AD:

Football Results for Wed 20, Oct 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Wed 20, Oct 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


AD: Enjoy a 100% matched deposit bonus of up to 5BTC at Cloudbet. CLICK HERE TO JOIN NOW 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Wed 20, Oct-17:00 - AFC Cup
Nasaf Qarshi vs LeeMan

2-0

2-2
Wed 20, Oct-19:59 - AFC Cup
Al-Muharraq vs Al Kuwait SC

2-0

2-0
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Mozambique Women\'s vs South Africa Women\'s

0-3

0-7
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Eritrea Women\'s vs Burundi Women\'s


0-5
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Tanzania Women\'s vs Namibia Women\'s

1-1

1-2
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Malawi Women\'s vs Zambia Women\'s

0-1

1-1
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Kenya women\'s vs South Sudan Women\'s

4-0

8-0
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Zimbabwe women\'s vs Eswatini Women\'s

3-1

3-1
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Egypt women\'s vs Tunisia women\'s

1-2

2-6
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Uganda Women\'s vs Ethiopia Women\'s

1-0

2-0
Wed 20, Oct-17:00 - African Nations Womens Cup
Central African Republic Women\'s vs Cameroon Women\'s

0-0

0-1
Wed 20, Oct-18:30 - African Nations Womens Cup
Congo Women\'s vs Gabon Women\'s

2-0

2-1
Wed 20, Oct-19:00 - African Nations Womens Cup
Nigeria Women\'s vs Ghana women\'s

2-0

2-0
Wed 20, Oct-19:30 - African Nations Womens Cup
Niger Women\'s vs Cote d\'Ivoire Women\'s

0-5

0-9
Wed 20, Oct-19:59 - African Nations Womens Cup
Angola Women\'s vs Botswana Women\'s


1-5
Wed 20, Oct-19:59 - African Nations Womens Cup
Liberia Women\'s vs Senegal women\'s

0-1

1-2
Wed 20, Oct-19:59 - African Nations Womens Cup
Burkina Faso Women\'s vs Benin Women\'s

0-1

2-1
Wed 20, Oct-19:59 - African Nations Womens Cup
Djibouti Women\'s vs Rwanda Women\'s


3-0
Wed 20, Oct-20:30 - African Nations Womens Cup
Mali women\'s vs Guinea women\'s

2-1

2-2
Wed 20, Oct-20:30 - African Nations Womens Cup
Guinea Bissau women\'s vs Mauritania Women\'s

0-0

1-0
Wed 20, Oct-21:00 - African Nations Womens Cup
Algeria women\'s vs Sudan Women\'s

9-0

14-0
Wed 20, Oct-19:00 - Angola Girabola League
Primeiro 1 de Agosto vs Petro Atletico de Luanda

1-1

2-2
Wed 20, Oct-17:00 - Argentina Reserves League
Estudiantes La Plata Reserve vs Atletico Tucuman Reserve

0-0

0-2
Wed 20, Oct-17:00 - Argentina Reserves League
Talleres Cordoba Reserve vs River Plate(R)

1-0

1-0
Wed 20, Oct-23:45 - Argentine Primera Division
San Lorenzo vs Lanus

1-1

1-3
Wed 20, Oct-02:00 - Argentine Primera Division
Patronato Parana vs Defensa Y Justicia

2-2

3-3
Wed 20, Oct-04:15 - Argentine Primera Division
CA Central Cordoba SDE vs Velez Sarsfield

1-1

1-2
Wed 20, Oct-21:30 - Argentine Primera Division
Arsenal de Sarandi vs Gimnasia La Plata

0-0

0-1
Wed 20, Oct-04:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Villa Dalmine vs Ferro Carril Oeste

0-0

1-1
Wed 20, Oct-14:00 - Asia Champions League Cup
Pohang Steelers vs Ulsan Hyundai FC

0-0

1-1
Wed 20, Oct-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Olympic United FC vs Magpies Crusaders

0-0

1-0
Wed 20, Oct-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Arsenal Dzyarzhynsk vs Krumkachy Minsk

0-0

0-2
Wed 20, Oct-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Royal Pari vs The Strongest

0-0

0-1
Wed 20, Oct-04:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Bolivar vs CD San Jose

2-1

4-1
Wed 20, Oct-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Always Ready vs Jorge Wilstermann

0-0

0-0
Wed 20, Oct-18:30 - Bosnia Premijer Liga
Borac Banja Luka vs FK Tuzla City

0-0

1-1
Wed 20, Oct-02:00 - Brasil Copa do Nordeste
Confianca (SE) vs Sousa PB

1-1

1-1
Wed 20, Oct-04:30 - Brasil Copa do Nordeste
Vitoria Salvador BA vs Itabaiana(SE)

2-0

3-0
Wed 20, Oct-04:30 - Brasil Copa do Nordeste
Santa Cruz (PE) vs Floresta/CE

1-1

3-3
Wed 20, Oct-04:30 - Brasil Copa do Nordeste
Ferroviario CE vs Juazeirense BA

2-0

4-0
Wed 20, Oct-02:00 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Goias

0-0

0-0
Wed 20, Oct-04:30 - Brasileiro Serie B
Coritiba (PR) vs Sampaio Correa (MA)

0-0

3-0
Wed 20, Oct-03:30 - Brazil Copa Verde
Remo Belem (PA) vs Galvez AC

3-0

9-0
Wed 20, Oct-23:00 - Brazil Copa Verde
Manaus FC(AM) vs Porto Velho/RO

0-0

2-0
Wed 20, Oct-16:30 - Brazil Paranaense Division 2
Paraense PA vs CE Uniao PR

2-0

2-2
Wed 20, Oct-22:00 - Brazil Pernambucano Division 2
Ypiranga PE vs Ipojuca PE

0-0

0-0
Wed 20, Oct-22:00 - Brazil Pernambucano Division 2
Caruaru City vs America PE

0-1

2-1
Wed 20, Oct-02:00 - Chile Primera B
Universidad de Concepcion vs CSyD Barnechea

0-0

0-0
Wed 20, Oct-03:00 - Chile Primera B
Deportes Iquique vs Union San Felipe

1-0

1-0
Wed 20, Oct-01:30 - Chile Primera Division
Audax Italiano vs Nublense

0-1

0-3
Wed 20, Oct-04:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs Melipilla

1-1

1-2
Wed 20, Oct-21:00 - Chile Primera Division
La Serena vs Colo Colo

0-2

1-4
Wed 20, Oct-00:00 - Chile Tercera Division
AC Colina vs San Antonio Unido

0-0

1-0
Wed 20, Oct-17:00 - Club Friendly
Levadiakos vs Kifisia


1-1
Wed 20, Oct-21:30 - Club Friendly
RKSV Achilles 29 vs SV De Treffers

0-0

1-0
Wed 20, Oct-22:30 - Club Friendly
Criciuma SC vs Marcilio Dias SC

0-0

2-0
Wed 20, Oct-00:00 - Colombia Copa Premier
Valledupar FC vs Cortulua

1-0

1-2
Wed 20, Oct-03:00 - Colombia Copa Premier
Boyaca Chico vs Real Santander

2-1

3-1
Wed 20, Oct-04:40 - Colombia Copa Premier
Bogota FC vs Real Cartagena

0-0

0-0
Wed 20, Oct-19:00 - CONCACAF Women Under 17
St. Kitts and Nevis Women\'s(U17) vs US Virgin Islands women\'s (U17)

2-0

4-1
Wed 20, Oct-19:10 - CONCACAF Women Under 17
Curacao Women\'s (U17) vs Belize women\'s (U17)

2-0

3-1
Wed 20, Oct-22:00 - Copa Rio
Madureira vs Marica RJ

2-1

2-2
Wed 20, Oct-19:00 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs NK Lokomotiva Zagreb

0-1

1-2
Wed 20, Oct-14:15 - Czech Republic U19 League
Synot Slovacko(U19) vs Pardubice(U19)

0-0

0-1
Wed 20, Oct-15:00 - Denmark Youth U17
Brondby(U17) vs Lyngby(U17)

2-1

3-2
Wed 20, Oct-22:45 - England FA Cup
Havant & Waterlooville FC vs Torquay United

1-2

4-2
Wed 20, Oct-23:00 - England The Championship
Reading vs Blackpool

2-0

2-3
Wed 20, Oct-22:45 - England The Championship
Preston North End vs Coventry

0-1

2-1
Wed 20, Oct-22:45 - England The Championship
Middlesbrough vs Barnsley

1-0

2-0
Wed 20, Oct-22:45 - England The Championship
Hull City vs Peterborough United

1-1

1-2
Wed 20, Oct-22:45 - England The Championship
Huddersfield Town vs Birmingham

0-0

0-0
Wed 20, Oct-22:45 - England The Championship
Fulham vs Cardiff City

0-0

2-0
Wed 20, Oct-22:45 - England The Championship
Swansea City vs West Bromwich(WBA)

0-1

2-1
Wed 20, Oct-16:15 - England U23 Premier League 2
Crewe Alexandra U23 vs Barnsley(U23)

1-0

2-1
Wed 20, Oct-19:59 - Estonia Esi Liiga
Flora Tallinn II vs FC Elva

0-0

0-1
Wed 20, Oct-19:59 - Estonia Esi Liiga
Paide Linnameeskond B vs Tartu JK Welco

1-0

4-0
Wed 20, Oct-19:00 - Estonia Meistri Liiga
Parnu JK Vaprus vs Tartu JK Tammeka

1-1

1-2
Wed 20, Oct-22:00 - Faroe Islands Formuladeildin
HB Torshavn vs KI Klaksvik

2-1

2-1
Wed 20, Oct-19:15 - Finland Junior League
Inter Turku Am vs Honka Am

1-0

1-2
Wed 20, Oct-21:00 - Futsal Italian Serie A
Manfredonia Futsal vs Napoli Futsal

1-2

2-3
Wed 20, Oct-22:00 - Futsal Italian Serie A
Feldi Eboli Futsal vs Cybertel Aniene Futsal

1-1

2-1
Wed 20, Oct-16:30 - Georgia Primera Division
Torpedo Kutaisi vs FC Saburtalo Tbilisi

0-0

1-1
Wed 20, Oct-18:30 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Dinamo Tbilisi

1-1

1-1
Wed 20, Oct-20:30 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Dila Gori

0-2

0-4
Wed 20, Oct-14:30 - Georgia Primera Division
Samtredia vs FC Shukura Kobuleti

1-1

1-1
Wed 20, Oct-14:30 - Georgia Primera Division
Samgurali Tskh vs FC Telavi

0-1

0-1
Wed 20, Oct-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemnitzer vs Energie Cottbus

0-0

1-1
Wed 20, Oct-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Germania Halberstadt vs VSG Altglienicke

0-0

0-3
Wed 20, Oct-21:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Hansa Luneburg vs VfB Oldenburg

0-1

1-1
Wed 20, Oct-18:30 - Germany OberLiga
TSV Ilshofen 1862 vs Lorrach-Brombach

2-0

4-0
Wed 20, Oct-21:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Amatitlan vs Deportivo San Pedro

0-2

0-2
Wed 20, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Csakvari TK vs Szolnoki MAV FC

2-0

2-2
Wed 20, Oct-17:30 - Indonesia Liga 1
Barito Putera vs PSIS Semarang

0-0

0-1
Wed 20, Oct-17:30 - Indonesia Liga 2
Persewar vs Persiba Balikpapan

0-0

1-2
Wed 20, Oct-12:15 - Indonesia Liga 2
PSPS Riau vs PSMS Medan

0-0

1-0
Wed 20, Oct-12:15 - Indonesia Liga 2
Sulut United vs PSBS Biak Numfor

1-0

1-1
Wed 20, Oct-15:15 - Indonesia Liga 2
Semen Padang vs BaBel United

0-0

1-0
Wed 20, Oct-16:30 - Iran League
Gol Gohar FC vs Tractor S.C.

4-0

4-1
Wed 20, Oct-18:30 - Iran League
Esteghlal Tehran vs Havadar SC

0-0

1-0
Wed 20, Oct-18:30 - Iran League
Sanat Naft vs Zob Ahan

0-0

0-1
Wed 20, Oct-16:00 - Iraqi League
Al Talaba vs Al Kahrabaa

1-0

2-2
Wed 20, Oct-16:00 - Iraqi League
Al Sinaah vs Newroz SC(IRQ)

0-0

1-0
Wed 20, Oct-16:00 - Iraqi League
Al Qasim Sport Club vs Naft Alwasat

0-0

0-0
Wed 20, Oct-18:15 - Iraqi League
Al Najaf vs Naft Al Junoob

0-3

0-4
Wed 20, Oct-20:30 - Iraqi League
Al Quwa Al Jawiya vs Al Karkh

0-0

1-0
Wed 20, Oct-16:30 - Italy C1A
Albinoleffe vs Juventus(U23)

1-0

2-2
Wed 20, Oct-19:59 - Italy C1A
Triestina vs Mantova

1-0

2-1
Wed 20, Oct-19:59 - Italy C1A
Pro Sesto vs Padova

1-1

2-2
Wed 20, Oct-19:59 - Italy C1A
FC Sudtirol vs Piacenza

1-0

2-0
Wed 20, Oct-19:59 - Italy C1A
US Seregno vs USD Virtus Verona

0-1

1-3
Wed 20, Oct-19:59 - Italy C1A
Legnago Salus vs Pro Patria

2-2

2-3
Wed 20, Oct-19:59 - Italy C1A
AC Trento vs FeralpiSalo

1-1

1-2
Wed 20, Oct-19:59 - Italy C1A
US Fiorenzuola vs US Pergolettese

1-1

3-1
Wed 20, Oct-23:00 - Italy C1C
Latina Calcio vs U.S. Catanzaro 1929

0-1

0-2
Wed 20, Oct-23:00 - Italy C1C
Taranto Sport vs Fidelis Andria

0-0

2-1
Wed 20, Oct-23:00 - Italy C1C
Paganese Calcio 1926 vs S.S.D. Potenza Calcio

1-0

2-0
Wed 20, Oct-23:00 - Italy C1C
S.S. Monopoli 1966 vs Juve Stabia

1-0

1-0
Wed 20, Oct-19:30 - Italy C1C
ACR Messina vs Vibonese

0-0

0-0
Wed 20, Oct-21:00 - Italy C1C
Picerno vs Nuova Monterosi

0-0

2-0
Wed 20, Oct-22:00 - Italy C1C
Turris Neapolis vs S.S.D. Citta di Campobasso

1-1

2-3
Wed 20, Oct-22:30 - Italy C1C
FC Bari 1908 vs Foggia

1-0

1-1
Wed 20, Oct-23:00 - Italy C1C
Catania vs Avellino

1-1

2-2
Wed 20, Oct-23:00 - Italy C1C
Palermo vs Virtus Francavilla

0-0

1-0
Wed 20, Oct-23:00 - Italy Serie D
Villa d\'Alme Valbrembana vs Arconatese


4-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Rimini vs Real Forte Querceta

1-0

1-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Cavese vs Biancavilla


3-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Nocerina vs ACD Nardo

1-0

2-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Rende Calcio 1968 vs Sancataldese


5-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
AC Legnano vs USD Casatese

0-0

1-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Aversa Normanna vs San Luca

0-0

0-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
S.S.D. Citta di Brindisi vs San Giorgio 1926

0-0

0-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Virtus Ciserano Bergamo vs Vis Nova Giussano


2-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Trapani vs Santa Maria Cilento

2-1

4-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Carpi vs Borgo San Donnino

0-1

2-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Casertana F.C. vs FBC Gravina

2-0

5-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Chieri vs Sestri Levante

0-0

1-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
ASD Alcione vs Mezzolara

0-0

2-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Lavagnese vs Vado FC

1-0

1-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
ASD Cavenago Fanfulla vs Ravenna


0-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
FC Francavilla vs ASD Molfetta


0-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Lentigione vs Tritium

1-0

1-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Ghivizzano Borgo Mozzano vs SCD Progresso Calcio

0-1

1-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Gozzano vs Sanremese


0-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Borgosesia vs A.S.D. Bra


1-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Sasso Marconi vs Forli FC

1-1

3-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Paterno vs ASD Licata

0-0

1-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Seravezza vs Sammaurese

0-1

2-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Audace Cerignola vs A.S. Bisceglie Calcio 1913

0-0

4-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Crema vs Olginatese


0-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Aglianese vs Correggese Calcio

0-0

2-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
US Bitonto vs Citta di Fasano

1-0

3-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Fossano Calcio vs SC Caronnese

1-3

1-3
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Castellanzese vs Desenzano Calvina

0-1

1-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Franciacorta vs Sona


2-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
US Breno vs ASD Brusaporto

0-2

1-3
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
USD PDHAE vs FBC Derthona


0-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
ACSD Saluzzo vs AS Casale Calcio

0-3

0-3
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Citta Di Sant\'Agata vs Castrovillari


2-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
GS Bagnolese vs Prato


1-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
USD Lavello vs Virtus Casarano


4-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
ASD Imperia vs ASD Citta Di Varese


2-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Real Calepina vs Caravaggio

0-0

0-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Sangiuliano City vs Ponte San Pietro

2-1

2-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Cittanova Interpiana vs ASD Troina

1-0

1-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Virtus Matino vs Team Altamura


0-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
Mariglianese vs Nola 1925


5-2
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D
AC Leon vs US Caratese

0-2

2-5
Wed 20, Oct-18:00 - Italy Serie D
AC Asti vs Ligorna


1-1
Wed 20, Oct-19:59 - Italy Serie D
Novara Calcio vs ASD RG Ticino

1-1

3-1
Wed 20, Oct-19:59 - Italy Serie D
FC Lamezia Terme vs Gelbison

0-1

1-2
Wed 20, Oct-22:00 - Italy Serie D
Acireale vs AS Giarre Calcio


2-0
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D Cup
Chieti vs Sambenedettese

0-1

1-1
Wed 20, Oct-17:00 - Italy Serie D Cup
San Donato Tavarnelle vs Lornano Badesse

0-0

0-0
Wed 20, Oct-14:00 - Japanese League Division 3
Vanraure Hachinohe FC vs AC Nagano Parceiro

0-0

0-0
Wed 20, Oct-19:00 - Jordan Professional Premier League
Al Salt vs Al-Faisaly Amman

1-0

1-1
Wed 20, Oct-21:30 - Jordan Professional Premier League
Al-Baq\'a vs Al Hussein Irbid

1-0

1-2
Wed 20, Oct-14:00 - Kenya Premier League
Kenya Police FC vs Nzoia Sugar

3-1

3-1
Wed 20, Oct-14:00 - Kenya Premier League
Vihiga Bullets FC vs Kariobangi Sharks

0-2

0-3
Wed 20, Oct-16:00 - Kenya Premier League
Sofapaka Nairobi FC vs Mathare United FC

0-2

1-2
Wed 20, Oct-16:00 - Kenya Premier League
AFC Leopards SC vs Gor Mahia

0-1

0-1
Wed 20, Oct-16:00 - Kenya Premier League
Ulinzi Stars Nakuru vs Bidco United

0-0

1-1
Wed 20, Oct-16:00 - Kenya Premier League
Bandari FC vs Posta Rangers

0-1

0-2
Wed 20, Oct-16:00 - Kenya Premier League
Talanta FC vs KCB Nairobi

0-0

1-1
Wed 20, Oct-09:00 - Korea K4 League
Jeonju Citizen FC vs Gangwon II

1-1

1-3
Wed 20, Oct-15:00 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Drenica Skenderaj

0-0

2-1
Wed 20, Oct-15:00 - Kosovo Super League
Dukagjini vs Ballkani

0-0

0-0
Wed 20, Oct-19:30 - Latvia - 1. Division
Metta/LU Riga vs Rigas Futbola skola

1-3

2-5
Wed 20, Oct-15:00 - Latvia - 2. Division
Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs Albatroz

1-2

1-4
Wed 20, Oct-19:00 - Lithuania - 1. Division
Kauno Zalgiris vs Dziugas Telsiai

0-0

0-1
Wed 20, Oct-17:00 - Lithuania - 2. Division
FK Panevezys II vs Babrungas

1-1

1-2
Wed 20, Oct-19:59 - Lithuania - 2. Division
Siauliai vs Minija Kretinga

2-0

2-1
Wed 20, Oct-02:00 - Mexico Primera Division
Queretaro FC vs Monterrey

1-0

1-0
Wed 20, Oct-04:00 - Mexico Primera Division
Puebla vs Mazatlan FC

0-0

2-0
Wed 20, Oct-04:05 - Mexico Primera Division
Club America vs Santos Laguna

0-0

2-1
Wed 20, Oct-06:05 - Mexico Primera Division
Atlas vs Cruz Azul

0-0

0-0
Wed 20, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison A
Raya2 Expansion vs Leones Negros

0-0

0-1
Wed 20, Oct-04:05 - Mexico Primera Divison A
Venados FC vs Mineros de Zacatecas

1-1

3-1
Wed 20, Oct-06:05 - Mexico Primera Divison A
Pumas Tabasco vs Cancun

0-0

0-0
Wed 20, Oct-18:00 - Mexico Youth U20
Tigres UANL(U20) vs Pachuca U20

1-1

2-1
Wed 20, Oct-18:00 - Mexico Youth U20
Deportivo Toluca Mexiquense U20 vs Necaxa U20


0-1
Wed 20, Oct-18:00 - Mexico Youth U20
Leon U20 vs Pumas UNAM U20


0-2
Wed 20, Oct-23:30 - Morocco Super League
MCO Mouloudia Oujda vs Raja Casablanca Atlhletic

0-2

1-3
Wed 20, Oct-21:15 - Morocco Super League
Renaissance Sportive de Berkane vs Olympique Club de Khouribga

2-1

3-3
Wed 20, Oct-16:00 - North Macedonia Cup
FK Vardar vs FK Skopje

0-0

0-0
Wed 20, Oct-16:00 - North Macedonia Cup
Belasica Strumica vs Sileks

0-3

2-4
Wed 20, Oct-16:00 - North Macedonia Cup
FK Shkendija vs Renova Cepciste

4-0

5-0
Wed 20, Oct-16:00 - North Macedonia Cup
Bregalnica Stip vs FK Ohrid 2004

1-0

4-0
Wed 20, Oct-16:00 - North Macedonia Cup
Pelister Bitola vs Rabotnichki

0-0

0-0
Wed 20, Oct-16:00 - North Macedonia Cup
FK Shkupi vs FK Tikves Kavadarci

1-0

1-0
Wed 20, Oct-16:00 - North Macedonia Cup
Akademija Pandev vs FK Makedonija Gjorce Petrov

0-0

1-1
Wed 20, Oct-16:00 - North Macedonia Cup
FC Struga Trim-Lum vs Borec Veles

1-1

1-1
Wed 20, Oct-22:45 - Northern Ireland Youth League
Ballymena United(U20) vs Portadown FC(U20)

1-0

2-0
Wed 20, Oct-21:00 - Norway 2 Division A
Kongsvinger vs Asker Fotball

3-0

3-1
Wed 20, Oct-17:00 - Norway 2 Division B
Nardo FK vs Oygarden FK

2-2

2-3
Wed 20, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
KFUM Oslo vs Bryne

0-0

0-1
Wed 20, Oct-19:59 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs HamKam

0-1

1-1
Wed 20, Oct-19:59 - Norway Adeccoligaen
Fredrikstad vs Strommen

2-1

3-1
Wed 20, Oct-19:59 - Norway Adeccoligaen
Raufoss vs Stjordals Blink

2-0

5-2
Wed 20, Oct-19:59 - Norway Adeccoligaen
Start Kristiansand vs Grorud IL

2-0

3-0
Wed 20, Oct-19:59 - Norway Adeccoligaen
Ullensaker/Kisa IL vs Jerv

0-0

0-0
Wed 20, Oct-19:59 - Norway Adeccoligaen
Sandnes Ulf vs Asane Fotball

2-0

3-2
Wed 20, Oct-22:00 - Norway Adeccoligaen
Ranheim IL vs Aalesund FK

1-0

3-3
Wed 20, Oct-20:30 - Norwegian Junior U19
Skeid Oslo(U19) vs Brumunddal(U19)

2-0

2-1
Wed 20, Oct-15:30 - Norwegian Junior U19
Tromso U19 vs Stromsgodset U19

0-1

2-1
Wed 20, Oct-23:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs General Diaz

2-0

2-0
Wed 20, Oct-19:59 - Poland - I liga
Gornik Polkowice vs Puszcza Niepolomice

0-0

0-1
Wed 20, Oct-22:30 - Poland - I liga
Odra Opole vs Skra Czestochowa

0-0

1-0
Wed 20, Oct-17:00 - Poland - II liga
Pogon Grodzisk Mazowiecki vs Lech Poznan B

0-0

0-0
Wed 20, Oct-14:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Vitoria Guimaraes(U23) vs Vizela(U23)

0-1

1-1
Wed 20, Oct-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
FK MOIK Baku vs Zaqatala FK

1-0

2-0
Wed 20, Oct-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Zira FK B vs Sabah FK Baku B

1-1

2-3
Wed 20, Oct-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Turan Tovuz vs Qaradag Lokbatan

1-3

2-4
Wed 20, Oct-16:00 - Romania - Liga 3
FC Otelul Galati vs Faurei

3-0

8-0
Wed 20, Oct-16:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Novosibirsk vs FC Irtysh Omsk

1-0

2-0
Wed 20, Oct-18:00 - Russia Futsal League
Tyumen Futsal vs Novaja Generacija Futsal

3-1

6-4
Wed 20, Oct-23:15 - San Marino Girone A
SS Murata vs SP Libertas

0-0

1-0
Wed 20, Oct-23:15 - San Marino Girone A
SP La Fiorita vs SP Tre Penne

0-0

1-0
Wed 20, Oct-23:15 - San Marino Girone A
Cailungo vs Folgore/Falciano

1-1

1-2
Wed 20, Oct-23:15 - San Marino Girone A
Fiorentino vs SP Cosmos

0-0

0-0
Wed 20, Oct-23:15 - San Marino Girone A
SP Tre Fiori vs S.S Pennarossa

1-0

2-1
Wed 20, Oct-19:35 - Saudi Arabia Division 1
Al Wahda Mecca vs Al-Kawkab

1-2

1-2
Wed 20, Oct-20:45 - Saudi Arabia Division 1
Al-Qadasiya vs Al Khaleej

0-1

1-2
Wed 20, Oct-19:00 - Serbia Prva Liga
Macva Sabac vs Zlatibor Cajetina

0-0

1-0
Wed 20, Oct-13:00 - Serbia U19 League
Brodarac(U19) vs Zemun(U19)

1-0

5-1
Wed 20, Oct-15:00 - Serbia U19 League
Radnicki 1923 Kragujevac(U19) vs IMT Novi Beograd(U19)

0-1

1-2
Wed 20, Oct-15:00 - Serbia U19 League
Spartak Subotica(U19) vs Graficar Beograd(U19)

0-1

1-1
Wed 20, Oct-16:30 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs STK Samorin

2-0

7-0
Wed 20, Oct-17:00 - Slovakia Cup
Banik Lehota pod Vtacnikom vs FK Pohronie

0-1

0-1
Wed 20, Oct-17:30 - South Africa First League
Hungry Lions vs Richards Bay

0-2

0-2
Wed 20, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Mamelodi Sundowns

0-0

0-1
Wed 20, Oct-19:30 - South Africa Premier League
Maritzburg United vs Orlando Pirates

0-0

0-0
Wed 20, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division
Valladolid vs UD Ibiza

0-0

1-1
Wed 20, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division
Fuenlabrada vs SD Amorebieta

0-0

0-0
Wed 20, Oct-23:00 - Spanish Segunda Division
Alcorcon vs Leganes

2-2

3-3
Wed 20, Oct-23:00 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Las Palmas

2-0

2-0
Wed 20, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mazarron CF vs Lorca Deportiva FC

0-1

0-1
Wed 20, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Urduliz FT vs Leioa

0-0

0-0
Wed 20, Oct-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Motril CF vs Juventud Torremolinos

2-3

2-4
Wed 20, Oct-21:00 - Sweden Div 2 Norrland
Notvikens IK vs Umea FC Akademi

1-1

1-2
Wed 20, Oct-19:59 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Eslovs BK vs FC Rosengard

0-0

1-1
Wed 20, Oct-21:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FBK Balkan vs IFK Karlshamn

1-0

1-0
Wed 20, Oct-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
Landskrona BoIS(U21) vs Trelleborgs FF(U21)

4-2

6-3
Wed 20, Oct-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
IFK Varnamo(U21) vs Helsingborg(U21)

0-0

1-0
Wed 20, Oct-19:00 - Swedish Cup
Hudiksvalls FF vs Hammarby

0-0

1-3
Wed 20, Oct-15:00 - Thai League 1
Ratchaburi Mitr Phol vs Bangkok United FC

0-0

1-2
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Samut Songkhram FC vs Pathum Thani United


1-0
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Sisaket FC vs Huai Thalaeng United FC

0-0

0-1
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Saraburi FC vs Singha GB Kanchanaburi

0-1

0-5
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Krabi FC vs Young Singh United

1-0

2-1
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Mahasarakham United FC vs Surin Sugar Khongcheemool

0-0

0-0
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Samut Prakan FC vs Kasem Bundit University FC

1-1

1-1
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Sa Kaeo City vs Kamphaengphet FC

1-3

2-7
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Satun United FC vs Songkhla FC


0-1
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Nonthaburi vs Bangkok FC

0-0

2-0
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Marines Eureka FC vs Kohkwang

1-2

2-2
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Chainat United vs Bang Pa-in Ayutthaya

3-1

3-1
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Kanjanapat Group vs Hua Hin City

1-0

1-0
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Surat Thani City vs Nakhon Si United FC


0-1
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Udon United vs Muang Loei United

0-1

0-2
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Prime Bangkok vs Grakcu Sai Mai United

2-1

3-1
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Northern Tak United vs Phitsanulok FC

0-0

0-0
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Pluak Daeng United vs Kabin United FC


3-0
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
Chiangrai Lanna vs Uthai Thani Forest

0-6

0-10
Wed 20, Oct-12:00 - Thailand League Cup
ACDC FC vs Pattaya Discovery

2-2

3-3
Wed 20, Oct-15:00 - Thailand League Cup
Chachoengsao vs Bankhai United

1-0

1-0
Wed 20, Oct-20:45 - UEFA Champions League
Barcelona vs Dynamo Kyiv

1-0

1-0
Wed 20, Oct-20:45 - UEFA Champions League
Red Bull Salzburg vs VfL Wolfsburg

1-1

3-1
Wed 20, Oct-23:00 - UEFA Champions League
Zenit St.Petersburg vs Juventus

0-0

0-1
Wed 20, Oct-23:00 - UEFA Champions League
Manchester United vs Atalanta

0-2

3-2
Wed 20, Oct-23:00 - UEFA Champions League
Lille OSC vs Sevilla

0-0

0-0
Wed 20, Oct-23:00 - UEFA Champions League
Chelsea FC vs Malmo FF

2-0

4-0
Wed 20, Oct-23:00 - UEFA Champions League
SL Benfica vs Bayern Munich

0-0

0-4
Wed 20, Oct-23:00 - UEFA Champions League
Young Boys vs Villarreal

0-2

1-4
Wed 20, Oct-18:30 - UEFA Europa League
Spartak Moscow vs Leicester City

2-1

3-4
Wed 20, Oct-17:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Switzerland Women\'s(U19) vs Northern Ireland Women\'s(U19)

1-1

3-1
Wed 20, Oct-17:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Poland Women\'s(U19) vs Italy Women\'s(U19)

0-2

0-4
Wed 20, Oct-18:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Austria Women\'s(U19) vs Scotland Women\'s(U19)

1-0

1-0
Wed 20, Oct-18:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Georgia Women\'s(U19) vs Romania Women\'s(U19)

1-1

1-2
Wed 20, Oct-19:59 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Denmark Women\'s(U19) vs Turkey Women\'s(U19)

2-0

6-0
Wed 20, Oct-19:59 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
North Macedonia Women\'s(U19) vs Faroe Islands Women\'s(U19)

1-0

3-0
Wed 20, Oct-13:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Israel Women\'s(U19) vs Malta Women\'s(U19)

0-0

1-0
Wed 20, Oct-21:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Netherlands Women\'s(U19) vs Ukraine Women\'s(U19)

1-1

4-1
Wed 20, Oct-14:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Norway Women\'s(U19) vs Azerbaijan Women\'s(U19)

3-0

7-0
Wed 20, Oct-14:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Belarus Women\'s(U19) vs Cyprus Women\'s(U19)

4-0

6-0
Wed 20, Oct-22:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Ireland Women\'s(U19) vs England Women\'s(U19)

0-0

0-1
Wed 20, Oct-15:30 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Greece Women\'s(U19) vs Kazakhstan Women\'s(U19)

3-0

7-0
Wed 20, Oct-15:30 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Lithuania Women\'s(U19) vs Bulgaria Women\'s(U19)

0-2

1-5
Wed 20, Oct-16:00 - UEFA European Women\\\'s U19 Championship
Hungary Women\'s(U19) vs Finland Women\'s(U19)

0-1

0-2
Wed 20, Oct-18:00 - UEFA Youth League U19
Benfica(U19) vs Bayern Munich(U19)

3-0

4-0
Wed 20, Oct-18:00 - UEFA Youth League U19
Maccabi Haifa Shmuel U19 vs VMFD Zalgiris(U19)

1-0

2-0
Wed 20, Oct-18:00 - UEFA Youth League U19
Young Boys(U19) vs Villarreal(U19)

1-1

1-3
Wed 20, Oct-18:30 - UEFA Youth League U19
MSK Zilina(U19) vs PAOK Saloniki(U19)

0-0

2-0
Wed 20, Oct-19:00 - UEFA Youth League U19
Hajduk Split (U19) vs Shkendija(U19)

2-1

3-1
Wed 20, Oct-19:00 - UEFA Youth League U19
Crvena Zvezda(U19) vs St. Patrick\'s(U19)

1-0

2-0
Wed 20, Oct-19:59 - UEFA Youth League U19
Angers SCO U19 vs Miercurea Ciuc U19

0-0

3-0
Wed 20, Oct-21:00 - UEFA Youth League U19
Hammarby U19 vs Glasgow Rangers(U19)

0-0

1-2
Wed 20, Oct-21:00 - UEFA Youth League U19
Empoli(U19) vs Domzale(U19)

1-1

1-1
Wed 20, Oct-15:00 - UEFA Youth League U19
Chelsea(U19) vs Malmo FF(U19)

0-1

4-2
Wed 20, Oct-15:00 - UEFA Youth League U19
Zenit St.Petersburg(U19) vs Juventus(U19)

0-1

0-2
Wed 20, Oct-15:00 - UEFA Youth League U19
FC Minsk(U19) vs BFC Daugavpils U19

1-0

2-0
Wed 20, Oct-15:00 - UEFA Youth League U19
Kairat Almaty(U19) vs APOEL Nicosia(U19)

1-0

1-0
Wed 20, Oct-22:00 - UEFA Youth League U19
Deportivo La Coruna(U19) vs Pogon Szczecin (U19)

3-0

4-0
Wed 20, Oct-15:00 - UEFA Youth League U19
Trabzonspor(U19) vs Zvijezda Bijeljina(U19)

0-0

2-0
Wed 20, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19
Manchester United(U19) vs Atalanta(U19)

3-1

4-2
Wed 20, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19
Barcelona(U19) vs Dynamo Kyiv(U19)

0-0

0-0
Wed 20, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19
Sparta Praha(U19) vs MTK Budapest FC (U19)

1-1

3-3
Wed 20, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19
Lille(U19) vs Sevilla(U19)

0-2

0-3
Wed 20, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19
Red Bull Salzburg(U19) vs Wolfsburg(U19)

1-0

3-0
Wed 20, Oct-19:59 - UEFA-EURO U17 Championship
Romania(U17) vs Russia(U17)

0-1

0-2
Wed 20, Oct-16:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Germany(U17) vs San Marino(U17)

5-0

11-0
Wed 20, Oct-16:15 - Ukraine Persha Liga
Olimpik Donetsk vs VPK-Ahro Shevchenkivka

0-0

1-0
Wed 20, Oct-18:30 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs FC Avanhard Kramatorsk

0-0

0-1
Wed 20, Oct-17:15 - Uruguay Primera Division
CA Rentistas vs Villa Espanola

1-1

3-1
Wed 20, Oct-22:15 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs Liverpool P.

0-1

1-1
Wed 20, Oct-00:15 - Uruguay Segunda Division
CA Juventud de Las Piedras vs Rocha FC

0-0

1-0
Wed 20, Oct-02:45 - Uruguay Segunda Division
CA Villa Teresa vs Club Atletico Cerro

0-1

1-2
Wed 20, Oct-05:15 - Uruguay Segunda Division
Racing Club Montevideo vs Defensor SC

0-0

0-1
Wed 20, Oct-14:30 - Uzbekistan Cup
Olympic FK Tashkent vs Pakhtakor Tashkent

0-0

0-1
Wed 20, Oct-23:00 - Venezuela Segunda Division
Fundacion AIFI vs Real Frontera

1-1

1-1
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.