Football Results for Sat 8, Aug 2020

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 8, Aug 2020

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 8, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Western Spirit vs The Lakes

0-0

1-0
Sat 8, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
New Farm United vs Annerley FC

0-0

2-1
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Mount Gravatt vs Samford Rangers

0-2

2-2
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
AC Carina vs Ipswich City

0-0

2-1
Sat 8, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
Acacia Ridge vs St George Willawong FC

0-1

1-2
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Bayside United FC vs Albany Creek

3-0

4-0
Sat 8, Aug-13:00 - Australia Brisbane Premier League
North Star vs Brisbane Knights

1-1

1-3
Sat 8, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
North Star Reserve vs Brisbane Knights Reserve


0-3
Sat 8, Aug-09:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Acacia Ridge Reserves vs St George Willawong FC Reserve


0-4
Sat 8, Aug-10:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Bayside United FC Reserve vs Albany Creek Reserve

1-1

3-3
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Annerley FC Women\'s vs Peninsula Power Women\'s

1-1

1-2
Sat 8, Aug-13:15 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
University of Queensland Women\'s vs Robina City Women\'s

1-0

2-1
Sat 8, Aug-09:45 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Weston vs Monaro Panthers

0-1

0-3
Sat 8, Aug-11:00 - Australia League A
Perth Glory FC vs Melbourne Victory FC

0-1

0-4
Sat 8, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Broadmeadow Magic

0-0

2-3
Sat 8, Aug-13:45 - Australia New South Wales Premier League
Mt Druitt Town Rangers FC vs Blacktown City

0-0

2-2
Sat 8, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners FC Am vs Northern Tigers

2-0

3-2
Sat 8, Aug-12:00 - Australia New South Wales Super League
Bonnyrigg White Eagles vs St George City

2-0

2-0
Sat 8, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Spirit FC vs SD Raiders

1-0

3-1
Sat 8, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Central Coast Mariners(U20) vs Northern Tigers(U20)

1-1

3-1
Sat 8, Aug-10:30 - Australia New South Wales U20
Spirit FC(U20) vs SD Raiders(U20)

3-0

4-1
Sat 8, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Manly United(U20) vs Western Sydney Wanderers(U20)

1-0

4-0
Sat 8, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Mt Druitt Town Rangers(U20) vs Blacktown City(U20)

0-0

1-0
Sat 8, Aug-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Capalaba vs Moreton Bay United

0-2

3-2
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane City vs Gold Coast Knights

0-0

0-1
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Queensland Lions FC vs Eastern Suburbs Brisbane

1-0

5-1
Sat 8, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Redlands United FC vs Peninsula Power

0-1

1-2
Sat 8, Aug-08:45 - Australia Queensland State League U20
Capalaba(U20) vs Moreton Bay United(U20)

0-0

0-1
Sat 8, Aug-10:00 - Australia Queensland State League U20
SWQ Thunder(U20) vs Sunshine Coast FC(U20)

1-0

2-0
Sat 8, Aug-10:00 - Australia Queensland State League U20
Mitchelton(U20) vs Holland Park Hawks(U20)

1-0

4-1
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Mitchelton vs Holland Park Hawks FC

0-1

1-1
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues
SWQ Thunder vs Sunshine Coast FC

0-0

3-2
Sat 8, Aug-13:00 - Australia Queensland State Leagues
Southside Eagles vs Western Pride

1-2

1-2
Sat 8, Aug-07:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Gold Coast United Wanderers FC Women\'s vs Logan Lightning Women\'s

1-0

2-1
Sat 8, Aug-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Souths United Women\'s vs The Gap NPL Women\'s

0-0

1-2
Sat 8, Aug-12:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Eastern Suburbs FC Women\'s vs SWQ Thunder Women\'s

0-0

1-1
Sat 8, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Olympia Warriors vs Riverside Olympic

2-0

5-1
Sat 8, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Launceston City

1-0

2-0
Sat 8, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Devonport City Striker vs South Hobart

0-0

1-0
Sat 8, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Glenorchy Knights vs Clarence Zebras

3-1

5-2
Sat 8, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
SVG Reichenau vs Kufstein

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
USK Anif vs SV Seekirchen

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
VfB Hohenems vs FC Lauterach

2-0

5-0
Sat 8, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SV Austria Salzburg vs SV Grodig

1-1

3-1
Sat 8, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SC Austria Lustenau B vs FC Wolfurt

2-1

3-2
Sat 8, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Wals-Grunau vs FC Pinzgau Saalfelden

0-1

1-3
Sat 8, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
Kuchl vs Salzburger AK 1914

1-0

3-1
Sat 8, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
Kitzbuhel vs SC Schwaz

0-0

4-1
Sat 8, Aug-19:59 - Bahrain Premier League
Busaiteen vs East Riffa

0-1

2-2
Sat 8, Aug-19:59 - Bahrain Premier League
Al Najma Club vs Al-Shabbab

1-0

4-1
Sat 8, Aug-15:00 - Belarus Division 2
Ivatsevichi vs FC Baranovichi

0-2

0-4
Sat 8, Aug-18:00 - Belarus Division 2
Dnepr Mogilev vs SMI Autotrans

3-1

6-2
Sat 8, Aug-18:00 - Belarus Division 2
FK Zhlobin vs Bumprom Gomel

0-0

0-0
Sat 8, Aug-18:00 - Belarus Division 2
Energosbyt BSATU vs Victoria Maryina Gorka

1-1

1-3
Sat 8, Aug-18:00 - Belarus Division 2
FK Ostrovets vs BGU Minsk

1-0

2-1
Sat 8, Aug-18:00 - Belarus Division 2
Shakhtyor Petrikov vs Gorki

1-1

1-1
Sat 8, Aug-18:00 - Belarus Division 2
Dnepr Rogachev vs FC Polotsk

5-1

11-1
Sat 8, Aug-18:00 - Belarus Division 2
Meliorator Zhitkovichi vs Kronon Stolbtsy

0-2

0-2
Sat 8, Aug-19:00 - Belarus Division 2
Stenles Pinsk vs FC Molodechno


1-1
Sat 8, Aug-19:00 - Belarus Division 2
Pershiy Regien vs FK Chayka Zelva

1-0

2-1
Sat 8, Aug-17:00 - Belarus Premier League
Energetyk-BGU Minsk vs Neman Grodno

1-0

1-1
Sat 8, Aug-19:00 - Belarus Premier League
FK Ruh Brest vs FC Torpedo Zhodino

1-1

3-3
Sat 8, Aug-21:00 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs FC Gorodeya

1-0

1-0
Sat 8, Aug-16:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Fk BOTSOR Brest Women\'s vs Dnepr Mogilev Women\'s

0-4

1-4
Sat 8, Aug-17:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Dinamo-BGUFK Minsk Women\'s vs Neman Grodno Women\'s

2-0

2-0
Sat 8, Aug-18:30 - Belgian Jupiler League
Club Brugge vs Sporting Charleroi

0-0

0-1
Sat 8, Aug-21:00 - Belgian Jupiler League
Royal Antwerp FC vs Royal Excel Mouscron

0-0

1-1
Sat 8, Aug-21:00 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs Cercle Brugge

0-0

1-0
Sat 8, Aug-22:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Tuzla City vs FK Krupa

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Mladost Doboj Kakanj vs FK Sarajevo

0-0

2-2
Sat 8, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
Olimpik Sarajevo vs NK Siroki Brijeg

0-1

1-2
Sat 8, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Velez Mostar vs Zrinjski Mostar

1-0

2-0
Sat 8, Aug-23:00 - Brasileiro Serie B
Operario Ferroviario PR vs Figueirense FC

1-0

3-1
Sat 8, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B
Cuiaba (MT) vs Brasil de Pelotas RS

0-0

0-0
Sat 8, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Confianca (SE) vs Parana

0-1

2-2
Sat 8, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
Juventude (RS) vs CRB (AL)

1-1

2-1
Sat 8, Aug-23:00 - Brazil Brasiliense DF Division 1
SE Gama (DF) vs Real Brasil DF

1-0

2-0
Sat 8, Aug-23:30 - Brazil Campeonato Baiano Division
Esporte Clube Bahia vs Alagoinhas Atletico BA

0-0

1-1
Sat 8, Aug-23:30 - Brazil Campeonato Paulista
Palmeiras vs Corinthians Paulista (SP)

0-0

1-1
Sat 8, Aug-23:00 - Brazil Sergipano
Itabaiana(SE) vs Frei Paulistano/SE

0-0

2-0
Sat 8, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Yantra Gabrovo vs Kariana Erden

1-0

1-0
Sat 8, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Sportist Svoge vs Lokomotiv Sofia

0-1

0-2
Sat 8, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Strumska Slava vs Septemvri Sofia

1-0

1-1
Sat 8, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa vs Neftochimik Burgas

1-1

1-1
Sat 8, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
FC Sozopol vs FC Dobrudzha

1-1

1-1
Sat 8, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
Septemvri Simitli vs Litex Lovech

2-0

2-0
Sat 8, Aug-18:45 - Bulgaria Premier
PFK Montana vs Arda Kardzhali

0-2

3-3
Sat 8, Aug-21:00 - Bulgaria Premier
POFC Botev Vratsa vs Ludogorets Razgrad

1-0

3-1
Sat 8, Aug-14:45 - Club Friendly
Piast Gliwice vs Puszcza Niepolomice

1-0

2-1
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Zalaegerszegi TE vs NK Osijek

1-0

2-0
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Dinamo Zagreb vs NK Celje

2-0

3-0
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
AJ Auxerre vs US Orleans

1-0

1-1
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Nancy vs Saarbrucken

2-1

2-1
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Lorient vs Angers SCO

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Anorthosis Famagusta FC vs AEL Limassol

2-0

2-0
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Le Mans vs Versailles 78

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
ND Primorje vs Tabor Sezana

1-1

4-3
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Stade Brestois vs Stade Rennes FC

0-0

1-2
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Stade Reims vs Bordeaux

0-3

0-4
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Apollon Limassol FC vs Pafos FC

2-0

2-0
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
FK Sutjeska Niksic vs FK Kom

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Quick Boys vs SC Telstar

0-0

0-1
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Paris FC vs ESTAC Troyes

0-1

2-1
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Les Herbiers vs Voltigeurs Chateaubriant

2-0

2-0
Sat 8, Aug-15:00 - Club Friendly
Podbeskidzie vs Wisla Krakow

0-1

0-1
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Decic Tuzi vs Mladost DG

1-0

2-0
Sat 8, Aug-15:00 - Club Friendly
Widzew lodz vs Pogon Grodzisk Mazowiecki

7-0

9-1
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Bjelovar vs NK Vrbovec

0-1

0-1
Sat 8, Aug-15:00 - Club Friendly
Thisted FC vs Vejgaard BK


0-1
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Mezokovesd-Zsory vs Kisvarda

1-0

1-1
Sat 8, Aug-22:00 - Club Friendly
NK Varteks Varazdin vs Slaven Belupo Koprivnica

0-0

1-0
Sat 8, Aug-15:00 - Club Friendly
Usti nad Labem vs Dukla Praha

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
FK Mornar vs Arsenal Tivat

0-0

0-0
Sat 8, Aug-15:00 - Club Friendly
Bristol Manor Farm vs Bristol Rovers

0-3

0-4
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Sand vs TSV Aubstadt

0-3

0-4
Sat 8, Aug-22:00 - Club Friendly
OFK Titograd vs FK Buducnost Podgorica

0-0

1-1
Sat 8, Aug-15:00 - Club Friendly
Reinickendorfer Fuchse vs CFC Hertha 06

0-3

1-3
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Eilenburg vs FC Lokomotive Leipzig

0-0

1-0
Sat 8, Aug-16:30 - Club Friendly
VfB Auerbach vs Rot-Weiss Erfurt

2-1

5-1
Sat 8, Aug-15:00 - Club Friendly
TuRU Dusseldorf vs SW Dusseldorf

3-0

3-1
Sat 8, Aug-22:15 - Club Friendly
Pieta Hotspurs vs Marsa F.C.

1-2

2-3
Sat 8, Aug-22:30 - Club Friendly
MVV Maastricht vs FC Eindhoven

1-0

1-0
Sat 8, Aug-17:00 - Club Friendly
FSV Salmrohr vs TuS Rot Weiss Koblenz

0-3

0-4
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Viktoria Zizkov vs Slovan Velvary

0-0

0-2
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Greuther Furth vs SV Wehen Wiesbaden

1-1

2-2
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Karlsruher SC vs FSV Frankfurt

0-1

3-1
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
VFC Plauen vs Bischofswerdaer FV 08

0-2

0-3
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Sportfreunde Siegen vs Fortuna Dusseldorf II

1-0

2-2
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
SpVgg Bayreuth vs FC Augsburg II

3-0

5-0
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
KSV Hessen Kassel vs Havelse

1-0

4-1
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
FC Bohemians 1905 vs Viktoria Zizkov

0-0

2-0
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Bayern Alzenau vs Koln Am.

3-0

5-2
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
FSV Optik Rathenow vs TUS Makkabi Berlin

2-0

3-0
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Germania Halberstadt vs Chemie Leipzig

1-0

1-1
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Wacker Nordhausen vs Carl Zeiss Jena

0-0

0-2
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Siegburger SV 04 vs TuS Koblenz

0-1

1-1
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
VfL Halle vs Tennis Borussia Berlin

0-1

1-2
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
ASC 09 Dortmund vs TSV Steinbach Haiger

0-1

2-3
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
SV Tasmania Berlin vs Hertha BSC Berlin Am

4-0

6-0
Sat 8, Aug-05:30 - Club Friendly
Kingborough Lions B vs South East United

2-1

5-2
Sat 8, Aug-16:15 - Club Friendly
1. FSV Mainz 05 II vs Progres Niederkorn

0-2

0-3
Sat 8, Aug-10:30 - Club Friendly
Hellenic Athletic vs Darwin Hearts

1-0

3-0
Sat 8, Aug-17:00 - Club Friendly
Energie Cottbus vs 1. FC Union Berlin

0-1

1-3
Sat 8, Aug-17:00 - Club Friendly
LKS Lodz vs Korona Kielce

2-0

2-4
Sat 8, Aug-17:00 - Club Friendly
Ludwigsfelder FC vs Hertha Zehlendorf

0-1

1-2
Sat 8, Aug-17:00 - Club Friendly
SpVg Schonnebeck vs VFB Homberg

2-0

2-0
Sat 8, Aug-17:00 - Club Friendly
TUS Sachsenhausen vs Eintracht Mahlsdorf

1-3

2-6
Sat 8, Aug-17:20 - Club Friendly
Fleury 91 Women\'s vs Le Havre Women\'s

0-0

0-0
Sat 8, Aug-17:30 - Club Friendly
AZ Alkmaar vs Lille OSC

0-0

2-1
Sat 8, Aug-12:00 - Club Friendly
MOL Fehervar FC vs Ujpest FC

0-0

1-0
Sat 8, Aug-12:00 - Club Friendly
FC Bohemians 1905 vs FK Baumit Jablonec

0-0

0-0
Sat 8, Aug-12:00 - Club Friendly
FK Chomutov vs FK Banik Sokolov


2-1
Sat 8, Aug-12:00 - Club Friendly
Kustosija vs Mladost Zdralovi

2-1

4-1
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
FK Sloga 1934 Vinica vs Pobeda Prilep


1-0
Sat 8, Aug-12:00 - Club Friendly
Benatky Nad Jizerou vs Dobrovice

1-1

1-3
Sat 8, Aug-12:00 - Club Friendly
Sputnik Rechitsa vs Khimik Svetlogorsk

0-0

1-0
Sat 8, Aug-12:15 - Club Friendly
SK Kladno vs Slovan Velvary

1-3

2-4
Sat 8, Aug-12:15 - Club Friendly
Hradec Kralove vs Chlumec nad Cidlinou

1-0

3-0
Sat 8, Aug-18:00 - Club Friendly
Red Bull Salzburg vs Nice

0-1

4-1
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
Teplice vs Dukla Praha

3-1

5-4
Sat 8, Aug-18:00 - Club Friendly
FC Fastav Zlin vs Prostejov

1-0

1-2
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
KMSK Deinze vs Lierse Kempenzonen

0-0

2-0
Sat 8, Aug-18:00 - Club Friendly
FC Breitenrain vs FC Black Stars Basel


1-1
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
Fotbal Trinec vs Opava

1-1

1-1
Sat 8, Aug-18:00 - Club Friendly
SC Verl vs PSV Eindhoven

0-3

0-3
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
Jablonec B vs FK Kraluv Dvur

2-0

5-0
Sat 8, Aug-18:00 - Club Friendly
Bergisch Gladbach 09 vs Duren

0-0

1-0
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
Sokol Zivanice vs Sokol Hostoun

6-0

7-1
Sat 8, Aug-18:00 - Club Friendly
Atlas Delmenhorst vs VfL Oldenburg

1-2

2-3
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
Jong Ajax Amsterdam vs AZ Alkmaar 2

1-0

2-3
Sat 8, Aug-18:00 - Club Friendly
SC BW 94 Papenburg vs VfB Oldenburg

1-4

1-6
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
SK Rakovnik vs FK Slavoj Vysehrad

0-0

0-0
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
FK Loko Vltavin vs FC Bohemians 1905 B

0-1

2-2
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
FC Viitorul Constanta vs Csikszereda Miercurea

1-0

2-3
Sat 8, Aug-12:30 - Club Friendly
Poissy AS vs Gobelins

0-0

0-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
VfB Stuttgart vs SV Sandhausen

2-1

6-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
MSV Duisburg vs Preuben Munster

1-0

1-0
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
TSV Alemannia Aachen vs TVD Velbert

1-0

1-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
FC Den Bosch vs Roda JC Kerkrade

0-0

2-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Ceske Budejovice vs FK MAS Taborsko

1-0

4-0
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Mlada Boleslav vs Slovan Liberec

1-0

2-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
FC Oss vs SBV Excelsior

0-1

0-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
B93 Copenhagen vs Hillerod Fodbold

2-0

3-0
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Bronshoj vs BK Frem

2-1

2-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Helmond Sport vs Oefening Staalt Spieren \'20


3-0
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Arka Gdynia vs Chojniczanka Chojnice

0-1

0-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Naesby BK vs Middelfart

2-1

2-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Vysocina Jihlava vs Brno

0-0

1-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
L\'Entente SSG vs Creteil B


0-3
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
ASWH vs Jong Sparta Rotterdam

1-1

3-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
PAKSI FC vs Diosgyor VTK


1-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Sparta Nijkerk vs AFC Amsterdam

1-1

2-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
MFK Karvina vs Lisen

1-2

3-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Jammerbugt vs Skjold Sæby

1-0

5-0
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
FC Chambly vs Red Star FC 93

1-1

2-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
FC Voluntari vs CSM Focsani

2-0

4-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Pogon Siedlce vs Motor Lublin

3-1

4-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Synot Slovacko Women\'s vs Dukla Praha Women\'s

0-1

5-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Hutnik Krakow vs CWKS Resovia Rzeszow

0-1

0-2
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
DSC Wanne-Eickel vs FSV Duisburg

1-1

2-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Tielse Eendracht Combinatie vs NSC Nijkerk

1-0

2-1
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Rotenburger SV vs FC Oberneuland

0-2

2-4
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
FC Sochaux-Montbeliard vs AS Saint-Apollinaire

2-0

4-0
Sat 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Monheim vs SC Kapellen-Erft

5-0

10-0
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
Sturm Graz vs Ferencvarosi TC

0-0

0-1
Sat 8, Aug-20:15 - Club Friendly
Caen vs Amiens SC

2-0

2-1
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
MTK Budapest FC vs Ujpest FC

1-2

4-3
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
Budapest Honved vs Banik Ostrava

0-0

1-2
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
St.Polten vs Ask St Valentin

3-0

5-0
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
Pardubice vs SK Sigma Olomouc

0-1

1-1
Sat 8, Aug-20:30 - Club Friendly
Tarxien Rainbows F.C. vs Lija Athletic

0-3

0-3
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
US Boulogne vs FC Rouen

1-0

3-0
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
El Ismaily vs FC Masr


2-0
Sat 8, Aug-20:30 - Club Friendly
Francs Borains vs Rapid Symphorinois

2-0

6-0
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
Almere City FC vs ADO Den Haag

0-1

1-2
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
SV Schwechat vs Gersthofer SV

3-0

8-0
Sat 8, Aug-20:45 - Club Friendly
Ajax Amsterdam vs RKC Waalwijk

1-0

6-1
Sat 8, Aug-19:00 - Club Friendly
FC Chartres vs Creteil


2-0
Sat 8, Aug-13:30 - Club Friendly
FC Lisse vs Rijnsburgse Boys

2-4

3-7
Sat 8, Aug-15:30 - Club Friendly
FC Lok Stendal vs VfV 06 Hildesheim

0-3

0-7
Sat 8, Aug-19:15 - Club Friendly
Guingamp vs Stade Lavallois MFC

1-1

2-1
Sat 8, Aug-19:15 - Club Friendly
LKS Lodz vs Stal Mielec

1-0

1-0
Sat 8, Aug-19:30 - Club Friendly
NK Maribor vs Synot Slovacko

2-1

2-1
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Coleraine F.C. vs Harland & Wolff Welders

1-0

3-1
Sat 8, Aug-14:00 - Club Friendly
FC Utrecht vs Go Ahead Eagles

0-1

1-1
Sat 8, Aug-19:45 - Club Friendly
Slavia Praha vs MOL Fehervar FC

0-1

3-1
Sat 8, Aug-14:00 - Club Friendly
Holbaek vs Skovshoved

0-0

0-0
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
SV Elversberg vs FV Diefflen


6-1
Sat 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Nea Salamis vs Ethnikos Achnas

2-1

2-2
Sat 8, Aug-14:00 - Club Friendly
Monchengladbach AM. vs Mainz(U19)

0-0

1-2
Sat 8, Aug-14:00 - Club Friendly
Vanlose IF vs Slagelse B&I

1-1

2-4
Sat 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Pau FC vs Chamois Niortais

0-0

0-0
Sat 8, Aug-14:00 - Club Friendly
TSG 1899 Hoffenheim II vs FK Pirmasens

0-0

2-0
Sat 8, Aug-14:00 - Club Friendly
Dinamo Brest II vs Volna Pinsk

0-2

0-6
Sat 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Kottingbrunn vs FCM Traiskirchen

0-1

0-2
Sat 8, Aug-14:00 - Club Friendly
HSC Hannover vs Hannover 96

0-3

2-5
Sat 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Rupel Boom vs RFC Seraing


0-1
Sat 8, Aug-21:00 - Club Friendly
FK Podgorica vs Jezero Plav


0-1
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
NK Dubrava Tim Kabel vs Trnje


1-4
Sat 8, Aug-16:00 - Club Friendly
FC Giessen vs SG Barockstadt Fulda Lehnerz


1-0
Sat 8, Aug-14:30 - Club Friendly
Mindil Aces vs Casuarina

0-1

2-2
Sat 8, Aug-19:59 - Club Friendly
HNK Cibalia vs Bijelo Brdo

0-0

0-2
Sat 8, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Sigma Olomouc B vs Frydek-Mistek

0-1

0-2
Sat 8, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vrchovina vs Vyskov

0-1

1-2
Sat 8, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Hanacka Slavia Kromeriz

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Viktoria Otrokovice

0-1

0-3
Sat 8, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Fortuna Hjorring Women\'s vs Thisted FC Women\'s

0-1

0-2
Sat 8, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Kolding BK Women\'s vs Brondby Women\'s

0-2

1-2
Sat 8, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Nordsjaelland Women\'s vs Aarhus AGF Women\'s

1-0

4-0
Sat 8, Aug-15:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Vildbjerg SF Women\'s vs JAI Fodbold Women\'s

5-0

7-6
Sat 8, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
ASA Aarhus Women\'s vs Varde_IF Women\'s

2-0

3-1
Sat 8, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Sundby BK Women\'s vs Osterbro IF Woman\'s

2-1

2-1
Sat 8, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Naesby BK Woman\'s vs Ballerup Skovlunde Women\'s


1-0
Sat 8, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Herlufsholm GF Women\'s vs Fredensborg Women\'s


1-0
Sat 8, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs Horsens(U17)

1-0

4-0
Sat 8, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
Aalborg BK(U17) vs Randers FC(U17)

1-0

2-3
Sat 8, Aug-18:30 - Denmark Youth U17
Aarhus AGF(U17) vs Silkeborg IF(U17)

0-1

0-3
Sat 8, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Lyngby(U19) vs Horsens(U19)

1-0

1-0
Sat 8, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Esbjerg FB(U19) vs Midtjylland(U19)

0-1

1-3
Sat 8, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Aalborg BK(U19) vs Randers FC(U19)

2-3

3-3
Sat 8, Aug-16:00 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Silkeborg IF(U19)

2-0

3-1
Sat 8, Aug-18:00 - Estonia Esi Liiga
FC Elva vs Vandra JK Vaprus

2-1

3-2
Sat 8, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tallinna FC Levadia II vs Maardu Linnameeskond

2-0

2-1
Sat 8, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Kohtla-Jarve JK Jarve vs Flora Tallinn II

1-1

2-1
Sat 8, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Rakvere JK Tarvas vs Paide Linnameeskond B

0-1

0-3
Sat 8, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Voru FC Helios vs Tartu JK Welco

0-1

2-4
Sat 8, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Viimsi JK vs Nomme JK Kalju II

2-0

6-0
Sat 8, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Laanemaa Haapsalu vs Keila JK

5-1

7-1
Sat 8, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Tabasalu Charma vs JK Tallinna Kalev II

0-0

3-2
Sat 8, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Viljandi JK Tulevik vs Tallinna JK Legion

0-2

0-2
Sat 8, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Tammeka Tartu Women\'s vs JK Tallinna Kalev Women\'s

0-1

0-4
Sat 8, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Lootos Polva Women\'s vs Parnu JK Women\'s

1-2

1-3
Sat 8, Aug-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Nomme JK Kalju Women\'s vs FC Flora Tallinn Women\'s

0-1

0-2
Sat 8, Aug-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Ilves Tampere Women\'s vs Pallokerho-35 Women\'s

0-0

0-1
Sat 8, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
TiPS Women\'s vs KuPS Women\'s

0-1

2-1
Sat 8, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
TPS Turku Women\'s vs PK-35 Vantaa Women\'s

0-1

1-1
Sat 8, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Jyvaskylan Pallokerho Women\'s vs HJK Helsinki Women\'s

2-0

2-0
Sat 8, Aug-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Aland Women\'s vs Honka Women\'s

2-0

2-1
Sat 8, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JaPS vs PK Keski Uusimaa(PKKU)

1-0

3-0
Sat 8, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
EPS Espoo vs Honka Akatemia

0-0

0-0
Sat 8, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
P-Iirot vs PIF

2-2

2-3
Sat 8, Aug-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JIPPO vs JJK Jyvaskyla

1-0

2-0
Sat 8, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs Kiisto

0-0

1-0
Sat 8, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs PS Kemi

1-1

4-1
Sat 8, Aug-15:00 - Finland Junior League
Gnistan Youth vs Lahti Youth

1-1

1-4
Sat 8, Aug-16:00 - Finland Junior League
KuPS Youth vs VJS Vantaa Youth

1-1

1-1
Sat 8, Aug-17:00 - Finland Junior League
Honka Am vs Atlantis Youth

0-0

0-1
Sat 8, Aug-18:00 - Finland Junior League
KaPa Helsinki Youth vs Ilves Youth

2-1

2-3
Sat 8, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs KTP Kotka

0-0

0-0
Sat 8, Aug-20:15 - Hungary NB ?
Pecsi MFC vs ETO Gyori FC

1-2

2-2
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Malavan vs Rayka Babol

0-0

0-1
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Mes Kerman vs Aluminium Arak

0-1

0-1
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Fajr Sepasi vs Niroye Zamini

2-0

4-1
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Damash Gilan FC vs Qashqai Shiraz

1-0

2-1
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Baderan Tehran FC vs Sepidrood Rasht

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Gol Reyhan Alborz vs Shahrdari Tabriz

2-0

5-0
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Navad Urmia vs Mes Rafsanjan

0-0

0-1
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Arman Gohar Sirjan vs Sorkhpooshan Pakdasht

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:30 - Iran League Division 1
Khooshe Talaee Sana Saveh vs Esteghlal Khozestan

1-0

2-0
Sat 8, Aug-22:00 - Ireland Division 1
Cobh Ramblers vs Galway United

0-0

2-2
Sat 8, Aug-22:30 - Ireland Division 1
Longford Town vs Athlone

2-0

2-0
Sat 8, Aug-17:00 - Ireland Premier League
Waterford United vs Cork City F.C.

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:59 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs Shelbourne

1-0

2-1
Sat 8, Aug-21:15 - Israel Ligat Al Toto Cup
Bnei Yehuda Tel Aviv vs Beitar Jerusalem

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:59 - Israel Ligat Al Toto Cup
F.C. Ashdod vs Hapoel Tel Aviv

0-1

0-1
Sat 8, Aug-20:50 - Israel Ligat Al Toto Cup
Maccabi Netanya vs Hapoel Kfar Saba

1-0

3-0
Sat 8, Aug-20:50 - Israel Ligat Al Toto Cup
Maccabi Petah Tikva FC vs Hapoel Hadera

1-1

1-1
Sat 8, Aug-21:15 - Israel Super Cup
Hapoel Beer Sheva vs Maccabi Tel Aviv

0-2

0-2
Sat 8, Aug-23:00 - Italian Serie B
Chievo vs Spezia

2-0

2-0
Sat 8, Aug-11:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
IGA Kunoichi Women\'s vs Nojima Stella Women\'s

2-0

3-1
Sat 8, Aug-12:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Nagano Parceiro Women\'s vs Setagaya Sfida Women\'s

1-1

1-1
Sat 8, Aug-12:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Yamato Sylphid Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s

0-0

0-0
Sat 8, Aug-13:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Jumonji Women\'s vs Bunnys Kyoto Women\'s

2-1

2-2
Sat 8, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Consadole Sapporo

1-0

3-1
Sat 8, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Nagoya Grampus Eight vs Urawa Red Diamonds

5-0

6-2
Sat 8, Aug-13:30 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Sagan Tosu

0-0

2-0
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Vegalta Sendai

0-1

1-2
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Kashiwa Reysol

0-0

1-1
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Yokohama FC

1-0

2-1
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Oita Trinita

2-0

2-0
Sat 8, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs FC Ryukyu

0-0

0-1
Sat 8, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Omiya Ardija

1-1

1-1
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Jubilo Iwata vs Matsumoto Yamaga FC

2-1

2-1
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Ventforet Kofu

1-1

2-2
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Kyoto Sanga FC

2-2

3-4
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs V-Varen Nagasaki

1-0

3-1
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Mito Hollyhock

0-1

3-1
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Ehime FC

0-2

4-3
Sat 8, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Tochigi SC

0-0

0-1
Sat 8, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
FC Gifu vs Grulla Morioka

1-1

1-1
Sat 8, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Cerezo Osaka(U23) vs YSCC Yokohama

0-0

0-0
Sat 8, Aug-21:30 - Jordan Professional Premier League
Al Salt vs Ramtha SC

0-0

1-0
Sat 8, Aug-12:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Gangneung City

0-0

1-0
Sat 8, Aug-12:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Gimhae City FC

1-0

2-2
Sat 8, Aug-12:00 - Korea K3 League
Pyeongtaek Citizen vs Gimpo Citizen

0-1

0-4
Sat 8, Aug-14:00 - Korea K3 League
Daejeon Korail vs Gyeongju Citizen FC

0-0

3-1
Sat 8, Aug-14:00 - Korea K3 League
Cheonan City FC vs Jeonju Citizen FC

0-0

1-0
Sat 8, Aug-14:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Gyeongju KHNP

0-0

1-1
Sat 8, Aug-14:00 - Korea K3 League
Mokpo City vs Chuncheon Citizen

2-0

5-1
Sat 8, Aug-12:00 - Korea K4 League
Goyang Citizen vs Icheon Citizen FC

1-2

3-4
Sat 8, Aug-12:00 - Korea K4 League
Paju Citizen FC vs Seoul Jungnang FC

2-1

3-1
Sat 8, Aug-12:00 - Korea K4 League
Siheung Citizen vs Namdong FC

0-0

0-2
Sat 8, Aug-12:00 - Korea K4 League
Chungju Citizen vs Yangpyeong

1-0

3-1
Sat 8, Aug-12:00 - Korea K4 League
Yeoju Citizen FC vs Seoul Nowon United

2-0

2-1
Sat 8, Aug-14:00 - Korea K4 League
Jinju Citizen FC vs Pocheon Citizen FC

1-0

1-1
Sat 8, Aug-15:00 - Korea League 1
Daegu FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-2

0-2
Sat 8, Aug-14:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Suwon Samsung Bluewings

0-0

0-0
Sat 8, Aug-14:00 - Korea League 1
Pohang Steelers vs Gwangju Football Club

0-0

1-1
Sat 8, Aug-14:00 - Korea League 2
Daejeon Hana Citizen vs Gyeongnam FC

2-0

2-3
Sat 8, Aug-14:00 - Korea League 2
Ansan Greeners FC vs FC Anyang

0-1

0-1
Sat 8, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
FK Ventspils vs FK Spartaks Jurmala

0-0

1-1
Sat 8, Aug-21:00 - Latvia - 1. Division
Rigas Futbola skola vs FK Liepaja

1-0

3-0
Sat 8, Aug-15:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs FK Smiltene BJSS

3-1

3-1
Sat 8, Aug-19:00 - Latvia - 2. Division
Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs Saldus SS/Leevon

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:59 - Latvia - 2. Division
Super Nova vs Grobina

0-0

2-1
Sat 8, Aug-18:00 - Lithuania - 1. Division
FK Panevezys vs FK Riteriai

0-0

1-1
Sat 8, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Minija Kretinga vs Atmosfera Mazeikiai

1-0

2-0
Sat 8, Aug-14:00 - Lithuania - 2. Division
FK Jonava vs FK Zalgiris Vilnius 2

0-3

3-3
Sat 8, Aug-14:00 - Lithuania - 2. Division
Hegelmann Litauen vs Kauno Zalgiris II

0-0

2-0
Sat 8, Aug-04:30 - Mexico Primera Division
Club Necaxa vs Club America

0-1

1-1
Sat 8, Aug-06:30 - Mexico Primera Division
Mazatlan FC vs Toluca

2-1

2-1
Sat 8, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Chivas Guadalajara(U20) vs Puebla(U20)

0-0

0-0
Sat 8, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Cruz Azul(U20) vs Leon U20


3-0
Sat 8, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Monterrey U20 vs Santos Laguna U20


2-1
Sat 8, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Iskra-Stal Ribnita vs FC Cahul-2005

2-2

2-4
Sat 8, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Speranta Drochia vs FC Tighina

1-3

1-3
Sat 8, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Sireti vs Olimp Comrat

1-0

1-2
Sat 8, Aug-15:00 - Mongolia Premier League
Ulaanbaatar City vs FC Ulaanbaatar

0-1

1-1
Sat 8, Aug-21:00 - Morocco Super League
Raja Casablanca Atlhletic vs Olympique de Safi

2-0

2-0
Sat 8, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Stop Out vs Napier City Rovers

2-1

2-2
Sat 8, Aug-06:45 - New Zealand Mainland Leagues
Christchurch United vs Ferrymead Bays

1-1

1-1
Sat 8, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Manukau United vs Central United Auckland

2-1

2-2
Sat 8, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
FK Vardar vs Borec Veles

0-1

0-1
Sat 8, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
Skeid Oslo vs Eidsvold TF

2-0

2-0
Sat 8, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
IF Floya vs Kvik Halden

0-3

0-6
Sat 8, Aug-17:00 - Norway 2 Division A
Floro vs Alta

0-1

1-2
Sat 8, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Fredrikstad vs Kjelsas IL

2-0

3-2
Sat 8, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Senja vs IL Hodd

0-0

1-0
Sat 8, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Bryne vs Egersunds IK

2-1

2-1
Sat 8, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Levanger FK vs Nardo FK

0-0

0-0
Sat 8, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Fram Larvik vs Vard Haugesund

0-1

0-1
Sat 8, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Flekkeroy IL vs FK Arendal

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Valerenga vs Bodo Glimt

1-2

2-2
Sat 8, Aug-00:00 - Paraguayan Primera Division
Guairena vs FC Nacional Asuncion

0-0

0-0
Sat 8, Aug-02:30 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Luqueno vs Cerro Porteno

0-0

0-1
Sat 8, Aug-03:00 - Peru Primera Division
Academia Deportiva Cantolao vs Universitario de Deportes

0-0

0-0
Sat 8, Aug-15:30 - Poland - 4. Liga
Zaglebie Lubin B vs Miedz Legnica II

1-1

3-1
Sat 8, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
GKS Przodkowo vs Unia Swarzedz

2-0

4-2
Sat 8, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Olimpia Zambrow vs Unia Skierniewice

2-0

2-0
Sat 8, Aug-13:00 - Poland - 4. Liga
Jutrzenka Giebultow vs Wisla Pulawy

0-2

1-3
Sat 8, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Korona II Kielce vs LKS Lagow

0-2

0-2
Sat 8, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Jagiellonia Bialystok B vs Znicz Biala Piska

0-1

1-3
Sat 8, Aug-19:59 - Poland - 4. Liga
MKS Kluczbork vs Gornik Zabrze II

1-0

2-0
Sat 8, Aug-15:00 - Poland Cup
Blekitni Stargard Szczecinski vs KS Legionovia Legionowo

1-0

2-0
Sat 8, Aug-14:00 - Poland Cup
Lech Poznan B vs Elana Torun

2-0

3-2
Sat 8, Aug-15:00 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs MKS Olimpia Szczecin Women\'s

5-0

8-0
Sat 8, Aug-15:30 - Poland Woman\\\'s League
SMS Lodz Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-0

2-0
Sat 8, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
KKPK Medyk Konin Women\'s vs GKS Katowice Women\'s

1-1

1-1
Sat 8, Aug-17:30 - Qatar League
Umm Salal vs Al-Ahli Doha

1-0

1-1
Sat 8, Aug-19:45 - Qatar League
Al-Sadd vs Al Duhail SC

1-0

1-0
Sat 8, Aug-16:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs FC Torpedo Moscow

1-1

1-1
Sat 8, Aug-16:00 - Russia First Division
Akron Togliatti vs Shinnik Yaroslavl

0-0

2-1
Sat 8, Aug-17:00 - Russia First Division
Gazovik Orenburg vs Neftekhimik Nizhnekamsk

1-0

1-0
Sat 8, Aug-17:00 - Russia First Division
FK Nizhny Novgorod vs Irtysh 1946 Omsk

1-0

2-0
Sat 8, Aug-17:30 - Russia First Division
Chertanovo Moscow vs FC Tom Tomsk

1-0

2-0
Sat 8, Aug-18:00 - Russia First Division
Tekstilshchik Ivanovo vs SKA Khabarovsk

1-0

1-0
Sat 8, Aug-18:00 - Russia First Division
Veles Moscow vs Krylya Sovetov Samara

1-0

3-1
Sat 8, Aug-13:00 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs Dinamo Briansk

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:00 - Russia First Division
FK Krasnodar II vs Fakel Voronezh

0-1

3-1
Sat 8, Aug-21:00 - Russia First Division
Baltika vs Volgar Astrachan

1-0

2-0
Sat 8, Aug-19:59 - Russia First Division
FK Chayka Pesch vs Alania Vladikavkaz

0-0

0-3
Sat 8, Aug-17:00 - Russia Premier League
FK Khimki vs CSKA Moscow

0-2

0-2
Sat 8, Aug-19:30 - Russia Premier League
FC Tambov vs FK Rostov

0-1

0-1
Sat 8, Aug-19:59 - Saudi Arabia Division 1
Al-Qadasiya vs Ohod Medina

3-0

5-1
Sat 8, Aug-19:59 - Saudi Arabia Division 1
Al Khaleej Club vs Hottain

0-1

1-3
Sat 8, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Motherwell FC vs Dundee United

0-0

0-1
Sat 8, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs Hibernian FC

0-3

1-4
Sat 8, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs Ross County

0-0

0-1
Sat 8, Aug-19:59 - Serbia U19 League
Graficar Beograd(U19) vs Crvena Zvezda(U19)

0-2

0-2
Sat 8, Aug-22:00 - Serie C - Brazil
Sao Jose PoA RS vs Sao Bento

1-0

1-0
Sat 8, Aug-23:00 - Serie C - Brazil
Ituano (SP) vs Tombense

1-0

3-0
Sat 8, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
FC Nitra vs Slovan Bratislava

0-4

0-5
Sat 8, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs Trencin

0-2

2-2
Sat 8, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs FK Pohronie

2-0

2-2
Sat 8, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs Spartak Trnava

0-2

0-2
Sat 8, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs MSK Zilina

0-0

0-4
Sat 8, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs Dukla Banska Bystrica

0-0

0-1
Sat 8, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs Liptovsky Mikul

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs MSK Zilina B

0-0

2-0
Sat 8, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
FK Kosice vs MSK Puchov

0-0

3-1
Sat 8, Aug-21:15 - South Africa The Nedbank Cup
Mamelodi Sundowns vs Bidvest Wits

1-0

3-2
Sat 8, Aug-16:00 - South Africa The Nedbank Cup
Baroka FC vs Bloemfontein Celtic

0-1

0-3
Sat 8, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Western Strikers SC vs South Adelaide Panthers

0-1

0-3
Sat 8, Aug-09:30 - South Australian Premier League
West Adelaide SC vs West Torrens Birkalla

0-0

2-1
Sat 8, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Playford City Patriots vs Fulham United FC

0-0

2-0
Sat 8, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Seaford Rangers vs Adelaide Hills

0-1

0-2
Sat 8, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Sturt Lions vs Adelaide Victory

0-0

1-1
Sat 8, Aug-14:30 - South Australian Premier League
Adelaide Vipers vs White City Woodville

0-1

0-2
Sat 8, Aug-09:00 - South Australian Super League
Croydon Kings vs North Eastern Metrostars

0-1

2-1
Sat 8, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Blue Eagles vs Adelaide United FC Youth

0-0

1-1
Sat 8, Aug-09:30 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs Para Hills Knights

1-0

3-1
Sat 8, Aug-09:30 - South Australian Super League
Modbury Jets vs Adelaide City FC

0-0

0-0
Sat 8, Aug-12:30 - South Australian Super League
Adelaide Olympic vs Cumberland United FC

0-0

0-0
Sat 8, Aug-06:45 - South Australian Super League Reserves
Croydon Kings Reserve vs North Eastern Metrostars Reserve

0-4

0-5
Sat 8, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Blue Eagles Reserve vs Adelaide United FC Reserve

0-0

0-1
Sat 8, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Campbelltown City SC Reserve vs Para Hills Knights Reserve

0-0

2-1
Sat 8, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Modbury Jets Reserve vs Adelaide City FC Reserve

1-0

5-1
Sat 8, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Dukla Banska Bystrica(U19) vs FK Poprad(U19)

0-0

0-1
Sat 8, Aug-13:00 - SVK U19 A League
MFK Ruzomberok(U19) vs FC Nitra(U19)

0-1

2-2
Sat 8, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Spartak Trnava(U19) vs FK Zeleziarne Podbrezova(U19)

0-1

1-2
Sat 8, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
AIK Solna Women\'s vs Jitex BK Women\'s

2-1

4-2
Sat 8, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
IFK Kalmar Women\'s vs Hammarby Women\'s

1-0

1-2
Sat 8, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Kvarnsvedens IK Women\'s vs Brommapojkarna Women\'s

0-1

1-3
Sat 8, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Sandvikens IF Women\'s vs Alingsas Women\'s

0-0

0-2
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Umea FC Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

0-0

3-0
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women\'s vs Kopparbergs/Goeteborg Women\'s

0-2

1-5
Sat 8, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Djurgardens Women\'s vs Orebro Women\'s

0-1

0-1
Sat 8, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Eskilstuna United DF Women\'s vs Vaxjo FF Women\'s

3-0

3-0
Sat 8, Aug-19:00 - Sweden Damallsvenskan
Linkopings FC Women\'s vs Kristianstads DFF Women\'s

0-3

0-3
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
IK Frej Taby vs Orebro Syrianska IF

2-0

4-0
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Taby vs Brommapojkarna

0-1

0-1
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IF Sylvia vs Haninge

0-2

1-2
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IFK Berga vs Karlslunds IF HFK

3-0

3-2
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlstad BK vs Gefle IF

0-1

1-2
Sat 8, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Sollentuna FK vs Nykopings BIS

0-0

1-0
Sat 8, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
IFK Varnamo vs Qviding FIF

4-0

5-0
Sat 8, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Trollhattan vs Lunds BK

0-1

2-1
Sat 8, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Motala AIF FK vs Torns IF

1-1

2-2
Sat 8, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
FK Karlskrona vs Eskilsminne IF

2-0

2-2
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Oskarshamns AIK

0-0

1-0
Sat 8, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Savedalens IF vs Tidaholms

2-1

3-2
Sat 8, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs IK Gauthiod

1-1

1-1
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Amal vs IK Oddevold

1-1

1-4
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enskede IK vs Kvarnsvedens IK

1-0

2-0
Sat 8, Aug-16:30 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs Hudiksvalls FF

1-0

1-2
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs Gamla Upsala SK

0-2

3-4
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Fanna BK vs IFK Osterakers FK

1-2

1-3
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Fagersta Sodra IK vs FC Stockholm Internazionale

0-2

0-3
Sat 8, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Stode IF vs Skelleftea FF

1-0

2-0
Sat 8, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Norrland
Umea FC Akademi vs Pitea IF

1-0

3-3
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Taftea IK vs Friska Viljor FC

1-1

1-2
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Umea vs Moron BK

0-1

2-1
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs Sandviks IK

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:59 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Syrianska FC vs IFK Hassleholm

1-0

1-0
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IK Tord vs Rappe GOIF

2-3

3-3
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFO Bromolla IF vs Dalstorps IF

0-0

0-2
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Hassleholms IF vs FK Almeboda/Linneryd

1-2

3-2
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nosaby IF vs IFK Karlshamn

1-0

4-0
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Asarums IF FK vs Husqvarna FF

1-0

1-1
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Rynninge IK vs IFK Eskilstuna

1-0

2-0
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Arameisk-Syrianska IF vs Tyreso FF

3-1

4-1
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Huddinge IF vs Assyriska IF i Norrkoping

0-0

1-0
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Kumla vs Assyriska FF Sodertalje

0-0

2-3
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Newroz FC vs Varmbols FC

1-2

1-2
Sat 8, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Atvidabergs FF vs BK Forward

0-2

0-4
Sat 8, Aug-18:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
FC Gute vs Trosa Vagnharad SK

0-1

1-1
Sat 8, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Onsala BK vs IS Halmia

1-2

4-2
Sat 8, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Assyriska BK vs IF Limhamn Bunkeflo

1-0

2-1
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
IFK Malmo FK vs KSF Prespa Birlik

1-0

1-0
Sat 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Olympic Malmo vs Vinbergs IF

1-2

1-3
Sat 8, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Angelholms FF vs Vastra Frolunda IF

1-0

3-0
Sat 8, Aug-15:00 - Sweden Superettan
Degerfors IF vs AFC Eskilstuna

1-0

5-0
Sat 8, Aug-19:30 - Sweden Superettan
Halmstads vs GAIS

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:30 - Sweden Superettan
Jonkopings Sodra IF vs Umea FC

0-0

1-0
Sat 8, Aug-19:45 - Sweden Superettan
Dalkurd FF vs Norrby IF

1-2

2-2
Sat 8, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
Lokomotiv Pamir vs FC Istiklol Dushanbe

0-3

0-3
Sat 8, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
Faizkand vs FC Kuktosh

0-0

0-0
Sat 8, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
FK Dushanbe 83 vs Khujand

1-1

1-2
Sat 8, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
CS. Hammam-Lif vs AS Slimane

1-1

1-1
Sat 8, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
Stade Tunisien vs J.S. Kairouanaise

0-0

0-1
Sat 8, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
US Ben Guerdane vs Esperance Sportive de Tunis

0-0

0-0
Sat 8, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
Chebba vs U.S.Monastir

1-1

2-3
Sat 8, Aug-21:30 - UEFA Champions League
KF Drita Gjilan vs Inter Club D\'Escaldes

2-1

2-1
Sat 8, Aug-23:00 - UEFA Champions League
Bayern Munich vs Chelsea FC

2-1

4-1
Sat 8, Aug-23:00 - UEFA Champions League
Barcelona vs Napoli

3-1

3-1
Sat 8, Aug-17:00 - UEFA Champions League
SP Tre Fiori vs Linfield FC

0-0

0-2
Sat 8, Aug-21:30 - Uruguay Primera Division
Danubio FC vs CA River Plate

0-1

1-3
Sat 8, Aug-16:45 - Uruguay Primera Division
CA Rentistas vs Liverpool P.

0-0

1-1
Sat 8, Aug-19:00 - Uruguay Primera Division
Club Atletico Cerro vs Plaza Colonia

0-0

1-0
Sat 8, Aug-03:00 - USA USL League One
New England Revolution B vs Orlando City B

0-0

0-2
Sat 8, Aug-03:00 - USL Championship
Miami FC vs Tampa Bay Rowdies

0-1

0-3
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Stirling Lions vs Western Knights

0-1

0-1
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Ashfield SC vs Forrestfield United

0-1

1-2
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Mandurah City vs UWA Nedlands

1-2

4-2
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Joondalup United vs Swan United

1-1

4-2
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Olympic Kingsway SC vs Fremantle City

0-0

1-1
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Quinns FC vs Subiaco AFC

1-0

2-0
Sat 8, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Balcatta(U20) vs Gwelup Croatia(U20)

0-1

1-2
Sat 8, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth Glory FC(U20) vs Cockburn City (U20)

0-1

1-3
Sat 8, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs ECU Joondalup(U20)

0-1

2-2
Sat 8, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Sorrento F.C.(U20) vs Inglewood United(U20)

1-1

1-4
Sat 8, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Bayswater City(U20)

0-0

0-1
Sat 8, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Rockingham City(U20) vs Perth S.C(U20)

0-2

0-3
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Bayswater City

0-1

1-2
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs ECU Joondalup

0-1

2-1
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Sorrento F.C. vs Inglewood United

1-1

4-2
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Cockburn City

1-0

1-0
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Balcatta vs Gwelup Croatia SC

2-1

2-3
Sat 8, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Rockingham City vs Perth S.C

0-2

2-4
Sat 8, Aug-13:00 - Western Australia Womens Premier League
Curtin University SC Women\'s vs Subiaco AFC Women\'s

1-0

1-1
Sat 8, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Fart Women\'s vs Amazon Grimstad FK Women\'s

1-2

2-4
Sat 8, Aug-22:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Asane Fotball Women\'s vs Floya Women\'s

2-1

4-1
Sat 8, Aug-13:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Stabaek Women\'s vs Medkila Women\'s

2-0

2-1
Sat 8, Aug-14:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
KIL/Hemne Women\'s vs Ovrevoll Hosle Women\'s

0-0

0-2
Sat 8, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Klepp IL Women\'s vs Lyn Oslo Women\'s

1-0

1-0
Sat 8, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Sandviken Women\'s vs Rosenborg Women\'s

1-2

1-3

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.