AD:

Football Results for Sun 5, Jun 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 5, Jun 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 5, Jun-19:00 - AFC U23 Championship
Malaysia(U23) vs Thailand(U23)

0-1

0-3
Sun 5, Jun-17:00 - AFC U23 Championship
Viet Nam(U23) vs Korea Republic(U23)

0-0

1-1
Sun 5, Jun-23:00 - African Nations Cup
Egypt vs Guinea

0-0

1-0
Sun 5, Jun-00:00 - African Nations Cup
Democratic Rep Congo vs Gabon

0-1

0-1
Sun 5, Jun-17:00 - African Nations Cup
Botswana vs Tunisia

0-0

0-0
Sun 5, Jun-17:00 - African Nations Cup
Malawi vs Ethiopia

2-0

2-1
Sun 5, Jun-17:00 - African Nations Cup
Madagascar vs Angola

1-1

1-1
Sun 5, Jun-17:00 - African Nations Cup
Central African Republic vs Ghana

1-1

1-1
Sun 5, Jun-17:00 - African Youth Championship Woman's U17
Tanzania Women's U17 vs Cameroon Women's (U17)


1-0
Sun 5, Jun-19:59 - Algeria Division 1
ASO Chlef vs MC Alger

0-1

1-1
Sun 5, Jun-22:00 - Algeria Division 1
MC Oran vs WA Tlemcen

3-0

5-0
Sun 5, Jun-22:00 - Algeria Division 1
JS Kabylie vs CS Constantine

0-1

1-3
Sun 5, Jun-22:00 - Algeria Division 1
US Biskra vs ES Setif

1-1

1-1
Sun 5, Jun-22:00 - Algeria Division 1
JS Saoura vs NA Hussein Dey

3-0

5-0
Sun 5, Jun-16:00 - Argentina Reserves League
Sportivo Dock Sud Reserve vs Canuelas FC Reserve

1-1

2-2
Sun 5, Jun-17:15 - Argentina Reserves League
Independiente Reserve vs San Lorenzo Reserve

0-1

0-1
Sun 5, Jun-19:59 - Argentina Prim B Metropolitana
Los Andes vs Deportivo Armenio

0-1

2-2
Sun 5, Jun-19:59 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Atletico Colegiales vs Deportivo Merlo

1-0

1-0
Sun 5, Jun-19:59 - Argentina Prim C Metropolitana
CA Atlas vs San Martin Burzaco

0-0

1-1
Sun 5, Jun-19:59 - Argentina Prim C Metropolitana
Liniers vs Leandro N Alem

1-1

1-1
Sun 5, Jun-19:59 - Argentina Prim C Metropolitana
Victoriano Arenas vs General Lamadrid

1-0

1-0
Sun 5, Jun-19:59 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Laferrere vs Argentino de Merlo

0-0

1-0
Sun 5, Jun-19:59 - Argentina Prim D Metropolitana
CDyS Juventud Unida vs CA Lugano

1-2

1-3
Sun 5, Jun-19:59 - Argentina Prim D Metropolitana
Sportivo Barracas vs Defensores de Cambaceres

0-1

1-1
Sun 5, Jun-18:15 - Argentina Torneo Federal A
Boca Unidos vs Defensores Pronunciamiento

0-0

0-0
Sun 5, Jun-18:30 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Belgrano vs CA Douglas Haig

0-0

0-0
Sun 5, Jun-18:30 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Penarol vs Ferro Carril Oeste (GP)

0-0

1-0
Sun 5, Jun-18:00 - Argentina Torneo Federal A
Juventud Antoniana vs Union Sunchales

1-0

1-2
Sun 5, Jun-18:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Desamparados vs Independiente Chivilcoy

0-0

1-0
Sun 5, Jun-18:00 - Argentina Torneo Federal A
Huracan Las Heras vs CA Juventud Unida San Luis

1-1

1-1
Sun 5, Jun-18:00 - Argentina Torneo Federal A
CSyD Juventud Unida Gualeguaychu vs G.San Martin Formosa

1-0

1-0
Sun 5, Jun-18:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Las Parejas vs Atletico Parana

0-0

0-0
Sun 5, Jun-18:00 - Argentina Torneo Federal A
Deportivo Camioneros vs Olimpo

1-1

1-2
Sun 5, Jun-02:00 - Argentine Primera Division
CA Platense vs Club Deportivo Godoy Cruz

1-1

2-1
Sun 5, Jun-02:00 - Argentine Primera Division
Patronato Parana vs Velez Sarsfield

1-1

1-1
Sun 5, Jun-19:59 - Argentine Primera Division
Talleres Cordoba vs Sarmiento Junin

1-0

2-0
Sun 5, Jun-19:59 - Argentine Primera Division
Union Santa Fe vs Tigre

0-0

1-2
Sun 5, Jun-04:30 - Argentine Primera Division
Racing Club vs CA Huracan

0-0

2-0
Sun 5, Jun-00:35 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs Agropecuario Argentino

1-0

1-1
Sun 5, Jun-02:35 - Argentinian Primera B - Nacional
All Boys vs Alvarado Mar del Plata

1-0

3-1
Sun 5, Jun-19:59 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Tristan Suarez

0-0

1-0
Sun 5, Jun-19:59 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia y Esgrima de Mendoza vs Almagro

1-0

1-0
Sun 5, Jun-03:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Estudiantes de Buenos Aires vs Ferro Carril Oeste

0-2

1-2
Sun 5, Jun-20:30 - Argentinian Primera B - Nacional
San Telmo vs Nueva Chicago

1-0

1-1
Sun 5, Jun-18:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs Instituto Cordoba

1-0

2-0
Sun 5, Jun-11:15 - Australia Brisbane Capital League 1
Bayside United FC vs Newmarket SFC

0-0

0-3
Sun 5, Jun-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Toowong vs The Lakes

2-3

2-6
Sun 5, Jun-10:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Toowong Reserve vs The Lakes Reserve

1-1

1-2
Sun 5, Jun-08:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Adamstown Rosebuds FC

0-1

1-1
Sun 5, Jun-08:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Olympic vs Broadmeadow Magic

1-1

1-1
Sun 5, Jun-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Charlestown Azzurri vs Lake Macquarie City

6-1

6-1
Sun 5, Jun-10:30 - Australia New South Wales Premier League
Sydney FC Youth vs Wollongong Wolves

1-1

3-3
Sun 5, Jun-09:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners Academy vs Bonnyrigg White Eagles

0-0

2-0
Sun 5, Jun-12:30 - Australia New South Wales U20
Sydney FC(U20) vs Wollongong Wolves(U20)

2-1

2-2
Sun 5, Jun-09:25 - Australia New South Wales Women's Premier League
Bankstown City Lions Women's vs APIA Leichhardt Tigers Women's

1-0

1-0
Sun 5, Jun-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Blacktown Spartans Women's vs Macarthur Rams Women's

0-2

1-2
Sun 5, Jun-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Manly United Women's vs Sydney University Women's

0-0

0-0
Sun 5, Jun-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Sydney Olympic Women's vs Northern Tigers Women's

1-1

1-1
Sun 5, Jun-12:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Illawarra Stingrays Women's vs Emerging Jets Women's


2-1
Sun 5, Jun-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Logan Lightning vs Peninsula Power

0-2

0-3
Sun 5, Jun-08:45 - Australia Queensland State League U23
Logan Lightning(U23) vs Peninsula Power(U23)

3-1

3-1
Sun 5, Jun-10:45 - Australia Queensland State League U23
Brisbane Strikers(U23) vs Ipswich Knights FC(U23)

2-0

5-1
Sun 5, Jun-10:15 - Australia Queensland State Leagues 1
Sunshine Coast FC vs Rochedale Rovers

0-2

1-3
Sun 5, Jun-13:00 - Australia Queensland State Leagues 1
Brisbane Strikers vs Ipswich Knights FC

0-3

3-4
Sun 5, Jun-09:00 - Australia Queensland State Leagues 2
North Star vs Holland Park Hawks FC

0-0

0-3
Sun 5, Jun-09:00 - Australia Queensland State Women's Premier League
SWQ Thunder Women's vs Logan Lightning Women's

1-0

2-1
Sun 5, Jun-12:00 - Australia Queensland State Women's Premier League
Eastern Suburbs NPL Women's vs Sunshine Coast Wanderers FC Women's

1-1

1-1
Sun 5, Jun-09:00 - Australia Victorian Premier League
Heidelberg United vs Bentleigh Greens

0-0

2-2
Sun 5, Jun-09:00 - Australia Victorian Premier League
St Albans Saints vs Avondale FC

0-3

0-3
Sun 5, Jun-06:30 - Australia Victorian Premier League U21
St Albans Saints(U21) vs Avondale FC(U21)

0-2

0-2
Sun 5, Jun-07:00 - Australia Victorian Premier League U21
Heidelberg United U21 vs Bentleigh Greens(U21)

0-2

2-2
Sun 5, Jun-09:00 - Australia Victorian Women's Premier League
FV Emerging Women's vs Heidelberg Utd Women's


3-2
Sun 5, Jun-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs FC Molodechno

1-0

1-1
Sun 5, Jun-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Shakhtyor Petrikov vs Volna Pinsk

0-1

1-2
Sun 5, Jun-17:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Smorgon FC

0-0

1-1
Sun 5, Jun-19:00 - Belarus Women's Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women's vs ABFF Women's(U19)

0-3

0-4
Sun 5, Jun-15:00 - Belarus Women's Premier League
Smorgon Women's vs Dnepr Mogilev Women's

3-0

3-0
Sun 5, Jun-17:00 - Belarus Women's Premier League
FC Gomel Women's vs Zorka-BDU Minsk Women's

0-2

0-5
Sun 5, Jun-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Blooming vs Club Bolivar

0-0

2-3
Sun 5, Jun-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Atletico Tubarao SC vs EC Internacional de Lages SC

0-2

1-3
Sun 5, Jun-17:00 - Brasil Women's Tournament
Santos Women's vs Esmac/PA Women's

2-2

5-3
Sun 5, Jun-18:00 - Brasil Women's Tournament
Gremio Women's vs Internacional (RS) Women's

0-2

1-2
Sun 5, Jun-22:00 - Brasil Women's Tournament
Kindermann Avai Women's vs Ferroviaria SP Women's

0-0

1-0
Sun 5, Jun-22:00 - Brasil Women's Tournament
CRESSPOM Women's vs Sao Paulo Women's

1-2

1-3
Sun 5, Jun-22:00 - Brasil Women's Tournament
Real Brasilia FC Women's vs Cruzeiro MG Women's

1-0

1-0
Sun 5, Jun-02:00 - Brasileiro Serie B
Brusque SC vs Clube Nautico Capibaribe

1-0

1-2
Sun 5, Jun-02:00 - Brasileiro Serie B
Tombense vs Ituano (SP)

1-1

2-1
Sun 5, Jun-18:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Cruzeiro RS vs Tupi RS

0-0

0-0
Sun 5, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
EC Pelotas(RS) vs Avenida RS

0-0

1-0
Sun 5, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
CE Lajeadense vs Sao Gabriel RS

0-0

1-1
Sun 5, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Sao Paulo RS vs Guarani RS

1-0

1-1
Sun 5, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Gaucho/RS vs Esportivo (RS)

0-0

0-1
Sun 5, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Assisense SP(U23) vs Osvaldo Cruz SP(U23)

0-0

0-0
Sun 5, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Gremio Saocarlense SP(U23) vs Sao Carlos(U23)

0-0

0-0
Sun 5, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Inter Bebedouro SP U23 vs Penapolense SP(U23)


2-2
Sun 5, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
CA Taquaritinga SP(U23) vs Francana SP(U23)


2-0
Sun 5, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Fernandopolis SP(U23) vs America SP U23


4-2
Sun 5, Jun-17:30 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Santacruzense SP(U23) vs Vocem SP(U23)


1-2
Sun 5, Jun-23:00 - Brazil National Football Tournament U20
Corinthians Youth vs Atletico Paranaense Youth

0-0

0-1
Sun 5, Jun-03:00 - Brazil National Football Tournament U20
Atletico Mineiro Youth (MG) vs Ceara Youth

0-0

2-1
Sun 5, Jun-17:00 - Brazil National Football Tournament U20
Fluminense RJ Youth vs Gremio Youth

0-0

0-1
Sun 5, Jun-17:00 - Brazil National Football Tournament U20
Atletico GO Youth vs Vasco da Gama Youth

1-2

1-3
Sun 5, Jun-22:30 - Brazil Paranaense Division 2
Foz do Iguacu PR vs Aruko Sports

1-3

3-3
Sun 5, Jun-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Bamboutos vs Yafoot FC

0-1

2-2
Sun 5, Jun-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Coton Sport Garoua vs Fovu Baham

0-0

0-0
Sun 5, Jun-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Tonnerre Kalara Yaounde vs APEJES Academy

1-0

1-0
Sun 5, Jun-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Young Sports Academy vs Panthere Sportive du Nde

0-0

1-1
Sun 5, Jun-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Dragon de Yaounde vs New Stars de Duala


5-2
Sun 5, Jun-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Stade Renard de Melong vs AS Fortuna Mfou

2-2

2-3
Sun 5, Jun-18:30 - Cameroon MTN Elite One
PWD de Bamenda vs UMS de Loum

0-2

3-4
Sun 5, Jun-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Ofta FC Kribi vs Eding Sport FC


1-0
Sun 5, Jun-18:45 - Cameroon MTN Elite One
Renaissance Ngoumou vs Avion Academy

2-0

2-0
Sun 5, Jun-19:00 - Cameroon MTN Elite One
Djiko vs Union Douala

0-1

0-4
Sun 5, Jun-17:00 - Cameroon MTN Elite One
Racing Bafoussam vs Colombe FC

0-0

1-4
Sun 5, Jun-21:00 - Cameroon MTN Elite One
Canon Yaounde vs Fauve Azur Elite

0-3

1-3
Sun 5, Jun-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Atletico Mineiro (MG)

0-0

0-0
Sun 5, Jun-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
CR Flamengo (RJ) vs Fortaleza CE

1-1

1-2
Sun 5, Jun-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Paranaense vs Santos

1-1

2-2
Sun 5, Jun-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ceara vs Coritiba (PR)

1-0

1-1
Sun 5, Jun-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Avai FC (SC) vs Sao Paulo

0-1

1-1
Sun 5, Jun-03:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Clube Goianiense vs Corinthians Paulista (SP)

0-1

0-1
Sun 5, Jun-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Juventude (RS) vs Fluminense (RJ)

1-0

1-0
Sun 5, Jun-03:00 - Canadian Championship
Forge FC vs Toronto FC

0-0

1-1
Sun 5, Jun-21:00 - Canadian Premier League
Atletico Ottawa vs Pacific FC

0-0

2-1
Sun 5, Jun-22:00 - Canadian Soccer League
Toronto Falcons vs SC Scarborough


0-7
Sun 5, Jun-23:30 - Chile Primera B
Santiago Wanderers vs Deportes Iquique

0-0

2-0
Sun 5, Jun-23:30 - Chile Segunda Division
Iberia Los Angeles vs San Marcos de Arica

1-1

1-1
Sun 5, Jun-23:30 - Chile Segunda Division
Quintero Unido vs Brujas de Salamanca

1-0

2-0
Sun 5, Jun-23:30 - Chile Segunda Division
Provincial Ranco vs Provincial Osorno

1-0

1-0
Sun 5, Jun-02:00 - Chile Segunda Division
Lota Schwager vs Deportes Quillon

1-1

2-2
Sun 5, Jun-15:00 - Chinese Super League
Beijing Guoan vs Cangzhou Mighty Lions FC

0-1

1-2
Sun 5, Jun-09:00 - Club Friendly
South Yarra SC Women's vs Preston Lions Women's

0-1

0-1
Sun 5, Jun-02:00 - Club Friendly
Colorado Rapids B vs North Texas

1-2

1-3
Sun 5, Jun-09:30 - Club Friendly
Southern United Women's vs Casey Comets Women's

0-1

2-1
Sun 5, Jun-03:00 - Club Friendly
Orlando City B vs New York City FC B

1-0

1-1
Sun 5, Jun-13:00 - Club Friendly
Persija Jakarta vs Sabah FA

0-1

1-2
Sun 5, Jun-03:40 - Club Friendly
Inter Miami CF B vs New England Revolution B

1-0

2-0
Sun 5, Jun-15:00 - Club Friendly
Ruch Chorzow Youth vs Start Namyslow Youth

1-1

8-1
Sun 5, Jun-15:00 - Club Friendly
Odra Opole Youth vs Stilon Gorzow Wielkopolski Youth

3-0

9-0
Sun 5, Jun-15:00 - Club Friendly
Resovia Youth vs Podlasie Biala Podlaska Youth

2-0

5-0
Sun 5, Jun-15:00 - Club Friendly
Kania Gostyn Youth vs Lechia Gdansk Youth

0-1

1-3
Sun 5, Jun-15:00 - Club Friendly
AKS Beskid Andrychow Youth vs Korona Kielce Youth

2-3

3-6
Sun 5, Jun-15:00 - Club Friendly
BKS Chemik Bydgoszcz Youth vs Blekitni Stargard Szczecinski Youth

2-0

6-1
Sun 5, Jun-04:00 - Club Friendly
Sporting Kansas City II vs Minnesota United B

0-0

1-2
Sun 5, Jun-04:00 - Club Friendly
Chicago Fire B vs Columbus Crew B

2-0

2-4
Sun 5, Jun-06:00 - Club Friendly
Tacoma Defiance vs San Jose Earthquakes B

3-0

6-1
Sun 5, Jun-07:10 - Club Friendly
Labasa FC vs Suva FA

0-1

0-2
Sun 5, Jun-17:00 - Club Friendly
FC Twente Enschede Women's vs Ajax Amsterdam Women's

1-1

4-3
Sun 5, Jun-21:45 - Club Friendly
Juazeiro BA vs CE Flamengo BA

1-0

2-1
Sun 5, Jun-21:45 - Club Friendly
Jequie/BA vs Jacobina EC

1-0

2-1
Sun 5, Jun-02:15 - Colombia Copa Mustang
Atletico Nacional vs Atletico Bucaramanga

2-1

4-1
Sun 5, Jun-04:30 - Colombia Copa Mustang
Atletico Junior Barranquilla vs Millonarios

1-0

2-1
Sun 5, Jun-23:00 - CONCACAF Nations League
Guatemala vs Belize

1-0

2-0
Sun 5, Jun-23:00 - CONCACAF Nations League
Dominica vs Anguilla

1-0

1-1
Sun 5, Jun-01:00 - CONCACAF Nations League
Bermuda vs Haiti

0-0

0-0
Sun 5, Jun-03:00 - CONCACAF Nations League
Suriname vs Jamaica

0-1

1-1
Sun 5, Jun-03:30 - CONCACAF Nations League
Montserrat vs Guyana

1-0

1-2
Sun 5, Jun-06:00 - CONCACAF Nations League
El Salvador vs Grenada

2-1

3-1
Sun 5, Jun-21:00 - CONCACAF Nations League
Costa Rica vs Martinique

1-0

2-0
Sun 5, Jun-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Slavia Prague B vs FC Pisek

4-0

5-0
Sun 5, Jun-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Plzen B vs FK Banik Sokolov

1-1

2-1
Sun 5, Jun-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
SK Sokol Zapy vs Mlada Boleslav B

1-0

2-0
Sun 5, Jun-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Hradec Kralove B vs Slovan Liberec B

2-0

2-1
Sun 5, Jun-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Chlumec nad Cidlinou vs Slovan Velvary

1-1

1-3
Sun 5, Jun-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs Hlucin

1-1

2-1
Sun 5, Jun-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Blansko vs Unicov

4-2

5-3
Sun 5, Jun-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Slovan Rosice vs Synot Slovacko II

1-0

2-1
Sun 5, Jun-15:00 - Denmark Danmarksserien
Holstebro BK vs Aalborg BK Am.

0-1

2-3
Sun 5, Jun-16:00 - Denmark Danmarksserien
AB Tarnby vs KFUM Kobenhavn

0-0

1-0
Sun 5, Jun-21:00 - Ecuador Cup
La Union Pujili vs Macara

0-0

2-0
Sun 5, Jun-13:00 - Estonia Women's Meistri Liiga
Parnu JK Women's vs JK Tallinna Kalev Women's

1-0

2-1
Sun 5, Jun-19:00 - Finland Women's Premier League
Aland Women's vs HJK Helsinki Women's

0-1

1-1
Sun 5, Jun-17:00 - Finland Women's Premier League
Pallokerho-35 Women's vs Honka Women's

2-1

2-2
Sun 5, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
KuPS Akatemia vs FC Futura

0-0

2-0
Sun 5, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
NJS Nurmijarvi vs Pallo Pojat Juniorit

1-2

1-2
Sun 5, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
LaPa vs Atlantis

0-2

3-2
Sun 5, Jun-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Kiffen vs JIPPO

1-0

2-0
Sun 5, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Jazz Pori vs HJS Akatemia

0-1

2-2
Sun 5, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
Ilves Tampere II vs MuSa

0-0

1-1
Sun 5, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
EPS Espoo vs GrIFK

1-2

1-3
Sun 5, Jun-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Tampere United vs VJS Vantaa

3-2

4-2
Sun 5, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs Jakobstads Bollklubb

2-0

5-0
Sun 5, Jun-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
OLS Oulu vs FC Vaajakoski

0-3

1-3
Sun 5, Jun-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JJK Jyvaskyla vs GBK Kokkola

0-1

1-1
Sun 5, Jun-19:30 - Finland Ykkonen
Gnistan vs PEPO Lappeenranta

1-0

5-0
Sun 5, Jun-19:30 - Finland Ykkonen
Ekenas IF vs Mikkelin Palloilijat

0-2

2-2
Sun 5, Jun-18:00 - French Championnat National U19 Play Off
Nantes U19 vs Monaco U19


3-2
Sun 5, Jun-19:30 - Friendly Internationals
Peru vs New Zealand

0-0

1-0
Sun 5, Jun-19:59 - Friendly Internationals
Tunisia(U23) vs Palestine(U23)

0-0

2-1
Sun 5, Jun-14:00 - Friendly Internationals
Rwanda Women's vs Djibouti Women's

2-0

2-0
Sun 5, Jun-17:00 - Friendly Internationals
Uganda Women's vs Burundi Women's

1-1

4-1
Sun 5, Jun-21:00 - Friendly Internationals
Saudi Arabia vs Colombia

0-1

0-1
Sun 5, Jun-22:00 - Friendly Internationals
Argentina vs Estonia

2-0

5-0
Sun 5, Jun-22:00 - Friendly Internationals
Montenegro(U19) vs Albania(U19)

0-2

1-2
Sun 5, Jun-17:00 - Germany OberLiga
Bremer SV vs SC Concordia Hamburg

1-0

3-1
Sun 5, Jun-17:00 - Germany OberLiga
SV Todesfelde vs Kickers Emden

0-1

2-2
Sun 5, Jun-17:00 - Germany OberLiga
Fortuna Koln Am vs Blau Weiss Friesdorf

3-0

8-0
Sun 5, Jun-16:00 - Germany Women Division 2
Duisburg Women's vs RB Leipzig Women's

3-1

6-1
Sun 5, Jun-16:00 - Germany Women Division 2
FC Gutersloh Women's vs Andernach Women's

0-0

0-1
Sun 5, Jun-16:00 - Germany Women Division 2
SV Meppen Women's vs BV Borussia Bocholt Women's

3-1

3-1
Sun 5, Jun-16:00 - Germany Women Division 2
Eintracht Frankfurt B Women's vs SV Elversberg Women's

2-0

4-1
Sun 5, Jun-16:00 - Germany Women Division 2
Bayern Munich B Women's vs Ingolstadt 04 Women's

1-0

3-1
Sun 5, Jun-16:00 - Germany Women Division 2
Hoffenheim Women's B vs Nurnberg Women's

0-0

4-1
Sun 5, Jun-16:00 - Germany Women Division 2
Wolfsburg B Women's vs Henstedt Ulzburg Women's

0-1

1-1
Sun 5, Jun-19:00 - Ghana Premier League
Great Olympics vs Asante Kotoko FC

0-0

0-1
Sun 5, Jun-19:00 - Ghana Premier League
Bechem United vs Aduana Stars

1-0

1-0
Sun 5, Jun-19:00 - Ghana Premier League
Dreams FC(GHA) vs Ashanti Gold

1-0

1-0
Sun 5, Jun-19:00 - Ghana Premier League
Techiman Eleven Wonders vs Legon Cities

0-0

0-0
Sun 5, Jun-19:00 - Ghana Premier League
Elmina Sharks vs Medeama SC

0-3

1-3
Sun 5, Jun-19:00 - Ghana Premier League
Karela United vs Real Tamale United

2-0

5-1
Sun 5, Jun-19:00 - Ghana Premier League
Bibiani Gold Stars vs WAFA

2-0

3-4
Sun 5, Jun-22:00 - Ghana Premier League
King Faisal Babes vs Accra Hearts of Oak

0-0

1-0
Sun 5, Jun-03:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
CD Marquense vs Deportivo Xinabajul

0-0

0-1
Sun 5, Jun-11:30 - HongKong 2 Division Cup
Tuen Mun Football Team vs St. Joseph's FC

0-1

1-2
Sun 5, Jun-11:30 - HongKong 2 Division Cup
Fu Moon FC vs Yau Tsim Mong FT


0-1
Sun 5, Jun-11:30 - HongKong 2 Division Cup
Kowloon City vs Chelsea FC Soccer School (HK)

2-0

2-0
Sun 5, Jun-11:30 - HongKong 2 Division Cup
Kwun Tong FA vs Wan Chai SF

0-1

0-2
Sun 5, Jun-13:30 - HongKong 2 Division Cup
Kwong Wah AA vs Kwai Tsing District FA

0-1

0-4
Sun 5, Jun-13:30 - HongKong 2 Division Cup
Lucky Mile FC vs Mutual FC

1-0

1-2
Sun 5, Jun-11:30 - HongKong FA League Cup
Yuen Long District SA vs Shatin SA

1-2

3-2
Sun 5, Jun-11:30 - HongKong FA League Cup
Eastern District SA vs Sham Shui Po


1-3
Sun 5, Jun-13:30 - HongKong FA League Cup
Happy Valley vs Wong Tai Sin


1-0
Sun 5, Jun-13:30 - HongKong FA League Cup
Wofoo Tai Po vs North District

2-2

2-5
Sun 5, Jun-13:30 - HongKong FA League Cup
Central & Western vs Wing Yee

2-0

4-1
Sun 5, Jun-18:00 - Iceland U19 League
Afturelding Hviti U19 vs Keflavik(U19)

0-3

0-5
Sun 5, Jun-18:00 - Iceland U19 League
HK Kopavogur Ymir U19 vs Fylkir(U19)

4-0

6-0
Sun 5, Jun-18:00 - Iceland U19 League
Valur KH Hlidarendi(U19 vs Fram Ulfarnir(U19)

1-1

3-1
Sun 5, Jun-18:00 - Iceland U19 League
KR/KV U19 vs Hafnarfjordur FH(U19)

0-1

0-3
Sun 5, Jun-18:00 - Iceland U19 League
Fjolnir Vaengir II(U19) vs Stjarnan KFG Alftanes II(U19)

1-2

2-5
Sun 5, Jun-19:30 - International Festival Toulon
Mexico(U21) vs Indonesia(U19)

1-0

2-0
Sun 5, Jun-16:00 - International Festival Toulon
Venezuela(U21) vs Ghana(U20)

0-0

1-1
Sun 5, Jun-23:00 - Italy C Play-Off & Out
Padova vs Palermo

0-1

0-1
Sun 5, Jun-18:00 - Italy Serie D
Sassari Torres vs Arzachena

2-0

2-1
Sun 5, Jun-18:00 - Italy Serie D
Team Nuova Florida vs Afragolese 1944

2-1

3-3
Sun 5, Jun-19:30 - Italy Serie D
Gelbison Cilento vs Giugliano

0-0

0-1
Sun 5, Jun-19:30 - Ivory Coast Division 1
CO Korhogo vs San Pedro

0-1

0-2
Sun 5, Jun-19:30 - Ivory Coast Division 1
Bouake FC vs Stella Club


0-1
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Football League
Honda FC vs Reinmeer Aomori F.C.

0-0

0-0
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Football League
Honda Lock SC vs Tokyo Musashino City FC

0-0

0-1
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs MIO Biwako Shiga

1-2

1-2
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Football League
Veertien Mie vs Suzuka Point Getters

1-0

4-1
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Football League
Kochi United vs Kagura Shimane

1-0

1-0
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Women's Football League Division 1
Speranza Osaka Women's vs Ehime FC Women's

0-0

1-1
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Women's Football League Division 1
AS Harima ALBION Women's vs Spring Yokohama FC Seagulls Women's

0-0

3-0
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Women's Football League Division 1
Orca Kamogawa FC Women's vs Bunnies Gunma White Star Women's

0-0

2-0
Sun 5, Jun-09:00 - Japan Women's Football League Division 1
Angeviolet Hiroshima Women's vs Setagaya Sfida Women's

0-1

0-2
Sun 5, Jun-07:00 - Japan Women's Football League Division 2
Diavorosso Hiroshima Women's vs JFA Academy Fukushima Women's

1-1

1-4
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Women's Football League Division 2
Kibi International University Women's vs Fukuoka J. Anclas Women's

0-0

0-1
Sun 5, Jun-08:00 - Japan Women's Football League Division 2
Tsukuba FC Women's vs Yamato Sylphid Women's

1-1

2-5
Sun 5, Jun-07:00 - Japan Women's Football League Division 2
Norddea Hokkaido Women's vs Shizuoka SSU Bonita Women's

0-0

0-1
Sun 5, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Vegalta Sendai

0-0

2-0
Sun 5, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
Oita Trinita vs FC Machida Zelvia

3-0

3-1
Sun 5, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Mito Hollyhock

0-1

0-2
Sun 5, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs FC Ryukyu

1-0

4-0
Sun 5, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Tokyo Verdy

0-0

1-1
Sun 5, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
Blaublitz Akita vs Roasso Kumamoto

0-1

2-2
Sun 5, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Thespakusatsu Gunma

0-0

2-1
Sun 5, Jun-13:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs V-Varen Nagasaki

1-0

2-3
Sun 5, Jun-13:00 - Japanese League Division 2
Grulla Morioka vs Ventforet Kofu

1-0

1-0
Sun 5, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Matsumoto Yamaga FC

0-0

0-0
Sun 5, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs Fujieda MYFC

0-3

0-6
Sun 5, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
FC Imabari vs Ehime FC

1-0

2-0
Sun 5, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs Azul Claro Numazu

1-0

1-0
Sun 5, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
Tegevajaro Miyazaki vs AC Nagano Parceiro

0-0

1-0
Sun 5, Jun-09:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs Kamatamare Sanuki

0-0

1-0
Sun 5, Jun-14:00 - Japanese League Division 3
FC Gifu vs Vanraure Hachinohe FC

0-0

0-0
Sun 5, Jun-16:00 - Kenya Premier League
KCB Nairobi vs Mathare United FC


2-0
Sun 5, Jun-16:00 - Kenya Premier League
Gor Mahia vs Nzoia Sugar

0-1

1-1
Sun 5, Jun-16:00 - Kenya Premier League
Bidco United vs Tusker FC Nairobi

0-0

0-2
Sun 5, Jun-16:00 - Kenya Premier League
Talanta FC vs Kakamega Homeboyz


0-2
Sun 5, Jun-16:00 - Kenya Premier League
Vihiga Bullets FC vs Kenya Police FC

1-2

1-4
Sun 5, Jun-11:00 - Korea K3 League
Busan Transpor Tation vs Gangneung Citizen

1-0

1-1
Sun 5, Jun-11:00 - Korea K3 League
Pocheon Citizen FC vs Cheonan City FC

1-0

1-0
Sun 5, Jun-12:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Paju Citizen FC

1-0

1-1
Sun 5, Jun-11:00 - Korea K4 League
Pyeongchang FC vs Daejeon Hana Citizen II

0-0

3-0
Sun 5, Jun-11:00 - Korea K4 League
Jeonbuk Hyundai Motors II vs Namdong FC

0-1

3-3
Sun 5, Jun-12:00 - Korea K4 League
Jinju Citizen FC vs Seoul Jungnang FC

0-0

1-0
Sun 5, Jun-12:00 - Korea K4 League
Goyang KH FC vs Gangwon II

2-1

3-2
Sun 5, Jun-13:00 - Korea League 2
Gwangju Football Club vs Chungnam Asan FC

0-1

3-2
Sun 5, Jun-15:00 - Korea League 2
Busan I'Park vs Ansan Greeners FC

1-0

2-0
Sun 5, Jun-14:00 - Macao Division 1
Sporting Macau vs LUN LOK

0-0

0-0
Sun 5, Jun-16:15 - Macao Division 1
Windsor Arch Ka I vs CD Monte Carlo

0-3

0-9
Sun 5, Jun-18:00 - National League
Solihull Moors vs Grimsby Town

1-0

1-1
Sun 5, Jun-19:00 - Nigeria Premier League
Kwara United vs Katsina United

1-0

2-0
Sun 5, Jun-19:00 - Nigeria Premier League
Niger Tornadoes FC vs Enyimba International

2-1

2-1
Sun 5, Jun-19:00 - Nigeria Premier League
Wikki Tourists vs Rivers United

1-0

1-0
Sun 5, Jun-19:00 - Nigeria Premier League
Sunshine Stars FC vs Nasarawa United FC

2-0

2-1
Sun 5, Jun-19:00 - Nigeria Premier League
Plateau United vs Kano Pillars

1-0

1-0
Sun 5, Jun-19:00 - Nigeria Premier League
MFM FC vs Lobi Stars

0-0

0-0
Sun 5, Jun-19:00 - Nigeria Premier League
Remo Stars vs Gombe United

1-0

1-0
Sun 5, Jun-19:00 - Nigeria Premier League
Dakkada FC vs Shooting Stars SC

1-0

2-0
Sun 5, Jun-17:00 - Nigeria Premier League
Heartland FC vs Akwa United

0-0

1-0
Sun 5, Jun-17:00 - Nigeria Premier League
Abia Warriors vs Enugu Rangers International

1-0

2-0
Sun 5, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon A
FK Fyllingsdalen vs Stabaek B

2-1

3-4
Sun 5, Jun-19:00 - Norway 3. Divisjon E
Kolstad vs Rana FK

4-0

6-1
Sun 5, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon E
Innstranden vs Melhus

0-0

1-1
Sun 5, Jun-15:00 - Norway 3. Divisjon F
Bossekop UL vs Stromsgodset B

0-1

1-3
Sun 5, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon F
Lorenskog vs Mjolner

2-0

3-1
Sun 5, Jun-18:00 - Paraguayan Division 2
Sol de America Pastoreo vs 3 de Febrero

0-0

1-0
Sun 5, Jun-18:00 - Paraguayan Division 2
Guarani de Trinidad vs Sportivo Iteno

1-1

1-1
Sun 5, Jun-22:00 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs Sport Boys Association

2-0

3-0
Sun 5, Jun-00:00 - Peru Segunda Division
Deportivo Coopsol vs Alfonso Ugarte Puno

1-0

2-1
Sun 5, Jun-00:00 - Peru Segunda Division
Alianza Universidad vs Comerciantes Unidos

1-0

1-2
Sun 5, Jun-22:00 - Peru Segunda Division
Santos Ica (PER) vs Sport Chavelines

2-0

3-0
Sun 5, Jun-19:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Sieniawa vs Chelmianka Chelm

0-0

1-0
Sun 5, Jun-14:00 - Poland - 4. Liga
Pelikan Lowicz vs Jagiellonia Bialystok B

2-0

2-1
Sun 5, Jun-17:00 - Poland - 4. Liga
Unia Tarnow vs Avia Swidnik

2-0

3-2
Sun 5, Jun-18:00 - Poland - 4. Liga
Tomasovia vs Podhale Nowy

1-0

1-3
Sun 5, Jun-14:00 - Romania Women's Cup
Heniu Prundu Bargaului Women's vs Olimpia Cluj Women's

1-4

2-6
Sun 5, Jun-19:59 - Russia Div 2 Group 1
FK Chayka Pesch vs FC Tuapse

4-0

5-0
Sun 5, Jun-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Spartak Nalchik vs SKA Rostov

0-2

1-2
Sun 5, Jun-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Mashuk-KMV vs Dynamo Stavropol

1-1

2-1
Sun 5, Jun-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Druzhba Maykop vs FK Makhachkala

1-1

1-2
Sun 5, Jun-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Alania B vs Forte Taganrog

0-0

0-4
Sun 5, Jun-17:30 - Russia Div 2 Group 1
Legion Dynamo vs Chernomorets Novorossiysk

1-1

1-3
Sun 5, Jun-18:00 - Russia Div 2 Group 1
FK Biolog vs FC Essentuki

1-1

3-1
Sun 5, Jun-18:00 - Russia Div 2 Group 1
Rotor Volgograd B vs Anzhi Makhachkala

0-1

0-4
Sun 5, Jun-14:00 - Russia Div 2 Group 2
Chertanovo Moscow vs FC Chita

0-0

2-0
Sun 5, Jun-14:00 - Russia Div 2 Group 2
Luki Energiya vs Torpedo Vladimir

1-1

1-2
Sun 5, Jun-14:00 - Russia Div 2 Group 2
Baltika-BFU Kaliningrad vs Znamya Truda

0-2

1-3
Sun 5, Jun-16:00 - Russia Div 2 Group 2
Zenit-2 St.Petersburg vs Olimp-Dolgiye Prudy-2

2-1

2-2
Sun 5, Jun-09:00 - Russia Div 2 Group 3
Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk vs Metallurg Vidnoye

1-0

3-1
Sun 5, Jun-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FC Kolomna vs Arsenal Tula II

1-1

1-3
Sun 5, Jun-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Znamya Noginsk vs Zenit Penza

1-0

2-0
Sun 5, Jun-15:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kvant Obninsk vs Fakel Voronezh II

1-0

1-0
Sun 5, Jun-16:00 - Russia Div 2 Group 3
Saturn vs FK Kaluga

0-2

1-2
Sun 5, Jun-00:00 - Serie C - Brazil
Botafogo PB vs ABC Natal/RN

0-0

0-0
Sun 5, Jun-23:30 - Serie C - Brazil
Manaus FC(AM) vs Altos/PI

0-0

0-0
Sun 5, Jun-01:00 - Serie C - Brazil
Confianca (SE) vs Botafogo SP

1-1

2-1
Sun 5, Jun-02:00 - Serie C - Brazil
Mirassol FC vs Brasil de Pelotas RS

0-0

2-0
Sun 5, Jun-23:00 - Serie C - Brazil
Vitoria Salvador BA vs Volta Redonda

1-1

1-2
Sun 5, Jun-23:00 - Serie D - Brazil
Cianorte PR vs Portuguesa RJ

1-0

1-1
Sun 5, Jun-23:00 - Serie D - Brazil
Santa Cruz (PE) vs Sergipe/SE

1-0

1-0
Sun 5, Jun-23:00 - Serie D - Brazil
Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA) vs Juazeirense BA

1-0

1-0
Sun 5, Jun-23:00 - Serie D - Brazil
Alagoinhas Atletico BA vs CS Esportivo AL

1-0

2-1
Sun 5, Jun-23:00 - Serie D - Brazil
Sousa PB vs Globo

1-1

2-1
Sun 5, Jun-23:00 - Serie D - Brazil
Acao MT vs Ipora

0-0

1-2
Sun 5, Jun-00:00 - Serie D - Brazil
America FC Natal RN vs Icasa(CE)

1-0

3-0
Sun 5, Jun-00:00 - Serie D - Brazil
Ferroviaria SP vs Caldense(MG)

0-0

1-0
Sun 5, Jun-23:30 - Serie D - Brazil
Costa Rica MS vs Brasiliense (DF)

0-0

0-1
Sun 5, Jun-22:00 - Serie D - Brazil
Perolas Negras RJ vs Oeste SP

2-1

2-2
Sun 5, Jun-22:00 - Serie D - Brazil
Azuriz FC vs Cascavel PR

2-0

3-2
Sun 5, Jun-22:00 - Serie D - Brazil
Nova Venecia ES vs Pouso Alegre/MG

0-1

1-1
Sun 5, Jun-22:30 - Serie D - Brazil
Sao Luiz(RS) vs Marcilio Dias SC

0-0

1-0
Sun 5, Jun-19:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
TJ Rovinka vs FK Slovan Ivanka pri Dunaji

3-0

5-1
Sun 5, Jun-19:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
MFK Rusovce vs Dunajska Luzna

0-1

3-1
Sun 5, Jun-19:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
Malacky vs Kalinkovo


1-2
Sun 5, Jun-19:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
Nova Dedinka vs Raca Bratislava


0-2
Sun 5, Jun-19:30 - Slovakia 3. liga Center
Oravske Vesele vs Novohrad Lucenec

0-0

3-0
Sun 5, Jun-19:30 - Slovakia 3. liga Center
SK Pramen Kovacova vs FTC Filakovo

0-0

1-0
Sun 5, Jun-19:30 - Slovakia 3. liga Center
Podkonice vs SKM Liptovsky Hradok

1-1

2-2
Sun 5, Jun-12:30 - Slovakia 3. liga Center
Jednota Banova vs Dolny Kubin

0-1

0-2
Sun 5, Jun-19:00 - Slovakia 3. liga East
OFK-SIM Raslavice vs MFK Sobrance

1-0

5-0
Sun 5, Jun-19:00 - Slovakia 3. liga East
1.FK Svidnik vs Pokrok SEZ Krompachy

4-0

7-0
Sun 5, Jun-19:00 - Slovakia 3. liga East
Mladost Kalsa vs Spisska Nova Ves

1-2

2-4
Sun 5, Jun-12:30 - Slovakia 3. liga East
Slavia TU Kosice vs MFK Snina

2-0

3-2
Sun 5, Jun-19:00 - Slovakia 3. liga West
Spartak Vrable vs Slovan Levice

0-0

1-0
Sun 5, Jun-19:00 - Slovakia 3. liga West
SK Crystal Lednicke Rovne vs OK Castkovce

1-2

2-4
Sun 5, Jun-19:00 - Slovakia 3. liga West
Velke Ludince vs FC Nitra

1-0

3-1
Sun 5, Jun-19:00 - Slovakia 3. liga West
Malzenice vs Nove Mesto

0-1

1-2
Sun 5, Jun-19:00 - Slovakia 3. liga West
TJ Imel vs Kovo Belusa

0-0

2-1
Sun 5, Jun-11:30 - South Australian Premier League
Eastern United vs Adelaide Victory

1-0

2-1
Sun 5, Jun-19:59 - Spanish Primera RFEF Play Off
Racing de Ferrol vs Gimnastic Tarragona

0-0

0-1
Sun 5, Jun-19:59 - Spanish Primera RFEF Play Off
Villarreal B vs UD Logrones

0-1

3-1
Sun 5, Jun-20:30 - Spanish Segunda Division
Eibar vs Girona

0-1

0-1
Sun 5, Jun-16:00 - Swden Women Division 2
Ravasen IK Karlskoga Women's vs IFO Bromolla IF Women's

1-0

1-4
Sun 5, Jun-17:00 - Swden Women Division 2
IFK Norrkoping DFK Women's vs Sundsvalls DFF Women's

2-0

3-0
Sun 5, Jun-18:00 - Swden Women Division 2
Alingsas Women's vs Gamla Upsala SK Women's

1-1

1-2
Sun 5, Jun-19:00 - Sweden Damallsvenskan
Hammarby Women's vs AIK Solna Women's

2-0

2-0
Sun 5, Jun-15:00 - Sweden Damallsvenskan
Eskilstuna United DF Women's vs Vittsjo GIK Women's

0-0

0-0
Sun 5, Jun-15:00 - Sweden Damallsvenskan
Brommapojkarna Women's vs Hacken Women's

0-3

1-5
Sun 5, Jun-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women's vs Orebro Women's

1-0

3-0
Sun 5, Jun-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women's vs Umea FC Women's

2-1

3-1
Sun 5, Jun-15:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs Pitea IF

0-2

1-3
Sun 5, Jun-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Orebro Syrianska IF vs Team Thoren FF

1-1

2-3
Sun 5, Jun-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs IF Sylvia

2-0

3-0
Sun 5, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Trollhattan vs IFK Malmo FK

2-0

2-0
Sun 5, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Angelholms FF vs IK Oddevold

0-0

1-0
Sun 5, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Kumla vs Ahlafors IF

0-1

0-1
Sun 5, Jun-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Mjolby AI FF vs Yxhults IK

1-0

4-1
Sun 5, Jun-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs Herrestads AIF

0-1

3-1
Sun 5, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Korsnas IF FK vs Skiljebo SK

0-1

0-4
Sun 5, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Ragsveds IF vs Jarfalla

0-0

2-1
Sun 5, Jun-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Berga vs FBK Balkan

1-0

3-0
Sun 5, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Osterlen FF vs Kristianstads FC

2-1

4-2
Sun 5, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Hogsby IK vs Rappe GOIF

1-1

1-4
Sun 5, Jun-18:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Lidingo FK vs Smedby AIS

1-1

2-2
Sun 5, Jun-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Arameisk-Syrianska IF vs Assyriska FF Sodertalje

0-3

0-3
Sun 5, Jun-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hittarps IK vs Onsala BK

1-0

3-0
Sun 5, Jun-19:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Fenerbahce Women's vs Fatih Karagumruk Women's

0-1

2-2
Sun 5, Jun-18:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
ALG Spor Women's vs Besiktas JK Women's

1-0

2-1
Sun 5, Jun-21:45 - UEFA - EURO U21 Qualifying
Ukraine(U21) vs North Macedonia(U21)

0-0

4-0
Sun 5, Jun-18:00 - UEFA - EURO U21 Qualifying
Belgium(U21) vs Scotland(U21)

0-0

0-0
Sun 5, Jun-19:59 - UEFA Nations League
Cyprus vs Northern Ireland

0-0

0-0
Sun 5, Jun-19:59 - UEFA Nations League
Gibraltar vs North Macedonia

0-1

0-2
Sun 5, Jun-17:00 - UEFA Nations League
San Marino vs Malta

0-0

0-2
Sun 5, Jun-22:45 - UEFA Nations League
Serbia vs Slovenia

1-1

4-1
Sun 5, Jun-22:45 - UEFA Nations League
Sweden vs Norway

0-1

1-2
Sun 5, Jun-22:45 - UEFA Nations League
Portugal vs Switzerland

3-0

4-0
Sun 5, Jun-22:45 - UEFA Nations League
Czech Republic vs Spain

1-1

2-2
Sun 5, Jun-22:45 - UEFA Nations League
Bulgaria vs Georgia

0-2

2-5
Sun 5, Jun-22:45 - UEFA Nations League
Kosovo vs Greece

0-1

0-1
Sun 5, Jun-01:30 - Uruguay Primera Division
CS Cerrito vs Plaza Colonia

1-0

1-1
Sun 5, Jun-19:00 - Uruguay Primera Division
CA Rentistas vs Defensor SC

1-0

1-0
Sun 5, Jun-22:00 - Uruguay Primera Division
Danubio FC vs Nacional Montevideo

1-0

2-1
Sun 5, Jun-22:00 - Uruguay Primera Division
Liverpool Montevideo vs Centro Atletico Fenix

1-0

1-0
Sun 5, Jun-16:30 - Uruguay Segunda Division
CA Progreso vs La Luz FC

1-4

2-4
Sun 5, Jun-22:00 - Uruguay Segunda Division
Rampla Juniors FC vs CA Atenas

0-1

0-3
Sun 5, Jun-03:00 - USA Major League Soccer
Vancouver Whitecaps FC vs Real Salt Lake

1-0

2-1
Sun 5, Jun-02:00 - USA National independent Football League
Flower City Union vs Valley United


2-1
Sun 5, Jun-03:00 - USA National independent Football League
Syracuse Pulse vs Maryland Bobcats

0-0

0-0
Sun 5, Jun-00:00 - USA National Premier Soccer League
Northern Virginia United vs Frederick

0-1

2-1
Sun 5, Jun-03:30 - USA National Premier Soccer League
LSA Athletico Lanier vs North Alabama

1-1

3-1
Sun 5, Jun-04:00 - USA National Premier Soccer League
Milwaukee Torrent vs Carpathia FC

0-1

1-1
Sun 5, Jun-04:00 - USA National Premier Soccer League
AFC Mobile vs Jacksonville Armada(U23)

0-0

0-2
Sun 5, Jun-04:00 - USA National Premier Soccer League
CF10 Houston FC vs Austin United

1-0

3-0
Sun 5, Jun-04:30 - USA National Premier Soccer League
real irving vs Corinthians San Antonio

1-1

1-1
Sun 5, Jun-07:05 - USA National Premier Soccer League
Las Vegas Legends vs Portland Spartans

2-0

2-2
Sun 5, Jun-03:00 - USA National Women's Soccer League
Gotham FC Women's vs Washington Spirit Women's

1-0

1-0
Sun 5, Jun-04:00 - USA National Women's Soccer League
Racing Louisville Women's vs North Carolina Courage Women's

0-2

0-3
Sun 5, Jun-04:30 - USA National Women's Soccer League
Kansas City NWSL Women's vs San Diego Wave Women's

1-1

2-2
Sun 5, Jun-02:30 - USA USL League One
Richmond Kickers vs South Georgia Tormenta

2-1

2-2
Sun 5, Jun-03:00 - USA USL League One
Greenville Triumph vs Charlotte Independence

0-0

2-0
Sun 5, Jun-03:30 - USA USL League One
Chattanooga Red Wolves vs Union Omaha

0-1

0-1
Sun 5, Jun-04:00 - USA USL League One
Forward Madison vs FC Tucson

1-1

2-1
Sun 5, Jun-00:00 - USA USL League Two
Black Rock FC vs Boston City FC


2-1
Sun 5, Jun-06:30 - USA USL League Two
Lane United FC vs Oly Town FC

2-0

2-0
Sun 5, Jun-02:00 - USA USL League Two
San Francisco City vs San Francisco Glens


1-4
Sun 5, Jun-02:00 - USA USL League Two
St. Louis Lions vs Chicago Dutch Lions


7-2
Sun 5, Jun-02:00 - USA USL League Two
Philadelphia Lone Star vs Lehigh Valley United

0-0

2-1
Sun 5, Jun-02:00 - USA USL League Two
North Carolina(U23) vs Wake FC

1-0

4-1
Sun 5, Jun-02:00 - USA USL League Two
Vermont Green FC vs Seacoast Utd Phantoms


1-2
Sun 5, Jun-02:30 - USA USL League Two
Morris Elite vs Hudson Valley Hammers


0-2
Sun 5, Jun-23:00 - USA USL League Two
Oakland County vs Midwest United FC


4-2
Sun 5, Jun-23:00 - USA USL League Two
Central Valley Fuego II vs Davis Legacy SC


0-6
Sun 5, Jun-03:00 - USA USL League Two
Dayton Dutch Lions vs Fort Wayne

0-2

0-5
Sun 5, Jun-03:00 - USA USL League Two
Reading United vs Ocean City Noreasters


0-2
Sun 5, Jun-03:00 - USA USL League Two
The Villages vs FC Florida(U23)

1-0

2-0
Sun 5, Jun-03:00 - USA USL League Two
Lionsbridge FC vs Northern Virginia FC

3-0

5-1
Sun 5, Jun-03:00 - USA USL League Two
Florida Elite vs Miami AC

2-0

4-1
Sun 5, Jun-03:00 - USA USL League Two
West Virginia United vs Tobacco Road

2-1

3-2
Sun 5, Jun-03:00 - USA USL League Two
Blackwatch Rush vs FC Boston Bolts


2-3
Sun 5, Jun-03:30 - USA USL League Two
North Carolina Fusion(U23) vs Charlotte Eagles

2-0

3-1
Sun 5, Jun-03:30 - USA USL League Two
SC United Bantams vs Tri Cities Otters


1-0
Sun 5, Jun-03:30 - USA USL League Two
Peachtree City vs Asheville City SC

0-2

0-6
Sun 5, Jun-03:30 - USA USL League Two
Westchester Flames vs Cedar Stars Rush


1-3
Sun 5, Jun-03:30 - USA USL League Two
Dalton Red Wolves vs One Knoxville SC


1-1
Sun 5, Jun-04:00 - USA USL League Two
Mississippi Brilla vs Louisiana Krewe FC

3-1

4-1
Sun 5, Jun-04:00 - USA USL League Two
Little Rock Rangers vs Texas United FC

0-2

1-2
Sun 5, Jun-04:00 - USA USL League Two
Corpus Christi FC vs AHFC Royals

0-3

0-4
Sun 5, Jun-04:00 - USA USL League Two
AC Houston Sur vs Brazos Valley Cavalry

1-2

1-3
Sun 5, Jun-05:00 - USA USL League Two
Park City Red Wolves vs Colorado Rush

2-0

2-0
Sun 5, Jun-22:00 - USA USL League Two
Weston vs NONA FC

1-0

1-1
Sun 5, Jun-21:00 - USA USL League Two
Wichita vs Chicago United


3-4
Sun 5, Jun-23:00 - USA Women's Premier Soccer League
Chicago Mustangs Women's vs Indiana Union Woman's

3-0

8-0
Sun 5, Jun-00:00 - USA Women's Premier Soccer League
Alabama Women's vs Nashville Rhythm Women's

2-2

4-4
Sun 5, Jun-00:00 - USA Women's Premier Soccer League
KC Courage Women's(U23) vs Arkansas Wolves FC Women's

3-0

5-0
Sun 5, Jun-00:00 - USA Women's Premier Soccer League
Columbus Eagles Women's vs Beadling Women's

0-2

1-4
Sun 5, Jun-04:00 - USA Women's Premier Soccer League
Tulsa Spirit Women's vs DKSC Badtop Women's

1-1

1-2
Sun 5, Jun-04:00 - USA Women's Premier Soccer League
SouthStar Women's vs Oklahoma City Women's

1-1

3-1
Sun 5, Jun-03:00 - USL Championship
Charleston Battery vs Indy Eleven

1-4

3-4
Sun 5, Jun-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Detroit City

1-0

1-1
Sun 5, Jun-04:30 - USL Championship
Tulsa Roughnecks vs Miami FC

0-0

0-0
Sun 5, Jun-04:30 - USL Championship
Rio Grande Valley FC Toros vs Los Angeles Galaxy II

0-0

0-1
Sun 5, Jun-04:30 - USL Championship
Memphis 901 vs Atlanta United FC II

3-1

5-2
Sun 5, Jun-05:30 - USL Championship
El Paso Locomotive vs Hartford Athletic

0-0

1-1
Sun 5, Jun-06:00 - USL Championship
Orange County SC vs New Mexico United

0-2

1-2
Sun 5, Jun-06:00 - USL Championship
Monterey Bay FC vs Oakland Roots

0-1

0-2
Sun 5, Jun-06:30 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs Birmingham Legion

0-0

0-1
Sun 5, Jun-07:00 - USL Championship
Sacramento Republic FC vs San Antonio FC

1-0

1-0
Sun 5, Jun-18:00 - Uzbekistan Pro League A
Buxoro FK vs Shortan Guzar

1-1

1-1
Sun 5, Jun-17:00 - Uzbekistan Pro League A
Yangiyer vs FK Andijan

0-0

0-0
Sun 5, Jun-17:00 - Uzbekistan Pro League A
Zaamin vs Mashal Muborak

0-2

1-4
Sun 5, Jun-17:00 - Uzbekistan Pro League A
Aral Samali vs Turon Yaypan

0-1

0-3
Sun 5, Jun-17:30 - Uzbekistan Pro League A
Xorazm Urganch vs FK G'ijduvon

1-0

3-2
Sun 5, Jun-16:00 - Uzbekistan Pro League B
PFK Shahrixonchi vs Dostlik Oltiariq


2-1
Sun 5, Jun-16:30 - Uzbekistan Pro League B
Unired vs Lokomotiv BFK


3-1
Sun 5, Jun-17:00 - Uzbekistan Pro League B
FK Chigatoy vs Qumqo'rg'on FC


1-2
Sun 5, Jun-01:15 - Venezuela Primera Division
Zulia FC vs Academia Puerto Cabello

1-0

4-1
Sun 5, Jun-03:30 - Venezuela Primera Division
Universidad Central Venezuela vs Estudiantes Merida FC

0-1

1-2
Sun 5, Jun-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Balcatta Women's vs Subiaco AFC Women's

1-0

2-0
Sun 5, Jun-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Fremantle City Women's vs Perth RedStar Women's

0-1

1-3
Sun 5, Jun-16:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Amazon Grimstad FK Women's vs Tromso Women's

0-1

2-1
Sun 5, Jun-17:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
KIL/Hemne Women's vs Asane Fotball Women's

0-0

0-0
Sun 5, Jun-17:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Ovrevoll Hosle Women's vs Klepp IL Women's

1-0

4-1
Sun 5, Jun-17:30 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Grand Bodo Women's vs Fortuna Women's

0-0

1-2
Sun 5, Jun-18:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Honefoss Women's vs Medkila Women's

2-0

5-0
Sun 5, Jun-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Arna-Bjornar Women's vs Rosenborg Women's

0-4

2-4
Sun 5, Jun-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Kolbotn Women's vs LSK Kvinner Women's

2-0

2-1
Sun 5, Jun-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Stabaek Women's vs Avaldsnes Women's

1-0

2-0
Sun 5, Jun-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Lyn Oslo Women's vs Roa IL Women's

2-0

3-1
Sun 5, Jun-18:00 - Women's Norwegian Toppserien
Brann Women's vs Valerenga Women's

1-0

1-0
Sun 5, Jun-19:59 - World Cup (Preliminaries) Europe
Wales vs Ukraine

1-0

1-0
Sun 5, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Caps United FC vs Dynamos FC

0-1

0-3
Sun 5, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Highlanders FC vs Harare City

0-0

1-0
Sun 5, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Triangle FC vs Chicken Inn

0-1

0-1
Sun 5, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Whawha FC vs Ngezi Platinum Stars

1-0

1-0
Sun 5, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Manica Diamonds vs Tenax FC


1-0
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus