Latest News
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
All soccer/football results.
BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
Date and Time/Team | Half Time | Full Time |
---|---|---|
Sat 7, Aug-00:00 - Algeria Division 1 JS Kabylie vs WA Tlemcen |
1-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana Club Comunicaciones(AR) vs Club Atletico Acassuso |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana Defensores Unidos vs Argentino de Quilmes |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana UAI Urquiza vs Canuelas FC |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana CA Fenix Pilar vs Los Andes |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-20:10 - Argentina Prim B Metropolitana CA San Miguel vs Deportivo Merlo |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana Villa San Carlos vs Justo Jose de Urquiza |
0-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana Deportivo Armenio vs Sacachispas |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana Deportivo Espanol vs San Martin Burzaco |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana El Porvenir vs Sportivo Italiano |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana General Lamadrid vs Argentino de Merlo |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana Victoriano Arenas vs Leandro N Alem |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A Boca Unidos vs Central Norte Salta |
0-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A Ferro Carril Oeste (GP) vs Sol de Mayo |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A Gimnasia y Tiro vs Union Sunchales |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-04:15 - Argentine Primera Division Newells Old Boys vs CA Platense |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-20:30 - Argentine Primera Division CA Banfield vs Talleres Cordoba |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-02:00 - Argentine Primera Division Sarmiento Junin vs Rosario Central |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:45 - Argentine Primera Division Union Santa Fe vs San Lorenzo |
3-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional Quilmes vs Estudiantes Rio Cuarto |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional Gimnasia Jujuy vs Club Atletico Guemes |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional CA Brown Adrogue vs San Martin San Juan |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional Tristan Suarez vs Deportivo Moron |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional Guillermo Brown vs Villa Dalmine |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-16:30 - Armenia Division 2 Shirak vs BKMA II |
3-0 |
6-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Armenia Premier League Urartu vs Junior Sevan |
1-1 |
4-1 |
Sat 7, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League Canberra Olympic vs Gungahlin United |
2-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-11:30 - Australia Capital Gatorade Premier League Monaro Panthers vs Belconnen United |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-06:45 - Australia Capital Territory U23 Canberra Olympic(U23) vs Gungahlin United (U23) |
2-2 |
|
Sat 7, Aug-09:00 - Australia Capital Territory U23 Monaro Panthers(U23) vs Belconnen United(U23) |
2-0 |
|
Sat 7, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League Devonport City Striker vs Glenorchy Knights |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League Launceston City vs Clarence Zebras |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League Riverside Olympic vs South Hobart |
0-2 |
0-4 |
Sat 7, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League Hobart Olympia Warriors vs Kingborough Lions |
1-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-16:30 - Austria Erste Division FC Juniors OO vs FC Dornbirn |
1-0 |
5-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Austria Erste Division FC Wacker Innsbruck vs Lafnitz |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga Sturm Graz vs Rheindorf Altach |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga SV Ried vs FC Trenkwalder Admira |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga SK Austria Klagenfurt vs TSV Hartberg |
2-1 |
4-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga East Team Wiener Linien vs ASK-BSC Bruck/Leitha |
0-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga East Trenkwalder Admira Amateure vs Mauerwerk |
3-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga East SV Leobendorf vs Wiener Sportklub |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Austrian Regionalliga Mitte Wolfsberger AC Amateure vs USV St. Anna |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:30 - Austrian Regionalliga West-Salzburg USK Anif vs FC Pinzgau Saalfelden |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West-Salzburg Kuchl vs SV Austria Salzburg |
1-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol FC Wacker Innsbruck Amateure vs Worgl |
3-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West-Tyrol SC Imst vs SV Innsbruck |
2-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg SC Bregenz vs FC Wolfurt |
0-0 |
2-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg Rotenberg vs SC Austria Lustenau B |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg Admira Dornbirn vs SC Rothis |
3-2 |
4-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Belarus Cup FC Slutsk vs Dinamo Minsk |
0-2 |
0-4 |
Sat 7, Aug-19:59 - Belarus Cup FC Vitebsk vs Arsenal Dzyarzhynsk |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Belarus Cup Sputnik Rechitsa vs Dnepr Mogilev |
0-3 |
|
Sat 7, Aug-16:00 - Belarus Cup Energetyk-BGU Minsk vs Neman Grodno |
0-2 |
0-4 |
Sat 7, Aug-17:30 - Belarus Pershaya Liga Slonim vs Dnepr Mogilev |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:30 - Belarus Pershaya Liga Krumkachy Minsk vs Naftan Novopolock |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-21:30 - Belgian Cup Hoogstraten VV vs K. Kontich |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-21:30 - Belgian Cup Olympia Wijgmaal vs Zwarte Leeuw |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-21:30 - Belgian Cup Ninove vs Berlaar-Heikant |
2-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-21:30 - Belgian Cup KAC Betekom vs Diegem Sport |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-21:30 - Belgian Cup KFC Nijlen vs Berg en Dal |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-22:00 - Belgian Cup A.F.C. Tubize vs RVC Hoboken |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Belgian Cup Racing Mechelen vs Sint-Job |
3-0 |
6-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Belgian Cup Tempo Overijse vs Braine |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Belgian Cup Trois Frontieres vs Eendracht Wervik |
0-3 |
0-7 |
Sat 7, Aug-19:59 - Belgian Cup KFC Lille vs Olsa Brakel |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - Belgian Cup KRC Harelbeke vs Flavion-Morialme |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Belgian Cup Bastogne vs Witgoor Sport |
0-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - Belgian Cup FC Gullegem vs KFC Eppegem |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - Belgian Cup Renaissance Mons 44 B vs Oudenaarde |
0-3 |
0-7 |
Sat 7, Aug-22:30 - Belgian Cup Morlanwelz vs La Louviere |
0-10 |
|
Sat 7, Aug-18:15 - Belgian Jupiler League Beerschot Wilrijk vs St. Gilloise |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League St.-Truidense VV vs Zulte Waregem |
0-0 |
1-3 |
Sat 7, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League KV Mechelen vs AS Eupen |
1-0 |
1-3 |
Sat 7, Aug-22:45 - Belgian Jupiler League Kortrijk vs Genk |
1-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof Real Santa Cruz vs Oriente Petrolero |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-23:00 - Bosnia Premijer Liga Zrinjski Mostar vs FK Zeljeznicar Sarajevo |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga Leotar vs FK Tuzla City |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga Sloboda Tuzla vs NK Siroki Brijeg |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2 Guarani de Palhoca vs Atletico Tubarao SC |
1-3 |
|
Sat 7, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B Clube Nautico Capibaribe vs Confianca (SE) |
0-2 |
0-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B Brusque SC vs Cruzeiro (MG) |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B Guarani Futebol Clube vs Brasil de Pelotas RS |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-02:30 - Brasileiro Serie B Coritiba (PR) vs Goias |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Brazil Carioca B America-RJ vs Duque de Caxias |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Brazil Carioca B Audax Rio RJ vs Americano (RJ) |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Brazil Carioca B Angra Dos Reis RJ vs Cabofriense(RJ) |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Brazil Carioca B Sampaio Correa (RJ) vs Artsul RJ |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Brazil Carioca B Marica RJ vs Friburguense (RJ) |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-23:00 - Brazil National Football Tournament U20 Sao Paulo Youth vs Cruzeiro Youth |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Brazil National Football Tournament U20 America MG Youth vs Botafogo RJ Youth |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Brazil National Football Tournament U20 Vasco da Gama Youth vs Atletico Paranaense Youth |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20 Atletico Mineiro Youth (MG) vs Sport Club Recife Youth |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Bulgaria Premier Beroe vs Cherno More Varna |
0-0 |
0-2 |
Sat 7, Aug-19:45 - Bulgaria Premier Botev Plovdiv vs Slavia Sofia |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A Sport Club Recife (PE) vs RB Bragantino |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Canadian Premier League HFX Wanderers vs York United |
2-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-20:30 - Chile Primera B CD Copiapo S.A. vs CSyD Barnechea |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-20:30 - Chile Primera B Deportes Iquique vs Deportes Temuco |
2-2 |
2-2 |
Sat 7, Aug-23:00 - Chile Primera Division O Higgins vs Universidad de Chile |
0-2 |
1-3 |
Sat 7, Aug-02:45 - Chile Tercera Division Colchagua CD vs Deportes Valdivia |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Chinese Football League Divison 1 Wuhan Three Towns FC vs Nanjing City |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-13:30 - Chinese Football League Divison 1 Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Guizhou FC |
1-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-15:35 - Chinese Football League Divison 1 Zibo Cuju FC vs Kun Shan FC |
1-3 |
1-3 |
Sat 7, Aug-16:30 - Club Friendly Club Brugge vs Westerlo |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-16:30 - Club Friendly Sportfreunde Siegen vs Hurth |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-16:30 - Club Friendly Red Star Waasland-Beveren vs SC Cambuur |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-16:30 - Club Friendly Excelsior Maassluis vs RKVV Westlandia |
3-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Sampdoria vs Hellas Verona |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-23:00 - Club Friendly Malaga vs Tenerife |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Leganes vs Rayo Vallecano |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-23:00 - Club Friendly Elche vs Levante |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Fiorentina vs Espanyol |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-23:00 - Club Friendly Pieta Hotspurs vs St. George\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Ankaragucu vs Genclerbirligi |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Albacete vs Talavera de la Reina |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Sabadell vs Villarreal B |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Frosinone vs Benevento |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Granada CF vs CD Linares Deportivo |
0-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly SD Ponferradina vs Real Oviedo |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Club Friendly RKC Waalwijk vs Lommel SK |
3-1 |
4-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Club Friendly Dinamo Zagreb (U19) vs Fenerbahce U19 |
2-0 |
2-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Real Sociedad B vs CD Mirandes |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-08:15 - Club Friendly Hobart United vs New Town Eagles |
1-4 |
3-5 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly UD Alzira vs Al Ain |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-08:15 - Club Friendly Taroona vs Kingborough Lions B |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly CD Izarra vs SD Logrones |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Arandina vs CF Palencia |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Jove Espanol vs Aguilas FC |
1-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-23:30 - Club Friendly Uniao Leiria vs S.C. Braga B |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Newcastle vs Norwich City |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly UE Llagostera vs CE Europa |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Burnley vs Cadiz |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Wattenscheid vs Schwarz-Weiss Essen |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Zejtun Corinthians vs San Gwann FC |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Alfreton Town vs Kings Lynn |
2-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Havant & Waterlooville FC vs AFC Totton |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Real Oviedo B vs Real Aviles |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Dungannon Swifts vs Moyola Park |
2-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Glenavon FC vs Portstewart |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Burgos Promesas vs CD Cristo Atletico |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Frickley Athletic vs Carlton Town |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly PSV Eindhoven Women\'s vs Anderlecht Women\'s |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Lierse Kempenzonen vs FCV Dender EH |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Club Friendly Atlas Delmenhorst vs FC Altona 93 |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - Club Friendly Real Titanico DE Laviana vs UD Llanera |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-09:15 - Club Friendly ANU FC vs Queanbeyan City |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-10:30 - Club Friendly Launceston City B vs Burnie United |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-17:15 - Club Friendly FC Utrecht vs Fortuna Sittard |
4-0 |
7-0 |
Sat 7, Aug-10:30 - Club Friendly Metro Claremont vs Glenorchy Knights B |
1-0 |
1-3 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly Recreativo Huelva vs Cordoba C.F. |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly Triestina vs FC Koper |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly FC Twente Enschede vs Lazio |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly Cacereno vs CD Guijuelo |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly Teruel vs CD Castellon |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly CD Torrijos vs Manchego Ciudad |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-17:30 - Club Friendly FSK St Polten Spratzern Women\'s vs Grasshoppers Women\'s |
2-3 |
3-4 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly Benfica Women\'s vs USC Landhaus Women\'s |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-11:30 - Club Friendly MTK Budapest FC (U19) vs Slavia Praha(U19) |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly CF Noia vs Compostela |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-11:40 - Club Friendly FC Zalau vs Sticla Ariesu Turda |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-21:30 - Club Friendly Arenteiro vs Celta Vigo B |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-12:00 - Club Friendly Leganes vs Alcorcon |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-12:00 - Club Friendly Frontiera Curtici vs 1910 Oradea |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-12:00 - Club Friendly UCAM Murcia vs Mar Menor |
3-0 |
5-0 |
Sat 7, Aug-12:00 - Club Friendly NK Radnik Sesvete vs Dinamo Zagreb B |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-12:00 - Club Friendly Kustosija vs NK Vrbovec |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Club Friendly Belasica Strumica vs Kamenica-Sasa |
1-1 |
|
Sat 7, Aug-19:00 - Club Friendly Omonia Aradippou vs Asil Lysi |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-12:30 - Club Friendly FC Minsk vs FK Isloch Minsk |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-19:00 - Club Friendly FK Pirmasens vs FV Diefflen |
6-0 |
|
Sat 7, Aug-12:30 - Club Friendly NK Karlovac vs HNK Segesta Sisak |
1-1 |
4-2 |
Sat 7, Aug-19:00 - Club Friendly Hammarby Women\'s vs FC Rosengard Women\'s |
1-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-13:00 - Club Friendly Gimnastica Segoviana vs Zamora CF |
2-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-13:00 - Club Friendly Las Rozas vs Leganes B |
0-2 |
0-2 |
Sat 7, Aug-13:00 - Club Friendly AD Parla vs AD Union Adarve |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-13:00 - Club Friendly Tarnovia Tarnow Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s |
0-1 |
1-6 |
Sat 7, Aug-13:00 - Club Friendly FC Wulfrath vs SC Velbert |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:15 - Club Friendly PAEEK Keryneias vs Olympiakos Nicosia FC |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-13:15 - Club Friendly Udinese(U19) vs Legia Warszawa(U19) |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-13:30 - Club Friendly Numancia vs CF Rayo Majadahonda |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-13:30 - Club Friendly Haro Deportivo vs Amurrio |
0-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:30 - Club Friendly HNK Cibalia vs HNK Vukovar 91 |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:30 - Club Friendly Pobeda Prilep vs FK Ohrid 2004 |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-19:30 - Club Friendly Giresunspor vs Samsunspor |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-19:30 - Club Friendly Onisilos Sotiras vs Nea Salamis |
0-2 |
1-5 |
Sat 7, Aug-19:30 - Club Friendly NK Dubrava Tim Kabel vs NK Opatija |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-19:30 - Club Friendly Crno Buki vs Bratstvo 07 |
1-3 |
|
Sat 7, Aug-14:00 - Club Friendly Racing Santander B vs Barakaldo CF |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-14:00 - Club Friendly Deportivo La Coruna B vs Racing Villalbes |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-14:00 - Club Friendly Sporting de Gijon B vs Cultural Leonesa B |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-14:00 - Club Friendly SC Wiedenbruck vs KSV Hessen Kassel |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-14:00 - Club Friendly KKPK Medyk Konin Women\'s vs Pardubice Women\'s |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-14:00 - Club Friendly Feyenoord Rotterdam Women\'s vs Oud Heverlee Leuven Women\'s |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Southampton vs Athletic Bilbao |
0-2 |
1-3 |
Sat 7, Aug-14:30 - Club Friendly VV DOVO vs IJsselmeervogels |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly West Ham United vs Atalanta |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Torquay United vs Chippenham Town |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Crystal Palace vs Watford |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Chesterfield vs Tamworth |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Notts County vs York City |
2-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-22:00 - Club Friendly Brighton & Hove Albion vs Getafe |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Boston United vs Grimsby Town |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Heracles Almelo vs FC Zwolle |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Club Friendly Leeds United vs Villarreal |
2-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Hereford vs Bath City |
0-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Ebbsfleet United vs Southend United |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Club Friendly Gimnastic Tarragona vs Girona |
0-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Slough Town vs Aldershot Town |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Billericay Town vs Dagenham and Redbridge |
1-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Club Friendly Inter Zapresic vs Bistra |
1-1 |
3-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Stafford Rangers vs St Ives Town |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Tonbridge Angels vs Dover Athletic |
0-2 |
0-4 |
Sat 7, Aug-22:00 - Club Friendly Real Madrid Castilla vs Fuenlabrada |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Nuneaton Borough vs Basford United F.C. |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Folkestone Invicta vs Maidstone United |
2-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Club Friendly Espanyol B vs Andorra CF |
1-0 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Lewes vs Dartford |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Ossett Town vs Matlock Town |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Club Friendly Real Avila CF vs Unionistas de Salamanca |
0-0 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Leamington vs Solihull Moors |
0-0 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Cirencester Town vs Didcot Town |
1-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Carshalton Athletic FC vs Burgess Hill Town |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Weston Super Mare vs Yeovil Town |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Salisbury City vs Eastleigh |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Warrington Town FC vs Chorley |
2-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Swindon Supermarine vs Banbury United |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Potters Bar Town vs Beaconsfield Town F.C. |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Wingate & Finchley vs Harrow Borough |
2-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Brackley Town vs Oxford City |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-20:15 - Club Friendly Odense BK U19 vs NK Maribor(U19) |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Club Friendly DSV Leoben vs Ilzer SV |
1-0 |
6-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Crusaders FC vs Banbridge Town |
2-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Club Friendly FC Schalke 04 II vs FC Kray |
3-1 |
5-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Hampton & Richmond vs Woking |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Club Friendly VfR Wormatia Worms vs Eddersheim |
2-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Guiseley vs Stockport County |
0-3 |
0-5 |
Sat 7, Aug-15:00 - Club Friendly Hessen Dreieich vs TSV Schott Mainz |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Mossley AFC vs Stalybridge Celtic |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Wolfsburg Women\'s vs FC Twente Enschede Women\'s |
2-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly ASJ Soyaux Women\'s vs Marseille Women\'s |
1-0 |
5-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Sheffield FC vs Coleshill Town |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Curzon Ashton FC vs Altrincham |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Tobermore United FC vs Ballymena United F.C. |
0-1 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Spennymoor Town vs Wrexham |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-15:15 - Club Friendly FC Utrecht vs Fortuna Sittard |
1-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Hungerford Town vs Gosport Borough |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Wimborne Town vs Weymouth |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Shepshed Dynamo vs Runcorn Linnets |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-15:30 - Club Friendly VfB Oldenburg vs VFB Homberg |
1-1 |
3-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Biggleswade Town vs Cambridge City |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Dollingstown vs Portadown FC |
0-2 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Patro Eisden vs RWD Molenbeek |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Rodez Aveyron Women\'s vs Saint-Etienne Women\'s |
2-2 |
|
Sat 7, Aug-15:45 - Club Friendly Manchester United vs Everton |
3-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Ramsbottom United vs Radcliffe Borough |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-15:45 - Club Friendly Wolverhampton Wanderers vs Celta Vigo |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Dorking Wanderers vs Wealdstone FC |
0-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly Udinese vs Empoli |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly TSV Meerbusch vs Wegberg-Beeck |
1-2 |
|
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly APOEL Nicosia vs AEK Larnaca |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-20:30 - Club Friendly SC Heerenveen vs Lecce |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Club Friendly Brightlingsea Regent vs Leiston FC |
0-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly US Sassuolo Calcio vs Vicenza |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly Stade Tunisien vs Etoile du Sahel |
0-1 |
0-4 |
Sat 7, Aug-20:30 - Club Friendly Brentford vs Valencia CF |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly Montpellier HSC Women\'s vs Servette Chenois Woman\'s |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly Stadlau vs ASV Spratzern |
1-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-20:30 - Club Friendly Union Langreo vs Cultural Leonesa |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly Rudes vs NK Lucko |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly Clube Atletico Ouriense Women\'s vs Sporting Braga Women\'s |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - Club Friendly SD Textil Escudo vs CD Tropezon |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-22:30 - Club Friendly Xerez CD vs C.D. San Fernando Isleno |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-22:30 - Club Friendly Mallorca vs Cagliari |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly TSV Alemannia Aachen vs FSV Frankfurt |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-22:30 - Club Friendly Villarrubia CF vs La Solana |
4-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Rot Weiss Ahlen vs FC Giessen |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly RW Essen vs SC Verl |
3-1 |
4-4 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly VfB Stuttgart II vs TSG Balingen |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Eastbourne Borough vs Queens Park Rangers(U23) |
3-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Welling United vs Bromley |
0-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Harlow Town vs Great Wakering Rovers |
0-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Ilkeston FC vs Coalville Town |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Fortuna Koln vs TSV Steinbach Haiger |
1-3 |
1-3 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Nantwich Town vs Chester FC |
1-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Bayer Leverkusen Women\'s vs FC Zwolle Women\'s |
3-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly SC Wiedenbruck vs Hannover 96 Am |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Bergisch Gladbach 09 vs TVD Velbert |
2-1 |
5-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly Bocholt FC vs RW Oberhausen |
2-0 |
|
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly SV Rochling Volklingen vs Eintracht Trier |
1-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-22:45 - Club Friendly Goztepe vs Altinordu |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Club Friendly DJ Teutonia St.Tonis vs SV Straelen |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-05:05 - Colombia Copa Mustang Atletico Huila vs Deportes Quindio |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-23:00 - Colombia Copa Premier Tigres FC vs Orsomarso |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-01:00 - Colombia Copa Premier Real Cartagena vs Fortaleza F.C |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Coppa Italia Como vs U.S. Catanzaro 1929 |
1-0 |
2-2 |
Sat 7, Aug-05:00 - Costa Rica Primera Division AD San Carlos vs Perez Zeledon |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Council of East and Central Africa Football Associations Clubs Cup Young Africans vs Express FC |
0-2 |
1-3 |
Sat 7, Aug-17:00 - Council of East and Central Africa Football Associations Clubs Cup Big Bullets FC vs Atlabara |
2-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - Council of East and Central Africa Football Associations Clubs Cup Kampala City Council(KCCA) vs Le Messager Ngozi |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Council of East and Central Africa Football Associations Clubs Cup Azam FC vs KMKM |
1-0 |
2-3 |
Sat 7, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division HNK Gorica vs Hajduk Split |
0-2 |
1-3 |
Sat 7, Aug-20:55 - Croatia - 1. Division Slaven Belupo Koprivnica vs HNK Sibenik |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga Opava vs Vyskov |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga Lisen vs Usti nad Labem |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga Prostejov vs Brno |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga Chrudim vs Fotbal Trinec |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A FK Slavoj Vysehrad vs Pribram B |
2-2 |
2-2 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A FC Pisek vs Jiskra Domazlice |
0-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A SK Rakovnik vs Admira Praha |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A SK Motorlet Praha vs Slavia Karlovy Vary |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A FK Loko Vltavin vs Slavia Prague B |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A Povltava FA vs Benesov |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Sokol Zivanice vs SK Sokol Zapy |
1-1 |
4-1 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Jablonec B vs Jiskra Usti nad Orlici |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Zbuzany vs Slovan Liberec B |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-13:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Teplice B vs Hradec Kralove B |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Sparta Prague vs MFK Karvina |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga FC Fastav Zlin vs Teplice |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga SK Dynamo Ceske Budejovice vs Banik Ostrava |
0-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Hradec Kralove vs Slovan Liberec |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Slovan Rosice vs Hanacka Slavia Kromeriz |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Viktoria Otrokovice vs Uhersky Brod |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Vysocina Jihlava B vs Blansko |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Vratimov vs Zlin B |
1-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Dolni Benesov vs Unicov |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-12:15 - Czech Republic U19 League Pardubice(U19) vs Meteor Praha(U19) |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Brno(U19) vs Zlin(U19) |
1-1 |
3-3 |
Sat 7, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Viktoria Plzen U19 vs Hradec Kralove(U19) |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Synot Slovacko(U19) vs Opava (U19) |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Sparta Praha(U19) vs Ceske Budejovice(U19) |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-15:15 - Czech Republic U19 League Mlada Boleslav(U19) vs Banik Ostrava(U19) |
0-3 |
0-4 |
Sat 7, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division Lyngby vs Esbjerg FB |
1-0 |
5-0 |
Sat 7, Aug-16:45 - Denmark - 2. Division Groupe A Skive IK vs Naestved |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A B93 Copenhagen vs Brabrand IF |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Kolding IF vs Thisted FC |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Middelfart vs FC Aarhus Fremad |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-16:30 - Denmark Woman\\\'s League HB Koge Woman\'s vs Thisted FC Women\'s |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-14:30 - Denmark Woman\\\'s League Aarhus AGF Women\'s vs Fortuna Hjorring Women\'s |
0-4 |
2-5 |
Sat 7, Aug-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Naesby BK Woman\'s vs Boldklubben AF 1893 Women\'s |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Odense Women\'s vs Herlufsholm GF Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Dutch Super Cup Ajax Amsterdam vs PSV Eindhoven |
0-2 |
0-4 |
Sat 7, Aug-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A Deportivo Cuenca vs Manta FC |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - Egypt Premier League Zamalek vs Ghazl El Mahallah |
3-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-23:00 - Egypt Premier League Al Ahly SC vs Ceramica Cleopatra FC |
1-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-20:15 - England FA Community Shield Manchester City vs Leicester City |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England FA Cup Eastbourne Town vs Guildford City |
1-2 |
2-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - England FA Cup Thackley vs Wythenshawe Town |
2-0 |
2-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Ipswich vs Morecambe |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Shrewsbury Town vs Burton Albion FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Rotherham United vs Plymouth Argyle |
2-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Crewe Alexandra vs Cheltenham Town |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Cambridge United vs Oxford United |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Gillingham vs Lincoln City |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Bolton Wanderers vs Milton Keynes Dons |
1-1 |
3-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Wycombe Wanderers vs Accrington Stanley |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Doncaster Rovers vs AFC Wimbledon |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League One Fleetwood Town vs Portsmouth |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:15 - England League One Sunderland vs Wigan Athletic |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-20:30 - England League One Charlton Athletic vs Sheffield Wed |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Scunthorpe United vs Swindon |
0-0 |
1-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Mansfield Town vs Bristol Rovers |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Tranmere Rovers vs Walsall |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Oldham Athletic AFC vs Newport County |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Northampton Town vs Port Vale |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Hartlepool United FC vs Crawley Town |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Exeter City vs Bradford City AFC |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Forest Green Rovers vs Sutton United |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Stevenage FC vs Barrow |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Harrogate Town vs Rochdale |
2-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - England League Two Salford City F.C. vs Leyton Orient |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:15 - England League Two Carlisle vs Colchester United |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England The Championship Stoke City vs Reading |
2-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - England The Championship Preston North End vs Hull City |
1-1 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - England The Championship Cardiff City vs Barnsley |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England The Championship Derby County vs Huddersfield Town |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England The Championship Blackburn Rovers vs Swansea City |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England The Championship Luton Town vs Peterborough United |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - England The Championship Queens Park Rangers vs Millwall |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - England The Championship Bristol City vs Blackpool |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-23:00 - England The Championship Sheffield United vs Birmingham |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga JK Tallinna Kalev vs Flora Tallinn II |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B Nomme JK Kalju II vs JK Tabasalu |
0-3 |
1-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B Viimsi JK vs Vandra JK Vaprus |
1-0 |
5-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga Tallinna Levadia vs FC Kuressaare |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga Paide Linnameeskond vs Viljandi JK Tulevik |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga Saku Sporting Women\'s vs Suure Jaani United Women\'s |
1-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga Parnu JK Women\'s vs JK Tallinna Kalev Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga Ajax Tallinna Women\'s vs Tammeka Tartu Women\'s |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-15:30 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga FC Flora Tallinn Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s |
2-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Finland Women\\\'s Premier League HJK Helsinki Women\'s vs Honka Women\'s |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:30 - Finland Women\\\'s Premier League HPS Helsinki Women\'s vs Ilves Tampere Women\'s |
0-2 |
1-4 |
Sat 7, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League TiPS Women\'s vs KuPS Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League Pallokerho-35 Women\'s vs Aland Women\'s |
0-1 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A Kapylan Pallo vs Mypa |
1-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A Atlantis vs MiPK Mikkeli |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A PK Keski Uusimaa(PKKU) vs NJS Nurmijarvi |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B TPV Tampere vs SalPa Salo |
0-0 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B FC Jazz Pori vs KaaPo Kaarina |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B VJS Vantaa vs PIF |
2-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B Honka Akatemia vs GrIFK |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B Ilves Tampere II vs EPS Espoo |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko C VIFK Vaasa vs JJK Jyvaskyla |
0-3 |
0-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C OTP Oulu vs Jakobstads Bollklubb |
2-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-14:00 - Finland Junior League KaaPo Kaarina Youth vs Lahti Youth |
1-1 |
3-3 |
Sat 7, Aug-15:15 - Finland Junior League Inter Turku Am vs Kontu Youth |
6-1 |
|
Sat 7, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga KTP Kotka vs HJK Helsinki |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Finland Veikkausliga AC Oulu vs IFK Mariehamn |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland Ykkonen Turun Palloseura vs PK-35 Vantaa |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Finland Ykkonen KPV Kokkola vs Mikkelin Palloilijat |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Finland Ykkonen Klubi 04 vs MuSa |
1-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Finland Ykkonen Ekenas IF vs RoPS Rovaniemi |
1-2 |
3-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Finland Ykkonen Gnistan vs Jaro |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - France Ligue 2 Dijon vs Rodez AF |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - France Ligue 2 Grenoble Foot 38 vs Guingamp |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - France Ligue 2 USL Dunkerque vs Chamois Niortais |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - France Ligue 2 Pau FC vs Toulouse |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - France Ligue 2 Valenciennes FC vs Nimes |
0-0 |
0-3 |
Sat 7, Aug-17:00 - France Ligue 2 Caen vs FC Sochaux-Montbeliard |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - France Ligue 2 AJ Auxerre vs AC Ajaccio |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - France Ligue 2 Le Havre vs Paris FC |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - France Ligue 2 Amiens SC vs Quevilly Rouen |
1-2 |
1-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Plabennec vs Caen B |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Voltigeurs Chateaubriant vs Vannes OC |
1-0 |
1-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Blois F.41 vs Versailles 78 |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A St Pryve St Hilaire vs Saint Malo |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Guingamp B vs FC Rouen |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Poissy AS vs Romorantin |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A FC Chartres vs Granville |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - French Championnat Amateur Group A Lorient B vs Vitre |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group B Auxerre B vs Epinal |
2-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group B Stade Reims II vs ASM Belfort |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Haguenau vs L\'Entente SSG |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Sainte Genevieve Sports vs Beauvais |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Lens B vs Fleury Merogis U.S. |
0-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Saint Quentin vs ST Maur Lusitanos |
1-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Bobigny A.C. vs Metz B |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-20:30 - French Championnat Amateur Group B Paris 13 Atletico vs SC Schiltigheim |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-19:30 - French Championnat Amateur Group C Lyonnais B vs Monaco B |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Louhans-Cuiseaux vs Hyeres |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Monts d\'Or Azergues vs Toulon |
2-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Olymplque de Marseille B vs GFA Rumilly Vallieres |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C RC Grasse vs Lyon Duchere |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Andrezieux vs Angers II |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Trelissac vs Moulins Yzeure |
0-0 |
0-2 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Chamalieres FC vs Les Herbiers |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Colomiers vs Le Puy Foot 43 Auvergne |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Montpellier B vs FC Bergerac |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D FC Nantes B vs Bourges 18 |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Canet Roussillon vs Stade Montois |
1-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1 ESTAC Troyes vs Paris Saint-Germain |
1-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1 Lyonnais vs Stade Brestois |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Friendly Internationals Denmark(U17) vs Sweden(U17) |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga Gagra Tbilisi vs WIT Georgia Tbilisi |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga FC Shevardeni vs FC Sioni Bolnisi |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-17:30 - Georgia Primera Division Samgurali Tskh vs Dila Gori |
1-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-19:59 - Georgia Primera Division Lokomotiv Tbilisi vs FC Shukura Kobuleti |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern TSV Rain Am Lech vs Greuther Furth B |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern TSV Buchbach vs TSV Aubstadt |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern SV Schalding Heining vs VfB Eichstatt |
0-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern FC Pipinsried vs FC Memmingen |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern FV Illertissen vs Bayern Munich B |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern FC Schweinfurt vs Nurnberg B |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost FSV Optik Rathenow vs Eilenburg |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost FSV Union Furstenwalde vs Berliner AK 07 |
1-3 |
1-4 |
Sat 7, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost Chemie Leipzig vs SV Tasmania Berlin |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup VfL Osnabruck vs Werder Bremen |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup Wuppertaler SV vs VfL Bochum |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup SpVgg Bayreuth vs Arminia Bielefeld |
1-2 |
3-6 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup SV Sandhausen vs RB Leipzig |
0-2 |
0-4 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup FC Lokomotive Leipzig vs Bayer Leverkusen |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup Berliner FC Dynamo vs VfB Stuttgart |
0-2 |
0-6 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup SC Weiche Flensburg 08 vs Holstein Kiel |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup Greifswalder SV 04 vs Augsburg |
1-1 |
2-4 |
Sat 7, Aug-17:30 - Germany Cup Eintracht Norderstedt vs Hannover 96 |
0-2 |
0-4 |
Sat 7, Aug-20:30 - Germany Cup 1. FC Magdeburg vs St. Pauli |
1-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-20:30 - Germany Cup SV Babelsberg 03 vs Greuther Furth |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-20:30 - Germany Cup SSV Ulm 1846 vs FC Nurnberg |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-22:45 - Germany Cup SV Wehen Wiesbaden vs Borussia Dortmund |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-19:00 - Germany OberLiga Gundelfingen vs Turkspor Augsburg |
2-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga SSV Jahn Regensburg II vs TSV Schwaben Augsburg |
2-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga SV Seligenporten vs FC Sand |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga Grossbardorf vs DJK Don Bosco Bamberg |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga TSV Kottern-St. Mang vs TSV Wasserburg Inn |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga ATSV Erlangen vs DJK Ammerthal |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga SV Kirchanschoring vs FC Ismaning |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga SpVgg Hankofen-Hailing vs Hallbergmoos-Goldach |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga DJK Gebenbach vs SV Vatan Spor Aschaffenburg |
3-1 |
5-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga TSV Abtswind vs Eintr. Bamberg |
1-2 |
3-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Germany OberLiga ASV Cham vs Karlburg |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Germany OberLiga SpVgg Ansbach vs DJK Vilzing |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Germany OberLiga SV Pullach vs SV Donaustauf |
3-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-23:00 - Guatemala Liga Nacional Deportivo Achuapa vs CD Malacateco |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-20:30 - Guatemala Liga Nacional Santa Lucia Cotzumalguapa vs CSD Municipal |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:30 - Holland Jupiler League De Graafschap vs Roda JC Kerkrade |
0-0 |
0-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Hungary Cup Hatvan vs Sajobabony Vegyesz |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Hungary Cup Rackeve VAFC vs Kalocsai |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Vac-Dunakanyar vs Tiszaujvaros |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Sarosd NKSC vs Komlo Banyasz SK |
1-0 |
|
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Szekszard UFC vs Bicskei |
0-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Cigand SE vs Hidasnemeti VSC |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Tokol ksk vs Szepetnek |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Gardony Varosi SC vs Kaposvari Rakoczi |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Algyo SK vs Gyomro |
0-3 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Technoroll Teskand KSE vs Sarvari FC |
0-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Egri FC vs Putnok Vse |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Janossomorja vs Veszprem FC |
0-4 |
1-7 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Nagyatadi FC vs Dunaujvaros Palhalma Agrospecial |
0-2 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Monori SE vs Rakosmenti KSK |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Kormendi FC vs MTE Mosonmagyarovar |
0-2 |
1-3 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Ikarus BSE vs Hodmezovasarhely FC |
0-1 |
0-4 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Semjenhaza vs Balatoni Vasas SE |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Taksony SE vs Cegledi |
1-5 |
2-10 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Tiszasziget SE vs BVSC Zuglo |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Torokszentmiklos FC vs BKV Elore |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup DEAC vs Tiszafuredi VSE |
2-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Bataszek SE vs Erdi VSE |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Korosladany MSK vs FC Dabas |
0-2 |
1-5 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Szegedi VSE vs Fuzesgyarmati SK |
1-2 |
3-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Fovarosi Vizmuvek vs Szabadszallasi |
1-0 |
2-3 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Abda SC vs Tihany |
1-1 |
3-3 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Zsambeki SK vs Lipot Pekseg |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Csenger vs Kazincbarcika |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Derecskei Lse vs Gyongyos |
1-2 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Encs VSC vs Ibrany SE |
0-1 |
0-4 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Ersekvadkert vs Karancslapujto |
1-1 |
3-4 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Esztergom vs Zalaszentgroti VFC |
0-4 |
0-7 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Energia Gyongyos vs Tallya |
1-4 |
2-8 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Haladas VSE vs Menfocsanak |
1-3 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Jamina SE vs Varfurdo Gyulai Termal FC |
0-2 |
1-6 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Kadarkut vs Kozarmisleny SE |
2-2 |
3-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Nagydobosi vs Tarpa SC |
1-1 |
2-5 |
Sat 7, Aug-18:30 - Hungary Cup Vasarosnameny SE vs Senyo Carnifex |
0-4 |
0-7 |
Sat 7, Aug-13:00 - Hungary Cup Mun SE vs Csepel |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-19:45 - Hungary NB1 Mezokovesd-Zsory vs Zalaegerszegi TE |
2-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Hungary NB1 MTK Budapest FC vs Budapest Honved |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Iceland Division 1 Vikingur Olafsvik vs IBV Vestmannaeyjar |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Iceland Division 2 IR Reykjavik vs Magni Grenivik |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Iceland Division 2 Fjardabyggd vs KV Vesturbaeja |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Iceland Division 2 Reynir Sandgerdi vs Leiknir F |
1-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Iceland Division 3 Ellidi vs Einherji |
1-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Iceland Division 4 Alftanes vs Hordur Isafjordur |
0-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Iceland Ladies Division 1 Haukar Women\'s vs UMF Afturelding Women\'s |
0-4 |
2-6 |
Sat 7, Aug-22:00 - Ireland Division 1 Cobh Ramblers vs Athlone |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Ireland Premier League Waterford United vs Bohemians |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:45 - Ireland Premier League Sligo Rovers vs Finn Harps |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Israel Ligat Al Toto Cup Hapoel Hadera vs Hapoel Bnei Sakhnin FC |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup Hapoel Tel Aviv vs Beitar Jerusalem |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-20:30 - Israel Ligat Al Toto Cup Hapoel Haifa vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Jamaica Premier League Harbour View FC vs Tivoli Gardens |
0-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-17:00 - Kazakhstan Cup FC Akzhayik vs FK Aktobe |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-14:00 - Kazakhstan Cup Sdyushor 8 vs Kyzylzhar Petropavlovsk |
0-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-16:00 - Kazakhstan Cup Maktaaral Jetisay vs FK Atyrau |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-16:15 - Kenya Premier League Sofapaka Nairobi FC vs Tusker FC Nairobi |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-16:15 - Kenya Premier League AFC Leopards SC vs Vihiga United |
2-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-14:00 - Kenya Premier League Mathare United FC vs Nairobi City Stars |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-14:00 - Kenya Premier League Bidco United vs Ulinzi Stars Nakuru |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-14:00 - Korea K3 League FC Mokpo vs Gyeongju KHNP |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-11:00 - Korea K4 League Yangpyeong vs Jinju Citizen FC |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-12:00 - Korea K4 League Pyeongchang FC vs Dangjin Citizen |
1-1 |
|
Sat 7, Aug-14:00 - Korea League 1 Jeonbuk Hyundai Motors vs Daegu FC |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Korea League 1 Seongnam FC vs Pohang Steelers |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Korea League 1 Ulsan Hyundai FC vs Gangwon FC |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Korea League 1 Suwon Samsung Bluewings vs Jeju United FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Korea League 2 FC Anyang vs Busan I\'Park |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Korea League 2 Seoul E-Land FC vs Chungnam Asan FC |
1-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-21:00 - Latvia Cup FK Smiltene BJSS vs FK Liepaja |
0-0 |
0-3 |
Sat 7, Aug-19:00 - Latvia Cup Speks vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri |
0-0 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Latvia Cup FK Spartaks Jurmala vs BFC Daugavpils |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Lithuania - 1. Division Hegelmann Litauen vs DFK Dainava Alytus |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Lithuania - 1. Division Suduva vs FK Panevezys |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division Minija Kretinga vs Atmosfera Mazeikiai |
1-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division FK Jonava vs Banga Gargzdai B |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division FK Zalgiris Vilnius 2 vs Vilnius BFA |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division Babrungas vs Kauno Zalgiris II |
2-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-21:30 - Luxembourg National Division Racing Union Luxemburg vs Swift Hesperange |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-16:15 - Malaysia Premier League Sarawak vs Kelantan FA |
2-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Malaysia Premier League Johor Darul Takzim II vs Skuad Projek |
3-0 |
5-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Malaysia Premier League Selangor FA B vs Perak FA B |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Malaysia Super League Pulau Penang FA vs Melaka United |
0-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Malaysia Super League Terengganu vs PB Pahang |
2-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Malaysia Super League Kuala Lumpur vs Petaling Jaya City |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Malaysia Super League UiTM FC vs Perak |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-15:30 - Men\\\'s Olympic Football Tournament Brazil(U23) vs Spain(U23) |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-04:00 - Mexico Primera Division Mazatlan FC vs Monterrey |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-06:06 - Mexico Primera Division Club Tijuana vs Toluca |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-06:10 - Mexico Primera Division Club Necaxa vs Cruz Azul |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division Cruz Azul Women\'s vs Pumas UNAM Women\'s |
1-1 |
|
Sat 7, Aug-21:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division Atlas Women\'s vs Tigres UANL Women\'s |
0-4 |
|
Sat 7, Aug-18:00 - Mexico Youth U20 Tigres UANL(U20) vs Santos Laguna U20 |
1-1 |
|
Sat 7, Aug-18:00 - Mexico Youth U20 Chivas Guadalajara(U20) vs FC Juarez(U20) |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Mexico Youth U20 Club America U20 vs Puebla(U20) |
3-3 |
|
Sat 7, Aug-02:45 - Mexico Youth U20 Club Tijuana(U20) vs Deportivo Toluca Mexiquense U20 |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Moldova Division 2 FC Iskra-Stal Ribnita vs Speranta Drochia |
1-1 |
3-3 |
Sat 7, Aug-19:00 - Moldova Division 2 FC Cahul-2005 vs Spartanii Selemet |
0-2 |
|
Sat 7, Aug-19:00 - Moldova Division 2 Victoria Bardar vs Real Succes |
2-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Moldova Division 2 FCM Ungheni vs Olimp Comrat |
1-0 |
2-3 |
Sat 7, Aug-19:00 - Moldova Division 2 Sporting Trestieni vs Dacia-Buiucani |
1-0 |
|
Sat 7, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala Sheriff Tiraspol vs Dinamo-Auto Tiraspol |
3-0 |
7-1 |
Sat 7, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala CSF Baliti vs Petrocub HIncesti |
1-1 |
2-4 |
Sat 7, Aug-11:00 - Mongolia Premier League UB Mazaalaynuud vs SP Falcons |
0-0 |
0-2 |
Sat 7, Aug-14:00 - Mongolia Premier League BCH Lions vs Erchim |
0-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga OFK Petrovac vs FK Zeta |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga Decic Tuzi vs FK Rudar Pljevlja |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Iskra Danilovgrad vs FK Buducnost Podgorica |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Mornar vs FK Podgorica |
1-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-05:00 - New Zealand Central Leagues Lower Hutt City vs North Wellington |
3-1 |
|
Sat 7, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues Waterside Karori vs Napier City Rovers |
1-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues Miramar rangers AFC vs Petone FC |
3-0 |
7-1 |
Sat 7, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues Auckland City vs North Shore United |
2-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues Hamilton Wanderers FC vs Manukau United |
1-1 |
1-4 |
Sat 7, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues Melville United vs Birkenhead United |
0-0 |
0-3 |
Sat 7, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues Bay Olympic vs West Coast Rangers |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues Eastern Suburbs Auckland vs Northern Rovers |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues Auckland United vs Western Springs |
1-2 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Loughgall FC vs Dundela FC |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Newry City vs Knockbreda |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Dergview FC vs Institute FC |
4-0 |
5-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Ballyclare Comrades vs Ballinamallard United |
2-1 |
5-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Annagh United vs Ards FC |
1-0 |
2-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Queen\'s University Belfast vs Harland & Wolff Welders |
0-2 |
0-5 |
Sat 7, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon Mandalskameratene vs IL Express |
1-3 |
5-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Brann B vs Sandvikens |
2-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Lillestrom B vs Brumunddal |
4-0 |
4-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Oppsal vs Follo |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Sola vs Staal Jorpeland |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Sogndal Fotball B vs Lysekloster |
0-2 |
0-7 |
Sat 7, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon Frigg FK vs Fana |
3-0 |
6-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon Kolstad vs Tynset |
2-1 |
5-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon Stromsgodset B vs Krakeroy IL |
3-0 |
4-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon Donn vs Brodd |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-15:00 - Norwegian Junior U19 Sandefjord U19 vs Fredrikstad(U19) |
2-0 |
2-3 |
Sat 7, Aug-04:00 - Panama Liga Panamena de Futbol Tauro FC vs Plaza Amador |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2 Club Rubio Nu vs Resistencia SC |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2 Fulgencio Yegros vs Sportivo Trinidense |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-01:00 - Paraguayan Division 2 Sportivo San Lorenzo vs Deportivo Capiata |
0-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2 Guarani de Trinidad vs General Diaz |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-03:30 - Paraguayan Primera Division Club Guarani vs Olimpia Asuncion |
2-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-22:15 - Peru Primera Division EM Deportivo Binacional vs UTC Cajamarca |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-00:30 - Peru Primera Division Sport Huancayo vs Sporting Cristal |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-03:00 - Peru Segunda Division Molinos El Pirata vs Juan Aurich |
0-2 |
2-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga Baltyk Koszalin vs Elana Torun |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga Odra Wodzislaw vs Piast Zmigrod |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga Unia Tarnow vs Podlasie Biala Podlaska |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga Avia Swidnik vs Stal Stalowa Wola |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga GKS Wikielec vs Swit Nowy Dwor Mazowiecki |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga Wissa Szczuczyn vs KS Blonianka Blonie |
2-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga Warta Gorzow Wielkopolski vs Foto Higiena Blyskawica Gac |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga LKS Goczalkowice Zdroj vs Sleza Wroclaw |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga KS Legionovia Legionowo vs Jagiellonia Bialystok B |
2-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga BTP Stal Brzeg vs Lechia Zielona Gora |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Poland - 4. Liga LKS II Lodz vs Ursus Warszawa |
2-2 |
4-3 |
Sat 7, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa Jagiellonia Bialystok vs Bruk Bet Termalica Nieciecza |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa Gornik Zabrze vs Stal Mielec |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-14:40 - Poland - I liga Miedz Legnica vs GKS Katowice |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - Poland - I liga Gornik Polkowice vs Sandecja Nowy Sacz |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-22:30 - Poland - I liga Arka Gdynia vs Chrobry Glogow |
0-2 |
0-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Poland - II liga Garbarnia Krakow vs Radunia Stezyca |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - II liga GKS Belchatow vs Znicz Pruszkow |
1-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - II liga Lech Poznan B vs Wisla Pulawy |
2-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Poland - II liga Pogon Grodzisk Mazowiecki vs Stal Rzeszow |
1-0 |
1-3 |
Sat 7, Aug-21:45 - Poland - II liga Olimpia Elblag vs Hutnik Krakow |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - Poland - II liga KKS 1925 Kalisz vs Wigry Suwalki |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora FC Porto B vs Clube Desportivo Trofense |
0-0 |
2-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Portugal Liga de Honora Varzim vs G.D. Chaves |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-13:45 - Portugal Liga de Honora Academico Viseu vs Casa Pia AC |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-22:30 - Portugal Liga de Honora C.D. Feirense vs Sporting Covilha |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19 Academica Coimbra(U19) vs Alverca(U19) |
1-2 |
|
Sat 7, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19 Rio Ave(U19) vs Vizela(U19) |
3-0 |
|
Sat 7, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19 GD Estoril-Praia(U19) vs Vitoria FC Setubal(U19) |
2-2 |
|
Sat 7, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19 Feirense(U19) vs FC Porto U19 |
1-4 |
|
Sat 7, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19 UD Oliveirense(U19) vs Gil Vicente U19 |
0-1 |
|
Sat 7, Aug-19:59 - Portugal Liga Revelacao U19 Tondela(U19) vs Vitoria SC Guimaraes U19 |
2-1 |
|
Sat 7, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga Moreirense vs SL Benfica |
1-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga Maritimo vs Sporting Braga |
0-0 |
0-2 |
Sat 7, Aug-15:45 - Portugal Primera Liga FC Arouca vs GD Estoril-Praia |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-19:30 - Romania - Divizia A Academica Clinceni vs FC U Craiova 1948 |
0-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-22:30 - Romania - Divizia A FC Arges vs FC Rapid Bucuresti |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 CSM Politehnica Iasi vs Concordia Chiajna |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 Dacia Unirea Braila vs ASC Corona Brasov |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 FC Unirea 2004 Slobozia vs Viitorul Selimbar |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 Ripensia Timisoara vs Unirea Dej |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-14:00 - Romania - Liga 2 FC Metaloglobus Bucuresti vs Petrolul Ploiesti |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:30 - Russia Div 2 Group 1 FK Makhachkala vs Kuban Holding |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 1 Dynamo Stavropol vs FK Chayka Pesch |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1 FK Biolog vs Legion Dynamo |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 1 FC Tuapse vs Druzhba Maykop |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-19:59 - Russia Div 2 Group 1 Rotor Volgograd B vs Alania B |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-20:15 - Russia Div 2 Group 1 Chernomorets Novorossiysk vs Spartak Nalchik |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 2 Khimik Dzerzhinsk vs Olimp-Dolgiye Prudy-2 |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2 Shinnik Yaroslavl vs Dinamo Moscow B |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2 Znamya Truda vs FK Murom |
0-0 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 2 Dinamo St. Petersburg vs Zenit-2 St.Petersburg |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 2 Krasava Odintsovo vs Baltika-BFU Kaliningrad |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 2 FC Tver vs FK Leningradets |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 2 Kairat Moskva vs Luki Energiya |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 3 Zenit Penza vs Fakel Voronezh II |
0-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3 Saturn vs Peresvet Podolsk |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3 Sokol Saratov vs Avangard Kursk |
0-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3 Salyut-Energia Belgorod vs Dinamo Briansk |
0-2 |
0-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3 FK Zvezda Ryazan vs Dinamo Vladivostok |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3 FK Khimki Reserve vs Rodina Moskva |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3 Strogino Moscow vs FC Kolomna |
3-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-14:00 - Russia Div 2 Group 3 FK Kvant Obninsk vs SKA-Khabarovsk-2 |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 3 FK Znamya Noginsk vs Saransk |
0-3 |
0-5 |
Sat 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4 FC Lada Togliatti vs Zenit Izhevsk |
2-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4 NoSta Novotroitsk vs Dinamo Barnaul |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4 FC Tyumen vs FK Spartak Tuymazy |
2-1 |
4-3 |
Sat 7, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 4 Zvezda Perm vs Torpedo Miass |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-13:00 - Russia Div 2 Group 4 FK Orenburg-2 vs FC Irtysh Omsk |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 4 Volga Ulyanovsk vs Amkar Perm |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-15:00 - Russia Div 2 Group 4 FC Novosibirsk vs FC Chelyabinsk |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:30 - Russia Premier League Arsenal Tula vs Krylya Sovetov Samara |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Russia Premier League Zenit St.Petersburg vs Krasnodar FK |
3-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-21:00 - Russia Premier League Spartak Moscow vs FK Nizhny Novgorod |
0-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-12:00 - Russia Women\\\'s Premier League Zvezda 2005 Perm Women\'s vs Zenit St.Petersburg Women\'s |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-12:00 - Russia Women\\\'s Premier League Yenisey Krasnoyarsk Women\'s vs Chertanovo Moscow Women\'s |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Russia Women\\\'s Premier League FK Rostov Women\'s vs Kubanochka Krasnodar Women\'s |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Russia Women\\\'s Premier League CSKA Moscow Women\'s vs Lokomotiv Moscow Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Russia Women\\\'s Premier League Rubin Kazan Women\'s vs FK Ryazan VDV Women\'s |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Championship Dunfermline vs Partick Thistle |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Championship Inverness C.T. vs Raith Rovers |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Championship Hamilton Academical FC vs Greenock Morton |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Championship Queen of the South FC vs Kilmarnock |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Championship Ayr Utd. vs Arbroath |
0-2 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Huntly vs Lossiemouth FC |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Inverurie Loco Works vs Turriff United |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Forres Mechanics vs Strathspey Thistle |
1-1 |
4-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Rothes vs Nairn County |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Deveronvale vs Brechin City |
0-3 |
1-4 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Wick Academy FC vs Clachnacuddin |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Fraserburgh vs Brora Rangers |
2-2 |
6-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Buckie Thistle FC vs Keith |
7-0 |
10-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Formartine United vs Fort William |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League One Falkirk vs Peterhead |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League One Dumbarton vs Airdrieonians |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League One Montrose vs Clyde F.C. |
0-0 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League One Queen\'s Park vs Cove Rangers |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League One Alloa Athletic vs East Fife |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League Two Forfar Athletic vs Edinburgh City |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League Two Cowdenbeath F.C. vs Elgin City |
2-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League Two Stirling Albion vs Kelty Hearts |
0-2 |
1-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League Two Albion Rovers FC vs Stenhousemuir |
0-0 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish League Two Stranraer F.C. vs Annan Athletic |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League Gretna 2008 vs East Stirlingshire |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League Caledonian Braves vs Bonnyrigg Rose |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-15:30 - Scottish Premier League Dundee United vs Glasgow Rangers |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Scottish Premier League St. Mirren vs Hearts |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serbia - 1. Liga FK Metalac Gornji Milanovac vs Proleter Novi Sad |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-20:55 - Serbia - 1. Liga Mladost Lucani vs Spartak Subotica |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga FK Indjija vs Kabel Novi Sad |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga FK Zarkovo vs Zeleznicar Pancevo |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga FK Rad Beograd vs FK Radnicki Sremska Mitrovica |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga Macva Sabac vs FK Buducnost Dobanovci |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Serie C - Brazil Ypiranga(RS) vs Mirassol FC |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Serie C - Brazil Tombense vs Jacuipense BA |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-03:00 - Serie C - Brazil Altos/PI vs Ferroviario CE |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil Uniao Rondonopolis MT vs Nova Mutum MT |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil Caldense(MG) vs Patrocinense MG |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil Sao Bento vs Portuguesa de Desportos |
1-0 |
2-3 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil Imperatriz(MA) vs Moto Clube(MA) |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil Uberlandia vs Boa Esporte Clube |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil Goianesia GO vs Jaragua GO |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-23:30 - Serie D - Brazil Porto Velho/RO vs Aparecidense GO |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Serie D - Brazil EC Santo Andre vs Inter de Limeira |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Serie D - Brazil SE Gama (DF) vs Brasiliense (DF) |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Serie D - Brazil Joinville SC vs Rio Branco PR |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-22:00 - Serie D - Brazil Marcilio Dias SC vs Juventus SC |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-22:00 - Serie D - Brazil Uniclinic Atletico Cearense CE vs America FC Natal RN |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-22:15 - Serie D - Brazil Murici vs Itabaiana(SE) |
0-2 |
2-2 |
Sat 7, Aug-22:30 - Serie D - Brazil Palmas (TO) vs Tocantinopolis |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-00:00 - Serie D - Brazil EC Aguia Negra vs Ferroviaria SP |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil Esportivo (RS) vs Cascavel PR |
2-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-23:00 - Serie D - Brazil 4 de Julho/PI vs Guarany CE |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-14:30 - Singapore Premier League Young Lions vs Hougang United FC |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga MFK Zemplin Michalovce vs Trencin |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga Dukla Banska Bystrica vs FK Zeleziarne Podbrezova |
2-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga Slavoj Trebisov vs MFK Dubnica |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga Humenne vs STK Samorin |
2-1 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga Partizan Bardejov vs KFC Komarno |
1-1 |
1-4 |
Sat 7, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga Namestovo vs MFK Skalica |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga NK Radomlje vs NK Maribor |
0-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga Jadran Dekani vs NS Drava Ptuj |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga NK Rogaska vs NK Rudar Velenje |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga ND Beltinci vs ND Primorje |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-20:30 - Slovenia 2. Liga ND Gorica vs NK Bilje |
1-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-09:30 - South Australian Premier League Adelaide Cobras FC vs Adelaide Hills |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-09:30 - South Australian Premier League Western Strikers SC vs Para Hills Knights |
0-2 |
2-2 |
Sat 7, Aug-09:30 - South Australian Premier League White City Woodville vs Modbury Jets |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-09:30 - South Australian Premier League Adelaide Victory vs Fulham United FC |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-14:55 - South Australian Premier League Eastern United vs West Adelaide SC |
0-2 |
0-2 |
Sat 7, Aug-09:30 - South Australian Super League Cumberland United FC vs South Adelaide Panthers |
0-0 |
0-4 |
Sat 7, Aug-09:30 - South Australian Super League Adelaide Comets FC vs Croydon Kings |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-09:30 - South Australian Super League Sturt Lions vs Adelaide Raiders SC |
2-0 |
4-1 |
Sat 7, Aug-12:30 - South Australian Super League Adelaide Olympic vs Adelaide Blue Eagles |
0-1 |
4-2 |
Sat 7, Aug-14:00 - South Australian Super League Adelaide United FC Youth vs Adelaide City FC |
1-1 |
2-4 |
Sat 7, Aug-10:15 - South Australian Super League Reserves Adelaide Olympic Reserve vs Adelaide Blue Eagles Reserve |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-11:45 - South Australian Women\\\'s Premier League Adelaide Comets Women\'s vs Fulham United Women\'s |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-13:00 - SVK U19 A League FK Zeleziarne Podbrezova(U19) vs Dukla Banska Bystrica(U19) |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-13:00 - SVK U19 A League FC Artmedia Petrzalka(U19) vs MSK Zilina(U19) |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-13:00 - SVK U19 A League FK Kosice(U19) vs FC Nitra(U19) |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Swden Women Division 2 Bollstanas SK Women\'s vs Jitex BK Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Swden Women Division 2 Mallbackens IF Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s |
1-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Swden Women Division 2 IFK Kalmar Women\'s vs Alingsas Women\'s |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Swden Women Division 2 IK Uppsala Women\'s vs Alvsjo AIK FF Women\'s |
2-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-15:00 - Swden Women Division 2 Brommapojkarna Women\'s vs IFK Norrkoping DFK Women\'s |
2-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Swden Women Division 2 Sundsvalls DFF Women\'s vs Moron BK Women\'s |
0-0 |
0-3 |
Sat 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Nordvarmland FF vs IK Oddevold |
0-1 |
0-4 |
Sat 7, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Ahlafors IF vs Tidaholms |
2-0 |
6-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Vanersborgs FK vs IFK Skovde FK |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Lidkopings FK vs Karlstad BK B |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Grebbestads IF vs BK Forward |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Angered BK vs Kumla |
0-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand FC Gute vs Gamla Upsala SK |
1-1 |
1-3 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand FC Stockholm Internazionale vs Kvarnsvedens IK |
4-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Kungsangens IF vs Sandvikens AIK |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland Sandviks IK vs Taftea IK |
0-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland Ytterhogdal IK vs Gottne IF |
0-1 |
0-2 |
Sat 7, Aug-14:00 - Sweden Div 2 Norrland Skelleftea FF vs Froso IF |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-14:00 - Sweden Div 2 Norrland Storfors AIK vs IFK Ostersund |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Bodens BK vs Friska Viljor FC |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Bergnasets AIK vs Team Thoren FF |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland Eslovs BK vs Hassleholms IF |
0-2 |
1-4 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland KSF Prespa Birlik vs FK Karlskrona |
3-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland IFK Hassleholm vs IFK Berga |
0-0 |
3-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland Asarums IF FK vs FBK Balkan |
1-1 |
1-4 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland FC Rosengard vs Solvesborgs GoIF |
3-0 |
7-0 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Huddinge IF vs Syrianska FC |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Trosa Vagnharad SK vs Rynninge IK |
1-1 |
4-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Mjolby AI FF vs Eskilstuna City FK |
1-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Dalstorps IF vs IK Tord |
0-1 |
0-3 |
Sat 7, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Hoganas BK vs Torslanda IK |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-19:00 - Sweden Superettan Falkenbergs FF vs GIF Sundsvall |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Sweden Superettan IFK Varnamo vs AFC Eskilstuna |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan Halmstads vs Malmo FF |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan Orebro vs Mjallby AIF |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-19:59 - Swiss Super League Sion vs Young Boys |
1-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-22:30 - Swiss Super League Grasshoppers vs Lausanne Sports |
1-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League FC Black Stars Basel vs Basel B |
0-1 |
3-2 |
Sat 7, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League Chiasso vs Stade Nyonnais |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League YF Juventus Zurich vs Etoile Carouge |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League SC Cham vs Sion II |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League Bruhl SG vs Zurich B |
1-3 |
2-5 |
Sat 7, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League FC Breitenrain vs FC Rapperswil-Jona |
2-0 |
4-0 |
Sat 7, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League Bavois vs FC Biel-Bienne |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:59 - Switzerland Challenge League FC Wil 1900 vs Yverdon |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-16:30 - Tajikistan Higher League FC Istaravshan vs FK Eskhata |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-16:30 - Tajikistan Higher League CSKA Pamir Dushanbe vs FC Khatlon |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga FC Shakhtar Donetsk vs PFC Oleksandria |
1-2 |
1-2 |
Sat 7, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga Dnipro-1 vs FC Mariupol |
2-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga FC Rukh Lviv vs Veres Rivne |
2-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga Viktoriya Mykolaivka vs SC Tavriya |
0-0 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga FK Chayka K-SR vs Nyva Vinnitsia |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga Yarud Mariupol vs Peremoha Dnipro |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga Munkacs Mukacheve vs Karpaty Halych |
1-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-17:30 - Ukraine Persha Liga Kremin Kremenchuk vs Polessya Zhitomir |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-17:30 - Ukraine Persha Liga Hirnyk-Sport vs Kryvbas |
1-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-19:30 - Ukraine Persha Liga Prykarpattia Ivano Frankivsk vs Metalist Kharkiv |
0-2 |
1-4 |
Sat 7, Aug-19:30 - Ukraine Persha Liga FC Ahrobiznes Volochysk vs FC Avanhard Kramatorsk |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-12:00 - Ukraine U21 Liga FC Vorskla (U21) vs Lviv(U21) |
2-2 |
3-2 |
Sat 7, Aug-12:00 - Ukraine U21 Liga Zorya(U21) vs Dynamo Kyiv(U21) |
1-2 |
2-4 |
Sat 7, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga FC Mynai(U21) vs Kolos Kovalivka (U21) |
1-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division CA River Plate vs Montevideo City Torque |
1-0 |
3-3 |
Sat 7, Aug-01:00 - Uruguay Primera Division Cerro Largo vs CA Penarol |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-16:00 - Uruguay U19 League Danubio(U19) vs Liverpool P.(U19) |
0-1 |
|
Sat 7, Aug-16:00 - Uruguay U19 League CA Rentistas(U19) vs Montevideo City Torque(U19) |
0-4 |
|
Sat 7, Aug-17:00 - Uruguay U19 League Bella Vista(U19) vs Plaza Colonia(U19) |
2-2 |
|
Sat 7, Aug-23:30 - USA National independent Football League Michigan Stars vs California United Strikers |
2-1 |
3-4 |
Sat 7, Aug-00:00 - USA USL League One Toronto FC II vs Richmond Kickers |
1-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-03:30 - USL Championship Charleston Battery vs Pittsburgh Riverhounds SC |
1-2 |
2-3 |
Sat 7, Aug-03:00 - USL Championship New York Red Bulls B vs Tampa Bay Rowdies |
1-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-03:00 - USL Championship Loudoun United vs Charlotte Independence |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Uzbekistan Pro League B Lokomotiv BFK vs Bunyodkor II |
2-4 |
|
Sat 7, Aug-17:00 - Uzbekistan Pro League B Jizzakh Bars vs FC Neftgazmontaj |
2-1 |
2-3 |
Sat 7, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League FK Andijan vs Qizilqum Zarafshon |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League Metallurg Bekobod vs Termez Surkhon |
0-0 |
0-1 |
Sat 7, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League Lokomotiv Tashkent vs FC AGMK |
0-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division Atletico Venezuela vs Universidad Central Venezuela |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-03:00 - Venezuela Primera Division Zamora FC Barinas vs Hermanos Colmenares |
1-0 |
1-1 |
Sat 7, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division Deportivo Petare vs AC Minerven FC Bolivar |
3-0 |
8-0 |
Sat 7, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division Real Frontera vs Deportivo JBL del Zulia |
0-0 |
1-0 |
Sat 7, Aug-17:30 - Wales League Cup Barry Town United vs Llanelli |
3-0 |
5-0 |
Sat 7, Aug-17:30 - Wales League Cup Cwmbran Celtic vs Pontypridd |
1-0 |
1-2 |
Sat 7, Aug-17:30 - Wales League Cup Haverfordwest County vs Goytre United |
0-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-17:30 - Wales League Cup Gresford Athletic vs Bangor City FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 7, Aug-17:30 - Wales League Cup Penrhyncoch vs The New Saints |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-17:30 - Wales League Cup Flint Town United vs Bala Town F.C. |
0-1 |
1-1 |
Sat 7, Aug-17:30 - Wales League Cup Cambrian & Clydach vs Newtown AFC |
1-2 |
2-4 |
Sat 7, Aug-17:30 - Wales League Cup Trefelin vs Risca United |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Western Knights vs Mandurah City |
1-2 |
4-2 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Ashfield SC vs Joondalup United |
2-3 |
3-5 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Olympic Kingsway SC vs Stirling Macedonia |
0-3 |
1-4 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Subiaco AFC vs UWA Nedlands |
0-2 |
0-3 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Quinns FC vs Forrestfield United |
1-4 |
|
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Fremantle City vs Swan United |
0-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Balcatta(U20) vs Sorrento F.C.(U20) |
1-4 |
|
Sat 7, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Perth S.C(U20) vs Armadale (U20) |
2-1 |
|
Sat 7, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Bayswater City(U20) vs Cockburn City (U20) |
4-1 |
|
Sat 7, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Perth Glory FC(U20) vs ECU Joondalup(U20) |
4-1 |
|
Sat 7, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Floreat Athena(U20) vs Gwelup Croatia(U20) |
0-0 |
0-0 |
Sat 7, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Rockingham City(U20) vs Inglewood United(U20) |
2-0 |
|
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Floreat Athena vs Gwelup Croatia SC |
1-0 |
2-1 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Perth S.C vs Armadale |
1-0 |
2-0 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Perth Glory FC Am vs ECU Joondalup |
1-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Bayswater City vs Cockburn City |
2-1 |
4-3 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Balcatta vs Sorrento Gulls |
0-1 |
2-2 |
Sat 7, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Rockingham City vs Inglewood United |
0-1 |
2-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen Honefoss Women\'s vs Fart Women\'s |
2-0 |
3-1 |
Sat 7, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Arna-Bjornar Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s |
1-3 |
3-4 |
Sat 7, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Stabaek Women\'s vs Rosenborg Women\'s |
1-1 |
2-5 |
Sat 7, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Valerenga Women\'s vs Kolbotn Women\'s |
2-0 |
3-0 |
Sat 7, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Lyn Oslo Women\'s vs Sandviken Women\'s |
0-1 |
1-2 |
Sat 7, Aug-18:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Klepp IL Women\'s vs Avaldsnes Women\'s |
0-3 |
0-4 |
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.