AD:

Football Results for Sun 16, May 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 16, May 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


AD: Enjoy a 100% matched deposit bonus of up to 5BTC at Cloudbet. CLICK HERE TO JOIN NOW 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 16, May-19:00 - Algeria Division 1
NC Magra vs AS Ain Mlila

1-0

3-2
Sun 16, May-19:00 - Algeria Division 1
RC Relizane vs ES Setif

0-1

2-2
Sun 16, May-19:59 - Algeria Division 1
USM Alger vs JS Saoura

1-0

2-0
Sun 16, May-19:59 - Algeria Division 1
CS Constantine vs Paradou AC

0-1

0-1
Sun 16, May-19:59 - Algeria Division 1
NA Hussein Dey vs US Biskra

1-0

1-1
Sun 16, May-19:59 - Algeria Division 1
WA Tlemcen vs ASO Chlef

0-1

2-3
Sun 16, May-19:59 - Algeria Division 1
USM Bel Abbes vs Bordj Bou Arreridj

1-0

1-1
Sun 16, May-13:00 - Algeria U21
NA Hussein Dey(U21) vs US Biskra(U21)

2-1

4-2
Sun 16, May-13:00 - Algeria U21
CS Constantine U21 vs Paradou AC(U21)

0-0

0-0
Sun 16, May-13:00 - Algeria U21
USM Bel Abbes U21 vs Bordj Bou Arreridj(U21)

1-0

1-1
Sun 16, May-13:00 - Algeria U21
USM Alger(U21) vs JS Saoura(U21)

0-0

1-0
Sun 16, May-13:00 - Algeria U21
RC Relizane(U21) vs ES Setif(U21)

0-0

0-2
Sun 16, May-13:00 - Algeria U21
WA Tlemcen(U21) vs ASO Chlef(U21)

1-0

1-0
Sun 16, May-13:00 - Algeria U21
NC Magra (U21) vs AS Ain Mlila U21

1-0

2-0
Sun 16, May-13:30 - Andorra Super league
UE Engordany vs CE Carroi

1-0

1-1
Sun 16, May-13:30 - Andorra Super league
Penya Encarnada vs UE Santa Coloma

0-3

0-4
Sun 16, May-18:30 - Andorra Super league
FC Santa Coloma vs UE Sant Julia

0-0

1-0
Sun 16, May-18:30 - Andorra Super league
Inter Club D\'Escaldes vs Atletic Escaldes

3-0

4-0
Sun 16, May-19:00 - Angola Girabola League
Wiliete vs Progresso Sambizanga


2-0
Sun 16, May-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Caala vs Primeiro 1 de Agosto

0-1

1-2
Sun 16, May-18:30 - Angola Girabola League
Interclube Luanda vs Petro Atletico de Luanda

0-1

0-1
Sun 16, May-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Armenio vs Villa San Carlos

1-1

1-1
Sun 16, May-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
UAI Urquiza vs CA Fenix Pilar

1-1

2-1
Sun 16, May-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Argentino de Merlo

0-0

1-0
Sun 16, May-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Ferrocarril Midland vs General Lamadrid

0-1

1-2
Sun 16, May-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
CA Atlas vs Victoriano Arenas

1-0

3-0
Sun 16, May-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Club Lujan vs Real Pilar

0-0

0-0
Sun 16, May-21:30 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia y Tiro vs Gimnasia C. Uruguay

1-0

2-0
Sun 16, May-21:30 - Argentina Torneo Federal A
Sansinena vs Olimpo

1-1

1-4
Sun 16, May-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Desamparados vs Sportivo Penarol

1-2

3-3
Sun 16, May-22:00 - Argentina Torneo Federal A
CSyD Juventud Unida Gualeguaychu vs CA Douglas Haig

0-0

0-2
Sun 16, May-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Circulo Deportivo vs Club Cipolletti

0-2

1-3
Sun 16, May-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Huracan Las Heras vs Ciudad De Bolivar

0-0

3-0
Sun 16, May-22:30 - Argentina Torneo Federal A
CA Juventud Unida San Luis vs Deportivo Madryn

0-2

0-2
Sun 16, May-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Pronunciamiento vs Central Norte Salta

0-0

0-0
Sun 16, May-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Belgrano vs Chaco For Ever

1-1

1-1
Sun 16, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Belgrano Villa Ramallo vs Crucero del Norte

3-1

4-1
Sun 16, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Atletico Camioneros vs Sol de Mayo

0-0

2-0
Sun 16, May-23:45 - Argentina Torneo Federal A
Sarmiento Resistencia vs Racing de Cordoba

0-2

0-3
Sun 16, May-16:00 - Argentina Women\\\'s Primera A
El Porvenir Women\'s vs Racing Club Women\'s

1-1

1-7
Sun 16, May-17:00 - Argentina Women\\\'s Primera A
CA Lanus Women\'s vs Defensores de Belgrano Women\'s

1-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - Argentina Women\\\'s Primera A
CA Excursionistas Women\'s vs Club Comunicaciones(AR) Women\'s

0-2

1-2
Sun 16, May-19:00 - Argentine Primera Division
Velez Sarsfield vs Racing Club

0-0

0-0
Sun 16, May-00:30 - Argentine Primera Division
Estudiantes La Plata vs Independiente

0-0

0-0
Sun 16, May-04:00 - Argentine Primera Division
Colon vs Talleres Cordoba

1-1

1-1
Sun 16, May-19:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Villa Dalmine vs Almagro

0-1

0-1
Sun 16, May-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Almirante Brown vs Gimnasia Mendoza

0-0

0-2
Sun 16, May-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Deportivo Moron

0-1

0-1
Sun 16, May-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
San Telmo vs Santamarina Tandil

1-2

2-2
Sun 16, May-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs Ferro Carril Oeste

1-0

3-1
Sun 16, May-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin San Juan vs Club Atletico Guemes

0-1

1-2
Sun 16, May-04:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Mitre vs Agropecuario de Carlos Casares

0-1

1-2
Sun 16, May-16:00 - Armenia Division 2
Pyunik B vs West Armenia

0-1

0-4
Sun 16, May-16:00 - Armenia Division 2
Ararat Yerevan II vs Urartu B

2-0

5-0
Sun 16, May-16:00 - Armenia Division 2
Junior Sevan vs Shirak B

2-0

6-0
Sun 16, May-16:00 - Armenia Division 2
Noravank vs Ararat-Armenia B

0-0

2-1
Sun 16, May-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Moggill FC vs Slacks Creek

0-1

2-2
Sun 16, May-11:00 - Australia Brisbane Premier League
Acacia Ridge vs The Gap BPL

0-2

1-4
Sun 16, May-11:10 - Australia Brisbane Premier League
Albany Creek vs Centenary Stormers

1-0

5-1
Sun 16, May-11:15 - Australia Brisbane Premier League
St George Willawong FC vs University of Queensland

3-1

5-1
Sun 16, May-11:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Annerley FC Women\'s vs Broadbeach United SC Women\'s

0-2

0-3
Sun 16, May-11:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Robina City Women\'s vs AC Carina Women\'s

1-1

2-2
Sun 16, May-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Brahma Lodge vs North Eastern Metrostars

1-0

3-3
Sun 16, May-10:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Rockingham City vs Gosnells City

0-1

1-2
Sun 16, May-10:05 - Australia League A
Melbourne City vs Wellington Phoenix

0-1

2-2
Sun 16, May-12:10 - Australia League A
Adelaide United vs Brisbane Roar FC

1-0

1-0
Sun 16, May-14:15 - Australia League A
Perth Glory FC vs Western Sydney Wanderers

2-0

5-1
Sun 16, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Valentine Phoenix vs Edgeworth Eagles FC

0-2

0-4
Sun 16, May-08:30 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Rockdale City Suns

0-0

1-1
Sun 16, May-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Sydney Olympic

0-0

3-1
Sun 16, May-10:00 - Australia New South Wales Premier League
APIA Leichhardt Tigers vs Blacktown City

0-1

0-1
Sun 16, May-12:30 - Australia New South Wales Premier League
Sydney FC Youth vs Marconi Stallions

1-1

3-3
Sun 16, May-06:30 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Rockdale Ilinden(U20)

0-0

2-2
Sun 16, May-08:00 - Australia New South Wales U20
A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20) vs Blacktown City(U20)

0-0

0-0
Sun 16, May-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Blacktown Spartans Women\'s vs APIA Leichhardt Tigers Women\'s

0-0

2-0
Sun 16, May-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Universiteti Women\'s vs Macarthur Rams Women\'s

0-0

0-2
Sun 16, May-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Bankstown City Lions Women\'s vs Northern Tigers Women\'s

0-2

1-5
Sun 16, May-12:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
NWS Koalas Women\'s vs Illawarra Stingrays Women\'s

0-1

1-2
Sun 16, May-10:15 - Australia Queensland National Premier Leagues
Sunshine Coast Wanderers FC vs Eastern Suburbs Brisbane

1-0

3-1
Sun 16, May-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Queensland Lions FC vs Peninsula Power

0-1

0-1
Sun 16, May-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Strikers vs Moreton Bay United

1-1

1-4
Sun 16, May-12:15 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Roar FC Am vs Redlands United FC

1-1

5-1
Sun 16, May-08:00 - Australia Queensland State League U23
Sunshine Coast Wanderers(U23) vs Eastern Suburbs(U23)


3-2
Sun 16, May-09:45 - Australia Queensland State League U23
Brisbane Strikers(U23) vs Moreton Bay United(U23)


3-1
Sun 16, May-10:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Western Pride Women\'s vs Sunshine Coast Wanderers FC Women\'s

1-1

2-3
Sun 16, May-12:15 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Mitchelton Women\'s vs Souths United Women\'s

0-0

0-3
Sun 16, May-11:30 - Australia Victorian Division 1
Kingston City vs North Geelong Warriors

0-1

1-2
Sun 16, May-09:00 - Australia Victorian Premier League
St Albans Saints vs Oakleigh Cannons

0-1

0-3
Sun 16, May-06:30 - Australia Victorian Premier League U21
St Albans Saints(U21) vs Oakleigh Cannons(U21)

1-0

4-1
Sun 16, May-06:30 - Australia Victorian Premier League U21
Avondale FC(U21) vs South Melbourne U21

2-0

3-0
Sun 16, May-16:30 - Austria Erste Division
SC Austria Lustenau vs FC Liefering

0-1

2-4
Sun 16, May-16:30 - Austria Erste Division
Kapfenberg Superfund vs FC Dornbirn

0-1

0-1
Sun 16, May-16:30 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs Austria Wien Amateure

2-0

4-0
Sun 16, May-16:30 - Austria Erste Division
SKU Amstetten vs Rapid Wien B

2-1

2-3
Sun 16, May-16:30 - Austria Erste Division
Floridsdorfer AC vs Grazer AK

1-1

2-2
Sun 16, May-16:30 - Austria Erste Division
FC Juniors OO vs Lafnitz

0-2

1-3
Sun 16, May-16:30 - Austria Erste Division
SK Vorwarts Steyr vs FC Wacker Innsbruck

1-1

1-3
Sun 16, May-16:30 - Austria Erste Division
SK Austria Klagenfurt vs SV Horn

1-0

4-0
Sun 16, May-19:00 - Austrian Bundesliga
Sturm Graz vs Rapid Wien

0-1

4-1
Sun 16, May-19:00 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs Red Bull Salzburg

1-3

2-5
Sun 16, May-19:00 - Austrian Bundesliga
WSG Wattens vs Wolfsberger AC

1-0

2-2
Sun 16, May-16:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Sudburgenland Women\'s vs SKV Altenmarkt Women\'s

0-0

3-0
Sun 16, May-19:59 - Bahrain Cup
East Riffa vs Al-Muharraq

0-1

1-2
Sun 16, May-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs FK Orsha

1-0

1-0
Sun 16, May-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Dnepr Mogilev vs Slonim

3-0

3-1
Sun 16, May-15:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs Arsenal Dzyarzhynsk

1-0

2-0
Sun 16, May-21:30 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs FC Gomel

0-0

1-0
Sun 16, May-17:30 - Belarus Premier League
FC Slutsk vs FC Minsk

0-1

2-2
Sun 16, May-15:30 - Belgian Jupiler League
KV Oostende vs K.A.A. Gent

0-2

0-4
Sun 16, May-18:00 - Belgian Jupiler League
KV Mechelen vs Standard Liege

1-0

3-1
Sun 16, May-20:30 - Belgian Jupiler League
Club Brugge vs Royal Antwerp FC

0-0

2-1
Sun 16, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs Borac Banja Luka

0-0

1-2
Sun 16, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs NK Siroki Brijeg

1-1

1-1
Sun 16, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs FK Krupa

2-1

3-1
Sun 16, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Radnik Bijeljina vs Olimpik Sarajevo

1-0

1-0
Sun 16, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Mladost Doboj Kakanj vs FK Sarajevo

0-0

0-0
Sun 16, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Tuzla City vs FK Velez Mostar

0-1

1-1
Sun 16, May-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Bahia de Feira BA Women\'s vs EC Sao Jose SP Women\'s

1-1

1-1
Sun 16, May-17:00 - Brazil Mato-grossense Division 1
OperArio(MT) vs Cuiaba (MT)

1-1

1-2
Sun 16, May-00:00 - Brazil Alagoano Division 1
Centro Sportivo Alagoano vs CRB Maceio (AL)

0-0

0-0
Sun 16, May-23:00 - Brazil Alagoano Division 1
Desp Alianca AL vs CS Esportivo AL

1-1

1-1
Sun 16, May-00:05 - Brazil Amazonense League
Sao Raimundo (AM) vs Manaus FC(AM)

1-1

2-1
Sun 16, May-22:00 - Brazil Campeonat Potiguar
Potiguar-M RN vs ABC Natal/RN

0-0

1-0
Sun 16, May-22:00 - Brazil Campeonat Potiguar
Palmeira RN vs CE Forca e Luz RN

0-1

0-1
Sun 16, May-23:00 - Brazil Campeonat Potiguar
America FC Natal RN vs Globo

2-1

3-2
Sun 16, May-23:00 - Brazil Campeonato Baiano Division
Alagoinhas Atletico BA vs Bahia de Feira BA

0-0

2-2
Sun 16, May-18:05 - Brazil Campeonato Carioca
Botafogo (RJ) vs Vasco da Gama(RJ)

0-0

0-1
Sun 16, May-04:15 - Brazil Campeonato Carioca
Fluminense (RJ) vs CR Flamengo (RJ)

0-1

1-1
Sun 16, May-23:00 - Brazil Campeonato Catarinense Division 1
Marcilio Dias SC vs Chapecoense SC

1-1

1-4
Sun 16, May-01:00 - Brazil Campeonato Cearense Division 1
Uniclinic Atletico Cearense CE vs Ferroviario CE

0-0

2-2
Sun 16, May-23:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 1
Internacional (RS) vs Gremio (RS)

1-0

1-2
Sun 16, May-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Marau RS vs Sao Borja RS

0-0

0-0
Sun 16, May-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Tres Passos vs Gaucho/RS

0-0

1-2
Sun 16, May-23:00 - Brazil Campeonato Goiano Division
Gremio Anapolis vs Vila Nova (GO)

0-0

1-1
Sun 16, May-23:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
America MG vs Atletico Mineiro (MG)

0-0

0-0
Sun 16, May-23:00 - Brazil Campeonato Paraibano
Sao Paulo Crystal vs Nacional de Patos PB

0-0

0-0
Sun 16, May-23:00 - Brazil Campeonato Paulista
Corinthians Paulista (SP) vs Palmeiras

0-1

0-2
Sun 16, May-00:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Marilia (SP) vs Nacional SP

0-3

0-3
Sun 16, May-00:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Noroeste SP vs Desportivo Brasil SP

0-2

3-3
Sun 16, May-00:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
CA Linense SP vs Comercial SP

4-1

4-4
Sun 16, May-00:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Barretos SP vs Olimpia SP

0-0

3-1
Sun 16, May-22:00 - Brazil Capixaba
Vitoria(ES) vs Real Noroeste

0-1

1-1
Sun 16, May-23:00 - Brazil Maranhense Division 1
Sampaio Correa (MA) vs Moto Clube(MA)

1-0

1-0
Sun 16, May-17:00 - Brazil Paraense Division 1 League
Tuna Luso vs Paysandu (PA)

2-0

4-2
Sun 16, May-00:00 - Brazil Paraense Division 1 League
Remo Belem (PA) vs Castanhal PA

1-0

3-0
Sun 16, May-23:00 - Brazil Pernambucano League
Sport Club Recife (PE) vs Clube Nautico Capibaribe

1-0

1-1
Sun 16, May-16:00 - Brazil Piauiense Division 1
4 de Julho/PI vs EC Flamengo PI

1-1

3-1
Sun 16, May-16:00 - Brazil Piauiense Division 1
Parnahyba PI vs River/PI

0-0

1-1
Sun 16, May-16:00 - Brazil Piauiense Division 1
Altos/PI vs Picos PI

0-0

1-1
Sun 16, May-16:00 - Brazil Piauiense Division 1
Fluminense/PI vs Tiradentes/PI

0-1

0-1
Sun 16, May-18:45 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Sofia vs FC Sozopol

1-1

4-1
Sun 16, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Minyor Pernik vs Septemvri Simitli

0-0

1-0
Sun 16, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Neftochimik Burgas vs Ludogorets Razgrad II

0-1

3-1
Sun 16, May-16:30 - Bulgaria B PFG
FC Dobrudzha vs Yantra Gabrovo

0-0

0-1
Sun 16, May-18:45 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs FC Hebar Pazardzhik

1-0

3-1
Sun 16, May-21:15 - Bulgaria Premier
Beroe vs CSKA 1948 Sofia

0-1

3-3
Sun 16, May-17:00 - Burundi Ligue A
Vital\'O vs Musongati

1-1

2-1
Sun 16, May-17:00 - Burundi Ligue A
Aigle Noir vs Flambeau du Centre

1-1

2-1
Sun 16, May-17:00 - Burundi Ligue A
Olympic Star vs Le Messager Ngozi

0-1

0-1
Sun 16, May-17:00 - CAF Confederation Cup
Orlando Pirates vs Raja Casablanca Atlhletic

1-0

1-1
Sun 16, May-17:00 - CAF Confederation Cup
Coton Sport Garoua vs ASC Jaraaf

0-0

1-0
Sun 16, May-19:59 - CAF Confederation Cup
Club Sportif Sfaxien vs JS Kabylie

0-0

0-1
Sun 16, May-19:59 - CAF Confederation Cup
Pyramids FC vs Enyimba International

1-1

4-1
Sun 16, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Chengdu Rongcheng FC

1-1

1-2
Sun 16, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Wuhan Three Towns FC vs Suzhou Dongwu

0-0

1-1
Sun 16, May-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Ice City vs Shenyang Urban

0-0

1-0
Sun 16, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Inner Mongolia Caoshangfei F.C. vs Shaoxing Keqiao Yuejia

0-1

0-2
Sun 16, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanxi Longjin vs Hebei Kungfu

0-0

1-1
Sun 16, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Dongguan United vs Qingdao Hainiu

0-0

1-0
Sun 16, May-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Shanghai Jiading Huilong vs Hunan Billows

0-0

0-0
Sun 16, May-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Yanbian Longding vs Qingdao Red Lions

0-0

0-0
Sun 16, May-11:35 - Chinese Football League Divison 2
Shaanxi Warriors Beyond vs Yichun Weihu

0-1

0-1
Sun 16, May-14:00 - Chinese Super League
Shanghai Port FC vs Dalian Pro

2-0

3-0
Sun 16, May-09:15 - Club Friendly
Coomera vs Caboolture FC


1-7
Sun 16, May-14:00 - Club Friendly
Stabaek Women\'s vs Honefoss Women\'s

2-0

6-0
Sun 16, May-02:00 - Club Friendly
Rio Negro/RR vs Sao Raimundo (RR)

1-2

1-3
Sun 16, May-23:00 - Copa do Brasil Sub 20
Avai Youth vs Palmeiras Youth

0-0

1-0
Sun 16, May-21:10 - Croatia - 1. Division
HNK Gorica vs Dinamo Zagreb

0-2

0-3
Sun 16, May-19:05 - Croatia - 1. Division
HNK Sibenik vs Hajduk Split

0-0

0-2
Sun 16, May-17:00 - Croatia - 1. Division
NK Varteks Varazdin vs NK Rijeka

1-0

2-3
Sun 16, May-19:30 - Croatia - 2. Division
Hrvatski Dragovoljac vs HNK Cibalia

0-1

0-3
Sun 16, May-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Orijent Rijeka vs NK Dubrava Tim Kabel

0-0

0-1
Sun 16, May-19:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs Dinamo Zagreb B

0-0

1-0
Sun 16, May-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Croatia Zmijavci vs NK Opatija

1-1

1-3
Sun 16, May-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Osijek B vs Rudes

1-1

2-3
Sun 16, May-16:00 - Croatia U19
Istra 1961 (U19) vs NK Lokomotiva Zagreb U19

1-0

3-0
Sun 16, May-21:00 - Cyprus 1 Division
Enosis Neon Paralimni FC vs Ethnikos Achnas

0-0

1-1
Sun 16, May-19:00 - Cyprus 1 Division
Nea Salamis vs Pafos FC

1-0

1-2
Sun 16, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Hradec Kralove

1-1

1-1
Sun 16, May-16:00 - Czech Republic 2. Liga
FC Sellier & Bellot Vlasim vs Chrudim

0-0

1-0
Sun 16, May-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs Sparta Praha

2-2

4-5
Sun 16, May-21:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slavia Praha vs MFK Karvina

1-0

1-1
Sun 16, May-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Teplice vs SK Dynamo Ceske Budejovice

0-0

2-0
Sun 16, May-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Pardubice vs FC Viktoria Plzen

1-0

3-0
Sun 16, May-14:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Pardubice Women\'s vs Slovan Liberec Women\'s

0-1

1-1
Sun 16, May-15:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Dukla Praha Women\'s vs Horni Herspice Women\'s

1-0

1-1
Sun 16, May-16:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs AC Horsens

0-1

1-1
Sun 16, May-19:59 - Danish SAS Ligaen
Aarhus AGF vs FC Nordsjaelland

2-1

3-1
Sun 16, May-18:00 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs Brondby

1-1

2-1
Sun 16, May-15:00 - Danish SAS Ligaen
Midtjylland vs Randers FC

0-1

1-1
Sun 16, May-16:00 - Denmark - 1. Division
Skive IK vs Fremad Amager

0-0

1-0
Sun 16, May-17:00 - Denmark - 1. Division
Helsingor vs Fredericia

1-0

2-1
Sun 16, May-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Avarta vs AB Tarnby

0-1

2-2
Sun 16, May-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Fortuna Hjorring Women\'s vs Brondby Women\'s

1-0

1-2
Sun 16, May-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Odense Women\'s vs Aalborg BK Women\'s

0-0

0-0
Sun 16, May-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Kolding BK Women\'s vs Nordsjaelland Women\'s

1-0

4-1
Sun 16, May-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

3-1

4-1
Sun 16, May-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Aarhus AGF Women\'s vs Sundby BK Women\'s

0-0

1-0
Sun 16, May-17:00 - Denmark Woman\\\'s League
Thisted FC Women\'s vs HB Koge Woman\'s

0-0

0-1
Sun 16, May-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Fredensborg Women\'s vs Solrod Women\'s

0-1

2-3
Sun 16, May-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Naesby BK Woman\'s vs Ballerup Skovlunde Women\'s


1-0
Sun 16, May-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aarhus 1900 Women\'s vs IF Lyseng Women\'s

1-0

3-0
Sun 16, May-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Herlufsholm GF Women\'s vs Osterbro IF Woman\'s

0-0

1-2
Sun 16, May-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
JAI Fodbold Women\'s vs Varde_IF Women\'s

1-0

2-0
Sun 16, May-14:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Frederiksberg Boldklub Women\'s vs FC Damso Women\'s

0-1

0-2
Sun 16, May-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Romalt Woman\'s vs Aalborg Freja women\'s

0-2

1-4
Sun 16, May-18:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Fortuna Hjorring B Women\'s vs Vildbjerg SF Women\'s

0-1

0-1
Sun 16, May-16:30 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Aalborg BK(U17)


1-0
Sun 16, May-12:00 - Denmark Youth U17
Midtjylland(U17) vs Esbjerg FB(U17)

1-0

4-1
Sun 16, May-17:00 - Denmark Youth U17
Vejle(U17) vs Sonderjyske(U17)

1-1

2-3
Sun 16, May-17:15 - Denmark Youth U17
Brondby(U17) vs Nordsjaelland (U17)

1-2

3-4
Sun 16, May-17:30 - Denmark Youth U17
Horsens(U17) vs Lyngby(U17)

0-1

1-3
Sun 16, May-17:30 - Denmark Youth U17
Silkeborg IF(U17) vs Aarhus AGF(U17)


0-3
Sun 16, May-15:00 - Denmark Youth U19
Lyngby(U19) vs Midtjylland(U19)

0-2

1-6
Sun 16, May-15:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs Sonderjyske(U19)

0-1

1-1
Sun 16, May-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Manta FC vs Macara

0-1

1-1
Sun 16, May-01:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Delfin S.C.

0-0

0-1
Sun 16, May-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Club Sport Emelec vs Guayaquil City F.C.

0-0

1-0
Sun 16, May-05:00 - El Salvador Primera Division
Santa Tecla vs CD FAS

0-0

0-1
Sun 16, May-15:00 - England FA Women\\\'s Cup
Brighton & H.A. Women\'s vs Huddersfield Town Women\'s

3-0

6-0
Sun 16, May-15:00 - England FA Women\\\'s Cup
Manchester United Women\'s vs Leicester City Women\'s

1-1

2-3
Sun 16, May-15:30 - England FA Women\\\'s Cup
Birmingham Women\'s vs Southampton Women\'s

1-0

3-2
Sun 16, May-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Manchester City Women\'s vs West Ham United Women\'s

2-1

5-1
Sun 16, May-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Tottenham Hotspur Women\'s vs Sheffield United Women\'s

1-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - England FA Women\\\'s Cup
Arsenal Women\'s vs Crystal Palace Women\'s

3-0

9-0
Sun 16, May-15:00 - England FA Women\\\'s Cup
Blackburn Rovers Women\'s vs Charlton Athletic Women\'s

0-0

0-1
Sun 16, May-19:30 - English Premier League
West Bromwich(WBA) vs Liverpool

1-1

1-2
Sun 16, May-22:00 - English Premier League
Everton vs Sheffield United

0-1

0-1
Sun 16, May-17:05 - English Premier League
Tottenham Hotspur vs Wolverhampton Wanderers

1-0

2-0
Sun 16, May-15:00 - English Premier League
Crystal Palace vs Aston Villa

1-2

3-2
Sun 16, May-14:00 - Estonia Esi Liiga
Flora Tallinn II vs FC Elva

1-0

1-0
Sun 16, May-14:00 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Tammeka B vs FC Nomme United

0-4

1-6
Sun 16, May-14:00 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Welco vs Tallinna FC Levadia II

0-1

0-1
Sun 16, May-14:00 - Estonia Esi Liiga B
JK Tallinna Kalev II vs Vandra JK Vaprus

0-2

1-2
Sun 16, May-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Tallinna JK Legion B vs Harju JK Laagri

3-1

5-3
Sun 16, May-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Ida-Virumaa FC Alliance vs JK Tabasalu

0-1

1-4
Sun 16, May-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Laanemaa Haapsalu vs FC Tallinn

2-3

5-3
Sun 16, May-16:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs Paide Linnameeskond

0-0

0-0
Sun 16, May-14:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Parnu JK Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s

0-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs 07 Vestur Sorvagur

0-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs HB Torshavn

0-0

0-0
Sun 16, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Vikingur Gota vs TB/FCS/Royn

1-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
KI Klaksvik vs Toftir B68

5-0

8-0
Sun 16, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
IF Fuglafjordur vs EB Streymur

1-1

2-1
Sun 16, May-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Jyvaskylan Pallokerho Women\'s vs PK-35 Vantaa Women\'s

0-0

1-3
Sun 16, May-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
KuPS Women\'s vs TiPS Women\'s

1-0

5-1
Sun 16, May-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Aland Women\'s vs Pallokerho-35 Women\'s

1-0

5-0
Sun 16, May-19:30 - Finland Ykkonen
Gnistan vs MuSa

0-1

1-1
Sun 16, May-19:30 - Finland Ykkonen
Ekenas IF vs JIPPO

1-0

3-0
Sun 16, May-18:00 - Finland Ykkonen
RoPS Rovaniemi vs PK-35 Vantaa

1-0

2-0
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
OGC Nice vs Strasbourg

0-1

0-2
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Stade Rennes FC

2-0

2-1
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier HSC vs Stade Brestois

0-0

0-0
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs Angers SCO

1-0

3-2
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
FC Lorient vs FC Metz

1-0

2-1
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs AS Saint-Etienne

0-0

0-0
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs RC Lens

1-0

3-0
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs Stade de Reims

2-0

4-0
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Dijon vs Nantes

0-2

0-4
Sun 16, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nimes vs Lyonnais

1-3

2-5
Sun 16, May-15:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Sioni Bolnisi vs WIT Georgia Tbilisi

0-0

0-1
Sun 16, May-15:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Metalurgi Rustavi vs Chikhura Sachkhere

2-1

3-1
Sun 16, May-16:00 - Georgia Primera Division
Torpedo Kutaisi vs Dila Gori

0-0

1-0
Sun 16, May-16:00 - Georgia Primera Division
Samgurali Tskh vs FC Shukura Kobuleti

1-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Samtredia

1-0

3-1
Sun 16, May-18:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs FC Telavi

0-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs FC Saburtalo Tbilisi

1-1

4-1
Sun 16, May-16:00 - German 3. Liga
Munchen 1860 vs Bayern Munich (Am)

1-1

2-2
Sun 16, May-16:00 - German 3. Liga
Dynamo Dresden vs Turkgucu Ataspor Munchen

2-0

4-0
Sun 16, May-15:00 - German 3. Liga
Hallescher FC vs SV Wehen Wiesbaden

2-0

4-0
Sun 16, May-19:59 - German Bundesliga
1.FSV Mainz 05 vs Borussia Dortmund

0-2

1-3
Sun 16, May-22:30 - German Bundesliga
RB Leipzig vs VfL Wolfsburg

0-2

2-2
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Hannover 96

0-1

1-2
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
FC Nurnberg vs VfL Bochum

1-0

1-1
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Holstein Kiel

0-1

3-2
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
VfL Osnabruck vs Hamburger

1-1

3-2
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
Eintracht Braunschweig vs Wurzburger Kickers

0-2

1-2
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
Fortuna Dusseldorf vs FC Erzgebirge Aue

2-0

3-0
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
SC Paderborn 07 vs Greuther Furth

2-2

2-4
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
SV Darmstadt 98 vs 1. FC Heidenheim 1846

2-1

5-1
Sun 16, May-17:30 - German Bundesliga 2
SV Sandhausen vs SSV Jahn Regensburg

2-0

2-0
Sun 16, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Turbine Potsdam Women\'s vs Eintracht Frankfurt Women\'s

1-1

2-1
Sun 16, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs VfR Aalen

1-1

3-1
Sun 16, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SC Freiburg II vs Eintracht Stadtallendorf

2-1

5-1
Sun 16, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Sportfreunde Lotte vs Koln Am.

1-1

2-2
Sun 16, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs RW Oberhausen

1-0

2-2
Sun 16, May-16:00 - Germany Women Division 2
Saarbrucken Women\'s vs Hoffenheim Women\'s B

0-1

1-3
Sun 16, May-16:00 - Germany Women Division 2
Andernach Women\'s vs Wurzburger Kickers Women\'s

1-1

2-1
Sun 16, May-16:00 - Germany Women Division 2
Wolfsburg B Women\'s vs FC Gutersloh Women\'s

2-1

4-1
Sun 16, May-13:00 - Germany Women Division 2
FFC 08 Niederkirchen Women\'s vs Bayern Munich Women\'s B

0-3

0-5
Sun 16, May-13:00 - Germany Women Division 2
Monchengladbach Women\'s vs Carl Zeiss Jena Women\'s

0-0

0-2
Sun 16, May-13:00 - Germany Women Division 2
Heidenauer SV Women\'s vs Turbine Potsdam Women\'s B

2-1

2-2
Sun 16, May-13:00 - Germany Women Division 2
Ingolstadt 04 Women\'s vs FFC Frankfurt B Women\'s

2-0

2-0
Sun 16, May-19:00 - Ghana Premier League
King Faisal Babes vs Bechem United

2-1

3-1
Sun 16, May-19:00 - Ghana Premier League
Ashanti Gold vs Great Olympics

0-0

1-0
Sun 16, May-19:00 - Ghana Premier League
Liberty Professionals vs Asante Kotoko FC

1-0

1-1
Sun 16, May-19:00 - Ghana Premier League
Aduana Stars vs Medeama SC

2-0

2-0
Sun 16, May-19:00 - Ghana Premier League
Inter Allies vs Berekum Chelsea

2-0

5-0
Sun 16, May-19:00 - Ghana Premier League
Karela United vs Techiman Eleven Wonders

1-0

2-0
Sun 16, May-22:00 - Ghana Premier League
Accra Hearts of Oak vs Elmina Sharks

0-0

2-0
Sun 16, May-20:30 - Gibraltar Premier Divisio
Lincoln Red Imps vs Lions Gibraltar

2-0

3-0
Sun 16, May-18:00 - Gibraltar Premier Divisio
St Joseph\'s (GIB) vs Lynx Gibraltar

3-0

3-2
Sun 16, May-17:00 - Greece Football League
AO Episkopis Rethymno vs Kalamata AO

0-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Greece Football League
Egaleo vs Santorini 2020

3-0

3-0
Sun 16, May-18:00 - Greece Football League
Kallithea vs Aspropyrgos Enosis

0-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Greece Football League
Kavala FC vs Apollon Pontou

0-1

0-1
Sun 16, May-18:00 - Greece Football League
Veria FC vs Olympiakos Volos

0-0

3-0
Sun 16, May-18:00 - Greece Football League
Thesprotos vs Pierikos

0-2

0-2
Sun 16, May-18:00 - Greece Football League
Ialysos vs Niki Volos

1-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Greece Football League
AEP Kozani vs Almopos

0-0

0-0
Sun 16, May-20:30 - Greece Super League 1
Panathinaikos vs Olympiakos Piraeus

0-3

1-4
Sun 16, May-20:30 - Greece Super League 1
PAOK Saloniki vs Asteras Tripolis

0-1

0-1
Sun 16, May-20:30 - Greece Super League 1
AEK Athens vs Aris Salonica

0-0

0-0
Sun 16, May-15:45 - Greece Super League 2
Xanthi vs Ergotelis

0-0

0-1
Sun 16, May-15:45 - Greece Super League 2
Levadiakos vs Chania Kissamikos

1-0

3-0
Sun 16, May-15:45 - Greece Super League 2
Diagoras Rodos vs Ionikos

2-3

3-5
Sun 16, May-19:59 - Guatemala Liga 2 Nacional
Deportivo Quiche FC vs Solola FC


1-1
Sun 16, May-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs CD Puerto de Iztapa

0-1

1-1
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
FC Utrecht vs PSV Eindhoven

1-0

1-1
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs Ajax Amsterdam

1-2

1-3
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
Willem II vs Fortuna Sittard

1-0

2-1
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
FC Zwolle vs FC Groningen

0-0

1-0
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs Sparta Rotterdam

0-2

1-2
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
Feyenoord Rotterdam vs RKC Waalwijk

2-0

3-0
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
FC Twente Enschede vs ADO Den Haag

2-2

3-2
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
AZ Alkmaar vs Heracles Almelo

1-0

5-0
Sun 16, May-16:30 - Holland Eredivisie
VVV-Venlo vs Emmen

0-1

0-4
Sun 16, May-09:30 - HongKong 1st Division League
South China vs Wofoo Tai Po

3-0

5-0
Sun 16, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Citizen AA vs Wing Yee

0-0

0-2
Sun 16, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Dreams Metro Gallery vs Shatin SA

0-3

0-6
Sun 16, May-11:30 - HongKong 1st Division League
North District vs Hong Kong FC

0-1

0-3
Sun 16, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin vs Sham Shui Po

0-3

2-6
Sun 16, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Eastern District SA vs Central & Western

0-2

2-3
Sun 16, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Hoi King SA vs Yuen Long District SA

1-1

2-2
Sun 16, May-11:00 - HongKong Premier League
Southern District vs Happy Valley

2-0

2-1
Sun 16, May-13:30 - HongKong Premier League
Resources Capital FC vs Hong Kong Rangers FC

0-3

0-6
Sun 16, May-20:30 - Hungary NB ?
Debreceni VSC vs Szombathelyi Haladas

3-1

4-2
Sun 16, May-20:30 - Hungary NB ?
Vasas SC vs ETO Gyori FC

1-0

3-0
Sun 16, May-20:30 - Hungary NB ?
Gyirmot SE vs Bekescsaba

3-0

4-0
Sun 16, May-19:00 - Hungary NB ?
Kaposvari Rakoczi vs Dorogi FC

0-0

0-1
Sun 16, May-19:00 - Hungary NB ?
Pecsi MFC vs Soroksar

0-2

0-2
Sun 16, May-19:00 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs Szentlorinc SE

1-0

1-1
Sun 16, May-19:00 - Hungary NB ?
Budaorsi SC vs DEAC

1-0

1-1
Sun 16, May-19:00 - Hungary NB ?
Szolnoki MAV FC vs Csakvari TK

1-0

2-1
Sun 16, May-19:00 - Hungary NB ?
FC Ajka vs Nyiregyhaza Spartacus FC

0-0

0-1
Sun 16, May-19:00 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Kazincbarcika

2-0

2-0
Sun 16, May-19:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Szent Mihaly Women\'s vs Viktoria FC Szombathely Women\'s

0-1

2-3
Sun 16, May-18:00 - Iceland Women\\\'s Cup
KR Reykjavik Women\'s vs Augnablik Women\'s

1-1

3-1
Sun 16, May-18:00 - Iceland Women\\\'s Cup
UMF Afturelding Women\'s vs Grotta Women\'s

0-1

1-1
Sun 16, May-18:00 - Iceland Women\\\'s Cup
UMF Sindri Hofn Women\'s vs Fjardab Hottur Leiknir Women\'s

0-2

0-2
Sun 16, May-23:15 - Iceland Premier Division
Vikingur Reykjavik vs Breidablik

1-0

3-0
Sun 16, May-23:15 - Iceland Premier Division
Leiknir Reykjavik vs Fylkir

1-0

3-0
Sun 16, May-21:30 - Iceland U19 League
KA Dalvik Reynir(U19) vs Throttur Reykjavik U19


4-2
Sun 16, May-18:55 - Iran League
Saipa vs Paykan

0-0

1-2
Sun 16, May-18:55 - Iran League
Naft Masjed Soleyman FC vs Machine Sazi

0-0

1-0
Sun 16, May-17:50 - Iran League
Sepahan vs Mes Rafsanjan

4-1

5-1
Sun 16, May-22:30 - Iraqi League
Al Minaa Basra vs Al Shorta

1-1

2-3
Sun 16, May-19:59 - Iraqi League
Naft Misan vs Al Quwa Al Jawiya

0-1

0-4
Sun 16, May-17:30 - Iraqi League
Al Zawraa vs Al Qasim Sport Club

0-0

2-0
Sun 16, May-17:30 - Iraqi League
Al Kahrabaa vs Al Simawa

1-0

1-0
Sun 16, May-17:30 - Iraqi League
Alsinaat Alkahrabaiya vs Al Diwaniya

0-1

1-1
Sun 16, May-19:00 - Italian Campionato Primavera
Bologna Youth vs Sampdoria Youth

0-2

2-3
Sun 16, May-12:30 - Italian Campionato Primavera
Genoa Youth vs Empoli Youth

1-4

3-5
Sun 16, May-13:00 - Italian Campionato Primavera 2
Reggina Youth vs Frosinone Youth

0-2

0-3
Sun 16, May-17:00 - Italian Serie A
Udinese vs Sampdoria

0-0

0-1
Sun 16, May-17:00 - Italian Serie A
Benevento vs Crotone

1-0

1-1
Sun 16, May-22:45 - Italian Serie A
AC Milan vs Cagliari

0-0

0-0
Sun 16, May-19:59 - Italian Serie A
Parma Calcio 1913 vs US Sassuolo Calcio

1-1

1-3
Sun 16, May-14:30 - Italian Serie A
Fiorentina vs Napoli

0-0

0-2
Sun 16, May-17:00 - Italian Women Division 1
Hellas Verona Women\'s vs Napoli Women\'s

0-0

0-0
Sun 16, May-17:00 - Italian Women Division 1
ASD Pink Sport time Bari Women\'s vs San Marino Academy Women\'s

0-1

1-2
Sun 16, May-14:30 - Italian Women Division 1
AS Roma Women\'s vs Juventus Women\'s

0-0

0-1
Sun 16, May-19:30 - Italy C Play-Off & Out
Triestina vs USD Virtus Verona

0-0

0-1
Sun 16, May-17:00 - Italy Serie D
FC Messina vs Acireale

1-0

1-1
Sun 16, May-17:00 - Italy Serie D
Vado FC vs Fossano Calcio

0-1

1-3
Sun 16, May-17:00 - Italy Serie D
Gelbison vs Rotonda

0-0

1-0
Sun 16, May-17:00 - Italy Serie D
Ostia Mare vs Gavorrano

0-1

0-2
Sun 16, May-17:00 - Italy Serie D
Matese vs Vastogirardi

1-0

2-0
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Prato vs ASD Pro Livorno

0-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Forli FC vs Lentigione

1-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
AC Legnano vs SC Caronnese

1-1

1-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
AS Casale Calcio vs US Caratese

0-0

0-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
AC Este vs ACD Campodarsego

1-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
AC Belluno vs Cartigliano

1-0

3-4
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
ASD Brusaporto vs US Breno

1-1

2-2
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
San Nicolo Calcio vs Cynthi Albalonga

1-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
ASD Cavenago Fanfulla vs Ponte San Pietro

3-1

3-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Nuova Monterosi vs ASD Muravera

2-0

3-0
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Team Altamura vs Fidelis Andria

0-0

0-2
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Seravezza vs Real Forte Querceta

2-1

4-3
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Union Clodiense vs ASD Caldiero Terme

1-1

1-3
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Villa d\'Alme Valbrembana vs US Seregno

0-0

0-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Aglianese vs Ghivizzano Borgo Mozzano

0-1

1-2
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
US Bitonto vs Aversa Normanna

1-0

2-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
US Corticella vs Correggese Calcio

0-1

1-1
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
Desenzano Calvina vs Real Calepina

1-1

1-2
Sun 16, May-18:00 - Italy Serie D
USD Casatese vs Tritium

1-0

2-1
Sun 16, May-08:00 - Japan Football League
MIO Biwako Shiga vs Suzuka Unlimited

1-1

3-2
Sun 16, May-08:00 - Japan Football League
Nara Club vs Veertien Mie

0-2

1-2
Sun 16, May-08:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs Tokyo Musashino City FC

3-0

4-0
Sun 16, May-08:00 - Japan Football League
Matsue City FC vs Reinmeer Aomori F.C.

1-2

1-2
Sun 16, May-08:00 - Japan Football League
Kochi United vs TIAMO Hirakata

0-0

1-0
Sun 16, May-07:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
AS Harima ALBION Women\'s vs Nippon Sport Science University Women\'s

0-1

0-3
Sun 16, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Yamato Sylphid Women\'s vs Angeviolet Hiroshima Women\'s

1-0

1-2
Sun 16, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s

1-1

1-3
Sun 16, May-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Setagaya Sfida Women\'s vs FC Takatsuki Women\'s

1-2

3-3
Sun 16, May-06:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
JFA Academy Fukushima Women\'s vs Fukuoka J. Anclas Women\'s

2-0

3-0
Sun 16, May-10:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Consadole Sapporo

0-0

2-0
Sun 16, May-12:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Urawa Red Diamonds

0-3

0-3
Sun 16, May-09:00 - Japanese League Division 2
Kyoto Sanga FC vs Mito Hollyhock

1-0

1-0
Sun 16, May-09:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Fagiano Okayama

0-0

0-0
Sun 16, May-09:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Ehime FC

1-0

1-0
Sun 16, May-10:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs Giravanz Kitakyushu

0-0

2-0
Sun 16, May-10:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Albirex Niigata

2-0

2-1
Sun 16, May-08:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs FC Gifu

0-2

0-2
Sun 16, May-08:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Tegevajaro Miyazaki

0-1

0-2
Sun 16, May-08:00 - Japanese League Division 3
Imabari FC vs Kamatamare Sanuki

1-1

1-1
Sun 16, May-09:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs AC Nagano Parceiro

1-0

2-0
Sun 16, May-09:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs Azul Claro Numazu

2-0

3-0
Sun 16, May-09:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs Vanraure Hachinohe FC

2-0

2-0
Sun 16, May-21:30 - Jordan Professional Premier League
Sahab SC vs Ramtha SC

0-1

0-2
Sun 16, May-19:00 - Jordan Professional Premier League
Shabab AlOrdon vs Ma\'an SC

0-1

1-1
Sun 16, May-16:00 - Kenya Premier League
Mathare United FC vs Vihiga United

0-0

0-0
Sun 16, May-16:00 - Kenya Premier League
Gor Mahia vs Nairobi City Stars

1-0

1-0
Sun 16, May-16:00 - Kenya Premier League
Sofapaka Nairobi FC vs Wazito FC

0-0

2-0
Sun 16, May-10:00 - Korea K3 League
Changwon City vs Gimhae City FC

1-1

1-2
Sun 16, May-10:00 - Korea K3 League
Gyeongju KHNP vs Ulsan Citizen

1-0

2-2
Sun 16, May-09:00 - Korea K4 League
Jeonju Citizen FC vs Yangpyeong

1-1

1-2
Sun 16, May-09:00 - Korea K4 League
Goyang Citizen vs Chungju Citizen

0-2

0-4
Sun 16, May-09:00 - Korea K4 League
Chuncheon Citizen vs Siheung Citizen

0-0

0-2
Sun 16, May-10:00 - Korea K4 League
Namdong FC vs Pyeongchang FC

1-0

1-2
Sun 16, May-09:00 - Korea League 1
Jeju United FC vs Daegu FC

0-1

1-2
Sun 16, May-11:30 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Suwon Samsung Bluewings

0-1

1-1
Sun 16, May-13:30 - Korea League 2
FC Anyang vs Gyeongnam FC

0-0

0-1
Sun 16, May-17:00 - Kosovo Super League
KF Feronikeli vs Besa Peje

1-1

3-1
Sun 16, May-17:00 - Kosovo Super League
KF Drenica Skenderaj vs KF Drita Gjilan

0-1

0-3
Sun 16, May-17:00 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Prishtina

0-2

1-2
Sun 16, May-17:00 - Kosovo Super League
Ballkani vs KF Trepca \'89

2-1

4-3
Sun 16, May-17:00 - Kosovo Super League
Arberia vs KF Llapi

1-1

3-2
Sun 16, May-18:00 - Libya League Division 1
Darnes vs Alahly Benghazi

1-0

1-1
Sun 16, May-16:00 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs Banga Gargzdai

2-0

4-0
Sun 16, May-16:00 - Lithuania - 2. Division
Kauno Zalgiris II vs Siauliai

0-1

0-2
Sun 16, May-19:59 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Union Titus Petange

2-0

4-0
Sun 16, May-18:00 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs Victoria Rosport

1-0

4-0
Sun 16, May-18:00 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs Progres Niederkorn

0-0

0-3
Sun 16, May-18:00 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs Hamm RM Benfica FC

1-0

3-0
Sun 16, May-18:00 - Luxembourg National Division
Hostert vs Swift Hesperange

0-1

0-3
Sun 16, May-18:00 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs F91 Dudelange

1-3

2-6
Sun 16, May-18:00 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs FC Wiltz 71

0-2

0-3
Sun 16, May-18:00 - Luxembourg National Division
Rodange 91 vs Fola Esch

0-0

2-1
Sun 16, May-03:00 - Mexico Primera Division
Puebla vs Atlas

0-0

1-0
Sun 16, May-05:05 - Mexico Primera Division
Cruz Azul vs Toluca

1-1

3-1
Sun 16, May-21:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Cruz Azul Hidalgo vs Irapuato FC

1-0

1-1
Sun 16, May-01:00 - Mexico Primera Divison A
Atlético Morelia vs Tepatitlan De Morelos

2-1

2-2
Sun 16, May-18:00 - Mexico Youth U20
Monterrey U20 vs Atlas U20


1-0
Sun 16, May-18:00 - Moldova Division 2
Victoria Bardar vs FC Cahul-2005

1-2

4-3
Sun 16, May-18:00 - Moldova Division 2
Speranta Drochia vs FC Iskra-Stal Ribnita

1-1

3-2
Sun 16, May-18:00 - Moldova Division 2
Spartanii Selemet vs Flacara Falesti

4-1

8-2
Sun 16, May-18:00 - Moldova Division 2
FC Sireti vs CSF Baliti

0-5

0-11
Sun 16, May-18:00 - Moldova Division 2
Olimp Comrat vs FC Sheriff B

1-1

2-3
Sun 16, May-17:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Floresti vs FC Sfintul Gheorghe

0-2

0-4
Sun 16, May-19:30 - Montenegro Division 2
Jedinstvo Bijelo Polje vs FK Mornar

1-0

2-2
Sun 16, May-19:30 - Montenegro Division 2
FK Ibar Rozaje vs FK Berane

0-0

2-3
Sun 16, May-19:30 - Montenegro Division 2
FK Drezga vs Bokelj Kotor

1-1

1-2
Sun 16, May-19:30 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs FK Kom

1-2

1-2
Sun 16, May-19:30 - Montenegro Division 2
OFK Igalo vs FK Grbalj Radanovici

0-0

0-1
Sun 16, May-21:00 - Morocco Division 2
TAS de Casablanca vs Stade Marocain du Rabat


2-2
Sun 16, May-22:00 - Morocco Division 2
Raja Beni Mellal vs JS Soualem

0-1

0-2
Sun 16, May-19:59 - Morocco Division 2
Wydad Temara vs Olympique Club de Khouribga

0-0

0-1
Sun 16, May-19:59 - Morocco Super League
FUS Fath Union Sportive Rabat vs MCO Mouloudia Oujda

0-1

0-3
Sun 16, May-22:15 - Morocco Super League
Maghreb Fez vs Renaissance Sportive de Berkane

0-0

2-0
Sun 16, May-15:15 - National League
Stockport County vs Torquay United

1-1

2-2
Sun 16, May-05:00 - Nicaragua Primera Division
Diriangen vs Walter Ferretti

1-0

3-0
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Lobi Stars vs Ifeanyi Ubah

1-0

2-0
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Kwara United vs Plateau United

0-0

2-0
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Kano Pillars vs Adamawa United

0-0

1-0
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Heartland FC vs Katsina United

2-0

2-0
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Enugu Rangers International vs Rivers United

0-1

0-1
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Wikki Tourists vs Nasarawa United FC

1-1

1-2
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Sunshine Stars FC vs Jigawa Golden Stars

0-0

0-0
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Warri Wolves FC vs MFM FC

0-2

0-2
Sun 16, May-19:00 - Nigeria Premier League
Dakkada FC vs Akwa United

0-1

0-2
Sun 16, May-18:00 - North Macedonia Prva liga
FK Vardar vs FK Makedonija Gjorce Petrov

0-0

0-2
Sun 16, May-18:00 - North Macedonia Prva liga
Sileks vs FC Struga Trim-Lum

0-0

0-1
Sun 16, May-18:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkendija vs FK Shkupi

1-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - North Macedonia Prva liga
Pelister Bitola vs Belasica Strumica

1-0

2-0
Sun 16, May-18:00 - North Macedonia Prva liga
Renova Cepciste vs Rabotnichki

1-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - North Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs Borec Veles

2-1

3-1
Sun 16, May-17:00 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs Tromso IL

0-0

0-1
Sun 16, May-17:00 - Norwegian Tippeligaen
Valerenga vs Kristiansund BK

0-1

1-2
Sun 16, May-17:00 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 FF vs FK Haugesund

0-0

0-0
Sun 16, May-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Molde vs Brann

3-0

4-0
Sun 16, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Bodo Glimt vs Rosenborg

1-1

2-2
Sun 16, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Lillestrom

2-0

3-1
Sun 16, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Mjondalen

0-1

0-3
Sun 16, May-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Veraguas CD vs Union Deportivo Universitario

0-0

0-0
Sun 16, May-18:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Trinidense vs Sportivo Ameliano

0-0

2-1
Sun 16, May-18:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Capiata vs Guarani de Trinidad

0-0

1-1
Sun 16, May-18:00 - Paraguayan Division 2
Resistencia SC vs General Caballero JLM

0-0

1-1
Sun 16, May-23:00 - Paraguayan Division 2
Atyra FC vs Tacuary FBC

0-0

1-2
Sun 16, May-01:45 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs Sportivo Luqueno

0-1

0-2
Sun 16, May-04:00 - Paraguayan Primera Division
12 de Octubre vs Guairena FC

0-1

1-1
Sun 16, May-19:59 - Peru Primera Division
Carlos A. Mannucci vs Melgar

1-1

2-1
Sun 16, May-00:30 - Peru Primera Division
Ayacucho Futbol Club vs Universitario de Deportes

2-1

3-3
Sun 16, May-03:00 - Peru Primera Division
Cienciano vs Universidad San Martin de Porres

0-0

0-1
Sun 16, May-15:45 - Poland Centralna Liga Juniorow
Escola Varsovia Warszawa Youth vs Korona Kielce Youth


2-2
Sun 16, May-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Zaglebie Lubin Youth

2-0

2-2
Sun 16, May-19:00 - Poland - 4. Liga
GKS Przodkowo vs Swit Skolwin

0-2

1-5
Sun 16, May-16:00 - Poland - 4. Liga
Sleza Wroclaw vs Polonia Bytom

0-1

1-1
Sun 16, May-19:59 - Poland - 4. Liga
Pomorzanin Torun vs Gornik Konin

0-0

0-0
Sun 16, May-14:00 - Poland - 4. Liga
Korona II Kielce vs Podhale Nowy

0-0

0-0
Sun 16, May-15:00 - Poland - 4. Liga
Wolczanka WP vs Chelmianka Chelm

0-0

1-1
Sun 16, May-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Podbeskidzie

1-0

1-0
Sun 16, May-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Zaglebie Lubin

2-0

4-0
Sun 16, May-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Lech Poznan vs Gornik Zabrze

1-0

1-1
Sun 16, May-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Pogon Szczecin vs Rakow Czestochowa

0-1

1-3
Sun 16, May-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Cracovia Krakow vs Warta Poznan

0-0

0-1
Sun 16, May-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Piast Gliwice vs Wisla Krakow

1-3

2-3
Sun 16, May-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Jagiellonia Bialystok vs Lechia Gdansk

1-0

2-1
Sun 16, May-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Slask Wroclaw vs Stal Mielec

1-0

1-1
Sun 16, May-21:10 - Poland - I liga
Radomiak Radom vs Sandecja Nowy Sacz

1-0

3-0
Sun 16, May-21:30 - Poland - I liga
Puszcza Niepolomice vs LKS Lodz

1-0

2-3
Sun 16, May-14:40 - Poland - I liga
Widzew lodz vs Bruk Bet Termalica Nieciecza

1-0

1-1
Sun 16, May-21:45 - Poland - II liga
Stal Rzeszow vs Chojniczanka Chojnice

0-0

1-1
Sun 16, May-16:00 - Poland Woman\\\'s League
Rolnik Biedrzychowice Women\'s vs GKS Katowice Women\'s

0-5

2-6
Sun 16, May-14:00 - Poland Woman\\\'s League
APLG Gdansk Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-0

0-0
Sun 16, May-18:00 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs ROW Rybnik Women\'s

2-0

4-1
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Rio Ave(U17) vs Spg C Braga(U17)


2-2
Sun 16, May-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Sacavenense(U17) vs Belenenses(U17)


2-3
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Pacos Ferreira(U17) vs Padroense(U17)


0-1
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
FC Famalicao(U17) vs Boavista(U17)


2-2
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie E
Regua(U17) vs Lusitania Lourosa U17


0-4
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie E
Salgueiros(U17) vs Sp Espinho(U17)


3-1
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie F
Seia FC(U17) vs Feirense(U17)


2-5
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie F
Tondela(U17) vs Academico Viseu(U17)


5-0
Sun 16, May-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie G
Fatima U17 vs Uniao Leiria(U17)


2-3
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie G
Marialvas(U17) vs Academica Coimbra(U17)


0-8
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie H
GD Estoril-Praia(U17) vs Peniche U17


6-0
Sun 16, May-17:30 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie H
Real Sport Clube(U17) vs Sintrense(U17)


0-1
Sun 16, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie I
Cova Piedade(U17) vs Vitoria FC Setubal(U17)


2-0
Sun 16, May-19:30 - Portugal Liga de Honora
Academica Coimbra vs SL Benfica B

0-0

1-0
Sun 16, May-17:00 - Portugal Liga de Honora
FC Penafiel vs Vizela

0-0

1-2
Sun 16, May-18:00 - Portugal Liga de Honora
Casa Pia AC vs Varzim

0-0

3-0
Sun 16, May-18:00 - Portugal Liga de Honora
FC Porto B vs C.D. Feirense

2-0

4-2
Sun 16, May-14:15 - Portugal Liga de Honora
Sporting Covilha vs GD Estoril-Praia

1-2

3-2
Sun 16, May-19:59 - Portugal Primera Liga
Belenenses vs C.D. Santa Clara

0-1

0-2
Sun 16, May-18:00 - Portugal Primera Liga
FC Famalicao vs CD Nacional

1-0

3-0
Sun 16, May-23:00 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs Vitoria Guimaraes

0-0

0-0
Sun 16, May-19:00 - Portugal Women\\\'s 1A Divisao
Benfica Women\'s vs Condeixa Women\'s


7-0
Sun 16, May-19:00 - Portugal Women\\\'s 1A Divisao
GD Estoril-Praia Women\'s vs Ovarense Women\'s


1-0
Sun 16, May-19:00 - Portugal Women\\\'s 1A Divisao
Sporting Braga Women\'s vs Sporting Clube de Portugal Women\'s


2-1
Sun 16, May-19:00 - Portugal Women\\\'s 1A Divisao
Gil Vicente Women\'s vs Damaiense Women\'s


3-3
Sun 16, May-17:30 - Romania - Divizia A
FC Arges vs Dinamo Bucuresti

0-1

1-2
Sun 16, May-23:00 - Romania - Divizia A
Sepsi OSK Sfantul Gheorghe vs FC Steaua Bucuresti

0-0

2-2
Sun 16, May-15:00 - Romania - Divizia A
UTA Arad vs Gaz Metan Medias

0-0

1-0
Sun 16, May-12:30 - Romania - Liga 3
Steaua Bucuresti II vs Afumati

0-2

1-4
Sun 16, May-16:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Dream Team Bucurest Women\'s vs FCM Targu Mures Women\'s

1-0

2-0
Sun 16, May-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Fairplay Bucuresti Women\'s vs Minaur Baia Mare Women\'s


1-0
Sun 16, May-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Vasas Femina Women\'s vs Piros Security Arad Women\'s


4-0
Sun 16, May-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Universitatea Galati Women\'s vs Fortuna Becicherecu Mic Women\'s


0-1
Sun 16, May-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Banat Girls Women\'s vs Universitatea Alexandria Women\'s


3-4
Sun 16, May-17:00 - Russia Div 2 South
Mashuk-KMV vs FK Biolog

0-3

1-3
Sun 16, May-17:00 - Russia Div 2 South
Forte Taganrog vs FC Essentuki

2-0

3-0
Sun 16, May-19:59 - Russia Div 2 South
PFK Kuban vs Anzhi Makhachkala

2-0

5-1
Sun 16, May-18:00 - Russia Div 2 South
Druzhba Maykop vs Kuban Holding

0-3

0-3
Sun 16, May-18:00 - Russia Div 2 South
FK Makhachkala vs Dynamo Stavropol

2-0

4-0
Sun 16, May-18:00 - Russia Div 2 South
FC Tuapse vs Chernomorets Novorossiysk

0-1

1-1
Sun 16, May-15:00 - Russia Div 2 South
Inter Cherkessk vs Spartak Nalchik

1-1

1-2
Sun 16, May-17:00 - Russia Premier League
FC Ufa vs Arsenal Tula

2-1

2-1
Sun 16, May-15:00 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs FC Ural Yekaterinburg

0-0

1-0
Sun 16, May-15:00 - Russia Premier League
FK Rostov vs Krasnodar FK

0-1

1-3
Sun 16, May-15:00 - Russia Premier League
Dynamo Moscow vs CSKA Moscow

0-1

3-2
Sun 16, May-15:00 - Russia Premier League
Rubin Kazan vs Rotor Volgograd

0-0

1-1
Sun 16, May-15:00 - Russia Premier League
Akhmat Grozny vs Spartak Moscow

2-0

2-2
Sun 16, May-15:00 - Russia Premier League
FK Khimki vs PFC Sochi

0-0

0-0
Sun 16, May-15:00 - Russia Premier League
FC Tambov vs Zenit St.Petersburg

1-1

1-5
Sun 16, May-20:40 - Saudi Arabia Division 1
Arar FC vs Al-Adalh

0-0

0-0
Sun 16, May-19:55 - Saudi Arabia Division 1
Al-Jeel vs Al Khaleej Club

1-1

3-3
Sun 16, May-20:05 - Saudi Arabia Division 1
Al-Shoalah vs Al Sahel

2-0

5-1
Sun 16, May-20:10 - Saudi Arabia Division 1
Najran vs Hajer

0-0

0-1
Sun 16, May-20:20 - Saudi Arabia Division 1
Al-Hazm vs Al Bukayriyah

0-0

2-1
Sun 16, May-16:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Hearts Women\'s vs Celtic Women\'s

0-0

0-3
Sun 16, May-19:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Spartans Women\'s vs Glasgow Rangers Women\'s

0-3

0-5
Sun 16, May-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Motherwell Women\'s vs Hibernian Women\'s

0-0

0-1
Sun 16, May-18:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Glasgow City Women\'s vs Forfar Farmington Women\'s

5-0

8-0
Sun 16, May-15:00 - Scottish Premier League
Motherwell FC vs Ross County

1-0

1-2
Sun 16, May-15:00 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs Kilmarnock

0-2

0-2
Sun 16, May-15:00 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Dundee United

0-0

0-0
Sun 16, May-21:15 - Senegal Premier League
CNEPS Excellence vs ASEC Ndiambour

0-0

0-1
Sun 16, May-20:30 - Senegal Premier League
Pikine vs Stade Mbour

0-0

1-0
Sun 16, May-20:30 - Senegal Premier League
Casa Sports Zinguinchor vs Union Sportive Goree

2-1

2-2
Sun 16, May-20:30 - Senegal Premier League
NGB ASC Niarry Tally vs Teungueth FC

0-0

0-1
Sun 16, May-20:30 - Senegal Premier League
Mbour Petite Cote vs AS Douanes Dakar

2-1

2-2
Sun 16, May-20:30 - Senegal Premier League
Generation Foot vs Dakar Sacre Coeur

0-0

1-0
Sun 16, May-13:30 - Singapore Premier League
Geylang International vs Hougang United FC

0-2

2-5
Sun 16, May-13:30 - Singapore Premier League
Lion City Sailors vs Tanjong Pagar Utd

0-0

3-1
Sun 16, May-19:59 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs MSK Zilina

1-0

1-1
Sun 16, May-19:15 - Slovenia 1. Liga
NK Celje vs NK Olimpija Ljubljana

2-0

4-0
Sun 16, May-22:00 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs FC Koper

1-0

3-1
Sun 16, May-17:00 - South Africa First League
Jomo Cosmos vs Richards Bay

0-0

1-1
Sun 16, May-17:00 - South Africa First League
Free State Stars vs Cape Town Spurs

0-1

3-1
Sun 16, May-17:00 - South Africa First League
Pretoria University vs Royal AM

0-0

1-2
Sun 16, May-17:00 - South Africa First League
Cape Town All Stars vs Cape Umoya United

0-0

1-0
Sun 16, May-17:00 - South Africa First League
Steenberg United vs JDR Stars

0-0

1-1
Sun 16, May-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs Uthongathi FC

0-0

1-0
Sun 16, May-17:00 - South Africa First League
Sekhukhune United vs Polokwane City FC

2-0

2-0
Sun 16, May-17:00 - South Africa First League
Bizana Pondo Chiefs vs Pretoria Callies

0-1

2-4
Sun 16, May-19:00 - Spanish Ladies League Division 1
Berriozar Women\'s vs Arratia CD Women\'s

0-0

0-1
Sun 16, May-19:00 - Spanish Ladies League Division 1
Palleja Women\'s vs CE Europa Women\'s

0-2

1-3
Sun 16, May-19:30 - Spanish Ladies League Division 1
Olimpico Madrid Women\'s vs Dinamo Guadalajara Women\'s

3-0

5-1
Sun 16, May-13:30 - Spanish Ladies League Division 1
Samper Women\'s vs DNS de Belen Women\'s

0-0

1-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
Sant Gabriel Women\'s vs Levante Las Planas Women\'s

0-0

1-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
CF Sporting Plaza De Argel Women\'s vs Elche Women\'s

0-1

0-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
Union Viera Women\'s vs UD Geneto Del Teide Women\'s

1-0

2-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
Atletico Arousana Women\'s vs CD Monte Women\'s

0-0

1-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
Deportivo Alaves Women\'s vs Oviedo Moderno Women\'s

0-2

1-2
Sun 16, May-18:00 - Spanish Ladies League Division 1
Madrid CFF C Women\'s vs Salamanca Women\'s

0-1

1-2
Sun 16, May-14:30 - Spanish Ladies League Division 1
Ciudad de Murcia Women\'s vs CFF Albacete Women\'s

1-2

1-3
Sun 16, May-18:30 - Spanish Ladies League Division 1
Victoria CF Women\'s vs Real Oviedo B Women\'s

0-1

2-1
Sun 16, May-13:00 - Spanish Ladies Premier League
CDEF Logrono Women\'s vs Granadilla Tenerife Women\'s

1-1

2-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Levante UD Women\'s vs Santa Teresa CD Women\'s

0-0

1-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Real Madrid CF Women\'s vs Eibar Women\'s

1-0

2-0
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Villarreal vs Sevilla

1-0

4-0
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Getafe vs Levante

1-1

2-1
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Real Sociedad vs Valladolid

4-0

4-1
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Valencia CF vs Eibar

3-1

4-1
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Real Madrid

0-0

0-1
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Real Betis vs SD Huesca

0-0

1-0
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Celta Vigo

1-1

1-2
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Alaves vs Granada CF

2-1

4-2
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Atletico Madrid vs Osasuna

0-0

2-1
Sun 16, May-20:30 - Spanish Primera Division
Cadiz vs Elche

1-0

1-3
Sun 16, May-18:45 - Spanish Primera U19
UE Cornella(U19) vs El Olivar(U19)

2-1

6-1
Sun 16, May-19:30 - Spanish Primera U19
Aravaca CF U19 vs Mostoles(U19)

0-0

2-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Primera U19
AD San Juan(U19) vs Real Sociedad(U19)

0-1

1-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Primera U19
AD Nervion(U19) vs CD 26 De Febrero(U19)

4-0

6-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Primera U19
Castilleja CF(U19) vs Santa Fe U19

1-0

1-2
Sun 16, May-14:30 - Spanish Primera U19
Ural CF(U19) vs Atletico Perines(U19)

0-1

1-1
Sun 16, May-16:00 - Spanish Segunda Division
Sabadell vs Tenerife

0-1

0-2
Sun 16, May-22:45 - Spanish Segunda Division
Mallorca vs Alcorcon

1-0

2-0
Sun 16, May-18:00 - Spanish Segunda Division
Fuenlabrada vs Rayo Vallecano

0-2

1-2
Sun 16, May-23:30 - Spanish Segunda Division
Leganes vs UD Logrones

1-0

3-0
Sun 16, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Sporting de Gijon B vs CD Guijuelo

1-0

3-1
Sun 16, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Real Oviedo B vs Coruxo FC

1-1

1-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Lealtad vs Pontevedra

0-1

2-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Covadonga vs CF Salmantino UDS

1-1

1-2
Sun 16, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Haro Deportivo vs Barakaldo CF

1-0

1-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Izarra vs Leioa

1-1

4-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Tarazona vs SD Laredo

0-0

2-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Ejea vs Portugalete

1-2

1-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Ebro vs Real Union de Irun

0-0

1-0
Sun 16, May-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Orihuela CF vs UE Olot

0-0

1-3
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SCR Pena Deportiva vs Espanyol B

1-0

1-3
Sun 16, May-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF La Nucia vs UE Llagostera

0-1

0-1
Sun 16, May-13:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD El Ejido 2012 vs Las Palmas Atletico

0-2

1-3
Sun 16, May-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Yeclano Deportivo vs CD Marino

1-1

4-2
Sun 16, May-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Granada vs Recreativo Huelva

0-0

1-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Lorca Deportiva FC vs Marbella FC

0-2

2-3
Sun 16, May-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
UD Melilla vs Atletico de Madrid B

1-0

3-0
Sun 16, May-22:45 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Villarrubia CF vs Las Rozas

0-0

1-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CP Villarrobledo vs UD Poblense

1-2

1-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
UD Socuellamos vs Getafe B

1-0

3-0
Sun 16, May-22:15 - Spanish Segunda Division B Play Off
CD Badajoz vs Zamora CF

2-0

2-0
Sun 16, May-22:15 - Spanish Segunda Division B Play Off
Athletic Bilbao B vs Celta Vigo B

0-0

2-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Play Off
UD Ibiza vs Real Madrid Castilla

0-0

0-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Play Off
UCAM Murcia vs Barcelona B

1-0

2-2
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Llanes vs CD Tuilla

0-0

1-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Real Aviles vs Caudal Deportivo

1-0

2-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Praviano vs Valdesoto

1-0

2-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Mosconia vs CD Colunga


0-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Vallobin vs Condal CF

1-0

1-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Navarro vs Club Siero

0-0

2-1
Sun 16, May-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Barco vs Paiosaco

2-0

5-0
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ribadumia CF vs CD As Pontes

1-1

2-2
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Atios vs Viveiro CF

0-0

0-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Pontellas vs CSD Arzua

0-1

0-1
Sun 16, May-18:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Ourense vs Agrupacion Estudiantil


2-3
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Lucena CF vs AD Ceuta

2-1

4-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD San Roque de Lepe vs Xerez Deportivo

0-0

2-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Arcos CF vs CD Gerena

0-0

0-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs UD Los Barrios

2-0

8-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Salerm Cosmetics Puente Genil vs Xerez CD


4-1
Sun 16, May-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UB Lebrijana vs Sevilla C

1-0

1-2
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Soller vs CD Llosetense


3-0
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Cardassar vs CE Esporles

1-2

3-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Constancia vs SD Formentera

0-1

2-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Portmany vs Mallorca B

0-1

1-3
Sun 16, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Lanzarote vs Tenerife B

0-0

0-0
Sun 16, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Vera Puerto De La Cruz vs UD Guia

0-0

0-0
Sun 16, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD San Fernando vs CD Mensajero

0-0

1-2
Sun 16, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Atletico Union Guimar vs Arucas CF

0-2

1-3
Sun 16, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Atletico Tacoronte vs La Cuadra

1-0

2-1
Sun 16, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Gran Tarajal vs CD Buzanada


2-2
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Deportiva Minera vs CD Plus Ultra

2-1

3-1
Sun 16, May-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
CF El Castillo vs EDMF Churra


0-3
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mar Menor vs Real Murcia B


1-0
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Hoya Lorca CF vs Olimpico de Totana

1-3

1-3
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Muleno CF vs EG El Palmar


1-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
FC Cartagena B vs Club Atletico Pulpileno

0-0

0-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Racing Murcia FC vs Aguilas FC

0-0

1-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mazarron CF vs CD Bullense

0-1

0-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Union CF vs UD Los Garres

0-1

0-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Cartagena FC vs UCAM Murcia B

0-2

0-2
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
AD Llerenense vs CP Valdivia

0-1

0-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CF Trujillo vs AD Lobon

0-1

1-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
RCP Valverdeno vs CD Calamonte

1-0

3-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UD Fuente de Cantos vs CF Campanario

1-0

1-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Olivenza vs CP Chinato

1-0

1-0
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Anguiano vs CD Arnedo

0-0

0-0
Sun 16, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Agoncillo vs CD Tedeon


3-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Berceo vs CP Calasancio

2-0

4-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs Calahorra B

1-1

2-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA Vianes vs CD Pradejon

3-1

5-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Villegas vs CCD Alberite

0-0

2-0
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Utebo FC vs Barbastro

1-0

1-1
Sun 16, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CA Monzon vs CD Sarinena

0-0

0-0
Sun 16, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Fraga vs CD Robres

1-0

2-2
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Belchite 97 vs CD Binefar

0-0

0-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CDJ Tamarite vs CD Villanueva


1-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Carinena vs AD Sabinanigo


3-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Valdefierro vs AD Almudevar

0-0

0-1
Sun 16, May-18:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
San Juan Zaragoza vs Epila CF


0-3
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Quintanar Del Rey vs Tarancon

1-1

1-1
Sun 16, May-13:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Almansa vs UB Conquense

0-2

0-3
Sun 16, May-18:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Solana vs CD Azuqueca

1-0

2-1
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Bezana vs CD Guarnizo


0-1
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Barquereno vs SD Torina

0-0

1-0
Sun 16, May-13:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Rinconeda Polanco vs Solares Medio Cudeyo

0-0

1-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
AD Siete Villas vs Gimnastica Torrelavega

0-0

1-0
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Cayon vs CD Tropezon

1-2

1-3
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Ariznabarra vs Aurrera de Ondarroa

0-1

1-2
Sun 16, May-18:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
San Ignacio vs SD Deusto

0-0

1-2
Sun 16, May-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Sants vs CF Igualada

1-0

4-1
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CF Peralada vs CF Montanesa


2-0
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CE Banyoles vs Pobla De Mafumet CF

0-0

2-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Figueres vs Valls UE


1-0
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Sant Andreu vs San Cristobal

1-0

2-0
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Vilassar de Mar vs UE Castelldefels

1-1

1-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FE Grama vs CE Manresa

0-0

0-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Cerdanyola del Valles vs CE Europa

0-0

0-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
EC Granollers vs FC Vilafranca

2-1

2-3
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Girona II vs Terrassa

2-1

3-1
Sun 16, May-14:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UA Horta vs Santfeliuenc FC

1-0

3-0
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Benicarlo vs Novelda

1-0

1-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Torrent CF vs Villajoyosa

0-0

0-1
Sun 16, May-18:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Paterna vs Crevillente

0-0

2-0
Sun 16, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Atletico Pinto vs DAV Santa Ana

1-1

2-1
Sun 16, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcorcon B vs CF Pozuelo Alarcon

1-0

1-0
Sun 16, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Real Aranjuez CF vs Paracuellos Antamira

0-1

2-3
Sun 16, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD El Alamo vs San Fernando Henares

0-0

1-2
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Rayo Vallecano B vs AD Torrejon CF

0-0

0-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Mostoles CF vs RSD Alcala Henares

0-0

0-1
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Beroil Bupolsa(Tino) vs La Baneza

0-1

0-1
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Cebrerena vs Salmantino B

0-0

0-1
Sun 16, May-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Burgos vs UD Santa Marta

0-0

1-2
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Avila CF vs Atletico Tordesillas

1-0

3-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Arandina vs CD La Virgen Del Camino


1-1
Sun 16, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Mirandes B vs Atletico Bembibre

1-0

1-0
Sun 16, May-15:15 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Poli Almeria vs Melilla CD


1-0
Sun 16, May-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico de Porcuna vs CD Estepona

3-0

4-0
Sun 16, May-13:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Real Jaen CF vs CD Alhaurino

0-0

2-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Antequera CF vs Torredonjimeno

0-0

0-0
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Loja CD vs Motril CF


0-1
Sun 16, May-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Palo vs Almeria B

1-1

1-1
Sun 16, May-16:00 - Swden Women Division 2
Sundsvalls DFF Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s

0-1

0-1
Sun 16, May-13:00 - Swden Women Division 2
Moron BK Women\'s vs Jitex BK Women\'s

1-0

2-1
Sun 16, May-18:00 - Swden Women Division 2
Bollstanas SK Women\'s vs Borgeby FK Wowen\'s

3-1

4-2
Sun 16, May-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women\'s vs Orebro Women\'s

0-1

0-2
Sun 16, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Assyriska FF Sodertalje vs Dalkurd FF

0-0

3-1
Sun 16, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IFK Lulea vs Hammarby TFF

1-2

1-2
Sun 16, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlstad BK vs Sandvikens IF

1-1

1-3
Sun 16, May-15:00 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Jonkopings Sodra IF

0-0

1-0
Sun 16, May-19:30 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs Djurgardens

0-1

2-2
Sun 16, May-16:00 - Tajikistan Higher League
FK Dushanbe 83 vs FC Istaravshan

0-1

1-1
Sun 16, May-16:00 - Tajikistan Higher League
FK Eskhata vs FC Istiklol Dushanbe

0-0

0-2
Sun 16, May-21:00 - Turkey LiG B Play Off
Kocaelispor vs Ankara Demirspor

0-0

3-0
Sun 16, May-21:15 - Turkey LiG B Play Off
Sakaryaspor vs Belediye Vanspor

1-0

2-0
Sun 16, May-17:00 - Turkey LiG B Play Off
Hekimoglu Trabzon vs 24 Erzincanspor

2-0

3-0
Sun 16, May-17:00 - Turkey LiG B Play Off
Kirsehir Belediyespor vs Kirklarelispor

0-0

0-0
Sun 16, May-14:00 - Turkey U19 League
Altay Spor Kulubu(U19) vs Samsunspor(U19)

0-0

2-3
Sun 16, May-14:00 - Turkey U19 League
Istanbul Buyuksehir Belediyesi(U19) vs Rizespor(U19)

1-1

3-1
Sun 16, May-14:00 - Turkey U19 League
Umraniyespor(U19) vs Bandirmaspor(U19)

1-0

1-2
Sun 16, May-14:00 - Turkey U19 League
Ankaraspor FK U19 vs Eskisehirspor(U19)

0-0

0-0
Sun 16, May-19:35 - UAE Presidents Cup
Al Nasr Dubai vs Shabab Al Ahli Dubai

0-1

1-2
Sun 16, May-23:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Chelsea FC Women\'s vs FC Barcelona Women\'s

0-4

0-4
Sun 16, May-17:00 - Uganda Super League
Kampala City Council(KCCA) vs Kyetume FC

1-0

2-0
Sun 16, May-17:00 - Ukraine Druha Liga
FC Bukovyna Chernivtsi vs Rubikon Kyiv

0-0

0-0
Sun 16, May-14:00 - Ukraine Druha Liga
FC Karpaty Lviv vs Obolon-2 Kyiv

1-0

2-2
Sun 16, May-14:00 - Ukraine Druha Liga
Real Pharma Ovidiopol vs SC Tavriya

0-1

0-3
Sun 16, May-19:00 - Ukraine Persha Liga
Metalist 1925 Kharkiv vs Veres Rivne

2-0

4-1
Sun 16, May-16:00 - Ukraine Persha Liga
Volyn Lutsk vs Hirnyk-Sport

0-0

2-0
Sun 16, May-16:00 - Ukraine Persha Liga
Krystal Kherson vs Prykarpattia Ivano Frankivsk

0-0

0-1
Sun 16, May-17:00 - Ukraine Persha Liga
Nyva Ternopil vs VPK-Ahro Shevchenkivka

0-1

1-2
Sun 16, May-17:00 - Ukraine Persha Liga
Alians Lypova Dolyna vs Obolon Brovar Kiev

1-0

1-0
Sun 16, May-18:00 - Ukraine Persha Liga
Polessya Zhitomir vs FC Avanhard Kramatorsk

1-0

1-2
Sun 16, May-22:00 - Uruguay Primera Division
CA Rentistas vs Centro Atletico Fenix

0-1

0-3
Sun 16, May-00:15 - Uruguay Primera Division
Montevideo Wanderers vs Boston River

0-0

1-0
Sun 16, May-02:30 - Uruguay Primera Division
Montevideo City Torque vs IA Sud America

0-1

0-1
Sun 16, May-22:00 - USA Major League Soccer
Sporting Kansas City vs Vancouver Whitecaps FC

2-0

3-0
Sun 16, May-03:00 - USA Major League Soccer
Atlanta United FC vs Club de Foot Montreal

0-0

1-0
Sun 16, May-03:30 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs New York Red Bulls

1-0

1-0
Sun 16, May-04:05 - USA Major League Soccer
Minnesota United FC vs FC Dallas

0-0

1-0
Sun 16, May-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Houston Dynamo

3-1

3-1
Sun 16, May-05:30 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Nashville SC

0-0

0-0
Sun 16, May-06:00 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs Portland Timbers

0-1

0-2
Sun 16, May-06:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
OL Reign Women\'s vs North Carolina Courage Women\'s

0-0

0-0
Sun 16, May-01:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Racing Louisville Women\'s vs Kansas City NWSL Women\'s

0-0

0-0
Sun 16, May-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Gotham FC Women\'s vs Houston Dash Women\'s

1-0

1-0
Sun 16, May-04:00 - USA USL League One
Forward Madison vs North Carolina

0-0

1-0
Sun 16, May-01:30 - USA USL League Two
C Florida(U23) vs Florida Elite

0-1

0-2
Sun 16, May-23:00 - USL Championship
Tacoma Defiance vs Orange County SC

1-0

1-0
Sun 16, May-00:30 - USL Championship
Birmingham Legion vs Memphis 901

0-0

1-0
Sun 16, May-03:00 - USL Championship
Hartford Athletic vs Pittsburgh Riverhounds SC

0-1

1-1
Sun 16, May-04:05 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Phoenix Rising FC

1-0

2-1
Sun 16, May-05:30 - USL Championship
New Mexico United vs Austin Bold

1-0

3-1
Sun 16, May-17:00 - Uzbekistan Pro League A
Neftchi Fargona vs Shortan Guzar

1-0

2-0
Sun 16, May-15:30 - Uzbekistan Pro League B
FC Lochin vs Lokomotiv BFK

0-1

1-2
Sun 16, May-16:00 - Uzbekistan Pro League B
Pakhtakor-79 vs Bunyodkor II

2-1

5-2
Sun 16, May-16:00 - Uzbekistan Pro League B
FC Zhomboy vs FK G\'ijduvon

0-1

1-3
Sun 16, May-01:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Gran Valencia Maracay

0-0

0-0
Sun 16, May-03:15 - Venezuela Primera Division
Deportivo Tachira vs Estudiantes Merida FC

1-0

1-0
Sun 16, May-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Balcatta Women\'s vs Perth S.C Women\'s

0-1

1-2
Sun 16, May-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Curtin University SC Women\'s vs Murdoch Uni Melville Women\'s

1-1

1-5
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.