Football Results for Sun 25, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 25, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 25, Aug-15:00 - AFF Woman\\\'s Championship
Thailand Women\'s vs Myanmar Women\'s

1-0

3-1
Sun 25, Aug-12:00 - AFF Woman\\\'s Championship
Viet Nam Women\'s vs Philippines Women\'s

1-1

2-1
Sun 25, Aug-00:00 - Algeria Division 1
ES Setif vs MC Oran

0-0

1-1
Sun 25, Aug-00:00 - Algeria Division 1
USM Bel Abbes vs Bordj Bou Arreridj

1-0

1-3
Sun 25, Aug-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Caala vs Estrela Clube 1 de Maio


1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Angola Girabola League
Cuando Cubango vs Santa Rita FC


1-1
Sun 25, Aug-22:00 - Arabian Champions League
C. A. Bizertin vs JS Saoura

0-0

0-1
Sun 25, Aug-22:00 - Arabian Champions League
Fomboni FC vs ASAS Djibouti Telecom

0-3

2-3
Sun 25, Aug-19:59 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Armenio vs UAI Urquiza

0-1

1-1
Sun 25, Aug-18:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Dock Sud vs Berazategui

1-0

1-0
Sun 25, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Canuelas FC vs Real Pilar

1-0

3-2
Sun 25, Aug-23:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Espanol vs Excursionistas

0-0

0-0
Sun 25, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Almagro vs Gimnasia Mendoza

0-1

0-1
Sun 25, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
All Boys vs CA Brown Adrogue

0-0

0-3
Sun 25, Aug-03:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Independiente Rivadavia vs Ferrol Carril Oeste

1-1

3-2
Sun 25, Aug-00:00 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin San Juan vs Estudiantes de Caseros

0-0

0-1
Sun 25, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Platense vs Estudiantes Rio Cuarto

1-1

3-1
Sun 25, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin Tucuman vs Villa Dalmine

0-0

1-0
Sun 25, Aug-00:40 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia Jujuy vs Chacarita Juniors

1-0

2-1
Sun 25, Aug-21:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Agropecuario de Carlos Casares vs Belgrano

0-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Argentinian Primera Super League
Club Deportivo Godoy Cruz vs Estudiantes La Plata

0-1

2-1
Sun 25, Aug-22:30 - Argentinian Primera Super League
CA Central Cordoba SDE vs Racing Club

0-0

0-0
Sun 25, Aug-03:00 - Argentinian Primera Super League
Independiente vs Colon

1-0

2-0
Sun 25, Aug-00:45 - Argentinian Primera Super League
Rosario Central vs Patronato Parana

1-0

1-1
Sun 25, Aug-20:15 - Argentinian Primera Super League
Union Santa Fe vs Lanus

0-1

1-2
Sun 25, Aug-19:00 - Armenia Premier League
FC Yerevan vs FC Ararat-Armenia

0-2

1-2
Sun 25, Aug-17:00 - Armenia Premier League
Shirak vs FC Pyunik

1-0

3-1
Sun 25, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Moggill FC vs Annerley FC

1-1

1-3
Sun 25, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
St George Willawong FC vs North Star

0-0

2-0
Sun 25, Aug-10:00 - Australia Brisbane Premier League
Taringa Rovers vs Brisbane Knights

3-0

4-0
Sun 25, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Charlestown City Blues FC

1-0

1-0
Sun 25, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Weston Workers Bears FC vs Lake Macquarie City

1-0

5-2
Sun 25, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Edgeworth Eagles FC

2-0

3-0
Sun 25, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Maitland FC vs Newcastle Jets FC Youth

1-1

3-2
Sun 25, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Valentine Phoenix vs Hamilton Olympic

0-1

0-4
Sun 25, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Broadmeadow Magic(U20) vs Charlestown City Blues FC(U20)

1-0

3-0
Sun 25, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Weston Workers Bears(U20) vs Lake Macquarie City (U20)


5-2
Sun 25, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Lambton Jaffas(U20) vs Edgeworth Eagles FC(U20)

0-0

0-1
Sun 25, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Maitland FC(U20) vs Newcastle Jets FC (U18)


1-3
Sun 25, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Valentine Phoenix(U20) vs Hamilton Olympic(U20)

1-4

3-4
Sun 25, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Bonnyrigg White Eagles vs St George City

2-0

5-0
Sun 25, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tigers vs Central Coast Mariners FC Am

1-0

1-0
Sun 25, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs Blacktown Spartans

1-0

4-1
Sun 25, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs Macarthur Rams

2-0

3-2
Sun 25, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Western Sydney Wanderers AM

0-0

1-0
Sun 25, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
North Shore Mariners vs Spirit FC

3-1

3-2
Sun 25, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Rydalmere Lions vs Bankstown Berries

0-0

2-1
Sun 25, Aug-09:45 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Northern Tigers Women\'s vs Sydney Olympic Women\'s

0-0

3-0
Sun 25, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Sunshine Coast FC vs Moreton Bay United

0-2

0-2
Sun 25, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Olympic United FC vs Brisbane Roar FC Am

0-1

0-1
Sun 25, Aug-08:00 - Australia Queensland State League U20
Sunshine Coast FC(U20) vs Moreton Bay United(U20)

0-1

4-3
Sun 25, Aug-09:30 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Olympic United FC(U20) vs Brisbane Roar FC(U20)

0-0

0-2
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Sunshine Coast Wanderers FC Women\'s vs SWQ Thunder Women\'s

1-2

1-5
Sun 25, Aug-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Riverside Olympic

0-0

3-0
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne Victory FC Am vs North Geelong Warriors

1-0

2-1
Sun 25, Aug-09:15 - Australia Victorian Division 1
Box Hill United SC vs Murray United FC

0-2

2-2
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Altona Magic vs Pascoe Vale SC

0-1

1-2
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Oakleigh Cannons vs Green Gully Cavaliers

1-0

3-0
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
South Melbourne vs Heidelberg United

0-2

0-3
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Hume City vs Kingston City

0-4

1-5
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Dandenong Thunder vs Melbourne Knights

2-0

4-1
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Bentleigh Greens vs Avondale FC

0-2

0-3
Sun 25, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Port Melbourne Sharks vs Dandenong City SC

0-2

2-3
Sun 25, Aug-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
Oakleigh Cannons(U20) vs Green Gully Cavaliers U20

0-0

3-1
Sun 25, Aug-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
South Melbourne U20 vs Heidelberg United U20

0-1

0-2
Sun 25, Aug-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
Altona Magic U20 vs Pascoe Vale SC U20

2-2

3-4
Sun 25, Aug-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
Hume City U20 vs Kingston City(U20)

0-2

1-2
Sun 25, Aug-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
Dandenong Thunder U20 vs Melbourne Knights U20

0-2

2-4
Sun 25, Aug-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
Bentleigh Greens(U20) vs Avondale FC(U20)

1-2

4-2
Sun 25, Aug-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
Port Melbourne Sharks SC U20 vs Dandenong City SC U20

0-0

2-0
Sun 25, Aug-12:30 - Austria Erste Division
SK Austria Klagenfurt vs FC Blau Weiss Linz

1-0

3-1
Sun 25, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Sturm Graz vs WSG Wattens

1-0

2-0
Sun 25, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs FC Trenkwalder Admira

3-0

5-0
Sun 25, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
TSV Hartberg vs Austria Wien

1-0

2-2
Sun 25, Aug-15:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Bergheim/Hof Women\'s vs Vorderland Women\'s

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Wolfsberger AC Amateure vs Union Gurten

1-1

2-3
Sun 25, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
RW Rankweil vs FC Lauterach

3-2

4-2
Sun 25, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
SC Rothis vs Dornbirner SV

0-0

1-2
Sun 25, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SC Austria Lustenau B vs Langenegg

0-1

2-3
Sun 25, Aug-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Krumkachy Minsk vs FK Lida

0-1

1-3
Sun 25, Aug-17:45 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs FC Gorodeya

0-1

1-1
Sun 25, Aug-21:45 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs Slavia Mozyr

1-0

4-0
Sun 25, Aug-17:00 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs Torpedo Minsk


3-0
Sun 25, Aug-19:45 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs FC Gomel

2-1

3-1
Sun 25, Aug-17:00 - Belarus Women\\\'s Cup
Zorka-BDU Minsk Women\'s vs FC Minsk Women\'s


0-4
Sun 25, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSK Ronse vs Olympia Wijgmaal

2-0

4-2
Sun 25, Aug-18:00 - Belgian Cup
Royal Cappellen FC vs Vigor Wuitens Hamme

0-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Belgian Cup
Rupel Boom vs Vosselaar

1-1

2-2
Sun 25, Aug-18:00 - Belgian Cup
KFC Duffel vs Royal Knokke

2-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Belgian Cup
RUS Rebecquoise vs FC Tilleur

1-1

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Belgian Cup
Francs Borains vs Torhout

2-1

6-1
Sun 25, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
Royal Excel Mouscron vs AS Eupen

1-0

2-0
Sun 25, Aug-19:59 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs Kortrijk

0-1

2-1
Sun 25, Aug-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
CD San Jose vs Real Potosi

1-0

3-2
Sun 25, Aug-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Guabira vs Destroyers

0-0

1-1
Sun 25, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
The Strongest vs Jorge Wilstermann

0-0

2-0
Sun 25, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs Club Bolivar

0-0

0-1
Sun 25, Aug-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Kindermann Women\'s vs Osasco Audax Women\'s

0-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
America MG vs Guarani Futebol Clube

1-1

3-2
Sun 25, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Figueirense FC vs CRB (AL)

1-1

2-2
Sun 25, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Sport Club Recife (PE)

0-0

2-2
Sun 25, Aug-02:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Sao Jose SP(U23) vs Catanduvense SP(U23)


2-2
Sun 25, Aug-18:00 - Brazil National Football Tournament U20
Palmeiras Youth vs Cruzeiro Youth

2-1

3-1
Sun 25, Aug-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Juventus-SP Women\'s vs Ponte Preta Women\'s

1-0

1-0
Sun 25, Aug-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Palmeiras SP Women\'s vs EC Sao Jose SP Women\'s

2-0

2-0
Sun 25, Aug-20:30 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs Chernomorets Balchik

3-0

4-0
Sun 25, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
Pirin Blagoevgrad vs Spartak Pleven

1-0

2-0
Sun 25, Aug-21:30 - Bulgaria Premier
Ludogorets Razgrad vs Slavia Sofia

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:00 - Bulgaria Premier
FC Dunav Ruse vs CSKA Sofia

1-0

1-1
Sun 25, Aug-21:30 - CAF Champions League
Al-Hilal Omdurman vs Rayon Sports FC

0-0

0-0
Sun 25, Aug-22:00 - CAF Champions League
Al Nasr Benghazi vs AS Tempete Mocaf

1-0

3-1
Sun 25, Aug-18:30 - CAF Champions League
Elect-Sport vs Cercle Mberi Sportif

0-0

2-0
Sun 25, Aug-15:00 - CAF Champions League
Pamplemousses vs Fosa Juniors

1-0

1-1
Sun 25, Aug-18:30 - CAF Champions League
AS Vita Club vs UMS de Loum

0-0

1-0
Sun 25, Aug-19:00 - CAF Champions League
Enyimba International vs Rahimo FC

1-0

5-0
Sun 25, Aug-19:00 - CAF Champions League
Asante Kotoko FC vs Kano Pillars

1-0

2-0
Sun 25, Aug-19:00 - CAF Champions League
Petro Atletico de Luanda vs Matlama

1-0

2-0
Sun 25, Aug-23:45 - CAF Champions League
USM Alger vs SONIDEP

2-0

3-1
Sun 25, Aug-17:00 - CAF Champions League
Simba vs UD Songo

0-1

1-1
Sun 25, Aug-17:00 - CAF Champions League
Gor Mahia vs Aigle Noir

3-0

5-1
Sun 25, Aug-17:00 - CAF Champions League
Mekelle 70 Enderta vs Cano Sport

1-1

1-1
Sun 25, Aug-21:00 - CAF Champions League
F.C. Nouadhibou vs Societe Omnisport

0-0

1-0
Sun 25, Aug-19:59 - CAF Champions League
ASC Kara vs Buffles du Borgou

0-0

1-0
Sun 25, Aug-19:59 - CAF Champions League
Horoya AC vs Stade Malien de Bamako

1-0

1-0
Sun 25, Aug-17:30 - CAF Confederation Cup
Maniema Union vs AS Pelicans Lambaren

0-1

1-1
Sun 25, Aug-17:45 - CAF Confederation Cup
Jwaneng Galaxy vs Bolton City

0-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - CAF Confederation Cup
Stade Renard de Melong vs Daring Club Motema Pembe

0-2

0-2
Sun 25, Aug-18:30 - CAF Confederation Cup
Etoile du Congo vs Pyramids FC

0-1

0-1
Sun 25, Aug-16:00 - CAF Confederation Cup
St Louis Suns United vs TS Galaxy

0-0

0-1
Sun 25, Aug-19:30 - CAF Confederation Cup
LISCR Monrovia vs Maranatha de Fiokpo

0-0

0-0
Sun 25, Aug-17:00 - CAF Confederation Cup
Amarat United vs US Ben Guerdane

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:59 - CAF Confederation Cup
Al Ittihad Tripoli vs US Gendarmerie Nationale

1-0

2-0
Sun 25, Aug-00:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs Atletico Paranaense

1-0

2-1
Sun 25, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Fortaleza

3-0

3-3
Sun 25, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Goias vs Internacional (RS)

0-1

2-1
Sun 25, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Vasco da Gama(RJ) vs Sao Paulo

0-0

2-0
Sun 25, Aug-02:00 - Canadian Premier League
Pacific FC vs Valour


2-1
Sun 25, Aug-23:30 - Canadian Premier League
Forge FC vs Cavalry

0-0

1-0
Sun 25, Aug-01:00 - Canadian Soccer League
Ukraine United vs Serbian White Eagles


1-1
Sun 25, Aug-02:00 - Canadian Soccer League
Hamilton City vs CSC Mississauga


3-2
Sun 25, Aug-03:00 - Canadian Soccer League
SC Waterloo Region vs FC Vorkuta


0-1
Sun 25, Aug-04:00 - Canadian Soccer League
Brantford Galaxy SC vs Kingsman


3-1
Sun 25, Aug-01:00 - Chile Primera B
Puerto Montt vs Rangers Talca

0-0

0-0
Sun 25, Aug-03:00 - Chile Primera B
La Serena vs CSyD Barnechea

1-0

1-0
Sun 25, Aug-00:00 - Chile Primera B
Melipilla vs CD Santiago Morning

2-1

3-1
Sun 25, Aug-05:00 - Chile Primera B
CD Copiapo S.A. vs Deportes Temuco

0-0

1-1
Sun 25, Aug-23:30 - Chile Primera B
Cobreloa vs Union San Felipe

1-0

1-0
Sun 25, Aug-19:59 - Chile Primera Division
Deportes Iquique vs Universidad de Concepcion

1-2

2-2
Sun 25, Aug-02:00 - Chile Primera Division
Everton CD vs Coquimbo Unido

0-0

0-2
Sun 25, Aug-04:30 - Chile Primera Division
Curico Unido vs Audax Italiano

2-1

2-2
Sun 25, Aug-23:00 - Chile Primera Division
Universidad de Chile vs Universidad Catolica

0-1

1-1
Sun 25, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Wuhan Jianghan Women\'s vs Changchun Masses Properties Women\'s

0-2

0-2
Sun 25, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Shanghai RCB Women\'s vs Jiangsu Suning Women\'s

1-1

3-2
Sun 25, Aug-12:00 - China Women\\\'s Super League
Dalian Aerbin Women\'s vs Beijing BeiKong Women\'s

1-0

1-0
Sun 25, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Xi\'an Daxing Chongde vs Shenyang Urban

0-1

0-2
Sun 25, Aug-13:30 - Club Friendly
Real Betis Women\'s vs Atleico Malaga Women\'s

1-0

3-0
Sun 25, Aug-05:30 - Club Friendly
Chattanooga vs Michigan Stars

1-1

1-1
Sun 25, Aug-17:00 - Club Friendly
Arsenal Women\'s vs Tottenham Hotspur Women\'s

2-0

6-0
Sun 25, Aug-02:00 - Colombia Copa Mustang
Atletico Junior Barranquilla vs Deportiva Once Caldas

0-0

0-1
Sun 25, Aug-02:30 - Colombia Copa Mustang
Cucuta vs La Equidad

1-1

2-1
Sun 25, Aug-22:45 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Atletico Bucaramanga

0-0

0-1
Sun 25, Aug-04:45 - Colombia Copa Mustang
Millonarios vs Deportivo Cali

0-1

2-1
Sun 25, Aug-00:15 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pasto vs Union Magdalena

1-0

2-0
Sun 25, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Atletico FC vs Orsomarso

0-0

1-0
Sun 25, Aug-23:30 - Colombia Copa Premier
Fortaleza F.C vs Real Cartagena

0-0

1-0
Sun 25, Aug-05:00 - Costa Rica Primera Division
Alajuelense vs AD Santos De Guapiles

0-1

2-2
Sun 25, Aug-21:00 - Costa Rica Primera Division
Cartagines Deportiva SA vs AD Grecia

2-0

4-1
Sun 25, Aug-18:00 - Croatia - 1. Division
Inter Zapresic vs NK Lokomotiva Zagreb

0-1

1-2
Sun 25, Aug-22:00 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs Hajduk Split

1-0

1-0
Sun 25, Aug-19:59 - Croatia - 1. Division
HNK Gorica vs Istra 1961

0-1

1-1
Sun 25, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
Rudes vs HNK Sibenik

0-1

0-1
Sun 25, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
Hajduk Split B vs Kustosija

2-0

4-0
Sun 25, Aug-18:00 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs NK Lokomotiva Zagreb U19


1-0
Sun 25, Aug-19:59 - Cyprus 1 Division
AEL Limassol vs Anorthosis Famagusta FC

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FC Sellier & Bellot Vlasim vs Usti nad Labem

0-0

0-1
Sun 25, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs SK Slovan Varnsdorf

2-0

3-0
Sun 25, Aug-17:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Sokol Hostoun vs Stechovice

0-0

1-1
Sun 25, Aug-12:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Pribram B vs SK Motorlet Praha

1-0

3-0
Sun 25, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Admira Praha vs Plzen B

0-0

0-0
Sun 25, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Karlovy Vary Dvory vs FK MAS Taborsko

0-2

0-3
Sun 25, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Brozany vs Dukla Praha B

2-3

2-3
Sun 25, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
SK Sokol Zapy vs Zbuzany

1-1

1-1
Sun 25, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Hradec Kralove B vs Prepere

1-2

3-2
Sun 25, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Liberec II vs Teplice B

2-1

2-1
Sun 25, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Chlumec nad Cidlinou vs FC Bohemians 1905 B

0-2

0-2
Sun 25, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Pardubice B vs Sokol Zivanice

0-2

1-3
Sun 25, Aug-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs Ceske Budejovice

2-2

4-2
Sun 25, Aug-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs Opava

2-0

4-0
Sun 25, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs Sparta Praha

1-0

3-1
Sun 25, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Sigma Olomouc B vs Uhersky Brod

1-0

2-1
Sun 25, Aug-12:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Zlin B vs Vyskov

1-1

1-1
Sun 25, Aug-14:00 - Danish SAS Ligaen
Lyngby vs Randers FC

1-0

2-0
Sun 25, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
Sonderjyske vs Midtjylland

0-1

0-2
Sun 25, Aug-22:00 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs FC Nordsjaelland

1-1

3-1
Sun 25, Aug-16:00 - Danish SAS Ligaen
Esbjerg FB vs Silkeborg IF

1-1

2-2
Sun 25, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs Aarhus AGF

0-0

0-3
Sun 25, Aug-15:45 - Denmark - 1. Division
Hvidovre IF vs FC Roskilde

0-0

3-2
Sun 25, Aug-16:00 - Denmark - 1. Division
HB Koge vs Fremad Amager

2-1

3-1
Sun 25, Aug-16:00 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs Kolding IF

4-2

4-3
Sun 25, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Viborg vs Nykobing FC

2-0

3-0
Sun 25, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Vejle vs Skive IK

1-0

2-1
Sun 25, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Ringkobing vs Vejgaard BK

0-1

1-2
Sun 25, Aug-15:30 - Denmark Woman\\\'s League
Fortuna Hjorring Women\'s vs Kolding BK Women\'s

1-0

3-0
Sun 25, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Vildbjerg SF Women\'s vs IF Lyseng Women\'s

1-1

3-2
Sun 25, Aug-14:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aarhus 1900 Women\'s vs Romalt Woman\'s


3-2
Sun 25, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Osterbro IF Woman\'s vs Sundby BK Women\'s

0-1

1-1
Sun 25, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
HB Koge Woman\'s vs Boldklubben AF 1893 Women\'s

0-2

1-4
Sun 25, Aug-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Herlufsholm GF Women\'s vs FC Damso Women\'s

0-2

1-3
Sun 25, Aug-19:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs CDS Santa Rita

1-1

2-1
Sun 25, Aug-21:15 - Ecuador Copa Pilsener A
CD El Nacional vs Universidad Catolica Quito

0-1

0-1
Sun 25, Aug-02:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Liga Deportiva Universitaria

0-0

0-2
Sun 25, Aug-04:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Barcelona SC(ECU) vs America de Quito

3-0

4-0
Sun 25, Aug-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Delfin S.C. vs Deportivo Cuenca

0-0

2-0
Sun 25, Aug-23:45 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Mushuc Runa

2-1

4-2
Sun 25, Aug-01:30 - El Salvador Primera Division
Jocoro FC vs Independiente San Vicente

0-0

0-1
Sun 25, Aug-04:30 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Isidro Metapan

2-0

3-3
Sun 25, Aug-17:00 - England Ladies Premier League
Blackburn Rovers Women\'s vs London Bees Women\'s

0-1

0-1
Sun 25, Aug-17:00 - England Ladies Premier League
Sheffield United Women\'s vs Leicester City Women\'s

5-0

7-1
Sun 25, Aug-18:00 - England Ladies Premier League
London City Lionesses Women\'s vs Aston Villa Women\'s

1-1

2-3
Sun 25, Aug-15:00 - England Ladies Premier League
Durham Wildcats Women\'s vs Crystal Palace Women\'s

0-1

2-1
Sun 25, Aug-16:00 - England Ladies Premier League
Charlton Athletic Women\'s vs Lewes Women\'s

0-0

0-0
Sun 25, Aug-15:00 - England The Championship
Swansea City vs Birmingham

0-0

3-0
Sun 25, Aug-17:00 - English Premier League
AFC Bournemouth vs Manchester City

1-2

1-3
Sun 25, Aug-19:30 - English Premier League
Tottenham Hotspur vs Newcastle

0-1

0-1
Sun 25, Aug-19:30 - English Premier League
Wolves vs Burnley

0-1

1-1
Sun 25, Aug-18:00 - Estonia Esi Liiga B
Viimsi MRJK vs Vandra JK Vaprus

0-1

2-1
Sun 25, Aug-19:30 - Estonia Esi Liiga B
Voru JK vs Parnu JK

1-3

1-3
Sun 25, Aug-17:00 - Estonia Esi Liiga B
FC Nomme United vs Nomme JK Kalju II

0-2

1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Tabasalu Charma vs Keila JK

0-1

1-2
Sun 25, Aug-16:00 - Estonia Meistri Liiga
Paide Linnameeskond vs Maardu FC Starbunker

3-0

5-0
Sun 25, Aug-19:30 - Estonia Meistri Liiga
Viljandi JK Tulevik vs JK Tallinna Kalev

1-1

1-1
Sun 25, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
HB Torshavn vs Vikingur Gota

0-1

3-1
Sun 25, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Skala IF vs NSI Runavik

0-1

1-2
Sun 25, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs KI Klaksvik

0-1

0-1
Sun 25, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
IF Fuglafjordur vs TB/FCS/Royn

1-1

1-1
Sun 25, Aug-19:59 - Faroe Islands Formuladeildin
AB Argir vs B36 Torshavn

1-1

1-2
Sun 25, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
Klubi 04 vs Sudet

1-0

5-0
Sun 25, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
MiPK Mikkeli vs Vantaan Jalkapalloseura

3-0

4-1
Sun 25, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
Kapylan Pallo vs KaaPo Kaarina

1-0

1-2
Sun 25, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
GrIFK vs EPS Espoo

2-0

2-1
Sun 25, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
SC KuFu-98 vs FC Vaajakoski

1-2

2-3
Sun 25, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Oulun LS vs PK-37

0-1

4-2
Sun 25, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs VIFK Vaasa

1-0

1-0
Sun 25, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
KajHa Kajaani vs GBK Kokkola

0-1

2-2
Sun 25, Aug-13:00 - Finland Junior League
Reipas Youth vs Ilves Youth

0-3

0-5
Sun 25, Aug-15:00 - Finland Junior League
Atlantis Youth vs SJK Akatemia Am

3-0

4-0
Sun 25, Aug-18:30 - Finland Junior League
FC Espoo Youth vs VJS Vantaa Youth


0-1
Sun 25, Aug-17:00 - Finland Junior League
FC Jazz Youth vs TPV Tampere Youth


5-1
Sun 25, Aug-19:30 - Finland Veikkausliga
RoPS Rovaniemi vs Lahti

3-0

3-0
Sun 25, Aug-19:30 - Finland Veikkausliga
IFK Mariehamn vs SJK Seinajoki

0-0

1-0
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Paris Saint Germain (U19) vs Feignies(U19)


1-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Lens U19 vs US Boulogne U19


1-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Amiens SC(U19) vs US Orleans U19

1-0

4-0
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Valenciennes US(U19) vs Le Havre(U19)


0-3
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Evreux(U19) vs Lille U19

1-1

2-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
FC Chartres(U19) vs Caen(U19)


2-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Sochaux U19 vs Paris FC U19


1-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Auxerre(U19) vs ES Troyes AC(U19)


2-0
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Epinal U19 vs Lyonnais U19


1-2
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Le Puy Foot 43 Auvergne(U19) vs Metz U19

1-2

2-4
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Montceau (U19) vs Strasbourg U19

1-2

2-6
Sun 25, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Guingamp (U19) vs Aviron Bayonnais(U19)


9-0
Sun 25, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Concarneau(U19) vs Bordeaux U19


2-4
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Nantes U19 vs Stade Lavallois MFC (U19)

1-1

6-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Tours FC U19 vs Chateauroux U19

0-1

0-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Le Mans(U19) vs Vannes OC U19


2-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Niort(U19) vs Angers SCO U19

0-0

1-2
Sun 25, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Toulouse(U19) vs Cannes AS U19

0-0

0-0
Sun 25, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Saint-Etienne U19 vs Colomiers U19

2-0

3-0
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Bastia U19 vs Porto Vecchio(U19)


3-0
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Monaco U19 vs Istres(U19)

2-0

3-1
Sun 25, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Toulon (U19) vs Montpellier(U19)


1-3
Sun 25, Aug-16:45 - French Feminines D1
Paris Saint Germain Women\'s vs ASJ Soyaux Women\'s

3-0

7-0
Sun 25, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Stade Rennes FC

0-1

0-2
Sun 25, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs Toulouse

0-0

4-0
Sun 25, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Nimes

2-0

2-2
Sun 25, Aug-14:00 - Friendly Internationals
Kyrgyzstan(U17) vs Lithuania(U17)

0-3

0-4
Sun 25, Aug-10:00 - Friendly Internationals
Tajikistan(U17) vs Armenia(U17)

0-0

2-1
Sun 25, Aug-17:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Gagra vs FC Shevardeni


2-0
Sun 25, Aug-19:00 - Georgia Primera Division
WIT Georgia Tbilisi vs FC Saburtalo Tbilisi

0-0

0-0
Sun 25, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs FC Metalurgi Rustavi

1-0

2-2
Sun 25, Aug-15:00 - German 3. Liga
SV Waldhof Mannheim vs MSV Duisburg

2-2

4-3
Sun 25, Aug-16:00 - German 3. Liga
SpVgg Unterhaching vs Hallescher FC

0-1

0-3
Sun 25, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hertha BSC Berlin(U17) vs Energie Cottbus(U17)

3-0

6-0
Sun 25, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hallescher FC(U17) vs Dynamo Dresden(U17)

1-1

2-1
Sun 25, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Carl Zeiss Jena(U17) vs Werder Bremen(U17)

0-5

0-8
Sun 25, Aug-17:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SpVgg Unterhaching U17 vs Stuttgarter Kickers(U17)

0-1

1-1
Sun 25, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs Bayern Munich(U17)

0-0

0-0
Sun 25, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bayer Leverkusen(U17) vs Bochum(U17)

1-1

1-1
Sun 25, Aug-17:30 - German Bundesliga
RB Leipzig vs Eintracht Frankfurt

1-0

2-1
Sun 25, Aug-19:59 - German Bundesliga
Hertha BSC Berlin vs VfL Wolfsburg

0-1

0-3
Sun 25, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
FC Nurnberg vs VfL Osnabruck

0-0

1-0
Sun 25, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Hamburger

0-2

2-4
Sun 25, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
1. FC Heidenheim 1846 vs SV Sandhausen

0-0

0-2
Sun 25, Aug-16:00 - German Frauen Bundesliga
Duisburg Women\'s vs Wolfsburg Women\'s

1-3

1-6
Sun 25, Aug-16:00 - German Frauen Bundesliga
Turbine Potsdam Women\'s vs FF USV Jena Women\'s

5-2

6-2
Sun 25, Aug-16:00 - German Frauen Bundesliga
Bayer Leverkusen Women\'s vs SC Freiburg Women\'s

0-0

1-0
Sun 25, Aug-16:00 - German Frauen Bundesliga
SC Sand Women\'s vs SG Essen-Schonebeck Women\'s

2-0

3-0
Sun 25, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hannover 96 (U19) vs RB Leipzig(U19)

0-0

0-1
Sun 25, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Chemnitzer(U19) vs Wolfsburg (U19)

0-4

0-5
Sun 25, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Magdeburg(U19) vs St. Pauli(U19)

0-1

2-4
Sun 25, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Energie Cottbus (U19) vs Dynamo Dresden(U19)

0-0

0-2
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Werder Bremen(U19) vs Hertha BSC Berlin U19

1-1

1-2
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Union Berlin(U19) vs Holstein Kiel(U19)

7-0

13-0
Sun 25, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs FC Ingolstadt(U19)

1-1

1-2
Sun 25, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
FC Kaiserslautern (U19) vs SC Freiburg(U19)

0-0

0-2
Sun 25, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Eintracht Frankfurt(U19) vs VfB Stuttgart U19

2-1

2-4
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Hoffenheim(U19) vs Bayern Munich(U19)

0-1

2-2
Sun 25, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Preuben Munster U19 vs Viktoria Koln(U19)

0-0

0-0
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Alemannia Aachen(U19) vs Koln (U19)

0-2

1-4
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Dortmund(U19) vs Arminia Bielefeld(U19)

3-2

6-2
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Bochum(U19) vs Wuppertaler SV(U19)

0-0

3-1
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Schalke 04 (U19) vs Bayer 04 Leverkusen U19

0-0

0-0
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf U19 vs Monchengladbach(U19)

1-1

1-1
Sun 25, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
RW Oberhausen U19 vs MSV Duisburg (U19)

2-1

3-2
Sun 25, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Altona 93 vs Havelse

0-0

0-3
Sun 25, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Hansa Luneburg vs SSV Jeddeloh

4-0

5-3
Sun 25, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
HSC Hannover vs Werder Bremen (Am)

1-1

2-2
Sun 25, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs TSG 1899 Hoffenheim II

0-1

0-2
Sun 25, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SC Freiburg II vs TSV Steinbach Haiger

0-1

0-1
Sun 25, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Buchholz vs Paloma

1-2

1-3
Sun 25, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Tasmania Gropiusstadt vs Greifswalder SV 04

1-1

1-2
Sun 25, Aug-16:00 - Germany Women Division 2
FC Gutersloh Women\'s vs Wolfsburg B Women\'s

0-0

0-2
Sun 25, Aug-16:00 - Germany Women Division 2
Andernach Women\'s vs Hoffenheim Women\'s B

1-0

2-0
Sun 25, Aug-16:00 - Germany Women Division 2
Bayern Munich Women\'s B vs Werder Bremen Women\'s

0-0

0-1
Sun 25, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
Saarbrucken Women\'s vs BV Cloppenburg Women\'s


3-0
Sun 25, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
Monchengladbach Women\'s vs Turbine Potsdam Women\'s B


2-4
Sun 25, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
SV Meppen Women\'s vs FFC Frankfurt B Women\'s

1-0

3-0
Sun 25, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
Ingolstadt 04 Women\'s vs Arminia Bielefeld Women\'s

1-1

2-1
Sun 25, Aug-17:30 - Greece Cup
Thinaliakos FC vs Potamia FC

1-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Panserraikos vs Orfeas Puma Xanthi

1-0

1-1
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Acharnaikos vs AEEK Inka

0-1

0-3
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Korinthos vs Leonidio

1-0

2-0
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Elassona FC vs Souli Paramythia

0-0

0-0
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
AO Episkopis Rethymno vs Atsalenios

1-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Makedonikos Foufas vs Megas Alexandros Kallithea


2-2
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
MGS Ethnikos Alexandroupoli vs Aetos Orfani


0-7
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Edessaikos vs Thermaikos Thermis

1-0

1-2
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Atalanti FC vs AS Meteora Kalambakas

1-0

2-0
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Nea Artaki vs Ethnikos Pireaus

1-1

2-2
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Paone vs AE Karitsa

0-1

0-4
Sun 25, Aug-18:00 - Greece Cup
Apollo Efpaliou vs Omiros Neochori

1-0

3-0
Sun 25, Aug-17:00 - Greece Cup
Pallixouriako vs Xenophon Krestena


0-1
Sun 25, Aug-17:00 - Greece Cup
AE Pellana vs Atromitos Agios Georgios

2-0

2-0
Sun 25, Aug-21:00 - Greece Super League
PAOK Saloniki vs Panaitolikos Agrinio

1-0

2-1
Sun 25, Aug-23:00 - Greece Super League
AEK Athens vs Xanthi

0-0

1-2
Sun 25, Aug-20:15 - Greece Super League
Panionios vs Volos NPS

0-1

1-2
Sun 25, Aug-19:45 - Greece Super League
Atromitos Athens vs AEL Larisa

1-1

1-1
Sun 25, Aug-18:05 - Greece U19
Lamia U19 vs Panathinaikos(U19)

0-2

0-4
Sun 25, Aug-18:05 - Greece U19
Panionios(U19) vs Volos NFC(U19)

1-1

3-1
Sun 25, Aug-18:05 - Greece U19
Atromitos Athens(U19) vs AEL Larisa U19

2-1

2-1
Sun 25, Aug-18:30 - Greece U19
Olympiakos Piraeus(U19) vs Asteras Tripolis(U19)

0-0

1-0
Sun 25, Aug-21:30 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Coban Imperial

2-1

2-1
Sun 25, Aug-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs CD Puerto de Iztapa

0-0

3-0
Sun 25, Aug-01:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Municipal vs CSyD Mixco

1-0

1-0
Sun 25, Aug-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs Deportivo Sanarate

1-1

2-2
Sun 25, Aug-14:15 - Holland Eredivisie
RKC Waalwijk vs ADO Den Haag

0-1

0-3
Sun 25, Aug-18:45 - Holland Eredivisie
FC Zwolle vs Sparta Rotterdam

1-1

2-2
Sun 25, Aug-16:30 - Holland Eredivisie
FC Utrecht vs VVV-Venlo

0-2

1-2
Sun 25, Aug-16:30 - Holland Eredivisie Women\\\'s
VV Alkmaar Women\'s vs Ajax Amsterdam Women\'s

1-1

1-2
Sun 25, Aug-01:30 - Honduras Liga Nacional
Marathon vs Real Espana

1-1

3-1
Sun 25, Aug-01:30 - Honduras Liga Nacional
Real de Minas vs Platense

3-0

3-1
Sun 25, Aug-05:00 - Honduras Liga Nacional
CD Motagua vs CD Vida

0-0

3-1
Sun 25, Aug-21:00 - Hungary NB ?
ETO Gyori FC vs Kazincbarcika

0-0

1-1
Sun 25, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Bekescsaba vs MTK Budapest FC

2-1

3-3
Sun 25, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Szolnoki MAV FC vs Gyirmot SE

0-2

0-3
Sun 25, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Aqvital FC Csakvar vs Szombathelyi Haladas

1-1

3-1
Sun 25, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Soroksar vs Vac-Dunakanyar

1-0

1-0
Sun 25, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Budaorsi SC vs Balmazujvaros Sport KFT

1-1

1-2
Sun 25, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs BFC Siofok

0-2

1-3
Sun 25, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs Budafoki MTE

1-2

1-2
Sun 25, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Duna Aszfalt TVSE vs Vasas

0-2

1-3
Sun 25, Aug-19:59 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Ferencvarosi TC

1-1

4-1
Sun 25, Aug-18:00 - Iceland Division 2
UMF Selfoss vs Leiknir F

0-0

2-0
Sun 25, Aug-18:00 - Iceland Division 2
Vestri vs Vidir Gardur

1-0

2-1
Sun 25, Aug-19:00 - Iceland Division 2
Dalvik Reynir vs Kari Akranes

0-1

1-3
Sun 25, Aug-17:00 - Iceland Division 2
Fjardabyggd vs IR Reykjavik

0-1

3-3
Sun 25, Aug-19:59 - Iceland Division 2
Volsungur Husavik vs KF Gardabaer

0-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Iceland Ladies Premier League
Fylkir Women\'s vs Valur Women\'s

0-3

1-5
Sun 25, Aug-18:00 - Iceland Ladies Premier League
Breidablik Women\'s vs Stjarnan Women\'s

1-0

2-0
Sun 25, Aug-18:00 - Iceland Ladies Premier League
Thor KA Akureyri Woman\'s vs UMF Selfoss Women\'s

0-2

1-2
Sun 25, Aug-18:00 - Iceland Ladies Premier League
Keflavik Women\'s vs KR Reykjavik Women\'s

1-1

1-2
Sun 25, Aug-23:15 - Iceland Premier Division
Vikingur Reykjavik vs Grindavik

0-0

1-0
Sun 25, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
KA Akureyri vs KR Reykjavik

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:59 - Iceland U19 League
Thor Akureyri(U19) vs Stjarnan KFG(U20)


1-4
Sun 25, Aug-17:30 - Indonesia Liga 1
Perseru Badak Lampung vs Persib Bandung

1-0

1-1
Sun 25, Aug-15:00 - Indonesia Liga 1
Persela Lamongan vs TIRA Persikabo

2-0

6-1
Sun 25, Aug-12:00 - Indonesia Liga 1
Kalteng Putra vs Bhayangkara FC

1-2

3-2
Sun 25, Aug-17:00 - Ireland - FAI Cup
Crumlin United FC vs Lucan United

3-0

3-1
Sun 25, Aug-19:59 - Israel Premier League
Hapoel Kfar Saba vs Hapoel Haifa

0-0

0-1
Sun 25, Aug-21:00 - Israel Premier League
Bnei Yehuda Tel Aviv vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

0-1

2-1
Sun 25, Aug-21:15 - Israel Premier League
Beitar Jerusalem vs Hapoel Beer Sheva

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:59 - Italian Serie A
Udinese vs AC Milan

0-0

1-0
Sun 25, Aug-22:45 - Italian Serie A
Hellas Verona vs Bologna

1-1

1-1
Sun 25, Aug-22:45 - Italian Serie A
Torino vs US Sassuolo Calcio

1-0

2-1
Sun 25, Aug-22:45 - Italian Serie A
Sampdoria vs Lazio

0-1

0-3
Sun 25, Aug-22:45 - Italian Serie A
AS Roma vs Genoa

2-2

3-3
Sun 25, Aug-22:45 - Italian Serie A
Cagliari vs Brescia

0-0

0-1
Sun 25, Aug-22:45 - Italian Serie A
Spal vs Atalanta

2-1

2-3
Sun 25, Aug-19:59 - Italian Serie B
Empoli vs Juve Stabia

1-0

2-1
Sun 25, Aug-23:00 - Italian Serie B
Perugia vs Chievo

1-1

2-1
Sun 25, Aug-17:00 - Italy C1A
Pistoiese vs Albinoleffe

0-2

1-2
Sun 25, Aug-17:00 - Italy C1A
Pro Vercelli vs US Pianese

0-0

2-0
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1A
Como vs US Pergolettese

0-0

2-0
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1A
Pro Patria vs S.S.D. Monza 1912

1-1

1-2
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1A
Arezzo vs Calcio Lecco

3-0

3-1
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1A
Alessandria vs Gozzano

0-1

2-2
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1A
Giana Erminio vs Renate AC

0-0

0-2
Sun 25, Aug-17:00 - Italy C1A
Robur Siena S.S.D. vs Olbia

1-1

1-2
Sun 25, Aug-17:00 - Italy C1B
Vis Pesaro vs Alto Adige/Sudtirol

0-2

1-2
Sun 25, Aug-17:00 - Italy C1B
Carpi vs Cesena

1-1

4-1
Sun 25, Aug-17:00 - Italy C1B
Arzignano Valchiampo vs Piacenza

0-0

0-0
Sun 25, Aug-18:30 - Italy C1B
Triestina vs Gubbio

1-1

2-1
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1B
Modena vs Vicenza

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1B
Rimini vs Imolese

2-0

2-1
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1B
Fermana vs Ravenna

2-0

2-1
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1B
Alma Juventus Fano vs Sambenedettese

1-1

1-3
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1B
USD Virtus Verona vs Padova

0-1

1-3
Sun 25, Aug-17:00 - Italy C1C
Avellino vs Catania

1-2

3-6
Sun 25, Aug-18:30 - Italy C1C
U.S. Catanzaro 1929 vs Teramo

2-0

2-1
Sun 25, Aug-18:30 - Italy C1C
Virtus Francavilla vs Urbs Reggina 1914

1-0

1-1
Sun 25, Aug-22:45 - Italy C1C
Cavese vs Picerno

0-1

1-1
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1C
Rende Calcio 1968 vs A.S. Bisceglie Calcio 1913

0-1

0-1
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1C
S.S.D. Potenza Calcio vs Casertana F.C.

0-0

1-0
Sun 25, Aug-19:30 - Italy C1C
Sicula Leonzio vs FC Bari 1908

0-1

0-2
Sun 25, Aug-20:30 - Italy C1C
A.S. Viterbese Castrense vs Paganese Calcio 1926

1-0

2-1
Sun 25, Aug-20:30 - Italy C1C
S.S. Monopoli 1966 vs Vibonese

0-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Italy Serie D
Ostia Mare vs Muravera


2-0
Sun 25, Aug-19:59 - Italy Serie D Cup
Sassari Torres vs Latte Dolce


2-2
Sun 25, Aug-18:00 - Italy Serie D Cup
Chieri vs A.S.D. Bra


2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Italy Serie D Cup
Cittanovese vs Corigliano Calabro


1-0
Sun 25, Aug-22:30 - Italy Serie D Cup
Fidelis Andria vs US Bitonto

0-2

2-2
Sun 25, Aug-22:30 - Italy Serie D Cup
ASD Savignanese vs Forli FC


2-0
Sun 25, Aug-19:00 - Italy Serie D Cup
Taranto Sport vs Team Altamura


1-0
Sun 25, Aug-10:00 - Japan Football League
MIO Biwako Shiga vs Reinmeer Aomori F.C.

0-1

1-3
Sun 25, Aug-10:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs Osaka FC

0-0

2-1
Sun 25, Aug-10:00 - Japan Football League
FC Maruyasu Okazaki vs Veertien Kuwana

0-0

1-0
Sun 25, Aug-10:00 - Japan Football League
Matsue City FC vs Imabari FC

1-1

1-1
Sun 25, Aug-10:00 - Japan Football League
Suzuka Unlimited vs Tokyo Musashino City FC

1-3

3-4
Sun 25, Aug-10:00 - Japan Football League
Tegevajaro Miyazaki vs Honda Lock SC

0-0

1-0
Sun 25, Aug-08:00 - Japan Futsal League
Booulos Nagano Futsal vs voscuore sendai Futsal

1-0

3-3
Sun 25, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
FC Gifu vs Kashiwa Reysol

0-3

0-4
Sun 25, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Omiya Ardija

2-1

5-1
Sun 25, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs FC Machida Zelvia

0-1

0-3
Sun 25, Aug-18:00 - Kazakhstan Super League
FC Kairat Almaty vs Okzhetpes

0-1

0-1
Sun 25, Aug-18:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs Irtysh Pavlodar

0-0

1-1
Sun 25, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
Kaisar Kyzylorda vs FC Zhetysu Taldykorgan

0-1

0-2
Sun 25, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
FC Astana vs Taraz

1-0

5-0
Sun 25, Aug-14:00 - Korea League 1
Pohang Steelers vs Incheon United FC

2-1

5-3
Sun 25, Aug-14:00 - Korea League 1
Jeju United FC vs FC Seoul

0-1

1-1
Sun 25, Aug-15:00 - Korea League 2
Busan I\'Park vs FC Anyang

0-1

1-1
Sun 25, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Drita Gjilan vs KF Flamurtari Pristina(KOS)

1-0

3-0
Sun 25, Aug-19:00 - Kosovo Super League
Kosova Vushtrri vs KF Trepca \'89

1-1

1-1
Sun 25, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
FK Spartaks Jurmala vs Riga FC

1-3

2-4
Sun 25, Aug-20:30 - Latvia - 1. Division
Metta/LU Riga vs FK Valmiera

0-0

0-0
Sun 25, Aug-17:00 - Latvia - 1. Division
Jelgava vs BFC Daugavpils

1-2

2-2
Sun 25, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Super Nova

0-3

0-7
Sun 25, Aug-22:30 - Lebanese Elite Cup
Al-Ansar(LIB) vs Shabab Al-Sahel

1-1

3-3
Sun 25, Aug-19:00 - Lithuania - 1. Division
FK Palanga vs Atlantas Klaipeda

0-0

0-2
Sun 25, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
DFK Dainava Alytus vs FC Pakruojis

6-0

9-1
Sun 25, Aug-17:00 - Lithuania - 2. Division
BFA vs Dziugas Telsiai

2-0

3-0
Sun 25, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Victoria Rosport

1-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Hostert vs Racing Union Luxemburg

0-2

0-3
Sun 25, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Blue Boys Muhlench vs Fola Esch

1-1

3-2
Sun 25, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs US Mondorf-les-Bains

1-1

1-3
Sun 25, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs FC Differdange 03

0-1

1-3
Sun 25, Aug-17:00 - Malaysia Cup
UiTM FC vs Petaling Jaya City

0-1

0-2
Sun 25, Aug-02:00 - Mexico Primera Division
Queretaro FC vs Club Leon

0-1

0-4
Sun 25, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Cruz Azul vs Puebla

0-0

1-1
Sun 25, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Pachuca vs Atlas

2-0

3-1
Sun 25, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Club America

1-0

1-1
Sun 25, Aug-21:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Club Tijuana

1-0

2-0
Sun 25, Aug-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Albinegros de Orizaba vs Deportivo Jalisco

0-1

3-2
Sun 25, Aug-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Pioneros De Cancun vs Atletico San Luis II

1-0

2-0
Sun 25, Aug-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Aguacateros CDU vs Chapulineros


3-1
Sun 25, Aug-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Cafetaleros de Tapachula B vs Yalmakan

1-1

2-2
Sun 25, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison 2
Canoneros Marina vs Pumas UNAM II


1-0
Sun 25, Aug-02:00 - Mexico Primera Divison A
Alebrijes de Oaxaca vs Cafetaleros de Tapachula

2-0

2-1
Sun 25, Aug-06:00 - Mexico Primera Divison A
CSyD Dorados de Sinaloa vs Venados FC

0-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Chivas Guadalajara(U20) vs Necaxa U20


2-3
Sun 25, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Deportivo Toluca Mexiquense U20 vs Club Tijuana(U20)


1-1
Sun 25, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Zaria Balti vs FC Floresti


3-3
Sun 25, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Iskra-Stal Ribnita vs CS Sparta Chisinau


3-0
Sun 25, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Sireti vs FC Ungheni


1-1
Sun 25, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto vs Speranta Nisporeni

2-1

3-4
Sun 25, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Codru Lozova vs Petrocub HIncesti

0-1

0-1
Sun 25, Aug-19:00 - Montenegro Division 2
Decic Tuzi vs Lovcen Cetinje

0-1

2-1
Sun 25, Aug-19:00 - Montenegro Division 2
Jezero Plav vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-0

2-0
Sun 25, Aug-19:00 - Montenegro Division 2
FK Mornar vs Otrant

0-0

2-0
Sun 25, Aug-19:00 - Montenegro Division 2
FK Drezga vs Bokelj Kotor

1-1

2-3
Sun 25, Aug-19:00 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs FK Ibar Rozaje

3-1

4-1
Sun 25, Aug-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Zeta

0-1

1-1
Sun 25, Aug-01:00 - Nicaragua Primera Division
Deportivo Ocotal vs Las Sabanas


1-1
Sun 25, Aug-02:00 - Nicaragua Primera Division
Juventus Managua vs Diriangen

1-0

3-1
Sun 25, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Walter Ferretti vs Real Esteli

1-0

1-1
Sun 25, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkendija vs FK Makedonija Gjorce Petrov

1-1

1-1
Sun 25, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkupi vs Renova Cepciste

1-1

2-2
Sun 25, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs Borec Veles

1-0

2-0
Sun 25, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
FC Struga Trim-Lum vs Sileks

1-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Moss vs IL Hodd

1-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
FK Arendal vs Egersunds IK

1-1

1-2
Sun 25, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Brattvag vs Kvik Halden

0-2

1-2
Sun 25, Aug-19:00 - Norway 2 Division A
Fredrikstad vs Levanger FK

0-0

3-0
Sun 25, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Alta vs Asker Fotball

2-1

3-2
Sun 25, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Senja vs Oppsal

1-1

3-1
Sun 25, Aug-14:00 - Norway 3. Divisjon
Norild vs Ready

0-1

1-2
Sun 25, Aug-19:00 - Norway 3. Divisjon
Ullensaker/Kisa II vs Bodo Glimt 2

0-0

0-0
Sun 25, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Stabaek B vs SK Herd

2-2

2-2
Sun 25, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Leknes vs Lillestrom B


2-9
Sun 25, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon
Lyn Oslo FC vs Follo

0-0

0-1
Sun 25, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
HamKam vs Notodden FK

1-1

1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs Kongsvinger

1-0

2-1
Sun 25, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Raufoss vs Start Kristiansand

1-0

1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Jerv vs Skeid Oslo

1-1

5-1
Sun 25, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Strommen vs Tromsdalen UIL

0-2

0-4
Sun 25, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Nest-Sotra vs Sandefjord

0-0

1-1
Sun 25, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
KFUM Oslo vs Ullensaker/Kisa IL

2-0

5-1
Sun 25, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Sarpsborg 08 FF

0-0

2-1
Sun 25, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs Ranheim IL

0-0

2-2
Sun 25, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Molde vs Odd Grenland

1-1

2-2
Sun 25, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Brann vs Tromso IL

1-1

2-3
Sun 25, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Lillestrom

0-0

0-2
Sun 25, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Mjondalen

2-0

4-0
Sun 25, Aug-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Plaza Amador vs CA Independiente La Chorrera

1-0

1-0
Sun 25, Aug-00:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Union Deportivo Universitario vs Alianza FC (PAN)

1-1

2-3
Sun 25, Aug-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
San Francisco FC vs Sporting San Miguelito

2-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Fulgencio Yegros vs Sportivo Trinidense

2-2

3-3
Sun 25, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
Deportivo Caaguazu vs Resistencia SC

2-0

2-1
Sun 25, Aug-03:00 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs 12 de Octubre

0-1

0-2
Sun 25, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
General Caballero JLM vs Sportivo Iteno

1-1

2-2
Sun 25, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs Atyra FC

1-1

1-1
Sun 25, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
RI 3 Corrales vs Independiente F.B.C.

1-1

2-2
Sun 25, Aug-23:15 - Paraguayan Division 2
2 de Mayo vs Club Fernando de la Mora

0-0

0-0
Sun 25, Aug-02:30 - Paraguayan Primera Division
Club Guarani vs Sportivo San Lorenzo

2-0

3-1
Sun 25, Aug-00:00 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs Deportivo Capiata

0-0

1-1
Sun 25, Aug-22:30 - Peru Primera Division
Deportivo Union Comercio vs Sporting Cristal

1-1

2-1
Sun 25, Aug-02:45 - Peru Primera Division
Sport Huancayo vs Deportivo Municipal

1-0

4-2
Sun 25, Aug-05:00 - Peru Primera Division
Alianza Lima vs Academia Deportiva Cantolao

1-0

3-2
Sun 25, Aug-00:15 - Peru Primera Division
EM Deportivo Binacional vs Ayacucho Futbol Club

1-0

2-1
Sun 25, Aug-20:15 - Peru Primera Division
Universidad San Martin de Porres vs Molinos El Pirata

1-0

2-2
Sun 25, Aug-22:00 - Peru Segunda Division
Santos Ica (PER) vs Cienciano

1-1

2-1
Sun 25, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Lech Poznan Youth

0-2

2-2
Sun 25, Aug-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lechia Gdansk Youth vs Gwarek Zabrze Youth

0-1

2-2
Sun 25, Aug-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Hutnik Krakow Youth vs Slask Wroclaw Youth

1-3

2-5
Sun 25, Aug-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Cracovia Krakow Youth

1-0

3-0
Sun 25, Aug-13:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Szczecin II vs Swit Skolwin

0-1

1-1
Sun 25, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Zaglebie Lubin vs Piast Gliwice

0-1

0-3
Sun 25, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
LKS Lodz vs Legia Warszawa

1-0

2-3
Sun 25, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Zabrze vs Korona Kielce

2-0

3-0
Sun 25, Aug-18:00 - Poland - I liga
Warta Poznan vs GKS Jastrzebie

0-0

1-1
Sun 25, Aug-19:00 - Poland - I liga
Sandecja Nowy Sacz vs GKS Belchatow

0-1

2-1
Sun 25, Aug-16:45 - Poland - I liga
Zaglebie Sosnowiec vs GKS Tychy

0-1

1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Poland - I liga
Chojniczanka Chojnice vs Puszcza Niepolomice

0-1

0-1
Sun 25, Aug-21:00 - Poland - I liga
Wigry Suwalki vs Bruk Bet Termalica Nieciecza

1-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Poland - II liga
Skra Czestochowa vs Widzew lodz

0-0

1-0
Sun 25, Aug-18:00 - Poland - II liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs CWKS Resovia Rzeszow

0-0

1-2
Sun 25, Aug-15:05 - Poland - II liga
Gornik Leczna vs GKS Katowice

1-0

1-0
Sun 25, Aug-19:00 - Poland - II liga
KS Legionovia Legionowo vs Gornik Polkowice

1-0

1-2
Sun 25, Aug-21:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Stal Stalowa Wola

0-1

0-1
Sun 25, Aug-19:59 - Poland - II liga
Bytovia Bytow vs Znicz Pruszkow

2-0

2-2
Sun 25, Aug-21:00 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs Gryf Wejherowo

0-0

1-0
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Gil Vicente U19 vs FC Porto U19


0-2
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Vitoria SC Guimaraes U17 vs Rio Ave(U17)


3-2
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Pacos Ferreira(U17) vs Moreirense(U17)


0-1
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Chaves U17 vs Merelinense(U17)


4-1
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Limianos(U17) vs FC Famalicao(U17)


0-3
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Uniao Nogueirenes U17 vs Palmeiras FC(U17)


1-0
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Boavista(U17) vs Regua(U17)


5-1
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Padroense(U17) vs Marialvas(U17)


2-1
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Feirense(U17) vs Anadia(U17)


5-2
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Academico Viseu(U17) vs FC Porto(U17)


0-6
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Seia FC(U17) vs Tondela(U17)


0-4
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Lusitania Lourosa U17 vs Sp Espinho(U17)


0-2
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Uniao Leiria(U17) vs Academica Coimbra(U17)


1-2
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sport Clube Caldas(U17) vs Peniche U17


2-3
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sacavenense(U17) vs Electrico FC(U17)


7-0
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Uniao Almeirim(U17) vs Sintrense(U17)


0-1
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Belenenses(U17) vs Oeiras(U17)


3-0
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
GD Estoril-Praia(U17) vs Benfica(U17)


1-4
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Real Sport Clube(U17) vs Louletano(U17)


1-2
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Casa Pia AC(U17) vs Vitoria FC Setubal(U17)


1-2
Sun 25, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Praia Milfontes(U17) vs Portimonense U17


0-3
Sun 25, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Cova Piedade(U17) vs Estrela FC(U17)


4-1
Sun 25, Aug-21:15 - Portugal Liga de Honora
Varzim vs Leixoes

0-0

0-1
Sun 25, Aug-21:15 - Portugal Liga de Honora
Casa Pia AC vs GD Estoril-Praia

0-0

0-1
Sun 25, Aug-14:15 - Portugal Liga de Honora
Farense vs FC Porto B

0-1

1-3
Sun 25, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
CD Nacional vs CD Mafra

0-0

0-0
Sun 25, Aug-21:30 - Portugal Primera Liga
Portimonense vs Sporting Clube de Portugal

1-2

1-3
Sun 25, Aug-19:00 - Portugal Primera Liga
C.D. Santa Clara vs Belenenses

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:00 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs Desportivo de Tondela

0-1

2-3
Sun 25, Aug-00:30 - Portugal Primera Liga
Boavista FC vs Pacos Ferreira

1-1

1-1
Sun 25, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
Gil Vicente vs Sporting Braga

0-1

1-1
Sun 25, Aug-18:45 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Kesla FK

0-1

0-1
Sun 25, Aug-21:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Qarabag vs Qabala

0-0

3-0
Sun 25, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
Gaz Metan Medias vs FC Steaua Bucuresti

1-0

4-0
Sun 25, Aug-19:00 - Romania - Divizia A
FC Viitorul Constanta vs FC Voluntari

1-0

4-0
Sun 25, Aug-16:30 - Romania - Liga 2
Universitaea Cluj vs Gloria Buzau

0-1

0-2
Sun 25, Aug-16:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Heniu Prundu Bargaului Women\'s vs Independenta Baia Mare Women\'s


2-0
Sun 25, Aug-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Luceafarul Filiasi Women\'s vs Universitatea Galati Women\'s

0-1

0-2
Sun 25, Aug-15:00 - Russia Div 2 East
Irtysh 1946 Omsk vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

2-0

2-0
Sun 25, Aug-15:30 - Russia Div 2 East
Dinamo Barnaul vs FC Novosibirsk

1-1

1-2
Sun 25, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs Inter Cherkessk

1-0

2-0
Sun 25, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
Chernomorets Novorossiysk vs FK Krasnodar III

3-0

6-0
Sun 25, Aug-17:00 - Russia Div 2 South
Anzhi Makhachkala vs Druzhba Maykop

0-1

2-2
Sun 25, Aug-17:00 - Russia Div 2 South
Alania Vladikavkaz vs Volgar Astrachan

1-0

3-0
Sun 25, Aug-16:00 - Russia Div 2 West
FK Leningradets vs FK Murom

2-1

3-2
Sun 25, Aug-18:00 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs FK Khimki

0-0

0-1
Sun 25, Aug-18:00 - Russia First Division
Mordovia Saransk vs FK Nizhny Novgorod

0-0

0-1
Sun 25, Aug-15:00 - Russia First Division
Chertanovo Moscow vs FC Tom Tomsk

0-0

1-1
Sun 25, Aug-19:00 - Russia First Division
FC Torpedo Moscow vs Yenisey Krasnoyarsk

2-0

2-0
Sun 25, Aug-19:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Avangard Kursk

0-0

0-0
Sun 25, Aug-17:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs FK Krasnodar II

0-0

1-0
Sun 25, Aug-11:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs FC Armavir

0-0

3-0
Sun 25, Aug-19:59 - Russia First Division
Baltika vs Luch Energiya Vladivostok

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:59 - Russia First Division
FK Chayka Pesch vs Tekstilshchik Ivanovo

0-0

3-0
Sun 25, Aug-17:30 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Akhmat Grozny

1-0

3-0
Sun 25, Aug-22:30 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs Gazovik Orenburg

1-0

2-1
Sun 25, Aug-19:59 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Spartak Moscow

1-0

1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Russia Premier League
FK Rostov vs Rubin Kazan

1-1

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Celtic vs Hearts

1-0

3-1
Sun 25, Aug-15:15 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Glasgow Rangers

0-0

0-1
Sun 25, Aug-18:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Aberdeen Women\'s vs Kilmarnock Women\'s

2-0

3-1
Sun 25, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Backa Topola vs Indjija

2-0

2-0
Sun 25, Aug-20:30 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs Spartak Subotica

0-0

2-1
Sun 25, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Zarkovo vs Radnicki Pirot

0-2

1-3
Sun 25, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs Kabel Novi Sad

0-0

0-0
Sun 25, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Nautico (PE) vs Santa Cruz (PE)

2-0

3-1
Sun 25, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Sampaio Correa (MA) vs Imperatriz(MA)

0-0

0-1
Sun 25, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Treze Campina Grande PB vs Botafogo PB

2-1

2-2
Sun 25, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Globo vs ABC Natal/RN

0-0

0-2
Sun 25, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Ferroviario CE vs Confianca (SE)

1-0

2-2
Sun 25, Aug-21:15 - Slovakia 1. Liga
FC Nitra vs DAC Dunajska Streda

1-1

1-2
Sun 25, Aug-19:30 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs MSK Zilina

1-0

1-1
Sun 25, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
Ruzomberok B vs Slavoj Trebisov

0-0

2-1
Sun 25, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
FC STK 1914 Samorin vs Partizan Bardejov

2-1

2-2
Sun 25, Aug-18:00 - Slovakia 3. liga Center
SKM Liptovsky Hradok vs Jednota Banova

0-1

0-2
Sun 25, Aug-18:00 - Slovakia 3. liga Center
MFK Zarnovica vs FTC Filakovo

0-1

0-2
Sun 25, Aug-18:00 - Slovakia 3. liga Center
SK Pramen Kovacova vs Banik Kalinovo


3-0
Sun 25, Aug-12:30 - Slovakia 3. liga East
Poprad B vs MFK Snina

2-0

3-0
Sun 25, Aug-18:00 - Slovenia 1. Liga
NK Triglav Kranj vs NK Celje

0-3

0-6
Sun 25, Aug-22:10 - Slovenia 1. Liga
NK Maribor vs ASK Bravo

1-0

4-0
Sun 25, Aug-19:59 - Slovenia 1. Liga
NK Rudar Velenje vs Tabor Sezana

1-1

2-2
Sun 25, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
Brda vs NK Bilje

0-1

1-3
Sun 25, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Krsko

1-0

3-1
Sun 25, Aug-17:00 - South Africa First League
Tshakhuma TM vs Jomo Cosmos

0-0

1-1
Sun 25, Aug-17:00 - South Africa First League
Mbombela United vs Ajax Cape Town

0-1

1-1
Sun 25, Aug-17:00 - South Africa First League
Real Kings vs JDR Stars

0-1

0-2
Sun 25, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Stellenbosch FC vs Maritzburg United

0-0

0-0
Sun 25, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Baroka FC vs Bloemfontein Celtic

0-0

0-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Primera Division
Leganes vs Atletico Madrid

0-0

0-1
Sun 25, Aug-23:00 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Real Betis

1-1

5-2
Sun 25, Aug-19:00 - Spanish Primera Division
Mallorca vs Real Sociedad

0-0

0-1
Sun 25, Aug-19:00 - Spanish Primera Division
Alaves vs Espanyol

0-0

0-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division
SD Huesca vs Deportivo La Coruna

2-0

3-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division
Sporting de Gijon vs Rayo Vallecano

1-0

1-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division
SD Ponferradina vs Zaragoza

0-0

1-1
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Numancia

1-0

3-2
Sun 25, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division
Extremadura vs Fuenlabrada

0-1

1-2
Sun 25, Aug-13:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Inter de Madrid vs Celta Vigo B

2-1

2-2
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
SCR Pena Deportiva vs Real Oviedo B

3-1

4-3
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
UD Melilla vs Getafe B

0-0

1-0
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Las Rozas vs Real Madrid Castilla

0-0

1-1
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
San Sebastian Reyes vs Racing de Ferrol

0-0

2-0
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Union Langreo vs Atletico Baleares

0-0

0-1
Sun 25, Aug-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Las Palmas Atletico vs Ibiza Eivissa

1-2

3-2
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Alaves B vs UD Logrones

0-1

1-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Valladolid B vs CD Izarra

3-0

4-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Tudelano vs Osasuna B

0-1

2-1
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CF Salmantino UDS vs Arenas Club de Getxo

1-0

3-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Haro Deportivo vs Athletic Bilbao B

1-1

1-4
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Espanyol B vs Andorra CF

0-0

2-0
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SD Ejea vs Orihuela CF

1-0

4-0
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Valencia CF Mestalla vs Lleida

0-2

1-2
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Sabadell vs CD Castellon

0-2

0-2
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Gimnastic Tarragona vs UE Llagostera

1-2

1-3
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF La Nucia vs UE Cornella

1-0

1-0
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Badalona vs Barcelona B

0-1

0-2
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Olot vs CD Ebro

0-0

1-0
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UCAM Murcia vs Atletico Sanluqueno

0-0

0-0
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Algeciras vs Villarrubia CF

0-0

0-0
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Merida AD vs Don Benito

0-1

1-1
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Talavera de la Reina vs Marbella FC

1-0

1-1
Sun 25, Aug-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs CD Badajoz

0-0

0-0
Sun 25, Aug-23:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cordoba C.F. vs Recreativo Granada

1-1

2-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cadiz B vs Murcia

0-1

2-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Urraca CF vs UC Ceares

1-0

1-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Mosconia vs EI San Martin

1-1

2-2
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Lealtad vs SD Lenense

2-1

2-2
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Llanera vs Caudal Deportivo

0-0

0-0
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Vallobin vs Navarro

0-1

0-1
Sun 25, Aug-20:15 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Colunga vs CD Praviano


1-3
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
L\'Entregu CF vs Condal CF

0-0

1-0
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CSD Arzua vs CD Estradense


1-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ourense vs Bergantinos CF

0-0

3-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Arosa Sociedad Cultural vs Polvorin

1-0

1-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Choco vs Deportivo La Coruna B

0-0

0-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Pontellas vs Rapido de Bouzas


1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Somozas vs Silva SD

1-1

2-2
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Arenteiro vs CD Barco


1-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Paiosaco vs UD Ourense

0-0

1-1
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Real Betis B vs CD San Roque de Lepe

2-0

3-2
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Coria Club de Futbol vs CD Rota

2-0

4-0
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs UD Los Barrios

0-1

0-1
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Conil CF vs CD Gerena


0-2
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UB Lebrijana vs CD Utrera

2-1

2-1
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez Deportivo vs Atletico Antoniano


5-0
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Sevilla C vs CD Pozoblanco

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Soller vs Andratx

2-1

3-1
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
San Rafael vs Santa Catalina

0-0

2-1
Sun 25, Aug-14:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Felanitx vs Portmany

0-0

2-0
Sun 25, Aug-20:15 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs UD Alcudia

0-0

0-0
Sun 25, Aug-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Lanzarote vs CD Santa Ursula

1-0

1-1
Sun 25, Aug-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Marino vs CD Buzanada

0-1

2-1
Sun 25, Aug-15:15 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Atletico Tacoronte vs Tamaraceite

1-0

1-2
Sun 25, Aug-15:15 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Gran Tarajal vs Tenisca

2-0

5-0
Sun 25, Aug-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
SFC Minerva vs Lorca Deportiva FC

1-1

2-2
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mazarron CF vs Mar Menor

0-1

2-4
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UD Los Garres vs EDMF Churra


1-2
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
CF El Castillo vs CD Plus Ultra


1-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Aguilas FC vs Deportiva Minera


2-1
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Ciudad de Murcia vs FC Cartagena B


2-2
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Olimpico de Totana vs Club Atletico Pulpileno


0-3
Sun 25, Aug-13:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Extremadura B vs AD Llerenense

1-0

3-0
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CP Valdivia vs Villanovense


1-4
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Azuaga vs CF Trujillo


1-3
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Coria vs UD Fuente de Cantos


1-0
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Miajadas vs Arroyo Club Polideportivo


2-1
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Cacereno vs EMD Aceuchal

0-1

1-2
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Olivenza vs CD Diocesano

0-3

1-4
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Calamonte vs UD Montijo


2-1
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
RCP Valverdeno vs UP Plasencia

0-1

2-1
Sun 25, Aug-23:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Moralo CP vs Jerez Industrial CF


2-0
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pena Sport vs CD Cortes

1-0

2-1
Sun 25, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Fontellas vs Pena Azagresa


1-3
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CA Cirbonero vs UD Mutilvera


1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Naxara vs Calahorra B


5-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA River Ebro vs CD Pradejon


3-0
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Arnedo vs CCD Alberite


4-0
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA Vianes vs Yague CF

0-0

0-0
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Berceo vs Casalarreina

0-0

1-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Anguiano vs CD Varea


2-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
SD Logrones vs CDFC La Calzada


1-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CP Calasancio vs CD Alfaro


1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Villanueva vs Utebo FC


1-2
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
AD Almudevar vs CD Robres


1-0
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Calamocha vs Brea

0-0

0-1
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs CD Binefar

5-0

6-0
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
San Juan Zaragoza vs SD Tarazona

0-1

0-3
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Cuarte Industria vs SD Borja


2-1
Sun 25, Aug-14:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Valdefierro vs CD Sarinena


2-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Illueca vs CA Monzon


3-0
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CDJ Tamarite vs CD Belchite 97

0-0

0-0
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Fraga vs Barbastro


5-2
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Albacete B vs Manchego Ciudad

0-1

0-1
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Illescas vs CD Guadalajara


0-1
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Quintanar Del Rey vs CD Pedroneras


2-3
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Calvo Sotelo Puertollano vs CD Torrijos


2-0
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Socuellamos vs La Roda CF


2-1
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Almansa vs Villacanas


2-1
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Toledo vs UB Conquense

1-0

3-0
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Guarnizo vs U.M. Escobedo


0-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CF Vimenor vs Barreda Balompie

0-0

0-1
Sun 25, Aug-13:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
AD Siete Villas vs Racing Santander B

1-0

3-1
Sun 25, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Selaya FC vs SD Torina


3-0
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Laredo vs Ribamontan Al Mar CF


2-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sestao vs San Ignacio

2-0

3-0
Sun 25, Aug-13:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Santurtzi vs CD Lagun Onak

0-0

2-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sociedad Deportiva Beasain vs SD Deusto


3-3
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Real Sociedad C vs Portugalete

0-0

1-1
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Eldense vs UD Paterna

2-0

2-1
Sun 25, Aug-13:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Atzeneta UE

0-1

1-1
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Alzira vs CD Roda

0-0

2-0
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Olimpic Xativa vs Hercules CF B

0-1

1-2
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Beniganim vs Alcoyano


1-3
Sun 25, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Silla CF vs Vilamarxant CF

2-0

2-1
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RSD Alcala Henares vs CD Artistico Navalcarnero


0-1
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Trival Valderas vs San Fernando Henares

0-1

2-1
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RCD Carabanchel vs Flat Earth


0-2
Sun 25, Aug-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Villaverde Boetticher CF vs CD El Alamo

1-0

1-2
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Mostoles vs AD Torrejon CF

0-1

2-3
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Atletico Pinto vs Rayo Vallecano B

1-0

3-3
Sun 25, Aug-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
DAV Santa Ana vs AD Parla

1-1

1-1
Sun 25, Aug-15:15 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Union Adarve vs CF Pozuelo Alarcon

0-0

1-0
Sun 25, Aug-12:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcobendas Sport vs Alcorcon B

0-1

0-2
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Zamora CF vs Gimnastica Segoviana


3-0
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
La Baneza vs CD Cristo Atletico


0-1
Sun 25, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Beroil Bupolsa(Tino) vs Arandina


0-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Avila CF vs Real Burgos


1-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Granja vs Atletico Tordesillas

0-1

1-1
Sun 25, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Mirandes B vs SD Almazan


2-2
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs Atletico Malagueno


0-4
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Torredonjimeno vs CD El Palo


3-1
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Ejido 2012 vs CD Torreperogil

0-0

1-0
Sun 25, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico de Porcuna vs CD Huetor Tajar


3-0
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Real Jaen CF vs Melilla CD


7-1
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Linares Deportivo vs Atletico Mancha Real

1-0

2-0
Sun 25, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Loja CD vs Motril CF


0-2
Sun 25, Aug-22:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Antequera CF vs CD Huetor Vega

0-0

0-0
Sun 25, Aug-14:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs Moron BK Women\'s

1-1

1-5
Sun 25, Aug-14:00 - Swden Women Division 2
IFK Kalmar Women\'s vs Assi IF Women\'s

2-1

4-1
Sun 25, Aug-18:00 - Swden Women Division 2
Brommapojkarna Women\'s vs Asarums IF FK Women\'s

2-0

3-1
Sun 25, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
AIK Solna Women\'s vs Borgeby FK Wowen\'s

1-0

8-0
Sun 25, Aug-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women\'s vs FC Rosengard Women\'s

1-0

1-1
Sun 25, Aug-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Vittsjo GIK Women\'s vs Vaxjo FF Women\'s

0-0

2-0
Sun 25, Aug-19:00 - Sweden Damallsvenskan
Orebro Women\'s vs IF Limhamn Bunkeflo Women\'s

0-1

0-1
Sun 25, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women\'s vs Djurgardens Women\'s

0-0

2-0
Sun 25, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlstad BK vs FC Linkoping City

2-1

4-1
Sun 25, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Team Thoren FF vs Sandvikens IF

3-1

3-3
Sun 25, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Rynninge IK vs Vasalunds IF

0-3

2-7
Sun 25, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Akropolis IF vs IF Sylvia

1-0

4-1
Sun 25, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Landskrona BoIS vs IFK Varnamo

3-0

4-0
Sun 25, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
IK Oddevold vs Torns IF

0-0

0-0
Sun 25, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Assyriska Turabdin IK vs Oskarshamns AIK

0-0

0-0
Sun 25, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs IFK Amal

3-1

4-2
Sun 25, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vargarda IK vs Lidkopings FK

1-0

3-1
Sun 25, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Orebro Syrianska IF vs Vanersborgs FK

0-0

1-2
Sun 25, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Umea FC Akademi vs Anundsjo IF


3-1
Sun 25, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska FF Sodertalje vs Newroz FC

0-1

3-1
Sun 25, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Sodertalje vs Tyreso FF

0-0

0-0
Sun 25, Aug-15:00 - Sweden Superettan
IK Frej Taby vs Degerfors IF

2-1

2-3
Sun 25, Aug-19:30 - Sweden Superettan
GAIS vs Brommapojkarna

1-0

2-0
Sun 25, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Osters IF vs Orgryte

0-1

1-3
Sun 25, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Mjallby AIF vs Dalkurd FF

0-0

3-2
Sun 25, Aug-17:45 - Sweden U19
Hammarby U19 vs Elfsborg(U19)


1-1
Sun 25, Aug-15:00 - Sweden U19
Utsiktens BK(U19) vs Lidkopings FK(U19)


8-0
Sun 25, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Malmo FF vs Djurgardens

0-0

0-1
Sun 25, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
IFK Norrkoping vs Helsingborg IF

2-0

5-0
Sun 25, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Ostersunds FK vs AIK Solna

0-0

1-3
Sun 25, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
AFC Eskilstuna vs Hacken

0-0

0-2
Sun 25, Aug-18:00 - Swiss Super League
St. Gallen vs FC Lugano

0-1

3-2
Sun 25, Aug-18:00 - Swiss Super League
FC Thun vs Servette

0-2

0-4
Sun 25, Aug-18:00 - Swiss Super League
Sion vs FC Luzern

1-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Olympique de Geneve FC vs Azzurri 90


1-0
Sun 25, Aug-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Young Boys(U21) vs FC Martigny Sports

3-0

8-3
Sun 25, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs FC Biel-Bienne

0-1

0-3
Sun 25, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
Chiasso vs Vaduz

2-1

2-2
Sun 25, Aug-15:00 - Thai League 1
Muang Thong United vs Suphanburi FC

2-0

4-1
Sun 25, Aug-15:00 - Thai League 1
Ratchaburi Mitr Phol vs Chainat Hornbill FC

0-0

2-1
Sun 25, Aug-16:00 - Thai League 1
Chonburi FC vs Chiangrai United

0-1

0-2
Sun 25, Aug-16:00 - Thai League 1
Chiangmai FC vs Nakhon Ratchasima

2-1

5-1
Sun 25, Aug-15:00 - Thai League 2
Thai Honda FC vs BG Pathum United

0-0

1-0
Sun 25, Aug-15:00 - Thai League 2
Udon Thani vs Navy FC

2-0

2-1
Sun 25, Aug-16:00 - Thai League 2
Samut Sakhon vs Khonkaen FC

1-1

2-2
Sun 25, Aug-16:00 - Thai League 2
Lampang FC vs Sisaket FC

0-0

0-2
Sun 25, Aug-15:00 - Thai League 3
Trang FC vs Royal Thai Army FC

1-1

2-1
Sun 25, Aug-15:00 - Thai League 3
Ranong United FC vs Nakhon Si Thammarat FC

2-0

5-1
Sun 25, Aug-16:00 - Thai League 3
Khonkaen United vs Kamphaengphet FC

0-0

1-0
Sun 25, Aug-21:00 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs Club Sportif Sfaxien

1-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Umraniyespor vs Giresunspor

2-0

4-1
Sun 25, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Bursaspor vs Akhisar Bld.Geng

1-0

2-1
Sun 25, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Adanaspor vs Eskisehirspor

1-1

3-2
Sun 25, Aug-20:15 - Turkey 2 Ligi A
Menemen Belediye Spor vs Hatayspor

0-1

0-4
Sun 25, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Galatasaray vs Konyaspor

0-0

1-1
Sun 25, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Antalyaspor vs Denizlispor

0-1

0-2
Sun 25, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Trabzonspor vs Yeni Malatyaspor

1-0

2-1
Sun 25, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Rizespor vs Sivasspor

0-0

2-1
Sun 25, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Karpaty Lviv vs Zorya

0-0

0-1
Sun 25, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs FC Mariupol

3-0

5-1
Sun 25, Aug-16:00 - Ukraine U21 Liga
Dnipro-1 (U21) vs Lviv(U21)

0-0

0-0
Sun 25, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Club Atletico Cerro vs Centro Atletico Fenix

0-1

0-1
Sun 25, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Rampla Juniors FC vs Liverpool P.

0-2

1-2
Sun 25, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
CA Juventud de Las Piedras vs Nacional Montevideo

0-1

0-2
Sun 25, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division
CS Cerrito vs Central Espanol

1-1

2-2
Sun 25, Aug-03:00 - USA Major League Soccer
New York City Football Club vs New York Red Bulls

1-1

2-1
Sun 25, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Chicago Fire

1-1

2-1
Sun 25, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Toronto FC vs Montreal Impact

0-0

2-1
Sun 25, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs Washington D.C. United

3-0

3-1
Sun 25, Aug-06:00 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs Vancouver Whitecaps FC

2-1

3-1
Sun 25, Aug-06:00 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Colorado Rapids

0-0

2-0
Sun 25, Aug-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
North Carolina Courage Women\'s vs Seattle Reign Women\'s

0-0

1-0
Sun 25, Aug-03:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Washington Spirit Women\'s vs Orlando Pride Women\'s

1-1

2-1
Sun 25, Aug-04:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Houston Dash Women\'s vs Sky Blue FC Women\'s

0-2

1-2
Sun 25, Aug-23:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Portland Thorns FC Women\'s vs Chicago Red Stars Women\'s

2-0

3-0
Sun 25, Aug-04:00 - USA USL League One
Forward Madison vs Richmond Kickers

0-0

1-0
Sun 25, Aug-06:30 - USA USL League One
FC Tucson vs Orlando City B

2-0

3-1
Sun 25, Aug-01:00 - USL Championship
Hartford Athletic vs Atlanta United FC II

1-0

3-2
Sun 25, Aug-03:30 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Memphis 901

2-0

5-0
Sun 25, Aug-04:00 - USL Championship
Nashville SC vs Charleston Battery

0-1

2-1
Sun 25, Aug-04:00 - USL Championship
Swope Park Rangers vs New York Red Bulls B

1-3

1-5
Sun 25, Aug-04:30 - USL Championship
Rio Grande Valley FC Toros vs El Paso Locomotive

0-0

1-0
Sun 25, Aug-04:30 - USL Championship
San Antonio FC vs New Mexico United

2-0

5-0
Sun 25, Aug-05:00 - USL Championship
OKC Energy FC vs Austin Bold

4-0

4-2
Sun 25, Aug-06:00 - USL Championship
Orange County SC vs Real Monarchs SLC

2-0

3-1
Sun 25, Aug-06:30 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Portland Timbers B

1-0

1-0
Sun 25, Aug-06:30 - USL Championship
Fresno FC vs Colorado Springs Switchbacks FC

0-0

2-1
Sun 25, Aug-17:00 - Uzbekistan Division 1
Shortan Guzar vs Iftixor Oltiariq

2-0

6-0
Sun 25, Aug-17:00 - Uzbekistan Division 1
Xorazm Urganch vs Sherdor Samarqand

3-0

5-2
Sun 25, Aug-17:00 - Uzbekistan Division 1
Oktepa vs Mashal Muborak

0-0

0-1
Sun 25, Aug-17:00 - Uzbekistan Division 1
Istiklol Fergana vs Neftchi Fargona

1-0

1-0
Sun 25, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
LALA FC vs Portuguesa FC

0-2

0-2
Sun 25, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Urena SC vs Atletico El Vigia

0-2

3-2
Sun 25, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Chico de Guayana vs Angostura FC

0-1

1-2
Sun 25, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Dinamo Puerto La Cruz vs Fundacion AIFI

2-1

2-1
Sun 25, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Libertador FC vs Atletico Furrial

0-0

2-1
Sun 25, Aug-13:00 - Vietnam First Division
SQC Binh Dinh vs XSKT Can Tho

1-0

3-0
Sun 25, Aug-13:00 - Vietnam First Division
XM Fico Tay Ninh vs Dong Thap

0-0

1-1
Sun 25, Aug-12:30 - Vietnam First Division
TTBD Phu Dong vs Binh Phuoc

0-0

1-0
Sun 25, Aug-14:00 - Vietnam League
Hoang Anh Gia Lai vs Da Nang

0-0

2-1
Sun 25, Aug-14:00 - Vietnam League
Song Lam Nghe An vs TP Ho Chi Minh

1-1

1-2
Sun 25, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Lyn Oslo Women\'s vs Valerenga Women\'s

0-2

1-2
Sun 25, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Arna-Bjornar Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s

1-1

1-3
Sun 25, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs Chicken Inn

1-0

1-1
Sun 25, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Highlanders FC vs Harare City

0-1

0-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.