AD:

Football Results for Sat 20, Aug 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 20, Aug 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 20, Aug-21:30 - Albania Super league
Partizani Tirana vs Egnatia Rrogozhine

0-1

2-1
Sat 20, Aug-19:00 - Albania Super league
KF Erzeni Shijak vs Vllaznia Shkoder

1-0

1-0
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Villa San Carlos vs Defensores Unidos

1-0

1-0
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Armenio vs CA Colegiales

0-0

3-0
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Club Atletico Acassuso

2-0

2-0
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Sportivo Dock Sud vs Deportivo Merlo

0-1

1-2
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
UAI Urquiza vs Talleres Remdios de Escalada

0-0

1-0
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Fenix Pilar vs Argentino de Quilmes

0-0

1-2
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Berazategui vs Central Cordoba De Rosario

0-0

1-1
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
San Martin Burzaco vs El Porvenir

1-0

1-0
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Argentino de Rosario vs Deportivo Muniz

0-0

1-0
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Yupanqui vs Mercedes

0-0

3-1
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
CA Lugano vs CDyS Juventud Unida

1-1

2-1
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Central Ballester vs Deportivo Paraguayo

1-2

2-4
Sat 20, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
CA Douglas Haig vs Boca Unidos

1-1

1-1
Sat 20, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Liniers Bahia Blanca vs CA Juventud Unida San Luis

0-0

0-0
Sat 20, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Belgrano vs Gimnasia C. Uruguay

0-0

3-1
Sat 20, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sol de Mayo vs Huracan Las Heras

1-0

3-1
Sat 20, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Deportivo Camioneros vs Club Cipolletti

0-0

1-0
Sat 20, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Circulo Deportivo vs Ferro Carril Oeste (GP)

0-1

2-1
Sat 20, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Belgrano Villa Ramallo vs Juventud Antoniana

1-0

2-3
Sat 20, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Olimpo vs Ciudad Bolivar

0-0

1-0
Sat 20, Aug-21:00 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Pronunciamiento vs Atletico Parana

1-0

2-0
Sat 20, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Sarmiento Resistencia vs CSyD Juventud Unida Gualeguaychu

1-0

2-1
Sat 20, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
G.San Martin Formosa vs Sportivo Las Parejas

1-0

4-2
Sat 20, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Independiente Chivilcoy vs Sansinena

0-0

2-1
Sat 20, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Argentino Monte Maiz vs Sportivo Penarol

0-1

0-1
Sat 20, Aug-04:00 - Argentina Torneo Federal A
Estudiantes de San Luis vs Villa Mitre

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - Argentina Women's Primera A
Racing Club Women's vs Ferro Carril Oeste Women's

2-1

8-1
Sat 20, Aug-04:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Belgrano vs Instituto Cordoba

1-0

1-0
Sat 20, Aug-21:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia y Esgrima de Mendoza vs Defensores de Belgrano

0-0

0-1
Sat 20, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Flandria vs Independiente Rivadavia

0-0

0-1
Sat 20, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Villa Dalmine vs Sacachispas

0-0

0-0
Sat 20, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Riestra vs Agropecuario Argentino

1-0

1-0
Sat 20, Aug-22:45 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin San Juan vs Guillermo Brown

3-1

4-1
Sat 20, Aug-17:00 - Armenia Division 2
West Armenia vs Pyunik B

0-0

1-0
Sat 20, Aug-17:00 - Armenia Premier League
Shirak vs Ararat Yerevan

0-0

0-0
Sat 20, Aug-17:00 - Armenia Premier League
FC Noah vs Urartu

0-2

0-6
Sat 20, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Bayside United FC vs St George Willawong FC

0-0

3-2
Sat 20, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Acacia Ridge vs Western Spirit

2-2

4-2
Sat 20, Aug-13:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Centenary Stormers vs The Lakes

0-1

0-1
Sat 20, Aug-13:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Toowong vs Newmarket SFC

1-0

1-3
Sat 20, Aug-08:45 - Australia Capital Gatorade Premier League
West Canberra Wanderers vs Cooma Tigers

1-1

1-1
Sat 20, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra Olympic vs Belconnen United

2-0

4-0
Sat 20, Aug-11:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra Croatia vs Gungahlin United

1-1

2-1
Sat 20, Aug-11:45 - Australia Capital Gatorade Premier League
Monaro Panthers vs O'Connor Knights

0-0

2-0
Sat 20, Aug-06:30 - Australia Capital Territory U23
Canberra Olympic(U23) vs Belconnen United(U23)

0-2

1-3
Sat 20, Aug-08:45 - Australia Capital Territory U23
Canberra Croatia(U23) vs Gungahlin United (U23)

0-1

1-1
Sat 20, Aug-09:30 - Australia Capital Territory U23
Monaro Panthers(U23) vs O'Connor Knights(U23)

1-1

1-1
Sat 20, Aug-11:00 - Australia Capital Territory U23
West Canberra Wanderers(U23) vs Cooma Tigers(U23)

1-0

3-1
Sat 20, Aug-12:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Cooks Hill United vs Edgeworth Eagles FC

0-0

0-1
Sat 20, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Western Sydney Wanderers AM vs Northern Tigers

0-1

0-5
Sat 20, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Olympic United FC vs Sunshine Coast Wanderers FC

0-3

0-4
Sat 20, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Capalaba vs Peninsula Power

0-1

2-2
Sat 20, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast United vs Eastern Suburbs Brisbane

1-0

3-2
Sat 20, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Queensland Lions FC vs Logan Lightning

0-2

1-3
Sat 20, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast Knights vs Moreton Bay United

0-0

0-2
Sat 20, Aug-07:45 - Australia Queensland State League U23
Capalaba(U23) vs Peninsula Power(U23)

0-1

1-2
Sat 20, Aug-07:45 - Australia Queensland State League U23
Queensland Lions(U23) vs Logan Lightning(U23)

0-0

2-0
Sat 20, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U23
Gold Coast Knights(U23) vs Moreton Bay United(U23)

0-1

1-2
Sat 20, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U23
Gold Coast United(U23) vs Eastern Suburbs(U23)

0-0

1-1
Sat 20, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U23
Brisbane Olympic United FC(U23) vs Sunshine Coast Wanderers(U23)

0-0

2-0
Sat 20, Aug-10:00 - Australia Queensland State League U23
Bayside United(U23) vs St George Willawong FC(U23)

2-3

4-5
Sat 20, Aug-13:00 - Australia Queensland State Leagues 1
Magpies Crusaders vs Ipswich Knights FC

2-1

6-1
Sat 20, Aug-09:45 - Australia Queensland State Women's Premier League
Capalaba Women's vs Eastern Suburbs Women's

2-1

2-1
Sat 20, Aug-09:45 - Australia Queensland State Women's Premier League
Queensland Lions FC Women's vs Gold Coast United Women's

1-1

4-1
Sat 20, Aug-11:15 - Australia Queensland State Women's Premier League
The Gap NPL Women's vs Virginia United Women's

0-1

0-2
Sat 20, Aug-12:00 - Australia Queensland State Women's Premier League
Logan Lightning Women's vs Western Pride Women's

1-0

1-1
Sat 20, Aug-12:15 - Australia Queensland State Women's Premier League
Mitchelton Women's vs Peninsula Power Women's

1-2

1-3
Sat 20, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Devonport City Striker vs Launceston City

1-0

2-0
Sat 20, Aug-10:00 - Australia Tasmania Premier League
Riverside Olympic vs Hobart Olympia Warriors

0-2

3-2
Sat 20, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Clarence Zebras vs Glenorchy Knights

0-2

1-3
Sat 20, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick Juventus vs Werribee City FC

1-1

2-3
Sat 20, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Langwarrin vs Manningham United Blues

2-0

3-2
Sat 20, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
FC Bulleen Lions vs Kingston City

1-1

1-1
Sat 20, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland City vs North Geelong Warriors

1-0

1-0
Sat 20, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Goulburn Valley Suns vs Brunswick City

1-2

2-4
Sat 20, Aug-09:00 - Australia Victorian Women's Premier League
Heidelberg Utd Women's vs Box Hill United Women's

0-0

3-1
Sat 20, Aug-09:30 - Australia Victorian Women's Premier League
Alamein Women's vs Bayside United Women's

0-0

4-0
Sat 20, Aug-10:00 - Australia Victorian Women's Premier League
South Melbourne Women's vs Calder United SC Women's

0-1

0-2
Sat 20, Aug-16:30 - Austria Erste Division
SV Lafnitz vs FC Dornbirn

0-0

1-1
Sat 20, Aug-21:30 - Austrian Bundesliga
Sturm Graz vs LASK Linz

0-0

0-1
Sat 20, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs SK Austria Klagenfurt

0-0

2-0
Sat 20, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs SC Austria Lustenau

1-1

1-2
Sat 20, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga East
Mauerwerk vs ASK-BSC Bruck/Leitha

0-2

5-2
Sat 20, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
USV RB Weindorf St.Anna vs SC Weiz

0-2

4-2
Sat 20, Aug-16:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
USK Anif vs TSV St. Johann

2-0

3-0
Sat 20, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
FC Pinzgau Saalfelden vs Kuchl

1-0

3-0
Sat 20, Aug-17:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
SC Golling vs Bischofshofen

0-1

0-5
Sat 20, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
Salzburger AK 1914 vs SV Grodig

2-0

2-0
Sat 20, Aug-17:40 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
Kitzbuhel vs SC Imst

0-1

1-1
Sat 20, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
SC Bregenz vs Brauerei Egg

2-0

5-1
Sat 20, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
Gofis vs Dornbirner SV

0-2

2-3
Sat 20, Aug-16:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs FC Baranovichi

1-0

3-1
Sat 20, Aug-14:00 - Belarus Pershaya Liga
Maxline Rogachev vs Slonim

1-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs FK Lida

1-1

2-2
Sat 20, Aug-17:00 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs Arsenal Dzerzhinsk

3-0

3-0
Sat 20, Aug-19:00 - Belarus Premier League
FC Gomel vs FC Belshina Babruisk

0-2

0-3
Sat 20, Aug-15:00 - Belarus Premier League
FC Slutsk vs Energetyk-BGU Minsk

1-0

1-2
Sat 20, Aug-14:00 - Belarus Reserves League
FC Torpedo Zhodino Reserve vs FC Minsk Reserve

1-0

1-0
Sat 20, Aug-19:59 - Belgian Cup
KFC Lille vs KSK Heist


2-3
Sat 20, Aug-21:30 - Belgian Cup
KVK Ninove vs Bocholter VV


1-2
Sat 20, Aug-21:30 - Belgian Cup
City Pirates Antwerpen vs SC Dikkelvenne


1-2
Sat 20, Aug-21:30 - Belgian Cup
Francs Borains vs Olsa Brakel

1-2

3-2
Sat 20, Aug-22:00 - Belgian Cup
RFC Meux vs RFC Perwez

0-0

0-0
Sat 20, Aug-21:00 - Belgian Cup
A.F.C. Tubize vs Hoogstraten VV


1-3
Sat 20, Aug-21:00 - Belgian Cup
Royal FC Liege vs Tempo Overijse


1-2
Sat 20, Aug-21:00 - Belgian Cup
Thes Sport Tessenderlo vs FC Ostiches


2-1
Sat 20, Aug-20:15 - Belgian Jupiler League
KRC Genk vs Cercle Brugge

1-0

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - Belgian Jupiler League
KV Oostende vs St.-Truidense VV

0-1

0-1
Sat 20, Aug-22:00 - Belgium - 2e Klasse
RWD Molenbeek vs FCV Dender EH

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Belgium - 2e Klasse
Red Star Waasland-Beveren vs Excelsior Virton

2-1

2-2
Sat 20, Aug-15:30 - Belgium Women's Premier League
Club Brugge Women's vs Standard Liege Women's

2-2

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - Belgium Women's Premier League
Eendracht Aalst Women's vs Charleroi Women's

1-0

2-0
Sat 20, Aug-21:00 - Belgium Women's Premier League
Oud Heverlee Leuven Women's vs White Star Woluwe Women's

4-0

8-0
Sat 20, Aug-21:00 - Belgium Women's Premier League
KV Mechelen Women's vs Zulte Waregem Women's

0-0

0-1
Sat 20, Aug-04:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Independiente Petrolero vs Real Santa Cruz

0-0

1-0
Sat 20, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Royal Pari vs The Strongest

0-1

0-2
Sat 20, Aug-02:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Tomayapo vs Aurora

0-0

3-0
Sat 20, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Tuzla City vs Leotar

4-0

4-1
Sat 20, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Borac Banja Luka vs FK Zeljeznicar Sarajevo

2-0

2-1
Sat 20, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sloga Doboj vs NK Siroki Brijeg

0-1

1-1
Sat 20, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Nautico PE vs Vila Nova (GO)

1-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Guarani Futebol Clube

0-0

1-0
Sat 20, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Ituano (SP) vs Gremio Novorizontino

1-0

1-0
Sat 20, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Chapecoense SC vs Brusque SC

0-0

1-0
Sat 20, Aug-22:00 - Brazil Brasileiro Feminino A2
Ceara Women's vs Real Ariquemes/RO Women's


1-0
Sat 20, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ituano Youth vs Flamengo SP Youth

0-1

2-1
Sat 20, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Sao Caetano (SP) vs Juventus-SP

1-0

2-2
Sat 20, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Agua Santa vs EC Sao Bernardo

1-1

1-1
Sat 20, Aug-23:00 - Brazil Copa Paulista
Portuguesa de Desportos vs Oeste SP

1-0

2-2
Sat 20, Aug-02:00 - Brazil Copa Paulista
Lemense SP vs Desportivo Brasil SP

1-1

1-1
Sat 20, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Dobrudzha vs Litex Lovech

0-1

3-2
Sat 20, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Yantra Gabrovo vs FC Maritsa Plovdiv

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Sportist Svoge vs Belasitsa Petrich

0-2

0-2
Sat 20, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Ludogorets Razgrad II vs FC Dunav Ruse

3-1

3-1
Sat 20, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
Etar Veliko Tarnovo vs FC Sozopol

0-0

1-0
Sat 20, Aug-21:15 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs FC Hebar Pazardzhik

3-0

4-0
Sat 20, Aug-19:00 - Bulgaria Premier
Spartak Varna vs Arda Kardzhali

1-1

1-3
Sat 20, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Aigle Noir vs Olympic Star

0-0

0-0
Sat 20, Aug-17:00 - Burundi Ligue A
Magara Young Boys vs Top Junior

3-0

5-1
Sat 20, Aug-15:30 - Cambodia League
Phnom Penh Crown FC vs PKR Svay Rieng

2-0

3-0
Sat 20, Aug-15:30 - Cambodia League
Nagaworld FC vs Visakha FC

1-1

1-2
Sat 20, Aug-12:45 - Cambodia League
Boeung Ket FC vs Tiffy Army FC

2-1

3-2
Sat 20, Aug-12:45 - Cambodia League
Kirivong Sok Sen Chey F.C. vs Angkor Tiger FC

0-0

1-2
Sat 20, Aug-23:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Mineiro (MG) vs Goias

0-0

0-1
Sat 20, Aug-21:30 - Canadian Premier League
HFX Wanderers vs Pacific FC

0-0

1-0
Sat 20, Aug-21:15 - Chile Cup
Magallanes vs Universidad de Concepcion

3-1

4-1
Sat 20, Aug-23:45 - Chile Cup
Cobreloa vs CD Santiago Morning

0-0

1-0
Sat 20, Aug-19:00 - Chile Primera B
Deportes Recoleta vs Puerto Montt

0-0

0-3
Sat 20, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
San Antonio Unido vs Deportes Limache

0-0

0-0
Sat 20, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Real San Joaquin vs Iberia Los Angeles

0-0

1-1
Sat 20, Aug-15:30 - Chinese FA Cup
Zibo Cuju FC vs Shanghai Jiading Huilong

1-0

3-1
Sat 20, Aug-11:30 - Chinese FA Cup
Suzhou Dongwu vs Beijing Institute of Technology FC

1-0

2-0
Sat 20, Aug-15:30 - Chinese Super League
Shanghai Port FC vs Zhejiang Professional FC

1-1

1-1
Sat 20, Aug-21:00 - Club Friendly
Numancia vs Real Madrid Castilla

0-0

0-0
Sat 20, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Murcia vs Mallorca B

0-0

0-0
Sat 20, Aug-21:00 - Club Friendly
Sabadell vs CE Europa

0-1

1-1
Sat 20, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Sociedad B vs Arenas Club de Getxo

1-0

3-0
Sat 20, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Guijuelo vs CF Salmantino UDS

1-0

2-0
Sat 20, Aug-06:30 - Club Friendly
Taroona vs University of Tasmania

1-0

2-2
Sat 20, Aug-21:00 - Club Friendly
Teruel vs CD Castellon

0-0

0-1
Sat 20, Aug-21:00 - Club Friendly
Arandina vs Burgos Promesas

0-1

0-1
Sat 20, Aug-21:00 - Club Friendly
Leganes B vs Alcorcon

1-0

1-2
Sat 20, Aug-15:30 - Club Friendly
Alecrim RN Youth vs ABC FC RN Youth

0-0

1-0
Sat 20, Aug-08:30 - Club Friendly
New Town Eagles vs South Hobart B

2-1

2-2
Sat 20, Aug-08:30 - Club Friendly
Clarence Zebras II vs South East United

1-2

1-5
Sat 20, Aug-08:30 - Club Friendly
Glenorchy Knights B vs Hobart United

1-2

2-2
Sat 20, Aug-21:15 - Club Friendly
Juventud Torremolinos vs CD El Ejido 2012

1-0

2-1
Sat 20, Aug-09:00 - Club Friendly
Melbourne Victory FC Am vs Nunawading City

0-1

0-1
Sat 20, Aug-09:00 - Club Friendly
Box Hill United SC vs Preston Lions

0-1

0-3
Sat 20, Aug-21:30 - Club Friendly
Racing de Ferrol vs Compostela

2-0

4-1
Sat 20, Aug-21:30 - Club Friendly
Mar Menor vs Club Atletico Pulpileno

0-2

1-5
Sat 20, Aug-10:30 - Club Friendly
Devonport City Striker II vs Launceston City B

3-0

6-2
Sat 20, Aug-19:59 - Club Friendly
Anorthosis Famagusta FC vs Pafos FC

2-2

3-4
Sat 20, Aug-19:59 - Club Friendly
Latina Calcio vs Trastevere Calcio

2-0

3-1
Sat 20, Aug-16:00 - Club Friendly
SG Essen-Schonebeck Women's vs ADO Den Haag Women's

2-0

2-1
Sat 20, Aug-16:00 - Club Friendly
Fortuna Sittard Women's vs Monchengladbach Women's

4-1

5-1
Sat 20, Aug-12:00 - Club Friendly
CD Artistico Navalcarnero vs Rayo Vallecano B

0-0

0-0
Sat 20, Aug-12:15 - Club Friendly
Breclav vs Humpolec

3-1

5-1
Sat 20, Aug-12:15 - Club Friendly
Tatran Bohunice vs Vysocina Jihlava B

0-0

1-1
Sat 20, Aug-12:15 - Club Friendly
Opava II vs Valasske Mezirici

0-1

2-2
Sat 20, Aug-22:00 - Club Friendly
Alcoyano vs UD Alzira

1-0

1-1
Sat 20, Aug-22:00 - Club Friendly
Espanyol B vs Sant Andreu

3-1

3-2
Sat 20, Aug-12:30 - Club Friendly
UD Melilla vs Real Murcia

0-2

0-2
Sat 20, Aug-12:30 - Club Friendly
Atletico de Madrid B vs UCAM Murcia

0-0

2-0
Sat 20, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico Mancha Real vs Manchego Ciudad

1-0

2-1
Sat 20, Aug-12:30 - Club Friendly
AD Union Adarve vs Las Rozas

1-0

3-3
Sat 20, Aug-22:00 - Club Friendly
UE Cornella vs CF Badalona

0-3

1-3
Sat 20, Aug-12:30 - Club Friendly
Kosmonosy vs Neratovice-Byskovice

0-2

1-3
Sat 20, Aug-17:00 - Club Friendly
Montauban Women's vs ASJ Soyaux Women's

0-0

0-3
Sat 20, Aug-18:30 - Club Friendly
Stade de Reims Women's vs Dijon Women's

0-0

2-0
Sat 20, Aug-13:00 - Club Friendly
Nagano Parceiro Women's vs Vegalta Sendai Women's

0-1

1-1
Sat 20, Aug-22:30 - Club Friendly
CD Badajoz vs Cordoba C.F.

0-0

1-1
Sat 20, Aug-13:30 - Club Friendly
SD Amorebieta vs Sestao River

0-1

1-1
Sat 20, Aug-22:30 - Club Friendly
Don Benito vs Merida AD

0-0

1-0
Sat 20, Aug-22:30 - Club Friendly
UD Almansa vs Elche CF Ilicitano

0-1

0-5
Sat 20, Aug-22:30 - Club Friendly
Villanovense vs Real Betis B

0-0

0-1
Sat 20, Aug-22:30 - Club Friendly
Antequera CF vs Algeciras

0-0

2-0
Sat 20, Aug-22:30 - Club Friendly
C.D. San Fernando Isleno vs Toledo

2-0

3-0
Sat 20, Aug-14:00 - Club Friendly
Gimnastica Segoviana vs Real Avila CF

0-0

2-1
Sat 20, Aug-14:00 - Club Friendly
Athletic Bilbao B vs Gimnastic Tarragona

2-0

3-0
Sat 20, Aug-14:00 - Club Friendly
INAC Kobe Leonessa Women's vs JEF United Ichihara Women's

3-1

3-2
Sat 20, Aug-14:00 - Club Friendly
Union Langreo vs UD Llanera

2-0

3-0
Sat 20, Aug-14:00 - Club Friendly
Real Aviles vs Atletico Tordesillas

0-2

4-2
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
Pro Patria vs Renate AC

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
Vis Pesaro vs Gubbio

0-0

0-1
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
Aris Limassol vs Anagennisi Deryneia

0-1

0-2
Sat 20, Aug-01:00 - Club Friendly
Bella Vista vs Oriental

0-1

0-2
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
Kastoria AO vs Makedonikos Foufas


2-1
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
Pandramaikos vs PAOK Saloniki B

0-3

0-3
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
US Pergolettese vs Lucchese

0-0

1-1
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
AE Zakakiou vs AEL Limassol

0-0

0-1
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
San Donato Tavarnelle vs Sporting Trestina


1-1
Sat 20, Aug-19:00 - Club Friendly
Aris Soudas vs Atsalenios

0-1

0-3
Sat 20, Aug-04:30 - Colombia Copa Mustang
Alianza Petrolera vs Deportivo Cali

0-0

4-4
Sat 20, Aug-01:00 - Colombia Copa Mustang
Envigado vs Atletico Bucaramanga

1-1

2-1
Sat 20, Aug-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pereira vs Cortulua

2-1

2-1
Sat 20, Aug-22:00 - Copa Rio
Friburguense (RJ) vs Olaria RJ


0-1
Sat 20, Aug-02:00 - Costa Rica Division 2
Aserri FC vs Consultants Desamparados

2-1

2-1
Sat 20, Aug-20:30 - Croatia - 1. Division
NK Varteks Varazdin vs HNK Sibenik

1-1

2-2
Sat 20, Aug-23:05 - Croatia - 1. Division
Dinamo Zagreb vs NK Osijek

1-1

5-2
Sat 20, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
HNK Vukovar 91 vs NK Jarun

1-1

4-1
Sat 20, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Orijent Rijeka vs NK Dubrava Tim Kabel

2-1

2-2
Sat 20, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
Rudes Zagreb vs Bijelo Brdo

0-1

2-1
Sat 20, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Solin vs NK Croatia Zmijavci

2-0

4-0
Sat 20, Aug-19:59 - Croatia U19
Hajduk Split (U19) vs NK Croatia Sesvete(U19)


2-0
Sat 20, Aug-12:00 - Croatia U19
Istra 1961 (U19) vs NK Osijek (U19)

0-1

2-1
Sat 20, Aug-12:00 - Croatia U19
NK Lokomotiva Zagreb U19 vs HNK Gorica(U19)

1-1

1-1
Sat 20, Aug-12:00 - Croatia U19
HNK Cibalia U19 vs NK Rijeka (U19)

0-0

0-2
Sat 20, Aug-12:00 - Croatia U19
Rudes U19 vs Slaven Koprivnica(U19)

0-0

2-0
Sat 20, Aug-12:30 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs HNK Sibenik(U19)

1-0

3-0
Sat 20, Aug-13:00 - Croatia U19
Mladost Zdralovi(U19) vs Inter Zapresic(U19)

2-0

3-2
Sat 20, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs Slavia Prague B

3-0

4-2
Sat 20, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
MFK Karvina vs Vysocina Jihlava

1-0

2-1
Sat 20, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Lisen vs FK Pribram

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs Sigma Olomouc B

1-2

1-3
Sat 20, Aug-19:59 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Slavia Karlovy Vary vs FK Kraluv Dvur

1-0

1-0
Sat 20, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Loko Vltavin vs FK Banik Sokolov

2-0

3-1
Sat 20, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FC Bohemians 1905 B vs SK Motorlet Praha

0-2

0-2
Sat 20, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Zbuzany vs Sokol Hostoun

3-0

5-1
Sat 20, Aug-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Prestice vs FC Pisek

4-0

7-2
Sat 20, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Ceske Budejovice B vs Jiskra Domazlice

0-1

0-1
Sat 20, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Jablonec B vs Sokol Zivanice

1-0

1-1
Sat 20, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Prepere vs Pardubice B

0-1

1-2
Sat 20, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Banik Most Sous vs Sokol Brozany

0-1

1-2
Sat 20, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs Sparta Prague

1-0

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Banik Ostrava vs Teplice

1-1

1-2
Sat 20, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women's
Sparta Praha Women's vs Banik Ostrava Women's

4-1

8-1
Sat 20, Aug-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women's
Horni Herspice Women's vs FC Viktoria Plzen Women's

0-0

1-0
Sat 20, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
1. SC Znojmo vs Vitkovice

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Frydek-Mistek vs Vrchovina

1-0

3-1
Sat 20, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
SK Hranice vs Synot Slovacko II

1-1

2-2
Sat 20, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hodonin Sardice vs Slovan Rosice

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Zlin B

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Blansko vs Kvitkovice

2-2

2-2
Sat 20, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Frydlant vs Hanacka Slavia Kromeriz

0-0

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
Midtjylland vs Aarhus AGF

0-0

0-2
Sat 20, Aug-15:30 - Denmark 3. Division
VSK Aarhus vs Holstebro BK

1-0

3-1
Sat 20, Aug-15:45 - Denmark 3. Division
FA 2000 vs AB Tarnby

0-0

2-1
Sat 20, Aug-16:00 - Denmark 3. Division
Naesby BK vs IF Lyseng

0-0

2-1
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark 3. Division
Dalum vs SfB-Oure

0-2

0-2
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark 3. Division
Vanlose IF vs Middelfart

0-1

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - Denmark Danmarksserien
FC Aarhus Fremad B vs Kjellerup IF

1-0

5-0
Sat 20, Aug-17:00 - Denmark Danmarksserien
FC Djursland vs Vinder Vatanspor-VRI

1-1

2-2
Sat 20, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Hobro I.K. vs Hillerod Fodbold

1-0

1-1
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark - 1. Division
Vejle vs Sonderjyske

1-1

2-1
Sat 20, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
BK Frem vs Jammerbugt

0-0

2-0
Sat 20, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Brabrand IF vs FC Aarhus Fremad

2-2

2-3
Sat 20, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FC Roskilde vs Kolding IF

0-0

0-0
Sat 20, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Skive IK vs Thisted FC

1-1

1-2
Sat 20, Aug-16:00 - Denmark Woman's League
Nordsjaelland Women's vs Brondby Women's

2-1

2-3
Sat 20, Aug-16:00 - Denmark Woman's League Divison 1
Osterbro IF Woman's vs Vildbjerg SF Women's


0-3
Sat 20, Aug-17:00 - Denmark Woman's League Divison 1
Herlufsholm GF Women's vs Boldklubben AF 1893 Women's


1-0
Sat 20, Aug-14:00 - Denmark Woman's League Divison 1
Naesby BK Woman's vs Aalborg BK Women's


2-2
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark Woman's League Divison 1
Varde_IF Women's vs Odense Women's

0-0

0-0
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Randers Freja(U19)


1-0
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Midtjylland(U19) vs Aarhus AGF(U19)


6-1
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Esbjerg FB(U19) vs Lyngby(U19)


0-2
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs Vejle(U19)


4-0
Sat 20, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Horsens(U19) vs Aalborg BK(U19)


0-3
Sat 20, Aug-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Gualaceo SC vs Tecnico Universitario

0-2

0-3
Sat 20, Aug-03:00 - Ecuador Cup
Independiente Del Valle vs CD El Nacional

2-1

3-1
Sat 20, Aug-20:30 - Egypt Premier League
Ittihad Alexandria vs National Bank of Egypt SC

1-0

3-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Ebbsfleet United vs Farnborough FC

1-0

4-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Bath City vs Braintree Town

0-1

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Cheshunt vs St Albans City

0-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Tonbridge Angels vs Hampton & Richmond

0-3

1-4
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Havant & Waterlooville FC vs Dover Athletic

2-1

4-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Welling United

2-0

2-3
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Taunton Town vs Dartford

0-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dulwich Hamlet vs Slough Town

1-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Weymouth

2-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Worthing vs Chippenham Town

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Oxford City vs Concord Rangers

3-0

5-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hungerford Town vs Eastbourne Borough

1-0

2-0
Sat 20, Aug-15:30 - England Ladies Premier League
Southampton Women's vs Charlton Athletic Women's

0-1

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Milton Keynes Dons vs Accrington Stanley

1-0

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Ipswich

0-1

0-3
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Oxford United vs Morecambe

0-0

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Charlton Athletic vs Cambridge United

1-0

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Bolton Wanderers vs Sheffield Wed

0-2

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Barnsley vs Wycombe Wanderers

0-1

0-3
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Portsmouth vs Bristol Rovers

1-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Peterborough United vs Lincoln City

3-0

4-0
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Exeter City vs Cheltenham Town

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Forest Green Rovers vs Plymouth Argyle

0-2

0-3
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Port Vale

0-0

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - England League One
Fleetwood Town vs Derby County

0-0

0-0
Sat 20, Aug-16:00 - England League Two
Hartlepool United FC vs Bradford City AFC

1-1

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Mansfield Town vs Stockport County

0-0

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Northampton Town

2-1

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Gillingham vs Walsall

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Grimsby Town vs Sutton United

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Doncaster Rovers vs Salford City F.C.

1-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Colchester United vs Leyton Orient

0-1

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Swindon vs Rochdale

1-0

3-0
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Crawley Town vs AFC Wimbledon

0-2

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Stevenage FC vs Carlisle

2-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Barrow vs Harrogate Town

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - England League Two
Newport County vs Tranmere Rovers

2-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Whitby Town vs FC United of Manchester

0-1

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Gainsborough Trinity vs Stafford Rangers

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Stalybridge Celtic vs Lancaster City

0-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Ashton United vs Warrington Rylands

2-1

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Marine vs South Shields

0-1

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Radcliffe FC vs Marske United

1-3

2-4
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Bamber Bridge vs Liversedge

1-0

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Nantwich Town vs Guiseley

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Belper Town vs Warrington Town FC

1-1

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Morpeth Town vs Matlock Town

1-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Atherton Collieries vs Hyde United

0-1

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Folkestone Invicta vs Wingate & Finchley

2-0

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Lewes vs Bishop's Stortford

1-0

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Cray Wanderers vs Canvey Island

0-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Potters Bar Town vs Billericay Town

0-0

3-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Aveley vs Bognor Regis Town

1-3

1-6
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Horsham vs Carshalton Athletic FC

0-2

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bowers & Pitsea vs Herne Bay

1-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Haringey Borough vs Corinthian Casuals

1-2

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Brightlingsea Regent vs Margate

1-0

2-1
Sat 20, Aug-18:15 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
AFC Hornchurch vs Hastings United

2-0

3-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Royston Town

1-0

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Nuneaton Borough vs Barwell

0-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Bedford Town vs Tamworth

0-2

1-8
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Hitchin Town vs Basford United F.C.

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Rushall Olympic vs Bromsgrove Sporting

2-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Ilkeston Town vs Redditch United

1-1

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Leiston FC vs Mickleover Sports

1-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stratford Town vs Hednesford Town

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Kings Langley

0-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Stourbridge

1-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Alvechurch vs Rushden&Diamonds

0-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Bracknell Town

0-1

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Yate Town vs Salisbury City

0-2

0-4
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Swindon Supermarine vs Metropolitan Police

4-0

4-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Chesham United vs Gosport Borough

0-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Beaconsfield Town F.C. vs Dorchester Town

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hendon vs North Leigh

0-1

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Harrow Borough vs Hanwell Town

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Poole Town vs Weston Super Mare

1-1

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Winchester City vs Truro City

0-1

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Hartley Wintney vs Hayes &Yeading

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Plymouth Parkway vs Merthyr Town

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
Sheffield United vs Blackburn Rovers

1-0

3-0
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
West Bromwich(WBA) vs Hull City

1-0

5-2
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
Stoke City vs Sunderland

0-1

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
Preston North End vs Watford

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
Reading vs Middlesbrough

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
Birmingham vs Wigan Athletic

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
Burnley vs Blackpool

3-1

3-3
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
Queens Park Rangers vs Rotherham United

1-1

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - England The Championship
Swansea City vs Luton Town

0-1

0-2
Sat 20, Aug-17:00 - England U21 Premier League
Arsenal U21 vs Chelsea FC U21

2-1

4-1
Sat 20, Aug-17:00 - England U21 Premier League
Liverpool U21 vs Blackburn Rovers U21

0-0

1-0
Sat 20, Aug-15:30 - English Premier League
Tottenham Hotspur vs Wolverhampton Wanderers

0-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - English Premier League
Crystal Palace vs Aston Villa

1-1

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - English Premier League
Leicester City vs Southampton

0-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - English Premier League
Fulham vs Brentford

2-1

3-2
Sat 20, Aug-18:00 - English Premier League
Everton vs Nottingham Forest

0-0

1-1
Sat 20, Aug-20:30 - English Premier League
AFC Bournemouth vs Arsenal

0-2

0-3
Sat 20, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga
Viljandi JK Tulevik vs Tallinna FC Levadia II

0-0

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga
FC Elva vs Ida-Virumaa FC Alliance

2-0

4-0
Sat 20, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Nomme JK Kalju II vs Tartu JK Tammeka B

0-1

1-3
Sat 20, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Tartu JK Welco vs Tabasalu JK Charma

1-1

2-2
Sat 20, Aug-16:00 - Estonia Esi Liiga B
Laanemaa Haapsalu vs Raplamaa JK

0-1

5-1
Sat 20, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
FC Flora Tallinn vs Parnu JK Vaprus

1-1

3-1
Sat 20, Aug-15:30 - Estonia Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev vs Paide Linnameeskond

0-5

2-7
Sat 20, Aug-18:00 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs Tallinna JK Legion

2-1

2-1
Sat 20, Aug-16:00 - Estonia Women's Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women's vs Tabasalu Women's

2-1

3-1
Sat 20, Aug-16:00 - Estonia Women's Meistri Liiga
Saku Sporting Women's vs Parnu JK Women's

0-1

2-1
Sat 20, Aug-15:00 - Finland Women's Premier League
PK-35 Vantaa Women's vs Aland Women's

1-1

2-2
Sat 20, Aug-15:00 - Finland Women's Premier League
HPS Helsinki Women's vs ONS Women's

0-1

2-1
Sat 20, Aug-16:00 - Finland Women's Premier League
NJS Nurmijarvi Women's vs Pallokerho-35 Women's

0-3

0-5
Sat 20, Aug-18:00 - Finland Women's Premier League
HJK Helsinki Women's vs Ilves Tampere Women's

2-0

3-0
Sat 20, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PeKa vs PK Keski Uusimaa(PKKU)

1-0

3-3
Sat 20, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Kapylan Pallo vs Lahden Reipas

2-1

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Atlantis vs LaPa

1-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JIPPO vs FC Kiffen

0-0

1-1
Sat 20, Aug-19:59 - Finland - Kakkonen Lohko B
VJS Vantaa vs SalPa Salo

0-0

0-2
Sat 20, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Ilves-Kissat vs HJS Akatemia

0-1

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Jazz Pori vs Ilves Tampere II

0-2

3-4
Sat 20, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
GrIFK vs Klubi 04

0-0

1-0
Sat 20, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
RoPS Rovaniemi vs OTP Oulu

1-0

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
FC Vaajakoski vs OLS Oulu

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
KajHa Kajaani vs Komeetat

1-0

2-0
Sat 20, Aug-14:00 - Finland Junior League
KaaPo Kaarina Youth vs Reipas Youth

0-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
SJK Seinajoki vs KuPS

1-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs Lahti

1-1

2-3
Sat 20, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
Jaro vs JaPS

1-1

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
PK-35 Vantaa vs Gnistan

2-1

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
PEPO Lappeenranta vs KTP Kotka

0-0

0-2
Sat 20, Aug-21:00 - France Ligue 2
Valenciennes FC vs Quevilly Rouen

0-0

0-0
Sat 20, Aug-17:00 - France Ligue 2
AS Saint-Etienne vs Le Havre

0-0

0-6
Sat 20, Aug-21:00 - France Ligue 2
Caen vs Guingamp

2-1

4-1
Sat 20, Aug-21:00 - France Ligue 2
Amiens SC vs Bastia

2-1

3-1
Sat 20, Aug-21:00 - France Ligue 2
Chamois Niortais vs Paris FC

0-0

2-1
Sat 20, Aug-21:00 - France Ligue 2
Dijon vs Nimes

1-0

2-1
Sat 20, Aug-21:00 - France Ligue 2
Stade Lavallois MFC vs FC Metz

1-3

3-3
Sat 20, Aug-21:00 - France Ligue 2
Rodez AF vs FC Annecy

1-2

2-2
Sat 20, Aug-21:00 - France Ligue 2
Pau FC vs FC Sochaux-Montbeliard

0-1

0-3
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
FC Rouen vs Beauvais

1-1

2-1
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Saint Malo vs FC Chartres

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Voltigeurs Chateaubriant vs FC Chambly


0-3
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Blois F.41 vs Granville

1-1

2-1
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
St Pryve St Hilaire vs Racing Club de France

0-1

0-3
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Guingamp B vs Evreux

1-1

2-2
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Caen B vs Vannes OC

0-1

0-5
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Poissy AS vs Stade Rennais B


3-1
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Haguenau vs US Creteil-Lusitanos

0-2

1-2
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
US Boulogne vs Fleury Merogis U.S.

0-1

1-2
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Sainte Genevieve Sports vs AS Furiani Agliani

0-0

2-1
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Metz B vs Saint Quentin

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
ASM Belfort vs ES Wasquehal

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
ST Maur Lusitanos vs Epinal

2-1

3-2
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
FC 93 Bobigny vs Colmar

1-0

5-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Stade Reims II vs Racing Besancon

0-0

1-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Lyon Duchere vs Olympique Ales

1-0

3-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Jura Sud Foot vs RC Grasse

0-0

2-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Frejus Saint-Raphael vs Lyonnais B

1-0

2-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Auxerre B vs Hyeres

1-0

2-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Aubagne vs Louhans-Cuiseaux

0-1

3-1
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Marignane Gignac vs Evian Thonon Gaillard

0-0

1-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Canet Roussillon vs Toulon

1-0

1-0
Sat 20, Aug-22:00 - French Championnat Amateur Group C
FC Sete 34 vs Saint Priest

1-1

1-2
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Andrezieux vs Bourges 18

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Angouleme CFC vs Saumur OL.

1-3

3-4
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Les Herbiers vs Moulins Yzeure

1-0

2-0
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Lorient B vs Romorantin

1-1

2-1
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Vierzon Foot vs FC Bergerac

0-0

2-1
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Angers II vs Chamalieres FC

0-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - French Championnat Amateur Group D
FC Nantes B vs Trelissac


0-2
Sat 20, Aug-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Stade Bordelais vs GOAL FC

0-1

0-1
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat National U19 Groupe B
Dijon(U19) vs Strasbourg U19


1-6
Sat 20, Aug-19:30 - French Championnat National U19 Groupe C
La Roche VF(U19) vs Laval U19


0-3
Sat 20, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Brest Stade U19 vs Lorient(U19)


1-0
Sat 20, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Stade Rennais FC(U19) vs SPA Merignacais U19

0-2

1-2
Sat 20, Aug-19:59 - French Championnat National U19 Groupe D
Blagnac(U19) vs Toulouse(U19)


1-2
Sat 20, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Marseille(U19) vs Nice U19

2-0

3-0
Sat 20, Aug-19:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Cannes AS U19

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs RC Lens

1-2

1-4
Sat 20, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs Nantes

0-0

2-1
Sat 20, Aug-20:30 - Friendly Internationals
Qatar vs Morocco

1-2

2-2
Sat 20, Aug-18:30 - Georgia Pirveli Liga
FC Merani Tbilisi vs WIT Georgia Tbilisi

2-0

3-1
Sat 20, Aug-19:59 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs Dila Gori

1-0

3-0
Sat 20, Aug-17:30 - Georgia Primera Division
FC Sioni Bolnisi vs Samgurali Tskh

0-0

0-0
Sat 20, Aug-16:00 - German 3. Liga
Saarbrucken vs FC Erzgebirge Aue

0-0

0-0
Sat 20, Aug-16:00 - German 3. Liga
Dynamo Dresden vs SV Elversberg

1-2

2-3
Sat 20, Aug-16:00 - German 3. Liga
RW Essen vs FC Ingolstadt 04

2-0

2-2
Sat 20, Aug-16:00 - German 3. Liga
SV Wehen Wiesbaden vs VfL Osnabruck

0-0

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - German 3. Liga
SC Freiburg II vs Viktoria Koln

1-0

1-0
Sat 20, Aug-16:00 - German 3. Liga
SV Waldhof Mannheim vs Dortmund(Am)

0-1

2-1
Sat 20, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Magdeburg(U17) vs Dynamo Dresden(U17)


1-4
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Carl Zeiss Jena(U17) vs Hannover 96(U17)


1-3
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
RasenBallsport Leipzig(U17) vs Werder Bremen(U17)


6-2
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
FC Erzgebirge Aue(U17) vs Chemnitzer(U17)


0-2
Sat 20, Aug-13:30 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hamburger(U17) vs St. Pauli(U17)


1-1
Sat 20, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Wolfsburg(U17) vs FC Viktoria 1889 Berlin(U17)


4-1
Sat 20, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Niendorfer TSV(U17) vs Hansa Rostock(U17)


2-1
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs SV Darmstadt U17


3-0
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Karlsruher SC (U17) vs Munchen 1860(U17)


1-2
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FSV Mainz 05(U17) vs SpVgg Unterhaching U17


1-0
Sat 20, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Jahn Regensburg (U17) vs Greuther Furth(U17)


4-2
Sat 20, Aug-18:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Nurnberg (U17) vs VfB Stuttgart(U17)


1-3
Sat 20, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Saarbrucken(U17) vs Stuttgarter Kickers(U17)


2-2
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Schalke 04 (U17) vs SC Paderborn 07(U17)


5-0
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Dortmund(U17) vs Bochum(U17)


5-1
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf(U17) vs Bayer Leverkusen(U17)


2-2
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
MSV Duisburg(U17) vs Koln(U17)


2-1
Sat 20, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Sportfreunde Siegen (U17) vs SV Deutz 05(U17)


3-0
Sat 20, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Monchengladbach(U17) vs Preuben Munster(U17)

0-0

0-0
Sat 20, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Arminia Bielefeld (U17) vs RW Essen(U17)


1-1
Sat 20, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Fortuna Koln (U17) vs FC Hennef 05(U17)


1-1
Sat 20, Aug-17:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs Schalke 04

0-0

0-0
Sat 20, Aug-17:30 - German Bundesliga
VfB Stuttgart vs SC Freiburg

0-1

0-1
Sat 20, Aug-17:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Hoffenheim

0-2

0-3
Sat 20, Aug-17:30 - German Bundesliga
Borussia Dortmund vs Werder Bremen

1-0

2-3
Sat 20, Aug-17:30 - German Bundesliga
Augsburg vs 1.FSV Mainz 05

1-1

1-2
Sat 20, Aug-20:30 - German Bundesliga
1. FC Union Berlin vs RB Leipzig

2-0

2-1
Sat 20, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
SSV Jahn Regensburg vs Karlsruher SC

0-3

0-6
Sat 20, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
SC Paderborn 07 vs Holstein Kiel

5-2

7-2
Sat 20, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
SV Sandhausen vs FC Nurnberg

1-0

1-2
Sat 20, Aug-22:30 - German Bundesliga 2
Eintracht Braunschweig vs Fortuna Dusseldorf

0-0

2-2
Sat 20, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Energie Cottbus (U19) vs Werder Bremen(U19)

0-2

2-2
Sat 20, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Magdeburg(U19) vs Holstein Kiel(U19)

3-5

4-5
Sat 20, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Berliner AK 07(U19) vs St. Pauli(U19)

0-2

0-3
Sat 20, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hansa Rostock(U19) vs Wolfsburg(U19)

1-1

1-1
Sat 20, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Hoffenheim(U19) vs SV Darmstadt U19

2-0

3-1
Sat 20, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
VfB Stuttgart U19 vs 1. FC Heidenheim(U19)

0-1

1-2
Sat 20, Aug-17:00 - German Junioren Bundesliga West
SC Verl(U19) vs Bayer 04 Leverkusen U19

0-1

0-4
Sat 20, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Monchengladbach(U19) vs Bonner SC (U19)

0-1

1-2
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Greuther Furth B vs SpVgg Unterhaching

0-0

0-1
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg B vs SpVgg Ansbach

2-2

2-2
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Hankofen-Hailing vs Turkgucu Ataspor Munchen

1-3

1-4
Sat 20, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Aubstadt vs Viktoria Aschaffenburg

1-1

1-1
Sat 20, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Hertha BSC Berlin Am vs Viktoria Berlin 1889

3-2

3-2
Sat 20, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Lokomotive Leipzig vs Tennis Borussia Berlin

1-0

4-0
Sat 20, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz vs Rot-Weiss Erfurt

0-2

1-4
Sat 20, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs Havelse

1-0

4-0
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Eintracht Trier vs SSV Ulm 1846

0-0

0-1
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FSV Frankfurt vs KSV Hessen Kassel

2-0

3-1
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Wormatia Worms vs VfB Stuttgart II

0-0

0-1
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Bahlinger SC vs TSV Steinbach Haiger

0-2

0-5
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SGV Freiberg vs FC 08 Homburg

0-0

2-0
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SG Barockstadt Fulda Lehnerz vs 1. FSV Mainz 05 II

0-0

1-3
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Oberhausen vs SV Lippstadt

2-1

3-1
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Rot Weiss Ahlen vs Bocholt FC

1-2

2-2
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Preuben Munster vs Monchengladbach B

1-0

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Koln vs FC Schalke 04 II

0-0

0-0
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs SV Straelen

0-0

2-0
Sat 20, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Kaan Marienborn vs SV Rodinghausen

0-0

2-1
Sat 20, Aug-15:00 - Germany Woman's Cup
ATS Buntentor Women's vs Hamburger Women's

2-2

3-3
Sat 20, Aug-17:00 - Germany Woman's Cup
Saalfeld Titans Women's vs Karlsruher SC Women's


1-11
Sat 20, Aug-21:00 - Greece Super League 1
Atromitos Athens vs OFI Crete

2-1

3-1
Sat 20, Aug-22:30 - Greece Super League 1
Lamia vs AEK Athens

0-1

0-3
Sat 20, Aug-22:45 - Greece Super League 1
PAOK Saloniki vs Panaitolikos Agrinio

1-0

1-0
Sat 20, Aug-06:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
CSyD Sacachispas vs Deportivo Mictlan

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:30 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs SC Heerenveen

0-2

0-4
Sat 20, Aug-20:45 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs SC Cambuur

1-0

1-4
Sat 20, Aug-23:00 - Holland Eredivisie
Emmen vs FC Utrecht

1-2

3-2
Sat 20, Aug-19:59 - Holland Tweede Divisie
SV De Treffers vs AFC Amsterdam

2-0

2-1
Sat 20, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie
HHC Hardenberg vs Noordwijk

0-0

1-0
Sat 20, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
IJsselmeervogels vs OFC Oostzaan

3-2

3-2
Sat 20, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
Rijnsburgse Boys vs Scheveningen

0-0

0-0
Sat 20, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs Excelsior Maassluis

1-0

3-0
Sat 20, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs Volendam Am.

4-0

7-0
Sat 20, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie
Tielse Eendracht Combinatie vs Quick Boys

1-0

1-3
Sat 20, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie
Koninklijke HFC vs Spakenburg

1-0

2-1
Sat 20, Aug-19:00 - Holland Tweede Divisie
Jong Sparta Rotterdam vs FC Lisse

1-1

1-1
Sat 20, Aug-00:00 - Iceland Cup
HK Kopavogur vs Breidablik

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - Iceland Division 3
Ellidi vs UMF Sindri Hofn

1-0

1-3
Sat 20, Aug-00:00 - Iceland Division 4
Skautafelag Reykjavikur vs KFK Kopavogur

0-1

0-2
Sat 20, Aug-19:59 - Iceland Ladies Division 1
Fjardab Hottur Leiknir Women's vs Tindastoll Neisti Women's

1-0

2-3
Sat 20, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division
Southern Samity vs United SC Kolkata

1-0

1-1
Sat 20, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division
Bhawanipore vs BSS Sporting Club


2-1
Sat 20, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division
Railway FC vs George Telegraph FC


0-3
Sat 20, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division
Peerless vs Tollygunge Agragami


1-1
Sat 20, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division
Kidderpore SC vs Calcutta Customs


1-1
Sat 20, Aug-14:30 - India Shillong Super League
Ryntih SC vs Malki SC

2-2

2-4
Sat 20, Aug-13:00 - Indonesia Liga 1
PSM Makassar vs Arema Malang

1-0

1-0
Sat 20, Aug-17:30 - Indonesia Liga 1
RANS Cilegon FC vs Persija Jakarta

0-3

0-3
Sat 20, Aug-22:30 - Ireland Division 1
Longford Town vs Wexford Youths

1-0

1-0
Sat 20, Aug-21:15 - Israel Premier League
Maccabi Netanya vs Beitar Jerusalem

3-1

4-1
Sat 20, Aug-19:59 - Israel Premier League
Hapoel Jerusalem FC vs Hapoel Hadera

1-0

1-1
Sat 20, Aug-19:00 - Israel Premier League
Hapoel Haifa vs Hapoel Tel Aviv

1-0

2-0
Sat 20, Aug-12:00 - Israel U19 League
Bnei Sakhnin U19 vs Beitar Jerusalem Oren (U19)

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:30 - Israel U19 League
Hapoel Raanana Roei U19 vs Hapoel Ramat Gan U19


2-0
Sat 20, Aug-18:30 - Israel U19 League
Maccabi Petah Tikva Asis Dabid (U19) vs Hapoel Hadera U19


1-1
Sat 20, Aug-18:50 - Israel U19 League
Maccabi Tel Aviv U19 vs Maccabi Haifa Shmuel U19


2-2
Sat 20, Aug-19:00 - Israel U19 League
Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 vs Hapoel Beer Sheva(U19)


1-3
Sat 20, Aug-12:30 - Italian Campionato Primavera
Cagliari Youth vs Torino Youth

0-1

0-1
Sat 20, Aug-13:00 - Italian Campionato Primavera
AC Milan Youth vs Frosinone Youth

3-1

3-5
Sat 20, Aug-18:30 - Italian Campionato Primavera
Cesena Youth vs Roma Youth

0-0

0-3
Sat 20, Aug-18:30 - Italian Campionato Primavera
Bologna Youth vs Inter Milan Youth

1-0

2-1
Sat 20, Aug-20:30 - Italian Serie A
Udinese vs Salernitana

0-0

0-0
Sat 20, Aug-22:45 - Italian Serie A
Inter Milan vs Spezia

1-0

3-0
Sat 20, Aug-20:30 - Italian Serie A
Torino vs Lazio

0-0

0-0
Sat 20, Aug-22:45 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs Lecce

1-0

1-0
Sat 20, Aug-22:45 - Italian Serie B
Genoa vs Benevento

0-0

0-0
Sat 20, Aug-22:45 - Italian Serie B
Perugia vs Parma Calcio 1913

0-0

0-0
Sat 20, Aug-22:45 - Italian Serie B
Ascoli vs Spal

1-1

1-1
Sat 20, Aug-09:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Sagan Tosu

1-0

1-2
Sat 20, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Kashiwa Reysol

1-0

1-1
Sat 20, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sanfrecce Hiroshima vs Gamba Osaka

1-2

5-2
Sat 20, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Avispa Fukuoka vs Kawasaki Frontale

1-2

1-4
Sat 20, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Tokushima Vortis

0-0

0-0
Sat 20, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Roasso Kumamoto

1-0

1-0
Sat 20, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Fagiano Okayama

0-0

1-0
Sat 20, Aug-13:30 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Montedio Yamagata

1-0

2-2
Sat 20, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Oita Trinita vs Grulla Morioka

2-0

3-0
Sat 20, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Thespakusatsu Gunma vs Vegalta Sendai

0-0

1-0
Sat 20, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs FC Machida Zelvia

0-1

0-2
Sat 20, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Blaublitz Akita vs Tochigi SC

0-3

0-3
Sat 20, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Mito Hollyhock

1-0

1-0
Sat 20, Aug-11:30 - Japanese League Division 3
Iwaki FC vs Fukushima United FC

2-1

4-1
Sat 20, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Kagoshima United

0-0

0-1
Sat 20, Aug-13:30 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs Ehime FC

1-0

2-1
Sat 20, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Vanraure Hachinohe FC vs AC Nagano Parceiro

0-1

3-1
Sat 20, Aug-21:30 - Jordan Cup
Al-Faisaly Amman vs Al-Tora

4-0

6-0
Sat 20, Aug-21:30 - Jordan Cup
Al Aqaba SC vs Blama

2-0

3-1
Sat 20, Aug-19:00 - Jordan Cup
Ramtha SC vs Al Ahli Amman

0-0

2-0
Sat 20, Aug-19:00 - Jordan Cup
Shabab AlOrdon vs Shabab Nazzal

0-0

3-0
Sat 20, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuz vs FK Igilik

0-0

2-0
Sat 20, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Okzhetpes vs Akademiya Ontustik

3-0

4-1
Sat 20, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kyran Shymkent vs FC Zhetysu Taldykorgan

0-0

1-2
Sat 20, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1
Kairat Academy vs Baykonur

2-1

3-2
Sat 20, Aug-13:00 - Kazakhstan Division 1
Astana B vs Yassy Turkistan

3-0

7-1
Sat 20, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs FK Atyrau

0-0

0-0
Sat 20, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
FC Akzhayik vs FK Kaspiy Aktau

0-0

2-0
Sat 20, Aug-19:00 - Kazakhstan Super League
Maktaaral Jetisay vs Turan Turkistan

0-0

2-0
Sat 20, Aug-12:00 - Korea K3 League
Siheung Citizen vs Busan Transpor Tation

0-1

2-1
Sat 20, Aug-14:00 - Korea K3 League
Gyeongju KHNP vs Ulsan Citizen

1-0

2-0
Sat 20, Aug-14:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Gangneung Citizen

1-0

1-1
Sat 20, Aug-14:00 - Korea K3 League
Dangjin Citizen vs Gimhae City FC

1-0

1-2
Sat 20, Aug-11:00 - Korea K4 League
Jeonju Citizen FC vs Seoul Nowon United

0-0

0-0
Sat 20, Aug-12:00 - Korea K4 League
Yangpyeong vs Namdong FC


3-0
Sat 20, Aug-12:00 - Korea K4 League
Yeoju FC vs Pyeongtaek Citizen

5-0

7-4
Sat 20, Aug-12:00 - Korea K4 League
Jeonbuk Hyundai Motors II vs Gangwon II

0-1

0-2
Sat 20, Aug-13:00 - Korea K4 League
Jinju Citizen FC vs Chuncheon Citizen

1-1

2-2
Sat 20, Aug-13:00 - Korea K4 League
Daegu FC II vs Chungju Citizen

0-0

1-1
Sat 20, Aug-14:00 - Korea K4 League
Pyeongchang FC vs Geoje Citizen

2-0

2-1
Sat 20, Aug-13:00 - Korea League 1
Pohang Steelers vs Incheon United FC

0-1

1-1
Sat 20, Aug-15:00 - Korea League 1
Jeju United FC vs Suwon Samsung Bluewings

1-2

1-2
Sat 20, Aug-14:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs Gwangju Football Club

0-2

0-4
Sat 20, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Llapi vs KF Trepca '89

1-0

2-2
Sat 20, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Drita Gjilan vs Dukagjini

0-0

1-0
Sat 20, Aug-15:00 - Latvia - 1. Division
Tukums-2000 vs FK Liepaja

2-1

2-1
Sat 20, Aug-17:00 - Latvia - 1. Division
Metta/LU Riga vs FK Spartaks Jurmala

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
Super Nova vs BFC Daugavpils

0-0

1-0
Sat 20, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division
Saldus SS/Leevon vs Valmieras FK II

3-1

3-4
Sat 20, Aug-14:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Rigas Futbola skola II

2-2

2-3
Sat 20, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs Riga FC II

0-2

1-3
Sat 20, Aug-17:30 - Lebanese Elite Cup
Al-Ahed vs Al-Ansar(LIB)

1-1

2-1
Sat 20, Aug-19:59 - Lithuania - 1. Division
Siauliai vs Dziugas Telsiai

1-2

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - Lithuania - 1. Division
Hegelmann Litauen vs Kauno Zalgiris

1-0

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
Ekranas vs Garliava

2-0

3-3
Sat 20, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Minija Kretinga vs Nevezis

0-1

0-1
Sat 20, Aug-21:00 - Luxembourg National Division
Swift Hesperange vs Racing Union Luxemburg

1-0

2-0
Sat 20, Aug-21:00 - Luxembourg National Division
Fola Esch vs Etzella Ettelbruck

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs Jeunesse Esch

0-1

1-1
Sat 20, Aug-16:15 - Malaysia Premier League
Kuching FA vs UiTM FC

0-0

2-1
Sat 20, Aug-21:30 - Malta Premier League
Mosta FC vs Gudja United

0-1

1-2
Sat 20, Aug-22:45 - Malta Premier League
Floriana FC vs Pieta Hotspurs

2-0

2-0
Sat 20, Aug-20:30 - Malta Premier League
Gzira United vs Santa Lucia

3-1

3-1
Sat 20, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Club Necaxa vs Chivas Guadalajara

0-2

0-4
Sat 20, Aug-04:00 - Mexico Women's Primera Division
Queretaro FC Women's vs Atlas Women's

0-0

0-0
Sat 20, Aug-21:00 - Mexico Women's Primera Division
Cruz Azul Women's vs Necaxa Women

1-0

3-0
Sat 20, Aug-05:00 - Mexico Women's Primera Division
Tigres UANL Women's vs Pachuca Women's

3-0

3-1
Sat 20, Aug-06:05 - Mexico Women's Primera Division
Club Tijuana Women's vs Pumas UNAM Women's

3-1

4-1
Sat 20, Aug-02:05 - Mexico Women's Primera Division
Chivas Guadalajara Women's vs Santos Laguna Women's

1-1

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Club America U20 vs Cruz Azul(U20)

1-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Atlas U20 vs Puebla(U20)

3-0

4-0
Sat 20, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Monterrey U20 vs Tigres UANL(U20)

1-2

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Queretaro U20 vs Club Tijuana(U20)

0-0

1-1
Sat 20, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
Petrocub HIncesti vs Zimbru Chisinau

0-1

2-2
Sat 20, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sfintul Gheorghe vs Dinamo-Auto Tiraspol

2-0

3-0
Sat 20, Aug-19:59 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Jezero Plav vs OFK Petrovac

0-0

2-2
Sat 20, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Sutjeska Niksic

0-0

2-0
Sat 20, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mornar vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-0

2-2
Sat 20, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Iskra Danilovgrad vs Arsenal Tivat

0-1

2-3
Sat 20, Aug-12:30 - Myanmar National League
Hantharwady United vs Shan United

1-0

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Southend United vs Oldham Athletic AFC

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Torquay United vs Boreham Wood F.C.

0-1

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Scunthorpe United vs Solihull Moors

3-2

3-4
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Wrexham vs Maidstone United

3-0

5-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Barnet F.C. vs Woking

1-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Aldershot Town vs Bromley

0-1

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Dagenham and Redbridge vs Maidenhead United

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League
York City vs Eastleigh

0-1

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Altrincham vs Yeovil Town

1-1

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Wealdstone FC vs Halifax Town

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League
Dorking Wanderers vs Gateshead

2-0

2-1
Sat 20, Aug-20:20 - National League
Notts County vs Chesterfield

0-1

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Darlington vs Banbury United

1-1

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
AFC Telford United vs Kings Lynn

0-0

0-4
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Boston United vs Chorley

0-2

1-4
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Hereford vs Buxton FC

0-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Alfreton Town vs Southport FC

3-0

4-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Blyth Spartans vs Gloucester City

0-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Leamington vs Spennymoor Town

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Brackley Town vs Farsley Celtic

0-1

0-3
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Bradford Park Avenue vs Kidderminster

0-0

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Curzon Ashton FC vs Kettering Town

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
AFC Fylde vs Scarborough Athletic

0-2

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - National League North
Peterborough Sports vs Chester FC

2-1

3-2
Sat 20, Aug-04:30 - New Zealand Central Leagues
Waterside Karori vs Wellington Phoenix Reserve

1-0

1-0
Sat 20, Aug-07:00 - New Zealand Central Leagues
Wellington United AFC vs North Wellington

4-0

5-1
Sat 20, Aug-07:00 - New Zealand Central Leagues
Petone FC vs Havelock North Wanderers AFC

0-0

2-0
Sat 20, Aug-06:00 - New Zealand Chatham Cup
Eastern Suburbs AFC vs Hamilton Wanderers AFC

0-0

1-0
Sat 20, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
North Shore United vs Auckland United

0-3

0-6
Sat 20, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Bay Olympic vs Waiheke United

2-1

3-1
Sat 20, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Manukau United vs Takapuna

2-2

3-2
Sat 20, Aug-04:00 - New Zealand Southern Leagues
Nomads United AFC vs Nelson Suburbs

0-3

3-5
Sat 20, Aug-04:30 - New Zealand Southern Leagues
Mosgiel AFC vs Coastal Spirit

0-1

0-5
Sat 20, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Cashmere Technical vs Christchurch United

0-0

1-0
Sat 20, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Green Island AFC vs Dunedin City Royals


1-2
Sat 20, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Selwyn United vs Ferrymead Bays

1-0

3-1
Sat 20, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Diriangen vs Sebaco

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
FK Makedonija Gjorce Petrov vs Pobeda Prilep

3-1

4-1
Sat 20, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Ohrid 2004 vs FK Teteks Tetovo


2-1
Sat 20, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Lokomotiva Skopje vs FK Gostivar


2-3
Sat 20, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica Sasa vs Besa Doberdoll


1-2
Sat 20, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Karaorman vs Voska Sport


0-2
Sat 20, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kozuv Gevgelija vs Pelister Bitola


2-4
Sat 20, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Detonit Plachkovica vs Belasica Strumica


2-0
Sat 20, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
KF Arsimi vs FK Vardar


0-1
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Institute FC vs Annagh United

1-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Newington Youth

1-1

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dergview FC vs Ballyclare Comrades

0-0

0-3
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Warrenpoint Town vs Dundela FC

0-1

0-3
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Harland & Wolff Welders

3-1

4-2
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Portadown FC vs Coleraine F.C.

0-1

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Dungannon Swifts vs Ballymena United F.C.

0-0

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Cliftonville vs Carrick Rangers

1-2

3-2
Sat 20, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Glenavon FC vs Larne FC

1-1

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Flekkeroy IL vs Strommen

0-2

2-3
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
Egersunds IK vs Sotra SK

0-1

3-2
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
Notodden FK vs Vard Haugesund

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Orn-Horten vs Moss

2-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
FK Arendal vs Ullern

0-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs Baerum SK

0-0

1-1
Sat 20, Aug-15:00 - Norway 2 Division B
IL Hodd vs Levanger FK

0-1

2-1
Sat 20, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Eidsvold Turn vs Frigg FK

0-0

1-3
Sat 20, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Brattvag vs Alta

1-0

1-1
Sat 20, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon A
Grorud II vs Froya

2-0

3-2
Sat 20, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon A
Lyn Oslo FC vs Grei

0-1

3-1
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon A
Nordstrand vs Sandvikens

1-0

2-0
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon A
Ready vs Os Turn Fotball

1-0

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon A
Oppsal vs Lokomotiv Oslo

0-0

0-0
Sat 20, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon B
Elverum vs Spjelkavik

2-0

2-0
Sat 20, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon B
Raufoss II vs Forde IL

0-3

2-5
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon B
Brumunddal vs Honefoss

0-2

1-2
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon C
Stord IL vs Lysekloster

1-2

2-5
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon C
FK Haugesund B vs Bjarg

1-1

2-3
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon C
Bremnes vs Brodd

0-2

1-2
Sat 20, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon C
Djerv 1919 vs Sola

1-0

3-2
Sat 20, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon C
Sandnes B vs Fana

0-1

2-2
Sat 20, Aug-19:00 - Norway 3. Divisjon C
Viking B vs Akra

1-1

1-1
Sat 20, Aug-19:30 - Norway 3. Divisjon D
Uraedd FK vs Eik Tonsberg

1-0

1-0
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon D
Sprint-Jeloy vs Follo

1-0

2-1
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon D
IL Express vs Pors Grenland

1-2

1-3
Sat 20, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon D
Start Kristiansand B vs Halsen

2-1

4-2
Sat 20, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon E
Steinkjer FK vs Orkla

0-1

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon E
Kolstad vs Melhus

1-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon E
SK Trygg Lade vs Byasen Toppfotball

0-1

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs Brann

0-2

0-4
Sat 20, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Bodo Glimt vs HamKam

1-0

2-2
Sat 20, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Sarpsborg 08

1-0

1-0
Sat 20, Aug-19:59 - Omani League
Sohar Club vs Al Nasr

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Omani League
Al Ittihad Salalah vs Oman Club

0-0

1-1
Sat 20, Aug-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Costa Del Este FC vs CA Independiente La Chorrera

2-0

3-1
Sat 20, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs Atletico Colegiales

3-0

5-1
Sat 20, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Atyra FC vs Martin Ledesma

0-0

2-0
Sat 20, Aug-01:00 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs Guarani de Trinidad

2-0

3-1
Sat 20, Aug-03:15 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs Sportivo San Lorenzo

2-1

2-1
Sat 20, Aug-01:00 - Paraguayan Primera Division
Resistencia SC vs Sportivo Ameliano

2-0

2-1
Sat 20, Aug-03:15 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs Guairena FC

1-0

2-0
Sat 20, Aug-00:00 - Peru Primera Division
UTC Cajamarca vs Ayacucho Futbol Club

1-0

2-1
Sat 20, Aug-22:15 - Peru Primera Division
Deportivo Municipal vs Alianza Atletico

0-0

0-1
Sat 20, Aug-16:00 - Philippines UFL Division 1
United City FC vs Dynamic Herb Cebu

0-0

1-1
Sat 20, Aug-11:00 - Philippines UFL Division 1
Azkals Development Team vs Maharlika FC

1-0

4-0
Sat 20, Aug-13:30 - Philippines UFL Division 1
Kaya FC vs Mendiola

2-1

6-1
Sat 20, Aug-16:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs Jagiellonia Bialystok Youth

1-3

1-5
Sat 20, Aug-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lech Poznan Youth vs Polonia Warszawa Youth


1-2
Sat 20, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Zaglebie Lubin Youth

2-1

5-2
Sat 20, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Cracovia Krakow Youth

1-0

2-0
Sat 20, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Korona Kielce Youth vs Rakow Czestochowa Youth

1-0

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - Poland - 4. Liga
Polonia Sroda vs Vineta Wolin

3-3

8-5
Sat 20, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Szczecin II vs Baltyk Gdynia

1-0

1-1
Sat 20, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Unia Janikowo vs Pogon Nowe Skalmierzyce

1-2

1-3
Sat 20, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Jagiellonia Bialystok B vs Concordia Elblag

2-2

5-2
Sat 20, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Gedania Gdansk vs Unia Solec Kujawski

2-1

5-2
Sat 20, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Rakow Czestochowa B vs Stilon Gorzow Wielkopolski

0-0

4-0
Sat 20, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Cartusia Kartuzy vs Jarota Jarocin

0-0

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
KS Blonianka Blonie vs Unia Skierniewice

0-1

0-1
Sat 20, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Slask Wroclaw vs Cracovia Krakow

1-1

1-1
Sat 20, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Warta Poznan vs Widzew lodz

0-0

0-1
Sat 20, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Korona Kielce

1-0

2-1
Sat 20, Aug-19:30 - Poland - I liga
Wisla Krakow vs Skra Czestochowa

1-0

3-0
Sat 20, Aug-22:00 - Poland - I liga
Bruk Bet Termalica Nieciecza vs Stal Rzeszow

1-1

2-1
Sat 20, Aug-17:00 - Poland - I liga
Podbeskidzie vs Puszcza Niepolomice

0-0

0-1
Sat 20, Aug-19:59 - Poland - II liga
Gornik Polkowice vs Slask Wroclaw B

1-1

1-3
Sat 20, Aug-19:59 - Poland - II liga
Kotwica Kolobrzeg vs Siarka Tarnobrzeg

0-0

3-2
Sat 20, Aug-19:59 - Poland - II liga
Motor Lublin vs Stomil Olsztyn

0-0

1-0
Sat 20, Aug-21:11 - Poland - II liga
Polonia Warszawa vs Wisla Pulawy

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Znicz Pruszkow

1-0

2-1
Sat 20, Aug-19:00 - Poland - II liga
KKS 1925 Kalisz vs Pogon Siedlce

0-1

3-2
Sat 20, Aug-13:30 - Poland Woman's League
Gornik Leczna Women's vs KKPK Medyk Konin Women's

2-0

4-0
Sat 20, Aug-14:00 - Poland Woman's League
LUKS Sportowa Czworka Radom Women's vs Pogon Tczew Women's

0-3

0-6
Sat 20, Aug-15:00 - Poland Woman's League
APLG Gdansk Women's vs WKS Slask Wroclaw Women's

0-2

1-2
Sat 20, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora
Clube Desportivo Trofense vs Vilafranquense

1-1

1-3
Sat 20, Aug-18:30 - Portugal Liga de Honora
Moreirense vs SCU Torreense

2-0

3-0
Sat 20, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
Farense vs Academico Viseu

1-2

2-2
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Academica Coimbra(U19) vs Nacional(U19)


3-1
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Benfica(U19) vs Alverca(U19)


2-3
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Braga (U19) vs FC Porto(U19)


3-0
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Gil Vicente U19 vs Boavista(U19)


1-0
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Rio Ave(U19) vs Vitoria SC Guimaraes U19


0-1
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Belenenses(U19) vs Vilafranquense(U19)


1-1
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Casa Pia AC U19 vs Vitoria FC Setubal(U19)


2-1
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
SC Uniao Torreense(U19) vs Maritimo U19


0-1
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
FC Famalicao(U19) vs Vizela(U19)


2-2
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Pacos Ferreira(U19) vs Anadia(U19)


2-1
Sat 20, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19
Tondela(U19) vs Gondomar(U19)


0-1
Sat 20, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga
G.D. Chaves vs Vizela

1-1

1-1
Sat 20, Aug-18:30 - Portugal Primera Liga
CD Santa Clara vs FC Arouca

0-0

1-2
Sat 20, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs Sporting Clube de Portugal

1-0

3-0
Sat 20, Aug-19:59 - Primeira Liga 3 Serie A
Fafe vs Sao Joao Ver

1-1

1-1
Sat 20, Aug-19:59 - Primeira Liga 3 Serie A
Anadia vs CDC Montalegre

3-1

4-2
Sat 20, Aug-14:00 - Primeira Liga 3 Serie A
Felgueiras vs Sanjoanense

1-0

1-1
Sat 20, Aug-19:59 - Primeira Liga 3 Serie B
Sporting CP B vs Lusitano GC Moncarapachense

2-1

2-3
Sat 20, Aug-19:59 - Primeira Liga 3 Serie B
Os Belenenses vs Academica Coimbra

1-0

2-0
Sat 20, Aug-22:30 - Primeira Liga 3 Serie B
Amora FC vs Alverca

0-1

2-3
Sat 20, Aug-20:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Neftchi Baku

0-1

2-1
Sat 20, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
FC Rapid 1923 vs UTA Arad

1-0

1-0
Sat 20, Aug-19:45 - Romania - Liga 2
Viitorul Pandurii Targu Jiu vs Dinamo Bucuresti

0-0

2-0
Sat 20, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
SSU Politehnica Timisoara vs FC Brasov

0-0

0-0
Sat 20, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Dej vs CSM Politehnica Iasi

1-0

1-2
Sat 20, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Minaur Baia Mare vs Ripensia Timisoara

1-1

1-1
Sat 20, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Concordia Chiajna vs CSC Dumbravita

1-1

2-2
Sat 20, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Slobozia vs FC Metaloglobus Bucuresti

1-0

1-0
Sat 20, Aug-14:00 - Romania - Liga 2
FC Buzau vs CSM Slatina

0-0

1-1
Sat 20, Aug-19:00 - Romania - Liga 2
Progresul Spartac vs CSC 1599 Selimbar

1-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1
Alania B vs Spartak Nalchik

0-1

0-4
Sat 20, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Baltika-BFU Kaliningrad vs Rodina Moskva III

0-1

0-1
Sat 20, Aug-16:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Zvezda Ryazan vs Arsenal Tula II

0-1

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kaluga vs FK Znamya Noginsk

2-0

2-0
Sat 20, Aug-16:00 - Russia Premier League
FK Khimki vs Lokomotiv Moscow

0-2

0-3
Sat 20, Aug-18:30 - Russia Premier League
Dynamo Moscow vs Spartak Moscow

1-0

1-0
Sat 20, Aug-14:00 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs FK Nizhny Novgorod

0-0

0-1
Sat 20, Aug-21:00 - Russia Premier League
FK Rostov vs PFC Sochi

0-1

2-2
Sat 20, Aug-11:45 - Russia Women's Premier League
Zvezda 2005 Perm Women's vs CSKA Moscow Women's

0-1

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Russia Women's Premier League
FK Rostov Women's vs Lokomotiv Moscow Women's

0-1

0-1
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Championship
Cove Rangers vs Ayr United FC

0-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Championship
Greenock Morton vs Dundee

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Championship
Hamilton Academical FC vs Raith Rovers

0-1

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Championship
Arbroath vs Queen's Park

0-1

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Brechin City vs Buckie Thistle FC

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Inverurie Loco Works vs Formartine United

0-0

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Forres Mechanics vs Huntly

3-0

3-0
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Wick Academy FC

0-0

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Brora Rangers

0-2

0-4
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Nairn County vs Deveronvale

1-0

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Turriff United

0-2

1-4
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Banks O'Dee vs Keith

3-0

8-0
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Strathspey Thistle vs Fraserburgh

0-4

0-9
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League One
Montrose vs Clyde F.C.

1-0

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League One
Peterhead vs Queen of the South FC

1-2

1-4
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Alloa Athletic

1-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League One
Edinburgh City vs Falkirk

0-1

0-3
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League One
Kelty Hearts vs Dunfermline

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League Two
East Fife vs Forfar Athletic

0-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Stranraer F.C.

2-1

2-2
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stenhousemuir vs Dumbarton

0-1

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Stirling Albion

1-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish League Two
Bonnyrigg Rose vs Albion Rovers FC

0-1

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Motherwell FC vs Livingston F.C.

0-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Dundee United vs St. Mirren

0-1

0-3
Sat 20, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Ross County vs Kilmarnock

0-0

1-0
Sat 20, Aug-15:30 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs Glasgow Rangers

0-1

2-2
Sat 20, Aug-18:15 - Scottish Premier League
St. Johnstone vs Aberdeen

0-0

0-1
Sat 20, Aug-19:55 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs Mladost Lucani

0-0

1-1
Sat 20, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
FK Javor Ivanjica vs Radnicki 1923 Kragujevac

0-0

0-1
Sat 20, Aug-21:00 - Serbia Prva Liga
FK Sloboda Uzice vs FK Rad Beograd

0-1

1-1
Sat 20, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Indjija vs Macva Sabac

3-0

3-0
Sat 20, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Radnicki Beograd vs FK Loznica

0-0

2-0
Sat 20, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Graficar Beograd vs IMT Novi Beograd

1-0

1-0
Sat 20, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Jedinstvo UB vs Zeleznicar Pancevo

0-0

0-2
Sat 20, Aug-15:00 - Serbia U19 League
FK Napredak Krusevac(U19) vs Vojvodina(U19)

0-1

1-3
Sat 20, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Portuguesa RJ vs Amazonas AM

0-1

1-1
Sat 20, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
SER Caxias do Sul vs America FC Natal RN

1-0

1-0
Sat 20, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Lion City Sailors vs Tanjong Pagar Utd

2-0

7-0
Sat 20, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Hougang United FC vs Young Lions

3-1

5-1
Sat 20, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs DAC Dunajska Streda

1-0

3-1
Sat 20, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Trencin vs Liptovsky Mikulas

1-0

2-1
Sat 20, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs MFK Ruzomberok

0-1

2-2
Sat 20, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs MFK Skalica

1-0

3-1
Sat 20, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Zilina B vs 1. FC Tatran Presov

0-4

0-4
Sat 20, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs FK Raca

0-1

1-1
Sat 20, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Puchov vs TJ Spartak Myjava

1-0

3-1
Sat 20, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs Povazska Bystrica

0-1

2-1
Sat 20, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
Humenne vs FK Kosice

0-0

0-0
Sat 20, Aug-18:30 - Slovakia 3. liga West
Slovan Duslo Sala vs Inter Bratislava

1-1

2-2
Sat 20, Aug-18:30 - Slovakia 3. liga West
FK Nove Zamky vs Velke Ludince

3-1

3-3
Sat 20, Aug-18:30 - Slovakia 3. liga West
SKF Sered vs OK Castkovce

1-1

3-1
Sat 20, Aug-18:30 - Slovakia 3. liga West
MSK Fomat Martin vs Malzenice

0-1

0-2
Sat 20, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
MFK Ruzomberok Women's vs Dukla Banska Bystrica Women's

0-0

1-0
Sat 20, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
Spartak Trnava Women's vs Trencin Women's

3-0

6-1
Sat 20, Aug-19:30 - Slovenia 1. Liga
NK Bravo vs NS Mura

0-0

0-1
Sat 20, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
FC Koper vs NK Olimpija Ljubljana

0-1

0-2
Sat 20, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
Bistrica vs ND Primorje

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Fuzinar vs NK Krka

0-1

1-3
Sat 20, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs NK Bilje

0-1

2-4
Sat 20, Aug-19:30 - South Africa Premier League
Cape Town City vs Stellenbosch FC

1-0

1-1
Sat 20, Aug-22:00 - South Africa Premier League
Kaizer Chiefs FC vs Richards Bay

0-0

1-0
Sat 20, Aug-22:00 - South Africa Premier League
Maritzburg United vs Chippa United FC

1-1

2-1
Sat 20, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs TS Galaxy

0-0

0-0
Sat 20, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Sekhukhune United vs Mamelodi Sundowns

0-1

1-1
Sat 20, Aug-08:15 - South Australian Premier League
West Adelaide SC vs Modbury Jets

2-0

3-0
Sat 20, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Adelaide Blue Eagles vs Fulham United FC

0-1

0-1
Sat 20, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Para Hills Knights vs Adelaide Raiders SC

0-0

3-0
Sat 20, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Comets FC vs Croydon Kings

0-0

1-0
Sat 20, Aug-13:45 - South Australian Super League
North Eastern Metrostars vs Adelaide United FC Youth

1-1

2-1
Sat 20, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Cumberland United Reserve vs Adelaide United FC Reserve

0-1

1-3
Sat 20, Aug-07:40 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Comets FC Reserve vs Campbelltown City SC Reserve

1-1

3-1
Sat 20, Aug-09:30 - South Australian Women's Premier League
Adelaide University Women's vs Modbury Women's

1-0

1-1
Sat 20, Aug-10:45 - South Australian Women's Premier League
Fulham United Women's vs Salisbury Inter Women's

0-0

0-1
Sat 20, Aug-19:30 - Spanish Primera Division
Osasuna vs Cadiz

1-0

2-0
Sat 20, Aug-00:00 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Valladolid

0-0

1-1
Sat 20, Aug-21:30 - Spanish Primera Division
Mallorca vs Real Betis

0-1

1-2
Sat 20, Aug-19:30 - Spanish Segunda Division
Sporting de Gijon vs Andorra CF

1-0

4-1
Sat 20, Aug-00:00 - Spanish Segunda Division
Alaves vs CD Mirandes

1-0

1-0
Sat 20, Aug-21:30 - Spanish Segunda Division
Real Zaragoza vs Levante

0-0

0-0
Sat 20, Aug-21:30 - Spanish Segunda Division
Albacete vs Burgos CF

0-0

0-0
Sat 20, Aug-13:00 - SVK U19 A League
MFK Ruzomberok(U19) vs Dukla Banska Bystrica(U19)

2-0

2-2
Sat 20, Aug-13:00 - SVK U19 A League
FK Zeleziarne Podbrezova(U19) vs DAC Dunajska Streda(U19)

3-0

3-3
Sat 20, Aug-18:00 - Swden Women Division 2
Jitex BK Women's vs Alvsjo AIK FF Women's

1-0

2-0
Sat 20, Aug-18:00 - Swden Women Division 2
Gamla Upsala SK Women's vs Alingsas Women's

1-3

2-5
Sat 20, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women's vs Lidkopings FK Women's

0-0

3-0
Sat 20, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
IFK Norrkoping DFK Women's vs Mallbackens IF Women's

2-0

2-0
Sat 20, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Team Thoren FF Women's vs Sundsvalls DFF Women's

0-0

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs Sandvikens IF

0-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Sollentuna FK vs IF Karlstad

1-0

1-1
Sat 20, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs Haninge

3-0

4-2
Sat 20, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Pitea IF vs BK Forward

1-2

1-6
Sat 20, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Orebro Syrianska IF vs Taby

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:59 - Sweden Div 1 Norra
Team Thoren FF vs IF Sylvia

1-1

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Falkenbergs FF

0-0

1-2
Sat 20, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs GAIS

1-1

4-2
Sat 20, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Qviding FIF

1-1

3-1
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Grebbestads IF vs Karlslunds IF HFK

0-0

0-0
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
SK Sifhalla Saffle vs Vanersborgs FK

2-0

3-0
Sat 20, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Mjolby AI FF vs Lidkopings FK

0-1

1-2
Sat 20, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs Stenungsunds IF

4-1

5-1
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Hudiksvalls FF vs Sandvikens AIK

0-1

1-2
Sat 20, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs Kvarnsvedens IK

2-0

5-0
Sat 20, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Forsbacka IK vs Skiljebo SK

0-4

0-5
Sat 20, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs Kungsangens IF

0-0

0-2
Sat 20, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Lulea vs IF Algarna

1-0

3-1
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Skelleftea FF vs Friska Viljor FC

2-1

2-2
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Kiruna Ff vs Bergnasets AIK

1-1

2-1
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs IFK Ostersund

1-1

2-1
Sat 20, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Ytterhogdal IK vs Sund IF

1-0

4-2
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FK Karlskrona vs FBK Balkan

0-0

0-0
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Hassleholms IF vs Ariana

1-1

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Nosaby IF vs Rappe GOIF

2-1

2-2
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Osterlen FF vs IFK Hassleholm

1-1

2-1
Sat 20, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Nykopings BIS vs Huddinge IF

2-0

3-1
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Eskilstuna vs Karlbergs BK

1-0

2-0
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Trosa Vagnharad SK vs Assyriska FF Sodertalje

0-0

1-3
Sat 20, Aug-18:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Lidingo FK vs IK Sleipner

1-1

1-2
Sat 20, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Savedalens IF vs Varbergs GIF FK

0-1

1-3
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Husqvarna FF vs Torslanda IK

2-0

2-0
Sat 20, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Astrio vs Hittarps IK

0-1

2-1
Sat 20, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Landskrona BoIS vs Jonkopings Sodra IF

1-0

1-1
Sat 20, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Ostersunds FK vs Brommapojkarna

2-1

2-3
Sat 20, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Varbergs BoIS FC vs Djurgardens

2-0

2-2
Sat 20, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Martigny Sports vs FC Vevey Sports 05

0-0

2-1
Sat 20, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Sion II vs FC Naters

2-0

3-4
Sat 20, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
US Terre Sainte vs Servette(U21)

2-2

3-2
Sat 20, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Concordia Lausanne vs Monthey

1-1

2-2
Sat 20, Aug-21:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Thun U21 vs Neuchatel Xamax(U21)

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Emmenbrucke vs SC Dornach

0-1

1-3
Sat 20, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SR Delemont vs Langenthal

1-0

3-1
Sat 20, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Weesen vs SV Hongg

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Gossau vs Taverne

3-1

4-2
Sat 20, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Uzwil vs Grasshoppers U21

0-2

1-2
Sat 20, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Paradiso vs FC Winterthur U21

1-0

2-1
Sat 20, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Biel-Bienne vs FC Luzern U-21

1-2

1-6
Sat 20, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC St.Gallen U-21 vs Basel B

0-0

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - Switzerland Cup
Wohlen vs ASC Kreuzlingen

1-1

4-4
Sat 20, Aug-19:30 - Switzerland Cup
Chenois vs Sion

0-1

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - Switzerland Cup
Affoltern A. vs Sarmenstorf

1-0

1-2
Sat 20, Aug-19:30 - Switzerland Cup
Portalban/Gletterens vs FC Grand Saconnex

1-0

1-0
Sat 20, Aug-18:00 - Switzerland Cup
Bavois vs Yverdon

1-0

1-3
Sat 20, Aug-18:00 - Switzerland Cup
FC Rotkreuz vs Chiasso

2-0

3-0
Sat 20, Aug-19:59 - Switzerland Cup
Saxon Sports vs Meyrin

0-1

0-2
Sat 20, Aug-19:59 - Switzerland Cup
FC Littau vs FC Wil

0-1

0-6
Sat 20, Aug-22:00 - Switzerland Cup
CS Italien vs Stade Lausanne Ouchy

2-2

2-5
Sat 20, Aug-17:30 - Switzerland Cup
FC Schotz vs FC Luzern

0-3

0-4
Sat 20, Aug-19:00 - Switzerland Cup
Wittenbach vs AC Arbedo-Castione

1-0

1-1
Sat 20, Aug-19:00 - Switzerland Cup
FC Wettswil Bonstetten vs Grasshoppers

0-2

0-4
Sat 20, Aug-19:00 - Switzerland Cup
Sternenberg vs Goldstern


2-4
Sat 20, Aug-19:15 - Switzerland Cup
Bischofszell vs FC Aarau

0-5

0-8
Sat 20, Aug-12:00 - Taipei Women's Football League
Hualien Women's vs Taipei Bravo Women's

0-0

1-0
Sat 20, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
Regar-TadAZ Tursunzoda vs Faizkand

0-0

0-1
Sat 20, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
CSKA Pamir Dushanbe vs FC Istaravshan

1-0

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
Ravshan Zafarobod vs FK Eskhata

0-0

2-0
Sat 20, Aug-15:00 - Thai League 1
Nong Bua Pitchaya vs Bangkok United FC

0-1

0-1
Sat 20, Aug-16:00 - Thai League 1
Police Tero vs Chonburi FC

0-2

0-2
Sat 20, Aug-15:00 - Thai League 2
Rayong FC vs Ranong United FC

0-0

0-0
Sat 20, Aug-15:30 - Thai League 2
Uthai Thani Forest vs Samut Prakan City

1-1

1-1
Sat 20, Aug-16:00 - Thai League 2
Kasetsart FC vs JL Chiangmai United FC

0-0

0-0
Sat 20, Aug-14:30 - Thai League 2
Suphanburi FC vs Ayutthaya United

0-0

1-1
Sat 20, Aug-21:00 - Turkey 2 Ligi A
Samsunspor vs Eyupspor

1-1

1-1
Sat 20, Aug-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Tuzlaspor Kulubu vs Bandirmaspor

0-1

0-2
Sat 20, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Altinordu vs Sakaryaspor

0-2

0-2
Sat 20, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Giresunspor vs Kasimpasa S.K.

0-0

1-0
Sat 20, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Hatayspor vs Gazisehir Gaziantep

1-1

1-2
Sat 20, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Antalyaspor vs Trabzonspor

2-1

5-2
Sat 20, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs CA River Plate

1-1

1-2
Sat 20, Aug-17:00 - Uruguay Primera Division
CA Rentistas vs Liverpool Montevideo

0-1

0-2
Sat 20, Aug-03:00 - Uruguay Primera Division
CS Cerrito vs Cerro Largo

0-0

0-0
Sat 20, Aug-19:30 - Uruguay Segunda Division
CA Progreso vs Rampla Juniors FC

0-1

0-1
Sat 20, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division
CA Atenas vs CA Juventud de Las Piedras

2-0

2-1
Sat 20, Aug-22:30 - Uruguay Segunda Division
Central Espanol vs Uruguay Montevideo

0-0

0-0
Sat 20, Aug-00:30 - Uruguay Segunda Division
Club Atletico Cerro vs Villa Espanola

0-0

1-1
Sat 20, Aug-06:00 - USA Major League Soccer
Los Angeles Galaxy vs Seattle Sounders

2-0

3-3
Sat 20, Aug-04:00 - USA National Women's Soccer League
Kansas City NWSL Women's vs Angel City FC Women's

0-0

1-1
Sat 20, Aug-01:00 - Venezuela Primera Division
Monagas SC vs Hermanos Colmenares

1-1

3-1
Sat 20, Aug-03:15 - Venezuela Primera Division
Deportivo Lara vs Deportivo Tachira

2-0

2-0
Sat 20, Aug-13:00 - Vietnam First Division
TTBD Phu Dong vs Phu Tho

1-0

1-2
Sat 20, Aug-14:00 - Vietnam First Division
Dong Tam Long An vs Cong An Nhan Dan

0-0

0-0
Sat 20, Aug-15:00 - Vietnam League
Binh Dinh FC vs Thanh Hoa FC

0-0

2-1
Sat 20, Aug-16:15 - Vietnam League
Sai Gon FC vs TP Ho Chi Minh

0-0

1-2
Sat 20, Aug-14:00 - Vietnam League
Becamex Binh Duong vs Ha Noi FC

0-1

0-3
Sat 20, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Holyhead Hotspur vs Buckley Town

0-0

2-0
Sat 20, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Mold Alexandra vs Penrhyncoch

1-1

3-1
Sat 20, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Prestatyn Town FC vs Llanidloes Town

2-2

2-2
Sat 20, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Colwyn Bay vs Porthmadog

0-0

2-0
Sat 20, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Holywell vs Conwy Borough FC

1-0

3-1
Sat 20, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Cwmbran Celtic vs Cambrian & Clydach

3-2

3-3
Sat 20, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Pontardawe Town vs Barry Town United

1-0

1-2
Sat 20, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Ynyshir Albions vs Abergavenny Town

0-0

0-1
Sat 20, Aug-17:30 - Wales Premier League
The New Saints vs Penybont FC

0-0

1-0
Sat 20, Aug-17:30 - Wales Premier League
Caernarfon Town vs Pontypridd

0-0

2-0
Sat 20, Aug-17:30 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Haverfordwest County

0-1

1-1
Sat 20, Aug-20:45 - Wales Premier League
Aberystwyth Town vs Cardiff Metropolitan University FC

0-3

0-4
Sat 20, Aug-10:00 - Western Australia Division 1
Western Knights vs UWA Nedlands

2-0

2-0
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Forrestfield United vs Mandurah City

0-1

0-5
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Quinns FC vs Murdoch Uni Melville

0-0

2-3
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Joondalup United vs Subiaco AFC


2-1
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Olympic Kingsway SC vs Fremantle City


2-0
Sat 20, Aug-13:00 - Western Australia Division 1
Dianella White Eagles vs Rockingham City


2-2
Sat 20, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Perth S.C(U20)

0-2

0-7
Sat 20, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Inglewood United(U20) vs Armadale (U20)

1-1

2-1
Sat 20, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Sorrento F.C.(U20) vs Perth RedStar (U20)

0-0

0-0
Sat 20, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Perth Glory FC(U20)

0-0

0-0
Sat 20, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Gwelup Croatia(U20) vs Balcatta(U20)

5-1

5-2
Sat 20, Aug-13:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs Stirling Macedonia (U20)

0-0

0-1
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Perth Glory FC Am

1-3

1-4
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs Stirling Macedonia

0-0

0-0
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Armadale

0-0

0-1
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Sorrento Gulls vs Perth RedStar

3-0

5-2
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Perth S.C

1-1

2-1
Sat 20, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Gwelup Croatia SC vs Balcatta

0-1

0-3
Sat 20, Aug-19:00 - Women's Norwegian Toppserien
Valerenga Women's vs Lyn Oslo Women's

2-0

2-0
Sat 20, Aug-17:00 - Zimbabwe Cup
Ngezi Platinum Stars vs Herentals College

0-1

1-2
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus