Football Results for Sun 5, May 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 5, May 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 5, May-19:59 - Amstel Cup Holland
Willem II vs Ajax Amsterdam

0-2

0-4
Sun 5, May-18:00 - Andorra Super league
UE Sant Julia vs Inter Club D\'Escaldes

2-0

3-2
Sun 5, May-14:00 - Andorra Super league
Encamp vs UE Santa Coloma

0-1

0-2
Sun 5, May-14:00 - Andorra Super league
FC Ordino vs FC Lusitanos

2-0

3-0
Sun 5, May-18:00 - Angola Girabola League
Interclube Luanda vs Saurimo FC

1-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Caala vs Bravos do Maquis


2-0
Sun 5, May-00:45 - Argentina Copa de la Superliga
Union Santa Fe vs Tigre

1-2

1-3
Sun 5, May-23:30 - Argentina Copa de la Superliga
San Lorenzo vs Argentinos Juniors

0-0

1-1
Sun 5, May-03:00 - Argentina Copa de la Superliga
Racing Club vs Estudiantes La Plata

0-0

0-0
Sun 5, May-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Talleres Rem de Escalada vs CA San Miguel

0-2

0-3
Sun 5, May-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs Deportivo Laferrere

1-0

1-4
Sun 5, May-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Canuelas FC vs San Martin Burzaco

1-1

1-1
Sun 5, May-18:00 - Argentina Prim D Metropolitana
CA Atlas vs Liniers

0-0

0-0
Sun 5, May-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia C. Uruguay vs Sportivo Las Parejas

0-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Desamparados vs Deportivo Maipu

1-1

3-1
Sun 5, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Huracan Las Heras vs Sol de Mayo

0-0

1-2
Sun 5, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Chaco For Ever vs Deportivo Madryn

0-0

0-0
Sun 5, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Alvarado Mar del Plata vs Defensores Belgrano Villa Ramallo

0-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Deportivo San Jorge Tucuman vs Sarmiento Resistencia

0-0

2-0
Sun 5, May-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Club Atletico Sarmiento

0-1

0-1
Sun 5, May-01:45 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Central Cordoba SDE vs CA Platense

0-0

0-0
Sun 5, May-16:00 - Armenia Premier League
FC Pyunik vs Shirak

1-0

2-0
Sun 5, May-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Moggill FC vs Western Spirit

1-2

1-4
Sun 5, May-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Brisbane Knights vs Albany Creek

0-2

1-6
Sun 5, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra FC vs Belconnen United

0-2

2-3
Sun 5, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Tuggeranong United vs Canberra Olympic

1-0

1-2
Sun 5, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Gungahlin United vs Monaro Panthers

3-0

3-0
Sun 5, May-13:00 - Australia League A
Adelaide United vs Melbourne City

0-0

0-0
Sun 5, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Jets FC Youth vs Valentine Phoenix

0-1

3-2
Sun 5, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Maitland FC vs Lambton Jaffas

1-1

2-2
Sun 5, May-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Maitland FC(U20) vs Lambton Jaffas(U20)

3-1

4-2
Sun 5, May-11:15 - Australia New South Wales Northern Super League
Wallsend vs West Wallsend

1-1

2-5
Sun 5, May-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Blacktown City

1-0

4-0
Sun 5, May-10:30 - Australia New South Wales Premier League
Rockdale City Suns vs Manly United

1-1

2-1
Sun 5, May-11:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Hakoah Sydney City East

1-0

2-0
Sun 5, May-09:00 - Australia New South Wales Super League
St George City vs Hills Brumbies

1-3

2-4
Sun 5, May-10:00 - Australia New South Wales Super League
North Shore Mariners vs Northern Tigers

0-0

1-1
Sun 5, May-08:30 - Australia New South Wales U20
Rockdale City Suns(U20) vs Manly United(U20)

2-2

2-3
Sun 5, May-09:00 - Australia New South Wales U20
Sydney United(U20) vs Hakoah Sydney City East U20

0-1

0-2
Sun 5, May-07:00 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Blacktown City(U20)

0-1

0-3
Sun 5, May-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Macarthur Rams Women\'s vs North Shore Mariners Women\'s

1-1

4-2
Sun 5, May-09:40 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Northern Tigers Women\'s vs Illawarra Stingrays Women\'s

0-1

0-2
Sun 5, May-10:30 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Universiteti Women\'s vs Manly United Women\'s

1-0

2-1
Sun 5, May-12:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Bankstown City Lions Women\'s vs Blacktown Spartans Women\'s

0-4

1-4
Sun 5, May-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Moreton Bay United vs Sunshine Coast FC

1-0

1-0
Sun 5, May-13:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Roar FC Am vs Brisbane Olympic United FC

1-1

1-3
Sun 5, May-09:00 - Australia Queensland State League U20
Queensland Lions FC(U20) vs Redlands United FC(U20)

1-0

3-1
Sun 5, May-11:30 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Roar FC(U20) vs Brisbane Olympic United FC(U20)

2-1

4-3
Sun 5, May-07:45 - Australia Queensland State League U20
Moreton Bay United(U20) vs Sunshine Coast FC(U20)

1-0

1-0
Sun 5, May-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Hobart Olympia Warriors

2-1

3-3
Sun 5, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne Victory FC Am vs St Albans Saints

2-0

2-4
Sun 5, May-09:15 - Australia Victorian Division 1
Box Hill United SC vs Springvale White Eagles

0-1

1-1
Sun 5, May-10:00 - Australia Victorian Premier League
South Melbourne vs Oakleigh Cannons

0-1

0-2
Sun 5, May-05:15 - Australia Victorian Premier League U20
South Melbourne U20 vs Oakleigh Cannons(U20)

1-0

2-1
Sun 5, May-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Alamein Women\'s vs Calder United SC Women\'s

1-2

3-4
Sun 5, May-09:20 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Heidelberg Utd Women\'s vs FC Bulleen Lions Women\'s

0-0

0-0
Sun 5, May-11:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Box Hill Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

0-2

1-3
Sun 5, May-12:30 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs FC Juniors OO

0-2

0-2
Sun 5, May-19:00 - Austrian Bundesliga
Austria Wien vs Red Bull Salzburg

0-0

1-2
Sun 5, May-16:30 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs Wolfsberger AC

1-0

3-0
Sun 5, May-16:30 - Austrian Bundesliga
St.Polten vs Sturm Graz

0-1

0-1
Sun 5, May-18:30 - Austrian Regionalliga East
Trenkwalder Admira Amateure vs ASK Ebreichsdorf

0-1

0-4
Sun 5, May-17:40 - Beach Soccer World Cup - CONMEBOL Qualifier
Paraguay Beach Soccer vs Argentina Beach Soccer


6-5
Sun 5, May-16:00 - Beach Soccer World Cup - CONMEBOL Qualifier
Colombia Beach Soccer vs Peru Beach Soccer


5-6
Sun 5, May-19:00 - Beach Soccer World Cup - CONMEBOL Qualifier
Brazil Beach Soccer vs Uruguay Beach Soccer


10-1
Sun 5, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs Lokomotiv Gomel

0-0

3-0
Sun 5, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs Khimik Svetlogorsk

0-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Smorgon FC

0-1

2-1
Sun 5, May-15:30 - Belarus Pershaya Liga
Sputnik vs FC Baranovichi

1-0

3-1
Sun 5, May-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs Smolevichi

0-0

0-0
Sun 5, May-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Granit Mikashevichi vs Slonim

0-0

2-0
Sun 5, May-15:00 - Belarus Premier League
Energetik-BGU Minsk vs Slavia Mozyr

0-1

1-2
Sun 5, May-19:59 - Belarus Premier League
FC Minsk vs Dinamo Brest

1-0

1-2
Sun 5, May-17:00 - Belarus Premier League
FC Slutsk vs Dinamo Minsk

0-0

2-1
Sun 5, May-19:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Slavyanka Minsk Women\'s vs FC Minsk Women\'s


1-21
Sun 5, May-19:59 - Belgian Jupiler League
Gent vs Club Brugge

0-1

0-1
Sun 5, May-22:00 - Belgian Jupiler League
Royal Excel Mouscron vs Zulte Waregem

2-0

3-0
Sun 5, May-16:30 - Belgian Jupiler League
Anderlecht vs Standard Liege

1-0

2-1
Sun 5, May-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Potosi vs Blooming

1-1

2-2
Sun 5, May-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Guabira vs Jorge Wilstermann

0-0

1-1
Sun 5, May-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs Club Always Ready

1-0

3-1
Sun 5, May-22:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs Mladost Doboj Kakanj

1-1

3-1
Sun 5, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
GOSK Gabela vs FK Tuzla City

0-1

0-3
Sun 5, May-02:00 - Brasileiro Serie B
Parana vs CRB (AL)

1-0

1-0
Sun 5, May-02:00 - Brasileiro Serie B
Cuiaba (MT) vs Operario Ferroviario PR

2-1

2-1
Sun 5, May-22:30 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Guarani RS vs Esportivo (RS)


1-2
Sun 5, May-23:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 2
Coimbra MG vs Nacional AC Muriae MG

0-0

0-0
Sun 5, May-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Monte Azul SP vs Gremio Osasco Audax

0-1

0-2
Sun 5, May-22:30 - Brazil Paranaense Division 2
Independiente FSJ vs CE Uniao PR


2-1
Sun 5, May-22:30 - Brazil Paranaense Division 2
Rolandia PR vs Paranavai

1-1

4-2
Sun 5, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Sao Paulo Women\'s vs Osasco Audax Women\'s

1-0

1-0
Sun 5, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Palmeiras SP Women\'s vs Ponte Preta Women\'s

1-0

2-0
Sun 5, May-19:00 - Bulgaria B PFG
OFC Pomorie vs CSKA 1948 Sofia

1-0

1-2
Sun 5, May-19:59 - CAF Confederation Cup
Renaissance Sportive de Berkane vs Club Sportif Sfaxien

3-0

3-0
Sun 5, May-23:00 - CAF Confederation Cup
Etoile du Sahel vs Zamalek

0-0

0-0
Sun 5, May-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Chapecoense SC vs Atletico Paranaense

0-0

1-1
Sun 5, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Sao Paulo vs CR Flamengo (RJ)

0-1

1-1
Sun 5, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Botafogo (RJ) vs Fortaleza

0-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs Goias

0-0

2-1
Sun 5, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Centro Sportivo Alagoano vs Santos

0-0

0-0
Sun 5, May-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Internacional (RS)

1-0

1-0
Sun 5, May-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Vasco da Gama(RJ) vs Corinthians Paulista (SP)

1-1

1-1
Sun 5, May-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ceara vs Atletico Mineiro (MG)

1-1

1-2
Sun 5, May-00:30 - Chile Primera B
Santiago Wanderers vs Melipilla

0-0

2-1
Sun 5, May-23:30 - Chile Primera B
Nublense vs Cobreloa

2-0

3-2
Sun 5, May-02:00 - Chile Primera B
Puerto Montt vs CD Copiapo S.A.

1-1

2-2
Sun 5, May-00:00 - Chile Primera B
Union San Felipe vs Deportes Temuco

1-1

2-3
Sun 5, May-00:00 - Chile Primera B
Magallanes vs Rangers Talca

0-1

0-3
Sun 5, May-20:30 - Chile Primera Division
Cobresal vs CSD Antofagasta

2-1

2-2
Sun 5, May-23:00 - Chile Primera Division
Union La Calera vs Colo Colo

0-0

1-1
Sun 5, May-02:00 - Chile Primera Division
Huachipato FC vs Deportes Iquique

1-0

1-1
Sun 5, May-04:30 - Chile Primera Division
Coquimbo Unido vs Union Espanola

2-0

2-0
Sun 5, May-00:00 - Chile Tercera Division
San Antonio Unido vs Colchagua CD

0-2

0-4
Sun 5, May-00:00 - Chile Tercera Division
Deportes Recoleta vs Lautaro de Buin

1-0

1-1
Sun 5, May-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Guizhou Hengfeng F.C. vs Zhejiang Greentown

1-2

6-2
Sun 5, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Hebei Elite F.C. vs Jiangsu Yancheng

1-0

1-0
Sun 5, May-15:35 - Chinese Super League
Shenzhen JiaZhaoye vs ShenHua SVA FC

0-0

2-1
Sun 5, May-15:35 - Chinese Super League
Jiangsu Suning FC vs Dalian Yifang

0-0

1-1
Sun 5, May-15:35 - Chinese Super League
Tianjin TianHai vs Chongqing Lifan

0-2

3-3
Sun 5, May-11:30 - Chinese Super League
Beijing Renhe vs HeNan JianYe

1-1

1-2
Sun 5, May-04:45 - Colombia Copa Mustang
Atletico Huila vs Jaguares de Cordoba

0-1

0-2
Sun 5, May-00:30 - Colombia Copa Premier
Deportes Quindio vs Llaneros FC

1-0

1-0
Sun 5, May-00:30 - Colombia Copa Premier
Barranquilla FC vs Fortaleza F.C

1-0

2-0
Sun 5, May-00:30 - Colombia Copa Premier
Valledupar FC vs Cortulua

0-2

1-3
Sun 5, May-00:30 - Colombia Copa Premier
Atletico FC vs Boyaca Chico

1-1

1-2
Sun 5, May-00:30 - Colombia Copa Premier
Real Santander vs Real Cartagena

0-2

3-3
Sun 5, May-00:30 - Colombia Copa Premier
Universitario de Popayan vs Deportivo Pereira

0-1

1-4
Sun 5, May-00:30 - Colombia Copa Premier
Tigres FC vs Bogota FC

0-1

0-3
Sun 5, May-00:30 - Colombia Copa Premier
Orsomarso vs Leones

0-1

1-2
Sun 5, May-18:00 - CONCACAF Championship U17
Guyana(U17) vs Haiti(U17)

0-5

0-6
Sun 5, May-02:00 - CONCACAF Championship U17
Canada(U17) vs Guatemala(U17)

3-1

4-2
Sun 5, May-00:00 - CONCACAF Championship U17
USA(U17) vs Barbados(U17)

4-0

6-1
Sun 5, May-00:00 - CONCACAF Championship U17
Curacao(U17) vs Costa Rica(U17)

0-1

0-3
Sun 5, May-06:00 - Costa Rica Primera Division
Herediano vs AD San Carlos

1-0

2-0
Sun 5, May-21:00 - Croatia - 1. Division
Dinamo Zagreb vs NK Lokomotiva Zagreb

0-0

3-0
Sun 5, May-18:30 - Croatia - 1. Division
Slaven Belupo Koprivnica vs NK Osijek

1-0

1-0
Sun 5, May-15:00 - Croatia - 2. Division
Dinamo Zagreb B vs Zadar

1-1

2-1
Sun 5, May-19:00 - Croatia - 2. Division
Hajduk Split B vs HNK Sibenik

1-0

2-0
Sun 5, May-15:30 - Croatia U19
Hajduk Split (U19) vs NK Osijek (U19)


2-0
Sun 5, May-16:30 - Croatia U19
Hrvatski Dragovoljac(U19) vs Varteks Varazdin U19


2-2
Sun 5, May-19:30 - Croatia U19
Rudes U19 vs Dinamo Zagreb (U19)


1-3
Sun 5, May-19:59 - Cyprus 1 Division
Anorthosis Famagusta FC vs Pafos FC

1-1

1-1
Sun 5, May-19:59 - Cyprus 1 Division
E.N.Paralimni vs Ermis Aradippou

2-1

4-1
Sun 5, May-19:59 - Cyprus 1 Division
Doxa Katokopias vs Alki Oroklini

0-1

0-1
Sun 5, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Ethnikos Achnas vs Onisilos Sotiras

3-0

5-1
Sun 5, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Aris Limassol vs Akritas Chloraka

1-0

2-1
Sun 5, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Asil Lysi vs Karmiotissa Pano Polemidion

3-0

5-1
Sun 5, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Othellos Athienou vs Thoi Lakatamias

0-0

0-2
Sun 5, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Anagennisi Deryneia vs PAEEK Keryneias

0-0

3-0
Sun 5, May-17:00 - Cyprus 2 Division
AE Zakakiou vs MEAP Nisou

1-0

1-1
Sun 5, May-17:00 - Cyprus 2 Division
Digenis Voroklinis vs Olympiakos Nicosia FC

0-0

0-3
Sun 5, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs FC Sellier & Bellot Vlasim

0-2

0-2
Sun 5, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs Usti nad Labem

0-0

2-3
Sun 5, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Sokol Zapy vs Karlovy Vary Dvory

3-2

3-5
Sun 5, May-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Synot Slovacko vs FK Pribram

3-1

5-1
Sun 5, May-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Opava vs MFK Karvina

0-0

1-0
Sun 5, May-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs FK Baumit Jablonec

0-1

2-1
Sun 5, May-14:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
FC Viktoria Plzen Women\'s vs Dukla Praha Women\'s

2-0

5-2
Sun 5, May-15:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Slovan Liberec Women\'s

0-0

0-0
Sun 5, May-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Hradec Kralove Women\'s vs Horni Herspice Women\'s

1-0

1-1
Sun 5, May-15:00 - Czech Republic U21 League
Hradec Kralove(U21) vs Brno(U21)

1-3

1-5
Sun 5, May-13:00 - Czech Republic U21 League
Vysocina Jihlava(U21) vs Ceske Budejovice(U21)

0-0

1-1
Sun 5, May-13:00 - Czech Republic U21 League
Teplice(U21) vs Zlin(U21)

1-0

1-0
Sun 5, May-19:59 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs Midtjylland

1-0

3-1
Sun 5, May-18:00 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs Brondby

2-1

3-2
Sun 5, May-16:00 - Danish SAS Ligaen
Sonderjyske vs Randers FC

1-0

1-1
Sun 5, May-14:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs Aarhus AGF

0-1

0-1
Sun 5, May-15:45 - Denmark - 1. Division
Viborg vs FC Roskilde

1-0

3-1
Sun 5, May-15:45 - Denmark - 1. Division
Lyngby vs HB Koge

0-1

1-1
Sun 5, May-15:45 - Denmark - 1. Division
Thisted FC vs Nykobing FC

0-0

0-1
Sun 5, May-15:45 - Denmark - 1. Division
Hvidovre IF vs Naestved

1-0

3-1
Sun 5, May-15:45 - Denmark - 1. Division
FC Helsingor vs Fremad Amager

0-1

1-2
Sun 5, May-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Ringkobing vs AB Gladsaxe

0-2

0-3
Sun 5, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
B 73 Slagelse vs Marienlyst

0-0

4-0
Sun 5, May-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Aalborg BK Women\'s vs Vildbjerg SF Women\'s

3-0

5-0
Sun 5, May-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Naesby BK Woman\'s vs Farum BK Women\'s

1-0

1-0
Sun 5, May-14:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Varde_IF Women\'s vs Fortuna Hjorring B Women\'s

1-1

1-4
Sun 5, May-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aarhus 1900 Women\'s vs Vejle Women\'s

3-0

4-0
Sun 5, May-12:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
IF Lyseng Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

2-1

2-3
Sun 5, May-00:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Manta FC vs CD Clan Juvenil

1-1

5-1
Sun 5, May-21:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Fuerza Amarilla vs Deportivo Cuenca

1-2

2-2
Sun 5, May-02:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Liga Deportiva Universitaria vs Independiente Del Valle

0-0

1-1
Sun 5, May-04:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Mushuc Runa

0-0

1-0
Sun 5, May-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Olmedo Riobamba vs Club Sport Emelec

2-0

3-1
Sun 5, May-19:00 - Egypt Cup
El Ismaily vs Ittihad Alexandria

0-0

1-1
Sun 5, May-21:00 - Egypt Premier League
Nogoom El Mostakbal vs Al Ahly SC

0-1

0-2
Sun 5, May-19:30 - Egypt Premier League
Pyramids FC vs Al Masry

1-0

1-1
Sun 5, May-18:00 - England Conference South Division
Woking vs Wealdstone FC

0-2

3-2
Sun 5, May-18:00 - England Conference South Division
Welling United vs Chelmsford City

2-1

3-2
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Ipswich vs Leeds United

1-1

3-2
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Sheffield Wed vs Queens Park Rangers

0-1

1-2
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Wigan Athletic vs Millwall

1-0

1-0
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Stoke City vs Sheffield United

1-0

2-2
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Nottingham Forest vs Bolton Wanderers

1-0

1-0
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Rotherham United vs Middlesbrough

0-2

1-2
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Reading vs Birmingham

0-0

0-0
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Hull City vs Bristol City

0-0

1-1
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Derby County vs West Bromwich(WBA)

1-0

3-1
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Blackburn Rovers vs Swansea City

1-2

2-2
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Brentford vs Preston North End

1-0

3-0
Sun 5, May-15:30 - England The Championship
Aston Villa vs Norwich City

1-1

1-2
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Sunderland Women\'s vs Sheffield Women\'s


5-2
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Doncaster Rovers Belles Women\'s vs Derby County Women\'s


0-3
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Blackburn Rovers Women\'s vs Guiseley AFC Vixens Women\'s


5-1
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Huddersfield Town Women\'s vs Bradford City Women\'s

5-0

11-0
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Hull City Women\'s vs Nottingham Forest Women\'s


3-5
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Fylde LFC Women\'s vs Stoke City Women\'s


3-1
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Cardiff City Women\'s vs Coventry Women\'s


1-1
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Queens Park Rangers Women\'s vs Portsmouth Women\'s


2-1
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Gillingham Women\'s vs Chichester City Women\'s


2-2
Sun 5, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Loughborough Foxes Women\'s vs Oxford United Women\'s


1-1
Sun 5, May-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Watford Women\'s vs Plymouth Argyle Women\'s


3-2
Sun 5, May-19:30 - English Premier League
Arsenal vs Brighton & Hove Albion

1-0

1-1
Sun 5, May-17:00 - English Premier League
Huddersfield Town vs Manchester United

0-1

1-1
Sun 5, May-17:00 - English Premier League
Chelsea FC vs Watford

0-0

3-0
Sun 5, May-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Voru JK vs Paide Linnameeskond B

1-0

1-0
Sun 5, May-16:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs Levadia Tallinn

1-0

2-1
Sun 5, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs IF Fuglafjordur

1-0

3-0
Sun 5, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Skala IF vs Vikingur Gota

0-1

2-3
Sun 5, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs HB Torshavn

0-0

0-3
Sun 5, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
AB Argir vs KI Klaksvik

0-1

0-4
Sun 5, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
TB/FCS/Royn vs NSI Runavik

0-2

0-3
Sun 5, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
MP Mikkeli vs NJS Nurmijarvi

2-0

2-0
Sun 5, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
GrIFK vs Salon Palloilijat(SalPa)

0-1

1-1
Sun 5, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
Ilves Tampere II vs FC Espoo

0-1

0-1
Sun 5, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs Oulun LS

0-0

1-0
Sun 5, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
KajHa Kajaani vs VPS J Akatemia

1-2

1-3
Sun 5, May-19:30 - Finland Veikkausliga
Lahti vs SJK Seinajoki

0-0

1-1
Sun 5, May-19:30 - Finland Veikkausliga
KuPS vs KPV

0-1

3-1
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Lille U19 vs Lens U19


3-0
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Amiens SC(U19) vs Valenciennes US(U19)


3-1
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
US Boulogne U19 vs Dunkerque(U19)


3-0
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Quevilly US(U19) vs Paris Saint Germain (U19)


1-0
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Entente(U19) vs Caen(U19)


2-3
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Saran(U19) vs US Orleans U19


1-0
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
ES Troyes AC(U19) vs Sochaux U19


2-1
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Metz U19 vs Strasbourg U19


3-1
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Auxerre(U19) vs Nancy(U19)


1-1
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Amneville(U19) vs Stade Reims(U19)


3-1
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Le Puy Foot 43 Auvergne(U19) vs Dijon(U19)


0-5
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Torcy U.S(U19) vs Lyonnais U19


1-0
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
ASPTT Dijon(U19) vs Fleury 91(U19)


2-1
Sun 5, May-16:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Bordeaux U19 vs Vannes OC U19


4-2
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Guingamp (U19) vs Niort(U19)


4-3
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Angers SCO U19 vs Stade Lavallois MFC (U19)


2-2
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Trelissac U19 vs Chateauroux U19


5-2
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Cannes AS U19 vs Toulon (U19)

0-0

0-0
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Ajaccio U19


3-1
Sun 5, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Marseille(U19) vs Monaco U19


1-2
Sun 5, May-14:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Saint-Etienne U19 vs Avenir Sportif Beziers(U19)

0-1

3-1
Sun 5, May-19:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Nimes(U19) vs Castelnau le Cres (U19)


1-2
Sun 5, May-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Saint-Etienne

1-0

2-3
Sun 5, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lyonnais vs Lille OSC

1-0

2-2
Sun 5, May-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Toulouse vs Stade Rennes FC

1-1

2-2
Sun 5, May-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nantes vs Dijon

0-0

3-0
Sun 5, May-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier HSC vs Amiens SC

0-0

1-1
Sun 5, May-22:00 - Futsal Italian Serie A
Feldi Eboli Futsal vs Real Rieti Futsal

1-1

1-2
Sun 5, May-21:00 - Georgia Primera Division
FC Saburtalo Tbilisi vs Lokomotiv Tbilisi

0-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs Chikhura Sachkhere

2-0

2-0
Sun 5, May-15:00 - German 3. Liga
KFC Uerdingen 05 vs Energie Cottbus

1-1

1-2
Sun 5, May-16:00 - German 3. Liga
VfR Aalen vs Eintracht Braunschweig

0-2

1-3
Sun 5, May-17:30 - German Bundesliga
SC Freiburg vs Fortuna Dusseldorf

1-1

1-1
Sun 5, May-19:59 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Eintracht Frankfurt

6-1

6-1
Sun 5, May-15:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs Augsburg

0-0

0-0
Sun 5, May-15:30 - German Bundesliga 2
SSV Jahn Regensburg vs FC Erzgebirge Aue

0-0

1-3
Sun 5, May-15:30 - German Bundesliga 2
Holstein Kiel vs MSV Duisburg

0-0

0-2
Sun 5, May-15:30 - German Bundesliga 2
SV Darmstadt 98 vs Union Berlin

0-0

2-1
Sun 5, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
FFC Frankfurt Women\'s vs Bayer Leverkusen Women\'s

2-1

4-2
Sun 5, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Bayern Munich Women\'s vs SC Freiburg Women\'s

0-0

3-0
Sun 5, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Turbine Potsdam Women\'s vs Duisburg Women\'s

1-0

3-0
Sun 5, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Werder Bremen Women\'s vs SC Sand Women\'s

1-3

1-3
Sun 5, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
SG Essen-Schonebeck Women\'s vs Monchengladbach Women\'s

1-0

3-0
Sun 5, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Hoffenheim Women\'s vs Wolfsburg Women\'s

0-1

0-1
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hamburger(U19) vs Werder Bremen(U19)

1-2

2-4
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hertha BSC Berlin U19 vs Magdeburg(U19)

5-0

8-0
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Union Berlin(U19) vs St. Pauli(U19)

1-2

1-2
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
VfL Osnabruck(U19) vs Carl Zeiss Jena(U19)

0-0

0-1
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
RB Leipzig(U19) vs Niendorfer TSV(U19)

1-0

1-0
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
TSV Havelse(U19) vs Wolfsburg (U19)

0-2

1-5
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
VfB Stuttgart U19 vs Nurnberg (U19)

1-0

2-0
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Mainz(U19) vs Hoffenheim(U19)

1-1

3-1
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Karlsruher SC (U19) vs FC Ingolstadt(U19)

2-2

2-3
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Stuttgarter Kickers(U19) vs SC Freiburg(U19)

0-2

2-4
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Eintracht Frankfurt(U19) vs Bayern Munich(U19)

1-1

1-3
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs FC Kaiserslautern (U19)

0-1

1-3
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
1. FC Heidenheim(U19) vs FSV Frankfurt (U19)

2-0

3-0
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Alemannia Aachen(U19) vs Dortmund(U19)

0-1

1-4
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs Monchengladbach(U19)

0-1

1-1
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Schalke 04 (U19) vs SC Paderborn 07(U19)

0-0

2-1
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Bayer 04 Leverkusen U19 vs SV Rodinghausen(U19)

2-0

4-1
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Preuben Munster U19 vs Bochum(U19)

1-0

4-0
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf U19 vs Koln (U19)

2-0

2-2
Sun 5, May-15:00 - German Junioren Bundesliga West
RW Oberhausen U19 vs RW Essen(U19)

1-2

2-2
Sun 5, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Rot-Weiss Erfurt vs FSV Union Furstenwalde

0-2

0-4
Sun 5, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Budissa Bautzen vs Hertha BSC Berlin Am

0-1

1-1
Sun 5, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs FC Oberlausitz

1-1

4-1
Sun 5, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs Eintracht Norderstedt

1-1

2-3
Sun 5, May-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs FC Hansa Luneburg

0-1

1-2
Sun 5, May-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Germania Egestorf Langreder vs Holstein Kiel B

0-2

1-3
Sun 5, May-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Lupo-Martini Wolfsburg vs Hamburger SV II

1-1

1-1
Sun 5, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wattenscheid vs SV Lippstadt

2-0

3-0
Sun 5, May-13:00 - Germany Women Division 2
Turbine Potsdam Women\'s B vs Hoffenheim Women\'s B

0-1

0-1
Sun 5, May-16:00 - Greece - Football League
Apollon Kalamaria vs Kissamikos

1-0

1-3
Sun 5, May-16:00 - Greece - Football League
Kerkyra vs Panachaiki

0-1

0-2
Sun 5, May-16:00 - Greece - Football League
Irodotos vs Apollon Larissas

0-0

0-1
Sun 5, May-16:00 - Greece - Football League
Doxa Dramas vs Ergotelis

0-1

0-2
Sun 5, May-16:00 - Greece - Football League
Platanias FC vs Iraklis 1908

1-0

2-1
Sun 5, May-16:00 - Greece - Football League
Aiginiakos FC vs Athletic Union of Spartis


3-0
Sun 5, May-16:00 - Greece - Football League
Giorgos Karaiskakis vs Trikala

0-0

1-3
Sun 5, May-17:00 - Greece - Football League
Aittitos Spata vs Volos NFC


0-3
Sun 5, May-19:59 - Greece Super League
Aris Salonica vs Xanthi

2-1

7-2
Sun 5, May-19:59 - Greece Super League
AEL Larisa vs Olympiakos Piraeus

0-1

0-3
Sun 5, May-19:59 - Greece Super League
Levadiakos vs AEK Athens

0-1

0-3
Sun 5, May-19:59 - Greece Super League
Atromitos Athens vs OFI Crete

0-1

0-2
Sun 5, May-19:59 - Greece Super League
Asteras Tripolis vs Panionios

1-0

3-0
Sun 5, May-19:59 - Greece Super League
Pas Giannina vs PAOK Saloniki

0-0

0-2
Sun 5, May-17:00 - Greece Super League
Panathinaikos vs Panaitolikos Agrinio

3-0

4-0
Sun 5, May-12:00 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs Panaitolikos Agrinio(U19)

1-0

1-0
Sun 5, May-13:00 - Greece U19
Apollon Smirnis U19 vs Lamia U19

3-0

4-1
Sun 5, May-13:00 - Greece U19
AEL Larisa U19 vs Olympiakos Piraeus(U19)

0-2

0-2
Sun 5, May-21:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Municipal vs Club Comunicaciones

0-1

0-2
Sun 5, May-21:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs Deportivo Sanarate

0-0

1-1
Sun 5, May-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Petapa vs Siquinala FC

0-0

0-3
Sun 5, May-21:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs CD Malacateco

0-1

3-1
Sun 5, May-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Guastatoya vs Deportivo Chiantla

1-0

1-0
Sun 5, May-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Coban Imperial

0-1

4-1
Sun 5, May-15:30 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs Scheveningen

1-0

5-0
Sun 5, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin District RSC vs Double Flower FA

0-0

2-1
Sun 5, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Wing Yee FT vs Sparta Rotterdam Mutual FC

0-0

2-0
Sun 5, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Central & Western District RSA vs Citizen

2-3

3-3
Sun 5, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Happy Valley vs Hong Kong Rangers FC

0-0

1-1
Sun 5, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Resources Capital FC vs South China

0-0

1-0
Sun 5, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Eastern District SA vs Shatin SA

2-2

2-3
Sun 5, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Tuen Mun Football Team vs Yau Tsim Mong FT

0-4

1-4
Sun 5, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Kwong Wah AA vs St. Joseph\'s FC

1-2

3-4
Sun 5, May-11:30 - HongKong 2 Division League
Tung Sing FC vs Sham Shui Po

0-2

1-6
Sun 5, May-10:30 - HongKong Premier League
Best Union Yuen Long vs Eastern A.A Football Team

0-3

3-4
Sun 5, May-13:30 - HongKong Premier League
Dreams Sports Club vs LeeMan

2-0

6-0
Sun 5, May-19:59 - Hungary NB ?
Vasas vs Budaorsi SC

1-3

3-3
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
Zalaegerszegi TE vs Budafoki MTE

2-1

4-1
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
ETO Gyori FC vs Gyirmot SE

1-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza Spartacus FC vs Dorogi FC

2-0

2-1
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
Kaposvar vs Vac-Dunakanyar

0-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
Bekescsaba vs Soroksar

0-1

3-5
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs MTE Mosonmagyarovar

1-0

3-1
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
Aqvital FC Csakvar vs Kazincbarcika

0-1

0-2
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
Monori SE vs Cegled

0-0

0-1
Sun 5, May-19:00 - Hungary NB ?
Duna Aszfalt TVSE vs Balmazujvaros Sport KFT

0-0

0-1
Sun 5, May-18:00 - Iceland Women\\\'s Cup
UMF Sindri Hofn Women\'s vs Fjardab Hottur Leiknir Women\'s

2-0

4-0
Sun 5, May-23:00 - Iceland Women\\\'s Cup
Throttur Vidir Women\'s vs Haukar Women\'s


0-13
Sun 5, May-18:00 - Iceland Division 1
Throttur Reykjavik vs UMF Njardvik

1-1

2-3
Sun 5, May-18:00 - Iceland Division 1
Keflavik vs Fram Reykjavik

0-1

2-1
Sun 5, May-18:00 - Iceland Division 1
Vikingur Olafsvik vs Grotta Seltjarnarnes

1-0

2-0
Sun 5, May-18:00 - Iceland Division 1
Fjolnir vs Haukar

2-0

2-1
Sun 5, May-19:00 - Iceland Division 2
Throttur Vogur vs Dalvik Reynir

1-1

2-2
Sun 5, May-19:59 - Iceland Premier Division
KA Akureyri vs Valur

0-0

1-0
Sun 5, May-21:00 - Iceland Premier Division
KR Reykjavik vs IBV Vestmannaeyjar

0-0

3-0
Sun 5, May-23:15 - Iceland Premier Division
Grindavik vs Stjarnan Gardabaer

0-1

1-1
Sun 5, May-23:15 - Iceland Premier Division
Fylkir vs IA Akranes

0-1

2-2
Sun 5, May-14:00 - India League Division 2
Ozone vs Chhinga Veng FC

0-0

0-1
Sun 5, May-12:15 - Indonesia Cup
Persija Jakarta vs Bali United FC

0-0

1-0
Sun 5, May-17:45 - Iran League
Saipa vs Padideh Mashhad

0-0

0-1
Sun 5, May-21:30 - Israel Premier League
Maccabi Tel Aviv vs Bnei Yehuda Tel Aviv

1-1

2-3
Sun 5, May-19:59 - Israel Women 1st National
AS Tel Aviv University Women\'s vs Ironi Ramat Hasharon Women\'s

2-1

3-2
Sun 5, May-19:59 - Israel Women 1st National
Maccabi Kiryat Gat Women\'s vs Maccabi Holon FC Women\'s

1-1

4-1
Sun 5, May-14:00 - Italian Campionato Primavera
Roma Youth vs Cagliari Youth

1-2

2-2
Sun 5, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Ascoli Youth vs Spezia Youth

0-0

2-0
Sun 5, May-17:00 - Italian Serie A
Parma Calcio 1913 vs Sampdoria

1-2

3-3
Sun 5, May-14:30 - Italian Serie A
Empoli vs Fiorentina

0-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - Italian Serie A
Lazio vs Atalanta

1-1

1-3
Sun 5, May-17:00 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs Frosinone

0-2

2-2
Sun 5, May-22:30 - Italian Serie A
Napoli vs Cagliari

0-0

2-1
Sun 5, May-19:59 - Italian Serie A
Genoa vs AS Roma

0-0

1-1
Sun 5, May-17:00 - Italian Serie B
Livorno vs Carpi

0-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - Italian Serie B
Benevento vs Padova

1-1

3-3
Sun 5, May-23:00 - Italian Serie B
Salernitana vs Cosenza Calcio 1914

0-1

1-2
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Albinoleffe vs Vicenza

0-0

0-1
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Rimini vs Renate AC

0-0

0-0
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Teramo vs Ternana

0-0

0-0
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Fermana vs Sambenedettese

0-1

1-3
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Ravenna vs Imolese

3-1

3-3
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Alto Adige/Sudtirol vs S.S.D. Monza 1912

0-2

0-3
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Gubbio vs USD Virtus Verona

1-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
FeralpiSalo vs Pordenone Calcio SSD

1-0

2-2
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Alma Juventus Fano vs Triestina

0-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - Italy C1B
Giana Erminio vs Vis Pesaro

2-0

3-3
Sun 5, May-20:30 - Italy C1C
Urbs Reggina 1914 vs Matera


3-0
Sun 5, May-20:40 - Italy C1C
Catania vs F.C. Rieti

1-1

1-1
Sun 5, May-20:40 - Italy C1C
U.S. Catanzaro 1929 vs Trapani

4-3

6-3
Sun 5, May-20:40 - Italy C1C
Juve Stabia vs Virtus Francavilla

1-2

1-2
Sun 5, May-20:40 - Italy C1C
S.S.D. Potenza Calcio vs Vibonese

1-0

1-0
Sun 5, May-20:40 - Italy C1C
Paganese Calcio 1926 vs A.S. Viterbese Castrense

0-0

1-0
Sun 5, May-20:40 - Italy C1C
S.S. Monopoli 1966 vs US Siracusa

4-0

4-1
Sun 5, May-20:40 - Italy C1C
A.S. Bisceglie Calcio 1913 vs Cavese

2-2

4-3
Sun 5, May-20:40 - Italy C1C
Sicula Leonzio vs Casertana F.C.

0-2

0-3
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
Modena vs San Marino Calcio


1-0
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
Savona vs Ligorna

0-1

1-1
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
Matelica vs Isernia


1-1
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
ACD Nardo vs Nola 1925


2-0
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
Ponsacco vs Sangiovannese

0-1

2-1
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
Darfo Boario vs Ponte San Pietro

2-0

3-1
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
Ladispoli vs Citta di Anagni

0-0

0-0
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
Citta Di Messina vs Castrovillari


2-1
Sun 5, May-17:00 - Italy Serie D
Cartigliano vs Sandona 1922


3-2
Sun 5, May-08:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs Matsue City FC

1-0

2-1
Sun 5, May-08:00 - Japan Football League
FC Maruyasu Okazaki vs Imabari FC

0-0

2-1
Sun 5, May-08:00 - Japan Football League
Suzuka Unlimited vs Veertien Kuwana

1-1

1-2
Sun 5, May-08:00 - Japan Football League
Tegevajaro Miyazaki vs Tokyo Musashino City FC

0-2

3-4
Sun 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs JEF United Ichihara Chiba

0-0

1-2
Sun 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs Tochigi SC

1-1

3-2
Sun 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Kyoto Sanga FC

1-1

1-3
Sun 5, May-10:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs V-Varen Nagasaki

1-0

2-1
Sun 5, May-10:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Mito Hollyhock

0-0

0-2
Sun 5, May-11:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Fagiano Okayama

1-0

1-0
Sun 5, May-13:00 - Japanese League Division 2
FC Gifu vs FC Ryukyu

0-1

2-1
Sun 5, May-08:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs Gainare Tottori

1-0

1-2
Sun 5, May-08:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs Fujieda MYFC

0-0

2-1
Sun 5, May-09:00 - Japanese League Division 3
Giravanz Kitakyushu vs ThespaKusatsu Gunma

1-0

1-0
Sun 5, May-09:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs Azul Claro Numazu

0-1

1-1
Sun 5, May-09:00 - Japanese League Division 3
Gamba Osaka (U23) vs Blaublitz Akita

1-1

3-1
Sun 5, May-09:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Cerezo Osaka(U23)

1-0

2-0
Sun 5, May-10:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs Vanraure Hachinohe FC

0-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Jordan Divison 1
Dar Al Dawaa vs Ethad Al-Ramtha


1-1
Sun 5, May-15:00 - Kazakhstan Super League
Ordabasy vs FK Atyrau

0-0

1-1
Sun 5, May-15:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs Taraz

0-0

1-0
Sun 5, May-16:00 - Kazakhstan Super League
FC Kairat Almaty vs Tobol Kostanai

0-0

0-1
Sun 5, May-13:00 - Kazakhstan Super League
Okzhetpes vs FC Shakhtyor Karagandy

0-0

2-2
Sun 5, May-17:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs Kaisar Kyzylorda

1-3

1-3
Sun 5, May-17:00 - Kazakhstan Super League
FC Astana vs Irtysh Pavlodar

0-0

0-1
Sun 5, May-17:15 - Kenya Premier League
Tusker FC Nairobi vs Sofapaka Nairobi FC

0-1

2-2
Sun 5, May-15:00 - Kenya Premier League
AFC Leopards SC vs Mathare United FC

0-2

0-2
Sun 5, May-15:00 - Kenya Premier League
Posta Rangers vs Bandari FC

0-0

0-0
Sun 5, May-16:00 - Kenya Premier League
Zoo Kericho vs Sony Sugar FC

0-0

0-0
Sun 5, May-16:00 - Kenya Premier League
Western Stima vs Gor Mahia

0-0

0-0
Sun 5, May-16:00 - Kenya Premier League
Kariobangi Sharks vs Kakamega Homeboyz

0-1

0-3
Sun 5, May-08:00 - Korea K3 League
Seoul United vs Goyang FC

4-0

7-1
Sun 5, May-11:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs FC Seoul

0-0

1-1
Sun 5, May-11:00 - Korea League 1
Gangwon FC vs Incheon United FC

1-0

1-0
Sun 5, May-10:00 - Korea League 2
Daejeon Citizen vs Busan I\'Park

0-3

0-5
Sun 5, May-10:00 - Korea League 2
Bucheon FC 1995 vs FC Anyang

0-1

2-2
Sun 5, May-12:00 - Korea League 2
Suwon FC vs Seoul E-Land FC

1-1

3-1
Sun 5, May-18:00 - Kosovo Super League
KF Llapi vs KF Trepca \'89

2-1

4-1
Sun 5, May-18:00 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Flamurtari Pristina(KOS)

0-0

0-1
Sun 5, May-18:00 - Kosovo Super League
KF Ferizaj vs KF Liria

1-1

3-1
Sun 5, May-18:00 - Kosovo Super League
Klubi futbollistik KEK-u vs Ballkani

0-3

0-3
Sun 5, May-17:00 - Lebanese Cup
Trables Sports Club vs Al-Ahed

0-0

0-0
Sun 5, May-19:59 - Lithuania - 1. Division
FK Zalgiris Vilnius vs FK Panevezys

1-1

2-1
Sun 5, May-18:00 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs Atlantas Klaipeda

1-0

4-0
Sun 5, May-16:00 - Lithuania - 1. Division
FK Palanga vs Kauno Zalgiris

0-2

0-3
Sun 5, May-16:00 - Lithuania - 2. Division
FC Pakruojis vs DFK Dainava Alytus

0-3

0-5
Sun 5, May-14:00 - Lithuania - 2. Division
Stumbras Kaunas B vs FK Trakai II

2-0

4-0
Sun 5, May-20:30 - Luxembourg National Division
F91 Dudelange vs Victoria Rosport

1-0

2-0
Sun 5, May-20:30 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs Jeunesse Esch

1-0

2-0
Sun 5, May-18:00 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs US Rumelange

1-1

2-1
Sun 5, May-18:00 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs Progres Niederkorn

1-0

5-0
Sun 5, May-18:00 - Luxembourg National Division
Fola Esch vs Hamm RM Benfica FC

0-0

2-0
Sun 5, May-18:00 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs Etzella Ettelbruck

1-0

2-1
Sun 5, May-18:00 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs Hostert

1-0

2-2
Sun 5, May-19:00 - Malta First Division League
Vittoriosa Stars vs Mgarr United FC

1-0

2-2
Sun 5, May-19:00 - Malta Premier League
St. Andrews vs Santa Lucia

1-2

1-4
Sun 5, May-21:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Lobos BUAP

1-0

4-0
Sun 5, May-02:00 - Mexico Primera Division
Cruz Azul vs Monarcas Morelia

0-1

1-1
Sun 5, May-04:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Chivas Guadalajara

1-0

2-1
Sun 5, May-04:00 - Mexico Primera Division
Club Leon vs Pachuca

1-0

2-1
Sun 5, May-06:00 - Mexico Primera Division
Club Necaxa vs Queretaro FC

0-0

1-0
Sun 5, May-06:06 - Mexico Primera Division
Club Tijuana vs Puebla

0-0

4-0
Sun 5, May-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Celaya B vs Atletico Saltillo

1-1

1-2
Sun 5, May-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Loros De Colima vs CD Cruz Azul Hidalgo


2-0
Sun 5, May-19:59 - Mexico Primera Divison 2
Mineros de Zacatecas B vs Deportivo Cafessa

0-0

0-0
Sun 5, May-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Ocelotes UNACH vs Ciervos


2-0
Sun 5, May-19:00 - Mexico Primera Divison 2
Chivas Guadalajara B vs Pumas UNAM II


1-1
Sun 5, May-19:59 - Mexico Youth U20
Santos Laguna U20 vs Pumas UNAM U20


1-1
Sun 5, May-18:00 - Mexico Youth U20
Atlas U20 vs Monterrey U20


3-0
Sun 5, May-19:00 - Montenegro Division 2
FK Berane vs Mladost Ljeskopolje

0-1

0-2
Sun 5, May-19:00 - Montenegro Division 2
FK Kom vs Arsenal Tivat

0-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Montenegro Division 2
Bokelj Kotor vs Jedinstvo Bijelo Polje

1-0

3-0
Sun 5, May-19:00 - Montenegro Division 2
Jezero Plav vs Otrant

0-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Montenegro Division 2
OFK Igalo vs Decic Tuzi

0-0

0-0
Sun 5, May-21:00 - Morocco Super League
Kawkab de Marrakech vs IRT Itihad de Tanger

0-0

3-1
Sun 5, May-19:00 - Morocco Super League
Moghreb Tetouan vs Chabab Rif Hoceima

1-1

2-1
Sun 5, May-19:00 - Morocco Super League
CAYB Youssoufia Berrechid vs DHJ Difaa Hassani Jadidi

0-0

1-1
Sun 5, May-13:30 - Myanmar National League
Rakhine United vs Yadanarbon FC

0-1

3-2
Sun 5, May-13:30 - Myanmar National League
Southern Myanmar vs Shan United

0-0

0-0
Sun 5, May-13:30 - Myanmar National League
Zwekapin United vs Ayeyawady United

0-0

1-1
Sun 5, May-18:30 - National League
Salford City F.C. vs Eastleigh

1-0

1-1
Sun 5, May-18:00 - National League North
Brackley Town vs Spennymoor Town

0-0

0-0
Sun 5, May-18:00 - National League North
Chorley vs Altrincham

0-0

1-1
Sun 5, May-05:00 - Nicaragua Primera Division
Walter Ferretti vs Deportivo Ocotal

0-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Enyimba International vs Enugu Rangers International

2-0

3-1
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Kwara United vs Lobi Stars

0-0

0-0
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Gombe United vs Abia Warriors

0-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Kano Pillars vs Plateau United

1-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Heartland FC vs Yobe Desert Stars

0-0

2-0
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Sunshine Stars FC vs Wikki Tourists

2-1

2-1
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Akwa United vs Nasarawa United FC

2-1

2-1
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Ifeanyi Ubah vs Delta Force

1-1

2-1
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
MFM FC vs Rivers United

1-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Katsina United vs Remo Stars

3-1

3-2
Sun 5, May-19:59 - Norway 2 Division A
Bryne vs Levanger FK

1-0

2-0
Sun 5, May-18:00 - Norway 2 Division A
IL Hodd vs Kvik Halden

1-0

1-1
Sun 5, May-19:00 - Norway 2 Division A
FK Vidar vs Byasen Toppfotball

2-1

4-1
Sun 5, May-17:00 - Norway 2 Division A
Moss vs Sola

2-0

2-0
Sun 5, May-15:00 - Norway 2 Division B
Mjolner vs Asane Fotball

1-1

1-5
Sun 5, May-18:00 - Norway 2 Division B
Grorud IL vs Baerum SK

2-0

2-1
Sun 5, May-16:00 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs Alta

0-0

2-0
Sun 5, May-17:00 - Norway 2 Division B
Senja vs Elverum

2-0

3-0
Sun 5, May-15:00 - Norway 3. Divisjon
Skjervoy vs Junkeren


4-3
Sun 5, May-15:00 - Norway 3. Divisjon
Staal Jorpeland vs Pors Grenland

0-0

1-0
Sun 5, May-15:00 - Norway 3. Divisjon
Storm BK vs Bryne II

1-0

2-0
Sun 5, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Stabaek B vs Rommen

2-2

3-4
Sun 5, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Lokomotiv Oslo vs Tonsberg FK

0-0

0-0
Sun 5, May-16:00 - Norway 3. Divisjon
Lorenskog vs Aalesund FK B

3-1

5-3
Sun 5, May-16:30 - Norway 3. Divisjon
Leknes vs Finnsnes

0-1

0-2
Sun 5, May-19:00 - Norway 3. Divisjon
Gjelleraasen IL vs IF Floya

1-1

2-2
Sun 5, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Follo vs Ready

2-0

3-0
Sun 5, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Harstad vs Honefoss


2-0
Sun 5, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Vestfossen vs Os Turn Fotball


3-7
Sun 5, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Lysekloster vs Fana

0-1

0-2
Sun 5, May-19:30 - Norway 3. Divisjon
SK Traeff vs Arvoll

2-0

3-1
Sun 5, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
HamKam vs Sandnes Ulf

1-2

2-3
Sun 5, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Tromsdalen UIL vs Notodden FK

0-1

0-2
Sun 5, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Raufoss vs Kongsvinger

0-0

0-0
Sun 5, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Start Kristiansand vs Strommen

1-0

4-0
Sun 5, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Ullensaker/Kisa IL vs Skeid Oslo

2-1

3-2
Sun 5, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
KFUM Oslo vs Jerv

3-0

5-0
Sun 5, May-17:00 - Norway Adeccoligaen
Sandefjord vs Nest-Sotra

0-0

2-1
Sun 5, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Bodo Glimt vs Lillestrom

3-0

4-0
Sun 5, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Brann vs Ranheim IL

0-0

0-1
Sun 5, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Stromsgodset

1-0

2-1
Sun 5, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Molde

0-1

1-2
Sun 5, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Tromso IL

0-0

1-0
Sun 5, May-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Rosenborg vs Sarpsborg 08 FF

1-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Paraguayan Division 2
General Caballero JLM vs Resistencia SC

1-1

1-1
Sun 5, May-22:45 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Sportivo Trinidense

0-0

1-1
Sun 5, May-23:15 - Paraguayan Division 2
2 de Mayo vs Independiente F.B.C.

0-0

2-1
Sun 5, May-23:15 - Paraguayan Division 2
Deportivo Caaguazu vs 12 de Octubre

0-1

2-3
Sun 5, May-23:15 - Paraguayan Division 2
Fulgencio Yegros vs Atyra FC

1-1

1-1
Sun 5, May-01:00 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Santani vs Olimpia Asuncion

0-3

0-6
Sun 5, May-20:15 - Peru Primera Division
Universidad San Martin de Porres vs Sport Boys Association

0-1

1-1
Sun 5, May-22:30 - Peru Primera Division
Molinos El Pirata vs Sporting Cristal

0-0

0-0
Sun 5, May-00:30 - Peru Primera Division
UTC Cajamarca vs Deportivo Municipal

1-0

2-2
Sun 5, May-05:00 - Peru Primera Division
Melgar vs Sport Huancayo

1-1

2-2
Sun 5, May-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Cracovia Krakow vs Lechia Gdansk

0-0

2-0
Sun 5, May-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Zaglebie Sosnowiec vs Slask Wroclaw

0-1

2-4
Sun 5, May-19:59 - Poland - I liga
Chojniczanka Chojnice vs Podbeskidzie

0-0

2-2
Sun 5, May-21:00 - Poland - I liga
Puszcza Niepolomice vs Stomil Olsztyn

1-0

1-2
Sun 5, May-19:00 - Poland - I liga
Wigry Suwalki vs Sandecja Nowy Sacz

1-1

1-2
Sun 5, May-15:05 - Poland - II liga
Elana Torun vs GKS Belchatow

2-1

4-2
Sun 5, May-19:00 - Poland - II liga
Gornik Leczna vs Siarka Tarnobrzeg

1-1

1-2
Sun 5, May-19:00 - Poland - II liga
Gryf Wejherowo vs Rozwoj Katowice

1-0

3-1
Sun 5, May-14:30 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Boavista(U19) vs Pacos Ferreira(U19)

1-0

1-2
Sun 5, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
FC Porto U19 vs Alverca(U19)


4-0
Sun 5, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Braga (U19) vs Sporting Lisbon(U19)


2-0
Sun 5, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Gil Vicente U19 vs Benfica(U19)


0-2
Sun 5, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Vitoria SC Guimaraes U19 vs Feirense(U19)


2-2
Sun 5, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Rio Ave(U19) vs Aves(U19)


2-1
Sun 5, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Belenenses(U19) vs Uniao Leiria U19


2-0
Sun 5, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Tondela(U19) vs Leixoes U19


2-1
Sun 5, May-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Maritimo U19 vs Vitoria FC Setubal(U19)


2-2
Sun 5, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
GD Estoril-Praia(U19) vs Cova Piedade(U19)

0-0

1-0
Sun 5, May-14:15 - Portugal Liga de Honora
Pacos Ferreira vs CD Mafra

1-0

2-0
Sun 5, May-14:15 - Portugal Liga de Honora
SL Benfica B vs FC Porto B

1-1

1-1
Sun 5, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
GD Estoril-Praia vs Academico de Viseu

0-1

1-3
Sun 5, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
S.C. Covilha vs Leixoes

0-1

1-1
Sun 5, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
Farense vs FC Arouca

1-1

2-2
Sun 5, May-20:30 - Portugal Primera Liga
Belenenses vs Sporting Clube de Portugal

0-2

1-8
Sun 5, May-18:00 - Portugal Primera Liga
Desportivo de Tondela vs C.D. Santa Clara

0-1

1-3
Sun 5, May-23:00 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs CD Nacional

1-0

2-2
Sun 5, May-19:59 - Republic of Azerbaijan Premier League
Standard Sumqayit vs Sabah FK Baku

0-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Qarabag vs Sabail

2-0

4-0
Sun 5, May-18:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Qabala vs Neftchi Baku

0-1

1-3
Sun 5, May-17:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Kesla FK vs Zira FK

1-1

1-3
Sun 5, May-22:00 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs FCSB

0-1

0-2
Sun 5, May-16:00 - Romania - Divizia A
FC Voluntari vs Politehnica Iasi

0-0

0-0
Sun 5, May-14:00 - Romania - Liga 2
ACS Poli Timisoara vs Universitaea Cluj

0-1

0-3
Sun 5, May-15:30 - Russia Div 2 East
Dinamo Barnaul vs Irtysh 1946 Omsk

0-3

0-4
Sun 5, May-12:30 - Russia Div 2 East
Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk vs Zenit Irkutsk

1-0

4-1
Sun 5, May-17:30 - Russia Div 2 South
FK Krasnodar III vs Mashuk-KMV

0-1

0-1
Sun 5, May-15:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
KamAZ vs NoSta Novotroitsk

1-0

3-0
Sun 5, May-15:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Zenit Izhevsk vs Neftekhimik Nizhnekamsk

1-0

1-0
Sun 5, May-15:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Zvezda Perm vs FC Lada Togliatti

1-0

2-1
Sun 5, May-12:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FK Ural-2 vs FC Chelyabinsk

1-0

1-1
Sun 5, May-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Syzran-2003 vs Volga Ulyanovsk

1-0

1-0
Sun 5, May-15:00 - Russia Div 2 West
Chertanovo Moscow II vs FC Kolomna

2-0

5-1
Sun 5, May-17:30 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Dinamo Moscow

1-2

2-2
Sun 5, May-19:59 - Russia Premier League
FK Rostov vs Krasnodar FK

0-1

1-1
Sun 5, May-15:00 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs FC Ufa

1-0

1-1
Sun 5, May-14:00 - Russia Youth Championship League
FK Rostov Youth vs FK Krasnodar Youth

1-1

1-2
Sun 5, May-17:00 - San Marino Girone A
Folgore/Falciano vs SP Tre Penne


1-1
Sun 5, May-23:00 - Saudi Arabia Division 1
Al-Tai vs Dhamk

0-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Saudi Arabia Division 1
Abha vs Najran

3-0

3-1
Sun 5, May-23:00 - Saudi Arabia Division 1
Al-Adalh vs Al Qaisoma

0-0

0-0
Sun 5, May-23:00 - Saudi Arabia Division 1
Al-Ameade vs Al Khaleej Club

0-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Saudi Arabia Division 1
Al-Kawkab vs Hajer

0-1

1-1
Sun 5, May-17:45 - Scotland Women\\\'s Premier League
Motherwell Women\'s vs Forfar Farmington Women\'s

1-0

2-0
Sun 5, May-16:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Spartans Women\'s vs Glasgow City Women\'s

0-1

0-5
Sun 5, May-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Celtic Women\'s vs Hibernian Women\'s

1-0

3-0
Sun 5, May-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Glasgow Rangers Women\'s vs Stirling University Women\'s

1-1

4-1
Sun 5, May-18:30 - Scottish Premier League
Glasgow Rangers vs Hibernian FC

1-0

1-0
Sun 5, May-21:00 - Senegal Premier League
Linguere vs Union Sportive Goree


1-1
Sun 5, May-21:00 - Senegal Premier League
Sonacos de Diourbel vs Stade de Mbour


0-1
Sun 5, May-21:30 - Senegal Premier League
Mbour Petite Cote vs ASEC Ndiambour

0-0

0-0
Sun 5, May-19:59 - Senegal Premier League
AS Douanes Dakar vs Casa Sports Zinguinchor


1-0
Sun 5, May-19:59 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs Mladost Lucani

0-0

1-0
Sun 5, May-19:59 - Serbia - 1. Liga
Partizan Belgrade vs FK Napredak Krusevac

0-1

2-1
Sun 5, May-19:59 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs Vojvodina

0-0

0-0
Sun 5, May-19:59 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs Proleter Novi Sad

2-0

3-0
Sun 5, May-18:00 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs Macva Sabac

1-1

1-1
Sun 5, May-18:00 - Serbia - 1. Liga
Dinamo Vranje vs Zemun

1-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs Radnik Surdulica

2-2

3-3
Sun 5, May-18:00 - Serbia - 1. Liga
FK Backa Backa Palanka vs FK Rad Beograd

0-1

1-2
Sun 5, May-18:00 - Serbia Prva Liga
Borac Cacak vs Novi Pazar

2-0

3-1
Sun 5, May-18:00 - Serbia Prva Liga
FK Teleoptik Zemun vs FK Sloboda Uzice

1-1

2-2
Sun 5, May-18:00 - Serbia Prva Liga
Indjija vs Sindjelic Belgrad

3-1

3-1
Sun 5, May-18:00 - Serbia Prva Liga
FK Zarkovo vs FK Buducnost Dobanovci

0-1

0-1
Sun 5, May-18:00 - Serbia Prva Liga
Backa Topola vs FK Metalac Gornji Milanovac

1-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs FK Bezanija

1-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Serbia Prva Liga
FK Trajal Krusevac vs OFK Becej 1918

0-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Serie C - Brazil
Boa Esporte Clube vs Volta Redonda

0-1

1-1
Sun 5, May-23:00 - Serie C - Brazil
Treze Campina Grande PB vs ABC Natal/RN

0-0

0-0
Sun 5, May-02:15 - Serie C - Brazil
Nautico (PE) vs Imperatriz(MA)

2-0

4-2
Sun 5, May-00:00 - Serie C - Brazil
Sampaio Correa (MA) vs Botafogo PB

1-1

1-1
Sun 5, May-00:00 - Serie C - Brazil
Globo vs Confianca (SE)

1-0

2-0
Sun 5, May-00:15 - Serie C - Brazil
Juventude (RS) vs Remo Belem (PA)

1-1

1-1
Sun 5, May-22:00 - Serie D - Brazil
Itaborai RJ vs Gremio Novorizontino

1-1

1-1
Sun 5, May-22:30 - Serie D - Brazil
Ipora vs Sinop MT

0-2

0-2
Sun 5, May-23:00 - Serie D - Brazil
River (PI) vs Bragantino PA

1-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Serie D - Brazil
SER Caxias do Sul vs Sao Caetano (SP)

1-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Serie D - Brazil
America PE vs Bahia de Feira BA

0-0

1-0
Sun 5, May-23:00 - Serie D - Brazil
Jacuipense BA vs Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA)

1-0

2-0
Sun 5, May-23:00 - Serie D - Brazil
Hercilio Luz SC vs Tupi FC

2-0

2-1
Sun 5, May-01:00 - Serie D - Brazil
Ferroviaria SP vs Joinville SC

0-0

1-0
Sun 5, May-02:00 - Serie D - Brazil
Coruripe (AL) vs Sergipe (CS)

0-2

0-4
Sun 5, May-02:00 - Serie D - Brazil
Caldense(MG) vs Portuguesa RJ

0-1

2-1
Sun 5, May-13:30 - Singapore Premier League
Albirex Niigata FC vs Geylang United FC

0-0

2-0
Sun 5, May-13:30 - Singapore Premier League
Tampines Rovers FC vs Hougang United FC

0-1

3-3
Sun 5, May-19:00 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs DAC Dunajska Streda

0-1

1-2
Sun 5, May-17:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs Slovan Bratislava

2-1

3-2
Sun 5, May-12:30 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs Dukla Banska Bystrica

1-1

3-1
Sun 5, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs FK Poprad

0-1

0-1
Sun 5, May-19:55 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs NK Triglav Kranj

2-1

4-2
Sun 5, May-18:15 - Slovenia 1. Liga
ND Gorica vs NK Maribor

0-2

1-3
Sun 5, May-16:30 - Slovenia 1. Liga
ND Mura 05 vs NK Rudar Velenje

1-1

3-3
Sun 5, May-15:00 - Slovenia 2. Liga
Tabor Sezana vs NK Roltek Dob

1-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - South Africa First League
FC Cape Town vs Royal Eagles

1-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - South Africa First League
Stellenbosch FC vs Maccabi FC

0-0

0-0
Sun 5, May-17:00 - South Africa First League
Witbank Spurs vs Jomo Cosmos

0-1

0-4
Sun 5, May-17:00 - South Africa First League
Pretoria University vs Cape Umoya United

0-3

0-6
Sun 5, May-17:00 - South Africa First League
Tshakhuma TM vs Richards Bay

0-0

2-0
Sun 5, May-17:00 - South Africa First League
Mbombela United vs Ajax Cape Town

0-1

0-2
Sun 5, May-17:00 - South Africa First League
Uthongathi FC vs TS Galaxy

0-0

0-0
Sun 5, May-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs Real Kings

0-0

0-1
Sun 5, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
RCD Espanyol Women\'s vs Sporting De Huelva Women\'s

1-0

2-1
Sun 5, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Sevilla FC Women\'s vs Levante UD Women\'s

1-0

1-0
Sun 5, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

0-2

1-3
Sun 5, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Colegio Aleman Valencia Women\'s vs Real Betis Women\'s

1-2

1-4
Sun 5, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Atleico Malaga Women\'s vs Rayo Vallecano Women\'s

1-2

4-2
Sun 5, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Granadilla Tenerife Women\'s vs FC Barcelona Women\'s

0-0

1-0
Sun 5, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
CDEF Logrono Women\'s vs Fundacion Albacete Women\'s

0-0

4-1
Sun 5, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Madrid CFF Women\'s vs Athletic Bilbao Women\'s

0-0

2-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Primera Division
Getafe vs Girona

1-0

2-0
Sun 5, May-20:30 - Spanish Primera Division
Valladolid vs Athletic Bilbao

1-0

1-0
Sun 5, May-22:45 - Spanish Primera Division
SD Huesca vs Valencia

0-5

2-6
Sun 5, May-18:15 - Spanish Primera Division
Real Madrid vs Villarreal

2-1

3-2
Sun 5, May-16:00 - Spanish Primera Division
Eibar vs Real Betis

1-0

1-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Almeria

2-1

4-2
Sun 5, May-22:30 - Spanish Segunda Division
Real Oviedo vs Granada CF

0-0

1-1
Sun 5, May-18:00 - Spanish Segunda Division
Mallorca vs Sporting de Gijon

1-1

2-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Segunda Division
Elche vs CF Rayo Majadahonda

0-0

2-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Segunda Division
Albacete vs Numancia

0-0

0-0
Sun 5, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Artistico Navalcarnero vs CD Guijuelo

0-1

0-1
Sun 5, May-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Valladolid B vs CF Salmantino UDS

1-0

1-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Celta Vigo B vs SD Ponferradina

1-1

1-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Fuenlabrada vs AD Union Adarve

1-0

4-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Atletico de Madrid B vs Rapido de Bouzas

1-0

5-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Las Palmas Atletico vs Pontevedra

2-0

2-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Inter de Madrid vs Burgos CF

0-0

0-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Racing Santander vs SD Gernika

0-0

0-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Barakaldo CF vs SD Amorebieta

0-2

4-3
Sun 5, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Calahorra vs Athletic Bilbao B

0-0

0-3
Sun 5, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Izarra vs Real Oviedo B

0-0

1-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Sporting de Gijon B vs CD Tudelano

0-0

0-0
Sun 5, May-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CD Castellon vs CF Peralada

0-1

3-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Lleida vs Barcelona B

0-0

1-2
Sun 5, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Teruel vs CD Ebro

2-0

4-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Badalona vs Atletico Baleares

0-0

0-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Cornella vs Espanyol B

0-0

0-2
Sun 5, May-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Don Benito vs Talavera de la Reina

0-1

0-1
Sun 5, May-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs Marbella FC

1-0

2-0
Sun 5, May-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Sevilla Atletico vs Villanovense

1-0

2-1
Sun 5, May-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Almeria B vs Ibiza Eivissa

0-1

0-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UD Melilla vs CD Badajoz

0-0

2-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Jumilla vs CD El Ejido 2012

1-0

1-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UCAM Murcia vs C.D. San Fernando Isleno

1-0

2-1
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Marino Luanco vs Real Aviles


3-1
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Gijon Industrial vs UD Llanera

0-0

1-1
Sun 5, May-21:15 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
San Claudio vs CD Praviano

0-0

0-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Univ. Oviedo vs L\'Entregu CF


1-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Caudal Deportivo vs CD Mosconia


4-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
EI San Martin vs CD Colunga


2-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Covadonga vs CD Tuilla

0-0

1-1
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ourense vs Silva SD

1-0

2-0
Sun 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ribadumia CF vs Compostela


1-2
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Somozas vs Paiosaco


1-3
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Laracha vs Racing de Ferrol

1-1

1-3
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs Arosa Sociedad Cultural

0-0

1-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Celtiga FC vs Bergantinos CF


0-1
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Polvorin vs CF Alondras

0-0

0-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Boiro vs CD Barco


1-3
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Choco vs Porrino Industrial

2-0

4-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Arenteiro vs UD Ourense

0-1

2-1
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Coria Club de Futbol vs Real Betis B

0-2

0-2
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Arcos CF vs Sevilla C


3-0
Sun 5, May-19:45 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Salerm Cosmetics vs AD Ceuta


1-3
Sun 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez Deportivo vs UD Los Barrios

0-0

0-0
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Algeciras vs Xerez CD

1-0

1-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Lucena CF vs Conil CF

0-1

2-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Guadalcacin CD vs Cadiz B

0-0

0-1
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Alcudia vs Son Cladera


6-0
Sun 5, May-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Ferriolense vs CF Soller


0-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Constancia vs UD Poblense

0-2

0-3
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Mallorca B vs CD Binissalem

0-0

1-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
SD Formentera vs Murense

1-1

2-1
Sun 5, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Lanzarote vs CD Marino


1-0
Sun 5, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenisca vs UD Las Zocas


3-0
Sun 5, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenerife B vs CD Union Puerto

1-0

4-0
Sun 5, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD El Cotillo vs Atletico Union Guimar


2-0
Sun 5, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs CD Mensajero

0-0

1-0
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Club Deportivo Cieza vs NV Estudiantes de Murcia CF


1-2
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Ciudad de Murcia vs Lorca Deportiva FC


0-3
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Muleno CF vs Aguilas FC

0-0

0-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs Deportiva Minera

1-0

5-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UD Los Garres vs Club Atletico Pulpileno


2-5
Sun 5, May-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mazarron CF vs FC Cartagena B

0-4

0-4
Sun 5, May-13:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Union CF vs Yeclano Deportivo

1-1

2-1
Sun 5, May-13:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
SFC Minerva vs CF El Castillo

0-1

2-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Real Murcia B vs CD Algar

2-0

5-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Hoya Lorca CF vs Olimpico de Totana


3-1
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mar Menor vs EDMF Churra

0-0

0-0
Sun 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CP Valdivia vs AD Llerenense


1-2
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Merida AD vs RCP Valverdeno

1-0

5-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Coria vs Atletico Pueblonuevo

0-0

3-0
Sun 5, May-13:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UD Montijo vs CD Calamonte

0-1

2-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Cacereno vs Extremadura B

2-2

3-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UP Plasencia vs CD Diocesano

0-0

1-2
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pena Sport vs CD Cortes


4-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CA Cirbonero vs CD Beti Onak


5-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
SD Logrones vs CDFC La Calzada


4-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CP Calasancio vs CD Varea


1-4
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Arnedo vs CD Alfaro


1-3
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Agoncillo vs CA Vianes


2-1
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Oyonesa vs CF Rapid De Murillo


2-1
Sun 5, May-14:15 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Yague CF vs CD Berceo

2-1

4-1
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Haro Deportivo vs UD Logrones B

0-0

0-2
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Naxara vs CCD Alberite

1-1

1-1
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA River Ebro vs CD Autol

1-0

3-0
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Pradejon vs CD Anguiano


1-1
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs CD Villanueva

0-0

2-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CA Monzon vs CDJ Tamarite


7-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Borja vs AD Sabinanigo


3-1
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Robres vs CD La Almunia


1-2
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
AD Almudevar vs Utebo FC

1-0

1-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Belchite 97 vs SD Tarazona


1-1
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Casetas vs CD Sarinena


0-1
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD San Lorenzo vs CF Illueca


0-3
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Brea vs San Juan Zaragoza


2-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Binefar vs CF Calamocha


3-0
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Atletico Ibanes vs Manchego Ciudad


1-3
Sun 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CP Villarrobledo vs Villacanas


0-3
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Quintanar Del Rey vs CD Azuqueca


1-3
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Toledo vs Villarrubia CF

0-0

1-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Roda CF vs CD Guadalajara


0-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Atletico Tomelloso vs Almagro CF


1-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Solana vs Mora CF

1-0

1-0
Sun 5, May-13:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Tarancon vs Calvo Sotelo Puertollano

0-1

1-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Albacete B vs CD Madridejos

1-0

3-1
Sun 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CF Vimenor vs Bezana


2-3
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Cayon vs Velarde CF


6-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Textil Escudo vs SD Torina


5-1
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Tropezon vs UD Samano

1-0

2-0
Sun 5, May-13:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
AD Siete Villas vs Racing Santander B

0-0

1-1
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Amurrio vs Real Sociedad C

2-1

2-5
Sun 5, May-13:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Santutxu vs JD Somorrostro

0-0

1-1
Sun 5, May-13:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Portugalete vs Sestao

0-0

0-0
Sun 5, May-13:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Baskonia vs Alaves B

0-0

1-1
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Ordizia KE vs SD Deusto


1-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
San Ignacio vs Sociedad Deportiva Beasain

1-1

1-1
Sun 5, May-14:15 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Sants vs FC Santboia

0-0

0-1
Sun 5, May-22:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UA Horta vs UE Castelldefels

1-0

2-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Sant Andreu vs CE Europa

0-0

0-0
Sun 5, May-13:45 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FE Grama vs Terrassa

0-0

2-3
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
L\'Hospitalet vs San Cristobal

1-0

3-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Pobla De Mafumet CF vs CF Reus Deportiu II

0-1

0-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Vilafranca vs UE Figueres

1-0

2-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Cerdanyola del Valles vs FC Martinenc


0-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
EC Granollers vs UE Llagostera


1-1
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Orihuela CF vs Atzeneta UE

0-0

3-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Eldense vs UD Alzira

0-0

1-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CF La Nucia vs Crevillente

1-1

1-3
Sun 5, May-13:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Paiporta

1-1

6-2
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Silla CF vs Vilamarxant CF

0-1

1-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Novelda vs UD Paterna

2-0

3-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Pozuelo Alarcon vs San Fernando Henares

1-1

3-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Atletico Pinto vs Alcobendas Sport

1-0

3-0
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD Canillas vs RSD Alcala Henares

0-0

0-0
Sun 5, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD Vicalvaro vs Alcorcon B


1-0
Sun 5, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RCD Carabanchel vs CF Trival Valderas

0-1

1-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Mostoles vs Getafe B

0-0

0-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
La Baneza vs Zamora CF

0-3

2-6
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Avila CF vs Atletico Astorga

0-0

1-0
Sun 5, May-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Beroil Bupolsa(Tino) vs Gimnastica Segoviana


0-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Mancha Real vs Atarfe Industrial CF

2-2

4-2
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs Guadix CF


5-1
Sun 5, May-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Loja CD vs CD Huetor Vega


0-3
Sun 5, May-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Motril CF vs CD Alhaurino


3-2
Sun 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Palo vs CD Rincon

0-0

2-0
Sun 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Torredonjimeno vs CD Huetor Tajar


4-1
Sun 5, May-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Torreperogil vs Martos Club Deportivo


1-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Antequera CF vs CD Linares Deportivo


1-0
Sun 5, May-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
UD San Pedro vs Real Jaen CF


0-1
Sun 5, May-15:00 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

0-1

2-1
Sun 5, May-15:00 - Sweden Damallsvenskan
IF Limhamn Bunkeflo Women\'s vs Eskilstuna United DF Women\'s

0-0

0-1
Sun 5, May-18:30 - Sweden Damallsvenskan
FC Rosengard Women\'s vs Kopparbergs/Goeteborg Women\'s

2-2

2-2
Sun 5, May-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Kungsbacka DFF Women\'s vs Pitea IF Women\'s

0-3

1-5
Sun 5, May-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Djurgardens Women\'s vs Kristianstads DFF Women\'s

0-1

0-2
Sun 5, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs IF Sylvia

2-0

3-2
Sun 5, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Nykopings BIS vs Sandvikens IF

1-0

3-3
Sun 5, May-18:30 - Sweden Div 1 Norra
Team Thoren FF vs Vasalunds IF

2-0

3-1
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs Bodens BK

1-0

3-0
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs Umea FC

0-1

1-2
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Rynninge IK vs FC Linkoping City

1-2

1-2
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Akropolis IF vs Sollentuna FK

0-1

1-1
Sun 5, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Assyriska Turabdin IK

1-1

1-3
Sun 5, May-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs IK Oddevold

0-0

0-0
Sun 5, May-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lindome GIF vs Landskrona BoIS

0-0

0-0
Sun 5, May-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Trollhattan vs IFK Varnamo

0-0

3-0
Sun 5, May-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
Skovde AIK vs Ljungskile SK

1-0

2-1
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Atvidabergs FF vs Utsiktens BK

0-1

1-2
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Eskilsminne IF vs Kristianstads FC

0-0

3-1
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vargarda IK vs Nordvarmland FF

0-0

2-1
Sun 5, May-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Pitea IF vs Anundsjo IF

0-1

2-2
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Lulea vs IFK Umea

1-0

3-1
Sun 5, May-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska FF Sodertalje vs Varmbols FC

1-0

2-0
Sun 5, May-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Sodertalje vs Huddinge IF

2-0

4-4
Sun 5, May-17:00 - Sweden Superettan
GAIS vs Jonkopings Sodra IF

1-0

1-0
Sun 5, May-19:30 - Sweden Superettan
Halmstads vs Osters IF

0-0

0-1
Sun 5, May-15:00 - Sweden U19
Mjallby AIF(U19) vs Halmstads BK U19


3-0
Sun 5, May-17:00 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs Ostersunds FK

0-1

1-1
Sun 5, May-17:00 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs GIF Sundsvall

0-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - Swedish Allsvenskan
Falkenbergs FF vs Malmo FF

1-2

1-2
Sun 5, May-19:30 - Swedish Allsvenskan
Orebro vs Hammarby

0-1

2-3
Sun 5, May-18:00 - Swiss Super League
FC Thun vs Neuchatel Xamax

0-0

0-2
Sun 5, May-18:00 - Swiss Super League
FC Lugano vs FC Luzern

1-0

1-0
Sun 5, May-18:00 - Swiss Super League
Sion vs Young Boys

0-2

0-4
Sun 5, May-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs SR Delemont

1-0

3-1
Sun 5, May-17:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Kosova Zurich vs FC Linth 04

2-0

3-1
Sun 5, May-17:00 - Syrian League
Jableh SC vs Al-Majd Damascus

1-0

3-1
Sun 5, May-17:00 - Syrian League
Al-Sahel Sport vs Al Jaish Damascus

0-0

0-1
Sun 5, May-20:30 - Turkey 2 Ligi A
Genclerbirligi vs Denizlispor

0-1

0-3
Sun 5, May-20:30 - Turkey 2 Ligi A
Balikesirspor vs Gaziantep Buyuksehir Belediyesi

0-1

1-2
Sun 5, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Giresunspor vs Adana Demirspor

1-0

1-0
Sun 5, May-19:59 - Turkey Super Lig
Galatasaray vs Besiktas JK

1-0

2-0
Sun 5, May-17:00 - Turkey Super Lig
Goztepe vs Antalyaspor

2-1

4-1
Sun 5, May-17:00 - Turkey Super Lig
Akhisar Bld.Geng vs Yeni Malatyaspor

0-0

0-2
Sun 5, May-15:00 - Turkey U21 Ligi 1
Giresunspor (U21) vs Adana Demirspor(U21)

1-0

2-0
Sun 5, May-16:00 - Turkey U21 Ligi 1
Balikesirspor(U21) vs Gaziantep Buyuksehir Belediyesi(U21)

1-0

1-1
Sun 5, May-16:00 - Turkey U21 Ligi 1
Genclerbirligi(U21) vs Denizlispor(U21)

2-1

3-1
Sun 5, May-15:00 - Turkey U21 Super League
Galatasaray(U21) vs Besiktas JK(U21)

0-0

0-2
Sun 5, May-12:30 - Turkey U21 Super League
Akhisar Bld.Geng(U21) vs Yeni Malatyaspor U21

1-0

2-0
Sun 5, May-13:00 - Turkey U21 Super League
Goztepe(U21) vs Antalyaspor(U21)

0-1

0-1
Sun 5, May-17:30 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Spain Women\'s(U17) vs Denmark Women\'s(U17)

0-0

0-0
Sun 5, May-15:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
England Women\'s(U17) vs Germany Women\'s(U17)

0-3

0-4
Sun 5, May-15:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Bulgaria Women\'s(U17) vs Portugal Women\'s(U17)

1-2

1-3
Sun 5, May-12:30 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Austria Women\'s(U17) vs Netherlands Women\'s(U17)

1-3

1-4
Sun 5, May-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Olimpik Donetsk vs FC Vorskla Poltava

0-1

1-1
Sun 5, May-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Karpaty Lviv vs Arsenal Kyiv

0-1

1-2
Sun 5, May-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Desna Chernihiv vs Chernomorets Odessa

2-1

2-4
Sun 5, May-17:30 - Ukraine Persha Liga
FC Ahrobiznes Volochysk vs MFC Mykolaiv

0-0

1-1
Sun 5, May-18:00 - Ukraine Persha Liga
Zirka Kropyvnytskyi vs Hirnyk-Sport


0-3
Sun 5, May-18:00 - Ukraine Persha Liga
Dnipro-1 vs FC Inhulets Petrove

0-1

3-3
Sun 5, May-19:00 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs Balkany Zorya

1-0

1-1
Sun 5, May-19:00 - Ukraine Persha Liga
Metalist 1925 Kharkiv vs Rukh Vynnyky

1-0

2-1
Sun 5, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Danubio FC vs CA Juventud de Las Piedras

2-3

4-3
Sun 5, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Club Atletico Cerro vs Defensor SC

0-1

0-2
Sun 5, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Racing Club Montevideo vs Montevideo Wanderers

1-2

2-4
Sun 5, May-03:00 - Uruguay Primera Division
Nacional Montevideo vs CA Progreso

3-0

4-0
Sun 5, May-22:30 - Uruguay Segunda Division
Central Espanol vs CA Rentistas

0-0

0-1
Sun 5, May-01:00 - USA Major League Soccer
Montreal Impact vs New York City Football Club

0-1

0-2
Sun 5, May-03:30 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs New England Revolution

1-1

6-1
Sun 5, May-04:00 - USA Major League Soccer
Washington D.C. United vs Columbus Crew

2-0

3-1
Sun 5, May-04:00 - USA Major League Soccer
Minnesota United FC vs Seattle Sounders

1-1

1-1
Sun 5, May-05:00 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Portland Timbers

0-1

1-2
Sun 5, May-00:00 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs FC Dallas

1-0

2-1
Sun 5, May-00:00 - USA Major League Soccer
Orlando City vs Toronto FC

0-0

0-2
Sun 5, May-06:00 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs FC Cincinnati

1-0

1-0
Sun 5, May-06:30 - USA Major League Soccer
Los Angeles FC vs Chicago Fire

0-0

0-0
Sun 5, May-23:00 - USA National Premier Soccer League
Golden State Force vs FC Arizona


5-1
Sun 5, May-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Washington Spirit Women\'s vs Seattle Reign Women\'s

0-0

0-0
Sun 5, May-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
North Carolina Courage Women\'s vs Sky Blue FC Women\'s

0-0

0-0
Sun 5, May-03:00 - USA USL Premier Development League
Richmond Kickers vs Lansing Ignite

1-0

2-2
Sun 5, May-03:00 - USA USL Premier Development League
Greenville Triumph vs North Texas

0-1

0-1
Sun 5, May-04:00 - USA USL Premier Development League
Forward Madison vs Toronto FC II

1-1

3-1
Sun 5, May-03:00 - USL Championship
Indy Eleven vs North Carolina

0-0

0-0
Sun 5, May-03:00 - USL Championship
Hartford Athletic vs Charlotte Independence

1-1

1-1
Sun 5, May-03:30 - USL Championship
Charleston Battery vs Pittsburgh Riverhounds SC

0-2

2-2
Sun 5, May-03:30 - USL Championship
Atlanta United FC II vs Nashville SC

0-2

0-2
Sun 5, May-04:00 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs El Paso Locomotive

0-0

0-2
Sun 5, May-04:30 - USL Championship
OKC Energy FC vs Tacoma Defiance

1-1

2-1
Sun 5, May-00:00 - USL Championship
Memphis 901 vs Birmingham Legion

1-0

2-2
Sun 5, May-06:00 - USL Championship
Orange County SC vs Phoenix Rising FC

1-0

2-1
Sun 5, May-06:00 - USL Championship
Los Angeles Galaxy II vs Austin Bold

0-0

1-0
Sun 5, May-06:00 - USL Championship
Reno 1868 vs Tulsa Roughnecks

2-1

2-2
Sun 5, May-06:30 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Sacramento Republic FC

0-0

4-2
Sun 5, May-18:45 - Uzbekistan Professional Football League
Qizilqum Zarafshon vs FC Bunyodkor

0-0

1-0
Sun 5, May-16:20 - Uzbekistan Professional Football League
FK Andijan vs Dinamo Samarqand

2-1

2-2
Sun 5, May-16:30 - Uzbekistan Professional Football League
FC AGMK vs Termez Surkhon

1-0

2-0
Sun 5, May-00:00 - Venezuela Primera Division
Metropolitanos FC vs Deportivo Tachira

1-0

3-0
Sun 5, May-14:30 - Vietnam First Division
Pho Hien vs XM Fico Tay Ninh

0-0

0-1
Sun 5, May-12:30 - Vietnam First Division
TTBD Phu Dong vs Hong Linh Ha Tinh

0-0

0-2
Sun 5, May-13:00 - Vietnam First Division
SQC Binh Dinh vs Dak Lak

0-1

2-1
Sun 5, May-13:00 - Vietnam First Division
Hue FC vs Dong Tam Long An

0-0

4-0
Sun 5, May-13:30 - Vietnam First Division
Binh Phuoc vs Dong Thap

1-0

2-1
Sun 5, May-14:00 - Vietnam League
Hoang Anh Gia Lai vs Megastar Nam Dinh

1-0

2-0
Sun 5, May-14:00 - Vietnam League
Da Nang vs Than Quang Ninh

1-0

1-0
Sun 5, May-14:00 - Vietnam League
Becamex Binh Duong vs Ha Noi FC

2-1

2-2
Sun 5, May-16:00 - Vietnam League
Sai Gon FC vs XM Hai Phong FC

0-0

1-0
Sun 5, May-16:10 - Vietnam League
The Cong vs Song Lam Nghe An

0-0

0-0
Sun 5, May-17:45 - Wales Cup
Connah\'s Quay Nomads FC vs The New Saints

0-2

0-3
Sun 5, May-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth Glory FC(U20) vs Rockingham City(U20)


5-0
Sun 5, May-11:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Rockingham City

3-0

4-2
Sun 5, May-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Northern Redbacks women\'s vs Fremantle City Women\'s

1-1

3-2
Sun 5, May-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Fart Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

1-2

1-3
Sun 5, May-19:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Valerenga Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s

0-1

1-2
Sun 5, May-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Sandviken Women\'s vs Klepp IL Women\'s

1-0

2-1
Sun 5, May-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Lyn Oslo Women\'s vs Trondheims Orn Women\'s

0-0

0-3
Sun 5, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs ZPC Kariba

1-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Caps United FC vs Harare City

1-0

1-0
Sun 5, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Highlanders FC vs Hwange Colliery

0-0

0-0
Sun 5, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chapungu United vs Mushowani Stars

2-1

2-1
Sun 5, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Manica Diamonds vs Chicken Inn

0-1

0-2
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.