AD:

Football Results for Sun 14, Aug 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 14, Aug 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 14, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Colegiales vs CA San Miguel

1-1

2-1
Sun 14, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
El Porvenir vs Real Pilar

0-1

1-1
Sun 14, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Liniers vs Club Lujan

0-0

1-2
Sun 14, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Deportivo Muniz vs Central Ballester

0-1

0-1
Sun 14, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Club Cipolletti vs Sportivo Desamparados

0-0

2-0
Sun 14, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Las Parejas vs Central Norte Salta

0-0

0-1
Sun 14, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia y Tiro vs Defensores Pronunciamiento

1-0

1-0
Sun 14, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Villa Mitre vs Deportivo Camioneros

3-0

3-0
Sun 14, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sansinena vs Olimpo

0-1

2-2
Sun 14, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
CA Juventud Unida San Luis vs Circulo Deportivo

1-0

1-0
Sun 14, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia C. Uruguay vs Racing de Cordoba

0-2

0-2
Sun 14, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Ferro Carril Oeste (GP) vs Argentino Monte Maiz

1-1

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Argentina Women's Primera A
Gimnasia LP Women's vs Social Atletico Television Women's

2-1

2-1
Sun 14, Aug-19:59 - Argentina Women's Primera A
Huracan Women's vs CA Rosario Central Women's

0-0

1-1
Sun 14, Aug-22:00 - Argentina Women's Primera A
River Plate Women's vs Villa San Carlos Women's

2-0

5-0
Sun 14, Aug-01:00 - Argentine Primera Division
Lanus vs Independiente

1-0

1-1
Sun 14, Aug-03:30 - Argentine Primera Division
River Plate vs Newells Old Boys

2-0

4-1
Sun 14, Aug-22:30 - Argentine Primera Division
Velez Sarsfield vs Gimnasia La Plata

0-0

1-1
Sun 14, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Alvarado Mar del Plata vs Estudiantes Rio Cuarto

0-0

0-1
Sun 14, Aug-23:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Mitre vs Villa Dalmine

0-2

3-2
Sun 14, Aug-19:59 - Argentinian Primera B - Nacional
Tristan Suarez vs All Boys

0-0

0-1
Sun 14, Aug-01:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Instituto Cordoba vs Deportivo Riestra

1-0

1-1
Sun 14, Aug-21:45 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs San Martin San Juan

0-1

1-1
Sun 14, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Almagro vs Deportivo Madryn

0-1

1-1
Sun 14, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Chaco For Ever

1-1

1-2
Sun 14, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Defensores de Belgrano vs San Telmo

0-0

0-0
Sun 14, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs Atletico Atlanta

1-0

1-0
Sun 14, Aug-19:30 - Armenia Division 2
Urartu B vs Gandzasar Kapan

0-0

1-2
Sun 14, Aug-17:45 - Armenia Division 2
Pyunik B vs MIKA Ashtarak

2-0

4-0
Sun 14, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Shirak B vs BKMA II Yerevan

0-1

1-3
Sun 14, Aug-10:00 - Australia Brisbane Capital League 1
The Lakes vs Mount Gravatt

1-1

4-1
Sun 14, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
St George Willawong FC vs Newmarket SFC

1-0

1-0
Sun 14, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra Croatia vs Monaro Panthers

1-0

2-2
Sun 14, Aug-08:00 - Australia FFA Cup
Sydney United vs Western United FC

0-1

1-1
Sun 14, Aug-10:00 - Australia FFA Cup
Peninsula Power vs Green Gully

0-0

2-1
Sun 14, Aug-08:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Olympic vs Lambton Jaffas

0-0

1-1
Sun 14, Aug-08:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Valentine Phoenix vs Weston Workers Bears FC

0-1

2-1
Sun 14, Aug-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Blacktown City vs APIA Leichhardt Tigers

1-0

2-0
Sun 14, Aug-09:25 - Australia New South Wales Women's Premier League
Bankstown City Lions Women's vs Northern Tigers Women's

0-1

2-2
Sun 14, Aug-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Blacktown Spartans Women's vs APIA Leichhardt Tigers Women's

1-3

1-6
Sun 14, Aug-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Manly United Women's vs Macarthur Rams Women's

0-2

1-2
Sun 14, Aug-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Illawarra Stingrays Women's vs Sydney University Women's

0-3

2-4
Sun 14, Aug-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Sydney Olympic Women's vs Spirit FC Women's

3-1

4-1
Sun 14, Aug-09:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
FNSW Institute Women's vs Emerging Jets Women's


2-0
Sun 14, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane City vs Capalaba

1-0

4-0
Sun 14, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Eastern Suburbs Brisbane vs Brisbane Roar FC Am

0-0

1-0
Sun 14, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Queensland Lions FC vs Moreton Bay United

1-0

3-1
Sun 14, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast Knights vs Brisbane Olympic United FC

2-1

2-2
Sun 14, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Sunshine Coast Wanderers FC vs Gold Coast United

0-0

0-0
Sun 14, Aug-09:00 - Australia Queensland State League U23
St George Willawong FC(U23) vs Newmarket SFC(U23)

1-1

3-3
Sun 14, Aug-07:30 - Australia Queensland State League U23
Sunshine Coast Wanderers(U23) vs Gold Coast United(U23)

0-1

0-1
Sun 14, Aug-07:50 - Australia Queensland State League U23
Gold Coast Knights(U23) vs Brisbane Olympic United FC(U23)

1-1

1-3
Sun 14, Aug-07:50 - Australia Queensland State League U23
Brisbane City SC(U23) vs Capalaba(U23)

1-1

3-3
Sun 14, Aug-07:50 - Australia Queensland State League U23
Queensland Lions(U23) vs Moreton Bay United(U23)

2-0

4-4
Sun 14, Aug-11:00 - Australia Queensland State Women's Premier League
Western Pride Women's vs Brisbane City Women's

0-3

0-3
Sun 14, Aug-12:15 - Australia Queensland State Women's Premier League
Brisbane Olympic Women's vs Moreton Bay United Women's

0-0

0-1
Sun 14, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Heidelberg United vs Avondale FC

0-3

1-4
Sun 14, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
St Albans Saints SC vs Oakleigh Cannons

0-1

2-1
Sun 14, Aug-12:00 - Australia Victorian Premier League
Bentleigh Greens vs Port Melbourne Sharks

0-0

0-1
Sun 14, Aug-06:30 - Australia Victorian Premier League U21
St Albans Saints(U21) vs Oakleigh Cannons(U21)

0-0

1-0
Sun 14, Aug-07:00 - Australia Victorian Premier League U21
Heidelberg United U21 vs Avondale FC(U21)

0-0

1-0
Sun 14, Aug-12:30 - Austria Erste Division
Kapfenberg Superfund vs SV Lafnitz

0-3

1-5
Sun 14, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs Wolfsberger AC

2-0

2-1
Sun 14, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
SC Austria Lustenau vs TSV Hartberg

2-1

4-1
Sun 14, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs Rapid Wien

2-0

2-1
Sun 14, Aug-13:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
Brauerei Egg vs SC Rothis

1-0

3-1
Sun 14, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
RW Rankweil vs SC Bregenz

1-2

2-5
Sun 14, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Molodechno vs FK Ostrovets

0-0

0-0
Sun 14, Aug-14:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs Osipovichy

0-0

0-3
Sun 14, Aug-16:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Lokomotiv Gomel

0-0

0-0
Sun 14, Aug-20:30 - Belarus Premier League
Arsenal Dzerzhinsk vs Dinamo Minsk

0-0

0-1
Sun 14, Aug-18:30 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs FC Belshina Babruisk

1-0

2-2
Sun 14, Aug-14:00 - Belarus Reserves League
FC Minsk Reserve vs FC Vitebsk Reserve

1-0

4-0
Sun 14, Aug-16:00 - Belarus Reserves League
FK Isloch Minsk Reserve vs Dinamo Brest Reserves

0-1

1-1
Sun 14, Aug-17:00 - Belarus Reserves League
Slavia Mozyr Reserve vs FC Gomel Reserve

0-1

0-1
Sun 14, Aug-18:00 - Belarus Women's Premier League
FC Gomel Women's vs Dnepr Mogilev Women's

0-1

0-1
Sun 14, Aug-16:00 - Belarus Women's Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women's vs Smorgon Women's

0-3

0-5
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Eendracht Aalst vs KFC Mandel United

4-0

8-0
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSK Hasselt vs Union Bossiere Gembloux


7-0
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Londerzeel SK vs La Louviere


2-4
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Racing Mechelen vs KVE Drongen


6-2
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Westhoek vs Habay la Neuve


3-2
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Raeren-Eynatten vs A.F.C. Tubize


0-4
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
KV Zelzate vs Olsa Brakel


3-4
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Royal Knokke vs ASV Geel

3-0

3-1
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
FC Gullegem vs Witgoor Sport


1-0
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Mariekerke vs Wellen


1-7
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Mormont vs Hoogstraten VV

0-1

0-1
Sun 14, Aug-19:59 - Belgian Cup
Bocholter VV vs Entite Manageoise

1-0

2-1
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Binche vs Olympia Wijgmaal


3-0
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Waremme vs Ganshoren


0-2
Sun 14, Aug-19:59 - Belgian Cup
KSK Heist vs Achel

2-0

3-0
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Verlaine vs Royal FC Liege

0-2

0-3
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
SC Dikkelvenne vs Herstal


3-1
Sun 14, Aug-19:59 - Belgian Cup
Onhaye vs Beringen

0-0

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
JS Fizoise vs Roeselare Daisel


3-2
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Gosselies Sports vs KFC Wezel


1-2
Sun 14, Aug-19:59 - Belgian Cup
Deerlijk Sport vs Tempo Overijse

0-1

0-2
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Ranst vs KFC Houtvenne


0-3
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Lokeren-Temse vs RAEC Mons


3-0
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Erpe-Mere United vs KFC Lille

1-1

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Cup
Trois-Ponts vs Jette


1-6
Sun 14, Aug-21:30 - Belgian Cup
Dessel Sport vs Wielsbeke

3-0

7-1
Sun 14, Aug-21:30 - Belgian Cup
City Pirates Antwerpen vs Royal Olympic Club Charleroi

1-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Belgian Cup
Avanti Stekene vs VK Linden


1-3
Sun 14, Aug-23:00 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs KRC Genk

1-3

1-4
Sun 14, Aug-18:00 - Belgian Jupiler League
KAS Eupen vs Royal Antwerp FC

0-0

0-1
Sun 14, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League
Oud Heverlee Leuven vs Club Brugge

0-2

0-3
Sun 14, Aug-15:30 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Anderlecht

0-2

0-3
Sun 14, Aug-18:00 - Belgium - 2e Klasse
Genk II vs Lierse Kempenzonen

1-1

4-1
Sun 14, Aug-22:00 - Belgium - 2e Klasse
Anderlecht II vs KMSK Deinze

0-0

0-0
Sun 14, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Nacional Potosi vs Jorge Wilstermann

1-0

1-0
Sun 14, Aug-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
The Strongest vs Atletico Palmaflor

0-0

1-1
Sun 14, Aug-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Guabira vs Independiente Petrolero

1-0

1-1
Sun 14, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Igman Konjic vs FK Sarajevo

1-0

2-0
Sun 14, Aug-02:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Carlos Renaux SC vs EC Internacional de Lages SC

0-0

0-1
Sun 14, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Ferroviaria SP Women's vs Sao Paulo Women's

0-0

0-0
Sun 14, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Gremio Women's vs Palmeiras SP Women's

0-3

0-5
Sun 14, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Real Brasilia FC Women's vs Corinthians Paulista SP Women's

0-1

0-2
Sun 14, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
Gremio Novorizontino vs Criciuma SC

1-1

3-1
Sun 14, Aug-01:30 - Brasileiro Serie B
Guarani Futebol Clube vs Nautico PE

0-0

1-0
Sun 14, Aug-03:30 - Brasileiro Serie B
Clube de Regatas Brasil vs Gremio (RS)

2-0

2-0
Sun 14, Aug-18:00 - Brazil Copa Paulista
Portuguesa de Desportos vs Juventus-SP

1-0

2-0
Sun 14, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Rio Claro vs Desportivo Brasil SP

1-3

1-4
Sun 14, Aug-23:00 - Brazil National Football Tournament U20
Vasco da Gama Youth vs Palmeiras Youth

0-0

1-0
Sun 14, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
CSKA 1948 Sofia II vs Botev Plovdiv II

0-0

1-0
Sun 14, Aug-21:00 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs Septemvri Sofia

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Inter Stars vs Magara Young Boys

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Olympic Star vs Bumamuru


0-1
Sun 14, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Rukinzo FC vs Flambeau du Centre

1-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Musongati vs Aigle Noir

0-0

0-0
Sun 14, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Sao Paulo vs RB Bragantino

1-0

3-0
Sun 14, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
CR Flamengo (RJ) vs Atletico Paranaense

0-0

5-0
Sun 14, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ceara vs Fortaleza CE

0-1

0-1
Sun 14, Aug-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Coritiba (PR) vs Atletico Mineiro (MG)

0-0

0-1
Sun 14, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Palmeiras

0-0

0-1
Sun 14, Aug-03:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cuiaba (MT) vs Juventude (RS)

1-0

1-0
Sun 14, Aug-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Botafogo (RJ) vs Atletico Clube Goianiense

0-0

0-0
Sun 14, Aug-01:00 - Canadian Premier League
Pacific FC vs Atletico Ottawa

1-0

1-0
Sun 14, Aug-02:00 - Canadian Soccer League
SC Scarborough vs Brantford Galaxy SC


3-2
Sun 14, Aug-20:30 - Chile Primera B
Rangers Talca vs Deportes Recoleta

0-1

0-1
Sun 14, Aug-02:15 - Chile Primera B
Fernandez Vial vs Universidad de Concepcion

1-2

2-3
Sun 14, Aug-23:00 - Chile Primera Division
La Serena vs Huachipato FC

0-1

0-1
Sun 14, Aug-04:30 - Chile Primera Division
Union La Calera vs CD Antofagasta

1-0

1-1
Sun 14, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Lota Schwager vs Provincial Ranco

1-0

1-1
Sun 14, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Real San Joaquin vs Lautaro de Buin

1-0

1-1
Sun 14, Aug-19:59 - Chile Segunda Division
Iberia Los Angeles vs Rodelindo Roman

1-1

2-2
Sun 14, Aug-05:00 - Chile Segunda Division
San Marcos de Arica vs Trasandino Los Andes

0-0

1-1
Sun 14, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Shenyang Urban vs Nantong Zhiyun

0-1

0-3
Sun 14, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Qingdao Youth Island vs Beijing BSU

2-0

2-1
Sun 14, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Shijiazhuang Kungfu vs Kunshan FC

1-1

1-2
Sun 14, Aug-17:00 - Club Friendly
Birmingham Women's vs Reading Women's

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Club Friendly
Basel Women's vs SC Freiburg Women's

0-0

1-1
Sun 14, Aug-17:00 - Club Friendly
Nacional AC Muriae MG(U20) vs America Teofilo Otoni MG(U20)

0-0

3-0
Sun 14, Aug-09:00 - Club Friendly
Casey Comets Women's vs Southern United Women's

1-0

1-1
Sun 14, Aug-09:00 - Club Friendly
Preston Lions Women's vs South Yarra SC Women's

0-0

2-0
Sun 14, Aug-09:00 - Club Friendly
Melbourne University Women's vs Melbourne Knights Women's

2-0

6-0
Sun 14, Aug-09:00 - Club Friendly
Geelong Galaxy Women's vs Eltham Redbacks Women's

2-0

6-0
Sun 14, Aug-13:00 - Club Friendly
TKS Viet Nam Women's vs Phong Phu Ha Nam Women's

2-0

2-0
Sun 14, Aug-14:00 - Club Friendly
Charlton Athletic Women's vs West Ham United Women's

1-0

1-2
Sun 14, Aug-14:00 - Club Friendly
Athletic Bilbao Women's vs Bordeaux Women's

1-0

2-0
Sun 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Badalona B vs Barcelona B

0-1

0-2
Sun 14, Aug-16:00 - Club Friendly
Werder Bremen Women's vs Hamburger Women's

2-0

5-0
Sun 14, Aug-16:00 - Club Friendly
Guingamp Women's vs Lille OSC Metropole Women's

4-0

4-1
Sun 14, Aug-16:00 - Club Friendly
Araguari (U20) vs Boston City MG(U20)

1-1

1-2
Sun 14, Aug-22:00 - Club Friendly
San Cristobal vs AE Prat

1-0

1-1
Sun 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico de Porcuna vs Atletico Mancha Real

0-0

0-0
Sun 14, Aug-22:00 - Club Friendly
CD Estepona vs Atletico de Madrid B

0-3

0-4
Sun 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Pouso Alegre/MG (U20) vs Betis/MG U20

1-1

2-1
Sun 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico Torres Youth vs Sport Club Recife Youth

0-0

1-2
Sun 14, Aug-19:00 - Club Friendly
Gubbio vs Follonica Gavorrano

3-1

3-1
Sun 14, Aug-19:00 - Club Friendly
AC Trento vs Levico Terme

2-0

2-0
Sun 14, Aug-00:15 - Colombia Copa Mustang
Cortulua vs Alianza Petrolera

0-2

0-2
Sun 14, Aug-02:30 - Colombia Copa Mustang
Independiente Santa Fe vs Deportes Tolima

0-0

2-1
Sun 14, Aug-04:45 - Colombia Copa Mustang
Atletico Junior Barranquilla vs Dep.Independiente Medellin

2-0

4-2
Sun 14, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Deportes Quindio vs Fortaleza CEIF

0-0

1-0
Sun 14, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Bogota FC vs Barranquilla FC

1-0

1-0
Sun 14, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Llaneros FC vs Boca Juniors De Cali

0-0

1-1
Sun 14, Aug-21:00 - Costa Rica Primera Division
Municipal Grecia vs Cartagines Deportiva SA

2-2

3-5
Sun 14, Aug-04:00 - Costa Rica Primera Division
Santos de Guapiles FC vs Alajuelense

2-1

2-1
Sun 14, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs Slaven Belupo Koprivnica

0-0

0-1
Sun 14, Aug-20:55 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs NK Varteks Varazdin

0-0

2-2
Sun 14, Aug-18:55 - Croatia - 2. Division
NK Jarun vs Rudes Zagreb

1-2

1-3
Sun 14, Aug-12:00 - Croatia U19
NK Osijek (U19) vs NK Dugopolje(U19)

3-1

3-2
Sun 14, Aug-20:30 - Croatia U19
HNK Gorica(U19) vs Istra 1961 (U19)

0-0

0-0
Sun 14, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Sigma Olomouc B vs Opava

0-0

1-0
Sun 14, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Prostejov

1-0

2-0
Sun 14, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Dukla Praha B vs FK Loko Vltavin

1-1

2-1
Sun 14, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Plzen B vs FC Bohemians 1905 B

0-1

0-1
Sun 14, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Viktoria Zizkov vs Hradec Kralove B

0-0

1-0
Sun 14, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Pardubice B vs Jablonec B

1-0

2-0
Sun 14, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Brozany vs Chlumec nad Cidlinou

0-1

0-1
Sun 14, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Dynamo Ceske Budejovice vs 1.FC Slovacko

1-1

2-2
Sun 14, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Jablonec vs Slavia Praha

0-1

2-3
Sun 14, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Pardubice vs Slovan Liberec

2-0

2-1
Sun 14, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Sparta Prague vs SK Sigma Olomouc

1-0

2-0
Sun 14, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Synot Slovacko II vs 1. SC Znojmo

0-0

0-0
Sun 14, Aug-12:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Zlin B vs Unicov

0-1

2-1
Sun 14, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs FC Nordsjaelland

0-0

0-0
Sun 14, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs Odense BK

2-0

2-0
Sun 14, Aug-16:00 - Danish SAS Ligaen
Viborg vs Silkeborg IF

2-0

2-0
Sun 14, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
AB Gladsaxe vs Brabrand IF

1-1

2-2
Sun 14, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Esbjerg FB vs Skive IK

0-0

0-0
Sun 14, Aug-15:00 - Denmark Woman's League
Brondby Women's vs Sundby BK Women's

2-1

2-1
Sun 14, Aug-17:00 - Denmark Woman's League
Kolding BK Women's vs Nordsjaelland Women's

0-2

0-3
Sun 14, Aug-02:30 - Ecuador Copa Pilsener A
9 de Octubre vs Sociedad Deportiva Aucas

0-1

1-2
Sun 14, Aug-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Barcelona SC vs Universidad Catolica Quito

0-0

0-0
Sun 14, Aug-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Cumbaya F.C. vs Macara

1-0

1-0
Sun 14, Aug-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Independiente Del Valle vs Gualaceo SC

1-0

2-0
Sun 14, Aug-22:00 - Egypt Cup
Al Ahly SC vs Masr El Maqassah

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Potters Bar Town vs Herne Bay

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - England The Championship
Middlesbrough vs Sheffield United

1-1

2-2
Sun 14, Aug-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs West Bromwich(WBA)

1-0

2-1
Sun 14, Aug-17:00 - England U21 Premier League
Blackburn Rovers U21 vs Wolves U21

0-0

0-1
Sun 14, Aug-17:00 - England U21 Premier League
Manchester City U21 vs Leicester City(U21)

1-1

3-1
Sun 14, Aug-18:00 - England U21 Premier League
Brighton & Hove Albion(U21) vs Liverpool U21

0-0

1-1
Sun 14, Aug-17:00 - English Premier League
Nottingham Forest vs West Ham United

1-0

1-0
Sun 14, Aug-19:30 - English Premier League
Chelsea FC vs Tottenham Hotspur

1-0

2-2
Sun 14, Aug-18:15 - Estonia Meistri Liiga
Paide Linnameeskond vs FC Kuressaare

0-0

0-0
Sun 14, Aug-15:30 - Estonia Women's Meistri Liiga
Parnu JK Women's vs JK Tallinna Kalev Women's

3-2

3-5
Sun 14, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs HB Torshavn

0-2

1-4
Sun 14, Aug-19:59 - Faroe Islands Formuladeildin
AB Argir vs KI Klaksvik

0-1

0-2
Sun 14, Aug-19:00 - Faroe Islands Formuladeildin
07 Vestur Sorvagur vs Toftir B68

2-1

2-6
Sun 14, Aug-00:00 - FIFA U20 Women's World Championship
Brazil Women's(U20) vs Australia Women's(U20)

1-0

2-0
Sun 14, Aug-21:00 - FIFA U20 Women's World Championship
Japan Women's U20 vs Ghana women's(U20)

0-0

2-0
Sun 14, Aug-03:00 - FIFA U20 Women's World Championship
Mexico Women's(U20) vs Colombia Women's(U20)

0-0

0-0
Sun 14, Aug-06:00 - FIFA U20 Women's World Championship
Costa Rica Women's(U20) vs Spain Women's(U20)

0-2

0-5
Sun 14, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Futura vs Atlantis

0-3

2-6
Sun 14, Aug-20:15 - Finland - Kakkonen Lohko A
KuPS Akatemia vs NJS Nurmijarvi

0-0

1-1
Sun 14, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
Klubi 04 vs VJS Vantaa

1-1

4-3
Sun 14, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
JJK Jyvaskyla vs KajHa Kajaani

2-1

5-1
Sun 14, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs RoPS Rovaniemi

1-0

4-0
Sun 14, Aug-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
OLS Oulu vs Jakobstads Bollklubb

0-0

0-1
Sun 14, Aug-14:15 - Finland Junior League
Inter Turku Am vs GrIFK Youth

2-1

2-1
Sun 14, Aug-17:00 - Finland Veikkausliga
KuPS vs IFK Mariehamn

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
ESTAC Troyes vs Toulouse

0-1

0-3
Sun 14, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
AJ Auxerre vs Angers SCO

2-1

2-2
Sun 14, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
AC Ajaccio vs RC Lens

0-0

0-0
Sun 14, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade de Reims vs Clermont Foot

2-0

2-4
Sun 14, Aug-22:45 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Brestois vs Marseille

0-1

1-1
Sun 14, Aug-19:05 - French Le Championnat Ligue 1
OGC Nice vs Strasbourg

1-0

1-1
Sun 14, Aug-13:00 - Friendly Internationals
Lebanon Women's vs Syria Women's

1-0

2-1
Sun 14, Aug-18:00 - Friendly Internationals
Saudi Arabia(U23) vs Algeria(U23)

2-1

2-1
Sun 14, Aug-18:00 - Friendly Internationals
Turkiye(U23) vs Azerbaijan(U23)

1-0

1-0
Sun 14, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs Dinamo Batumi

0-0

0-1
Sun 14, Aug-19:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Gagra Tbilisi

0-2

0-2
Sun 14, Aug-15:00 - German 3. Liga
SV Meppen vs SV Waldhof Mannheim

3-1

6-2
Sun 14, Aug-16:00 - German 3. Liga
FC Erzgebirge Aue vs SV Wehen Wiesbaden

0-2

1-5
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs SV Meppen(U17)


2-1
Sun 14, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
St. Pauli(U17) vs Union Berlin (U17)


1-0
Sun 14, Aug-16:30 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Werder Bremen(U17) vs Wolfsburg(U17)


4-3
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Munchen 1860(U17) vs Augsburg(U17)


2-2
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Bayern Munich(U17) vs Saarbrucken(U17)


4-1
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SC Freiburg (U17) vs 1. FSV Mainz 05(U17)


2-0
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SpVgg Unterhaching U17 vs Hoffenheim(U17)


2-4
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bochum(U17) vs MSV Duisburg(U17)


3-1
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
RW Essen(U17) vs Fortuna Koln (U17)


4-1
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Preuben Munster(U17) vs Schalke 04 (U17)


0-1
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
SC Paderborn 07(U17) vs Arminia Bielefeld (U17)


2-3
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
FC Hennef 05(U17) vs Fortuna Dusseldorf(U17)


1-5
Sun 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
SV Deutz 05(U17) vs Dortmund(U17)


0-7
Sun 14, Aug-19:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs VfL Wolfsburg

2-0

2-0
Sun 14, Aug-17:30 - German Bundesliga
1.FSV Mainz 05 vs 1. FC Union Berlin

0-0

0-0
Sun 14, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs 1. FC Magdeburg

2-0

3-0
Sun 14, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
Hannover 96 vs SSV Jahn Regensburg

0-0

1-0
Sun 14, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
Fortuna Dusseldorf vs Greuther Furth

0-1

2-2
Sun 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hamburger(U19) vs Dynamo Dresden(U19)

0-1

0-3
Sun 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Holstein Kiel(U19) vs Hertha Zehlendorf(U19)

0-0

0-3
Sun 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
SV Meppen U19 vs Berliner AK 07(U19)

0-1

3-1
Sun 14, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Werder Bremen(U19) vs Magdeburg(U19)

1-1

2-1
Sun 14, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Viktoria Berlin 1889(U19) vs Energie Cottbus (U19)

0-1

0-4
Sun 14, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SV Darmstadt U19 vs Eintracht Trier(U19)

2-0

3-0
Sun 14, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs Karlsruher SC (U19)

1-0

2-0
Sun 14, Aug-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Reutlingen(U19) vs Nurnberg (U19)

1-1

1-3
Sun 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Dortmund(U19) vs Schalke 04 (U19)

3-0

3-1
Sun 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Bayer 04 Leverkusen U19 vs VfB Hilden(U19)

1-0

3-2
Sun 14, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Bonner SC (U19) vs RW Oberhausen U19

1-0

2-1
Sun 14, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Koln(U19) vs SC Verl(U19)

1-0

5-0
Sun 14, Aug-16:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs SC Paderborn 07(U19)

1-0

1-1
Sun 14, Aug-17:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Rot-Weiss Erfurt vs SV Lichtenberg 47

3-0

5-0
Sun 14, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner FC Dynamo vs Berliner AK 07

0-0

0-1
Sun 14, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Tennis Borussia Berlin vs Carl Zeiss Jena

0-2

0-6
Sun 14, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Greifswalder SV 04 vs Chemnitzer

0-0

0-0
Sun 14, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Germania Halberstadt vs ZFC Meuselwitz

0-2

0-3
Sun 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs FC St. Pauli II

2-0

2-0
Sun 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Phonix Lubeck vs Atlas Delmenhorst

0-1

0-2
Sun 14, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfV 06 Hildesheim vs BSV Rehden

1-0

3-0
Sun 14, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Bremer SV vs VfB Lubeck

1-1

1-3
Sun 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfB Stuttgart II vs Eintracht Trier

1-2

4-2
Sun 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs FSV Frankfurt

3-0

7-0
Sun 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
KSV Hessen Kassel vs TuS Rot Weiss Koblenz

0-2

2-2
Sun 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach B vs Fortuna Dusseldorf II

0-0

3-0
Sun 14, Aug-17:30 - Germany OberLiga
TuRU Dusseldorf vs FC Kray

1-0

1-1
Sun 14, Aug-17:30 - Germany OberLiga
VfB Hilden vs Hamborn 07


3-1
Sun 14, Aug-06:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Zacapa Tellioz vs CSyD Sacachispas

1-1

1-2
Sun 14, Aug-01:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Municipal vs CD Malacateco

1-0

4-1
Sun 14, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs Antigua GFC

1-0

3-1
Sun 14, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Achuapa vs CD Puerto de Iztapa

0-0

1-1
Sun 14, Aug-04:00 - Guatemala Liga Nacional
CSyD Mixco vs Deportivo Xinabajul

1-0

2-0
Sun 14, Aug-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs Guastatoya

1-1

1-1
Sun 14, Aug-14:15 - Holland Eredivisie
Volendam vs N.E.C. Nijmegen

1-2

1-4
Sun 14, Aug-18:45 - Holland Eredivisie
Sparta Rotterdam vs AZ Alkmaar

1-1

2-3
Sun 14, Aug-16:30 - Holland Eredivisie
FC Twente Enschede vs Fortuna Sittard

2-0

3-0
Sun 14, Aug-16:30 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs FC Groningen

3-1

6-1
Sun 14, Aug-14:15 - Holland Jupiler League
ADO Den Haag vs FC Den Bosch

0-2

0-2
Sun 14, Aug-03:00 - Honduras Liga Nacional
UPNFM vs Honduras Progreso

1-0

1-2
Sun 14, Aug-05:30 - Honduras Liga Nacional
CD Vida vs Real Sociedad Tocoa

0-0

2-0
Sun 14, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Soroksar vs Csakvari TK

0-1

2-2
Sun 14, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Gyirmot SE vs Bekescsaba

0-0

0-1
Sun 14, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Szombathelyi Haladas vs ETO FC Gyor

2-1

2-1
Sun 14, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Szentlorinc SE vs Szeged Csanad

2-0

2-0
Sun 14, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Tiszakecske vs Diosgyor VTK

0-1

1-2
Sun 14, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
MTK Budapest FC vs Dorogi FC

2-2

5-2
Sun 14, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Pecsi MFC vs MTE Mosonmagyarovar

2-0

2-1
Sun 14, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Kazincbarcikai vs Budafoki MTE

1-0

2-1
Sun 14, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
BFC Siofok vs Nyiregyhaza Spartacus FC

1-0

1-0
Sun 14, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
FC Ajka vs Kozarmisleny SE

2-2

4-2
Sun 14, Aug-19:59 - Hungary NB1
Kisvarda vs Puskas Akademia

0-1

1-1
Sun 14, Aug-22:00 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs MOL Fehervar FC

3-0

4-0
Sun 14, Aug-22:00 - Hungary NB1
Budapest Honved vs Paksi SE

2-0

3-3
Sun 14, Aug-19:30 - Hungary Women's Division 1 League
Astra Hungary Women's vs Diosgyori VTK Women's

0-1

1-1
Sun 14, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Grindavik vs Kordrengir

1-0

2-0
Sun 14, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Thor Akureyri vs HK Kopavogur

2-0

2-0
Sun 14, Aug-23:15 - Iceland Premier Division
Valur vs Stjarnan Gardabaer

3-1

6-1
Sun 14, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
IBV Vestmannaeyjar vs Hafnarfjordur FH

3-0

4-1
Sun 14, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
KA Akureyri vs IA Akranes

0-0

3-0
Sun 14, Aug-17:30 - Indonesia Liga 1
Persikabo 1973 vs Persija Jakarta

1-1

1-1
Sun 14, Aug-12:15 - Indonesia Liga 1
Dewa United vs Bhayangkara FC

1-0

2-0
Sun 14, Aug-13:00 - Indonesia Liga 1
Persebaya Surabaya vs Madura United FC

1-1

2-2
Sun 14, Aug-15:15 - Indonesia Liga 1
Persis Solo FC vs Persita Tangerang

1-0

1-2
Sun 14, Aug-19:59 - Ireland Premier League
St. Patrick's vs Sligo Rovers

1-0

1-0
Sun 14, Aug-22:45 - Italian Serie A
Salernitana vs AS Roma

0-1

0-1
Sun 14, Aug-22:45 - Italian Serie A
Spezia vs Empoli

1-0

1-0
Sun 14, Aug-20:30 - Italian Serie A
Lazio vs Bologna

0-1

2-1
Sun 14, Aug-20:30 - Italian Serie A
Fiorentina vs Cremonese

2-1

3-2
Sun 14, Aug-22:45 - Italian Serie B
Venezia F.C. vs Genoa

0-1

1-2
Sun 14, Aug-22:45 - Italian Serie B
Modena vs Frosinone

0-1

0-1
Sun 14, Aug-22:45 - Italian Serie B
Brescia vs FC Sudtirol

1-0

2-0
Sun 14, Aug-22:45 - Italian Serie B
Ascoli vs Ternana

2-0

2-1
Sun 14, Aug-22:45 - Italian Serie B
Benevento vs Cosenza Calcio 1914

0-0

0-1
Sun 14, Aug-22:45 - Italian Serie B
Spal vs Urbs Reggina 1914

0-1

1-3
Sun 14, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Avispa Fukuoka

1-0

2-0
Sun 14, Aug-13:30 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Sanfrecce Hiroshima

1-1

2-3
Sun 14, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Shimizu S-Pulse

0-0

0-2
Sun 14, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Nagoya Grampus Eight

0-0

0-0
Sun 14, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs FC Machida Zelvia

0-1

1-2
Sun 14, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs Albirex Niigata

0-1

0-2
Sun 14, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs Oita Trinita

0-2

2-2
Sun 14, Aug-11:00 - Japanese League Division 3
FC Imabari vs FC Gifu

1-0

1-0
Sun 14, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Giravanz Kitakyushu

0-0

1-0
Sun 14, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Ehime FC vs Gainare Tottori

3-1

7-2
Sun 14, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs Kataller Toyama

1-0

1-0
Sun 14, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs Matsumoto Yamaga FC

2-1

4-2
Sun 14, Aug-18:00 - Jordan Divison 1
Al-Yarmouk Amman vs Dar Al Dawaa

0-0

0-1
Sun 14, Aug-18:00 - Jordan Divison 1
Al-Jalil vs Ethad Al-Ramtha

0-0

0-0
Sun 14, Aug-18:00 - Jordan Divison 1
El Alia vs Al-Arabi(JOR)

0-1

1-1
Sun 14, Aug-16:00 - Kazakhstan Cup
FC Shakhtyor Karagandy vs FC Astana

0-1

1-7
Sun 14, Aug-16:00 - Kazakhstan Cup
FC Zhetysu Taldykorgan vs Turan Turkistan

0-0

0-0
Sun 14, Aug-19:00 - Kazakhstan Cup
FK Aktobe vs Tobol Kostanai

1-0

1-0
Sun 14, Aug-19:00 - Kazakhstan Cup
Kaisar Kyzylorda vs Kyzylzhar Petropavlovsk

2-1

3-1
Sun 14, Aug-12:00 - Korea K3 League
Gangneung Citizen vs Yangju Citizen FC

1-0

2-1
Sun 14, Aug-14:00 - Korea K3 League
Ulsan Citizen vs Cheongju Jikji FC

0-1

0-1
Sun 14, Aug-12:00 - Korea K4 League
Chuncheon Citizen vs Jeonbuk Hyundai Motors II

1-1

2-1
Sun 14, Aug-14:00 - Korea K4 League
Pyeongtaek Citizen vs Chungju Citizen

0-2

1-2
Sun 14, Aug-14:00 - Korea League 1
Jeju United FC vs Pohang Steelers

2-0

5-0
Sun 14, Aug-14:30 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Seongnam FC

1-0

4-1
Sun 14, Aug-13:00 - Korea League 2
Daejeon Hana Citizen vs Chungnam Asan FC

2-1

2-1
Sun 14, Aug-15:00 - Korea League 2
Gimpo FC vs Gyeongnam FC

1-1

1-3
Sun 14, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Drenica Skenderaj vs KF Llapi

0-1

0-1
Sun 14, Aug-17:00 - Latvia - 1. Division
FK Spartaks Jurmala vs FK Liepaja

1-0

2-3
Sun 14, Aug-19:00 - Latvia Cup
Valmieras FK vs FK Auda Riga

0-0

0-0
Sun 14, Aug-17:00 - Latvia Cup
Tukums-2000 vs Rigas Futbola skola

0-1

1-4
Sun 14, Aug-17:30 - Lebanese Elite Cup
Al-Ansar(LIB) vs Shabab Al-Sahel

1-0

3-0
Sun 14, Aug-17:30 - Lebanese Elite Cup
Al-Ahed vs Tadamon Sour

0-1

2-1
Sun 14, Aug-21:00 - Lithuania - 1. Division
Banga Gargzdai vs Suduva

0-0

0-0
Sun 14, Aug-18:55 - Lithuania - 1. Division
FK Riteriai vs FK Zalgiris Vilnius

1-2

1-5
Sun 14, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs FC Differdange 03

2-1

3-2
Sun 14, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
FC Wiltz 71 vs Victoria Rosport

1-1

3-1
Sun 14, Aug-20:30 - Luxembourg National Division
Progres Niederkorn vs F91 Dudelange

1-1

2-3
Sun 14, Aug-21:00 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs UN Kaerjeng 97

0-0

0-0
Sun 14, Aug-21:00 - Luxembourg National Division
Hostert vs Swift Hesperange

0-1

0-4
Sun 14, Aug-21:30 - Luxembourg National Division
Mondercange vs Etzella Ettelbruck

1-0

1-2
Sun 14, Aug-17:00 - Malaysia Premier League
Skuad Projek vs Kuching FA

0-1

0-3
Sun 14, Aug-02:00 - Mexico Primera Division
Club Leon vs Mazatlan FC

0-3

0-3
Sun 14, Aug-04:05 - Mexico Primera Division
Pumas UNAM vs Club America

0-1

0-3
Sun 14, Aug-06:05 - Mexico Primera Division
Chivas Guadalajara vs Atlas

0-0

1-1
Sun 14, Aug-21:00 - Mexico Women's Primera Division
Puebla Women's vs Club Tijuana Women's

1-2

3-2
Sun 14, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Tigres UANL(U20) vs Santos Laguna U20

1-1

2-2
Sun 14, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs Petrocub HIncesti

1-0

1-0
Sun 14, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Sheriff Tiraspol vs Dinamo-Auto Tiraspol

1-0

2-0
Sun 14, Aug-12:30 - Myanmar National League
Yangon United vs Hantharwady United

1-1

2-1
Sun 14, Aug-06:00 - New Zealand Central Leagues
Havelock North Wanderers AFC vs Wellington United AFC

0-3

1-4
Sun 14, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Western Suburbs vs Wellington Olympic

1-6

1-11
Sun 14, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Municipal Jalapa vs Deportivo Ocotal

1-0

1-0
Sun 14, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Pobeda Prilep vs FK Tikves Kavadarci

0-1

0-1
Sun 14, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Rabotnicki Skopje vs Akademija Pandev

0-3

0-5
Sun 14, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkendija vs Sileks Kratovo

1-0

1-1
Sun 14, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Bregalnica Stip vs FC Struga Trim-Lum

0-0

0-1
Sun 14, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Portadown FC

1-0

4-0
Sun 14, Aug-17:00 - Norway 2 Division A
Strommen vs Egersunds IK

0-2

1-3
Sun 14, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Frigg FK vs IL Hodd

0-1

0-3
Sun 14, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Tromsdalen UIL vs Kjelsas IL

0-1

0-1
Sun 14, Aug-15:00 - Norway 2 Division B
Levanger FK vs SK Traeff

2-2

2-3
Sun 14, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon A
Os Turn Fotball vs Oppsal

3-0

5-0
Sun 14, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon A
Sandvikens vs Ready

2-1

3-2
Sun 14, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon B
Aalesund FK B vs Brumunddal

2-0

4-1
Sun 14, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon D
Sparta Sarpsborg 2 vs Randesund IL

3-0

4-1
Sun 14, Aug-19:00 - Norway 3. Divisjon E
Bodo Glimt 2 vs Steinkjer FK

2-0

4-0
Sun 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon F
Lorenskog vs Senja

2-1

6-1
Sun 14, Aug-18:30 - Norway 3. Divisjon F
Lillestrom B vs Skjervoy

0-3

1-3
Sun 14, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Bryne vs Grorud IL

0-1

2-1
Sun 14, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Fredrikstad vs Ranheim IL

0-0

1-1
Sun 14, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Kongsvinger vs Start Kristiansand

1-1

2-2
Sun 14, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Brann vs Raufoss

1-0

3-0
Sun 14, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Skeid Oslo vs Asane Fotball

1-0

2-0
Sun 14, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Mjondalen vs Sogndal

0-1

0-4
Sun 14, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Stjordals Blink vs Stabaek

1-1

3-2
Sun 14, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
KFUM Oslo vs Sandnes Ulf

0-0

3-2
Sun 14, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Tromso IL vs Kristiansund BK

1-0

2-1
Sun 14, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Jerv vs Lillestrom

0-0

1-0
Sun 14, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
HamKam vs Valerenga

0-1

1-1
Sun 14, Aug-03:30 - OFC Club Championship League
Association Sportive Venus vs Hienghene Sport

3-0

4-0
Sun 14, Aug-06:30 - OFC Club Championship League
Auckland City vs Central Coast

1-0

2-0
Sun 14, Aug-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Tauro FC vs CD Arabe Unido

0-0

1-0
Sun 14, Aug-03:15 - Panama Liga Panamena de Futbol
Alianza FC (PAN) vs Plaza Amador

0-0

1-3
Sun 14, Aug-05:30 - Panama Liga Panamena de Futbol
Costa Del Este FC vs Sporting San Miguelito

1-2

1-3
Sun 14, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Atletico Colegiales vs 3 de Febrero

0-1

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Pastoreo vs Atyra FC

2-0

2-1
Sun 14, Aug-00:30 - Paraguayan Primera Division
Club Libertad vs Sol de America

1-1

4-1
Sun 14, Aug-23:30 - Paraguayan Primera Division
Olimpia Asuncion vs Cerro Porteno

1-0

2-0
Sun 14, Aug-03:00 - Paraguayan Primera Division
Guairena FC vs 12 de Octubre

0-1

2-1
Sun 14, Aug-00:30 - Peru Primera Division
Ayacucho Futbol Club vs ADT Tarma

1-0

1-2
Sun 14, Aug-19:59 - Peru Primera Division
Alianza Atletico vs Univ. Cesar Vallejo

2-0

3-0
Sun 14, Aug-04:00 - Peru Primera Division
Universitario de Deportes vs EM Deportivo Binacional

1-0

2-0
Sun 14, Aug-22:00 - Peru Primera Division
Atletico Grau vs Deportivo Municipal

1-0

2-1
Sun 14, Aug-22:15 - Peru Primera Division
Sport Boys Association vs Cienciano

2-0

2-1
Sun 14, Aug-00:00 - Peru Segunda Division
Deportivo Coopsol vs Comerciantes Unidos

0-0

0-0
Sun 14, Aug-12:00 - Philippines UFL Division 1
Mendiola vs United City FC

0-2

0-5
Sun 14, Aug-12:00 - Philippines UFL Division 1
Maharlika FC vs Stallion Laguna FC

1-2

1-2
Sun 14, Aug-15:00 - Philippines UFL Division 1
Kaya FC vs Dynamic Herb Cebu

0-0

3-0
Sun 14, Aug-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Rakow Czestochowa Youth

0-0

0-1
Sun 14, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Legia Warszawa Youth

3-2

3-4
Sun 14, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Gornik Zabrze II vs BTP Stal Brzeg

1-0

2-2
Sun 14, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Szczecin II vs Pogon Nowe Skalmierzyce

2-1

2-1
Sun 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Wisla Sandomierz vs Czarni Polaniec

0-0

0-1
Sun 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Sieniawa vs Chelmianka Chelm

1-0

2-1
Sun 14, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Rakow Czestochowa vs Jagiellonia Bialystok

2-0

2-2
Sun 14, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Lech Poznan vs Slask Wroclaw

0-1

0-1
Sun 14, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Radomiak Radom vs Lechia Gdansk

2-1

4-1
Sun 14, Aug-19:59 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Podbeskidzie

0-0

0-1
Sun 14, Aug-14:40 - Poland - I liga
Stal Rzeszow vs LKS Lodz

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Poland - I liga
Gornik Leczna vs Arka Gdynia

1-1

1-2
Sun 14, Aug-19:30 - Poland - II liga
GKS Jastrzebie vs KKS 1925 Kalisz

0-0

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Poland - II liga
Hutnik Krakow vs Kotwica Kolobrzeg

1-4

1-5
Sun 14, Aug-19:59 - Poland - II liga
Wisla Pulawy vs Zaglebie Lubin B

1-1

1-2
Sun 14, Aug-18:00 - Poland - II liga
Lech Poznan B vs Polonia Warszawa

1-1

1-3
Sun 14, Aug-14:00 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs Garbarnia Krakow

2-0

2-1
Sun 14, Aug-19:00 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs Motor Lublin

0-1

2-1
Sun 14, Aug-12:30 - Poland Woman's League
AZS UJ Krakow Women's vs GKS Katowice Women's

2-2

4-3
Sun 14, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Sporting Braga(U23) vs Leixoes(U23)

1-0

2-0
Sun 14, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Sporting Clube de Portugal(U23) vs CD Estrela U23

0-0

0-1
Sun 14, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Rio Ave(U23) vs Vizela(U23)

0-1

0-1
Sun 14, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Gil Vicente U23 vs FC Famalicao(U23)

0-0

2-0
Sun 14, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
CD Mafra U23 vs Maritimo(U23)

0-1

0-1
Sun 14, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
Academico Viseu vs Moreirense

0-1

1-3
Sun 14, Aug-18:30 - Portugal Liga de Honora
Belenenses SAD vs FC Porto B

1-1

2-3
Sun 14, Aug-18:30 - Portugal Liga de Honora
Vilafranquense vs UD Oliveirense

1-1

2-1
Sun 14, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs GD Estoril Praia

1-0

1-0
Sun 14, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga
Vizela vs FC Porto

0-0

0-1
Sun 14, Aug-18:30 - Portugal Primera Liga
Boavista FC vs CD Santa Clara

0-1

2-1
Sun 14, Aug-20:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Neftchi Baku vs FK Kapaz Ganca

3-0

5-2
Sun 14, Aug-18:20 - Republic of Azerbaijan Premier League
Qabala vs Samaxı FC

3-0

3-1
Sun 14, Aug-19:30 - Romania - Divizia A
CFR Cluj vs FC Botosani

0-1

0-1
Sun 14, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
FC Steaua Bucuresti vs Chindia Targoviste

0-2

3-2
Sun 14, Aug-17:00 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs CS Mioveni

1-0

1-0
Sun 14, Aug-14:30 - Romania - Liga 2
FC Brasov vs Minaur Baia Mare

0-1

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1
Spartak Nalchik vs Kuban Holding

0-0

2-0
Sun 14, Aug-19:59 - Russia Div 2 Group 1
Rotor Volgograd vs FK Biolog

1-0

2-1
Sun 14, Aug-20:30 - Russia Div 2 Group 1
FK Chayka Pesch vs Legion Dynamo

4-0

6-1
Sun 14, Aug-18:30 - Russia Div 2 Group 1
Mashuk-KMV vs Dynamo Stavropol

1-0

1-3
Sun 14, Aug-18:30 - Russia Div 2 Group 1
Forte Taganrog vs Alania B

3-0

5-0
Sun 14, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 1
SKA Rostov vs Chernomorets Novorossiysk

0-1

0-2
Sun 14, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 2
Zenit-2 St.Petersburg vs Luki Energiya

2-0

3-1
Sun 14, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 2
FK Yenisey-2 Krasnoyarsk vs Baltika-BFU Kaliningrad

0-2

3-4
Sun 14, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Torpedo Moscow II vs Chertanovo Moscow

2-1

3-1
Sun 14, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Spartak Kostroma vs Znamya Truda

0-1

1-2
Sun 14, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Dinamo St. Petersburg vs Elektron Veliky Novgorod

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Dynamo Vologda vs FK Murom

1-1

3-2
Sun 14, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
FC Tver vs Tekstilshchik Ivanovo

0-2

0-3
Sun 14, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Yadro St. Petersburg vs FK Leningradets

0-0

0-1
Sun 14, Aug-17:30 - Russia Div 2 Group 3
Zenit Penza vs Saturn

2-0

2-2
Sun 14, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Sokol Saratov vs Balashikha

0-0

1-0
Sun 14, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Dinamo Briansk vs FK Kvant Obninsk

1-0

2-1
Sun 14, Aug-19:59 - Russia Div 2 Group 3
FK Sakhalinets vs Strogino Moscow

0-0

1-1
Sun 14, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FC Kolomna vs FK Khimki Reserve

0-2

0-4
Sun 14, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Znamya Noginsk vs FK Kosmos Dolgoprudny

1-0

1-0
Sun 14, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Spartak Tambov vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

1-0

1-1
Sun 14, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 3
Rodina Moskva II vs Avangard Kursk

1-1

1-2
Sun 14, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Tyumen vs FC Novosibirsk

1-1

2-2
Sun 14, Aug-13:30 - Russia Div 2 Group 4
FK Ural-2 vs FC Chelyabinsk

0-0

0-3
Sun 14, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 4
Torpedo Miass vs FK Khimik-Avgust

1-1

1-2
Sun 14, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4
NoSta Novotroitsk vs FK Orenburg-2

0-0

1-1
Sun 14, Aug-19:59 - Russia First Division
FK Krasnodar II vs Akron Togliatti

0-1

0-1
Sun 14, Aug-19:59 - Russia First Division
Alania Vladikavkaz vs Neftekhimik Nizhnekamsk

1-0

1-0
Sun 14, Aug-19:00 - Russia First Division
Volgar Astrachan vs Yenisey Krasnoyarsk

0-0

2-0
Sun 14, Aug-19:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs Baltika

0-0

2-2
Sun 14, Aug-19:00 - Russia First Division
Arsenal Tula vs Dinamo Makhachkala

0-1

1-1
Sun 14, Aug-21:00 - Russia Premier League
Spartak Moscow vs PFC Sochi

0-0

3-0
Sun 14, Aug-18:30 - Russia Premier League
Gazovik Orenburg vs FC Torpedo Moscow

1-0

1-0
Sun 14, Aug-18:30 - Russia Premier League
FK Nizhny Novgorod vs FK Rostov

1-2

3-4
Sun 14, Aug-16:00 - Russia Premier League
FK Khimki vs Akhmat Grozny

0-2

1-3
Sun 14, Aug-15:00 - Scotland Women's Premier League
Glasgow Girls Women's vs Dundee United Women's

0-2

0-4
Sun 14, Aug-16:00 - Scotland Women's Premier League
Spartans Women's vs Hearts Women's

0-0

2-1
Sun 14, Aug-16:00 - Scotland Women's Premier League
Hibernian Women's vs Hamilton Academical Women's

2-0

4-0
Sun 14, Aug-16:00 - Scotland Women's Premier League
Partick Thistle Women's vs Celtic Women's

0-1

0-2
Sun 14, Aug-19:00 - Scotland Women's Premier League
Aberdeen Women's vs Glasgow Rangers Women's

0-4

0-8
Sun 14, Aug-19:00 - Scotland Women's Premier League
Motherwell Women's vs Glasgow City Women's

0-0

0-1
Sun 14, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Stirling University FC vs Broomhill FC

2-0

4-0
Sun 14, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hearts vs Dundee United

1-0

4-1
Sun 14, Aug-15:00 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Celtic

0-3

0-5
Sun 14, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Mladost Lucani vs Radnik Surdulica

1-1

3-2
Sun 14, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs FK Javor Ivanjica

2-1

2-2
Sun 14, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga
Mladost GAT Novi Sad vs Partizan Belgrade

0-0

0-1
Sun 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Loznica vs FK Sloboda Uzice

0-0

0-0
Sun 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs Proleter Novi Sad

1-0

1-1
Sun 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Zeleznicar Pancevo vs FK Trajal Krusevac

1-0

1-0
Sun 14, Aug-21:00 - Serbia Prva Liga
FK Rad Beograd vs Graficar Beograd

0-0

0-3
Sun 14, Aug-21:00 - Serbia Prva Liga
Macva Sabac vs Radnicki Beograd

0-0

2-1
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Paysandu (PA) vs Floresta/CE

0-1

0-1
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Figueirense FC vs ABC Natal/RN

1-1

2-1
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Vitoria Salvador BA vs Brasil de Pelotas RS

1-0

3-1
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Confianca (SE) vs Uniclinic Atletico Cearense CE

0-0

1-0
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Campinense (PB) vs Volta Redonda

0-0

0-1
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Ferroviario CE vs Ypiranga(RS)

0-0

1-2
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Botafogo SP vs Remo Belem (PA)

1-0

2-1
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Sao Jose PoA RS vs Altos/PI

3-0

4-1
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Aparecidense GO vs Botafogo PB

1-0

1-0
Sun 14, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Manaus FC(AM) vs Mirassol FC

0-0

2-1
Sun 14, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA) vs Rio Branco (AC)

0-0

0-0
Sun 14, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Tocantinopolis vs Santa Cruz (PE)

0-0

1-0
Sun 14, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Amazonas AM vs Lagarto

1-1

2-1
Sun 14, Aug-02:00 - Serie D - Brazil
Moto Clube(MA) vs America FC Natal RN

0-1

0-1
Sun 14, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Nova Venecia ES vs Portuguesa RJ

1-1

2-2
Sun 14, Aug-00:00 - Serie D - Brazil
Pouso Alegre/MG vs Parana

1-0

1-0
Sun 14, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Albirex Niigata FC vs Geylang International

0-0

2-2
Sun 14, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs Spartak Trnava

0-1

0-4
Sun 14, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Liptovsky Mikulas vs Slovan Bratislava

1-1

1-5
Sun 14, Aug-22:30 - Slovakia 1. Liga
DAC Dunajska Streda vs Dukla Banska Bystrica

1-0

3-0
Sun 14, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
Slovan Bratislava B vs MSK Puchov

0-3

1-4
Sun 14, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
Raca Bratislava vs Slavoj Trebisov

0-0

0-1
Sun 14, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Dolny Kubin vs FK Kosice

0-2

0-4
Sun 14, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Rimavska Sobota vs Slovan Giraltovce


3-0
Sun 14, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
FTC Filakovo vs MFK Snina


0-1
Sun 14, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
1.FK Svidnik vs Novohrad Lucenec

0-0

0-1
Sun 14, Aug-12:30 - Slovakia 3. liga West
Jednota Banova vs MSK Fomat Martin

0-1

1-2
Sun 14, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Velke Ludince vs Kovo Belusa

1-0

4-1
Sun 14, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Podkonice vs FK Nove Zamky

0-0

0-0
Sun 14, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs NK Maribor

1-1

3-2
Sun 14, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
ND Ilirija 1911 vs NK Brinje Grosuplje

1-0

1-1
Sun 14, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Triglav Kranj

2-0

2-0
Sun 14, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Rudar Velenje

0-1

1-1
Sun 14, Aug-19:30 - South Africa Premier League
TS Galaxy vs Supersport United

1-0

2-0
Sun 14, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Orlando Pirates vs Chippa United FC

0-0

0-1
Sun 14, Aug-09:30 - South Australian Women's Cup
West Adelaide SC Women's vs Adelaide City FC Women's

1-1

3-1
Sun 14, Aug-19:30 - Spanish Primera Division
Cadiz vs Real Sociedad

0-1

0-1
Sun 14, Aug-21:30 - Spanish Primera Division
Valencia CF vs Girona

1-0

1-0
Sun 14, Aug-19:30 - Spanish Segunda Division
Racing Santander vs Villarreal B

0-0

0-2
Sun 14, Aug-01:00 - Spanish Segunda Division
Las Palmas vs Real Zaragoza

0-0

0-0
Sun 14, Aug-21:30 - Spanish Segunda Division
UD Ibiza vs Granada CF

0-0

0-2
Sun 14, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Alvsjo AIK FF Women's vs IFK Norrkoping DFK Women's

0-2

1-4
Sun 14, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Orebro Women's vs Brommapojkarna Women's

3-0

4-0
Sun 14, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women's vs AIK Solna Women's

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Eskilstuna United DF Women's vs Hammarby Women's

0-1

0-1
Sun 14, Aug-15:00 - Sweden Damallsvenskan
Umea FC Women's vs IFK Kalmar Women's

1-0

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Taby vs Pitea IF

0-2

1-2
Sun 14, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Haninge vs Orebro Syrianska IF

0-1

1-4
Sun 14, Aug-14:00 - Sweden Div 1 Norra
Team Thoren FF vs Gefle IF

0-0

0-2
Sun 14, Aug-18:30 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs Hammarby TFF

2-0

3-4
Sun 14, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs IF Sylvia

0-0

0-2
Sun 14, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Motala AIF FK vs Vasalunds IF

1-0

1-3
Sun 14, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Sandvikens IF vs IF Karlstad

1-3

1-3
Sun 14, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Falkenbergs FF vs IK Oddevold

1-0

2-0
Sun 14, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
GAIS vs Ljungskile SK

1-0

3-0
Sun 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Lidkopings FK vs Nordvarmland FF

4-0

4-0
Sun 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Jarfalla vs Forsbacka IK

2-0

3-0
Sun 14, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Ragsveds IF vs Kungsangens IF

0-0

3-0
Sun 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Korsnas IF FK vs IFK Osterakers FK

0-2

0-5
Sun 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Berga vs Eslovs BK

2-1

2-2
Sun 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Arameisk-Syrianska IF vs IFK Eskilstuna

1-3

3-5
Sun 14, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska FF Sodertalje vs Syrianska FC

0-0

0-0
Sun 14, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Enskede IK vs Trosa Vagnharad SK

2-0

3-0
Sun 14, Aug-14:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs BK Astrio

0-1

0-2
Sun 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Husqvarna FF vs Savedalens IF

0-1

1-1
Sun 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hittarps IK vs Eskilsminne IF

0-2

0-4
Sun 14, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Skovde AIK vs Ostersunds FK

0-2

1-3
Sun 14, Aug-15:00 - Sweden Superettan
Utsiktens BK vs Norrby IF

1-0

1-1
Sun 14, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Djurgardens vs Kalmar FF

2-0

3-2
Sun 14, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Malmo FF vs GIF Sundsvall

3-0

3-1
Sun 14, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
AIK Solna vs IFK Varnamo

1-1

2-2
Sun 14, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Elfsborg vs IFK Norrkoping

1-0

1-1
Sun 14, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Degerfors IF vs Varbergs BoIS FC

0-0

1-1
Sun 14, Aug-18:30 - Swiss Super League
Basel vs FC Lugano

0-0

0-2
Sun 14, Aug-18:30 - Swiss Super League
Young Boys vs Servette

1-0

3-0
Sun 14, Aug-16:15 - Swiss Super League
Winterthur vs Zurich

0-0

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs US Terre Sainte

0-2

1-2
Sun 14, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Servette(U21) vs Chenois

3-2

4-2
Sun 14, Aug-16:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Coffrane vs La Sarraz-Eclepens

2-1

2-1
Sun 14, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Langenthal vs Koniz

0-0

2-3
Sun 14, Aug-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Munsingen vs FC Thun U21


2-2
Sun 14, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Kosova Zurich vs Freienbach

0-1

1-1
Sun 14, Aug-16:15 - Switzerland Challenge League
Vaduz vs FC Thun

0-1

2-4
Sun 14, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taipower FC vs Taiwan Shihu

2-0

5-3
Sun 14, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taichung Futuro vs Hang Yuen FC

1-0

4-2
Sun 14, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
FC Khatlon vs Regar-TadAZ Tursunzoda

0-1

0-1
Sun 14, Aug-15:00 - Thai League 1
Chiangrai United vs Police Tero

1-0

1-0
Sun 14, Aug-15:30 - Thai League 1
Sukhothai FC vs PT Prachuap F.C.

0-1

0-3
Sun 14, Aug-16:00 - Thai League 1
Port FC vs Lamphun Warrior

0-0

0-0
Sun 14, Aug-14:30 - Thai League 2
Suphanburi FC vs MOF Customs United

0-0

2-0
Sun 14, Aug-15:00 - Thai League 2
Udon Thani vs Uthai Thani Forest

0-1

2-4
Sun 14, Aug-15:30 - Thai League 2
Samut Prakan City vs Nakhon Pathom United

0-0

0-1
Sun 14, Aug-16:00 - Thai League 2
Ranong United FC vs Chiangmai FC

1-0

1-1
Sun 14, Aug-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Bodrumspor vs Yeni Malatyaspor

3-0

3-1
Sun 14, Aug-21:00 - Turkey 2 Ligi A
Sakaryaspor vs Goztepe

0-1

0-1
Sun 14, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Gazisehir Gaziantep vs Ankaragucu

0-0

1-0
Sun 14, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Umraniyespor vs Antalyaspor

0-0

0-1
Sun 14, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Besiktas JK

1-3

3-3
Sun 14, Aug-19:30 - Uruguay Primera Division
Montevideo City Torque vs Defensor SC

0-1

0-2
Sun 14, Aug-01:30 - Uruguay Primera Division
CA Penarol vs Albion FC (URU)

0-0

2-0
Sun 14, Aug-22:30 - Uruguay Primera Division
Liverpool Montevideo vs Nacional Montevideo

0-0

0-1
Sun 14, Aug-17:15 - Uruguay Segunda Division
Racing Club Montevideo vs CA Progreso

1-0

2-1
Sun 14, Aug-02:00 - USA Major League Soccer
New York Red Bulls vs Orlando City

0-1

0-1
Sun 14, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Washington D.C. United

1-0

1-0
Sun 14, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Toronto FC vs Portland Timbers

1-0

3-1
Sun 14, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs Chicago Fire

2-0

4-1
Sun 14, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
FC Cincinnati vs Atlanta United FC

2-1

2-2
Sun 14, Aug-04:00 - USA Major League Soccer
Inter Miami CF vs New York City FC

1-2

3-2
Sun 14, Aug-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Columbus Crew

1-1

1-1
Sun 14, Aug-05:00 - USA Major League Soccer
FC Dallas vs San Jose Earthquakes

3-0

4-1
Sun 14, Aug-05:00 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs Club de Foot Montreal

2-2

2-3
Sun 14, Aug-05:00 - USA Major League Soccer
Austin FC vs Sporting Kansas City

1-3

4-3
Sun 14, Aug-06:00 - USA Major League Soccer
Los Angeles Galaxy vs Vancouver Whitecaps FC

4-1

5-2
Sun 14, Aug-06:30 - USA Major League Soccer
Los Angeles FC vs Charlotte FC

0-0

5-0
Sun 14, Aug-03:00 - USA National independent Football League
Maryland Bobcats vs Flower City Union

1-0

5-0
Sun 14, Aug-23:00 - USA National Women's Soccer League
OL Reign Women's vs Gotham FC Women's

2-0

4-1
Sun 14, Aug-04:00 - USA National Women's Soccer League
North Carolina Courage Women's vs Kansas City NWSL Women's

2-2

3-4
Sun 14, Aug-06:30 - USA National Women's Soccer League
San Diego Wave Women's vs Orlando Pride Women's

0-1

0-1
Sun 14, Aug-01:00 - USA USL League One
North Carolina vs Central Valley Fuego

0-1

0-1
Sun 14, Aug-03:00 - USA USL League One
Greenville Triumph vs Richmond Kickers

0-0

1-0
Sun 14, Aug-03:30 - USA USL League One
South Georgia Tormenta vs Charlotte Independence

0-2

0-3
Sun 14, Aug-04:00 - USA USL League One
Union Omaha vs Northern Colorado Hailstorm FC

1-0

1-1
Sun 14, Aug-04:00 - USA USL League One
Forward Madison vs Chattanooga Red Wolves

0-1

1-1
Sun 14, Aug-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Memphis 901

0-1

0-2
Sun 14, Aug-03:00 - USL Championship
Hartford Athletic vs Indy Eleven

2-1

2-1
Sun 14, Aug-03:30 - USL Championship
Detroit City vs Oakland Roots

0-0

1-1
Sun 14, Aug-03:30 - USL Championship
Louisville City FC vs Tampa Bay Rowdies

0-0

1-0
Sun 14, Aug-03:30 - USL Championship
Atlanta United FC II vs Miami FC

0-1

0-2
Sun 14, Aug-04:00 - USL Championship
Birmingham Legion vs San Diego Loyal SC

1-0

1-0
Sun 14, Aug-05:00 - USL Championship
San Antonio FC vs Las Vegas Lights FC

2-0

2-0
Sun 14, Aug-06:00 - USL Championship
Monterey Bay FC vs Sacramento Republic FC

1-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Uzbekistan Pro League B
Bunyodkor II vs Nasaf Qarshi II


2-3
Sun 14, Aug-17:30 - Uzbekistan Pro League B
FK Do'stlik Tashkent vs Unired


2-3
Sun 14, Aug-16:00 - Uzbekistan Pro League B
Dostlik Oltiariq vs Lokomotiv BFK


2-0
Sun 14, Aug-01:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Caracas FC

0-0

2-0
Sun 14, Aug-03:15 - Venezuela Primera Division
Academia Puerto Cabello vs Mineros de Guayana

2-1

4-2
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Rayo Zuliano vs Heroes de Falcon

2-0

2-2
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Trujillanos FC vs Academia Rey

0-0

1-1
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Bolívar SC(VEN) vs Fundacion AIFI

1-0

1-1
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Petare vs Yaracuyanos

0-0

2-1
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Union Local Andina(ULA) vs Atletico El Vigia

0-1

3-1
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Urena SC vs Real Frontera

0-0

0-1
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Titanes FC vs Llaneros Guanare

2-0

3-1
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Dinamo Puerto La Cruz vs Academia Anzoategui

0-3

1-7
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Nueva Esparta vs Angostura FC

0-0

0-2
Sun 14, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Atletico La Cruz vs Libertador FC

0-0

1-0
Sun 14, Aug-14:00 - Vietnam League
Da Nang vs Viettel

0-0

0-2
Sun 14, Aug-16:15 - Vietnam League
Ha Noi FC vs Hoang Anh Gia Lai

0-0

2-1
Sun 14, Aug-17:30 - Wales Premier League
Penybont FC vs Bala Town F.C.

0-0

2-0
Sun 14, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Balcatta Women's vs Curtin University SC Women's

3-1

4-1
Sun 14, Aug-11:45 - Western Australia Womens Premier League
Subiaco AFC Women's vs NTC West Women's

0-2

4-2
Sun 14, Aug-17:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Asane Fotball Women's vs Ovrevoll Hosle Women's

2-0

4-1
Sun 14, Aug-18:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Honefoss Women's vs Fortuna Women's

1-0

3-1
Sun 14, Aug-14:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
KIL/Hemne Women's vs Grand Bodo Women's

1-1

1-1
Sun 14, Aug-15:30 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Medkila Women's vs Amazon Grimstad FK Women's

1-0

3-1
Sun 14, Aug-16:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Klepp IL Women's vs Tromso Women's

0-1

0-1
Sun 14, Aug-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Roa IL Women's vs LSK Kvinner Women's

0-2

0-3
Sun 14, Aug-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Kolbotn Women's vs Rosenborg Women's

0-1

0-2
Sun 14, Aug-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Lyn Oslo Women's vs Arna-Bjornar Women's

1-1

1-1
Sun 14, Aug-16:00 - Women's Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women's vs Valerenga Women's

0-1

0-3
Sun 14, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Caps United FC vs Bulawayo City

0-0

1-0
Sun 14, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Triangle FC vs Manica Diamonds

1-0

1-1
Sun 14, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo Chiefs vs ZPC Kariba

0-0

2-1
Sun 14, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Tenax FC vs Dynamos FC

0-0

0-2
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus