Latest News
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
All soccer/football results.
BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
Date and Time/Team | Half Time | Full Time |
---|---|---|
Sat 27, Apr-17:00 - African Youth Cup U17 Nigeria(U17) vs Angola(U17) |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-21:00 - Albania Super league Partizani Tirana vs KF Laci |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Albania Super league Kastrioti Kruje vs Kamza |
3-0 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Algeria Division 1 Paradou AC vs NA Hussein Dey |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Algeria Division 1 JS Saoura vs CS Constantine |
0-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Algeria U21 Paradou AC(U21) vs NA Hussein Dey(U21) |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-22:30 - Andorra Super league FC Santa Coloma vs Inter Club D\'Escaldes |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-04:10 - Argentina Copa de la Superliga Talleres Cordoba vs Atletico Tucuman |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana All Boys vs UAI Urquiza |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana Club Comunicaciones(AR) vs Talleres Rem de Escalada |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana Justo Jose de Urquiza vs Atletico Atlanta |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-20:05 - Argentina Prim B Metropolitana Almirante Brown vs Deportivo Riestra |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana Deportivo Armenio vs Sportivo Italiano |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana General Lamadrid vs Victoriano Arenas |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana Argentino de Quilmes vs Leandro N Alem |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Argentina Prim C Metropolitana Sportivo Dock Sud vs Excursionistas |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana Deportivo Merlo vs Ituzaingo |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana Argentino de Rosario vs Real Pilar |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-22:45 - Argentina Prim D Metropolitana CDyS Juventud Unida vs Claypole |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Argentina Prim D Metropolitana Liniers vs Deportivo Muniz |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:45 - Armenia Premier League Banants Yerevan vs FC Artsakh |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - Armenia Premier League FC Pyunik vs Alashkert |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-11:15 - Australia Brisbane Capital League 1 Ipswich City vs North Star |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1 Mount Gravatt vs Pine Hills |
4-2 |
5-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1 Western Spirit vs Virginia United |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1 AC Carina vs Moggill FC |
1-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-12:40 - Australia Brisbane Capital League 1 St George Willawong FC vs Annerley FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-11:00 - Australia Brisbane Premier League Taringa Rovers vs Centenary Stormers |
1-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia Brisbane Premier League Bayside United FC vs University of Queensland |
1-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-12:15 - Australia Brisbane Premier League Caboolture FC vs Grange Thistle SC |
1-1 |
2-3 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia Brisbane Premier League North Pine vs Brisbane Knights |
0-3 |
2-4 |
Sat 27, Apr-11:00 - Australia Capital Gatorade Premier League Riverina Rhinos vs Woden Weston |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia Capital Gatorade Premier League Monaro Panthers vs Canberra FC |
2-0 |
2-4 |
Sat 27, Apr-06:30 - Australia Capital Territory U20 Monaro Panthers U20 vs Canberra FC U20 |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-11:35 - Australia League A Newcastle Jets FC vs Sydney FC |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-13:50 - Australia League A Western Sydney Wanderers vs Melbourne Victory FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-11:00 - Australia New South Wales Northern Premier League Broadmeadow Magic vs Weston Workers Bears FC |
3-2 |
5-3 |
Sat 27, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League Newcastle Jets FC Youth vs Lambton Jaffas |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League Lake Macquarie City vs Maitland FC |
1-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20 Lake Macquarie City (U20) vs Maitland FC(U20) |
1-2 |
3-2 |
Sat 27, Apr-12:30 - Australia New South Wales Premier League Sutherland Sharks vs Wollongong Wolves |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia New South Wales Premier League Mt Druitt Town Rangers FC vs Marconi Stallions |
2-1 |
3-3 |
Sat 27, Apr-07:00 - Australia New South Wales Premier League Sydney FC Youth vs Sydney United |
1-2 |
1-3 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia New South Wales Super League Bonnyrigg White Eagles vs North Shore Mariners |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League Macarthur Rams vs Bankstown Berries |
1-0 |
|
Sat 27, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League Northern Tigers vs Blacktown Spartans |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League St George Saints vs St George City |
2-0 |
4-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League Hills Brumbies vs Central Coast Mariners FC Am |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League Rydalmere Lions vs Mounties Wanderers |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20 Mt Druitt Town Rangers(U20) vs Marconi Stallions(U20) |
0-4 |
|
Sat 27, Apr-10:30 - Australia New South Wales U20 Sutherland Sharks(U20) vs Wollongong Wolves(U20) |
1-2 |
|
Sat 27, Apr-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues SWQ Thunder vs Queensland Lions FC |
0-2 |
1-4 |
Sat 27, Apr-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues Gold Coast Knights vs Brisbane Roar FC Am |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues Magpies Crusaders vs Brisbane City SC |
0-2 |
0-5 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Queensland State League U20 SWQ Thunder(U20) vs Queensland Lions FC(U20) |
0-4 |
0-4 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia Queensland State Leagues Southside Eagles vs Logan Lightning |
0-2 |
0-4 |
Sat 27, Apr-12:15 - Australia Queensland State Leagues Brisbane Wolves vs Mitchelton |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-13:15 - Australia Queensland State Leagues Capalaba vs Souths United |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League Capalaba Women\'s vs Moreton Bay United Women\'s |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League Mitchelton Women\'s vs Logan Lightning Women\'s |
2-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League The Gap NPL Women\'s vs Eastern Suburbs Women\'s |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-10:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League Gold Coast United Wanderers FC Women\'s vs Western Pride Women\'s |
2-1 |
7-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia Tasmania Premier League Kingborough Lions vs Clarence United |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-10:30 - Australia Tasmania Premier League Devonport City Striker vs Launceston City |
3-0 |
5-2 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1 Springvale White Eagles vs Ballarat Red Devils |
0-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1 Northcote City vs Whittlesea Ranges FC |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1 North Geelong Warriors vs Melbourne City Youth |
1-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1 Werribee City FC vs Box Hill United SC |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1 Moreland City vs FC Bulleen Lions |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1 Murray United FC vs St Albans Saints |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-09:15 - Australia Victorian Division 1 Brunswick City vs Goulburn Valley Suns |
5-0 |
6-0 |
Sat 27, Apr-10:00 - Australia Victorian Division 1 Manningham United Blues vs Geelong Sc |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-11:30 - Australia Victorian Premier League Hume City vs Pascoe Vale SC |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Australia Victorian Premier League Heidelberg United vs Dandenong City SC |
3-0 |
5-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Australia Victorian Premier League Dandenong Thunder vs South Melbourne |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-09:15 - Australia Victorian Premier League Avondale FC vs Oakleigh Cannons |
0-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-11:00 - Australia Victorian Premier League U20 Dandenong Thunder U20 vs South Melbourne U20 |
0-4 |
1-9 |
Sat 27, Apr-13:45 - Australia Victorian Premier League U20 Hume City U20 vs Pascoe Vale SC U20 |
1-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-06:30 - Australia Victorian Premier League U20 Avondale FC(U20) vs Oakleigh Cannons(U20) |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-10:00 - Australia Victorian Premier League U20 Heidelberg United U20 vs Dandenong City SC U20 |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League Heidelberg Utd Women\'s vs Southern United Women\'s |
6-0 |
|
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League Calder United SC Women\'s vs Bayside United Women\'s |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League Alamein Women\'s vs South Melbourne Women\'s |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League Geelong Galaxy Women\'s vs Senior NTC Women\'s |
3-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga Rapid Wien vs TSV Hartberg |
2-2 |
3-4 |
Sat 27, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga Mattersburg vs FC Trenkwalder Admira |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga Rheindorf Altach vs FC Wacker Innsbruck |
1-1 |
1-4 |
Sat 27, Apr-16:00 - Austrian Frauen Bundesliga Bergheim/Hof Women\'s vs Sudburgenland Women\'s |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga East Team Wiener Linien vs SC Neusiedl 1919 |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Austrian Regionalliga East St.Polten Amateure vs Mauerwerk |
0-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga Mitte Union Gurten vs Wolfsberger AC Amateure |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Austrian Regionalliga West Kitzbuhel vs FC Pinzgau Saalfelden |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga West SV Grodig vs FC Dornbirn |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga West TSV St. Johann vs VfB Hohenems |
2-0 |
6-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga West SV Wals-Grunau vs Kufstein |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga West Langenegg vs Worgl |
0-1 |
0-4 |
Sat 27, Apr-17:00 - Belarus Pershaya Liga Lokomotiv Gomel vs Sputnik |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:30 - Belarus Pershaya Liga Smorgon FC vs FK Orsha |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Belarus Pershaya Liga Krumkachy vs Naftan Novopolock |
1-3 |
1-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga Volna Pinsk vs FC Baranovichi |
3-0 |
5-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga Khimik Svetlogorsk vs Granit Mikashevichi |
4-0 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga FK Ruh Brest vs FK Lida |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Belarus Pershaya Liga Slonim vs Smolevichi |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-19:45 - Belarus Premier League Shakhter Soligorsk vs Energetik-BGU Minsk |
1-0 |
3-4 |
Sat 27, Apr-17:45 - Belarus Premier League FK Isloch Minsk vs FC Gomel |
1-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-21:45 - Belarus Premier League Dnepr Mogilev vs FC Gorodeya |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League Nadezhda SDJushor 7 Mogilev Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s |
0-4 |
0-8 |
Sat 27, Apr-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League Neman Grodno Women\'s vs Slavyanka Minsk Women\'s |
5-0 |
11-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Belarus Women\\\'s Premier League Bobruichanka Bobruisk Women\'s vs FC Minsk Women\'s |
0-4 |
|
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division ASV Geel vs FCV Dender EH |
2-3 |
3-3 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division Royal FC Liege vs Excelsior Virton |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division Oudenaarde vs RWD Molenbeek |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division Rupel Boom vs RFC Seraing |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division Thes Sport Tessenderlo vs KMSK Deinze |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division Sporting Chatelet vs Royal Knokke |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division Lierse Kempenzonen vs KSK Heist |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division Eendracht Aalst vs Dessel Sport |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-22:30 - Belgian Jupiler League Gent vs Genk |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Belgian Jupiler League KV Oostende vs Sporting Charleroi |
0-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League Westerlo vs AS Eupen |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League Zulte Waregem vs Cercle Brugge |
3-0 |
6-2 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League Red Star Waasland-Beveren vs St. Gilloise |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League Royal Excel Mouscron vs Kortrijk |
1-1 |
2-3 |
Sat 27, Apr-17:00 - Belgium Women\\\'s Premier League Oud Heverlee Leuven Women\'s vs KSK Heist Women\'s |
5-0 |
|
Sat 27, Apr-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof Club Always Ready vs Club Bolivar |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Bosnia Premijer Liga Sloboda Tuzla vs FK Zeljeznicar Sarajevo |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Bosnia Premijer Liga NK Siroki Brijeg vs FK Krupa |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Bosnia Premijer Liga NK Celik vs GOSK Gabela |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Bosnia Premijer Liga Radnik Bijeljina vs FK Sarajevo |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Bosnia Premijer Liga Mladost Doboj Kakanj vs Zrinjski Mostar |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament Internacional (RS) Women\'s vs Sport Club Recife Women\'s |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-23:30 - Brasileiro Serie B Criciuma SC vs Cuiaba (MT) |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-23:30 - Brasileiro Serie B Guarani Futebol Clube vs Figueirense FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-02:15 - Brasileiro Serie B Operario Ferroviario PR vs America MG |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-02:15 - Brasileiro Serie B Brasil de Pelotas RS vs Bragantino SP |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-04:30 - Brasileiro Serie B Sao Bento vs Atletico Clube Goianiense |
0-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-04:30 - Brasileiro Serie B Sport Club Recife (PE) vs Oeste SP |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Brasileiro Serie B Botafogo SP vs Vitoria Salvador BA |
0-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Baiano Youth League Bahia Youth vs Pocoes BA Youth |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth Volta Redonda(U20) vs Nova Iguacu(U20) |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth Portuguesa RJ (U20) vs Fluminense RJ U20 |
1-2 |
1-8 |
Sat 27, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth America-RJ U20 vs Madureira(U20) |
1-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3 Desportivo Brasil SP vs Monte Azul SP |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-22:15 - Brazil Campeonato Paulista Youth Comercial SP Youth vs Linense Youth |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Mirassol FC Youth vs Penapolense Youth |
3-0 |
7-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Juventus-SP Youth vs Red Bull Brasil Youth |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Rio Claro Youth vs XV de Piracicaba Youth |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Santo Andre Youth vs Corinthians Youth |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Portuguesa Youth vs Guarani Youth (SP) |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Capivariano FC SP Youth vs Velo Clube SP Youth |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B Catanduva SP(U23) vs CA Taquaritinga SP(U23) |
2-2 |
|
Sat 27, Apr-02:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B Uniao Suzano AC SP(U23) vs Maua SP(U23) |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B Itapirense SP U23 vs XV Jau SP(U23) |
1-0 |
3-3 |
Sat 27, Apr-22:30 - Brazil Paranaense Division 2 Nacional PR vs Apucarana PR |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - CAF Champions League Esperance Sportive de Tunis vs T.P. Mazembe Englebert |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A Sao Paulo vs Botafogo (RJ) |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-23:00 - Chile Primera B Deportes Temuco vs Nublense |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-23:30 - Chile Primera B Union San Felipe vs Magallanes |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-23:30 - Chile Primera B CD Santiago Morning vs Deportes Valdivia |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-23:30 - Chile Primera Division Everton CD vs Universidad de Chile |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-20:30 - Chile Primera Division Deportes Iquique vs Cobresal |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-04:30 - Chile Primera Division Colo Colo vs CSD Antofagasta |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-23:00 - Chile Tercera Division AC Colina vs San Antonio Unido |
1-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 1 Qingdao Huanghai F.C. vs Shijiazhuang Ever Bright FC |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 1 Heilongjiang Lava Spring vs Guizhou Hengfeng F.C. |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 1 Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Shanghai Shenxin |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Liaoning Whowin vs Sichuan Annapurna |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Inner Mongolia Zhongyou vs Xinjiang Tianshan Leopard |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-15:35 - Chinese Football League Divison 1 Nantong Zhiyun vs Guangdong Southern Tigers |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Jiangsu Yancheng vs Dalian Chanjoy |
0-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Baoding Rongda FC vs Taizhou Yuanda FC |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Hubei Chufeng Heli F.C. vs Jiangxi Liansheng FC |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Yanbian Beiguo vs DXCD FC |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Lhasa Urban Construction Investment F.C. vs Wuhan Three Towns FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Zhejiang Yiwu vs Fujian Tianxin |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Nanjing Shaye FC vs Guangxi Baoyun FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Shenzhen Pengcheng vs Hunan Billows |
3-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2 Qingdao Red Lions vs Hebei Elite F.C. |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2 BeiJing Tech vs Qingdao Jonoon |
0-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2 Jilin Baijia FC vs Inner Mongolia Caoshangfei F.C. |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2 Yunnan Kunglu FC vs Sichuan Jiuniu |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - Chinese Football League Divison 2 Zibo Cuju F.C. vs Shenyang Urban |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 2 Suzhou Dongwu vs Zhejiang Yiteng FC |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 2 Chengdu Better City FC vs Kun Shan FC |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-11:30 - Chinese Super League Hebei China Fortune vs Beijing Renhe |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:35 - Chinese Super League ShenHua SVA FC vs Tianjin TianHai |
0-1 |
2-3 |
Sat 27, Apr-15:35 - Chinese Super League HeNan JianYe vs Jiangsu Suning FC |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-22:00 - Club Friendly Uberlandia Youth vs Minas Boca/MG Youth |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-03:30 - Club Friendly Tupa SP vs Bandeirante SP |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-23:00 - Colombia Copa Mustang La Equidad vs Envigado |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Croatia - 1. Division HNK Gorica vs Hajduk Split |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-21:00 - Croatia - 1. Division NK Osijek vs Dinamo Zagreb |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Croatia - 2. Division Zadar vs NK Varteks Varazdin |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Croatia - 2. Division HNK Sibenik vs NK Dugopolje |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Croatia - 2. Division NK Solin vs Bijelo Brdo |
2-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - Croatia U19 NK Osijek (U19) vs Inter Zapresic(U19) |
1-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Croatia U19 NK Croatia Sesvete(U19) vs Hrvatski Dragovoljac(U19) |
2-0 |
3-3 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic 2. Liga Prostejov vs FK MAS Taborsko |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Benesov vs FK Loko Vltavin |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga SK Prevysov vs Sokol Zivanice |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga FK Kraluv Dvur vs Jiskra Domazlice |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Dobrovice vs Litomerice |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Slovan Velvary vs SK Sokol Zapy |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Teplice vs FK Pribram |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Synot Slovacko vs FC Bohemians 1905 |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Mlada Boleslav vs FC Fastav Zlin |
3-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Opava vs Sparta Praha |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Slavia Praha vs SK Sigma Olomouc |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga FK Baumit Jablonec vs Banik Ostrava |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga FC Viktoria Plzen vs Dukla Praha |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga MFK Karvina vs Slovan Liberec |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s Slavia Praha Women\'s vs Slovan Liberec Women\'s |
7-0 |
|
Sat 27, Apr-12:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s Dukla Praha Women\'s vs Horni Herspice Women\'s |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s FC Viktoria Plzen Women\'s vs Hradec Kralove Women\'s |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Hlucin vs Vyskov |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Jiskra Rymarov vs Spartak Hulin |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Dolni Benesov vs Viktoria Otrokovice |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Czech Republic U19 League MFK Karvina(U19) vs Pardubice(U19) |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:15 - Czech Republic U19 League Synot Slovacko(U19) vs Viktoria Plzen U19 |
2-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League SK Sigma Olomouc(U19) vs Pribram U19 |
2-0 |
4-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League Vysocina Jihlava(U19) vs Zlin(U19) |
2-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League Ceske Budejovice(U19) vs Slavia Praha(U19) |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League Hradec Kralove(U19) vs Brno(U19) |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Czech Republic U19 League Banik Ostrava(U19) vs Dukla Praha (U19) |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - Denmark - 1. Division HB Koge vs Viborg |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off Marienlyst vs Hillerod Fodbold |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off B93 Copenhagen vs Middelfart |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off Skovshoved vs FC Sydvest |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off Vanlose IF vs Skive IK |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off HIK vs Kolding IF |
1-2 |
2-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off FC Aarhus Fremad vs Bronshoj |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off Tarup Paarup IF vs Vejgaard BK |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - Denmark - 2. Division Play Off Kjellerup IF vs B 73 Slagelse |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off Odder IGF vs Dalum |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off Jammerbugt vs AB Gladsaxe |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Vildbjerg SF Women\'s vs Naesby BK Woman\'s |
1-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-13:15 - Denmark Woman\\\'s League Odense Women\'s vs Aalborg BK Women\'s |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Kolding BK Women\'s vs Thisted FC Women\'s |
1-2 |
1-4 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark Woman\\\'s League VSK Aarhus Women\'s vs Brondby Women\'s |
1-5 |
2-5 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Farum BK Women\'s vs Boldklubben AF 1893 Women\'s |
1-2 |
1-4 |
Sat 27, Apr-15:30 - Denmark Woman\\\'s League Ballerup Skovlunde Women\'s vs Fortuna Hjorring Women\'s |
0-1 |
0-4 |
Sat 27, Apr-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 ASA Aarhus Women\'s vs Aarhus 1900 Women\'s |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 FC Damso Women\'s vs Sundby BK Women\'s |
2-2 |
2-3 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Herlufsholm GF Women\'s vs Osterbro IF Woman\'s |
0-2 |
1-5 |
Sat 27, Apr-16:45 - Denmark Youth U17 Sonderjyske(U17) vs Lyngby(U17) |
1-2 |
1-4 |
Sat 27, Apr-17:15 - Denmark Youth U17 Midtjylland(U17) vs Vejle(U17) |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-17:30 - Denmark Youth U17 FC Kobenhavn(U17) vs Aarhus AGF(U17) |
1-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-17:30 - Denmark Youth U17 Nordsjaelland (U17) vs Randers FC(U17) |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark Youth U17 Brondby(U17) vs Esbjerg FB(U17) |
0-2 |
2-4 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark Youth U17 Silkeborg IF(U17) vs Aalborg BK(U17) |
3-1 |
|
Sat 27, Apr-17:15 - Denmark Youth U19 Brondby(U19) vs Esbjerg FB(U19) |
1-2 |
1-3 |
Sat 27, Apr-14:30 - Denmark Youth U19 Sonderjyske(U19) vs Lyngby(U19) |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark Youth U19 FC Kobenhavn(U19) vs Aarhus AGF(U19) |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Denmark Youth U19 Midtjylland(U19) vs Vejle(U19) |
0-1 |
3-3 |
Sat 27, Apr-04:30 - Ecuador Campeonato Serie B Liga de Loja vs Gualaceo SC |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A CD El Nacional vs Fuerza Amarilla |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A Deportivo Cuenca vs Universidad Catolica Quito |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Woking vs Gloucester City |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Billericay Town vs Bath City |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Eastbourne Borough vs Concord Rangers |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Welling United vs Hampton & Richmond |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Chippenham Town vs Chelmsford City |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division St Albans City vs Torquay United |
0-2 |
0-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Weston Super Mare vs Dulwich Hamlet |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Wealdstone FC vs Hemel Hempstead Town |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Oxford City vs Dartford |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Truro City vs Slough Town |
1-1 |
3-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Conference South Division Hungerford Town vs East Thurrock United |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Sunderland vs Portsmouth |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Scunthorpe United vs Bradford City AFC |
0-3 |
2-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Oxford United vs Doncaster Rovers |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Rochdale vs Southend United |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Gillingham vs Charlton Athletic |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Walsall vs Peterborough United |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Barnsley vs Blackpool |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Accrington Stanley vs Plymouth Argyle |
3-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Burton Albion FC vs Luton Town |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One AFC Wimbledon vs Wycombe Wanderers |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League One Fleetwood Town vs Bristol Rovers |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Mansfield Town vs Stevenage FC |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Crewe Alexandra vs Forest Green Rovers |
1-1 |
4-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Cambridge United vs Morecambe |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Cheltenham Town vs Swindon |
3-0 |
3-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Port Vale vs Macclesfield Town |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Northampton Town vs Yeovil Town |
0-2 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Notts County vs Grimsby Town |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Colchester United vs Milton Keynes Dons |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Exeter City vs Oldham Athletic AFC |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Carlisle vs Crawley Town |
4-1 |
4-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England League Two Newport County vs Lincoln City |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Scarborough Athletic vs Workington |
2-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Lancaster City vs Whitby Town |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Stafford Rangers vs Matlock Town |
2-1 |
4-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Farsley Celtic vs Marine |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Gainsborough Trinity vs South Shields |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Stalybridge Celtic vs Grantham Town |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Witton Albion vs Hednesford Town |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Bamber Bridge vs Mickleover Sports |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Buxton FC vs Warrington Town FC |
2-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Northern Premier League Basford United F.C. vs Nantwich Town |
5-1 |
7-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Folkestone Invicta vs Bognor Regis Town |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Lewes vs AFC Hornchurch |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Carshalton Athletic FC vs Bishop\'s Stortford |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Harlow Town vs Margate |
1-1 |
3-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Kingstonian vs Leatherhead |
0-0 |
0-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Potters Bar Town vs Tonbridge Angels |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Wingate & Finchley vs Burgess Hill Town |
2-0 |
4-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Worthing vs Merstham |
1-3 |
2-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Whitehawk vs Corinthian Casuals |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Dorking Wanderers vs Haringey Borough |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Brightlingsea Regent vs Enfield Town |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Tamworth vs Rushden&Diamonds |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Coalville Town vs St Ives Town |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Kettering Town vs Stratford Town |
2-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Redditch United vs Leiston FC |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Banbury United vs Hitchin Town |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Stourbridge vs Kings Lynn |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Lowestoft Town vs Bedworth United |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Needham Market vs Alvechurch |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Royston Town vs Barwell |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division Biggleswade Town vs Rushall Olympic |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern League Central Division St Neots Town vs Halesowen Town |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Tiverton Town vs Beaconsfield Town F.C. |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Basingstoke Town vs Taunton Town |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Weymouth vs Farnborough Town |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Salisbury City vs Harrow Borough |
0-1 |
0-6 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Metropolitan Police vs Gosport Borough |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Hendon vs Swindon Supermarine |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Staines Town vs Poole Town |
0-5 |
0-7 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Wimborne Town vs Chesham United |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Merthyr Town vs Walton Casuals |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Hartley Wintney vs Dorchester Town |
0-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England Southern Premier League Kings Langley vs Frome Town |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-22:30 - England The Championship Norwich City vs Blackburn Rovers |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-16:30 - England The Championship Millwall vs Stoke City |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - England The Championship West Bromwich(WBA) vs Rotherham United |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England The Championship Preston North End vs Sheffield Wed |
2-0 |
3-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - England The Championship Middlesbrough vs Reading |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England The Championship Birmingham vs Wigan Athletic |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England The Championship Queens Park Rangers vs Nottingham Forest |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - England The Championship Bristol City vs Derby County |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - England The Championship Swansea City vs Hull City |
1-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-20:15 - England The Championship Sheffield United vs Ipswich |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - English Premier League Southampton vs AFC Bournemouth |
1-2 |
3-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - English Premier League Crystal Palace vs Everton |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - English Premier League Watford vs Wolves |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - English Premier League Fulham vs Cardiff City |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - English Premier League Tottenham Hotspur vs West Ham United |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-20:30 - English Premier League Brighton & Hove Albion vs Newcastle |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Estonia Esi Liiga Rakvere JK Tarvas vs Kohtla-Jarve JK Jarve |
0-2 |
3-2 |
Sat 27, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga Tallinna JK Legion vs Flora Tallinn II |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga FC Elva vs Tallinna FC Levadia II |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Estonia Esi Liiga B Keila JK vs Vandra JK Vaprus |
1-2 |
2-4 |
Sat 27, Apr-19:59 - Estonia Esi Liiga B Paide Linnameeskond B vs Pohja-Tallinna JK Volta |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga B FC Nomme United vs Viimsi MRJK |
2-2 |
3-4 |
Sat 27, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga B Parnu JK vs Voru JK |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Estonia Meistri Liiga FC Kuressaare vs Nomme Kalju |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Estonia Meistri Liiga Maardu FC Starbunker vs Trans Narva |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Estonia Meistri Liiga JK Tallinna Kalev vs Tartu JK Tammeka |
0-1 |
0-4 |
Sat 27, Apr-14:00 - Finland Women\\\'s Premier 2 Ilves Tampere II Women\'s vs GBK Kokkola Women\'s |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League Idrottsklubben Myran Women\'s vs KuPS Women\'s |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League Jyvaskylan Pallokerho Women\'s vs ONS Women\'s |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League TPS Turku Women\'s vs TiPS Women\'s |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League HJK Helsinki Women\'s vs Aland Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A Klubi 04 vs Vantaan Jalkapalloseura |
2-3 |
3-5 |
Sat 27, Apr-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B Honka Akatemia vs FC Jazz Pori |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C JS Hercules vs SJK Akatemia |
1-0 |
1-4 |
Sat 27, Apr-14:00 - Finland Junior League Helsinki Youth vs Ilves Youth |
0-2 |
|
Sat 27, Apr-15:00 - Finland Ykkonen KTP Kotka vs AC Oulu |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Finland Ykkonen FC Haka vs TPV Tampere |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Finland Ykkonen Mypa vs TPS Turku |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Finland Ykkonen Ekenas IF Fotboll vs Jaro |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Finland Ykkonen AC Kajaani vs MuSa |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - France Ligue 2 Stade Brestois vs Lens |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - French Championnat National U19 Groupe A US Orleans U19 vs US Boulogne U19 |
2-2 |
|
Sat 27, Apr-23:00 - French Cup Stade Rennes FC vs Paris Saint-Germain |
1-2 |
2-2 |
Sat 27, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor Emotion Zaragoza Futsal vs Aspil Vidal Ribera Navarra Futsal |
2-2 |
5-4 |
Sat 27, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor CA Osasuna Magna Futsal vs Levante Futsal |
3-1 |
4-1 |
Sat 27, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor Palma Futsal vs Jimbee Cartagena FS Futsal |
1-2 |
5-5 |
Sat 27, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor CD UMA Antequera Futsal vs Peniscola RehabMedic Futsal |
3-3 |
4-5 |
Sat 27, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor Industrias Santa Coloma Futsal vs Jaen Paraiso Interior Futsal |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor O Parrulo Ferrol Futsal vs EiPozo Murcia Turistica Futsal |
3-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor Vina Albali Valdepenas Futsal vs Naturpellet Segovia Futsal |
1-1 |
6-3 |
Sat 27, Apr-16:00 - German 3. Liga Hansa Rostock vs Sportfreunde Lotte |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - German 3. Liga Energie Cottbus vs VfL Osnabruck |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - German 3. Liga VfR Aalen vs KFC Uerdingen 05 |
0-1 |
2-4 |
Sat 27, Apr-16:00 - German 3. Liga SV Meppen vs FSV Zwickau |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - German 3. Liga Wurzburger Kickers vs Fortuna Koln |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-15:15 - German 3. Liga Munchen 1860 vs Karlsruher SC |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Hannover 96(U17) vs Chemnitzer(U17) |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost RasenBallsport Leipzig(U17) vs Hamburger(U17) |
2-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Borgfeld(U17) vs Dynamo Dresden(U17) |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Union Berlin (U17) vs St. Pauli(U17) |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Energie Cottbus(U17) vs Hertha BSC Berlin(U17) |
0-2 |
2-4 |
Sat 27, Apr-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Tennis Borussia Berlin(U17) vs Wolfsburg(U17) |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Karlsruher SC (U17) vs Bayern Munich(U17) |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Hoffenheim(U17) vs Stuttgarter Kickers(U17) |
4-1 |
5-1 |
Sat 27, Apr-17:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest VfB Stuttgart(U17) vs SpVgg Unterhaching U17 |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Schalke 04 (U17) vs FC Hennef 05(U17) |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West MSV Duisburg(U17) vs Koln(U17) |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West RW Essen(U17) vs Dortmund(U17) |
0-0 |
0-4 |
Sat 27, Apr-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Bayer Leverkusen(U17) vs Bochum(U17) |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Arminia Bielefeld (U17) vs Monchengladbach(U17) |
1-3 |
2-6 |
Sat 27, Apr-17:30 - German Bundesliga Hannover 96 vs 1.FSV Mainz 05 |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-17:30 - German Bundesliga Eintracht Frankfurt vs Hertha BSC Berlin |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-17:30 - German Bundesliga Borussia Dortmund vs Schalke 04 |
1-2 |
2-4 |
Sat 27, Apr-17:30 - German Bundesliga Fortuna Dusseldorf vs Werder Bremen |
2-1 |
4-1 |
Sat 27, Apr-17:30 - German Bundesliga RB Leipzig vs SC Freiburg |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-20:30 - German Bundesliga VfB Stuttgart vs Monchengladbach |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - German Bundesliga 2 St. Pauli vs SSV Jahn Regensburg |
1-2 |
4-3 |
Sat 27, Apr-15:00 - German Bundesliga 2 1. FC Magdeburg vs Greuther Furth |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - German Bundesliga 2 SV Sandhausen vs Holstein Kiel |
2-2 |
3-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord Wolfsburg (U19) vs VfL Osnabruck(U19) |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord Dynamo Dresden(U19) vs Hamburger(U19) |
1-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord Carl Zeiss Jena(U19) vs Hannover 96 (U19) |
0-0 |
0-3 |
Sat 27, Apr-18:45 - German Junioren Bundesliga Nord TSV Havelse(U19) vs St. Pauli(U19) |
1-3 |
3-3 |
Sat 27, Apr-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud Bayern Munich(U19) vs Karlsruher SC (U19) |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud SC Freiburg(U19) vs VfB Stuttgart U19 |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud FC Kaiserslautern (U19) vs Stuttgarter Kickers(U19) |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud FC Ingolstadt(U19) vs 1. FC Heidenheim(U19) |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - German Junioren Bundesliga West Monchengladbach(U19) vs Alemannia Aachen(U19) |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga West Bochum(U19) vs Bayer 04 Leverkusen U19 |
0-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern Wacker Burghausen vs Greuther Furth II |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern SpVgg Bayreuth vs Viktoria Aschaffenburg |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern Nurnberg Am vs VfR Garching |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern SV Schalding Heining vs FC Augsburg II |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern FC Pipinsried vs TSV 1860 Rosenheim |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Germany - Regionalliga Bayern FC Ingolstadt 04 Am vs FC Memmingen |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-16:15 - Germany - Regionalliga Bayern VfB Eichstatt vs FC Schweinfurt |
1-2 |
2-3 |
Sat 27, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost ZFC Meuselwitz vs Germania Halberstadt |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost Viktoria Berlin 1889 vs VfB Auerbach |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost FC Oberlausitz vs Chemnitzer |
1-0 |
3-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Nord Werder Bremen (Am) vs BSV Rehden |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Germany - Regionalliga Nord Holstein Kiel B vs Hannover 96 Am |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Germany - Regionalliga Nord Hamburger SV II vs SSV Jeddeloh |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued Kickers Offenbach vs FK Pirmasens |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued 1. FSV Mainz 05 II vs Saarbrucken |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued SSV Ulm 1846 vs SC Freiburg II |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued VfR Wormatia Worms vs TSG Balingen |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued TSG 1899 Hoffenheim II vs FSV Frankfurt |
0-2 |
0-4 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued Astoria Walldorf vs Eintracht Stadtallendorf |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West Koln Am. vs SC Wiedenbruck |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West Wuppertaler SV vs SV Rodinghausen |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West TV Herkenrath vs RW Oberhausen |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West Kaan Marienborn vs Fortuna Dusseldorf II |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West SV Straelen vs TSV Alemannia Aachen |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Germany - Regionalliga West SC Verl vs Dortmund(Am) |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-23:00 - Guatemala Liga Nacional CD Puerto de Iztapa vs Deportivo Chiantla |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-06:00 - Guatemala Liga Nacional Deportivo Petapa vs CD Malacateco |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - HongKong Sapling Cup Best Union Yuen Long vs LeeMan |
0-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Hungary NB1 Ujpest FC vs Debreceni VSC |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Hungary NB1 MOL Vidi FC vs Puskas Akademia |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Hungary NB1 PAKSI FC vs MTK Budapest FC |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Hungary NB1 Mezokovesd-Zsory vs Diosgyor VTK |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Hungary NB1 Kisvarda vs Szombathelyi Haladas |
1-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-21:30 - Hungary NB1 Budapest Honved vs Ferencvarosi TC |
1-0 |
3-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - Hungary U19 League Gyori ETO FC U19 vs Puskas Akademia Fehervar(U19) |
3-1 |
6-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Hungary U19 League Illes Akademia Haladas(U19) vs Debreceni VSC (U19) |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Hungary U19 League Ferencvarosi TC U19 vs Budapest Honved U19 |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Hungary U19 League Diosgyor VTK(U19) vs MTK Budapest FC (U19) |
0-4 |
0-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League Gyori Dozsa Woman\'s vs Szent Mihaly Women\'s |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-00:00 - Iceland Women\\\'s League Cup KR Reykjavik Women\'s vs Hafnarfjordur Women\'s |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Iceland Premier Division Hafnarfjordur FH vs HK Kopavogs |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Iceland Premier Division IA Akranes vs KA Akureyri |
2-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:15 - Iceland Premier Division IBV Vestmannaeyjar vs Fylkir |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-00:00 - Iceland Premier Division Valur vs Vikingur Reykjavik |
0-1 |
3-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Iceland Premier Division Grindavik vs Breidablik |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-12:30 - Indonesia Cup Bhayangkara FC vs PSM Makassar |
2-1 |
4-2 |
Sat 27, Apr-19:45 - Iran League Padideh Mashhad vs Esteghlal Tehran |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:45 - Iran League Sanat Naft vs Naft Masjed Soleyman FC |
1-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Iraqi League Erbil SC vs Al Kahrabaa |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Iraqi League Al Zawraa vs Al Minaa |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-22:30 - Ireland Division 1 Longford Town vs Limerick FC |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-22:00 - Ireland Division 1 Cobh Ramblers vs Drogheda United |
1-2 |
1-4 |
Sat 27, Apr-19:00 - Israel Premier League Hapoel Hadera vs Maccabi Tel Aviv |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-21:30 - Israel Premier League Maccabi Petah Tikva FC vs F.C. Ashdod |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-21:30 - Israel Premier League Hapoel Bnei Sakhnin FC vs Hapoel Haifa |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-21:30 - Israel Premier League Hapoel Ironi Kiryat Shmona vs Beitar Jerusalem |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-21:30 - Israel Premier League Hapoel Raanana vs Hapoel Tel Aviv |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Israel U19 League Hapoel Raanana Roei U19 vs Maccabi Haifa Shmuel U19 |
3-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - Israel U19 League Maccabi Netanya U19 vs Bnei Yehuda Tel Aviv U19 |
3-0 |
4-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Israel U19 League Hapoel Beer Sheva(U19) vs Ashdod MS U19 |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-14:15 - Israel U19 League Hapoel Ramat Gan U19 vs Bnei Sakhnin U19 |
2-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Israel U19 League Maccabi Tel Aviv Shachar U19 vs Ironi Ramat Hasharon U19 |
0-3 |
|
Sat 27, Apr-15:15 - Israel U19 League Beitar Nes Tubruk(U19) vs Beitar Jerusalem Oren (U19) |
0-3 |
1-3 |
Sat 27, Apr-12:00 - Israel U19 League Maccabi Petah Tikva Asis Dabid (U19) vs Hapoel Hadera U19 |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Italian Campionato Primavera Cagliari Youth vs AC Milan Youth |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera Sassuolo Calcio Youth vs Palermo Youth |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Italian Campionato Primavera Inter Milan Youth vs Genoa Youth |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-22:30 - Italian Serie A Inter Milan vs Juventus |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Italian Serie A AS Roma vs Cagliari |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Italian Serie A Bologna vs Empoli |
0-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Italian Serie B Spezia vs Perugia |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Italian Serie B Venezia F.C. vs Crotone |
1-1 |
1-4 |
Sat 27, Apr-17:00 - Italian Serie B Salernitana vs Carpi |
2-2 |
2-5 |
Sat 27, Apr-17:00 - Italian Serie B Livorno vs Palermo |
0-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Italian Serie B Delfino Pescara 1936 vs Hellas Verona |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Piacenza vs Olbia |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Pro Patria vs Pisa |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Arezzo vs Gozzano |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Novara Calcio vs Robur Siena S.S.D. |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Carrarese vs Cuneo |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Pontedera vs Alessandria |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Arzachena vs Pistoiese |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Albissola vs Lucchese |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Italy C1A Juventus(U23) vs Virtus Entella |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Football League Honda Lock SC vs Sony Sendai FC |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Football League Tokyo Musashino City FC vs MIO Biwako Shiga |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Football League Veertien Kuwana vs Tegevajaro Miyazaki |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Football League Reinmeer Aomori F.C. vs Honda FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 IGA Kunoichi Women\'s vs Nagano Parceiro Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 Albirex Niigata Women\'s vs NTV Beleza Women\'s |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 Nittaidai Fields Yokohama Women\'s vs JEF United Ichihara Women\'s |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 Nojima Stella Women\'s vs INAC Kobe Leonessa Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 Vegalta Sendai Women\'s vs Urawa Reds Women\'s |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 AS Harima ALBION Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 Bunnys Kyoto Women\'s vs Ehime FC Women\'s |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 AS Elfen Sayama Women\'s vs Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1 Cerezo Osaka vs Oita Trinita |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Japanese League Division 2 Ehime FC vs Ventforet Kofu |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-14:30 - Japanese League Division 2 FC Ryukyu vs FC Machida Zelvia |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-07:00 - Japanese League Division 2 Avispa Fukuoka vs Montedio Yamagata |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-09:00 - Japanese League Division 2 V-Varen Nagasaki vs Kagoshima United |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japanese League Division 3 Blaublitz Akita vs Giravanz Kitakyushu |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-08:00 - Japanese League Division 3 Fujieda MYFC vs AC Nagano Parceiro |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Jordan Professional Premier League Al Hussein Irbid vs Ramtha SC |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-20:30 - Jordan Professional Premier League Al-Faisaly vs Al- Ahli |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-10:00 - K-National League Changwon City vs Daejeon Korail |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-10:00 - K-National League Busan Transpor Tation vs Gyeongju KHNP |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-10:00 - K-National League Gangneung vs Gimhae City FC |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-10:00 - K-National League Mokpo City vs Cheonan City FC |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Kazakhstan Super League FK Aktobe vs Taraz |
0-2 |
2-3 |
Sat 27, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League FC Shakhtyor Karagandy vs Kaisar Kyzylorda |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League Okzhetpes vs Irtysh Pavlodar |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Kazakhstan Super League FC Astana vs Tobol Kostanai |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League Ordabasy vs FC Kairat Almaty |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League FC Zhetysu Taldykorgan vs FK Atyrau |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Kenya Premier League Kariobangi Sharks vs Posta Rangers |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:15 - Kenya Premier League Western Stima vs Sony Sugar FC |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-17:15 - Kenya Premier League Tusker FC Nairobi vs Gor Mahia |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-14:15 - Kenya Premier League Chemelil Sugar FC vs Nzoia United |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Kenya Premier League KCB Nairobi vs Kakamega Homeboyz |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-07:00 - Korea K3 League Seoul United vs Yeoju Sejong |
1-1 |
1-6 |
Sat 27, Apr-08:00 - Korea K3 League Yangju Citizen FC vs Jeonju Citizen FC |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-09:00 - Korea K3 League Goyang FC vs Ulsan Citizen |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-09:00 - Korea K3 League Gimpo FC vs Chuncheon Citizen |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-10:00 - Korea K3 League Cheongju Jikji FC vs Gyeongju Citizen FC |
0-1 |
2-4 |
Sat 27, Apr-10:00 - Korea K3 League Paju Citizen FC vs Icheon Citizen FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-10:00 - Korea K3 League Hwaseong FC vs Chungju Citizen |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-10:00 - Korea K3 League Yangpyeong vs Pocheon FC |
1-1 |
2-3 |
Sat 27, Apr-10:00 - Korea K3 League Siheung City vs Pyeongtaek Citizen |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Korea League 1 Incheon United FC vs Seongnam FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-09:00 - Korea League 1 Jeju United FC vs Sangju Sangmu FC |
0-0 |
2-3 |
Sat 27, Apr-11:00 - Korea League 1 Gangwon FC vs Daegu FC |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-12:00 - Korea League 2 Ansan Greeners FC vs Gwangju Football Club |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-10:00 - Korea League 2 Jeonnam Dragons vs Busan I\'Park |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-10:00 - Korea League 2 Seoul E-Land FC vs Bucheon FC 1995 |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:30 - Kosovo Super League KF Feronikeli vs Gjilani |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-17:30 - Kosovo Super League KF Llapi vs KF Drita Gjilan |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-17:30 - Kosovo Super League Ballkani vs KF Ferizaj |
1-1 |
2-4 |
Sat 27, Apr-18:30 - Kuwait 1st Division League Al-Salibikhaet vs Al-Sahel |
1-2 |
4-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Latvia - 1. Division Jelgava vs BFC Daugavpils |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Latvia - 1. Division Metta/LU Riga vs FK Valmiera |
0-3 |
1-4 |
Sat 27, Apr-16:00 - Latvia - 2. Division Rezekne / BJSS vs JDFS Alberts |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - Latvia - 2. Division FK Smiltene BJSS vs Tukums-2000 |
1-2 |
2-5 |
Sat 27, Apr-18:30 - Latvia - 2. Division New Project vs Grobina |
6-0 |
|
Sat 27, Apr-15:00 - Latvia - 2. Division FK Auda Riga vs Balvu Vilki |
3-1 |
6-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Latvia - 2. Division Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs Super Nova |
0-1 |
0-5 |
Sat 27, Apr-16:00 - Lithuania - 1. Division FK Palanga vs FK Zalgiris Vilnius |
1-1 |
1-4 |
Sat 27, Apr-14:00 - Lithuania - 1. Division FK Panevezys vs Stumbras Kaunas |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Lithuania - 1. Division FK Riteriai vs Suduva |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Lithuania - 1. Division Kauno Zalgiris vs Atlantas Klaipeda |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Lithuania Cup FK Svyturys Marijampolė vs Siauliai |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Lithuania Cup Elektrenu Versme vs Banga Gargzdai |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Lithuania Cup VGTU Vilkai vs Babrungas |
1-4 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Lithuania Cup Navigatoriai Vlnius vs Silute |
5-0 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Luxembourg National Division Fola Esch vs Victoria Rosport |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-12:15 - Malaysia Premier League Sarawak vs PDRM FA |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Malaysia Premier League Terengganu B vs Negeri Sembilan Matrix |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Malaysia Premier League UKM FC vs UiTM FC |
0-2 |
0-5 |
Sat 27, Apr-17:00 - Malaysia Super League Selangor PKNS vs Kuala Lumpur |
2-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Malaysia Super League Petaling Jaya City vs Terengganu |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Malaysia Super League PKNP vs Perak |
0-2 |
0-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - Malta Premier League Hibernians FC vs Balzan FC |
1-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Malta Premier League Sliema Wanderers FC vs Pieta Hotspurs |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Malta Premier League Hamrun Spartans vs Valletta FC |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-04:00 - Mexico Primera Division Puebla vs Tigres UANL |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-06:00 - Mexico Primera Division Monarcas Morelia vs Club Tijuana |
1-1 |
1-4 |
Sat 27, Apr-21:00 - Mexico Youth U20 Chivas Guadalajara(U20) vs Leon U20 |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Mexico Youth U20 Pachuca U20 vs Atlas U20 |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Moldova Division 2 FC Zaria Balti vs FC Ungheni |
6-2 |
10-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Moldova Division 2 FC Iskra-Stal Ribnita vs Speranta Drochia |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Moldova Division 2 Victoria Bardar vs CS Sparta Chisinau |
1-1 |
5-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Moldova Division 2 Granicerul Glodeni vs FC Floresti |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Moldova Divizia Nationala FC Milsami vs Speranta Nisporeni |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Moldova Divizia Nationala FC Sfintul Gheorghe vs Dinamo-Auto |
1-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Sutjeska Niksic vs FK Rudar Pljevlja |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Grbalj Radanovici vs FK Iskra Danilovgrad |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga Lovcen Cetinje vs FK Buducnost Podgorica |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Mornar vs OFK Petrovac |
1-2 |
1-5 |
Sat 27, Apr-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Zeta vs OFK Titograd |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Division 2 ASS Association Sportive de Sale vs Raja de Beni Mellal |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Division 2 JSM Jeunesse Sportive El Massira vs Racing Casablanca |
1-4 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Division 2 Maghreb Fez vs Itihad Z. Khemisset |
2-3 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Division 2 KAC de Kenitra vs Club Salmi |
2-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Division 2 JSK Chabab Kasba Tadla vs Union Sportive Sidi Kacem |
1-3 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Division 2 Chabab Atlas Khenifra vs Wydad Fes |
1-0 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Division 2 Renaissance Zmamra vs Chabab Ben Guerir |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Division 2 Wydad Temara vs Olympique Dcheira |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-21:00 - Morocco Super League DHJ Difaa Hassani Jadidi vs Moghreb Tetouan |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Super League Olympique Club de Khouribga vs Olympique de Safi |
2-2 |
4-4 |
Sat 27, Apr-19:00 - Morocco Super League Chabab Rif Hoceima vs MCO Mouloudia Oujda |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-13:30 - Myanmar National League Rakhine United vs Hantharwady United |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-13:30 - Myanmar National League Zwekapin United vs Chinland |
0-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-13:30 - Myanmar National League Sagaing United vs Magway |
1-0 |
1-4 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Leyton Orient vs Braintree Town |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Wrexham vs Harrogate Town |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Hartlepool United FC vs Salford City F.C. |
0-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Dagenham and Redbridge vs Solihull Moors |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Havant & Waterlooville FC vs Barnet F.C. |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Bromley vs Ebbsfleet United |
1-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Maidenhead United vs Chesterfield |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Boreham Wood F.C. vs Eastleigh |
1-1 |
3-3 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Dover Athletic vs Sutton United |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Gateshead vs Barrow |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League Maidstone United vs Aldershot Town |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-15:30 - National League AFC Fylde vs Halifax Town |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Darlington vs Leamington |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Kidderminster vs Guiseley |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Hereford vs Boston United |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North York City vs AFC Telford United |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Alfreton Town vs Chester FC |
0-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Nuneaton Town vs Stockport County |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Blyth Spartans vs Southport FC |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Brackley Town vs FC United of Manchester |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Ashton United vs Altrincham |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Curzon Ashton FC vs Spennymoor Town |
0-2 |
0-5 |
Sat 27, Apr-18:00 - National League North Chorley vs Bradford Park Avenue |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga FK Vardar vs Belasica Strumica |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga Pobeda Prilep vs Sileks |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga FK Makedonija Gjorce Petrov vs Renova Cepciste |
2-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga FK Shkendija 79 vs FK Shkupi |
3-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga Akademija Pandev vs Rabotnichki |
1-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga Vlazrimi Kicevo vs FK Goblen |
2-0 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga FK Skopje vs FK Rinija Gostivar |
1-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga FK Tikves Kavadarci vs Pehchevo |
3-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga Korab Debar vs Gench Kalemler |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga FC Plackovica vs Vardar Negotino |
2-0 |
5-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga Borec Veles vs Kamenica-Sasa |
6-0 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga FK Kozuv vs Bregalnica Stip |
1-1 |
2-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga FK Labunishta vs Pelister Bitola |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Limavady United vs Knockbreda |
3-0 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Carrick Rangers vs Portadown FC |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Ballinamallard United vs Larne FC |
0-1 |
0-5 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Dergview FC vs Loughgall FC |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Ballyclare Comrades vs Police Service of Northern Ireland FC |
1-0 |
1-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Harland & Wolff Welders vs Dundela FC |
0-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League Glentoran FC vs Institute FC |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League Coleraine F.C. vs Linfield FC |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League Ballymena United F.C. vs Crusaders FC |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League Newry City vs Dungannon Swifts |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League Glenavon FC vs Cliftonville |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League Warrenpoint Town vs Ards FC |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Norway 2 Division A Sola vs Brattvag |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Norway 2 Division A Byasen Toppfotball vs Stjordals Blink |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Norway 2 Division B Alta vs Senja |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 2 Division B Baerum SK vs Floro |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 2 Division B Asker Fotball vs Odd Grenland B |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 2 Division B Asane Fotball vs Elverum |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 2 Division B Fram Larvik vs Grorud IL |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 2 Division B Oppsal vs Kjelsas IL |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Norway 3. Divisjon Tonsberg FK vs Halsen |
1-1 |
4-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Norway 3. Divisjon Frigg FK vs Follo |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Norway 3. Divisjon Steinkjer FK vs Kolstad |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Norway 3. Divisjon Ullern vs Ready |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Norway 3. Divisjon Honefoss vs Leknes |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Norway 3. Divisjon Os Turn Fotball vs Lysekloster |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Norway 3. Divisjon Valdres FK vs Vestfossen |
2-1 |
4-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Norway 3. Divisjon Arvoll vs Eidsvold TF |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-14:30 - Norway 3. Divisjon Flint vs Brodd |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Norway 3. Divisjon Valerenga B vs Lokomotiv Oslo |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Norway 3. Divisjon Sogndal Fotball B vs Vard Haugesund |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Norway 3. Divisjon Grei vs Orn-Horten |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 3. Divisjon Fana vs Bergen Nord |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 3. Divisjon Verdal vs Melhus |
2-0 |
2-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 3. Divisjon Rommen vs Krakeroy IL |
1-1 |
4-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 3. Divisjon Djerv 1919 vs Stord IL |
0-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 3. Divisjon Sunndal vs Lorenskog |
1-2 |
1-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 3. Divisjon SK Herd vs SK Traeff |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Norway 3. Divisjon Tiller IL vs Orkla |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-17:30 - Norway Adeccoligaen Start Kristiansand vs Sandefjord |
0-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-19:59 - Norwegian Tippeligaen Sarpsborg 08 FF vs Mjondalen |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol Plaza Amador vs CD Arabe Unido |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-06:00 - Panama Liga Panamena de Futbol San Francisco FC vs Alianza FC (PAN) |
1-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-03:30 - Paraguayan Primera Division General Diaz vs Club Guarani |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-02:45 - Peru Primera Division Academia Deportiva Cantolao vs UTC Cajamarca |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-05:00 - Peru Primera Division Sport Boys Association vs Molinos El Pirata |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Ruch Chorzow Youth vs Motor Lublin Youth |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Cracovia Krakow Youth vs Jagiellonia Bialystok Youth |
0-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Escola Varsovia Warszawa Youth vs Slask Wroclaw Youth |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Korona Kielce Youth vs Lech Poznan Youth |
2-0 |
3-2 |
Sat 27, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow GKS Belchatow Youth vs Pogon Szczecin Youth |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-17:30 - Poland Centralna Liga Juniorow Zaglebie Lubin Youth vs Legia Warszawa Youth |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Gornik Zabrze Youth vs Wisla Krakow Youth |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-22:30 - Poland - Ekstraklasa Lechia Gdansk vs Legia Warszawa |
1-0 |
1-3 |
Sat 27, Apr-19:59 - Poland - Ekstraklasa Pogon Szczecin vs Lech Poznan |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:45 - Poland - I liga LKS Lodz vs Rakow Czestochowa |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Poland - I liga Bytovia Bytow vs Chojniczanka Chojnice |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-21:45 - Poland - I liga Stomil Olsztyn vs Bruk Bet Termalica Nieciecza |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - Poland - II liga Skra Czestochowa vs Widzew lodz |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Belenenses(U23) vs Vitoria Guimaraes(U23) |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 GD Estoril-Praia(U23) vs Sporting Clube de Portugal(U23) |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Benfica(U23) vs Sporting Braga(U23) |
0-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Portimonense(U23) vs Maritimo(U23) |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Cova Piedade(U23) vs Vitoria FC Setubal(U23) |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Leixoes U19 vs Sporting Lisbon(U19) |
2-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Boavista(U19) vs Aves(U19) |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Braga (U19) vs Gil Vicente U19 |
4-3 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Uniao Leiria U19 vs Vitoria FC Setubal(U19) |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Rio Ave(U19) vs Feirense(U19) |
0-2 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Belenenses(U19) vs Cova Piedade(U19) |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off GD Estoril-Praia(U19) vs Academica Coimbra(U19) |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Maritimo U19 vs Alcanenense U19 |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Beira Mar(U19) vs Vitoria SC Guimaraes U19 |
0-2 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Pacos Ferreira(U19) vs SC Freamunde(U19) |
5-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off Tondela(U19) vs Alverca(U19) |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - Portugal Liga de Honora Leixoes vs Academica Coimbra |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Liga de Honora CD Mafra vs Cova Piedade |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Portugal Liga de Honora S.C. Braga B vs S.C. Covilha |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-23:30 - Portugal Primera Liga Aves vs Belenenses |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:30 - Portugal Primera Liga C.D. Santa Clara vs Vitoria Setubal FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-18:30 - Portugal Primera Liga Portimonense vs C.D. Feirense |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-21:00 - Portugal Primera Liga Sporting Clube de Portugal vs Vitoria Guimaraes |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:15 - Qatar Prince Cup Al Markhiya vs Al Shahaniya |
1-2 |
1-4 |
Sat 27, Apr-21:00 - Qatar Prince Cup Al-Ahli Doha vs Qatar SC |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-16:30 - Republic of Azerbaijan Premier League Zira FK vs Qarabag |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-17:00 - Republic of Azerbaijan Premier League Sabah FK Baku vs Kesla FK |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-17:30 - Republic of Azerbaijan Premier League Sabail vs Qabala |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Republic of Azerbaijan Premier League Neftchi Baku vs Standard Sumqayit |
1-2 |
2-3 |
Sat 27, Apr-19:59 - Romania - Divizia A FC Voluntari vs Dinamo Bucuresti |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Romania - Divizia A Dunarea Calarasi vs Hermannstadt |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Romania - Liga 2 Petrolul Ploiesti vs Daco-Getica Bucuresti |
1-3 |
1-3 |
Sat 27, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center FC Torpedo Moscow vs Metallurg Lipetsk |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center Salyut-Energia Belgorod vs FK Kaluga |
1-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center FK Zvezda Ryazan vs FK Kvant Obninsk |
2-1 |
3-3 |
Sat 27, Apr-17:00 - Russia Div 2 Center Strogino Moscow vs FK Khimik Novomoskovsk |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Russia Div 2 Center Zorkyi Krasnogorsk vs Rotor Volgograd B |
1-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-16:30 - Russia Div 2 South Dynamo Stavropol vs FK Krasnodar III |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Russia Div 2 South FK Angusht Nazran vs Chernomorets Novorossiysk |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-17:00 - Russia Div 2 South SKA Rostov vs Legion Dynamo |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Russia Div 2 South Druzhba Maykop vs Urozhay Krasnodar |
1-2 |
2-3 |
Sat 27, Apr-17:00 - Russia Div 2 South FK Biolog vs Spartak Nalchik |
0-0 |
0-3 |
Sat 27, Apr-17:00 - Russia Div 2 South Spartak Vladikavkaz vs Akademiya Futbola |
3-0 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Russia Div 2 South FK Chayka Pesch vs Volgar Astrachan |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Russia Div 2 West FK Leningradets vs FK Murom |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Russia Div 2 West Torpedo Vladimir vs Veles Moscow |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Russia Div 2 West FC Kolomna vs Luki Energiya |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Russia Div 2 West Kazanka Moscow vs Tekstilshchik Ivanovo |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Russia Futsal League Volga Saratov Futsal vs Astrakhan Futsal |
2-1 |
4-3 |
Sat 27, Apr-14:00 - Russia Futsal League MFK KPRF 2 Futsal vs Spartak Moscow Futsal |
1-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-14:00 - Russia Futsal League Mospolitekh Moscow Futsal vs Veliky Novgorod Futsal |
4-1 |
12-4 |
Sat 27, Apr-15:00 - Russia Futsal League Almaz Futsal vs Alga-Bashneft Futsal |
1-2 |
4-6 |
Sat 27, Apr-19:59 - Russia Premier League Dinamo Moscow vs Akhmat Grozny |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-17:30 - Russia Premier League Anzhi Makhachkala vs FK Rostov |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-12:00 - Russia Youth Championship League FK Anzhi Youth vs FK Rostov Youth |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - Russia Youth Championship League Lokomotiv Moscow Youth vs Yenisey Krasnoyarsk Youth |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Russia Youth Championship League Ufa Youth vs FK Ural Youth |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Russia Youth Championship League Zenit St.Petersburg Youth vs Krylya Sovetov Samara Youth |
1-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - San Marino Girone A SP Tre Fiori vs Fiorentino |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-20:25 - Saudi King Cup of Champions Al Ittihad Jeddah vs Al-Nassr FC |
1-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Championship Dunfermline vs Greenock Morton |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Championship Dundee United vs Falkirk |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Championship Partick Thistle vs Ayr Utd. |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Championship Alloa Athletic vs Inverness C.T. |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League Fort William vs Wick Academy FC |
0-1 |
1-5 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League East Kilbride vs Cove Rangers |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League One Forfar Athletic vs Montrose |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League One Dumbarton vs Stranraer F.C. |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League One Airdrieonians vs Arbroath |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League One Raith Rovers vs Brechin City |
2-2 |
3-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League One Stenhousemuir vs East Fife |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League Two Clyde F.C. vs Queen\'s Park |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League Two Peterhead vs Stirling Albion |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League Two Berwick Rangers vs Albion Rovers FC |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League Two Edinburgh City vs Elgin City |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish League Two Annan Athletic vs Cowdenbeath F.C. |
2-0 |
3-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Premier League Motherwell FC vs Dundee |
2-2 |
4-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Premier League Hamilton Academical FC vs Livingston F.C. |
1-0 |
3-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Scottish Premier League St. Mirren vs St. Johnstone |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - Scottish Premier League Celtic vs Kilmarnock |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga FK Teleoptik Zemun vs Borac Cacak |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga FK Sloboda Uzice vs Novi Pazar |
1-2 |
1-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga Indjija vs FK Metalac Gornji Milanovac |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga Zlatibor Cajetina vs Sindjelic Belgrad |
0-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga OFK Becej 1918 vs FK Buducnost Dobanovci |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Serbia Prva Liga FK Javor Ivanjica vs FK Bezanija |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Serbia Prva Liga FK Trajal Krusevac vs FK Zarkovo |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Serbia Prva Liga Backa Topola vs Radnicki 1923 Kragujevac |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-23:00 - Serie C - Brazil Volta Redonda vs Atletico Acreano |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-23:00 - Serie C - Brazil Tombense vs Sao Jose PoA RS |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-13:30 - Singapore Premier League Albirex Niigata FC vs Home United FC |
4-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-17:30 - Slovakia 1. Liga DAC Dunajska Streda vs Slovan Bratislava |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga Zlate Moravce vs Spartak Trnava |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga MFK Zemplin Michalovce vs MSK Zilina |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga FK Senica vs Trencin |
1-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-20:30 - Slovakia 2. Liga FK Poprad vs FK Pohronie |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovakia 2. Liga Dukla Banska Bystrica vs Partizan Bardejov |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovakia 2. Liga 1. FC Tatran Presov vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovakia 2. Liga Odeva Lipany vs KFC Komarno |
1-2 |
1-5 |
Sat 27, Apr-17:00 - Slovenia 1. Liga NK Rudar Velenje vs Domzale |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovenia 1. Liga NK Aluminij vs NK Triglav Kranj |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga ND Beltinci vs Tabor Sezana |
0-1 |
0-3 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga MNK FC Ljubljana vs NK Fuzinar |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Nafta vs NK Bilje |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Krka vs NK Brezice |
2-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga Jadran Dekani vs Ankaran Hrvatini |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Roltek Dob vs NK Rogaska |
0-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-22:15 - South Africa Premier League Bloemfontein Celtic vs Kaizer Chiefs FC |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - South Africa Premier League Supersport United vs Bidvest Wits |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - South Africa Premier League Black Leopards vs Maritzburg United |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - South Africa Premier League Highlands Park vs Polokwane City FC |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-12:30 - South Australian Premier League Seaford Rangers vs Salisbury United |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-09:30 - South Australian Premier League Western Strikers SC vs Playford City Patriots |
0-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-09:30 - South Australian Premier League Modbury Jets vs West Torrens Birkalla |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-09:30 - South Australian Premier League Noarlunga United vs Fulham United FC |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-09:30 - South Australian Premier League Sturt Lions vs Adelaide Victory |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - South Australian Super League Adelaide Raiders SC vs North Eastern Metrostars |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-09:30 - South Australian Super League Adelaide United FC Youth vs Adelaide Comets FC |
0-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-09:30 - South Australian Super League Adelaide Blue Eagles vs Croydon Kings |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-09:30 - South Australian Super League Campbelltown City SC vs Adelaide Olympic |
1-0 |
4-1 |
Sat 27, Apr-09:30 - South Australian Super League South Adelaide Panthers vs West Adelaide SC |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Ladies Premier League Athletic Bilbao Women\'s vs Atleico Malaga Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Spanish Ladies Premier League Levante UD Women\'s vs Madrid CFF Women\'s |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Ladies Premier League Atletico de Madrid Women\'s vs Colegio Aleman Valencia Women\'s |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-22:45 - Spanish Primera Division Barcelona vs Levante |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-18:15 - Spanish Primera Division Atletico Madrid vs Valladolid |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Spanish Primera Division Athletic Bilbao vs Alaves |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-20:30 - Spanish Primera Division Leganes vs Celta Vigo |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-22:30 - Spanish Segunda Division Extremadura vs Tenerife |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division Almeria vs Real Oviedo |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division Osasuna vs Albacete |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:15 - Spanish Segunda Division Malaga vs Mallorca |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Deportivo La Coruna B vs Unionistas de Salamanca |
1-0 |
3-3 |
Sat 27, Apr-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 SD Ponferradina vs Inter de Madrid |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 CD Guijuelo vs Cultural Leonesa |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Coruxo FC vs Atletico de Madrid B |
0-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 CD Tudelano vs Union Langreo |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 Leioa vs Racing Santander |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 SD Amorebieta vs Cultural de Durango |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 CD Vitoria(SPA) vs Real Sociedad B |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 UD Logrones vs CD Mirandes |
1-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 UB Conquense vs Lleida |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 Villarreal B vs UE Cornella |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 Sabadell vs CD Castellon |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 CF Peralada vs Hercules CF |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Marbella FC vs Don Benito |
3-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 CD El Ejido 2012 vs UCAM Murcia |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Atletico Sanluqueno vs Sevilla Atletico |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 CD Badajoz vs Atletico Malagueno |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias Condal CF vs Marino Luanco |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias CD Praviano vs EI San Martin |
3-0 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias UD Llanera vs UC Ceares |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-20:15 - Spanish Tercera Division 1 Asturias L\'Entregu CF vs UD Gijon Industrial |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia CD Choco vs Racing de Ferrol |
0-4 |
0-5 |
Sat 27, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Ribadumia CF vs Silva SD |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia CD Boiro vs UD Ourense |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia UD Somozas vs CF Alondras |
1-2 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Arenteiro vs Arosa Sociedad Cultural |
2-1 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Polvorin vs Bergantinos CF |
5-1 |
|
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Ourense vs Celtiga FC |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta AD Ceuta vs CD Utrera |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta Real Betis B vs Lucena CF |
2-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta Conil CF vs Cordoba CF B |
0-3 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears UD Alcudia vs CF Soller |
4-2 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears SCR Pena Deportiva vs CD Manacor |
3-1 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears Santanyi vs CD Binissalem |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears Murense vs Ibiza Islas Pitiusas |
0-3 |
|
Sat 27, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears CE Felanitx vs UD Poblense |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears CD Llosetense vs Mallorca B |
1-3 |
|
Sat 27, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears CD Ferriolense vs Santa Catalina |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears Constancia vs Son Cladera |
2-0 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias UD Las Palmas C vs Villa Santa Brigida |
1-0 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias CD Mensajero vs UD Ibarra |
4-0 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias Panaderia Pulido vs CD El Cotillo |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias UD Las Zocas vs CD Buzanada |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias Atletico Union Guimar vs Union Viera |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia EDMF Churra vs NV Estudiantes de Murcia CF |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura Extremadura B vs CD Azuaga |
4-0 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura CD Calamonte vs Cacereno |
2-1 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura EMD Aceuchal vs Merida AD |
0-3 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura Jerez Industrial CF vs Arroyo Club Polideportivo |
1-2 |
|
Sat 27, Apr-20:15 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura CD Diocesano vs CP Valdivia |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura Atletico Pueblonuevo vs UD Montijo |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-21:15 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura CD Valdelacalzada vs UP Plasencia |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-21:15 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura AD Llerenense vs Moralo CP |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-21:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura Olivenza vs CD Castuera |
2-2 |
6-4 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CD Cortes vs Valle de Egues |
1-0 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra Beti Kozkor KE vs CD Cantolagua |
2-0 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra UCD Burlades vs CD Corellano |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra Alesves vs CD Ardoi |
2-1 |
2-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CD Huarte vs Osasuna B |
0-4 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CD Baztan vs CD Pena Sport |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CA Cirbonero vs UDC Txantrea |
2-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CF Rapid De Murillo vs CD Agoncillo |
2-4 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CA River Ebro vs SD Logrones |
1-2 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CD Berceo vs Oyonesa |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja UD Logrones B vs CD Arnedo |
5-1 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CCD Alberite vs Haro Deportivo |
0-3 |
0-6 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha Atletico Ibanes vs La Roda CF |
2-1 |
|
Sat 27, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha Villacanas vs Albacete B |
0-2 |
1-6 |
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha Villarrubia CF vs Tarancon |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha Mora CF vs CD Marchamalo |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria CD Guarnizo vs AD Siete Villas |
3-2 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria UD Samano vs Barreda Balompie |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria SD Torina vs Ribamontan Al Mar CF |
2-2 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria Velarde CF vs Bezana |
2-0 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria Rinconeda Polanco vs CD Naval |
2-3 |
|
Sat 27, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria SD Laredo vs CF Vimenor |
1-0 |
|
Sat 27, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria SD Revilla vs Solares Medio Cudeyo |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi CD Lagun Onak vs Ordizia KE |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi Sociedad Deportiva Beasain vs Pasaia KE |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi Zamudio SD vs Bermeo |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi SD Balmaseda FC vs Amurrio |
1-0 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi SD San Pedro vs Sodupe UC |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya FC Santboia vs Pobla De Mafumet CF |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya CF Reus Deportiu II vs FC Asco |
3-1 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya FC Martinenc vs FC Vilafranca |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Atletico Saguntino vs UD Rayo Ibense |
4-2 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Atzeneta UE vs Silla CF |
2-1 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Jove Espanol vs Acero |
1-2 |
|
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana UD Paterna vs CF La Nucia |
1-2 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana UD Alzira vs Elche CF Ilicitano |
1-2 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Crevillente vs Orihuela CF |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana CD Roda vs Novelda |
2-0 |
|
Sat 27, Apr-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Vilamarxant CF vs Eldense |
1-1 |
4-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid RSD Alcala Henares vs Rayo Vallecano B |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid DAV Santa Ana vs CD Canillas |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon CD La Virgen Del Camino vs Atletico Bembibre |
2-1 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon UD Santa Marta vs CD Cebrerena |
3-1 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon CD La Granja vs Real Avila CF |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon Burgos Promesas vs La Baneza |
1-0 |
5-2 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon Zamora CF vs CF Briviesca Norpetrol |
2-0 |
3-2 |
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon Atletico Astorga vs Cultural Leonesa B |
3-2 |
|
Sat 27, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla Guadix CF vs CD El Palo |
2-2 |
|
Sat 27, Apr-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla River Melilla vs Alhaurin de la Torre |
1-5 |
|
Sat 27, Apr-21:00 - Sudanese Premier League Hay Al-Arab vs Ahli Marawi |
1-0 |
|
Sat 27, Apr-13:00 - SVK U19 A League MSK Zilina(U19) vs FK Zeleziarne Podbrezova(U19) |
2-1 |
5-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - SVK U19 A League DAC Dunajska Streda(U19) vs Zemplin Michalovce(U19) |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - SVK U19 A League MFK Ruzomberok(U19) vs Slovan Bratislava(U19) |
0-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-13:00 - SVK U19 A League FK Poprad(U19) vs FC Nitra(U19) |
2-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Swden Women Division 2 IFK Kalmar Women\'s vs Brommapojkarna Women\'s |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Swden Women Division 2 Lidkopings FK Women\'s vs AIK Solna Women\'s |
0-2 |
2-8 |
Sat 27, Apr-17:00 - Swden Women Division 2 IK Uppsala Women\'s vs Hammarby Women\'s |
1-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Swden Women Division 2 Mallbackens IF Women\'s vs Umea FC Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-16:30 - Sweden Damallsvenskan Orebro Women\'s vs FC Rosengard Women\'s |
0-3 |
0-4 |
Sat 27, Apr-17:00 - Sweden Damallsvenskan Kungsbacka DFF Women\'s vs Djurgardens Women\'s |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Norra Akropolis IF vs Karlstad BK |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Norra Sollentuna FK vs FC Linkoping City |
0-0 |
1-3 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 1 Norra BK Forward vs Sandvikens IF |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Sweden Div 1 Norra Gefle IF vs Carlstad United BK |
0-2 |
0-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra Atvidabergs FF vs Landskrona BoIS |
0-2 |
0-5 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra Skovde AIK vs IK Oddevold |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 1 Sodra Tvaakers IF vs Assyriska Turabdin IK |
0-2 |
2-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 1 Sodra Lunds BK vs IFK Varnamo |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 1 Sodra Lindome GIF vs Kristianstads FC |
0-0 |
5-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 1 Sodra Eskilsminne IF vs Torns IF |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Sweden Div 1 Sodra Oskarshamns AIK vs Ljungskile SK |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Torslanda IK vs Grebbestads IF |
1-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland IFK Amal vs Vargarda IK |
0-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Vanersborgs FK vs Vanersborgs IF |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-15:30 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Savedalens IF vs IK Gauthiod |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland IFK Uddevalla vs Lidkopings FK |
2-0 |
4-4 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Enkopings SK FK vs Karlbergs BK |
1-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Hudiksvalls FF vs Kvarnsvedens IK |
1-0 |
5-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Skiljebo SK vs Gamla Upsala SK |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand IFK Stocksund vs Sundbybergs |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand IFK Mora FK vs IFK Lidingo FK |
0-2 |
2-3 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Anundsjo IF vs Kramfors Alliansen |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norrland IFK Lulea vs Friska Viljor FC |
1-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Sandviks IK vs Umea FC Akademi |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Taftea IK vs IFK Timra |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Sweden Div 2 Norrland IFK Ostersund vs Skelleftea FF |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norrland IFK Umea vs Ytterhogdal IK |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norrland Gottne IF vs Pitea IF |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFK Hassleholm vs Osterlen FF |
1-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Husqvarna FF vs FK Karlskrona |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFK Berga vs FK Almeboda/Linneryd |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFO Bromolla IF vs Dalstorps IF |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Nosaby IF vs Rappe GOIF |
2-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Raslatts SK vs Hassleholms IF |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Nassjo FF vs Asarums IF FK |
0-4 |
0-4 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Huddinge IF vs FC Stockholm Internazionale |
1-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Haninge vs Newroz FC |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Tyreso FF vs Assyriska FF Sodertalje |
0-2 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Arameisk-Syrianska IF vs Sodertalje |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Assyriska IF i Norrkoping vs Enskede IK |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Eslovs BK vs Assyriska BK |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Stafsinge IF vs FC Rosengard |
2-2 |
2-3 |
Sat 27, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland BK Olympic Malmo vs Angelholms FF |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland IS Halmia vs Onsala BK |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Hittarps IK vs Ullared |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Superettan Brommapojkarna vs Halmstads |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Sweden Superettan Jonkopings Sodra IF vs IK Frej Taby |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - Sweden Superettan Mjallby AIF vs Degerfors IF |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Sweden U19 Hammarby U19 vs FC Djursholm(U19) |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - Sweden U19 IFK Norrkoping(U19) vs IK Sirius FK (U19) |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Swedish Allsvenskan IK Sirius FK vs Elfsborg |
1-4 |
2-4 |
Sat 27, Apr-21:00 - Swiss Super League Neuchatel Xamax vs Grasshoppers |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-21:00 - Swiss Super League FC Luzern vs FC Thun |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Meyrin vs FC Naters |
2-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 FC Martigny Sports vs Bulle |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 FC Echallens vs Chenois |
3-1 |
4-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Etoile Carouge vs Lausanne Sports(U21) |
1-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 FC Fribourg vs FC Thun U21 |
2-2 |
|
Sat 27, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Young Boys(U21) vs FC Vevey Sports 05 |
0-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Azzurri 90 vs Grand-Lancy |
1-2 |
1-4 |
Sat 27, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Zug 94 vs Solothurn |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 BSC Old Boys vs FC Bassecourt |
1-3 |
1-3 |
Sat 27, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 SC Zofingen vs FC Luzern U-21 |
1-1 |
1-4 |
Sat 27, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 SC Buochs vs Grasshoppers U21 |
1-0 |
3-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 SV Hongg vs FC St.Gallen U-21 |
3-3 |
3-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC Linth 04 vs FC Red Star Zurich |
0-1 |
2-3 |
Sat 27, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC Winterthur U21 vs Baden |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC Wettswil Bonstetten vs FC United Zurich |
2-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 Gossau vs FC Mendrisio Stabio |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-19:59 - Switzerland Challenge League Vaduz vs FC Schaffhausen |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-21:00 - Switzerland Challenge League Servette vs Aarau |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Thai League 1 Trat FC vs Chiangmai FC |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Thai League 1 Port FC vs Suphanburi FC |
0-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-14:45 - Thai League 1 PTT Rayong FC vs Muang Thong United |
1-0 |
2-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Thai League 1 Samut Prakan City vs Chainat Hornbill FC |
0-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-16:00 - Thai League 2 Samut Sakhon vs Kasetsart FC |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Thai League 2 Ubon UMT United vs Ayutthaya United |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Thai League 2 Udon Thani vs Nong Bua Pitchaya |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-14:45 - Thai League 2 Thai Honda FC vs Police Tero |
2-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Thai League 2 Navy FC vs Sisaket FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Thai League 3 Nakhon Si Thammarat FC vs Kasem Bundit University FC |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Thai League 3 Bangkok FC vs Kamphaengphet FC |
2-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Thai League 3 Krabi FC vs Nakhon Pathom United |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Thai League 3 Ang Thong FC vs Sa Kaeo FC |
0-1 |
|
Sat 27, Apr-20:30 - Turkey 2 Ligi A Altinordu vs Altay Spor Kulubu |
1-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:00 - Turkey 2 Ligi A Gaziantep Buyuksehir Belediyesi vs Giresunspor |
0-1 |
2-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Turkey 2 Ligi A Hatayspor vs Adanaspor |
1-1 |
4-1 |
Sat 27, Apr-19:59 - Turkey Super Lig Fenerbahce vs Trabzonspor |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Turkey Super Lig Rizespor vs Sivasspor |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Turkey Super Lig Antalyaspor vs BB Erzurumspor |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-13:00 - Turkey U21 Ligi 1 Gaziantep Buyuksehir Belediyesi(U21) vs Giresunspor (U21) |
3-1 |
|
Sat 27, Apr-13:00 - Turkey U21 Ligi 1 Hatayspor(U21) vs Adanaspor(U21) |
1-0 |
1-3 |
Sat 27, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League Rizespor(U21) vs Sivasspor(U21) |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League Fenerbahce(U21) vs Trabzonspor(U21) |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League Antalyaspor(U21) vs BB Erzurumspor (U21) |
1-0 |
4-1 |
Sat 27, Apr-18:05 - UAE League Professional Baniyas vs Al Ain |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-18:00 - UAE League Professional Al Wasl FC vs Al Jazira(UAE) |
1-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga Olimpik Donetsk vs FC Karpaty Lviv |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga Chernomorets Odessa vs FC Vorskla Poltava |
1-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-18:00 - Ukraine U21 Liga PFC Oleksandria(U21) vs Zorya(U21) |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-13:00 - Ukraine U21 Liga Lviv(U21) vs FC Karpaty Lviv(U21) |
0-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-14:00 - Ukraine U21 Liga FC Vorskla (U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21) |
1-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-14:00 - Ukraine U21 Liga Arsenal Kyiv(U21) vs Dynamo Kyiv(U21) |
0-1 |
1-3 |
Sat 27, Apr-14:30 - Ukraine U21 Liga FC Mariupol (U21) vs Desna Chernihiv(U21) |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-23:00 - USA Major League Soccer Toronto FC vs Portland Timbers |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-23:55 - USA Major League Soccer FC Dallas vs San Jose Earthquakes |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-21:00 - USA Major League Soccer New York City Football Club vs Orlando City |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-06:30 - USA USL Premier Development League FC Tucson vs South Georgia Tormenta |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-04:30 - USL Championship San Antonio FC vs Tacoma Defiance |
3-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-04:30 - USL Championship Austin Bold vs Real Monarchs SLC |
3-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-05:30 - USL Championship New Mexico United vs Portland Timbers B |
0-0 |
3-3 |
Sat 27, Apr-06:30 - USL Championship Fresno FC vs Orange County SC |
0-2 |
2-2 |
Sat 27, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1 Lokomotiv BFK vs Andijan II |
2-0 |
4-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1 Bunyodkor II vs FK Rubin(UZB) |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1 Rash-Milk vs FK Yashnobod |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-15:30 - Uzbekistan Division 1 Yangiyer vs Aral Nukus |
2-0 |
3-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - Uzbekistan Division 1 FK G\'ijduvon vs Zirabuloq |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - Uzbekistan Division 1 Turon Nukus vs FK Chigatoy |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-15:30 - Uzbekistan Division 1 Ittifoq Navoiy vs Zaamin |
2-0 |
2-3 |
Sat 27, Apr-15:30 - Uzbekistan Division 1 Ittifoq Buxoro vs Zarangari |
1-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-16:30 - Uzbekistan Professional Football League Lokomotiv Tashkent vs Qizilqum Zarafshon |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-17:30 - Uzbekistan Professional Football League Metallurg Bekobod vs Kuruvchi Kokand Qoqon |
1-1 |
3-1 |
Sat 27, Apr-18:35 - Uzbekistan Professional Football League Sogdiana Jizzakh vs Pakhtakor Tashkent |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-23:30 - Venezuela Primera Division Anzoategui vs Metropolitanos FC |
0-0 |
0-1 |
Sat 27, Apr-23:30 - Venezuela Segunda Division Union Local Andina(ULA) vs Real Frontera |
0-3 |
0-5 |
Sat 27, Apr-23:30 - Venezuela Segunda Division Gran Valencia FC vs Yaracuyanos |
0-1 |
1-1 |
Sat 27, Apr-23:30 - Venezuela Segunda Division Yaracuy FC vs Deportivo Petare |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-12:30 - Vietnam First Division Hung Vuong An Giang vs XM Fico Tay Ninh |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-12:30 - Vietnam First Division Dak Lak vs Hue FC |
0-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - Vietnam First Division XSKT Can Tho vs TTBD Phu Dong |
2-0 |
3-1 |
Sat 27, Apr-16:00 - Vietnam League Ha Noi FC vs TP Ho Chi Minh |
1-0 |
1-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - Vietnam League Song Lam Nghe An vs Megastar Nam Dinh |
0-0 |
0-0 |
Sat 27, Apr-14:00 - Vietnam League Quang Nam vs The Cong |
0-2 |
0-2 |
Sat 27, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance Penrhyncoch vs Conwy Borough FC |
3-2 |
|
Sat 27, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance Holywell vs Holyhead Hotspur |
3-0 |
|
Sat 27, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division Cwmbran Celtic vs Afan Lido |
0-3 |
4-4 |
Sat 27, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division Port Talbot vs Penybont FC |
0-1 |
0-2 |
Sat 27, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division Briton Ferry Athletic vs Cambrian & Clydach |
1-2 |
|
Sat 27, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division Pontypridd vs Undy Athletic |
0-1 |
2-1 |
Sat 27, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division Ammanford vs Taffs Well |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division Cwmamman United vs Goytre AFC |
1-1 |
4-2 |
Sat 27, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division Llantwit Major vs Haverfordwest County |
1-1 |
3-2 |
Sat 27, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20 Balcatta(U20) vs Floreat Athena(U20) |
3-1 |
|
Sat 27, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20 ECU Joondalup(U20) vs Rockingham City(U20) |
4-3 |
|
Sat 27, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20 Bayswater City(U20) vs Perth S.C(U20) |
1-1 |
|
Sat 27, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20 Cockburn City (U20) vs Stirling Lions(U20) |
4-0 |
|
Sat 27, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20 Armadale (U20) vs Inglewood United(U20) |
0-5 |
|
Sat 27, Apr-11:00 - Western Australia Premier League Cockburn City vs Stirling Lions |
2-1 |
5-1 |
Sat 27, Apr-11:00 - Western Australia Premier League Armadale vs Inglewood United |
0-4 |
3-4 |
Sat 27, Apr-11:00 - Western Australia Premier League ECU Joondalup vs Rockingham City |
3-1 |
4-3 |
Sat 27, Apr-11:00 - Western Australia Premier League Perth Glory FC Am vs Sorrento F.C. |
2-1 |
5-2 |
Sat 27, Apr-11:00 - Western Australia Premier League Bayswater City vs Perth S.C |
1-1 |
1-2 |
Sat 27, Apr-11:00 - Western Australia Premier League Balcatta vs Floreat Athena |
0-0 |
0-2 |
Sat 27, Apr-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Lyn Oslo Women\'s vs Stabaek Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Sat 27, Apr-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Fart Women\'s vs Kolbotn Women\'s |
1-0 |
2-3 |
Sat 27, Apr-19:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Sandviken Women\'s vs Avaldsnes Women\'s |
2-1 |
6-4 |
Sat 27, Apr-19:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien LSK Kvinner Women\'s vs Roa Women\'s |
0-0 |
1-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League Chicken Inn vs FC Platinum |
0-1 |
0-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League Harare City vs Black Rhinos FC |
0-0 |
1-2 |
Sat 27, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League ZPC Kariba vs Yadah |
0-0 |
2-1 |
Sat 27, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League Mushowani Stars vs Highlanders FC |
0-0 |
0-0 |
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.