AD:

Football Results for Sun 7, Aug 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 7, Aug 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 7, Aug-20:30 - Arab Cup U20
Saudi Arabia(U20) vs Egypt(U20)

1-0

1-1
Sun 7, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Godoy Cruz Reserve vs Gimnasia LP Reserve

0-0

1-1
Sun 7, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Argentinos Juniors Reserve vs Talleres Cordoba Reserve

1-0

3-1
Sun 7, Aug-20:10 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Comunicaciones(AR) vs Justo Jose de Urquiza

0-0

1-0
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Argentino de Merlo vs Sportivo Italiano

1-0

1-2
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Claypole vs Excursionistas BsAs

0-1

0-3
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Puerto Nuevo vs Central Cordoba De Rosario

0-0

1-0
Sun 7, Aug-01:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Real Pilar vs San Martin Burzaco

1-0

1-0
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Centro Espanol vs Deportivo Paraguayo

0-0

0-1
Sun 7, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Belgrano vs Boca Unidos

2-0

2-1
Sun 7, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sol de Mayo vs Ferro Carril Oeste (GP)

1-1

1-1
Sun 7, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Circulo Deportivo vs Liniers Bahia Blanca

1-1

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Pronunciamiento vs Union Sunchales

0-1

1-1
Sun 7, Aug-22:15 - Argentina Torneo Federal A
CA Douglas Haig vs Crucero del Norte

0-0

2-0
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Olimpo vs Huracan Las Heras

0-0

1-1
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Desamparados vs Villa Mitre

0-0

0-0
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Belgrano Villa Ramallo vs Sportivo Las Parejas

0-0

0-0
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Estudiantes de San Luis vs Sansinena

1-0

1-0
Sun 7, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Independiente Chivilcoy vs Sportivo Penarol

3-0

3-1
Sun 7, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Racing de Cordoba vs CSyD Juventud Unida Gualeguaychu

1-0

4-1
Sun 7, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Argentino Monte Maiz vs CA Juventud Unida San Luis

0-0

1-0
Sun 7, Aug-18:00 - Argentina Women's Primera A
El Porvenir Women's vs Independiente Women's

0-1

0-1
Sun 7, Aug-20:10 - Argentina Women's Primera A
Estudiantes La Plata Women's vs CA Platense Women's

0-0

0-1
Sun 7, Aug-19:59 - Argentine Primera Division
Aldosivi vs CA Huracan

0-0

0-1
Sun 7, Aug-04:00 - Argentine Primera Division
Boca Juniors vs CA Platense

2-0

2-1
Sun 7, Aug-22:00 - Argentine Primera Division
San Lorenzo vs Estudiantes La Plata

0-0

0-0
Sun 7, Aug-01:00 - Argentine Primera Division
Talleres Cordoba vs Argentinos Juniors

1-0

2-0
Sun 7, Aug-01:00 - Argentine Primera Division
Union Santa Fe vs Velez Sarsfield

0-1

2-1
Sun 7, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Flandria vs Deportivo Maipu

0-0

1-1
Sun 7, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Madryn vs Alvarado Mar del Plata

0-0

1-1
Sun 7, Aug-22:15 - Argentinian Primera B - Nacional
All Boys vs Agropecuario Argentino

0-0

0-0
Sun 7, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Santamarina Tandil vs Atletico Rafaela

1-0

3-1
Sun 7, Aug-23:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Chaco For Ever vs Defensores de Belgrano

0-0

1-0
Sun 7, Aug-01:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Temperley vs Nueva Chicago

2-0

2-2
Sun 7, Aug-17:30 - Armenia Premier League
FC Van vs BKMA Yerevan

0-1

2-2
Sun 7, Aug-12:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Thailand U16 vs Timor Leste(U16)

2-0

4-1
Sun 7, Aug-12:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Laos U16 vs Brunei Darussalam(U16)

4-0

10-0
Sun 7, Aug-10:00 - Australia Victorian Women's Cup
South Melbourne Women's vs Calder United SC Women's

0-2

0-3
Sun 7, Aug-10:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Newmarket SFC vs Western Spirit

1-1

2-1
Sun 7, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
St George Willawong FC vs Toowong

3-0

4-1
Sun 7, Aug-10:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Gungahlin United vs Monaro Panthers

1-1

2-2
Sun 7, Aug-07:00 - Australia New South Wales Cup
Spirit FC vs Sydney United

2-0

2-1
Sun 7, Aug-08:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Charlestown Azzurri

0-0

2-0
Sun 7, Aug-08:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Valentine Phoenix vs Cooks Hill United

1-3

2-3
Sun 7, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Lambton Jaffas

0-1

1-1
Sun 7, Aug-09:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Maitland FC vs Lake Macquarie City

3-0

4-0
Sun 7, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Manly United vs Blacktown City

0-0

0-0
Sun 7, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners Academy vs St George Saints

1-0

4-0
Sun 7, Aug-11:30 - Australia New South Wales U20
Sydney FC(U20) vs Mt Druitt Town Rangers(U20)

0-1

4-1
Sun 7, Aug-09:25 - Australia New South Wales Women's Premier League
Emerging Jets Women's vs Blacktown Spartans Women's


0-2
Sun 7, Aug-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Sydney University Women's vs Sydney Olympic Women's

0-0

1-0
Sun 7, Aug-11:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
Illawarra Stingrays Women's vs Macarthur Rams Women's

1-3

2-3
Sun 7, Aug-11:30 - Australia New South Wales Women's Premier League
Spirit FC Women's vs Bankstown City Lions Women's

0-1

1-2
Sun 7, Aug-13:15 - Australia New South Wales Women's Premier League
APIA Leichhardt Tigers Women's vs Manly United Women's

0-2

1-3
Sun 7, Aug-10:15 - Australia Queensland National Premier Leagues
Moreton Bay United vs Peninsula Power

0-0

1-2
Sun 7, Aug-11:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Roar FC Am vs Sunshine Coast Wanderers FC

1-1

4-2
Sun 7, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Olympic United FC vs Queensland Lions FC

1-3

2-3
Sun 7, Aug-08:00 - Australia Queensland State League U23
Moreton Bay United(U23) vs Peninsula Power(U23)

2-0

4-0
Sun 7, Aug-09:00 - Australia Queensland State League U23
Brisbane Roar(U23) vs Sunshine Coast Wanderers(U23)

0-0

3-0
Sun 7, Aug-09:00 - Australia Queensland State League U23
St George Willawong FC(U23) vs Toowong (U23)

1-0

3-1
Sun 7, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U23
Brisbane Olympic United FC(U23) vs Queensland Lions(U23)

0-0

1-1
Sun 7, Aug-10:45 - Australia Queensland State League U23
Brisbane Strikers(U23) vs Caboolture Sports U23

2-0

4-0
Sun 7, Aug-09:15 - Australia Queensland State Leagues 1
Ipswich Knights FC vs SWQ Thunder

1-1

1-2
Sun 7, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues 1
Sunshine Coast FC vs Southside Eagles

1-0

1-2
Sun 7, Aug-13:00 - Australia Queensland State Leagues 1
Brisbane Strikers vs Caboolture Sports

0-0

1-1
Sun 7, Aug-10:00 - Australia Queensland State Women's Premier League
Queensland Lions FC Women's vs Sunshine Coast Wanderers FC Women's

3-0

5-0
Sun 7, Aug-10:00 - Australia Queensland State Women's Premier League
Gold Coast United Women's vs Souths United Women's

0-0

1-0
Sun 7, Aug-11:15 - Australia Queensland State Women's Premier League
The Gap NPL Women's vs Logan Lightning Women's

1-2

2-4
Sun 7, Aug-12:30 - Austria Erste Division
SK Sturm Graz Amat. vs Rapid Wien B

0-0

1-1
Sun 7, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs SC Austria Lustenau

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs Austria Wien

0-1

3-2
Sun 7, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
WSG Swarovski Tirol vs SK Austria Klagenfurt

2-0

2-2
Sun 7, Aug-12:30 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
Rheindorf Altach B vs SC Rothis

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
RW Rankweil vs FC Wolfurt

0-0

1-1
Sun 7, Aug-19:00 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs FC Minsk

0-1

3-1
Sun 7, Aug-19:00 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs Slavia Mozyr

2-0

4-0
Sun 7, Aug-17:00 - Belarus Premier League
FC Gomel vs Arsenal Dzerzhinsk

1-0

4-1
Sun 7, Aug-13:00 - Belarus Reserves League
Dnepr Mogilev Reserves vs FC Belshina Babruisk Reserve

1-0

2-0
Sun 7, Aug-14:00 - Belarus Reserves League
FC Slutsk Reserve vs FK Isloch Minsk Reserve

0-3

0-4
Sun 7, Aug-16:00 - Belarus Reserves League
FC Torpedo Zhodino Reserve vs Neman Grodno Reserve

0-0

0-2
Sun 7, Aug-19:59 - Belgian Cup
RFC Perwez vs Wallonne Ciney


2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
A.F.C. Tubize vs US d'Ophain

1-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Eendracht Aalst vs Anzegem

2-0

5-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Banneux Sprimont vs Excelsior Mariakerke

5-1

9-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
ASV Geel vs Eendracht Aalter

0-1

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
La Louviere Centre vs Roeselare Daisel

0-0

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Diegem Sport vs Longlier

0-0

0-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oudenaarde vs Jeunesse Tamines

1-0

2-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
KRC Gent vs FC Ostiches

2-3

3-4
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Berchem Sport vs RES Durbuy

1-0

3-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
KFC Lille vs Lorraine Arlon

3-1

3-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Lenaarts vs Denderhoutem

0-0

1-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sassport Boezinge vs Westhoek

1-1

1-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
SK Berlare vs Ardennen

0-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Olympia Wijgmaal vs RAS Monceau


2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Weerstand Koersel vs FC Lebbeke

0-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Entite Manageoise vs KV Turnhout

2-0

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Onhaye vs Sporting Kampenhout


4-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Aische vs Jong Lede

1-1

2-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Meux vs Rus Beloeil

1-0

3-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Raeren-Eynatten vs Grez-Doiceau

1-1

7-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Grand-Leez vs Arquet

0-1

1-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Olsa Brakel vs Sporting Club Jemappes

2-0

5-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Richelle United vs KFC Wezel

1-0

1-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
KV Zelzate vs Racing Waregem

0-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
FC Gullegem vs Berlaar-Heikant

1-1

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Jette vs Svelta Melsele

2-1

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Ganshoren vs Royal Leopold F.C.

1-0

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Hades vs Union Lasne-Ohain

1-0

4-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Wellen vs Elsautoise

1-0

3-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Acren-Lessines vs RFC Malmundaria

4-0

4-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Mormont vs Sparta Heestert

0-0

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Warnant vs Habay la Neuve

0-0

0-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Binche vs SG-Tertre-Hautrage

1-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Waremme vs Vaux-Noville


2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Geraardsbergen vs Ranst

1-2

3-5
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Wetteren vs Kleit Maldegem


6-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Retie vs Deerlijk Sport

0-0

0-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Pepingen-Halle vs RAEC Mons

0-0

0-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Verlaine vs Sart-Lez-Spa

0-0

4-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Stade Disonais vs Vigor Wuitens Hamme

1-1

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
FC Destelbergen vs Merelbeke

1-1

1-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
SC Dikkelvenne vs Eendracht Wervik

0-0

1-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
JS Fizoise vs KFC Rhodienne-De Hoek

1-1

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Zepperen-Brustem vs KVE Drongen

0-2

1-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Gosselies Sports vs RUSC Anderlues

2-2

6-3
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
City Pirates Antwerpen vs Rochefort

0-0

3-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
RUS Rebecquoise vs Jeunesse Freylangeoise


4-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Stade Everois vs Belisia Bilzen

0-2

1-4
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Royal Marloie Sport vs KSK Hasselt

0-1

0-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oostkamp vs Mariekerke

0-1

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Schriek vs RUS Biesme

0-1

0-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Achel vs Stockay-Warfusee

3-2

5-2
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Martens-Latem vs KFC Houtvenne

1-0

1-3
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Lyra-Lierse Berlaar vs Stade Bierbeek

2-0

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Standaard Meerbeek vs Union Bossiere Gembloux

0-0

0-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Lokeren-Temse vs KFC Nijlen

1-1

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Erpe-Mere United vs JSM Roselies

2-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Kalfort Puursica vs Bocholter VV

0-1

0-6
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Fenixx BeigHum vs R.FC Huy

0-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Trois-Ponts vs RAEC Mons B

1-0

3-1
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Cup
Heide Hasselt vs Couvin-Mariembourg

0-2

0-4
Sun 7, Aug-16:00 - Belgian Cup
VK Linden vs Union La Calamine

0-2

2-2
Sun 7, Aug-19:00 - Belgian Cup
Jodoigne vs Herstal

2-1

2-3
Sun 7, Aug-17:00 - Belgian Cup
Heur Tongeren vs Eendracht Termien

1-0

3-2
Sun 7, Aug-17:00 - Belgian Cup
Torhout vs Witgoor Sport

0-0

0-0
Sun 7, Aug-17:00 - Belgian Cup
Royal Cappellen FC vs Torpedo Hasselt


1-0
Sun 7, Aug-17:00 - Belgian Cup
SV Diksmuide vs Avanti Stekene

0-0

1-1
Sun 7, Aug-17:00 - Belgian Cup
HO Kalken vs Wielsbeke

1-3

3-3
Sun 7, Aug-18:00 - Belgian Jupiler League
K.A.A. Gent vs Westerlo

2-1

2-1
Sun 7, Aug-23:00 - Belgian Jupiler League
Royal Antwerp FC vs Oud Heverlee Leuven

2-1

4-2
Sun 7, Aug-15:30 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs Cercle Brugge

2-0

2-0
Sun 7, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League
Anderlecht vs RFC Seraing

3-0

3-1
Sun 7, Aug-03:45 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Blooming vs Real Tomayapo

0-0

1-0
Sun 7, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Nacional Potosi vs Club Bolivar

0-0

2-1
Sun 7, Aug-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Guabira vs Royal Pari

0-0

1-0
Sun 7, Aug-23:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs Leotar

1-0

1-0
Sun 7, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Tuzla City vs Sloboda Tuzla

0-0

0-0
Sun 7, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
EC Internacional de Lages SC vs Carlos Renaux SC

1-0

1-1
Sun 7, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Caravaggio FC vs Nacao SC

0-1

0-1
Sun 7, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Santos Women's vs CR Flamengo (RJ) Women's

1-0

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Kindermann Avai Women's vs Internacional (RS) Women's

1-1

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Sao Paulo Women's vs EC Sao Jose SP Women's

1-0

3-1
Sun 7, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
CRESSPOM Women's vs Ferroviaria SP Women's

0-3

0-5
Sun 7, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Gremio Women's vs Corinthians Paulista SP Women's

1-1

2-2
Sun 7, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Atletico Mineiro Women's vs Real Brasilia FC Women's

0-2

2-3
Sun 7, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Esmac/PA Women's vs Palmeiras SP Women's

0-1

1-4
Sun 7, Aug-18:00 - Brasil Women's Tournament
Bragantino Women's vs Cruzeiro MG Women's

1-0

1-0
Sun 7, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Cruzeiro (MG) vs Tombense

0-0

2-0
Sun 7, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Gremio Novorizontino vs Londrina (PR)

0-0

0-1
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil Brasileiro Feminino A2
Botafogo RJ Women's vs Atletico Paranaense Women's

1-1

2-1
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil Brasileiro Feminino A2
Minas Brasilia DF women's vs Bahia de Feira BA Women's

0-0

0-1
Sun 7, Aug-23:00 - Brazil Copa Paulista
Marilia (SP) vs Noroeste SP

1-2

3-2
Sun 7, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Juventus-SP vs EC Sao Bernardo

0-0

1-0
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Internacional (RS) Youth vs Fluminense RJ Youth

0-0

1-0
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Vasco da Gama Youth vs RB Bragantino Youth

1-3

3-3
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Palmeiras Youth vs America MG Youth

2-2

2-3
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Sao Paulo Youth vs Bahia Youth

2-0

3-0
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Ceara Youth vs Cruzeiro Youth

0-1

1-1
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Gremio Youth vs Santos Youth

2-1

3-2
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Atletico Paranaense Youth vs Atletico GO Youth

2-0

3-0
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Botafogo RJ Youth vs Atletico Mineiro Youth (MG)

0-0

1-0
Sun 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Chapecoense Youth vs Corinthians Youth

0-2

1-4
Sun 7, Aug-22:20 - Brazil National Football Tournament U20
Fortaleza Youth vs CR Flamengo (RJ) Youth

1-1

1-2
Sun 7, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Vitosha Bistritsa vs Sportist Svoge

0-1

1-2
Sun 7, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FK Levski Krumovgrad vs CSKA 1948 Sofia II

1-1

1-1
Sun 7, Aug-21:00 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs Pirin Blagoevgrad

0-0

1-0
Sun 7, Aug-03:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Sao Paulo vs CR Flamengo (RJ)

0-1

0-2
Sun 7, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Goias

2-0

3-0
Sun 7, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Cuiaba (MT)

1-0

1-0
Sun 7, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Avai FC (SC) vs Corinthians Paulista (SP)

1-0

1-1
Sun 7, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Clube Goianiense vs RB Bragantino

0-0

2-1
Sun 7, Aug-00:00 - Canadian Premier League
Forge FC vs HFX Wanderers

1-0

1-0
Sun 7, Aug-22:40 - Canadian Premier League
Atletico Ottawa vs FC Edmonton

0-0

2-1
Sun 7, Aug-02:00 - Canadian Soccer League
Serbian White Eagles vs Toronto Falcons

1-0

2-0
Sun 7, Aug-22:15 - Catalunya Cup
CF Montanesa vs CE Europa

0-0

0-2
Sun 7, Aug-21:00 - Catalunya Cup
Girona II vs Badalona B

0-0

0-1
Sun 7, Aug-04:00 - Chile Primera B
Universidad de Concepcion vs CD Copiapo S.A.

1-0

3-0
Sun 7, Aug-04:00 - Chile Primera B
Deportes Temuco vs Puerto Montt

0-1

0-1
Sun 7, Aug-19:00 - Chile Primera B
Santiago Wanderers vs Fernandez Vial

1-1

2-2
Sun 7, Aug-21:15 - Chile Primera Division
Palestino vs Audax Italiano

3-1

3-3
Sun 7, Aug-23:45 - Chile Primera Division
Union Espanola vs Universidad de Chile

1-1

1-1
Sun 7, Aug-01:30 - Chile Primera Division
Everton CD vs Universidad Catolica

0-0

1-1
Sun 7, Aug-00:00 - Chile Segunda Division
Trasandino Los Andes vs San Antonio Unido

1-0

1-0
Sun 7, Aug-00:00 - Chile Segunda Division
Rodelindo Roman vs San Marcos de Arica

1-1

2-3
Sun 7, Aug-23:00 - Chile Segunda Division
Lautaro de Buin vs Iberia Los Angeles

2-1

2-1
Sun 7, Aug-15:30 - Chinese Super League
Henan Songshan Longmen vs Beijing Guoan

2-0

3-0
Sun 7, Aug-15:30 - Chinese Super League
Meizhou Hakka vs Wuhan Yangtze River FC

1-0

2-1
Sun 7, Aug-16:00 - Chinese Super League
Cangzhou Mighty Lions FC vs Guangzhou FC

0-0

2-0
Sun 7, Aug-21:00 - Club Friendly
Goztepe vs Altinordu

2-1

2-2
Sun 7, Aug-21:00 - Club Friendly
Atletico de Madrid Women's vs Alhama CF Women's

2-0

6-1
Sun 7, Aug-21:00 - Club Friendly
CF La Nucia vs Elche

0-2

0-3
Sun 7, Aug-21:00 - Club Friendly
CF Rayo Majadahonda vs Real Avila CF

1-1

2-1
Sun 7, Aug-19:59 - Club Friendly
Juventus vs Atletico Madrid

0-2

0-4
Sun 7, Aug-19:59 - Club Friendly
Imolese vs Ravenna

0-0

2-1
Sun 7, Aug-17:00 - Club Friendly
Red Bull Salzburg vs Al Ittihad Jeddah

1-3

3-4
Sun 7, Aug-17:00 - Club Friendly
Clitheroe vs FC United of Manchester

1-0

2-2
Sun 7, Aug-08:15 - Club Friendly
Colorado Rapids B vs Minnesota United B

1-2

3-3
Sun 7, Aug-09:00 - Club Friendly
Melbourne University Women's vs Southern United Women's

1-0

1-1
Sun 7, Aug-22:00 - Club Friendly
Albacete vs Getafe

0-0

1-0
Sun 7, Aug-22:00 - Club Friendly
Nautico Youth (PE) vs America PE Youth

1-0

1-0
Sun 7, Aug-22:00 - Club Friendly
UD Santa Marta vs CD Guijuelo

0-0

0-1
Sun 7, Aug-22:00 - Club Friendly
Velez CF vs Atletico Mancha Real

0-0

1-1
Sun 7, Aug-22:00 - Club Friendly
Volos NPS vs Pas Giannina

1-0

2-0
Sun 7, Aug-22:10 - Club Friendly
Barcelona vs Pumas UNAM

4-0

6-0
Sun 7, Aug-12:30 - Club Friendly
Osasuna Women's vs Levante UD Women's

1-1

1-1
Sun 7, Aug-22:30 - Club Friendly
CD Calamonte vs UD Montijo

0-1

0-1
Sun 7, Aug-22:45 - Club Friendly
AS Roma vs FC Shakhtar Donetsk

3-0

5-0
Sun 7, Aug-18:00 - Club Friendly
Dabba Al-Fujairah vs Kazma

3-2

3-3
Sun 7, Aug-15:00 - Club Friendly
Real Sociedad Women's vs Real Madrid CF Women's

0-3

0-3
Sun 7, Aug-15:00 - Club Friendly
Eintracht Frankfurt Women's vs Hoffenheim Women's

1-3

2-3
Sun 7, Aug-23:00 - Club Friendly
UD Ibiza vs Mallorca

0-0

0-0
Sun 7, Aug-16:00 - Club Friendly
Folkestone Invicta vs Ashford United

2-1

4-2
Sun 7, Aug-16:00 - Club Friendly
Orebro Women's vs AIK Solna Women's

0-0

1-1
Sun 7, Aug-16:00 - Club Friendly
Koln Women's vs FC Twente Enschede Women's

0-2

3-2
Sun 7, Aug-16:00 - Club Friendly
USV Hercules vs Koninklijke HFC

2-0

3-0
Sun 7, Aug-20:30 - Club Friendly
Nocerina vs Turris Neapolis

1-1

1-1
Sun 7, Aug-19:30 - Club Friendly
Robur Siena S.S.D. vs Gubbio

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:30 - Club Friendly
Belasica Strumica vs Sloga Vinica

2-0

4-0
Sun 7, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Murcia vs Mar Menor

0-0

1-0
Sun 7, Aug-21:00 - Club Friendly
Ionikos vs Atromitos Athens

1-2

2-2
Sun 7, Aug-19:45 - Club Friendly
Asteras Tripolis vs OFI Crete

0-1

0-1
Sun 7, Aug-21:00 - Club Friendly
Girona vs Real Zaragoza

0-1

1-1
Sun 7, Aug-03:10 - Colombia Copa Mustang
Alianza Petrolera vs Atletico Nacional

0-0

0-2
Sun 7, Aug-05:15 - Colombia Copa Mustang
Millonarios vs Deportivo Cali

2-0

4-2
Sun 7, Aug-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pasto vs Atletico Bucaramanga

1-0

1-0
Sun 7, Aug-01:05 - Colombia Copa Mustang
Deportes Tolima vs Jaguares de Cordoba

0-1

2-2
Sun 7, Aug-19:59 - Coppa Italia
Hellas Verona vs FC Bari 1908

1-2

1-4
Sun 7, Aug-23:00 - Coppa Italia
Salernitana vs Parma Calcio 1913

0-0

0-2
Sun 7, Aug-23:15 - Coppa Italia
A.C. Monza vs Frosinone

2-0

3-2
Sun 7, Aug-19:45 - Coppa Italia
Venezia F.C. vs Ascoli

0-1

2-3
Sun 7, Aug-05:00 - Costa Rica Division 2
Municipal Liberia vs AD Carmelita

0-1

1-1
Sun 7, Aug-00:00 - Costa Rica Division 2
Consultants Desamparados vs Limon FC


1-1
Sun 7, Aug-03:30 - Costa Rica Primera Division
Sporting San Jose vs Herediano

1-0

1-2
Sun 7, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
Deportivo Saprissa vs Cartagines Deportiva SA

1-1

1-1
Sun 7, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
Guadalupe FC vs Alajuelense

1-2

1-3
Sun 7, Aug-21:00 - Costa Rica Primera Division
Municipal Grecia vs AD San Carlos

0-1

0-1
Sun 7, Aug-01:30 - Costa Rica Primera Division
Puntarenas vs Perez Zeledon

0-0

1-0
Sun 7, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division
NK Lokomotiva Zagreb vs NK Rijeka

2-1

3-1
Sun 7, Aug-12:30 - Czech Republic 2. Liga
Sparta Praha B vs MFK Vyskov

1-0

1-1
Sun 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Admira Praha vs Dukla Praha B

1-0

2-1
Sun 7, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Povltava FA vs Sokol Hostoun

0-0

0-0
Sun 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Hradec Kralove B vs Mlada Boleslav B

0-0

0-0
Sun 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Chlumec nad Cidlinou vs Banik Most

1-0

1-0
Sun 7, Aug-13:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Teplice B vs Sokol Brozany

1-2

1-2
Sun 7, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
SK Sokol Zapy vs Pardubice B

0-1

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
1.FC Slovacko vs Hradec Kralove

0-0

1-0
Sun 7, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Dynamo Ceske Budejovice vs Sparta Prague

0-2

0-2
Sun 7, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs FK Jablonec

1-2

2-2
Sun 7, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slavia Praha vs FC Fastav Zlin

2-0

4-1
Sun 7, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Unicov vs Viktoria Otrokovice

1-0

4-1
Sun 7, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs Slovan Rosice

0-1

1-2
Sun 7, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs Aarhus AGF

1-1

1-2
Sun 7, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs Brondby

3-1

4-1
Sun 7, Aug-17:15 - Denmark Danmarksserien
Næstved B vs KFUM Kobenhavn

1-2

2-2
Sun 7, Aug-12:30 - Denmark Danmarksserien
Herstedoster vs Tarnby FF

0-0

0-0
Sun 7, Aug-15:00 - Denmark - 1. Division
Naestved vs Hobro I.K.

2-0

2-0
Sun 7, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Vejle vs Nykobing FC

1-0

2-0
Sun 7, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Thisted FC vs FC Aarhus Fremad

0-3

0-4
Sun 7, Aug-16:00 - Denmark Woman's League
HB Koge Woman's vs Brondby Women's

0-0

2-1
Sun 7, Aug-17:00 - Denmark Woman's League
Nordsjaelland Women's vs Thisted FC Women's

0-1

1-3
Sun 7, Aug-15:00 - Denmark Woman's League Divison 1
Vildbjerg SF Women's vs Odense Women's

0-3

0-3
Sun 7, Aug-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Delfin S.C. vs Club Sport Emelec

0-1

0-3
Sun 7, Aug-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Orense SC vs Independiente Del Valle

0-1

1-2
Sun 7, Aug-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Sociedad Deportiva Aucas vs Liga Deportiva Universitaria

1-0

1-1
Sun 7, Aug-02:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Macara

0-0

0-0
Sun 7, Aug-23:00 - Egypt Premier League
Ittihad Alexandria vs Al Ahly SC

0-2

0-3
Sun 7, Aug-17:00 - England U23 Premier League
Liverpool(U23) vs Manchester City(U23)

0-1

0-3
Sun 7, Aug-17:00 - English Premier League
Manchester United vs Brighton & Hove Albion

0-2

1-2
Sun 7, Aug-17:00 - English Premier League
Leicester City vs Brentford

1-0

2-2
Sun 7, Aug-19:30 - English Premier League
West Ham United vs Manchester City

0-1

0-2
Sun 7, Aug-19:00 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs Levadia Tallinn

0-0

0-1
Sun 7, Aug-15:30 - Estonia Women's Meistri Liiga
Tabasalu Women's vs Parnu JK Women's

3-0

5-0
Sun 7, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
HB Torshavn vs AB Argir

1-0

3-0
Sun 7, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs EB Streymur

0-0

0-1
Sun 7, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Toftir B68 vs Skala IF

3-2

7-2
Sun 7, Aug-16:00 - Finland Women's Premier League
Ilves Tampere Women's vs ONS Women's

0-0

1-0
Sun 7, Aug-19:59 - Finland - Kakkonen Lohko B
Ilves Tampere II vs FC Ilves-Kissat

0-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
KajHa Kajaani vs GBK Kokkola

2-0

2-1
Sun 7, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Narpes Kraft vs JS Hercules

2-0

4-2
Sun 7, Aug-19:00 - Finland Junior League
GrIFK Youth vs VJS Vantaa Youth

1-0

1-0
Sun 7, Aug-17:00 - Finland Veikkausliga
KuPS vs FC Honka

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:59 - Finland Veikkausliga
AC Oulu vs HJK Helsinki

0-1

1-1
Sun 7, Aug-19:30 - Finland Ykkonen
Jaro vs KPV Kokkola

1-0

3-0
Sun 7, Aug-19:30 - Finland Ykkonen
Mikkelin Palloilijat vs Ekenas IF

0-1

2-2
Sun 7, Aug-22:45 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs Stade de Reims

2-0

4-1
Sun 7, Aug-15:00 - French Le Championnat Ligue 1
Toulouse vs OGC Nice

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:05 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Rennes FC vs FC Lorient

0-0

0-1
Sun 7, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier HSC vs ESTAC Troyes

2-2

3-2
Sun 7, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs AJ Auxerre

3-0

4-1
Sun 7, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
RC Lens vs Stade Brestois

1-0

3-2
Sun 7, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Angers SCO vs Nantes

0-0

0-0
Sun 7, Aug-13:00 - Friendly Internationals
Thailand(U19) vs Myanmar(U19)

1-0

1-0
Sun 7, Aug-15:30 - Friendly Internationals
Viet Nam(U19) vs Malaysia(U19)

1-1

2-1
Sun 7, Aug-17:00 - Georgia Cup
Samtredia vs Dinamo Tbilisi

0-1

1-2
Sun 7, Aug-17:00 - Georgia Cup
Guria Lanchkhuti vs Kolkheti Poti

0-0

1-0
Sun 7, Aug-17:00 - Georgia Cup
FC Shukura Kobuleti vs Gagra Tbilisi

1-0

2-0
Sun 7, Aug-17:00 - Georgia Cup
FC Samegrelo vs FC Merani Martvili

0-0

0-3
Sun 7, Aug-17:00 - Georgia Cup
Gardabani vs FC Metalurgi Rustavi

0-3

1-8
Sun 7, Aug-17:00 - Georgia Cup
Gareji Sagarejo vs FC Telavi

0-0

0-1
Sun 7, Aug-17:00 - Georgia Cup
Varketili FC vs FC Saburtalo Tbilisi B

1-0

2-0
Sun 7, Aug-17:00 - Georgia Cup
Zana Abasha vs Tskhumi

1-0

1-0
Sun 7, Aug-19:59 - Georgia Cup
WIT Georgia Tbilisi B vs Torpedo Kutaisi

0-2

1-2
Sun 7, Aug-19:00 - Georgia Cup
FC Merani Tbilisi vs Spaeri FC

0-0

1-1
Sun 7, Aug-19:00 - Georgia Cup
Lokomotivi Tbilisi II vs Samgurali Tskh

1-0

1-0
Sun 7, Aug-15:00 - German 3. Liga
Dortmund(Am) vs FC Ingolstadt 04

0-2

0-4
Sun 7, Aug-16:00 - German 3. Liga
FC Erzgebirge Aue vs VfL Osnabruck

1-1

1-1
Sun 7, Aug-17:00 - German 3. Liga
SC Verl vs SV Waldhof Mannheim

1-0

2-2
Sun 7, Aug-17:30 - German Bundesliga
VfB Stuttgart vs RB Leipzig

1-1

1-1
Sun 7, Aug-19:30 - German Bundesliga
1. FC Koln vs Schalke 04

0-0

3-1
Sun 7, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
FC Kaiserslautern vs St. Pauli

1-0

2-1
Sun 7, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
Eintracht Braunschweig vs SV Darmstadt 98

0-0

0-1
Sun 7, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
1. FC Magdeburg vs Holstein Kiel

1-1

1-2
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Bayern Munich B vs Viktoria Aschaffenburg

0-0

1-1
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Augsburg B vs TSV Buchbach

0-1

1-3
Sun 7, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
SV Babelsberg 03 vs Chemie Leipzig

1-1

4-2
Sun 7, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Lokomotive Leipzig vs Hertha BSC Berlin Am

3-1

4-2
Sun 7, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs Greifswalder SV 04

1-0

2-0
Sun 7, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
TUS BW Lohne vs Phonix Lubeck

2-1

2-3
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs Drochtersen/Assel

0-1

2-4
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Havelse vs Hamburger SV II

1-2

1-2
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Teutonia Ottensen vs VfV 06 Hildesheim

1-1

2-3
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Wormatia Worms vs Kickers Offenbach

1-0

1-0
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG 1899 Hoffenheim II vs KSV Hessen Kassel

1-0

2-0
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
FC Schalke 04 II vs SV Lippstadt

1-0

1-3
Sun 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Kaan Marienborn vs Koln Am.

1-0

1-1
Sun 7, Aug-17:15 - Germany OberLiga
Union Nettetal 1996 vs SpVg Schonnebeck

2-0

5-2
Sun 7, Aug-17:30 - Germany OberLiga
VfB Hilden vs Monheim

0-0

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga
Oldenburger SV vs SC Weiche Flensburg 08 Am

0-1

1-3
Sun 7, Aug-16:00 - Germany OberLiga
SV Eichede vs Inter Turkspor Kie

0-2

0-2
Sun 7, Aug-16:00 - Germany OberLiga
FC Grimma vs Einheit Rudolstadt

4-0

6-0
Sun 7, Aug-16:00 - Germany OberLiga
An der Fahner Hohe vs Einheit Wernigerode

0-1

0-4
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
Schwarz-Weiss Essen vs FC Kray

0-0

0-0
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
SF Baumberg vs FSV Duisburg

1-0

2-0
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
Germania Egestorf Langreder vs Arminia Hannover


5-0
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
DJK Ammerthal vs SSV Jahn Regensburg II

2-0

2-0
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
TSV Meerbusch vs Ratingen SV

1-4

3-5
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
Tus Bersenbruck vs MTV Eintracht Celle

2-1

4-1
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
MTV Gifhorn vs Lupo-Martini Wolfsburg

0-2

0-2
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
Eddersheim vs KSV Baunatal

0-0

3-0
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
MSV Pampow vs TSG Neustrelitz

2-0

2-2
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
SV Neuhof vs Turk Gucu Friedberg

1-1

2-3
Sun 7, Aug-17:00 - Germany OberLiga
Turkspor Augsburg vs FC Memmingen

0-0

0-1
Sun 7, Aug-21:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Deportivo Barberena vs Juventud Pinulteca

1-1

2-2
Sun 7, Aug-03:30 - Guatemala Liga 2 Nacional
Deportivo Mictlan vs Aurora FC

0-0

0-0
Sun 7, Aug-21:30 - Guatemala Liga 2 Nacional
Catarina vs Deportivo San Pedro

1-0

2-0
Sun 7, Aug-22:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Nueva Concepcion vs San Juan FC

0-0

0-0
Sun 7, Aug-23:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Solola FC vs Deportivo Quiche FC

1-0

1-0
Sun 7, Aug-01:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Chimaltenango vs Deportivo Sanarate

0-0

0-0
Sun 7, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Santa Lucia Cotzumalguapa vs Antigua GFC

0-1

0-3
Sun 7, Aug-04:00 - Guatemala Liga Nacional
CSyD Mixco vs Club Comunicaciones

1-0

1-1
Sun 7, Aug-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs CD Malacateco

0-0

1-0
Sun 7, Aug-14:15 - Holland Eredivisie
FC Groningen vs Volendam

2-1

2-2
Sun 7, Aug-18:45 - Holland Eredivisie
AZ Alkmaar vs Go Ahead Eagles

0-0

2-0
Sun 7, Aug-16:30 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs Feyenoord Rotterdam

1-2

2-5
Sun 7, Aug-16:30 - Holland Eredivisie
N.E.C. Nijmegen vs FC Twente Enschede

0-0

0-1
Sun 7, Aug-14:15 - Holland Jupiler League
PEC Zwolle vs De Graafschap

1-0

2-1
Sun 7, Aug-03:00 - Honduras Liga Nacional
UPNFM vs Real Sociedad Tocoa

2-0

2-0
Sun 7, Aug-05:15 - Honduras Liga Nacional
Honduras Progreso vs Marathon

0-2

0-2
Sun 7, Aug-05:30 - Honduras Liga Nacional
CD Olimpia vs CD Victoria

1-0

2-0
Sun 7, Aug-05:30 - Honduras Liga Nacional
CD Vida vs Olancho FC

1-0

1-0
Sun 7, Aug-19:59 - Hungary Cup
Balmazujvarosi FC vs Hidasnemeti VSC

0-1

1-1
Sun 7, Aug-13:00 - Hungary Cup
Gardony Varosi SC vs Nagykanizsai ULE

0-2

2-3
Sun 7, Aug-18:00 - Hungary Cup
Monori SE vs Cegledi

0-0

0-0
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Putnok Vse vs Senyo Carnifex

1-0

2-0
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Bonyhad Volgyseg vs Epitok

1-1

2-2
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Sarosd NSK vs Dunaharaszti MTK

0-1

1-2
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Technoroll Teskand KSE vs BVSC Zuglo

0-3

0-7
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Letavertes SC vs Hatvan

0-1

0-5
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kalocsai vs Testveriseg SE Budapest

0-0

0-0
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Pecsi VSK vs Szepetnek

1-0

2-0
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Rabapatyi KSK vs Komaromi VSE

1-1

1-3
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Pecsvarad Spartacus vs Hungary Kelen sc

0-0

1-0
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Menfocsanak vs Balatonfuredi FC


0-2
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kormend vs Zsambeki SK

0-3

0-8
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Dabas-Gyon FC vs Szekkutas

0-2

1-4
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Karancslapujto vs Balkanyi SE

3-0

6-0
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Urkut vs SC Sopron

1-0

2-0
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kiskunfelegyhazi Htk vs Hodmezovasarhely FC

0-2

0-5
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Nagydobosi vs Ujfeherto se

0-3

0-5
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Bugyi Obo vs Kecskemeti LC

1-0

1-0
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Kecel vs Deszk

0-1

0-1
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Ugod vs Mezoors

1-1

1-5
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Sopte SE vs Devecser

3-0

4-1
Sun 7, Aug-18:30 - Hungary Cup
Rabaszentandras vs Zalaszentgroti VFC

0-1

0-3
Sun 7, Aug-19:00 - Hungary Cup
Edeleny FC vs Hajduszoboszloi


3-1
Sun 7, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
ETO FC Gyor vs Szeged Csanad

1-0

1-2
Sun 7, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Bekescsaba vs Kazincbarcikai

1-1

6-1
Sun 7, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Kozarmisleny SE vs Tiszakecske

3-1

3-1
Sun 7, Aug-21:00 - Hungary NB Ⅱ
Budafoki MTE vs Pecsi MFC

2-1

2-2
Sun 7, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Nyiregyhaza Spartacus FC vs Szombathelyi Haladas

0-1

0-1
Sun 7, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
MTE Mosonmagyarovar vs FC Ajka

0-1

2-1
Sun 7, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Csakvari TK vs BFC Siofok

1-0

1-0
Sun 7, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Szentlorinc SE vs MTK Budapest FC

1-1

3-3
Sun 7, Aug-19:30 - Hungary NB Ⅱ
Dorogi FC vs Gyirmot SE

0-3

1-4
Sun 7, Aug-17:30 - Hungary NB1
Kisvarda vs Mezokovesd-Zsory

2-1

4-2
Sun 7, Aug-22:00 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Budapest Honved

2-0

4-0
Sun 7, Aug-19:45 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Ujpest FC

1-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Iceland Division 2
Fjardabyggd Leiknir vs KFR Aegir

2-1

4-1
Sun 7, Aug-23:15 - Iceland Premier Division
Fram Reykjavik vs Vikingur Reykjavik

1-0

3-3
Sun 7, Aug-23:15 - Iceland Premier Division
Stjarnan Gardabaer vs Breidablik

3-1

5-2
Sun 7, Aug-21:00 - Iceland Premier Division
Hafnarfjordur FH vs KA Akureyri

0-2

0-3
Sun 7, Aug-21:00 - Iceland Premier Division
KR Reykjavik vs IBV Vestmannaeyjar

2-0

4-0
Sun 7, Aug-16:30 - Iceland U19 League
IR Lettir(U19) vs KA Dalvik Reynir(U19)

1-2

1-3
Sun 7, Aug-17:30 - Indonesia Liga 1
Persita Tangerang vs Dewa United

0-0

1-0
Sun 7, Aug-17:30 - Indonesia Liga 1
Bhayangkara FC vs Persebaya Surabaya

0-0

1-0
Sun 7, Aug-13:00 - Indonesia Liga 1
Borneo FC Samarinda vs Persib Bandung

2-1

4-1
Sun 7, Aug-15:15 - Indonesia Liga 1
Persikabo 1973 vs Persis Solo FC

0-0

2-0
Sun 7, Aug-19:45 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs Bohemians

0-0

2-1
Sun 7, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Shimizu S-Pulse

0-0

0-2
Sun 7, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Yokohama F Marinos

1-1

2-1
Sun 7, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Jubilo Iwata

1-0

2-0
Sun 7, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Consadole Sapporo

0-3

1-5
Sun 7, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Blaublitz Akita vs Mito Hollyhock

0-0

1-1
Sun 7, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Thespakusatsu Gunma vs JEF United Ichihara Chiba

0-2

0-3
Sun 7, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Roasso Kumamoto vs Tochigi SC

2-0

2-0
Sun 7, Aug-11:30 - Japanese League Division 3
Iwaki FC vs Matsumoto Yamaga FC

0-0

0-0
Sun 7, Aug-18:00 - Jordan Divison 1
Al-Arabi(JOR) vs Al Ahli Amman

0-1

1-3
Sun 7, Aug-18:00 - Jordan Divison 1
El Alia vs Al-Yarmouk Amman

2-0

3-0
Sun 7, Aug-17:00 - Kazakhstan Cup
FC Astana vs FC Zhetysu Taldykorgan

1-1

2-2
Sun 7, Aug-16:00 - Kazakhstan Cup
Kyzylzhar Petropavlovsk vs FK Kaspiy Aktau

1-0

1-3
Sun 7, Aug-19:00 - Kazakhstan Cup
Tobol Kostanai vs Taraz

2-2

3-5
Sun 7, Aug-19:00 - Kazakhstan Cup
Ordabasy vs FC Kairat Almaty

0-1

1-3
Sun 7, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Muranga vs Wazito FC

2-0

3-2
Sun 7, Aug-14:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Ulsan Hyundai FC

0-1

1-1
Sun 7, Aug-14:30 - Korea League 1
Daegu FC vs Incheon United FC

1-1

2-3
Sun 7, Aug-14:00 - Korea League 2
Chungnam Asan FC vs Gwangju Football Club

0-1

0-2
Sun 7, Aug-14:30 - Korea League 2
Daejeon Hana Citizen vs Busan I'Park

1-0

3-0
Sun 7, Aug-17:00 - Latvia - 1. Division
Riga FC vs Metta/LU Riga

1-1

3-2
Sun 7, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
FK Liepaja vs FK Auda Riga

1-0

1-0
Sun 7, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
Rigas Futbola skola vs Super Nova

1-1

2-3
Sun 7, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
Valmieras FK II vs Grobina

1-2

2-3
Sun 7, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division
Tukums-2000 II vs Rezekne / BJSS

3-0

5-0
Sun 7, Aug-18:55 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs FK Panevezys

2-0

4-1
Sun 7, Aug-16:00 - Lithuania - 1. Division
Kauno Zalgiris vs FK Riteriai

1-0

2-0
Sun 7, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs Racing Union Luxemburg

1-0

2-3
Sun 7, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
UN Kaerjeng 97 vs FC Wiltz 71

1-1

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Mondercange vs Victoria Rosport

3-1

5-1
Sun 7, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Fola Esch vs UNA Strassen

1-1

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs Hostert

0-0

2-0
Sun 7, Aug-21:00 - Luxembourg National Division
Swift Hesperange vs Progres Niederkorn

1-1

4-2
Sun 7, Aug-04:05 - Mexico Primera Division
Monterrey vs Club Leon

3-0

5-1
Sun 7, Aug-06:05 - Mexico Primera Division
Santos Laguna vs Cruz Azul

1-0

4-0
Sun 7, Aug-21:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Club Tijuana

1-1

3-1
Sun 7, Aug-02:00 - Mexico Women's Primera Division
Pumas UNAM Women's vs Atletico San Luis Women's

1-0

3-0
Sun 7, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Deportivo Toluca Mexiquense U20 vs Club Tijuana(U20)

1-1

2-2
Sun 7, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
San Luis U20 vs Necaxa U20

1-2

2-2
Sun 7, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Club America U20 vs FC Juarez(U20)

1-0

1-1
Sun 7, Aug-21:00 - Mexico Youth U20
Pachuca U20 vs Tigres UANL(U20)

0-0

1-1
Sun 7, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
Petrocub HIncesti vs Dacia-Buiucani

1-0

1-0
Sun 7, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Balti vs FC Milsami

0-0

1-1
Sun 7, Aug-23:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs Decic Tuzi

0-0

0-2
Sun 7, Aug-12:30 - Myanmar National League
Yadanarbon FC vs Ayeyawady United

0-0

0-0
Sun 7, Aug-06:00 - New Zealand Central Leagues
Napier City Rovers vs Wellington Phoenix Reserve


2-0
Sun 7, Aug-04:00 - New Zealand Southern Leagues
Nelson Suburbs vs Ferrymead Bays


3-2
Sun 7, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Deportivo Ocotal vs Matagalpa FC

0-1

1-1
Sun 7, Aug-05:40 - Nicaragua Primera Division
Diriangen vs Managua FC

0-0

0-0
Sun 7, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
Sileks Kratovo vs Rabotnicki Skopje

0-0

2-0
Sun 7, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs Bregalnica Stip

1-0

1-2
Sun 7, Aug-15:30 - Norway 2 Division B
Brattvag vs Frigg FK

0-0

2-0
Sun 7, Aug-19:30 - Norway 2 Division B
Eidsvold Turn vs Tromsdalen UIL

3-0

4-0
Sun 7, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon E
SK Trygg Lade vs Junkeren

0-2

0-3
Sun 7, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon E
Tiller IL vs Bodo Glimt 2

1-1

1-1
Sun 7, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon E
Innstranden vs Byasen Toppfotball

0-4

0-6
Sun 7, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon F
Bossekop UL vs Lillestrom B

0-1

0-2
Sun 7, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon F
Tromso B vs Mjolner

0-0

0-1
Sun 7, Aug-14:00 - Norway 3. Divisjon F
Skjervoy vs Lorenskog

0-0

1-3
Sun 7, Aug-18:15 - Norway 3. Divisjon F
Mjondalen IF B vs Harstad

2-1

3-2
Sun 7, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Stabaek vs Brann

0-0

1-2
Sun 7, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs KFUM Oslo

0-1

1-2
Sun 7, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Raufoss vs Stjordals Blink

1-0

2-2
Sun 7, Aug-15:00 - Norwegian Junior U19
KFUM Oslo U19 vs Follo(U19)

2-1

4-1
Sun 7, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Lillestrom vs Tromso IL

0-1

1-1
Sun 7, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Sarpsborg 08

2-0

3-1
Sun 7, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Jerv

1-0

3-1
Sun 7, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Viking

2-0

2-2
Sun 7, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Molde

2-2

2-3
Sun 7, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Valerenga vs Aalesund FK

0-0

4-0
Sun 7, Aug-04:00 - OFC Club Championship League
Central Coast vs ABM Galaxy

2-1

3-1
Sun 7, Aug-07:00 - OFC Club Championship League
Association Sportive Venus vs Lae City

0-0

1-0
Sun 7, Aug-03:15 - Panama Liga Panamena de Futbol
Herrera FC vs CA Independiente La Chorrera

0-2

0-5
Sun 7, Aug-05:30 - Panama Liga Panamena de Futbol
Plaza Amador vs Tauro FC

1-0

1-0
Sun 7, Aug-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Veraguas CD vs Union Deportivo Universitario

0-2

0-3
Sun 7, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs Sportivo Trinidense

0-1

0-2
Sun 7, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs Atletico Colegiales

1-1

1-2
Sun 7, Aug-03:15 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs FC Nacional Asuncion

0-0

0-0
Sun 7, Aug-01:00 - Paraguayan Primera Division
12 de Octubre vs Club Libertad

1-2

1-3
Sun 7, Aug-03:00 - Peru Primera Division
Sport Huancayo vs ADT Tarma

1-1

1-1
Sun 7, Aug-19:59 - Peru Primera Division
Univ. Cesar Vallejo vs Atletico Grau

0-0

0-1
Sun 7, Aug-22:15 - Peru Primera Division
Deportivo Municipal vs Sport Boys Association

1-1

2-2
Sun 7, Aug-00:30 - Peru Primera Division
EM Deportivo Binacional vs Ayacucho Futbol Club

0-0

4-1
Sun 7, Aug-22:00 - Peru Segunda Division
Deportivo Union Comercio vs Los Chankas

1-0

4-0
Sun 7, Aug-00:00 - Peru Segunda Division
Cusco FC vs Deportivo Llacuabamba

0-0

2-0
Sun 7, Aug-17:30 - Poland - 4. Liga
KS Wiazownica vs Orleta Radzyn Podlaski

0-1

1-2
Sun 7, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Zabrze vs Rakow Czestochowa

1-0

1-0
Sun 7, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Zaglebie Lubin vs Lech Poznan

0-0

1-1
Sun 7, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Warta Poznan vs Pogon Szczecin

0-2

1-2
Sun 7, Aug-19:59 - Poland - I liga
Puszcza Niepolomice vs Chojniczanka Chojnice

1-1

3-2
Sun 7, Aug-14:40 - Poland - I liga
GKS Tychy vs Podbeskidzie

1-1

1-4
Sun 7, Aug-17:00 - Poland - I liga
Skra Czestochowa vs Bruk Bet Termalica Nieciecza

0-1

0-2
Sun 7, Aug-18:00 - Poland - II liga
Hutnik Krakow vs Siarka Tarnobrzeg

4-0

6-0
Sun 7, Aug-18:00 - Poland - II liga
Lech Poznan B vs Kotwica Kolobrzeg

2-0

2-3
Sun 7, Aug-15:00 - Poland - II liga
Slask Wroclaw B vs Polonia Warszawa

0-0

1-1
Sun 7, Aug-19:59 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Benfica(U23) vs Portimonense(U23)

2-0

7-2
Sun 7, Aug-21:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Leixoes(U23) vs FC Famalicao(U23)

1-0

1-0
Sun 7, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
C.D. Feirense vs Estrela Amadora

0-0

1-1
Sun 7, Aug-18:30 - Portugal Liga de Honora
Moreirense vs Vilafranquense

1-0

1-0
Sun 7, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora
FC Porto B vs SC Covilha

0-1

0-1
Sun 7, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora
FC Porto B vs Sporting Covilha

0-1

0-1
Sun 7, Aug-14:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Sporting Lisbon(U19) vs Maritimo U19

0-0

2-0
Sun 7, Aug-18:30 - Portugal Primera Liga
CD Santa Clara vs Casa Pia AC

0-0

0-0
Sun 7, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
G.D. Chaves vs Vitoria Guimaraes

0-1

0-1
Sun 7, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
Portimonense vs Boavista FC

0-1

0-1
Sun 7, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga
SC Braga vs Sporting Clube de Portugal

2-2

3-3
Sun 7, Aug-17:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Samaxı FC vs Neftchi Baku

0-0

0-1
Sun 7, Aug-19:15 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Standard Sumqayit

1-0

3-0
Sun 7, Aug-17:00 - Romania - Divizia A
Sepsi OSK Sfantul Gheorghe vs UTA Arad

0-0

0-0
Sun 7, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
FC U Craiova 1948 vs CS Universitatea Craiova

0-2

1-2
Sun 7, Aug-19:30 - Romania - Divizia A
Chindia Targoviste vs CFR Cluj

0-2

0-2
Sun 7, Aug-19:59 - Russia Div 2 Group 1
Rotor Volgograd vs Mashuk-KMV

0-0

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1
FK Biolog vs Spartak Nalchik

3-1

3-2
Sun 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1
Kuban Holding vs Forte Taganrog

2-1

2-1
Sun 7, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 1
Druzhba Maykop vs FK Chayka Pesch

0-0

0-1
Sun 7, Aug-19:30 - Russia Div 2 Group 1
Chernomorets Novorossiysk vs Dynamo Stavropol

1-0

1-0
Sun 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Legion Dynamo vs SKA Rostov

0-1

0-1
Sun 7, Aug-13:30 - Russia Div 2 Group 4
FK Ural-2 vs NoSta Novotroitsk

0-1

2-2
Sun 7, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Novosibirsk vs Torpedo Miass

0-0

0-1
Sun 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4
FK Orenburg-2 vs FC Chelyabinsk

0-1

0-3
Sun 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4
FK Khimik-Avgust vs FC Tyumen

1-1

1-2
Sun 7, Aug-19:59 - Russia First Division
Dinamo Makhachkala vs Shinnik Yaroslavl

1-0

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Russia First Division
KamAZ vs FK Krasnodar II

1-0

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Russia First Division
Volga Ulyanovsk vs PFK Kuban

0-3

1-4
Sun 7, Aug-17:00 - Russia First Division
FC Ufa vs Alania Vladikavkaz

0-1

1-3
Sun 7, Aug-17:00 - Russia First Division
Rodina Moskva vs Volgar Astrachan

0-0

0-0
Sun 7, Aug-18:30 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Dynamo Moscow

0-1

0-2
Sun 7, Aug-16:00 - Russia Premier League
FC Torpedo Moscow vs FK Khimki

1-1

1-3
Sun 7, Aug-21:00 - Russia Premier League
FK Rostov vs Gazovik Orenburg

1-0

2-1
Sun 7, Aug-21:00 - Russia Premier League
PFC Sochi vs FK Nizhny Novgorod

2-0

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Scotland Women's Premier League
Hearts Women's vs Partick Thistle Women's

0-1

3-1
Sun 7, Aug-16:00 - Scotland Women's Premier League
Glasgow City Women's vs Spartans Women's

3-0

7-0
Sun 7, Aug-19:00 - Scotland Women's Premier League
Hamilton Academical Women's vs Aberdeen Women's

0-0

3-1
Sun 7, Aug-19:00 - Scotland Women's Premier League
Glasgow Rangers Women's vs Glasgow Girls Women's

6-0

14-0
Sun 7, Aug-19:00 - Scotland Women's Premier League
Dundee United Women's vs Motherwell Women's

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:10 - Scotland Women's Premier League
Celtic Women's vs Hibernian Women's

6-0

9-0
Sun 7, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Dundee United vs Livingston F.C.

0-0

0-1
Sun 7, Aug-15:00 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs Hearts

0-1

1-1
Sun 7, Aug-23:00 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs Spartak Subotica

0-0

2-0
Sun 7, Aug-20:55 - Serbia - 1. Liga
Radnik Surdulica vs Kolubara

0-0

0-0
Sun 7, Aug-21:00 - Serbia Prva Liga
FK Trajal Krusevac vs IMT Novi Beograd

0-1

2-3
Sun 7, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Jedinstvo UB vs FK Rad Beograd

0-0

0-0
Sun 7, Aug-22:00 - Serie C - Brazil
Floresta/CE vs Campinense (PB)

1-1

1-1
Sun 7, Aug-18:00 - Serie C - Brazil
Brasil de Pelotas RS vs Confianca (SE)

1-0

1-0
Sun 7, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
ABC Natal/RN vs Sao Jose PoA RS

0-1

3-2
Sun 7, Aug-01:00 - Serie C - Brazil
Ypiranga(RS) vs Manaus FC(AM)

3-0

5-0
Sun 7, Aug-02:00 - Serie C - Brazil
Altos/PI vs Paysandu (PA)

0-0

0-3
Sun 7, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Real Noroeste vs SER Caxias do Sul

0-1

1-1
Sun 7, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Lagarto vs Amazonas AM

0-1

1-1
Sun 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Parana vs Pouso Alegre/MG

1-0

1-1
Sun 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Santa Cruz (PE) vs Tocantinopolis

0-0

0-0
Sun 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
America FC Natal RN vs Moto Clube(MA)

1-0

2-1
Sun 7, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Young Lions vs Tanjong Pagar Utd

3-1

4-2
Sun 7, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs MFK Skalica

1-0

3-0
Sun 7, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs DAC Dunajska Streda

0-0

0-0
Sun 7, Aug-22:30 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs MSK Zilina

0-1

2-2
Sun 7, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs Povazska Bystrica

0-1

2-1
Sun 7, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
STK Samorin vs 1. FC Tatran Presov

1-0

3-0
Sun 7, Aug-15:00 - Slovakia 3. liga East
Oravske Vesele vs FTC Filakovo

1-0

1-0
Sun 7, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Rimavska Sobota vs Slavia TU Kosice

1-0

3-1
Sun 7, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East
Banik Kalinovo vs MFK Snina

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Slovan Galanta vs Malzenice

1-2

2-2
Sun 7, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Kovo Belusa vs FK Nove Zamky

1-1

3-1
Sun 7, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
Trencin Women's vs SKF Zilina Women's

6-0

10-0
Sun 7, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
Spartak Trnava Women's vs MFK Ruzomberok Women's

0-1

2-1
Sun 7, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
Dukla Banska Bystrica Women's vs Slovan Bratislava Women's

0-1

0-3
Sun 7, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
Topolcany Women's vs TJ Spartak Myjava Women's

1-3

1-3
Sun 7, Aug-19:00 - Slovakia Women I. liga
FC Artmedia Petrzalka Women's vs FK Nove Zamky Women's

1-0

3-0
Sun 7, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Maribor vs NK Olimpija Ljubljana

0-1

0-2
Sun 7, Aug-19:30 - Slovenia 1. Liga
NK Radomlje vs NS Mura

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs Jadran Dekani

1-0

3-0
Sun 7, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Brinje Grosuplje vs NK Krsko

1-1

1-1
Sun 7, Aug-15:30 - Slovenia U19
ND Mura 05(U19) vs NK Krka U19

0-2

1-3
Sun 7, Aug-17:00 - South Africa Premier League
TS Galaxy vs AmaZulu

0-0

0-0
Sun 7, Aug-19:30 - South Africa Premier League
Supersport United vs Chippa United FC

0-1

1-1
Sun 7, Aug-12:00 - South Australian Women's Premier League
West Torrens Birkalla Women's vs Modbury Women's

1-0

1-1
Sun 7, Aug-14:00 - Swden Women Division 2
Team Thoren FF Women's vs Mallbackens IF Women's

2-2

4-5
Sun 7, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs Sollentuna FK

1-0

2-3
Sun 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
SK Sifhalla Saffle vs Stenungsunds IF

0-0

0-0
Sun 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs Skiljebo SK

3-0

3-4
Sun 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Uppsala vs Sandvikens AIK

0-0

0-0
Sun 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Sund IF vs IFK Ostersund

0-1

1-4
Sun 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Kristianstads FC vs IFK Berga

0-0

4-0
Sun 7, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Eskilstuna vs Assyriska FF Sodertalje

0-1

1-4
Sun 7, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
United Nordic vs Karlbergs BK

1-0

2-0
Sun 7, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Savedalens IF vs Hoganas BK

2-0

2-0
Sun 7, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Halmstads vs Dalkurd FF

0-1

3-1
Sun 7, Aug-15:00 - Sweden Superettan
Ostersunds FK vs Landskrona BoIS

1-0

3-1
Sun 7, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs GIF Sundsvall

1-0

3-0
Sun 7, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs AIK Solna

0-0

1-0
Sun 7, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs Malmo FF

1-1

2-1
Sun 7, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
IFK Varnamo vs Djurgardens

0-0

0-0
Sun 7, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Mjallby AIF vs Elfsborg

1-0

1-1
Sun 7, Aug-18:30 - Swiss Super League
Basel vs Young Boys

0-0

0-0
Sun 7, Aug-18:30 - Swiss Super League
FC Lugano vs FC Luzern

0-1

1-2
Sun 7, Aug-16:15 - Swiss Super League
Zurich vs Sion

0-0

0-3
Sun 7, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
La Sarraz-Eclepens vs Monthey

0-1

0-2
Sun 7, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Portalban/Gletterens vs FC Vevey Sports 05

0-0

0-3
Sun 7, Aug-18:30 - Switzerland Challenge League
Lausanne Sports vs Stade Lausanne Ouchy

0-0

0-0
Sun 7, Aug-16:15 - Switzerland Challenge League
Vaduz vs Bellinzona

0-2

2-3
Sun 7, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taipower FC vs Hang Yuen FC

0-2

0-2
Sun 7, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Tainan City vs Taichung Futuro

0-3

0-3
Sun 7, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Athletic Club Taipei vs Taiwan Shihu

2-1

2-2
Sun 7, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Antalyaspor vs Galatasaray

0-0

0-1
Sun 7, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Fatih Karagumruk vs Alanyaspor

0-2

2-4
Sun 7, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Giresunspor vs Adana Demirspor

0-2

2-3
Sun 7, Aug-17:00 - Turkmenistan Yokary Liga
FC Altyn Asyr vs FC Ahal


1-1
Sun 7, Aug-17:15 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs Montevideo City Torque

1-0

1-0
Sun 7, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Danubio FC vs Deportivo Maldonado

0-0

0-0
Sun 7, Aug-02:30 - Uruguay Primera Division
CS Cerrito vs Boston River

0-0

0-3
Sun 7, Aug-17:00 - Uruguay Segunda Division
La Luz FC vs Villa Espanola

1-0

1-1
Sun 7, Aug-19:30 - Uruguay Segunda Division
Rampla Juniors FC vs Racing Club Montevideo

1-0

1-0
Sun 7, Aug-03:00 - USA Major League Soccer
Charlotte FC vs Chicago Fire

2-2

2-3
Sun 7, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Washington D.C. United vs New York Red Bulls

0-0

0-0
Sun 7, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Columbus Crew vs New York City FC

2-1

3-2
Sun 7, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Club de Foot Montreal vs Inter Miami CF

2-1

2-2
Sun 7, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Orlando City vs New England Revolution

0-1

0-3
Sun 7, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
FC Cincinnati vs Philadelphia Union

0-0

3-1
Sun 7, Aug-04:00 - USA Major League Soccer
Nashville SC vs Toronto FC

2-2

3-4
Sun 7, Aug-04:35 - USA Major League Soccer
Sporting Kansas City vs Los Angeles Galaxy

3-0

4-2
Sun 7, Aug-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Minnesota United FC

3-2

4-3
Sun 7, Aug-05:00 - USA Major League Soccer
Austin FC vs San Jose Earthquakes

3-2

3-3
Sun 7, Aug-06:30 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Los Angeles FC

1-2

1-4
Sun 7, Aug-06:30 - USA Major League Soccer
Portland Timbers vs FC Dallas

0-0

1-1
Sun 7, Aug-03:00 - USA National independent Football League
Michigan Stars vs California United Strikers

0-0

0-1
Sun 7, Aug-05:15 - USA National independent Football League
Chattanooga vs Maryland Bobcats

3-0

3-0
Sun 7, Aug-03:20 - USA USL League One
Richmond Kickers vs FC Tucson

1-1

3-1
Sun 7, Aug-05:00 - USA USL League One
Northern Colorado Hailstorm FC vs South Georgia Tormenta

0-0

2-0
Sun 7, Aug-05:35 - USA USL League One
Chattanooga Red Wolves vs Greenville Triumph

2-1

5-1
Sun 7, Aug-06:30 - USA USL League One
Central Valley Fuego vs Union Omaha

0-1

0-1
Sun 7, Aug-06:00 - USA USL League Two
Ventura County Fusion vs Long Island Rough Riders

0-0

2-1
Sun 7, Aug-03:00 - USL Championship
Indy Eleven vs Pittsburgh Riverhounds SC

0-1

0-2
Sun 7, Aug-03:30 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Detroit City

0-0

1-0
Sun 7, Aug-03:30 - USL Championship
Loudoun United vs Los Angeles Galaxy II

0-0

2-0
Sun 7, Aug-04:00 - USL Championship
Louisville City FC vs Charleston Battery

1-1

4-1
Sun 7, Aug-04:00 - USL Championship
Birmingham Legion vs Atlanta United FC II

4-0

6-0
Sun 7, Aug-04:35 - USL Championship
Memphis 901 vs Hartford Athletic

2-1

3-1
Sun 7, Aug-05:15 - USL Championship
New Mexico United vs Miami FC

0-1

0-3
Sun 7, Aug-06:00 - USL Championship
Orange County SC vs Colorado Springs Switchbacks FC

1-1

3-3
Sun 7, Aug-06:00 - USL Championship
San Diego Loyal SC vs San Antonio FC

0-0

3-0
Sun 7, Aug-06:00 - USL Championship
Monterey Bay FC vs El Paso Locomotive

0-0

1-0
Sun 7, Aug-06:30 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs Las Vegas Lights FC

0-0

0-0
Sun 7, Aug-07:00 - USL Championship
Sacramento Republic FC vs Rio Grande Valley FC Toros

0-0

1-1
Sun 7, Aug-17:00 - Uzbekistan Pro League B
FK Do'stlik Tashkent vs Bunyodkor II

0-1

0-2
Sun 7, Aug-16:45 - Uzbekistan Pro League B
Andijan II vs Qumqo'rg'on FC

1-0

2-1
Sun 7, Aug-18:00 - Uzbekistan Professional Football League
Dinamo Samarqand vs Nasaf Qarshi

0-2

0-4
Sun 7, Aug-03:15 - Venezuela Primera Division
Caracas FC vs Hermanos Colmenares

0-1

1-2
Sun 7, Aug-01:00 - Venezuela Primera Division
Mineros de Guayana vs Metropolitanos FC

2-2

2-2
Sun 7, Aug-13:00 - Vietnam First Division
Phu Tho vs Cong An Nhan Dan

0-2

0-4
Sun 7, Aug-14:00 - Vietnam First Division
Quang Nam vs Dak Lak

3-0

3-0
Sun 7, Aug-15:00 - Vietnam First Division
Pho Hien vs Ba Ria Vung Tau

1-2

1-3
Sun 7, Aug-15:00 - Vietnam League
Nam Dinh vs TP Ho Chi Minh

1-0

2-1
Sun 7, Aug-15:00 - Vietnam League
Song Lam Nghe An vs Thanh Hoa FC

0-0

0-0
Sun 7, Aug-17:30 - Wales League Cup
Cardiff Metropolitan University FC vs Newtown AFC

0-1

2-1
Sun 7, Aug-17:30 - Wales League Cup
Chirk AAA vs Bala Town F.C.

0-3

1-6
Sun 7, Aug-16:30 - Wales League Cup
Gresford Athletic vs Airbus UK Broughton

0-0

2-1
Sun 7, Aug-17:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Amazon Grimstad FK Women's vs Asane Fotball Women's

0-0

1-2
Sun 7, Aug-17:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Grand Bodo Women's vs Ovrevoll Hosle Women's

0-1

0-2
Sun 7, Aug-14:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Tromso Women's vs Honefoss Women's

1-0

1-0
Sun 7, Aug-15:00 - Women's Norwegian Adeccoligaen
Fortuna Women's vs Klepp IL Women's

3-2

5-4
Sun 7, Aug-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Arna-Bjornar Women's vs Avaldsnes Women's

1-1

2-1
Sun 7, Aug-17:00 - Women's Norwegian Toppserien
Brann Women's vs Lyn Oslo Women's

3-0

4-0
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus