AD:

Football Results for Sat 20, Nov 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 20, Nov 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 20, Nov-22:45 - Albania Super league
Partizani Tirana vs KF Laci

0-1

1-1
Sat 20, Nov-19:45 - Albania Super league
Vllaznia Shkoder vs Kastrioti Kruje

2-0

3-1
Sat 20, Nov-21:00 - Algeria Division 1
USM Alger vs US Biskra

2-0

3-0
Sat 20, Nov-17:30 - Algeria Division 1
CR Belouizdad vs OM Medea

2-0

2-1
Sat 20, Nov-17:30 - Algeria Division 1
NC Magra vs Paradou AC

1-1

1-3
Sat 20, Nov-18:00 - Algeria Division 1
ASO Chlef vs NA Hussein Dey

0-0

0-0
Sat 20, Nov-18:00 - Algeria Division 1
WA Tlemcen vs CS Constantine

0-0

0-2
Sat 20, Nov-18:00 - Algeria Division 1
RC Relizane vs MC Alger

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:30 - Angola Girabola League
Petro Atletico de Luanda vs Wiliete

0-0

0-0
Sat 20, Nov-18:30 - Angola Girabola League
Interclube Luanda vs Bravos do Maquis

0-0

2-0
Sat 20, Nov-00:00 - Argentine Primera Division
Estudiantes La Plata vs CA Huracan

3-1

4-1
Sat 20, Nov-02:15 - Argentine Primera Division
San Lorenzo vs Gimnasia La Plata

0-1

0-1
Sat 20, Nov-04:30 - Argentine Primera Division
Talleres Cordoba vs Velez Sarsfield

0-0

1-1
Sat 20, Nov-04:30 - Argentine Primera Division
Argentinos Juniors vs Club Deportivo Godoy Cruz

0-0

0-0
Sat 20, Nov-15:00 - Armenia Division 2
BKMA II Yerevan vs Pyunik B

0-0

1-0
Sat 20, Nov-12:45 - Australia League A
Western Sydney Wanderers vs Sydney FC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-12:45 - Australia League A
Western United FC vs Melbourne Victory FC

0-0

0-1
Sat 20, Nov-15:05 - Australia League A
Perth Glory FC vs Adelaide United

1-1

1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs Kapfenberg Superfund

1-2

2-2
Sat 20, Nov-17:30 - Austria Erste Division
FC Dornbirn vs FC Wacker Innsbruck

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:59 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs FC Admira Wacker Modling

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:59 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs Rheindorf Altach

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:59 - Austrian Bundesliga
SV Ried vs TSV Hartberg

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:30 - Bahrain Premier League
Al Khaldiya vs Al Hidd

1-0

1-1
Sat 20, Nov-21:05 - Bahrain Premier League
East Riffa vs Al-Ahli(BHR)

0-0

2-0
Sat 20, Nov-14:00 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs Neman Grodno

2-0

2-0
Sat 20, Nov-14:00 - Belarus Premier League
FC Gomel vs Smorgon FC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-14:00 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs BATE Borisov

0-0

0-3
Sat 20, Nov-14:00 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs Shakhter Soligorsk

0-2

0-3
Sat 20, Nov-14:00 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs Sputnik Rechitsa


3-0
Sat 20, Nov-14:00 - Belarus Premier League
FC Minsk vs FK Isloch Minsk

1-0

1-0
Sat 20, Nov-14:00 - Belarus Premier League
FC Slutsk vs FK Ruh Brest

1-0

3-0
Sat 20, Nov-14:00 - Belarus Premier League
Energetyk-BGU Minsk vs Slavia Mozyr

0-1

2-3
Sat 20, Nov-22:30 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs FCV Dender EH

1-0

3-1
Sat 20, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
Royal Olympic Club Charleroi vs Royal Knokke

1-0

1-2
Sat 20, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
KVK Tienen vs Francs Borains

0-0

1-0
Sat 20, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
La Louviere Centre vs KSK Heist

1-1

1-1
Sat 20, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
Patro Eisden vs URSL Vise

0-0

1-0
Sat 20, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
KFC Mandel United vs Thes Sport Tessenderlo

1-1

2-3
Sat 20, Nov-19:15 - Belgian Jupiler League
Cercle Brugge vs Sporting Charleroi

0-2

1-2
Sat 20, Nov-23:45 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs AS Eupen

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:30 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs K.A.A. Gent

0-0

1-2
Sat 20, Nov-21:30 - Belgian Jupiler League
Oud Heverlee Leuven vs RFC Seraing

0-1

1-3
Sat 20, Nov-17:00 - Belgian U21 Youth League
Club Brugge(U21) vs Royal Antwerp FC(U21)

2-0

2-0
Sat 20, Nov-23:45 - Belgium - 2e Klasse
Lierse Kempenzonen vs Westerlo

0-1

1-5
Sat 20, Nov-18:30 - Belgium Women 1st National
Kontich FC Women's vs Standard Liege B Women's


1-3
Sat 20, Nov-19:59 - Belgium Women 1st National
RAEC Mons Women's vs Gent B Women's


1-5
Sat 20, Nov-19:59 - Belgium Women 1st National
ASE De Chastre Women's vs RSC Anderlecht II Women's


1-1
Sat 20, Nov-19:00 - Belgium Women 1st National
Famkes Merkem Women's vs KV Mechelen Women's


1-2
Sat 20, Nov-17:30 - Belgium Women 1st National
Wuustwezel Women's vs Moldavo Women's


2-4
Sat 20, Nov-18:00 - Belgium Women 1st National
Royal FC Liege Women's vs KSKV Zwevezele Women's


1-0
Sat 20, Nov-19:15 - Belgium Women\'s Premier League
Club Brugge Women's vs White Star Woluwe Women's

2-1

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - Belgium Women\'s Premier League
Eendracht Aalst Women's vs Oud Heverlee Leuven Women's

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Belgium Women\'s Premier League
Genk Women's vs Zulte Waregem Women's

0-1

1-1
Sat 20, Nov-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Guabira vs Atletico Palmaflor

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:59 - Bosnia Premijer Liga
FK Tuzla City vs Zrinjski Mostar

0-1

0-2
Sat 20, Nov-18:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Sloboda Tuzla

0-0

1-0
Sat 20, Nov-23:30 - Brasileiro Serie B
Confianca (SE) vs Ponte Preta

0-0

0-1
Sat 20, Nov-02:00 - Brasileiro Serie B
Vasco da Gama(RJ) vs Remo Belem (PA)

1-2

2-2
Sat 20, Nov-02:00 - Brasileiro Serie B
Brusque SC vs Operario Ferroviario PR

1-0

2-0
Sat 20, Nov-04:30 - Brasileiro Serie B
Vila Nova (GO) vs Londrina (PR)

2-0

2-1
Sat 20, Nov-22:00 - Brazil Carioca B
Olaria RJ vs Perolas Negras RJ

0-1

0-1
Sat 20, Nov-22:00 - Brazil Carioca Women\'s League
Botafogo RJ Women's vs Fluminense (RJ) Women's

0-0

1-1
Sat 20, Nov-19:45 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs Arda Kardzhali

0-1

2-1
Sat 20, Nov-15:00 - Bulgaria Premier
Tsarsko Selo vs Slavia Sofia

1-2

2-5
Sat 20, Nov-17:15 - Bulgaria Premier
Botev Plovdiv vs Cherno More Varna

0-1

0-2
Sat 20, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Vital'O vs Les Crocos

2-1

2-1
Sat 20, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Aigle Noir vs Rukinzo FC

1-0

2-1
Sat 20, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Royal de Muramvya vs Flambeau de l'Est

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Top Junior vs Bujumbura City


1-1
Sat 20, Nov-11:00 - Chinese Football League Divison 1
Xinjiang Tianshan Leopard vs Nanjing City

0-0

0-2
Sat 20, Nov-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Beijing Institute of Technology FC vs Zibo Cuju FC

0-0

0-2
Sat 20, Nov-22:00 - Club Friendly
ABC FC RN Youth vs Gremio Sampaio Youth

2-0

2-0
Sat 20, Nov-22:00 - Club Friendly
Botafogo RJ U20 vs Vasco da Gama RJ U20

0-0

1-1
Sat 20, Nov-22:00 - Club Friendly
Bonsucesso U20 vs Campos RJ(U20)

1-0

3-1
Sat 20, Nov-19:30 - Club Friendly
Al Markhiya vs Al Kharaitiyat SC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:30 - Club Friendly
NK Krizevci vs Podravac


2-0
Sat 20, Nov-19:30 - Club Friendly
Al Shahaniya vs Al Waab SC

0-0

0-2
Sat 20, Nov-13:15 - Club Friendly
Synot Slovacko II vs 1. SC Znojmo

0-0

2-2
Sat 20, Nov-15:00 - Club Friendly
Hafnarfjordur FH vs Valur

2-0

3-1
Sat 20, Nov-05:15 - Club Friendly
Miramar rangers AFC vs Wellington Olympic

0-1

4-4
Sat 20, Nov-17:30 - Club Friendly
Paganese Youth vs Avellino Youth


3-2
Sat 20, Nov-21:30 - Club Friendly
Carrigaline United vs Kilnamanagh

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - Costa Rica Division 2
Puerto Golfito FC vs Marineros De Puntarenas


0-1
Sat 20, Nov-05:00 - Costa Rica Primera Division
Perez Zeledon vs Cartagines Deportiva SA

2-0

3-0
Sat 20, Nov-18:00 - Croatia - 1. Division
Dinamo Zagreb vs NK Osijek

0-1

1-1
Sat 20, Nov-20:05 - Croatia - 1. Division
Istra 1961 vs HNK Sibenik

1-1

3-4
Sat 20, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Opatija vs NK Dugopolje

0-1

0-2
Sat 20, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Solin vs NK Orijent Rijeka

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:59 - Croatia - 2. Division
NK Varteks Varazdin vs NK Radnik Sesvete

0-1

2-1
Sat 20, Nov-16:00 - Croatia - 2. Division
Rudes vs NK Jarun

1-0

3-0
Sat 20, Nov-18:00 - Croatia U19
Hajduk Split (U19) vs Varteks Varazdin U19

1-0

3-0
Sat 20, Nov-13:00 - Croatia U19
Slaven Koprivnica(U19) vs NK Lokomotiva Zagreb U19

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:30 - Croatia U19
Rudes U19 vs NK Dugopolje(U19)

1-2

2-2
Sat 20, Nov-14:00 - Croatia U19
Inter Zapresic(U19) vs NK Orijent U19

1-0

2-0
Sat 20, Nov-17:00 - Croatia U19
Istra 1961 (U19) vs HNK Gorica(U19)

0-3

0-4
Sat 20, Nov-15:00 - Croatia U19
NK Croatia Sesvete(U19) vs NK Osijek (U19)

0-1

0-3
Sat 20, Nov-19:59 - Cyprus 1 Division
Olympiakos Nicosia FC vs Anorthosis Famagusta FC

1-1

3-2
Sat 20, Nov-21:00 - Cyprus 1 Division
Pafos FC vs Ethnikos Achnas

2-0

3-0
Sat 20, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Enosis Neon Paralimni FC vs Alki Oroklini

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Asil Lysi vs Xylotympou

0-1

1-1
Sat 20, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Ayia Napa vs Karmiotissa Pano Polemidion

0-0

0-1
Sat 20, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Onisilos Sotiras vs Omonia Aradippou

4-0

6-0
Sat 20, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Ermis Aradippou vs Othellos Athienou

1-0

2-0
Sat 20, Nov-16:30 - Czech Republic 2. Liga
FK Pribram vs Vysocina Jihlava

1-1

1-1
Sat 20, Nov-13:15 - Czech Republic 2. Liga
MFK Vyskov vs Fotbal Trinec

1-2

1-4
Sat 20, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Sigma Olomouc vs Hradec Kralove

1-0

2-2
Sat 20, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs FC Fastav Zlin

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Bohemians 1905 vs SK Dynamo Ceske Budejovice

2-0

3-1
Sat 20, Nov-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Banik Ostrava vs FC Viktoria Plzen

0-2

2-2
Sat 20, Nov-16:15 - Czech Republic Women\'s Cup
FK Havirov Women's vs Synot Slovacko Women's

0-4

1-8
Sat 20, Nov-19:30 - Czech Republic Women\'s Cup
Prostejov Women's vs Horni Herspice Women's

1-2

3-7
Sat 20, Nov-14:00 - Czech Republic Women\'s Cup
FC Praha Women's vs Pardubice Women's

1-0

1-4
Sat 20, Nov-21:30 - Czech Republic Women\'s Cup
Bohemians 1905 Women's vs Dukla Praha Women's

1-3

1-5
Sat 20, Nov-16:15 - Denmark Danmarksserien
IF Lyseng vs Karlslunde

2-1

3-1
Sat 20, Nov-15:45 - Denmark - 1. Division
Fremad Amager vs Helsingor

0-3

1-4
Sat 20, Nov-16:00 - Denmark - 1. Division
Jammerbugt vs AC Horsens

0-3

1-4
Sat 20, Nov-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Skive IK vs FA 2000

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Middelfart vs Hellerup IK

0-0

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Hillerod Fodbold vs Kolding IF

0-0

0-0
Sat 20, Nov-18:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
B93 Copenhagen vs Thisted FC

0-0

2-0
Sat 20, Nov-17:00 - Denmark Woman\'s League
Thisted FC Women's vs Kolding BK Women's

0-2

2-3
Sat 20, Nov-16:00 - Denmark Woman\'s League
Aarhus AGF Women's vs Aalborg BK Women's

2-1

2-2
Sat 20, Nov-18:00 - Denmark Woman\'s League Divison 1
Varde_IF Women's vs Vildbjerg SF Women's

2-0

5-0
Sat 20, Nov-18:00 - Denmark Woman\'s League Divison 1
Odense Women's vs Boldklubben AF 1893 Women's

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - Denmark Woman\'s League Divison 1
ASA Aarhus Women's vs Sundby BK Women's

0-1

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - Denmark Woman\'s League Divison 1
Naesby BK Woman's vs Herlufsholm GF Women's

0-1

1-1
Sat 20, Nov-18:15 - Denmark Youth U17
Midtjylland(U17) vs Aarhus AGF(U17)

1-2

2-2
Sat 20, Nov-18:30 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Aalborg BK(U17)

0-0

0-1
Sat 20, Nov-18:30 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Horsens(U17)

1-0

4-1
Sat 20, Nov-18:30 - Denmark Youth U17
Silkeborg IF(U17) vs Brondby(U17)

1-3

3-7
Sat 20, Nov-19:00 - Denmark Youth U17
Esbjerg FB(U17) vs Sonderjyske(U17)

1-2

1-3
Sat 20, Nov-18:00 - Denmark Youth U17
Odense BK (U17) vs Lyngby(U17)

3-0

4-2
Sat 20, Nov-17:00 - Denmark Youth U19
Esbjerg FB(U19) vs Sonderjyske(U19)

1-4

3-6
Sat 20, Nov-15:30 - Denmark Youth U19
Odense BK U19 vs Lyngby(U19)

1-2

2-2
Sat 20, Nov-16:00 - Denmark Youth U19
Midtjylland(U19) vs Aarhus AGF(U19)

2-0

3-0
Sat 20, Nov-16:00 - Denmark Youth U19
Nordsjaelland (U19) vs Aalborg BK(U19)

0-1

0-2
Sat 20, Nov-16:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs Brondby(U19)

0-2

2-4
Sat 20, Nov-16:00 - Denmark Youth U19
Randers Freja(U19) vs Horsens(U19)

2-1

4-2
Sat 20, Nov-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Sociedad Deportiva Aucas vs Macara

2-3

2-4
Sat 20, Nov-16:30 - Egypt Second Divison
Petrojet FC vs Olympic Al Qanah

1-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Ebbsfleet United vs Welling United

5-0

6-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Bath City vs Concord Rangers

1-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Billericay Town vs Hampton & Richmond

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Slough Town

1-0

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Tonbridge Angels vs Chelmsford City

1-0

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Braintree Town vs Havant & Waterlooville FC

0-1

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
St Albans City vs Hungerford Town

1-1

1-3
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Dartford

1-1

2-3
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Maidstone United vs Chippenham Town

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Conference South Division
Oxford City vs Dulwich Hamlet

1-0

2-0
Sat 20, Nov-15:30 - England FA Women Super League
Manchester City Women's vs Aston Villa Women's

0-0

5-0
Sat 20, Nov-23:00 - England Ladies Premier League
Sunderland Women's vs Liverpool Women's

1-2

1-3
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Sunderland vs Ipswich

0-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Milton Keynes Dons vs Burton Albion FC

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Rotherham United vs Cambridge United

2-0

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Crewe Alexandra vs Gillingham

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Charlton Athletic vs Plymouth Argyle

0-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Bolton Wanderers

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Cheltenham Town vs Shrewsbury Town

1-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Portsmouth vs AFC Wimbledon

0-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Doncaster Rovers vs Lincoln City

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Accrington Stanley vs Sheffield Wed

1-3

2-3
Sat 20, Nov-19:00 - England League One
Fleetwood Town vs Morecambe

0-1

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Mansfield Town vs Scunthorpe United

2-1

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Walsall vs Rochdale

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Bradford City AFC vs Northampton Town

0-0

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Leyton Orient vs Sutton United

1-1

4-1
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Oldham Athletic AFC vs Port Vale

1-1

3-2
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Hartlepool United FC vs Forest Green Rovers

0-3

1-3
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Exeter City vs Carlisle

0-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Bristol Rovers vs Tranmere Rovers

2-1

2-2
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Stevenage FC vs Colchester United

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Barrow vs Crawley Town

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Newport County vs Swindon

0-0

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - England League Two
Harrogate Town vs Salford City F.C.

0-1

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Division one
Bedworth United vs Yaxley

1-0

3-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Division one
Kendal Town vs Market Drayton Town

2-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Division one
Ramsbottom United vs Kidsgrove Athletic

2-1

3-2
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Nantwich Town

0-0

3-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Buxton FC

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Hyde United vs Ashton United

1-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Grantham Town vs Stafford Rangers

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Witton Albion vs Bamber Bridge

0-0

1-4
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Radcliffe FC vs Stalybridge Celtic

2-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Morpeth Town vs Matlock Town

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Mickleover Sports vs Warrington Town FC

2-0

2-2
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
South Shields vs Gainsborough Trinity

1-1

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Atherton Collieries vs FC United of Manchester

0-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Basford United F.C. vs Whitby Town

1-0

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League First Division
Chichester City vs Phoenix Sports


2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bishop's Stortford vs Wingate & Finchley

0-0

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Lewes vs Folkestone Invicta

1-0

3-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
East Thurrock United vs Corinthian Casuals

1-1

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Kingstonian vs Cray Wanderers

1-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Enfield Town vs Merstham

0-1

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Leatherhead vs Horsham

1-3

1-3
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Worthing vs Cheshunt

1-2

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Margate vs Bognor Regis Town

0-1

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bowers & Pitsea vs Haringey Borough

0-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Division one
Plymouth Parkway vs AFC Totton


1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Rushden&Diamonds vs Redditch United

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Leiston FC

2-0

4-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Bromsgrove Sporting vs Barwell

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Banbury United vs Lowestoft Town

3-0

3-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Hitchin Town vs Alvechurch

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Stourbridge vs Biggleswade Town

0-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Stratford Town vs Rushall Olympic

0-2

0-3
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Peterborough Sports

2-2

2-7
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Tamworth

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Royston Town vs Hednesford Town

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Farnborough FC vs Salisbury City

0-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Hayes &Yeading

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Swindon Supermarine vs Yate Town

0-1

1-3
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Taunton Town vs Gosport Borough

0-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Dorchester Town

0-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Walton Casuals vs Hartley Wintney

4-1

4-3
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Hendon vs Weston Super Mare

0-1

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Poole Town vs Chesham United

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Wimborne Town vs Beaconsfield Town F.C.

1-1

1-3
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Harrow Borough

0-1

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Kings Langley vs Truro City

0-0

0-1
Sat 20, Nov-16:30 - England The Championship
Sheffield United vs Coventry

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Stoke City vs Peterborough United

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Preston North End vs Cardiff City

1-0

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Middlesbrough vs Millwall

1-1

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Reading vs Nottingham Forest

0-1

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Hull City vs Birmingham

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Huddersfield Town vs West Bromwich(WBA)

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Fulham vs Barnsley

2-0

4-1
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Bristol City vs Blackburn Rovers

1-0

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - England The Championship
Swansea City vs Blackpool

1-0

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - England U23 Premier League
Liverpool(U23) vs Crystal Palace U23

0-1

0-3
Sat 20, Nov-17:00 - England U23 Premier League
West Ham United U23 vs Manchester City(U23)

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:30 - England U23 Premier League 2
Hull City U23 vs Coventry U23

3-0

6-0
Sat 20, Nov-21:30 - English Premier League
Liverpool vs Arsenal

1-0

4-0
Sat 20, Nov-16:30 - English Premier League
Leicester City vs Chelsea FC

0-2

0-3
Sat 20, Nov-19:00 - English Premier League
Watford vs Manchester United

2-0

4-1
Sat 20, Nov-19:00 - English Premier League
Norwich City vs Southampton

1-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - English Premier League
Newcastle vs Brentford

2-2

3-3
Sat 20, Nov-19:00 - English Premier League
Wolverhampton Wanderers vs West Ham United

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - English Premier League
Burnley vs Crystal Palace

2-3

3-3
Sat 20, Nov-19:00 - English Premier League
Aston Villa vs Brighton & Hove Albion

0-0

2-0
Sat 20, Nov-15:00 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Tammeka B vs Tartu JK Welco

1-1

1-1
Sat 20, Nov-15:00 - Estonia Esi Liiga
Paide Linnameeskond B vs FC Nomme United

2-3

6-5
Sat 20, Nov-15:00 - Estonia Esi Liiga
Parnu JK vs Tallinna FC Levadia II

1-0

4-0
Sat 20, Nov-15:00 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs Nomme Kalju

0-0

0-0
Sat 20, Nov-18:00 - Estonia Meistri Liiga
Tallinna JK Legion vs FC Flora Tallinn

0-1

0-2
Sat 20, Nov-22:00 - France Ligue 2
Nancy vs Rodez AF

0-2

0-2
Sat 20, Nov-22:00 - France Ligue 2
Le Havre vs Amiens SC

1-0

1-1
Sat 20, Nov-22:00 - France Ligue 2
Bastia vs Chamois Niortais

2-0

2-0
Sat 20, Nov-22:00 - France Ligue 2
Caen vs Paris FC

0-0

0-1
Sat 20, Nov-22:00 - France Ligue 2
Nimes vs Quevilly Rouen

1-1

2-1
Sat 20, Nov-22:00 - France Ligue 2
USL Dunkerque vs AC Ajaccio

0-0

0-1
Sat 20, Nov-22:00 - France Ligue 2
Pau FC vs Guingamp

1-0

2-0
Sat 20, Nov-22:00 - France Ligue 2
Valenciennes FC vs Grenoble Foot 38

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - France Ligue 2
Toulouse vs FC Sochaux-Montbeliard

1-1

4-1
Sat 20, Nov-22:00 - French Championnat Amateur Group A
Lorient B vs Vannes OC


1-0
Sat 20, Nov-19:00 - French Championnat Amateur Group A
Caen B vs Versailles 78

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Saint Malo vs Vitre

0-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Plabennec vs FC Rouen

1-0

1-3
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Blois F.41 vs Granville

2-0

2-2
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group A
St Pryve St Hilaire vs Romorantin

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Guingamp B vs Voltigeurs Chateaubriant

0-3

2-3
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Poissy AS vs FC Chartres

1-1

1-1
Sat 20, Nov-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Haguenau vs Fleury Merogis U.S.

2-3

2-3
Sat 20, Nov-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Auxerre B vs ST Maur Lusitanos

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Stade Reims II vs Metz B

0-1

1-3
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group B
Sainte Genevieve Sports vs SC Schiltigheim

0-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group B
ASM Belfort vs L'Entente SSG

0-0

0-1
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group B
Bobigny A.C. vs Saint Quentin

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group B
Paris 13 Atletico vs Lens B

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Monts d'Or Azergues vs Martigues

1-1

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - French Championnat Amateur Group C
Aubagne vs Monaco B

1-0

4-1
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Toulon vs Saint-Priest

0-1

0-1
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Jura Sud Foot vs Lyon Duchere

1-2

2-5
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Frejus Saint-Raphael vs GFA Rumilly Vallieres

0-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Lyonnais B vs RC Grasse

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Olymplque de Marseille B vs Hyeres

0-0

1-3
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Marignane Gignac vs Louhans-Cuiseaux

0-0

2-2
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Les Herbiers vs Le Puy Foot 43 Auvergne

0-1

0-2
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Chamalieres FC vs Stade Montois

0-1

2-1
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Colomiers vs Moulins Yzeure


0-1
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Montpellier B vs Bourges 18

0-2

2-3
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group D
FC Bergerac vs Angers II

2-1

2-1
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group D
FC Nantes B vs Trelissac

1-0

2-1
Sat 20, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group D
Canet Roussillon vs Angouleme CFC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Lille(U19) vs US Orleans U19


1-4
Sat 20, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Tours FC U19 vs Angers SCO U19


1-2
Sat 20, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Stade Rennais FC(U19) vs Le Mans(U19)

1-1

2-3
Sat 20, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Chateauroux U19 vs Nantes U19


1-3
Sat 20, Nov-18:00 - French Cup
Plancoet-Arguenon vs Les Jumeaux M'Zouasia

0-2

1-3
Sat 20, Nov-19:15 - French Feminines D1
Bordeaux Women's vs Montpellier HSC Women's

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:30 - French Feminines D1
ASJ Soyaux Women's vs Saint-Etienne Women's

0-1

2-1
Sat 20, Nov-17:30 - French Feminines D1
Dijon Women's vs Paris FC Women's

0-0

0-2
Sat 20, Nov-17:30 - French Feminines D1
Fleury 91 Women's vs Guingamp Women's

2-0

6-2
Sat 20, Nov-00:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Lille OSC

1-2

2-2
Sat 20, Nov-19:59 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs Nantes

1-0

3-1
Sat 20, Nov-01:15 - Friendly Internationals
El Salvador women's vs Honduras women's

0-1

0-1
Sat 20, Nov-22:00 - Futsal Italian Serie A
Petrarca Padova Futsal vs Pescara Futsal

2-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - Futsal Italian Serie A
Meta Catania Futsal vs Feldi Eboli Futsal

0-0

2-2
Sat 20, Nov-19:00 - Futsal Italian Serie A
Manfredonia Futsal vs Came Dosson Futsal

2-3

3-4
Sat 20, Nov-17:30 - Futsal Italian Serie A
Cybertel Aniene Futsal vs L84 Futsal

5-2

9-3
Sat 20, Nov-21:00 - Futsal Italian Serie A
Real San Giuseppe Futsal vs Sandro Abate Avellino Futsal

3-2

8-2
Sat 20, Nov-22:30 - Futsal Spain Division De Honor
Manzanares FS Futsal vs Cordoba Futsal

3-2

3-3
Sat 20, Nov-19:00 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs F.C.Barcelona Futsal

0-1

2-4
Sat 20, Nov-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Movistar Inter Futsal vs Palma Futsal

1-1

2-2
Sat 20, Nov-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Pescados Ruben Burela Futsal vs Jimbee Cartagena FS Futsal

1-0

4-5
Sat 20, Nov-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Jaen Paraiso Interior Futsal vs Emotion Zaragoza Futsal

1-0

4-2
Sat 20, Nov-18:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs FC Telavi

0-0

2-0
Sat 20, Nov-14:00 - Georgia Primera Division
Samgurali Tskh vs Lokomotiv Tbilisi

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - Georgia Primera Division
FC Saburtalo Tbilisi vs Dila Gori

0-0

0-0
Sat 20, Nov-18:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs FC Shukura Kobuleti

2-0

2-0
Sat 20, Nov-17:00 - German 3. Liga
Munchen 1860 vs MSV Duisburg

1-1

3-2
Sat 20, Nov-17:00 - German 3. Liga
FC Kaiserslautern vs SV Wehen Wiesbaden

0-0

1-0
Sat 20, Nov-17:00 - German 3. Liga
Eintracht Braunschweig vs Turkgucu Ataspor Munchen

1-0

2-0
Sat 20, Nov-17:00 - German 3. Liga
SC Freiburg II vs Havelse

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - German 3. Liga
Hallescher FC vs Dortmund(Am)

0-1

1-2
Sat 20, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Dynamo Dresden(U17) vs Wolfsburg(U17)

0-1

2-1
Sat 20, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hallescher FC(U17) vs Holstein Kiel(U17)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
FC Erzgebirge Aue(U17) vs Energie Cottbus(U17)

0-2

2-2
Sat 20, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hannover 96(U17) vs Eintr. Braunschweig(U17)

1-1

1-1
Sat 20, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
VfB Stuttgart(U17) vs SV Wehen Wiesbaden(U17)

1-1

5-1
Sat 20, Nov-15:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Greuther Furth(U17) vs SC Freiburg (U17)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Stuttgarter Kickers(U17) vs SV Darmstadt U17

0-2

0-2
Sat 20, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Alemannia Aachen(U17) vs Monchengladbach(U17)

0-4

1-4
Sat 20, Nov-18:30 - German Bundesliga
Monchengladbach vs Greuther Furth

3-0

4-0
Sat 20, Nov-18:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs VfL Bochum

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:30 - German Bundesliga
Borussia Dortmund vs VfB Stuttgart

0-0

2-1
Sat 20, Nov-18:30 - German Bundesliga
Arminia Bielefeld vs VfL Wolfsburg

1-0

2-2
Sat 20, Nov-18:30 - German Bundesliga
Hoffenheim vs RB Leipzig

1-0

2-0
Sat 20, Nov-21:30 - German Bundesliga
1. FC Union Berlin vs Hertha BSC Berlin

2-0

2-0
Sat 20, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
Hansa Rostock vs FC Erzgebirge Aue

1-1

1-2
Sat 20, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
Hamburger vs SSV Jahn Regensburg

2-1

4-1
Sat 20, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
SV Darmstadt 98 vs St. Pauli

4-0

4-0
Sat 20, Nov-23:30 - German Bundesliga 2
Werder Bremen vs Schalke 04

0-0

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - German Frauen Bundesliga
SC Sand Women's vs SC Freiburg Women's

0-0

0-2
Sat 20, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hannover 96 (U19) vs Hansa Rostock(U19)

0-0

1-1
Sat 20, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hallescher FC(U19) vs Holstein Kiel(U19)

0-0

1-0
Sat 20, Nov-17:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hertha BSC Berlin U19 vs St. Pauli(U19)

4-2

4-2
Sat 20, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Wolfsburg(U19) vs VfL Osnabruck(U19)

1-2

2-3
Sat 20, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
FC Viktoria 1889 Berlin(U19) vs RB Leipzig(U19)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SC Freiburg(U19) vs Mainz(U19)

0-3

1-3
Sat 20, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SV Darmstadt U19 vs FC Ingolstadt(U19)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - German Junioren Bundesliga Sud
1. FC Heidenheim(U19) vs FC Astoria Walldorf(U19)

0-2

0-3
Sat 20, Nov-15:30 - German Junioren Bundesliga Sud
Saarbrucken(U19) vs Hoffenheim(U19)

0-1

1-3
Sat 20, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Bayern Munich(U19) vs Nurnberg (U19)

1-1

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SSV Ulm U19 vs Greuther Furth(U19)

0-2

1-4
Sat 20, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Kickers Offenbach U19 vs Karlsruher SC (U19)

4-0

5-1
Sat 20, Nov-18:00 - German Junioren Bundesliga Sud
VfB Stuttgart U19 vs Eintracht Frankfurt(U19)

1-0

3-0
Sat 20, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Koln(U19) vs Bayer 04 Leverkusen U19

1-0

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga West
Fortuna Koln (U19) vs Preuben Munster U19

1-1

1-4
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Greuther Furth B vs Viktoria Aschaffenburg

0-4

0-5
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg B vs TSV 1860 Rosenheim

1-1

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FV Illertissen vs FC Memmingen

1-1

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Heimstetten vs SV Schalding Heining

0-4

1-4
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Augsburg B vs SpVgg Unterhaching

1-0

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Aubstadt vs FC Schweinfurt

2-2

2-2
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfB Eichstatt vs Bayern Munich B

1-0

3-1
Sat 20, Nov-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz vs SV Tasmania Berlin

1-0

1-0
Sat 20, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs Hertha BSC Berlin Am

1-1

2-2
Sat 20, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemnitzer vs VfB Auerbach

3-0

5-1
Sat 20, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Eilenburg vs Lichtenberg 47

1-1

4-4
Sat 20, Nov-21:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs Werder Bremen (Am)

1-1

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Phonix Lubeck vs FC St. Pauli II

2-0

2-0
Sat 20, Nov-18:30 - Germany - Regionalliga Sued
VfB Stuttgart II vs SSV Ulm 1846


0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs Astoria Walldorf

1-2

1-4
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs SV Elversberg

1-1

2-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
Bahlinger SC vs TSV Schott Mainz

0-0

1-0
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs 1. FSV Mainz 05 II

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs TSG 1899 Hoffenheim II

0-2

3-3
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC Giessen vs KSV Hessen Kassel

0-0

1-0
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
KFC Uerdingen 05 vs Preuben Munster

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs Fortuna Koln

0-0

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
RW Oberhausen vs FC Schalke 04 II

2-0

4-0
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Bonner SC vs SV Lippstadt

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach B vs Wuppertaler SV

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs VFB Homberg

3-0

3-0
Sat 20, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Rot Weiss Ahlen

0-0

0-1
Sat 20, Nov-14:00 - Germany Women Division 2
Wolfsburg B Women's vs SV Elversberg Women's


2-0
Sat 20, Nov-22:00 - Ghana Premier League
Asante Kotoko FC vs Techiman Eleven Wonders

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Accra vs Bechem United

2-0

2-1
Sat 20, Nov-21:30 - Gibraltar Premier Divisio
Mons Calpe SC vs St Joseph's (GIB)

0-0

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - Gibraltar Premier Divisio
Lions Gibraltar vs Bruno's Magpies

1-0

2-3
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 1
Volos NPS vs OFI Crete

0-1

0-2
Sat 20, Nov-21:30 - Greece Super League 1
Aris Thessaloniki vs Pas Giannina

0-2

0-5
Sat 20, Nov-21:30 - Greece Super League 1
Ionikos vs Asteras Tripolis

1-1

1-1
Sat 20, Nov-19:59 - Greece Super League 2
Irodotos vs Zakynthos

1-0

2-0
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Egaleo vs Ierapetra

1-0

2-0
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Iraklis 1908 vs PAOK Saloniki B

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Panserraikos vs Trikala

0-1

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Levadiakos vs Chania Kissamikos

1-0

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Kalamata AO vs Panathinaikos B

0-1

1-2
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
AO Episkopis Rethymno vs Asteras Vlachioti

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Kifisia vs Ergotelis

0-1

1-2
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
AEK Athens II vs Giorgos Karaiskakis

1-0

2-1
Sat 20, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Olympiakos Piraeus II vs AEL Larisa

0-0

1-0
Sat 20, Nov-16:00 - Greece U19
Lamia U19 vs Panathinaikos(U19)

0-0

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Greece U19
FC Aris Thessaloniki(U19) vs Pas Giannina(U19)

0-0

1-0
Sat 20, Nov-13:00 - Greece U19
Volos NFC(U19) vs OFI Crete(U19)

1-0

1-1
Sat 20, Nov-15:00 - Greece U19
Ionikos(U19) vs Asteras Tripolis(U19)

0-1

0-2
Sat 20, Nov-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs Deportivo Achuapa

2-1

3-2
Sat 20, Nov-19:59 - Guatemala Liga Nacional
Santa Lucia Cotzumalguapa vs Coban Imperial

2-1

2-2
Sat 20, Nov-01:00 - Guatemala Liga Nacional
Guastatoya vs Antigua GFC

0-1

0-3
Sat 20, Nov-21:45 - Holland Eredivisie
Sparta Rotterdam vs FC Twente Enschede

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:30 - Holland Eredivisie
PSV Eindhoven vs Vitesse Arnhem

2-0

2-0
Sat 20, Nov-23:00 - Holland Eredivisie
AZ Alkmaar vs N.E.C. Nijmegen

0-1

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - Holland Tweede Divisie
Quick Boys vs Rijnsburgse Boys

2-1

2-2
Sat 20, Nov-18:00 - Holland Tweede Divisie
Excelsior Maassluis vs Volendam Am.

3-0

3-2
Sat 20, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
Koninklijke HFC vs Kozakken Boys

0-0

1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs HHC Hardenberg

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:30 - Holland Tweede Divisie
Noordwijk vs Jong Sparta Rotterdam

1-0

2-0
Sat 20, Nov-13:30 - HongKong Premier League
Eastern A.A Football Team vs Southern District

0-0

0-1
Sat 20, Nov-11:00 - HongKong Sapling Cup
Resources Capital FC vs Hong Kong Rangers FC

2-0

3-3
Sat 20, Nov-22:30 - Hungary NB1
Ujpest FC vs Debreceni VSC

1-1

3-1
Sat 20, Nov-19:59 - Hungary NB1
Gyirmot SE vs Kisvarda

0-1

1-1
Sat 20, Nov-15:30 - Hungary NB1
Paksi SE vs Puskas Akademia

3-0

4-1
Sat 20, Nov-16:00 - Hungary U19 League
Diosgyor VTK(U19) vs MOL Fehervar(U19)

0-0

0-1
Sat 20, Nov-13:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Vasas(U19)

1-1

5-1
Sat 20, Nov-15:00 - Hungary U19 League
Budapest Honved U19 vs Debreceni VSC (U19)

0-1

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - Hungary Women\'s Division 1 League
Gyori Dozsa Woman's vs Soroksar Woman's

1-0

6-0
Sat 20, Nov-18:00 - Hungary Women\'s Division 1 League
Viktoria FC Szombathely Women's vs Ferencvarosi TC Women's

0-1

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Hungary Women\'s Division 1 League
Puskas Akademia Women's vs MTK Hungaria Women's

0-0

0-1
Sat 20, Nov-18:00 - India Super League
Bengaluru vs Northeast United

3-2

4-2
Sat 20, Nov-18:00 - Indonesia Liga 1
Persib Bandung vs Persija Jakarta

0-1

0-1
Sat 20, Nov-15:15 - Indonesia Liga 1
Persebaya Surabaya vs Madura United FC

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:30 - Iraqi League
Naft Alwasat vs Al Talaba

2-2

2-2
Sat 20, Nov-15:00 - Iraqi League
Al Karkh vs Newroz SC(IRQ)

1-1

1-1
Sat 20, Nov-15:00 - Iraqi League
Al-Naft vs Al Kahrabaa

0-1

0-1
Sat 20, Nov-15:00 - Iraqi League
Al Sinaah vs Al Najaf

0-2

0-2
Sat 20, Nov-17:00 - Iraqi League
Al Shorta vs Al Qasim Sport Club

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - Italian Campionato Primavera
Sassuolo Calcio Youth vs Inter Milan Youth

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - Italian Campionato Primavera
Empoli Youth vs Fiorentina Youth

2-0

2-0
Sat 20, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera
Genoa Youth vs Sampdoria Youth

1-3

2-4
Sat 20, Nov-18:00 - Italian Campionato Primavera 2
Virtus Entella Youth vs Como Youth

3-0

3-0
Sat 20, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera 2
Benevento Youth vs Ternana Youth


1-2
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Udinese Youth vs Brescia Youth

1-1

3-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Ascoli Youth vs Pisa Youth

3-0

3-0
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Frosinone Youth vs Lazio Youth

0-1

1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Spezia Youth vs Perugia Youth

0-0

0-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Reggiana Youth vs Vicenza Vicence Calcio

0-0

1-2
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Cosenza Calcio Youth vs Salernitana Youth

0-2

0-5
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
S.S.D. Monza 1912 Youth vs Alessandria Youth

1-0

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - Italian Serie A
Atalanta vs Spezia

3-1

5-2
Sat 20, Nov-23:45 - Italian Serie A
Fiorentina vs AC Milan

2-0

4-3
Sat 20, Nov-21:00 - Italian Serie A
Lazio vs Juventus

0-1

0-2
Sat 20, Nov-19:15 - Italian Serie B
Perugia vs Crotone

1-0

2-0
Sat 20, Nov-17:00 - Italian Serie B
Ternana vs Cittadella

0-1

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Italian Serie B
Frosinone vs Lecce

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - Italian Serie B
Spal vs Alessandria

2-3

2-3
Sat 20, Nov-17:00 - Italian Serie B
Pordenone Calcio SSD vs Ascoli

0-1

0-1
Sat 20, Nov-21:30 - Italian Serie B
Vicenza vs Brescia

1-2

2-3
Sat 20, Nov-13:30 - Italian Woman\'s Cup
Tavagnacco Women's vs AS Roma Women's

0-2

0-5
Sat 20, Nov-14:30 - Italian Woman\'s Cup
Sassari Torres Women's vs Sampdoria Women's

1-0

1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Woman\'s Cup
Brescia Women's vs Fiorentina Women's

0-0

0-2
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Woman\'s Cup
Granata Cittadella ASD Women's vs AC Milan Women's

0-1

0-2
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Woman\'s Cup
SSD Chievo Verona Women's vs Empoli Women's

0-1

1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Woman\'s Cup
Cesena FC Women's vs US Sassuolo Calcio Women's

0-1

0-2
Sat 20, Nov-17:30 - Italian Woman\'s Cup
Pro Sesto Women's vs Inter Milan Women's

0-2

0-6
Sat 20, Nov-17:30 - Italy C1A
Pro Patria vs US Seregno

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:30 - Italy C1A
Juventus(U23) vs US Fiorenzuola

0-0

2-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italy C1B
Ancona vs Modena

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italy C1B
Teramo vs Olbia

1-1

2-2
Sat 20, Nov-20:30 - Italy C1C
Avellino vs Picerno

0-1

1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italy C1C
Palermo vs Paganese Calcio 1926

1-0

3-0
Sat 20, Nov-17:30 - Italy C1C
Latina Calcio vs ACR Messina

1-0

1-0
Sat 20, Nov-17:30 - Italy C1C
Vibonese vs Nuova Monterosi

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:30 - Italy Serie D
Follonica Gavorrano vs Poggibonsi


1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italy Serie D
Sestri Levante vs ASD Imperia


1-0
Sat 20, Nov-17:30 - Italy Serie D
Sporting Trestina vs Cannara


3-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italy Serie D
Recanatese vs Vastogirardi


2-0
Sat 20, Nov-17:30 - Italy Serie D
ACSD Saluzzo vs Fossano Calcio


2-0
Sat 20, Nov-17:30 - Italy Serie D
Insieme Formia vs USD Latte Dolce


1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Italy Serie D
Cynthi Albalonga vs Gladiator 1924


5-2
Sat 20, Nov-08:00 - Japan Football League
Tokyo Musashino City FC vs FC Kariya

0-1

3-2
Sat 20, Nov-08:00 - Japan Football League
Nara Club vs Bandits Iwaki

1-1

2-2
Sat 20, Nov-08:00 - Japan Football League
Kochi United vs Matsue City FC

0-1

0-1
Sat 20, Nov-07:05 - Japan Futsal League
Vasagey Oita Futsal vs Shriker Osaka Futsal

1-0

4-2
Sat 20, Nov-09:15 - Japan Futsal League
Shonan Bellmare Futsal vs Nagoya oceans Futsal

1-2

3-2
Sat 20, Nov-11:30 - Japan Futsal League
Fuchu Athletic FC Futsal vs Booulos Nagano Futsal

2-1

3-2
Sat 20, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Shonan Bellmare

0-1

0-2
Sat 20, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Yokohama F Marinos

1-0

2-1
Sat 20, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Kawasaki Frontale

0-2

1-4
Sat 20, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Nagoya Grampus Eight

0-3

1-3
Sat 20, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Tokushima Vortis

0-1

0-2
Sat 20, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Consadole Sapporo

1-0

1-0
Sat 20, Nov-10:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Sanfrecce Hiroshima

1-0

1-0
Sat 20, Nov-10:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Oita Trinita

0-0

0-0
Sat 20, Nov-10:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama FC vs Vissel Kobe

0-2

0-2
Sat 20, Nov-11:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Avispa Fukuoka

0-0

0-0
Sat 20, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Jubilo Iwata vs V-Varen Nagasaki

1-2

2-2
Sat 20, Nov-11:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Kyoto Sanga FC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs Kagoshima United

0-0

0-1
Sat 20, Nov-08:00 - Japanese WE League
Nojima Stella Women's vs Albirex Niigata Women's

2-1

2-4
Sat 20, Nov-08:00 - Japanese WE League
Sanfrecce Hiroshima women's vs JEF United Ichihara Women's

0-0

1-1
Sat 20, Nov-09:00 - Japanese WE League
NTV Beleza Women's vs Omiya Ardija Women's

0-0

0-0
Sat 20, Nov-10:00 - Japanese WE League
AS Elfen Sayama Women's vs Urawa Reds Women's

1-0

1-1
Sat 20, Nov-13:00 - Kazakhstan Cup
FC Kairat Almaty vs FC Astana

0-0

3-0
Sat 20, Nov-09:00 - Korea K3 League
Gimpo FC vs FC Mokpo

1-0

2-0
Sat 20, Nov-16:00 - Kosovo Super League
KF Feronikeli vs Malisheva

0-0

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Kosovo Super League
KF Drita Gjilan vs KF Drenica Skenderaj

0-0

1-0
Sat 20, Nov-16:00 - Kosovo Super League
KF Ulpiana vs Gjilani

1-0

1-2
Sat 20, Nov-18:20 - Kuwait Premier League
Al-Arabi Club vs Al-Ttadamon

1-0

4-1
Sat 20, Nov-20:35 - Kuwait Premier League
Al-Nasar vs Al-Salmiyah

0-2

3-2
Sat 20, Nov-16:15 - Lebanese League
Tripoli SC vs Shabab El Bourj

0-1

0-3
Sat 20, Nov-16:15 - Lebanese League
Al Safa Beirut vs Bourj

0-0

0-0
Sat 20, Nov-18:45 - Lebanese League
Nejmeh Club vs Sporting Beirut

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs Dziugas Telsiai

2-0

3-1
Sat 20, Nov-15:00 - Lithuania - 1. Division
Hegelmann Litauen vs FK Riteriai

0-0

0-0
Sat 20, Nov-00:00 - Malta First Division League
Fgura United vs Qrendi

3-1

5-1
Sat 20, Nov-17:00 - Malta First Division League
St. George's vs Marsaxlokk FC

0-1

1-3
Sat 20, Nov-21:00 - Malta First Division League
Pieta Hotspurs vs Marsa F.C.

1-0

2-0
Sat 20, Nov-21:00 - Malta First Division League
Tarxien Rainbows F.C. vs Mgarr United FC

2-0

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - Malta Premier League
Sliema Wanderers FC vs Valletta FC

0-1

2-1
Sat 20, Nov-17:00 - Malta Premier League
Mosta FC vs Gzira United

1-2

2-2
Sat 20, Nov-21:00 - Malta Premier League
Gudja United vs Floriana F.C.

0-0

0-1
Sat 20, Nov-07:30 - Mexico Primera Divison 2
Coras De Nayarit vs Atletico Saltillo


0-1
Sat 20, Nov-22:00 - Mexico Primera Divison 2
Canoneros Marina vs Cafetaleros De Chiapas

0-1

1-3
Sat 20, Nov-05:00 - Mexico Primera Divison 2
Estudiantes Tecos vs Gavilanes Matamoros

1-0

2-0
Sat 20, Nov-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Leones Univ Guadalajara B vs Tritons Vallarta MFC

0-0

3-3
Sat 20, Nov-22:00 - Mexico Women\'s Primera Division
Pumas UNAM Women's vs Mazatlan FC Women's

4-0

4-0
Sat 20, Nov-19:59 - Mexico Women\'s Primera Division
Club America Women's vs Club Leon Women's

3-1

4-1
Sat 20, Nov-03:00 - Mexico Women\'s Primera Division
Deportivo Toluca Women's vs Chivas Guadalajara Women's

0-1

0-4
Sat 20, Nov-22:30 - Mexico Youth U20
Club America U20 vs Tigres UANL(U20)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - Mexico Youth U20
Deportivo Toluca Mexiquense U20 vs Atlas U20

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - Mexico Youth U20
Cruz Azul(U20) vs Mazatlan(U20)


4-1
Sat 20, Nov-15:00 - Moldova Division 2
FC Iskra-Stal Ribnita vs Dacia-Buiucani

0-2

0-5
Sat 20, Nov-15:00 - Moldova Division 2
FC Cahul-2005 vs Olimp Comrat


0-3
Sat 20, Nov-15:00 - Moldova Division 2
Victoria Bardar vs Speranta Drochia

1-0

3-1
Sat 20, Nov-15:00 - Moldova Division 2
FCM Ungheni vs Sheriff Tiraspol B

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Zimbru Chisinau vs FC Milsami

0-1

1-2
Sat 20, Nov-15:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto Tiraspol vs FC Balti

0-0

1-0
Sat 20, Nov-15:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Floresti vs Sheriff Tiraspol

1-1

1-3
Sat 20, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
Jedinstvo Bijelo Polje vs OFK Igalo

2-0

3-0
Sat 20, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
FK Grbalj Radanovici vs OFK Titograd

2-0

3-0
Sat 20, Nov-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs FK Iskra Danilovgrad

0-1

0-1
Sat 20, Nov-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mornar vs FK Rudar Pljevlja

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Zeta vs FK Buducnost Podgorica

0-0

0-0
Sat 20, Nov-20:15 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs Decic Tuzi

0-2

0-2
Sat 20, Nov-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Podgorica vs Jezero Plav

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:30 - Morocco Division 2
ASS Association Sportive de Sale vs Racing Casablanca

0-1

1-1
Sat 20, Nov-18:30 - Morocco Division 2
TAS de Casablanca vs Wydad Fes

0-1

3-1
Sat 20, Nov-18:30 - Morocco Division 2
Stade Marocain du Rabat vs Chabab Ben Guerir


1-0
Sat 20, Nov-23:30 - Morocco Super League
Maghreb Fez vs Hassania Agadir

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Morocco Super League
Forces Armee Royales Rabat vs Olympique de Safi

0-1

1-1
Sat 20, Nov-21:15 - Morocco Super League
Renaissance Sportive de Berkane vs FUS Fath Union Sportive Rabat

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Wrexham vs Wealdstone FC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Barnet F.C. vs Torquay United

1-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Dagenham and Redbridge vs Yeovil Town

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Woking vs Stockport County

0-2

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Bromley vs Kings Lynn

1-1

3-2
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Weymouth vs Altrincham

0-1

1-4
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Eastleigh vs Notts County

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Solihull Moors vs Chesterfield

0-2

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Boreham Wood F.C. vs Maidenhead United

2-0

4-0
Sat 20, Nov-19:00 - National League
Dover Athletic vs Halifax Town

0-1

1-3
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Darlington vs Gloucester City

0-0

2-2
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
AFC Telford United vs AFC Fylde

1-1

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Boston United vs Chorley

1-0

2-2
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Hereford vs Chester FC

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
York City vs Kettering Town

1-2

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Alfreton Town vs Kidderminster

1-3

1-4
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Blyth Spartans vs Guiseley

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Farsley Celtic vs Bradford Park Avenue

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Leamington vs Southport FC

1-1

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Brackley Town vs Curzon Ashton FC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - National League North
Spennymoor Town vs Gateshead

0-1

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Prva liga
FK Skopje vs FK Makedonija Gjorce Petrov

0-0

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Vardar vs Sileks

1-1

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Belasica Strumica vs Bratstvo 07

2-0

2-0
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pobeda Prilep vs FK Kozuv Gevgelija

2-0

3-1
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Ohrid 2004 vs FK Kadino

3-1

3-1
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Teteks Tetovo vs Besa Doberdoll

2-0

2-1
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Gostivar vs KF Veleshta

1-0

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Osogovo vs Sloga Vinica

0-0

3-0
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Korab Debar vs Voska Sport

0-1

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Detonit Junior vs Kit Go Pehchevo

0-0

1-0
Sat 20, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Lokomotiva Gradsko vs Kamenica-Sasa

0-0

0-0
Sat 20, Nov-00:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ards FC vs Dergview FC

1-1

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Institute FC vs Loughgall FC

0-1

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Ballyclare Comrades

1-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Annagh United

2-1

2-3
Sat 20, Nov-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Queen's University Belfast vs Dundela FC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Newry City

0-1

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United F.C. vs Carrick Rangers

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Cliftonville

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Dungannon Swifts vs Portadown FC

2-2

4-2
Sat 20, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Crusaders FC vs Glentoran FC

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Glenavon FC

0-3

0-3
Sat 20, Nov-19:00 - Norway 2 Division Play-Off
IL Hodd vs FK Arendal

1-0

2-1
Sat 20, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs Start Kristiansand

0-0

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Aalesund FK vs Ullensaker/Kisa IL

1-1

4-2
Sat 20, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
HamKam vs Fredrikstad

0-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Jerv vs Raufoss

0-0

2-0
Sat 20, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Ranheim IL vs Bryne

1-1

2-4
Sat 20, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Strommen vs Grorud IL

0-2

1-3
Sat 20, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Asane Fotball vs Stjordals Blink

1-0

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Sandnes Ulf vs KFUM Oslo

1-0

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - Norway NM Cupen U19
Molde(U19) vs Tromso U19

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs FK Haugesund

0-0

1-1
Sat 20, Nov-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Mjondalen

0-1

1-2
Sat 20, Nov-18:15 - Oman Sultan Cup
Al Nasr vs Masirah

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:59 - Oman Sultan Cup
Al Seeb vs ibri

0-0

1-0
Sat 20, Nov-16:40 - Oman Sultan Cup
Al-Suwaiq Club vs Al Mudhaibhi

2-1

3-2
Sat 20, Nov-16:40 - Oman Sultan Cup
Mjees vs Dhofar

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:40 - Oman Sultan Cup
Nizwa vs Busher

0-0

2-1
Sat 20, Nov-17:45 - Oman Sultan Cup
Al Oruba Sur vs Sohar Club

0-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - Oman Sultan Cup
Oman Club vs Al Bashaer

1-0

1-1
Sat 20, Nov-02:00 - Paraguayan Primera Division
12 de Octubre vs Guairena FC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs Warta Poznan Youth

0-1

1-3
Sat 20, Nov-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Zaglebie Lubin Youth


3-2
Sat 20, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Wisla Krakow Youth

2-1

2-3
Sat 20, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs Gornik Zabrze Youth


1-1
Sat 20, Nov-15:15 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lech Poznan Youth vs Rakow Czestochowa Youth

0-1

1-1
Sat 20, Nov-16:30 - Poland - 4. Liga
Polonia Bytom vs Miedz Legnica II

1-1

1-1
Sat 20, Nov-16:30 - Poland - 4. Liga
Jarota Jarocin vs Zawisza Bydgoszcz

1-2

2-3
Sat 20, Nov-16:30 - Poland - 4. Liga
Foto Higiena Blyskawica Gac vs Warta Gorzow Wielkopolski

0-0

0-3
Sat 20, Nov-19:00 - Poland - 4. Liga
Swit Nowy Dwor Mazowiecki vs LKS II Lodz

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - Poland - 4. Liga
MKS Kluczbork vs Carina Gubin

1-0

2-0
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Unia Janikowo vs Pogon Nowe Skalmierzyce

4-0

4-0
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Podlasie Biala Podlaska vs Unia Tarnow

1-0

3-0
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
MKS Kutno vs Mamry Gizycko

0-0

2-0
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Kleczew vs Baltyk Gdynia

1-1

2-1
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Lechia Tomaszow Mazowiecki vs Pilica Bia?obrzegi

2-1

3-2
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Chelmianka Chelm vs KSZO Ostrowiec

0-0

1-0
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Szczecin II vs KP Starogard Gdanski

0-0

4-1
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Piast Zmigrod vs Odra Wodzislaw

0-0

2-0
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
GKS Przodkowo vs Stolem Gniewino

3-1

3-2
Sat 20, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Kluczevia Stargard vs Olimpia Grudziadz

0-0

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Stal Stalowa Wola vs Avia Swidnik

0-0

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Aleksandrow Lodzki vs Bron Radom

1-1

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Kotwica Kolobrzeg vs Swit Skolwin

1-0

2-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
GKS Pniowek Pawlowice Slaskie vs Gornik Zabrze II

3-1

3-2
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Sleza Wroclaw vs LKS Goczalkowice Zdroj

1-0

2-2
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Elana Torun vs Baltyk Koszalin

2-0

5-2
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Lechia Zielona Gora vs BTP Stal Brzeg

1-0

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Ursus Warszawa vs Pelikan Lowicz

0-1

2-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Wisla Sandomierz vs Korona Rzeszow

1-1

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Rekord Bielsko vs Zaglebie Lubin B

0-1

2-3
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Orleta Radzyn Podlaski vs Sokol Sieniawa

1-0

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Gwarek Tarnowskie Gory vs Karkonosze J. Gora

1-0

2-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Znicz Biala Piska vs Legia Warszawa B

0-2

0-4
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Wisloka Debica vs Siarka Tarnobrzeg

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
KS Blonianka Blonie vs KS Legionovia Legionowo

0-0

2-2
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
LKS Lagow vs Czarni Polaniec

1-0

3-0
Sat 20, Nov-18:00 - Poland - 4. Liga
Cracovia Krakow II vs Tomasovia

3-0

5-1
Sat 20, Nov-23:00 - Poland - Ekstraklasa
Lech Poznan vs Piast Gliwice

0-0

1-0
Sat 20, Nov-20:30 - Poland - Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lechia Gdansk

1-2

3-3
Sat 20, Nov-15:30 - Poland - Ekstraklasa
Warta Poznan vs Wisla Plock

0-1

1-2
Sat 20, Nov-18:00 - Poland - Ekstraklasa
Jagiellonia Bialystok vs Wisla Krakow

1-1

3-1
Sat 20, Nov-23:30 - Poland - I liga
Skra Czestochowa vs Korona Kielce

1-1

1-4
Sat 20, Nov-15:40 - Poland - I liga
Zaglebie Sosnowiec vs Arka Gdynia

1-0

1-0
Sat 20, Nov-21:00 - Poland - I liga
Podbeskidzie vs Gornik Polkowice

1-0

4-0
Sat 20, Nov-19:00 - Poland - II liga
GKS Belchatow vs Wisla Pulawy

0-0

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - Poland - II liga
Motor Lublin vs Znicz Pruszkow

1-0

1-1
Sat 20, Nov-20:55 - Poland - II liga
Chojniczanka Chojnice vs Wigry Suwalki

1-0

1-0
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs KKS 1925 Kalisz

0-1

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - II liga
Hutnik Krakow vs Slask Wroclaw B

0-1

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Poland - II liga
Pogon Grodzisk Mazowiecki vs Sokol Ostroda

0-2

1-3
Sat 20, Nov-22:00 - Portugal Cup
Sporting Braga vs CD Santa Clara

3-0

6-0
Sat 20, Nov-18:00 - Portugal Cup
Vizela vs Estrela Amadora

1-0

2-0
Sat 20, Nov-23:45 - Portugal Cup
Alverca vs FC Famalicao

1-0

1-2
Sat 20, Nov-15:00 - Portugal Cup
Leca FC vs Gil Vicente

0-0

1-0
Sat 20, Nov-00:45 - Portugal Cup
SL Benfica vs Pacos Ferreira

0-0

4-1
Sat 20, Nov-21:00 - Portugal Cup
Rio Ave vs Olhanense SC

0-1

2-1
Sat 20, Nov-19:30 - Portugal Liga Revelacao U19
Feirense(U19) vs Braga (U19)


0-3
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Leixoes U19 vs Gil Vicente U19

2-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Academica Coimbra(U19) vs Amora FC(U19)

1-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Uniao Leiria U19 vs Vitoria FC Setubal(U19)

0-1

0-4
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Belenenses(U19) vs Benfica(U19)

0-1

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
GD Estoril-Praia(U19) vs Sporting Lisbon(U19)

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
FC Famalicao(U19) vs FC Porto(U19)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
UD Oliveirense(U19) vs Vitoria SC Guimaraes U19

2-4

2-7
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Sacavenense(U19) vs Alverca(U19)

2-2

3-4
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Tondela(U19) vs Vizela(U19)

1-0

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Vilafranquense(U19) vs Nacional(U19)

0-2

0-2
Sat 20, Nov-15:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Rio Ave(U19) vs Pacos Ferreira(U19)

1-1

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Academica Coimbra(U23) vs Sporting Braga(U23)

0-2

1-2
Sat 20, Nov-15:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Portimonense(U23) vs GD Estoril-Praia(U23)

0-1

1-1
Sat 20, Nov-18:15 - Republic of Azerbaijan Premier League
Neftchi Baku vs Sabah FK Baku

1-0

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Zira FK vs Sabail

1-0

3-1
Sat 20, Nov-22:30 - Romania - Divizia A
FC U Craiova 1948 vs CFR Cluj

0-0

0-2
Sat 20, Nov-17:00 - Romania - Divizia A
Farul Constanta vs UTA Arad

0-0

0-0
Sat 20, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Unirea Dej vs Unirea Constanta

0-1

2-1
Sat 20, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Dacia Unirea Braila vs Csikszereda Miercurea

0-3

1-5
Sat 20, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Dunarea Calarasi vs Viitorul Pandurii Targu Jiu

0-0

0-2
Sat 20, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Unirea Slobozia vs FC Metaloglobus Bucuresti

0-0

1-1
Sat 20, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Ripensia Timisoara vs CSM Politehnica Iasi

0-0

0-0
Sat 20, Nov-14:30 - Romania - Liga 2
ASC Corona Brasov vs ASU Politehnica Timisoara

0-0

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
ACS Viitorul Simian vs Progresul Ezeris

2-0

3-0
Sat 20, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
CSM Fetesti vs Voluntari B

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
ACS Foresta Suceava vs FC Vaslui

2-1

2-1
Sat 20, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Afumati vs Gloria Albesti


5-1
Sat 20, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Agricola Borcea vs Recolta Gheorghe Doja

1-0

3-1
Sat 20, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Somuz Falticeni vs Bucovina Radauti

0-2

0-5
Sat 20, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
FC Somesul Dej vs Cluj II

1-0

2-0
Sat 20, Nov-13:00 - Romania Women\'s Superliga
Banat Girls Women's vs Piros Security Arad Women's

0-3

0-4
Sat 20, Nov-14:30 - Russia Div 2 Group 1
Legion Dynamo vs FK Biolog

0-0

1-0
Sat 20, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 1
Kuban Holding vs FK Makhachkala

1-0

1-0
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Div 2 Group 1
Alania B vs Rotor Volgograd B

0-1

2-2
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Div 2 Group 1
FK Chayka Pesch vs Dynamo Stavropol

3-0

7-0
Sat 20, Nov-13:00 - Russia Futsal League
Tyumen Futsal vs Nizhny Novgorod Torpedo Futsal

1-3

1-5
Sat 20, Nov-17:00 - Russia Futsal League
Novaja Generacija Futsal vs Samara Futsal

0-1

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Futsal League
TTG-Ugra Yugorsk Futsal vs Norilsky Nickel Futsal

0-1

2-4
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Futsal League
Ukhta Futsal vs MFK Sinara Ekaterinburg Futsal

2-3

3-8
Sat 20, Nov-19:59 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs Spartak Moscow

1-1

2-1
Sat 20, Nov-15:00 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs FC Ural Yekaterinburg

0-0

1-1
Sat 20, Nov-17:30 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs Akhmat Grozny

0-1

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Women\'s Premier League
Kubanochka Krasnodar Women's vs FK Rostov Women's

0-1

0-3
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Women\'s Premier League
CSKA Moscow Women's vs Lokomotiv Moscow Women's

0-0

2-0
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Women\'s Premier League
Yenisey Krasnoyarsk Women's vs Chertanovo Moscow Women's

0-1

0-2
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Women\'s Premier League
Zenit St.Petersburg Women's vs Zvezda 2005 Perm Women's

0-2

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Russia Women\'s Premier League
Rubin Kazan Women's vs FK Ryazan VDV Women's

0-1

1-5
Sat 20, Nov-18:00 - San Marino Girone A
S.S Pennarossa vs Folgore/Falciano

0-1

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - San Marino Girone A
SS Murata vs SP Domagnano

1-0

2-0
Sat 20, Nov-18:00 - San Marino Girone A
SP Tre Penne vs San Giovanni

3-2

3-3
Sat 20, Nov-16:10 - Saudi Arabia Division 2
Al-Sharq vs Al-Lewaa

1-0

1-1
Sat 20, Nov-16:20 - Saudi Arabia Division 2
Al-Arabi vs Weg Taif

0-0

2-0
Sat 20, Nov-16:20 - Saudi Arabia Division 2
Al-Saqer vs Al-Washm


2-1
Sat 20, Nov-16:30 - Saudi Arabia Division 2
Hottain vs Al-Zlfe


1-0
Sat 20, Nov-16:45 - Saudi Arabia Division 2
Al Entesar vs Tuwaiq


3-2
Sat 20, Nov-20:15 - Saudi Arabia Division 2
Al-Rawdhah vs Al-Nojoom

2-0

2-1
Sat 20, Nov-16:20 - Saudi Arabia Professional League
Al-Tai vs Al-Fateh SC

0-0

1-0
Sat 20, Nov-16:30 - Saudi Arabia Professional League
Dhamk vs Al-Feiha

0-0

1-0
Sat 20, Nov-18:45 - Saudi Arabia Professional League
Al-Faisaly Harmah vs Al-Shabab(KSA)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-20:40 - Saudi Arabia Professional League
Al-Nassr FC vs Al-Raed

2-2

2-2
Sat 20, Nov-16:10 - Saudi Arabia Youth League
Al-Hilal Youths vs Al-Shabab Youth

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:15 - Saudi Arabia Youth League
Al-Faisaly Harmah Youths vs Al Ahli Jeddah Youth

1-1

3-1
Sat 20, Nov-16:20 - Saudi Arabia Youth League
Al-Raed Youths vs Al Khaleej Youths


2-1
Sat 20, Nov-18:25 - Saudi Arabia Youth League
Al-Fath Youths vs Al-Taawon Youths


0-0
Sat 20, Nov-16:30 - Saudi Arabia Youth League
Al-Tai Youth vs Al-Ittihad Youths


1-1
Sat 20, Nov-16:30 - Saudi Arabia Youth League
Arar Youths vs Al Nasr Riyadh Youths


1-3
Sat 20, Nov-16:30 - Saudi Arabia Youth League
Al-Orubah Youths vs Al-Qadasiya Youths


1-1
Sat 20, Nov-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Al Wehda Youth vs Al-Jeel Youths


2-2
Sat 20, Nov-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Ohud Medina Youths vs Al-Ettifaq Youths


0-1
Sat 20, Nov-21:15 - Scotland League Cup
Celtic vs St. Johnstone

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Championship
Kilmarnock vs Arbroath

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Championship
Dunfermline vs Ayr United FC

2-0

3-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Championship
Partick Thistle vs Hamilton Academical FC

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Championship
Raith Rovers vs Greenock Morton

1-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Brechin City vs Lossiemouth FC

1-0

5-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Wick Academy FC

1-2

3-4
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Inverurie Loco Works vs Strathspey Thistle

3-1

5-1
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Keith vs Brora Rangers

1-2

1-7
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Forres Mechanics vs Fraserburgh

0-3

0-7
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Formartine United

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Deveronvale vs Fort William

5-0

10-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Buckie Thistle FC vs Clachnacuddin

1-1

4-1
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Turriff United vs Nairn County

0-2

0-6
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League One
Clyde F.C. vs East Fife

0-0

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League One
Falkirk vs Montrose

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League One
Peterhead vs Queen's Park

0-1

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Cove Rangers

0-0

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League One
Alloa Athletic vs Dumbarton

0-0

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League Two
Forfar Athletic vs Cowdenbeath F.C.

0-0

3-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League Two
Stirling Albion vs Edinburgh City

1-1

1-2
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League Two
Stranraer F.C. vs Elgin City

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Albion Rovers FC

1-1

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish League Two
Kelty Hearts vs Stenhousemuir

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Premier League
Motherwell FC vs Hearts

1-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Premier League
Dundee United vs Aberdeen

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Livingston F.C.

0-0

1-1
Sat 20, Nov-20:30 - Senegal Premier League
Pikine vs Guediawaye

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - Serbia - 1. Liga
Proleter Novi Sad vs FK Vozdovac

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - Serbia - 1. Liga
Radnik Surdulica vs Kolubara

0-1

1-1
Sat 20, Nov-19:59 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs Radnicki Nis

1-0

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
Timok vs Mladost Novi Sad

0-1

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Zarkovo vs FK Rad Beograd

0-1

0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs FK Buducnost Dobanovci

0-1

0-2
Sat 20, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
IMT Novi Beograd vs FK Radnicki Sremska Mitrovica

0-0

1-1
Sat 20, Nov-19:59 - Serbia Prva Liga
Macva Sabac vs FK Loznica

0-0

0-1
Sat 20, Nov-18:00 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs Liptovsky Mikulas

2-0

2-2
Sat 20, Nov-18:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs Spartak Trnava

0-0

0-0
Sat 20, Nov-18:00 - Slovakia 1. Liga
DAC Dunajska Streda vs FK Senica

0-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs FK Pohronie

1-1

3-1
Sat 20, Nov-16:00 - Slovakia 2. Liga
Dukla Banska Bystrica vs MFK Skalica

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:00 - Slovakia 2. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs Humenne

0-0

3-0
Sat 20, Nov-16:00 - Slovakia 3. liga West
FK Nove Zamky vs FC Nitra

1-1

2-1
Sat 20, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
ND Primorje vs ND Beltinci

0-1

0-2
Sat 20, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs Jadran Dekani

0-1

0-1
Sat 20, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
NK Fuzinar vs NK Krsko

0-0

0-1
Sat 20, Nov-20:30 - Slovenia 2. Liga
NK Brezice vs ND Ilirija 1911

2-0

2-1
Sat 20, Nov-17:30 - South Africa First League
Black Leopards vs Pretoria Callies

1-0

1-0
Sat 20, Nov-17:30 - South Africa First League
Cape Town All Stars vs Jomo Cosmos

0-0

2-2
Sat 20, Nov-17:30 - South Africa First League
JDR Stars vs Richards Bay

1-1

1-1
Sat 20, Nov-17:30 - South Africa First League
Platinum City vs Venda

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:30 - South Africa Premier League
Supersport United vs Marumo Gallants FC

1-1

1-2
Sat 20, Nov-19:30 - South Africa Premier League
Cape Town City vs Mamelodi Sundowns

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:30 - South Africa Premier League
Sekhukhune United vs Royal AM

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - South Africa Premier League
Baroka FC vs Chippa United FC

0-0

0-1
Sat 20, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Orlando Pirates

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Stellenbosch FC vs AmaZulu

0-0

2-2
Sat 20, Nov-18:00 - Spanish Ladies League Division 1
Collerense B Women's vs SD Casablanca Women's

1-0

2-0
Sat 20, Nov-01:00 - Spanish Ladies League Division 1
Union Viera Women's vs Las Majoreras Women's

0-1

1-2
Sat 20, Nov-01:00 - Spanish Ladies League Division 1
UD Geneto Del Teide Women's vs Atletico Union Guimar Women's

0-1

0-2
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Ladies League Division 1
Castellon B Women's vs Salamanca Women's

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Ladies League Division 1
Bizkerre Women's vs Oiartzun KE Women's

2-0

2-0
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Ladies League Division 1
Villarreal B Women's vs CFF Albacete Women's


0-1
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Ladies League Division 1
UD Aguilas Women's vs Mislata CF Women's


0-2
Sat 20, Nov-21:30 - Spanish Ladies League Division 1
Real Sociedad B Women's vs Aurrera de Vitoria Women's


1-0
Sat 20, Nov-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Athletic Bilbao Women's vs Sporting De Huelva Women's

1-2

2-2
Sat 20, Nov-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Sevilla FC Women's vs FC Barcelona Women's

1-5

1-10
Sat 20, Nov-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Levante UD Women's vs Madrid CFF Women's

2-0

4-0
Sat 20, Nov-00:00 - Spanish Primera Division
Levante vs Athletic Bilbao

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:15 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Alaves

1-2

2-2
Sat 20, Nov-17:00 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Villarreal

0-1

1-1
Sat 20, Nov-21:30 - Spanish Primera Division
Atletico Madrid vs Osasuna

0-0

1-0
Sat 20, Nov-00:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Racing de Ferrol vs Celta Vigo B

3-0

5-0
Sat 20, Nov-22:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Unionistas de Salamanca vs CD Badajoz

1-1

2-2
Sat 20, Nov-22:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Extremadura vs Calahorra

0-1

0-2
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Cultural Leonesa vs San Sebastian Reyes

2-0

2-0
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Valladolid B vs Inter de Madrid

0-1

2-2
Sat 20, Nov-00:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Real Betis B vs Linense

1-2

1-2
Sat 20, Nov-22:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
C.D. San Fernando Isleno vs Atletico Sanluqueno

0-0

3-1
Sat 20, Nov-22:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
UE Llagostera vs CD Linares Deportivo

1-3

1-4
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Real Madrid Castilla vs Sabadell

1-0

3-0
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Andorra CF vs Alcoyano

0-0

1-2
Sat 20, Nov-21:45 - Spanish Primera U19
Arenas Club de Getxo U19 vs Eibar(U19)

0-2

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Juventud Laguna(U19) vs CD Marino(U19)

1-1

3-3
Sat 20, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Calavera(U19) vs Sevilla(U19)


0-1
Sat 20, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Aguilas Atletico(U19) vs Tenerife U19

0-3

0-4
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Primera U19
UE Cornella(U19) vs Gimnastic Tarragona(U19)


1-0
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Primera U19
Atletico de Madrid(U19) vs CF Rayo Majadahonda(U19)


1-0
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Primera U19
Rayo Vallecano U19 vs Cultural Leonesa(U19)

1-1

2-2
Sat 20, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
CD Sobradillo(U19) vs UD Las Zocas(U19)

2-0

5-0
Sat 20, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
CD Maspalomas(U19) vs SD San Jose(U19)

0-1

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Spanish Primera U19
Union Viera(U19) vs Acodetti CF(U19)

2-0

4-1
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
Torre Levante U19 vs Villarreal(U19)

1-0

1-0
Sat 20, Nov-20:30 - Spanish Primera U19
Espanyol(U19) vs Barcelona(U19)

0-1

0-3
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
CD Roda(U19) vs Levante(U19)

0-1

0-4
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
UB Conquense(U19) vs Atletico Madrileno(U19)

2-2

2-3
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Primera U19
Lleida(U19) vs UD Unificacion Bellvitge(U19)


1-0
Sat 20, Nov-00:00 - Spanish Segunda Division
Fuenlabrada vs CD Mirandes

1-0

1-1
Sat 20, Nov-23:30 - Spanish Segunda Division
Almeria vs Valladolid

0-1

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division
Real Oviedo vs SD Amorebieta

2-0

2-0
Sat 20, Nov-21:15 - Spanish Segunda Division
Malaga vs Las Palmas

1-0

2-1
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Union Langreo vs UC Ceares

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Burgos Promesas vs SD Laredo

1-1

1-2
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Ardoi vs CD Izarra

1-1

2-2
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
AD San Juan vs Naxara

1-1

2-1
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Sestao River vs Osasuna B

0-2

1-2
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Villanovense vs Cordoba C.F.

0-0

1-0
Sat 20, Nov-21:15 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Gijon Industrial vs Sporting de Gijon B

1-0

1-1
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Polvorin vs Silva SD

2-0

4-0
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Ceuta B vs Sevilla C


1-0
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Constancia vs CE Campos

1-1

1-1
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Binissalem vs San Rafael


4-1
Sat 20, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Mallorca B vs Murense

3-0

4-0
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santanyi vs Son Veri


1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs CF Platges De Calvia


1-2
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Poblense vs Rotlet Molinar


4-0
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Serverense vs CE Mercadal


2-1
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Collerense vs CD Manacor

0-1

0-1
Sat 20, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Santa Ursula vs Tenerife B

1-1

2-1
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Villa Santa Brigida vs CD Union Sur Yaiza

0-1

2-1
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Palmas C vs Union Viera

0-1

2-1
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Beti Onak vs CD Cortes

1-0

1-1
Sat 20, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pamplona vs UDC Txantrea


1-1
Sat 20, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Valle de Egues vs Azkoyen


2-1
Sat 20, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Avance Ezcabarte vs CD Huarte


2-1
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Gares vs CD Subiza

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CF Rapid De Murillo vs CD Arnedo

0-2

1-4
Sat 20, Nov-21:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Yague CF vs Casalarreina

0-2

2-3
Sat 20, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Santa Anastasia vs CD Binefar

0-1

1-1
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Villacanas vs Huracan de Balazote

1-2

2-4
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Villarrubia CF vs CD Azuqueca

0-0

2-0
Sat 20, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UD Samano vs SD Noja


1-1
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Atletico Albericia vs Barreda Balompie


1-1
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
U.M. Escobedo vs CD Guarnizo

1-2

1-2
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Aurrera de Ondarroa vs Barakaldo CF

0-0

0-0
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Tolosa vs Pasaia KE

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Anaitasuna vs CD Lagun Onak

0-1

2-1
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Cultural de Durango vs SD Deusto


2-0
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Leioa vs Amurrio

2-0

3-0
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
San Ignacio vs Uritarra

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Urduliz FT vs CD Vitoria

0-1

1-2
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Asco vs UE Figueres

0-2

0-3
Sat 20, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Roda vs Elche CF Ilicitano


1-0
Sat 20, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Villarreal C vs CD Olimpic Xativa

0-0

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Hercules CF B vs Recambios Colon CD

0-0

0-0
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Acero vs Castellon II


1-1
Sat 20, Nov-00:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Guijuelo vs Ciudad Rodrigo

2-0

3-0
Sat 20, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Bembibre vs Salamanca UDS B

1-0

1-2
Sat 20, Nov-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico de Porcuna vs Intergym Melilla

1-0

3-0
Sat 20, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Tajar vs CD Alhaurino

2-0

3-0
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 1 Sodra
Atvidabergs FF vs Torns IF

0-0

0-1
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 1 Sodra
FC Trollhattan vs Qviding FIF

1-0

1-1
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Lindome GIF

1-0

1-1
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs Assyriska Turabdin IK

1-0

4-1
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Tvaakers IF

1-0

2-0
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 1 Sodra
FC Linkoping City vs Skovde AIK

0-3

0-6
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs Vanersborgs IF

1-0

4-0
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 1 Sodra
Osterlen FF vs IFK Malmo FK

1-1

3-3
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Lidkopings FK vs IK Oddevold

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Grebbestads IF vs Kumla

2-1

2-2
Sat 20, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Skovde FK vs Stenungsunds IF

1-1

1-2
Sat 20, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs FK vs Tidaholms

0-2

0-5
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Yxhults IK vs Nordvarmland FF

0-1

1-2
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Ahlafors IF

0-1

1-2
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Angered BK vs BK Forward

0-2

1-6
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Sandvikens AIK vs Jarfalla

1-1

3-2
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs IFK Lidingo FK

1-2

4-3
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kvarnsvedens IK vs Gamla Upsala SK

0-0

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlbergs BK vs IFK Stocksund

1-2

2-3
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kungsangens IF vs IFK Osterakers FK

0-1

0-4
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Bodens BK vs Ytterhogdal IK

1-0

6-0
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Skelleftea FF vs IFK Ostersund

1-1

2-2
Sat 20, Nov-16:30 - Sweden Div 2 Norrland
Notvikens IK vs Taftea IK

2-1

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - Sweden Div 2 Norrland
Bergnasets AIK vs Sandviks IK

0-1

1-4
Sat 20, Nov-19:00 - Sweden Div 2 Norrland
Umea FC Akademi vs Team Thoren FF

0-0

2-1
Sat 20, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Kristianstads FC vs Eslovs BK

1-0

3-1
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FC Rosengard vs Hassleholms IF

0-0

0-1
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Berga vs FK Karlskrona

0-2

0-2
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
BK Olympic Malmo vs Asarums IF FK

0-0

2-1
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs Rappe GOIF

0-4

1-7
Sat 20, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Varmbols FC vs Huddinge IF

0-2

1-2
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Tyreso FF vs Arameisk-Syrianska IF

1-0

1-0
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Nykopings BIS vs Eskilstuna City FK

4-0

6-0
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Eskilstuna vs Syrianska FC

0-2

0-2
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Trosa Vagnharad SK vs Mjolby AI FF

2-2

4-2
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Onsala BK vs Torslanda IK

0-0

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hoganas BK vs Angelholms FF

0-1

0-3
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vinbergs IF vs Vastra Frolunda IF

0-1

0-1
Sat 20, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Dalstorps IF vs Ullared

0-2

1-2
Sat 20, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
IK Tord vs Eskilsminne IF

0-4

0-5
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Superettan
GIF Sundsvall vs Osters IF

1-1

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Superettan
Orgryte vs Helsingborgs IF

0-1

1-1
Sat 20, Nov-16:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs IFK Varnamo

3-0

3-1
Sat 20, Nov-18:00 - Sweden Superettan
Landskrona BoIS vs Vasalunds IF

1-0

3-1
Sat 20, Nov-18:00 - Sweden Superettan
Vasteras SK FK vs Trelleborgs FF

0-1

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - Sweden Superettan
Norrby IF vs Falkenbergs FF

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:00 - Swedish Allsvenskan
Malmo FF vs Hacken

1-0

2-2
Sat 20, Nov-21:00 - Swiss Super League
Sion vs Zurich

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Grand-Lancy vs Meyrin

1-1

1-2
Sat 20, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
US Terre Sainte vs La Chaux-de-Fonds

2-0

5-0
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Echallens vs FC Naters

3-0

5-0
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Thun U21 vs La Sarraz-Eclepens

1-0

3-1
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Lausanne Sports(U21) vs Chenois

0-1

2-1
Sat 20, Nov-20:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Vevey Sports 05 vs FC Martigny Sports

1-2

1-3
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Zug 94 vs Koniz


3-2
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Schotz vs FC Bassecourt

1-1

1-4
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SV Hongg vs Solothurn

3-0

4-0
Sat 20, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Uzwil vs FC Linth 04

1-1

4-2
Sat 20, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Freienbach vs Gossau


4-0
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC St.Gallen U-21 vs Thalwil

0-0

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Wettswil Bonstetten vs FC Lugano U-21

0-0

2-0
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Balzers vs FC Tuggen


1-2
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Paradiso vs Baden

1-0

2-1
Sat 20, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Sion II vs SC Cham

1-1

3-4
Sat 20, Nov-18:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Basel B vs FC Black Stars Basel

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Etoile Carouge vs YF Juventus Zurich

2-1

2-2
Sat 20, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Young Boys II vs Bellinzona

0-0

1-1
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Stade Nyonnais vs Chiasso

0-0

1-0
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Rapperswil-Jona vs FC Breitenrain

0-0

0-1
Sat 20, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Zurich B vs Bruhl SG

0-0

0-0
Sat 20, Nov-21:00 - Switzerland Challenge League
Vaduz vs FC Wil

0-1

1-2
Sat 20, Nov-21:00 - Switzerland Challenge League
SC Kriens vs Neuchatel Xamax

0-1

0-1
Sat 20, Nov-10:30 - Taipei Women\'s Football League
Inter Taoyuan FC Women's vs Kaohsiung Sunny Bank Women's

0-3

0-5
Sat 20, Nov-11:00 - Taipei Women\'s Football League
Taichung Blue Whale Women's vs Hang Yuan Women's

1-1

3-1
Sat 20, Nov-12:00 - Taipei Women\'s Football League
Hualien Women's vs Taipei Bear Women's

2-0

2-0
Sat 20, Nov-13:00 - Tajikistan Higher League
CSKA Pamir Dushanbe vs FC Khatlon

0-0

0-0
Sat 20, Nov-13:00 - Tajikistan Higher League
FK Eskhata vs FC Istaravshan

0-1

1-2
Sat 20, Nov-16:00 - Thai League 1
Port FC vs BG Pathum United

1-0

1-0
Sat 20, Nov-14:30 - Thai League 1
Buriram United vs Khonkaen United

1-0

4-0
Sat 20, Nov-15:00 - Thai League 1
Samut Prakan City vs Suphanburi FC

0-2

1-2
Sat 20, Nov-15:00 - Thai League 1
Nakhon Ratchasima vs Chonburi FC

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - Thai League 2
Udon Thani vs Khonkaen FC

3-0

4-1
Sat 20, Nov-16:00 - Thai League 2
Trat FC vs Phrae United FC

1-1

1-1
Sat 20, Nov-14:00 - Thai League 2
Raj Pracha FC vs Muangkan United

0-2

1-4
Sat 20, Nov-15:00 - Thai League 2
Nakhon Pathom United vs Ranong United FC

0-1

1-2
Sat 20, Nov-15:00 - Thai League 2
Ayutthaya United vs Lamphun Warrior

1-0

1-1
Sat 20, Nov-12:30 - Thai League 3
Nakhon Mae Sot United FC vs Nan FC

1-1

1-1
Sat 20, Nov-12:30 - Thai League 3
Welfare Royal Air Force vs Bangkok FC

0-1

0-2
Sat 20, Nov-12:30 - Thai League 3
Siam FC vs Prime Bangkok

2-1

2-1
Sat 20, Nov-12:30 - Thai League 3
Muangnont Bankunmae FC vs Nonthaburi United

0-2

1-5
Sat 20, Nov-14:00 - Thai League 3
Chiangrai FC vs Watbot

1-0

1-1
Sat 20, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
Jendouba Sport vs A.S Djerba

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
Stade Sportif Sfaxien vs CS Bembla

1-0

2-0
Sat 20, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
C.O.Transports vs J.S. Kairouanaise

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
Kalaa Sport vs CO Medenine

0-0

0-0
Sat 20, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
ES Rades vs Stade Tunisien

0-2

1-5
Sat 20, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
ES Jerba Midoun vs Menzel Nour

1-0

3-0
Sat 20, Nov-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Genclerbirligi vs Tuzlaspor Kulubu

0-1

0-1
Sat 20, Nov-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Bursaspor vs Istanbulspor

1-3

2-4
Sat 20, Nov-14:30 - Turkey 2 Ligi A
BB Erzurumspor vs Boluspor

2-0

3-2
Sat 20, Nov-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Menemen Belediye Spor vs Balikesirspor

1-0

2-1
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Fatsa Belediyespor vs Catalcaspor

0-0

1-0
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Arnavutkoy Belediyespor vs Kahta 02 Spor

1-0

2-0
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Tepecikspor vs Erokspor

0-0

0-1
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Cankaya FK vs Belediye Derincespor

0-1

0-2
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karakopru Belediyespor vs Kirikkale Buyuk Anadolu

1-0

1-0
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Nazillispor vs Kirsehir Belediyespor

0-0

2-1
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Karacabey Birlikspor vs Akhisar Bld.Geng

2-0

3-0
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sariyer vs Hekimoglu Trabzon

0-0

0-1
Sat 20, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Etimesgut Belediye Spor vs Belediye Vanspor

1-0

1-1
Sat 20, Nov-19:59 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Besiktas JK

1-0

2-0
Sat 20, Nov-14:30 - Turkey Super Lig
Hatayspor vs Antalyaspor

1-1

3-1
Sat 20, Nov-17:00 - Turkey Super Lig
Istanbul Basaksehir F.K. vs Sivasspor

2-0

2-1
Sat 20, Nov-17:00 - Turkey Super Lig
Giresunspor vs Yeni Malatyaspor

0-0

1-0
Sat 20, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Istanbul Buyuksehir Belediyesi(U19) vs Sivasspor(U19)

0-2

0-2
Sat 20, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Giresunspor(U19) vs Yeni Malatyaspor(U19)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Menemen Belediye Spor(U19) vs Balikesirspor (U19)

1-2

1-2
Sat 20, Nov-16:40 - UAE League Division 1
Hatta Club vs City FC

4-0

5-1
Sat 20, Nov-16:40 - UAE League Division 1
Al Arabi vs Dubba Al Husun

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:40 - UAE League Division 1
Al Bataeh vs Al-Jazira Al-Hamra

3-1

3-1
Sat 20, Nov-20:15 - UAE League Professional
Emirates Club vs Ittihad Kalba

0-0

1-1
Sat 20, Nov-20:15 - UAE League Professional
Al Jazira(UAE) vs Al Ain

1-3

1-5
Sat 20, Nov-18:00 - UAE League Professional
Baniyas vs Al Oruba(UAE)

2-0

2-0
Sat 20, Nov-18:00 - UAE League Professional
Khor Fakkan vs Al-Sharjah

0-2

1-3
Sat 20, Nov-16:00 - Uganda Super League
Express FC vs SC Villa

0-0

0-0
Sat 20, Nov-16:00 - Uganda Super League
URA SC vs Bidco Bul Fc

1-0

2-2
Sat 20, Nov-16:00 - Uganda Super League
Onduparaka FC vs Police FC(UGA)

0-0

1-0
Sat 20, Nov-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Lviv vs Zorya

2-0

2-1
Sat 20, Nov-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs Rukh Vynnyky

0-0

2-0
Sat 20, Nov-21:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Dnipro-1 vs PFC Oleksandria

3-1

3-1
Sat 20, Nov-16:00 - Ukraine Druha Liga
Metalurh Zaporizhya vs Skoruk Tomakivka

0-0

1-0
Sat 20, Nov-14:30 - Ukraine Druha Liga
FK Chayka K-SR vs Livyi Bereh Kyiv

0-0

0-0
Sat 20, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
Enerhiya Nova Kakhovka vs FC Sumy

1-1

3-1
Sat 20, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
Krystal Kherson vs Peremoha Dnipro

0-0

0-2
Sat 20, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
Dnipro Cherkasy vs FK Chernihiv

0-0

1-0
Sat 20, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
Balkany Zorya vs FK Trostyanets

1-1

4-1
Sat 20, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
Vovchansk vs SC Tavriya

0-0

0-0
Sat 20, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
Dinaz Vyshgorod vs LNZ Cherkasy

0-0

0-2
Sat 20, Nov-17:00 - Ukraine Druha Liga
AFSC Kyiv vs FC Karpaty Lviv

0-1

0-3
Sat 20, Nov-16:15 - Ukraine Persha Liga
FK Uzhhorod vs Volyn Lutsk

0-0

1-0
Sat 20, Nov-15:15 - Ukraine Persha Liga
Podillya Khmelnytskyi vs FC Avanhard Kramatorsk

2-0

2-1
Sat 20, Nov-20:45 - Ukraine Persha Liga
Metalist Kharkiv vs Olimpik Donetsk

1-0

3-0
Sat 20, Nov-16:00 - Ukraine U21 Liga
Desna Chernihiv(U21) vs Kolos Kovalivka (U21)

0-1

0-7
Sat 20, Nov-14:00 - Ukraine U21 Liga
FC Mynai(U21) vs FC Inhulets Petrove(U21)

2-0

4-0
Sat 20, Nov-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs FC Mariupol (U21)

2-1

3-2
Sat 20, Nov-01:45 - Uruguay Primera Division
Montevideo Wanderers vs IA Sud America

2-1

4-1
Sat 20, Nov-03:00 - Uruguay U19 League
Montevideo City Torque(U19) vs Central Espanol(U19)

0-0

0-0
Sat 20, Nov-23:30 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs New York Red Bulls

0-0

0-0
Sat 20, Nov-21:00 - USA National Women\'s Soccer League
Washington Spirit Women's vs Chicago Red Stars Women's

0-1

1-1
Sat 20, Nov-13:00 - Uzbekistan Professional Football League
Sogdiana Jizzakh vs Nasaf Qarshi

0-0

1-1
Sat 20, Nov-13:00 - Uzbekistan Professional Football League
Kuruvchi Kokand Qoqon vs FC AGMK

0-1

2-2
Sat 20, Nov-15:15 - Uzbekistan Professional Football League
FC Bunyodkor vs Termez Surkhon

2-1

3-1
Sat 20, Nov-15:15 - Uzbekistan Professional Football League
Lokomotiv Tashkent vs Pakhtakor Tashkent

0-1

0-3
Sat 20, Nov-01:30 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Caracas FC

0-4

0-5
Sat 20, Nov-04:30 - Venezuela Primera Division
Monagas SC vs Deportivo Tachira

1-1

1-1
Sat 20, Nov-18:00 - WAFF U19 Championship
Palestine(U19) vs Bahrain(U19)

1-1

1-2
Sat 20, Nov-21:00 - WAFF U19 Championship
Iraq(U19) vs Kuwait(U19)

0-0

3-0
Sat 20, Nov-18:00 - Wales FAW Championship North
Gresford Athletic vs Llanidloes Town

1-2

2-2
Sat 20, Nov-18:00 - Wales FAW Championship North
Prestatyn Town FC vs Holyhead Hotspur

3-1

5-1
Sat 20, Nov-18:30 - Wales FAW Championship North
Bangor City FC vs Colwyn Bay

0-1

0-3
Sat 20, Nov-18:30 - Wales FAW Championship North
Holywell vs Penrhyncoch

3-0

5-0
Sat 20, Nov-18:00 - Wales FAW Championship South
Cwmbran Celtic vs Undy Athletic

1-1

1-2
Sat 20, Nov-18:30 - Wales FAW Championship South
Cambrian & Clydach vs Taffs Well

2-1

5-2
Sat 20, Nov-18:30 - Wales FAW Championship South
Swansea University vs Port Talbot

1-0

4-0
Sat 20, Nov-18:30 - Wales Premier League
Barry Town United vs Cefn Druids

1-0

1-0
Sat 20, Nov-18:30 - Wales Premier League
Haverfordwest County vs Caernarfon

0-1

1-2
Sat 20, Nov-18:30 - Wales Premier League
Connah's Quay Nomads FC vs Penybont FC

0-0

0-0
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.