Football Results for Sun 17, Nov 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 17, Nov 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 17, Nov-19:59 - African Nations Cup
Rwanda vs Cameroon

0-0

0-1
Sun 17, Nov-19:59 - African Nations Cup
Guinea vs Namibia

1-0

2-0
Sun 17, Nov-19:59 - African Nations Cup
Congo vs Guinea Bissau

1-0

3-0
Sun 17, Nov-19:59 - African Nations Cup
Lesotho vs Nigeria

1-2

2-4
Sun 17, Nov-17:00 - African Nations Cup
South Africa vs Sudan

1-0

1-0
Sun 17, Nov-17:00 - African Nations Cup
Benin vs Sierra Leone

1-0

1-0
Sun 17, Nov-17:00 - African Nations Cup
Uganda vs Malawi

1-0

2-0
Sun 17, Nov-17:00 - African Nations Cup
Chad vs Mali

0-2

0-2
Sun 17, Nov-17:00 - African Nations Cup
Eswatini vs Senegal

0-0

1-4
Sun 17, Nov-17:00 - African Nations Cup
South Sudan vs Burkina Faso

0-2

1-2
Sun 17, Nov-23:00 - African Nations Cup
Gabon vs Angola

2-0

2-1
Sun 17, Nov-17:30 - African Women\\\'s Challenge Cup
Uganda Women\'s vs Djibouti Women\'s

7-0

13-0
Sun 17, Nov-15:00 - African Women\\\'s Challenge Cup
Ethiopia Women\'s vs Kenya women\'s

0-0

0-2
Sun 17, Nov-21:45 - Algeria Division 1
MC Alger vs Bordj Bou Arreridj

0-0

1-0
Sun 17, Nov-19:00 - Angola Girabola League
Progresso Sambizanga vs Desportivo Huila

0-1

1-1
Sun 17, Nov-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Los Andes vs Club Atletico Colegiales

1-0

1-0
Sun 17, Nov-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Flandria vs Justo Jose de Urquiza

0-3

1-3
Sun 17, Nov-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Tristan Suarez vs Villa San Carlos

0-1

0-1
Sun 17, Nov-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Fenix Pilar vs Defensores Unidos

0-0

0-0
Sun 17, Nov-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Espanol vs Ferrocarril Midland

0-1

1-1
Sun 17, Nov-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Ituzaingo vs Berazategui

0-1

1-1
Sun 17, Nov-00:00 - Argentina Prim D Metropolitana
CDyS Juventud Unida vs Central Ballester

0-2

2-3
Sun 17, Nov-00:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Puerto Nuevo vs Argentino de Rosario

0-1

0-2
Sun 17, Nov-01:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Agropecuario de Carlos Casares vs Estudiantes Rio Cuarto

1-0

1-2
Sun 17, Nov-02:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Atletico Rafaela vs Club Atletico Sarmiento

1-0

1-1
Sun 17, Nov-00:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Quilmes vs Deportivo Riestra

1-0

1-1
Sun 17, Nov-00:00 - Argentinian Primera B - Nacional
All Boys vs Villa Dalmine

0-1

0-1
Sun 17, Nov-00:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Defensores de Belgrano vs Chacarita Juniors

2-1

2-1
Sun 17, Nov-09:00 - Australia League A
Brisbane Roar FC vs Melbourne City

0-2

4-3
Sun 17, Nov-11:30 - Australia League A
Sydney FC vs Melbourne Victory FC

0-1

2-1
Sun 17, Nov-03:30 - Australia National Youth League
Canberra United AM vs Central Coast Mariners FC Am

1-2

1-3
Sun 17, Nov-06:30 - Australia National Youth League
Perth Glory FC Am vs Adelaide United FC Youth

0-1

0-3
Sun 17, Nov-09:00 - Australia Women\\\'s A-League
Sydney FC Women\'s vs Melbourne Victory Women\'s

2-0

3-0
Sun 17, Nov-09:00 - Australia Women\\\'s A-League
Canberra United Women\'s vs Perth Glory Women\'s

2-0

2-0
Sun 17, Nov-11:00 - Australia Women\\\'s A-League
Newcastle Jets Women\'s vs Melbourne City Women\'s

0-1

1-1
Sun 17, Nov-19:00 - Bahrain Cup
Al Najma Club vs Busaiteen

0-1

0-1
Sun 17, Nov-19:00 - Bahrain Cup
Bahrain SC vs Al Hala

0-0

1-0
Sun 17, Nov-19:00 - Bahrain Cup
Sitra vs Al Hidd

0-3

0-5
Sun 17, Nov-19:00 - Bahrain Cup
Al-Tadhmon vs Al Riffa Club

0-1

0-3
Sun 17, Nov-18:00 - Belgian First Amateur Division
Royal FC Liege vs RFC Seraing

0-1

1-1
Sun 17, Nov-18:00 - Belgian First Amateur Division
Rupel Boom vs RWD Molenbeek

0-0

0-0
Sun 17, Nov-18:00 - Belgian First Amateur Division
Sint-Eloois-Winkel vs FCV Dender EH

0-0

4-1
Sun 17, Nov-18:00 - Belgian First Amateur Division
URSL Vise vs La Louviere Centre

2-1

4-1
Sun 17, Nov-19:00 - Belgium - 2e Klasse
St. Gilloise vs Excelsior Virton

1-0

2-0
Sun 17, Nov-23:00 - Belgium - 2e Klasse
Roeselare vs Westerlo

1-3

3-5
Sun 17, Nov-02:00 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Botafogo SP

0-1

1-1
Sun 17, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Sao Bento vs Brasil de Pelotas RS

0-0

3-1
Sun 17, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Sport Club Recife (PE) vs Vila Nova (GO)

0-0

0-0
Sun 17, Nov-00:00 - Brazil Copa Paulista
Sao Caetano (SP) vs XV de Piracicaba

0-0

1-1
Sun 17, Nov-19:30 - Brazil Futsal League
Joinville Esporte Clube Futsal vs Magnus Futsal

0-4

0-7
Sun 17, Nov-21:00 - Brazil National Football Tournament U20
CR Flamengo (RJ) Youth vs Corinthians Youth

0-0

0-0
Sun 17, Nov-16:00 - Cameroon MTN Elite One
AS Fortuna Mfou vs Feutcheu FC

0-2

0-2
Sun 17, Nov-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Fovu Baham vs Canon Yaounde

1-1

1-2
Sun 17, Nov-18:00 - Cameroon MTN Elite One
UMS de Loum vs Colombe FC

0-0

0-0
Sun 17, Nov-18:00 - Cameroon MTN Elite One
APEJES Academy vs Bamboutos

0-1

1-1
Sun 17, Nov-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Dragon de Yaounde vs Panthere Sportive du Nde

0-1

0-1
Sun 17, Nov-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Stade Renard de Melong vs Eding Sport FC

0-0

2-0
Sun 17, Nov-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Avion Academy vs Young Sports Academy

1-1

3-2
Sun 17, Nov-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Atletico Mineiro (MG)

1-0

1-1
Sun 17, Nov-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs CR Flamengo (RJ)

0-1

0-1
Sun 17, Nov-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Esporte Clube Bahia vs Palmeiras

1-0

1-1
Sun 17, Nov-00:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Sao Paulo

1-0

1-1
Sun 17, Nov-12:00 - China Women\\\'s Super Cup
Jiangsu Suning Women\'s vs Dalian Women\'s

0-0

2-0
Sun 17, Nov-05:00 - Club Friendly
Club America vs Monterrey

1-2

1-2
Sun 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Goztepe vs Altinordu

0-0

5-2
Sun 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Arsenal Tula vs FK Khimik Novomoskovsk

0-1

1-1
Sun 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Dnipro-1 vs Zorya

1-1

2-2
Sun 17, Nov-19:30 - Club Friendly
Accra Hearts of Oak vs Wa All Stars

0-1

1-1
Sun 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Defensores de Belgrano Women\'s vs CA Platense Women\'s

0-1

0-2
Sun 17, Nov-16:30 - Club Friendly
Berliner AK 07 vs VSG Altglienicke

0-1

0-1
Sun 17, Nov-21:00 - Club Friendly
Club Comunicaciones vs Real Espana

1-1

2-1
Sun 17, Nov-05:00 - Club Friendly
FC Juarez vs Atlas

1-2

1-3
Sun 17, Nov-21:30 - Club Friendly
FC Ural Yekaterinburg vs Rodina Moskva

1-0

3-1
Sun 17, Nov-22:00 - Club Friendly
CSA-AL Youth vs CS Paraibano Youth

0-0

0-2
Sun 17, Nov-22:00 - Club Friendly
Vera Cruz PE vs Ibis/PE

0-1

2-3
Sun 17, Nov-22:00 - Club Friendly
Brasil de Pelotas RS(U19) vs Estancia Velha RS (U19)

1-1

1-1
Sun 17, Nov-17:00 - Club Friendly
Alanyaspor vs Adana Demirspor

1-0

2-1
Sun 17, Nov-17:00 - Club Friendly
Krasnodar FK vs FK Rostov

1-0

1-0
Sun 17, Nov-17:00 - Club Friendly
Londrina (PR) U19 vs Coritiba PR(U19)

1-1

1-1
Sun 17, Nov-23:00 - Club Friendly
Brusque SC vs Marcilio Dias SC

0-0

2-1
Sun 17, Nov-23:00 - Club Friendly
Goias GO Women\'s vs Alianca GO Women\'s

2-0

3-0
Sun 17, Nov-00:15 - Club Friendly
Fortaleza Youth vs Ceara Youth

0-2

0-2
Sun 17, Nov-15:00 - Club Friendly
Dynamo Kyiv vs Obolon Brovar Kiev

2-0

5-0
Sun 17, Nov-15:00 - Club Friendly
FK Isloch Minsk vs FC Vitebsk

0-0

2-1
Sun 17, Nov-18:00 - Club Friendly
CFR Cluj vs Kisvarda

1-0

2-0
Sun 17, Nov-23:30 - Colombia Copa Mustang
Independiente Santa Fe vs Alianza Petrolera

1-0

1-0
Sun 17, Nov-04:00 - Colombia Copa Premier
Deportes Quindio vs Cortulua

1-1

3-3
Sun 17, Nov-04:00 - Colombia Copa Premier
Tigres FC vs Deportivo Pereira

0-3

0-5
Sun 17, Nov-00:00 - Colombia Copa Premier
Fortaleza F.C vs Boyaca Chico

0-0

0-2
Sun 17, Nov-03:00 - CONCACAF Nations League
Saint Lucia vs Dominican Republic

1-0

1-0
Sun 17, Nov-04:30 - CONCACAF Nations League
Cayman Islands vs US Virgin Islands

1-0

1-0
Sun 17, Nov-05:00 - CONCACAF Nations League
Guatemala vs Puerto Rico

3-0

5-0
Sun 17, Nov-07:00 - CONCACAF Nations League
El Salvador vs Montserrat

0-0

1-0
Sun 17, Nov-00:00 - CONCACAF Nations League
French Saint-Martin vs Barbados

0-0

1-0
Sun 17, Nov-03:00 - Costa Rica Primera Division
Perez Zeledon vs Herediano

0-0

1-0
Sun 17, Nov-06:00 - Costa Rica Primera Division
Deportivo Saprissa vs AD Grecia

0-1

0-2
Sun 17, Nov-16:00 - Croatia U19
Inter Zapresic(U19) vs NK Osijek (U19)

0-1

1-4
Sun 17, Nov-17:00 - Croatia U19
NK Lokomotiva Zagreb U19 vs NK Rijeka (U19)

1-0

2-0
Sun 17, Nov-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Sparta Praha B vs FK Loko Vltavin

1-1

4-1
Sun 17, Nov-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Slavia Prague B vs Rakovnik

2-1

4-2
Sun 17, Nov-13:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Karlovy Vary Dvory vs Plzen B

1-2

2-3
Sun 17, Nov-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Liberec II vs Jiskra Usti nad Orlici

2-1

3-3
Sun 17, Nov-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
FC Bohemians 1905 B vs Pardubice B

1-0

1-0
Sun 17, Nov-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Dukla Praha B vs Sokol Zivanice

1-2

1-2
Sun 17, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

0-3

1-4
Sun 17, Nov-16:30 - Czech Republic Women\\\'s Cup
Jiskra Trebon Women\'s vs ABC Branik Women\'s

1-1

3-3
Sun 17, Nov-13:30 - Czech Republic Women\\\'s Cup
FK Havirov Women\'s vs Sigma Olomouc Women\'s

1-0

3-0
Sun 17, Nov-14:00 - Czech Republic Women\\\'s Cup
Nove Sady Women\'s vs Lisen Women\'s

2-1

6-2
Sun 17, Nov-16:45 - Denmark - 1. Division
Naestved vs Fremad Amager

0-0

0-1
Sun 17, Nov-18:00 - Denmark - 1. Division
Skive IK vs Kolding IF

0-2

0-2
Sun 17, Nov-00:30 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs Orense SC

1-2

3-2
Sun 17, Nov-00:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Gualaceo SC vs Liga de Loja

0-0

3-0
Sun 17, Nov-00:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Santo Domingo vs CDS Santa Rita

0-0

0-2
Sun 17, Nov-00:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Independiente Juniors vs Manta FC

2-0

2-1
Sun 17, Nov-00:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Atletico Porteno vs CD Clan Juvenil


3-0
Sun 17, Nov-00:00 - Ecuador Cup
Delfin S.C. vs Liga Deportiva Universitaria

1-1

3-1
Sun 17, Nov-18:00 - England FA Women Super League
Chelsea FC Women\'s vs Manchester United Women\'s

0-0

1-0
Sun 17, Nov-18:00 - England FA Women Super League
Brighton & H.A. Women\'s vs Birmingham Women\'s

2-0

3-0
Sun 17, Nov-18:00 - England FA Women Super League
Reading Women\'s vs Bristol City Women\'s

2-1

3-3
Sun 17, Nov-19:00 - England FA Women Super League
Liverpool Women\'s vs Everton FC Women\'s

0-1

0-1
Sun 17, Nov-19:00 - England FA Women Super League
Tottenham Hotspur Women\'s vs Arsenal Women\'s

0-0

0-2
Sun 17, Nov-16:30 - England FA Women Super League
Manchester City Women\'s vs West Ham United Women\'s

4-0

5-0
Sun 17, Nov-18:00 - England FA Women\\\'s Cup
Woodlands Women\'s vs Billericay Town Women\'s


0-13
Sun 17, Nov-17:30 - England FA Women\\\'s Cup
Cheltenham Town Women\'s vs Leyton Orient Women\'s


0-1
Sun 17, Nov-18:00 - England Ladies Premier League
Charlton Athletic Women\'s vs Leicester City Women\'s

1-0

1-1
Sun 17, Nov-18:00 - England Ladies Premier League
Crystal Palace Women\'s vs London City Lionesses Women\'s

0-0

1-2
Sun 17, Nov-18:00 - England Ladies Premier League
Coventry Women\'s vs Aston Villa Women\'s

1-3

2-3
Sun 17, Nov-16:00 - England Ladies Premier League
Durham Wildcats Women\'s vs London Bees Women\'s

1-1

3-1
Sun 17, Nov-17:00 - England Ladies Premier League
Lewes Women\'s vs Sheffield United Women\'s

0-2

1-2
Sun 17, Nov-16:00 - England League One
Tranmere Rovers vs Wycombe Wanderers

0-2

0-2
Sun 17, Nov-18:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Fylde LFC Women\'s vs Loughborough Foxes Women\'s


2-1
Sun 17, Nov-19:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Watford Women\'s vs Keynsham Town Women\'s


7-0
Sun 17, Nov-15:00 - Estonia Esi Liiga
Parnu JK vs Rakvere JK Tarvas

1-0

3-2
Sun 17, Nov-22:00 - FIFA U17 World Championship
Netherlands(U17) vs France(U17)

1-1

1-3
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Lens U19 vs FC Chartres(U19)

3-0

8-2
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Caen(U19) vs Evreux(U19)


5-1
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
US Boulogne U19 vs Valenciennes US(U19)


2-1
Sun 17, Nov-15:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Le Havre(U19) vs Amiens SC(U19)

1-0

2-2
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Lyonnais U19 vs Le Puy Foot 43 Auvergne(U19)

1-1

4-1
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
ES Troyes AC(U19) vs Montceau (U19)

2-0

5-0
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Metz U19 vs Strasbourg U19

0-1

1-2
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Dijon(U19) vs ASPTT Dijon(U19)

1-1

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Epinal U19 vs Paris FC U19


3-2
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Torcy U.S(U19) vs Auxerre(U19)


0-2
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Bourg Peronnas(U19) vs Sochaux U19


2-3
Sun 17, Nov-14:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Chateauroux U19 vs Concarneau(U19)

2-1

3-1
Sun 17, Nov-14:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Aviron Bayonnais(U19) vs Stade Rennais FC(U19)


2-3
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Vannes OC U19 vs Tours FC U19


1-2
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Le Mans(U19) vs Guingamp (U19)


2-3
Sun 17, Nov-14:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Colomiers U19 vs Cannes AS U19

0-0

2-1
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Ajaccio U19 vs Bastia U19


4-2
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Nimes(U19) vs Toulouse(U19)


1-1
Sun 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Toulon (U19) vs Porto Vecchio(U19)


3-0
Sun 17, Nov-16:30 - French Cup
Sainte-Marienne vs Versailles 78

1-0

2-3
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Nancy vs AS Belfort Sud

1-1

2-1
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
FC Guichen vs Saint-Pierre Milizac

0-1

1-1
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Saint-Omer vs Dieppe

0-1

0-1
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Mozac vs Cournon

2-0

2-3
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Vandoeuvre vs US Trailor Luneville

2-0

2-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Stade Poitevin vs Nueillaubiers

4-0

5-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Evreux vs Mtsapere

0-0

3-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Reims Ste Anne vs MJEP Cormontreuil

0-0

0-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Tourcoing vs Grand Calais Pascal

1-0

5-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Sundhoffen AS vs Mulhouse

0-2

0-3
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Prix Les Mezieres vs ES Wasquehal

1-0

2-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Gravelines vs FC Rouen

2-1

2-2
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Le Rheu vs St. Paimpolais

1-0

2-2
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Annecy-le-Vieux vs FC Limonest

0-1

0-4
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
St Liguaire Niort vs Fontenay Vendee Foot

0-2

1-3
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Saint Maximin vs Valenciennes FC

0-0

0-2
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
4 Rivieres 70 vs Chassieu Decines FC

0-0

3-1
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Nanterre vs Stade Lavallois MFC

1-0

2-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Olympique Lumbrois vs Grande Synthe

1-2

2-2
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Pont Saintte-Maxence vs Senlis

1-1

1-2
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Olympique Adamois vs Saint Quentin

1-0

1-1
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Union Saint-Jean vs Aviron Bayonnais

0-0

0-1
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Saint-Galmier vs Cote Chaude Sportif

0-0

0-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Hombourg-Haut vs Forbach

0-0

1-0
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Boulay vs Meaux Academy Football

0-1

2-1
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
CEP Lorient vs Plabennec

1-0

1-3
Sun 17, Nov-17:00 - French Cup
Verton vs Le Portel

0-0

0-3
Sun 17, Nov-18:00 - French Cup
Olympique Marcquois vs Iris Club de Croix

0-0

0-1
Sun 17, Nov-18:00 - French Cup
Erstein vs Thaon

0-1

0-2
Sun 17, Nov-18:00 - French Cup
Association Sportive Venus vs Racing Besancon


1-4
Sun 17, Nov-18:00 - French Cup
Oberschaeffolsheim vs US Raon L Etape

0-1

1-3
Sun 17, Nov-17:45 - French Feminines D1
Guingamp Women\'s vs Paris FC Women\'s

0-0

2-0
Sun 17, Nov-18:00 - Friendly Internationals
Lithuania vs New Zealand

1-0

1-0
Sun 17, Nov-15:35 - Friendly Internationals
China U22 vs Lithuania(U22)

1-0

1-0
Sun 17, Nov-15:45 - Friendly Internationals
Korea Republic(U23) vs Iraq(U23)

1-0

3-3
Sun 17, Nov-15:45 - Friendly Internationals
Jordan (U23) vs Syria(U23)

0-0

0-1
Sun 17, Nov-19:10 - Friendly Internationals
Saudi Arabia(U23) vs Bahrain(U23)

1-0

2-1
Sun 17, Nov-19:20 - Friendly Internationals
United Arab Emirates(23) vs Uzbekistan(U23)

1-0

2-1
Sun 17, Nov-21:00 - Friendly Internationals
Honduras women\'s(U20) vs El Salvador women\'s(U20)

0-1

0-2
Sun 17, Nov-12:00 - Friendly Internationals
Australia(U23) vs North Korea(U22)

1-0

4-0
Sun 17, Nov-23:55 - Friendly Internationals
Brazil(U23) vs Argentina(U23)

0-1

0-1
Sun 17, Nov-14:00 - Friendly Internationals
Georgia(U18) vs Finland(U18)

0-0

2-0
Sun 17, Nov-14:30 - Friendly Internationals
Slavia Sofia vs Bulgaria(U21)

1-3

3-3
Sun 17, Nov-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Movistar Inter Futsal vs Vina Albali Valdepenas Futsal

0-0

1-1
Sun 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs Holstein Kiel B

1-1

2-1
Sun 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Havelse vs Drochtersen/Assel

1-2

1-2
Sun 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eintracht Norderstedt vs FC Hansa Luneburg

0-0

1-0
Sun 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Koln vs Dortmund(Am)

0-0

0-2
Sun 17, Nov-18:15 - Germany OberLiga
SC Westfalia Herne vs Rot Weiss Ahlen

0-0

0-1
Sun 17, Nov-17:00 - Germany OberLiga
Freie Turnerschaft Braunschweig vs Atlas Delmenhorst

0-0

0-0
Sun 17, Nov-17:30 - Germany OberLiga
Kaan Marienborn vs SC Wiedenbruck

0-1

1-2
Sun 17, Nov-17:30 - Germany OberLiga
SC Paderborn 07 B vs Sportfreunde Siegen

1-1

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Germany OberLiga
Holzwickeder SC vs TuS Erndtebruck

3-1

7-1
Sun 17, Nov-17:30 - Germany OberLiga
Preuben Munster(Am) vs RSV Meinerzhagen

1-0

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Germany OberLiga
Union 60 Bremen vs Bremer TS Neustadt

0-0

1-1
Sun 17, Nov-17:45 - Germany OberLiga
Rot Weiss Walldorf vs SV Steinbach 1920

2-0

3-0
Sun 17, Nov-18:00 - Germany OberLiga
Ratingen SV vs FC Kray

0-1

2-2
Sun 17, Nov-18:00 - Germany OberLiga
TuS Ennepetal vs FC Gutersloh

0-2

2-2
Sun 17, Nov-18:00 - Germany OberLiga
TSV Sasel vs SC Victoria Hamburg

0-1

1-2
Sun 17, Nov-18:00 - Germany OberLiga
SV 1914 Eilendorf vs Viktoria 08 Arnoldsweiler

0-1

2-3
Sun 17, Nov-17:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Saarbrucken Women\'s vs FC Gutersloh Women\'s

2-2

3-3
Sun 17, Nov-17:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Koln Women\'s vs SG Essen-Schonebeck Women\'s

0-0

1-3
Sun 17, Nov-14:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Nurnberg Women\'s vs Arminia Bielefeld Women\'s

0-1

1-2
Sun 17, Nov-16:00 - Germany Women Division 2
Andernach Women\'s vs Bayern Munich Women\'s B

0-1

1-4
Sun 17, Nov-14:00 - Germany Women Division 2
Turbine Potsdam Women\'s B vs BV Cloppenburg Women\'s

3-0

3-3
Sun 17, Nov-14:00 - Germany Women Division 2
Ingolstadt 04 Women\'s vs Monchengladbach Women\'s

0-1

3-4
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Football League
Ionikos vs Diagoras Rodos

0-1

3-2
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Football League
Nea Kavala vs Kalamata AO

0-1

2-1
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Football League
Trikala vs Egaleo AO Athens

1-0

2-1
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Football League
Veria FC vs Thesprotos

0-0

1-1
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Football League
Aspropyrgos Enosis vs Ierapetra

2-0

3-0
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Football League
Ialysos vs Triglia

1-1

1-2
Sun 17, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Platanias FC vs Apollon Smirnis

0-0

0-1
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Ergotelis vs Giorgos Karaiskakis

3-1

4-2
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Kerkyra vs Chania Kissamikos

0-1

0-2
Sun 17, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Levadiakos vs Apollon Larissas

1-0

2-0
Sun 17, Nov-17:30 - Holland Eredivisie Women\\\'s
PSV Eindhoven Women\'s vs SC Heerenveen Women\'s

0-1

1-1
Sun 17, Nov-15:15 - Holland Jupiler League
SC Telstar vs Go Ahead Eagles

0-0

0-2
Sun 17, Nov-19:45 - Holland Jupiler League
SC Cambuur vs Almere City FC

2-0

3-1
Sun 17, Nov-17:30 - Holland Jupiler League
FC Den Bosch vs SBV Excelsior

1-2

3-3
Sun 17, Nov-17:30 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs Jong Sparta Rotterdam

0-0

2-1
Sun 17, Nov-16:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Astra Hungary Women\'s vs MTK Hungaria Women\'s

0-2

0-4
Sun 17, Nov-17:30 - Italian Women Division 1
Florentia Women\'s vs GS Roma Women\'s

1-0

2-1
Sun 17, Nov-18:00 - Italian Women Division 1
AC Milan Women\'s vs Juventus Women\'s

0-1

2-2
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1A
Carrarese vs Arezzo

0-0

2-2
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1A
Giana Erminio vs Robur Siena S.S.D.

0-1

1-2
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1A
Gozzano vs Pro Patria

2-0

2-2
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1A
Como vs Pro Vercelli

0-3

1-3
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1A
Pistoiese vs S.S.D. Monza 1912

0-0

0-1
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1A
Olbia vs Novara Calcio

1-1

1-2
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1A
Renate AC vs US Pianese

0-1

1-1
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1B
Modena vs USD Virtus Verona

0-0

1-0
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1B
Rimini vs Arzignano Valchiampo

0-0

0-2
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1B
Reggio Audace vs Vis Pesaro

0-1

2-1
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1B
Gubbio vs Cesena

0-1

0-2
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1B
Carpi vs Fermana

2-0

4-0
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1B
Vicenza vs Ravenna

0-0

1-0
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1B
Alto Adige/Sudtirol vs Sambenedettese

3-0

3-0
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1B
Alma Juventus Fano vs Piacenza

1-1

2-4
Sun 17, Nov-19:00 - Italy C1C
Teramo vs Ternana

0-0

1-1
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1C
A.S. Viterbese Castrense vs Cavese

0-0

0-1
Sun 17, Nov-20:30 - Italy C1C
S.S.D. Potenza Calcio vs Vibonese

0-0

1-0
Sun 17, Nov-23:45 - Italy C1C
U.S. Catanzaro 1929 vs Catania

0-0

3-0
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1C
FC Rieti vs Urbs Reggina 1914


0-3
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1C
Rende Calcio 1968 vs Picerno

1-0

1-0
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1C
Paganese Calcio 1926 vs FC Bari 1908

0-0

0-1
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1C
Casertana F.C. vs Avellino

2-0

2-0
Sun 17, Nov-18:00 - Italy C1C
Sicula Leonzio vs Virtus Francavilla

1-1

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Messina vs Biancavilla

1-0

2-0
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Acireale vs ASD Licata

0-1

0-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Fidelis Andria vs Foggia

1-1

1-2
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Mantova vs Fiorenzuola

2-2

3-3
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Giugliano vs Corigliano Calabro

2-1

5-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Forli FC vs ASD Savignanese

1-0

1-0
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
AC Legnano vs Virtus Bolzano

2-0

3-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Sangiustese vs Recanatese

1-1

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Pomezia vs ASD Grassina

2-0

2-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
S.S.D. Citta di Campobasso vs Atletico Terme Fiuggi

3-1

4-4
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Savona vs Ghivizzano Borgo Mozzano

1-0

3-0
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Turris Neapolis vs Sassari Torres

0-2

3-2
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Tamai vs Montebelluna

0-0

0-2
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Trastevere Calcio vs Portici

1-0

2-0
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Pineto vs Matelica

1-1

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Ligorna vs AS Casale Calcio

1-1

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Palmese vs Palermo

0-0

0-0
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Ponsacco vs Nuova Monterosi

0-2

1-4
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Agropoli vs Nocerina

1-2

4-2
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Mezzolara vs Crema


1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Citta di Fasano vs FBC Gravina

1-0

1-0
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Scanzorosciate vs Ponte San Pietro

1-0

2-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Cjarlins Muzane vs ASD Villafranca

1-1

4-3
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Seravezza vs Lucchese

0-1

2-2
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Caravaggio vs Pro Sesto

1-1

2-3
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
San Donato Tavarnelle vs Aglianese

0-0

0-0
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
GSD Ambrosiana vs ASD Caldiero Terme

1-0

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Vis Artena vs Citta di Anagni

1-0

2-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Ladispoli vs Pro Calcio Tor Sapienza

1-0

4-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Bastia Calcio vs Albalonga

1-0

1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Calvina Sport vs Ciliverghe Mazzano

1-0

2-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Fossano Calcio vs Borgosesia

1-1

2-1
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Castellanzese vs Arconatese

1-0

1-2
Sun 17, Nov-17:30 - Italy Serie D
Franciacorta vs Sammaurese

1-0

1-1
Sun 17, Nov-18:00 - Italy Serie D
Chieri vs Sanremese

1-1

2-3
Sun 17, Nov-08:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs Nara Club

0-1

1-2
Sun 17, Nov-08:00 - Japan Football League
FC Maruyasu Okazaki vs Matsue City FC

1-1

2-1
Sun 17, Nov-08:00 - Japan Football League
Suzuka Unlimited vs Imabari FC

2-0

2-0
Sun 17, Nov-08:00 - Japan Football League
Tegevajaro Miyazaki vs Veertien Kuwana

1-0

2-0
Sun 17, Nov-06:30 - Japan Futsal League
Booulos Nagano Futsal vs Espo Lada Hokkaido Futsal

1-3

1-6
Sun 17, Nov-09:00 - Japan Futsal League
F-League selection Futsal vs Peace Does Machida Futsal

2-0

2-4
Sun 17, Nov-10:00 - Japan Futsal League
Shonan Bellmare Futsal vs Fuchu Athletic FC Futsal

0-0

0-1
Sun 17, Nov-08:00 - Japan Youth Sahara Cup
Gamba Osaka Am vs Nagoya Grampus Eight Am

0-2

0-4
Sun 17, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Blaublitz Akita vs Gamba Osaka (U23)

0-0

3-0
Sun 17, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Fukushima United FC

0-2

1-2
Sun 17, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs SC Sagamihara

0-0

1-0
Sun 17, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Vanraure Hachinohe FC vs Kataller Toyama

2-0

2-0
Sun 17, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs Azul Claro Numazu

0-0

1-0
Sun 17, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs Cerezo Osaka(U23)

0-0

0-1
Sun 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs YSCC Yokohama

2-0

2-0
Sun 17, Nov-14:00 - Japanese League Division 3
ThespaKusatsu Gunma vs Giravanz Kitakyushu

0-1

0-1
Sun 17, Nov-14:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs Grulla Morioka

0-0

2-0
Sun 17, Nov-18:25 - Kuwaiti Federation Cup
Al-Nasar vs Al Fahaheel SC

0-0

1-0
Sun 17, Nov-18:25 - Kuwaiti Federation Cup
Yarmouk vs Al-Jahra

2-2

2-5
Sun 17, Nov-20:30 - Kuwaiti Federation Cup
Kazma vs Al-Qadsia SC

2-0

3-2
Sun 17, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Albinegros de Orizaba vs Reboceros de La Piedad

3-0

3-0
Sun 17, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Nuevo Chimalhuacan vs Mineros de Zacatecas B

0-3

0-6
Sun 17, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Ciervos FC vs CD Zitacuaro

0-0

2-0
Sun 17, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Aguacateros CDU vs Deportivo Cafessa


1-0
Sun 17, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Deportivo Dongu vs Calor de San Pedro

1-1

1-2
Sun 17, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
UA Chihuahua vs Atletico Bahia

3-0

4-0
Sun 17, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Cafetaleros de Tapachula B vs Atletico San Luis II

1-1

2-2
Sun 17, Nov-05:00 - Mexico Primera Divison 2
Tepatitlan De Morelos vs Atletico Saltillo

1-0

2-1
Sun 17, Nov-05:00 - Mexico Primera Divison 2
Canoneros Marina vs Pioneros De Cancun

0-3

0-4
Sun 17, Nov-00:00 - Mexico Primera Divison 2
Inter Playa del carmen vs Sporting Canamy

2-1

3-1
Sun 17, Nov-03:00 - Mexico Primera Divison A
CF Atlante vs Mineros de Zacatecas

1-0

2-0
Sun 17, Nov-06:00 - Mexico Primera Divison A
Tampico Madero vs Celaya FC

0-0

0-0
Sun 17, Nov-22:00 - Mexico Primera Divison A
Leones Univ Guadalajara vs Zacatepec

0-0

0-1
Sun 17, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
Jedinstvo Bijelo Polje vs FK Drezga

1-0

1-0
Sun 17, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
Jezero Plav vs Decic Tuzi

0-0

1-2
Sun 17, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
Otrant vs Bokelj Kotor

0-2

0-4
Sun 17, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
FK Ibar Rozaje vs Lovcen Cetinje

0-0

1-1
Sun 17, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs FK Mornar

1-1

1-1
Sun 17, Nov-05:00 - New Zealand Football Championships
Team Wellington vs Wellington Phoenix Reserve

2-0

2-2
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Enyimba International vs Akwa United

3-1

3-1
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Kano Pillars vs Lobi Stars

0-0

0-1
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Heartland FC vs Akwa Starlets

0-1

1-1
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Enugu Rangers International vs MFM FC

0-1

0-1
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Warri Wolves FC vs Adamawa United

0-0

2-0
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Plateau United vs Wikki Tourists

1-1

2-1
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Abia Warriors vs Sunshine Stars FC

1-1

1-1
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Ifeanyi Ubah vs Rivers United

1-0

1-0
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Katsina United vs Nasarawa United FC

0-0

1-0
Sun 17, Nov-19:00 - Nigeria Premier League
Delta Force vs Jigawa Golden Stars

1-0

4-1
Sun 17, Nov-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
San Francisco FC vs Union Deportivo Universitario

0-0

0-0
Sun 17, Nov-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Tauro FC vs CD Arabe Unido

0-0

0-0
Sun 17, Nov-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Sporting San Miguelito vs CA Independiente La Chorrera

0-0

1-0
Sun 17, Nov-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Costa Del Este FC vs Plaza Amador

1-0

2-2
Sun 17, Nov-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Club Atletico Chiriqui vs Alianza FC (PAN)

2-1

3-1
Sun 17, Nov-23:45 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs Sportivo Trinidense

2-0

4-2
Sun 17, Nov-23:45 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs Ovetense FC

1-1

4-2
Sun 17, Nov-23:45 - Paraguayan Division 2
12 de Octubre vs RI 3 Corrales

1-0

3-1
Sun 17, Nov-23:45 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs Club Rubio Nu

0-0

3-0
Sun 17, Nov-23:45 - Paraguayan Division 2
Resistencia SC vs 2 de Mayo

1-1

1-2
Sun 17, Nov-23:45 - Paraguayan Division 2
Atyra FC vs Guairena

0-0

0-0
Sun 17, Nov-02:45 - Peru Primera Division
Academia Deportiva Cantolao vs Carlos A. Mannucci

0-0

0-1
Sun 17, Nov-05:00 - Peru Primera Division
Sport Boys Association vs EM Deportivo Binacional

1-0

2-1
Sun 17, Nov-19:59 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs Alianza Universidad

1-0

2-1
Sun 17, Nov-22:00 - Peru Primera Division
Deportivo Municipal vs Universidad San Martin de Porres

0-2

1-2
Sun 17, Nov-00:30 - Peru Primera Division
Alianza Lima vs Sport Huancayo

1-1

3-1
Sun 17, Nov-00:00 - Peru Segunda Division
Comerciantes Unidos vs Atletico Grau

2-1

3-2
Sun 17, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs SMS Lodz Youth

3-2

3-2
Sun 17, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Zaglebie Lubin Youth

1-0

2-2
Sun 17, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Slask Wroclaw Youth vs Gwarek Zabrze Youth

0-2

2-2
Sun 17, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Swit Nowy Dwor Mazowiecki vs Ks Wasilkow

4-0

7-1
Sun 17, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
RKS Radomsko vs Ursus Warszawa

0-1

0-1
Sun 17, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Wisla Sandomierz vs Wisla Pulawy

0-0

0-1
Sun 17, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Stal Krasnik vs Chelmianka Chelm

0-0

0-0
Sun 17, Nov-14:15 - Poland - 4. Liga
Pelikan Lowicz vs Lechia Tomaszow Mazowiecki

1-0

1-0
Sun 17, Nov-15:40 - Poland - I liga
Warta Poznan vs Stal Mielec

0-1

0-2
Sun 17, Nov-16:00 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs Stal Rzeszow

2-0

2-1
Sun 17, Nov-16:05 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs GKS Katowice

0-0

2-1
Sun 17, Nov-16:00 - Poland Woman\\\'s League
UKS Lodz Women\'s vs GKS Katowice Women\'s

1-0

1-0
Sun 17, Nov-15:00 - Poland Woman\\\'s League
AZS Wroclaw Women\'s vs Biedrzychowice Women\'s

1-0

5-0
Sun 17, Nov-15:00 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs TS Mitech Zywiec Women\'s

3-0

4-0
Sun 17, Nov-15:00 - Poland Woman\\\'s League
KKP Bydgoszcz Women\'s vs MKS Olimpia Szczecin Women\'s

1-2

3-4
Sun 17, Nov-15:15 - Portugal Liga de Honora
CD Mafra vs Sporting Covilha

1-2

2-2
Sun 17, Nov-18:30 - Romania - Liga 2
Vointa Turnu Magurele vs Universitaea Cluj

1-1

1-1
Sun 17, Nov-16:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs UTA Arad

1-1

1-1
Sun 17, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Concordia Chiajna vs CS Mioveni

1-1

1-1
Sun 17, Nov-14:00 - Romania - Liga 2
Arges vs Petrolul Ploiesti

1-0

1-1
Sun 17, Nov-16:00 - Russia Div 2 South
Volgar Astrachan vs Legion Dynamo

1-1

1-1
Sun 17, Nov-14:00 - Russia Div 2 South
FK Krasnodar III vs Spartak Nalchik

0-0

0-1
Sun 17, Nov-15:00 - Russia Div 2 South
Dynamo Stavropol vs Urozhay Krasnodar

0-0

1-2
Sun 17, Nov-15:00 - Russia Div 2 South
Inter Cherkessk vs Druzhba Maykop

0-0

0-1
Sun 17, Nov-15:00 - Russia Div 2 South
Spartak Vladikavkaz vs Anzhi Makhachkala

1-0

1-0
Sun 17, Nov-15:00 - Russia Div 2 South
FK Makhachkala vs FK Biolog

2-0

2-1
Sun 17, Nov-16:00 - Russia First Division
Rotor Volgograd vs FK Krasnodar II

0-0

0-0
Sun 17, Nov-16:00 - Russia First Division
Mordovia Saransk vs Fakel Voronezh

1-1

1-1
Sun 17, Nov-16:00 - Russia First Division
FK Nizhny Novgorod vs FK Chayka Pesch

1-1

1-2
Sun 17, Nov-17:00 - Russia First Division
FC Armavir vs FC Torpedo Moscow

1-1

2-1
Sun 17, Nov-13:00 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs FC Tom Tomsk

0-0

3-0
Sun 17, Nov-14:00 - Russia First Division
Tekstilshchik Ivanovo vs Neftekhimik Nizhnekamsk

0-2

1-2
Sun 17, Nov-14:30 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Luch Energiya Vladivostok

0-0

0-2
Sun 17, Nov-15:00 - Russia First Division
Avangard Kursk vs Shinnik Yaroslavl

2-1

2-2
Sun 17, Nov-18:00 - Russia First Division
FK Khimki vs Chertanovo Moscow

1-1

3-1
Sun 17, Nov-18:00 - Russia First Division
Baltika vs SKA Khabarovsk

0-0

1-0
Sun 17, Nov-18:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Glasgow City Women\'s vs Motherwell Women\'s

4-0

9-0
Sun 17, Nov-18:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Spartans Women\'s vs Glasgow Rangers Women\'s

0-0

0-1
Sun 17, Nov-18:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Forfar Farmington Women\'s vs Hibernian Women\'s

0-2

1-4
Sun 17, Nov-18:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Stirling University Women\'s vs Celtic Women\'s

0-1

2-3
Sun 17, Nov-19:00 - Scottish Lowland Football League
Stirling University FC vs East Stirlingshire

1-1

1-3
Sun 17, Nov-16:00 - Serbia U19 League
Mladost Lucani(U19) vs Partizan Belgrade(U19)

1-1

3-2
Sun 17, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs NK Brezice

1-0

1-1
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Ladies League Division 1
Sant Gabriel Women\'s vs Sant Pere Pescador Women\'s

1-1

2-1
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Ladies League Division 1
CD Julio Suarez Women\'s vs CD Furia Arona Women\'s

1-1

1-2
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Ladies League Division 1
Salamanca Women\'s vs Samper Women\'s

0-0

0-3
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Ladies League Division 1
CE Europa Women\'s vs Igualada Women\'s

1-1

2-1
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Ladies League Division 2
CD Femarguin Women\'s vs Caceres Women\'s

0-0

0-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Villarreal(U19) vs Levante(U19)

0-0

0-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Celta Vigo U19 vs CD Conxo Santiago(U19)

1-0

3-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Deportivo La Coruna(U19) vs ED Val Minor Nigran(U19)

2-0

2-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Zaragoza(U19) vs CF Damm(U19)

0-0

2-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Burgos CF(U19) vs Getafe(U19)

0-0

1-0
Sun 17, Nov-15:30 - Spanish Primera U19
UD Logrones(U19) vs Alaves U19

0-0

1-1
Sun 17, Nov-21:00 - Spanish Primera U19
CD 26 De Febrero(U19) vs Gimnastica Ceuta U19

3-0

5-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division
SD Ponferradina vs Girona

0-0

1-1
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division
Real Oviedo vs Sporting de Gijon

0-0

0-0
Sun 17, Nov-21:30 - Spanish Segunda Division
CD Mirandes vs Las Palmas

2-1

2-1
Sun 17, Nov-21:30 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Racing Santander

0-1

1-1
Sun 17, Nov-17:00 - Spanish Segunda Division
Alcorcon vs Malaga

1-0

1-0
Sun 17, Nov-00:00 - Spanish Segunda Division
Zaragoza vs Albacete

0-0

0-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Pontevedra vs Marino Luanco

1-0

3-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Racing de Ferrol vs UD Melilla

1-1

3-3
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
San Sebastian Reyes vs SCR Pena Deportiva

0-1

1-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Ibiza Eivissa vs Getafe B

1-0

1-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Atletico Baleares vs Real Madrid Castilla

1-1

1-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CF Rayo Majadahonda vs Union Langreo

0-0

0-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Inter de Madrid vs Las Palmas Atletico

3-0

6-0
Sun 17, Nov-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Valladolid B vs Calahorra

0-0

1-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Cultural Leonesa vs Haro Deportivo

0-0

2-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Logrones vs Burgos CF

1-0

3-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CF Salmantino UDS vs Alaves B

1-0

1-0
Sun 17, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Union de Irun vs CD Guijuelo

1-0

2-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Tudelano vs Real Sociedad B

0-0

0-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Sabadell vs Gimnastic Tarragona

2-0

2-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Orihuela CF vs CD Castellon

1-1

2-2
Sun 17, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Hercules CF vs Valencia CF Mestalla

0-0

1-1
Sun 17, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Barcelona B vs UE Cornella

2-2

3-3
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UD Levante B vs CF La Nucia

0-0

3-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Llagostera vs Lleida

0-0

1-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Andorra CF vs CD Ebro

2-0

2-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
AE Prat vs Espanyol B

0-2

0-2
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Marbella FC vs Yeclano Deportivo

1-1

2-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Atletico Sanluqueno vs Sevilla Atletico

0-1

1-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Don Benito vs Cadiz B

1-1

1-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs Talavera de la Reina

1-1

2-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Merida AD vs Algeciras

2-1

4-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Linense vs CD Badajoz

1-0

1-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UCAM Murcia vs Cordoba C.F.

1-1

1-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Huelva vs Murcia

0-0

0-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Granada vs Villarrubia CF

0-0

0-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Tuilla vs Navarro


1-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Real Aviles vs CD Mosconia


2-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Condal CF vs CD Praviano


4-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Covadonga vs Urraca CF

2-0

3-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
L\'Entregu CF vs Club Siero


3-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Colunga vs UD Llanera


1-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
EI San Martin vs SD Lenense


1-2
Sun 17, Nov-15:15 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Llanes vs Vallobin

0-1

2-1
Sun 17, Nov-19:15 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Polvorin vs UD Ourense

0-0

5-0
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ourense vs Pontellas


3-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Alondras vs Paiosaco


1-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Compostela vs CSD Arzua


3-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Rapido de Bouzas vs CD Estradense

0-1

2-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Somozas vs CD Choco


1-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Bergantinos CF vs Silva SD


0-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Barco vs Racing Villalbes


2-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Arenteiro vs Arosa Sociedad Cultural


3-0
Sun 17, Nov-21:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Deportivo La Coruna B vs CD As Pontes

1-1

2-1
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Real Betis B vs Atletico Antoniano

0-0

1-2
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UD Los Barrios vs Salerm Cosmetics Puente Genil


0-3
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez CD vs CD Pozoblanco

0-1

2-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UB Lebrijana vs Ecija Balompie


3-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Ceuta vs Xerez Deportivo


0-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Conil CF vs Coria Club de Futbol


3-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Sevilla C vs Lucena CF

1-0

1-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs CD Rota

0-0

1-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs CD Gerena

1-0

3-0
Sun 17, Nov-15:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
SD Formentera vs UD Alcudia


0-2
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Soller vs UD Poblense

2-1

2-3
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Andratx vs CD Llosetense

2-1

3-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Portmany vs CE Esporles

0-1

2-2
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Lanzarote vs Panaderia Pulido


3-1
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenisca vs UD San Fernando


1-0
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Marino vs CD Vera Puerto De La Cruz

0-0

2-0
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Puerto vs Villa Santa Brigida


1-1
Sun 17, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Atletico Paso vs Tamaraceite


2-0
Sun 17, Nov-17:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Palmas C vs Gran Tarajal

1-1

2-1
Sun 17, Nov-15:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
EG El Palmar vs EDMF Churra

0-0

3-0
Sun 17, Nov-19:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
CD Plus Ultra vs FC Cartagena B

0-1

1-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Lorca Deportiva FC vs UCAM Cartagena FC


5-0
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mar Menor vs Real Murcia B

1-1

5-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Muleno CF vs Ciudad de Murcia

0-0

1-2
Sun 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Olimpico de Totana vs Mazarron CF


3-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Club Atletico Pulpileno vs Deportiva Minera


3-1
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
SFC Minerva vs UD Los Garres

0-0

0-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs La Hoya Lorca CF

0-0

1-0
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Diocesano vs EMD Aceuchal


2-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
AD Llerenense vs Arroyo Club Polideportivo


1-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Villanovense vs Jerez Industrial CF

0-0

0-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Moralo CP vs CD Coria


2-0
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Extremadura B vs UD Montijo

1-0

2-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Cacereno vs CD Calamonte

1-0

4-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Olivenza vs UD Fuente de Cantos

0-0

0-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Azuaga vs UP Plasencia


1-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CF Trujillo vs CP Valdivia


3-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Miajadas vs RCP Valverdeno


2-0
Sun 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Murchante vs CD Corellano

2-0

3-2
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pena Sport vs CD Lourdes

1-0

2-1
Sun 17, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Berceo vs Comillas


3-1
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CP Calasancio vs SD Logrones

0-0

0-3
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA River Ebro vs CD Anguiano


2-1
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Calahorra B vs CD Varea

0-3

0-4
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Pradejon vs CD Villegas


1-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CDFC La Calzada vs CCD Alberite


0-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA Vianes vs Naxara


1-1
Sun 17, Nov-18:15 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Sarinena vs Teruel


0-1
Sun 17, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Robres vs SD Borja

0-2

2-2
Sun 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Belchite 97 vs CD Cuarte Industria

1-0

1-1
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Barbastro vs Zaragoza B


1-1
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Villanueva vs Valdefierro

1-0

3-0
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Brea vs SD Tarazona


4-2
Sun 17, Nov-19:15 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CDJ Tamarite vs AD Almudevar


2-0
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CA Monzon vs CD Binefar


0-2
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Fraga vs CF Illueca

0-0

0-0
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
San Juan Zaragoza vs CF Calamocha

2-1

3-2
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Quintanar Del Rey vs Atletico Ibanes


2-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Torrijos vs CD Illescas

1-0

2-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Villacanas vs CD Pedroneras

0-0

0-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Solana vs Toledo


0-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Almansa vs UB Conquense

0-1

0-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Guadalajara vs CD Madridejos

1-0

1-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Albacete B vs CD Azuqueca

4-1

6-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Manchego Ciudad vs La Roda CF

0-0

0-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Socuellamos vs Tarancon

1-0

3-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Racing Santander B vs Gimnastica Torrelavega

1-1

2-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Tropezon vs CD Guarnizo

0-0

3-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Barquereno vs SD Textil Escudo

0-0

1-0
Sun 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Vitoria(SPA) vs CD Ariznabarra

1-0

2-0
Sun 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Balmaseda FC vs Sestao

1-1

1-1
Sun 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Real Sociedad C vs CD Lagun Onak

0-0

1-1
Sun 17, Nov-14:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Santutxu vs JD Somorrostro

0-0

0-0
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Portugalete vs Sodupe UC

0-0

0-1
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Baskonia vs Cultural de Durango

0-0

1-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Pobla De Mafumet CF vs Terrassa

1-0

2-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Castelldefels vs UE Vilassar de Mar

0-1

0-2
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Vilafranca vs UE Sants


4-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UA Horta vs UE Figueres

1-2

1-3
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
San Cristobal vs Sant Andreu

0-0

2-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CE Manresa vs L\'Hospitalet

0-1

0-1
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CF Peralada vs CE Banyoles

1-0

1-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CF Reus Deportiu vs EC Granollers


0-3
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Paterna vs Novelda

1-1

2-2
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Silla CF

0-0

1-2
Sun 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Vilamarxant CF vs Acero

2-1

3-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Alcoyano vs Crevillente

0-0

0-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Atletico Saguntino vs CD Olimpic Xativa

0-0

0-0
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Recambios Colon CD vs UD Alzira

0-0

1-0
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CF Intercity vs Eldense

1-0

3-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Mostoles vs DAV Santa Ana

0-0

2-0
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Pozuelo Alarcon vs RSD Alcala Henares

0-0

2-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Union Adarve vs CF Trival Valderas

0-1

2-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Atletico Pinto vs San Fernando Henares

0-0

0-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Flat Earth vs Villaverde Boetticher CF

2-0

2-2
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Parla vs CD El Alamo

0-2

2-3
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RCD Carabanchel vs Rayo Vallecano B

1-0

1-1
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcorcon B vs CD Artistico Navalcarnero

0-0

1-1
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Leganes B vs Alcobendas Sport

1-1

2-3
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Moratalaz vs AD Torrejon CF

0-0

0-1
Sun 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Beroil Bupolsa(Tino) vs CD La Virgen Del Camino


3-0
Sun 17, Nov-19:15 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
La Baneza vs Zamora CF


0-3
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Bembibre vs Real Avila CF

1-1

1-2
Sun 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
SD Almazan vs Real Burgos


0-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Gimnastica Segoviana vs Burgos Promesas


1-2
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Arandina vs Atletico Astorga

1-0

1-0
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Cristo Atletico vs Numancia B

0-0

0-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Mancha Real vs CD Huetor Vega


3-1
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs Almeria B

0-1

1-3
Sun 17, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Velez CF vs CD Linares Deportivo

0-1

1-2
Sun 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Torredonjimeno vs Loja CD

2-1

4-2
Sun 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Tajar vs CD Torreperogil

2-1

3-2
Sun 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico de Porcuna vs Motril CF

0-1

0-2
Sun 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Antequera CF vs Maracena

1-0

1-1
Sun 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Ejido 2012 vs Real Jaen CF

0-0

2-1
Sun 17, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Malagueno vs CD El Palo

0-0

2-1
Sun 17, Nov-18:00 - Sudanese Premier League
Al Shorta Algadarf vs Ahli Al Khartoum


1-1
Sun 17, Nov-17:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bellinzona vs Koniz

3-1

6-2
Sun 17, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
Esperance Sportive Zarzis vs Sporting Ben Arous

0-0

0-0
Sun 17, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
EO Sidi Bouzid vs Olympique de Beja

0-0

0-0
Sun 17, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
Stade Africain Menzel Bourguiba vs A.S Ariana

0-0

0-0
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
24 Erzincanspor vs Kizilcabolukspor

1-0

2-1
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Vestel Manisaspor vs Catalcaspor

0-1

1-7
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Aksarayspor vs Yomraspor

1-0

3-2
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Duzcespor vs Karakopru Belediyespor

1-0

1-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Erzin Belediyespor vs Tokatspor

1-0

3-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Tire 1922 Spor vs Yeni Orduspor

1-0

1-1
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Sile Yildizspor vs Artvin Hopaspor

0-0

0-0
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Fatsa Belediyespor vs Agri 1970 Spor

0-1

2-2
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
1877 Alemdaspor vs Elazig Belediyespor

0-0

1-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Karsiyaka vs Fethiyespor

0-0

2-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kemerspor 2003 vs Kocaelispor

0-0

1-2
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kozan Spor FK vs Cizrespor

1-1

1-1
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Erbaaspor S vs Payas BS 1975

1-0

1-0
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Batman Petrolspor vs Halide Edip Adivarspor

0-0

2-2
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Kelkit Belediye Hurriyet vs Modafenspor

1-1

1-2
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Yimpas Yozgatspor vs Golcukspor

2-2

4-2
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Nazillispor vs Nevsehirspor Genclik

1-0

4-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Muglaspor vs Yeilyurt Belediyespor

0-0

1-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Darica Genclerbirligi vs Diyarbak?rspor

0-0

1-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Yeni Altindag BS vs Karacabey Birlikspor

1-0

1-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Somaspor vs Pazarspor

0-2

2-3
Sun 17, Nov-16:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Fomget Genclik Women\'s vs Kocaeli Bayan Women\'s

2-2

2-4
Sun 17, Nov-12:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Konak BEL. Women\'s vs Adana Idmanyurduspor Women\'s

2-1

5-1
Sun 17, Nov-12:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Karadeniz Eregli Belediye Spor Women\'s vs Atasehir Belediyesi Women\'s


0-1
Sun 17, Nov-13:30 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
ALG Spor Women\'s vs Hakkarigucu Women\'s


2-0
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Besiktas JK Women\'s vs Kirecburnu Women\'s

5-2

10-2
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Fatih Vatanspor Women\'s vs Amedspor Women\'s

0-0

2-0
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Amedspor vs Afjet Afyonspor

1-0

1-0
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Sanliurfaspor vs Sariyer

0-2

0-4
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Hekimoglu Trabzon vs Samsunspor

0-3

0-5
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Inegolspor vs Bugsasspor

1-0

1-1
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Zonguldak vs Gumushanespor

0-0

0-1
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Kirklarelispor vs Tarsus Idman Yurdu

1-0

1-0
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Corum Belediyespor vs Manisa FK

0-0

0-2
Sun 17, Nov-15:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sakaryaspor vs Eyupspor

0-0

1-0
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Elazigspor vs Sivas Dort Eylul Belediyespor

0-1

2-1
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Karabukspor vs Bodrumspor

0-0

2-3
Sun 17, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Bayburt Ozel Idare vs Etimesgut Belediye Spor

0-0

1-1
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Kastamonuspor vs Belediye Vanspor

0-0

0-3
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Bandirmaspor vs Ergene Velimese

1-0

2-1
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Nigde Belediyespor vs Kahramanmaras

0-0

0-1
Sun 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Kirsehir Belediyespor vs Usakspor

0-0

1-0
Sun 17, Nov-19:00 - UEFA - EURO U21 Qualifying
Germany(U21) vs Belgium(U21)

1-2

2-3
Sun 17, Nov-21:00 - UEFA European Championship
Bulgaria vs Czech Republic

0-0

1-0
Sun 17, Nov-21:00 - UEFA European Championship
Kosovo vs England

0-1

0-4
Sun 17, Nov-23:45 - UEFA European Championship
Albania vs France

0-2

0-2
Sun 17, Nov-23:45 - UEFA European Championship
Moldova vs Iceland

0-1

1-2
Sun 17, Nov-23:45 - UEFA European Championship
Andorra vs Turkey

0-2

0-2
Sun 17, Nov-18:00 - UEFA European Championship
Serbia vs Ukraine

1-1

2-2
Sun 17, Nov-18:00 - UEFA European Championship
Luxembourg vs Portugal

0-1

0-2
Sun 17, Nov-14:00 - Ukraine Druha Liga
Chernomorets B vs FC VPK-Ahro Mahdalynivka Raion

1-1

1-2
Sun 17, Nov-23:00 - Uruguay Primera Division
Nacional Montevideo vs CA Penarol

0-0

0-0
Sun 17, Nov-20:15 - Uruguay Reserves League
Nacional Montevideo Reserve vs CA Penarol Reserve

1-0

1-0
Sun 17, Nov-00:00 - Venezuela Primera Division
Metropolitanos FC vs Deportivo Tachira

2-0

2-0
Sun 17, Nov-17:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Grand Bodo Women\'s vs KIL/Hemne Women\'s

2-1

3-2
Sun 17, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs Black Rhinos FC

0-0

0-0
Sun 17, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
ZPC Kariba vs Harare City

2-0

2-2
Sun 17, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Yadah vs Caps United FC

2-2

2-2
Sun 17, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Manica Diamonds vs Bulawayo Chiefs

1-0

1-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.