Football Results for Sat 17, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 17, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 17, Aug-16:30 - AFF U18 Youth Championship
Australia(U18) vs Myanmar(U18)

0-1

2-1
Sat 17, Aug-13:30 - AFF U18 Youth Championship
Indonesia(U18) vs Malaysia(U18)

1-1

3-3
Sat 17, Aug-15:00 - AFF Woman\\\'s Championship
Thailand Women\'s vs Singapore Women\'s

3-0

8-0
Sat 17, Aug-12:00 - AFF Woman\\\'s Championship
Timor Leste Women\'s vs Philippines Women\'s

0-4

0-7
Sat 17, Aug-23:45 - Algeria Division 1
MC Oran vs USM Bel Abbes

1-0

3-1
Sat 17, Aug-00:00 - Algeria Division 1
MC Alger vs AS Ain Mlila

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Amstel Cup Holland
Rohda Raalte vs DUNO

1-1

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - Amstel Cup Holland
RKVV SDO Bussum vs SV ARC

1-0

1-0
Sat 17, Aug-16:00 - Amstel Cup Holland
VV Hoogland vs Jodan Boys Gouda

1-1

1-3
Sat 17, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
HSC\'21 vs SteDoCo

1-3

2-4
Sat 17, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
RKSV Groene Ster vs Winsum

2-0

5-0
Sat 17, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
VV Kloetinge vs FC Lienden

0-0

1-0
Sat 17, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
Mierlo Hout vs Flevo Boys

1-1

2-3
Sat 17, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland
TOP Oss Amateurs vs HSV Hoek

1-1

2-6
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
FC Lisse vs Ajax Amateurs

1-0

1-2
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
Ter Leede vs Fortuna Wormerveer

1-2

1-4
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
VVOG vs RKSV Minor

1-0

3-0
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
BVV Barendrecht vs RKSV Wittenhorst

2-0

6-0
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
VV DOVO vs OFC Oostzaan

1-3

2-4
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
VV Sint Bavo(VVSB) vs Harkemase Boys

1-1

2-4
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
ODIN 59 vs VV Gemert

2-1

3-1
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
SV Huizen vs VV GOES

0-3

2-3
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
DVS\'33 Ermelo vs HV&CV Quick


1-1
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
Achilles Veen vs USV Hercules

4-0

6-0
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
FC Rijnvogels vs Oefening Staalt Spieren \'20

0-1

0-4
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
FC \'s-Gravenzande vs Heeze

1-0

2-0
Sat 17, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland
Vroomshoopse Boys vs EVV Echt

0-1

0-4
Sat 17, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland
Excelsior 31 vs DEM

1-0

2-1
Sat 17, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland
Sparta Nijkerk vs Uitspanning Na

0-1

3-2
Sat 17, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland
VEV \'67 vs Silvolde

0-0

0-3
Sat 17, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
RKVV Westlandia vs Zuidvogels

0-0

2-0
Sat 17, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland
Drachtster Boys vs VV Dongen

0-0

0-0
Sat 17, Aug-21:00 - Amstel Cup Holland
Blauw Geel vs Sliedrecht

0-1

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - Angola Girabola League
Sagrada Esperanca vs Interclube Luanda

2-1

4-1
Sat 17, Aug-18:00 - Angola Girabola League
Benfica Lubango vs Petro Atletico de Luanda

1-1

2-2
Sat 17, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Almirante Brown vs Club Atletico Colegiales

0-0

0-0
Sat 17, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Comunicaciones(AR) vs CA San Miguel

0-0

2-0
Sat 17, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
UAI Urquiza vs Tristan Suarez

1-1

2-2
Sat 17, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Sarmiento vs Santa Marina Tandil

0-0

0-0
Sat 17, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Villa Dalmine vs Instituto Cordoba

1-0

2-0
Sat 17, Aug-04:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Estudiantes Rio Cuarto vs Temperley

2-0

3-0
Sat 17, Aug-05:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Mitre vs Estudiantes de Caseros

0-0

0-1
Sat 17, Aug-20:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Atletico Atlanta vs Independiente Rivadavia

3-1

4-1
Sat 17, Aug-19:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Atletico Rafaela

0-1

1-1
Sat 17, Aug-22:30 - Argentinian Primera Super League
Newells Old Boys vs Union Santa Fe

0-0

2-0
Sat 17, Aug-02:00 - Argentinian Primera Super League
Argentinos Juniors vs CA Banfield

2-1

3-2
Sat 17, Aug-04:10 - Argentinian Primera Super League
Talleres Cordoba vs CA Central Cordoba SDE

1-0

1-1
Sat 17, Aug-19:15 - Armenia Division 2
Urartu B vs FK Dilijan


7-0
Sat 17, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Shirak B vs Ani Yerevan

0-0

0-0
Sat 17, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Pyunik B vs West Armenia

2-2

2-5
Sat 17, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Ararat Yerevan II vs FK Van

0-2

0-6
Sat 17, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Lokomotiv Yerevan vs Torpedo Yerevan

2-0

4-1
Sat 17, Aug-17:15 - Armenia Premier League
Alashkert vs Urartu

1-1

2-1
Sat 17, Aug-19:00 - Armenia Premier League
Gandzasar Kapan vs Lori Vanadzor

0-1

1-1
Sat 17, Aug-11:15 - Australia Brisbane Capital League 1
Ipswich City vs Mount Gravatt


2-0
Sat 17, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
North Star vs New Farm United


2-1
Sat 17, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Pine Hills vs St George Willawong FC

0-0

0-1
Sat 17, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Annerley FC vs Western Spirit

2-2

2-4
Sat 17, Aug-12:20 - Australia Brisbane Capital League 1
Virginia United vs Moggill FC

1-0

3-0
Sat 17, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
The Gap BPL vs Taringa Rovers

0-1

0-5
Sat 17, Aug-11:30 - Australia Brisbane Premier League
Grange Thistle SC vs Bayside United FC

1-1

2-3
Sat 17, Aug-13:00 - Australia Brisbane Premier League
North Pine vs Albany Creek

0-5

0-9
Sat 17, Aug-13:00 - Australia Brisbane Premier League
Toowong vs University of Queensland

2-1

4-2
Sat 17, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Weston vs Monaro Panthers

1-1

1-3
Sat 17, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Riverina Rhinos vs Tuggeranong United

0-1

1-2
Sat 17, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Weston Workers Bears FC

1-0

4-1
Sat 17, Aug-11:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Jets FC Youth vs Broadmeadow Magic

0-3

0-5
Sat 17, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Edgeworth Eagles FC(U20) vs Weston Workers Bears(U20)


0-1
Sat 17, Aug-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Marconi Stallions

0-0

0-0
Sat 17, Aug-13:00 - Australia New South Wales Premier League
A.P.I.A. Leichhardt Tigers vs Blacktown City

0-0

0-0
Sat 17, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Bankstown Berries vs Bonnyrigg White Eagles

2-1

5-3
Sat 17, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Spirit FC vs Mounties Wanderers

2-0

2-1
Sat 17, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs Hills Brumbies

0-0

3-2
Sat 17, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
St George City vs Macarthur Rams

1-0

1-0
Sat 17, Aug-10:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast United vs Sunshine Coast FC

0-0

1-0
Sat 17, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Queensland Lions FC vs SWQ Thunder

3-0

5-1
Sat 17, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Strikers vs Brisbane Olympic United FC

2-0

4-1
Sat 17, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Moreton Bay United vs Redlands United FC

2-1

2-1
Sat 17, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane City SC vs Magpies Crusaders

1-1

1-1
Sat 17, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Western Pride vs Eastern Suburbs Brisbane

1-1

3-2
Sat 17, Aug-08:30 - Australia Queensland State League U20
Gold Coast United(U20) vs Sunshine Coast FC(U20)

1-1

1-1
Sat 17, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U20
Moreton Bay United(U20) vs Redlands United FC(U20)

2-0

2-1
Sat 17, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Sunshine Coast Wanderers FC vs Ipswich Knights FC

1-0

2-1
Sat 17, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Devonport City Striker vs Riverside Olympic

2-1

4-2
Sat 17, Aug-10:15 - Australia Tasmania Premier League
Glenorchy Knights vs Launceston City

2-0

3-0
Sat 17, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland Zebras vs FC Bulleen Lions

0-0

1-0
Sat 17, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Springvale White Eagles vs Brunswick City

1-1

1-4
Sat 17, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
North Geelong Warriors vs Box Hill United SC

0-0

1-0
Sat 17, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Whittlesea Ranges FC vs Melbourne City Youth

0-1

2-3
Sat 17, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Murray United FC vs Werribee City FC

1-0

1-2
Sat 17, Aug-09:15 - Australia Victorian Division 1
Northcote City vs Melbourne Victory FC Am

1-0

1-0
Sat 17, Aug-10:00 - Australia Victorian Division 1
Ballarat Red Devils vs Langwarrin

1-0

1-1
Sat 17, Aug-10:00 - Australia Victorian Division 1
Manningham United Blues vs Moreland City

0-1

0-1
Sat 17, Aug-11:30 - Australia Victorian Division 1
Geelong Sc vs Goulburn Valley Suns

0-0

1-0
Sat 17, Aug-08:45 - Australia Victorian Premier League
Avondale FC vs Heidelberg United

1-2

2-3
Sat 17, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Green Gully Cavaliers vs Dandenong Thunder

2-1

6-2
Sat 17, Aug-12:00 - Australia Victorian Premier League
Port Melbourne Sharks vs Bentleigh Greens

1-0

1-1
Sat 17, Aug-10:00 - Australia Victorian Premier League U20
Port Melbourne Sharks SC U20 vs Bentleigh Greens(U20)

0-0

1-2
Sat 17, Aug-06:15 - Australia Victorian Premier League U20
Avondale FC(U20) vs Heidelberg United U20

0-0

1-1
Sat 17, Aug-07:00 - Australia Victorian Premier League U20
Green Gully Cavaliers U20 vs Dandenong Thunder U20

1-1

1-2
Sat 17, Aug-09:15 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Bayside United Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

2-0

3-1
Sat 17, Aug-09:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
South Melbourne Women\'s vs Box Hill Women\'s


1-3
Sat 17, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs WSG Wattens

0-1

1-1
Sat 17, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
St.Polten vs Red Bull Salzburg

0-2

0-6
Sat 17, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs Mattersburg

2-0

5-0
Sat 17, Aug-17:00 - Austrian Frauen Bundesliga
SKV Altenmarkt Women\'s vs FSK St Polten Spratzern Women\'s

0-2

0-6
Sat 17, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga East
SC Wiener Neustadt vs Stripfing

1-0

1-1
Sat 17, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East
SV Leobendorf vs Wiener Viktoria

2-1

3-1
Sat 17, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SC Kalsdorf vs FC Wels

1-0

2-0
Sat 17, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
USV St. Anna vs SC Gleisdorf

2-0

2-0
Sat 17, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
SV Seekirchen vs FC Pinzgau Saalfelden

0-0

0-2
Sat 17, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
TSV St. Johann vs Bischofshofen

1-0

3-1
Sat 17, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
SV Austria Salzburg vs SV Wals-Grunau

0-1

2-3
Sat 17, Aug-18:30 - Austrian Regionalliga West
Kitzbuhel vs SC Imst

0-1

4-1
Sat 17, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
USK Anif vs Kuchl

2-2

2-2
Sat 17, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
VfB Hohenems vs FC Wolfurt

0-1

2-2
Sat 17, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
Rheindorf Altach B vs SC Rothis

1-1

5-1
Sat 17, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
Dornbirner SV vs Langenegg

0-0

1-0
Sat 17, Aug-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Slonim vs Khimik Svetlogorsk

2-1

2-1
Sat 17, Aug-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs FK Lida

1-1

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs FK Ruh Brest

2-1

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Granit Mikashevichi vs Lokomotiv Gomel

1-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Krumkachy Minsk

1-1

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs Smolevichi

0-2

0-5
Sat 17, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Sputnik vs Smorgon FC

0-1

3-5
Sat 17, Aug-19:45 - Belarus Premier League
FC Minsk vs FC Torpedo Zhodino

0-0

2-0
Sat 17, Aug-17:45 - Belarus Premier League
Slavia Mozyr vs Dnepr Mogilev

1-0

1-0
Sat 17, Aug-17:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Nadezhda SDJushor 7 Mogilev Women\'s vs Neman Grodno Women\'s


0-4
Sat 17, Aug-22:00 - Belgian Cup
Torhout vs Royal Stade Brainois


2-1
Sat 17, Aug-21:00 - Belgian Cup
Dessel Sport vs RWD Molenbeek

0-2

2-2
Sat 17, Aug-21:00 - Belgian Cup
FCV Dender EH vs RFC Seraing

1-2

1-3
Sat 17, Aug-21:00 - Belgian Cup
La Louviere Centre vs KFC De Kempen

3-1

7-2
Sat 17, Aug-21:00 - Belgian Cup
Royal Knokke vs Bilzerse Waltwilder

3-0

5-0
Sat 17, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
KV Mechelen vs Cercle Brugge

0-1

3-1
Sat 17, Aug-19:59 - Belgian Jupiler League
Kortrijk vs Anderlecht

0-1

4-2
Sat 17, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League
Red Star Waasland-Beveren vs Genk

0-1

0-4
Sat 17, Aug-22:30 - Belgium - 2e Klasse
Westerlo vs Roeselare

4-1

4-1
Sat 17, Aug-19:00 - Belgium - 2e Klasse
Lommel SK vs Excelsior Virton

0-1

0-3
Sat 17, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Always Ready vs Destroyers

1-0

6-0
Sat 17, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Velez Mostar vs NK Siroki Brijeg

1-0

1-0
Sat 17, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Zvijezda 09 vs NK Celik

1-0

2-2
Sat 17, Aug-22:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs Sloboda Tuzla

2-1

2-2
Sat 17, Aug-22:30 - Bosnia Premijer Liga
Borac Banja Luka vs Mladost Doboj Kakanj

0-0

0-0
Sat 17, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Internacional (RS) Women\'s vs CR Flamengo (RJ) Women\'s

1-0

1-1
Sat 17, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Sport Club Recife (PE) vs Botafogo SP

1-0

3-0
Sat 17, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Criciuma SC

1-1

1-1
Sat 17, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Guarani Futebol Clube vs Vila Nova (GO)

0-1

0-2
Sat 17, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
Sao Bento vs Parana

0-1

2-1
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Maua SP(U23) vs Flamengo SP U23


0-1
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Itapirense SP U23 vs Rio Branco (SP)(U23)


0-1
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Catanduva SP(U23) vs Marilia SP(U23)


1-0
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Friburguense (RJ) vs Nova Cidade RJ

3-0

5-0
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Duque de Caxias vs America-RJ

1-0

1-0
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Bonsucesso vs Artsul RJ

0-2

1-2
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Barra Da Tijuca RJ vs Goncalense/RJ

2-1

2-1
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Itaborai RJ vs Angra Dos Reis RJ

0-0

2-0
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Serra Macaense RJ vs Olaria RJ

1-0

2-1
Sat 17, Aug-22:25 - Brazil Carioca 2
Tigres Brasil vs Sampaio Correa (RJ)

0-1

0-3
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Nacional SP vs Corinthians Paulista (SP) B

0-0

0-0
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Atibaia vs Inter de Limeira

1-1

1-1
Sat 17, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
EC Sao Bernardo vs Ponte Preta B

2-0

3-0
Sat 17, Aug-23:00 - Brazil Copa Paulista
Comercial SP vs Ferroviaria SP

1-0

1-0
Sat 17, Aug-02:00 - Brazil Copa Paulista
Gremio Osasco vs Agua Santa

0-2

0-2
Sat 17, Aug-03:00 - Brazil Copa Paulista
Velo Clube SP vs XV de Piracicaba

1-0

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
Chernomorets Balchik vs Septemvri Sofia

0-0

0-1
Sat 17, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Sofia vs Spartak Pleven

1-0

1-0
Sat 17, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Hebar Pazardzhik vs Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

0-0

0-0
Sat 17, Aug-21:30 - Bulgaria Premier
Vitosha Bistritsa vs Levski Sofia

0-1

0-4
Sat 17, Aug-19:00 - Bulgaria Premier
Beroe vs Botev Plovdiv

0-0

2-0
Sat 17, Aug-23:30 - Canadian Premier League
York 9 vs Pacific FC

0-1

0-2
Sat 17, Aug-05:00 - Canadian Premier League
Cavalry vs FC Edmonton

0-0

0-0
Sat 17, Aug-03:00 - Canadian Soccer League
Serbian White Eagles vs FC Vorkuta


2-2
Sat 17, Aug-21:30 - Catalunya Cup
UE Vilassar de Mar vs UE Llagostera

0-1

1-2
Sat 17, Aug-22:00 - Catalunya Cup
Santfeliuenc FC vs L\'Hospitalet

0-1

0-1
Sat 17, Aug-19:59 - Chile Primera B
Magallanes vs Union San Felipe

0-0

0-1
Sat 17, Aug-23:00 - Chile Primera B
Santiago Wanderers vs Puerto Montt

1-0

1-1
Sat 17, Aug-04:00 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs CD Copiapo S.A.

1-0

2-0
Sat 17, Aug-23:00 - Chile Primera Division
Coquimbo Unido vs Curico Unido

2-1

2-1
Sat 17, Aug-03:30 - Chile Primera Division
Colo Colo vs Union Espanola

1-0

1-0
Sat 17, Aug-20:30 - Chile Primera Division
O Higgins vs Deportes Iquique

4-0

4-1
Sat 17, Aug-23:00 - Chile Tercera Division
Deportes Recoleta vs San Antonio Unido

0-1

0-1
Sat 17, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Lautaro de Buin vs Fernandez Vial

0-3

0-4
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shanghai Shenxin vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC

0-2

2-3
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Guizhou Hengfeng F.C. vs Heilongjiang Lava Spring

1-0

2-0
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Beijing BSU vs Changchun YaTai

0-1

0-1
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shijiazhuang Ever Bright FC vs Qingdao Huanghai F.C.

0-0

1-0
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Guangdong Southern Tigers vs Nantong Zhiyun

2-1

3-2
Sat 17, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng FC vs Yunnan Kunglu FC

3-1

4-1
Sat 17, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenyang Urban vs Jiangsu Yancheng

2-0

3-1
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Zhejiang Yiteng FC vs Nanjing Shaye FC

0-0

0-1
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Hunan Billows vs Hubei Chufeng Heli F.C.

2-1

2-1
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Kun Shan FC vs Lhasa Urban Construction Investment F.C.

2-0

3-1
Sat 17, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Fujian Tianxin vs Wuhan Three Towns FC


0-2
Sat 17, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Jonoon vs Qingdao Red Lions

0-0

2-0
Sat 17, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Ningxia Fiery Phoenix FC vs Jilin Baijia FC

2-0

3-0
Sat 17, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Chanjoy vs Yanbian Beiguo

0-1

2-1
Sat 17, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Inner Mongolia Caoshangfei F.C. vs BeiJing Tech

1-1

5-2
Sat 17, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Hebei Elite F.C. vs Xi\'an Daxing Chongde

2-0

6-0
Sat 17, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Jiuniu vs Chengdu Better City FC

0-1

1-1
Sat 17, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenzhen Pengcheng vs Suzhou Dongwu

0-1

1-1
Sat 17, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Guangxi Baoyun FC vs Zhejiang Yiwu

0-0

0-1
Sat 17, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Taizhou Yuanda FC vs Zibo Cuju F.C.

0-1

2-2
Sat 17, Aug-21:00 - Club Friendly
Murcia vs Villarreal B

0-0

0-0
Sat 17, Aug-21:00 - Club Friendly
Barakaldo CF vs Athletic Bilbao B

0-0

2-0
Sat 17, Aug-21:00 - Club Friendly
UD Logrones vs SD Ejea

1-0

4-0
Sat 17, Aug-21:00 - Club Friendly
Valladolid B vs Real Sociedad B

2-0

3-1
Sat 17, Aug-21:00 - Club Friendly
CF Rayo Majadahonda vs San Sebastian Reyes

0-0

2-1
Sat 17, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Oviedo B vs Racing de Ferrol

2-1

2-1
Sat 17, Aug-19:00 - Club Friendly
Rende Calcio 1968 vs Cosenza Calcio 1914

0-1

2-2
Sat 17, Aug-19:00 - Club Friendly
Excelsior Barendrecht Women\'s vs Oud Heverlee Leuven Women\'s

2-0

4-1
Sat 17, Aug-21:30 - Club Friendly
Panathinaikos vs Xanthi

2-0

3-0
Sat 17, Aug-21:30 - Club Friendly
Arezzo vs AS Roma

0-0

1-3
Sat 17, Aug-21:30 - Club Friendly
CDEF Logrono Women\'s vs Real Sociedad Women\'s

0-3

0-4
Sat 17, Aug-21:45 - Club Friendly
Recreativo Huelva vs Real Betis B

0-2

3-3
Sat 17, Aug-19:30 - Club Friendly
Virtus Entella vs Gozzano

1-0

3-2
Sat 17, Aug-19:30 - Club Friendly
Fleury 91 Women\'s vs Standard Liege Women\'s


2-0
Sat 17, Aug-19:30 - Club Friendly
Volos NFC vs Apollon Smirnis

0-2

0-3
Sat 17, Aug-22:00 - Club Friendly
Hercules CF vs UCAM Murcia

0-0

0-0
Sat 17, Aug-16:00 - Club Friendly
Ajax Amsterdam Women\'s vs Everton FC Women\'s

1-0

1-2
Sat 17, Aug-22:15 - Club Friendly
Mamelodi Sundowns vs Bloemfontein Celtic

0-0

3-1
Sat 17, Aug-22:30 - Club Friendly
Triestina vs Juventus

0-1

0-1
Sat 17, Aug-22:30 - Club Friendly
Cesena vs AC Milan

0-0

0-0
Sat 17, Aug-19:59 - Club Friendly
Ergotelis vs OFI Crete

0-2

2-2
Sat 17, Aug-19:59 - Club Friendly
Pafos FC vs Anorthosis Famagusta FC

1-0

2-1
Sat 17, Aug-22:30 - Club Friendly
Atletico Sanluqueno vs Xerez Deportivo

1-0

1-0
Sat 17, Aug-19:59 - Club Friendly
E.N.Paralimni vs Olympiakos Nicosia FC

0-0

0-3
Sat 17, Aug-19:59 - Club Friendly
Asteras Tripolis vs Panaitolikos Agrinio

0-0

0-2
Sat 17, Aug-19:59 - Club Friendly
Orlando Pirates vs Highlands Park

0-0

0-1
Sat 17, Aug-19:59 - Club Friendly
Sporting de Gijon B vs Osasuna B

0-0

1-0
Sat 17, Aug-16:30 - Club Friendly
PSV Eindhoven U19 vs Barcelona U19

0-0

1-0
Sat 17, Aug-16:30 - Club Friendly
SDC Putten vs SV De Treffers

0-1

0-3
Sat 17, Aug-16:30 - Club Friendly
Koninklijke HFC vs Rijnsburgse Boys

0-2

2-2
Sat 17, Aug-16:40 - Club Friendly
Chivas Guadalajara U19 vs FC Kobenhavn(U19)

1-1

1-4
Sat 17, Aug-13:00 - Club Friendly
SD Amorebieta vs Real Union de Irun

2-1

3-2
Sat 17, Aug-13:00 - Club Friendly
CD Ebro vs CD Tudelano

0-0

1-0
Sat 17, Aug-13:30 - Club Friendly
Haro Deportivo vs SD Gernika

0-0

0-1
Sat 17, Aug-17:00 - Club Friendly
Cape Town City vs Polokwane City FC

0-1

0-2
Sat 17, Aug-20:30 - Club Friendly
Nea Salamis vs AC Omonia Nicosia

0-1

1-1
Sat 17, Aug-04:30 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Envigado

0-0

3-0
Sat 17, Aug-23:00 - Colombia Copa Premier
Tigres FC vs Real Santander

1-0

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - Coppa Italia
Parma Calcio 1913 vs Venezia F.C.

2-1

3-1
Sat 17, Aug-19:30 - Coppa Italia Lega PRO
US Pianese vs Pistoiese

0-0

0-2
Sat 17, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division
Istra 1961 vs Slaven Belupo Koprivnica

2-2

2-3
Sat 17, Aug-21:00 - Croatia - 1. Division
NK Varteks Varazdin vs NK Lokomotiva Zagreb

1-0

1-1
Sat 17, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs NK Dugopolje

1-2

2-3
Sat 17, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Solin vs Hrvatski Dragovoljac

1-0

2-1
Sat 17, Aug-21:00 - Croatia - 2. Division
HNK Sibenik vs Hajduk Split B

3-1

3-2
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs Hradec Kralove

0-0

1-1
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
FK Banik Sokolov vs FC Sellier & Bellot Vlasim

1-0

2-1
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Dukla Praha vs Brno

0-0

2-1
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Chrudim vs Viktoria Zizkov

0-2

0-3
Sat 17, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Vitkovice vs Prostejov

0-1

2-2
Sat 17, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Lisen vs FK Slavoj Vysehrad

0-0

0-0
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FC Pisek vs Jiskra Domazlice

0-1

0-1
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
SK Motorlet Praha vs Karlovy Vary Dvory

1-0

2-0
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Jablonec B vs Jiskra Usti nad Orlici

1-0

4-1
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Zbuzany vs Slovan Liberec II

1-0

3-0
Sat 17, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Prepere vs Sokol Brozany

0-0

2-0
Sat 17, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Zivanice vs SK Sokol Zapy

0-1

1-1
Sat 17, Aug-21:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Bohemians 1905 vs SK Sigma Olomouc

0-1

3-2
Sat 17, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Synot Slovacko vs FK Pribram

0-0

2-0
Sat 17, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Opava vs FC Fastav Zlin

0-1

0-3
Sat 17, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slavia Praha Women\'s vs FC Viktoria Plzen Women\'s

5-0

8-0
Sat 17, Aug-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slovan Liberec Women\'s vs Dukla Praha Women\'s


1-1
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Viktoria Otrokovice

1-0

1-1
Sat 17, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vyskov vs Banik Ostrava B

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Frydek-Mistek vs Hlucin

1-0

2-0
Sat 17, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
1. SC Znojmo vs Sigma Olomouc B

0-1

0-2
Sat 17, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Hanacka Slavia Kromeriz

0-0

1-0
Sat 17, Aug-12:15 - Czech Republic U19 League
Pardubice(U19) vs Meteor Praha(U19)

2-0

5-0
Sat 17, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
SK Sigma Olomouc(U19) vs MFK Karvina(U19)

2-0

5-0
Sat 17, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Viktoria Plzen U19 vs Hradec Kralove(U19)

1-0

2-2
Sat 17, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Synot Slovacko(U19) vs Opava (U19)

1-1

1-1
Sat 17, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Sparta Praha(U19) vs Ceske Budejovice(U19)

5-0

8-0
Sat 17, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Slavia Praha(U19) vs Pribram U19

1-0

4-0
Sat 17, Aug-14:00 - Czech Republic U19 League
Brno(U19) vs Zlin(U19)

0-3

1-3
Sat 17, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
BK Frem vs Slagelse B&I

0-1

1-2
Sat 17, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Skovshoved vs Hillerod Fodbold

0-1

0-1
Sat 17, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FA 2000 vs Vanlose IF

0-1

1-3
Sat 17, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Dalum vs FC Sydvest

2-1

5-1
Sat 17, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Naesby BK vs Vejgaard BK

1-1

3-3
Sat 17, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Brabrand IF vs FC Aarhus Fremad

0-0

1-0
Sat 17, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Middelfart vs VSK Aarhus

2-1

2-1
Sat 17, Aug-17:10 - Denmark - 2. Division Groupe B
Jammerbugt vs AB Gladsaxe

1-1

1-1
Sat 17, Aug-17:00 - Denmark Woman\\\'s League
Thisted FC Women\'s vs Odense Women\'s

2-0

5-0
Sat 17, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Ballerup Skovlunde Women\'s vs Kolding BK Women\'s

1-1

1-1
Sat 17, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Nordsjaelland Women\'s vs VSK Aarhus Women\'s

1-1

1-2
Sat 17, Aug-15:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Sundby BK Women\'s vs Herlufsholm GF Women\'s

2-2

2-3
Sat 17, Aug-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aalborg BK Women\'s vs IF Lyseng Women\'s

1-0

2-1
Sat 17, Aug-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
ASA Aarhus Women\'s vs Vildbjerg SF Women\'s

3-1

3-2
Sat 17, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
FC Damso Women\'s vs Osterbro IF Woman\'s

1-4

3-6
Sat 17, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Naesby BK Woman\'s vs HB Koge Woman\'s

0-0

1-2
Sat 17, Aug-17:30 - Denmark Youth U17
Brondby(U17) vs Lyngby(U17)

0-3

1-4
Sat 17, Aug-14:30 - Denmark Youth U17
Aarhus AGF(U17) vs Sonderjyske(U17)

1-1

3-2
Sat 17, Aug-15:00 - Denmark Youth U17
Esbjerg FB(U17) vs Randers FC(U17)

2-1

4-2
Sat 17, Aug-14:30 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Sonderjyske(U19)

0-0

0-0
Sat 17, Aug-14:30 - Denmark Youth U19
Vejle(U19) vs Odense BK U19

0-1

2-3
Sat 17, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Brondby(U19) vs Lyngby(U19)

1-0

2-1
Sat 17, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Aalborg BK(U19) vs Randers FC(U19)

2-1

4-1
Sat 17, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs Midtjylland(U19)

0-1

2-2
Sat 17, Aug-19:59 - Ecuador Campeonato Serie B
Manta FC vs Liga de Loja

1-1

4-1
Sat 17, Aug-04:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Liga Deportiva Universitaria vs Barcelona SC(ECU)

0-0

2-0
Sat 17, Aug-22:00 - Egypt Cup
Al Ahly SC vs Pyramids FC

0-0

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Bath City vs Tonbridge Angels

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Havant & Waterlooville FC vs Chelmsford City

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Welling United vs Oxford City

0-0

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Braintree Town vs Eastbourne Borough

2-0

5-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Weymouth vs Dartford

1-0

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
St Albans City vs Dorking Wanderers

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Wealdstone FC

0-2

0-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dulwich Hamlet vs Concord Rangers

1-2

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hampton & Richmond vs Billericay Town

1-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Maidstone United vs Slough Town

1-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hungerford Town vs Chippenham Town

1-0

1-1
Sat 17, Aug-15:30 - England League One
Sunderland vs Portsmouth

2-1

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Rochdale

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Blackpool vs Oxford United

2-1

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Coventry vs Bristol Rovers

1-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Milton Keynes Dons

2-1

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Tranmere Rovers vs Bolton Wanderers

2-0

5-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Doncaster Rovers vs Fleetwood Town

2-1

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Peterborough United vs Ipswich

1-1

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Lincoln City vs Southend United

2-0

4-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Rotherham United

0-1

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Accrington Stanley

1-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Scunthorpe United vs Crawley Town

1-1

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Walsall

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Bradford City AFC vs Oldham Athletic AFC

2-0

3-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Leyton Orient vs Stevenage FC

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Northampton Town vs Macclesfield Town

0-1

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Colchester United vs Cambridge United

1-0

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Exeter City vs Swindon

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Carlisle vs Mansfield Town

0-2

0-2
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Morecambe vs Cheltenham Town

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Grimsby Town

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Newport County vs Plymouth Argyle

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England League Two
Salford City F.C. vs Port Vale

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Buxton FC

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Stafford Rangers

2-0

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Whitby Town vs Witton Albion

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Hyde United vs Basford United F.C.

1-1

2-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Warrington Town FC vs Morpeth Town

0-1

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Grantham Town vs FC United of Manchester

1-2

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Ashton United vs Atherton Collieries

0-0

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Radcliffe Borough vs South Shields

0-0

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Matlock Town vs Bamber Bridge

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Nantwich Town vs Gainsborough Trinity

0-0

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Mickleover Sports vs Stalybridge Celtic

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Cheshunt vs Haringey Borough

0-0

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Folkestone Invicta vs Leatherhead

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Lewes vs Bowers & Pitsea

0-1

0-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Cray Wanderers vs Corinthian Casuals

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Carshalton Athletic FC vs Bishop\'s Stortford

2-1

4-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
East Thurrock United vs Potters Bar Town

0-2

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Kingstonian vs Margate

2-2

3-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Enfield Town vs Horsham

0-1

1-4
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Bognor Regis Town

0-0

0-5
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Worthing vs AFC Hornchurch

0-0

0-6
Sat 17, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Brightlingsea Regent vs Merstham

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Rushden&Diamonds vs Nuneaton Town

0-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Tamworth vs Peterborough Sports

3-0

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Bromsgrove Sporting

1-0

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Banbury United vs Royston Town

1-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Rushall Olympic vs Leiston FC

2-0

6-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stourbridge vs Hednesford Town

0-3

0-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stratford Town vs Kings Langley

2-2

3-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Lowestoft Town vs Barwell

2-0

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Redditch United

2-1

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Biggleswade Town vs St Ives Town

0-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Alvechurch vs Hitchin Town

2-0

5-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hayes&Yeading vs Weston Super Mare

0-1

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Salisbury City vs Dorchester Town

2-0

4-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Beaconsfield Town F.C. vs Farnborough Town

0-2

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Taunton Town vs Chesham United

2-1

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Walton Casuals vs Tiverton Town

1-0

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hendon vs Wimborne Town

1-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Truro City vs Swindon Supermarine

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Poole Town vs Yate Town

2-0

3-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Gosport Borough

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Blackfield & Langley vs Metropolitan Police

2-1

3-4
Sat 17, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hartley Wintney vs Harrow Borough

1-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Wigan Athletic vs Leeds United

0-1

0-2
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Stoke City vs Derby County

1-1

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Nottingham Forest vs Birmingham

2-0

3-0
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Millwall vs Sheffield Wed

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs Middlesbrough

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Brentford vs Hull City

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Barnsley vs Charlton Athletic

1-1

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Luton Town vs West Bromwich(WBA)

1-0

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Bristol City vs Queens Park Rangers

1-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - England The Championship
Swansea City vs Preston North End

1-1

3-2
Sat 17, Aug-15:00 - England U23 Premier League
Newcastle U23 vs West Ham United U23

1-2

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - English Premier League
Southampton vs Liverpool

0-1

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - English Premier League
Norwich City vs Newcastle

1-0

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - English Premier League
Brighton & Hove Albion vs West Ham United

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - English Premier League
Everton vs Watford

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - English Premier League
Aston Villa vs AFC Bournemouth

0-2

1-2
Sat 17, Aug-20:30 - English Premier League
Manchester City vs Tottenham Hotspur

2-1

2-2
Sat 17, Aug-15:30 - English Premier League
Arsenal vs Burnley

1-1

2-1
Sat 17, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Vaprus Parnu vs JK Tallinna Kalev II

1-0

1-0
Sat 17, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs Voru JK

2-0

6-1
Sat 17, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Levadia Tallinn vs Paide Linnameeskond

1-0

3-2
Sat 17, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Maardu FC Starbunker vs FC Kuressaare

1-0

2-1
Sat 17, Aug-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs FC Flora Tallinn Women\'s

0-3

0-3
Sat 17, Aug-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Saku Sporting Women\'s vs Suure Jaani United Women\'s

2-1

5-2
Sat 17, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Lootos Polva Women\'s vs Tammeka Tartu Women\'s

0-0

1-0
Sat 17, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Tartu SK 10 Premium Women\'s vs Parnu JK Women\'s

0-2

0-5
Sat 17, Aug-11:00 - Euro Beach Soccer League
Moldova Beach Soccer vs Lithuania Beach Soccer


0-6
Sat 17, Aug-19:59 - Euro Beach Soccer League
Italy Beach Soccer vs France Beach Soccer


6-3
Sat 17, Aug-16:15 - Euro Beach Soccer League
Kazakhstan Beach Soccer vs Czech Republic Beach Soccer


3-3
Sat 17, Aug-12:15 - Euro Beach Soccer League
England Beach Soccer vs Netherlands Beach Soccer


5-4
Sat 17, Aug-13:30 - Euro Beach Soccer League
Serbia Beach Soccer vs Finland Beach Soccer


0-3
Sat 17, Aug-18:45 - Euro Beach Soccer League
Belarus Beach Soccer vs Germany Beach Soccer


3-2
Sat 17, Aug-17:30 - Euro Beach Soccer League
Romania Beach Soccer vs Greece Beach Soccer


2-3
Sat 17, Aug-14:45 - Euro Beach Soccer League
Hungary Beach Soccer vs Estonia Beach Soccer


3-3
Sat 17, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs TB/FCS/Royn

2-1

3-1
Sat 17, Aug-22:45 - Faroe Islands Formuladeildin
KI Klaksvik vs Skala IF

2-2

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Aland Women\'s vs Idrottsklubben Myran Women\'s

0-0

1-0
Sat 17, Aug-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League
ONS Women\'s vs KuPS Women\'s

2-2

4-3
Sat 17, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Honka Women\'s vs TPS Turku Women\'s

1-0

1-0
Sat 17, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
HJK Helsinki Women\'s vs Ilves Tampere Women\'s

3-0

5-1
Sat 17, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
TiPS Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

1-2

4-4
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JaPS vs FC Kiffen

1-1

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
NJS Nurmijarvi vs MiPK Mikkeli

2-0

6-2
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Sudet vs MP Mikkeli

0-1

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahden Reipas vs JIPPO

0-1

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Vantaan Jalkapalloseura vs Klubi 04

1-0

2-2
Sat 17, Aug-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
KaaPo Kaarina vs FC Jazz Pori

5-0

6-0
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Tampere United vs Salon Palloilijat(SalPa)

0-0

0-2
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
P-Iirot vs FC Espoo

0-1

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
EPS Espoo vs Kapylan Pallo

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
FC Vaajakoski vs Oulun LS

3-3

5-3
Sat 17, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
GBK Kokkola vs SC KuFu-98

0-0

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs KajHa Kajaani

0-0

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
Jaro vs Ekenas IF Fotboll

2-1

4-1
Sat 17, Aug-17:00 - France Ligue 2
Lens vs Le Havre

0-0

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - French Championnat Amateur Group A
Lille B vs Belfort ASM FC

2-0

2-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Mulhouse vs Bastia

1-1

1-2
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Haguenau vs CS Sedan Ardennes

0-1

0-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Lens B vs Bobigny A.C.

0-1

0-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Saint Quentin vs Epinal

0-0

0-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Iris Club de Croix vs ST Maur Lusitanos

0-0

2-1
Sat 17, Aug-17:00 - French Championnat Amateur Group A
JA Drancy vs SC Schiltigheim

0-0

0-1
Sat 17, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group A
Stade Reims II vs Sainte Genevieve Sports

1-1

2-3
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
FC Rouen vs Gobelins

1-1

3-2
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Saint Malo vs Vannes OC

0-0

0-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Vitre vs Granville

1-1

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Guingamp B vs Oissel

1-0

3-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Poissy AS vs Stade Briochin

0-0

0-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
FC Chartres vs L\'Entente SSG

2-0

3-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Fleury Merogis U.S. vs Lorient B

0-0

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Angers II vs Mantois

2-0

2-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Sete FC vs Colomiers

1-0

2-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Andrezieux vs Romorantin

0-0

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Blois F.41 vs FC Nantes B

0-2

1-4
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Angouleme CFC vs Saint-Etienne B

2-0

4-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Trelissac vs Bourges Foot

0-0

1-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Les Herbiers vs FC Bergerac

1-1

1-2
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Montpellier B vs St Pryve St Hilaire

1-0

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Stade Bordelais vs Chamalieres FC

0-1

0-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Louhans-Cuiseaux vs Marseille Endoume

0-0

0-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Saint-Priest vs Jura Sud Foot

2-1

3-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Hyeres vs Annecy

0-1

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Martigues vs Monts d\'Or Azergues

0-0

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Lyonnais B vs Monaco B

0-0

2-0
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Olymplque de Marseille B vs Nimes B

1-0

2-1
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Marignane Gignac vs Frejus Saint-Raphael

0-1

1-2
Sat 17, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Grasse vs Yzeure AS

1-0

2-0
Sat 17, Aug-19:30 - French Le Championnat Ligue 1
Nantes vs Marseille

0-0

0-0
Sat 17, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Toulouse vs Dijon

0-0

1-0
Sat 17, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Metz vs AS Monaco

1-0

3-0
Sat 17, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs Montpellier HSC

0-1

1-1
Sat 17, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Amiens SC vs Lille OSC

0-0

1-0
Sat 17, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nimes vs Nice

1-2

1-2
Sat 17, Aug-22:00 - French National League
Bourg Peronnas vs Red Star FC 93

0-2

1-4
Sat 17, Aug-16:00 - Friendly Internationals
Kenya women\'s vs Ethiopia Women\'s

1-0

3-2
Sat 17, Aug-19:00 - Georgia Primera Division
FC Metalurgi Rustavi vs FC Sioni Bolnisi

1-1

2-1
Sat 17, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Chikhura Sachkhere

0-0

2-0
Sat 17, Aug-16:00 - German 3. Liga
KFC Uerdingen 05 vs FC Ingolstadt 04

0-1

0-3
Sat 17, Aug-16:00 - German 3. Liga
Munchen 1860 vs SV Meppen

0-0

0-0
Sat 17, Aug-16:00 - German 3. Liga
Hansa Rostock vs SG Sonnenhof Grobaspach

0-0

0-1
Sat 17, Aug-16:00 - German 3. Liga
MSV Duisburg vs FSV Zwickau

0-0

3-1
Sat 17, Aug-16:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs SpVgg Unterhaching

0-0

0-2
Sat 17, Aug-16:00 - German 3. Liga
Wurzburger Kickers vs Preuben Munster

2-1

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hannover 96(U17) vs Wolfsburg(U17)

0-0

1-1
Sat 17, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Carl Zeiss Jena(U17) vs Hamburger(U17)

1-1

3-1
Sat 17, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Werder Bremen(U17) vs Union Berlin (U17)

1-0

2-0
Sat 17, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
St. Pauli(U17) vs RasenBallsport Leipzig(U17)

1-0

2-3
Sat 17, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Eintr. Braunschweig(U17) vs Dynamo Dresden(U17)

1-0

2-4
Sat 17, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs Energie Cottbus(U17)

0-0

0-0
Sat 17, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SpVgg Unterhaching U17 vs Karlsruher SC (U17)

0-0

2-0
Sat 17, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs 1. FSV Mainz 05(U17)


3-0
Sat 17, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Greuther Furth(U17) vs Augsburg(U17)

1-1

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Schalke 04 (U17) vs SV Lippstadt(U17)

3-0

3-0
Sat 17, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bayer Leverkusen(U17) vs SG Unterrath(U17)

1-1

3-1
Sat 17, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf(U17) vs Monchengladbach(U17)

0-1

0-2
Sat 17, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Preuben Munster(U17) vs Dortmund(U17)

1-4

2-6
Sat 17, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Wuppertaler SV Borussia(U17) vs Arminia Bielefeld (U17)

0-0

0-2
Sat 17, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
FC Hennef 05(U17) vs Bochum(U17)

0-1

0-3
Sat 17, Aug-17:30 - German Bundesliga
Werder Bremen vs Fortuna Dusseldorf

0-1

1-3
Sat 17, Aug-17:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs Koln

1-0

2-1
Sat 17, Aug-17:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs SC Paderborn 07

2-2

3-2
Sat 17, Aug-17:30 - German Bundesliga
SC Freiburg vs 1.FSV Mainz 05

0-0

3-0
Sat 17, Aug-17:30 - German Bundesliga
Borussia Dortmund vs Augsburg

1-1

5-1
Sat 17, Aug-20:30 - German Bundesliga
Monchengladbach vs Schalke 04

0-0

0-0
Sat 17, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
VfB Stuttgart vs St. Pauli

0-1

2-1
Sat 17, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
Arminia Bielefeld vs FC Erzgebirge Aue

1-0

3-1
Sat 17, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
SV Wehen Wiesbaden vs Hannover 96

0-1

0-3
Sat 17, Aug-15:00 - German Frauen Bundesliga
SC Freiburg Women\'s vs Bayern Munich Women\'s

1-1

1-3
Sat 17, Aug-15:00 - German Frauen Bundesliga
FF USV Jena Women\'s vs Hoffenheim Women\'s

0-3

1-6
Sat 17, Aug-15:45 - German Junioren Bundesliga Nord
Werder Bremen(U19) vs Wolfsburg (U19)

0-0

2-4
Sat 17, Aug-16:30 - German Junioren Bundesliga Nord
St. Pauli(U19) vs Hertha BSC Berlin U19

0-0

0-1
Sat 17, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Energie Cottbus (U19) vs Hamburger(U19)

2-3

5-5
Sat 17, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hannover 96 (U19) vs Holstein Kiel(U19)

1-0

4-0
Sat 17, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Magdeburg(U19) vs Dynamo Dresden(U19)

0-0

0-1
Sat 17, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Niendorfer TSV(U19) vs Union Berlin(U19)

0-2

2-4
Sat 17, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Mainz(U19) vs SSV Ulm U19

0-0

2-0
Sat 17, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
FC Kaiserslautern (U19) vs Bayern Munich(U19)

0-1

0-4
Sat 17, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Eintracht Frankfurt(U19) vs FC Ingolstadt(U19)

0-1

1-1
Sat 17, Aug-17:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Kickers Offenbach U19 vs VfB Stuttgart U19

0-1

1-2
Sat 17, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Karlsruher SC (U19) vs SC Freiburg(U19)

0-0

1-1
Sat 17, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Hoffenheim(U19) vs 1. FC Heidenheim(U19)

1-0

2-1
Sat 17, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs Greuther Furth(U19)

4-2

4-2
Sat 17, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Alemannia Aachen(U19) vs Bochum(U19)

0-2

0-4
Sat 17, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Preuben Munster U19 vs Monchengladbach(U19)

0-4

0-4
Sat 17, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Dortmund(U19) vs Koln (U19)

0-1

0-2
Sat 17, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Schalke 04 (U19) vs Arminia Bielefeld(U19)

2-0

2-1
Sat 17, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Bayer 04 Leverkusen U19 vs MSV Duisburg (U19)

2-0

5-0
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg Am vs SpVgg Bayreuth

0-0

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FV Illertissen vs Turkgucu Ataspor Munchen

0-1

0-2
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfR Garching vs Wacker Burghausen

0-1

0-2
Sat 17, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Lokomotive Leipzig vs Energie Cottbus

0-1

3-2
Sat 17, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Germania Halberstadt vs Berliner FC Dynamo

1-1

1-1
Sat 17, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs ZFC Meuselwitz

0-0

2-0
Sat 17, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Lichtenberg 47 vs Berliner AK 07

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs FC Altona 93

0-0

0-0
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Lubeck vs FC St. Pauli II

2-0

3-2
Sat 17, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs HSC Hannover

0-1

1-1
Sat 17, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Heider SV vs Hannover 96 Am

0-0

2-0
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FK Pirmasens vs SC Freiburg II

0-0

0-1
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FSV Frankfurt vs Bayern Alzenau

2-0

2-2
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs Saarbrucken

1-1

2-3
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs 1. FSV Mainz 05 II

0-0

0-0
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs SSV Ulm 1846

0-0

1-0
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TuS Rot Weiss Koblenz vs FC Giessen

0-0

0-0
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Koln Am. vs Sportfreunde Lotte

0-2

1-3
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wattenscheid vs Bergisch Gladbach 09

0-0

0-1
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
VFB Homberg vs Wuppertaler SV

0-1

1-3
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs RW Essen

1-0

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs SC Verl

0-2

0-5
Sat 17, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
TuS Haltern vs Fortuna Dusseldorf II

1-0

2-0
Sat 17, Aug-17:30 - Germany - Regionalliga West
Bonner SC vs FC Schalke 04 II

0-0

0-0
Sat 17, Aug-01:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Capitalinos vs Deportivo Achuapa

1-0

1-0
Sat 17, Aug-23:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs CSD Municipal

1-1

3-2
Sat 17, Aug-22:45 - Holland Eredivisie
Emmen vs SC Heerenveen

2-0

2-0
Sat 17, Aug-20:30 - Holland Eredivisie
ADO Den Haag vs Sparta Rotterdam

0-2

1-2
Sat 17, Aug-20:30 - Holland Eredivisie
VVV-Venlo vs Ajax Amsterdam

0-1

1-4
Sat 17, Aug-19:00 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Zalaegerszegi TE

2-1

3-2
Sat 17, Aug-21:30 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Kaposvar

1-0

1-0
Sat 17, Aug-21:30 - Hungary NB1
Budapest Honved vs Kisvarda

0-1

1-3
Sat 17, Aug-21:30 - Hungary NB1
Ujpest FC vs PAKSI FC

0-0

1-1
Sat 17, Aug-21:30 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Diosgyor VTK

1-1

5-1
Sat 17, Aug-21:30 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Puskas Akademia

0-0

1-0
Sat 17, Aug-12:00 - Hungary U19 League
Vasas(U19) vs Gyori ETO FC U19

1-0

2-1
Sat 17, Aug-13:00 - Hungary U19 League
Illes Akademia Haladas(U19) vs Ferencvarosi TC U19

1-1

4-2
Sat 17, Aug-14:30 - Hungary U19 League
MTK Budapest FC (U19) vs Puskas Akademia Fehervar(U19)

0-3

0-5
Sat 17, Aug-18:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
MTK Hungaria Women\'s vs Ferencvarosi TC Women\'s

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Gyori Dozsa Woman\'s vs Szent Mihaly Women\'s

0-0

2-0
Sat 17, Aug-21:00 - Iceland Women\\\'s Cup
UMF Selfoss Women\'s vs KR Reykjavik Women\'s

1-1

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - Iceland Division 1
Magni Grenivik vs UMF Afturelding

0-1

3-1
Sat 17, Aug-19:59 - Iceland Division 2
Volsungur Husavik vs Vidir Gardur

0-1

1-3
Sat 17, Aug-17:30 - Iceland Division 2
Throttur Vogur vs Leiknir F

0-0

2-0
Sat 17, Aug-19:00 - Iceland Division 2
Tindastoll Sauda vs KF Gardabaer

2-0

3-0
Sat 17, Aug-19:00 - Iceland Division 2
Vestri vs Fjardabyggd

0-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - Iceland Division 3
Einherji vs Vaengir Jupiters


0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Iceland Division 3
Skallagrimur vs Sindri

3-0

4-5
Sat 17, Aug-18:00 - Iceland Division 3
Augnablik vs Hottur Huginn

1-0

1-4
Sat 17, Aug-19:00 - Iran League Division 1
Esteghlal Khozestan vs Baderan Tehran FC

0-1

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Iran League Division 1
Sepidrood Rasht vs Mes Rafsanjan

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - Iran League Division 1
Sorkhpooshan Pakdasht vs Malavan

0-0

1-0
Sat 17, Aug-17:00 - Iran League Division 1
Khooneh Be Khooneh vs Damash Gilan FC

0-0

0-0
Sat 17, Aug-17:00 - Iran League Division 1
Qashqai Shiraz vs Mes Kerman

1-1

3-1
Sat 17, Aug-17:30 - Iran League Division 1
Shahrdari Tabriz vs Navad Urmia

0-1

1-2
Sat 17, Aug-17:30 - Iran League Division 1
Aluminium Arak vs Fajr Sepasi

1-0

3-1
Sat 17, Aug-17:30 - Iran League Division 1
Niroye Zamini vs Khooshe Talaee Sana Saveh

0-1

0-1
Sat 17, Aug-17:30 - Iran League Division 1
Arman Gohar Sirjan vs Oxin Alborz

0-1

2-3
Sat 17, Aug-22:30 - Ireland Division 1
Longford Town vs Shelbourne

0-1

0-2
Sat 17, Aug-21:00 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Raanana vs Hapoel Haifa

0-0

1-0
Sat 17, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Maccabi Netanya vs Maccabi Haifa

0-1

1-2
Sat 17, Aug-19:59 - Israel Ligat Al Toto Cup
Sektzia Nes Tziona vs Hapoel Hadera

0-0

0-0
Sat 17, Aug-10:00 - Japan Futsal League
Shriker Osaka Futsal vs F-League selection Futsal

1-0

6-1
Sat 17, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Consadole Sapporo

0-2

0-8
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Kawasaki Frontale

0-1

2-2
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Urawa Red Diamonds

1-0

3-0
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Cerezo Osaka

0-1

1-2
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Kashima Antlers

0-0

0-1
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Sanfrecce Hiroshima

0-0

0-1
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Sagan Tosu

1-2

2-3
Sat 17, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Renofa Yamaguchi

0-0

0-1
Sat 17, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Kyoto Sanga FC

2-0

3-0
Sat 17, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs FC Machida Zelvia

0-0

0-0
Sat 17, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs FC Gifu

2-0

2-1
Sat 17, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs Kashiwa Reysol

0-1

1-2
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Fagiano Okayama

0-1

0-3
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Tokushima Vortis

0-1

0-1
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Yokohama FC

1-3

1-3
Sat 17, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Kagoshima United vs Ehime FC

0-1

4-2
Sat 17, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuz vs Astana B

1-0

1-0
Sat 17, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kyzylzhar Petropavlovsk vs Aktobe Zhas

2-0

6-0
Sat 17, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Zhetysu B vs Altay FK

1-0

2-1
Sat 17, Aug-15:30 - Kazakhstan Division 1
Kyran Shymkent vs FC Akzhayik

0-0

1-2
Sat 17, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs Kairat Academy

2-0

3-2
Sat 17, Aug-16:30 - Kazakhstan Division 1
Maqtaaral vs Baykonur

0-0

1-0
Sat 17, Aug-17:00 - Kazakhstan Division 1
FK Kaspiy Aktau vs Akademiya Ontustik

3-0

3-1
Sat 17, Aug-15:00 - Kazakhstan Super League
Okzhetpes vs Ordabasy

0-2

0-4
Sat 17, Aug-16:00 - Kazakhstan Super League
Irtysh Pavlodar vs Tobol Kostanai

0-0

0-0
Sat 17, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
Taraz vs FC Kairat Almaty

0-0

0-2
Sat 17, Aug-14:00 - Korea League 1
Seongnam FC vs FC Seoul

0-0

1-0
Sat 17, Aug-14:00 - Korea League 1
Gangwon FC vs Suwon Samsung Bluewings

0-1

1-3
Sat 17, Aug-14:30 - Korea League 1
Daegu FC vs Gyeongnam FC

1-0

1-0
Sat 17, Aug-14:00 - Korea League 2
Suwon FC vs Ansan Greeners FC

1-2

2-3
Sat 17, Aug-14:00 - Korea League 2
Gwangju Football Club vs Busan I\'Park

0-0

1-1
Sat 17, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Flamurtari Pristina(KOS) vs KF Prishtina

1-1

1-1
Sat 17, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Feronikeli vs KF Drenica Srbica

1-0

4-1
Sat 17, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Llapi vs Kosova Vushtrri

0-1

4-1
Sat 17, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
BFC Daugavpils vs FK Spartaks Jurmala

0-2

2-3
Sat 17, Aug-17:00 - Latvia - 1. Division
FK Valmiera vs Jelgava

1-1

3-1
Sat 17, Aug-19:00 - Latvia - 2. Division
Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs Grobina

4-0

6-1
Sat 17, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division
FK Auda Riga vs Tukums-2000

1-0

1-7
Sat 17, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
FK Smiltene BJSS vs Balvu Vilki

3-0

7-1
Sat 17, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs New Project

5-0

10-0
Sat 17, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
JDFS Alberts vs Super Nova

2-3

2-7
Sat 17, Aug-19:59 - Lithuania - 1. Division
Kauno Zalgiris vs FK Riteriai

0-0

1-0
Sat 17, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Siauliai

1-2

1-4
Sat 17, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
FC Pakruojis vs Kupiskis

0-1

0-6
Sat 17, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Atmosfera Mazeikiai vs Minija Kretinga

0-4

0-7
Sat 17, Aug-19:00 - Luxembourg National Division
F91 Dudelange vs Jeunesse Esch

1-1

1-3
Sat 17, Aug-16:15 - Malaysia Cup
Sabah FA vs PB Pahang

0-2

1-2
Sat 17, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Perak vs Pulau Penang FA

1-0

1-1
Sat 17, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Terengganu vs Negeri Sembilan Matrix

1-0

3-1
Sat 17, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Felda United FC vs Melaka United

0-2

1-3
Sat 17, Aug-16:00 - Man\\\'s All Africa Soccer
Senegal(U20) vs Mali(U20)

0-0

0-0
Sat 17, Aug-19:59 - Man\\\'s All Africa Soccer
Burundi(U20) vs Ghana(U20)

1-2

1-2
Sat 17, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Puebla vs Pachuca

0-2

0-4
Sat 17, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Atlas vs Cruz Azul

0-2

1-3
Sat 17, Aug-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Cimarrones de Sonora B vs Gavilanes Matamoros

0-0

0-0
Sat 17, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison 2
Estudiantes Tecos vs Leones Univ Guadalajara B

1-0

3-2
Sat 17, Aug-06:00 - Mexico Primera Divison 2
Coras De Nayarit vs Mineros De Fresnillo

0-1

2-1
Sat 17, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison A
Venados FC vs Leones Univ Guadalajara

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:30 - Moldova Division 2
Victoria Bardar vs FC Iskra-Stal Ribnita

2-0

6-2
Sat 17, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Tighina vs Real Succes

3-0

5-2
Sat 17, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Ungheni vs FC Cahul-2005

0-4

2-4
Sat 17, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Speranta Nisporeni vs Codru Lozova

0-0

1-0
Sat 17, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
Zimbru Chisinau vs Dinamo-Auto

1-1

2-2
Sat 17, Aug-13:00 - Myanmar National League
Southern Myanmar vs Yangon United

0-0

0-0
Sat 17, Aug-13:30 - Myanmar National League
Dagon FC vs Sagaing United

5-1

5-3
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Stockport County vs Eastleigh

0-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Hartlepool United FC vs Bromley

2-2

2-3
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Barnet F.C. vs Chesterfield

1-1

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Aldershot Town vs Halifax Town

1-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Dagenham and Redbridge vs Harrogate Town

2-2

4-2
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Maidenhead United vs Chorley

2-1

4-1
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Solihull Moors vs Ebbsfleet United

1-1

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Boreham Wood F.C. vs Sutton United

0-0

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - National League
Dover Athletic vs Torquay United

0-0

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - National League
AFC Fylde vs Woking

0-2

1-4
Sat 17, Aug-20:20 - National League
Barrow vs Yeovil Town

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Darlington vs Southport FC

2-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
AFC Telford United vs Kings Lynn

0-2

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Chester FC vs Gloucester City

2-0

4-0
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Boston United vs Guiseley

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
York City vs Leamington

1-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Alfreton Town vs Bradford Park Avenue

2-0

4-0
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Kettering Town vs Gateshead

1-0

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Blyth Spartans vs Hereford

0-1

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Farsley Celtic vs Spennymoor Town

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Brackley Town vs Altrincham

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - National League North
Curzon Ashton FC vs Kidderminster

0-0

0-1
Sat 17, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Cashmere Technical vs Coastal Spirit

1-0

5-1
Sat 17, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Mosgiel AFC vs Western AFC

3-2

4-2
Sat 17, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Rabotnichki vs FK Shkupi

1-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Ards FC

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dergview FC vs Ballyclare Comrades

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Police Service of Northern Ireland FC vs Loughgall FC

1-2

1-4
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Newry City

1-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Queen\'s University Belfast

2-0

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Portadown FC

0-2

0-5
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Larne FC vs Ballymena United F.C.

1-2

2-4
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Institute FC vs Carrick Rangers

0-1

0-2
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Glenavon FC vs Warrenpoint Town

2-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Coleraine F.C.

0-2

2-4
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Dungannon Swifts vs Glentoran FC

1-0

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Cliftonville vs Crusaders FC

0-0

0-2
Sat 17, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Egersunds IK vs FK Vidar

0-0

4-0
Sat 17, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
Levanger FK vs Brattvag

2-0

2-0
Sat 17, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Asker Fotball vs Asane Fotball

1-1

4-3
Sat 17, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Grorud IL vs Floro

1-0

5-1
Sat 17, Aug-16:00 - Norway 2 Division B
Sotra SK vs Baerum SK

1-0

3-2
Sat 17, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Skjervoy vs Ullensaker/Kisa II

1-1

3-1
Sat 17, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Vestfossen vs Djerv 1919

0-0

2-1
Sat 17, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Bryne II vs Pors Grenland

0-0

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Follo vs Grei

1-0

2-0
Sat 17, Aug-15:30 - Norway 3. Divisjon
Krakeroy IL vs Sunndal

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Kolstad vs Nybergsund IL Trysil

0-2

0-3
Sat 17, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Orkla vs Brumunddal

2-0

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Nordstrand vs Eidsvold TF

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Melhus vs Gjovik Lyn

1-0

3-1
Sat 17, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Flint vs Madla IL

0-1

3-3
Sat 17, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Ullern vs Tonsberg FK

0-0

2-1
Sat 17, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Ready vs Lokomotiv Oslo

0-0

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Halsen vs Lyn Oslo FC

0-0

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Storm BK vs Mandalskameratene

1-0

1-2
Sat 17, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon
Frigg FK vs Norild

2-0

3-0
Sat 17, Aug-16:30 - Norway 3. Divisjon
Stromsgodset B vs Os Turn Fotball

2-0

3-2
Sat 17, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Vindbjart vs Brodd

1-0

3-3
Sat 17, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Spjelkavik vs Lorenskog

0-1

0-2
Sat 17, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Stord IL vs Bergen Nord

2-0

6-0
Sat 17, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Lysekloster vs Fjora

1-0

2-0
Sat 17, Aug-17:30 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs Aalesund FK

1-0

2-3
Sat 17, Aug-17:30 - Norway Adeccoligaen
Skeid Oslo vs Sandefjord

1-1

2-2
Sat 17, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Rosenborg

1-0

1-1
Sat 17, Aug-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs San Francisco FC

0-1

0-1
Sat 17, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs Club Rubio Nu

1-0

2-1
Sat 17, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs RI 3 Corrales

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
12 de Octubre vs Deportivo Caaguazu

2-0

4-1
Sat 17, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Trinidense vs Ovetense FC

0-0

0-0
Sat 17, Aug-00:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Luqueno vs FC Nacional Asuncion

0-1

1-1
Sat 17, Aug-23:30 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs Olimpia Asuncion

0-0

0-0
Sat 17, Aug-02:30 - Paraguayan Primera Division
Sportivo San Lorenzo vs General Diaz

0-0

1-1
Sat 17, Aug-00:00 - Peru Primera Division
Real Garcilaso vs Carlos A. Mannucci

0-0

1-0
Sat 17, Aug-22:15 - Peru Primera Division
Molinos El Pirata vs Deportivo Union Comercio

0-0

0-2
Sat 17, Aug-05:00 - Peru Primera Division
Universitario de Deportes vs Universidad San Martin de Porres

0-0

0-0
Sat 17, Aug-15:00 - Philippines UFL Division 1
Green Archers United vs Global Makati

0-0

1-1
Sat 17, Aug-12:00 - Philippines UFL Division 1
Ceres FC vs Philippines Air Force

2-0

3-0
Sat 17, Aug-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Arka Gdynia Youth

0-0

3-0
Sat 17, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs SMS Lodz Youth

2-0

4-0
Sat 17, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Hutnik Krakow Youth

1-1

5-1
Sat 17, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lech Poznan Youth vs Gornik Zabrze Youth

2-1

3-2
Sat 17, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs Korona Kielce Youth

0-2

1-3
Sat 17, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Escola Varsovia Warszawa Youth vs Zaglebie Lubin Youth


1-2
Sat 17, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Arka Gdynia vs Lech Poznan

0-0

0-0
Sat 17, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Jagiellonia Bialystok vs Gornik Zabrze

2-0

3-1
Sat 17, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Slask Wroclaw vs Cracovia Krakow

1-0

2-1
Sat 17, Aug-22:00 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs GKS Belchatow

0-0

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - Poland - I liga
Radomiak Radom vs Warta Poznan

0-0

0-2
Sat 17, Aug-17:00 - Poland - I liga
Zaglebie Sosnowiec vs Miedz Legnica

1-0

1-0
Sat 17, Aug-21:00 - Poland - I liga
Wigry Suwalki vs Podbeskidzie

1-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - Poland - II liga
Skra Czestochowa vs Gornik Polkowice

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - Poland - II liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs GKS Katowice

1-2

1-3
Sat 17, Aug-19:30 - Poland - II liga
KS Legionovia Legionowo vs Garbarnia Krakow

0-1

0-2
Sat 17, Aug-19:59 - Poland - II liga
Bytovia Bytow vs Stal Stalowa Wola

3-0

4-1
Sat 17, Aug-19:00 - Poland - II liga
Stal Rzeszow vs Lech Poznan B

1-0

2-0
Sat 17, Aug-19:00 - Poland - II liga
Gryf Wejherowo vs CWKS Resovia Rzeszow

0-1

0-3
Sat 17, Aug-19:00 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs Znicz Pruszkow

0-1

0-1
Sat 17, Aug-21:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Widzew lodz

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs TS Mitech Zywiec Women\'s

4-0

6-0
Sat 17, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
AZS PWSZ Walbrzych Women\'s vs Czarni Sosnowiec Women\'s

0-1

1-2
Sat 17, Aug-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Nacional(U19) vs Braga (U19)


0-4
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Vizela(U19) vs Feirense(U19)


2-1
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
FC Porto U19 vs FC Famalicao(U19)


3-3
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Rio Ave(U19) vs Leixoes U19


1-0
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Pacos Ferreira(U19) vs Vitoria SC Guimaraes U19


1-1
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Academica Coimbra(U19) vs Amora FC(U19)


4-2
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
GD Estoril-Praia(U19) vs Sacavenense(U19)


3-0
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Vitoria FC Setubal(U19) vs Belenenses(U19)


2-1
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Vilafranquense(U19) vs Uniao Leiria U19


2-0
Sat 17, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Alverca(U19) vs Sporting Lisbon(U19)

1-0

1-1
Sat 17, Aug-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Tondela(U17) vs Boavista(U17)


2-2
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Benfica(U17) vs Cova Piedade(U17)


4-1
Sat 17, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Louletano(U17) vs Belenenses(U17)


0-6
Sat 17, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
UD Oliveirense vs Sporting Covilha

0-0

0-2
Sat 17, Aug-21:15 - Portugal Liga de Honora
G.D. Chaves vs CD Mafra

1-0

2-1
Sat 17, Aug-21:15 - Portugal Liga de Honora
Casa Pia AC vs FC Penafiel

1-2

1-2
Sat 17, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
Academico Viseu vs Academica Coimbra

0-0

0-0
Sat 17, Aug-19:30 - Portugal Primera Liga
Moreirense vs Gil Vicente

2-0

3-0
Sat 17, Aug-22:00 - Portugal Primera Liga
Belenenses vs SL Benfica

0-0

0-2
Sat 17, Aug-19:59 - Qatar Sheikh Jasim Cup
Al-Sadd vs Al Duhail SC

1-0

1-0
Sat 17, Aug-19:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Qabala vs Standard Sumqayit

0-2

0-2
Sat 17, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
Sepsi vs CFR Cluj

1-1

1-1
Sat 17, Aug-19:00 - Romania - Liga 2
Politehnica Timisoara vs Daco-Getica Bucuresti

0-0

0-1
Sat 17, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Gloria Buzau vs Sportul Snagov

4-0

7-0
Sat 17, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
UTA Arad vs Csikszereda Miercurea

0-0

3-0
Sat 17, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Scolar Resita vs Pandurii Targu Jiu

2-1

3-1
Sat 17, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs Ripensia Timisoara

1-0

3-0
Sat 17, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Viitorul Pandurii Targu Jiu vs CS Mioveni

0-0

0-1
Sat 17, Aug-16:30 - Romania - Liga 2
SCM Argesul Pitesti vs Universitaea Cluj

0-0

1-0
Sat 17, Aug-15:00 - Russia Div 2 East
Irtysh 1946 Omsk vs FC Chita

0-0

2-0
Sat 17, Aug-13:00 - Russia Div 2 East
Dinamo Barnaul vs Zenit Irkutsk

1-0

2-0
Sat 17, Aug-14:00 - Russia Div 2 East
FC Novosibirsk vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

1-0

3-1
Sat 17, Aug-15:00 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs Krylya Sovetov Samara

0-1

1-3
Sat 17, Aug-19:59 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs Akhmat Grozny

0-0

0-0
Sat 17, Aug-17:30 - Russia Premier League
FC Tambov vs Krasnodar FK

0-1

0-2
Sat 17, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League
Dinamo Moscow Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

1-0

2-1
Sat 17, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League
Spartak Moscow Youth vs CSKA Moscow Youth

1-0

2-1
Sat 17, Aug-09:00 - Russia Youth Championship League
FK Ural Youth vs Krylya Sovetov Samara Youth

1-2

2-2
Sat 17, Aug-17:00 - Russia Youth Championship League
Rubin Kazan Youth vs Arsenal Tula Youth

0-0

0-0
Sat 17, Aug-19:00 - Scotland FA Cup
Lothian Thistle Hutchison Vale vs Wigtown & Bladnoch

4-0

5-0
Sat 17, Aug-18:00 - Scotland FA Cup
Auchinleck Talbot vs Dundonald Bluebell

4-0

6-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scotland League Cup
Celtic vs Dunfermline

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scotland League Cup
Hibernian FC vs Greenock Morton

2-2

3-3
Sat 17, Aug-18:00 - Scotland League Cup
Kilmarnock vs Hamilton Academical FC

0-0

0-0
Sat 17, Aug-18:00 - Scotland League Cup
Partick Thistle vs Ross County

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scotland League Cup
Forfar Athletic vs Livingston F.C.

0-1

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Inverurie Loco Works vs Forres Mechanics

2-0

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Nairn County

1-2

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Lossiemouth FC

3-0

7-0
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Wick Academy FC

0-2

1-2
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Fort William vs Keith

0-1

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Buckie Thistle FC vs Fraserburgh

1-2

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Formartine United vs Deveronvale

4-0

4-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Turriff United vs Strathspey Thistle

1-1

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League One
Falkirk vs Montrose

1-1

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League One
Peterhead vs Dumbarton

2-1

2-3
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Clyde F.C.

0-1

3-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League One
Stranraer F.C. vs Raith Rovers

1-0

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League Two
Cove Rangers vs Cowdenbeath F.C.

1-0

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League Two
Brechin City vs Queen\'s Park

0-2

0-3
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Stenhousemuir

0-0

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League Two
Edinburgh City vs Stirling Albion

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Albion Rovers FC

3-1

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Bonnyrigg Rose vs Dalbeattie Star

0-0

3-0
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
BSC Glasgow vs Edusport Academy

3-0

6-1
Sat 17, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Cumbernauld Colts vs Kelty Hearts

1-0

2-1
Sat 17, Aug-19:00 - Serbia - 1. Liga
Indjija vs Radnik Surdulica

1-1

2-1
Sat 17, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs Proleter Novi Sad

1-0

2-1
Sat 17, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Mladost Lucani vs Radnicki Nis

1-1

1-1
Sat 17, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs Crvena Zvezda

1-1

2-3
Sat 17, Aug-23:00 - Serie C - Brazil
Tombense vs Atletico Acreano

1-1

3-2
Sat 17, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Remo Belem (PA) vs Sao Jose PoA RS

0-0

2-0
Sat 17, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Singapore Warriors vs Home United FC

1-1

1-3
Sat 17, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs FC Nitra

2-0

3-0
Sat 17, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs FK Pohronie

0-0

0-0
Sat 17, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs MFK Ruzomberok

2-1

2-2
Sat 17, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs Slovan Bratislava

0-2

0-4
Sat 17, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs Trencin

1-1

1-2
Sat 17, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Skalica vs FK Kosice

1-0

1-0
Sat 17, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs FK Puchov

1-0

1-0
Sat 17, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Dukla Banska Bystrica vs Slovan Bratislava B

1-0

3-0
Sat 17, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas vs FK Poprad

0-1

0-2
Sat 17, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs FK Zeleziarne Podbrezova

0-0

1-0
Sat 17, Aug-19:00 - Slovenia 1. Liga
Tabor Sezana vs NK Triglav Kranj

1-0

2-0
Sat 17, Aug-22:10 - Slovenia 1. Liga
NK Celje vs NK Maribor

1-0

2-1
Sat 17, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs ND Gorica

1-0

1-2
Sat 17, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Krsko vs Jadran Dekani

1-0

3-0
Sat 17, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
Dravograd vs NK Brezice

2-0

5-1
Sat 17, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Roltek Dob vs Brda

1-0

1-1
Sat 17, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs ND Beltinci

1-0

4-0
Sat 17, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Rogaska vs NK Fuzinar

2-1

2-1
Sat 17, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Bilje vs NK Krka

2-0

3-3
Sat 17, Aug-17:00 - South Africa First League
Ajax Cape Town vs Free State Stars

3-1

3-2
Sat 17, Aug-17:00 - South Africa First League
Moroka Swallows vs TS Sporting

1-1

1-1
Sat 17, Aug-17:00 - South Africa First League
Tshakhuma TM vs Cape Umoya United

0-0

2-1
Sat 17, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Cumberland United FC vs Noarlunga United

2-0

4-1
Sat 17, Aug-09:30 - South Australian Premier League
West Torrens Birkalla vs Seaford Rangers

1-0

2-0
Sat 17, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Playford City Patriots vs White City Woodville

1-0

2-1
Sat 17, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Salisbury United vs Fulham United FC

0-1

0-2
Sat 17, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Adelaide Victory vs Western Strikers SC

1-1

1-3
Sat 17, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Sturt Lions vs Modbury Jets

2-1

2-2
Sat 17, Aug-13:30 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs South Adelaide Panthers

1-1

1-1
Sat 17, Aug-13:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs Adelaide Comets FC

0-0

1-2
Sat 17, Aug-13:30 - South Australian Super League
Adelaide Raiders SC vs Adelaide Blue Eagles

0-1

1-3
Sat 17, Aug-13:30 - South Australian Super League
Para Hills Knights vs Adelaide Olympic

0-0

3-3
Sat 17, Aug-13:30 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs Croydon Kings

2-1

2-1
Sat 17, Aug-13:30 - South Australian Super League
West Adelaide SC vs North Eastern Metrostars

0-4

0-4
Sat 17, Aug-08:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide City FC Reserve vs Adelaide Comets FC Reserve

0-1

2-4
Sat 17, Aug-11:30 - South Australian Women\\\'s Premier League
Adelaide City FC Women\'s vs Adelaide Comets Women\'s

0-1

4-2
Sat 17, Aug-11:30 - South Australian Women\\\'s Premier League
West Adelaide SC Women\'s vs Metropolis Union Women\'s

2-0

3-0
Sat 17, Aug-12:10 - South Australian Women\\\'s Premier League
Fulham United Women\'s vs Adelaide University Women\'s

1-1

2-2
Sat 17, Aug-21:00 - Spanish Primera Division
Valencia vs Real Sociedad

0-0

1-1
Sat 17, Aug-19:00 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Real Madrid

0-1

1-3
Sat 17, Aug-22:00 - Spanish Primera Division
Mallorca vs Eibar

1-0

2-1
Sat 17, Aug-23:00 - Spanish Primera Division
Villarreal vs Granada CF

1-1

4-4
Sat 17, Aug-23:00 - Spanish Primera Division
Leganes vs Osasuna

0-0

0-1
Sat 17, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division
Almeria vs Albacete

0-0

3-0
Sat 17, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division
Elche vs Fuenlabrada

0-2

0-2
Sat 17, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division
Racing Santander vs Malaga

0-0

0-1
Sat 17, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Extremadura

0-0

0-0
Sat 17, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division
Zaragoza vs Tenerife

1-0

2-0
Sat 17, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division
Rayo Vallecano vs CD Mirandes

2-1

2-2
Sat 17, Aug-15:00 - Swden Women Division 2
Kvarnsvedens IK Women\'s vs Umea FC Women\'s

1-0

1-0
Sat 17, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Sundsvalls DFF Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

0-0

0-1
Sat 17, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Lidkopings FK Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

1-1

1-2
Sat 17, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Sandvikens IF vs Gefle IF

2-0

4-1
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IF Sylvia vs Sollentuna FK

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs Karlstad BK

2-1

2-2
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Nykopings BIS vs Akropolis IF

0-0

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs FC Linkoping City

0-0

0-0
Sat 17, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lindome GIF vs Lunds BK

0-1

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Atvidabergs FF vs Skovde AIK

0-1

0-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Eskilsminne IF vs IK Oddevold

1-1

4-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs IFK Varnamo

1-1

1-2
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Landskrona BoIS

0-1

1-3
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs Kristianstads FC

0-0

0-0
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Amal vs Vanersborgs IF

0-0

0-2
Sat 17, Aug-16:30 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Tidaholms vs Grebbestads IF

0-2

1-3
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Savedalens IF vs Orebro Syrianska IF

0-0

0-2
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs Vargarda IK

0-0

1-1
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs FK vs IK Gauthiod

0-0

2-2
Sat 17, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs Kvarnsvedens IK

0-0

0-0
Sat 17, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Valbo FF vs IFK Mora FK

0-1

0-1
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs IFK Lidingo FK

2-1

3-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enkopings SK FK vs Gamla Upsala SK

1-1

2-3
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs Kungsangens IF

1-0

2-2
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Taby vs Karlbergs BK

1-0

2-1
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Hudiksvalls FF vs Sundbybergs

5-1

7-3
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Anundsjo IF vs Pitea IF

0-0

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Sandviks IK vs IFK Timra

1-1

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Taftea IK vs Skelleftea FF

1-1

1-2
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Umea vs IFK Lulea

0-1

1-2
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs Umea FC Akademi

1-0

6-0
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Ostersund vs Friska Viljor FC

1-0

2-2
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Ytterhogdal IK vs Kramfors Alliansen

2-0

4-2
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFK Hassleholm vs Dalstorps IF

1-0

2-2
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Husqvarna FF vs Asarums IF FK

2-1

2-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFK Berga vs Osterlen FF

0-2

2-2
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nosaby IF vs Nassjo FF

4-1

5-1
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Arameisk-Syrianska IF vs Enskede IK

1-1

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska IF i Norrkoping vs IFK Aspudden-Tellus

0-1

2-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Tyreso FF vs FC Stockholm Internazionale

1-2

1-4
Sat 17, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vinbergs IF vs KSF Prespa Birlik

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
IS Halmia vs Assyriska BK

0-0

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Olympic Malmo vs Hittarps IK

1-1

3-2
Sat 17, Aug-14:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Qviding FIF vs Onsala BK

0-1

1-1
Sat 17, Aug-15:30 - Sweden Superettan
Vasteras SK FK vs Halmstads

0-2

2-3
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Superettan
Orgryte vs Mjallby AIF

0-1

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Sweden Superettan
Syrianska FC vs Norrby IF

1-1

4-4
Sat 17, Aug-19:59 - Sweden Superettan
Degerfors IF vs Trelleborgs FF

1-1

2-2
Sat 17, Aug-15:00 - Sweden U19
Malmo FF(U19) vs IK Sirius FK (U19)

0-0

5-1
Sat 17, Aug-17:00 - Sweden U19
Trelleborgs FF(U19) vs Halmstads BK U19


1-3
Sat 17, Aug-18:00 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs GIF Sundsvall

2-0

3-0
Sat 17, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Azzurri 90 vs Young Boys(U21)

0-1

0-1
Sat 17, Aug-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Martigny Sports vs FC Vevey Sports 05

0-1

0-2
Sat 17, Aug-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
US Terre Sainte vs Chenois


4-2
Sat 17, Aug-21:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Biel-Bienne vs SC Goldau

4-0

7-0
Sat 17, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Zug 94 vs SV Muttenz

0-1

0-3
Sat 17, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Baden vs SC Buochs

1-2

2-3
Sat 17, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs SV Hongg

1-2

2-2
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Dietikon vs FC Tuggen

2-3

2-4
Sat 17, Aug-20:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Paradiso vs FC Winterthur U21


0-3
Sat 17, Aug-21:00 - Switzerland Cup
Monthey vs St. Gallen

1-2

1-4
Sat 17, Aug-21:00 - Switzerland Cup
FC Mutschellen vs Stade Nyonnais

0-1

0-3
Sat 17, Aug-19:00 - Switzerland Cup
FC Echallens vs Servette

0-1

0-6
Sat 17, Aug-19:00 - Switzerland Cup
FC Seefeld vs Grasshoppers

1-2

1-9
Sat 17, Aug-19:00 - Switzerland Cup
FC Black Stars Basel vs Zurich

1-1

1-2
Sat 17, Aug-19:00 - Switzerland Cup
FC Altstatten vs FC Bassecourt

0-2

1-3
Sat 17, Aug-19:00 - Switzerland Cup
Pully Football vs Basel

1-1

1-4
Sat 17, Aug-19:00 - Switzerland Cup
FC Rothorn vs Sursee


1-3
Sat 17, Aug-18:00 - Switzerland Cup
Wohlen vs FC Wettswil Bonstetten

1-0

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - Switzerland Cup
YF Juventus Zurich vs Winterthur

0-2

0-3
Sat 17, Aug-18:00 - Switzerland Cup
FC Red Star Zurich vs FC Wil 1900

1-0

1-3
Sat 17, Aug-18:00 - Switzerland Cup
FC Wetzikon vs Meyrin

0-1

1-3
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland Cup
Bulle vs Chiasso

1-1

1-1
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland Cup
Muri vs FC Rapperswil-Jona

0-1

2-3
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland Cup
Taverne vs SC Kriens

0-1

1-4
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland Cup
Perly-Certoux vs Stade Lausanne Ouchy

0-1

0-5
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland Cup
Saxon Sports vs FC Spiez

1-1

2-4
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Allschwil vs Sion

0-6

1-10
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Iliria vs Lausanne Sports

1-3

1-6
Sat 17, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Rotkreuz vs Freienbach


0-2
Sat 17, Aug-20:30 - Switzerland Cup
Gambarogno Contone vs Bellinzona

0-4

0-5
Sat 17, Aug-15:00 - Thai League 1
Buriram United vs Ratchaburi Mitr Phol

2-0

6-0
Sat 17, Aug-16:00 - Thai League 1
Chainat Hornbill FC vs Samut Prakan City

0-1

2-3
Sat 17, Aug-17:00 - Thai League 1
Chiangrai United vs Sukhothai FC

0-1

1-1
Sat 17, Aug-14:45 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs Bangkok United FC

1-0

1-0
Sat 17, Aug-15:00 - Thai League 2
Navy FC vs Army United FC

1-1

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Thai League 2
Samut Sakhon vs Air Force Central

1-1

2-2
Sat 17, Aug-16:00 - Thai League 2
Ubon UMT United vs BG Pathum United

0-1

1-4
Sat 17, Aug-17:00 - Thai League 2
Udon Thani vs Khonkaen FC

0-0

1-1
Sat 17, Aug-14:45 - Thai League 2
Lampang FC vs Nong Bua Pitchaya

0-1

2-2
Sat 17, Aug-15:00 - Thai League 3
Ranong United FC vs Kasem Bundit University FC

1-1

3-2
Sat 17, Aug-13:00 - Thai League 3
Bangkok FC vs Sa Kaeo FC

1-0

1-0
Sat 17, Aug-13:00 - Thai League 3
Nakhon Si Thammarat FC vs Krabi FC

0-0

0-0
Sat 17, Aug-13:00 - Thai League 3
Ayutthaya FC vs Muangkan FC

1-1

2-1
Sat 17, Aug-13:00 - Thai League 3
Royal Thai Army FC vs Raj Pracha FC

0-1

1-2
Sat 17, Aug-21:00 - Tunisia Cup
Etoile du Sahel vs Club Sportif Sfaxien

0-0

0-0
Sat 17, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Osmanlispor FC vs Boluspor

0-0

2-1
Sat 17, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Adana Demirspor vs Balikesirspor

0-0

2-0
Sat 17, Aug-20:15 - Turkey 2 Ligi A
Karagumruk vs Bursaspor

1-0

3-1
Sat 17, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Kayserispor vs Alanyaspor

0-0

0-1
Sat 17, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Sivasspor vs Besiktas JK

1-0

3-0
Sat 17, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Genclerbirligi vs Rizespor

0-0

0-1
Sat 17, Aug-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Vorskla Poltava vs Dnipro-1

0-0

1-1
Sat 17, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Desna Chernihiv vs Kolos Kovalivka

0-0

0-0
Sat 17, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga
Chernomorets Odessa vs FC Avanhard Kramatorsk

0-0

0-1
Sat 17, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga
FC Inhulets Petrove vs Cherkashchyna-Akademiya

1-0

1-0
Sat 17, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga
Rukh Vynnyky vs Prykarpattya Ivano Frankivsk

2-0

2-1
Sat 17, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs FC Mynai

2-1

4-3
Sat 17, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
MFC Mykolaiv vs Volyn Lutsk

1-1

3-2
Sat 17, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Balkany Zorya vs Metalurh Zaporizhya

1-0

4-0
Sat 17, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga
Zorya(U21) vs PFC Oleksandria(U21)

0-3

0-3
Sat 17, Aug-14:00 - Ukraine U21 Liga
Lviv(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

0-2

1-2
Sat 17, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Danubio FC vs Boston River

0-2

1-2
Sat 17, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Nacional Montevideo vs CA River Plate

0-0

1-1
Sat 17, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs Plaza Colonia

0-0

0-1
Sat 17, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Cerro Largo vs Club Atletico Cerro

1-0

2-0
Sat 17, Aug-03:35 - USA USL League One
Orlando City B vs Lansing Ignite

0-1

1-2
Sat 17, Aug-03:35 - USL Championship
Atlanta United FC II vs Swope Park Rangers

0-0

2-1
Sat 17, Aug-06:30 - USL Championship
Portland Timbers B vs OKC Energy FC

2-1

2-4
Sat 17, Aug-06:30 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs Reno 1868

1-0

4-2
Sat 17, Aug-06:30 - USL Championship
Fresno FC vs Real Monarchs SLC

1-0

1-1
Sat 17, Aug-16:00 - Uzbekistan Professional Football League
Kuruvchi Kokand Qoqon vs Termez Surkhon

1-1

2-1
Sat 17, Aug-18:15 - Uzbekistan Professional Football League
Lokomotiv Tashkent vs Nasaf Qarshi

0-0

1-0
Sat 17, Aug-18:15 - Uzbekistan Professional Football League
FC AGMK vs Pakhtakor Tashkent

0-1

0-3
Sat 17, Aug-18:15 - Uzbekistan Professional Football League
Buxoro FK vs Sogdiana Jizzakh

0-0

1-1
Sat 17, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Yaracuyanos vs Libertador FC

3-0

4-0
Sat 17, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Deportivo JBL del Zulia vs Urena SC

3-1

7-1
Sat 17, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Ciudad Vinotinto vs Chico de Guayana

0-0

0-0
Sat 17, Aug-12:30 - Vietnam First Division
Hung Vuong An Giang vs XSKT Can Tho

1-0

1-1
Sat 17, Aug-12:30 - Vietnam First Division
Hong Linh Ha Tinh vs TTBD Phu Dong

0-0

3-0
Sat 17, Aug-15:00 - Vietnam League
The Cong vs Sai Gon FC

0-1

0-1
Sat 17, Aug-16:00 - Vietnam League
TP Ho Chi Minh vs Than Quang Ninh

3-1

3-1
Sat 17, Aug-14:00 - Vietnam League
Megastar Nam Dinh vs Quang Nam

1-1

2-3
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Porthmadog vs Conwy Borough FC

0-2

0-2
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Llangefni Town vs Gresford Athletic

1-0

2-0
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Llandudno F.C. vs Corwen

2-1

3-1
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Flint Town United vs Rhyl FC

1-1

1-2
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Llanrhaeadr FC vs Penrhyncoch

0-0

1-2
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Llanfair United vs Ruthin Town FC

1-1

1-1
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Cwmbran Celtic vs Swansea University

0-0

1-1
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Haverfordwest County vs Caerau Ely

2-0

5-0
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Afan Lido vs Undy Athletic

0-1

0-1
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Cambrian & Clydach vs Llantwit Major

1-0

2-1
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Taffs Well vs Ammanford

1-0

3-1
Sat 17, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
STM Sports vs Cwmamman United

1-1

3-1
Sat 17, Aug-17:30 - Wales Premier League
Connah\'s Quay Nomads FC vs Cardiff Metropolitan University FC

0-0

1-1
Sat 17, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Fremantle City vs Olympic Kingsway SC

0-0

0-0
Sat 17, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Balcatta(U20) vs Sorrento F.C.(U20)

2-2

3-4
Sat 17, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs ECU Joondalup(U20)

0-0

0-0
Sat 17, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Perth S.C(U20)

0-1

1-4
Sat 17, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Perth S.C

0-0

0-2
Sat 17, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs ECU Joondalup

0-2

1-2
Sat 17, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Stirling Lions

2-0

3-0
Sat 17, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Rockingham City

2-0

5-0
Sat 17, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Balcatta vs Sorrento F.C.

1-1

2-2
Sat 17, Aug-19:59 - Woman\\\'s All Africa Soccer
South Africa Women\'s(U20) vs Nigeria Women\'s(U20)


0-3
Sat 17, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
LSK Kvinner Women\'s vs Valerenga Women\'s

1-0

2-0
Sat 17, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Kolbotn Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

0-2

0-2
Sat 17, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Roa Women\'s vs Stabaek Women\'s

2-0

2-1
Sat 17, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Fart Women\'s vs Lyn Oslo Women\'s

2-0

2-2
Sat 17, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women\'s vs Klepp IL Women\'s

0-2

1-3
Sat 17, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Black Rhinos FC vs Chapungu United

1-1

1-2
Sat 17, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chicken Inn vs Yadah

1-0

1-1
Sat 17, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Harare City vs Manica Diamonds

1-1

1-2
Sat 17, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Telone FC vs Bulawayo Chiefs

1-1

2-2
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.