Football Results for Sun 11, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 11, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 11, Aug-12:30 - AFF U18 Youth Championship
Malaysia(U18) vs Cambodia(U18)

3-0

3-0
Sun 11, Aug-13:30 - AFF U18 Youth Championship
Australia(U18) vs Thailand(U18)

0-0

3-1
Sun 11, Aug-16:30 - AFF U18 Youth Championship
Viet Nam(U18) vs Singapore(U18)

1-0

3-0
Sun 11, Aug-19:30 - Armenia Premier League
Banants Yerevan vs FC Pyunik

0-0

0-3
Sun 11, Aug-17:00 - Armenia Premier League
Lori Vanadzor vs Alashkert

1-1

2-1
Sun 11, Aug-11:00 - Australia Victorian Women\\\'s Cup
Box Hill Women\'s vs Calder United SC Women\'s

0-1

0-2
Sun 11, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Mount Gravatt vs North Star

1-1

2-3
Sun 11, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
St George Willawong FC vs Samford Rangers

1-0

2-0
Sun 11, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
Albany Creek vs Brisbane Knights

1-0

1-0
Sun 11, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Tuggeranong United vs Woden Weston

1-0

2-0
Sun 11, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Gungahlin United vs Cooma Tigers

1-0

3-0
Sun 11, Aug-07:00 - Australia Capital Territory U20
Tuggeranong United (U20) vs Woden Weston U20

0-5

0-10
Sun 11, Aug-07:00 - Australia Capital Territory U20
Gungahlin United (U20) vs Cooma Tigers(U20)

1-1

3-2
Sun 11, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Jets FC Youth vs Charlestown City Blues FC

0-0

0-2
Sun 11, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Hamilton Olympic vs Broadmeadow Magic

3-1

3-2
Sun 11, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lake Macquarie City vs Lambton Jaffas

0-0

0-1
Sun 11, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Hamilton Olympic(U20) vs Broadmeadow Magic(U20)

1-0

2-0
Sun 11, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Lake Macquarie City (U20) vs Lambton Jaffas(U20)

2-0

3-1
Sun 11, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Manly United

2-1

3-1
Sun 11, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Marconi Stallions

0-0

1-0
Sun 11, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney FC Youth vs Sydney Olympic

1-2

1-3
Sun 11, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Rockdale City Suns vs Sutherland Sharks

0-2

2-5
Sun 11, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Mt Druitt Town Rangers FC vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers

1-1

2-1
Sun 11, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Hakoah Sydney City East vs Blacktown City

0-0

1-1
Sun 11, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Rydalmere Lions vs St George Saints

0-1

1-1
Sun 11, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Rockdale City Suns(U20) vs Sutherland Sharks(U20)

1-0

1-1
Sun 11, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Sydney United(U20) vs Manly United(U20)

0-0

3-0
Sun 11, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Hakoah Sydney City East U20 vs Blacktown City(U20)

1-1

1-1
Sun 11, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Marconi Stallions(U20)

0-2

1-2
Sun 11, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Mt Druitt Town Rangers(U20) vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20)

0-0

0-0
Sun 11, Aug-09:55 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Olympic Women\'s vs Northern Tigers Women\'s

0-0

0-1
Sun 11, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Sunshine Coast FC vs Peninsula Power

0-2

0-3
Sun 11, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Olympic United FC vs Brisbane City SC

1-1

3-2
Sun 11, Aug-08:00 - Australia Queensland State League U20
Sunshine Coast FC(U20) vs Peninsula Power(U20)

0-2

1-6
Sun 11, Aug-09:30 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Olympic United FC(U20) vs Brisbane City SC(U20)

1-0

2-2
Sun 11, Aug-11:30 - Australia Queensland State Leagues
Logan Lightning vs Ipswich Knights FC

0-2

1-2
Sun 11, Aug-08:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Sunshine Coast Wanderers FC Women\'s vs Souths United Women\'s

0-1

0-3
Sun 11, Aug-12:30 - Austria Erste Division
SV Ried vs SKU Amstetten

2-0

4-1
Sun 11, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Mattersburg vs Austria Wien

0-2

1-5
Sun 11, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
TSV Hartberg vs Sturm Graz

0-0

1-0
Sun 11, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
WSG Wattens vs St.Polten

1-0

1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga East
Trenkwalder Admira Amateure vs SC Mannsdorf

0-1

0-1
Sun 11, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Wacker Innsbruck Amateure vs SC Imst

0-1

1-4
Sun 11, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
RW Rankweil vs FC Wolfurt

0-0

1-3
Sun 11, Aug-18:00 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs FC Gorodeya

0-0

0-2
Sun 11, Aug-19:45 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs Energetik-BGU Minsk

4-1

4-1
Sun 11, Aug-21:45 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs FC Minsk

1-1

3-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Vigor Wuitens Hamme vs Rus Beloeil

3-1

5-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Dessel Sport vs Raeren

0-2

3-3
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Eendracht Aalst vs Lierse Kempenzonen

1-0

2-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSK Ronse vs Waremme

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Bocholter VV vs KFC Mandel United


1-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
FCV Dender EH vs KWS Lauwe

2-0

2-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
KVK Tienen vs Sint-Eloois-Winkel

2-0

2-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Blankenberge vs Templiers Nandrin


2-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSV Temse vs Jong Zulte

0-0

2-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Tempo Overijse vs Oudenaarde

2-0

2-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Menen vs RES Durbuy


1-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Olympia Wijgmaal vs Royal Oupeye

0-0

7-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
KFC Rhodienne-De Hoek vs Rapid Symphorinois


2-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Job vs ASV Geel

1-1

2-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Bilzerse Waltwilder vs Eendracht Aalter

0-0

1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Onhaye vs Braine

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Givry vs Eendracht Termien


4-4
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oppagne-Weris vs RFC Wetteren

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
KV Zelzate vs La Louviere Centre

0-0

1-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Svelta Melsele vs Royal Knokke


0-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Vosselaar vs Patro Eisden

1-0

1-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
FC Gullegem vs Montignies

0-0

3-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oostnieuwkerke vs Royal FC Liege

0-2

0-3
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Wingene vs Loenhout SK

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Mariekerke vs Herstal

0-0

2-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
UCE Liege vs KMSK Deinze

0-1

0-3
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Pepingen vs Verlaine


0-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
SC Dikkelvenne vs Kampenhout

2-0

5-0
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Solieres Sport vs RFC Seraing

0-1

0-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Stade Everois vs FC Tilleur

0-0

1-4
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Francs Borains vs Weerstand Koersel

3-1

4-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Avanti Stekene vs Torhout


1-2
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oostkamp vs Berchem Sport


3-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgian Cup
Union Namur vs URSL Vise

0-0

2-1
Sun 11, Aug-19:00 - Belgian Cup
Olsa Brakel vs KSK Heist


1-1
Sun 11, Aug-19:59 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs Royal Antwerp FC

0-0

2-1
Sun 11, Aug-16:30 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Standard Liege

2-0

2-1
Sun 11, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
Royal Excel Mouscron vs Gent

2-1

2-1
Sun 11, Aug-18:00 - Belgium - 2e Klasse
KSC Lokeren vs Lommel SK

0-0

0-0
Sun 11, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
The Strongest vs Royal Pari

3-0

4-0
Sun 11, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs Oriente Petrolero

1-0

2-1
Sun 11, Aug-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Nacional Potosi vs Sport Boys Warnes

0-0

1-1
Sun 11, Aug-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Destroyers vs Real Potosi

1-0

1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Guarani Futebol Clube

1-0

1-0
Sun 11, Aug-23:00 - Brasileiro Serie B
Criciuma SC vs Sport Club Recife (PE)

0-0

1-0
Sun 11, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Vitoria Salvador BA vs Parana

2-0

2-0
Sun 11, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Cuiaba (MT) vs Sao Bento

1-0

3-2
Sun 11, Aug-22:15 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Caetano Youth vs Desportivo Brasil Youth

2-0

4-0
Sun 11, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Paulo Youth vs Corinthians Youth

1-0

1-0
Sun 11, Aug-01:00 - Brazil Copa Paulista
Ferroviaria SP vs Linense(BRA)

1-1

2-2
Sun 11, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Juventus-SP vs Taubate

0-0

0-1
Sun 11, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Mirassol vs CA Votuporanguense SP

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - Brazil National Football Tournament U20
Santos Youth vs Sport Club Recife Youth

1-2

3-3
Sun 11, Aug-18:45 - Bulgaria Premier
Arda vs Lokomotiv Plovdiv

0-3

2-5
Sun 11, Aug-21:30 - Bulgaria Premier
Ludogorets Razgrad vs CSKA Sofia

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - CAF Champions League
AS Tempete Mocaf vs Al Nasr Benghazi

0-0

1-0
Sun 11, Aug-18:30 - CAF Champions League
UMS de Loum vs AS Vita Club

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:30 - CAF Champions League
AS Otoho vs Mamelodi Sundowns

2-0

2-1
Sun 11, Aug-18:30 - CAF Champions League
Cercle Mberi Sportif vs Elect-Sport

0-0

0-0
Sun 11, Aug-19:30 - CAF Champions League
LPRC Oilers vs Generation Foot

0-0

1-0
Sun 11, Aug-19:30 - CAF Champions League
Societe Omnisport vs F.C. Nouadhibou

0-0

0-0
Sun 11, Aug-19:30 - CAF Champions League
Buffles du Borgou vs Kara

1-0

1-1
Sun 11, Aug-15:30 - CAF Champions League
Fosa Juniors vs Pamplemousses

1-0

1-0
Sun 11, Aug-19:59 - CAF Champions League
Hafia FC vs Etoile du Sahel

1-1

2-1
Sun 11, Aug-16:00 - CAF Champions League
Fomboni FC vs Cote d\'Or

0-1

2-2
Sun 11, Aug-21:00 - CAF Champions League
Atlabara vs Al Ahly SC

0-2

0-4
Sun 11, Aug-17:00 - CAF Champions League
Matlama vs Petro Atletico de Luanda

0-2

0-2
Sun 11, Aug-17:00 - CAF Champions League
Rayon Sports FC vs Al-Hilal Omdurman

1-1

1-1
Sun 11, Aug-17:00 - CAF Champions League
Aigle Noir vs Gor Mahia

0-0

0-0
Sun 11, Aug-19:00 - CAF Confederation Cup
Maranatha de Fiokpo vs LISCR Monrovia

1-0

3-0
Sun 11, Aug-19:00 - CAF Confederation Cup
US Gendarmerie Nationale vs Al Ittihad Tripoli

1-1

1-1
Sun 11, Aug-19:30 - CAF Confederation Cup
US Ben Guerdane vs Amarat United

2-0

5-1
Sun 11, Aug-15:00 - CAF Confederation Cup
Bolton City vs Jwaneng Galaxy

1-0

3-1
Sun 11, Aug-19:59 - CAF Confederation Cup
Arta/Solar7 vs Khartoum Al Watani

0-0

1-1
Sun 11, Aug-17:00 - CAF Confederation Cup
Triangle FC vs Rukinzo FC

3-0

5-0
Sun 11, Aug-17:00 - CAF Confederation Cup
TS Galaxy vs St Louis Suns United

1-0

1-0
Sun 11, Aug-17:00 - CAF Confederation Cup
Fasil Kenema vs Azam FC

1-0

1-0
Sun 11, Aug-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Internacional (RS) vs Corinthians Paulista (SP)

0-0

0-0
Sun 11, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Botafogo (RJ) vs Atletico Paranaense

1-1

2-1
Sun 11, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Esporte Clube Bahia

1-0

2-2
Sun 11, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Avai FC (SC) vs Cruzeiro (MG)

1-0

2-2
Sun 11, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
CR Flamengo (RJ) vs Gremio (RS)

1-1

3-1
Sun 11, Aug-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Mineiro (MG) vs Fluminense (RJ)

1-0

2-1
Sun 11, Aug-00:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Sao Paulo vs Santos

0-1

3-2
Sun 11, Aug-00:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ceara vs Chapecoense SC

1-0

4-1
Sun 11, Aug-02:00 - Canadian Premier League
FC Edmonton vs Pacific FC

1-1

3-1
Sun 11, Aug-03:00 - Canadian Soccer League
Real Mississauga SC vs Serbian White Eagles

1-1

2-3
Sun 11, Aug-02:30 - Canadian Soccer League
Kingsman vs SC Scarborough


3-3
Sun 11, Aug-21:30 - Catalunya Cup
UE Llagostera vs Sant Andreu


1-0
Sun 11, Aug-21:00 - Catalunya Cup
Andorra CF vs Lleida


1-0
Sun 11, Aug-21:30 - Catalunya Cup
UE Vilassar de Mar vs Espanyol B

0-0

1-0
Sun 11, Aug-22:00 - Catalunya Cup
L\'Hospitalet vs UE Castelldefels

3-0

5-0
Sun 11, Aug-23:30 - Chile Primera B
Melipilla vs Nublense

0-0

1-1
Sun 11, Aug-01:00 - Chile Primera B
Puerto Montt vs CSyD Barnechea

1-0

3-0
Sun 11, Aug-05:00 - Chile Primera B
CD Copiapo S.A. vs Magallanes

1-0

1-1
Sun 11, Aug-19:59 - Chile Primera B
Deportes Santa Cruz vs CD Santiago Morning

2-0

2-0
Sun 11, Aug-23:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs Colo Colo

1-0

1-0
Sun 11, Aug-01:30 - Chile Primera Division
Everton CD vs Union Espanola

1-0

1-0
Sun 11, Aug-04:00 - Chile Primera Division
Audax Italiano vs Huachipato FC

0-1

0-1
Sun 11, Aug-20:30 - Chile Primera Division
Palestino vs Union La Calera

1-1

1-1
Sun 11, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
General VelAsquez vs San Marcos de Arica

0-0

0-0
Sun 11, Aug-23:45 - Chile Tercera Division
Independiente de Cauquenes vs San Antonio Unido

0-0

1-0
Sun 11, Aug-03:00 - Chile Tercera Division
Fernandez Vial vs Deportes Recoleta

0-1

1-3
Sun 11, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Greentown vs Liaoning Whowin

2-0

4-1
Sun 11, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Meizhou Hakka vs Nantong Zhiyun

0-1

1-1
Sun 11, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Xi\'an Daxing Chongde vs Dalian Chanjoy

1-0

1-2
Sun 11, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanxi Xindu vs Jilin Baijia FC

1-1

1-2
Sun 11, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Zhejiang Yiwu vs Kun Shan FC


0-3
Sun 11, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Nanjing Shaye FC vs Sichuan Jiuniu

1-0

1-0
Sun 11, Aug-15:35 - Chinese Super League
Chongqing Lifan vs Tianjin TianHai

1-1

1-1
Sun 11, Aug-15:35 - Chinese Super League
Beijing Guoan vs Guangzhou Evergrande Taobao FC

1-1

1-3
Sun 11, Aug-23:00 - Club Friendly
Fiorentina vs Galatasaray

2-0

4-1
Sun 11, Aug-23:00 - Club Friendly
Aimore RS vs Novo Hamburgo RS

3-0

5-0
Sun 11, Aug-11:30 - Club Friendly
Real Madrid(U19) vs Grasshoppers U19


3-3
Sun 11, Aug-13:00 - Club Friendly
Marbella FC vs UD Melilla

2-0

5-0
Sun 11, Aug-13:00 - Club Friendly
FC Barcelona Women\'s vs Marseille Women\'s

3-0

5-0
Sun 11, Aug-13:00 - Club Friendly
CF Trival Valderas vs Mostoles

0-1

1-2
Sun 11, Aug-13:30 - Club Friendly
Dinamo Zagreb (U19) vs Feyenoord Rotterdam(U19)

0-0

1-2
Sun 11, Aug-01:00 - Club Friendly
Barcelona vs Napoli

0-0

4-0
Sun 11, Aug-19:30 - Club Friendly
Pas Giannina vs Panaitolikos Agrinio

1-0

2-0
Sun 11, Aug-19:45 - Club Friendly
Pelister Bitola vs FK Tikves Kavadarci

0-1

1-4
Sun 11, Aug-19:59 - Club Friendly
Panionios vs Asteras Tripolis

0-0

1-0
Sun 11, Aug-19:59 - Club Friendly
SCU Torreense vs Oriental Lisboa

0-0

1-0
Sun 11, Aug-20:30 - Club Friendly
Xanthi vs AEL Larisa

1-0

1-0
Sun 11, Aug-19:59 - Club Friendly
Bordeaux Women\'s vs Real Sociedad Women\'s

1-1

2-2
Sun 11, Aug-19:59 - Club Friendly
Juventus Women\'s vs FC Lugano Women\'s

0-0

1-0
Sun 11, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Castellon vs Ibiza Eivissa

0-1

0-2
Sun 11, Aug-21:00 - Club Friendly
Racing Villalbes vs Pontevedra

1-0

1-1
Sun 11, Aug-00:00 - Club Friendly
Tenerife vs Real Madrid Castilla

2-1

3-2
Sun 11, Aug-21:30 - Club Friendly
UE Sants vs CE Europa

2-1

2-2
Sun 11, Aug-22:00 - Club Friendly
AS Roma vs Real Madrid

2-2

2-2
Sun 11, Aug-23:00 - Colombia Copa Mustang
Independiente Santa Fe vs Patriotas FC

0-0

0-0
Sun 11, Aug-01:00 - Colombia Copa Mustang
Union Magdalena vs Deportivo Cali

0-0

2-0
Sun 11, Aug-02:00 - Colombia Copa Mustang
La Equidad vs Atletico Nacional

0-0

0-0
Sun 11, Aug-03:00 - Colombia Copa Mustang
Envigado vs Deportes Tolima

1-0

2-1
Sun 11, Aug-05:00 - Colombia Copa Mustang
Dep.Independiente Medellin vs America de Cali

1-1

4-1
Sun 11, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Orsomarso vs Deportivo Pereira

0-1

1-1
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Perugia vs Triestina

1-0

1-0
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Empoli vs Urbs Reggina 1914

1-1

2-1
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Delfino Pescara 1936 vs Mantova

1-0

3-2
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Cremonese vs Virtus Francavilla

2-0

4-0
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Frosinone vs Carrarese

2-0

4-0
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Cittadella vs Padova

2-0

3-0
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Benevento vs S.S.D. Monza 1912

0-2

3-4
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
S.S. Monopoli 1966 vs Cosenza Calcio 1914

0-0

1-0
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Virtus Entella vs Alto Adige/Sudtirol

1-1

1-2
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Trapani vs Piacenza

1-1

3-1
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia
Pordenone Calcio SSD vs FeralpiSalo

1-1

1-2
Sun 11, Aug-22:45 - Coppa Italia
Salernitana vs U.S. Catanzaro 1929

2-0

3-1
Sun 11, Aug-22:45 - Coppa Italia
Livorno vs Carpi

0-0

0-1
Sun 11, Aug-22:45 - Coppa Italia
Crotone vs Arezzo

3-3

4-3
Sun 11, Aug-22:45 - Coppa Italia
Pisa vs S.S.D. Potenza Calcio

1-0

3-0
Sun 11, Aug-22:45 - Coppa Italia
Juve Stabia vs Imolese

0-0

1-1
Sun 11, Aug-20:30 - Coppa Italia
Chievo vs Ravenna

1-0

1-1
Sun 11, Aug-19:59 - Coppa Italia
Spezia vs Pro Patria

2-0

5-0
Sun 11, Aug-21:00 - Coppa Italia
Venezia F.C. vs Catania

1-1

2-1
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
FC Bari 1908 vs Paganese Calcio 1926

1-1

3-2
Sun 11, Aug-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
Cesena vs Vis Pesaro

2-1

3-1
Sun 11, Aug-19:00 - Coppa Italia Lega PRO
Calcio Lecco vs Giana Erminio

0-0

1-2
Sun 11, Aug-19:30 - Coppa Italia Lega PRO
US Pergolettese vs Reggio Audace

0-0

0-2
Sun 11, Aug-19:30 - Coppa Italia Lega PRO
Vibonese vs Sicula Leonzio

1-0

2-1
Sun 11, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Como vs Gozzano

0-0

1-0
Sun 11, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Alma Juventus Fano vs Teramo

0-1

0-2
Sun 11, Aug-21:00 - Coppa Italia Lega PRO
Olbia vs FC Rieti

1-1

4-1
Sun 11, Aug-16:00 - COSAFA Women\\\'s Cup
South Africa Women\'s vs Zambia Women\'s

1-0

1-0
Sun 11, Aug-12:00 - COSAFA Women\\\'s Cup U20
Zambia Women\'s U20 vs Tanzania Women\'s (U20)

0-1

1-2
Sun 11, Aug-04:00 - Costa Rica Primera Division
AD Santos De Guapiles vs Perez Zeledon

1-1

4-1
Sun 11, Aug-05:00 - Costa Rica Primera Division
Alajuelense vs Deportivo Saprissa

1-1

1-2
Sun 11, Aug-21:05 - Costa Rica Primera Division
AD Grecia vs Universidad de Costa Rica

3-2

3-3
Sun 11, Aug-19:59 - Croatia - 1. Division
Slaven Belupo Koprivnica vs Hajduk Split

1-0

2-1
Sun 11, Aug-22:00 - Croatia - 1. Division
HNK Gorica vs NK Rijeka

1-0

2-0
Sun 11, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs Vitkovice

0-0

2-0
Sun 11, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FC Sellier & Bellot Vlasim vs Lisen

1-1

1-2
Sun 11, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Admira Praha vs Slavia Prague B

1-3

2-7
Sun 11, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Karlovy Vary Dvory vs Pribram B

1-1

2-2
Sun 11, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Rakovnik vs Plzen B

0-0

0-3
Sun 11, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Sokol Hostoun vs SK Motorlet Praha

0-0

0-2
Sun 11, Aug-18:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Pardubice B vs Prepere

2-0

4-2
Sun 11, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Hradec Kralove B vs Mlada Boleslav B

0-0

0-0
Sun 11, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Chlumec nad Cidlinou vs Jablonec B

2-0

3-0
Sun 11, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Brozany vs FC Bohemians 1905 B

0-0

2-0
Sun 11, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
SK Sokol Zapy vs Dukla Praha B

3-0

5-2
Sun 11, Aug-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Baumit Jablonec vs Opava

0-0

2-1
Sun 11, Aug-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs Synot Slovacko

0-1

0-2
Sun 11, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs Sparta Praha

2-1

4-3
Sun 11, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Sigma Olomouc B vs Synot Slovacko II

5-0

8-0
Sun 11, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs Blansko

0-0

1-1
Sun 11, Aug-12:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Zlin B vs Vrchovina

0-1

0-1
Sun 11, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Slovan Rosice vs Frydek-Mistek

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
AC Horsens vs Midtjylland

0-1

0-2
Sun 11, Aug-14:00 - Danish SAS Ligaen
FC Nordsjaelland vs Silkeborg IF

0-2

2-2
Sun 11, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Hobro I.K. vs Brondby

0-0

0-2
Sun 11, Aug-16:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs Esbjerg FB

4-0

4-0
Sun 11, Aug-15:45 - Denmark - 1. Division
Fremad Amager vs Skive IK

0-0

0-0
Sun 11, Aug-19:59 - Denmark - 1. Division
Nykobing FC vs Hvidovre IF

0-1

2-2
Sun 11, Aug-16:00 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs Naestved

1-1

3-1
Sun 11, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Viborg vs HB Koge

0-0

0-0
Sun 11, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Kolding IF vs FC Roskilde

3-3

4-3
Sun 11, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Avarta vs Bronshoj

0-0

0-0
Sun 11, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Slagelse B&I vs Skovshoved

0-1

0-2
Sun 11, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
AB Gladsaxe vs Thisted FC

1-0

3-2
Sun 11, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Brondby Women\'s vs VSK Aarhus Women\'s

1-0

4-0
Sun 11, Aug-04:30 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs CDS Santa Rita

0-0

0-0
Sun 11, Aug-23:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Deportivo Cuenca

1-1

1-2
Sun 11, Aug-02:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Olmedo Riobamba

2-0

3-0
Sun 11, Aug-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Sociedad Deportiva Aucas vs Liga Deportiva Universitaria

1-1

2-1
Sun 11, Aug-01:30 - El Salvador Primera Division
Aguila vs Once Municipal

0-1

2-1
Sun 11, Aug-16:00 - England U23 Premier League
Manchester City(U23) vs Southampton(U23)

2-0

3-4
Sun 11, Aug-19:30 - English Premier League
Manchester United vs Chelsea FC

1-0

4-0
Sun 11, Aug-17:00 - English Premier League
Newcastle vs Arsenal

0-0

0-1
Sun 11, Aug-17:00 - English Premier League
Leicester City vs Wolves

0-0

0-0
Sun 11, Aug-19:59 - Estonia Cup
Molycorp Silmet vs Flora Tallinn III


5-2
Sun 11, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Nomme JK Kalju II vs Pohja-Tallinna JK Volta

2-1

3-2
Sun 11, Aug-16:00 - Estonia Meistri Liiga
Viljandi JK Tulevik vs Paide Linnameeskond

0-1

1-2
Sun 11, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs EB Streymur

1-0

3-0
Sun 11, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
AB Argir vs IF Fuglafjordur

0-0

3-1
Sun 11, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
TB/FCS/Royn vs Skala IF

0-1

0-2
Sun 11, Aug-22:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs HB Torshavn

0-1

1-1
Sun 11, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Honka Women\'s vs Aland Women\'s

1-0

3-2
Sun 11, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
Klubi 04 vs MP Mikkeli

0-2

0-4
Sun 11, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Jazz Pori vs EPS Espoo

2-1

2-1
Sun 11, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
GrIFK vs Kapylan Pallo

1-0

2-0
Sun 11, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Oulun LS vs GBK Kokkola

1-0

1-1
Sun 11, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs SJK Akatemia

1-0

2-1
Sun 11, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
SC KuFu-98 vs JS Hercules

1-0

6-0
Sun 11, Aug-14:30 - Finland Junior League
KaaPo Kaarina Youth vs Helsinki Youth

0-1

0-2
Sun 11, Aug-15:00 - Finland Junior League
Ilves Youth vs TPS Turku Youth

0-0

2-1
Sun 11, Aug-15:00 - Finland Junior League
Atlantis Youth vs KuPS Youth

0-0

0-3
Sun 11, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
RoPS Rovaniemi vs VPS Vaasa

1-1

2-1
Sun 11, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
IFK Mariehamn vs Ilves Tampere

0-0

0-1
Sun 11, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs Nimes

1-0

3-0
Sun 11, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Metz

1-0

1-1
Sun 11, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs Nantes

1-0

2-1
Sun 11, Aug-23:00 - Friendly Internationals
St. Vincent & Grenadines vs Trinidad & Tobago

1-0

1-0
Sun 11, Aug-10:00 - Friendly Internationals
Shizuoka XI U18 vs Belgium(U19)

1-2

2-2
Sun 11, Aug-12:30 - Friendly Internationals
Japan(U18) vs Colombia(U18)

0-2

1-3
Sun 11, Aug-17:30 - Georgia Primera Division
Torpedo Kutaisi vs FC Metalurgi Rustavi

0-0

0-1
Sun 11, Aug-17:30 - Georgia Primera Division
Chikhura Sachkhere vs FC Sioni Bolnisi

1-0

2-2
Sun 11, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Augsburg(U17) vs SpVgg Unterhaching U17

3-2

4-2
Sun 11, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hamburger(U19) vs Chemnitzer(U19)

3-2

8-2
Sun 11, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Dynamo Dresden(U19) vs Werder Bremen(U19)

0-2

0-2
Sun 11, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
RB Leipzig(U19) vs Magdeburg(U19)

3-0

4-0
Sun 11, Aug-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Wolfsburg (U19) vs St. Pauli(U19)

1-0

5-1
Sun 11, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SC Freiburg(U19) vs Eintracht Frankfurt(U19)

2-1

2-2
Sun 11, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SSV Ulm U19 vs FC Kaiserslautern (U19)

0-2

0-5
Sun 11, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Bayern Munich(U19) vs Augsburg(U19)

0-0

3-2
Sun 11, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Monchengladbach(U19) vs Schalke 04 (U19)

0-1

2-1
Sun 11, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Bochum(U19) vs Fortuna Dusseldorf U19

0-1

0-4
Sun 11, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs Alemannia Aachen(U19)

0-0

1-1
Sun 11, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Wuppertaler SV(U19) vs Dortmund(U19)

1-5

2-9
Sun 11, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Koln (U19) vs Preuben Munster U19

1-0

5-0
Sun 11, Aug-17:00 - German Junioren Bundesliga West
Arminia Bielefeld(U19) vs RW Oberhausen U19

0-1

1-2
Sun 11, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs Eintracht Norderstedt

1-0

4-2
Sun 11, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Holstein Kiel B vs Werder Bremen (Am)

4-2

5-2
Sun 11, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Hansa Luneburg vs Hannover 96 Am

0-0

3-0
Sun 11, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
HSC Hannover vs VfB Oldenburg

0-0

0-3
Sun 11, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Essen vs Koln Am.

1-1

2-1
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
VfL Osnabruck vs RB Leipzig

1-3

2-3
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
Saarbrucken vs SSV Jahn Regensburg

0-0

3-2
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
SV Waldhof Mannheim vs Eintracht Frankfurt

2-2

3-5
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
FC Oberneuland vs SV Darmstadt 98

0-3

1-6
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
Germania Halberstadt vs Union Berlin

0-1

0-6
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
SV Rodinghausen vs SC Paderborn 07

0-2

3-3
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
FSV Salmrohr vs Holstein Kiel

0-1

0-6
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
VfB Eichstatt vs Hertha BSC Berlin

0-3

1-5
Sun 11, Aug-20:30 - Germany Cup
MSV Duisburg vs Greuther Furth

2-0

2-0
Sun 11, Aug-20:30 - Germany Cup
Chemnitzer vs Hamburger

0-0

2-2
Sun 11, Aug-20:30 - Germany Cup
SV Wehen Wiesbaden vs Koln

0-2

2-2
Sun 11, Aug-17:30 - Germany Cup
VfB Lubeck vs St. Pauli

1-0

2-2
Sun 11, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
FC Gutersloh Women\'s vs Turbine Potsdam Women\'s B

1-1

1-2
Sun 11, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
SV Meppen Women\'s vs Ingolstadt 04 Women\'s


3-3
Sun 11, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
Andernach Women\'s vs Wolfsburg B Women\'s

1-2

2-5
Sun 11, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
Bayern Munich Women\'s B vs FFC Frankfurt B Women\'s

2-0

4-1
Sun 11, Aug-13:00 - Germany Women Division 2
Hoffenheim Women\'s B vs BV Cloppenburg Women\'s

2-0

3-3
Sun 11, Aug-16:00 - Germany Women Division 2
Monchengladbach Women\'s vs Arminia Bielefeld Women\'s


0-4
Sun 11, Aug-18:45 - Holland Eredivisie
FC Utrecht vs FC Zwolle

0-1

3-1
Sun 11, Aug-14:15 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs Heracles Almelo

0-0

1-1
Sun 11, Aug-16:30 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs Feyenoord Rotterdam

0-1

1-1
Sun 11, Aug-16:30 - Holland Eredivisie
RKC Waalwijk vs AZ Alkmaar

0-2

0-2
Sun 11, Aug-22:00 - Holland Eredivisie
PSV Eindhoven vs ADO Den Haag

1-1

3-1
Sun 11, Aug-03:00 - Honduras Liga Nacional
Honduras Progreso vs Real Espana

0-1

1-1
Sun 11, Aug-03:00 - Honduras Liga Nacional
UPNFM vs Real de Minas

0-0

1-0
Sun 11, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Soroksar vs Nyiregyhaza Spartacus FC

1-1

3-2
Sun 11, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Budaorsi SC vs Vac-Dunakanyar

1-1

4-1
Sun 11, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Szombathelyi Haladas

1-0

1-1
Sun 11, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs MTK Budapest FC

0-1

0-4
Sun 11, Aug-21:00 - Hungary NB ?
ETO Gyori FC vs Duna Aszfalt TVSE

1-0

2-1
Sun 11, Aug-21:00 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs Gyirmot SE

2-1

2-1
Sun 11, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Szolnoki MAV FC vs Balmazujvaros Sport KFT

0-1

2-1
Sun 11, Aug-21:00 - Hungary NB ?
FC Ajka vs Kazincbarcika

0-2

0-2
Sun 11, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Aqvital FC Csakvar vs Budafoki MTE

1-1

2-1
Sun 11, Aug-19:59 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Kisvarda

2-1

4-1
Sun 11, Aug-19:59 - Hungary NB1
PAKSI FC vs Budapest Honved

2-0

3-1
Sun 11, Aug-19:59 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs MOL Fehervar FC

0-0

0-2
Sun 11, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
IA Akranes vs Breidablik

1-2

1-2
Sun 11, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
HK Kopavogs vs KR Reykjavik

3-1

4-1
Sun 11, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
KA Akureyri vs Stjarnan Gardabaer

2-1

4-2
Sun 11, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
Vikingur Reykjavik vs IBV Vestmannaeyjar

1-0

3-1
Sun 11, Aug-19:00 - Iceland U19 League
Thor Akureyri(U19) vs GG Grindavik (U19)

1-1

1-2
Sun 11, Aug-18:00 - Ireland - FAI Cup
Maynooth University vs Waterford United

0-1

0-2
Sun 11, Aug-14:00 - Ireland - FAI Cup
Lucan United vs Killester United

1-0

2-1
Sun 11, Aug-17:00 - Ireland - FAI Cup
UC Dublin(UCD) vs Letterkenny Rovers

0-1

5-2
Sun 11, Aug-17:00 - Ireland - FAI Cup
Collinstown vs Galway United

1-2

1-2
Sun 11, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Sagan Tosu

1-0

1-2
Sun 11, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Shonan Bellmare

1-0

2-3
Sun 11, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
FC Gifu vs Avispa Fukuoka

0-1

0-2
Sun 11, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs Kagoshima United

0-0

3-3
Sun 11, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Albirex Niigata

1-0

2-0
Sun 11, Aug-10:00 - Japanese League Division 3
Azul Claro Numazu vs Grulla Morioka

1-0

1-0
Sun 11, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs FC Tokyo(U23)

0-0

1-0
Sun 11, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Blaublitz Akita vs Kataller Toyama

1-0

1-1
Sun 11, Aug-17:30 - Kazakhstan Super League
Irtysh Pavlodar vs Tobol Kostanai

0-0

0-2
Sun 11, Aug-17:30 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs Ordabasy

0-1

1-2
Sun 11, Aug-17:30 - Kazakhstan Super League
Taraz vs FC Kairat Almaty

0-0

0-1
Sun 11, Aug-18:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs FC Astana

0-1

2-3
Sun 11, Aug-14:30 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Daegu FC

1-0

1-1
Sun 11, Aug-15:00 - Korea League 1
FC Seoul vs Gangwon FC

0-0

0-0
Sun 11, Aug-15:00 - Korea League 1
Pohang Steelers vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-0

1-2
Sun 11, Aug-15:00 - Korea League 2
Busan I\'Park vs Daejeon Citizen

0-0

2-0
Sun 11, Aug-15:00 - Korea League 2
FC Anyang vs Jeonnam Dragons

3-0

4-2
Sun 11, Aug-18:00 - Latvia - 1. Division
FK Liepaja vs BFC Daugavpils

0-2

1-2
Sun 11, Aug-19:59 - Latvia - 1. Division
Rigas Futbola skola vs Riga FC

1-1

1-2
Sun 11, Aug-19:59 - Lithuania - 1. Division
FK Zalgiris Vilnius vs Kauno Zalgiris

2-0

3-0
Sun 11, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs Rodange 91

3-1

5-2
Sun 11, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Racing Union Luxemburg

1-0

3-2
Sun 11, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs US Mondorf-les-Bains

1-0

1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Hostert vs Progres Niederkorn

0-3

3-5
Sun 11, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Blue Boys Muhlench vs Victoria Rosport

0-0

0-3
Sun 11, Aug-19:59 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs Fola Esch

1-2

2-4
Sun 11, Aug-02:00 - Mexico Primera Division
Cruz Azul vs FC Juarez

0-0

2-0
Sun 11, Aug-02:00 - Mexico Primera Division
Queretaro FC vs Pachuca

0-1

2-1
Sun 11, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Club Necaxa

3-1

3-1
Sun 11, Aug-21:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Club America

0-0

0-1
Sun 11, Aug-06:05 - Mexico Primera Division
Chivas Guadalajara vs Atletico San Luis

1-0

3-0
Sun 11, Aug-02:00 - Mexico Primera Divison A
Zacatepec vs Loros De Colima

0-1

0-4
Sun 11, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison A
Venados FC vs UAEM Potros

1-0

1-1
Sun 11, Aug-21:00 - Mexico Primera Divison A
Leones Univ Guadalajara vs Cafetaleros de Tapachula

1-0

1-0
Sun 11, Aug-06:00 - Mexico Primera Divison A
CSyD Dorados de Sinaloa vs Celaya FC

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Deportivo Toluca Mexiquense U20 vs Club America U20

0-0

1-2
Sun 11, Aug-19:59 - Mexico Youth U20
Santos Laguna U20 vs Puebla(U20)

1-1

5-2
Sun 11, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Speranta Drochia vs FC Sireti

4-0

7-0
Sun 11, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto vs FC Sheriff

0-1

0-3
Sun 11, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
Zimbru Chisinau vs Speranta Nisporeni

1-1

2-1
Sun 11, Aug-19:30 - Montenegro Division 2
Decic Tuzi vs FK Ibar Rozaje

1-1

4-1
Sun 11, Aug-19:30 - Montenegro Division 2
Lovcen Cetinje vs Bokelj Kotor

0-2

1-2
Sun 11, Aug-19:30 - Montenegro Division 2
FK Mornar vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-1

1-1
Sun 11, Aug-19:30 - Montenegro Division 2
FK Drezga vs Otrant

0-0

0-0
Sun 11, Aug-19:30 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs Jezero Plav

0-0

1-2
Sun 11, Aug-13:00 - Myanmar National League
Shan United vs Zwekapin United

1-1

2-1
Sun 11, Aug-13:00 - Myanmar National League
Sagaing United vs Rakhine United

0-0

2-1
Sun 11, Aug-13:30 - Myanmar National League
Magway vs Southern Myanmar

2-0

5-0
Sun 11, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Real Madriz vs Deportivo Ocotal

1-1

2-2
Sun 11, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
FK Vardar vs FK Makedonija Gjorce Petrov

0-1

0-2
Sun 11, Aug-19:00 - Norway 2 Division A
Fredrikstad vs Byasen Toppfotball

0-0

0-0
Sun 11, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
Moss vs Egersunds IK

3-1

6-2
Sun 11, Aug-19:59 - Norway 2 Division A
FK Arendal vs Kvik Halden

0-0

0-1
Sun 11, Aug-17:00 - Norway 2 Division A
Sola vs Levanger FK

0-0

1-2
Sun 11, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Baerum SK vs Asker Fotball

0-1

0-1
Sun 11, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Asane Fotball vs Fram Larvik

1-1

1-1
Sun 11, Aug-17:00 - Norway 2 Division B
Senja vs Grorud IL

0-1

0-2
Sun 11, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Finnsnes vs Skjetten


1-0
Sun 11, Aug-19:00 - Norway 3. Divisjon
Harstad vs Bodo Glimt 2


2-3
Sun 11, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Junkeren vs Skjervoy

3-1

3-2
Sun 11, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Flekkeroy vs Bryne II


2-0
Sun 11, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Aalesund FK vs Strommen

2-0

3-1
Sun 11, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Tromsdalen UIL vs Skeid Oslo

0-0

1-0
Sun 11, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Jerv vs HamKam

1-0

1-0
Sun 11, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Notodden FK vs Sogndal

1-1

1-3
Sun 11, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Ullensaker/Kisa IL vs Nest-Sotra

0-1

1-1
Sun 11, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Kongsvinger vs Raufoss

0-0

1-0
Sun 11, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Bodo Glimt vs Viking

2-0

2-1
Sun 11, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Ranheim IL

0-0

0-1
Sun 11, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Odd Grenland

0-1

1-1
Sun 11, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Valerenga

1-0

3-2
Sun 11, Aug-02:30 - Pan-American Games - Men\\\'s
Mexico(U22) vs Uruguay(U22)

1-0

1-0
Sun 11, Aug-05:30 - Pan-American Games - Men\\\'s
Honduras(U22) vs Argentina(U22)

1-1

1-4
Sun 11, Aug-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Alianza FC (PAN) vs Plaza Amador

0-1

0-2
Sun 11, Aug-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Club Atletico Chiriqui vs Union Deportivo Universitario

1-1

1-1
Sun 11, Aug-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs CD Arabe Unido

1-0

2-1
Sun 11, Aug-22:30 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Atyra FC

2-2

3-3
Sun 11, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs Deportivo Caaguazu

0-0

1-0
Sun 11, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
Fulgencio Yegros vs Club Fernando de la Mora

0-0

0-0
Sun 11, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
RI 3 Corrales vs Resistencia SC

0-0

0-0
Sun 11, Aug-23:15 - Paraguayan Division 2
2 de Mayo vs Sportivo Iteno

1-0

4-0
Sun 11, Aug-02:30 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs Cerro Porteno

0-0

0-2
Sun 11, Aug-00:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo San Lorenzo vs Deportivo Capiata

0-0

1-1
Sun 11, Aug-22:30 - Peru Copa Bicentenario
Atletico Grau vs UTC Cajamarca

0-0

2-2
Sun 11, Aug-01:00 - Peru Copa Bicentenario
Melgar vs Real Garcilaso

0-1

1-2
Sun 11, Aug-19:59 - Peru Copa Bicentenario
CD Coopsol vs Universidad San Martin de Porres

0-0

1-1
Sun 11, Aug-05:00 - Peru Copa Bicentenario
Club Deportivo Sport Loreto vs Sport Huancayo

0-2

0-4
Sun 11, Aug-11:30 - Philippines UFL Division 1
Philippines Air Force vs Kaya FC

0-5

0-5
Sun 11, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gwarek Zabrze Youth vs Lech Poznan Youth


2-6
Sun 11, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Hutnik Krakow Youth vs Legia Warszawa Youth

0-4

0-5
Sun 11, Aug-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lechia Gdansk Youth vs Jagiellonia Bialystok Youth

0-3

0-3
Sun 11, Aug-16:00 - Poland - 4. Liga
Gornik Zabrze II vs Ruch Zdzieszowice

1-0

4-1
Sun 11, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Cracovia Krakow vs Korona Kielce

1-0

1-0
Sun 11, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
LKS Lodz vs Piast Gliwice

0-0

0-1
Sun 11, Aug-19:45 - Poland - I liga
Podbeskidzie vs Stal Mielec

1-1

4-1
Sun 11, Aug-19:59 - Poland - I liga
Wigry Suwalki vs Warta Poznan

0-1

1-2
Sun 11, Aug-15:05 - Poland - II liga
Lech Poznan B vs Skra Czestochowa

1-0

2-0
Sun 11, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
TS Mitech Zywiec Women\'s vs GKS Katowice Women\'s

0-1

1-2
Sun 11, Aug-17:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs AZS Wroclaw Women\'s

1-0

3-2
Sun 11, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Gil Vicente U19 vs Rio Ave(U19)

0-0

0-2
Sun 11, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
C.D. Feirense vs Vilafranquense

1-0

2-0
Sun 11, Aug-14:15 - Portugal Liga de Honora
Academica Coimbra vs Leixoes

1-1

3-2
Sun 11, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora
FC Penafiel vs Academico Viseu

0-1

0-2
Sun 11, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora
Sporting Covilha vs FC Porto B

0-0

2-0
Sun 11, Aug-21:00 - Portugal Liga de Honora
SL Benfica B vs GD Estoril-Praia

1-1

2-1
Sun 11, Aug-19:00 - Portugal Primera Liga
Boavista FC vs Aves

1-1

2-1
Sun 11, Aug-00:30 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs Pacos Ferreira

2-0

5-0
Sun 11, Aug-21:30 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs Sporting Clube de Portugal

1-1

1-1
Sun 11, Aug-19:00 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs Sepsi

0-0

0-1
Sun 11, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
FC Steaua Bucuresti vs FC Voluntari

0-1

1-3
Sun 11, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
FCSB vs FC Voluntari

0-1

1-3
Sun 11, Aug-14:30 - Romania - Liga 2
Sportul Snagov vs SCM Argesul Pitesti

0-0

0-3
Sun 11, Aug-16:30 - Romania - Liga 2
Universitaea Cluj vs Viitorul Pandurii Targu Jiu

2-0

3-0
Sun 11, Aug-17:30 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs FC Ural Yekaterinburg

2-0

4-0
Sun 11, Aug-22:30 - Russia Premier League
Akhmat Grozny vs Spartak Moscow

0-2

1-3
Sun 11, Aug-15:00 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs FC Ufa

1-0

1-0
Sun 11, Aug-19:59 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs PFC Sochi

0-0

0-0
Sun 11, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Glasgow Rangers vs Hibernian FC

2-1

6-1
Sun 11, Aug-18:00 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Aberdeen

1-0

1-0
Sun 11, Aug-16:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Spartans Women\'s vs Aberdeen Women\'s


1-2
Sun 11, Aug-16:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Forfar Farmington Women\'s vs Stenhousemuir Women\'s


3-0
Sun 11, Aug-16:00 - Scottish Women\\\'s Cup
West Park United Women\'s vs Celtic Women\'s


0-16
Sun 11, Aug-16:15 - Scottish Women\\\'s Cup
Edinburgh Caledonia Women\'s vs Glasgow City Women\'s


0-16
Sun 11, Aug-17:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Dundee City Women\'s vs St. Mirren Women\'s


2-2
Sun 11, Aug-19:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Glasgow Rangers Women\'s vs Glasgow Girls Women\'s

2-1

2-1
Sun 11, Aug-19:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Kilmarnock Women\'s vs East Fife Women\'s

2-1

4-3
Sun 11, Aug-18:30 - Scottish Women\\\'s Cup
Hearts Women\'s vs Raith Rovers Women\'s


24-0
Sun 11, Aug-19:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Queen\'s Park Women\'s vs Westdyke Ladies Women\'s


5-1
Sun 11, Aug-19:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Dunfermline Women\'s vs Stonehaven Women\'s


8-2
Sun 11, Aug-19:00 - Scottish Women\\\'s Cup
St. Johnstone Women\'s vs Boroughmuir Thistle FC Women\'s

2-0

2-0
Sun 11, Aug-19:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Clyde Women\'s vs Clark Drive Women\'s

2-1

4-1
Sun 11, Aug-16:30 - Scottish Women\\\'s Cup
Motherwell Women\'s vs Partick Thistle Women\'s

0-0

0-0
Sun 11, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Radnik Surdulica vs Vojvodina

0-3

0-4
Sun 11, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs Partizan Belgrade

2-1

2-2
Sun 11, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Proleter Novi Sad vs Spartak Subotica

0-1

0-1
Sun 11, Aug-23:00 - Serie C - Brazil
Boa Esporte Clube vs Sao Jose PoA RS

2-0

2-2
Sun 11, Aug-23:00 - Serie C - Brazil
Treze Campina Grande PB vs Ferroviario CE

0-0

2-0
Sun 11, Aug-02:00 - Serie C - Brazil
Imperatriz(MA) vs ABC Natal/RN

0-0

1-0
Sun 11, Aug-02:15 - Serie C - Brazil
Globo vs Botafogo PB

0-0

0-3
Sun 11, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Paysandu (PA) vs Atletico Acreano

3-0

4-0
Sun 11, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
FK Pohronie vs Spartak Trnava

0-1

2-2
Sun 11, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
Ruzomberok B vs MFK Dubnica

2-3

2-4
Sun 11, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Zilina B vs Slavoj Trebisov

1-1

3-2
Sun 11, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
FC STK 1914 Samorin vs FC Artmedia Petrzalka

1-0

2-1
Sun 11, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Slovan Bratislava B vs KFC Komarno

0-1

0-1
Sun 11, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga Center
Tatran Krasno nad Kysucou vs MSK Fomat Martin

0-1

2-2
Sun 11, Aug-12:30 - Slovakia 3. liga East
Poprad B vs Spisska Nova Ves

0-0

1-0
Sun 11, Aug-18:30 - Slovakia 3. liga East
Pokrok SEZ Krompachy vs MFK Snina

2-2

2-3
Sun 11, Aug-12:30 - Slovakia 3. liga West
Nitra B vs Velke Ludince

1-0

2-0
Sun 11, Aug-12:30 - Slovakia 3. liga West
Spartak Trnava B vs SK Crystal Lednicke Rovne

1-1

1-2
Sun 11, Aug-22:10 - Slovenia 1. Liga
NK Rudar Velenje vs NK Olimpija Ljubljana

0-2

0-3
Sun 11, Aug-19:59 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs NK Celje

0-3

3-5
Sun 11, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
Brda vs NS Drava Ptuj

2-1

2-3
Sun 11, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Bloemfontein Celtic vs Lamontville Golden Arrows

3-0

5-0
Sun 11, Aug-15:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs Asarums IF FK Women\'s

1-1

3-1
Sun 11, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Hammarby Women\'s vs Assi IF Women\'s

1-0

2-1
Sun 11, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Norra
FC Linkoping City vs Sandvikens IF

0-2

1-3
Sun 11, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Sollentuna FK vs Bodens BK

2-1

2-3
Sun 11, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlstad BK vs Team Thoren FF

1-0

3-0
Sun 11, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs IF Sylvia

0-1

1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Landskrona BoIS vs Ljungskile SK

1-0

1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Skovde AIK vs Oskarshamns AIK

2-0

3-0
Sun 11, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
IFK Varnamo vs FC Trollhattan

3-0

5-1
Sun 11, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
IK Oddevold vs Atvidabergs FF

2-0

3-1
Sun 11, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs Utsiktens BK

2-0

2-1
Sun 11, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vargarda IK vs IFK Amal

1-0

1-2
Sun 11, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kvarnsvedens IK vs Hudiksvalls FF

1-1

2-2
Sun 11, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Pitea IF vs Gottne IF

0-0

4-0
Sun 11, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska FF Sodertalje vs Tyreso FF

0-1

1-1
Sun 11, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Sodertalje vs Arameisk-Syrianska IF

0-2

2-4
Sun 11, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Angelholms FF vs BK Olympic Malmo

0-1

0-1
Sun 11, Aug-19:30 - Sweden Superettan
GAIS vs Mjallby AIF

0-0

1-2
Sun 11, Aug-19:30 - Sweden Superettan
Vasteras SK FK vs Orgryte

1-0

2-0
Sun 11, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Trelleborgs FF vs Brommapojkarna

0-0

1-1
Sun 11, Aug-17:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs Osters IF

1-1

5-1
Sun 11, Aug-16:00 - Sweden U19
Boo FF(U19) vs Vasteras SK FK(U19)

0-1

1-2
Sun 11, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs Helsingborg IF

2-0

2-1
Sun 11, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
IFK Norrkoping vs Elfsborg

2-0

2-0
Sun 11, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs Malmo FF

0-0

1-1
Sun 11, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
AFC Eskilstuna vs AIK Solna

1-1

2-4
Sun 11, Aug-18:00 - Swiss Super League
Zurich vs Neuchatel Xamax

1-0

2-2
Sun 11, Aug-18:00 - Swiss Super League
FC Luzern vs FC Thun

0-1

0-2
Sun 11, Aug-18:00 - Swiss Super League
FC Lugano vs Sion

0-0

0-1
Sun 11, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Olympique de Geneve FC vs Lausanne Sports(U21)


2-3
Sun 11, Aug-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Young Boys(U21) vs Grand-Lancy


8-2
Sun 11, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
Vaduz vs Winterthur

0-0

0-1
Sun 11, Aug-16:30 - Switzerland Challenge League
FC Wil 1900 vs Stade Lausanne Ouchy

1-0

2-0
Sun 11, Aug-15:00 - Thai League 1
Port FC vs Muang Thong United

0-0

2-0
Sun 11, Aug-15:00 - Thai League 1
Samut Prakan City vs Chiangrai United

0-1

0-3
Sun 11, Aug-16:00 - Thai League 1
Nakhon Ratchasima vs Suphanburi FC

1-1

1-1
Sun 11, Aug-16:30 - Thai League 1
Trat FC vs Buriram United

0-0

0-1
Sun 11, Aug-15:00 - Thai League 2
Army United FC vs Khonkaen FC

2-0

4-0
Sun 11, Aug-15:00 - Thai League 2
Nong Bua Pitchaya vs Thai Honda FC

1-0

2-2
Sun 11, Aug-16:00 - Thai League 2
Ayutthaya United vs Lampang FC

3-1

3-4
Sun 11, Aug-17:00 - Thai League 2
JL Chiangmai United FC vs Kasetsart FC

0-0

3-0
Sun 11, Aug-13:00 - Thai League 3
Ubon Ratchathani FC vs Khonkaen United

1-1

3-3
Sun 11, Aug-14:00 - Thai League 3
Chamchuri United FC vs Ranong United FC

0-0

1-0
Sun 11, Aug-15:00 - Thai League 3
Nakhon Pathom United vs Krabi FC

0-1

0-2
Sun 11, Aug-15:00 - Thai League 3
Trang FC vs Nara United

0-0

0-0
Sun 11, Aug-15:00 - Thai League 3
Sa Kaeo FC vs Ang Thong FC


1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Kolos Kovalivka vs Zorya

1-2

1-3
Sun 11, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Dnipro-1 vs Desna Chernihiv

0-0

0-1
Sun 11, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Karpaty Lviv vs FC Mariupol

1-1

1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Hirnik Kryvyi Rih vs FC VPK-Ahro Mahdalynivka Raion


1-0
Sun 11, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
FC Bukovyna Chernivtsi vs Nyva Ternopil


0-2
Sun 11, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
FC Nikopol vs Alians Lypova Dolyna


1-1
Sun 11, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
FC Kalush vs FK Uzhhorod


2-1
Sun 11, Aug-18:30 - Ukraine Druha Liga
Enerhiya Nova Kakhovka vs SC Tavriya


1-0
Sun 11, Aug-18:30 - Ukraine Druha Liga
MFK Mikolaiv B vs Real Pharma Ovidiopol


1-1
Sun 11, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
Polissya Zhytomyr vs Obolon-2 Kyiv


4-1
Sun 11, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Plaza Colonia vs Club Atletico Cerro

0-0

0-0
Sun 11, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
CA Progreso vs Danubio FC

1-0

2-0
Sun 11, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Racing Club Montevideo vs Centro Atletico Fenix

2-0

3-1
Sun 11, Aug-01:00 - Uruguay Primera Division
Boston River vs Nacional Montevideo

0-0

0-0
Sun 11, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division
Deportivo Maldonado vs Bella Vista

2-2

2-3
Sun 11, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division
Albion FC (URU) vs CA Torque

0-3

1-4
Sun 11, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Columbus Crew vs FC Cincinnati

1-2

2-2
Sun 11, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Toronto FC vs Orlando City

0-0

1-1
Sun 11, Aug-04:00 - USA Major League Soccer
FC Dallas vs Minnesota United FC

3-2

5-3
Sun 11, Aug-04:40 - USA Major League Soccer
Sporting Kansas City vs Real Salt Lake

1-1

1-2
Sun 11, Aug-05:05 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs San Jose Earthquakes

1-0

2-1
Sun 11, Aug-05:25 - USA Major League Soccer
Chicago Fire vs Montreal Impact

2-1

3-2
Sun 11, Aug-00:00 - USA Major League Soccer
Seattle Sounders vs New England Revolution

1-2

3-3
Sun 11, Aug-07:05 - USA Major League Soccer
Portland Timbers vs Vancouver Whitecaps FC

1-1

3-1
Sun 11, Aug-23:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Portland Thorns FC Women\'s vs North Carolina Courage Women\'s

0-1

2-1
Sun 11, Aug-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Washington Spirit Women\'s vs Chicago Red Stars Women\'s

0-0

0-1
Sun 11, Aug-03:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Orlando Pride Women\'s vs Houston Dash Women\'s

0-0

0-1
Sun 11, Aug-04:00 - USA USL League One
South Georgia Tormenta vs Chattanooga Red Wolves

0-0

1-2
Sun 11, Aug-04:00 - USA USL League One
Forward Madison vs Richmond Kickers

0-0

0-1
Sun 11, Aug-06:25 - USA USL League One
North Texas vs FC Tucson

0-1

1-1
Sun 11, Aug-23:00 - USL Championship
Louisville City FC vs Atlanta United FC II

2-0

5-1
Sun 11, Aug-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Swope Park Rangers

1-1

3-2
Sun 11, Aug-03:30 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Birmingham Legion

0-0

0-1
Sun 11, Aug-04:00 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs Rio Grande Valley FC Toros

2-2

3-3
Sun 11, Aug-04:00 - USL Championship
Nashville SC vs Bethlehem Steel

0-0

0-0
Sun 11, Aug-04:35 - USL Championship
Saint Louis FC vs Charleston Battery

0-1

1-1
Sun 11, Aug-04:35 - USL Championship
Memphis 901 vs North Carolina

1-1

1-2
Sun 11, Aug-05:05 - USL Championship
OKC Energy FC vs Fresno FC

1-1

1-2
Sun 11, Aug-05:05 - USL Championship
Austin Bold vs Los Angeles Galaxy II

1-0

1-3
Sun 11, Aug-06:05 - USL Championship
Real Monarchs SLC vs Tulsa Roughnecks

1-0

4-1
Sun 11, Aug-06:35 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs El Paso Locomotive

1-1

2-1
Sun 11, Aug-06:35 - USL Championship
Reno 1868 vs San Antonio FC

0-2

1-4
Sun 11, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Metallurg Bekobod vs FK Andijan

0-1

0-2
Sun 11, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Nasaf Qarshi vs FC Bunyodkor

1-0

3-1
Sun 11, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Sogdiana Jizzakh vs Qizilqum Zarafshon

1-0

1-0
Sun 11, Aug-01:00 - Venezuela Primera Division
Monagas SC vs Deportivo Lara

0-0

1-1
Sun 11, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Caracas FC vs Deportivo Tachira

0-0

0-0
Sun 11, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Carabobo FC vs Metropolitanos FC

1-0

1-1
Sun 11, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Caracas SC vs Portuguesa FC

0-0

0-1
Sun 11, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Urena SC vs Real Frontera

0-0

0-0
Sun 11, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Dinamo Puerto La Cruz vs Angostura FC

0-0

0-1
Sun 11, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Petare vs Atletico Furrial

0-0

0-0
Sun 11, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Libertador FC vs Gran Valencia FC

0-1

1-1
Sun 11, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Petroleros Anzoategui vs Ciudad Vinotinto

0-0

0-0
Sun 11, Aug-12:30 - Vietnam First Division
Hung Vuong An Giang vs Pho Hien

0-0

0-1
Sun 11, Aug-13:30 - Vietnam First Division
Binh Phuoc vs Hong Linh Ha Tinh

0-0

1-4
Sun 11, Aug-14:00 - Vietnam First Division
XSKT Can Tho vs Dak Lak

1-1

1-1
Sun 11, Aug-14:00 - Vietnam League
Song Lam Nghe An vs XM Hai Phong FC

0-0

0-0
Sun 11, Aug-16:00 - Vietnam League
Ha Noi FC vs Thanh Hoa FC

1-0

5-0
Sun 11, Aug-16:00 - Vietnam League
Sai Gon FC vs Becamex Binh Duong

0-1

0-1
Sun 11, Aug-23:30 - West Asian Football Federation Championship
Iraq vs Yemen

2-0

2-1
Sun 11, Aug-20:30 - West Asian Football Federation Championship
Palestine vs Syria

1-1

4-3
Sun 11, Aug-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Northern Redbacks women\'s vs Balcatta Women\'s

3-0

3-0
Sun 11, Aug-18:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Floya Women\'s vs Grei Women\'s

2-0

4-0
Sun 11, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Byasen Toppfotball Women\'s vs Asane Fotball Women\'s

1-0

3-2
Sun 11, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Klepp IL Women\'s vs Sandviken Women\'s

2-3

2-3
Sun 11, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs Mushowani Stars

1-0

2-0
Sun 11, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Manica Diamonds vs Caps United FC

0-0

0-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.