AD:

Football Results for Wed 9, Nov 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Wed 9, Nov 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Wed 9, Nov-18:00 - Algeria Division 1
CS Constantine vs NC Magra

0-0

1-0
Wed 9, Nov-18:00 - Algeria Division 1
Paradou AC vs ES Setif

0-1

1-3
Wed 9, Nov-18:00 - Algeria Division 1
ASO Chlef vs CR Belouizdad

0-0

0-1
Wed 9, Nov-18:00 - Algeria Division 1
HB Chelghoum Laid vs MC Alger

0-0

0-1
Wed 9, Nov-18:30 - Angola Girabola League
Petro Atletico de Luanda vs CD Lunda Sul

0-1

1-1
Wed 9, Nov-22:00 - Argentina Reserves League
Deportivo Laferrere Reserve vs General Lamadrid Reserve

1-1

2-2
Wed 9, Nov-14:00 - Armenia Premier League
FC Van vs Shirak

0-1

2-1
Wed 9, Nov-23:30 - Belgian Cup
Westerlo vs KRC Genk

0-1

0-1
Wed 9, Nov-23:30 - Belgian Cup
St.-Truidense VV vs RFC Meux

0-0

1-0
Wed 9, Nov-23:30 - Belgian Cup
Dessel Sport vs K.A.A. Gent

0-4

0-5
Wed 9, Nov-23:45 - Belgian Cup
Patro Eisden vs Club Brugge

0-0

0-0
Wed 9, Nov-23:00 - Belgian Cup
Lommel SK vs Zulte Waregem

0-0

0-1
Wed 9, Nov-23:00 - Belgian Cup
Cercle Brugge vs Beerschot Wilrijk

1-1

3-1
Wed 9, Nov-23:00 - Belgian Cup
Royal Cappellen FC vs St. Gilloise

1-1

1-7
Wed 9, Nov-23:00 - Belgian Cup
Thes Sport Tessenderlo vs KV Oostende

0-0

1-4
Wed 9, Nov-23:00 - Belgian Cup
Lokeren-Temse vs KV Mechelen

0-2

0-5
Wed 9, Nov-04:00 - Brazil Copa Verde
Sao Raimundo (AM) vs Paysandu (PA)

1-0

2-2
Wed 9, Nov-17:00 - CAF Confederation Cup
Marumo Gallants FC vs Al-Ahli Tripoli

2-0

3-0
Wed 9, Nov-18:00 - CAF Confederation Cup
Club Sportif Sfaxien vs ASKO de Kara

0-0

0-0
Wed 9, Nov-18:00 - CAF Confederation Cup
FC Saint Eloi Lupopo vs RC Kadiogo

0-0

1-0
Wed 9, Nov-18:30 - CAF Confederation Cup
Diables Noirs vs La Passe

3-0

4-2
Wed 9, Nov-19:00 - CAF Confederation Cup
Al Akhdar vs Plateau United

0-0

3-0
Wed 9, Nov-19:59 - CAF Confederation Cup
AS Real Bamako vs Royal Leopards

1-1

3-1
Wed 9, Nov-19:59 - CAF Confederation Cup
Sporting Gagnoa vs ASEC Mimosas

2-1

2-3
Wed 9, Nov-19:59 - CAF Confederation Cup
Future FC vs Primeiro 1 de Agosto

0-1

1-1
Wed 9, Nov-21:00 - CAF Confederation Cup
USM Alger vs Cape Town City

0-0

1-0
Wed 9, Nov-21:00 - CAF Confederation Cup
Club Africain vs Young Africans

0-0

0-1
Wed 9, Nov-21:00 - CAF Confederation Cup
Royal AM vs TP Mazembe

0-1

0-1
Wed 9, Nov-21:00 - CAF Confederation Cup
Pyramids FC vs AS NIGELEC

1-0

3-0
Wed 9, Nov-22:00 - CAF Confederation Cup
Daring Club Motema Pembe vs Flambeau du Centre

1-1

2-1
Wed 9, Nov-23:00 - CAF Confederation Cup
Forces Armee Royales Rabat vs Djoliba

1-0

4-0
Wed 9, Nov-23:00 - CAF Confederation Cup
Renaissance Sportive de Berkane vs U.S.Monastir

0-0

0-0
Wed 9, Nov-23:00 - CAF Confederation Cup
Al Nasr Benghazi vs Rivers United

1-0

1-1
Wed 9, Nov-19:59 - CAF Women's Champions League
Mamelodi Sundowns Women's vs Simba Queens Women's

0-0

1-0
Wed 9, Nov-17:00 - Cameroon MTN Elite One
Yafoot FC vs Gazelle FA

0-0

1-0
Wed 9, Nov-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Coton Sport Garoua vs Renaissance Ngoumou

0-0

3-1
Wed 9, Nov-04:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Sao Paulo vs Internacional (RS)

0-1

0-1
Wed 9, Nov-10:00 - China Women's Super League
Wuhan Jianghan Women's vs Changchun Jiuyin Leasing Women's

1-2

1-2
Wed 9, Nov-10:00 - China Women's Super League
Sichuan FA Women's vs Shandong Ticai Women's

1-1

1-1
Wed 9, Nov-12:00 - China Women's Super League
Beijing BeiKong Women's vs HeNan Jianye Women's

0-0

2-2
Wed 9, Nov-12:15 - China Women's Super League
Shaanxi Chang'an Athletic FC Women's vs Shanghai RCB Women's

1-0

1-0
Wed 9, Nov-12:15 - China Women's Super League
Jiangsu Wuxi Women's vs Guangdong Meizhou Hakka Women's

1-0

2-1
Wed 9, Nov-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Beijing Institute of Technology FC vs Guangxi Pingguo Haliao F.C.

0-1

0-1
Wed 9, Nov-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Ice City vs Nantong Zhiyun

0-0

0-3
Wed 9, Nov-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Shenyang Urban vs Qingdao Hainiu

0-3

0-3
Wed 9, Nov-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Shaanxi Chang'an Athletic FC vs Shijiazhuang Kungfu

0-1

0-2
Wed 9, Nov-10:00 - Chinese Football League Divison 2
Hunan Billows vs Haimen Codion

0-1

0-3
Wed 9, Nov-10:00 - Chinese Football League Divison 2
Wuhan JiangCheng vs Zibo zi cheng

1-1

1-1
Wed 9, Nov-10:00 - Chinese Football League Divison 2
Hubei Istar vs ShangYu Pterosaur FC

0-1

0-1
Wed 9, Nov-10:00 - Chinese Football League Divison 2
Wuxi WuGou vs Taian Tiankuang

1-0

3-1
Wed 9, Nov-10:00 - Chinese Football League Divison 2
Dongguan Guanlian vs Dandong Tengyue

0-0

0-0
Wed 9, Nov-10:00 - Chinese Football League Divison 2
Yanbian Longding vs Jinan XingZhou

0-3

1-4
Wed 9, Nov-10:30 - Chinese Football League Divison 2
Qinao FC vs Jiangxi Dark Horse

0-0

0-0
Wed 9, Nov-01:30 - Club Friendly
Ferroviaria SP Women's vs Sao Paulo Women's

1-2

1-3
Wed 9, Nov-23:00 - Club Friendly
Palmeiras SP Women's vs Santos Laguna Women's

0-2

0-5
Wed 9, Nov-03:15 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pasto vs Rionegro Aguilas

0-0

0-1
Wed 9, Nov-05:20 - Colombia Copa Mustang
America de Cali vs Dep.Independiente Medellin

0-1

0-2
Wed 9, Nov-17:00 - Croatia Cup
Bjelovar vs NK Lokomotiva Zagreb

0-1

0-1
Wed 9, Nov-18:30 - Croatia Cup
NK Varteks Varazdin vs NK Osijek

0-1

1-2
Wed 9, Nov-21:00 - Croatia Cup
HNK Sibenik vs HNK Gorica

0-0

2-0
Wed 9, Nov-16:00 - Croatia Cup
Bijelo Brdo vs NK Rijeka

1-1

2-1
Wed 9, Nov-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs Brno

1-0

4-0
Wed 9, Nov-22:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Sparta Prague vs 1.FC Slovacko

2-0

4-0
Wed 9, Nov-17:00 - Czech Republic U19 League
Banik Ostrava(U19) vs Slavia Praha(U19)

0-0

2-1
Wed 9, Nov-20:30 - Denmark Cup
Vejle vs AC Horsens

0-0

1-0
Wed 9, Nov-21:00 - Denmark Cup
Thisted FC vs FC Copenhagen

1-1

1-1
Wed 9, Nov-22:30 - Denmark Cup
Randers FC vs Silkeborg IF

1-0

1-3
Wed 9, Nov-16:30 - Denmark Cup
FC Aarhus Fremad vs Fremad Amager

3-1

3-1
Wed 9, Nov-16:30 - Denmark Cup
Middelfart vs Aalborg BK

0-0

1-2
Wed 9, Nov-17:00 - Denmark Youth U19
Brondby(U19) vs FC Kobenhavn(U19)

2-0

2-1
Wed 9, Nov-04:00 - Ecuador Cup
Independiente Del Valle vs 9 de Octubre

2-0

3-1
Wed 9, Nov-23:45 - England League Cup
Southampton vs Sheffield Wed

1-1

1-1
Wed 9, Nov-23:45 - England League Cup
West Ham United vs Blackburn Rovers

1-1

2-2
Wed 9, Nov-23:45 - England League Cup
Nottingham Forest vs Tottenham Hotspur

0-0

2-0
Wed 9, Nov-23:45 - England League Cup
Newcastle vs Crystal Palace

0-0

0-0
Wed 9, Nov-23:45 - England League Cup
Wolverhampton Wanderers vs Leeds United

0-0

1-0
Wed 9, Nov-23:45 - England League Cup
Arsenal vs Brighton & Hove Albion

1-1

1-3
Wed 9, Nov-00:05 - England League Cup
Brentford vs Gillingham

1-0

1-1
Wed 9, Nov-23:45 - England League One
Shrewsbury Town vs Oxford United

0-1

1-1
Wed 9, Nov-17:00 - England Reserves League
Huddersfield Town Reserve vs Bolton Wanderers Reserve

0-2

2-3
Wed 9, Nov-23:45 - England Southern Division one
Biggleswade FC vs AFC Dunstable

2-0

3-1
Wed 9, Nov-00:00 - England Southern Premier League
Hanwell Town vs Merthyr Town

0-1

0-2
Wed 9, Nov-00:00 - England The Championship
Watford vs Reading

1-0

2-0
Wed 9, Nov-21:00 - Estonia Cup
Paide Linnameeskond vs JK Tallinna Kalev II

7-0

11-1
Wed 9, Nov-22:00 - Estonia Women's Meistri Liiga
FC Lootos Polva Women's vs Viimsi JK Women's

0-1

0-2
Wed 9, Nov-18:00 - Friendly Internationals
Paraguay Beach Soccer vs England Beach Soccer


5-3
Wed 9, Nov-19:00 - Friendly Internationals
Spain Women's(U19) vs Czech Republic Women's(U19)

2-0

3-0
Wed 9, Nov-19:59 - Friendly Internationals
England Women's(U19) vs Norway Women's(U19)

0-0

2-1
Wed 9, Nov-20:45 - Friendly Internationals
Brazil Beach Soccer vs Bahrain Beach Soccer


8-1
Wed 9, Nov-21:00 - Friendly Internationals
Cameroon vs Jamaica

0-0

1-1
Wed 9, Nov-21:30 - Friendly Internationals
Qatar vs Albania

1-0

1-0
Wed 9, Nov-22:00 - Friendly Internationals
Saudi Arabia Beach Soccer vs United Arab Emirates Beach Soccer


4-4
Wed 9, Nov-15:30 - Friendly Internationals
Japan Beach Soccer vs Oman Beach Soccer


5-6
Wed 9, Nov-18:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Kazakhstan Futsal vs Montenegro Futsal

3-0

7-0
Wed 9, Nov-19:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Georgia Futsal vs Austria Futsal

3-2

6-4
Wed 9, Nov-19:59 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Greece Futsal vs Poland Futsal

0-2

1-4
Wed 9, Nov-19:59 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Kosovo Futsal vs Ukraine Futsal

1-2

2-5
Wed 9, Nov-21:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Serbia Futsal vs Norway Futsal

3-0

5-1
Wed 9, Nov-21:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Slovakia Futsal vs Germany Futsal

0-0

0-0
Wed 9, Nov-23:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe
Italy Futsal vs Sweden Futsal

3-0

6-1
Wed 9, Nov-22:00 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs SC Verl

0-1

2-1
Wed 9, Nov-22:00 - German 3. Liga
Saarbrucken vs VfB Oldenburg

3-0

3-1
Wed 9, Nov-22:00 - German 3. Liga
RW Essen vs SV Meppen

0-0

0-0
Wed 9, Nov-22:00 - German 3. Liga
SC Freiburg II vs Munchen 1860

1-0

2-0
Wed 9, Nov-22:00 - German 3. Liga
SV Waldhof Mannheim vs FSV Zwickau

0-0

2-1
Wed 9, Nov-23:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs 1.FSV Mainz 05

1-0

1-0
Wed 9, Nov-23:30 - German Bundesliga
Eintracht Frankfurt vs Hoffenheim

3-1

4-2
Wed 9, Nov-23:30 - German Bundesliga
1. FC Union Berlin vs Augsburg

2-2

2-2
Wed 9, Nov-23:30 - German Bundesliga
RB Leipzig vs SC Freiburg

0-0

3-1
Wed 9, Nov-21:30 - German Bundesliga
1. FC Koln vs Bayer Leverkusen

1-0

1-2
Wed 9, Nov-21:30 - German Bundesliga 2
Hansa Rostock vs FC Nurnberg

0-1

1-1
Wed 9, Nov-21:30 - German Bundesliga 2
Greuther Furth vs Hamburger

1-0

1-0
Wed 9, Nov-21:30 - German Bundesliga 2
SSV Jahn Regensburg vs Eintracht Braunschweig

1-1

1-1
Wed 9, Nov-21:30 - German Bundesliga 2
SV Sandhausen vs 1. FC Heidenheim 1846

0-2

3-4
Wed 9, Nov-19:00 - Greece Super League 1
Panaitolikos Agrinio vs Panathinaikos

0-0

0-1
Wed 9, Nov-19:59 - Greece Super League 1
Atromitos Athens vs Asteras Tripolis

2-0

2-0
Wed 9, Nov-22:00 - Greece Super League 1
AEK Athens vs OFI Crete

2-0

3-0
Wed 9, Nov-22:00 - Greece Super League 1
Levadiakos vs Olympiakos Piraeus

0-1

0-1
Wed 9, Nov-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs CSD Municipal

1-0

1-0
Wed 9, Nov-23:00 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs Vitesse Arnhem

1-1

2-2
Wed 9, Nov-16:00 - HongKong Sapling Cup
Hong Kong FC vs Southern District

1-1

2-3
Wed 9, Nov-19:00 - Hungary NB Ⅱ
FC Ajka vs MTK Budapest FC

1-1

2-3
Wed 9, Nov-19:59 - Hungary NB Ⅱ
ETO FC Gyor vs MTE Mosonmagyarovar

0-0

0-1
Wed 9, Nov-19:59 - Hungary NB Ⅱ
Szombathelyi Haladas vs Budafoki MTE

1-1

1-1
Wed 9, Nov-20:30 - Hungary NB Ⅱ
Kazincbarcikai vs Szeged Csanad

0-1

0-2
Wed 9, Nov-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Pecsi MFC vs Gyirmot SE

1-0

1-1
Wed 9, Nov-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Tiszakecske vs Szentlorinc SE

2-0

2-1
Wed 9, Nov-16:00 - Hungary NB Ⅱ
Nyiregyhaza Spartacus FC vs Kozarmisleny SE

0-0

2-0
Wed 9, Nov-16:00 - Hungary NB Ⅱ
Soroksar vs Dorogi FC

1-0

2-1
Wed 9, Nov-16:00 - Hungary NB Ⅱ
BFC Siofok vs Bekescsaba

2-0

2-2
Wed 9, Nov-16:00 - Hungary NB Ⅱ
Csakvari TK vs Diosgyor VTK

0-2

0-3
Wed 9, Nov-21:00 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Mezokovesd-Zsory

0-0

1-0
Wed 9, Nov-21:15 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Paksi SE

2-2

3-2
Wed 9, Nov-23:00 - Hungary NB1
Ujpest FC vs MOL Fehervar FC

1-0

2-1
Wed 9, Nov-18:00 - India Super League
Jamshedpur FC vs Hyderabad FC

0-0

0-1
Wed 9, Nov-21:00 - Israel Premier League
Sektzia Nes Tziona vs Maccabi Bnei Reineh

2-1

3-3
Wed 9, Nov-22:00 - Israel Premier League
Hapoel Beer Sheva vs Hapoel Hadera

1-0

3-0
Wed 9, Nov-22:15 - Israel Premier League
Hapoel Tel Aviv vs Beitar Jerusalem

1-1

2-1
Wed 9, Nov-22:30 - Israel Premier League
Hapoel Haifa vs Maccabi Haifa

0-0

0-1
Wed 9, Nov-16:45 - Israel U19 League
Hapoel Haifa (U19) vs Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19

2-1

3-2
Wed 9, Nov-18:00 - Israel U19 League
Maccabi Haifa Shmuel U19 vs Hapoel Beer Sheva(U19)

1-0

2-0
Wed 9, Nov-18:00 - Israel U19 League
Hapoel Ramat Gan U19 vs Hapoel Tel Aviv Nisanov(U19)

0-1

0-4
Wed 9, Nov-18:05 - Israel U19 League
Hapoel Raanana Roei U19 vs Bnei Sakhnin U19

0-2

0-4
Wed 9, Nov-18:10 - Israel U19 League
Maccabi Netanya U19 vs Maccabi Tel Aviv U19

1-0

2-0
Wed 9, Nov-18:30 - Israel U19 League
Beitar Jerusalem Oren (U19) vs Maccabi Petah Tikva Asis Dabid (U19)

1-1

1-1
Wed 9, Nov-16:00 - Israel U19 League
Hapoel Hadera U19 vs Ironi Ramat Hasharon U19

0-1

0-2
Wed 9, Nov-23:45 - Italian Serie A
Torino vs Sampdoria

1-0

2-0
Wed 9, Nov-23:45 - Italian Serie A
Inter Milan vs Bologna

3-1

6-1
Wed 9, Nov-23:45 - Italian Serie A
Fiorentina vs Salernitana

1-0

2-1
Wed 9, Nov-21:30 - Italian Serie A
Lecce vs Atalanta

2-1

2-1
Wed 9, Nov-21:30 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs AS Roma

0-0

1-1
Wed 9, Nov-17:30 - Italian Youth Cup
AC Milan Youth vs Genoa Youth

1-0

1-1
Wed 9, Nov-17:30 - Italian Youth Cup
Cesena Youth vs Frosinone Youth

0-0

0-1
Wed 9, Nov-17:30 - Italian Youth Cup
Napoli Youth vs Reggina Youth

0-0

1-0
Wed 9, Nov-17:30 - Italian Youth Cup
Verona Youth vs Udinese Youth

0-0

6-1
Wed 9, Nov-17:30 - Italian Youth Cup
Spal Youth vs S.S.D. Monza 1912 Youth

0-0

0-0
Wed 9, Nov-16:30 - Italian Youth Cup
Lecce Youth vs Lazio Youth

4-0

5-0
Wed 9, Nov-17:30 - Italy Serie D Cup
Acireale vs Paterno

1-0

2-0
Wed 9, Nov-17:30 - Italy Serie D Cup
Lupa Roma vs Arezzo

0-2

1-2
Wed 9, Nov-17:30 - Italy Serie D Cup
FC Lamezia Terme vs Cittanova Interpiana

1-0

3-0
Wed 9, Nov-18:00 - Italy Serie D Cup
Crema vs Virtus Ciserano Bergamo

0-1

1-1
Wed 9, Nov-18:00 - Jordan Cup
Amman FC vs Al Aqaba SC

0-1

0-3
Wed 9, Nov-20:30 - Jordan Cup
Ramtha SC vs Al-Wehdat SC

0-1

0-1
Wed 9, Nov-16:00 - Kosovo Super League
KF Drenica Skenderaj vs Dukagjini

0-1

0-1
Wed 9, Nov-16:00 - Kosovo Super League
KF Ferizaj vs KF Trepca '89

0-1

2-3
Wed 9, Nov-16:00 - Kosovo Super League
Malisheva vs KF Prishtina

1-1

2-1
Wed 9, Nov-18:30 - Kuwait 1st Division League
Khaitan vs Burgan SC

1-0

1-0
Wed 9, Nov-19:05 - Kuwait 1st Division League
Al-Shabab(KUW) vs Yarmouk

1-0

2-2
Wed 9, Nov-21:00 - Lithuania - 1. Division
FK Zalgiris Vilnius vs FK Panevezys

0-1

0-1
Wed 9, Nov-19:59 - Lithuania - 2. Division
Babrungas vs Vilnius BFA

1-0

2-1
Wed 9, Nov-15:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sfintul Gheorghe vs Zimbru Chisinau

0-1

0-1
Wed 9, Nov-15:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs Sheriff Tiraspol

0-1

0-2
Wed 9, Nov-15:00 - Moldova Divizia Nationala
Dacia Buiucani vs Dinamo-Auto Tiraspol

3-0

5-0
Wed 9, Nov-15:00 - Moldova Divizia Nationala
Petrocub HIncesti vs FC Balti

0-0

1-0
Wed 9, Nov-13:00 - Myanmar National League
Rakhine United vs Ayeyawady United

0-0

0-0
Wed 9, Nov-23:45 - National League
Torquay United vs Dorking Wanderers

1-1

3-3
Wed 9, Nov-23:45 - National League
Scunthorpe United vs Wrexham

1-2

1-3
Wed 9, Nov-23:45 - National League
Bromley vs Woking

0-0

0-2
Wed 9, Nov-00:15 - National League North
Gloucester City vs Buxton FC

0-0

0-1
Wed 9, Nov-16:00 - North Macedonia Cup
Sileks Kratovo vs FK Vardar

0-0

0-0
Wed 9, Nov-16:00 - North Macedonia Cup
FK Makedonija Gjorce Petrov vs Akademija Pandev

0-0

1-0
Wed 9, Nov-16:00 - North Macedonia Cup
FC Struga Trim-Lum vs Bregalnica Stip

1-0

2-0
Wed 9, Nov-00:00 - Northern Ireland IFA Championship
Warrenpoint Town vs Ballinamallard United

1-0

1-1
Wed 9, Nov-00:00 - Northern Ireland Premier League
Newry City vs Ballymena United F.C.

2-1

3-2
Wed 9, Nov-23:45 - Northern Ireland Youth League
Dungannon Swifts(U20) vs Crusaders FC(U20)

1-1

1-2
Wed 9, Nov-23:45 - Northern Ireland Youth League
Cliftonville(U20) vs Carrick Rangers(U20)

0-1

1-2
Wed 9, Nov-16:45 - Omani League
Sohar Club vs Bahla

0-0

0-1
Wed 9, Nov-16:45 - Omani League
Al Bashaer vs Al Ittihad Salalah

0-1

2-1
Wed 9, Nov-19:45 - Omani League
Al Oruba Sur vs Al Seeb

0-2

0-2
Wed 9, Nov-16:35 - Omani League
Sur Club vs Al Nasr

2-2

3-2
Wed 9, Nov-16:40 - Omani League
Al Musannah vs Oman Club

0-0

0-0
Wed 9, Nov-02:30 - Paraguayan Primera Division
FC Nacional Asuncion vs Sportivo Ameliano

0-0

0-2
Wed 9, Nov-02:30 - Paraguayan Primera Division
12 de Octubre vs General Caballero JLM

0-2

0-3
Wed 9, Nov-02:30 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs Olimpia Asuncion

0-2

0-2
Wed 9, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Zaglebie Lubin Youth

3-0

3-0
Wed 9, Nov-17:30 - Poland Cup
Motor Lublin vs Wisla Krakow

0-0

1-0
Wed 9, Nov-20:30 - Poland Cup
Pogon Szczecin vs Rakow Czestochowa

0-0

0-1
Wed 9, Nov-18:30 - Portugal Cup
Pero Pinheiro vs Vitoria Setubal FC

0-2

1-4
Wed 9, Nov-19:00 - Portugal Cup
Leixoes vs Farense

2-0

3-1
Wed 9, Nov-19:00 - Portugal Cup
CD Nacional vs Desportivo de Tondela

0-0

1-0
Wed 9, Nov-19:00 - Portugal Cup
FC Famalicao vs Dumiense

3-0

4-1
Wed 9, Nov-19:30 - Portugal Cup
Rabo Peixe vs Sanjoanense

1-0

2-0
Wed 9, Nov-19:59 - Portugal Cup
Beira Mar vs Pevidem

0-1

3-2
Wed 9, Nov-00:45 - Portugal Cup
CD Mafra vs FC Porto

0-2

0-3
Wed 9, Nov-21:45 - Portugal Cup
Casa Pia AC vs Valadares Gaia

2-0

2-0
Wed 9, Nov-15:00 - Portugal Cup
Academico Viseu vs Camacha

2-0

3-0
Wed 9, Nov-22:45 - Portugal Cup
Vitoria Guimaraes vs Vizela

1-0

1-1
Wed 9, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Alverca(U19) vs Benfica(U19)

3-1

7-3
Wed 9, Nov-23:00 - Premier League International Cup
Everton U21 vs Paris Saint Germain B

2-1

2-1
Wed 9, Nov-23:00 - Premier League International Cup
Liverpool U21 vs Dinamo Zagreb B

1-0

2-0
Wed 9, Nov-23:00 - Premier League International Cup
Leicester City(U21) vs Valencia CF Mestalla

0-1

0-2
Wed 9, Nov-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Mil-Mugan vs Kesla FK B

1-0

1-0
Wed 9, Nov-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Neftchi Baku B vs Zira FK B

2-0

3-0
Wed 9, Nov-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Zaqatala FK vs Standard Sumqayit B

1-1

3-1
Wed 9, Nov-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Qarabag B vs Kapaz PFK II

0-0

1-4
Wed 9, Nov-14:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Turan Tovuz vs Qarabag

0-2

0-2
Wed 9, Nov-16:45 - Romania Cup
Chindia Targoviste vs FC Arges

1-1

1-1
Wed 9, Nov-19:00 - Romania Cup
Ocna Mures vs CS Universitatea Craiova

0-1

1-1
Wed 9, Nov-16:00 - Romania Cup
FC Buzau vs UTA Arad

1-2

1-3
Wed 9, Nov-16:00 - Romania Cup
Minaur Baia Mare vs Hermannstadt

0-1

2-3
Wed 9, Nov-23:00 - Romania Cup
FC Rapid 1923 vs Farul Constanta

0-1

0-2
Wed 9, Nov-18:00 - Russia Div 2 Group 1
FK Chayka Pesch vs Chernomorets Novorossiysk

0-0

1-2
Wed 9, Nov-19:59 - Russia Div 2 Group 1
Rotor Volgograd vs Kuban Holding

0-0

1-0
Wed 9, Nov-14:00 - Russia Div 2 Group 1
FK Biolog vs Mashuk-KMV

1-0

3-0
Wed 9, Nov-14:00 - Russia Div 2 Group 1
FC Essentuki vs Legion Dynamo

0-5

0-7
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 1
Spartak Nalchik vs Alania B

0-0

0-0
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 1
SKA Rostov vs Dynamo Stavropol

1-1

1-1
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 1
Forte Taganrog vs Druzhba Maykop

2-0

2-1
Wed 9, Nov-17:00 - Russia Div 2 Group 2
Zvezda Sint Petersburg vs Yadro St. Petersburg

1-2

3-2
Wed 9, Nov-18:00 - Russia Div 2 Group 2
Zenit-2 St.Petersburg vs FK Leningradets

1-0

1-1
Wed 9, Nov-19:59 - Russia Div 2 Group 2
Dinamo St. Petersburg vs Zorkyi Krasnogorsk

1-0

1-1
Wed 9, Nov-13:00 - Russia Div 2 Group 2
FK Yenisey-2 Krasnoyarsk vs Rodina Moskva III

0-0

1-0
Wed 9, Nov-14:00 - Russia Div 2 Group 2
Elektron Veliky Novgorod vs Baltika-BFU Kaliningrad

0-2

0-2
Wed 9, Nov-14:00 - Russia Div 2 Group 2
FC Tver vs Dynamo Vologda

1-0

4-0
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Khimik Dzerzhinsk vs Torpedo Vladimir

1-2

2-3
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Dinamo Moscow B vs Znamya Truda

0-1

0-1
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Chertanovo Moscow vs Tekstilshchik Ivanovo

1-0

1-0
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Torpedo Moscow II vs Spartak Kostroma

1-0

1-1
Wed 9, Nov-17:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Zvezda Ryazan vs FK Spartak Tambov

0-0

0-0
Wed 9, Nov-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Dinamo Bryansk vs FK Sakhalinets

0-0

1-0
Wed 9, Nov-19:00 - Russia Div 2 Group 3
Sokol Saratov vs Salyut-Energia Belgorod

1-0

1-0
Wed 9, Nov-12:00 - Russia Div 2 Group 3
Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk vs Rodina Moskva II

0-0

2-1
Wed 9, Nov-14:00 - Russia Div 2 Group 3
Zenit Penza vs FK Kaluga

2-0

3-0
Wed 9, Nov-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Khimki Reserve vs Saturn

2-0

3-1
Wed 9, Nov-14:00 - Russia Div 2 Group 3
Strogino Moscow vs Avangard Kursk

0-1

1-1
Wed 9, Nov-14:00 - Russia Div 2 Group 3
Balashikha vs FK Kosmos Dolgoprudny

0-2

1-4
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kvant Obninsk vs Arsenal Tula II

1-1

2-1
Wed 9, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 3
Peresvet Podolsk vs Metallurg Lipetsk

3-0

3-0
Wed 9, Nov-17:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Irtysh Omsk vs FK Khimik-Avgust

0-0

3-0
Wed 9, Nov-18:45 - Saudi Arabia Division 1
Al-Shoalah vs Al-Hazm

0-0

0-0
Wed 9, Nov-20:45 - Saudi Arabia Division 1
Al-Faisaly Harmah vs Al-Arabi

1-1

2-3
Wed 9, Nov-16:10 - Saudi Arabia Division 1
Al Qaisoma vs Hajer

1-1

2-2
Wed 9, Nov-23:45 - Scottish Lowland Football League
East Stirlingshire vs Celtic 2

0-2

0-3
Wed 9, Nov-23:45 - Scottish Lowland Football League
Gretna 2008 vs East Kilbride

0-3

0-6
Wed 9, Nov-23:45 - Scottish Lowland Football League
Stirling University FC vs Spartans

1-0

3-0
Wed 9, Nov-23:45 - Scottish Premier League
Motherwell FC vs Celtic

0-1

1-2
Wed 9, Nov-23:45 - Scottish Premier League
Glasgow Rangers vs Heart of Midlothian FC

0-0

1-0
Wed 9, Nov-23:45 - Scottish Premier League
Dundee United vs Kilmarnock

3-0

4-0
Wed 9, Nov-23:45 - Scottish Premier League
St. Mirren vs St. Johnstone

1-1

2-2
Wed 9, Nov-19:30 - Serbia Cup
Radnicki Nis vs IMT Novi Beograd

1-0

3-0
Wed 9, Nov-19:30 - Serbia Cup
Novi Pazar vs Kolubara

2-1

2-1
Wed 9, Nov-19:30 - Serbia Cup
Backa Topola vs Zeleznicar Pancevo

2-0

2-0
Wed 9, Nov-21:30 - Serbia Cup
Vojvodina vs Mladost GAT Novi Sad

0-1

2-1
Wed 9, Nov-16:00 - Serbia Cup
Radnicki Beograd vs Radnik Surdulica

0-1

1-2
Wed 9, Nov-17:00 - Slovakia 3. liga East
OFK-SIM Raslavice vs Rudnany

0-0

2-0
Wed 9, Nov-16:00 - Slovakia Cup
Trencin vs TJ Spartak Myjava

2-0

5-0
Wed 9, Nov-16:00 - Slovakia Cup
Tesla Stropkov vs Slovan Bratislava

0-3

2-3
Wed 9, Nov-16:00 - Slovakia Cup
STK Samorin vs MSK Puchov

0-0

1-1
Wed 9, Nov-16:00 - Slovakia Cup
Jednota Banova vs Liptovsky Mikulas

0-0

0-3
Wed 9, Nov-23:15 - Slovenia Cup
NK Maribor vs NK Krka

0-1

3-1
Wed 9, Nov-19:59 - Slovenia Cup
NK Celje vs NS Mura

1-0

2-1
Wed 9, Nov-21:00 - Slovenia Cup
NK Olimpija Ljubljana vs Ljutomer

2-0

4-1
Wed 9, Nov-16:30 - Slovenia Cup
ND Primorje vs Zagorje

2-0

8-0
Wed 9, Nov-16:30 - Slovenia Cup
NK Zavrc vs Serdica

1-0

2-0
Wed 9, Nov-16:30 - Slovenia Cup
Idrija vs NK Aluminij

0-2

1-5
Wed 9, Nov-16:30 - Slovenia Cup
NK Rogaska vs Odranci

2-0

7-0
Wed 9, Nov-16:30 - Slovenia Cup
NK Videm vs NK Roltek Dob

0-1

2-2
Wed 9, Nov-16:30 - Slovenia Cup
NK Bravo vs NK Britof

7-0

9-0
Wed 9, Nov-17:30 - South Africa First League
Baroka FC vs Casric Stars

1-2

1-2
Wed 9, Nov-17:30 - South Africa First League
Cape Town All Stars vs Venda

2-0

4-0
Wed 9, Nov-17:30 - South Africa First League
Tshakhuma Tsha Madzivhandila vs Cape Town Spurs

0-0

1-0
Wed 9, Nov-00:30 - Spanish Primera Division
Osasuna vs Barcelona

1-0

1-2
Wed 9, Nov-22:00 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Real Sociedad

1-2

1-2
Wed 9, Nov-22:00 - Spanish Primera Division
Almeria vs Getafe

1-0

1-0
Wed 9, Nov-23:00 - Spanish Primera Division
Espanyol vs Villarreal

0-0

0-1
Wed 9, Nov-21:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Panaderia Pulido vs CD Santa Ursula

0-0

1-1
Wed 9, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Huesca B vs CD Caspe

1-0

3-0
Wed 9, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Robres vs CD Carinena

3-0

4-0
Wed 9, Nov-21:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Ejea vs CF Calamocha

0-0

2-1
Wed 9, Nov-22:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Utrillas vs AD Almudevar

1-0

1-1
Wed 9, Nov-23:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Barbastro vs CA Monzon

0-0

0-0
Wed 9, Nov-23:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Cuarte Industria vs CDJ Tamarite

0-1

0-1
Wed 9, Nov-23:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Binefar vs CF Illueca

0-0

0-1
Wed 9, Nov-17:15 - Sudanese Premier League
Ahli Marawi vs Al Merreikh


1-1
Wed 9, Nov-18:00 - Sudanese Premier League
Al Shorta Algadarf vs Hilal Al Fasher

0-0

0-0
Wed 9, Nov-18:00 - Sudanese Premier League
Al Zuma SC vs Al Rabeta Kosti


2-0
Wed 9, Nov-19:59 - Sudanese Premier League
Hay Al Arab vs Kober Khartoum


3-1
Wed 9, Nov-20:45 - Sudanese Premier League
Tuti SC Khartoum vs Haidoub FC


2-1
Wed 9, Nov-16:00 - SVK U19 A League
DAC Dunajska Streda(U19) vs Zemplin Michalovce(U19)

1-1

1-1
Wed 9, Nov-22:00 - Sweden Div 2 slutspel
IFK Berga vs Atvidabergs FF

0-0

0-1
Wed 9, Nov-23:00 - Sweden Div 2 slutspel
IFK Osterakers FK vs Taby

0-0

0-1
Wed 9, Nov-23:30 - Swiss Super League
FC Luzern vs Basel

0-1

0-2
Wed 9, Nov-23:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs FC Uzwil

2-0

3-1
Wed 9, Nov-23:15 - Switzerland Cup
Wohlen vs Servette

1-0

1-1
Wed 9, Nov-23:15 - Switzerland Cup
Lausanne Sports vs Young Boys

1-2

1-5
Wed 9, Nov-23:30 - Switzerland Cup
FC Lugano vs Winterthur

0-0

1-0
Wed 9, Nov-22:30 - Switzerland Cup
FC Wil vs Sion

0-0

0-0
Wed 9, Nov-16:00 - Syrian Division 2
Efrin vs Khattab SC

0-0

0-0
Wed 9, Nov-16:00 - Syrian Division 2
Al-Sahel Sport vs Ommal Hama

2-0

3-1
Wed 9, Nov-13:30 - Tajikistan Higher League
Ravshan Kulob vs FC Istiklol Dushanbe

1-0

1-0
Wed 9, Nov-13:30 - Tajikistan Higher League
Khujand vs CSKA Pamir Dushanbe

1-0

3-0
Wed 9, Nov-15:00 - Thai League 1
Buriram United vs Chiangrai United

2-0

4-1
Wed 9, Nov-16:00 - Thai League 1
BG Pathum United vs Sukhothai FC

0-0

0-1
Wed 9, Nov-15:00 - Thai League 2
Trat FC vs MOF Customs United

1-0

1-1
Wed 9, Nov-12:30 - Thai League 3
Chamchuri United FC vs Thonburi United

0-0

3-1
Wed 9, Nov-12:30 - Thai League 3
Sakon Nakhon FC vs Khonkaen Mordindang FC

0-2

1-2
Wed 9, Nov-12:30 - Thai League 3
North Bangkok College vs Royal Thai Army FC

0-0

3-0
Wed 9, Nov-12:30 - Thai League 3
Muang Loei United vs Yasothon United FC

2-1

2-2
Wed 9, Nov-12:30 - Thai League 3
Welfare Royal Air Force vs Prime Bangkok

0-2

1-2
Wed 9, Nov-12:30 - Thai League 3
Siam FC vs Kasem Bundit University FC

1-1

1-2
Wed 9, Nov-12:30 - Thai League 3
Udon United vs Ubon Kruan Apat

1-2

2-3
Wed 9, Nov-13:00 - Thai League 3
Muangnont Bankunmae FC vs Bangkok FC

0-0

0-0
Wed 9, Nov-14:00 - Thai League 3
Mahasarakham United FC vs Surin Sugar Khongcheemool


1-0
Wed 9, Nov-14:00 - Thai League 3
Sisaket United vs Surin City FC

0-0

0-0
Wed 9, Nov-14:00 - Thai League 3
Nonthaburi United vs Inter Bangkok

0-0

0-3
Wed 9, Nov-15:00 - Thai League 3
Samut Sakhon vs Samut Prakan FC

1-0

2-1
Wed 9, Nov-15:00 - Thai League 3
Rasi Salai United vs Nakhon Ratchasima United FC

0-0

0-0
Wed 9, Nov-17:30 - Tunisia Division 1
ES Hammam Sousse vs Esperance Sportive de Tunis

0-0

0-0
Wed 9, Nov-17:30 - Tunisia Division 1
AS Soliman vs US Ben Guerdane

1-0

1-0
Wed 9, Nov-16:30 - Tunisia Division 1
US Tataouine vs Stade Tunisien

0-1

1-1
Wed 9, Nov-17:30 - Tunisia Division 2
AS Mhamdia vs AS Gabes

1-0

1-0
Wed 9, Nov-17:30 - Tunisia Division 2
CO Medenine vs ES Rades

0-1

2-1
Wed 9, Nov-18:00 - Turkey Cup
Antalyaspor vs Pendikspor

3-0

3-0
Wed 9, Nov-19:59 - Turkey Cup
Gazisehir Gaziantep vs Kutahyaspor

1-0

2-0
Wed 9, Nov-14:00 - Turkey Cup
Giresunspor vs Ankaraspor FK

0-1

3-2
Wed 9, Nov-14:00 - Turkey Cup
Keciorengucu vs Bulvarspor

2-0

4-2
Wed 9, Nov-14:00 - Turkey Cup
Umraniyespor vs Efeler 09

1-0

4-0
Wed 9, Nov-22:00 - Turkey Cup
Besiktas JK vs Serik Belediyespor

3-0

3-1
Wed 9, Nov-15:00 - Turkey Cup
Genclerbirligi vs Bayburt Ozel Idare

1-0

1-0
Wed 9, Nov-15:00 - Turkey Cup
Boluspor vs Tarsus Idman Yurdu

0-0

2-1
Wed 9, Nov-15:00 - Turkey Cup
Eyupspor vs Duzcespor

1-0

2-1
Wed 9, Nov-15:00 - Turkey Cup
Altinordu vs Bodrumspor

0-0

0-0
Wed 9, Nov-15:00 - Turkey Cup
Bandirmaspor vs Karacabey Birlikspor

0-0

0-3
Wed 9, Nov-15:00 - Turkey Cup
Manisa FK vs Elazig Karakocan

1-0

3-0
Wed 9, Nov-16:00 - Turkey Cup
Samsunspor vs Adanaspor

2-0

4-0
Wed 9, Nov-14:00 - Turkmenistan Yokary Liga
FC Merw vs FC Altyn Asyr


1-1
Wed 9, Nov-14:30 - Turkmenistan Yokary Liga
Kopetdag Asgabat vs FC Ahal


0-2
Wed 9, Nov-14:30 - Turkmenistan Yokary Liga
Sagadam vs Energetik Mary


2-0
Wed 9, Nov-16:30 - UEFA European Women's U17 Championship
Bulgaria Women's(U17) vs Croatia Women's(U17)

0-1

0-5
Wed 9, Nov-17:00 - Uganda Super League
Uganda People'S Defence Force(UPDF) vs Kampala City Council(KCCA)

0-1

0-1
Wed 9, Nov-17:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Kolos Kovalivka vs Dnipro-1

1-2

1-3
Wed 9, Nov-17:15 - Ukraine - Vyscha Liga
Veres Rivne vs FC Shakhtar Donetsk

0-1

0-2
Wed 9, Nov-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Kryvbas vs FC Vorskla Poltava

0-0

1-0
Wed 9, Nov-16:45 - Ukraine U21 Liga
Dynamo Kyiv(U21) vs PFC Oleksandria(U21)

1-0

3-0
Wed 9, Nov-16:45 - Ukraine U21 Liga
FC Mynai(U21) vs Chernomorets Odessa(U21)

0-0

2-1
Wed 9, Nov-14:00 - Ukraine U21 Liga
Lviv(U21) vs Rukh Lviv(U21)

0-3

0-3
Wed 9, Nov-14:00 - Vietnam League
Becamex Binh Duong vs Thanh Hoa FC

0-1

4-2
Wed 9, Nov-15:00 - Vietnam League
Binh Dinh FC vs Song Lam Nghe An

1-0

1-0
Wed 9, Nov-16:15 - Vietnam League
Ha Noi FC vs Viettel

0-0

1-0
Wed 9, Nov-18:00 - WAFF U23 Championship
Oman(U23) vs Qatar(U23)

0-1

0-1
Wed 9, Nov-22:00 - WAFF U23 Championship
Saudi Arabia(U23) vs Bahrain(U23)

1-0

2-0
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus