AD:

Football Results for Wed 10, Aug 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Wed 10, Aug 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Wed 10, Aug-15:00 - AFC Cup
Viettel vs Kuala Lumpur City

0-0

0-0
Wed 10, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Independiente Reserve vs Lanus Reserve

1-1

1-2
Wed 10, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Deportivo Camioneros Reserve vs Atletico Atlanta Reserve

1-1

1-3
Wed 10, Aug-18:00 - Argentina Reserves League
Sarmiento Junin Reserve vs CA Huracan Reserve

2-0

3-1
Wed 10, Aug-18:00 - Argentina Reserves League
Arsenal de Sarandi Reserve vs Colon Reserve

0-0

0-1
Wed 10, Aug-18:00 - Argentina Reserves League
Central Cordoba De SDE Reserve vs Atletico Tucuman Reserve

0-1

0-3
Wed 10, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Leandro N Alem vs Deportivo Laferrere

0-0

0-0
Wed 10, Aug-04:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Almirante Brown vs Independiente Rivadavia

0-0

2-0
Wed 10, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Madryn vs Deportivo Moron

0-0

0-1
Wed 10, Aug-17:30 - Armenia Division 2
Gandzasar Kapan vs Pyunik B

0-1

1-3
Wed 10, Aug-17:45 - Armenia Division 2
West Armenia vs Ararat Yerevan II

0-0

0-2
Wed 10, Aug-17:45 - Armenia Division 2
BKMA II Yerevan vs Urartu B

2-0

6-0
Wed 10, Aug-12:30 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Thailand U16 vs Viet Nam(U16)

0-1

0-2
Wed 10, Aug-17:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Indonesia(U16) vs Myanmar(u16)

0-1

1-1
Wed 10, Aug-13:30 - Australia Brisbane Capital League 1
Western Spirit vs Pine Hills

1-2

1-2
Wed 10, Aug-13:30 - Australia FFA Cup
Bentleigh Greens vs Sydney FC

0-1

1-2
Wed 10, Aug-13:30 - Australia FFA Cup
Modbury Jets vs Macarthur FC

0-2

0-4
Wed 10, Aug-13:45 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane City vs Gold Coast Knights

1-2

1-2
Wed 10, Aug-13:30 - Australia Queensland State League U23
Eastern Suburbs(U23) vs Peninsula Power(U23)

0-1

1-3
Wed 10, Aug-13:30 - Australia Queensland State Leagues 1
Brisbane Strikers vs Rochedale Rovers

1-0

1-0
Wed 10, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
SC Rothis vs RW Rankweil

2-0

2-1
Wed 10, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
FC Wolfurt vs Brauerei Egg

2-0

5-1
Wed 10, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
Admira Dornbirn vs VfB Hohenems

0-0

1-1
Wed 10, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
Gofis vs Rotenberg

1-1

2-2
Wed 10, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
SC Bregenz vs Rheindorf Altach B

3-0

3-1
Wed 10, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
FC Lauterach vs Dornbirner SV

0-0

0-0
Wed 10, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Santa Cruz vs The Strongest

0-0

0-3
Wed 10, Aug-02:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Tomayapo vs Independiente Petrolero

1-0

1-0
Wed 10, Aug-04:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Jorge Wilstermann vs Oriente Petrolero

0-0

0-1
Wed 10, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs FK Tuzla City

0-2

1-5
Wed 10, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Gremio (RS) vs Operario Ferroviario PR

1-0

5-1
Wed 10, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Ituano (SP) vs Sport Club Recife (PE)

2-1

4-1
Wed 10, Aug-03:30 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Vasco da Gama(RJ)

1-1

3-1
Wed 10, Aug-03:30 - Brasileiro Serie B
Centro Sportivo Alagoano vs Brusque SC

0-0

1-0
Wed 10, Aug-04:00 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Cruzeiro (MG)

0-0

1-2
Wed 10, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Sampaio Correa (MA) vs Bahia

1-0

2-0
Wed 10, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Tombense vs Vila Nova (GO)

0-0

0-0
Wed 10, Aug-18:00 - Brazil Campeonato Gaucho Youth League
Internacional (RS)(U20) vs Sao Jose PoA RS(U20)

2-0

3-0
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Guarani Youth (SP) vs Gremio Novorizontino Youth

0-1

0-2
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Mirassol SP Youth vs XV de Jau Youth

2-0

2-1
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Santos Youth vs Sao Jose Dos Campos SP Youth

2-1

3-1
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ponte Preta Youth vs XV de Piracicaba Youth

3-1

4-1
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Corinthians Youth vs Noroeste Youth

2-0

2-2
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Palmeiras Youth vs Sao Bento SP Youth

4-0

5-0
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ferroviaria SP Youth vs Tanabi SP Youth

0-1

2-2
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Paulo Youth vs Inter Bebedouro SP Youth

0-1

3-1
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Desportivo Brasil Youth vs Assisense SP Youth

0-0

3-0
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Monte Azul Youth vs Penapolense Youth

0-1

1-1
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ituano Youth vs Gremio Osasco Audax Youth

2-1

3-1
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Capivariano FC SP Youth vs Agua Santa SP Youth

1-0

3-0
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ibrachina SP Youth vs Sao Caetano Youth

1-0

2-0
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
RB Bragantino Youth vs Flamengo SP Youth

0-1

0-1
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
SKA Brasil Youth vs Botafogo SP Youth

0-0

1-0
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Aracatuba SP Youth vs Portuguesa Youth

0-0

1-0
Wed 10, Aug-22:00 - Brazil Paulista Women's League
Portuguesa RJ Women's vs AERP Women's

0-0

1-1
Wed 10, Aug-21:30 - Catalunya Cup
UE Rapitenca vs Sant Andreu

0-2

0-3
Wed 10, Aug-22:00 - Catalunya Cup
San Cristobal vs Terrassa

0-0

0-0
Wed 10, Aug-22:00 - Catalunya Cup
CE Manresa vs UE Cornella

0-1

0-3
Wed 10, Aug-04:00 - Chile Primera B
Melipilla vs Union San Felipe

1-0

1-0
Wed 10, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Xinjiang Tianshan Leopard

2-0

3-0
Wed 10, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Shaanxi Chang'an Athletic FC vs Qingdao Youth Island

1-0

1-1
Wed 10, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Kunshan FC vs Shenyang Urban

1-0

1-1
Wed 10, Aug-22:00 - Club Friendly
UD Logrones vs Cultural Leonesa

0-0

3-0
Wed 10, Aug-22:00 - Club Friendly
Orihuela CF vs CF Intercity

0-1

0-3
Wed 10, Aug-22:00 - Club Friendly
Dollingstown vs Glenavon FC

0-2

0-2
Wed 10, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico Bembibre vs Atletico Astorga

0-1

0-1
Wed 10, Aug-22:00 - Club Friendly
UCAM Murcia vs CD El Palo

0-0

0-0
Wed 10, Aug-22:00 - Club Friendly
Bonsucesso U20 vs Friburguense RJ U20

0-1

0-2
Wed 10, Aug-22:00 - Club Friendly
URSL Vise vs Union La Calamine

1-0

4-1
Wed 10, Aug-22:00 - Club Friendly
Arenteiro vs Racing de Ferrol

2-2

2-2
Wed 10, Aug-22:30 - Club Friendly
Forli FC vs Cesena

0-4

0-6
Wed 10, Aug-22:30 - Club Friendly
C.D. San Fernando Isleno vs Real Betis B

0-0

0-1
Wed 10, Aug-22:30 - Club Friendly
CD Miajadas vs Don Benito

1-0

2-0
Wed 10, Aug-22:30 - Club Friendly
Torrent CF vs Atletico Saguntino

0-0

0-0
Wed 10, Aug-23:00 - Club Friendly
Olivenza vs CD Badajoz

0-1

0-2
Wed 10, Aug-23:30 - Club Friendly
Cordoba C.F. vs Merida AD

1-1

3-2
Wed 10, Aug-11:30 - Club Friendly
Getafe B vs CD Artistico Navalcarnero

1-3

2-4
Wed 10, Aug-20:30 - Club Friendly
Panachaiki vs Atromitos Athens

0-1

1-2
Wed 10, Aug-20:30 - Club Friendly
Athletic Bilbao Women's vs Eibar Women's

0-0

1-0
Wed 10, Aug-15:30 - Club Friendly
TKS Viet Nam Women's vs Ha Noi Women's

0-1

0-2
Wed 10, Aug-16:00 - Club Friendly
CD Vitoria vs Alaves B


1-0
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Unionistas de Salamanca vs Alcorcon B

0-4

2-4
Wed 10, Aug-16:30 - Club Friendly
Ferroviario CE(U20) vs Juazeiro CE(U20)

0-2

2-4
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Murcia vs Alcorcon

0-0

1-1
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Anorthosis Famagusta FC vs Doxa Katokopias

0-0

0-0
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Domzale vs FC Shakhtar Donetsk

0-3

0-3
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Nea Salamis vs Ermis Aradippou

0-0

1-0
Wed 10, Aug-17:00 - Club Friendly
Araguari (U20) vs America MG(U20)

0-0

0-4
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Aguilas FC vs Almeria B

1-0

1-0
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
U.M. Escobedo vs SD Laredo

0-3

0-3
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Celta Vigo B vs Bergantinos CF

2-1

2-3
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Barcelona B vs Valencia CF Mestalla

0-1

2-1
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Atletico Baleares vs SCR Pena Deportiva

1-0

2-0
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
SD Amorebieta vs Numancia

0-0

1-1
Wed 10, Aug-18:00 - Club Friendly
Sao Goncalo EC RJ(U20) vs Duque de Caxias RJ U20

0-0

0-0
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Union Langreo vs CD Lealtad

0-1

1-1
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
UE Olot vs Gimnastic Tarragona

0-0

1-3
Wed 10, Aug-18:30 - Club Friendly
Al-Sahel vs Al Khaleej

1-0

2-1
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
FC Vilafranca vs AE Prat

0-1

1-2
Wed 10, Aug-18:30 - Club Friendly
FC Flora Tallinn Women's vs Gintra Universitetas Women's

0-1

0-2
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
CF Peralada vs Sabadell

0-1

0-1
Wed 10, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Titanico DE Laviana vs Real Oviedo B

1-1

1-3
Wed 10, Aug-19:00 - Club Friendly
Coruxo FC vs Pontevedra

1-0

1-0
Wed 10, Aug-19:00 - Club Friendly
ASD Pineto Calcio vs Recanatese

0-1

0-4
Wed 10, Aug-19:00 - Club Friendly
Omonia 29is Maiou vs Digenis Morphou


4-1
Wed 10, Aug-19:20 - Club Friendly
S.S. Monopoli 1966 vs Sorrento Gulls

1-1

1-1
Wed 10, Aug-19:30 - Club Friendly
Al-Dhafra vs Kazma

2-0

3-0
Wed 10, Aug-19:30 - Club Friendly
Tabor Sezana vs Al-Fateh SC

0-0

0-2
Wed 10, Aug-21:30 - Club Friendly
Sestao River vs Athletic Bilbao B

2-0

2-0
Wed 10, Aug-21:30 - Club Friendly
Atletico de Madrid B vs San Sebastian Reyes

0-2

2-2
Wed 10, Aug-21:30 - Club Friendly
Royal Cappellen FC vs Antwerp B

0-2

1-6
Wed 10, Aug-21:30 - Club Friendly
CF Trival Valderas vs AD Union Adarve

1-0

1-3
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
Ethnikos Achnas vs Enosis Neon Paralimni FC

0-0

1-0
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
FK Vozdovac vs Shabab Al Ahli Dubai

2-3

4-4
Wed 10, Aug-21:30 - Club Friendly
Arandina vs Gimnastica Segoviana

2-3

2-4
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
Real Sociedad B vs CF Rayo Majadahonda

0-0

0-1
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
Carrarese vs Monterosi

0-1

1-1
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
Gubbio vs Sporting Trestina

1-0

1-0
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
FeralpiSalo vs Virtus Entella

1-1

1-2
Wed 10, Aug-21:45 - Club Friendly
Antequera CF vs UD Melilla

1-2

1-3
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
Slavia Praha Women's vs Real Madrid CF Women's

0-2

0-2
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
ASD Cavenago Fanfulla vs Villa d'Alme Valbrembana

0-0

1-1
Wed 10, Aug-19:59 - Club Friendly
PO Ahironas-Onisilos vs Olympiakos Nicosia FC

2-1

4-2
Wed 10, Aug-04:30 - Colombia Copa Mustang
America de Cali vs Rionegro Aguilas

2-0

2-0
Wed 10, Aug-01:00 - Colombia Copa Premier
Cucuta vs Boyaca Chico

1-1

1-2
Wed 10, Aug-02:15 - Conmebol - Copa Sudamericana
Atletico Clube Goianiense vs Nacional Montevideo

2-0

3-0
Wed 10, Aug-04:30 - Conmebol - Copa Sudamericana
Independiente Del Valle vs Deportivo Tachira

2-1

4-1
Wed 10, Aug-04:30 - Copa Libertadores
CR Flamengo (RJ) vs Corinthians Paulista (SP)

0-0

1-0
Wed 10, Aug-22:00 - Copa Rio
Sao Goncalo EC RJ vs Goncalense/RJ

0-0

0-1
Wed 10, Aug-22:00 - Copa Rio
Serra Macaense RJ vs Audax Rio RJ

0-0

2-0
Wed 10, Aug-22:00 - Copa Rio
Perolas Negras RJ vs Sampaio Correa (RJ)

0-0

0-0
Wed 10, Aug-22:00 - Copa Rio
CEAC Araruama RJ vs Americano (RJ)


1-1
Wed 10, Aug-22:00 - Copa Rio
Paduano RJ vs America-RJ

0-0

0-0
Wed 10, Aug-17:00 - Copa Rio
Barra Da Tijuca RJ vs Artsul RJ

3-0

3-2
Wed 10, Aug-22:00 - Copa Rio
Olaria RJ vs Friburguense (RJ)

2-0

2-0
Wed 10, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
Herediano vs Santos de Guapiles FC

0-1

1-1
Wed 10, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
Sporting San Jose vs Alajuelense

1-0

2-2
Wed 10, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FC Viktorie Prerov vs Prostejov

1-2

1-4
Wed 10, Aug-04:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Buhos ULVR vs CD El Nacional

0-0

0-1
Wed 10, Aug-23:00 - Egypt Premier League
Al Ahly SC vs Al Masry

0-0

2-0
Wed 10, Aug-20:30 - Egypt Premier League
Arab Contractors vs El Gounah

0-0

0-0
Wed 10, Aug-20:30 - Egypt Premier League
Smouha SC vs Future FC

0-0

1-1
Wed 10, Aug-22:45 - England League Cup
Sheffield Wed vs Sunderland

1-0

2-0
Wed 10, Aug-22:45 - England League Cup
Middlesbrough vs Barnsley

0-0

0-1
Wed 10, Aug-22:45 - England League Cup
Coventry vs Bristol City

0-3

1-4
Wed 10, Aug-22:45 - England League Cup
Blackburn Rovers vs Hartlepool United FC

1-0

4-0
Wed 10, Aug-22:45 - England League Cup
Plymouth Argyle vs Peterborough United

0-1

0-2
Wed 10, Aug-22:45 - England League Cup
Port Vale vs Rotherham United

0-2

1-2
Wed 10, Aug-16:00 - England U21 Premier League 2
Wigan Athletic(U21) vs Watford U21

3-0

5-0
Wed 10, Aug-19:59 - Estonia Cup
Paide Linnameeskond C vs Johvi FC Phoenix

0-2

4-4
Wed 10, Aug-19:59 - Estonia Women's Meistri Liiga
FC Lootos Polva Women's vs JK Tallinna Kalev Women's

0-1

0-1
Wed 10, Aug-19:59 - Europa Conference League
Vitoria Guimaraes vs Hajduk Split

1-0

1-0
Wed 10, Aug-21:00 - FIFA U20 Women's World Championship
Germany Women's(U20) vs Colombia Women's(U20)

0-0

0-1
Wed 10, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
FC Vaajakoski vs JJK Jyvaskyla

0-1

0-2
Wed 10, Aug-20:30 - Friendly Internationals
Italy(U19) vs Albania(U19)

2-0

3-0
Wed 10, Aug-14:30 - Friendly Internationals
Morocco(U23) vs Saudi Arabia(U23)

0-1

0-2
Wed 10, Aug-14:30 - Friendly Internationals
Turkiye(U23) vs Cameroon(U23)

1-1

3-2
Wed 10, Aug-17:00 - Friendly Internationals
Iran(U19) vs Kyrgyzstan(U19)

0-1

2-2
Wed 10, Aug-18:00 - Friendly Internationals
Senegal(U23) vs Algeria(U23)

0-0

1-1
Wed 10, Aug-19:00 - Friendly Internationals
Romania Women's(U17) vs Bosnia and Herzegovina Women's (U17)

1-0

2-0
Wed 10, Aug-19:59 - Friendly Internationals
Tajikistan(U19) vs Uzbekistan(U19)

0-1

0-3
Wed 10, Aug-21:00 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs FC Ingolstadt 04

0-1

0-1
Wed 10, Aug-21:00 - German 3. Liga
Saarbrucken vs Dortmund(Am)

0-0

1-0
Wed 10, Aug-21:00 - German 3. Liga
Dynamo Dresden vs SC Verl

1-0

2-0
Wed 10, Aug-21:00 - German 3. Liga
SV Wehen Wiesbaden vs SpVgg Bayreuth

2-0

4-1
Wed 10, Aug-21:00 - German 3. Liga
SV Waldhof Mannheim vs FC Erzgebirge Aue

0-0

1-0
Wed 10, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs Kaan Marienborn

0-1

0-1
Wed 10, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs SV Rodinghausen

1-0

2-0
Wed 10, Aug-21:30 - Germany OberLiga
FC Memmingen vs Munchen 1860 Am

0-0

0-1
Wed 10, Aug-22:30 - Guatemala Liga 2 Nacional
Coatepeque vs Deportivo Puerto San Jose

2-0

2-0
Wed 10, Aug-23:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs Coban Imperial

1-3

4-3
Wed 10, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs Santa Lucia Cotzumalguapa

1-0

3-1
Wed 10, Aug-22:00 - Iceland Cup
KA Akureyri vs KFR Aegir

0-0

3-0
Wed 10, Aug-23:15 - Iceland Division 1
HK Kopavogur vs Throttur Vogar

1-1

4-1
Wed 10, Aug-21:00 - Iceland Division 1
UMF Selfoss vs Thor Akureyri

1-1

2-1
Wed 10, Aug-00:00 - Iceland Division 4
Ymir vs Hamar Hveragerdi

2-0

2-1
Wed 10, Aug-00:00 - Iceland Ladies Premier League
Stjarnan Women's vs Breidablik Women's

0-0

2-2
Wed 10, Aug-00:00 - Iceland Ladies Premier League
Throttur Reykjavik Women's vs UMF Selfoss Women's

2-0

3-0
Wed 10, Aug-23:00 - Iceland U19 League
Afturelding Hviti U19 vs Fram Ulfarnir(U19)

0-3

0-5
Wed 10, Aug-22:00 - Iceland U19 League
IA Kari(U19) vs Hafnarfjordur FH(U19)

2-0

5-2
Wed 10, Aug-22:00 - Iceland U19 League
Breidablik Augnablik Smari II (U19) vs Stjarnan KFG Alftanes II(U19)

1-0

1-1
Wed 10, Aug-14:30 - India Shillong Super League
Shillong Lajong FC vs Ryntih SC

2-0

5-0
Wed 10, Aug-14:00 - Japan League Cup
Yokohama F Marinos vs Sanfrecce Hiroshima

1-2

1-2
Wed 10, Aug-14:00 - Japan League Cup
Avispa Fukuoka vs Vissel Kobe

1-0

1-0
Wed 10, Aug-14:00 - Japan League Cup
Kawasaki Frontale vs Cerezo Osaka

1-0

2-2
Wed 10, Aug-14:30 - Japan League Cup
Urawa Red Diamonds vs Nagoya Grampus Eight

2-0

3-0
Wed 10, Aug-18:00 - Jordan Divison 1
AL-Karmel vs Al Hashemeya

0-2

0-3
Wed 10, Aug-14:00 - Korea League 1
Suwon FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-1

0-1
Wed 10, Aug-14:30 - Korea League 1
Gangwon FC vs Daegu FC

0-0

1-0
Wed 10, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
Minija Kretinga vs Vilnius BFA

1-1

3-1
Wed 10, Aug-13:00 - Malaysia Premier League
Kelantan FA vs Perak

1-2

1-2
Wed 10, Aug-17:00 - Malaysia Premier League
UiTM FC vs Skuad Projek

3-0

4-1
Wed 10, Aug-17:00 - Malaysia Super League
Terengganu vs Johor Darul Takzim

0-1

1-2
Wed 10, Aug-02:05 - Mexico Primera Divison A
Celaya FC vs Tepatitlan De Morelos

0-0

1-0
Wed 10, Aug-04:05 - Mexico Primera Divison A
Pumas Tabasco vs CD Alacranes de Durango

2-0

2-1
Wed 10, Aug-06:05 - Mexico Primera Divison A
Club Atletico La Paz vs Tlaxcala

1-1

2-2
Wed 10, Aug-12:30 - Myanmar National League
Rakhine United vs Hantharwady United

1-2

1-3
Wed 10, Aug-22:45 - Northern Ireland Women's Premiership
Linfield FC Women's vs Glentoran Belfast United Women's

0-2

0-4
Wed 10, Aug-22:45 - Northern Ireland Women's Premiership
Mid Ulster Women's vs Sion Swifts Women's

0-2

1-2
Wed 10, Aug-23:00 - Northern Ireland Women's Premiership
Crusaders Newtownabbey Strikers Women's vs Cliftonville Women's

0-1

1-2
Wed 10, Aug-23:00 - Northern Ireland Women's Premiership
Lisburn Rangers Women's vs Derry City Women's

0-0

0-0
Wed 10, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon C
FK Vidar vs Sandnes B

1-1

2-1
Wed 10, Aug-21:30 - Norway 3. Divisjon F
Senja vs Skjetten

2-0

3-1
Wed 10, Aug-19:59 - Norway NM Cupen
Jerv vs Odd Grenland

1-2

2-2
Wed 10, Aug-15:00 - Norwegian Junior U19
Aalesund FK(U19) vs FK Haugesund (U19)

0-0

2-2
Wed 10, Aug-16:00 - Norwegian Junior U19
Brann(U19) vs Stabaek(U19)

0-1

1-3
Wed 10, Aug-04:00 - OFC Club Championship League
Lae City vs Central Coast

1-3

2-3
Wed 10, Aug-07:00 - OFC Club Championship League
Association Sportive Venus vs ABM Galaxy

0-0

0-1
Wed 10, Aug-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Veraguas CD vs San Francisco FC

0-0

3-1
Wed 10, Aug-03:15 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs Club Atletico Chiriqui

2-0

3-0
Wed 10, Aug-05:30 - Panama Liga Panamena de Futbol
Herrera FC vs Union Deportivo Universitario

1-0

2-2
Wed 10, Aug-22:45 - Paraguayan Cup
Atletico Colegiales vs Resistencia SC

0-2

1-2
Wed 10, Aug-02:30 - Paraguayan Cup
CA River Plate Asuncion vs 12 de Octubre

0-1

1-4
Wed 10, Aug-00:00 - Paraguayan Cup
Atletico Tembetary vs Deportivo Capiata

1-0

2-0
Wed 10, Aug-22:30 - Poland - I liga
LKS Lodz vs Puszcza Niepolomice

2-0

2-0
Wed 10, Aug-19:59 - Poland - I liga
Podbeskidzie vs Skra Czestochowa

0-0

0-1
Wed 10, Aug-19:59 - Poland - I liga
Zaglebie Sosnowiec vs GKS Tychy

1-0

1-0
Wed 10, Aug-19:59 - Poland - I liga
CWKS Resovia Rzeszow vs Arka Gdynia

0-1

1-3
Wed 10, Aug-21:00 - Poland - II liga
Motor Lublin vs KKS 1925 Kalisz

0-2

0-3
Wed 10, Aug-21:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Stomil Olsztyn

1-0

4-0
Wed 10, Aug-19:00 - Poland - II liga
Garbarnia Krakow vs Slask Wroclaw B

0-0

3-1
Wed 10, Aug-19:00 - Poland - II liga
Siarka Tarnobrzeg vs GKS Jastrzebie

0-0

0-0
Wed 10, Aug-19:00 - Poland - II liga
Zaglebie Lubin B vs Lech Poznan B

0-0

1-0
Wed 10, Aug-19:59 - Poland - II liga
Gornik Polkowice vs Pogon Siedlce

0-2

1-2
Wed 10, Aug-19:59 - Poland - II liga
Kotwica Kolobrzeg vs Wisla Pulawy

1-1

2-1
Wed 10, Aug-19:59 - Poland - II liga
Radunia Stezyca vs Hutnik Krakow

2-0

2-1
Wed 10, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Sporting Clube de Portugal(U23) vs CD Mafra U23

2-2

3-3
Wed 10, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
CD Estrela U23 vs Maritimo(U23)

0-1

0-2
Wed 10, Aug-21:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Sporting Braga(U23) vs Gil Vicente U23

1-2

2-3
Wed 10, Aug-21:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
FC Famalicao(U23) vs Vizela(U23)

1-1

3-2
Wed 10, Aug-21:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Leixoes(U23) vs Rio Ave(U23)

1-0

1-0
Wed 10, Aug-14:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Benfica(U19) vs Nacional(U19)

3-1

6-2
Wed 10, Aug-20:40 - Qatar League
Al-Sailiya vs Al-Shamal

1-1

2-1
Wed 10, Aug-18:30 - Qatar League
Al-Gharafa SC vs Al-Wakra

1-0

1-1
Wed 10, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 2
Chertanovo Moscow vs Dynamo Vologda

1-1

2-2
Wed 10, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Zvezda Sint Petersburg vs FK Yenisey-2 Krasnoyarsk

1-0

3-0
Wed 10, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Baltika-BFU Kaliningrad vs Zorkyi Krasnogorsk

0-0

1-1
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Zenit-2 St.Petersburg vs Yadro St. Petersburg

1-1

2-1
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Dinamo Moscow B vs Torpedo Moscow II

0-2

2-3
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
FK Murom vs FC Tver

0-0

1-0
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Luki Energiya vs Dinamo St. Petersburg

2-2

3-2
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Elektron Veliky Novgorod vs Rodina Moskva III

0-0

0-0
Wed 10, Aug-19:30 - Russia Div 2 Group 2
Znamya Truda vs Torpedo Vladimir

0-1

0-3
Wed 10, Aug-19:59 - Russia Div 2 Group 2
Tekstilshchik Ivanovo vs Spartak Kostroma

2-0

2-2
Wed 10, Aug-10:00 - Russia Div 2 Group 3
SKA-Khabarovsk-2 vs FK Kaluga

0-1

0-1
Wed 10, Aug-13:00 - Russia Div 2 Group 3
Balashikha vs FC Kolomna

0-0

0-1
Wed 10, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Khimki Reserve vs Zenit Penza

0-0

0-0
Wed 10, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3
Strogino Moscow vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

1-2

4-2
Wed 10, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3
Dinamo Vladivostok vs Salyut-Energia Belgorod

1-2

2-2
Wed 10, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Znamya Noginsk vs Saturn

0-0

1-2
Wed 10, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Peresvet Podolsk vs Arsenal Tula II

0-1

2-4
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3
Avangard Kursk vs Dinamo Briansk

0-0

0-0
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kvant Obninsk vs FK Sakhalinets

0-2

0-2
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kosmos Dolgoprudny vs Sokol Saratov

0-0

0-1
Wed 10, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Spartak Tambov vs Metallurg Lipetsk

1-1

1-2
Wed 10, Aug-19:30 - Russia Div 2 Group 3
FK Zvezda Ryazan vs Rodina Moskva II

0-0

0-0
Wed 10, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 4
Dinamo Barnaul vs Amkar Perm

0-1

1-3
Wed 10, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Irtysh Omsk vs Zenit Izhevsk

0-1

0-2
Wed 10, Aug-22:45 - Scotland Bells Challenge Cup
Spartans vs Glasgow Rangers(U21)

0-0

0-1
Wed 10, Aug-22:45 - Scotland Bells Challenge Cup
Hibernian FC(U21) vs Brechin City

0-0

1-1
Wed 10, Aug-23:00 - Scotland Bells Challenge Cup
Hearts(U21) vs Buckie Thistle FC

1-0

2-3
Wed 10, Aug-15:45 - Singapore Premier League
Albirex Niigata FC vs Young Lions

4-0

7-1
Wed 10, Aug-19:30 - Slovakia Cup
TJ Salka vs Velke Ludince

0-3

0-5
Wed 10, Aug-19:00 - Slovakia Women I. liga
Slovan Bratislava Women's vs TJ Spartak Myjava Women's

1-0

3-1
Wed 10, Aug-19:00 - Slovakia Women I. liga
FK Nove Zamky Women's vs Trencin Women's

0-1

0-3
Wed 10, Aug-19:00 - Slovakia Women I. liga
SKF Zilina Women's vs Dukla Banska Bystrica Women's

1-6

1-12
Wed 10, Aug-19:00 - Slovakia Women I. liga
MFK Ruzomberok Women's vs FC Artmedia Petrzalka Women's

1-0

3-0
Wed 10, Aug-19:00 - Slovakia Women I. liga
Spartak Trnava Women's vs Topolcany Women's

2-1

4-1
Wed 10, Aug-19:00 - South Africa Premier League
AmaZulu vs Supersport United

0-0

2-1
Wed 10, Aug-21:30 - South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns vs TS Galaxy

0-1

0-1
Wed 10, Aug-21:30 - South Africa Premier League
Stellenbosch FC vs Orlando Pirates

0-1

1-1
Wed 10, Aug-21:30 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Royal AM

0-2

1-3
Wed 10, Aug-21:30 - South Africa Premier League
Sekhukhune United vs Lamontville Golden Arrows

1-0

1-0
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs FC Stockholm Internazionale

3-0

4-1
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra
IF Sylvia vs Taby

0-1

1-2
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs Sandvikens IF

0-0

0-0
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra
Pitea IF vs Umea FC

1-0

3-1
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra
Sollentuna FK vs Team Thoren FF

2-0

2-0
Wed 10, Aug-20:30 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Qviding FIF

1-0

2-1
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Sodra
IFK Malmo FK vs Lunds BK

0-1

0-3
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Trollhattan vs Vanersborgs IF

0-1

1-1
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Sodra
IK Oddevold vs GAIS

0-1

0-2
Wed 10, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs BK Olympic Malmo

1-2

3-2
Wed 10, Aug-22:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Osterakers FK vs Skiljebo SK

0-2

0-3
Wed 10, Aug-21:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Eskilsminne IF vs Ullared

3-0

6-0
Wed 10, Aug-18:30 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Mellersta
Utsiktens BK(U21) vs Goteborg(U21)

2-0

2-3
Wed 10, Aug-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Norra
AFC Eskilstuna U21 vs Orebro(U21)

1-0

4-0
Wed 10, Aug-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
Osters (U21) vs Landskrona BoIS(U21)

2-1

3-1
Wed 10, Aug-20:30 - Sweden Woman's Cupen
Gamla Upsala SK Women's vs Bollstanas SK Women's

0-0

0-1
Wed 10, Aug-21:00 - Swiss Super League
FC Luzern vs Grasshoppers

1-1

1-1
Wed 10, Aug-23:00 - UEFA Super Cup
Real Madrid vs Eintracht Frankfurt

1-0

2-0
Wed 10, Aug-03:40 - USL Championship
New York Red Bulls B vs Atlanta United FC II

0-0

2-1
Wed 10, Aug-18:00 - Uzbekistan Professional Football League
FC AGMK vs Lokomotiv Tashkent

2-0

4-0
Wed 10, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
FC Bunyodkor vs Qizilqum Zarafshon

0-1

1-2
Wed 10, Aug-15:45 - Western Australia Womens Premier League
Subiaco AFC Women's vs Perth S.C Women's

0-3

2-5
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus