Notice: You are viewing our new website theme. Gradually, all our pages will be updated to use this new theme. Stay tuned for more updates!

Advertisement

Complete Football Results for Sun 6, Aug 2023

Get all the latest Football Results for Sun 6, Aug 2023.

Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 6, Aug-19:00 - Arabian Champions League
Raja Casablanca Atlhletic vs Al-Nassr FC

1-3

1-3
Sun 6, Aug-22:00 - Arabian Champions League
Al-Shabab Club vs Al Wahda

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Fenix Pilar vs UAI Urquiza

1-0

2-1
Sun 6, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Sacachispas vs Canuelas FC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-02:10 - Argentina Prim B Metropolitana
Argentino de Merlo vs Sportivo Dock Sud

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Liniers vs Deportivo Espanol

2-1

2-2
Sun 6, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Claypole

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Justo Jose de Urquiza vs Ferrocarril Midland

0-0

1-0
Sun 6, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
San Martin Burzaco vs Yupanqui

0-1

2-3
Sun 6, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Sportivo Barracas vs El Porvenir

1-1

2-1
Sun 6, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Central Ballester vs Centro Espanol

0-1

0-2
Sun 6, Aug-22:55 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Penarol vs San Martin Mendoza

0-1

3-1
Sun 6, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Belgrano Villa Ramallo vs CA Douglas Haig

0-1

1-3
Sun 6, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Estudiantes de San Luis vs Ferro Carril Oeste (GP)

2-1

2-2
Sun 6, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Pronunciamiento vs Gimnasia C. Uruguay

0-0

1-2
Sun 6, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
El Linqueno vs Independiente Chivilcoy

0-0

2-0
Sun 6, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Ciudad Bolivar vs Huracan Las Heras

1-0

1-0
Sun 6, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Olimpo vs Villa Mitre

0-0

3-2
Sun 6, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Germinal de Rawson vs Club Cipolletti

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Argentino Monte Maiz vs SCyB Atenas

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Circulo Deportivo vs Liniers Bahia Blanca

0-0

0-0
Sun 6, Aug-03:20 - Argentinian Primera B - Nacional
Alvarado Mar del Plata vs Defensores de Belgrano

0-0

0-0
Sun 6, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Atletico Rafaela vs CA Brown Adrogue

0-0

0-0
Sun 6, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Mitre vs Atletico Atlanta

1-0

2-0
Sun 6, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Independiente Rivadavia vs Deportivo Riestra

0-0

1-0
Sun 6, Aug-23:30 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin San Juan vs All Boys

0-0

2-0
Sun 6, Aug-21:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs San Martin Tucuman

2-0

3-0
Sun 6, Aug-01:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs Tristan Suarez

0-1

1-1
Sun 6, Aug-22:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Defensores Unidos vs Nueva Chicago

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Maipu vs Ferro Carril Oeste

0-0

1-0
Sun 6, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Nikarm vs FC Noah B

0-5

1-8
Sun 6, Aug-17:00 - Armenia Division 2
FC Syunik vs Alashkert B Martuni

3-0

5-1
Sun 6, Aug-19:00 - Armenia Premier League
FC Pyunik vs Ararat Yerevan

1-1

1-1
Sun 6, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
North Brisbane vs North Pine

0-0

0-1
Sun 6, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Gungahlin United vs Canberra Olympic

0-2

1-3
Sun 6, Aug-06:30 - Australia Capital Territory U23
Gungahlin United (U23) vs Canberra Olympic(U23)

3-0

3-1
Sun 6, Aug-09:00 - Australia Capital Territory U23
Canberra Croatia(U23) vs Cooma Tigers(U23)

5-1

10-1
Sun 6, Aug-07:00 - Australia New South Wales Premier League
Western Sydney Wanderers AM vs Sydney FC Youth

1-0

2-1
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Blacktown City vs St George City

1-0

2-2
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Manly United

2-0

3-1
Sun 6, Aug-12:30 - Australia New South Wales Premier League
Central Coast Mariners Academy vs Rockdale City Suns

1-0

1-2
Sun 6, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Manly United(U20)

0-0

0-0
Sun 6, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Blacktown City(U20) vs St. George U20

1-0

1-0
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales U20
Western Sydney Wanderers(U20) vs Sydney FC(U20)

0-1

1-1
Sun 6, Aug-10:30 - Australia New South Wales Women\'s Premier League
Bulls Academy Women\'s vs Manly United Women\'s

0-0

0-0
Sun 6, Aug-11:00 - Australia New South Wales Women\'s Premier League
Blacktown Spartans Women\'s vs Illawarra Stingrays Women\'s

1-1

4-2
Sun 6, Aug-11:00 - Australia New South Wales Women\'s Premier League
Sydney University Women\'s vs Bankstown City Lions Women\'s

0-0

1-0
Sun 6, Aug-13:05 - Australia New South Wales Women\'s Premier League
APIA Leichhardt Tigers Women\'s vs Macarthur Rams Women\'s

0-1

1-1
Sun 6, Aug-13:30 - Australia New South Wales Women\'s Premier League
FNSW Institute Women\'s vs Northern Tigers Women\'s

0-3

1-3
Sun 6, Aug-08:00 - Australia Queensland State League U23
Gold Coast Knights(U23) vs Peninsula Power(U23)

2-0

4-1
Sun 6, Aug-11:00 - Australia Queensland State Leagues 2
St George Willawong FC vs Ipswich Knights FC

1-0

3-2
Sun 6, Aug-09:15 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Robina City Women\'s vs Moreton Bay United Women\'s

2-0

2-1
Sun 6, Aug-12:00 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Virginia United Women\'s vs Broadbeach United SC Women\'s

1-0

2-0
Sun 6, Aug-12:00 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Sunshine Coast Wanderers FC Women\'s vs Mitchelton Women\'s

2-1

3-1
Sun 6, Aug-12:15 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Brisbane Olympic Women\'s vs Capalaba Women\'s

1-1

3-1
Sun 6, Aug-12:30 - Austria Erste Division
First Vienna FC vs SK Sturm Graz Amat.

1-0

2-2
Sun 6, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
FC Blau Weiss Linz vs TSV Hartberg

1-2

3-3
Sun 6, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
SC Austria Lustenau vs Austria Vienna

0-1

0-2
Sun 6, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs WSG Swarovski Tirol

0-0

3-0
Sun 6, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
Rheindorf Altach B vs Kufstein

1-1

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
FC Wolfurt vs SVG Reichenau

1-1

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Niva Dolbizno

1-1

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs FC Vitebsk

0-1

0-4
Sun 6, Aug-19:00 - Belarus Premier League
FC Torpedo-BelAZ Zhodino vs Dinamo Brest

0-2

1-2
Sun 6, Aug-17:00 - Belarus Premier League
FK Isloch Minsk vs Dinamo Minsk

0-1

2-3
Sun 6, Aug-14:00 - Belarus Reserves League
FC Slutsk Reserve vs Energetyk-BGU Minsk Reserve

1-0

1-2
Sun 6, Aug-15:00 - Belarus Reserves League
FC Belshina Babruisk Reserve vs Smorgon FC Reserve

0-1

0-3
Sun 6, Aug-19:00 - Belarus Women\'s Premier League
ABFF Women\'s(U19) vs Dinamo Brest Women\'s

1-0

4-0
Sun 6, Aug-16:00 - Belarus Women\'s Premier League
Zorka-BDU Minsk Women\'s vs FC Gomel Women\'s

4-0

8-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Pro League
KV Mechelen vs K.A.A. Gent

0-0

0-1
Sun 6, Aug-15:30 - Belgian Pro League
Anderlecht vs Royal Antwerp FC

1-0

1-0
Sun 6, Aug-20:30 - Belgian Pro League
Westerlo vs Club Brugge

0-1

0-1
Sun 6, Aug-21:15 - Belgian Pro League
Kortrijk vs St.-Truidense VV

0-0

0-1
Sun 6, Aug-04:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Atletico Palmaflor vs Oriente Petrolero

1-1

1-2
Sun 6, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Santa Cruz vs Royal Pari

1-0

1-0
Sun 6, Aug-01:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Independiente Petrolero vs Club Aurora

0-0

1-1
Sun 6, Aug-23:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Velez Mostar vs GOSK Gabela

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Juventus SC vs EC Internacional de Lages SC

0-1

0-1
Sun 6, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Guarani de Palhoca vs Metropolitano SC

1-1

3-1
Sun 6, Aug-04:00 - Brasileiro Serie A
Fluminense (RJ) vs Palmeiras

1-0

2-1
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie A
Vasco da Gama(RJ) vs Gremio (RS)

0-0

1-0
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie A
Sao Paulo vs Atletico Mineiro (MG)

0-1

0-2
Sun 6, Aug-01:30 - Brasileiro Serie A
Internacional (RS) vs Corinthians Paulista (SP)

1-1

2-2
Sun 6, Aug-01:30 - Brasileiro Serie A
Goias vs Fortaleza CE

0-0

1-0
Sun 6, Aug-22:30 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Chapecoense SC

0-0

1-0
Sun 6, Aug-00:00 - Brasileiro Serie B
Ituano (SP) vs Guarani Futebol Clube

0-1

1-1
Sun 6, Aug-00:00 - Brasileiro Serie B
Clube de Regatas Brasil vs Botafogo SP

0-0

0-0
Sun 6, Aug-01:00 - Brasileiro Serie B
Sport Club Recife (PE) vs Gremio Novorizontino

0-0

1-0
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie C
Altos/PI vs Paysandu (PA)

1-1

1-1
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie C
Nautico PE vs Centro Sportivo Alagoano

0-0

0-0
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie C
Operario Ferroviario PR vs Sao Bernardo SP

1-0

1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Brasileiro Serie C
Figueirense SC vs America FC Natal RN

0-0

3-0
Sun 6, Aug-02:00 - Brasileiro Serie C
Ypiranga(RS) vs Brusque SC

1-0

2-0
Sun 6, Aug-02:00 - Brasileiro Serie C
Remo Belem (PA) vs Volta Redonda

1-1

2-1
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie D
Tuna Luso vs Maranhao MA

0-0

0-1
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie D
Anápolis GO vs EC Democrata GV

2-1

3-1
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie D
Nacional(AM) vs Parnahyba PI

2-0

3-0
Sun 6, Aug-18:00 - Brasileiro Serie D
Patrocinense MG vs Brasil de Pelotas RS

0-0

2-1
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie D
Sousa PB vs Falcon FC SE

0-1

2-1
Sun 6, Aug-23:00 - Brasileiro Serie D
Nacional de Patos PB vs Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA)

2-0

3-1
Sun 6, Aug-00:00 - Brasileiro Serie D
Bahia de Feira BA vs Potiguar-M RN

0-0

1-0
Sun 6, Aug-00:00 - Brasileiro Serie D
Ferroviario CE vs Princesa AM

1-0

3-0
Sun 6, Aug-22:00 - Brasileiro Serie D
Atletico Cearense CE vs Ag. Maraba

1-0

3-0
Sun 6, Aug-22:00 - Brasileiro Serie D
Caxias RS vs Inter de Limeira

1-1

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Portuguesa Youth vs Botafogo SP Youth

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:30 - Brazil Campeonato Potiguar
Globo vs Alecrim Natal RN

1-0

2-2
Sun 6, Aug-21:45 - Brazil Carioca B
Sao Cristovao(RJ) vs Zinzane FC

1-0

1-2
Sun 6, Aug-02:00 - Brazil Copa Paulista
Marilia (SP) vs Comercial SP

2-1

2-2
Sun 6, Aug-02:00 - Brazil Copa Paulista
EC Sao Jose SP vs AA Portuguesa Santista

2-1

3-2
Sun 6, Aug-18:00 - Brazil National Football Tournament U20
Palmeiras Youth vs Corinthians Youth

1-0

5-1
Sun 6, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Ludogorets Razgrad II vs Strumska Slava

0-0

1-0
Sun 6, Aug-19:45 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs Slavia Sofia

0-0

1-1
Sun 6, Aug-22:15 - Bulgaria Premier
Lokomotiv Plovdiv vs Levski Sofia

2-1

2-1
Sun 6, Aug-15:00 - Cambodia League
Phnom Penh Crown FC vs Boeung Ket FC

1-1

2-1
Sun 6, Aug-15:00 - Cambodia League
Tiffy Army FC vs PKR Svay Rieng

0-2

0-2
Sun 6, Aug-15:00 - Cambodia League
ISI Dangkor Senchey vs Angkor Tiger FC

0-0

1-0
Sun 6, Aug-03:00 - Canadian Premier League
Atletico Ottawa vs York United

1-2

3-3
Sun 6, Aug-21:00 - Catalunya Cup
L\'Hospitalet vs AE Prat

3-0

4-1
Sun 6, Aug-21:30 - Catalunya Cup
FC Vilafranca vs UE Cornella

1-2

2-3
Sun 6, Aug-22:00 - Catalunya Cup
San Cristobal vs Terrassa

1-0

1-0
Sun 6, Aug-04:00 - Chile Primera B
Rangers Talca vs CSyD Barnechea

0-0

1-0
Sun 6, Aug-20:30 - Chile Primera B
Deportes Iquique vs Universidad de Concepcion

0-1

1-3
Sun 6, Aug-01:30 - Chile Primera B
Cobreloa vs La Serena

1-0

1-0
Sun 6, Aug-23:00 - Chile Primera Division
Everton CD vs Colo Colo

1-1

1-2
Sun 6, Aug-20:30 - Chile Primera Division
Nublense vs Cobresal

1-0

1-2
Sun 6, Aug-01:30 - Chile Primera Division
Universidad Catolica vs Audax Italiano

0-2

0-2
Sun 6, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Iberia Los Angeles vs Lautaro de Buin

2-1

2-4
Sun 6, Aug-19:59 - Chile Segunda Division
Deportes Concepcion vs Provincial Osorno

1-1

2-1
Sun 6, Aug-02:00 - Chile Segunda Division
Fernandez Vial vs Real San Joaquin

0-0

0-0
Sun 6, Aug-23:00 - Chile Tercera Division
Provincial Ranco vs Colchagua CD

0-0

2-0
Sun 6, Aug-15:00 - China League One
Nanjing City vs Dongguan Guanlian

0-1

2-1
Sun 6, Aug-15:30 - China League One
Sichuan Jiuniu vs Guangzhou FC

1-0

2-0
Sun 6, Aug-15:30 - China League One
Heilongjiang Ice City vs Jiangxi LuShan FC

0-0

1-2
Sun 6, Aug-15:30 - China League One
Qingdao West Coast vs Guangxi Pingguo Haliao F.C.

1-0

2-0
Sun 6, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Taian Tiankuang vs Haimen Codion

0-0

1-1
Sun 6, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Zibo Qisheng vs Hubei Istar

0-1

0-1
Sun 6, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Zhixing vs Beijing Technology

2-0

2-0
Sun 6, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Wuhan JiangCheng vs Qingdao Red Lions

0-1

0-3
Sun 6, Aug-17:00 - Club Friendly
Kolding BK Women\'s vs Hamburger Women\'s

1-0

4-1
Sun 6, Aug-17:00 - Club Friendly
Rupel Boom vs KSK Heist

0-3

0-5
Sun 6, Aug-17:00 - Club Friendly
Tottenham Hotspur vs FC Shakhtar Donetsk

1-1

5-1
Sun 6, Aug-17:00 - Club Friendly
NK Dugopolje vs HNK Sibenik

0-1

3-1
Sun 6, Aug-03:07 - Club Friendly
Real Betis vs Real Sociedad

0-0

0-1
Sun 6, Aug-22:30 - Club Friendly
Villarreal Women\'s vs Levante UD Women\'s

1-1

2-1
Sun 6, Aug-23:00 - Club Friendly
Elche vs Parma Calcio 1913

0-1

1-1
Sun 6, Aug-23:00 - Club Friendly
Cadiz vs Lecce

1-1

1-1
Sun 6, Aug-11:45 - Club Friendly
Monaco U19 vs Rapid Wien(U19)


0-2
Sun 6, Aug-06:00 - Club Friendly
Atletico Madrid vs Sevilla

0-0

1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Club Friendly
Brighton & Hove Albion vs Rayo Vallecano

0-1

1-1
Sun 6, Aug-08:00 - Club Friendly
South Hobart B vs New Town Eagles

1-1

2-2
Sun 6, Aug-08:30 - Club Friendly
Clarence Zebras Women\'s vs South Hobart Women\'s

0-2

0-4
Sun 6, Aug-09:00 - Club Friendly
Brunswick Juventus Women\'s vs Spring Hills Women\'s

1-0

3-0
Sun 6, Aug-09:00 - Club Friendly
ANU FC Women\'s vs Gungahlin United Women\'s

0-3

0-3
Sun 6, Aug-09:00 - Club Friendly
Canberra United Academy Women\'s vs West Canberra Wanderers Women\'s

3-1

4-3
Sun 6, Aug-09:00 - Club Friendly
Casey Comets Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

2-3

2-4
Sun 6, Aug-11:30 - Club Friendly
Dinamo Zagreb (U19) vs Flamengo (RJ) U19

2-0

3-0
Sun 6, Aug-11:30 - Club Friendly
Atletico Baleares vs Andratx

0-1

1-1
Sun 6, Aug-12:00 - Club Friendly
Tarancon vs AD Torrejon CF

0-0

1-0
Sun 6, Aug-12:30 - Club Friendly
Vonds Ichihara vs Tokyo International University

0-0

1-0
Sun 6, Aug-13:00 - Club Friendly
US Concarneau vs Vannes OC

5-0

7-0
Sun 6, Aug-13:00 - Club Friendly
Delhi FC vs Hyderabad FC

1-0

1-1
Sun 6, Aug-13:30 - Club Friendly
Feyenoord Rotterdam(U19) vs Manchester United(U19)

0-0

3-0
Sun 6, Aug-13:30 - Club Friendly
Wattenscheid vs Ratingen SV

0-2

1-4
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
KFC Uerdingen 05 vs Monchengladbach B

2-2

5-2
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Muaither SC vs Kazma

0-1

3-2
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Borussia Dortmund vs Ajax Amsterdam

1-1

3-1
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Tritium vs USD Casatese

0-0

0-1
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Manchester United vs Athletic Bilbao

0-1

1-1
Sun 6, Aug-14:00 - Club Friendly
Trat FC vs Kitchee

0-0

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Newcastle vs Villarreal

1-0

4-0
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Stade de Reims vs Torino

0-0

2-1
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Ponte San Pietro vs Albinoleffe

1-0

1-2
Sun 6, Aug-19:30 - Club Friendly
Spal vs US Corticella

3-0

4-0
Sun 6, Aug-19:30 - Club Friendly
Ancona vs Ravenna

0-0

0-0
Sun 6, Aug-15:15 - Club Friendly
SC St Tonis vs Mulheimer FC 97

1-0

1-1
Sun 6, Aug-19:59 - Club Friendly
Bedem Ivankovo vs HNK Cibalia

3-0

3-1
Sun 6, Aug-19:59 - Club Friendly
NK Croatia Zmijavci vs NK Solin

2-0

2-1
Sun 6, Aug-20:30 - Club Friendly
Mallorca vs Spezia

0-0

1-1
Sun 6, Aug-20:30 - Club Friendly
Novara Calcio vs Sampdoria

0-1

0-1
Sun 6, Aug-20:30 - Club Friendly
Napoli vs Augsburg

0-0

1-0
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
Apollon Limassol FC vs Pafos FC

0-0

2-1
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
Nea Salamis vs Anorthosis Famagusta FC

0-2

0-4
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
Albacete vs CD Castellon

1-1

6-2
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
Burgos CF vs Alaves

1-0

2-1
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
Eldense vs CF Intercity

1-0

1-1
Sun 6, Aug-16:00 - Club Friendly
FC Zuzenhausen vs TSG 1899 Hoffenheim II

0-2

0-3
Sun 6, Aug-16:00 - Club Friendly
Sportfreunde Siegen vs Fortuna Koln Am

0-5

1-6
Sun 6, Aug-16:00 - Club Friendly
Eintracht Frankfurt Women\'s vs Nurnberg Women\'s

0-0

0-0
Sun 6, Aug-16:00 - Club Friendly
OGC Nice vs Fiorentina

0-2

1-2
Sun 6, Aug-16:30 - Club Friendly
Bumamuru vs Aigle Noir

0-1

0-1
Sun 6, Aug-16:30 - Club Friendly
Glasgow City Women\'s vs Sunderland Women\'s

2-0

3-0
Sun 6, Aug-21:30 - Club Friendly
UD Llanera vs UC Ceares

0-0

1-0
Sun 6, Aug-21:30 - Club Friendly
Toulouse vs AS Roma

1-1

2-1
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico de Madrid Women\'s vs AS Roma Women\'s

1-0

2-0
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
America MG Youth vs Athletic Club (U20)

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Uniao Frederiquense RS vs Juventude RS B

1-0

3-0
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Girona vs Lazio

0-0

2-1
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Zumbi EC vs CE Olhodaguense AL

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Penedense AL vs Dimensao Saude AL

0-0

0-1
Sun 6, Aug-03:10 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pereira vs Boyaca Chico

0-0

1-1
Sun 6, Aug-05:20 - Colombia Copa Mustang
Dep.Independiente Medellin vs Envigado

0-0

1-0
Sun 6, Aug-01:00 - Colombia Copa Mustang
Union Magdalena vs Atletico Junior Barranquilla

0-0

0-0
Sun 6, Aug-00:30 - Colombia Copa Premier
Llaneros FC vs Leones

1-2

4-3
Sun 6, Aug-00:30 - Colombia Copa Premier
Orsomarso vs Fortaleza CEIF

0-1

0-1
Sun 6, Aug-00:30 - Colombia Copa Premier
Real Santander vs Patriotas FC

1-1

2-1
Sun 6, Aug-03:45 - CONCACAF Caribbean Shield
St. Paul\'s Utd vs CRKSV Jong Holland

1-0

1-2
Sun 6, Aug-01:00 - CONCACAF Caribbean Shield
South East FC vs Golden Lion

1-3

1-11
Sun 6, Aug-01:00 - CONCACAF Caribbean Shield
Junior Stars FC vs Metropolitan

0-1

0-3
Sun 6, Aug-22:15 - CONCACAF Caribbean Shield
Universidad O&M vs AS Etoile Matoury

1-1

1-2
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Cesena vs Virtus Entella

2-0

2-2
Sun 6, Aug-19:59 - Coppa Italia
A.C. Reggiana 1919 vs Delfino Pescara 1936

3-2

6-2
Sun 6, Aug-22:00 - Coppa Italia
FeralpiSalo vs Vicenza

2-0

2-1
Sun 6, Aug-00:30 - Costa Rica Division 2
Santa Ana vs Guadalupe FC

2-1

3-1
Sun 6, Aug-04:00 - Costa Rica Primera Division
Santos de Guapiles FC vs Municipal Grecia

1-0

2-0
Sun 6, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
Municipal Liberia vs Perez Zeledon

1-0

3-0
Sun 6, Aug-06:15 - Costa Rica Primera Division
Sporting San Jose vs Alajuelense

0-0

0-0
Sun 6, Aug-21:00 - Costa Rica Primera Division
Cartagines Deportiva SA vs Puntarenas

0-0

1-0
Sun 6, Aug-01:00 - Costa Rica Primera Division
Guanacasteca vs AD San Carlos

0-0

0-0
Sun 6, Aug-23:00 - Croatia 1.HNL
NK Rijeka vs Istra 1961

3-0

6-0
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Sigma Olomouc B vs Prostejov

0-1

1-1
Sun 6, Aug-12:30 - Czech Republic 2. Liga
Sparta Praha B vs MFK Chrudim

1-0

2-0
Sun 6, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Dukla Praha vs FK Varnsdorf

4-1

4-3
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Admira Praha vs Slavia Prague B

0-1

0-4
Sun 6, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Plzen B vs SK Motorlet Praha

2-1

3-1
Sun 6, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Povltavska FA vs FC Pisek

0-0

1-0
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Liberec B vs Slovan Velvary

0-2

2-4
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Mlada Boleslav B vs SK Sokol Zapy

0-1

0-1
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Hradec Kralove B vs Prepere

1-3

2-3
Sun 6, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Brozany vs Arsenal Ceska Lipa

1-1

2-1
Sun 6, Aug-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slavia Praha vs FC Fastav Zlin

0-0

2-1
Sun 6, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs FC Bohemians 1905

0-0

0-1
Sun 6, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs Banik Ostrava

2-1

3-1
Sun 6, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Teplice vs FK Jablonec

0-0

0-0
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs MFK Karvina II

2-0

2-1
Sun 6, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
1. SC Znojmo vs Synot Slovacko II

0-0

1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
Lyngby vs Midtjylland

2-0

4-1
Sun 6, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
FC Nordsjaelland vs Brondby

0-1

3-1
Sun 6, Aug-16:00 - Danish SAS Ligaen
Hvidovre IF vs Aarhus AGF

0-1

0-2
Sun 6, Aug-15:00 - Denmark - 1. Division
Naestved vs Sonderjyske

0-3

1-4
Sun 6, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Aalborg BK vs Fredericia

1-0

4-0
Sun 6, Aug-00:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Orense SC vs Delfin S.C.

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs Independiente Del Valle

0-0

1-0
Sun 6, Aug-03:00 - Ecuador Copa Pilsener A
CD El Nacional vs Sociedad Deportiva Aucas

1-2

2-2
Sun 6, Aug-19:00 - England FA Community Shield
Manchester City vs Arsenal

0-0

1-1
Sun 6, Aug-17:30 - England The Championship
Leeds United vs Cardiff City

0-2

2-2
Sun 6, Aug-15:00 - England The Championship
Leicester City vs Coventry

0-0

2-1
Sun 6, Aug-19:59 - England The Championship
Sunderland vs Ipswich

0-1

1-2
Sun 6, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
JK Tallinna Kalev II vs Trans Narva B

2-0

2-1
Sun 6, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Laanemaa Haapsalu vs Tartu JK Tammeka B

2-2

2-3
Sun 6, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Viljandi JK Tulevik vs Nomme JK Kalju II

4-0

5-1
Sun 6, Aug-18:00 - Estonia Meistri Liiga
Harju JK Laagri vs Paide Linnameeskond

0-0

0-1
Sun 6, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Parnu JK Vaprus vs Levadia Tallinn

0-2

0-3
Sun 6, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
HB Torshavn vs AB Argir

2-0

5-0
Sun 6, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
TB Tv royri vs Vikingur Gota

0-1

0-2
Sun 6, Aug-06:00 - FIFA Women\'s World Cup
Netherlands Women\'s vs South Africa Women\'s

1-0

2-0
Sun 6, Aug-13:00 - FIFA Women\'s World Cup
Sweden Women\'s vs USA Women\'s

0-0

0-0
Sun 6, Aug-16:00 - Finland Women\'s Premier 2
Ilves Tampere II Women\'s vs Pallo Iirot Women\'s

1-0

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Narpes Kraft vs TP47 Tornio

1-2

2-2
Sun 6, Aug-12:00 - Finland Junior League
Honka Am vs PPJ Akatemia Am

1-2

2-3
Sun 6, Aug-13:00 - Finland Junior League
Ilves Youth vs GrIFK Youth

2-0

2-1
Sun 6, Aug-14:00 - Finland Junior League
VJS Vantaa Youth vs VPS Vaasa Am

2-1

2-1
Sun 6, Aug-16:10 - Finland Junior League
Helsinki Youth vs KuPS Youth

2-0

4-0
Sun 6, Aug-18:00 - Finland Woman\'s Cup
PK-35 Vantaa Women\'s vs HPS Helsinki Women\'s

2-0

2-0
Sun 6, Aug-19:00 - Finland Ykkonen
Jaro vs JaPS

0-1

1-1
Sun 6, Aug-17:30 - Georgia Primera Division
Samtredia vs FC Telavi

0-1

0-2
Sun 6, Aug-18:30 - German 3. Liga
SC Freiburg II vs MSV Duisburg

0-1

1-1
Sun 6, Aug-15:30 - German 3. Liga
SSV Ulm 1846 vs Saarbrucken

1-1

1-1
Sun 6, Aug-21:30 - German 3. Liga
FC Erzgebirge Aue vs FC Ingolstadt 04

0-0

1-0
Sun 6, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
MSV Duisburg(U17) vs RW Oberhausen (U17)


2-1
Sun 6, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Viktoria Koln(U17) vs SC Paderborn 07(U17)


0-5
Sun 6, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
FC Nurnberg vs Hannover 96

0-2

2-2
Sun 6, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
1. FC Magdeburg vs Eintracht Braunschweig

2-0

2-1
Sun 6, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Hamburger

1-0

2-2
Sun 6, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemie Leipzig vs Viktoria Berlin 1889

1-0

1-0
Sun 6, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs Berliner FC Dynamo

0-1

3-1
Sun 6, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz vs FC Lokomotive Leipzig

0-2

3-2
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eimsbutteler TV vs FC St. Pauli II

1-1

1-4
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eintracht Norderstedt vs SC Spelle Venhaus

0-0

2-0
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Teutonia Ottensen vs Hamburger SV II

2-0

3-0
Sun 6, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs FC Kilia Kiel

3-0

4-0
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs VfR Aalen

1-1

1-1
Sun 6, Aug-12:45 - Germany OberLiga
Paloma vs FC Altona 93

1-1

1-3
Sun 6, Aug-15:30 - Germany OberLiga
SV Tasmania Berlin vs FC Anker Wismar

1-0

3-0
Sun 6, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Eintracht Mahlsdorf vs CFC Hertha 06

2-0

4-0
Sun 6, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Kaiserslautern Am. vs SV Morlautern

1-0

2-0
Sun 6, Aug-16:00 - Germany OberLiga
VfR Neumunster vs SV Eichede

0-0

0-0
Sun 6, Aug-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs CSD Comunicaciones

0-0

2-0
Sun 6, Aug-00:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs CD Malacateco

1-2

1-3
Sun 6, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Guastatoya vs Zacapa Tellioz

0-1

0-1
Sun 6, Aug-02:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Mixco vs Antigua GFC

0-1

0-1
Sun 6, Aug-05:00 - Honduras Liga Nacional
CD Olimpia vs Real Espana

2-0

4-0
Sun 6, Aug-01:00 - Honduras Liga Nacional
Genesis vs CD Motagua

0-0

0-0
Sun 6, Aug-03:00 - Honduras Liga Nacional
Lobos de la UPNFM vs Real Sociedad Tocoa

0-0

2-0
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Balatonfuredi FC vs Budaorsi SC

0-5

2-5
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Mezomegyer vs Femalk-Dunavarsany

1-1

3-1
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Bony SE vs Mezoors

0-4

1-6
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Pilisi LK vs Hodmezovasarhely FC

1-1

2-1
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Asvanyraro vs Zsambeki SK

1-1

1-3
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Vep VSE vs Kiraly SZE

1-2

2-2
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Perbal vs Tatai AC

3-1

6-2
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
OMTK-Ule vs Cegledi

3-0

5-0
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Bolyi vs Szekszardi UFC

1-0

2-1
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Rabaszentandras vs Bicskei

0-1

0-2
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Monori SE vs Karcag SE

1-1

3-1
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Penzugyor SE vs Ivancsa

1-0

2-0
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Urkut vs Zalaszentgroti VFC

0-0

2-1
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Matraterenye vs Putnok FC

1-5

1-16
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Ujfeherto SE vs Hidasnemeti VSC

0-0

1-1
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Balatonalmadi SE vs Tatabanyai

0-2

0-3
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Gyulahaza vs Eger SE

0-2

0-7
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Mori SE vs Dorogi FC

0-1

0-3
Sun 6, Aug-18:30 - Hungary Cup
Ikarus-Maroshegy vs Nagykanizsai

1-2

2-7
Sun 6, Aug-21:45 - Hungary Cup
Nimrod SE vs Unione FC

1-4

1-5
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Soroksar vs Gyirmot FC

1-0

1-0
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Mosonmagyarovari TE vs Kazincbarcikai

0-2

0-3
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Budafoki MTE vs FC Ajka

2-0

2-0
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Budapest Honved vs Kozarmisleny SE

1-0

1-2
Sun 6, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Tiszakecske vs Nyiregyhaza Spartacus FC

0-1

1-1
Sun 6, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Csakvari TK vs Szombathelyi Haladas

3-0

4-2
Sun 6, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
ETO FC Gyor vs BVSC Zuglo

2-0

4-0
Sun 6, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
BFC Siofok vs Pecsi MFC

0-1

0-1
Sun 6, Aug-19:45 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Ferencvarosi TC

1-2

3-5
Sun 6, Aug-22:00 - Hungary NB1
Zalaegerszegi TE vs MTK Budapest FC

2-1

2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Iceland Premier Division
Breidablik vs KR Reykjavik

1-2

3-4
Sun 6, Aug-19:59 - Ireland Premier League
Dundalk vs Shelbourne

1-0

1-1
Sun 6, Aug-21:00 - Ireland Premier League
Shamrock Rovers vs Cork City F.C.

1-1

2-1
Sun 6, Aug-21:00 - Israel Ligat Al Toto Cup
Bnei Sakhnin FC vs Hapoel Hadera

1-0

2-1
Sun 6, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Consadole Sapporo

2-0

3-0
Sun 6, Aug-13:30 - Japanese J-League Division 1
Yokohama FC vs Vissel Kobe

1-0

2-0
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Avispa Fukuoka

0-1

0-1
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Yokohama F Marinos

0-0

0-0
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kyoto Sanga FC vs Kashiwa Reysol

0-1

0-1
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Gamba Osaka

1-3

3-4
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs FC Tokyo

0-1

0-1
Sun 6, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs Iwaki FC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Zweigen Kanazawa

0-2

0-2
Sun 6, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs Shimizu S-Pulse

0-1

0-1
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Jubilo Iwata vs Vegalta Sendai

2-0

4-1
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs JEF United Ichihara Chiba

2-1

3-3
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Roasso Kumamoto vs Mito Hollyhock

0-0

0-0
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Thespakusatsu Gunma vs Tochigi SC

0-0

1-0
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Blaublitz Akita

0-0

1-0
Sun 6, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Oita Trinita

2-1

2-2
Sun 6, Aug-10:00 - Japanese League Division 3
Nara Club vs Giravanz Kitakyushu

0-0

0-1
Sun 6, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs Azul Claro Numazu

1-1

2-1
Sun 6, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Osaka FC vs YSCC Yokohama

0-0

2-2
Sun 6, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs Grulla Morioka

0-0

0-3
Sun 6, Aug-17:45 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs Kaisar Kyzylorda

0-1

0-2
Sun 6, Aug-19:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs FC Kairat Almaty

2-2

4-2
Sun 6, Aug-14:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Incheon United FC

2-0

2-0
Sun 6, Aug-14:30 - Korea League 1
Jeju United FC vs Gangwon FC

0-0

1-1
Sun 6, Aug-14:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs Gyeongnam FC

0-0

1-2
Sun 6, Aug-14:30 - Korea League 2
Gimcheon Sangmu FC vs Seongnam FC

1-0

4-0
Sun 6, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
Valmieras FK vs Metta/LU Riga

0-1

2-1
Sun 6, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
Super Nova Riga vs Riga FC

1-2

1-5
Sun 6, Aug-17:00 - Latvia - 1. Division
FK Auda Riga vs Jelgava

2-0

3-0
Sun 6, Aug-19:00 - Latvia - 2. Division
FK Ventspils vs Rezekne / BJSS

1-0

1-1
Sun 6, Aug-14:00 - Latvia - 2. Division
Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs Grobina

0-3

0-6
Sun 6, Aug-17:30 - Lebanese League
Al-Ahed vs Racing Beirut

2-0

5-1
Sun 6, Aug-18:00 - Lebanese League
Alahli Nabatiya vs Al-Ansar(LIB)

1-2

2-2
Sun 6, Aug-18:55 - Lithuania - 1. Division
Siauliai vs VMFD Zalgiris

0-0

0-0
Sun 6, Aug-19:59 - Lithuania - 1. Division
Kauno Zalgiris vs Dziugas Telsiai

0-0

0-0
Sun 6, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Neptuna Klaipeda vs FK Riteriai B

1-1

1-2
Sun 6, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs Swift Hesperange

1-2

1-5
Sun 6, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs Racing Union Luxembourg

1-0

1-3
Sun 6, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
UN Kaerjeng 97 vs Mondercange

0-1

1-2
Sun 6, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
F91 Dudelange vs FC Wiltz 71

2-1

3-1
Sun 6, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
FC Marisca Miersch vs Victoria Rosport

0-0

1-2
Sun 6, Aug-20:30 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Progres Niederkorn

1-1

1-3
Sun 6, Aug-21:00 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs Fola Esch

3-1

5-1
Sun 6, Aug-03:05 - Mexico Primera Divison A
Mineros de Zacatecas vs Tlaxcala

2-0

5-1
Sun 6, Aug-05:05 - Mexico Primera Divison A
Cancun vs Correcaminos UAT

0-0

2-1
Sun 6, Aug-07:05 - Mexico Primera Divison A
Cimarrones Sonora vs CSyD Dorados de Sinaloa

0-0

2-0
Sun 6, Aug-22:00 - Mexico Primera Divison A
CF Atlante vs Tepatitlan De Morelos

2-1

2-2
Sun 6, Aug-03:00 - Mexico Women\'s Primera Division
Club America Women\'s vs Deportivo Toluca Women\'s

2-1

4-1
Sun 6, Aug-05:00 - Mexico Women\'s Primera Division
CF Monterrey Women\'s vs Atlas Women\'s

0-0

2-0
Sun 6, Aug-07:10 - Mexico Women\'s Primera Division
Chivas Guadalajara Women\'s vs Tigres UANL Women\'s

1-0

2-2
Sun 6, Aug-19:59 - Moldova Divizia Nationala
Zimbru Chisinau vs FC Milsami

0-0

0-1
Sun 6, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
Petrocub HIncesti vs Sheriff Tiraspol

0-0

0-1
Sun 6, Aug-12:00 - Mongolia Premier League
SP Falcons vs Bayanzurkh Sporting

2-1

6-1
Sun 6, Aug-15:00 - Mongolia Premier League
Bavarians FC vs Khoromkhon Club

2-0

2-3
Sun 6, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Decic Tuzi vs OFK Petrovac

0-0

1-2
Sun 6, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs Arsenal Tivat

0-2

2-2
Sun 6, Aug-13:30 - Myanmar National League
Chinland vs Hantharwady United

0-3

1-3
Sun 6, Aug-03:00 - Nicaragua Primera Division
UNAN Managua vs Matagalpa FC

0-2

1-2
Sun 6, Aug-06:00 - Nicaragua Primera Division
Walter Ferretti vs Managua FC

1-1

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Nordic Tournament U17
Faroe Islands(U17) vs Norway(U17)

0-7

0-11
Sun 6, Aug-14:00 - Nordic Tournament U17
Sweden(U17) vs Israel(U17)

0-0

2-0
Sun 6, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Bregalnica Stip vs Sileks Kratovo

2-1

2-1
Sun 6, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Voska Sport vs FK Shkendija

0-0

0-1
Sun 6, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs FK Vardar

0-0

1-0
Sun 6, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
FK Tikves Kavadarci vs FK Makedonija Gjorce Petrov

1-0

1-0
Sun 6, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
FC Struga Trim-Lum vs FK Gostivar

1-0

2-0
Sun 6, Aug-17:30 - Norway 2 Division B
Levanger FK vs Junkeren

1-1

3-3
Sun 6, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Ullensaker/Kisa IL vs Tromsdalen UIL

1-0

1-1
Sun 6, Aug-15:30 - Norway 2 Division B
Stromsgodset B vs Sotra SK

0-1

1-1
Sun 6, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon D
Start Kristiansand B vs Eik Tonsberg

0-5

0-6
Sun 6, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon D
Vindbjart vs Mjondalen IF B

1-3

3-3
Sun 6, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon E
Bodo Glimt B vs Mosjoen

5-1

5-1
Sun 6, Aug-14:00 - Norway 3. Divisjon F
Skjervoy vs Lorenskog

0-4

0-7
Sun 6, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon F
Hammerfest vs Sparta Sarpsborg B

0-0

1-3
Sun 6, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Kongsvinger vs Raufoss

0-0

1-3
Sun 6, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
KFUM Oslo vs Asane Fotball

1-0

2-1
Sun 6, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Bryne vs Ranheim IL

0-0

1-0
Sun 6, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Sandnes Ulf vs Sogndal

0-0

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Rosenborg

1-0

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - Norwegian Tippeligaen
Tromso IL vs Lillestrom

0-1

3-1
Sun 6, Aug-19:00 - Norwegian Tippeligaen
HamKam vs Brann

0-2

0-2
Sun 6, Aug-19:00 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Sarpsborg 08

2-1

5-1
Sun 6, Aug-19:00 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Stabaek

2-0

4-0
Sun 6, Aug-21:15 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs Bodo Glimt

2-2

3-2
Sun 6, Aug-03:30 - NWSL Challenge Cup
Gotham FC Women\'s vs North Carolina Courage Women\'s

1-0

2-0
Sun 6, Aug-03:30 - NWSL Challenge Cup
San Diego Wave Women\'s vs Angel City FC Women\'s

1-1

1-1
Sun 6, Aug-04:00 - NWSL Challenge Cup
Chicago Red Stars Women\'s vs Houston Dash Women\'s

2-0

3-0
Sun 6, Aug-04:00 - NWSL Challenge Cup
Kansas City NWSL Women\'s vs Racing Louisville Women\'s

1-0

3-0
Sun 6, Aug-03:15 - Panama Liga Panamena de Futbol
Tauro FC vs Plaza Amador

1-0

2-0
Sun 6, Aug-05:30 - Panama Liga Panamena de Futbol
Herrera FC vs San Francisco FC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Alianza FC (PAN) vs Sporting San Miguelito

0-0

0-0
Sun 6, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Recoleta vs Martin Ledesma

2-0

2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Atletico Colegiales vs Sol de America

0-0

0-1
Sun 6, Aug-00:30 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs Sportivo Trinidense

1-1

4-1
Sun 6, Aug-03:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Luqueno vs Resistencia SC

1-1

2-2
Sun 6, Aug-05:00 - Peru Primera Division
Alianza Lima vs UTC Cajamarca

0-0

1-0
Sun 6, Aug-00:15 - Peru Primera Division
EM Deportivo Binacional vs Sport Boys Association

3-0

4-0
Sun 6, Aug-22:00 - Peru Primera Division
Alianza Atletico vs Cienciano

1-0

2-1
Sun 6, Aug-12:00 - Philippines Cup
Manila Digger FC vs Pilipinas Dragons FC

0-1

0-1
Sun 6, Aug-14:30 - Philippines Cup
CF Manila vs Philippine Air Force

1-1

3-1
Sun 6, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Victoria Sulejowek vs Pilica Białobrzegi

2-0

3-0
Sun 6, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Rekord Bielsko vs Slask Wroclaw B

1-2

2-2
Sun 6, Aug-19:30 - Poland - 4. Liga
KS Wiazownica vs Podlasie Biala Podlaska

0-2

0-2
Sun 6, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Zaglebie Lubin vs Lech Poznan

1-0

1-1
Sun 6, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Ruch Chorzow

2-0

3-0
Sun 6, Aug-19:59 - Poland - I liga
Odra Opole vs GKS Tychy

0-0

0-2
Sun 6, Aug-17:00 - Poland - I liga
Motor Lublin vs GKS Katowice

0-1

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Poland - II liga
Radunia Stezyca vs Sandecja Nowy Sacz

1-0

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Poland - II liga
Hutnik Krakow vs Zaglebie Lubin B

0-0

1-1
Sun 6, Aug-21:30 - Poland - II liga
Wisla Pulawy vs Stal Stalowa Wola

1-0

1-1
Sun 6, Aug-19:59 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Qabala

3-0

5-0
Sun 6, Aug-17:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Kapaz PFK vs Neftchi Baku

1-0

1-0
Sun 6, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
FC Steaua Bucuresti vs CFR Cluj

0-0

1-0
Sun 6, Aug-19:15 - Romania - Divizia A
Petrolul Ploiesti vs Farul Constanta

0-0

3-2
Sun 6, Aug-13:00 - Romania - Liga 2
Corvinul Hunedoara vs Ceahlaul Piatra Neamt

1-0

2-1
Sun 6, Aug-17:30 - Russia Div 2 Group 1
FK Pobeda vs FK Astrakhan

0-1

0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1
SKA Rostov vs Druzhba Maykop

0-1

0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1
Mashuk-KMV vs Alania B

2-0

5-0
Sun 6, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 1
FC Sevastopol vs FK Biolog

0-1

0-1
Sun 6, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 1
Dynamo Stavropol vs Kuban Holding

0-1

0-1
Sun 6, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Zorkyi Krasnogorsk vs Znamya Truda

0-1

0-2
Sun 6, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Zenit-2 St.Petersburg vs Zvezda Sint Petersburg

2-2

3-2
Sun 6, Aug-16:00 - Russia Div 2 Group 2
Dinamo St. Petersburg vs FC Tver

0-0

1-1
Sun 6, Aug-16:00 - Russia Div 2 Group 2
Luki Energiya vs Irkutsk

0-0

1-1
Sun 6, Aug-16:00 - Russia Div 2 Group 2
Khimik Dzerzhinsk vs Torpedo Moscow II

0-1

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Dynamo Vologda vs Elektron Veliky Novgorod

1-0

1-0
Sun 6, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Dynamo Kirov vs Rodina Moskva III

1-0

2-0
Sun 6, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Torpedo Vladimir vs FK Yenisey-2 Krasnoyarsk

0-1

1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Arsenal Tula II vs FK Spartak Tambov

0-0

1-0
Sun 6, Aug-12:00 - Russia Div 2 Group 3
Dinamo Vladivostok vs Kompozit

3-2

4-2
Sun 6, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Zvezda Ryazan vs FC Kolomna

4-1

5-2
Sun 6, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3
Strogino Moscow vs Peresvet Podolsk

1-2

3-4
Sun 6, Aug-19:30 - Russia Div 2 Group 3
FK Sakhalinets vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

1-1

1-2
Sun 6, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Znamya Noginsk vs Zenit Penza

0-0

0-1
Sun 6, Aug-16:00 - Russia Div 2 Group 3
Saturn vs SKA-Khabarovsk-2

1-0

4-0
Sun 6, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kaluga vs FK Kvant Obninsk

6-0

7-0
Sun 6, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kosmos Dolgoprudny vs FK Khimki Reserve

0-0

4-1
Sun 6, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 4
Rubin Kazan B vs NoSta Novotroitsk

0-0

0-0
Sun 6, Aug-12:00 - Russia Div 2 Group 4
FK Ural-2 vs Dinamo Barnaul

0-1

2-3
Sun 6, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4
FK Orenburg-2 vs FK Khimik-Avgust

0-0

0-0
Sun 6, Aug-19:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs Chernomorets Novorossiysk

0-1

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Russia First Division
Rodina Moscow vs SKA Khabarovsk

0-0

1-1
Sun 6, Aug-19:30 - Russia First Division
PFK Kuban vs Volgar Astrakhan

0-0

2-0
Sun 6, Aug-21:00 - Russia First Division
Dinamo Makhachkala vs KamAZ

0-0

0-1
Sun 6, Aug-17:00 - Russia First Division
Akron Togliatti vs Alania Vladikavkaz

1-0

1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Russia First Division 2 Division A Gold
Volga Ulyanovsk vs FK Chayka Pesch

1-0

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - Russia First Division 2 Division A Gold
Dinamo Bryansk vs Spartak Kostroma

0-0

1-0
Sun 6, Aug-19:00 - Russia First Division 2 Division A Gold
Veles Moscow vs FC Ufa

0-0

0-0
Sun 6, Aug-15:00 - Russia First Division 2 Division A Gold
FC Irtysh Omsk vs Rotor Volgograd

0-0

1-0
Sun 6, Aug-19:59 - Russia First Division 2 Division A Gold
FK Krasnodar II vs FK Murom

1-1

2-2
Sun 6, Aug-18:30 - Russia Premier League
Baltika Kaliningrad vs Fakel Voronezh

1-1

2-1
Sun 6, Aug-19:59 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs Dynamo Moscow

1-2

2-3
Sun 6, Aug-21:00 - Russia Premier League
PFC Sochi vs Akhmat Grozny

1-2

1-2
Sun 6, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs St. Mirren

0-2

2-3
Sun 6, Aug-21:00 - Senegal Premier League
Dakar Sacre Coeur vs Union Sportive Goree

1-0

1-1
Sun 6, Aug-21:00 - Senegal Premier League
ASC Jaraaf vs Stade Mbour

0-0

1-1
Sun 6, Aug-21:00 - Senegal Premier League
Linguere vs Generation Foot

1-0

2-0
Sun 6, Aug-21:00 - Senegal Premier League
Pikine vs CNEPS Excellence

0-0

2-0
Sun 6, Aug-21:00 - Senegal Premier League
Casa Sports Zinguinchor vs AS Douanes Dakar

1-0

1-0
Sun 6, Aug-21:00 - Senegal Premier League
ASC Diambars vs Guediawaye

0-0

0-1
Sun 6, Aug-21:00 - Senegal Premier League
Teungueth FC vs Sonacos de Diourbel

1-0

2-0
Sun 6, Aug-23:05 - Serbia - 1. Liga
IMT Novi Beograd vs FK Vozdovac

0-0

2-2
Sun 6, Aug-18:55 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda Beograd vs FK Napredak Krusevac

3-0

4-0
Sun 6, Aug-19:00 - Serbia - 1. Liga
Radnicki 1923 Kragujevac vs Cukaricki

0-0

1-2
Sun 6, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs Partizan Belgrade

0-0

0-2
Sun 6, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Mladost GAT Novi Sad vs FK Radnicki Sremska Mitrovica

0-0

1-1
Sun 6, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Radnicki Beograd vs FK Dubocica Leskovac

1-0

2-0
Sun 6, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
Macva Sabac vs Tekstilac

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:30 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs MSK Zilina

0-0

2-0
Sun 6, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs Spartak Trnava

0-0

1-1
Sun 6, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Zilina B vs Humenne

2-0

5-3
Sun 6, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
Slovan Bratislava B vs FC Petrzalka

0-0

0-0
Sun 6, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
STK Samorin vs MSK Puchov

2-3

2-5
Sun 6, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Rimavska Sobota vs Banik Kalinovo

0-0

1-0
Sun 6, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
MFK Snina vs Novohrad Lucenec

1-0

3-1
Sun 6, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
MFK Dubnica vs Malacky

0-1

0-4
Sun 6, Aug-19:30 - South Africa Premier League
Cape Town City vs Polokwane City FC

0-0

1-0
Sun 6, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Kaizer Chiefs FC vs Chippa United FC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-17:00 - South Africa Premier League
TS Galaxy vs Cape Town Spurs

0-0

1-0
Sun 6, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Dalkurd FF vs Umea FC

1-0

2-0
Sun 6, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Bodens BK vs United Nordic

0-0

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs Torns IF

0-1

1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Falkenbergs FF

1-0

1-1
Sun 6, Aug-19:30 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
FBK Karlstad vs Herrestads AIF

1-1

3-2
Sun 6, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Lidkopings FK vs Vanersborgs FK

0-0

1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enskede IK vs FC Arlanda

1-0

3-1
Sun 6, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Viggbyholms vs Jarfalla

0-2

2-3
Sun 6, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Sandvikens AIK vs Kungsangens IF

3-0

5-0
Sun 6, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Kiruna Ff vs IFK Lulea

1-0

2-1
Sun 6, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FC Rosengard vs Simrishamn

2-0

3-0
Sun 6, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Mjolby AI FF vs Smedby AIS

1-0

2-1
Sun 6, Aug-19:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
FC Nacka Iliria vs IFK Eskilstuna

1-1

2-1
Sun 6, Aug-19:59 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska FF Sodertalje vs Huddinge IF

0-1

3-2
Sun 6, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Husqvarna FF vs BK Astrio

0-0

2-0
Sun 6, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Skovde AIK vs Vasteras SK

0-1

0-2
Sun 6, Aug-19:00 - Sweden Superettan
GAIS vs GIF Sundsvall

1-0

3-3
Sun 6, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs AIK Solna

1-0

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Elfsborg vs IK Sirius FK

0-0

1-0
Sun 6, Aug-18:30 - Swiss Super League
St. Gallen vs FC Luzern

0-0

2-1
Sun 6, Aug-18:30 - Swiss Super League
Grasshoppers vs Basel

3-1

3-1
Sun 6, Aug-16:15 - Swiss Super League
Lausanne Sports vs Yverdon

1-1

1-2
Sun 6, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Coffrane vs Pully Football

1-0

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Portalban/Gletterens vs Sion II

1-4

1-7
Sun 6, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs Koniz

0-3

1-3
Sun 6, Aug-16:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Concordia Basel vs Wohlen

0-1

1-1
Sun 6, Aug-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Munsingen vs FC Courtetelle

1-0

2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Mendrisio Stabio vs FC Uzwil

1-0

2-0
Sun 6, Aug-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Winterthur U21 vs FC Linth 04


1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Servette(U21) vs FC Rapperswil-Jona

0-0

1-1
Sun 6, Aug-16:15 - Switzerland Challenge League
Vaduz vs Stade Nyonnais

0-1

2-1
Sun 6, Aug-16:15 - Switzerland Challenge League
FC Aarau vs Neuchatel Xamax

0-2

2-3
Sun 6, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Kolos Kovalivka vs Chernomorets Odessa

0-0

2-0
Sun 6, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya Luhansk vs Kryvbas

1-1

1-3
Sun 6, Aug-19:59 - Ukraine - Vyscha Liga
Rukh Lviv vs FC Vorskla Poltava

1-1

4-1
Sun 6, Aug-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Dnipro-1 vs Polissya Zhytomyr

0-0

2-1
Sun 6, Aug-13:30 - Ukraine Druha Liga
Skala 1911 Stryi vs Kudrivka

2-2

4-3
Sun 6, Aug-14:00 - Ukraine Druha Liga
Kremin B Kremenchuk vs FK Chayka K-SR

0-2

0-3
Sun 6, Aug-14:30 - Ukraine Druha Liga
FK Trostyanets vs Metalurh Zaporizhya B

0-0

0-1
Sun 6, Aug-15:00 - Ukraine Druha Liga
Nyva Vinnitsia vs Zvyahel NV

1-4

4-7
Sun 6, Aug-17:00 - Ukraine Persha Liga
Viktoriya Mykolaivka vs Metalurh Zaporizhya

1-0

1-1
Sun 6, Aug-17:30 - Ukraine Persha Liga
Podillya Khmelnytskyi vs Nyva Buzova

0-1

0-2
Sun 6, Aug-17:30 - Ukraine Persha Liga
Khust City vs Epitsentr Dunayivtsi

0-1

0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
FC Karpaty Lviv vs FC Bukovyna Chernivtsi

1-1

2-1
Sun 6, Aug-15:00 - Ukraine Persha Liga
Nyva Ternopil vs Prykarpattia Ivano Frankivsk

0-0

1-0
Sun 6, Aug-16:30 - Ukraine Persha Liga
FC Ahrobiznes Volochysk vs Metalist Kharkiv

1-1

3-1
Sun 6, Aug-04:00 - USA Major Next Pro
Minnesota United B vs North Texas

0-0

2-1
Sun 6, Aug-05:00 - USA Major Next Pro
Colorado Rapids B vs Vancouver Whitecaps B

3-1

6-2
Sun 6, Aug-06:30 - USA Major Next Pro
Portland Timbers B vs Tacoma Defiance

1-1

1-1
Sun 6, Aug-02:00 - USA Major Next Pro
Inter Miami CF B vs Orlando City B

1-0

1-1
Sun 6, Aug-03:30 - USA National independent Football League
Chattanooga vs Savannah Clovers

3-0

5-0
Sun 6, Aug-06:00 - USA National independent Football League
LA Force vs Club De Lyon

2-0

4-0
Sun 6, Aug-02:00 - USA National independent Football League
Flower City Union vs Maryland Bobcats

0-0

2-0
Sun 6, Aug-04:30 - USA National Premier Soccer League
Tulsa Athletics vs Apotheos

0-0

1-1
Sun 6, Aug-03:00 - USA USL League One
Greenville Triumph vs Charlotte Independence

2-1

3-2
Sun 6, Aug-03:00 - USA USL League One
Richmond Kickers vs Forward Madison

0-1

1-2
Sun 6, Aug-03:30 - USA USL League One
South Georgia Tormenta vs North Carolina

2-2

2-3
Sun 6, Aug-04:00 - USA USL League One
Union Omaha vs One Knoxville SC

1-0

3-1
Sun 6, Aug-05:05 - USA USL League One
Northern Colorado Hailstorm FC vs Lexington

2-1

3-4
Sun 6, Aug-06:30 - USA USL League One
Central Valley Fuego vs Chattanooga Red Wolves

1-0

1-1
Sun 6, Aug-06:00 - USA USL League Two
Ballard FC vs Lionsbridge FC

1-0

2-1
Sun 6, Aug-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Tampa Bay Rowdies

1-0

1-0
Sun 6, Aug-06:00 - USL Championship
San Diego Loyal SC vs Orange County SC

1-0

1-3
Sun 6, Aug-06:00 - USL Championship
Monterey Bay FC vs Sacramento Republic FC

0-1

0-1
Sun 6, Aug-06:30 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Rio Grande Valley FC Toros

2-0

2-1
Sun 6, Aug-07:00 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs San Antonio FC

1-0

1-2
Sun 6, Aug-03:00 - USL Championship
Hartford Athletic vs New Mexico United

0-1

2-1
Sun 6, Aug-03:00 - USL Championship
Miami FC vs El Paso Locomotive

2-0

4-0
Sun 6, Aug-03:00 - USL Championship
Indy Eleven vs Memphis 901

0-1

1-2
Sun 6, Aug-17:00 - Uzbekistan Pro League B
Jayxun vs Jizzakh Bars

0-1

0-1
Sun 6, Aug-16:30 - Uzbekistan Pro League B
PFK Shahrixonchi vs Lokomotiv BFK

0-1

1-2
Sun 6, Aug-16:30 - Uzbekistan Pro League B
Sementchi Quvasoy vs Bunyodkor II

1-0

3-1
Sun 6, Aug-16:45 - Uzbekistan Pro League B
Qumqo\'rg\'on FC vs Pakhtakor-79

1-1

1-1
Sun 6, Aug-16:45 - Uzbekistan Pro League B
Yangiyer vs FK Do\'stlik Tashkent

1-0

2-1
Sun 6, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
FK Olympic Tashkent vs Sogdiana Jizzakh

2-2

3-3
Sun 6, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
FC Bunyodkor vs AGMK

0-0

1-1
Sun 6, Aug-05:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Mineros de Guayana

1-1

1-1
Sun 6, Aug-23:30 - Venezuela Primera Division
Carabobo FC vs Metropolitanos FC

2-1

2-2
Sun 6, Aug-02:15 - Venezuela Primera Division
Portuguesa FC vs Monagas SC

0-1

1-2
Sun 6, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Atletico El Vigia vs Real Frontera

1-0

1-1
Sun 6, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Miranda vs Fundacion AIFI

1-2

1-2
Sun 6, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Atletico La Cruz vs Bolívar SC(VEN)

0-0

1-0
Sun 6, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Academia Rey vs Urena SC

0-1

0-2
Sun 6, Aug-00:00 - Venezuela Segunda Division
Trujillanos FC vs Heroes de Falcon

0-0

0-2
Sun 6, Aug-15:00 - Vietnam League
Binh Dinh FC vs Hong Linh Ha Tinh

1-1

1-1
Sun 6, Aug-15:00 - Vietnam League
Thanh Hoa FC vs Viettel

0-0

0-1
Sun 6, Aug-16:15 - Vietnam League
Cong An Ha Noi vs Ha Noi FC

1-1

2-1
Sun 6, Aug-16:15 - Vietnam League
XM Hai Phong FC vs Nam Dinh

2-0

2-0
Sun 6, Aug-17:30 - Wales League Cup
Haverfordwest County vs Cardiff City(U21)

0-2

0-4
Sun 6, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Balcatta Women\'s vs Fremantle City Women\'s

0-0

0-1
Sun 6, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Subiaco AFC Women\'s vs NTC West Women\'s

0-1

0-3
Sun 6, Aug-11:10 - Western Australia Womens Premier League
Perth S.C Women\'s vs Murdoch Uni Melville Women\'s

1-1

4-2
Sun 6, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs Hwange Colliery

0-0

0-0
Sun 6, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Manica Diamonds vs Caps United FC


2-0
Sun 6, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Herentals College vs Triangle United FC


2-2
Advertisement
GPWA

server2test