Football Results for Sat 14, Dec 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 14, Dec 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 14, Dec-19:00 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs Vllaznia Shkoder

0-0

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - Albania Super league
FK Kukesi vs Teuta Durres

1-0

4-0
Sat 14, Dec-16:00 - Albania Super league
Flamurtari vs KS Bylis

1-1

2-2
Sat 14, Dec-16:00 - Albania Super league
KF Laci vs Luftetari Gjirokaster

2-0

4-0
Sat 14, Dec-19:00 - Angola Girabola League
Petro Atletico de Luanda vs Recreativo Libolo

1-0

3-0
Sat 14, Dec-04:20 - Argentina Cup
CA Central Cordoba SDE vs River Plate

0-1

0-3
Sat 14, Dec-00:10 - Argentinian Primera Super League
Independiente vs Newells Old Boys

2-1

2-3
Sat 14, Dec-10:00 - Australia League A
Melbourne Victory FC vs Wellington Phoenix

0-0

0-0
Sat 14, Dec-12:30 - Australia League A
Sydney FC vs Central Coast Mariners FC

1-0

1-0
Sat 14, Dec-14:45 - Australia League A
Perth Glory FC vs Western Sydney Wanderers

1-0

2-0
Sat 14, Dec-04:30 - Australia National Youth League
Brisbane Roar FC Am vs Adelaide United FC Youth

2-1

5-1
Sat 14, Dec-10:30 - Australia Women\\\'s A-League
Brisbane Roar Women\'s vs Adelaide United Women\'s

2-1

3-2
Sat 14, Dec-19:59 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs Rapid Wien

0-2

0-3
Sat 14, Dec-19:59 - Austrian Bundesliga
St.Polten vs Rheindorf Altach

0-0

0-3
Sat 14, Dec-19:59 - Austrian Bundesliga
TSV Hartberg vs Red Bull Salzburg

1-1

2-2
Sat 14, Dec-17:15 - Bahrain Premier League
Al Riffa Club vs Al Hala

2-0

5-0
Sat 14, Dec-19:45 - Bahrain Premier League
Manama Club vs Al-Shabbab

0-0

0-0
Sat 14, Dec-22:30 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs Thes Sport Tessenderlo

0-1

0-2
Sat 14, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
KMSK Deinze vs KSK Heist

2-0

3-2
Sat 14, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
FCV Dender EH vs Royal FC Liege

0-0

1-1
Sat 14, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
RWD Molenbeek vs A.F.C. Tubize

0-1

0-1
Sat 14, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
Patro Eisden vs Sint-Eloois-Winkel

2-0

2-1
Sat 14, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
Lierse Kempenzonen vs La Louviere Centre

0-1

2-1
Sat 14, Dec-21:00 - Belgian Jupiler League
Royal Antwerp FC vs AS Eupen

0-0

1-0
Sat 14, Dec-23:00 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs Cercle Brugge

1-0

3-0
Sat 14, Dec-23:00 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs St.-Truidense VV

2-1

5-1
Sat 14, Dec-23:30 - Belgian Jupiler League
Genk vs Red Star Waasland-Beveren

3-0

4-1
Sat 14, Dec-23:30 - Belgium - 2e Klasse
Westerlo vs Beerschot Wilrijk

0-0

0-1
Sat 14, Dec-19:59 - Belgium - 2e Klasse
Excelsior Virton vs Lommel SK

0-1

3-1
Sat 14, Dec-18:30 - Belgium Women 1st National
Gent B Women\'s vs Zulte Waregem Women\'s


4-3
Sat 14, Dec-19:00 - Belgium Women 1st National
KSKV Zwevezele Women\'s vs KV Mechelen Women\'s


2-1
Sat 14, Dec-17:00 - Belgium Women 1st National
KVK Tienen Women\'s vs White Star Bruxelles Women\'s


1-2
Sat 14, Dec-17:00 - Belgium Women 1st National
Massenhoven VC Women\'s vs Ladies Genk B Women\'s

2-2

7-2
Sat 14, Dec-19:30 - Belgium Women 1st National
Standard Liege B Women\'s vs Eendracht Aalst Women\'s


0-5
Sat 14, Dec-18:00 - Belgium Women 1st National
Kontich FC Women\'s vs SG-Tertre-Hautrage Women\'s


1-0
Sat 14, Dec-18:00 - Belgium Women 1st National
Oud Heverlee Leuven II Women\'s vs Famkes Merkem Women\'s


6-1
Sat 14, Dec-18:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
Standard Liege Women\'s vs Club Brugge Women\'s

0-0

2-0
Sat 14, Dec-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Always Ready vs Blooming

0-0

3-0
Sat 14, Dec-02:00 - Brazil Copa RS U20
River Plate U20 vs Vasco da Gama RJ U20

0-1

1-2
Sat 14, Dec-04:30 - Brazil Copa RS U20
Gremio (RS) U20 vs Atletico Paranaense(U20)

1-0

1-0
Sat 14, Dec-14:00 - Bulgaria Premier
Beroe vs Tsarsko Selo

0-0

2-0
Sat 14, Dec-18:45 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs FC Dunav Ruse

1-0

4-0
Sat 14, Dec-16:15 - Bulgaria Premier
Cherno More Varna vs Arda

0-1

1-1
Sat 14, Dec-02:00 - Club Friendly
Deportivo Laferrere vs Almirante Brown

1-1

2-1
Sat 14, Dec-18:00 - Club Friendly
Um Al Qotain vs Shabab AlOrdon

1-0

1-2
Sat 14, Dec-05:00 - Club Friendly
Yangon United vs Magway

2-0

4-1
Sat 14, Dec-05:00 - Club Friendly
Ayeyawady United vs Yadanarbon FC

1-0

2-0
Sat 14, Dec-05:30 - Club Friendly
Chin United vs Southern Myanmar

0-0

0-2
Sat 14, Dec-10:30 - Club Friendly
Hoang Anh Gia Lai(U19) vs Da Nang (U19)

0-3

1-4
Sat 14, Dec-12:50 - Club Friendly
Hantharwady United vs Rakhine United

1-0

2-2
Sat 14, Dec-14:00 - Club Friendly
Bangalore Independents vs Bengaluru B

0-0

0-1
Sat 14, Dec-15:45 - Club Friendly
KuPS vs JIPPO


2-0
Sat 14, Dec-00:00 - Club Friendly
Maynooth University vs Portmarnock

1-0

3-0
Sat 14, Dec-17:00 - Club Friendly
Borec Veles vs Bregalnica Stip

0-2

2-4
Sat 14, Dec-13:30 - COSAFA Cup U20
Madagascar(U20) vs Angola(U20)

0-2

1-5
Sat 14, Dec-17:00 - COSAFA Cup U20
Zambia(U20) vs South Africa(U20)

2-0

3-0
Sat 14, Dec-14:30 - Council of East and Central Africa Football Associations Tusker Challenge Cup
Kenya vs Zanzibar

0-0

1-0
Sat 14, Dec-17:00 - Council of East and Central Africa Football Associations Tusker Challenge Cup
Sudan vs Tanzania

0-0

0-0
Sat 14, Dec-20:30 - Croatia - 1. Division
Dinamo Zagreb vs NK Lokomotiva Zagreb

0-0

1-0
Sat 14, Dec-18:00 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs NK Varteks Varazdin

1-0

3-1
Sat 14, Dec-19:00 - Cyprus 1 Division
AEK Larnaca vs Pafos FC

1-0

1-0
Sat 14, Dec-21:00 - Cyprus 1 Division
Apollon Limassol FC vs Anorthosis Famagusta FC

0-0

2-0
Sat 14, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Digenis Morphou vs Anagennisi Deryneia

0-2

0-2
Sat 14, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Onisilos Sotiras vs Akritas Chloraka

1-1

4-2
Sat 14, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Alki Oroklini vs Digenis Ypsonas

0-0

2-0
Sat 14, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Xylotympou vs AE Zakakiou

2-0

3-0
Sat 14, Dec-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs MFK Karvina

0-0

3-0
Sat 14, Dec-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs Opava

0-0

2-0
Sat 14, Dec-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Sigma Olomouc vs FC Bohemians 1905

0-1

1-1
Sat 14, Dec-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Pribram vs Synot Slovacko

0-3

1-4
Sat 14, Dec-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Banik Ostrava vs Sparta Praha

0-0

0-0
Sat 14, Dec-14:30 - East Asian Football Championship
Japan vs Hong Kong,China

4-0

5-0
Sat 14, Dec-10:55 - East Asian Football Championship Women\\\'s Cup
China Women\'s vs Japan women\'s

0-2

0-3
Sat 14, Dec-19:00 - England Conference South Division
Dartford vs Billericay Town

2-0

3-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Torquay United vs Aldershot Town

2-0

5-1
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Stockport County vs Blyth Spartans

1-1

4-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Halifax Town vs Wrexham

1-0

4-0
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Yeovil Town vs Welling United

1-0

3-1
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Barnet F.C. vs Weymouth

2-1

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
AFC Hornchurch vs Dulwich Hamlet

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Eastbourne Borough vs Salisbury City

2-2

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Tonbridge Angels vs Hampton & Richmond

0-2

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Hednesford Town vs Chester FC

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Harrogate Town vs Hartlepool United FC

0-2

3-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Farsley Celtic vs Altrincham

1-1

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Maidenhead United vs Hemel Hempstead Town

2-1

4-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Carshalton Athletic FC vs Aveley

0-2

3-3
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Sutton United vs Dagenham and Redbridge

0-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Eastleigh vs Yate Town

3-0

6-1
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Solihull Moors vs Darlington

1-1

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Enfield Town vs Ebbsfleet United

0-2

0-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Kings Lynn vs Dover Athletic

1-0

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Paulton Rovers vs Sholing FC

1-0

1-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Chelmsford City vs Havant & Waterlooville FC

1-0

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Matlock Town vs Chorley

0-0

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Maidstone United vs Concord Rangers

2-1

2-3
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Bradford Park Avenue vs Halesowen Town

1-1

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
FC United of Manchester vs Kettering Town

1-0

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
AFC Fylde vs Curzon Ashton FC

1-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Royston Town vs Boreham Wood F.C.

1-0

2-0
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
South Shields vs Southport FC

0-1

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England FA Trophy
Dorking Wanderers vs Bromley

1-0

3-0
Sat 14, Dec-17:00 - England FA Trophy
Chesterfield vs Notts County

0-0

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Ipswich vs Bristol Rovers

1-2

1-2
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Southend United vs Rotherham United

0-1

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Sunderland vs Blackpool

1-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Milton Keynes Dons vs Oxford United

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Coventry

0-1

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Burton Albion FC

1-0

2-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Peterborough United vs Bolton Wanderers

1-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Accrington Stanley vs Portsmouth

1-1

4-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Lincoln City vs Tranmere Rovers

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Doncaster Rovers

0-1

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League One
Fleetwood Town vs Gillingham

0-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Scunthorpe United vs Colchester United

1-0

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Mansfield Town

1-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Walsall vs Macclesfield Town

0-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Leyton Orient vs Bradford City AFC

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Plymouth Argyle vs Morecambe

2-0

3-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Cheltenham Town vs Cambridge United

0-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Northampton Town vs Forest Green Rovers

1-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Swindon vs Oldham Athletic AFC

1-0

2-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Carlisle vs Grimsby Town

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Crawley Town vs Port Vale

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Newport County vs Stevenage FC

0-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England League Two
Salford City F.C. vs Exeter City

0-1

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Mickleover Sports

2-0

4-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Stalybridge Celtic

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Whitby Town vs Bamber Bridge

0-1

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Hyde United vs Gainsborough Trinity

0-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Warrington Town FC vs Basford United F.C.

1-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Grantham Town vs Morpeth Town

1-1

1-2
Sat 14, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Radcliffe Borough vs Witton Albion

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Nantwich Town vs Buxton FC

0-2

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bognor Regis Town vs Cray Wanderers

3-0

7-2
Sat 14, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Corinthian Casuals vs Wingate & Finchley

1-1

3-3
Sat 14, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Horsham vs East Thurrock United

1-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Merstham vs Lewes

1-3

2-4
Sat 14, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bowers & Pitsea vs Folkestone Invicta

1-1

3-1
Sat 14, Dec-19:15 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Leatherhead vs Brightlingsea Regent

1-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Banbury United

1-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Stourbridge vs Kings Langley

1-1

1-3
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Leiston FC vs Peterborough Sports

0-1

2-4
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Lowestoft Town vs Rushall Olympic

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Bromsgrove Sporting

0-2

0-3
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Barwell vs Nuneaton Borough

0-1

0-1
Sat 14, Dec-19:15 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Redditch United

1-1

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Hayes &Yeading vs Truro City

0-1

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Taunton Town vs Metropolitan Police

2-2

4-3
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Gosport Borough vs Harrow Borough

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Walton Casuals

0-0

0-2
Sat 14, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Blackfield & Langley vs Beaconsfield Town F.C.

0-1

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Wigan Athletic vs Huddersfield Town

1-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Stoke City vs Reading

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Preston North End vs Luton Town

1-1

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Nottingham Forest vs Sheffield Wed

0-4

0-4
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Derby County vs Millwall

0-1

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Brentford vs Fulham

1-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Barnsley vs Queens Park Rangers

2-1

5-3
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Bristol City vs Blackburn Rovers

0-1

0-2
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Leeds United vs Cardiff City

2-0

3-3
Sat 14, Dec-19:00 - England The Championship
Swansea City vs Middlesbrough

1-0

3-1
Sat 14, Dec-16:30 - England The Championship
Birmingham vs West Bromwich(WBA)

1-1

2-3
Sat 14, Dec-19:00 - England U23 Premier League
Liverpool(U23) vs Chelsea(U23)

1-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - England Youth FA Cup
Cardiff City U18 vs Ipswich U18


1-1
Sat 14, Dec-19:00 - English Premier League
Sheffield United vs Aston Villa

0-0

2-0
Sat 14, Dec-21:30 - English Premier League
Southampton vs West Ham United

0-1

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - English Premier League
Leicester City vs Norwich City

1-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - English Premier League
Chelsea FC vs AFC Bournemouth

0-0

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - English Premier League
Burnley vs Newcastle

0-0

1-0
Sat 14, Dec-16:30 - English Premier League
Liverpool vs Watford

1-0

2-0
Sat 14, Dec-18:00 - FIFA Club World Championship
Al Hilal vs Esperance Sportive de Tunis

0-0

1-0
Sat 14, Dec-21:30 - FIFA Club World Championship
Monterrey vs Al-Sadd

2-0

3-2
Sat 14, Dec-19:00 - France Ligue 2
AC Ajaccio vs Lens

1-0

1-2
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group A
CS Sedan Ardennes vs Stade Reims II

1-0

1-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Sainte Genevieve Sports vs Lens B

1-1

2-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group A
JA Drancy vs Lille B

0-0

0-0
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Belfort ASM FC vs Iris Club de Croix

2-0

2-1
Sat 14, Dec-18:00 - French Championnat Amateur Group A
Haguenau vs Mulhouse

0-0

1-1
Sat 14, Dec-18:00 - French Championnat Amateur Group A
ST Maur Lusitanos vs SC Schiltigheim

2-0

2-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group B
Vitre vs FC Chartres

1-0

2-2
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group B
Oissel vs Saint Malo

0-0

0-2
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group B
Stade Briochin vs Fleury Merogis U.S.

0-0

2-0
Sat 14, Dec-21:30 - French Championnat Amateur Group B
Vannes OC vs Mantois

0-0

2-0
Sat 14, Dec-21:30 - French Championnat Amateur Group B
Gobelins vs Granville

1-0

3-0
Sat 14, Dec-22:00 - French Championnat Amateur Group B
Lorient B vs Angers II

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:30 - French Championnat Amateur Group B
Poissy AS vs Guingamp B

0-4

3-5
Sat 14, Dec-19:59 - French Championnat Amateur Group B
L\'Entente SSG vs FC Rouen

0-0

0-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Blois F.41 vs Les Herbiers

0-0

1-0
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Colomiers vs Romorantin

1-0

1-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group C
St Pryve St Hilaire vs Andrezieux

0-1

1-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Saint-Etienne B vs Trelissac

0-0

1-0
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group C
FC Bergerac vs Sete FC

1-2

2-2
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Bourges Foot vs Chamalieres FC

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - French Championnat Amateur Group D
Jura Sud Foot vs Frejus Saint-Raphael

1-0

2-0
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Yzeure AS vs Monts d\'Or Azergues

1-1

2-2
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Hyeres vs Lyonnais B

0-1

1-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Monaco B vs Grasse

0-1

0-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Marseille Endoume vs Martigues

1-2

1-2
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Marignane Gignac vs Olymplque de Marseille B

1-0

1-1
Sat 14, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Nimes B vs Saint-Priest

2-0

2-0
Sat 14, Dec-18:30 - French Feminines D1
Lyonnais Women\'s vs Dijon Women\'s

0-0

2-0
Sat 14, Dec-17:30 - French Feminines D1
Guingamp Women\'s vs Stade de Reims Women\'s

1-0

1-1
Sat 14, Dec-17:30 - French Feminines D1
Marseille Women\'s vs Bordeaux Women\'s

0-1

1-4
Sat 14, Dec-20:30 - French Le Championnat Ligue 1
Metz vs Marseille

1-0

1-1
Sat 14, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Toulouse vs Stade Reims

0-1

0-1
Sat 14, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Amiens SC vs Dijon

1-1

1-1
Sat 14, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Angers SCO vs AS Monaco

0-0

0-0
Sat 14, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Brestois vs Nice

0-0

0-0
Sat 14, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nimes vs Nantes

0-1

0-1
Sat 14, Dec-22:00 - French National League
Pau FC vs Le Puy Foot 43 Auvergne

1-1

2-3
Sat 14, Dec-11:00 - Friendly Internationals
Tajikistan(U22) vs Syria(U23)

0-0

0-0
Sat 14, Dec-15:30 - Friendly Internationals
Becamex Binh Duong vs Myanmar U20

1-0

3-3
Sat 14, Dec-15:35 - Friendly Internationals
China U22 vs Mali(U22)

2-0

3-0
Sat 14, Dec-16:00 - Friendly Internationals
Syria Women\'s(U15) vs Palestine Women\'s(U15)

1-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Friendly Internationals
Jordan Women\'s(U15) vs Lebanon Women\'s(U15)

0-1

0-1
Sat 14, Dec-21:30 - Futsal Italian Serie A
Acqua e Sapone C5 Futsal vs Pescara Futsal

0-0

5-0
Sat 14, Dec-21:30 - Futsal Italian Serie A
Came Dosson Futsal vs Meta Catania Futsal

4-1

7-3
Sat 14, Dec-22:00 - Futsal Italian Serie A
Petrarca Padova Futsal vs Arzignano Valchiampo Futsal

1-3

4-3
Sat 14, Dec-15:00 - Futsal Spain Division De Honor
Jimbee Cartagena FS Futsal vs Cordoba Futsal

1-0

6-1
Sat 14, Dec-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Movistar Inter Futsal vs Emotion Zaragoza Futsal

2-0

3-1
Sat 14, Dec-16:00 - Futsal Spain Division De Honor
Levante Futsal vs O Parrulo Ferrol Futsal

0-2

4-4
Sat 14, Dec-00:00 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs Peniscola RehabMedic Futsal

3-0

3-2
Sat 14, Dec-00:00 - Futsal Spain Division De Honor
Vina Albali Valdepenas Futsal vs F.C.Barcelona Futsal

2-1

4-3
Sat 14, Dec-17:00 - German 3. Liga
Hansa Rostock vs Chemnitzer

1-1

1-2
Sat 14, Dec-17:00 - German 3. Liga
Eintracht Braunschweig vs SV Meppen

1-2

1-2
Sat 14, Dec-17:00 - German 3. Liga
Bayern Munich (Am) vs FC Kaiserslautern

1-1

1-3
Sat 14, Dec-17:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs KFC Uerdingen 05

0-0

0-1
Sat 14, Dec-17:00 - German 3. Liga
Hallescher FC vs Wurzburger Kickers

1-3

2-5
Sat 14, Dec-17:00 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs SV Waldhof Mannheim

0-1

0-1
Sat 14, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Wolfsburg(U17) vs Chemnitzer(U17)

1-0

3-0
Sat 14, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Werder Bremen(U17) vs Carl Zeiss Jena(U17)

1-1

2-2
Sat 14, Dec-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Union Berlin (U17) vs St. Pauli(U17)

3-1

3-4
Sat 14, Dec-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Energie Cottbus(U17) vs Hertha BSC Berlin(U17)

0-1

0-1
Sat 14, Dec-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
RasenBallsport Leipzig(U17) vs Hannover 96(U17)

2-0

3-1
Sat 14, Dec-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Dynamo Dresden(U17) vs Hallescher FC(U17)

1-0

1-1
Sat 14, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Bayern Munich(U17) vs Hoffenheim(U17)

1-1

2-1
Sat 14, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Greuther Furth(U17) vs SV Wehen Wiesbaden(U17)

0-0

1-1
Sat 14, Dec-16:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Stuttgarter Kickers(U17) vs SpVgg Unterhaching U17

1-0

1-0
Sat 14, Dec-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FSV Mainz 05(U17) vs VfB Stuttgart(U17)

1-2

3-2
Sat 14, Dec-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Darmstadt U17 vs SC Freiburg (U17)

0-2

0-3
Sat 14, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bochum(U17) vs Bayer Leverkusen(U17)

1-0

1-0
Sat 14, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Koln(U17) vs Wuppertaler SV Borussia(U17)

7-0

10-0
Sat 14, Dec-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Monchengladbach(U17) vs Preuben Munster(U17)

2-0

3-0
Sat 14, Dec-18:30 - German Bundesliga
1.FSV Mainz 05 vs Borussia Dortmund

0-1

0-4
Sat 14, Dec-18:30 - German Bundesliga
Koln vs Bayer Leverkusen

0-0

2-0
Sat 14, Dec-18:30 - German Bundesliga
Hertha BSC Berlin vs SC Freiburg

0-0

1-0
Sat 14, Dec-18:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs Werder Bremen

2-1

6-1
Sat 14, Dec-18:30 - German Bundesliga
SC Paderborn 07 vs Union Berlin

1-1

1-1
Sat 14, Dec-21:30 - German Bundesliga
Fortuna Dusseldorf vs RB Leipzig

0-1

0-3
Sat 14, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs SV Wehen Wiesbaden

1-0

3-1
Sat 14, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Greuther Furth

1-2

1-5
Sat 14, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
1. FC Heidenheim 1846 vs Arminia Bielefeld

0-0

0-0
Sat 14, Dec-16:00 - German Frauen Bundesliga
Wolfsburg Women\'s vs Duisburg Women\'s

0-0

4-0
Sat 14, Dec-15:00 - German Junioren Bundesliga Cup
VfB Stuttgart U19 vs Bochum(U19)

1-0

2-0
Sat 14, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs Hertha BSC Berlin Am

1-1

3-1
Sat 14, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz vs Germania Halberstadt

1-0

2-0
Sat 14, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Optik Rathenow vs Lichtenberg 47

0-0

3-0
Sat 14, Dec-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs FC St. Pauli II

0-0

1-1
Sat 14, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
Sportfreunde Lotte vs Dortmund(Am)

1-0

1-1
Sat 14, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
Bergisch Gladbach 09 vs Koln Am.

1-0

1-1
Sat 14, Dec-19:59 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs TSV Alemannia Aachen

2-1

2-3
Sat 14, Dec-16:00 - Germany OberLiga
Hertha Zehlendorf vs MSV Pampow

0-1

1-2
Sat 14, Dec-17:00 - Germany OberLiga
SSVg Velbert vs Bocholt FC

0-1

2-1
Sat 14, Dec-17:00 - Germany OberLiga
FC Inter Leipzig vs VfL Halle

0-0

2-0
Sat 14, Dec-17:00 - Germany OberLiga
TUS Dietkirchen vs SV Neuhof

2-0

4-0
Sat 14, Dec-18:00 - Germany OberLiga
VfB Hilden vs Ratingen SV

1-0

3-0
Sat 14, Dec-17:00 - Greece Football League
Ierapetra vs Egaleo AO Athens

0-0

0-0
Sat 14, Dec-21:30 - Greece Super League 1
Panathinaikos vs Lamia

1-0

2-0
Sat 14, Dec-22:00 - Greece Super League 1
Xanthi vs AEK Athens

0-0

0-1
Sat 14, Dec-19:15 - Greece Super League 1
OFI Crete vs Aris Salonica

1-1

3-1
Sat 14, Dec-17:00 - Greece Super League 2
Doxa Dramas vs Ergotelis

1-0

1-2
Sat 14, Dec-13:30 - Greece U19
Panaitolikos Agrinio(U19) vs PAOK Saloniki(U19)

0-1

0-3
Sat 14, Dec-14:00 - Greece U19
OFI Crete(U19) vs FC Aris Thessaloniki(U19)

2-3

3-3
Sat 14, Dec-14:30 - Greece U19
Volos NFC(U19) vs Panionios(U19)

0-1

2-1
Sat 14, Dec-15:00 - Greece U19
AEL Larisa U19 vs Atromitos Athens(U19)

2-2

2-2
Sat 14, Dec-16:00 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs Lamia U19

1-0

4-0
Sat 14, Dec-21:30 - Holland Eredivisie
ADO Den Haag vs FC Groningen

1-1

1-1
Sat 14, Dec-22:45 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs RKC Waalwijk

2-2

3-2
Sat 14, Dec-22:45 - Holland Eredivisie
VVV-Venlo vs FC Zwolle

0-2

1-2
Sat 14, Dec-23:45 - Holland Eredivisie
FC Twente Enschede vs Vitesse Arnhem

0-0

0-3
Sat 14, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
Jong Sparta Rotterdam vs ASWH

0-2

6-2
Sat 14, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs IJsselmeervogels

0-0

2-1
Sat 14, Dec-17:30 - Holland Tweede Divisie
Excelsior Maassluis vs SV De Treffers

0-0

1-1
Sat 14, Dec-17:30 - Holland Tweede Divisie
HHC Hardenberg vs Quick Boys

1-1

3-1
Sat 14, Dec-17:30 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs Koninklijke HFC

2-0

2-0
Sat 14, Dec-17:30 - Holland Tweede Divisie
Noordwijk vs Volendam Am.

0-0

5-1
Sat 14, Dec-17:30 - Holland Tweede Divisie
Scheveningen vs Kozakken Boys

1-0

3-1
Sat 14, Dec-17:30 - Holland Tweede Divisie
Tielse Eendracht Combinatie vs AFC Amsterdam

1-0

2-2
Sat 14, Dec-18:00 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs Rijnsburgse Boys

2-1

2-2
Sat 14, Dec-16:30 - HongKong 2 Division League
Lucky Mile FC vs St. Joseph\'s FC

0-0

0-0
Sat 14, Dec-10:30 - HongKong Sapling Cup
Happy Valley vs Wofoo Tai Po

2-1

4-2
Sat 14, Dec-19:59 - Hungary NB1
Kaposvari Rakoczi vs Debreceni VSC

2-0

4-1
Sat 14, Dec-19:59 - Hungary NB1
PAKSI FC vs Mezokovesd-Zsory

1-0

1-0
Sat 14, Dec-19:59 - Hungary NB1
Kisvarda vs MOL Fehervar FC

0-1

0-2
Sat 14, Dec-19:59 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Zalaegerszegi TE

0-0

0-1
Sat 14, Dec-22:30 - Hungary NB1
Budapest Honved vs Ujpest FC

0-0

0-0
Sat 14, Dec-14:00 - Hungary U19 League
MTK Budapest FC (U19) vs Budapest Honved U19

0-2

1-2
Sat 14, Dec-14:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Gyori ETO FC U19

0-1

0-1
Sat 14, Dec-14:15 - India Goa Professional League
Dempo SC vs Sporting Clube de Goa

1-0

1-1
Sat 14, Dec-14:15 - India Goa Professional League
Vasco SC vs Calangute Association

0-0

1-0
Sat 14, Dec-15:30 - India League Division 1
East Bengal vs Trau FC

1-1

2-1
Sat 14, Dec-18:00 - India Super League
FC Goa vs Atletico De Kolkata

0-0

2-1
Sat 14, Dec-18:00 - Iran League
Esteghlal Tehran vs Shahin Bushehr

1-0

4-1
Sat 14, Dec-15:30 - Iran League
Saipa vs Persepolis

0-1

0-2
Sat 14, Dec-16:00 - Iran League
Pars Jonoubi Jam vs Naft Masjed Soleyman FC

1-0

1-1
Sat 14, Dec-16:30 - Iran League
Gol Gohar FC vs Zob Ahan

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:10 - Iran League
Sanat Naft vs Machine Sazi

0-0

1-0
Sat 14, Dec-14:30 - Israel Liga Bet
Maccabi Bnei Raina vs Maccabi Um El Fahem

0-0

1-1
Sat 14, Dec-16:30 - Israel Liga Bet
Hapoel MS Sandala Gilboa vs Ihud Bnei Baka

0-0

0-1
Sat 14, Dec-16:30 - Israel Liga Bet
Tzeirey Tamra vs Ahi Acre

0-1

0-1
Sat 14, Dec-20:30 - Israel Premier League
Hapoel Haifa vs Hapoel Kfar Saba

0-1

0-2
Sat 14, Dec-21:50 - Israel Premier League
Hapoel Raanana vs Maccabi Haifa

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:00 - Israel Premier League
Maccabi Tel Aviv vs Sektzia Nes Tziona

1-1

1-1
Sat 14, Dec-19:30 - Israel Premier League
Hapoel Ironi Kiryat Shmona vs Bnei Yehuda Tel Aviv

2-0

2-1
Sat 14, Dec-21:45 - Israel State League
Agudat Sport Ashdod vs FC Ironi Or Yehuda

1-1

2-2
Sat 14, Dec-12:00 - Israel U19 League
Ihud Bnei Baqa(U19) vs Maccabi Herzliya U19

1-0

1-0
Sat 14, Dec-12:30 - Israel U19 League
Hapoel Petah Tikva(U19) vs Bnei Yehuda Tel Aviv U19

1-0

1-1
Sat 14, Dec-12:30 - Israel U19 League
Gadna Tel Aviv(U19) vs Beitar Tel Aviv Bat Yam(U19)

3-0

3-1
Sat 14, Dec-12:30 - Israel U19 League
Shimshon Tel Aviv(U19) vs Maccabi Yavne Shimon (U19)

2-0

4-0
Sat 14, Dec-12:50 - Israel U19 League
Neve Yosef(U19) vs Maccabi Ahi Nazareth (U19)

1-0

2-0
Sat 14, Dec-13:00 - Israel U19 League
Maccabi Tzur Shalom U19 vs Maccabi Ironi Kiryat Ata(U19)

0-1

1-1
Sat 14, Dec-13:00 - Israel U19 League
Maccabi Modi\'in(U19) vs Hapoel Katamon Jerusalem U19

0-0

0-2
Sat 14, Dec-13:00 - Israel U19 League
Hapoel Kiryat Ono Avrum(U19) vs Kafr Qasim U19

2-0

3-0
Sat 14, Dec-13:15 - Israel U19 League
Hapoel Herzliya U19 vs Hapoel Kfar Saba (U19)

1-0

3-1
Sat 14, Dec-13:30 - Israel U19 League
Hapoel Ashkelon U19 vs Maccabi Kabilio Jaffa(U19)

0-0

1-0
Sat 14, Dec-13:30 - Israel U19 League
Hapoel Acco(U19) vs Ironi Tiberias (U19)

1-0

3-0
Sat 14, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Fiorentina Youth vs Cagliari Youth

1-0

2-0
Sat 14, Dec-16:00 - Italian Campionato Primavera
Inter Milan Youth vs Sassuolo Calcio Youth

0-0

1-1
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Torino Youth vs Empoli Youth

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Napoli Youth vs Lazio Youth

1-0

1-2
Sat 14, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera 2
Benevento Youth vs Lecce Youth

2-0

2-3
Sat 14, Dec-14:30 - Italian Campionato Primavera 2
Ascoli Youth vs Livorno Youth

0-2

3-2
Sat 14, Dec-14:30 - Italian Campionato Primavera 2
Juve Stabia Youth vs Frosinone Youth

1-2

3-2
Sat 14, Dec-14:30 - Italian Campionato Primavera 2
Trapani Youth vs Cosenza Calcio Youth

1-0

1-3
Sat 14, Dec-19:00 - Italian Campionato Primavera 2
Cittadella Youth vs Udinese Youth

3-0

4-1
Sat 14, Dec-17:00 - Italian Campionato Primavera 2
Parma Youth vs Virtus Entella Youth

1-0

3-1
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Brescia Youth vs Spal Youth

2-2

3-4
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Pisa Youth vs Perugia Youth

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Spezia Youth vs AC Milan Youth

0-1

0-3
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Verona Youth vs Cremonese Youth

2-3

4-3
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Pordenone Youth vs Venezia F.C. Youth

1-0

2-1
Sat 14, Dec-17:45 - Italian Campionato Primavera 2
Salernitana Youth vs Crotone Youth

0-0

0-0
Sat 14, Dec-18:00 - Italian Serie A
Brescia vs Lecce

2-0

3-0
Sat 14, Dec-21:30 - Italian Serie A
Napoli vs Parma Calcio 1913

0-1

1-2
Sat 14, Dec-23:45 - Italian Serie A
Genoa vs Sampdoria

0-0

0-1
Sat 14, Dec-18:00 - Italian Serie B
Venezia F.C. vs Spezia

0-0

0-0
Sat 14, Dec-18:00 - Italian Serie B
Ascoli vs Cittadella

0-0

1-0
Sat 14, Dec-18:00 - Italian Serie B
Frosinone vs Delfino Pescara 1936

0-0

2-0
Sat 14, Dec-18:00 - Italian Serie B
Virtus Entella vs Empoli

2-0

2-0
Sat 14, Dec-21:00 - Italian Serie B
Livorno vs Benevento

0-1

0-2
Sat 14, Dec-00:00 - Italian Serie B
Chievo vs Juve Stabia

2-0

2-3
Sat 14, Dec-15:00 - Italian Women Division 1
AGSM Verona Women\'s vs AC Milan Women\'s

0-0

0-1
Sat 14, Dec-15:00 - Italian Women Division 1
Juventus Women\'s vs ASD Pink Sport time Bari Women\'s

2-0

2-0
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Women Division 1
GS Roma Women\'s vs Orobica Women\'s

2-0

6-0
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Women Division 1
Empoli Women\'s vs US Sassuolo Calcio Women\'s

1-0

2-2
Sat 14, Dec-17:30 - Italian Women Division 1
Florentia Women\'s vs Tavagnacco Women\'s

0-0

1-2
Sat 14, Dec-18:15 - Italy C1B
Modena vs Ravenna

0-0

2-0
Sat 14, Dec-12:00 - Japan Futsal League
Fugador Sumida Futsal vs Shonan Bellmare Futsal

2-5

4-7
Sat 14, Dec-08:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Tokushima Vortis

0-1

1-1
Sat 14, Dec-16:00 - Kenya Premier League
Kisumu vs Bandari FC

0-1

0-2
Sat 14, Dec-17:05 - Kuwait Premier League
Al-Nasar vs Al-Arabi Club

0-1

0-1
Sat 14, Dec-17:00 - Malta First Division League
Qrendi vs Pembroke Athleta

0-1

1-4
Sat 14, Dec-19:15 - Malta First Division League
Lija Athletic vs St. Andrews

0-1

0-1
Sat 14, Dec-21:00 - Mexico Youth U20
Santos Laguna U20 vs Club Tijuana(U20)


2-0
Sat 14, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Chabab Ben Guerir vs Chabab Rif Hoceima


3-1
Sat 14, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Olympique Dcheira vs SCCM Chabab Mohamedia

0-1

0-1
Sat 14, Dec-18:00 - Morocco Division 2
ASS Association Sportive de Sale vs Wydad Temara

1-0

1-1
Sat 14, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Itihad Z. Khemisset vs Club Salmi

0-1

0-1
Sat 14, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Maghreb Fez vs Union Sportive Sidi Kacem

1-0

2-1
Sat 14, Dec-18:00 - Morocco Division 2
KAC de Kenitra vs TAS de Casablanca

1-1

3-3
Sat 14, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Racing Casablanca vs Wydad Fes

0-0

0-0
Sat 14, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Chabab Atlas Khenifra vs Kawkab de Marrakech

1-0

1-1
Sat 14, Dec-21:00 - Morocco Super League
Renaissance Sportive de Berkane vs DHJ Difaa Hassani Jadidi

0-0

1-1
Sat 14, Dec-04:00 - New Zealand Football Championships
Wellington Phoenix Reserve vs Canterbury United

2-1

3-3
Sat 14, Dec-07:30 - New Zealand Football Championships
Auckland City vs Eastern Suburbs AFC

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:00 - Nigeria Premier League
Wikki Tourists vs Enugu Rangers International

0-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Ards FC

0-1

0-3
Sat 14, Dec-21:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Portadown FC

2-1

4-2
Sat 14, Dec-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Queen\'s University Belfast

0-0

0-1
Sat 14, Dec-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Police Service of Northern Ireland FC vs Ballyclare Comrades

1-2

2-6
Sat 14, Dec-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Knockbreda

1-1

2-3
Sat 14, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Glentoran FC vs Crusaders FC

0-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United F.C. vs Dungannon Swifts

1-1

3-2
Sat 14, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Larne FC vs Coleraine F.C.

1-2

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Institute FC vs Glenavon FC

0-3

1-4
Sat 14, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Linfield FC

0-1

0-2
Sat 14, Dec-16:40 - Omani League
Al Oruba Sur vs Al-Suwaiq Club

1-0

2-0
Sat 14, Dec-16:40 - Omani League
Al-Seeb vs Oman Club

0-0

3-0
Sat 14, Dec-19:30 - Omani League
Fanja vs AL-Nahda

1-1

2-4
Sat 14, Dec-14:30 - Paraguayan Reserves League
Sportivo San Lorenzo Reserve vs CA River Plate Asuncion Reserve

0-1

1-3
Sat 14, Dec-00:30 - Paraguayan Reserves League
Sol de America Reserve vs Olimpia Asuncion Reserve

0-0

0-0
Sat 14, Dec-20:30 - Poland - Ekstraklasa
Slask Wroclaw vs Lech Poznan

1-0

1-1
Sat 14, Dec-23:00 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Wisla Plock

2-1

3-1
Sat 14, Dec-18:00 - Poland - Ekstraklasa
Rakow Czestochowa vs Gornik Zabrze

1-1

2-1
Sat 14, Dec-15:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Sporting Braga(U23) vs Leixoes(U23)

0-0

1-0
Sat 14, Dec-15:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Academica Coimbra(U23) vs Belenenses(U23)

1-1

1-3
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
FC Porto U19 vs Feirense(U19)

4-1

6-1
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Vitoria SC Guimaraes U19 vs Gil Vicente U19

2-1

3-1
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Rio Ave(U19) vs Vizela(U19)

2-0

4-0
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Aves(U19) vs Nacional(U19)


1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Pacos Ferreira(U19) vs Leixoes U19


1-1
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Academica Coimbra(U19) vs Belenenses(U19)


1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Vitoria FC Setubal(U19) vs Alverca(U19)


1-2
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Sacavenense(U19) vs Uniao Leiria U19


7-0
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Tondela(U19) vs Vilafranquense(U19)


2-2
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Amora FC(U19) vs Benfica(U19)

0-1

0-3
Sat 14, Dec-15:45 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
GD Estoril-Praia(U19) vs Sporting Lisbon(U19)

1-0

1-2
Sat 14, Dec-19:00 - Portugal Liga de Honora
Casa Pia AC vs CD Mafra

0-0

0-1
Sat 14, Dec-15:00 - Portugal Liga de Honora
GD Estoril-Praia vs CD Nacional

0-1

1-2
Sat 14, Dec-21:15 - Portugal Liga de Honora
Vilafranquense vs Leixoes

1-0

1-1
Sat 14, Dec-22:00 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs FC Famalicao

1-0

4-0
Sat 14, Dec-00:30 - Portugal Primera Liga
Portimonense vs Rio Ave

0-1

1-1
Sat 14, Dec-19:30 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs Boavista FC

1-0

1-0
Sat 14, Dec-15:00 - Romania - Divizia A
Academica Clinceni vs FC Botosani

0-0

1-1
Sat 14, Dec-22:00 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs FC Voluntari

0-0

2-1
Sat 14, Dec-17:00 - Romania - Divizia A
Politehnica Iasi vs Gaz Metan Medias

0-0

1-2
Sat 14, Dec-15:00 - Russia Futsal League
Tyumen Futsal vs Samara Futsal

1-2

2-4
Sat 14, Dec-15:00 - Russia Futsal League
TTG-Ugra Yugorsk Futsal vs Berkut Futsal

1-2

7-6
Sat 14, Dec-18:00 - Russia Futsal League
Ukhta Futsal vs Norilsky Nickel Futsal

0-3

0-3
Sat 14, Dec-18:00 - San Marino Girone A
SP Domagnano vs AC Juvenes/Dogana


2-1
Sat 14, Dec-18:00 - San Marino Girone A
S.S Pennarossa vs SC Faetano


3-3
Sat 14, Dec-18:00 - San Marino Girone A
SP Cosmos vs San Giovanni


3-3
Sat 14, Dec-16:10 - Saudi Arabia Division 2
Al-Riyadh vs Al-Arabi

0-0

1-0
Sat 14, Dec-20:45 - Saudi Arabia Professional League
Al Ittihad Jeddah vs Al-Faisaly Harmah

0-1

1-2
Sat 14, Dec-16:35 - Saudi Arabia Professional League
Dhamk vs Al-Feiha

2-1

2-1
Sat 14, Dec-16:10 - Saudi Arabia Youth League
Al-Hilal Youths vs Al Wehda Youth


1-1
Sat 14, Dec-16:10 - Saudi Arabia Youth League
Al Nasr Riyadh Youths vs Al-Ettifaq Youths

0-0

1-0
Sat 14, Dec-16:40 - Saudi Arabia Youth League
Ohud Medina Youths vs Abha Club Youth


2-1
Sat 14, Dec-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Al-Ittihad Youths vs Al-Qadasiya Youths

0-0

0-0
Sat 14, Dec-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Al Ahli Jeddah Youth vs Al-Shabab Youth

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Championship
Dundee vs Dunfermline

3-1

4-3
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Championship
Partick Thistle vs Inverness C.T.

0-0

3-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Championship
Ayr Utd. vs Alloa Athletic

2-0

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Championship
Arbroath vs Dundee United

0-1

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Deveronvale

1-1

2-3
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Inverurie Loco Works vs Turriff United

5-0

8-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Lossiemouth FC

3-0

3-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Forres Mechanics


1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Formartine United vs Wick Academy FC

1-2

1-2
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League One
Forfar Athletic vs Dumbarton

3-2

3-4
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League One
Falkirk vs Raith Rovers

0-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League One
Montrose vs Clyde F.C.

1-0

4-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Peterhead

2-1

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League One
Stranraer F.C. vs East Fife

0-0

0-2
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League Two
Cove Rangers vs Stenhousemuir

0-0

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League Two
Brechin City vs Cowdenbeath F.C.

2-0

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League Two
Queen\'s Park vs Stirling Albion

0-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Albion Rovers FC

0-1

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Edinburgh City

0-0

0-2
Sat 14, Dec-18:00 - Scottish Lowland Football League
Spartans vs Dalbeattie Star

3-0

4-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Lowland Football League
Gretna 2008 vs Caledonian Braves


1-5
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Lowland Football League
Edinburgh University FC vs Civil Service Strollers FC


0-3
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Lowland Football League
Stirling University FC vs Berwick Rangers


1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Lowland Football League
East Kilbride vs Bonnyrigg Rose


0-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Lowland Football League
BSC Glasgow vs Gala Fairydean


4-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Lowland Football League
Kelty Hearts vs Vale of Leithen


11-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Lowland Football League
Cumbernauld Colts vs East Stirlingshire


1-4
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Aberdeen vs Hamilton Academical FC

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Hearts vs St. Johnstone

0-0

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Ross County vs Kilmarnock

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Livingston F.C.

1-2

3-3
Sat 14, Dec-20:30 - Senegal Premier League
ASC Diambars vs Casa Sports Zinguinchor

1-1

1-2
Sat 14, Dec-20:30 - Senegal Premier League
Teungueth FC vs Union Sportive Goree

0-0

0-0
Sat 14, Dec-21:00 - Senegal Premier League
ASC Jaraaf vs Pikine

0-1

0-1
Sat 14, Dec-17:00 - Serbia - 1. Liga
Proleter Novi Sad vs Radnicki Nis

0-1

1-1
Sat 14, Dec-15:00 - South Africa First League
Pretoria University vs Royal Eagles

2-1

3-2
Sat 14, Dec-17:30 - South Africa First League
Free State Stars vs Jomo Cosmos


1-1
Sat 14, Dec-17:30 - South Africa First League
Steenberg United vs JDR Stars

1-2

3-2
Sat 14, Dec-17:30 - South Africa First League
Real Kings vs TS Sporting

1-0

2-0
Sat 14, Dec-17:30 - South Africa First League
Uthongathi FC vs Moroka Swallows

1-0

1-2
Sat 14, Dec-19:59 - South Africa Telkom KnockOut
Maritzburg United vs Mamelodi Sundowns

1-0

1-2
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Ladies League Division 1
Torrelodones Women\'s vs Samper Women\'s

1-0

2-3
Sat 14, Dec-16:00 - Spanish Ladies League Division 2
Granadilla Tenerife B Women\'s vs Cordoba Women\'s

2-0

2-0
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Ladies Premier League
RCD Espanyol Women\'s vs FC Barcelona Women\'s

0-2

0-4
Sat 14, Dec-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women\'s vs CDEF Logrono Women\'s

3-0

5-0
Sat 14, Dec-21:30 - Spanish Ladies Premier League
Real Betis Women\'s vs Sporting De Huelva Women\'s

0-0

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Primera Division
Real Sociedad vs Barcelona

1-1

2-2
Sat 14, Dec-21:30 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Eibar

0-0

0-0
Sat 14, Dec-16:00 - Spanish Primera Division
Granada CF vs Levante

0-0

1-2
Sat 14, Dec-00:00 - Spanish Primera Division
Alaves vs Leganes

0-1

1-1
Sat 14, Dec-14:00 - Spanish Primera U19
Zaragoza(U19) vs Mallorca(U19)

0-1

0-1
Sat 14, Dec-15:00 - Spanish Primera U19
Dos Hermanas CF(U19) vs Cadiz U19

0-1

0-2
Sat 14, Dec-15:00 - Spanish Primera U19
Juventud Laguna(U19) vs Orientacion Maritima(U19)

1-0

2-0
Sat 14, Dec-15:15 - Spanish Primera U19
Athletic Bilbao U19 vs UDC Txantrea(U19)

5-0

7-0
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Primera U19
Almeria U19 vs CD San Felix(U19)

1-1

1-3
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Primera U19
CD Roda(U19) vs Valencia(U19)

0-1

1-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Primera U19
Hercules CF(U19) vs UD Alzira(U19)

2-0

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Primera U19
SD Huesca(U19) vs UE Cornella(U19)

0-1

1-1
Sat 14, Dec-16:00 - Spanish Primera U19
Acodetti CF(U19) vs Laguna(U19)

0-0

1-0
Sat 14, Dec-16:30 - Spanish Primera U19
AD Huracan U19 vs CD Sobradillo(U19)


1-0
Sat 14, Dec-22:00 - Spanish Primera U19
Alboraya(U19) vs UCAM Murcia(U19)

0-0

0-0
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Alcorcon

0-0

0-0
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division
SD Ponferradina vs Deportivo La Coruna

2-0

2-0
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division
CD Mirandes vs SD Huesca

0-0

2-0
Sat 14, Dec-00:00 - Spanish Segunda Division
Numancia vs Girona

1-0

2-0
Sat 14, Dec-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Atletico Baleares vs Las Rozas

0-0

2-0
Sat 14, Dec-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Pontevedra vs CF Rayo Majadahonda

2-0

2-1
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Racing de Ferrol vs Union Langreo

1-0

3-0
Sat 14, Dec-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Athletic Bilbao B vs Barakaldo CF

0-1

0-1
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Arenas Club de Getxo vs Haro Deportivo

1-0

2-0
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Unionistas de Salamanca vs CD Guijuelo

0-1

2-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Valladolid B vs CF Salmantino UDS

1-0

3-0
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Osasuna B vs Calahorra

1-0

3-0
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Amorebieta vs Alaves B

0-0

1-1
Sat 14, Dec-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Andorra CF vs Valencia CF Mestalla

0-2

4-3
Sat 14, Dec-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CD Ebro vs CD Castellon

1-1

2-1
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Villarreal B vs SD Ejea

1-1

3-1
Sat 14, Dec-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Hercules CF vs CF Badalona

1-1

1-2
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Orihuela CF vs Espanyol B

0-2

1-3
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Llagostera vs UE Olot

0-0

1-0
Sat 14, Dec-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Villarrubia CF vs CD Badajoz

1-2

1-3
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs UCAM Murcia

0-0

2-1
Sat 14, Dec-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Huelva vs Cadiz B

1-0

1-0
Sat 14, Dec-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Granada vs Sevilla Atletico

0-0

0-0
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Marbella FC vs Algeciras

0-0

0-0
Sat 14, Dec-21:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Caudal Deportivo vs CD Lealtad

0-0

0-0
Sat 14, Dec-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Paiosaco vs Bergantinos CF

0-0

0-0
Sat 14, Dec-22:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ourense vs Arenteiro


1-1
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Pontellas vs Compostela


0-2
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD As Pontes vs UD Ourense

0-0

0-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Atletico Antoniano vs Sevilla C


2-1
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Felanitx vs Mallorca B

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santanyi vs CE Esporles


2-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Ibiza Islas Pitiusas vs Andratx

1-0

3-1
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Poblense vs CF Platges De Calvia


3-1
Sat 14, Dec-19:45 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Manacor vs Portmany


0-1
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Alcudia vs CD Binissalem


1-1
Sat 14, Dec-20:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Santa Ursula vs CD Mensajero

0-1

1-1
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Palmas C vs Union Viera

1-1

1-2
Sat 14, Dec-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tamaraceite vs UD San Fernando

1-0

1-0
Sat 14, Dec-20:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenisca vs CD Vera Puerto De La Cruz

2-0

5-1
Sat 14, Dec-19:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
SFC Minerva vs Olimpico de Totana

0-1

0-2
Sat 14, Dec-20:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
EMD Aceuchal vs Extremadura B

1-0

3-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
AD Llerenense vs CD Diocesano

0-0

0-2
Sat 14, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Lourdes vs CD Baztan


2-0
Sat 14, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Beti Kozkor KE vs CD Cortes


1-0
Sat 14, Dec-18:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs CD Ardoi


2-0
Sat 14, Dec-20:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UCD Burlades vs UD Mutilvera


3-2
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pena Sport vs CD Pamplona


1-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CA Cirbonero vs Valle de Egues


5-3
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Fontellas vs Murchante


1-0
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Pena Azagresa vs UDC Txantrea


2-1
Sat 14, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
UD Logrones B vs CD Villegas

5-0

7-0
Sat 14, Dec-21:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Yague CF vs Comillas


0-1
Sat 14, Dec-20:15 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs Brea

1-0

2-1
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Tarazona vs CA Monzon


1-0
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Illueca vs CD Belchite 97


1-1
Sat 14, Dec-21:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Illescas vs Atletico Ibanes


0-1
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Tarancon vs Toledo

1-1

3-1
Sat 14, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Barreda Balompie vs CD Tropezon

0-3

1-4
Sat 14, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Guarnizo vs CF Vimenor

1-0

3-0
Sat 14, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Ribamontan Al Mar CF vs Solares Medio Cudeyo


0-2
Sat 14, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Torina vs SD Laredo


1-3
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
U.M. Escobedo vs Bezana

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
AD Siete Villas vs Selaya FC


0-1
Sat 14, Dec-15:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Portugalete vs Santutxu

0-0

1-1
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Santfeliuenc FC vs UA Horta

1-2

2-2
Sat 14, Dec-21:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CE Banyoles vs L\'Hospitalet


3-1
Sat 14, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Atzeneta UE vs Eldense

1-0

2-0
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Roda vs Jove Espanol

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Flat Earth vs Alcobendas Sport

1-0

1-0
Sat 14, Dec-18:45 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Numancia B vs Atletico Tordesillas


3-0
Sat 14, Dec-18:45 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Virgen Del Camino vs CD Cristo Atletico


0-3
Sat 14, Dec-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Zamora CF vs Arandina


2-0
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Becerril vs Gimnastica Segoviana

0-0

0-1
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CyDL Jupiter Leones vs Burgos Promesas


2-3
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Astorga vs SD Almazan

0-1

2-1
Sat 14, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Granja vs La Baneza


3-0
Sat 14, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Linares Deportivo vs Loja CD


3-0
Sat 14, Dec-16:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Melilla CD vs Antequera CF

1-0

2-1
Sat 14, Dec-22:45 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Real Jaen CF vs Maracena


2-0
Sat 14, Dec-19:45 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Motril CF vs Torredonjimeno


0-2
Sat 14, Dec-22:00 - Swiss Super League
St. Gallen vs Zurich

1-2

1-3
Sat 14, Dec-22:00 - Swiss Super League
Servette vs FC Thun

0-0

2-1
Sat 14, Dec-19:59 - Switzerland Challenge League
Stade Lausanne Ouchy vs FC Schaffhausen

1-0

2-0
Sat 14, Dec-02:00 - Trinidad and Tobago Pro League
Caledonia AIA vs W Connection FC


1-1
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs AS Slimane

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
A.S. Marsa vs Stade Sportif Sfaxien

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
ES Hammam Sousse vs A.S Djerba

0-0

1-1
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
Stade Gabesien vs AS Oued Ellil

0-0

1-0
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
Sfax Railways vs Olympique de Beja

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
Croissant Msaken vs A.S Ariana

0-0

1-0
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
Club Menzel Bouzelfa vs EGS Gafsa

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
ES Rades vs AS Gabes

0-1

1-1
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
Rejiche vs AS Kasserine

0-0

3-0
Sat 14, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
ES Jerba Midoun vs Jendouba Sport

0-0

0-0
Sat 14, Dec-15:00 - Turkey 2 Ligi A
Boluspor vs Karagumruk

0-2

0-2
Sat 14, Dec-15:00 - Turkey 2 Ligi A
BB Erzurumspor vs Giresunspor

0-0

2-0
Sat 14, Dec-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Istanbulspor vs Eskisehirspor

0-0

1-0
Sat 14, Dec-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Adanaspor vs Menemen Belediye Spor

0-2

1-3
Sat 14, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Vestel Manisaspor vs Tokatspor

1-3

2-4
Sat 14, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Cankaya FK vs Silivrispor

1-2

3-5
Sat 14, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Bayrampasaspor vs Halide Edip Adivarspor

1-0

1-1
Sat 14, Dec-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Hekimoglu Trabzon vs Bugsasspor

1-0

2-1
Sat 14, Dec-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Samsunspor vs 1922 Konyaspor

1-0

2-0
Sat 14, Dec-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Sancaktepe Belediye Spor vs Manisa FK

1-2

4-4
Sat 14, Dec-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Tuzlaspor Kulubu vs Eyupspor

0-0

1-0
Sat 14, Dec-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Kirsehir Belediyespor vs Belediye Vanspor

0-1

0-1
Sat 14, Dec-18:00 - Turkey Super Lig
Genclerbirligi vs Goztepe

2-1

3-1
Sat 14, Dec-21:00 - Turkey Super Lig
Galatasaray vs Ankaragucu

0-0

2-2
Sat 14, Dec-16:00 - Turkey Super Lig
Rizespor vs Kasimpasa S.K.

0-2

0-3
Sat 14, Dec-14:00 - Turkey U19 League
Alanyaspor(U19) vs Antalyaspor(U19)

0-0

0-1
Sat 14, Dec-14:00 - Turkey U19 League
Trabzonspor(U19) vs Osmanlispor FC(U19)

0-0

2-1
Sat 14, Dec-14:00 - Turkey U19 League
Istanbulspor(U19) vs Eskisehirspor(U19)

3-1

5-2
Sat 14, Dec-15:30 - Turkey U19 League
Galatasaray(U19) vs Ankaragucu(U19)

0-0

2-0
Sat 14, Dec-15:30 - Turkey U19 League
Altay Spor Kulubu(U19) vs Adana Demirspor U19

0-0

0-0
Sat 14, Dec-15:30 - Turkey U19 League
Istanbul Buyuksehir Belediyesi(U19) vs Konyaspor(U19)

0-0

1-1
Sat 14, Dec-15:30 - Turkey U19 League
Bursaspor(U19) vs Kayserispor(U19)

1-1

3-1
Sat 14, Dec-15:30 - Turkey U19 League
Genclerbirligi(U19) vs Hatayspor(U19)

1-0

2-2
Sat 14, Dec-15:30 - Turkey U19 League
Balikesirspor (U19) vs Akhisar Bld.Geng(U19)

0-0

0-0
Sat 14, Dec-16:40 - UAE League Division 1
Emirates Club vs Dabba Al-Fujairah

1-0

2-0
Sat 14, Dec-16:40 - UAE League Division 1
Al Oruba(UAE) vs Masfut

1-0

2-2
Sat 14, Dec-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs FC Shakhtar Donetsk

0-0

1-2
Sat 14, Dec-21:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Olimpik Donetsk vs FC Mariupol

0-0

1-2
Sat 14, Dec-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Lviv vs Kolos Kovalivka

2-1

3-2
Sat 14, Dec-14:00 - Ukraine U21 Liga
Zorya(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

1-0

1-2
Sat 14, Dec-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs FC Karpaty Lviv(U21)

3-2

4-4
Sat 14, Dec-15:00 - Ukraine U21 Liga
Desna Chernihiv(U21) vs Dynamo Kyiv(U21)

0-2

0-3
Sat 14, Dec-15:00 - Ukraine U21 Liga
Dnipro-1 (U21) vs PFC Oleksandria(U21)

1-3

1-3
Sat 14, Dec-23:00 - Uruguay Segunda Division
CA Rentistas vs Villa Espanola

0-0

2-0
Sat 14, Dec-16:00 - Uruguay U19 League
Defensor(U19) vs Wanderers(U19)

0-3

0-3
Sat 14, Dec-18:30 - Wales Cup
Penybont FC vs Porthmadog

2-0

6-1
Sat 14, Dec-18:00 - Wales FAW Championship North
Ruthin Town FC vs Penrhyncoch

1-1

3-1
Sat 14, Dec-18:30 - Wales FAW Championship North
Prestatyn Town FC vs Corwen

1-0

4-1
Sat 14, Dec-18:30 - Wales FAW Championship North
Flint Town United vs Colwyn Bay

1-0

1-2
Sat 14, Dec-18:30 - Wales FAW Championship South
Haverfordwest County vs Pontypridd

0-1

3-2
Sat 14, Dec-18:30 - Wales FAW Championship South
Afan Lido vs Caerau Ely

1-0

2-1
Sat 14, Dec-18:30 - Wales FAW Championship South
Cambrian & Clydach vs Undy Athletic


2-1
Sat 14, Dec-18:30 - Wales FAW Championship South
STM Sports vs Llantwit Major


3-0
Sat 14, Dec-18:30 - Wales Premier League
Newtown AFC vs Carmarthen Town

1-0

1-0
Sat 14, Dec-18:30 - Wales Premier League
Cardiff Metropolitan University FC vs Aberystwyth Town

0-0

1-2
Sat 14, Dec-00:00 - Wales Premier League
Barry Town United vs The New Saints

1-2

1-4
Sat 14, Dec-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Caps United FC vs FC Platinum

0-0

0-1
Sat 14, Dec-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Hwange Colliery vs ZPC Kariba


1-0
Sat 14, Dec-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Harare City vs Ngezi Platinum Stars

0-0

0-0
Sat 14, Dec-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Triangle FC vs Dynamos FC

0-0

1-0
Sat 14, Dec-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chapungu United vs Highlanders FC

1-2

2-2
Sat 14, Dec-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo Chiefs vs Herentals College

0-1

0-1
Sat 14, Dec-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Mushowani Stars vs Yadah

2-0

2-3
Sat 14, Dec-17:20 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chicken Inn vs Telone FC

2-1

4-1

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.