AD:

Football Results for Sat 12, Aug 2023

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 12, Aug 2023

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 12, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
Nieuwkoop vs RKAV Volendam

0-1

0-2
Sat 12, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
BVV Barendrecht vs SC Genemuiden

1-1

2-1
Sat 12, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
HSV Hoek vs SteDoCo

1-2

3-2
Sat 12, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
SJC Noordwijk vs Bon Boys

1-0

1-1
Sat 12, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
Eemdijk vs Bunde

2-0

5-0
Sat 12, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland
Sparta Nijkerk vs ONS Sneek

2-0

2-0
Sat 12, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland
VV Kloetinge vs Broek OP Langedijk

3-0

6-0
Sat 12, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland
IJsselmeervogels vs Tot Ons Genoegen Berkel(TOGB)

0-0

2-1
Sat 12, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland
Blauw Geel vs SVOD

4-1

5-1
Sat 12, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland
DVS\'33 Ermelo vs SV Urk

1-0

1-0
Sat 12, Aug-17:10 - Amstel Cup Holland
CSV Apeldoorn vs ODIN 59

0-0

0-0
Sat 12, Aug-17:30 - Amstel Cup Holland
VV Sint Bavo(VVSB) vs FC Rijnvogels

1-0

2-2
Sat 12, Aug-17:30 - Amstel Cup Holland
Tielse Eendracht Combinatie vs VV DOVO

0-0

1-1
Sat 12, Aug-17:30 - Amstel Cup Holland
RKVV DEM vs Xerxes DZB

0-0

0-0
Sat 12, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
VPV Purmersteijn vs Sportlust\'46

0-1

0-2
Sat 12, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
Veensche Boys vs HVCH Heesch

1-2

1-2
Sat 12, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
AWC Wijchen vs Staphorst

0-0

1-2
Sat 12, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
GVV Unitas vs Blauw Wit

1-0

4-0
Sat 12, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
Amsterdam Gencler Birligi vs Olde Veste \'54

0-1

1-2
Sat 12, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
USV Hercules vs VV Berkum

1-0

2-1
Sat 12, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
HSC\'21 vs Harkemase Boys

1-0

1-1
Sat 12, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
Zwaluw VFC vs VV Scherpenzeel

0-2

1-5
Sat 12, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
OJC Rosmalen vs Oefening Staalt Spieren \'20

1-0

5-1
Sat 12, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
VV Baronie vs VV Hoogeveen

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:00 - Arabian Champions League
Al-Hilal SFC vs Al-Nassr FC

0-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Armenia Premier League
Ararat Yerevan vs West Armenia

1-0

1-0
Sat 12, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Cooma Tigers vs Gungahlin United

1-0

1-2
Sat 12, Aug-11:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Tuggeranong United vs Canberra Olympic

0-0

1-0
Sat 12, Aug-11:45 - Australia Capital Gatorade Premier League
Monaro Panthers vs O\'Connor Knights

1-2

1-2
Sat 12, Aug-06:45 - Australia Capital Territory U23
Cooma Tigers(U23) vs Gungahlin United (U23)

0-0

1-4
Sat 12, Aug-08:45 - Australia Capital Territory U23
Tuggeranong United(U23) vs Canberra Olympic(U23)

0-2

2-3
Sat 12, Aug-09:30 - Australia Capital Territory U23
Monaro Panthers(U23) vs O\'Connor Knights(U23)

0-2

0-2
Sat 12, Aug-08:30 - Australia New South Wales Premier League
Bulls Academy vs Blacktown City

0-1

0-2
Sat 12, Aug-08:30 - Australia New South Wales Premier League
Manly United vs Western Sydney Wanderers AM

1-2

2-2
Sat 12, Aug-08:30 - Australia New South Wales Super League
Central Coast United vs St George Saints

1-4

1-6
Sat 12, Aug-08:30 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Hakoah Sydney City East

0-1

0-1
Sat 12, Aug-08:30 - Australia New South Wales Super League
Southern Districts Raiders vs Dulwich Hill SC

0-0

2-1
Sat 12, Aug-08:50 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs Canterbury Bankstown

0-0

1-0
Sat 12, Aug-06:30 - Australia New South Wales U20
Central Coast United(U20) vs St George Saints(U20)

1-1

3-2
Sat 12, Aug-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Launceston United

3-0

7-0
Sat 12, Aug-09:00 - Australia Tasmania Premier League
Glenorchy Knights vs Riverside Olympic

2-0

3-0
Sat 12, Aug-10:45 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Devonport City Striker

0-0

0-1
Sat 12, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Eastern Lions SC vs Preston Lions

1-0

2-1
Sat 12, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs Pascoe Vale SC

2-0

4-1
Sat 12, Aug-08:30 - Australia Victorian Premier League
Hume City vs Port Melbourne Sharks

0-0

1-1
Sat 12, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Altona Magic vs Bentleigh Greens

1-0

1-0
Sat 12, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Moreland City vs St Albans Saints SC

0-1

0-1
Sat 12, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Avondale FC vs South Melbourne

0-0

2-1
Sat 12, Aug-06:00 - Australia Victorian Premier League U21
Hume City U21 vs Port Melbourne Sharks SC U21

0-0

2-1
Sat 12, Aug-06:15 - Australia Victorian Premier League U21
Avondale FC(U21) vs South Melbourne U21

0-0

0-0
Sat 12, Aug-06:45 - Australia Victorian Premier League U21
Moreland City U21 vs St Albans Saints(U21)

0-4

0-4
Sat 12, Aug-06:45 - Australia Victorian Premier League U21
North Geelong Warriors(U21) vs Oakleigh Cannons(U21)

0-0

1-0
Sat 12, Aug-07:00 - Australia Victorian Premier League U21
Altona Magic U21 vs Bentleigh Greens(U21)

0-1

0-2
Sat 12, Aug-06:30 - Australia Victorian U21 Premier League 2
Eastern Lions(U21) vs Preston Lions(U21)

1-1

1-2
Sat 12, Aug-07:00 - Australia Victorian U21 Premier League 2
Brunswick City U21 vs Pascoe Vale SC U21

1-0

1-1
Sat 12, Aug-08:00 - Australia Victorian Women\'s Premier League
Bayside United Women\'s vs Preston Lions Women\'s

0-0

0-1
Sat 12, Aug-08:00 - Australia Victorian Women\'s Premier League
Southern United Women\'s vs South Melbourne Women\'s

2-0

2-2
Sat 12, Aug-16:30 - Austria Erste Division
SC Bregenz vs Kapfenberg Superfund

0-1

0-2
Sat 12, Aug-16:30 - Austria Erste Division
SV Lafnitz vs FC Dornbirn

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs SC Austria Lustenau

0-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Sturm Graz vs SK Austria Klagenfurt

0-0

0-0
Sat 12, Aug-21:30 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs FC Blau Weiss Linz

1-0

2-0
Sat 12, Aug-17:00 - Austrian Regionalliga West
SVG Reichenau vs Rheindorf Altach B

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
SPG Silz Motz vs TSV St. Johann

1-0

5-0
Sat 12, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SV Wals-Grunau vs RW Rankweil

0-2

1-3
Sat 12, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
Bischofshofen vs VfB Hohenems

0-0

1-3
Sat 12, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga West
Dornbirner SV vs FC Wolfurt

1-0

3-3
Sat 12, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs SC Imst

2-0

2-0
Sat 12, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
SC Schwaz vs SV Austria Salzburg

0-0

0-2
Sat 12, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
Kufstein vs SC Rothis

0-1

0-1
Sat 12, Aug-14:00 - Belarus Pershaya Liga
Bumprom Gomel vs Niva Dolbizno

3-0

3-2
Sat 12, Aug-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Shakhtyor Petrikov vs Arsenal Dzerzhinsk

0-1

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Osipovichi vs FK Lida

0-1

0-3
Sat 12, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Dnepr Mogilev

0-1

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Belarus Premier League
FC Gomel vs Naftan Novopolock

1-1

3-2
Sat 12, Aug-21:00 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs FK Isloch Minsk

0-0

0-1
Sat 12, Aug-14:00 - Belarus Reserves League
Energetyk-BGU Minsk Reserve vs BATE Borisov Reserves

3-1

4-1
Sat 12, Aug-17:00 - Belarus Reserves League
FC Minsk Reserve vs FC Slutsk Reserve

0-0

2-0
Sat 12, Aug-17:00 - Belarus Women\'s Premier League
FC Gomel Women\'s vs Dyussh Polesgu Women\'s

1-1

1-1
Sat 12, Aug-18:30 - Belarus Women\'s Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women\'s vs ABFF Women\'s(U19)

0-2

1-5
Sat 12, Aug-18:00 - Belgian Pro League
RWD Molenbeek vs KV Mechelen

0-0

1-0
Sat 12, Aug-20:15 - Belgian Pro League
St. Gilloise vs Oud Heverlee Leuven

2-1

5-1
Sat 12, Aug-18:00 - Belgium - 2e Klasse
Club NXT vs Lierse Kempenzonen

1-0

3-2
Sat 12, Aug-22:00 - Belgium - 2e Klasse
Patro Eisden vs KMSK Deinze

1-1

3-1
Sat 12, Aug-22:00 - Belgium - 2e Klasse
Royal FC Liege vs FCV Dender EH

0-0

0-1
Sat 12, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Always Ready vs Nacional Potosi

2-1

3-3
Sat 12, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Igman Konjic vs FK Sloga Doboj

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
GOSK Gabela vs FK Zvijezda 09

1-0

2-0
Sat 12, Aug-22:45 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs Borac Banja Luka

0-0

2-0
Sat 12, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Gremio Novorizontino vs Mirassol FC

1-1

2-1
Sat 12, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Tombense vs Sport Club Recife (PE)

0-0

0-0
Sat 12, Aug-22:30 - Brasileiro Serie B
Criciuma SC vs Londrina (PR)

1-0

2-0
Sat 12, Aug-23:00 - Brasileiro Serie C
Aparecidense GO vs Confianca (SE)

0-0

1-0
Sat 12, Aug-23:00 - Brasileiro Serie C
Sao Bernardo SP vs Amazonas AM

0-0

2-1
Sat 12, Aug-22:00 - Brasileiro Serie D
Atletico Cearense CE vs Sousa PB

1-1

1-2
Sat 12, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Jose Bonifacio SP Youth vs Rio Preto Youth

1-0

1-1
Sat 12, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Penapolense SP(U23) vs Jabaquara SP(U23)


2-0
Sat 12, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Brasilis SP(U23) vs CA Taquaritinga SP(U23)


2-1
Sat 12, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Nacional SP(U23) vs Joseense SP(U23)


1-1
Sat 12, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
UA Barbarense/SP(U23) vs America SP U23


1-1
Sat 12, Aug-22:30 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
XV Jau SP(U23) vs Uniao Sao Joao(U23)


0-1
Sat 12, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Catanduva SP(U23) vs Rio Branco (SP)(U23)


3-2
Sat 12, Aug-21:45 - Brazil Carioca A
Olaria RJ vs Sampaio Correa (RJ)

0-0

0-0
Sat 12, Aug-02:30 - Brazil Copa Paulista
Noroeste SP vs Mirassol FC B

1-0

2-0
Sat 12, Aug-23:00 - Brazil Copa Paulista
RB Bragantino B vs Primavera SP

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:30 - Brazil National Football Tournament U20
CR Flamengo (RJ) Youth vs Santos Youth

2-1

3-1
Sat 12, Aug-19:59 - Bulgaria Premier
FC Hebar Pazardzhik vs Botev Plovdiv

0-0

1-0
Sat 12, Aug-22:15 - Bulgaria Premier
Slavia Sofia vs Cherno More Varna

1-2

1-5
Sat 12, Aug-15:00 - Cambodia League
ISI Dangkor Senchey vs Prey Veng FC

0-3

0-5
Sat 12, Aug-15:00 - Cambodia League
Nagaworld FC vs Visakha FC

0-2

1-4
Sat 12, Aug-04:00 - Canadian Premier League
Valour vs Cavalry

0-1

3-2
Sat 12, Aug-23:00 - Canadian Premier League
HFX Wanderers vs Vancouver FC

1-0

3-0
Sat 12, Aug-22:00 - Canadian Soccer League
Toronto Falcons vs Serbian White Eagles

1-0

2-1
Sat 12, Aug-03:30 - Chile Primera B
Universidad de Concepcion vs La Serena

1-0

2-0
Sat 12, Aug-20:30 - Chile Primera B
San Marcos de Arica vs Rangers Talca

1-0

2-1
Sat 12, Aug-20:30 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs Deportes Temuco

1-1

1-2
Sat 12, Aug-23:30 - Chile Primera B
CD Santiago Morning vs Deportes Santa Cruz

0-1

0-1
Sat 12, Aug-01:00 - Chile Primera Division
Cobresal vs Magallanes

2-0

3-1
Sat 12, Aug-23:00 - Chile Primera Division
Coquimbo Unido vs Colo Colo

1-1

2-2
Sat 12, Aug-04:00 - Chile Segunda Division
Deportes Limache vs Iberia Los Angeles

0-0

1-0
Sat 12, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Real San Joaquin vs Melipilla

0-1

0-1
Sat 12, Aug-23:30 - Chile Segunda Division
Provincial Osorno vs Deportes Rengo

0-0

1-0
Sat 12, Aug-23:30 - Chile Segunda Division
San Antonio Unido vs Deportes Concepcion

0-1

1-3
Sat 12, Aug-19:59 - Chile Tercera Division
Provincial Ovalle vs Colchagua CD

1-0

2-0
Sat 12, Aug-19:59 - Chile Tercera Division
Concon National vs Municipal Puente Alto

3-1

5-3
Sat 12, Aug-19:59 - Chile Tercera Division
Deportes Quillon vs Comunal Cabrero

0-0

1-1
Sat 12, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Deportes Colina vs Provincial Ranco

0-0

1-1
Sat 12, Aug-15:30 - China League One
Suzhou Dongwu vs Guangzhou FC

1-1

1-2
Sat 12, Aug-15:30 - China League One
Guangxi Pingguo Haliao F.C. vs Dandong Tengyue

1-0

2-0
Sat 12, Aug-15:30 - China League One
Heilongjiang Ice City vs Jinan XingZhou

0-1

2-2
Sat 12, Aug-12:00 - China Women\'s Super League
Shandong Ticai Women\'s vs Guangdong Meizhou Hakka Women\'s

0-0

0-0
Sat 12, Aug-12:00 - China Women\'s Super League
Changchun Women\'s vs Yongchuan Chashan Bamboo Sea Women\'s

1-0

1-0
Sat 12, Aug-15:35 - China Women\'s Super League
Shanghai RCB Women\'s vs Sichuan FA Women\'s

3-0

5-0
Sat 12, Aug-15:35 - Chinese Super League
Changchun YaTai vs Chengdu Rongcheng FC

1-0

1-0
Sat 12, Aug-15:35 - Chinese Super League
Meizhou Hakka vs Qingdao Hainiu

1-0

1-0
Sat 12, Aug-15:35 - Chinese Super League
Shanghai Port FC vs Zhejiang Professional FC

2-1

3-4
Sat 12, Aug-04:00 - Club Friendly
Libertad Sunchales vs Union Sunchales

0-1

2-2
Sat 12, Aug-05:00 - Club Friendly
Navua FC vs Tailevu Naitasiri

0-0

0-0
Sat 12, Aug-07:00 - Club Friendly
Labasa FC vs Rewa FC

0-0

0-1
Sat 12, Aug-09:00 - Club Friendly
Suva FA vs Ba FC

3-0

3-0
Sat 12, Aug-09:00 - Club Friendly
Belconnen United Women\'s vs West Canberra Wanderers Women\'s

4-0

7-0
Sat 12, Aug-11:30 - Club Friendly
Mar Menor vs Union Viera

0-0

1-0
Sat 12, Aug-11:30 - Club Friendly
Shanghai Shenhua(U21) vs Zhejiang Professional FC(U21)

1-0

2-0
Sat 12, Aug-12:00 - Club Friendly
La Union Atletico vs Orihuela CF

0-1

0-1
Sat 12, Aug-12:00 - Club Friendly
Atletico de Madrid B vs CF Intercity

2-0

2-0
Sat 12, Aug-12:00 - Club Friendly
AD Torrejon CF vs CD Marchamalo

1-0

1-1
Sat 12, Aug-12:00 - Club Friendly
CD Artistico Navalcarnero vs Rayo Vallecano B

2-0

2-1
Sat 12, Aug-12:00 - Club Friendly
UD Melilla vs Atletico Baleares

0-0

1-0
Sat 12, Aug-12:15 - Club Friendly
CF Pozuelo Alarcon vs Tarancon

0-0

1-1
Sat 12, Aug-12:30 - Club Friendly
Servette Chenois Woman\'s vs Parma Women\'s


0-1
Sat 12, Aug-12:45 - Club Friendly
Elche CF Ilicitano vs Benidorm CD

1-0

1-1
Sat 12, Aug-13:00 - Club Friendly
ASD RG Ticino vs Novara Calcio

0-2

2-3
Sat 12, Aug-13:00 - Club Friendly
Astoria Walldorf B vs Neckarsulmer Sport-Union

1-0

1-0
Sat 12, Aug-13:00 - Club Friendly
St Joseph\'s (GIB) vs Ceuta B

0-1

0-2
Sat 12, Aug-13:00 - Club Friendly
Real Madrid Castilla vs Fuenlabrada

1-0

1-0
Sat 12, Aug-13:25 - Club Friendly
UCAM Murcia vs Recreativo Granada

2-1

3-2
Sat 12, Aug-13:30 - Club Friendly
Alaves B vs Real Union de Irun

0-0

0-1
Sat 12, Aug-13:30 - Club Friendly
Arandina vs Gimnastica Segoviana

0-0

1-0
Sat 12, Aug-13:30 - Club Friendly
Peniche vs Oriental Lisboa


3-3
Sat 12, Aug-13:30 - Club Friendly
Leioa vs SD Gernika

0-0

0-0
Sat 12, Aug-13:30 - Club Friendly
Sestao River vs Athletic Bilbao B

3-1

4-2
Sat 12, Aug-13:30 - Club Friendly
Racing Villalbes vs Deportivo La Coruna B

0-1

1-1
Sat 12, Aug-14:00 - Club Friendly
L\'Entregu CF vs Sporting Atletico Gijon

0-1

0-3
Sat 12, Aug-14:00 - Club Friendly
VV Katwijk vs Hollandia

0-0

0-1
Sat 12, Aug-15:00 - Club Friendly
WKS Slask Wroclaw Women\'s vs Rekord Bielsko Women\'s

0-0

0-2
Sat 12, Aug-15:00 - Club Friendly
SG Essen-Schonebeck Women\'s vs FC Gutersloh Women\'s

0-0

1-1
Sat 12, Aug-16:00 - Club Friendly
Synot Slovacko Women\'s vs Neulengbach Women\'s

2-2

2-3
Sat 12, Aug-16:00 - Club Friendly
Orebro Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s

1-0

3-0
Sat 12, Aug-16:00 - Club Friendly
Gor Mahia vs Kakamega Homeboyz

0-0

1-1
Sat 12, Aug-16:30 - Club Friendly
SV De Treffers vs N.E.C. Nijmegen Am.

2-1

4-2
Sat 12, Aug-16:30 - Club Friendly
Lille Women\'s vs Anderlecht Women\'s


1-1
Sat 12, Aug-16:30 - Club Friendly
FC Lisse vs Noordwijk

0-0

0-0
Sat 12, Aug-17:00 - Club Friendly
VV Katwijk vs Jong Feyenoord

0-1

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Club Friendly
Quick Boys vs Achilles Veen

0-0

0-1
Sat 12, Aug-17:00 - Club Friendly
Djurgardens Women\'s vs IK Uppsala Women\'s

0-2

1-3
Sat 12, Aug-17:00 - Club Friendly
APR FC vs Rayon Sports FC

0-1

0-3
Sat 12, Aug-17:00 - Club Friendly
Mamelodi Sundowns vs Moroka Swallows

0-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Club Friendly
Bordeaux Women\'s vs Guingamp Women\'s

1-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Club Friendly
Dynamos FC vs Simba Bhora FC

0-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Club Friendly
Chicken Inn vs Green Fuel FC

0-0

1-0
Sat 12, Aug-17:30 - Club Friendly
Eintracht Frankfurt Women\'s vs Nordsjaelland Women\'s

2-0

3-0
Sat 12, Aug-17:45 - Club Friendly
Ajax Amsterdam Women\'s vs Nurnberg Women\'s

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - Club Friendly
Paris Saint Germain Women\'s vs Le Havre Women\'s

1-2

1-3
Sat 12, Aug-18:00 - Club Friendly
Strasbourg Women\'s vs Dijon Women\'s

0-1

0-3
Sat 12, Aug-19:00 - Club Friendly
Stade Tunisien vs Al Shahaniya

0-0

4-0
Sat 12, Aug-19:00 - Club Friendly
Villa d\'Alme Valbrembana vs Albinoleffe

0-0

0-3
Sat 12, Aug-19:00 - Club Friendly
Giugliano vs Chieti

0-1

0-1
Sat 12, Aug-19:30 - Club Friendly
Virtus Entella vs Lavagnese

2-0

2-1
Sat 12, Aug-19:30 - Club Friendly
St Pryve St Hilaire vs Paris 13 Atletico

1-1

1-1
Sat 12, Aug-19:30 - Club Friendly
Deportivo La Coruna Women\'s vs Sporting Braga Women\'s

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:45 - Club Friendly
Benevento vs Monterosi

1-1

1-1
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
Seravezza vs Arezzo

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
Nea Salamis vs Othellos Athienou

0-0

2-0
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
Orlando Pirates vs Sekhukhune United

1-0

5-0
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
Pas Giannina vs Panaitolikos Agrinio

1-1

1-2
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
Mantova vs Brescia

1-0

3-0
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
Witgoor Sport Dessel vs Hoogstraten VV

0-1

0-3
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
Lamia vs Atromitos Athens

0-2

0-2
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
AC Milan vs Etoile du Sahel

3-0

4-0
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
CD Gouveia vs GD Vitoria Sernache

1-0

2-1
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
CD Naval vs Burgos Promesas

0-1

1-2
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
PO Ahironas-Onisilos vs Enosis Neon Paralimni FC


2-2
Sat 12, Aug-19:59 - Club Friendly
KS Elbasani vs Luzi 2008


4-1
Sat 12, Aug-20:30 - Club Friendly
Marsaxlokk FC vs Floriana FC

0-0

0-3
Sat 12, Aug-21:00 - Club Friendly
Anorthosis Famagusta FC vs AEL Limassol

0-0

0-0
Sat 12, Aug-21:00 - Club Friendly
Compostela vs Pontevedra

0-0

0-1
Sat 12, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Oviedo B vs Gimnastica Torrelavega

0-1

1-1
Sat 12, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Illescas vs Valencia CF Mestalla

0-1

1-1
Sat 12, Aug-21:00 - Club Friendly
FC Cartagena B vs Balsicas Atletico

0-1

0-1
Sat 12, Aug-21:00 - Club Friendly
Eibar Women\'s vs Osasuna Women\'s

1-0

3-0
Sat 12, Aug-21:00 - Club Friendly
Coruxo FC vs Celta Vigo B

0-1

0-3
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
Real Avila CF vs AD Union Adarve

0-1

0-2
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
Algeciras vs Malaga

0-1

0-1
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
Aguilas FC vs Real Murcia

0-1

1-2
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
SD Tarazona vs SD Huesca B

0-0

1-1
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
Solares Medio Cudeyo vs CD Cayon

0-1

0-3
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
Lleida vs Utebo FC

1-0

1-0
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
Teruel vs CD Castellon

1-0

1-1
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
San Cristobal vs L\'Hospitalet

0-0

1-1
Sat 12, Aug-21:30 - Club Friendly
UE Cornella vs Sant Andreu

0-0

2-1
Sat 12, Aug-21:45 - Club Friendly
Cacereno vs Merida AD

0-0

0-0
Sat 12, Aug-22:00 - Club Friendly
CD Torrijos vs Talavera de la Reina

0-2

1-2
Sat 12, Aug-22:00 - Club Friendly
AD Llerenense vs CD San Roque de Lepe

0-0

1-1
Sat 12, Aug-22:00 - Club Friendly
Ontinyent CF vs UD Alzira

0-1

0-1
Sat 12, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico Sanluqueno vs Recreativo Huelva

0-0

0-0
Sat 12, Aug-22:00 - Club Friendly
Zamora CF vs SD Ponferradina

0-1

1-1
Sat 12, Aug-22:00 - Club Friendly
UE Vilassar de Mar vs Espanyol B

1-0

1-0
Sat 12, Aug-22:00 - Club Friendly
Partizani Tirana vs AS Roma

0-2

1-2
Sat 12, Aug-22:00 - Club Friendly
Fiorentina vs OFI Crete

1-0

1-1
Sat 12, Aug-22:30 - Club Friendly
CF Trujillo vs UP Plasencia

1-0

3-0
Sat 12, Aug-22:30 - Club Friendly
Juventus vs Atalanta

0-0

0-0
Sat 12, Aug-22:30 - Club Friendly
C.D. San Fernando Isleno vs Sevilla Atletico

2-0

2-0
Sat 12, Aug-22:30 - Club Friendly
CD Calamonte vs Villanovense

2-2

2-2
Sat 12, Aug-22:30 - Club Friendly
Antequera CF vs Cordoba C.F.

0-0

1-0
Sat 12, Aug-22:30 - Club Friendly
La Solana vs Real Jaen CF

0-2

1-3
Sat 12, Aug-23:00 - Club Friendly
Granadilla Tenerife Women\'s vs Athletic Bilbao Women\'s

0-0

1-0
Sat 12, Aug-03:20 - Colombia Copa Mustang
Rionegro Aguilas vs Deportivo Cali

0-0

1-0
Sat 12, Aug-05:30 - Colombia Copa Mustang
Deportes Tolima vs Atletico Huila

1-0

1-0
Sat 12, Aug-23:00 - Colombia Copa Premier
Real Soacha vs Real Cartagena

0-1

1-1
Sat 12, Aug-00:15 - CONCACAF Caribbean Shield
SV Robinhood vs Metropolitan

2-0

5-0
Sat 12, Aug-03:00 - CONCACAF Caribbean Shield
Club Sando vs Golden Lion

1-2

1-2
Sat 12, Aug-04:40 - CONCACAF Leagues Cup
Nashville SC vs Minnesota United FC

2-0

5-0
Sat 12, Aug-04:40 - CONCACAF Leagues Cup
Inter Miami CF vs Charlotte FC

2-0

4-0
Sat 12, Aug-05:10 - CONCACAF Leagues Cup
Philadelphia Union vs Queretaro FC

1-0

2-1
Sat 12, Aug-07:00 - CONCACAF Leagues Cup
Los Angeles FC vs Monterrey

2-0

2-3
Sat 12, Aug-19:45 - Coppa Italia
Empoli vs Cittadella

1-0

1-2
Sat 12, Aug-19:59 - Coppa Italia
FC Bari 1908 vs Parma Calcio 1913

0-2

0-3
Sat 12, Aug-23:00 - Coppa Italia
Hellas Verona vs Ascoli

2-1

3-1
Sat 12, Aug-23:15 - Coppa Italia
Cagliari vs Palermo

0-0

0-0
Sat 12, Aug-05:30 - Costa Rica Primera Division
AD San Carlos vs Cartagines Deportiva SA

1-0

1-1
Sat 12, Aug-22:00 - Croatia 1.HNL
NK Varteks Varazdin vs Rudes Zagreb

0-0

2-0
Sat 12, Aug-19:30 - Croatia 2 HNL
NK Sesvete vs NK Dugopolje

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:30 - Croatia 2 HNL
HNK Cibalia vs NK Croatia Zmijavci

1-0

1-0
Sat 12, Aug-19:30 - Croatia 2 HNL
NK Orijent Rijeka vs NK Dubrava Zagreb

1-1

1-1
Sat 12, Aug-19:30 - Croatia 2 HNL
NK Solin vs Bijelo Brdo

0-0

0-0
Sat 12, Aug-11:00 - Croatia U19
NK Dugopolje(U19) vs Hajduk Split (U19)

0-1

1-2
Sat 12, Aug-12:00 - Croatia U19
NK Osijek (U19) vs HNK Cibalia U19

0-0

5-0
Sat 12, Aug-12:00 - Croatia U19
Kustosija(U19) vs Rudes U19

0-1

1-2
Sat 12, Aug-12:00 - Croatia U19
HNK Sibenik(U19) vs HNK Gorica(U19)

0-0

0-2
Sat 12, Aug-12:00 - Croatia U19
Mladost Zdralovi(U19) vs NK Lokomotiva Zagreb U19

0-1

2-3
Sat 12, Aug-13:00 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs Slaven Koprivnica(U19)

1-1

2-1
Sat 12, Aug-19:59 - Croatia U19
NK Rijeka (U19) vs Istra 1961 (U19)

0-2

2-2
Sat 12, Aug-19:59 - Croatia U19
Dinamo Zagreb (U19) vs NK Croatia Sesvete(U19)

3-0

3-0
Sat 12, Aug-12:30 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs FC Sellier & Bellot Vlasim

0-1

0-1
Sat 12, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK Pribram vs Hanacka Slavia Kromeriz

0-1

1-3
Sat 12, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FC Zbrojovka Brno vs MFK Chrudim

2-0

4-1
Sat 12, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FC Pisek vs FK Robstav Prestice

0-1

3-2
Sat 12, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
SK Motorlet Praha vs Slavia Karlovy Vary

1-0

4-1
Sat 12, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Ceske Budejovice B vs Dukla Praha B

1-2

2-3
Sat 12, Aug-17:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Jiskra Domazlice vs FK Loko Vltavin

2-1

2-1
Sat 12, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Mlada Boleslav B vs Usti nad Labem

1-0

2-0
Sat 12, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Pardubice B vs Jablonec B

2-3

2-4
Sat 12, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Prepere vs Slovan Liberec B

1-0

2-3
Sat 12, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Velvary vs Chlumec nad Cidlinou

2-0

3-2
Sat 12, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Zivanice vs Banik Most Sous

0-0

0-1
Sat 12, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs Slovan Liberec

1-1

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Banik Ostrava vs Hradec Kralove

0-0

2-0
Sat 12, Aug-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Jablonec vs Sparta Prague

0-5

1-5
Sat 12, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Slovan Rosice vs 1. SC Znojmo

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hodonin Sardice vs Frydlant nad Ostravici

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:59 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hlucin vs SK Hranice

2-0

3-1
Sat 12, Aug-12:15 - Czech Republic U19 League
Dukla Praha (U19) vs Pardubice(U19)

1-0

1-0
Sat 12, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Vysocina Jihlava(U19) vs Zlin(U19)

1-0

2-0
Sat 12, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Sparta Praha(U19) vs Ceske Budejovice(U19)

3-1

3-2
Sat 12, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Mlada Boleslav(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

0-1

1-1
Sat 12, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Frydek-Mistek(U19) vs Banik Ostrava(U19)

0-2

0-2
Sat 12, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League
Slovan Liberec(U19) vs Synot Slovacko(U19)

2-1

3-1
Sat 12, Aug-15:00 - Denmark 3. Division
Ishoj IF vs Naesby BK

0-0

1-1
Sat 12, Aug-15:00 - Denmark 3. Division
Holbaek vs VSK Aarhus

0-3

0-3
Sat 12, Aug-15:00 - Denmark 3. Division
Vejgaard BK vs IF Lyseng

1-0

2-0
Sat 12, Aug-16:00 - Denmark 3. Division
BK Frem vs Vanlose IF

1-1

1-2
Sat 12, Aug-15:30 - Denmark Danmarksserien
Kjellerup IF vs Vinder Vatanspor-VRI

0-0

1-2
Sat 12, Aug-16:00 - Denmark Danmarksserien
Bronshoj vs Herlev IF

3-0

3-0
Sat 12, Aug-15:30 - Denmark - 1. Division
Sonderjyske vs AC Horsens

2-0

5-0
Sat 12, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Hellerup IK vs Skive IK

0-0

0-1
Sat 12, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FC Aarhus Fremad vs FC Roskilde

1-0

3-1
Sat 12, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Thisted FC vs Middelfart

0-3

1-3
Sat 12, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
AB Gladsaxe vs Brabrand IF

0-1

1-1
Sat 12, Aug-14:00 - Denmark Woman\'s League Divison 1
Osterbro IF Woman\'s vs ASA Aarhus Women\'s


3-1
Sat 12, Aug-16:00 - Denmark Woman\'s League Divison 1
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Varde_IF Women\'s

1-0

4-0
Sat 12, Aug-16:00 - Denmark Woman\'s League Divison 1
Odense Women\'s vs Naestved HG Women\'s

0-0

4-0
Sat 12, Aug-17:00 - Denmark Woman\'s League Divison 1
Sundby BK Women\'s vs Ballerup Skovlunde Women\'s

0-0

0-0
Sat 12, Aug-15:00 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Lyngby(U17)


5-0
Sat 12, Aug-16:00 - Denmark Youth U17
FC Kobenhavn(U17) vs Odense BK (U17)


0-3
Sat 12, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Midtjylland(U17)


2-5
Sat 12, Aug-17:30 - Denmark Youth U17
Silkeborg IF(U17) vs Aarhus AGF(U17)


2-0
Sat 12, Aug-14:00 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Odense BK U19


1-1
Sat 12, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Randers Freja(U19) vs Midtjylland(U19)


2-4
Sat 12, Aug-00:00 - Ecuador Campeonato Serie B
9 de Octubre vs Macara

0-1

1-1
Sat 12, Aug-02:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Universidad Catolica Quito

0-0

0-0
Sat 12, Aug-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Gualaceo SC vs Mushuc Runa

0-0

0-0
Sat 12, Aug-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Libertad FC

1-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Bath City vs Maidstone United

2-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Aveley vs Taunton Town

2-1

4-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Farnborough FC vs Eastbourne Borough

1-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Yeovil Town vs St Albans City

2-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Havant & Waterlooville FC vs Chippenham Town

1-2

2-4
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Weymouth vs Dartford

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Hampton & Richmond

1-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Tonbridge Angels vs Weston Super Mare

0-1

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Braintree Town vs Truro City

2-0

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Torquay United vs Worthing

0-1

0-3
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Slough Town vs Dover Athletic

0-1

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Conference South Division
Welling United vs Hemel Hempstead Town

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Cheltenham Town vs Bolton Wanderers

0-3

0-3
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Leyton Orient vs Portsmouth

0-2

0-4
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Derby County

0-1

0-3
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Exeter City vs Blackpool

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Port Vale vs Reading

0-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Oxford United vs Carlisle

0-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Stevenage FC vs Shrewsbury Town

0-0

2-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Lincoln City vs Wycombe Wanderers

0-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Bristol Rovers vs Barnsley

0-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Fleetwood Town vs Cambridge United

0-1

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Wigan Athletic vs Northampton Town

0-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England League One
Peterborough United vs Charlton Athletic

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Bradford City AFC vs Colchester United

1-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Salford City F.C. vs Crawley Town

0-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Milton Keynes Dons vs Tranmere Rovers

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Newport County vs Doncaster Rovers

3-0

4-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Swindon vs Crewe Alexandra

1-0

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
AFC Wimbledon vs Wrexham

0-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Notts County vs Grimsby Town

1-2

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Barrow vs Sutton United

0-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Gillingham vs Accrington Stanley

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Walsall vs Stockport County

1-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Mansfield Town vs Morecambe

1-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - England League Two
Harrogate Town vs Forest Green Rovers

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Division one
Sheffield FC vs Ossett United

1-0

3-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Basford United F.C. vs Morpeth Town

2-2

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Warrington Rylands vs Radcliffe FC

0-4

0-4
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Hyde United vs Guiseley

0-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
FC United of Manchester vs Worksop Town

2-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Gainsborough Trinity vs Marine

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Whitby Town vs Atherton Collieries

1-0

2-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Marske United vs Ilkeston Town

1-0

1-3
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Workington vs Ashton United

4-0

5-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Stafford Rangers

1-0

2-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Matlock Town vs Bamber Bridge

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Bradford Park Avenue vs Macclesfield Town

0-1

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Folkestone Invicta

0-1

0-4
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Hashtag United vs Dulwich Hamlet

0-1

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Lewes vs Cray Wanderers

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Enfield Town vs Concord Rangers

2-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Canvey Island vs Haringey Borough

0-2

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Hastings United vs Cheshunt

1-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Chatham Town vs Bognor Regis Town

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Horsham vs AFC Hornchurch

0-1

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Carshalton Athletic FC vs Potters Bar Town

1-0

5-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Margate vs Whitehawk

1-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Billericay Town vs Kingstonian

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Kettering Town vs Stourbridge

2-1

2-4
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Redditch United vs Stamford AFC

1-2

1-3
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Halesowen Town

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Nuneaton Borough vs St Ives Town

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Leiston FC vs AFC Telford United

1-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Long Eaton United vs Hitchin Town

0-0

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Mickleover Sports vs Berkhamsted FC

1-0

4-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Barwell vs Stratford Town

0-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Alvechurch vs AFC Sudbury

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Royston Town vs Bromsgrove Sporting

0-2

0-4
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Leamington

1-1

5-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Plymouth Parkway vs Gosport Borough

0-0

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Chesham United vs Hungerford Town

1-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Basingstoke Town vs Hanwell Town

0-3

1-3
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Winchester City vs Sholing FC

0-2

1-3
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Beaconsfield Town F.C. vs Merthyr Town

0-2

0-5
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Dorchester Town vs Harrow Borough

1-1

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Bracknell Town vs Didcot Town

0-0

5-1
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hayes &Yeading vs Tiverton Town

2-1

5-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Walton & Hersham vs Swindon Supermarine

1-2

4-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Poole Town vs Hendon

1-0

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - England Southern Premier League
AFC Totton vs Salisbury City

0-2

0-2
Sat 12, Aug-15:30 - England The Championship
Coventry City vs Middlesbrough

1-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Huddersfield Town vs Leicester City

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Birmingham vs Leeds United

0-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Watford vs Plymouth Argyle

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Southampton vs Norwich City

2-3

4-4
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Preston North End vs Sunderland

1-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Rotherham United vs Blackburn Rovers

1-0

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Millwall vs Bristol City

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Cardiff City vs Queens Park Rangers

0-1

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Hull City vs Sheffield Wed

1-1

4-2
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
West Bromwich(WBA) vs Swansea City

1-0

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - England The Championship
Ipswich vs Stoke City

1-0

2-0
Sat 12, Aug-16:00 - England U21 Premier League
Manchester City U21 vs Tottenham Hotspur U21

0-2

0-5
Sat 12, Aug-16:00 - English Premier League
Arsenal vs Nottingham Forest

2-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - English Premier League
Everton vs Fulham

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - English Premier League
AFC Bournemouth vs West Ham United

0-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - English Premier League
Brighton & Hove Albion vs Luton Town

1-0

4-1
Sat 12, Aug-18:00 - English Premier League
Sheffield United vs Crystal Palace

0-0

0-1
Sat 12, Aug-20:30 - English Premier League
Newcastle vs Aston Villa

2-1

5-1
Sat 12, Aug-15:30 - Estonia Esi Liiga
Tallinna JK Legion vs Viimsi JK

0-0

0-1
Sat 12, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga
Tabasalu JK Charma vs FC Nomme United

1-1

1-3
Sat 12, Aug-16:30 - Estonia Esi Liiga
FC Tallinn vs Ida-Virumaa FC Alliance

1-0

2-1
Sat 12, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Nomme JK Kalju II vs Parnu JK

1-1

1-2
Sat 12, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Tartu Kalev vs Tartu JK Welco

1-0

1-0
Sat 12, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Tartu JK Tammeka B vs FC Kuressaare B

0-1

1-1
Sat 12, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Trans Narva B vs Viljandi JK Tulevik

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - Estonia Meistri Liiga
Paide Linnameeskond vs JK Tallinna Kalev

0-0

1-1
Sat 12, Aug-20:30 - Estonia Meistri Liiga
Levadia Tallinn vs Harju JK Laagri

0-0

1-1
Sat 12, Aug-13:30 - Estonia Women\'s Meistri Liiga
Parnu JK Women\'s vs Tabasalu Women\'s

0-0

0-4
Sat 12, Aug-17:00 - Faroe Islands Formuladeildin
AB Argir vs EB Streymur

1-1

1-3
Sat 12, Aug-11:00 - FIFA Women\'s World Cup
Australia Women\'s vs France Women\'s

0-0

0-0
Sat 12, Aug-14:30 - FIFA Women\'s World Cup
England Women\'s vs Colombia Women\'s

1-1

2-1
Sat 12, Aug-15:00 - Finland Women\'s Premier 2
NJS Nurmijarvi Women\'s vs Ilves Tampere II Women\'s

1-0

2-0
Sat 12, Aug-16:00 - Finland Women\'s Premier 2
KTP Kotka Women\'s vs VIFK Vaasa Women\'s

0-2

0-3
Sat 12, Aug-17:00 - Finland Women\'s Premier 2
EBK Espoo Women\'s vs KuPS Akatemia Women\'s

1-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Finland Women\'s Premier 2
Pallo Iirot Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

0-0

0-0
Sat 12, Aug-19:30 - Finland Women\'s Premier 2
Lahti Women\'s vs PK Keski-Uusimaa Women\'s

0-1

0-2
Sat 12, Aug-19:00 - Finland Women\'s Premier League
Honka Women\'s vs TPS Turku Women\'s

0-1

0-1
Sat 12, Aug-19:59 - Finland Women\'s Premier League
KuPS Women\'s vs Aland Women\'s

2-0

4-0
Sat 12, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JIPPO vs PK Keski Uusimaa(PKKU)

0-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
EPS Espoo vs HJS Akatemia

2-0

4-0
Sat 12, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Jazz Pori vs Ilves Tampere II

1-0

5-0
Sat 12, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Tampere United vs PIF Pargas

1-0

3-1
Sat 12, Aug-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
OTP Oulu vs Jakobstads Bollklubb

1-1

5-2
Sat 12, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
FC Vaajakoski vs Narpes Kraft

0-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
TP47 Tornio vs JS Hercules

3-0

4-1
Sat 12, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
VIFK Vaasa vs OLS Oulu

0-2

0-5
Sat 12, Aug-19:59 - Finland Junior League
Gnistan Youth vs HIFK Youth

0-0

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
AC Oulu vs Lahti

1-0

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Finland Ykkonen
KPV Kokkola vs SJK Akatemia

0-0

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Finland Ykkonen
Ekenas IF vs Kapylan Pallo

2-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - Finland Youth Generation
GrIFK Youth vs ToVe Pori Youth

1-0

4-2
Sat 12, Aug-18:00 - France Ligue 2
Rodez AF vs AS Saint-Etienne

1-0

2-1
Sat 12, Aug-21:00 - France Ligue 2
ESTAC Troyes vs Stade Lavallois MFC

2-0

3-1
Sat 12, Aug-21:00 - France Ligue 2
Caen vs Pau FC

2-0

2-0
Sat 12, Aug-21:00 - France Ligue 2
Bastia vs Valenciennes FC

1-0

3-0
Sat 12, Aug-21:00 - France Ligue 2
Guingamp vs USL Dunkerque

0-0

0-1
Sat 12, Aug-21:00 - France Ligue 2
Quevilly Rouen vs AC Ajaccio

0-1

0-1
Sat 12, Aug-21:00 - France Ligue 2
Angers SCO vs FC Annecy

0-0

0-0
Sat 12, Aug-21:00 - France Ligue 2
Grenoble Foot 38 vs Paris FC

0-0

2-0
Sat 12, Aug-21:00 - France Ligue 2
AJ Auxerre vs Amiens SC

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs Stade de Reims

1-1

2-1
Sat 12, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs FC Lorient

0-0

0-0
Sat 12, Aug-01:00 - Friendly Internationals
Honduras women\'s vs Guatemala Women\'s

0-0

0-1
Sat 12, Aug-11:30 - Friendly Internationals
Romania Women\'s(U19) vs Moldova Women\'s(U19)

4-0

7-1
Sat 12, Aug-13:00 - Friendly Internationals
Laos(U23) vs Brunei Darussalam(U23)

2-0

2-0
Sat 12, Aug-17:00 - Friendly Internationals
Thailand(U23) vs Bahrain(U23)


0-2
Sat 12, Aug-18:45 - Friendly Internationals
Botswana Women\'s vs Lesotho Women\'s

2-0

4-1
Sat 12, Aug-19:00 - Friendly Internationals
North Macedonia U19 vs Georgia(U19)

1-3

2-6
Sat 12, Aug-17:00 - Georgia Primera Division
Samgurali Tskaltubo vs FC Telavi

0-0

0-1
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Holstein Kiel(U17) vs Chemnitzer(U17)

0-0

2-1
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
St. Pauli(U17) vs Union Berlin (U17)

0-1

0-2
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
RasenBallsport Leipzig(U17) vs Werder Bremen(U17)

1-1

1-2
Sat 12, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hannover 96(U17) vs Blumenthaler SV(U17)

0-0

2-0
Sat 12, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hertha BSC Berlin(U17) vs Hamburger(U17)

1-0

3-0
Sat 12, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
FC Viktoria 1889 Berlin(U17) vs Dynamo Dresden(U17)

1-3

2-3
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SC Freiburg (U17) vs 1. FC Heidenheim(U17)

0-1

2-1
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
FC Ingolstadt(U17) vs Eintracht Frankfurt(U17)

1-2

1-5
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Jahn Regensburg (U17) vs Karlsruher SC (U17)

0-0

1-1
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Augsburg(U17) vs Bayern Munich(U17)

0-2

1-3
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Munchen 1860(U17) vs Hoffenheim(U17)

1-0

2-4
Sat 12, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
VfB Stuttgart(U17) vs FC Kaiserslautern (U17)

2-0

6-0
Sat 12, Aug-15:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FSV Mainz 05(U17) vs Nurnberg (U17)

0-1

0-6
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
SC Paderborn 07(U17) vs Dortmund(U17)

1-1

3-3
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
RW Oberhausen (U17) vs Koln(U17)

0-0

1-2
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
RW Essen(U17) vs Fortuna Dusseldorf(U17)

1-0

2-1
Sat 12, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Schalke 04 (U17) vs Viktoria Koln(U17)

4-0

6-1
Sat 12, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Monchengladbach(U17) vs Bochum(U17)

0-0

0-1
Sat 12, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
VfB Waltrop(U17) vs MSV Duisburg(U17)

0-0

0-3
Sat 12, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bayer Leverkusen(U17) vs Arminia Bielefeld (U17)

0-1

3-1
Sat 12, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
RB Leipzig(U19) vs St. Pauli(U19)

1-0

3-1
Sat 12, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hansa Rostock(U19) vs Eintr. Braunschweig U19

1-2

1-4
Sat 12, Aug-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Wolfsburg(U19) vs Carl Zeiss Jena(U19)

1-0

1-1
Sat 12, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Eintracht Frankfurt(U19) vs Bayern Munich(U19)

2-1

4-2
Sat 12, Aug-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
1. FC Heidenheim(U19) vs Hoffenheim(U19)

1-3

2-5
Sat 12, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Alemannia Aachen(U19) vs Bochum(U19)

1-2

3-2
Sat 12, Aug-22:45 - German Super Cup
Bayern Munich vs RB Leipzig

0-2

0-3
Sat 12, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs Drochtersen/Assel

1-0

1-1
Sat 12, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Phonix Lubeck vs SSV Jeddeloh

3-0

7-0
Sat 12, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
SV Meppen vs Bremer SV

0-0

0-1
Sat 12, Aug-20:30 - Germany - Regionalliga Nord
TUS BW Lohne vs Eimsbutteler TV

0-0

1-0
Sat 12, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs KSV Hessen Kassel

0-2

3-2
Sat 12, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Stuttgarter Kickers vs TuS Koblenz

4-0

7-0
Sat 12, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs Fortuna Dusseldorf II

0-2

1-4
Sat 12, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wegberg-Beeck vs Rot Weiss Ahlen

0-0

2-1
Sat 12, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs RW Oberhausen

0-2

1-4
Sat 12, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Duren

1-0

2-0
Sat 12, Aug-19:30 - Germany - Regionalliga West
Koln Am. vs Bocholt FC

0-0

1-0
Sat 12, Aug-15:00 - Germany Cup
Carl Zeiss Jena vs Hertha BSC Berlin

0-1

0-5
Sat 12, Aug-15:00 - Germany Cup
TSG Balingen vs VfB Stuttgart

0-3

0-4
Sat 12, Aug-17:30 - Germany Cup
Teutonia Ottensen vs Bayer Leverkusen

0-3

0-8
Sat 12, Aug-17:30 - Germany Cup
Atlas Delmenhorst vs St. Pauli

0-1

0-5
Sat 12, Aug-17:30 - Germany Cup
FC Gutersloh vs Holstein Kiel

0-0

0-2
Sat 12, Aug-17:30 - Germany Cup
Viktoria Koln vs Werder Bremen

0-1

3-2
Sat 12, Aug-17:30 - Germany Cup
TSV Schott Mainz vs Borussia Dortmund

1-3

1-6
Sat 12, Aug-17:45 - Germany Cup
FC Oberneuland vs FC Nurnberg

0-6

1-9
Sat 12, Aug-19:59 - Germany Cup
Hallescher FC vs Greuther Furth

0-1

0-1
Sat 12, Aug-19:59 - Germany Cup
SV Elversberg vs 1.FSV Mainz 05

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:59 - Germany Cup
Arminia Bielefeld vs VfL Bochum

2-1

2-2
Sat 12, Aug-17:00 - Germany Woman\'s Cup
Karlsruher SC Women\'s vs SC Sand Women\'s

0-3

0-4
Sat 12, Aug-18:00 - Germany Woman\'s Cup
TSV Jahn Calden Women\'s vs Montabaur Women\'s

4-0

7-0
Sat 12, Aug-06:00 - Guatemala Liga Nacional
Zacapa Tellioz vs Deportivo Achuapa

0-0

2-3
Sat 12, Aug-18:30 - Holland Eredivisie
PSV Eindhoven vs FC Utrecht

1-0

2-0
Sat 12, Aug-20:45 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs RKC Waalwijk

3-0

3-1
Sat 12, Aug-22:00 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs Heracles Almelo

1-1

4-1
Sat 12, Aug-23:00 - Holland Eredivisie
PEC Zwolle vs Sparta Rotterdam

0-1

1-2
Sat 12, Aug-05:00 - Honduras Liga Nacional
Real Espana vs Lobos de la UPNFM

0-0

2-1
Sat 12, Aug-19:59 - Hungary NB1
Ujpest FC vs Mezokovesd-Zsory

0-0

1-1
Sat 12, Aug-22:15 - Hungary NB1
Diosgyor VTK vs Paksi SE

1-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Iceland Division 1
UMF Njardvik vs Vestri

1-0

2-0
Sat 12, Aug-21:00 - Iceland Division 1
Throttur Reykjavik vs UMF Selfoss

2-1

4-3
Sat 12, Aug-16:00 - Iceland Division 2
Hottur Huginn vs Knattspyrnufelag Austfjaroa

2-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - Iceland Division 2
Vikingur Olafsvik vs KF Gardabaer

1-0

2-2
Sat 12, Aug-19:59 - Iceland Division 2
Volsungur Husavik vs Haukar

0-2

0-2
Sat 12, Aug-19:59 - Iceland Division 2
KV Vesturbaejar vs KF Fjallabyggdar

0-4

0-4
Sat 12, Aug-00:00 - Iceland Division 3
Ymir vs Augnablik

0-0

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Iceland Division 3
Kari Akranes vs KFS Vestmannaeyjar

1-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Iceland Division 3
Hviti Riddarinn vs Kormakur / Hvot

1-0

1-0
Sat 12, Aug-19:59 - Iceland Division 3
IH Hafnarfjordur vs Magni Grenivik

0-1

0-3
Sat 12, Aug-18:00 - Iceland Ladies Division 1
Grindavik Women\'s vs KR Reykjavik Women\'s

0-1

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - Iceland Ladies Division 1
Augnablik Women\'s vs Fjardab Hottur Leiknir Women\'s

3-2

5-6
Sat 12, Aug-12:00 - Indonesia Liga 1
Persebaya Surabaya vs Persita Tangerang

0-0

1-0
Sat 12, Aug-16:00 - Indonesia Liga 1
Persik Kediri vs Persis Solo FC

0-0

2-0
Sat 12, Aug-22:30 - Ireland Division 1
Longford Town vs Athlone Town

1-1

2-3
Sat 12, Aug-21:00 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Petah Tikva vs F.C. Ashdod

0-1

0-1
Sat 12, Aug-21:00 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Tel Aviv vs Maccabi Petah Tikva FC

0-0

0-2
Sat 12, Aug-09:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Sagan Tosu

0-0

1-1
Sat 12, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Albirex Niigata vs Shonan Bellmare

0-2

2-2
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Vissel Kobe

0-1

0-1
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Kyoto Sanga FC

1-0

2-0
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Cerezo Osaka

1-0

1-1
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Avispa Fukuoka vs Yokohama FC

1-0

2-0
Sat 12, Aug-14:30 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Gamba Osaka

1-1

2-1
Sat 12, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Jubilo Iwata

1-0

2-1
Sat 12, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Shimizu S-Pulse vs Renofa Yamaguchi

0-0

1-0
Sat 12, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs V-Varen Nagasaki

2-1

3-3
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Roasso Kumamoto

1-1

1-1
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs JEF United Ichihara Chiba

0-0

1-0
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Oita Trinita vs Fujieda MYFC

1-0

1-0
Sat 12, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
Tegevajaro Miyazaki vs Giravanz Kitakyushu

0-0

1-0
Sat 12, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Fukushima United FC

0-0

1-1
Sat 12, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Vanraure Hachinohe FC

0-0

0-1
Sat 12, Aug-13:30 - Japanese League Division 3
FC Ryukyu vs Osaka FC

0-2

1-3
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Matsumoto Yamaga FC vs Kataller Toyama

0-0

0-1
Sat 12, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
FC Imabari vs FC Gifu

0-2

1-2
Sat 12, Aug-19:59 - Jordan Professional Premier League
Sahab SC vs Shabab AlOrdon

0-0

1-0
Sat 12, Aug-22:30 - Jordan Professional Premier League
Ma\'an SC vs Moghayer Al Sarhan

1-0

1-1
Sat 12, Aug-15:00 - Kazakhstan Super League
Okzhetpes vs FC Zhetysu Taldykorgan

1-0

2-1
Sat 12, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs FK Kaspiy Aktau

1-0

1-0
Sat 12, Aug-12:00 - Korea K3 League
Yangpyeong vs Gangneung Citizen

0-0

1-0
Sat 12, Aug-12:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Hwaseong FC

0-0

1-2
Sat 12, Aug-13:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Gyeongju KHNP

0-0

0-0
Sat 12, Aug-14:00 - Korea K3 League
Ulsan Citizen vs Paju Citizen FC

1-0

3-0
Sat 12, Aug-11:00 - Korea K4 League
Jeonbuk Hyundai Motors II vs Seoul Nowon United

3-1

6-4
Sat 12, Aug-12:00 - Korea K4 League
Geoje Citizen vs Seoul Jungnang FC

1-0

1-1
Sat 12, Aug-13:00 - Korea K4 League
Daegu FC II vs Daejeon Hana Citizen II

1-0

3-2
Sat 12, Aug-14:00 - Korea K4 League
Pyeongtaek Citizen vs Sejong Vanesse FC

0-0

1-0
Sat 12, Aug-14:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Suwon Samsung Bluewings

0-1

1-1
Sat 12, Aug-14:30 - Korea League 1
Gangwon FC vs Ulsan Hyundai FC

1-0

2-0
Sat 12, Aug-15:00 - Korea League 1
Jeju United FC vs Suwon FC

2-0

3-0
Sat 12, Aug-14:00 - Korea League 2
FC Anyang vs Ansan Greeners FC

0-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Prishtina vs KF Feronikeli

1-0

3-1
Sat 12, Aug-19:00 - Kosovo Super League
Dukagjini vs Malisheva

0-0

0-1
Sat 12, Aug-17:00 - Latvia - 1. Division
FK Liepaja vs BFC Daugavpils

1-1

2-1
Sat 12, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
Tukums-2000 vs FK Auda Riga

0-1

2-2
Sat 12, Aug-14:00 - Latvia - 2. Division
Valmieras FK II vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri

0-2

1-2
Sat 12, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division
Riga FC II vs Rezekne / BJSS

3-0

9-0
Sat 12, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
Saldus SS/Leevon vs JDFS Alberts

0-1

0-2
Sat 12, Aug-19:59 - Latvia - 2. Division
Skanstes SK vs FK Smiltene BJSS

2-0

3-0
Sat 12, Aug-17:30 - Lebanese League
Al Hikma Beirut vs Al-Ansar(LIB)

0-1

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Lebanese League
Bourj vs Shabab Al Ghazieh

1-0

4-0
Sat 12, Aug-18:00 - Lebanese League
Alahli Nabatiya vs Al Safa Beirut

1-0

1-1
Sat 12, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
Trans INVEST Vilnius vs Kauno Zalgiris II

2-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Siauliai B vs Nevezis

1-1

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Babrungas

1-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Ekranas vs Vilnius BFA

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
Garliava vs NFA Kaunas

0-1

0-3
Sat 12, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
Minija Kretinga vs Neptuna Klaipeda

1-0

2-0
Sat 12, Aug-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Chilangos vs Huracanes Izcalli

0-1

1-1
Sat 12, Aug-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Leones Univ Guadalajara B vs Calor de San Pedro

1-0

1-0
Sat 12, Aug-03:05 - Mexico Primera Divison A
Mineros de Zacatecas vs Alebrijes de Oaxaca

1-0

1-1
Sat 12, Aug-05:05 - Mexico Primera Divison A
Venados FC vs Club Atletico La Paz

0-2

1-3
Sat 12, Aug-19:00 - Mexico U23
Tigres UANL(U23) vs Club Leon(U23)


3-0
Sat 12, Aug-05:06 - Mexico Women\'s Primera Division
Club Leon Women\'s vs Club Tijuana Women\'s

2-1

3-2
Sat 12, Aug-07:10 - Mexico Women\'s Primera Division
Santos Laguna Women\'s vs Queretaro FC Women\'s

0-1

1-3
Sat 12, Aug-22:00 - Mexico Women\'s Primera Division
Cruz Azul Women\'s vs CF Monterrey Women\'s

0-3

0-3
Sat 12, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Floresti vs Zimbru Chisinau

1-0

1-2
Sat 12, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs FC Balti

2-0

2-1
Sat 12, Aug-09:00 - Mongolia Premier League
Bayanzurkh Sporting vs Bavarians FC

0-3

1-4
Sat 12, Aug-12:00 - Mongolia Premier League
Khovd FC vs Khangarid

0-0

0-0
Sat 12, Aug-15:00 - Mongolia Premier League
Khoromkhon Club vs Deren

0-0

0-2
Sat 12, Aug-19:30 - Montenegro Division 2
Otrant Olympic vs FK Podgorica

1-0

2-0
Sat 12, Aug-19:59 - Montenegro Division 2
FK Berane vs Internacional Podgorica

1-1

2-2
Sat 12, Aug-21:00 - Montenegro Division 2
Bokelj Kotor vs FK Grbalj Radanovici

1-0

1-1
Sat 12, Aug-22:00 - Montenegro Division 2
FK Iskra Danilovgrad vs OFK Igalo

0-0

0-1
Sat 12, Aug-22:00 - Montenegro Division 2
FK Kom vs Lovcen Cetinje

2-1

3-1
Sat 12, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs FK Rudar Pljevlja

0-0

2-0
Sat 12, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mornar vs Arsenal Tivat

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Woking vs Altrincham

2-2

2-3
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Dagenham and Redbridge vs Southend United

0-1

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Oldham Athletic AFC vs Aldershot Town

3-0

5-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Dorking Wanderers vs Maidenhead United

0-0

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Hartlepool United FC vs Gateshead

1-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Oxford City vs Rochdale

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Eastleigh vs Wealdstone FC

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Boreham Wood F.C. vs Halifax Town

0-0

2-0
Sat 12, Aug-18:00 - National League
York City vs Kidderminster

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League
Ebbsfleet United vs Solihull Moors

0-1

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - National League
AFC Fylde vs Chesterfield

0-3

2-4
Sat 12, Aug-20:30 - National League
Bromley vs Barnet F.C.

0-1

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Scunthorpe United vs Peterborough Sports

0-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Chester FC vs King\'s Lynn

1-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Alfreton Town vs Southport FC

2-1

3-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Curzon Ashton FC vs Rushall Olympic

1-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Warrington Town FC vs Blyth Spartans

0-2

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Spennymoor Town vs Tamworth

0-1

1-4
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Boston United vs South Shields

3-0

3-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Brackley Town vs Buxton FC

1-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Scarborough Athletic vs Banbury United

3-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Gloucester City vs Bishop\'s Stortford

1-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Farsley Celtic vs Chorley

1-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - National League North
Hereford vs Darlington

0-0

1-0
Sat 12, Aug-05:00 - New Zealand Central Leagues
Wellington Phoenix Reserve vs Napier City Rovers

0-0

1-4
Sat 12, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Manurewa vs Western Springs

1-0

1-0
Sat 12, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Eastern Suburbs AFC vs Bay Olympic

0-0

1-1
Sat 12, Aug-05:30 - New Zealand Southern Leagues
Selwyn United vs Green Island AFC


1-2
Sat 12, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Deportivo Ocotal vs Real Esteli

0-1

0-2
Sat 12, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kozuv Gevgelija vs FK Karaorman

2-0

3-0
Sat 12, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica Sasa vs FK Skopje

1-1

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Novaci vs KF Arsimi

1-0

2-0
Sat 12, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Bashkimi vs FK Ohrid 2004

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pobeda Prilep vs FK Teteks Tetovo

2-1

5-1
Sat 12, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Osogovo Kocani vs Besa Doberdoll

0-2

0-4
Sat 12, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Belasica Strumica vs Pelister Bitola

0-1

0-2
Sat 12, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Detonit Plachkovica vs Vardar Negotino

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Ballyclare Comrades

1-0

4-0
Sat 12, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Dergview FC

1-1

4-2
Sat 12, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Annagh United

0-1

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Newington Youth vs Harland & Wolff Welders

0-1

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Portadown FC vs Institute FC

0-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Cliftonville vs Glenavon FC

3-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Dungannon Swifts vs Linfield FC

1-1

2-3
Sat 12, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Carrick Rangers vs Newry City

0-2

0-2
Sat 12, Aug-15:00 - Norway 2 Division A
FK Arendal vs Brattvag

0-2

0-3
Sat 12, Aug-15:30 - Norway 2 Division A
Lyn Oslo FC vs Egersunds IK

1-1

2-1
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 2 Division A
Orn-Horten vs Kjelsas IL

0-1

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 2 Division A
Grorud IL vs Fram Larvik

1-0

1-0
Sat 12, Aug-14:15 - Norway 2 Division B
Brann B vs Stjordals Blink

2-0

4-3
Sat 12, Aug-15:00 - Norway 2 Division B
Tromsdalen UIL vs Gjovik Lyn

0-0

3-0
Sat 12, Aug-16:00 - Norway 2 Division B
Sotra SK vs Kvik Halden

0-0

2-0
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Junkeren vs Ullensaker/Kisa IL

0-0

0-0
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Baerum SK vs Ullern

3-0

6-1
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Alta vs Levanger FK

0-0

0-1
Sat 12, Aug-14:00 - Norway 3. Divisjon A
Os Turn Fotball vs Gjellerasen IF

1-1

4-3
Sat 12, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon A
Skjetten vs Gneist

1-0

2-0
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon A
Sandvikens vs Lysekloster

1-2

2-3
Sat 12, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon B
IL Hodd II vs Elverum

2-1

4-3
Sat 12, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon C
Bremnes vs FK Vidar

0-0

0-3
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon C
Froya vs Eiger

0-0

3-0
Sat 12, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon C
FK Fyllingsdalen vs Madla IL

2-0

3-1
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon D
Halsen vs Vindbjart

0-0

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon D
Eik Tonsberg vs Donn

3-0

7-1
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon E
Tiller IL vs Orkla

1-1

2-2
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon E
Steinkjer FK vs Byasen Toppfotball

2-1

2-3
Sat 12, Aug-17:30 - Norway 3. Divisjon E
Kristiansund BK B vs Verdal

1-0

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon E
Strindheim IL vs Tronder-Lyn

2-0

6-0
Sat 12, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon F
Nordstrand vs Hammerfest

7-0

9-0
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon F
Skanland vs Mjolner

0-1

0-2
Sat 12, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon F
Lorenskog vs Follo

0-2

0-3
Sat 12, Aug-18:00 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Molde

1-0

2-2
Sat 12, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 vs Stromsgodset

1-0

1-2
Sat 12, Aug-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Alianza FC (PAN) vs Costa Del Este FC

1-0

2-1
Sat 12, Aug-03:00 - Paraguayan Division 2
2 de Mayo vs Deportivo Recoleta

0-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Martin Ledesma vs Atletico Colegiales

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Independiente FBC vs Atyra FC

1-0

3-0
Sat 12, Aug-03:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Ameliano vs FC Nacional Asuncion

1-0

2-0
Sat 12, Aug-00:15 - Peru Primera Division
UTC Cajamarca vs Carlos A. Mannucci

2-0

2-0
Sat 12, Aug-05:00 - Peru Primera Division
Univ. Cesar Vallejo vs Melgar

1-2

1-2
Sat 12, Aug-22:00 - Peru Primera Division
Sport Boys Association vs ADT Tarma

1-0

1-1
Sat 12, Aug-11:00 - Philippines Cup
Maharlika FC vs Manila Digger FC

0-1

1-1
Sat 12, Aug-13:30 - Philippines Cup
Loyola Meralco Sparks vs Kaya FC

0-4

0-7
Sat 12, Aug-16:00 - Philippines Cup
Davao Aguilas vs Mendiola

1-2

3-3
Sat 12, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs Jagiellonia Bialystok Youth

1-4

1-4
Sat 12, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Rakow Czestochowa Youth vs Cracovia Krakow Youth

0-1

2-3
Sat 12, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Polonia Warszawa Youth

0-1

1-1
Sat 12, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Korona Kielce Youth

1-1

3-1
Sat 12, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Odra Opole Youth vs Lech Poznan Youth

0-0

1-2
Sat 12, Aug-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Warta Poznan Youth

0-0

3-1
Sat 12, Aug-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Widzew lodz Youth vs Zaglebie Lubin Youth

0-0

2-1
Sat 12, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
KS Wieczysta Krakow vs Wislanie Jaskowice

1-2

5-3
Sat 12, Aug-16:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Sieniawa vs Podlasie Biala Podlaska

0-1

0-3
Sat 12, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs Unia Solec Kujawski

0-1

3-1
Sat 12, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Kleczew vs Pogon Szczecin II

1-1

3-2
Sat 12, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Unia Tarnow vs Chełmianka Chełm

2-0

3-0
Sat 12, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Grodzisk Mazowiecki vs LKS Lomza

1-0

2-0
Sat 12, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Warta Gorzow Wielkopolski vs LKS Goczalkowice Zdroj

2-1

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Swidniczanka Swidnik vs Star Starachowice

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Nowe Skalmierzyce vs Unia Swarzedz

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Unia Skierniewice vs Victoria Sulejowek

0-1

0-1
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Gwarek Tarnowskie Gory vs Unia Turza Slaska

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Orleta Radzyn Podlaski vs KS Wiazownica

1-1

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Podhale Nowy vs Karpaty Krosno

0-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Pilica Białobrzegi vs Warta Sieradz

0-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Concordia Elbląg vs Jagiellonia Bialystok B

1-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
GKS Pniowek Pawlowice Slaskie vs Rekord Bielsko

1-1

1-3
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
KP Starogard Gdanski vs Cartusia Kartuzy

1-1

2-2
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
KSZO Ostrowiec vs Avia Swidnik

1-1

1-2
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
MKS Kluczbork vs Odra Byt. OdrzaNski

0-3

0-3
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Wisloka Debica vs Garbarnia Krakow

0-1

1-3
Sat 12, Aug-19:59 - Poland - 4. Liga
Lechia Zielona Gora vs Stilon Gorzow Wielkopolski

3-0

4-1
Sat 12, Aug-21:45 - Poland - 4. Liga
Zawisza Bydgoszcz vs Elana Torun

0-0

0-0
Sat 12, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Stal Mielec vs Slask Wroclaw

1-0

3-1
Sat 12, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Korona Kielce vs Gornik Zabrze

0-0

0-1
Sat 12, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Widzew lodz vs LKS Lodz

1-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Poland - I liga
Odra Opole vs Podbeskidzie

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:30 - Poland - I liga
GKS Tychy vs Wisla Krakow

1-0

1-0
Sat 12, Aug-22:00 - Poland - I liga
Zaglebie Sosnowiec vs CWKS Resovia Rzeszow

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs KKS 1925 Kalisz

0-0

0-2
Sat 12, Aug-19:00 - Poland - II liga
Zaglebie Lubin B vs Sandecja Nowy Sacz

2-0

2-1
Sat 12, Aug-20:30 - Poland - II liga
Chojniczanka Chojnice vs Kotwica Kolobrzeg

1-0

1-1
Sat 12, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
Pacos Ferreira vs Uniao Leiria

0-0

0-0
Sat 12, Aug-17:00 - Portugal Liga de Honora
CD Nacional vs Maritimo

1-1

1-2
Sat 12, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora
AVS Futebol SAD vs Os Belenenses

1-0

1-0
Sat 12, Aug-14:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Braga (U19) vs FC Porto(U19)

0-0

0-3
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Pacos Ferreira(U19) vs Chaves(U19)


3-0
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Vizela(U19) vs Gil Vicente U19

2-2

3-2
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Alverca(U19) vs GD Estoril-Praia(U19)

1-0

1-1
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Farense(U19) vs SC Uniao Torreense(U19)

0-0

2-0
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Academica Coimbra(U19) vs Academico Viseu(U19)

0-1

1-3
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Rio Ave(U19) vs Boavista(U19)

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Lusitania Lourosa(U19) vs FC Famalicao(U19)

1-0

2-2
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Vitoria FC Setubal(U19) vs Sporting Lisbon(U19)

2-1

2-3
Sat 12, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Beira Mar(U19) vs Belenenses(U19)

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:30 - Portugal Primera Liga
Gil Vicente vs Portimonense

2-0

5-0
Sat 12, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga
Farense vs Casa Pia AC

0-1

0-3
Sat 12, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
Sporting Clube de Portugal vs Vizela

2-0

3-2
Sat 12, Aug-20:30 - Primeira Liga 3 Serie A
S.C. Braga B vs Lusitania Lourosa

0-1

0-1
Sat 12, Aug-20:30 - Primeira Liga 3 Serie A
Sanjoanense vs Canelas 2010

0-1

0-2
Sat 12, Aug-23:00 - Primeira Liga 3 Serie A
Anadia vs AD Fafe

0-0

0-1
Sat 12, Aug-23:00 - Primeira Liga 3 Serie B
Alverca vs Academica Coimbra

0-0

1-2
Sat 12, Aug-18:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Araz Nakhchivan vs Qabala

1-0

2-0
Sat 12, Aug-21:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Zira FK vs Kapaz PFK

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:30 - Romania - Divizia A
ASC Otelul Galati vs Universitatea Cluj

0-0

1-1
Sat 12, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
CSM Politehnica Iasi vs CS Universitatea Craiova

1-0

1-4
Sat 12, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Slobozia vs Viitorul Pandurii Targu Jiu

1-0

1-1
Sat 12, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
CSC 1599 Selimbar vs Unirea Dej

0-0

2-0
Sat 12, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Concordia Chiajna vs CSM Alexandria

0-0

0-1
Sat 12, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Gloria Buzau vs Tunari

0-1

2-1
Sat 12, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Csikszereda Miercurea vs Progresul Spartac

2-0

3-0
Sat 12, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
CSC Dumbravita vs Corvinul Hunedoara

0-0

0-0
Sat 12, Aug-13:15 - Romania - Liga 2
CSM Slatina vs Chindia Targoviste

0-0

0-0
Sat 12, Aug-13:00 - Romania - Liga 2
CSA Steaua Bucureti vs FC Metaloglobus Bucuresti

1-0

1-1
Sat 12, Aug-07:00 - Russia Div 2 Group 3
SKA-Khabarovsk-2 vs FK Znamya Noginsk

1-0

3-0
Sat 12, Aug-17:00 - Russia First Division
FK Leningradets vs Shinnik Yaroslavl

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - Russia First Division
FK Khimki vs Rodina Moscow

1-0

2-0
Sat 12, Aug-19:30 - Russia First Division
PFK Kuban vs Sokol Saratov

0-0

0-0
Sat 12, Aug-20:30 - Russia First Division
Chernomorets Novorossiysk vs Arsenal Tula

1-1

2-1
Sat 12, Aug-14:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Amkar Perm vs Forte Taganrog

0-1

1-1
Sat 12, Aug-14:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
FC Novosibirsk vs Rodina Moskva II

0-0

0-0
Sat 12, Aug-16:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
FC Chelyabinsk vs Avangard Kursk

0-0

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Metallurg Lipetsk vs Tekstilshchik Ivanovo

1-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Russia First Division 2 Division A Silver
Salyut-Energia Belgorod vs Chertanovo Moscow

0-0

0-0
Sat 12, Aug-16:00 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs Krylya Sovetov Samara

0-0

1-1
Sat 12, Aug-18:30 - Russia Premier League
FK Orenburg vs Krasnodar FK

0-0

0-2
Sat 12, Aug-21:00 - Russia Premier League
FK Rostov vs Rubin Kazan

0-0

3-0
Sat 12, Aug-14:00 - Russia Women\'s Premier League
CSKA Moscow Women\'s vs FK Ryazan VDV Women\'s

0-1

2-1
Sat 12, Aug-17:30 - Russia Women\'s Premier League
Rubin Kazan Women\'s vs FK Krasnodar Women\'s

1-1

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - Russia Women\'s Premier League
Chertanovo Moscow Women\'s vs Krylya Sovetov Samara Women\'s

1-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - Russia Women\'s Premier League
FK Rostov Women\'s vs Dynamo Moscow Women\'s

0-0

0-2
Sat 12, Aug-19:00 - Saudi Arabia Professional League
Al-Tai vs Damac FC

0-0

1-0
Sat 12, Aug-22:00 - Saudi Arabia Professional League
Al-Feiha vs Al Khaleej

2-0

3-1
Sat 12, Aug-17:00 - Scotland FA Cup
Abbey Vale FC vs Cupar Hearts FC

0-2

0-5
Sat 12, Aug-18:00 - Scotland FA Cup
Carnoustie Panmure vs Beith Juniors

0-1

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scotland FA Cup
Luncarty FC vs Loch Ness FC

2-0

3-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Championship
Ayr United FC vs Inverness C.T.

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Championship
Raith Rovers vs Greenock Morton

2-1

3-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Championship
Queen\'s Park vs Arbroath

1-0

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Championship
Airdrieonians vs Partick Thistle

0-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Championship
Dundee United vs Dunfermline

0-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Brechin City vs Brora Rangers

1-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Turriff United vs Keith

0-0

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Deveronvale

1-2

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Formartine United

1-2

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Banks O\'Dee

1-0

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Fraserburgh vs Buckie Thistle FC

0-2

1-3
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League One
Edinburgh City vs Queen of the South FC

1-0

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League One
Cove Rangers vs Falkirk

0-0

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League One
Annan Athletic vs Montrose

0-3

1-3
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League One
Kelty Hearts vs Hamilton Academical FC

0-0

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League One
Alloa Athletic vs Stirling Albion

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League Two
Peterhead vs Stenhousemuir

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League Two
Forfar Athletic vs Elgin City

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League Two
Dumbarton vs Spartans

0-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League Two
Clyde F.C. vs Bonnyrigg Rose

0-1

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stranraer F.C. vs East Fife

0-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
East Stirlingshire vs Berwick Rangers

0-1

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Gala Fairydean vs East Kilbride

0-4

1-6
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Stirling University FC vs Caledonian Braves

1-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Tranent Juniors vs Broomhill FC

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Edinburgh University FC vs Bo\'ness United

0-1

2-4
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Gretna 2008 vs Albion Rovers FC

0-0

0-4
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Civil Service Strollers FC vs Celtic 2

1-0

3-1
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Linlithgow Rose vs Cumbernauld Colts

0-2

2-4
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Glasgow Rangers vs Livingston F.C.

1-0

4-0
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Ross County vs St. Johnstone

1-0

2-0
Sat 12, Aug-18:00 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Dundee

2-0

2-1
Sat 12, Aug-20:55 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs Radnik Surdulica

0-1

1-1
Sat 12, Aug-20:55 - Serbia - 1. Liga
Backa Topola vs Radnicki 1923 Kragujevac

0-0

1-0
Sat 12, Aug-23:00 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs FK Javor Ivanjica

1-1

2-2
Sat 12, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Smederevo 1924 vs Mladost GAT Novi Sad

1-0

1-1
Sat 12, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Radnicki Sremska Mitrovica vs OFK Vrsac

0-0

0-0
Sat 12, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Indjija vs FK Dubocica Leskovac

2-1

2-2
Sat 12, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Tekstilac vs FK Sloboda Uzice

1-0

3-1
Sat 12, Aug-14:00 - Singapore Premier League
Young Lions vs DPMM FC

0-0

0-2
Sat 12, Aug-14:00 - Singapore Premier League
Geylang International vs Balestier Khalsa FC

1-3

2-6
Sat 12, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs Zlate Moravce

1-0

1-0
Sat 12, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs Trencin

3-0

5-2
Sat 12, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Skalica vs Slovan Bratislava

0-2

1-2
Sat 12, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs DAC Dunajska Streda

1-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Dolny Kubin vs Slovan Bratislava B

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Humenne vs FK Pohronie

1-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs Liptovsky Mikulas

2-1

3-2
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Spisska Nova Ves vs MSK Zilina B

1-0

1-2
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs STK Samorin

1-1

1-2
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MSK Puchov vs Povazska Bystrica

1-0

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Slovakia 3. liga East
Stara Lubovna vs MFK Vranov nad Topou

1-0

2-1
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
1.FK Svidnik vs Partizan Bardejov

0-1

2-2
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Namestovo vs Banik Kalinovo

1-0

3-0
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Novohrad Lucenec vs Rimavska Sobota

0-0

0-0
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
MFK Lokomotiva Zvolen vs Kovo Belusa

2-1

2-1
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
MSK Fomat Martin vs Podkonice

3-0

6-1
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Banik Lehota pod Vtacnikom vs SKF Sered

0-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Malacky vs Hamsik Academy

0-2

0-2
Sat 12, Aug-12:00 - Slovakia Women I. liga
MFK Ruzomberok Women\'s vs SKF Zilina Women\'s

4-1

7-1
Sat 12, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
Slovan Bratislava Women\'s vs Tatran Presov Women\'s

2-0

4-3
Sat 12, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
Dukla Banska Bystrica Women\'s vs Topolcany Women\'s

1-1

5-1
Sat 12, Aug-19:30 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs Domzale

1-0

2-1
Sat 12, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Radomlje vs NK Aluminij

0-2

0-2
Sat 12, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs Tolmin

2-0

3-1
Sat 12, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Triglav Kranj vs NK Krka

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
Tabor Sezana vs NK Brinje Grosuplje

0-6

0-6
Sat 12, Aug-08:30 - South Australian Premier League
Fulham United FC vs Cumberland United FC

0-2

0-2
Sat 12, Aug-08:30 - South Australian Premier League
Adelaide Blue Eagles vs Adelaide Vipers

1-0

2-1
Sat 12, Aug-08:30 - South Australian Premier League
Adelaide Raiders SC vs Adelaide Cobras FC

0-1

4-1
Sat 12, Aug-08:30 - South Australian Premier League
Playford City Patriots vs West Torrens Birkalla

2-1

2-2
Sat 12, Aug-08:30 - South Australian Premier League
Adelaide Victory vs Port Adelaide Pirates

0-1

2-2
Sat 12, Aug-08:30 - South Australian Premier League
Para Hills Knights vs Eastern United

4-0

6-1
Sat 12, Aug-06:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Blue Eagles Reserve vs Adelaide Vipers Reserve

1-1

2-1
Sat 12, Aug-06:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Raiders SC Reserve vs Adelaide Cobras FC Reserve

1-1

4-1
Sat 12, Aug-06:15 - South Australian Super League Reserves
Para Hills Knights Reserve vs Eastern United Reserve

3-0

6-1
Sat 12, Aug-06:15 - South Australian Super League Reserves
Playford City Patriots Reserve vs West Torrens Birkalla Reserve

0-1

1-2
Sat 12, Aug-06:15 - South Australian Super League Reserves
Fulham United Reserve vs Cumberland United Reserve

0-0

0-2
Sat 12, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Modbury Jets Reserve vs North Eastern Metrostars Reserve

1-0

1-0
Sat 12, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
South Adelaide Panthers Reserve vs Adelaide Comets FC Reserve

1-1

1-3
Sat 12, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Croydon Kings Reserve vs Adelaide City FC Reserve

0-0

0-3
Sat 12, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Campbelltown City SC Reserve vs Adelaide Olympic Reserve

1-1

2-1
Sat 12, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
White City Beograd Reserve vs Sturt Lions Reserve

1-1

1-3
Sat 12, Aug-00:00 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Valencia CF

0-0

1-2
Sat 12, Aug-19:00 - Spanish Primera Division
Real Sociedad vs Girona

1-0

1-1
Sat 12, Aug-21:30 - Spanish Primera Division
Las Palmas vs Mallorca

1-0

1-1
Sat 12, Aug-23:30 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Real Madrid

0-2

0-2
Sat 12, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division
Racing Santander vs Eibar

3-0

4-0
Sat 12, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division
Real Zaragoza vs Villarreal B

0-0

2-0
Sat 12, Aug-15:00 - Swden Women Division 2
IFO Bromolla IF Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

0-1

1-2
Sat 12, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
IK Rosso Uddevalla Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s

1-0

2-0
Sat 12, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs Bollstanas SK Women\'s

1-0

2-3
Sat 12, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs Gamla Upsala SK Women\'s

3-1

3-1
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs Dalkurd FF

1-0

2-0
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Taby vs IFK Stocksund

0-3

1-4
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Hammarby TFF vs IF Karlstad

0-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
United Nordic vs FC Stockholm Internazionale

2-1

4-2
Sat 12, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ahlafors IF vs Ljungskile SK

0-0

0-0
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Atvidabergs FF vs Tvaakers IF

0-0

1-0
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
BK Olympic Malmo vs IK Oddevold

0-0

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Ariana

1-2

3-2
Sat 12, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
FBK Karlstad vs Torslanda IK

1-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Yxhults IK vs Nordvarmland FF

2-2

5-2
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Herrestads AIF vs Vanersborgs FK

3-0

3-1
Sat 12, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Viggbyholms vs Enskede IK

0-0

0-1
Sat 12, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Uppsala vs Kungsangens IF

0-1

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlbergs BK vs Skiljebo SK

1-1

4-2
Sat 12, Aug-23:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs Hudiksvalls FF

0-0

1-0
Sat 12, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Kiruna Ff vs Froso IF

1-0

1-1
Sat 12, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IF Algarna vs Team Thoren FF

0-0

1-2
Sat 12, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs Skelleftea FF

0-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Ytterhogdal IK vs Friska Viljor FC

0-1

0-3
Sat 12, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FC Rosengard vs Rappe GOIF

1-1

3-2
Sat 12, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Mjolby AI FF vs Assyriska FF Sodertalje

0-1

1-3
Sat 12, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Eskilstuna vs Smedby AIS

1-0

1-2
Sat 12, Aug-14:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hittarps IK vs IK Tord

0-2

1-3
Sat 12, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Landvetter IS vs Nassjo FF

0-1

2-2
Sat 12, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Husqvarna FF vs Vastra Frolunda IF

2-0

5-0
Sat 12, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Laholms FK vs Qviding FIF

2-0

2-1
Sat 12, Aug-15:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs GAIS

0-2

0-4
Sat 12, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Osters IF vs Gefle IF

0-0

1-2
Sat 12, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Ostersunds FK vs AFC Eskilstuna

1-0

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Utsiktens BK vs Landskrona BoIS

3-1

5-1
Sat 12, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
AIK Solna vs Brommapojkarna

1-1

2-2
Sat 12, Aug-19:59 - Swiss Super League
Winterthur vs Grasshoppers

1-1

3-1
Sat 12, Aug-19:59 - Swiss Super League
Stade Lausanne Ouchy vs Zurich

0-1

0-3
Sat 12, Aug-22:30 - Swiss Super League
Servette vs St. Gallen

1-0

1-1
Sat 12, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Sion II vs FC Grand Saconnex

1-0

2-2
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Yverdon II vs US Terre Sainte

1-0

3-0
Sat 12, Aug-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
La Chaux-de-Fonds vs Lausanne Sports(U21)

0-0

2-0
Sat 12, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Monthey vs FC Naters

0-0

0-1
Sat 12, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Echallens vs Pully Football

1-2

4-2
Sat 12, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
La Sarraz-Eclepens vs Portalban/Gletterens

2-0

3-2
Sat 12, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Meyrin vs Chenois

0-1

0-2
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Schotz vs FC Emmenbrucke

4-0

6-0
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Wohlen vs Muri

1-0

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Dietikon vs FC Bassecourt

0-0

0-2
Sat 12, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SV Muttenz vs FC Thun U21

0-0

1-2
Sat 12, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Courtetelle vs Koniz

3-1

5-1
Sat 12, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Rotkreuz vs FC Concordia Basel

0-0

1-4
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
SV Hongg vs ASC Kreuzlingen

2-0

3-1
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Uzwil vs Taverne

0-0

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs FC Mendrisio Stabio

0-1

1-1
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Wettswil Bonstetten vs FC Linth 04

1-0

1-1
Sat 12, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Freienbach vs Gossau

1-1

1-2
Sat 12, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs YF Juventus Zurich

1-1

1-1
Sat 12, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Kosova Zurich vs FC Winterthur U21

0-0

0-0
Sat 12, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Young Boys II vs FC Lugano U-21

0-0

1-0
Sat 12, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC St.Gallen U-21 vs Servette(U21)

1-1

4-2
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Luzern U-21 vs Basel B

1-1

4-1
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Zurich B vs FC Biel-Bienne

0-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bavois vs SC Cham

0-1

2-1
Sat 12, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Rapperswil-Jona vs Bruhl SG

1-0

2-0
Sat 12, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Paradiso vs SR Delemont

0-0

1-0
Sat 12, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
SC Kriens vs FC Breitenrain

1-0

1-0
Sat 12, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bulle vs Etoile Carouge

1-1

1-2
Sat 12, Aug-18:00 - Syria Tishreen Cup
Jableh SC vs Al Hilal (SYR)

0-3

0-3
Sat 12, Aug-21:30 - Syria Tishreen Cup
Hutteen SC vs Al-Sahel Sport

0-0

0-0
Sat 12, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
FK Eskhata vs FC Khatlon

1-0

1-0
Sat 12, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
Khosilot Farkhor vs FC Kuktosh

1-1

3-1
Sat 12, Aug-15:00 - Thai League 1
Khonkaen United vs Buriram United

0-0

0-0
Sat 12, Aug-16:00 - Thai League 1
Uthai Thani Forest vs Bangkok United FC

0-1

1-4
Sat 12, Aug-14:30 - Thai League 2
Rayong FC vs Lampang FC

1-0

1-0
Sat 12, Aug-15:00 - Thai League 2
Nakhon Ratchasima vs Chanthaburi FC

2-0

2-0
Sat 12, Aug-15:30 - Thai League 2
Nakhon Si United FC vs Nong Bua Pitchaya

1-1

1-1
Sat 12, Aug-16:00 - Thai League 2
Chiangmai FC vs Kasetsart FC

3-1

4-1
Sat 12, Aug-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Keciorengucu vs Eyupspor

0-0

0-1
Sat 12, Aug-20:15 - Turkey 2 Ligi A
Giresunspor vs Bodrumspor

0-0

0-1
Sat 12, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Kocaelispor vs Manisa FK

0-0

0-2
Sat 12, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Konyaspor vs Istanbulspor

0-1

1-1
Sat 12, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Kasimpasa vs Ankaragucu

1-0

3-2
Sat 12, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Pendikspor vs Hatayspor

0-2

1-5
Sat 12, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Kayserispor vs Galatasaray

0-0

0-0
Sat 12, Aug-17:00 - Turkmenistan Yokary Liga
Energetik Mary vs Sagadam

0-0

1-0
Sat 12, Aug-17:15 - Turkmenistan Yokary Liga
Arkadag FK vs Kopetdag Asgabat

1-0

3-2
Sat 12, Aug-17:30 - Turkmenistan Yokary Liga
FK Nebitci vs Asgabat

3-0

6-1
Sat 12, Aug-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs Obolon Brovar Kiev

1-0

2-0
Sat 12, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Polissya Zhytomyr vs Rukh Lviv

0-0

0-1
Sat 12, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Kolos Kovalivka vs Veres Rivne

1-0

2-0
Sat 12, Aug-13:00 - Ukraine Druha Liga
Karpaty Lviv B vs FK Chayka K-SR

0-3

0-4
Sat 12, Aug-14:00 - Ukraine Druha Liga
Real Pharma Odessa vs Lokomotiv Kyiv

0-1

4-1
Sat 12, Aug-15:00 - Ukraine Druha Liga
Druzhba Myrivka vs Nyva Vinnitsia

0-0

2-0
Sat 12, Aug-16:00 - Ukraine Persha Liga
FC Inhulets Petrove vs Dinaz Vyshgorod

2-0

4-0
Sat 12, Aug-16:30 - Ukraine Persha Liga
FC Bukovyna Chernivtsi vs Khust City

0-0

0-0
Sat 12, Aug-17:00 - Ukraine Persha Liga
Metalurh Zaporizhya vs Hirnyk-Sport

0-0

0-1
Sat 12, Aug-17:30 - Ukraine Persha Liga
Metalist Kharkiv vs Podillya Khmelnytskyi

1-0

1-1
Sat 12, Aug-12:15 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs Zorya(U21)

1-0

2-0
Sat 12, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga
FC Mynai(U21) vs Dnipro-1 (U21)

0-1

1-2
Sat 12, Aug-14:00 - Ukraine U21 Liga
Dynamo Kyiv(U21) vs Metalist 1925 Kharkiv(U21)

3-0

7-0
Sat 12, Aug-16:00 - Ukraine U21 Liga
Kryvbas(U21) vs LNZ Cherkasy(U21)

1-0

3-0
Sat 12, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Termez Surkhon vs Turon Yaypan

1-0

1-0
Sat 12, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
FC Bunyodkor vs FK Andijan

1-1

2-1
Sat 12, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Angostura FC vs Universidad Central de Venezuela F.C.

1-0

1-1
Sat 12, Aug-03:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Academia Puerto Cabello

1-0

2-1
Sat 12, Aug-23:30 - Venezuela Primera Division
Rayo Zuliano vs Metropolitanos FC

0-0

1-1
Sat 12, Aug-16:15 - Vietnam First Division
PVF-CAND vs Binh Phuoc

2-0

3-1
Sat 12, Aug-14:00 - Vietnam League
Binh Dinh FC vs Nam Dinh

1-2

1-2
Sat 12, Aug-14:00 - Vietnam League
Viettel vs Cong An Ha Noi

0-3

0-3
Sat 12, Aug-14:00 - Vietnam League
Thanh Hoa FC vs Ha Noi FC

0-2

1-3
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Airbus UK Broughton vs Porthmadog

1-0

2-1
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Flint vs Prestatyn Town FC

1-0

2-1
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Bangor 1876 vs Denbigh Town

2-0

2-1
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Holywell vs Llandudno FC

2-0

2-1
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Caersws vs Mold Alexandra

4-0

4-0
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Caerau Ely vs Ammanford

0-0

1-2
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Llantwit Major vs Baglan Dragons

1-2

1-4
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Pontardawe Town vs Llanelli

1-2

1-3
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Cwmbran Celtic vs Carmarthen Town

0-0

0-1
Sat 12, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Abertillery Bluebirds vs Cambrian & Clydach

0-1

0-2
Sat 12, Aug-17:30 - Wales Premier League
Newtown AFC vs Penybont FC

0-2

1-3
Sat 12, Aug-17:30 - Wales Premier League
Aberystwyth Town vs Cardiff Metropolitan University FC

0-1

0-1
Sat 12, Aug-17:30 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Barry Town United

0-0

1-0
Sat 12, Aug-09:00 - Western Australia Division 1
Joondalup United vs Gwelup Croatia SC

0-0

3-0
Sat 12, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Subiaco AFC vs Western Knights

0-1

0-1
Sat 12, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Rockingham City vs Murdoch Uni Melville

0-2

1-2
Sat 12, Aug-07:00 - Western Australia NPL U20
Sorrento F.C.(U20) vs Inglewood United(U20)

3-1

5-1
Sat 12, Aug-07:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Perth Glory FC(U20)


0-7
Sat 12, Aug-08:30 - Western Australia NPL U20
Perth S.C(U20) vs Olympic Kingsway SC(U20)

0-2

0-3
Sat 12, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth RedStar (U20) vs Balcatta(U20)

3-0

6-0
Sat 12, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Floreat Athena(U20)

2-0

3-3
Sat 12, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Stirling Macedonia (U20)

1-0

1-0
Sat 12, Aug-09:00 - Western Australia Premier League
Sorrento Gulls vs Inglewood United

0-1

0-3
Sat 12, Aug-09:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Perth Glory FC Am

1-1

1-4
Sat 12, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Perth RedStar vs Balcatta

1-0

1-0
Sat 12, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Perth S.C vs Olympic Kingsway SC

0-0

0-2
Sat 12, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Stirling Macedonia

0-0

2-2
Sat 12, Aug-13:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Floreat Athena

3-0

3-1
Sat 12, Aug-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Fremantle City Women\'s vs Subiaco AFC Women\'s

0-2

1-2
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.