AD:

Football Results for Sat 14, Aug 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 14, Aug 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


AD: Enjoy a 100% matched deposit bonus of up to 5BTC at Cloudbet. CLICK HERE TO JOIN NOW 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 14, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
HSC\'21 vs Excelsior 31

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
Hollandia vs ACV Assen

1-1

1-5
Sat 14, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
JOS Watergraafsmeer vs Ter Leede

0-2

1-5
Sat 14, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
Ajax Amateurs vs EVV Echt

2-0

2-1
Sat 14, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
Blauw Geel vs FC Lisse

1-2

1-2
Sat 14, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
DEM vs Sparta Nijkerk

1-1

1-1
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Atletico Colegiales vs CA Fenix Pilar

0-0

0-1
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Flandria vs CA San Miguel

1-0

3-0
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Canuelas FC vs Talleres Remdios de Escalada

0-0

1-1
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Argentino de Quilmes vs Villa San Carlos

1-1

1-1
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Sacachispas vs Club Comunicaciones(AR)

4-0

6-0
Sat 14, Aug-19:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Los Andes vs Defensores Unidos

0-0

1-0
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Deportivo Espanol

1-0

1-0
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Argentino de Merlo vs Victoriano Arenas

1-1

2-1
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Berazategui vs Ferrocarril Midland

0-0

1-0
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Leandro N Alem vs CA Atlas

0-0

0-0
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Dock Sud vs Real Pilar

0-0

1-0
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
San Martin Burzaco vs El Porvenir

0-1

0-2
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Ituzaingo vs General Lamadrid

0-0

1-1
Sat 14, Aug-22:15 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Laferrere vs Claypole

1-0

1-0
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Central Norte Salta vs CSyD Juventud Unida Gualeguaychu


2-1
Sat 14, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Chaco For Ever vs Boca Unidos

1-1

2-1
Sat 14, Aug-22:00 - Argentina Women\\\'s Primera A
Deportivo Espanol Women\'s vs Racing Club Women\'s


3-4
Sat 14, Aug-02:00 - Argentine Primera Division
Colon vs Gimnasia La Plata

0-0

1-0
Sat 14, Aug-04:15 - Argentine Primera Division
CA Huracan vs Union Santa Fe

0-0

0-0
Sat 14, Aug-22:45 - Argentine Primera Division
Argentinos Juniors vs CA Banfield

0-0

2-0
Sat 14, Aug-20:30 - Argentine Primera Division
Atletico Tucuman vs Aldosivi

0-1

2-2
Sat 14, Aug-19:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Moron vs Gimnasia Jujuy

1-0

2-0
Sat 14, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Olympia Warriors vs Launceston City

1-3

2-3
Sat 14, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Riverside Olympic vs Glenorchy Knights

0-3

0-3
Sat 14, Aug-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Kingborough Lions

0-0

2-1
Sat 14, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Devonport City Striker vs Clarence Zebras

4-0

7-0
Sat 14, Aug-16:30 - Austria Erste Division
Rapid Wien B vs Kapfenberg Superfund

0-1

0-3
Sat 14, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs Red Bull Salzburg

0-0

0-1
Sat 14, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
TSV Hartberg vs SV Ried

0-1

1-1
Sat 14, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs WSG Swarovski Tirol

1-1

2-2
Sat 14, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga East
Mauerwerk vs SC Neusiedl 1919

1-0

1-2
Sat 14, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga East
Wiener Viktoria vs SV Leobendorf

1-1

4-2
Sat 14, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga East
SV Stripfing vs SC Mannsdorf

1-0

1-1
Sat 14, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
ATSV Stadl Paura vs Bad Gleichenberg

0-4

0-5
Sat 14, Aug-15:30 - Austrian Regionalliga Mitte
Wolfsberger AC Amateure vs SC Gleisdorf

1-0

2-0
Sat 14, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
USV St. Anna vs FC Wels

0-1

4-1
Sat 14, Aug-18:30 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
SV Austria Salzburg vs USK Anif

0-2

0-2
Sat 14, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
Bischofshofen vs SV Wals-Grunau

1-0

3-0
Sat 14, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
FC Pinzgau Saalfelden vs Salzburger AK 1914

2-1

3-2
Sat 14, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
SV Hall vs SV Fugen

2-0

4-0
Sat 14, Aug-15:30 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
FC Wacker Innsbruck Amateure vs Kitzbuhel

2-2

2-2
Sat 14, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
SC Rothis vs VfB Hohenems

2-1

4-2
Sat 14, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
Dornbirner SV vs Admira Dornbirn

1-0

1-0
Sat 14, Aug-14:00 - Bangladesh Premier League
Rahmatgonj MFS vs Mohammedan Dhaka

1-1

1-2
Sat 14, Aug-16:15 - Bangladesh Premier League
Brothers Union vs Abahani Chittagong

1-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs Shakhtyor Petrikov

1-0

4-1
Sat 14, Aug-19:59 - Belarus Pershaya Liga
Dnepr Mogilev vs Krumkachy Minsk

2-2

2-2
Sat 14, Aug-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs Arsenal Dzyarzhynsk

0-1

0-1
Sat 14, Aug-18:30 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs FC Slutsk

0-0

0-1
Sat 14, Aug-20:30 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs Dinamo Brest

1-0

2-0
Sat 14, Aug-16:30 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs Slavia Mozyr

0-1

2-2
Sat 14, Aug-19:00 - Belarus Reserves League
Neman Grodno Reserve vs FC Gomel Reserve

0-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - Belarus Reserves League
Smorgon FC Reserve vs Shakhter Soligorsk Reserves

0-2

0-8
Sat 14, Aug-15:00 - Belarus Reserves League
BATE Borisov Reserves vs FC Minsk Reserve

0-1

1-4
Sat 14, Aug-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Neman Grodno Women\'s vs Vitebsk Women\'s

5-0

7-0
Sat 14, Aug-21:30 - Belgian Cup
KFC Mandel United vs Habay la Neuve

1-0

3-0
Sat 14, Aug-22:00 - Belgian Cup
Bocholter VV vs Oudenaarde

0-1

0-1
Sat 14, Aug-22:00 - Belgian Cup
KFC Wezel vs R.FC Huy

2-0

2-1
Sat 14, Aug-22:00 - Belgian Cup
La Louviere Centre vs Lorraine Arlon

0-0

0-0
Sat 14, Aug-22:00 - Belgian Cup
Rochefort vs Heur Tongeren

0-1

2-1
Sat 14, Aug-22:00 - Belgian Cup
City Pirates Antwerpen vs Onhaye

1-1

1-3
Sat 14, Aug-22:30 - Belgian Cup
Rapid Symphorinois vs FCV Dender EH

0-1

0-2
Sat 14, Aug-19:59 - Belgian Cup
KRC Harelbeke vs Voorwaarts Zwevezele


1-3
Sat 14, Aug-19:59 - Belgian Cup
Hades vs KFC De Kempen


1-0
Sat 14, Aug-21:30 - Belgian Cup
Eendracht Wervik vs FC Lebbeke


0-2
Sat 14, Aug-18:15 - Belgian Jupiler League
St. Gilloise vs Kortrijk

1-0

2-0
Sat 14, Aug-22:45 - Belgian Jupiler League
Genk vs Oud Heverlee Leuven

1-0

4-0
Sat 14, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League
AS Eupen vs St.-Truidense VV

1-0

2-1
Sat 14, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League
RFC Seraing vs KV Oostende

1-0

2-3
Sat 14, Aug-22:45 - Belgium - 2e Klasse
RWD Molenbeek vs Royal Excel Mouscron

2-0

3-1
Sat 14, Aug-22:45 - Belgium - 2e Klasse
RWD Molenbeek vs Excelsior Mouscron

2-0

3-1
Sat 14, Aug-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Independiente Petrolero vs Club Guabira

1-0

2-1
Sat 14, Aug-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Potosi vs Blooming

1-0

3-1
Sat 14, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Always Ready vs Aurora

1-0

2-0
Sat 14, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Tuzla City vs Posusje

2-0

4-1
Sat 14, Aug-22:30 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Camboriu SC vs Cacador/SC


2-0
Sat 14, Aug-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Gremio Women\'s vs Palmeiras SP Women\'s

2-1

2-1
Sat 14, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Goias vs Guarani Futebol Clube

1-0

2-1
Sat 14, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Remo Belem (PA) vs Vasco da Gama(RJ)

2-1

2-1
Sat 14, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Cruzeiro (MG) vs Sampaio Correa (MA)

0-1

1-1
Sat 14, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Confianca (SE)

2-1

4-2
Sat 14, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Centro Sportivo Alagoano vs Coritiba (PR)

2-0

3-0
Sat 14, Aug-22:00 - Brazil Carioca A
Audax Rio RJ vs Friburguense (RJ)

2-0

3-0
Sat 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Gremio Youth vs Corinthians Youth

1-0

2-1
Sat 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Atletico Paranaense Youth vs Fluminense RJ Youth

3-1

3-1
Sat 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Atletico GO Youth vs Bahia Youth

2-1

3-4
Sat 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Chapecoense Youth vs America MG Youth

0-0

2-3
Sat 14, Aug-21:00 - Brazil National Football Tournament U20
Botafogo RJ Youth vs Internacional (RS) Youth

1-1

3-2
Sat 14, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Spartak Varna vs CSKA 1948 Sofia II

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Neftochimik Burgas vs FC Dobrudzha

0-0

1-0
Sat 14, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
FC Sozopol vs Septemvri Simitli

1-0

2-1
Sat 14, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
PFK Montana vs FK Levski 2020 Lom

0-0

2-1
Sat 14, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
Etar Veliko Tarnovo vs Yantra Gabrovo

2-0

3-1
Sat 14, Aug-22:00 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs Tsarsko Selo

0-1

3-1
Sat 14, Aug-19:45 - Bulgaria Premier
Slavia Sofia vs Beroe

1-1

3-2
Sat 14, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Flambeau de l\'Est vs Dynamik

1-0

1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Olympic Star vs Kayanza United

0-0

1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Bumamuru vs Bujumbura City

1-1

3-2
Sat 14, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Les Crocos vs Aigle Noir

0-1

1-2
Sat 14, Aug-23:00 - Canadian Premier League
Atletico Ottawa vs HFX Wanderers

1-1

2-1
Sat 14, Aug-03:00 - Chile Primera Division
Audax Italiano vs Santiago Wanderers

0-0

1-0
Sat 14, Aug-22:00 - Chile Primera Division
La Serena vs Union La Calera

0-1

1-2
Sat 14, Aug-19:30 - Chile Primera Division
CD Antofagasta vs O Higgins

2-0

2-1
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Titanico DE Laviana vs CD La Virgen Del Camino

0-0

0-1
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Racing Rioja CF vs Calahorra

0-1

0-3
Sat 14, Aug-21:30 - Club Friendly
Gimnastica Torrelavega vs SD Laredo

1-0

1-0
Sat 14, Aug-21:30 - Club Friendly
Lazio vs US Sassuolo Calcio

1-1

1-1
Sat 14, Aug-21:30 - Club Friendly
AEK Athens vs Lamia

0-0

1-0
Sat 14, Aug-10:30 - Club Friendly
Darwin Olympic vs Darwin Hearts

6-0

9-0
Sat 14, Aug-21:30 - Club Friendly
Teruel vs Valencia CF Mestalla

0-0

1-1
Sat 14, Aug-11:30 - Club Friendly
1910 Oradea vs Soimii Lipova

1-1

1-1
Sat 14, Aug-17:00 - Club Friendly
Glentoran FC vs Coleraine F.C.

0-0

0-1
Sat 14, Aug-17:00 - Club Friendly
Chesterfield vs Grimsby Town

2-1

2-1
Sat 14, Aug-17:00 - Club Friendly
Lamontville Golden Arrows vs Supersport United

0-0

1-1
Sat 14, Aug-17:00 - Club Friendly
Hammarby Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

1-0

3-3
Sat 14, Aug-17:00 - Club Friendly
SC Heerenveen Women\'s vs SG Essen-Schonebeck Women\'s

1-0

1-2
Sat 14, Aug-12:00 - Club Friendly
UCAM Murcia vs Hercules CF

1-1

2-2
Sat 14, Aug-17:00 - Club Friendly
Moyola Park vs Ballymena United F.C.

0-1

0-1
Sat 14, Aug-12:00 - Club Friendly
Villaverde Boetticher CF vs AD Villaviciosa De Odon

0-0

1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Club Friendly
FC Rosengard Women\'s vs Linkopings FC Women\'s

0-0

2-1
Sat 14, Aug-12:30 - Club Friendly
Murchante vs CD Tudelano

0-2

0-4
Sat 14, Aug-13:00 - Club Friendly
AD Parla vs AD Torrejon CF

0-0

1-2
Sat 14, Aug-13:00 - Club Friendly
Atletico de Madrid Women\'s vs Levante UD Women\'s

1-0

1-2
Sat 14, Aug-13:00 - Club Friendly
CDFC La Calzada vs UD Logrones

0-1

0-2
Sat 14, Aug-13:00 - Club Friendly
UD Llanera vs Sporting de Gijon B

0-1

1-4
Sat 14, Aug-13:30 - Club Friendly
Numancia vs UD Mutilvera

3-0

5-0
Sat 14, Aug-13:30 - Club Friendly
Paredes vs Sp. Espinho

0-1

2-1
Sat 14, Aug-13:30 - Club Friendly
Deportivo La Coruna B vs Arenteiro

0-1

1-1
Sat 14, Aug-22:00 - Club Friendly
UD Almansa vs UD Levante B

0-1

0-3
Sat 14, Aug-22:00 - Club Friendly
L\'Hospitalet vs AE Prat

1-0

1-1
Sat 14, Aug-17:30 - Club Friendly
Werder Bremen Women\'s vs Wolfsburg Women\'s

2-3

3-9
Sat 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Calvo Sotelo Puertollano vs CD Marchamalo

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:00 - Club Friendly
Enosis Neon Paralimni FC vs Anagennisi Deryneia

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:00 - Club Friendly
Paris FC Women\'s vs Stade de Reims Women\'s

0-1

1-2
Sat 14, Aug-22:15 - Club Friendly
Merida AD vs CD Coria

0-0

0-0
Sat 14, Aug-22:30 - Club Friendly
Juventus vs Atalanta

2-1

3-1
Sat 14, Aug-14:30 - Club Friendly
RCD Espanyol Women\'s vs Zaragoza CFF Women\'s

1-0

1-0
Sat 14, Aug-14:30 - Club Friendly
Port Darwin vs Hellenic Athletic

0-0

0-1
Sat 14, Aug-22:30 - Club Friendly
Xerez CD vs Atletico Sanluqueno

0-1

0-1
Sat 14, Aug-22:30 - Club Friendly
Albacete vs CD Castellon

1-0

1-0
Sat 14, Aug-22:30 - Club Friendly
AC Milan vs Panathinaikos

2-0

2-1
Sat 14, Aug-22:30 - Club Friendly
CD Azuaga vs Atletico de Porcuna

2-0

3-0
Sat 14, Aug-19:30 - Club Friendly
Napoli vs Delfino Pescara 1936

2-0

4-0
Sat 14, Aug-19:30 - Club Friendly
Belasica Strumica vs Pehchevo


1-2
Sat 14, Aug-19:30 - Club Friendly
Athletic Bilbao B vs Racing Santander

2-0

2-1
Sat 14, Aug-22:45 - Club Friendly
AS Roma vs Raja Casablanca Atlhletic

2-0

5-0
Sat 14, Aug-19:30 - Club Friendly
FK Ohrid 2004 vs Korab Debar

2-0

4-1
Sat 14, Aug-19:30 - Club Friendly
Kamenica-Sasa vs Sileks

1-1

2-2
Sat 14, Aug-19:30 - Club Friendly
Manchester United Women\'s vs Aston Villa Women\'s

2-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - Club Friendly
Solihull Moors vs Notts County

2-0

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Club Friendly
SSVg Velbert vs SC Westfalia Herne

1-0

1-0
Sat 14, Aug-15:00 - Club Friendly
SfB-Oure vs FC Aarhus Fremad B

2-2

6-3
Sat 14, Aug-18:00 - Club Friendly
Wealdstone FC vs Hungerford Town

3-0

3-1
Sat 14, Aug-18:00 - Club Friendly
Orebro Women\'s vs Djurgardens Women\'s

1-1

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Club Friendly
Oud Heverlee Leuven Women\'s vs ADO Den Haag Women\'s

1-1

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - Club Friendly
Carrick Rangers vs Crusaders FC

2-0

4-1
Sat 14, Aug-18:00 - Club Friendly
Racing de Santander Women\'s vs Deportivo Alaves Women\'s

0-0

0-1
Sat 14, Aug-20:30 - Club Friendly
Inter Milan vs Dynamo Kyiv

2-0

3-0
Sat 14, Aug-20:30 - Club Friendly
Ionikos vs Atromitos Athens

1-1

1-1
Sat 14, Aug-20:30 - Club Friendly
SD Noja vs Barakaldo CF

0-1

0-1
Sat 14, Aug-23:00 - Club Friendly
Real Sociedad Women\'s vs Madrid CFF Women\'s

0-1

2-1
Sat 14, Aug-19:59 - Club Friendly
Ethnikos Achnas vs Doxa Katokopias

3-0

5-2
Sat 14, Aug-16:00 - Club Friendly
SC Freiburg Women\'s vs Basel Women\'s


4-1
Sat 14, Aug-19:59 - Club Friendly
APOEL Nicosia vs Apollon Limassol FC

1-0

2-0
Sat 14, Aug-16:00 - Club Friendly
KAA Gent Ladies Women\'s vs Issy FF Women\'s


1-4
Sat 14, Aug-19:59 - Club Friendly
Asteras Tripolis vs Pas Giannina

1-0

1-0
Sat 14, Aug-19:59 - Club Friendly
Orlando Pirates vs Moroka Swallows

1-2

1-2
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Algeciras vs Al-Arabi Club

3-2

3-2
Sat 14, Aug-19:59 - Club Friendly
Panaitolikos Agrinio vs Apollon Smirnis

0-0

1-0
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Aris Salonica vs Volos NPS

2-2

4-3
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Pontevedra vs Racing Villalbes

1-1

3-1
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
CF Badalona vs UE Cornella

1-0

2-0
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Gimnastica Segoviana vs Unionistas de Salamanca

0-1

1-2
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Pafos FC vs Aris Limassol

1-1

1-1
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Barcelona B vs Gimnastic Tarragona

0-0

0-0
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
St. George\'s vs San Gwann FC

0-1

1-2
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Linense vs CD El Ejido 2012

0-0

2-1
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
UC Ceares vs UD Gijon Industrial

0-1

1-1
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
CE Europa vs Espanyol B

0-0

1-2
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Madrid CF Women\'s vs Cacereno Women\'s

2-0

4-0
Sat 14, Aug-16:30 - Club Friendly
Genk Women\'s vs SBV Excelsior Women\'s

0-1

3-1
Sat 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Fontinhas vs Lusitania Lourosa

0-1

2-1
Sat 14, Aug-04:40 - Colombia Copa Mustang
Deportes Tolima vs Deportivo Pasto

1-0

1-0
Sat 14, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Atletico FC vs Bogota FC

0-1

0-1
Sat 14, Aug-22:00 - Copa Rio
Serrano RJ vs Perolas Negras RJ

1-1

1-2
Sat 14, Aug-22:45 - Coppa Italia
Hellas Verona vs U.S. Catanzaro 1929

3-0

3-0
Sat 14, Aug-19:45 - Coppa Italia
Benevento vs Spal

1-0

1-1
Sat 14, Aug-23:00 - Coppa Italia
Cagliari vs Pisa

3-0

3-1
Sat 14, Aug-19:59 - Coppa Italia
Cittadella vs A.C. Monza

2-1

2-1
Sat 14, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
AD San Carlos vs Jicaral Sercoba

0-0

0-0
Sat 14, Aug-14:00 - Council of East and Central Africa Football Associations Clubs Cup
KMKM vs Azam FC

1-0

1-0
Sat 14, Aug-19:59 - Council of East and Central Africa Football Associations Clubs Cup
Express FC vs Big Bullets FC

1-0

1-0
Sat 14, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division
Hajduk Split vs Slaven Belupo Koprivnica

1-0

2-0
Sat 14, Aug-20:55 - Croatia - 1. Division
NK Lokomotiva Zagreb vs Istra 1961

3-0

4-0
Sat 14, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
HNK Cibalia vs NK Opatija

1-2

2-2
Sat 14, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
Bijelo Brdo vs Dinamo Zagreb B

2-0

2-1
Sat 14, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Dugopolje vs NK Jarun

0-0

0-2
Sat 14, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs NK Solin

1-0

1-1
Sat 14, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Dubrava Tim Kabel vs Rudes

1-1

2-2
Sat 14, Aug-19:30 - Croatia U19
NK Lokomotiva Zagreb U19 vs NK Rijeka (U19)

1-1

2-1
Sat 14, Aug-19:59 - Croatia U19
Rudes U19 vs Istra 1961 (U19)

1-0

1-1
Sat 14, Aug-21:00 - Croatia U19
Dinamo Zagreb (U19) vs NK Croatia Sesvete(U19)

3-1

3-1
Sat 14, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Vyskov vs FK MAS Taborsko

0-0

0-1
Sat 14, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Dukla Praha vs Chrudim

3-1

4-1
Sat 14, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK Pribram vs SK Slovan Varnsdorf

1-1

2-2
Sat 14, Aug-17:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Jiskra Domazlice vs Slavia Prague B

2-0

4-0
Sat 14, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Banik Sokolov vs Povltava FA

0-0

0-4
Sat 14, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Loko Vltavin vs SK Rakovnik

4-0

5-2
Sat 14, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Benesov vs FK Slavoj Vysehrad

1-1

2-3
Sat 14, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Liberec B vs FC Bohemians 1905 B

1-0

3-0
Sat 14, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Prepere vs Dukla Praha B

2-0

4-1
Sat 14, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Jiskra Usti nad Orlici vs Mlada Boleslav B

2-1

3-3
Sat 14, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Velvary vs Jablonec B

0-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs Slavia Praha

0-1

0-2
Sat 14, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs FC Fastav Zlin

1-0

2-3
Sat 14, Aug-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Sigma Olomouc vs SK Dynamo Ceske Budejovice

0-2

3-3
Sat 14, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Bohemians 1905 vs Sparta Prague

1-0

1-1
Sat 14, Aug-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Pardubice Women\'s vs Slavia Praha Women\'s

0-2

0-8
Sat 14, Aug-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slovan Liberec Women\'s vs FC Viktoria Plzen Women\'s

1-1

1-2
Sat 14, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Frydek-Mistek vs Synot Slovacko II

1-0

1-1
Sat 14, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Velke Mezirici vs Slovan Rosice

0-0

0-1
Sat 14, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hanacka Slavia Kromeriz vs Banik Ostrava B

1-0

4-1
Sat 14, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vrchovina vs Vratimov

0-1

1-1
Sat 14, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Hlucin

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Blansko vs Dolni Benesov

1-0

3-1
Sat 14, Aug-12:00 - Czech Republic U19 League
Banik Ostrava(U19) vs Viktoria Plzen U19

0-1

0-1
Sat 14, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Ceske Budejovice(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

0-1

1-3
Sat 14, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Hradec Kralove(U19) vs Brno(U19)

2-1

2-1
Sat 14, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
MFK Karvina(U19) vs Synot Slovacko(U19)

1-0

1-1
Sat 14, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Meteor Praha(U19) vs Sparta Praha(U19)

0-2

2-5
Sat 14, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League
Opava (U19) vs Mlada Boleslav(U19)

0-1

1-4
Sat 14, Aug-16:15 - Czech Republic U19 League
Zlin(U19) vs Slavia Praha(U19)

1-2

2-4
Sat 14, Aug-17:00 - Denmark Danmarksserien
Slagelse B&I vs Karlslunde

1-1

1-2
Sat 14, Aug-15:00 - Denmark Danmarksserien
Dalum vs VSK Aarhus

1-0

2-0
Sat 14, Aug-15:30 - Denmark Danmarksserien
KFUM Roskilde vs Herleving Sinaai

1-0

3-0
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark Danmarksserien
BK Frem vs IF Lyseng

2-0

4-1
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark Danmarksserien
FC Roskilde vs Naesby BK

2-0

4-0
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark Danmarksserien
Young Boys Football Development vs Vanlose IF

0-1

0-1
Sat 14, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Fremad Amager vs Jammerbugt

1-1

1-2
Sat 14, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Nykobing FC vs HB Koge

1-0

3-1
Sat 14, Aug-15:00 - Denmark - 1. Division
Hobro I.K. vs Lyngby

1-2

1-4
Sat 14, Aug-15:45 - Denmark - 2. Division Groupe A
FA 2000 vs Middelfart

1-0

2-0
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FC Aarhus Fremad vs B93 Copenhagen

1-3

2-4
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Brabrand IF vs Hillerod Fodbold

0-0

0-1
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Thisted FC vs AB Gladsaxe

1-2

1-6
Sat 14, Aug-16:30 - Denmark - 2. Division Groupe A
Hellerup IK vs Skive IK

1-0

1-0
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Aalborg BK Women\'s vs Brondby Women\'s

1-1

1-2
Sat 14, Aug-15:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Vildbjerg SF Women\'s vs Sundby BK Women\'s

1-1

1-1
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Varde_IF Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

0-1

2-1
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Odense Women\'s vs Naesby BK Woman\'s

1-0

2-0
Sat 14, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Herlufsholm GF Women\'s

1-1

2-1
Sat 14, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs Aalborg BK(U17)

0-1

1-3
Sat 14, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Midtjylland(U17)


1-2
Sat 14, Aug-17:45 - Denmark Youth U17
Aarhus AGF(U17) vs Silkeborg IF(U17)

0-2

0-2
Sat 14, Aug-15:00 - Denmark Youth U17
Vejle(U17) vs Odense BK (U17)

1-1

3-2
Sat 14, Aug-13:00 - Denmark Youth U19
Horsens(U19) vs Esbjerg FB(U19)

1-0

1-0
Sat 14, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Lyngby(U19) vs Aalborg BK(U19)

2-0

6-1
Sat 14, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Randers Freja(U19) vs Midtjylland(U19)


2-2
Sat 14, Aug-15:30 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Silkeborg IF(U19)

0-2

0-4
Sat 14, Aug-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Universidad Catolica Quito

1-1

1-1
Sat 14, Aug-23:00 - Egypt Premier League
Al Ahly SC vs Enppi

2-0

2-0
Sat 14, Aug-21:00 - Egypt Premier League
El Ismaily vs Zamalek

0-0

0-2
Sat 14, Aug-21:00 - Egypt Premier League
Ceramica Cleopatra FC vs Ghazl El Mahallah

0-0

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Ebbsfleet United vs Tonbridge Angels

4-0

5-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Slough Town vs Chelmsford City

0-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Bath City vs Billericay Town

1-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Hampton & Richmond

0-3

0-5
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Havant & Waterlooville FC vs Welling United

2-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Braintree Town vs Oxford City

0-0

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
St Albans City vs Dartford

0-1

1-3
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dulwich Hamlet vs Chippenham Town

1-0

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Maidstone United vs Hemel Hempstead Town

0-1

4-2
Sat 14, Aug-18:00 - England Conference South Division
Concord Rangers vs Dorking Wanderers

0-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Sheffield Wed vs Doncaster Rovers

0-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Milton Keynes Dons vs Sunderland

0-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Wigan Athletic vs Rotherham United

0-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Oxford United vs Charlton Athletic

2-1

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Plymouth Argyle vs Gillingham

0-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Cheltenham Town vs Wycombe Wanderers

1-1

1-3
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Portsmouth vs Crewe Alexandra

0-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Accrington Stanley vs Cambridge United

2-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Lincoln City vs Fleetwood Town

0-1

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Morecambe vs Shrewsbury Town

2-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Ipswich

1-1

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Bolton Wanderers

1-2

3-3
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Mansfield Town vs Newport County

2-1

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Rochdale vs Scunthorpe United

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Walsall vs Forest Green Rovers

0-3

1-3
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Bradford City AFC vs Oldham Athletic AFC

1-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Leyton Orient vs Exeter City

2-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Port Vale vs Tranmere Rovers

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Colchester United vs Northampton Town

0-1

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Swindon vs Carlisle

1-2

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Bristol Rovers vs Stevenage FC

0-0

0-2
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Barrow vs Hartlepool United FC

1-1

3-2
Sat 14, Aug-18:00 - England League Two
Salford City F.C. vs Sutton United

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Whitby Town

0-1

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Stafford Rangers vs Morpeth Town

1-0

3-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Hyde United vs Atherton Collieries

0-0

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Gainsborough Trinity vs Witton Albion

1-1

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Warrington Town FC vs FC United of Manchester

1-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Ashton United vs Matlock Town

2-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Radcliffe Borough vs Grantham Town

0-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Buxton FC vs Bamber Bridge

2-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Nantwich Town vs Stalybridge Celtic

2-1

3-2
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
South Shields vs Mickleover Sports

1-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Basford United F.C. vs Scarborough Athletic

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Cheshunt vs East Thurrock United

2-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Folkestone Invicta vs Worthing

0-0

3-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Cray Wanderers vs Lewes

2-1

3-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bognor Regis Town vs Bishop\'s Stortford

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Carshalton Athletic FC vs Enfield Town

2-1

2-4
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Kingstonian vs Haringey Borough

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Potters Bar Town vs Corinthian Casuals

0-0

3-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Margate

0-1

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Horsham vs AFC Hornchurch

0-2

0-2
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bowers & Pitsea vs Leatherhead

1-2

2-3
Sat 14, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Brightlingsea Regent vs Merstham

0-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Stratford Town

1-1

3-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Hednesford Town vs Needham Market

1-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Nuneaton Borough vs Biggleswade Town

1-1

3-3
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Bromsgrove Sporting vs Leiston FC

0-3

0-4
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Redditch United vs Hitchin Town

1-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Banbury United vs Stourbridge

0-1

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Lowestoft Town vs Barwell

0-1

0-3
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Alvechurch

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Royston Town vs Tamworth

0-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Peterborough Sports vs Rushall Olympic

0-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Dorchester Town vs Beaconsfield Town F.C.

1-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Salisbury City

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Harrow Borough vs Yate Town

0-0

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Truro City vs Hendon

0-1

0-4
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Wimborne Town vs Taunton Town

1-2

1-4
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Gosport Borough vs Poole Town

2-1

4-3
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Hartley Wintney

1-1

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Kings Langley vs Weston Super Mare

0-0

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Farnborough Town vs Walton Casuals

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Chesham United

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hayes &Yeading vs Swindon Supermarine

1-0

3-0
Sat 14, Aug-18:15 - England The Championship
Millwall vs Blackburn Rovers

0-0

1-1
Sat 14, Aug-15:30 - England The Championship
Peterborough United vs Derby County

0-0

2-1
Sat 14, Aug-23:00 - England The Championship
Swansea City vs Sheffield United

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
West Bromwich(WBA) vs Luton Town

2-0

3-2
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
Nottingham Forest vs AFC Bournemouth

0-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
Middlesbrough vs Bristol City

1-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
Reading vs Preston North End

1-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
Hull City vs Queens Park Rangers

0-1

0-3
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
Blackpool vs Cardiff City

0-0

0-2
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
Huddersfield Town vs Fulham

1-3

1-5
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
Birmingham vs Stoke City

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - England The Championship
Barnsley vs Coventry

1-0

1-0
Sat 14, Aug-15:30 - English Premier League
Manchester United vs Leeds United

1-0

5-1
Sat 14, Aug-20:30 - English Premier League
Norwich City vs Liverpool

0-1

0-3
Sat 14, Aug-18:00 - English Premier League
Watford vs Aston Villa

2-0

3-2
Sat 14, Aug-18:00 - English Premier League
Leicester City vs Wolverhampton Wanderers

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - English Premier League
Chelsea FC vs Crystal Palace

2-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - English Premier League
Burnley vs Brighton & Hove Albion

1-0

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - English Premier League
Everton vs Southampton

0-1

3-1
Sat 14, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tallinna FC Levadia II vs Tartu JK Tammeka B

2-0

3-0
Sat 14, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Paide Linnameeskond B vs Maardu Linnameeskond

2-1

2-5
Sat 14, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
JK Tallinna Kalev II vs Ida-Virumaa FC Alliance

2-0

4-1
Sat 14, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Tallinna JK Legion vs Trans Narva

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
FC Kuressaare vs FC Flora Tallinn

0-0

1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Lootos Polva Women\'s vs Ajax Tallinna Women\'s

2-0

2-0
Sat 14, Aug-17:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs Tammeka Tartu Women\'s

1-1

2-1
Sat 14, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Suure Jaani United Women\'s vs Parnu JK Women\'s

1-2

1-4
Sat 14, Aug-19:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Toftir B68 vs IF Fuglafjordur

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:00 - Faroe Islands Formuladeildin
TB/FCS/Royn vs B36 Torshavn

1-2

1-2
Sat 14, Aug-21:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs Vikingur Gota

0-0

0-2
Sat 14, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Honka Women\'s vs TiPS Women\'s

0-1

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Aland Women\'s vs HJK Helsinki Women\'s

1-1

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
NJS Nurmijarvi vs Mypa

3-0

6-0
Sat 14, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahden Reipas vs PK Keski Uusimaa(PKKU)

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
SalPa Salo vs FC Jazz Pori

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
TPV Tampere vs Honka Akatemia

0-0

0-0
Sat 14, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
KaaPo Kaarina vs HJS Akatemia

0-1

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs OLS Oulu

2-0

3-1
Sat 14, Aug-13:00 - Finland Junior League
VJS Vantaa Youth vs Inter Turku Am

0-2

2-6
Sat 14, Aug-19:00 - Finland Junior League
HJS Youth vs KaaPo Kaarina Youth


3-0
Sat 14, Aug-19:15 - Finland Junior League
Honka Am vs Gnistan Youth

0-0

0-2
Sat 14, Aug-15:30 - Finland Junior League
TPS Turku Youth vs Atlantis Youth

0-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
AC Oulu vs Inter Turku

1-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
RoPS Rovaniemi vs Klubi 04

1-1

4-1
Sat 14, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
PK-35 Vantaa vs VPS Vaasa

1-0

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
JIPPO vs KPV Kokkola

0-1

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
Ekenas IF vs Gnistan

2-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
MuSa vs Turun Palloseura

0-2

0-2
Sat 14, Aug-17:00 - France Ligue 2
Toulouse vs Bastia

1-0

1-0
Sat 14, Aug-21:00 - France Ligue 2
FC Sochaux-Montbeliard vs USL Dunkerque

1-0

1-0
Sat 14, Aug-21:00 - France Ligue 2
Nancy vs Valenciennes FC

0-0

0-1
Sat 14, Aug-21:00 - France Ligue 2
Guingamp vs Amiens SC

0-1

0-2
Sat 14, Aug-21:00 - France Ligue 2
Chamois Niortais vs Grenoble Foot 38

1-0

1-0
Sat 14, Aug-21:00 - France Ligue 2
Quevilly Rouen vs Dijon

1-0

2-1
Sat 14, Aug-21:00 - France Ligue 2
Nimes vs Pau FC

0-0

0-0
Sat 14, Aug-21:00 - France Ligue 2
Rodez AF vs Le Havre

0-0

0-0
Sat 14, Aug-17:30 - French Championnat Amateur Group A
Caen B vs Vannes OC

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
FC Rouen vs Poissy AS

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Saint Malo vs Blois F.41

0-1

1-2
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Plabennec vs St Pryve St Hilaire

0-0

1-3
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Romorantin vs FC Chartres

0-1

2-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Vitre vs Guingamp B

0-1

0-4
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Versailles 78 vs Lorient B

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Granville vs Voltigeurs Chateaubriant

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group B
L\'Entente SSG vs Paris 13 Atletico

0-0

0-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Beauvais vs Fleury Merogis U.S.

0-1

1-2
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Sainte Genevieve Sports vs Stade Reims II

0-2

0-3
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Epinal vs Haguenau

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Metz B vs Saint Quentin

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
ASM Belfort vs Auxerre B

2-0

2-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
SC Schiltigheim vs Bobigny A.C.

0-0

2-2
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
ST Maur Lusitanos vs Lens B

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Toulon vs Hyeres

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Lyon Duchere vs Louhans-Cuiseaux

0-1

1-3
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Saint-Priest vs Olymplque de Marseille B

0-0

4-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Martigues vs Lyonnais B

1-0

1-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Frejus Saint-Raphael vs Jura Sud Foot

0-1

1-2
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Monaco B vs RC Grasse

0-1

0-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Monts d\'Or Azergues vs Aubagne

0-0

3-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
GFA Rumilly Vallieres vs Marignane Gignac

0-1

1-1
Sat 14, Aug-20:30 - French Championnat Amateur Group D
Stade Montois vs Angouleme CFC

0-1

0-2
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Les Herbiers vs Andrezieux

1-0

1-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Montpellier B vs Chamalieres FC

0-0

1-2
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
FC Bergerac vs Moulins Yzeure

0-1

0-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Avenir Sportif Beziers vs Trelissac

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Bourges 18 vs Canet Roussillon

1-0

1-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Le Puy Foot 43 Auvergne vs FC Nantes B

1-0

1-1
Sat 14, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Angers II vs Colomiers

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs OGC Nice

0-3

0-4
Sat 14, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs Strasbourg

3-0

4-2
Sat 14, Aug-16:00 - German 3. Liga
Munchen 1860 vs Turkgucu Ataspor Munchen

0-0

1-1
Sat 14, Aug-16:00 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs SV Wehen Wiesbaden

0-0

0-1
Sat 14, Aug-16:00 - German 3. Liga
Saarbrucken vs MSV Duisburg

2-0

2-0
Sat 14, Aug-16:00 - German 3. Liga
SC Verl vs Viktoria Koln

2-1

3-1
Sat 14, Aug-16:00 - German 3. Liga
Havelse vs 1. FC Magdeburg

0-1

1-3
Sat 14, Aug-16:00 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs SV Meppen

1-0

1-1
Sat 14, Aug-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Union Berlin (U17) vs Hannover 96(U17)

0-1

0-1
Sat 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Holstein Kiel(U17) vs Hertha BSC Berlin(U17)

0-0

0-1
Sat 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs FC Erzgebirge Aue(U17)

2-0

2-0
Sat 14, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Carl Zeiss Jena(U17) vs FC Viktoria 1889 Berlin(U17)

0-0

0-2
Sat 14, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hallescher FC(U17) vs Dynamo Dresden(U17)

0-3

0-4
Sat 14, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs SV Darmstadt U17

2-0

4-1
Sat 14, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FSV Mainz 05(U17) vs Greuther Furth(U17)

1-2

2-2
Sat 14, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SpVgg Unterhaching U17 vs Augsburg(U17)

4-1

4-2
Sat 14, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Wehen Wiesbaden(U17) vs SC Freiburg (U17)

0-0

0-2
Sat 14, Aug-17:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs VfL Bochum

1-0

1-0
Sat 14, Aug-17:30 - German Bundesliga
VfB Stuttgart vs Greuther Furth

2-0

5-1
Sat 14, Aug-17:30 - German Bundesliga
Arminia Bielefeld vs SC Freiburg

0-0

0-0
Sat 14, Aug-17:30 - German Bundesliga
1. FC Union Berlin vs Bayer Leverkusen

1-1

1-1
Sat 14, Aug-17:30 - German Bundesliga
Augsburg vs Hoffenheim

0-1

0-4
Sat 14, Aug-20:30 - German Bundesliga
Borussia Dortmund vs Eintracht Frankfurt

3-1

5-2
Sat 14, Aug-22:30 - German Bundesliga 2
Dynamo Dresden vs Hannover 96

0-0

2-0
Sat 14, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
FC Nurnberg vs Fortuna Dusseldorf

0-0

2-0
Sat 14, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
Holstein Kiel vs SSV Jahn Regensburg

0-2

0-3
Sat 14, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
SV Sandhausen vs Karlsruher SC

0-0

0-0
Sat 14, Aug-12:30 - German Junioren Bundesliga Nord
Union Berlin(U19) vs FC Viktoria 1889 Berlin(U19)

0-0

0-0
Sat 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hamburger(U19) vs RB Leipzig(U19)

0-1

0-3
Sat 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hannover 96 (U19) vs Dynamo Dresden(U19)

0-0

1-0
Sat 14, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Energie Cottbus (U19) vs Chemnitzer(U19)

1-0

2-0
Sat 14, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
St. Pauli(U19) vs Holstein Kiel(U19)

2-3

3-6
Sat 14, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hansa Rostock(U19) vs Eimsbutteler TV(U19)

0-1

0-1
Sat 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Bayern Munich(U19) vs SC Freiburg(U19)

0-0

4-1
Sat 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Saarbrucken(U19) vs 1. FC Heidenheim(U19)

0-2

1-2
Sat 14, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs Kickers Offenbach U19

2-0

3-1
Sat 14, Aug-14:45 - German Junioren Bundesliga Sud
VfB Stuttgart U19 vs SV Darmstadt U19

2-0

3-0
Sat 14, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Greuther Furth(U19) vs FC Astoria Walldorf(U19)

1-1

1-1
Sat 14, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Hoffenheim(U19) vs FC Kaiserslautern (U19)

2-1

6-2
Sat 14, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfB Eichstatt vs SpVgg Unterhaching

1-1

1-2
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg B vs Viktoria Aschaffenburg

0-1

3-1
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Aubstadt vs TSV Rain Am Lech

3-0

4-0
Sat 14, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs VfB Auerbach

2-0

5-0
Sat 14, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs FSV Union Furstenwalde

0-2

3-3
Sat 14, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Lichtenberg 47 vs Hertha BSC Berlin Am

0-0

0-0
Sat 14, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs Hannover 96 Am

0-2

0-5
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs FC 08 Homburg

0-0

1-0
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs VfR Aalen

0-1

3-1
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FK Pirmasens vs Bahlinger SC

0-0

0-0
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
KSV Hessen Kassel vs TSV Steinbach Haiger

0-1

1-1
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs FC Giessen

0-0

0-1
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Schott Mainz vs TSG Balingen

0-0

0-0
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TuS Rot Weiss Koblenz vs VfB Stuttgart II

0-1

0-3
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Oberhausen vs KFC Uerdingen 05

4-0

6-0
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs SV Rodinghausen

2-0

2-0
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Bonner SC vs RW Essen

0-1

0-3
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
VFB Homberg vs Monchengladbach B

0-0

0-2
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Koln vs Wegberg-Beeck

1-0

2-0
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs Sportfreunde Lotte

0-1

2-1
Sat 14, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs Rot Weiss Ahlen

2-2

3-2
Sat 14, Aug-16:25 - Germany - Regionalliga West
Preuben Munster vs TSV Alemannia Aachen

1-1

2-1
Sat 14, Aug-17:00 - Germany OberLiga
SV Vatan Spor Aschaffenburg vs ATSV Erlangen

1-1

1-2
Sat 14, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Neckarsulmer Sport-Union vs TSV Ilshofen 1862

1-0

4-1
Sat 14, Aug-19:59 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs Deportivo Achuapa

0-0

2-0
Sat 14, Aug-19:59 - Guatemala Liga Nacional
Santa Lucia Cotzumalguapa vs CSD Xelaju MC

0-0

1-1
Sat 14, Aug-18:30 - Holland Eredivisie
RKC Waalwijk vs AZ Alkmaar

1-0

1-0
Sat 14, Aug-22:00 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs FC Twente Enschede

0-1

2-1
Sat 14, Aug-23:00 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs N.E.C. Nijmegen

5-0

5-0
Sat 14, Aug-20:45 - Holland Eredivisie
Heracles Almelo vs PSV Eindhoven

0-1

0-2
Sat 14, Aug-22:30 - Hungary NB1
Gyirmot SE vs MOL Fehervar FC

0-1

1-1
Sat 14, Aug-20:15 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Mezokovesd-Zsory

2-1

4-1
Sat 14, Aug-18:00 - Hungary NB1
Paksi SE vs Debreceni VSC

1-2

3-3
Sat 14, Aug-13:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Diosgyori VTK Women\'s vs Soroksar Woman\'s

1-0

2-1
Sat 14, Aug-17:00 - Iceland Division 1
Vestri vs Fram Reykjavik

0-0

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - Iceland Division 1
Fjolnir vs UMF Afturelding

2-0

3-0
Sat 14, Aug-19:59 - Iceland Division 1
Thor Akureyri vs Vikingur Olafsvik

0-1

0-2
Sat 14, Aug-19:59 - Iceland Division 1
Kordrengir vs IBV Vestmannaeyjar

0-0

0-1
Sat 14, Aug-17:00 - Iceland Division 2
Volsungur Husavik vs Reynir Sandgerdi

2-0

4-1
Sat 14, Aug-17:30 - Iceland Division 2
Kari Akranes vs Leiknir F

2-1

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Iceland Division 2
UMF Njardvik vs Fjardabyggd

3-0

5-0
Sat 14, Aug-19:59 - Iceland Division 2
Throttur Vogar vs KF Fjallabyggdar

1-0

2-1
Sat 14, Aug-16:00 - Iceland Division 2
KV Vesturbaeja vs IR Reykjavik

0-0

0-2
Sat 14, Aug-19:59 - Iceland Division 2
Magni Grenivik vs Haukar

0-0

2-0
Sat 14, Aug-22:00 - Iceland Ladies Division 1
Vikingur Reykjavik Women\'s vs Augnablik Women\'s

1-1

2-1
Sat 14, Aug-22:30 - Ireland Premier League
Longford Town vs Finn Harps

0-2

0-3
Sat 14, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Bnei Sakhnin FC vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

2-0

2-3
Sat 14, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Hadera vs Hapoel Nof HaGalil

1-1

3-2
Sat 14, Aug-22:45 - Israel Ligat Leumit Toto Cup
Hapoel Petah Tikva vs Hapoel Afula

0-1

0-1
Sat 14, Aug-19:30 - Israel Ligat Leumit Toto Cup
Kafr Qasim vs Sektzia Nes Tziona

0-1

0-3
Sat 14, Aug-21:00 - Jamaica Premier League
Molynes United vs Cavalier FC

0-0

1-3
Sat 14, Aug-23:30 - Jamaica Premier League
Mount Pleasant vs Waterhouse FC

0-0

0-2
Sat 14, Aug-09:30 - Japan Football League
TIAMO Hirakata vs Bandits Iwaki

2-0

2-1
Sat 14, Aug-09:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs FC Tokyo

1-2

3-2
Sat 14, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Yokohama FC

0-0

0-0
Sat 14, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Sagan Tosu

1-1

2-1
Sat 14, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Kawasaki Frontale

0-0

0-0
Sat 14, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Albirex Niigata

0-0

0-0
Sat 14, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
SC Sagamihara vs Ventforet Kofu

1-1

2-1
Sat 14, Aug-13:30 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Mito Hollyhock

0-0

0-1
Sat 14, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Jubilo Iwata vs Tokyo Verdy

1-1

2-1
Sat 14, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Blaublitz Akita

1-0

1-1
Sat 14, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Fagiano Okayama

0-0

1-1
Sat 14, Aug-21:30 - Jordan Cup
Al Jazeera Amman vs Manshia Bani Hassan

0-0

2-0
Sat 14, Aug-21:30 - Jordan Cup
Al-Jalil vs AL-Karmel

1-0

1-0
Sat 14, Aug-19:00 - Jordan Cup
Al Salt vs Al Husun

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:00 - Jordan Cup
Al Aqaba SC vs Kufer Soom

1-0

2-1
Sat 14, Aug-17:00 - Kazakhstan Cup
FC Shakhtyor Karagandy vs Ordabasy

3-0

3-2
Sat 14, Aug-19:00 - Kazakhstan Cup
Kaisar Kyzylorda vs FC Akzhayik

2-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - Kazakhstan Cup
Taraz vs Maktaaral Jetisay

1-0

1-1
Sat 14, Aug-16:00 - Kazakhstan Cup
FC Zhetysu Taldykorgan vs Turan Turkistan

0-0

1-0
Sat 14, Aug-14:00 - Kenya Premier League
Nairobi City Stars vs Posta Rangers

1-1

2-2
Sat 14, Aug-14:00 - Kenya Premier League
Wazito FC vs Sofapaka Nairobi FC

0-0

0-3
Sat 14, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Bandari FC vs Mathare United FC

2-0

3-0
Sat 14, Aug-16:15 - Kenya Premier League
Gor Mahia vs Bidco United

1-0

1-1
Sat 14, Aug-14:00 - Korea K3 League
Gimhae City FC vs Cheonan City FC

0-3

1-5
Sat 14, Aug-14:00 - Korea K3 League
FC Mokpo vs Daejeon Korail

0-0

1-0
Sat 14, Aug-14:00 - Korea K3 League
Ulsan Citizen vs Cheongju Jikji FC

0-0

0-0
Sat 14, Aug-11:00 - Korea K4 League
Pyeongchang FC vs Yangpyeong

1-2

3-2
Sat 14, Aug-11:00 - Korea K4 League
Seoul Jungnang FC vs Goyang Citizen

1-0

1-1
Sat 14, Aug-12:00 - Korea K4 League
Chuncheon Citizen vs Yeoju FC

2-0

3-1
Sat 14, Aug-14:00 - Korea K4 League
Jinju Citizen FC vs Siheung Citizen

2-0

2-2
Sat 14, Aug-14:00 - Korea K4 League
Namdong FC vs Pocheon Citizen FC

0-1

0-1
Sat 14, Aug-13:00 - Korea League 1
Gangwon FC vs Daegu FC

0-0

2-0
Sat 14, Aug-14:30 - Korea League 1
Jeju United FC vs Ulsan Hyundai FC

1-1

2-2
Sat 14, Aug-15:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Seongnam FC

0-1

1-2
Sat 14, Aug-14:00 - Korea League 2
Jeonnam Dragons vs FC Anyang

0-2

1-2
Sat 14, Aug-15:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs Bucheon FC 1995

0-1

1-2
Sat 14, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs Grobina

0-1

1-2
Sat 14, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Albatroz vs FK Auda Riga

0-0

0-0
Sat 14, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Saldus SS/Leevon vs Super Nova

1-1

2-3
Sat 14, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
Tukums-2000 vs FK Smiltene BJSS

0-0

2-0
Sat 14, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division
JDFS Alberts vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri

0-1

1-3
Sat 14, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
Neptuna Klaipeda vs Babrungas

0-1

0-2
Sat 14, Aug-15:45 - Lithuania - 2. Division
Kauno Zalgiris II vs Minija Kretinga

0-0

0-0
Sat 14, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
Kazlu Ruda FK Silas vs FK Jonava

2-3

2-3
Sat 14, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
Vilnius BFA vs FK Panevezys II

0-1

2-4
Sat 14, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs FC Differdange 03

0-1

0-3
Sat 14, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
FC Wiltz 71 vs Jeunesse Esch

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
Progres Niederkorn vs F91 Dudelange

1-2

2-2
Sat 14, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
Hamm RM Benfica FC vs Hostert

0-3

0-6
Sat 14, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs US Mondorf-les-Bains

0-1

0-1
Sat 14, Aug-21:00 - Luxembourg National Division
Rodange 91 vs Racing Union Luxemburg

0-0

0-1
Sat 14, Aug-22:00 - Malta Premier League
Floriana F.C. vs Santa Lucia

0-1

2-2
Sat 14, Aug-22:00 - Malta Premier League
Mosta FC vs Birkirkara FC

0-0

0-3
Sat 14, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Puebla vs Tigres UANL

1-0

1-1
Sat 14, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
FC Juarez vs Club Tijuana

1-1

1-1
Sat 14, Aug-02:00 - Mexico Primera Divison A
Raya2 Expansion vs Club Chivas Tapatio

1-0

2-0
Sat 14, Aug-02:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Queretaro FC Women\'s vs Club Leon Women\'s

1-0

1-1
Sat 14, Aug-05:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Mazatlan FC Women\'s vs CF Monterrey Women\'s

0-2

0-3
Sat 14, Aug-21:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Deportivo Toluca Women\'s vs FC Juarez Women\'s

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Real Succes vs FC Sucleia

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Sheriff Tiraspol B vs FCM Ungheni

0-0

4-0
Sat 14, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Speranta Drochia vs Victoria Bardar

0-2

0-2
Sat 14, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Spartanii Selemet vs Sporting Trestieni

2-0

5-1
Sat 14, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto Tiraspol vs Petrocub HIncesti

0-1

0-2
Sat 14, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
Zimbru Chisinau vs CSF Baliti

1-2

2-3
Sat 14, Aug-14:00 - Mongolia Premier League
BCH Lions vs Deren

0-0

0-2
Sat 14, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Zeta vs FK Mornar

0-1

0-1
Sat 14, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Podgorica

1-0

2-1
Sat 14, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Iskra Danilovgrad vs Decic Tuzi

0-0

0-1
Sat 14, Aug-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Jezero Plav vs OFK Petrovac

1-0

1-2
Sat 14, Aug-18:30 - National League North
Chorley vs Brackley Town

0-0

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - National League North
Boston United vs Spennymoor Town

0-0

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - National League North
Hereford vs Farsley Celtic

0-0

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - National League North
York City vs Kidderminster

0-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - National League North
Southport FC vs Gloucester City

1-2

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - National League North
Kettering Town vs Bradford Park Avenue

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - National League North
Blyth Spartans vs Alfreton Town

0-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - National League North
Guiseley vs AFC Fylde

1-1

2-4
Sat 14, Aug-07:00 - New Zealand Central Leagues
Waterside Karori vs Lower Hutt City

1-3

4-4
Sat 14, Aug-07:00 - New Zealand Central Leagues
Petone FC vs Wainuiomata

3-1

4-2
Sat 14, Aug-07:45 - New Zealand Central Leagues
Wellington Olympic vs Miramar rangers AFC

0-0

1-0
Sat 14, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
North Shore United vs Auckland United

0-1

1-1
Sat 14, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Birkenhead United vs Auckland City

3-2

4-3
Sat 14, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Melville United vs Eastern Suburbs Auckland

0-0

0-1
Sat 14, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Hamilton Wanderers II vs Northern Rovers

1-1

4-3
Sat 14, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
West Coast Rangers vs Manukau United

0-1

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ards FC vs Harland & Wolff Welders

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Dergview FC

1-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Newry City vs Institute FC

4-0

5-1
Sat 14, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Annagh United vs Ballyclare Comrades

4-0

5-1
Sat 14, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Knockbreda

2-3

3-4
Sat 14, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Queen\'s University Belfast vs Ballinamallard United

0-1

0-2
Sat 14, Aug-21:30 - Norway 2 Division A
IL Hodd vs IF Floya

0-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Moss vs Kongsvinger

0-3

0-4
Sat 14, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Fram Larvik vs Sotra SK

0-0

3-1
Sat 14, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Nardo FK vs Notodden FK

0-0

0-2
Sat 14, Aug-14:00 - Norway 2 Division B
FK Arendal vs Levanger FK

1-1

1-1
Sat 14, Aug-16:00 - Norway 2 Division B
Skeid Oslo vs Egersunds IK

1-0

2-3
Sat 14, Aug-16:00 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs Oygarden FK

0-1

2-2
Sat 14, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Fana vs Os Turn Fotball

1-1

1-1
Sat 14, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Skanland vs Melbo

0-0

0-1
Sat 14, Aug-17:30 - Norway 3. Divisjon
Lysekloster vs Lyn Oslo FC

2-1

2-2
Sat 14, Aug-14:30 - Norway 3. Divisjon
Tromso B vs Skeid Oslo II

1-1

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Brumunddal vs Grorud II

2-1

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Byasen Toppfotball vs Kolstad

1-2

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Toten vs Nybergsund IL Trysil

0-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Vindbjart vs Viking B

1-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Gjelleraasen IL vs Funnefoss/Vormsund

1-1

4-1
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Akra vs Sola

1-2

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Bjarg vs Stord IL

2-1

3-2
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Ready vs Frigg FK

0-0

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Halsen vs Assiden

2-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Tiller IL vs Ranheim B

1-1

2-2
Sat 14, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Junkeren vs Mjolner

2-2

3-3
Sat 14, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
IL Express vs Djerv 1919

0-0

2-1
Sat 14, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Orn-Horten vs Flint

1-0

1-1
Sat 14, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Brodd vs Mandalskameratene

0-4

0-5
Sat 14, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Lokomotiv Oslo vs Nordstrand

1-0

4-0
Sat 14, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 vs Stromsgodset

0-0

1-0
Sat 14, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Stabaek

2-1

5-1
Sat 14, Aug-04:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
San Francisco FC vs Union Deportivo Universitario

0-1

0-1
Sat 14, Aug-01:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo San Lorenzo vs Guarani de Trinidad

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs General Caballero JLM

0-1

0-3
Sat 14, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Trinidense vs 3 de Febrero

2-1

2-4
Sat 14, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Atyra FC vs Sportivo Ameliano

0-1

1-1
Sat 14, Aug-01:30 - Paraguayan Primera Division
Guairena FC vs Sol de America

0-1

1-1
Sat 14, Aug-03:45 - Paraguayan Primera Division
CA River Plate Asuncion vs FC Nacional Asuncion

0-0

1-0
Sat 14, Aug-00:30 - Peru Primera Division
Carlos A. Mannucci vs EM Deportivo Binacional

2-1

3-1
Sat 14, Aug-22:15 - Peru Primera Division
Ayacucho Futbol Club vs Universitario de Deportes

0-1

1-1
Sat 14, Aug-19:59 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs Univ. Cesar Vallejo

0-1

0-1
Sat 14, Aug-00:30 - Peru Segunda Division
Carlos Stein vs Deportivo Union Comercio

0-0

0-0
Sat 14, Aug-03:00 - Peru Segunda Division
Atletico Grau vs Juan Aurich

1-1

1-3
Sat 14, Aug-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Polonia Warszawa Youth vs Slask Wroclaw Youth


6-3
Sat 14, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Gornik Zabrze Youth

1-0

3-0
Sat 14, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs Cracovia Krakow Youth

1-0

1-1
Sat 14, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Warta Poznan Youth vs Arka Gdynia Youth

0-0

2-2
Sat 14, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
GKS Przodkowo vs Swit Skolwin

0-1

0-1
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Odra Wodzislaw vs Miedz Legnica II

1-0

1-3
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Unia Janikowo vs Jarota Jarocin

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Aleksandrow Lodzki vs LKS II Lodz

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Elana Torun vs Polonia Sroda

0-3

2-4
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Lechia Zielona Gora vs Zaglebie Lubin B

1-0

2-4
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Podlasie Biala Podlaska vs Korona Rzeszow

0-1

0-2
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Piast Zmigrod vs Rekord Bielsko

0-0

0-1
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Wisloka Debica vs Stal Stalowa Wola

1-1

5-2
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
KS Blonianka Blonie vs Unia Skierniewice

0-0

0-1
Sat 14, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Jagiellonia Bialystok B vs Wissa Szczuczyn

2-0

3-0
Sat 14, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Nowe Skalmierzyce vs Baltyk Koszalin

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Swit Nowy Dwor Mazowiecki vs KS Legionovia Legionowo

2-1

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
MKS Kutno vs Pelikan Lowicz

1-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Ursus Warszawa vs GKS Wikielec

1-0

1-1
Sat 14, Aug-19:30 - Poland - 4. Liga
Podhale Nowy vs Unia Tarnow

2-1

2-2
Sat 14, Aug-15:00 - Poland - 4. Liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs KP Starogard Gdanski

0-0

1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Piast Gliwice vs Wisla Plock

3-1

4-3
Sat 14, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Warta Poznan vs Legia Warszawa

0-1

0-2
Sat 14, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Lechia Gdansk vs Cracovia Krakow

1-0

3-0
Sat 14, Aug-22:30 - Poland - I liga
GKS Katowice vs Podbeskidzie

1-2

2-2
Sat 14, Aug-14:40 - Poland - I liga
Korona Kielce vs GKS Jastrzebie

2-1

2-1
Sat 14, Aug-19:59 - Poland - I liga
Stomil Olsztyn vs Arka Gdynia

0-0

0-1
Sat 14, Aug-13:00 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs Lech Poznan B

0-1

0-1
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - II liga
Hutnik Krakow vs Pogon Siedlce

1-0

1-3
Sat 14, Aug-19:00 - Poland - II liga
Sokol Ostroda vs KKS 1925 Kalisz

0-2

0-2
Sat 14, Aug-15:20 - Poland - II liga
Ruch Chorzow vs GKS Belchatow

3-0

4-0
Sat 14, Aug-19:59 - Poland - II liga
Wisla Pulawy vs Garbarnia Krakow

1-0

2-2
Sat 14, Aug-21:00 - Poland - II liga
Stal Rzeszow vs Chojniczanka Chojnice

1-0

2-0
Sat 14, Aug-13:15 - Poland Woman\\\'s League
Rekord Bielsko Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-1

0-2
Sat 14, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs GKS Katowice Women\'s

1-0

2-0
Sat 14, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
SMS Lodz Women\'s vs WKS Slask Wroclaw Women\'s

0-1

2-1
Sat 14, Aug-16:00 - Poland Woman\\\'s League
Tarnovia Tarnow Women\'s vs KKP Bydgoszcz Women\'s

1-1

4-3
Sat 14, Aug-17:00 - Portugal Liga de Honora
Casa Pia AC vs FC Porto B

0-0

2-0
Sat 14, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
Academica Coimbra vs Varzim

0-0

1-1
Sat 14, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora
CD Mafra vs C.D. Feirense

0-0

0-1
Sat 14, Aug-14:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Benfica(U19) vs Belenenses(U19)

3-0

3-0
Sat 14, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Vizela(U19) vs Tondela(U19)


1-3
Sat 14, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
FC Porto U19 vs FC Famalicao(U19)


2-1
Sat 14, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Vitoria SC Guimaraes U19 vs UD Oliveirense(U19)


3-0
Sat 14, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Sporting Lisbon(U19) vs GD Estoril-Praia(U19)


3-3
Sat 14, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Alverca(U19) vs Sacavenense(U19)


3-0
Sat 14, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Amora FC(U19) vs Academica Coimbra(U19)


1-2
Sat 14, Aug-18:30 - Portugal Primera Liga
Vizela vs Desportivo de Tondela

0-1

2-1
Sat 14, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
Sporting Braga vs Sporting Clube de Portugal

0-1

1-2
Sat 14, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs FC Arouca

2-0

2-0
Sat 14, Aug-18:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Sabail

0-1

0-1
Sat 14, Aug-20:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Kesla FK vs Standard Sumqayit

0-0

0-2
Sat 14, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
UTA Arad vs CS Universitatea Craiova

0-0

1-0
Sat 14, Aug-19:59 - Romania - Divizia A
FC U Craiova 1948 vs Chindia Targoviste

0-0

0-0
Sat 14, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Dej vs Dunarea Calarasi

0-0

0-0
Sat 14, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Concordia Chiajna vs FC Metaloglobus Bucuresti

1-0

2-1
Sat 14, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
ASC Corona Brasov vs FC Unirea 2004 Slobozia

0-1

0-6
Sat 14, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Viitorul Selimbar vs Ripensia Timisoara

0-1

0-2
Sat 14, Aug-12:30 - Romania - Liga 2
CSA Steaua Bucureti vs Dacia Unirea Braila

2-1

5-2
Sat 14, Aug-19:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs Fakel Voronezh

2-0

3-0
Sat 14, Aug-19:00 - Russia First Division
FK Krasnodar II vs Volgar Astrachan

0-0

1-0
Sat 14, Aug-14:00 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs Dolgiye Prudy

0-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - Russia First Division
KamAZ vs Metallurg Lipetsk

1-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - Russia First Division
Gazovik Orenburg vs Veles Moscow

2-1

2-1
Sat 14, Aug-07:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs FC Torpedo Moscow

0-0

0-1
Sat 14, Aug-19:59 - Russia First Division
Rotor Volgograd vs Baltika

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:59 - Russia First Division
PFK Kuban vs Tekstilshchik Ivanovo

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:30 - Russia Premier League
Spartak Moscow vs FC Ural Yekaterinburg

1-0

1-0
Sat 14, Aug-18:30 - Russia Premier League
FK Nizhny Novgorod vs FC Ufa

0-0

1-2
Sat 14, Aug-21:00 - Russia Premier League
FK Rostov vs CSKA Moscow

0-2

1-3
Sat 14, Aug-21:00 - Russia Premier League
Akhmat Grozny vs Dynamo Moscow

2-0

2-1
Sat 14, Aug-19:00 - Russia Women\\\'s Cup
Zenit St.Petersburg Women\'s vs Chertanovo Moscow Women\'s

2-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - Russia Women\\\'s Cup
Lokomotiv Moscow Women\'s vs FK Ryazan VDV Women\'s

5-0

5-0
Sat 14, Aug-21:55 - Saudi Arabia Professional League
Al Hilal vs Al-Tai

0-0

1-0
Sat 14, Aug-19:55 - Saudi Arabia Professional League
Al-Ettifaq vs Al-Baten

2-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - Scotland League Cup
Livingston F.C. vs St. Mirren

1-0

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Scotland League Cup
Dundee vs Motherwell FC

0-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - Scotland League Cup
Ayr United FC vs Dundee United

0-0

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Brechin City vs Rothes

1-0

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Keith vs Inverurie Loco Works

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Wick Academy FC

1-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Formartine United

0-2

0-3
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Nairn County vs Fraserburgh

1-1

2-3
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Fort William vs Forres Mechanics

1-2

2-3
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Buckie Thistle FC vs Deveronvale

4-0

5-0
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Turriff United vs Huntly

0-1

0-4
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish League One
Clyde F.C. vs Alloa Athletic

0-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish League One
Cove Rangers vs East Fife

2-0

5-2
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish League One
Montrose vs Peterhead

0-0

1-0
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Falkirk

0-2

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish League One
Queen\'s Park vs Dumbarton

1-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish League Two
Forfar Athletic vs Kelty Hearts

2-1

2-2
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Albion Rovers FC

2-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Stirling Albion

2-0

3-1
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Glasgow Rangers Reserve vs Gretna 2008

3-1

9-1
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Bonnyrigg Rose vs Edinburgh University FC

4-0

7-0
Sat 14, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
East Kilbride vs Bo\'ness United

1-0

1-0
Sat 14, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs Mladost Lucani

0-1

2-1
Sat 14, Aug-18:55 - Serbia - 1. Liga
Backa Topola vs Radnicki 1923 Kragujevac

2-1

4-4
Sat 14, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
FK Rad Beograd vs FK Javor Ivanjica

0-1

1-1
Sat 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Radnicki Sremska Mitrovica vs Timok

2-1

5-2
Sat 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Buducnost Dobanovci vs Graficar Beograd

0-1

3-2
Sat 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Zeleznicar Pancevo vs Macva Sabac

0-1

1-1
Sat 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Mladost Novi Sad vs Backa Palanka

0-0

1-0
Sat 14, Aug-22:00 - Serie C - Brazil
Floresta/CE vs Manaus FC(AM)

0-1

2-2
Sat 14, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Ypiranga(RS) vs Criciuma SC

0-0

0-1
Sat 14, Aug-18:00 - Serie C - Brazil
Mirassol FC vs Botafogo SP

0-0

1-0
Sat 14, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Geylang International vs Tanjong Pagar Utd

2-1

2-4
Sat 14, Aug-13:45 - Singapore Premier League
Young Lions vs Balestier Khalsa FC

4-0

4-2
Sat 14, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs MFK Zemplin Michalovce

1-1

3-1
Sat 14, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
FK Pohronie vs SKF Sered

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs DAC Dunajska Streda

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs Namestovo

2-0

4-0
Sat 14, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MSK Puchov vs Humenne

0-1

0-1
Sat 14, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs MSK Zilina B

3-0

3-0
Sat 14, Aug-16:30 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs Slovan Bratislava B

1-0

2-0
Sat 14, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Maribor vs Tabor Sezana

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:00 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs ASK Bravo

0-1

0-2
Sat 14, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
ND Primorje vs Jadran Dekani

1-1

3-3
Sat 14, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Roltek Dob vs NK Krsko

3-2

7-2
Sat 14, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Bilje vs NK Krka

0-2

2-2
Sat 14, Aug-19:59 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs NK Nafta

0-1

0-6
Sat 14, Aug-19:59 - Slovenia 2. Liga
NK Triglav Kranj vs NK Rogaska

2-0

3-0
Sat 14, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Para Hills Knights vs Fulham United FC

1-0

1-2
Sat 14, Aug-09:30 - South Australian Premier League
West Adelaide SC vs West Torrens Birkalla

1-1

1-1
Sat 14, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Modbury Jets vs Eastern United

1-0

4-0
Sat 14, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Playford City Patriots vs Adelaide Cobras FC

1-1

1-2
Sat 14, Aug-13:30 - South Australian Premier League
Adelaide Hills vs Adelaide Victory

1-0

1-1
Sat 14, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Blue Eagles vs North Eastern Metrostars

0-1

2-1
Sat 14, Aug-09:30 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs Adelaide Comets FC

1-0

2-0
Sat 14, Aug-09:30 - South Australian Super League
Sturt Lions vs Adelaide United FC Youth

0-1

2-1
Sat 14, Aug-11:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs Adelaide Olympic

1-0

2-0
Sat 14, Aug-09:00 - South Australian Super League
Croydon Kings vs Cumberland United FC

0-0

2-0
Sat 14, Aug-09:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Adelaide City FC Women\'s vs Adelaide University Women\'s

0-1

2-2
Sat 14, Aug-11:45 - South Australian Women\\\'s Premier League
West Adelaide SC Women\'s vs Fulham United Women\'s

2-1

5-1
Sat 14, Aug-21:30 - Spanish Primera Division
Mallorca vs Real Betis

1-0

1-1
Sat 14, Aug-21:30 - Spanish Primera Division
Cadiz vs Levante

0-1

1-1
Sat 14, Aug-00:00 - Spanish Segunda Division
Real Zaragoza vs UD Ibiza

0-0

0-0
Sat 14, Aug-21:30 - Spanish Segunda Division
Girona vs SD Amorebieta

0-0

2-0
Sat 14, Aug-19:00 - Spanish Segunda Division
Real Sociedad B vs Leganes

0-0

1-0
Sat 14, Aug-21:00 - Sudanese Premier League
Tuti SC Khartoum vs Alamal Atbara


0-3
Sat 14, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Alvsjo AIK FF Women\'s vs Umea FC Women\'s

0-2

0-2
Sat 14, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Alingsas Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

0-0

0-2
Sat 14, Aug-14:00 - Swden Women Division 2
Moron BK Women\'s vs Brommapojkarna Women\'s

0-1

0-1
Sat 14, Aug-19:59 - Swden Women Division 2
Bollstanas SK Women\'s vs IK Uppsala Women\'s

0-0

0-0
Sat 14, Aug-19:59 - Swden Women Division 2
Lidkopings FK Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

0-0

1-1
Sat 14, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
Borgeby FK Wowen\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

0-2

3-3
Sat 14, Aug-18:00 - Sweden Damallsvenskan
AIK Solna Women\'s vs Kristianstads DFF Women\'s

1-1

1-1
Sat 14, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra
Haninge vs Brommapojkarna

0-1

1-2
Sat 14, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IF Sylvia vs Orebro Syrianska IF

2-1

3-2
Sat 14, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Hudiksvalls FF vs Sandvikens IF

0-0

0-2
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Vanersborgs IF vs Atvidabergs FF

1-1

1-2
Sat 14, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Linkoping City vs Lindome GIF

1-0

1-1
Sat 14, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Assyriska Turabdin IK vs Osterlen FF

1-0

3-0
Sat 14, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Oskarshamns AIK

0-1

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs IFK Malmo FK

0-0

1-2
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
BK Forward vs Ahlafors IF

1-1

5-1
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Oddevold vs Yxhults IK

0-0

0-0
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Kumla vs Vanersborgs FK

0-0

1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enskede IK vs FC Gute

0-0

1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs Gamla Upsala SK

0-0

2-1
Sat 14, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Sandvikens AIK vs IFK Osterakers FK

0-0

0-2
Sat 14, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kvarnsvedens IK vs FC Arlanda

0-0

4-0
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs FC Stockholm Internazionale

1-3

3-5
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlbergs BK vs Jarfalla

4-1

6-1
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Team Thoren FF vs Bodens BK

0-0

0-0
Sat 14, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Stode IF vs Notvikens IK

1-0

1-0
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Friska Viljor FC vs Skelleftea FF

1-0

1-0
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Taftea IK vs Bergnasets AIK

2-1

2-2
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Solvesborgs GoIF vs Asarums IF FK

1-1

3-2
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Karlshamn vs Eslovs BK

0-2

0-5
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Hassleholms IF vs Kristianstads FC

1-0

2-0
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FBK Balkan vs Rappe GOIF

1-0

1-0
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FK Karlskrona vs Nosaby IF

0-1

1-3
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Berga vs FC Rosengard

0-1

0-2
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Syrianska FC vs Mjolby AI FF

2-0

3-2
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Arameisk-Syrianska IF vs Smedby AIS

0-0

2-0
Sat 14, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Karlslunds IF HFK vs IFK Eskilstuna

0-1

2-3
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Rynninge IK vs Varmbols FC

0-1

0-7
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Tyreso FF vs Nykopings BIS

0-6

2-8
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Motala AIF FK vs Huddinge IF

0-0

2-0
Sat 14, Aug-14:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vastra Frolunda IF vs Husqvarna FF

2-0

2-1
Sat 14, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs Angelholms FF

1-0

2-1
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Torslanda IK vs Assyriska BK

1-0

2-0
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Eskilsminne IF vs Dalstorps IF

2-0

5-2
Sat 14, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Astrio vs Savedalens IF

0-0

0-1
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Superettan
GIF Sundsvall vs IFK Varnamo

1-0

2-0
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Orgryte vs IK Brage

1-0

1-1
Sat 14, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Akropolis IF vs Helsingborgs IF

0-1

0-3
Sat 14, Aug-19:00 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Norrby IF

2-0

4-1
Sat 14, Aug-15:00 - Sweden Superettan
Jonkopings Sodra IF vs Osters IF

1-0

2-1
Sat 14, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Malmo FF vs IFK Goteborg

1-1

2-3
Sat 14, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs Halmstads

1-1

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Breitenrain vs Bruhl SG

1-0

2-0
Sat 14, Aug-21:00 - Switzerland Cup
FC Rapperswil-Jona vs Stade Lausanne Ouchy

0-2

2-3
Sat 14, Aug-21:30 - Switzerland Cup
FC Vevey Sports 05 vs SC Kriens

0-0

1-3
Sat 14, Aug-22:00 - Switzerland Cup
SR Delemont vs Winterthur

0-1

0-6
Sat 14, Aug-19:00 - Switzerland Cup
Stade Nyonnais vs FC Wil 1900

0-1

0-1
Sat 14, Aug-19:00 - Switzerland Cup
FC Seuzach vs Yverdon

0-7

0-12
Sat 14, Aug-19:00 - Switzerland Cup
Escholzmatt-Marbach vs FC Iliria

2-1

3-3
Sat 14, Aug-19:00 - Switzerland Cup
Saint-Leonard vs Porrentruy

0-1

1-3
Sat 14, Aug-19:30 - Switzerland Cup
FC Echichens vs Lausanne Sports

0-0

0-2
Sat 14, Aug-19:30 - Switzerland Cup
FC Grand Saconnex vs Chenois


3-6
Sat 14, Aug-18:00 - Switzerland Cup
Baden vs FC Biel-Bienne

2-2

2-4
Sat 14, Aug-18:00 - Switzerland Cup
Solothurn vs Zurich

0-6

0-10
Sat 14, Aug-18:00 - Switzerland Cup
FC Winkeln SG vs FC Concordia Basel


1-7
Sat 14, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Munsingen vs St. Gallen

0-3

0-5
Sat 14, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Hausen Am Albis vs FC Black Stars Basel

0-4

0-6
Sat 14, Aug-19:59 - Switzerland Cup
Bubendorf vs Sion

0-2

0-3
Sat 14, Aug-19:59 - Switzerland Cup
Gambarogno Contone vs Etoile Carouge

0-1

0-2
Sat 14, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Chatel-St-Denis vs FC Thun

0-3

1-8
Sat 14, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Lachen/Altendorf vs Neuchatel Xamax

0-3

0-6
Sat 14, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Littau vs Young Boys

0-2

1-4
Sat 14, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Unterstrass vs Chiasso

0-0

1-1
Sat 14, Aug-16:30 - Tajikistan Higher League
Khujand vs Ravshan Kulob

0-0

0-0
Sat 14, Aug-16:30 - Tajikistan Higher League
Faizkand vs FC Istaravshan

1-1

1-2
Sat 14, Aug-20:15 - Turkey 2 Ligi A
Istanbulspor vs Manisa FK

1-2

3-4
Sat 14, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Denizlispor vs Bandirmaspor

0-2

0-2
Sat 14, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Balikesirspor vs Boluspor

0-0

1-0
Sat 14, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Altay Spor Kulubu vs Kayserispor

2-0

3-0
Sat 14, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Hatayspor vs Kasimpasa S.K.

0-1

1-1
Sat 14, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Fatih Karagumruk vs Gazisehir Gaziantep

2-1

3-2
Sat 14, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Desna Chernihiv vs Dnipro-1

1-0

2-1
Sat 14, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs FC Mynai

0-0

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Veres Rivne vs FC Vorskla Poltava

0-0

1-1
Sat 14, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
SC Tavriya vs Vovchansk

1-0

1-0
Sat 14, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
Nyva Vinnitsia vs Munkacs Mukacheve

1-0

3-1
Sat 14, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
FC Karpaty Lviv vs AFSC Kyiv

2-1

2-1
Sat 14, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
FC Sumy vs Enerhiya Nova Kakhovka

1-0

3-0
Sat 14, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
Livyi Bereh Kyiv vs FK Chayka K-SR

2-0

4-0
Sat 14, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
LNZ Cherkasy vs Dinaz Vyshgorod

1-0

2-0
Sat 14, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
FK Trostyanets vs Balkany Zorya

0-0

1-2
Sat 14, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
SC Poltava vs Yarud Mariupol

0-0

0-0
Sat 14, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
FC Bukovyna Chernivtsi vs Rubikon Kyiv

2-1

5-1
Sat 14, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Real Pharma Ovidiopol vs FC Nikopol

1-2

2-4
Sat 14, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Viktoriya Mykolaivka vs MFC Mykolaiv

1-1

1-3
Sat 14, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Peremoha Dnipro vs Krystal Kherson

2-0

5-0
Sat 14, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
FK Chernihiv vs Dnipro Cherkasy

2-0

2-1
Sat 14, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Epitsentr Dunayivtsi vs Lyubomyr Stavyshche

0-0

1-0
Sat 14, Aug-16:30 - Ukraine Persha Liga
Kryvbas vs Kremin Kremenchuk

2-1

4-1
Sat 14, Aug-16:30 - Ukraine Persha Liga
VPK-Ahro Shevchenkivka vs Alians Lypova Dolyna

0-0

0-3
Sat 14, Aug-18:45 - Ukraine Persha Liga
Olimpik Donetsk vs Metalist Kharkiv

0-1

1-2
Sat 14, Aug-18:45 - Ukraine Persha Liga
Nyva Ternopil vs Hirnyk-Sport

1-0

1-0
Sat 14, Aug-19:45 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs Prykarpattia Ivano Frankivsk

2-1

3-1
Sat 14, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga
Lviv(U21) vs PFC Oleksandria(U21)

0-0

0-1
Sat 14, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga
Kolos Kovalivka (U21) vs Rukh Vynnyky(U21)

0-1

0-5
Sat 14, Aug-18:00 - Uruguay Primera Division
CA Rentistas vs IA Sud America

0-2

1-2
Sat 14, Aug-20:15 - Uruguay Segunda Division
Albion FC (URU) vs CA Villa Teresa

0-0

2-0
Sat 14, Aug-23:00 - Uruguay Segunda Division
Danubio FC vs Defensor SC

0-0

0-1
Sat 14, Aug-06:30 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs Vancouver Whitecaps FC

0-0

0-0
Sat 14, Aug-06:00 - USA National independent Football League
LA Force vs Maryland Bobcats

0-0

0-0
Sat 14, Aug-04:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Houston Dash Women\'s vs Washington Spirit Women\'s

0-1

2-2
Sat 14, Aug-03:35 - USL Championship
Charleston Battery vs Loudoun United

0-0

1-0
Sat 14, Aug-03:35 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Hartford Athletic

0-0

1-0
Sat 14, Aug-16:30 - Uzbekistan Pro League B
FC Neftgazmontaj vs Lokomotiv BFK

0-1

1-2
Sat 14, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Qizilqum Zarafshon vs Kuruvchi Kokand Qoqon

1-1

2-2
Sat 14, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Turon Yaypan vs Sogdiana Jizzakh

1-0

1-0
Sat 14, Aug-01:00 - Venezuela Primera Division
Monagas SC vs Metropolitanos FC

0-0

0-0
Sat 14, Aug-03:15 - Venezuela Primera Division
Gran Valencia Maracay vs Yaracuyanos

1-0

1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Caersws vs Rhostyllen

0-2

2-2
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Porthmadog vs Llanberis


3-0
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Port Talbot vs Afan Lido


0-6
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Holyhead Hotspur vs Rhos Aelwyd


1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Buckley Town vs Mold Alexandra


2-1
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Pontyclun vs Pontardawe Town


0-3
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Llandudno F.C. vs Llay Miners Welfare FC


4-2
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Bodedern vs Llandyrnog


5-1
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
West End AFC vs Penrhiwceiber Rangers


2-12
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Brymbo vs Llansantffraid

1-0

3-1
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Monmouth Town vs Cwmamman United


3-1
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Aberaeron vs Ynyshir Albions


1-3
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Holywell vs Gresford Athletic


2-3
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Llanuwchllyn vs Denbigh Town


2-4
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Llanfair United vs Penrhyndeudraeth


2-3
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Trefelin vs Fairwater


8-1
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Llantwit Major vs Risca United


4-0
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Abergavenny Town vs Taffs Well


1-3
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Pencoed Athletic Amateur vs Treharris Athletic Weestern

2-0

5-0
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Saltney Town vs Y Felinheli

1-1

3-1
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Penlan Club vs Ynysgerwn

0-1

0-2
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Porthcawl Town Athletic vs Aber Valley

0-1

0-2
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Cardiff Airport vs Trethomas Bluebirds


2-2
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
AC Pontymister vs Dinas Powys


1-2
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Llanfairfechan Town vs Llanrwst


1-2
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Y Rhyl 1879 vs Rhydymwyn


1-0
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Caergybi vs FC Cefn Albion


1-4
Sat 14, Aug-17:00 - Wales Cup
Llanelwy Athletic vs Berriew


2-7
Sat 14, Aug-17:30 - Wales Cup
Llangefni Town vs Ruthin Town FC


0-1
Sat 14, Aug-17:30 - Wales Cup
Bow Street vs Llanidloes Town

1-1

3-2
Sat 14, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Penrhyncoch vs Colwyn Bay

0-2

0-4
Sat 14, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Guilsfield FC vs Bangor City FC

2-0

4-2
Sat 14, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Conwy Borough FC vs Llanrhaeadr FC


3-2
Sat 14, Aug-17:30 - Wales Premier League
Aberystwyth Town vs Barry Town United

1-1

2-1
Sat 14, Aug-17:30 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Penybont FC

1-1

2-2
Sat 14, Aug-17:30 - Wales Premier League
Cardiff Metropolitan University FC vs Flint Town United

0-1

1-5
Sat 14, Aug-20:15 - Wales Premier League
Caernarfon vs Haverfordwest County

0-0

2-0
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Western Knights vs Stirling Macedonia


0-4
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Swan United vs Olympic Kingsway SC


0-2
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Forrestfield United vs UWA Nedlands

1-0

2-0
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Fremantle City vs Ashfield SC


3-1
Sat 14, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Perth S.C(U20)

1-3

1-5
Sat 14, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Inglewood United(U20) vs Cockburn City (U20)

0-1

0-2
Sat 14, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Sorrento F.C.(U20) vs Perth Glory FC(U20)

0-2

0-2
Sat 14, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Floreat Athena(U20)


1-2
Sat 14, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Rockingham City(U20) vs Balcatta(U20)


1-1
Sat 14, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Gwelup Croatia(U20) vs Bayswater City(U20)

0-2

0-4
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Floreat Athena

2-0

3-3
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Cockburn City

0-0

1-0
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Perth S.C

0-2

0-4
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Sorrento Gulls vs Perth Glory FC Am

1-0

1-0
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Rockingham City vs Balcatta

0-2

0-3
Sat 14, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Gwelup Croatia SC vs Bayswater City

0-4

0-7
Sat 14, Aug-14:30 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Floya Women\'s vs Ovrevoll Hosle Women\'s

0-0

2-1
Sat 14, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Fart Women\'s vs Roa Women\'s

0-0

0-2
Sat 14, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
KIL/Hemne Women\'s vs Grei Women\'s

0-0

0-1
Sat 14, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
LSK Kvinner Women\'s vs Klepp IL Women\'s

2-0

2-0
Sat 14, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women\'s vs Valerenga Women\'s

1-1

1-1
Sat 14, Aug-18:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Sandviken Women\'s vs Rosenborg Women\'s

1-0

2-0
Sat 14, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Lyn Oslo Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

1-0

1-1
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.