Arenteiro

3-1

4-3
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Arosa Sociedad Cultural vs Pontellas


3-1
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Paiosaco vs CD Choco

0-1

0-2
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CSD Arzua vs Ourense

1-1

1-3
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Rapido de Bouzas vs UD Somozas


1-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD As Pontes vs Compostela

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Ourense vs Bergantinos CF

1-0

1-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Estradense vs CD Barco

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Silva SD vs CF Alondras

0-0

0-0
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Polvorin vs Deportivo La Coruna B

0-1

1-2
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UD Los Barrios vs CD Rota

0-1

1-1
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Salerm Cosmetics Puente Genil vs CD Pozoblanco

0-0

1-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez CD vs Xerez Deportivo

0-2

0-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD San Roque de Lepe vs Ecija Balompie


3-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Ceuta vs Conil CF

2-1

3-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs Lucena CF

0-1

1-3
Sun 27, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UB Lebrijana vs Coria Club de Futbol

1-0

1-2
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs Atletico Antoniano


0-1
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs CD Ferriolense

0-1

2-3
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Portmany vs Santa Catalina


2-2
Sun 27, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Alcudia vs Mallorca B

0-1

0-4
Sun 27, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
SD Formentera vs CD Binissalem


4-3
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Puerto vs Tenisca


1-3
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Atletico Tacoronte vs Lanzarote


3-0
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Atletico Paso vs UD Las Palmas C


2-2
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Vera Puerto De La Cruz vs Gran Tarajal

1-0

1-1
Sun 27, Oct-16:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Mensajero vs Panaderia Pulido


0-5
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Villa Santa Brigida vs CD Santa Ursula

1-1

1-1
Sun 27, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD San Fernando vs CD Buzanada

2-0

5-0
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Ciudad de Murcia vs UCAM Murcia B

0-0

1-1
Sun 27, Oct-19:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Deportiva Minera vs SFC Minerva

0-0

0-0
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mar Menor vs Aguilas FC

2-0

2-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UD Los Garres vs CF El Castillo

0-1

0-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Real Murcia B vs Muleno CF

3-1

3-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
EG El Palmar vs CD Plus Ultra

2-0

4-0
Sun 27, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
FC Cartagena B vs Lorca Deportiva FC

1-0

3-1
Sun 27, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
EDMF Churra vs Club Atletico Pulpileno

0-0

1-0
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Diocesano vs UP Plasencia

3-0

3-1
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Extremadura B vs CD Coria

1-0

1-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Villanovense vs RCP Valverdeno

1-0

3-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Arroyo Club Polideportivo vs Jerez Industrial CF

0-0

2-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
EMD Aceuchal vs CP Valdivia

0-0

1-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
AD Llerenense vs UD Montijo

1-1

1-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Olivenza vs CD Calamonte

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Azuaga vs Moralo CP

1-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CF Trujillo vs UD Fuente de Cantos

1-0

3-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Miajadas vs Cacereno

0-0

0-2
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Corellano vs CD Baztan


3-1
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CA Cirbonero vs CD Lourdes

1-0

1-1
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Pena Azagresa vs Valle de Egues


2-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Ardoi vs UDC Txantrea

0-0

0-1
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Calahorra B vs CDFC La Calzada


3-0
Sun 27, Oct-19:15 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Anguiano vs SD Logrones

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Alfaro vs CA River Ebro


2-1
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CCD Alberite vs CD Pradejon


0-3
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Naxara vs Comillas


3-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Arnedo vs CA Vianes

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Oyonesa vs Yague CF

3-1

6-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs Casalarreina

3-0

4-2
Sun 27, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
UD Logrones B vs CP Calasancio

3-0

5-0
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Villanueva vs CD Cuarte Industria

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
AD Almudevar vs CF Illueca

1-1

1-1
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Belchite 97 vs CD Binefar

0-2

1-2
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Brea vs CA Monzon


3-0
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Calamocha vs Zaragoza B

0-3

0-3
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Barbastro vs SD Borja

1-0

1-0
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Fraga vs SD Tarazona

1-0

1-0
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
San Juan Zaragoza vs Valdefierro

2-0

4-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Utebo FC vs Teruel

0-0

0-1
Sun 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Robres vs CD Sarinena

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Madridejos vs CD Torrijos

0-1

1-1
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Atletico Ibanes vs Albacete B

0-0

2-1
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Pedroneras vs La Roda CF

0-2

1-2
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Almagro CF vs CD Guadalajara

0-1

0-1
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Solana vs UD Socuellamos

0-1

1-1
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Illescas vs Quintanar Del Rey


1-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Toledo vs Calvo Sotelo Puertollano


3-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Tarancon vs UD Almansa


2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UB Conquense vs Manchego Ciudad

0-0

3-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Azuqueca vs Villacanas

2-1

2-3
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Selaya FC vs Solares Medio Cudeyo


0-1
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Torina vs UD Samano

1-1

1-1
Sun 27, Oct-14:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
AD Siete Villas vs SD Laredo

2-1

3-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Gimnastica Torrelavega vs CD Cayon

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CF Vimenor vs UC Cartes

0-0

1-0
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sestao vs Sociedad Deportiva Beasain

0-0

2-0
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Tolosa vs CD Vitoria(SPA)

0-1

0-4
Sun 27, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Santurtzi vs Real Sociedad C

0-0

1-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Ariznabarra vs SD Deusto

0-1

0-3
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CE Banyoles vs CF Reus Deportiu


3-0
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Figueres vs Cerdanyola del Valles

1-0

2-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Terrassa vs UA Horta

1-0

2-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Vilassar de Mar vs UE Sants

1-1

3-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
EC Granollers vs Santfeliuenc FC

3-2

4-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
L\'Hospitalet vs CF Igualada

0-3

3-4
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Sant Andreu vs Pobla De Mafumet CF

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CE Europa vs UE Castelldefels

2-0

5-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
San Cristobal vs FC Vilafranca

0-0

2-3
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CE Manresa vs CF Peralada

0-1

1-1
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Eldense vs Silla CF

0-0

0-0
Sun 27, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Vilamarxant CF vs Recambios Colon CD

1-0

3-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Novelda vs Atzeneta UE

1-1

2-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Olimpic Xativa vs CF Intercity

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Crevillente vs Elche CF Ilicitano

0-1

2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Paterna vs CD Roda

1-0

1-0
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD Artistico Navalcarnero vs Flat Earth

0-1

0-1
Sun 27, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Trival Valderas vs DAV Santa Ana

1-0

1-0
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcorcon B vs Mostoles

1-0

1-0
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
San Fernando Henares vs Moratalaz

0-0

0-0
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Torrejon CF vs AD Union Adarve

0-1

0-2
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Villaverde Boetticher CF vs RCD Carabanchel

0-0

0-0
Sun 27, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD El Alamo vs CF Pozuelo Alarcon

0-1

1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Rayo Vallecano B vs Alcobendas Sport

2-1

2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Atletico Pinto vs AD Parla

0-1

4-1
Sun 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Mirandes B vs CD La Virgen Del Camino

0-0

2-2
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Zamora CF vs CD La Granja

5-0

6-0
Sun 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Becerril vs CD Cristo Atletico

0-1

0-2
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Gimnastica Segoviana vs Salmantino II

0-0

2-1
Sun 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Avila CF vs UD Santa Marta

1-0

2-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CyDL Jupiter Leones vs Atletico Bembibre


3-0
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Torreperogil vs CD Huetor Vega

0-0

0-0
Sun 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico de Porcuna vs Maracena

0-1

0-1
Sun 27, Oct-20:45 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Tajar vs Motril CF


1-2
Sun 27, Oct-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Palo vs CD Linares Deportivo

0-1

0-1
Sun 27, Oct-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Ejido 2012 vs Torredonjimeno

1-0

2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Malagueno vs Melilla CD

1-0

3-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Mancha Real vs Real Jaen CF

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs Loja CD

1-2

1-2
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Velez CF vs Almeria B

0-1

2-3
Sun 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Poli Almeria vs Antequera CF

1-1

2-2
Sun 27, Oct-21:00 - Sudanese Premier League
Ahli Shandi vs Rabita Kosti


5-0
Sun 27, Oct-21:00 - Sudanese Premier League
Ahli Atbara vs Alamal Atbara


2-4
Sun 27, Oct-18:00 - Sudanese Premier League
Ahli Marawi vs Al-Hilal Omdurman


0-2
Sun 27, Oct-16:00 - Swden Women Division 2
Hammarby Women\'s vs IK Uppsala Women\'s

1-0

1-3
Sun 27, Oct-16:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs Assi IF Women\'s

3-0

4-1
Sun 27, Oct-16:00 - Swden Women Division 2
Moron BK Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

3-0

5-0
Sun 27, Oct-16:00 - Swden Women Division 2
IFK Kalmar Women\'s vs Umea FC Women\'s


1-1
Sun 27, Oct-16:00 - Swden Women Division 2
Kvarnsvedens IK Women\'s vs AIK Solna Women\'s

2-1

3-3
Sun 27, Oct-16:00 - Swden Women Division 2
Asarums IF FK Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s

0-4

0-9
Sun 27, Oct-16:00 - Swden Women Division 2
Borgeby FK Wowen\'s vs Brommapojkarna Women\'s

1-2

2-3
Sun 27, Oct-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Sandvikens IF

1-0

2-1
Sun 27, Oct-19:59 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs BK Forward

1-0

2-0
Sun 27, Oct-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Nykopings BIS vs Umea FC

1-0

2-1
Sun 27, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs Karlslunds IF HFK

1-1

2-1
Sun 27, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Rynninge IK vs Bodens BK

0-1

1-2
Sun 27, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Team Thoren FF vs Akropolis IF

0-2

1-4
Sun 27, Oct-19:59 - Sweden Div 1 Sodra
IK Oddevold vs Skovde AIK

1-1

1-2
Sun 27, Oct-17:00 - Sweden Div 2 slutspel
Karlbergs BK vs Motala AIF FK

0-0

1-2
Sun 27, Oct-17:00 - Sweden Div 2 slutspel
IFK Amal vs Landvetter IS

2-1

2-2
Sun 27, Oct-20:30 - Sweden Superettan
Brommapojkarna vs Varbergs BoIS FC

0-0

1-1
Sun 27, Oct-18:00 - Sweden Superettan
Halmstads vs IK Brage

2-2

3-2
Sun 27, Oct-20:45 - Swedish Allsvenskan
Ostersunds FK vs Hammarby

0-0

1-2
Sun 27, Oct-18:00 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs IFK Norrkoping

0-0

0-1
Sun 27, Oct-18:00 - Swedish Allsvenskan
AFC Eskilstuna vs IK Sirius FK

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:00 - Swiss Super League
Zurich vs Basel

2-1

3-2
Sun 27, Oct-19:00 - Swiss Super League
Young Boys vs FC Thun

2-1

4-2
Sun 27, Oct-19:00 - Swiss Super League
FC Lugano vs St. Gallen

0-2

1-3
Sun 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Biel-Bienne vs FC Luzern U-21


0-3
Sun 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs SC Buochs

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Winterthur U21 vs FC Linth 04


3-2
Sun 27, Oct-17:30 - Switzerland Challenge League
FC Wil 1900 vs FC Aarau

1-0

3-0
Sun 27, Oct-18:00 - Switzerland Challenge League
Lausanne Sports vs Stade Lausanne Ouchy

2-0

5-0
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
BG Pathum United vs MOF Customs United

0-0

3-0
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
Police Tero vs Rayong FC

2-0

7-0
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
Thai Honda FC vs Sisaket FC

0-0

3-0
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
Air Force Central vs Army United FC

2-1

4-2
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
Kasetsart FC vs Ubon UMT United

1-1

2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
Samut Sakhon vs Navy FC

1-0

1-4
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
Lampang FC vs Khonkaen FC

1-1

2-3
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
Nong Bua Pitchaya vs Ayutthaya United

0-0

2-1
Sun 27, Oct-15:00 - Thai League 2
JL Chiangmai United FC vs Udon Thani

1-1

3-1
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Club Sportif Sfaxien vs Esperance Sportive de Tunis

0-1

0-2
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Etoile du Sahel vs C. A. Bizertin

0-1

1-2
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Club Africain vs J.S. Kairouanaise

0-0

2-0
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
CS. Hammam-Lif vs U.S.Monastir

1-0

1-1
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Stade Tunisien vs US Tataouine

1-0

2-0
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
US Ben Guerdane vs AS Slimane

0-0

2-1
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Chebba vs Etoile Metlaoui

1-0

2-0
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Esperance Sportive Zarzis vs EO Sidi Bouzid

1-0

1-1
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
AS Gabes vs CO Medenine

1-0

3-0
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Sporting Ben Arous vs Olympique de Beja

0-0

1-0
Sun 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Sbikha vs A.S Ariana

1-0

3-0
Sun 27, Oct-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Adana Demirspor vs Karagumruk

1-1

1-1
Sun 27, Oct-15:00 - Turkey 2 Ligi A
BB Erzurumspor vs Hatayspor

2-0

3-1
Sun 27, Oct-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Giresunspor vs Eskisehirspor

0-0

3-1
Sun 27, Oct-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Konak BEL. Women\'s vs Kocaeli Bayan Women\'s

4-0

4-1
Sun 27, Oct-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Kirecburnu Women\'s vs Amedspor Women\'s

2-0

4-0
Sun 27, Oct-13:30 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Karadeniz Eregli Belediye Spor Women\'s vs Hakkarigucu Women\'s


1-1
Sun 27, Oct-13:30 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Besiktas JK Women\'s vs Adana Idmanyurduspor Women\'s

1-1

6-1
Sun 27, Oct-13:30 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Fatih Vatanspor Women\'s vs Atasehir Belediyesi Women\'s

0-0

0-0
Sun 27, Oct-14:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
ALG Spor Women\'s vs Fomget Genclik Women\'s


5-0
Sun 27, Oct-19:59 - Turkey Super Lig
Besiktas JK vs Galatasaray

0-0

1-0
Sun 27, Oct-15:00 - Turkey Super Lig
Yeni Malatyaspor vs Kayserispor

1-0

4-0
Sun 27, Oct-17:30 - Turkey Super Lig
Genclerbirligi vs Denizlispor

0-1

0-2
Sun 27, Oct-17:30 - Turkey Super Lig
Goztepe vs Kasimpasa S.K.

1-1

1-4
Sun 27, Oct-21:00 - UAE League Professional
Al Jazira(UAE) vs Ittihad Kalba

0-0

3-2
Sun 27, Oct-18:15 - UAE League Professional
Al-Dhafra vs Al Wasl FC

1-2

1-3
Sun 27, Oct-16:30 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Belgium Women\'s(U17) vs England Women\'s(U17)

0-2

1-4
Sun 27, Oct-16:30 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Bosnia and Herzegovina Women\'s (U17) vs Croatia Women\'s(U17)

0-0

0-1
Sun 27, Oct-13:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Hungary(U17) vs Latvia(U17)

0-0

3-0
Sun 27, Oct-21:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Romania(U17) vs Russia(U17)

0-0

1-0
Sun 27, Oct-17:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Switzerland(U17) vs San Marino(U17)

2-0

7-0
Sun 27, Oct-22:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Italy(U17) vs Northern Ireland(U17)

2-0

2-0
Sun 27, Oct-22:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Luxembourg(U17) vs Turkey(U17)

1-1

1-4
Sun 27, Oct-16:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Belarus(U17) vs Serbia(U17)

1-2

1-2
Sun 27, Oct-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs PFC Oleksandria

0-0

0-0
Sun 27, Oct-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Dynamo Kyiv vs FC Karpaty Lviv

0-0

1-1
Sun 27, Oct-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Lviv vs Desna Chernihiv

0-3

1-4
Sun 27, Oct-18:00 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs FC Ahrobiznes Volochysk

1-0

2-1
Sun 27, Oct-23:45 - USA National Women\\\'s Soccer League
North Carolina Courage Women\'s vs Chicago Red Stars Women\'s

3-0

4-0
Sun 27, Oct-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Birmingham Legion

5-0

7-0
Sun 27, Oct-03:00 - USL Championship
Louisville City FC vs Tampa Bay Rowdies

2-0

2-1
Sun 27, Oct-03:30 - USL Championship
Indy Eleven vs New York Red Bulls B

1-0

1-0
Sun 27, Oct-04:05 - USL Championship
Nashville SC vs Charleston Battery

2-1

3-1
Sun 27, Oct-04:35 - USL Championship
Reno 1868 vs Sacramento Republic FC

1-1

1-3
Sun 27, Oct-06:30 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs Austin Bold

0-0

0-0
Sun 27, Oct-06:30 - USL Championship
Fresno FC vs El Paso Locomotive

0-1

2-3
Sun 27, Oct-00:00 - Venezuela Primera Division
Carabobo FC vs Monagas SC

2-0

5-1
Sun 27, Oct-00:00 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Caracas SC vs Mineros de Guayana

1-0

1-0
Sun 27, Oct-00:00 - Venezuela Primera Division
LALA FC vs Caracas FC

0-0

0-1
Sun 27, Oct-00:10 - Venezuela Primera Division
Portuguesa FC vs Estudiantes Merida FC

2-1

2-1
Sun 27, Oct-23:30 - Venezuela Segunda Division
Petroleros Anzoategui vs Yaracuyanos

0-0

0-0
Sun 27, Oct-23:45 - Venezuela Segunda Division
Atletico El Vigia vs Atletico Furrial

0-0

1-0
Sun 27, Oct-00:00 - Venezuela Segunda Division
Titanes FC vs Hermanos Colmenares

0-1

2-1
Sun 27, Oct-16:00 - Vietnam Cup
Ha Noi FC vs TP Ho Chi Minh

1-0

3-0
Sun 27, Oct-14:00 - Vietnam Cup
Becamex Binh Duong vs Quang Nam

1-0

1-2
Sun 27, Oct-18:30 - Wales Premier League
Penybont FC vs Cefn Druids

2-0

2-3
Sun 27, Oct-16:00 - Women\\\'s Norway Cupen
Arna-Bjornar Women\'s vs Valerenga Women\'s

1-1

1-4
Sun 27, Oct-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Byasen Toppfotball Women\'s vs Amazon Grimstad FK Women\'s

2-2

2-4
Sun 27, Oct-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Asane Fotball Women\'s vs Nanset Women\'s

1-0

5-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.