Football Results for Sat 18, May 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 18, May 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 18, May-18:30 - Albania Super league
Teuta Durres vs Partizani Tirana

1-0

2-0
Sat 18, May-18:30 - Albania Super league
KF Tirana vs Kastrioti Kruje

0-0

0-0
Sat 18, May-18:30 - Albania Super league
Flamurtari vs KF Laci

1-0

1-0
Sat 18, May-18:30 - Albania Super league
FK Kukesi vs Skenderbeu Korce

0-2

0-3
Sat 18, May-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Flandria vs Defensores Unidos

1-0

3-1
Sat 18, May-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Tristan Suarez vs CA San Miguel

0-0

0-0
Sat 18, May-22:35 - Argentina Prim B Metropolitana
Barracas Central vs CA Fenix Pilar

1-0

2-0
Sat 18, May-20:05 - Argentina Prim B Metropolitana
Estudiantes de Caseros vs Sacachispas

1-1

4-2
Sat 18, May-20:05 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Espanol vs Club Comunicaciones(AR)

1-1

2-1
Sat 18, May-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Sportivo Dock Sud

0-0

0-1
Sat 18, May-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Excursionistas vs Deportivo Laferrere

0-0

0-0
Sat 18, May-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Victoriano Arenas vs Deportivo Armenio

0-1

0-2
Sat 18, May-21:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Argentino de Rosario vs Claypole

0-0

1-1
Sat 18, May-21:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Liniers vs CDyS Juventud Unida

0-0

1-0
Sat 18, May-21:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Puerto Nuevo vs Centro Espanol

0-0

0-1
Sat 18, May-21:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Real Pilar vs CA Atlas

2-0

4-1
Sat 18, May-19:30 - Armenia Premier League
Banants Yerevan vs Gandzasar Kapan

0-4

0-5
Sat 18, May-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Samford Rangers vs Western Spirit

0-0

0-0
Sat 18, May-12:10 - Australia Brisbane Capital League 1
Annerley FC vs Moggill FC

1-1

2-1
Sat 18, May-12:15 - Australia Brisbane Capital League 1
Pine Hills vs AC Carina

0-1

1-2
Sat 18, May-12:15 - Australia Brisbane Capital League 1
Virginia United vs Mount Gravatt

1-2

1-2
Sat 18, May-11:15 - Australia Brisbane Premier League
North Pine vs Caboolture FC

1-0

2-5
Sat 18, May-11:30 - Australia Brisbane Premier League
Grange Thistle SC vs Acacia Ridge

1-0

1-2
Sat 18, May-13:00 - Australia Brisbane Premier League
Toowong vs Albany Creek

3-1

3-3
Sat 18, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Riverina Rhinos vs Canberra FC

0-1

0-3
Sat 18, May-10:30 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Weston vs Gungahlin United

0-3

0-5
Sat 18, May-11:30 - Australia Capital Gatorade Premier League
Monaro Panthers vs Tuggeranong United

2-0

4-1
Sat 18, May-09:30 - Australia Capital Territory U20
Monaro Panthers U20 vs Tuggeranong United (U20)

4-0

6-1
Sat 18, May-10:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Sorrento F.C. vs Gwelup Croatia SC

1-0

2-1
Sat 18, May-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Bayswater City vs Cockburn City

0-1

3-2
Sat 18, May-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
UWA-Nedlands FC vs Stirling Lions

0-0

1-1
Sat 18, May-12:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Olympic Kingsway SC vs Floreat Athena

0-0

0-3
Sat 18, May-11:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Newcastle Jets FC Youth

3-0

5-2
Sat 18, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Charlestown City Blues FC

1-1

2-2
Sat 18, May-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Lambton Jaffas(U20) vs Charlestown City Blues FC(U20)

0-2

2-3
Sat 18, May-12:30 - Australia New South Wales Premier League
Sutherland Sharks vs Rockdale City Suns

1-1

1-1
Sat 18, May-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Marconi Stallions vs Wollongong Wolves

0-0

1-3
Sat 18, May-12:30 - Australia New South Wales Super League
Bonnyrigg White Eagles vs Bankstown Berries

1-0

1-0
Sat 18, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Macarthur Rams vs St George City

0-1

1-2
Sat 18, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tigers vs Western Sydney Wanderers AM

1-0

1-1
Sat 18, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Central Coast Mariners FC Am

0-4

1-5
Sat 18, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs St George Saints

0-0

0-0
Sat 18, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Spirit FC

2-0

2-0
Sat 18, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Rydalmere Lions vs North Shore Mariners

1-0

1-3
Sat 18, May-10:30 - Australia New South Wales U20
Sutherland Sharks(U20) vs Rockdale City Suns(U20)

0-0

0-1
Sat 18, May-11:00 - Australia New South Wales U20
Marconi Stallions(U20) vs Wollongong Wolves(U20)

2-0

3-2
Sat 18, May-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Peninsula Power vs Queensland Lions FC

0-1

1-2
Sat 18, May-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Eastern Suburbs Brisbane vs Sunshine Coast FC

3-1

7-3
Sat 18, May-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast United vs Moreton Bay United

1-0

1-2
Sat 18, May-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
SWQ Thunder vs Brisbane Strikers

0-0

1-4
Sat 18, May-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Magpies Crusaders vs Gold Coast Knights

1-3

1-3
Sat 18, May-11:00 - Australia Queensland State League U20
SWQ Thunder(U20) vs Brisbane Strikers (U20)

0-0

0-0
Sat 18, May-13:00 - Australia Queensland State League U20
Peninsula Power(U20) vs Queensland Lions FC(U20)

0-1

1-3
Sat 18, May-09:00 - Australia Queensland State League U20
Redlands United FC(U20) vs Brisbane City SC(U20)

1-0

2-0
Sat 18, May-09:00 - Australia Queensland State League U20
Gold Coast United(U20) vs Moreton Bay United(U20)

1-1

5-1
Sat 18, May-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Holland Park Hawks FC vs Southside Eagles

0-0

2-4
Sat 18, May-12:10 - Australia Queensland State Leagues
Mitchelton vs Souths United

2-1

5-1
Sat 18, May-12:10 - Australia Queensland State Leagues
Logan Lightning vs Brisbane Wolves

3-0

8-0
Sat 18, May-12:30 - Australia Queensland State Leagues
Ipswich Knights FC vs Sunshine Coast Wanderers FC

0-1

1-2
Sat 18, May-13:15 - Australia Queensland State Leagues
Rochedale Rovers vs Capalaba

1-2

1-5
Sat 18, May-09:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
SWQ Thunder Women\'s vs Mitchelton Women\'s

3-3

3-3
Sat 18, May-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Gold Coast United Wanderers FC Women\'s vs Eastern Suburbs FC Women\'s

1-2

2-2
Sat 18, May-13:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
The Gap NPL Women\'s vs Logan Lightning Women\'s

1-0

1-2
Sat 18, May-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Glenorchy Knights vs Riverside Olympic

2-0

4-2
Sat 18, May-12:45 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Zebras vs Clarence United

4-0

6-1
Sat 18, May-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Olympia Warriors vs Devonport City Striker

0-1

1-2
Sat 18, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Springvale White Eagles vs Moreland Zebras

1-3

2-3
Sat 18, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Whittlesea Ranges FC vs Eastern Lions SC

0-0

0-1
Sat 18, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Werribee City FC vs Melbourne City Youth

0-0

2-0
Sat 18, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland City vs Langwarrin

1-0

2-2
Sat 18, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Murray United FC vs Melbourne Victory FC Am

3-0

3-2
Sat 18, May-09:15 - Australia Victorian Division 1
Northcote City vs North Geelong Warriors

0-2

0-2
Sat 18, May-10:00 - Australia Victorian Division 1
Ballarat Red Devils vs Goulburn Valley Suns

1-0

1-2
Sat 18, May-10:00 - Australia Victorian Division 1
Manningham United Blues vs Brunswick City

1-1

2-2
Sat 18, May-11:30 - Australia Victorian Division 1
Geelong Sc vs FC Bulleen Lions

0-1

1-2
Sat 18, May-09:00 - Australia Victorian Premier League
Green Gully Cavaliers vs Oakleigh Cannons

0-1

1-1
Sat 18, May-09:15 - Australia Victorian Premier League
Avondale FC vs Bentleigh Greens

0-0

1-2
Sat 18, May-12:00 - Australia Victorian Premier League
Heidelberg United vs South Melbourne

0-3

1-3
Sat 18, May-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
Avondale FC(U20) vs Bentleigh Greens(U20)

1-0

1-0
Sat 18, May-07:00 - Australia Victorian Premier League U20
Green Gully Cavaliers U20 vs Oakleigh Cannons(U20)

0-1

0-3
Sat 18, May-09:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
South Melbourne Women\'s vs FC Bulleen Lions Women\'s


0-1
Sat 18, May-13:45 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Geelong Galaxy Women\'s vs Southern United Women\'s

2-0

2-0
Sat 18, May-19:00 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs FC Wacker Innsbruck

2-0

3-2
Sat 18, May-19:00 - Austrian Bundesliga
Mattersburg vs Rapid Wien

1-0

1-0
Sat 18, May-19:00 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs TSV Hartberg

1-0

3-1
Sat 18, May-21:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Neulengbach Women\'s vs USC Landhaus Women\'s

1-0

4-0
Sat 18, May-16:00 - Austrian Regionalliga East
Stadlau vs SV Schwechat

1-0

3-1
Sat 18, May-18:30 - Austrian Regionalliga East
SV Leobendorf vs ASV Bruck

0-0

1-1
Sat 18, May-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Wolfsberger AC Amateure vs ATSV Stadl Paura

0-0

5-0
Sat 18, May-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
WSC Hertha Wels vs Bad Gleichenberg

0-0

1-2
Sat 18, May-19:59 - Austrian Regionalliga Mitte
Union Gurten vs SK Sturm Graz Amat.

2-0

2-2
Sat 18, May-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Dornbirn vs SC Schwaz

1-0

3-1
Sat 18, May-18:00 - Austrian Regionalliga West
VfB Hohenems vs Langenegg

0-2

1-3
Sat 18, May-18:30 - Austrian Regionalliga West
Kitzbuhel vs Rheindorf Altach B

0-0

0-1
Sat 18, May-22:30 - Bahrain Elite Cup
Al-Muharraq vs East Riffa

1-0

3-0
Sat 18, May-22:30 - Bahrain Elite Cup
Manama Club vs Al Hidd

0-1

0-2
Sat 18, May-17:00 - Bangladesh League
Mohammedan Dhaka vs Arambagh KS

1-0

1-0
Sat 18, May-00:30 - Beach Soccer World Cup - CONCACAF Qualifier
USA Beach Soccer vs Guadeloupe Beach Soccer


5-1
Sat 18, May-01:45 - Beach Soccer World Cup - CONCACAF Qualifier
Panama Soccer vs Guatemala Beach Soccer


6-4
Sat 18, May-03:00 - Beach Soccer World Cup - CONCACAF Qualifier
Mexico Beach Soccer vs Trinidad & Tobago Beach Soccer


5-4
Sat 18, May-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs FC Baranovichi

0-0

0-0
Sat 18, May-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Sputnik vs Slonim

2-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs Granit Mikashevichi

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs Khimik Svetlogorsk

1-0

4-0
Sat 18, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs Smolevichi

0-0

0-1
Sat 18, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Lokomotiv Gomel

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Ruh Brest vs Smorgon FC

2-0

3-0
Sat 18, May-18:45 - Belarus Premier League
FC Gomel vs FC Torpedo Zhodino

1-1

2-3
Sat 18, May-17:00 - Belarus Premier League
FK Isloch Minsk vs FC Vitebsk

1-0

3-0
Sat 18, May-20:30 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs Dinamo Minsk

0-0

3-0
Sat 18, May-22:00 - Belgian First Amateur Division
Excelsior Virton vs KMSK Deinze

0-0

2-0
Sat 18, May-22:00 - Belgian First Amateur Division
Thes Sport Tessenderlo vs Lierse Kempenzonen

2-2

2-4
Sat 18, May-22:00 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Westerlo

0-1

2-1
Sat 18, May-22:00 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs AS Eupen

0-0

2-0
Sat 18, May-22:00 - Belgian Jupiler League
K.F.C.O. Beerschot Wilrijk vs KV Oostende

0-1

1-2
Sat 18, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs NK Celik

0-1

1-2
Sat 18, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs Mladost Doboj Kakanj

0-0

0-1
Sat 18, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Zvijezda 09 Brgule

4-0

4-0
Sat 18, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs Radnik Bijeljina

2-0

2-1
Sat 18, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs FK Tuzla City

4-0

5-1
Sat 18, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Krupa vs GOSK Gabela

0-0

4-0
Sat 18, May-04:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Iranduba AM Women\'s vs Foz Cataratas Women\'s

0-0

0-0
Sat 18, May-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
CR Flamengo (RJ) Women\'s vs EC Victoria BA Women\'s

0-1

2-2
Sat 18, May-23:30 - Brasileiro Serie B
Parana vs Guarani Futebol Clube

0-0

0-0
Sat 18, May-23:30 - Brasileiro Serie B
Vitoria Salvador BA vs Sao Bento

1-0

1-3
Sat 18, May-18:00 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Bragantino SP

0-0

1-0
Sat 18, May-02:15 - Brasileiro Serie B
Atletico Clube Goianiense vs Criciuma SC

1-0

3-1
Sat 18, May-04:30 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Operario Ferroviario PR

0-0

1-0
Sat 18, May-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Botafogo RJ U20 vs Nova Iguacu(U20)

1-0

1-0
Sat 18, May-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Vasco da Gama RJ U20 vs America-RJ U20

1-0

4-2
Sat 18, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Atletico Mogi SP U23 vs Amparo SP U23


1-6
Sat 18, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Paulista SP(U23) vs Sao Jose SP(U23)


2-0
Sat 18, May-02:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Uniao Suzano AC SP(U23) vs Mauaense SP(U23)

0-3

0-6
Sat 18, May-03:30 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Tupa SP(U23) vs Andradina SP(U23)

1-1

1-1
Sat 18, May-23:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Inter Bebedouro SP U23 vs Catanduva SP(U23)


1-1
Sat 18, May-23:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
UA Barbarense/SP(U23) vs Itapirense SP U23


2-3
Sat 18, May-16:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Sofia vs Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

1-0

4-1
Sat 18, May-19:00 - Bulgaria Premier
Ludogorets Razgrad vs Levski Sofia

0-0

1-1
Sat 18, May-21:30 - Bulgaria Premier
Beroe vs CSKA Sofia

0-1

0-1
Sat 18, May-16:30 - Bulgaria Premier
Cherno More Varna vs Botev Plovdiv

1-0

1-0
Sat 18, May-19:59 - Cameroon MTN Elite One
UMS de Loum vs Stade Renard de Melong

0-0

1-0
Sat 18, May-23:30 - Canadian Premier League
Pacific FC vs York 9

2-0

2-2
Sat 18, May-00:00 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs Cobreloa

0-1

0-1
Sat 18, May-23:30 - Chile Primera B
Santiago Wanderers vs CD Copiapo S.A.

0-1

0-3
Sat 18, May-19:59 - Chile Primera Division
Universidad de Chile vs Colo Colo

1-0

1-1
Sat 18, May-02:00 - Chile Primera Division
Union La Calera vs Union Espanola

1-0

1-2
Sat 18, May-04:30 - Chile Primera Division
Universidad Catolica vs CSD Antofagasta

1-1

5-1
Sat 18, May-00:00 - Chile Tercera Division
Lautaro de Buin vs AC Colina

2-1

4-2
Sat 18, May-10:55 - China Reserves League
ShenHua Foot-Ball FC Reserve vs Shandong Luneng Reserve

1-1

3-2
Sat 18, May-11:30 - China Reserves League
Beijing Guoan Reserve vs Tianjin QuanJian Reserve


4-2
Sat 18, May-11:30 - China Reserves League
Wuhan Zall Reserve vs Guangzhou Evergrande Reserve

0-0

0-0
Sat 18, May-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Changchun YaTai vs Liaoning Whowin

1-0

1-1
Sat 18, May-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Guangdong Southern Tigers

1-1

1-3
Sat 18, May-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Sichuan Annapurna vs Guizhou Hengfeng F.C.

0-1

1-2
Sat 18, May-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Greentown vs Xinjiang Tianshan Leopard

1-0

1-0
Sat 18, May-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Beijing BSU vs Shanghai Shenxin

3-1

5-1
Sat 18, May-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shijiazhuang Ever Bright FC vs Heilongjiang Lava Spring

1-0

2-0
Sat 18, May-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Meizhou Hakka vs Qingdao Huanghai F.C.

1-2

2-2
Sat 18, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Inner Mongolia Zhongyou

0-0

1-0
Sat 18, May-11:30 - Chinese Super League
Guangzhou R&F vs Beijing Renhe

1-1

3-1
Sat 18, May-15:35 - Chinese Super League
Jiangsu Suning FC vs Chongqing Lifan

0-1

3-1
Sat 18, May-17:00 - Club Friendly
Guernsey vs Jersey

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Club Friendly
Blackburn Rovers Women\'s vs Coventry Women\'s

0-0

3-0
Sat 18, May-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pasto vs Millonarios

1-0

1-1
Sat 18, May-21:00 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs NK Lokomotiva Zagreb

1-0

1-0
Sat 18, May-18:30 - Croatia - 1. Division
Inter Zapresic vs Dinamo Zagreb

2-2

2-3
Sat 18, May-21:00 - Croatia - 2. Division
NK Varteks Varazdin vs HNK Sibenik

1-0

3-1
Sat 18, May-19:30 - Croatia - 2. Division
Zadar vs NK Solin

3-0

5-1
Sat 18, May-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Dugopolje vs NK Lucko

0-0

2-0
Sat 18, May-19:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs NK Radnik Sesvete

1-0

2-0
Sat 18, May-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Osijek B vs Medjimurje

0-0

2-1
Sat 18, May-17:00 - Croatia U19
NK Croatia Sesvete(U19) vs Istra 1961 (U19)

0-0

0-1
Sat 18, May-12:00 - Croatia U19
Hajduk Split (U19) vs NK Rijeka (U19)

0-1

1-1
Sat 18, May-12:00 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs Zagreb (U19)

1-0

1-0
Sat 18, May-19:00 - Cyprus 1 Division
APOEL Nicosia vs AEL Limassol

1-0

4-0
Sat 18, May-19:59 - Cyprus 1 Division
Anorthosis Famagusta FC vs Doxa Katokopias

0-1

0-3
Sat 18, May-19:59 - Cyprus 1 Division
E.N.Paralimni vs Alki Oroklini

1-1

3-2
Sat 18, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Ethnikos Achnas vs AE Zakakiou

2-0

5-0
Sat 18, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Aris Limassol vs Agia Napa

1-2

3-2
Sat 18, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Olympiakos Nicosia FC vs Thoi Lakatamias

4-0

6-0
Sat 18, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Asil Lysi vs Akritas Chloraka

1-1

4-1
Sat 18, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Omonia Aradippou vs MEAP Nisou

0-1

2-1
Sat 18, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Othellos Athienou vs PAEEK Keryneias

1-2

5-2
Sat 18, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Digenis Voroklinis vs Karmiotissa Pano Polemidion

0-1

1-2
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs FC Sellier & Bellot Vlasim

0-0

2-0
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
Brno vs Fotbal Trinec

2-0

5-0
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
Ceske Budejovice vs SK Slovan Varnsdorf

2-0

3-0
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
Pardubice vs Hradec Kralove

0-0

0-0
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
Usti nad Labem vs Vysocina Jihlava

0-3

2-3
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs FK Banik Sokolov

0-1

0-1
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
1. SC Znojmo vs Vitkovice

0-0

0-3
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs Chrudim

0-0

0-0
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Sokol Zivanice vs Stechovice

1-0

2-1
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Jiskra Usti nad Orlici vs Benesov

0-0

0-0
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Jiskra Domazlice vs Karlovy Vary Dvory

1-0

4-0
Sat 18, May-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Slavoj Vysehrad vs FC Pisek

1-0

1-0
Sat 18, May-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Loko Vltavin vs Dobrovice

0-0

1-0
Sat 18, May-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Kraluv Dvur vs Slovan Velvary

3-0

8-1
Sat 18, May-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Litomerice vs Sokol Brozany

1-0

2-0
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Opava vs FK Pribram

1-0

2-1
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Dukla Praha vs Synot Slovacko

0-0

0-0
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs FC Bohemians 1905

0-1

0-1
Sat 18, May-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

0-4

1-5
Sat 18, May-12:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Horni Herspice Women\'s vs Dukla Praha Women\'s

4-0

5-0
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hlucin vs Hanacka Slavia Kromeriz

1-1

1-3
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hodonin Sardice vs Frydek-Mistek

0-0

0-1
Sat 18, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Dolni Benesov vs Unicov

0-0

1-0
Sat 18, May-19:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vyskov vs Velke Mezirici

2-1

5-1
Sat 18, May-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Viktoria Otrokovice vs Vrchovina

0-0

4-0
Sat 18, May-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Jiskra Rymarov

0-1

1-3
Sat 18, May-12:30 - Czech Republic U19 League
Zlin(U19) vs MFK Karvina(U19)

1-0

2-0
Sat 18, May-13:00 - Czech Republic U19 League
Pribram U19 vs Ceske Budejovice(U19)

0-0

1-0
Sat 18, May-13:00 - Czech Republic U19 League
Dukla Praha (U19) vs Hradec Kralove(U19)

0-1

1-4
Sat 18, May-14:00 - Czech Republic U19 League
Brno(U19) vs Viktoria Plzen U19

3-0

5-0
Sat 18, May-15:00 - Czech Republic U19 League
Vysocina Jihlava(U19) vs Banik Ostrava(U19)

0-2

2-4
Sat 18, May-18:00 - Danish SAS Ligaen
Randers FC vs Aarhus AGF

2-1

2-1
Sat 18, May-19:00 - Denmark - 2. Division Play Off
B93 Copenhagen vs Jammerbugt

1-1

1-2
Sat 18, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Bronshoj vs Middelfart

2-0

2-1
Sat 18, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Skive IK vs Ringkobing

0-1

0-1
Sat 18, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Skovshoved vs Odder IGF

1-0

1-1
Sat 18, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
FC Aarhus Fremad vs Kolding IF

0-2

0-2
Sat 18, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Vanlose IF vs HIK

0-0

1-1
Sat 18, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Tarup Paarup IF vs Kjellerup IF

1-0

2-0
Sat 18, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Vejgaard BK vs Hillerod Fodbold

2-2

2-2
Sat 18, May-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Dalum vs BK Frem

2-0

3-1
Sat 18, May-19:00 - Denmark Woman\\\'s Cup
Brondby Women\'s vs Fortuna Hjorring Women\'s

0-0

0-1
Sat 18, May-17:30 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Sonderjyske(U17)

0-1

1-1
Sat 18, May-14:00 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Esbjerg FB(U19)

0-0

1-0
Sat 18, May-14:30 - Denmark Youth U19
Sonderjyske(U19) vs Brondby(U19)

0-1

1-3
Sat 18, May-15:00 - Denmark Youth U19
Nordsjaelland (U19) vs Midtjylland(U19)

1-1

4-3
Sat 18, May-20:45 - Ecuador Campeonato Serie B
Independiente Juniors vs Orense SC

0-0

1-0
Sat 18, May-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Macara vs Fuerza Amarilla

2-1

5-1
Sat 18, May-04:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Independiente Del Valle vs CD El Nacional

0-0

1-0
Sat 18, May-00:00 - Egypt Premier League
El Ismaily vs El Dakhleya

1-0

2-0
Sat 18, May-19:59 - England FA Cup
Manchester City vs Watford

2-0

6-0
Sat 18, May-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Welco vs Kohtla-Jarve JK Jarve

0-2

0-2
Sat 18, May-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs Voru JK

0-0

0-2
Sat 18, May-14:00 - Estonia Esi Liiga B
FC Nomme United vs Parnu JK

0-0

1-1
Sat 18, May-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Pohja-Tallinna JK Volta vs Nomme JK Kalju II

1-1

2-1
Sat 18, May-17:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Flora Tallinn vs Trans Narva

1-1

2-2
Sat 18, May-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Paide Linnameeskond vs Tartu JK Tammeka

1-1

2-1
Sat 18, May-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Tammeka Tartu Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s

0-0

0-0
Sat 18, May-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Parnu JK Women\'s vs Tartu SK 10 Premium Women\'s

7-1

12-1
Sat 18, May-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Suure Jaani United Women\'s vs Saku Sporting Women\'s

0-0

2-2
Sat 18, May-16:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
GBK Kokkola Women\'s vs Turun Weikot Women\'s(TuWe)


1-1
Sat 18, May-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League
KuPS Women\'s vs ONS Women\'s

2-0

2-0
Sat 18, May-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
TPS Turku Women\'s vs Honka Women\'s

0-1

1-1
Sat 18, May-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Idrottsklubben Myran Women\'s vs Aland Women\'s

0-1

0-4
Sat 18, May-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Jyvaskylan Pallokerho Women\'s vs TiPS Women\'s

0-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JaPS vs Vantaan Jalkapalloseura

0-0

2-1
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JIPPO vs Klubi 04

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Sudet vs FC Viikingit

0-1

1-2
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Jazz Pori vs GrIFK

4-2

4-3
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Tampere United vs P-Iirot

0-1

0-2
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Kapylan Pallo vs Ilves Tampere II

0-1

2-2
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
EPS Espoo vs Salon Palloilijat(SalPa)

2-2

2-3
Sat 18, May-18:15 - Finland - Kakkonen Lohko B
KaaPo Kaarina vs FC Espoo

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
FC Vaajakoski vs PK-37

1-0

1-0
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
VIFK Vaasa vs Oulun LS

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
KajHa Kajaani vs Jakobstads Bollklubb

0-1

2-2
Sat 18, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs RoPS Rovaniemi B

1-0

2-2
Sat 18, May-14:15 - Finland Junior League
Helsinki Youth vs TPS Turku Youth

0-3

1-4
Sat 18, May-17:00 - Finland Veikkausliga
SJK Seinajoki vs FC Honka

1-0

1-2
Sat 18, May-18:00 - Finland Ykkonen
Ekenas IF Fotboll vs Mypa

3-1

7-2
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Hyeres vs Lyonnais B


0-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Jura Sud Foot vs Saint-Priest

2-1

4-2
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Annecy vs Grasse

1-1

1-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Monaco B vs Toulon

1-1

1-3
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Monts d\'Or Azergues vs GS Consolat Marseille

2-1

4-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Pontarlier vs Frejus Saint-Raphael

0-0

1-3
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
OGC Nice B vs Martigues

0-1

1-3
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Marseille Endoume vs Olymplque de Marseille B

1-1

3-3
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Romorantin vs Le Puy Foot 43 Auvergne

0-0

0-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Mont-de-Marsan vs St Pryve St Hilaire


1-2
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Andrezieux vs Les Herbiers

0-0

1-0
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Blois F.41 vs Bordeaux B

4-0

4-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Yzeure AS vs Saint-Etienne B


1-0
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Trelissac vs FC Bergerac

0-1

2-2
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Stade Bordelais vs Colomiers

1-1

1-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Nimes B vs Sete FC


1-3
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Vitre vs FC Nantes B

0-2

1-4
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Bastia CA vs Poissy AS

1-0

4-0
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Oissel vs FC Chartres

1-1

2-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Le Havre B vs Boulogne-Billancourt

0-0

0-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Paris Saint Germain B vs Saint Malo

0-1

1-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Mantois vs AS Furiani Agliani

1-0

3-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Lorient B vs Stade Briochin

0-0

0-0
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Granville vs Vannes OC

2-2

4-5
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Creteil vs ST Maur Lusitanos


1-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Sainte Genevieve Sports vs CS Sedan Ardennes

0-3

1-3
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Epinal vs Feignies

1-0

1-0
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Arras vs Haguenau

1-2

3-3
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Belfort ASM FC vs Iris Club de Croix


1-0
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
SC Schiltigheim vs Lens B

0-1

3-2
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Bobigny A.C. vs Lille B


1-1
Sat 18, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Stade Reims II vs Fleury Merogis U.S.

0-1

1-1
Sat 18, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Caen(U19) vs Paris FC U19


3-2
Sat 18, May-18:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Lille U19 vs Amiens SC(U19)


8-1
Sat 18, May-19:30 - French Championnat National U19 Groupe B
ES Troyes AC(U19) vs Stade Reims(U19)


1-4
Sat 18, May-16:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nimes(U19) vs Monaco U19

1-1

4-2
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Toulouse vs Marseille

1-1

2-5
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Stade Rennes FC

0-1

0-2
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Saint-Etienne vs Nice

1-0

3-0
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Amiens SC

1-0

2-0
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier HSC vs Nantes

0-1

1-1
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs Angers SCO

2-0

5-0
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lyonnais vs Caen

0-0

4-0
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Guingamp vs Nimes

2-0

2-2
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs Stade Reims

0-1

0-1
Sat 18, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs Dijon

3-0

4-0
Sat 18, May-21:00 - Friendly Internationals
Canada women\'s vs Mexico Women\'s

1-0

3-0
Sat 18, May-21:30 - Friendly Internationals
Nigeria Women\'s vs Cote D Ivoire women\'s

0-1

1-1
Sat 18, May-19:00 - Friendly Internationals
Argentina(U20) vs Honduras(U20)

2-0

3-1
Sat 18, May-19:00 - Friendly Internationals
Mali women\'s vs Ghana women\'s

0-0

0-0
Sat 18, May-14:30 - Friendly Internationals
Portugal(U20) vs Saudi Arabia(U20)

0-1

3-1
Sat 18, May-19:59 - Friendly Internationals
Ukraine(U20) vs South Africa(U20)

0-0

1-1
Sat 18, May-19:00 - Futsal Spain Division De Honor
Movistar Inter Futsal vs Palma Futsal

0-1

2-2
Sat 18, May-15:15 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs Aspil Vidal Ribera Navarra Futsal

2-0

3-0
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
KFC Uerdingen 05 vs SV Wehen Wiesbaden

1-2

2-3
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
FC Kaiserslautern vs SV Meppen

4-2

4-2
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
Karlsruher SC vs Hallescher FC

1-1

2-3
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs SpVgg Unterhaching

0-3

1-4
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
Eintracht Braunschweig vs Energie Cottbus

1-0

1-1
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
Carl Zeiss Jena vs Munchen 1860

2-0

4-0
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
VfR Aalen vs Hansa Rostock

0-0

1-1
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
Sportfreunde Lotte vs Wurzburger Kickers

1-0

1-2
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs Preuben Munster

0-0

2-0
Sat 18, May-15:30 - German 3. Liga
Fortuna Koln vs SG Sonnenhof Grobaspach

0-1

0-2
Sat 18, May-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hamburger(U17) vs Union Berlin (U17)

1-1

4-3
Sat 18, May-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
FC Hennef 05(U17) vs Dortmund(U17)

0-0

2-3
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
Werder Bremen vs RB Leipzig

1-0

2-1
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs Augsburg

3-0

8-1
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs VfB Stuttgart

0-0

0-0
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
Monchengladbach vs Borussia Dortmund

0-1

0-2
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
1.FSV Mainz 05 vs Hoffenheim

0-2

4-2
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
Hertha BSC Berlin vs Bayer Leverkusen

1-2

1-5
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
SC Freiburg vs FC Nurnberg

2-0

5-1
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs Eintracht Frankfurt

1-0

5-1
Sat 18, May-17:30 - German Bundesliga
Fortuna Dusseldorf vs Hannover 96

0-0

2-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Wacker Burghausen vs Bayern Munich (Am)

1-0

2-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Greuther Furth II vs FC Ingolstadt 04 Am

1-0

1-0
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg Am vs VfB Eichstatt

2-1

2-2
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV 1860 Rosenheim vs SpVgg Bayreuth

0-0

1-0
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Buchbach vs VfR Garching

2-0

2-3
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Memmingen vs SV Schalding Heining

1-2

4-2
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Heimstetten vs FV Illertissen

2-0

3-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Schweinfurt vs FC Pipinsried

1-0

3-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Augsburg II vs Viktoria Aschaffenburg

1-0

1-1
Sat 18, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemnitzer vs Bischofswerdaer FV 08

2-0

7-0
Sat 18, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Lokomotive Leipzig vs FC Oberlausitz

1-1

1-2
Sat 18, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Budissa Bautzen vs ZFC Meuselwitz

0-0

1-2
Sat 18, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Optik Rathenow vs Hertha BSC Berlin Am

2-1

2-2
Sat 18, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Germania Halberstadt vs FSV Union Furstenwalde

2-0

4-0
Sat 18, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VfB Auerbach vs SV Babelsberg 03

0-0

1-0
Sat 18, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs Viktoria Berlin 1889

1-0

2-0
Sat 18, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs Wacker Nordhausen

0-3

2-4
Sat 18, May-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs Hamburger SV II

0-1

1-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Lubeck vs VfL Oldenburg

3-0

5-2
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
BSV Rehden vs Wolfsburg AM.

1-1

1-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Saarbrucken vs Hessen Dreieich

0-1

3-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs FC 08 Homburg

0-0

0-0
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfB Stuttgart II vs VfR Wormatia Worms

2-0

3-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SC Freiburg II vs FSV Frankfurt

1-1

3-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FK Pirmasens vs SV Elversberg

0-2

1-3
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Waldhof Mannheim vs 1. FSV Mainz 05 II

1-0

1-0
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs Astoria Walldorf

2-1

3-3
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Eintracht Stadtallendorf vs TSG 1899 Hoffenheim II

1-1

4-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs SSV Ulm 1846

2-3

5-4
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs RW Essen

1-0

1-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs SV Lippstadt

2-0

5-0
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs TV Herkenrath

2-1

4-2
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Oberhausen vs SC Verl

1-1

3-3
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wattenscheid vs SV Straelen

0-0

3-0
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Dortmund(Am) vs TSV Alemannia Aachen

2-1

3-1
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Bonner SC vs Kaan Marienborn

2-2

2-3
Sat 18, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Viktoria Koln vs Monchengladbach AM.

0-0

1-0
Sat 18, May-12:00 - Greece U19
Atromitos Athens(U19) vs AEK Athens(U19)

0-1

4-1
Sat 18, May-17:00 - Greece U19
Asteras Tripolis(U19) vs Lamia U19

0-0

1-0
Sat 18, May-18:00 - Greece U19
FC Aris Thessaloniki(U19) vs Apollon Smirnis U19

0-0

3-0
Sat 18, May-22:45 - Holland Eredivisie
FC Groningen vs Vitesse Arnhem

1-0

2-1
Sat 18, May-20:30 - Holland Eredivisie
Heracles Almelo vs FC Utrecht

0-2

0-2
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
SV De Treffers vs Almere City AM

1-0

2-0
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs VV Sint Bavo

0-0

2-0
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
Rijnsburgse Boys vs HHC Hardenberg

2-1

3-1
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs Koninklijke HFC

0-2

1-2
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs Jong Sparta Rotterdam

1-1

1-2
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
Vitesse Arnhem Am. vs GVVV Veenendaal

1-0

3-0
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
FC Lienden vs IJsselmeervogels

1-3

2-3
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
BVV Barendrecht vs Excelsior Maassluis

0-1

0-4
Sat 18, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs Scheveningen

0-1

1-2
Sat 18, May-16:30 - Holland U19 League
Feyenoord Rotterdam(U19) vs Vitesse Arnhem U19


3-1
Sat 18, May-14:30 - Holland U19 League
NAC Breda(U19) vs N.E.C. Nijmegen (U19)

0-0

2-2
Sat 18, May-16:00 - Hungary U19 League
Gyori ETO FC U19 vs Debreceni VSC (U19)

0-0

0-2
Sat 18, May-12:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Budapest Honved U19

0-1

0-1
Sat 18, May-13:00 - Hungary U19 League
Diosgyor VTK(U19) vs Ferencvarosi TC U19

0-1

0-3
Sat 18, May-14:00 - Hungary U19 League
Illes Akademia Haladas(U19) vs MTK Budapest FC (U19)

0-3

0-5
Sat 18, May-19:59 - Iceland Division 1
Thor Akureyri vs Grotta Seltjarnarnes

1-3

2-3
Sat 18, May-19:59 - Iceland Division 1
Fjolnir vs Magni Grenivik

2-0

4-1
Sat 18, May-22:30 - Iceland Division 2
Dalvik Reynir vs Leiknir F

0-0

1-1
Sat 18, May-19:59 - Iceland Division 2
Vidir Gardur vs Tindastoll Sauda

3-0

3-0
Sat 18, May-19:59 - Iceland Division 2
Vestri vs Kari Akranes

1-1

3-1
Sat 18, May-18:00 - Iceland Division 2
Fjardabyggd vs Volsungur Husavik

0-0

0-1
Sat 18, May-17:00 - Iceland Division 3
Alftanes vs Sindri

0-0

2-0
Sat 18, May-00:00 - Iceland Division 3
Augnablik vs Skallagrimur

3-0

4-0
Sat 18, May-17:30 - Iceland Division 3
Reynir Sandgerdi vs Hottur Huginn

0-0

1-1
Sat 18, May-13:00 - India League Division 2
Chhinga Veng FC vs Lonestar Kashmir

3-0

6-1
Sat 18, May-17:30 - Indonesia Liga 1
Persib Bandung vs Persipura Jayapura

1-0

3-0
Sat 18, May-17:30 - Indonesia Liga 1
Pstni vs Perseru Serui

0-0

3-0
Sat 18, May-22:00 - Ireland Division 1
Cobh Ramblers vs Limerick FC

0-2

2-3
Sat 18, May-22:00 - Ireland Division 1
Cabinteely FC vs Drogheda United

0-2

0-5
Sat 18, May-22:45 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs Derry City

0-0

0-0
Sat 18, May-17:00 - Israel U19 League
Maccabi Haifa Shmuel U19 vs Maccabi Netanya U19


4-4
Sat 18, May-17:00 - Israel U19 League
Ashdod MS U19 vs Ironi Ramat Hasharon U19

2-1

2-4
Sat 18, May-17:00 - Israel U19 League
Beitar Jerusalem Oren (U19) vs Maccabi Tel Aviv Shachar U19

0-0

0-0
Sat 18, May-17:00 - Israel U19 League
Hapoel Hadera U19 vs Hapoel Raanana Roei U19

0-0

0-0
Sat 18, May-19:00 - Italian Campionato Primavera
AC Milan Youth vs Sampdoria Youth

0-0

0-0
Sat 18, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Palermo Youth vs Empoli Youth

0-0

0-0
Sat 18, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Lazio Youth vs Spal Youth

1-1

2-1
Sat 18, May-13:00 - Italian Campionato Primavera
Napoli Youth vs Fiorentina Youth

2-0

2-2
Sat 18, May-15:00 - Italian Campionato Primavera
Roma Youth vs Juventus Youth

2-0

2-1
Sat 18, May-22:30 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs AS Roma

0-0

0-0
Sat 18, May-17:00 - Italian Serie A
Udinese vs Spal

3-0

3-2
Sat 18, May-19:59 - Italian Serie A
Genoa vs Cagliari

0-1

1-1
Sat 18, May-23:00 - Italian Serie B
Hellas Verona vs Perugia

1-0

1-1
Sat 18, May-22:30 - Italy C Play-Off & Out
Juve Stabia vs Virtus Entella

0-0

2-2
Sat 18, May-19:59 - Italy C Play-Off & Out
Lucchese vs Cuneo

2-0

2-0
Sat 18, May-19:59 - Italy C Play-Off & Out
Paganese Calcio 1926 vs A.S. Bisceglie Calcio 1913

2-1

2-1
Sat 18, May-19:59 - Italy Serie D
Calcio Lecco vs Arzignano Chiampo

1-1

2-1
Sat 18, May-08:00 - Japan Football League
Osaka FC vs Verspah Oita

0-0

0-1
Sat 18, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Nittaidai Fields Yokohama Women\'s vs Nojima Stella Women\'s

1-3

2-4
Sat 18, May-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Shizuoka Sangyo University Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

0-0

1-2
Sat 18, May-09:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Vissel Kobe

1-0

4-1
Sat 18, May-09:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Consadole Sapporo

0-0

2-0
Sat 18, May-09:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Vegalta Sendai

2-0

2-0
Sat 18, May-10:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Matsumoto Yamaga FC

1-0

5-0
Sat 18, May-11:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Shimizu S-Pulse

0-1

1-1
Sat 18, May-14:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Cerezo Osaka

0-0

1-0
Sat 18, May-09:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Ehime FC

2-0

2-3
Sat 18, May-09:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Ventforet Kofu

0-1

0-3
Sat 18, May-09:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Tochigi SC

0-0

0-0
Sat 18, May-10:00 - Japanese League Division 2
Kagoshima United vs Yokohama FC

1-0

1-2
Sat 18, May-09:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs Gamba Osaka (U23)

2-0

3-1
Sat 18, May-08:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs ThespaKusatsu Gunma

0-0

1-1
Sat 18, May-00:00 - Jordan Cup
Al- Ahli vs Al Wihdat Amman

0-2

1-5
Sat 18, May-16:00 - Kazakhstan Super League
Ordabasy vs Taraz

2-0

3-0
Sat 18, May-15:00 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs FK Atyrau

1-0

3-0
Sat 18, May-15:00 - Kazakhstan Super League
Okzhetpes vs Kaisar Kyzylorda

1-1

1-2
Sat 18, May-15:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs FK Aktobe

1-0

1-1
Sat 18, May-16:00 - Kenya Premier League
Kariobangi Sharks vs KCB Nairobi

0-1

2-3
Sat 18, May-16:00 - Kenya Premier League
Nzoia United vs Sofapaka Nairobi FC

1-0

1-1
Sat 18, May-17:15 - Kenya Premier League
Posta Rangers vs Kakamega Homeboyz

0-0

0-0
Sat 18, May-15:00 - Kenya Premier League
Mount Kenya United vs Sony Sugar FC

0-2

1-3
Sat 18, May-10:00 - Korea K3 League
Gyeongju Citizen FC vs Pocheon FC

2-0

2-0
Sat 18, May-10:00 - Korea K3 League
Jeonju Citizen FC vs Ulsan Citizen

0-0

0-0
Sat 18, May-10:00 - Korea K3 League
Icheon Citizen FC vs Gimpo FC

1-0

1-1
Sat 18, May-10:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Paju Citizen FC

1-0

2-0
Sat 18, May-10:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Siheung City

0-2

0-2
Sat 18, May-10:00 - Korea K3 League
Yangpyeong vs Pyeongtaek Citizen

1-1

2-1
Sat 18, May-10:00 - Korea K3 League
Chungju Citizen vs Chuncheon Citizen

0-2

0-2
Sat 18, May-10:00 - Korea K3 League
Yeoju Sejong vs Jungnang Chorus Mustang FC

0-0

1-0
Sat 18, May-08:00 - Korea K3 League
Pyeongchang FC vs Goyang FC

0-1

0-2
Sat 18, May-08:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Seoul United

2-1

5-2
Sat 18, May-12:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Ulsan Hyundai FC

1-1

1-3
Sat 18, May-14:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Jeju United FC

2-1

3-1
Sat 18, May-12:00 - Korea League 2
Daejeon Citizen vs Jeonnam Dragons

1-0

1-2
Sat 18, May-14:00 - Korea League 2
Ansan Greeners FC vs Suwon FC

2-2

2-3
Sat 18, May-19:10 - Latvia - 1. Division
FK Ventspils vs FK Valmiera

0-0

2-2
Sat 18, May-19:30 - Latvia - 1. Division
BFC Daugavpils vs Riga FC

0-2

0-3
Sat 18, May-16:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri

1-1

3-1
Sat 18, May-19:00 - Latvia - 2. Division
Balvu Vilki vs FK Smiltene BJSS

1-3

1-6
Sat 18, May-17:00 - Latvia - 2. Division
JDFS Alberts vs Super Nova

0-0

2-1
Sat 18, May-23:30 - Lebanese Cup
Al-Ansar(LIB) vs Al Akhaahli Alay

1-1

1-1
Sat 18, May-19:00 - Lithuania - 1. Division
FK Palanga vs FK Riteriai

1-1

1-3
Sat 18, May-19:59 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs Stumbras Kaunas

1-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Lithuania - 1. Division
FK Panevezys vs Kauno Zalgiris

1-0

1-1
Sat 18, May-15:00 - Lithuania - 2. Division
Siauliai vs Kupiskis

0-1

2-3
Sat 18, May-18:00 - Malaysia Premier League
Negeri Sembilan Matrix vs Kelantan FA

3-0

3-1
Sat 18, May-18:00 - Malaysia Premier League
Johor Darul Takzim II vs Pulau Penang FA

0-1

0-2
Sat 18, May-18:00 - Malaysia Premier League
UiTM FC vs Sarawak

1-1

2-1
Sat 18, May-18:00 - Malaysia Super League
Kedah vs Melaka FC

0-1

2-1
Sat 18, May-18:00 - Malaysia Super League
Felda United FC vs Terengganu

0-0

1-1
Sat 18, May-18:00 - Malaysia Super League
PKNP vs Selangor FA

0-1

1-1
Sat 18, May-19:00 - Malta U BET FA Trophy
Balzan FC vs Valletta FC

2-1

2-2
Sat 18, May-19:00 - Moldova Division 2
FC Cahul-2005 vs FC Sireti

2-0

3-1
Sat 18, May-19:00 - Moldova Division 2
Real Succes vs FC Zaria Balti

0-1

0-2
Sat 18, May-19:00 - Moldova Division 2
FC Tighina vs FC Singerei

1-0

3-2
Sat 18, May-19:00 - Moldova Division 2
FC Floresti vs Victoria Bardar

2-0

2-1
Sat 18, May-19:59 - Moldova Divizia Nationala
FC Sheriff vs Dinamo-Auto

2-0

3-0
Sat 18, May-18:00 - Moldova Divizia Nationala
Codru Lozova vs FC Sfintul Gheorghe

0-2

1-2
Sat 18, May-02:00 - Morocco Super League
Wydad Casablanca vs IRT Itihad de Tanger

0-1

2-2
Sat 18, May-05:30 - New Zealand Central Leagues
Stop Out vs North Wellington

1-2

4-3
Sat 18, May-06:30 - New Zealand Central Leagues
Waterside Karori vs Wellington Olympic

0-0

4-1
Sat 18, May-07:00 - New Zealand Central Leagues
Wairarapa United vs Miramar rangers AFC

0-3

0-9
Sat 18, May-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Waitakere City vs Melville United

0-1

0-1
Sat 18, May-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Roslyn Wakari vs Southland United

4-1

8-1
Sat 18, May-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Dunedin Technical vs Otago University

0-0

0-1
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Bregalnica Stip vs FC Plackovica

0-0

2-2
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pelister Bitola vs FK Goblen

3-0

4-0
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Teteks Tetovo vs Gench Kalemler

0-1

2-1
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Skopje vs FC Struga Trim-Lum

0-0

1-0
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Tikves Kavadarci vs Detonit Junior

1-0

3-0
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Rinija Gostivar vs Korab Debar

0-0

1-1
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica-Sasa vs Vardar Negotino

1-0

3-0
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kozuv vs Borec Veles

2-0

3-1
Sat 18, May-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Labunishta vs Vlazrimi Kicevo

1-0

1-1
Sat 18, May-18:00 - Norway 2 Division A
Egersunds IK vs Sola

3-0

4-0
Sat 18, May-18:00 - Norway 2 Division A
Nardo FK vs Levanger FK

0-0

1-1
Sat 18, May-18:00 - Norway 2 Division B
Sotra SK vs Asker Fotball

0-0

1-0
Sat 18, May-16:00 - Norway 3. Divisjon
Gjovik Lyn vs Steinkjer FK

1-0

2-0
Sat 18, May-16:00 - Norway 3. Divisjon
Halsen vs Valerenga B

1-0

2-3
Sat 18, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Molde B vs Aalesund FK B

1-1

2-1
Sat 18, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Start Kristiansand B vs Vindbjart

0-0

0-2
Sat 18, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Bryne II vs Flekkeroy

0-0

0-2
Sat 18, May-19:59 - Norway 3. Divisjon
Orn-Horten vs Norild

1-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Brumunddal vs Orkla

1-0

1-2
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Strindheim IL vs Nybergsund IL Trysil

3-0

3-1
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Ullensaker/Kisa IL vs Junkeren

1-0

3-2
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Stabaek B vs Sunndal

0-0

2-1
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Grei vs Tonsberg FK

0-2

0-3
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
IF Floya vs Finnsnes

1-0

2-3
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Bergen Nord vs Djerv 1919

1-4

2-5
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
FK Fyllingsdalen vs Valdres FK

4-0

5-0
Sat 18, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Krakeroy IL vs Lorenskog

0-2

1-4
Sat 18, May-22:00 - Omani League
Sur Club vs Mjees

0-1

3-1
Sat 18, May-22:00 - Omani League
Oman Club vs Al Shabab(OMA)

0-0

1-0
Sat 18, May-22:00 - Omani League
Sohar Club vs Al Oruba Sur

2-0

2-0
Sat 18, May-22:00 - Omani League
Mrbat vs AL-Nahda

0-3

1-3
Sat 18, May-18:00 - Paraguayan Division 2
12 de Octubre vs Resistencia SC

1-1

3-1
Sat 18, May-03:30 - Paraguayan Division 2
2 de Mayo vs Atyra FC

1-1

3-1
Sat 18, May-02:30 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Santani vs Club Libertad

0-2

0-3
Sat 18, May-19:59 - Peru Primera Division
Deportivo Union Comercio vs UTC Cajamarca

2-0

4-0
Sat 18, May-00:30 - Peru Primera Division
EM Deportivo Binacional vs Sport Huancayo

0-1

1-3
Sat 18, May-05:00 - Peru Primera Division
Melgar vs Sport Boys Association

1-1

1-1
Sat 18, May-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lech Poznan Youth vs Arka Gdynia Youth

0-0

0-1
Sat 18, May-17:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs Cracovia Krakow Youth

0-1

0-4
Sat 18, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Ruch Chorzow Youth

0-1

0-2
Sat 18, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Slask Wroclaw Youth vs GKS Belchatow Youth

3-0

5-1
Sat 18, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Elana Torun Youth vs Jagiellonia Bialystok Youth

0-2

0-2
Sat 18, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Escola Varsovia Warszawa Youth vs Korona Kielce Youth


0-4
Sat 18, May-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Gornik Zabrze Youth

0-2

0-3
Sat 18, May-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Krakow vs Miedz Legnica

1-1

4-5
Sat 18, May-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Zaglebie Sosnowiec

0-0

0-0
Sat 18, May-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Korona Kielce vs Gornik Zabrze

0-0

0-3
Sat 18, May-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Slask Wroclaw vs Arka Gdynia

2-0

4-0
Sat 18, May-19:30 - Poland - I liga
GKS Katowice vs Bytovia Bytow

1-1

1-2
Sat 18, May-19:30 - Poland - I liga
Stomil Olsztyn vs Stal Mielec

0-1

2-5
Sat 18, May-19:30 - Poland - I liga
Odra Opole vs LKS Lodz

0-3

3-3
Sat 18, May-19:30 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Podbeskidzie

0-1

1-1
Sat 18, May-19:30 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs Sandecja Nowy Sacz

3-0

5-0
Sat 18, May-19:30 - Poland - I liga
Rakow Czestochowa vs Wigry Suwalki

0-1

1-2
Sat 18, May-19:30 - Poland - I liga
Bruk Bet Termalica Nieciecza vs Warta Poznan

0-0

1-0
Sat 18, May-19:30 - Poland - I liga
Puszcza Niepolomice vs Garbarnia Krakow

2-1

3-2
Sat 18, May-19:59 - Poland - II liga
Gornik Leczna vs Radomiak Radom

3-1

5-2
Sat 18, May-16:00 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs UKS Lodz Women\'s

2-0

4-0
Sat 18, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Maritimo U19 vs Belenenses(U19)

1-3

2-3
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Braga (U19) vs Tondela(U19)

0-0

0-0
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Gil Vicente U19 vs Sporting Lisbon(U19)

2-1

3-4
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Vitoria SC Guimaraes U19 vs SC Freamunde(U19)

1-0

3-1
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Rio Ave(U19) vs Pacos Ferreira(U19)

0-1

2-1
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
GD Estoril-Praia(U19) vs Uniao Leiria U19


1-1
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Beira Mar(U19) vs Boavista(U19)


0-2
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Aves(U19) vs Feirense(U19)

0-3

1-4
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Alcanenense U19 vs Vitoria FC Setubal(U19)

2-2

4-4
Sat 18, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Cova Piedade(U19) vs Academica Coimbra(U19)


1-0
Sat 18, May-14:00 - Portugal Liga de Honora
Vitoria Guimaraes B vs FC Porto B

1-0

2-2
Sat 18, May-14:00 - Portugal Liga de Honora
S.C. Braga B vs SL Benfica B

2-1

5-1
Sat 18, May-18:30 - Portugal Primera Liga
Vitoria Setubal FC vs Rio Ave

0-0

1-3
Sat 18, May-18:30 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs Boavista FC

0-1

0-1
Sat 18, May-18:30 - Portugal Primera Liga
C.D. Feirense vs Aves

0-1

2-1
Sat 18, May-21:30 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs Sporting Clube de Portugal

0-0

2-1
Sat 18, May-21:30 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs C.D. Santa Clara

3-0

4-1
Sat 18, May-16:30 - Romania - Divizia A
Politehnica Iasi vs Hermannstadt

0-0

1-1
Sat 18, May-19:00 - Romania - Divizia A
Concordia Chiajna vs Dinamo Bucuresti

0-0

0-2
Sat 18, May-22:00 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs FC Viitorul Constanta

1-0

1-2
Sat 18, May-12:00 - Romania - Liga 2
Politehnica Timisoara vs Balotesti

1-2

4-3
Sat 18, May-12:00 - Romania - Liga 2
SCM Argesul Pitesti vs UTA Arad

1-0

2-1
Sat 18, May-14:00 - Romania - Liga 2
Luceafarul Oradea vs Farul Constanta

2-0

5-0
Sat 18, May-15:00 - Romania - Liga 2
Daco-Getica Bucuresti vs Dacia Unirea Braila

1-0

5-2
Sat 18, May-18:00 - Russia Div 2 Center
Saturn vs FK Khimki Reserve

1-2

3-3
Sat 18, May-15:00 - Russia Div 2 Center
FK Kaluga vs FK Kvant Obninsk

0-0

1-0
Sat 18, May-12:00 - Russia Div 2 East
Zenit Irkutsk vs FC Chita

0-0

1-0
Sat 18, May-15:00 - Russia Div 2 East
Irtysh 1946 Omsk vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

0-1

1-2
Sat 18, May-15:30 - Russia Div 2 East
Dinamo Barnaul vs Sibir B

2-0

3-1
Sat 18, May-17:00 - Russia Div 2 South
Spartak Nalchik vs Dynamo Stavropol

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Russia Div 2 South
Volgar Astrachan vs Mashuk-KMV

2-0

3-0
Sat 18, May-18:00 - Russia Div 2 South
FK Angusht Nazran vs FK Chayka Pesch

0-3

0-5
Sat 18, May-18:00 - Russia Div 2 South
Chernomorets Novorossiysk vs Druzhba Maykop

1-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs SKA Rostov

0-1

2-1
Sat 18, May-18:00 - Russia Div 2 South
Urozhay Krasnodar vs Spartak Vladikavkaz

2-0

5-2
Sat 18, May-18:00 - Russia Div 2 South
FK Krasnodar III vs Legion Dynamo

1-2

1-2
Sat 18, May-19:59 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Spartak Moscow

0-1

1-2
Sat 18, May-17:30 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Akhmat Grozny

0-0

1-0
Sat 18, May-15:00 - Russia Premier League
FC Ufa vs Gazovik Orenburg

0-1

0-2
Sat 18, May-12:00 - Russia Youth Championship League
FK Ural Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

3-1

3-1
Sat 18, May-12:00 - Russia Youth Championship League
Yenisey Krasnoyarsk Youth vs Dinamo Moscow Youth

0-0

1-1
Sat 18, May-14:00 - Russia Youth Championship League
FK Rostov Youth vs Zenit St.Petersburg Youth

1-2

1-4
Sat 18, May-22:45 - San Marino Girone A
SP Tre Penne vs SP Tre Fiori

0-0

2-1
Sat 18, May-19:05 - Scottish League One
Queen of the South FC vs Raith Rovers

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Scottish League One
Clyde F.C. vs Annan Athletic

0-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Scottish League Two
Berwick Rangers vs Cove Rangers

0-1

0-3
Sat 18, May-15:30 - Scottish Premier League
Motherwell FC vs Livingston F.C.

3-0

3-2
Sat 18, May-15:30 - Scottish Premier League
Dundee vs St. Mirren

1-0

2-3
Sat 18, May-15:30 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs St. Johnstone

1-0

2-0
Sat 18, May-21:00 - Senegal Premier League
AS Douanes Dakar vs Generation Foot


2-0
Sat 18, May-21:00 - Senegal Premier League
Union Sportive Goree vs Stade de Mbour


4-2
Sat 18, May-21:00 - Senegal Premier League
Mbour Petite Cote vs Pikine


0-1
Sat 18, May-21:00 - Senegal Premier League
Teungueth FC vs ASEC Ndiambour


4-4
Sat 18, May-19:59 - Senegal Premier League
ASC Jaraaf vs Dakar Sacre Coeur


0-1
Sat 18, May-23:00 - Serie C - Brazil
Tombense vs Luverdense

0-0

1-1
Sat 18, May-23:00 - Serie D - Brazil
Sao Caetano (SP) vs Atletico Tubarao SC

3-1

4-1
Sat 18, May-23:00 - Serie D - Brazil
Ituano (SP) vs Brasiliense (DF)

0-0

1-1
Sat 18, May-23:00 - Serie D - Brazil
Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA) vs Campinense (PB)

2-1

2-1
Sat 18, May-23:00 - Serie D - Brazil
Tupi FC vs Gremio Novorizontino

0-2

0-2
Sat 18, May-23:00 - Serie D - Brazil
SER Caxias do Sul vs Cianorte PR

0-0

2-0
Sat 18, May-23:00 - Serie D - Brazil
Sobradinho DF vs Portuguesa RJ

0-1

0-1
Sat 18, May-23:00 - Serie D - Brazil
Santos Macapa vs Galvez AC

0-0

0-2
Sat 18, May-23:00 - Serie D - Brazil
Uniclinic Atletico Cearense CE vs Maranhao MA

2-0

4-3
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs DAC Dunajska Streda

1-0

1-0
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 1. Liga
Trencin vs FK Zeleziarne Podbrezova

2-0

4-0
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 1. Liga
FC Nitra vs Spartak Trnava

0-0

0-1
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs Slovan Bratislava

2-1

3-3
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs Zlate Moravce

2-0

3-1
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs MSK Zilina

1-3

2-3
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs 1. FC Tatran Presov

1-0

2-1
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs MFK Skalica

1-0

2-2
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
Dukla Banska Bystrica vs Odeva Lipany

1-0

3-0
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
Inter Bratislava vs FC STK 1914 Samorin

0-0

3-2
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas vs Lokomotiva Kosice

2-0

5-1
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
FK Pohronie vs KFC Komarno

4-1

4-1
Sat 18, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs FK Poprad

0-0

0-1
Sat 18, May-22:00 - Slovenia 1. Liga
ND Mura 05 vs ND Gorica

2-0

3-0
Sat 18, May-22:15 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs NK Celje

0-1

1-1
Sat 18, May-19:30 - Slovenia 1. Liga
NK Maribor vs NK Triglav Kranj

1-1

3-3
Sat 18, May-17:15 - Slovenia 1. Liga
NK Rudar Velenje vs NK Olimpija Ljubljana

1-0

1-2
Sat 18, May-18:00 - Slovenia 2. Liga
MNK FC Ljubljana vs NK Roltek Dob

0-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs ASK Bravo

0-0

0-1
Sat 18, May-18:00 - Slovenia 2. Liga
Brda vs NK Brezice

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Nafta

0-2

1-3
Sat 18, May-18:00 - Slovenia 2. Liga
Ankaran Hrvatini vs Tabor Sezana

0-1

0-4
Sat 18, May-18:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Bilje

0-1

0-3
Sat 18, May-18:00 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs NK Rogaska

1-0

3-1
Sat 18, May-18:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs NK Fuzinar

0-3

1-3
Sat 18, May-21:00 - South Africa The Nedbank Cup
Kaizer Chiefs FC vs TS Galaxy

0-0

0-1
Sat 18, May-09:30 - South Australian Premier League
West Torrens Birkalla vs Playford City Patriots

1-0

1-0
Sat 18, May-09:30 - South Australian Premier League
Modbury Jets vs Fulham United FC

1-0

3-0
Sat 18, May-09:30 - South Australian Premier League
Noarlunga United vs Seaford Rangers

1-2

1-2
Sat 18, May-09:30 - South Australian Premier League
Adelaide Victory vs Salisbury United

1-1

1-1
Sat 18, May-09:30 - South Australian Premier League
Sturt Lions vs Cumberland United FC

1-1

2-1
Sat 18, May-13:30 - South Australian Premier League
Western Strikers SC vs White City Woodville

0-1

2-1
Sat 18, May-09:30 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs Adelaide Blue Eagles

0-1

0-1
Sat 18, May-09:30 - South Australian Super League
Para Hills Knights vs South Adelaide Panthers

2-1

4-1
Sat 18, May-09:30 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs Adelaide Comets FC

1-0

3-0
Sat 18, May-13:30 - South Australian Super League
Adelaide Raiders SC vs Croydon Kings

1-1

5-1
Sat 18, May-07:15 - South Australian Super League Reserves
Para Hills Knights Reserve vs South Adelaide Panthers Reserve

1-1

3-2
Sat 18, May-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide United FC Reserve vs Adelaide Blue Eagles Reserve

5-1

6-1
Sat 18, May-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide City FC Reserve vs North Eastern Metrostars Reserve

0-1

0-1
Sat 18, May-22:45 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Rayo Vallecano

0-1

2-2
Sat 18, May-22:45 - Spanish Primera Division
Alaves vs Girona

1-0

2-1
Sat 18, May-22:45 - Spanish Primera Division
SD Huesca vs Leganes

0-1

2-1
Sat 18, May-15:00 - Spanish Primera Division
Levante vs Atletico Madrid

2-0

2-2
Sat 18, May-18:15 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Athletic Bilbao

1-0

2-0
Sat 18, May-18:15 - Spanish Primera Division
Getafe vs Villarreal

1-1

2-2
Sat 18, May-18:15 - Spanish Primera Division
Valladolid vs Valencia

0-1

0-2
Sat 18, May-18:15 - Spanish Primera Division
Espanyol vs Real Sociedad

0-0

2-0
Sat 18, May-22:30 - Spanish Segunda Division
Elche vs Tenerife

1-0

3-0
Sat 18, May-18:00 - Spanish Segunda Division
Alcorcon vs Extremadura

0-0

0-1
Sat 18, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Cultural de Durango vs Real Oviedo B

0-2

1-3
Sat 18, May-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Hercules CF vs Atletico Baleares

0-0

0-1
Sat 18, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UD Levante B vs CD Ebro

0-1

1-2
Sat 18, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Atletico Malagueno vs CD El Ejido 2012

0-0

1-1
Sat 18, May-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs Cadiz B

1-0

2-2
Sat 18, May-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Santa Ursula vs Villa Santa Brigida


1-4
Sat 18, May-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Palmas C vs Atletico Union Guimar


4-1
Sat 18, May-18:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Ibarra vs CD Union Puerto


3-2
Sat 18, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
SFC Minerva vs Olimpico de Totana


1-2
Sat 18, May-21:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CP Valdivia vs CD Castuera


2-2
Sat 18, May-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UDC Txantrea vs CD Baztan


3-3
Sat 18, May-21:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
SD Logrones vs CD Berceo


5-2
Sat 18, May-22:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Oyonesa vs CD Varea

1-2

4-2
Sat 18, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Agoncillo vs CCD Alberite

0-2

3-3
Sat 18, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Solana vs Almagro CF


3-0
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Manchego Ciudad vs CD Guadalajara

1-0

5-1
Sat 18, May-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
AD Siete Villas vs U.M. Escobedo


0-1
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Tropezon vs SD Laredo

0-0

1-1
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Barreda Balompie vs Bezana

1-1

3-2
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Ribamontan Al Mar CF vs SD Revilla

0-0

2-0
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Cayon vs CD Guarnizo

0-1

1-1
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Textil Escudo vs Racing Santander B

2-0

2-0
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Atletico Albericia vs UD Samano

0-0

0-0
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Naval vs CF Vimenor

0-0

0-2
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Velarde CF vs SD Torina

1-0

1-0
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Solares Medio Cudeyo vs Rinconeda Polanco

1-0

1-0
Sat 18, May-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Pasaia KE vs JD Somorrostro


1-1
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Amurrio vs Sociedad Deportiva Beasain


2-1
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Baskonia vs CD Lagun Onak

2-1

5-3
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Santutxu vs Portugalete

2-0

2-0
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Bermeo vs Alaves B


1-2
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sodupe UC vs Real Sociedad C

2-2

3-3
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Santurtzi vs Zamudio SD

2-0

2-0
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Ordizia KE vs Sestao


2-2
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
San Ignacio vs SD Deusto


2-1
Sat 18, May-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD San Pedro vs SD Balmaseda FC

0-1

0-2
Sat 18, May-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Santfeliuenc FC vs FC Santboia


2-1
Sat 18, May-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Orihuela CF vs UD Alzira

2-0

4-0
Sat 18, May-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Jove Espanol vs UD Paterna

0-1

3-2
Sat 18, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Avila CF vs UD Santa Marta

1-1

3-1
Sat 18, May-12:00 - Spanish Youth Cup
Levante(U19) vs Sevilla U19

4-0

7-1
Sat 18, May-14:00 - Spanish Youth Cup
Granada CF(U19) vs Barcelona U19

1-1

2-2
Sat 18, May-15:00 - Spanish Youth Cup
Tenerife U19 vs Real Madrid(U19)

0-1

1-2
Sat 18, May-17:00 - Sud Ladies Cup
Gabon Women\'s(U19) vs Mexico Women\'s(U19)

0-5

0-10
Sat 18, May-19:30 - Sud Ladies Cup
France Women\'s(U19) vs Japan Women\'s(U19)

0-0

0-1
Sat 18, May-14:30 - Sud Ladies Cup
North Korea Women\'s(U19) vs Haiti Women\'s(U19)

1-0

4-0
Sat 18, May-16:00 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

0-0

1-0
Sat 18, May-17:00 - Swden Women Division 2
Sundsvalls DFF Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

0-2

0-4
Sat 18, May-15:00 - Swden Women Division 2
AIK Solna Women\'s vs Brommapojkarna Women\'s

0-0

1-0
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Akropolis IF vs Bodens BK

4-0

8-0
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs Vasalunds IF

0-2

1-2
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlslunds IF HFK vs Sandvikens IF

0-0

0-0
Sat 18, May-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lindome GIF vs Assyriska Turabdin IK

1-2

1-2
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Kristianstads FC

1-0

2-1
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Torns IF

0-1

0-1
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs IK Oddevold

0-1

0-2
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Skovde AIK

0-1

1-2
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Eskilsminne IF vs Utsiktens BK

2-0

4-1
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Tidaholms vs IFK Uddevalla

1-1

2-2
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Nordvarmland FF

1-0

4-0
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Orebro Syrianska IF vs IFK Amal

5-0

6-0
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Sundbybergs vs Skiljebo SK

0-0

0-0
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs FC Gute

0-2

1-2
Sat 18, May-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs Valbo FF

1-0

3-0
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Gamla Upsala SK vs Karlbergs BK

0-0

0-1
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kvarnsvedens IK vs Enkopings SK FK

2-0

2-2
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Mora FK vs Hudiksvalls FF

1-0

1-2
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kungsangens IF vs Taby

1-1

1-2
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Friska Viljor FC vs Sandviks IK

2-0

6-0
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Timra vs Anundsjo IF

5-1

6-2
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Skelleftea FF vs Gottne IF

1-0

2-2
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Pitea IF vs Kramfors Alliansen

0-0

3-0
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Ostersund vs IFK Umea

1-1

1-1
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Umea FC Akademi vs Ytterhogdal IK

0-1

0-3
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
FK Karlskrona vs IFK Hassleholm

2-1

4-1
Sat 18, May-16:30 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Osterlen FF vs FK Almeboda/Linneryd

0-0

1-0
Sat 18, May-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Asarums IF FK vs IFO Bromolla IF

2-0

3-0
Sat 18, May-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Dalstorps IF vs Rappe GOIF

1-1

3-2
Sat 18, May-15:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Husqvarna FF vs Nosaby IF

1-0

2-1
Sat 18, May-15:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nassjo FF vs Raslatts SK

0-1

2-1
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Enskede IK vs Tyreso FF

1-0

2-0
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
AFK Linkoping vs Arameisk-Syrianska IF

0-0

0-2
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
FC Stockholm Internazionale vs Newroz FC

1-0

1-0
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska IF i Norrkoping vs Haninge

0-1

1-1
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
FC Rosengard vs Qviding FIF

1-2

3-2
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Stafsinge IF vs BK Olympic Malmo

3-0

3-3
Sat 18, May-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Assyriska BK vs Vinbergs IF

2-0

3-1
Sat 18, May-14:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hittarps IK vs Eslovs BK

0-1

0-2
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Onsala BK vs Angelholms FF

2-3

3-6
Sat 18, May-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs IS Halmia

1-2

2-3
Sat 18, May-18:00 - Sweden Superettan
Varbergs BoIS FC vs Halmstads

0-0

1-0
Sat 18, May-16:00 - Sweden U19
Elfsborg(U19) vs Hacken(U19)


2-2
Sat 18, May-15:00 - Sweden U19
Brommapojkarna(U19) vs Hammarby U19

3-1

5-3
Sat 18, May-18:00 - Sweden U19
AIK Solna (U19) vs Vasalunds IF(U19)


4-1
Sat 18, May-18:00 - Swedish Allsvenskan
AFC Eskilstuna vs Helsingborg IF

0-0

1-1
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Bulle vs FC Echallens

2-0

5-1
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Etoile Carouge vs Meyrin

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Grand-Lancy vs Chenois

0-0

4-0
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Young Boys(U21) vs FC Martigny Sports

0-1

1-2
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Thun U21 vs FC Naters

1-0

4-0
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Vevey Sports 05 vs FC Fribourg

0-0

1-0
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Lausanne Sports(U21) vs Azzurri 90

3-1

4-2
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Zofingen vs FC Bassecourt

0-1

2-2
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Zug 94 vs BSC Old Boys

1-1

2-1
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Solothurn vs SR Delemont

0-0

0-2
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Schotz vs Grasshoppers U21

0-1

1-2
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Langenthal vs SC Buochs

0-2

1-2
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Black Stars Basel vs FC Luzern U-21

1-0

2-1
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Goldau vs FC Biel-Bienne

2-4

3-4
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Baden vs FC Wettswil Bonstetten

2-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Red Star Zurich vs FC Mendrisio Stabio

1-1

2-1
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
SV Hongg vs FC Tuggen

1-1

2-3
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Winterthur U21 vs Gossau

1-1

1-1
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Kosova Zurich vs USV Eschen Mauren

1-3

1-4
Sat 18, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC United Zurich vs Thalwil

0-2

1-4
Sat 18, May-17:00 - Syrian League
Al-Wathba Homs vs Al-Taliya Hama

2-2

4-2
Sat 18, May-17:00 - Syrian League
Al-Ittihad Aleppo vs Tishreen SC

0-1

0-2
Sat 18, May-17:00 - Syrian League
Jableh SC vs Al-Wahda Damascus

0-0

1-1
Sat 18, May-17:00 - Syrian League
Hutteen SC vs Al Herafyeen

1-0

3-0
Sat 18, May-17:00 - Syrian League
Al Nawaeir vs Al-Karamah

0-1

1-3
Sat 18, May-17:00 - Syrian League
Al Shorta Damascus vs Al Jaish Damascus

0-0

0-0
Sat 18, May-17:00 - Syrian League
Al-Sahel Sport vs Al-Majd Damascus

3-1

4-1
Sat 18, May-16:00 - Thai League 1
Port FC vs Bangkok United FC

1-1

1-1
Sat 18, May-17:00 - Thai League 1
PTT Rayong FC vs Trat FC

2-3

2-3
Sat 18, May-14:45 - Thai League 1
Samut Prakan City vs PT Prachuap F.C.

0-0

1-1
Sat 18, May-16:00 - Thai League 2
Thai Honda FC vs Khonkaen FC

1-0

1-0
Sat 18, May-16:00 - Thai League 2
Udon Thani vs Sisaket FC

1-0

1-0
Sat 18, May-17:00 - Thai League 2
Kasetsart FC vs MOF Customs United

1-0

4-1
Sat 18, May-14:45 - Thai League 2
Samut Sakhon vs Army United FC

1-1

1-1
Sat 18, May-15:00 - Thai League 2
JL Chiangmai United FC vs Navy FC

0-1

0-3
Sat 18, May-16:00 - Thai League 3
Khonkaen United vs Chiangrai FC

1-0

5-1
Sat 18, May-13:00 - Thai League 3
Raj Pracha FC vs Chamchuri United FC

0-0

3-0
Sat 18, May-13:00 - Thai League 3
Ayutthaya FC vs Ubon Ratchathani FC

0-0

0-1
Sat 18, May-13:00 - Thai League 3
Royal Thai Army FC vs Nakhon Pathom United

0-2

1-4
Sat 18, May-15:00 - Thai League 3
BTU United vs Kasem Bundit University FC

0-0

3-3
Sat 18, May-18:00 - Tunisia Division 1
Etoile du Sahel vs Esperance Sportive de Tunis

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Tunisia Division 1
Club Africain vs US Tataouine

0-0

2-0
Sat 18, May-18:00 - Tunisia Division 1
CS. Hammam-Lif vs Club Sportif Sfaxien

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs AS Gabes

2-0

3-1
Sat 18, May-18:00 - Tunisia Division 1
Stade Tunisien vs C. A. Bizertin

1-0

3-0
Sat 18, May-18:00 - Tunisia Division 1
J.S. Kairouanaise vs Etoile Metlaoui

0-0

0-0
Sat 18, May-18:00 - Tunisia Division 1
Stade Gabesien vs US Ben Guerdane

1-0

1-0
Sat 18, May-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Genclerbirligi vs Adana Demirspor

0-1

1-2
Sat 18, May-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Istanbulspor vs Denizlispor

1-2

2-5
Sat 18, May-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Adanaspor vs Osmanlispor FC

1-1

1-4
Sat 18, May-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Karabukspor vs Gaziantep Buyuksehir Belediyesi

1-3

1-6
Sat 18, May-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Giresunspor vs Altinordu

0-1

3-1
Sat 18, May-19:59 - Turkey Super Lig
Trabzonspor vs Besiktas JK

0-0

2-1
Sat 18, May-19:59 - Turkey Super Lig
Antalyaspor vs Yeni Malatyaspor

1-0

3-0
Sat 18, May-13:00 - Turkey U21 Ligi 1
Boluspor(U21) vs Eskisehirspor(U21)

0-0

2-0
Sat 18, May-14:00 - Turkey U21 Ligi 1
Kardemir Karabukspor(U21) vs Gaziantep Buyuksehir Belediyesi(U21)

0-2

0-3
Sat 18, May-15:00 - Turkey U21 Ligi 1
Genclerbirligi(U21) vs Adana Demirspor(U21)

1-1

4-2
Sat 18, May-16:00 - Turkey U21 Super League
Antalyaspor(U21) vs Yeni Malatyaspor U21

0-2

1-2
Sat 18, May-15:00 - Turkey U21 Super League
Trabzonspor(U21) vs Besiktas JK(U21)

1-0

1-0
Sat 18, May-19:59 - UEFA Women\\\'s Cup
Lyonnais Women\'s vs FC Barcelona Women\'s

4-0

4-1
Sat 18, May-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Vorskla Poltava vs Arsenal Kyiv

1-0

2-0
Sat 18, May-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Olimpik Donetsk vs Chernomorets Odessa

1-0

2-1
Sat 18, May-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Dynamo Kyiv vs FC Mariupol

1-0

2-1
Sat 18, May-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Karpaty Lviv vs Desna Chernihiv

0-0

2-0
Sat 18, May-12:00 - Ukraine U19 Liga
FC Shakhtar Donetsk(U19) vs Metalurh Zaporizhya(U19)

2-0

4-0
Sat 18, May-16:00 - Ukraine U21 Liga
PFC Oleksandria(U21) vs Arsenal Kyiv(U21)

0-0

1-0
Sat 18, May-13:00 - Ukraine U21 Liga
Zorya(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

0-0

1-3
Sat 18, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Danubio FC vs Montevideo Wanderers

0-2

0-2
Sat 18, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs CA Penarol

1-2

1-2
Sat 18, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Plaza Colonia vs Liverpool P.

0-0

1-2
Sat 18, May-22:30 - Uruguay Primera Division
CA River Plate vs Rampla Juniors FC

0-0

2-1
Sat 18, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Club Atletico Cerro vs CA Juventud de Las Piedras

0-0

1-0
Sat 18, May-22:00 - Uruguay Segunda Division
Deportivo Maldonado vs Albion FC (URU)

0-0

0-0
Sat 18, May-02:30 - Uruguay Segunda Division
CA Torque vs IA Sud America

0-0

1-1
Sat 18, May-21:00 - USA Major League Soccer
Montreal Impact vs New England Revolution

0-0

0-0
Sat 18, May-23:00 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Toronto FC

2-0

3-0
Sat 18, May-23:45 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs Chicago Fire

1-0

4-1
Sat 18, May-23:00 - USA National Premier Soccer League
Tulsa Athletics vs Ozark FC

1-0

3-1
Sat 18, May-03:00 - USA USL Premier Development League
AC Connecticut vs Western Mass Pioneers

0-0

0-0
Sat 18, May-03:00 - USA USL Premier Development League
Seacoast Utd Phantoms vs Black Rock FC

0-3

0-3
Sat 18, May-03:00 - USA USL Premier Development League
Tobacco Road vs Lionsbridge FC

1-1

2-2
Sat 18, May-03:30 - USA USL Premier Development League
Charlotte Eagles vs FC Carolina Discoveries

0-0

0-0
Sat 18, May-03:30 - USA USL Premier Development League
Orlando City B vs Toronto FC II

1-0

2-0
Sat 18, May-03:30 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Peachtree City MOBA Women\'s vs Chattanooga Women\'s

2-3

2-5
Sat 18, May-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Nasaf Qarshi vs Kuruvchi Kokand Qoqon

0-0

2-0
Sat 18, May-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Qizilqum Zarafshon vs Termez Surkhon

0-2

1-3
Sat 18, May-23:30 - Venezuela Segunda Division
Yaracuyanos vs Titanes FC

2-1

2-1
Sat 18, May-23:30 - Venezuela Segunda Division
Gran Valencia FC vs Real Frontera

0-0

2-0
Sat 18, May-13:00 - Vietnam First Division
Hue FC vs SQC Binh Dinh

1-0

2-0
Sat 18, May-14:00 - Vietnam First Division
XSKT Can Tho vs XM Fico Tay Ninh

0-1

2-1
Sat 18, May-16:00 - Vietnam League
Sai Gon FC vs The Cong

3-0

3-0
Sat 18, May-14:00 - Vietnam League
XM Hai Phong FC vs Thanh Hoa FC

1-2

2-2
Sat 18, May-14:00 - Vietnam League
Song Lam Nghe An vs Sanna Khanh Hoa

0-0

0-0
Sat 18, May-13:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Fart Women\'s vs Trondheims Orn Women\'s

0-0

0-2
Sat 18, May-18:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Valerenga Women\'s vs Lyn Oslo Women\'s

0-1

0-1
Sat 18, May-15:30 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Stabaek Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

0-1

0-1
Sat 18, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Black Rhinos FC vs Hwange Colliery

1-1

2-1
Sat 18, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs ZPC Kariba

1-0

2-0
Sat 18, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Harare City vs Triangle FC

0-0

2-1
Sat 18, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Ngezi Platinum Stars vs Yadah

1-0

1-1
Sat 18, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo Chiefs vs Dynamos FC

0-0

2-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.