Notice: You are viewing our new website theme. Gradually, all our pages will be updated to use this new theme. Stay tuned for more updates!

Advertisement

Complete Football Results for Fri 5, May 2023

Get all the latest Football Results for Fri 5, May 2023.

Date and Time/Team Half Time Full Time
Fri 5, May-23:00 - African Youth Cup U17
Algeria(U17) vs Congo(U17)

0-0

1-1
Fri 5, May-23:00 - African Youth Cup U17
Somalia(U17) vs Senegal U17

0-2

0-3
Fri 5, May-19:00 - Algeria Division 1
CR Belouizdad vs ES Setif

1-0

1-0
Fri 5, May-21:00 - Algeria Division 1
JS Kabylie vs USM Alger

1-0

1-0
Fri 5, May-18:00 - Argentina Reserves League
CA Huracan Reserve vs Lanus Reserve

0-1

2-1
Fri 5, May-18:00 - Argentina Reserves League
Union Santa Fe(R) vs Godoy Cruz Reserve

0-0

1-1
Fri 5, May-18:00 - Argentina Reserves League
Gimnasia LP Reserve vs Arsenal de Sarandi Reserve

0-0

0-2
Fri 5, May-18:00 - Argentina Reserves League
Defensa Y Justicia Reserve vs San Lorenzo Reserve

0-1

2-1
Fri 5, May-18:20 - Argentina Reserves League
Atletico Tucuman Reserve vs Belgrano(R)

0-0

0-1
Fri 5, May-19:59 - Argentina Women\'s Primera A
Racing Club Women\'s vs Belgrano Women\'s

0-0

1-0
Fri 5, May-22:00 - Argentina Women\'s Primera A
Boca Juniors Women\'s vs Ferro Carril Oeste Women\'s

0-0

1-0
Fri 5, May-22:30 - Argentine Primera Division
Club Deportivo Godoy Cruz vs Union Santa Fe

0-0

0-0
Fri 5, May-22:30 - Argentine Primera Division
Barracas Central vs Instituto Cordoba

1-0

3-0
Fri 5, May-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Almagro vs Flandria

3-0

3-1
Fri 5, May-14:30 - Australia Brisbane Capital League 1
Western Spirit vs Acacia Ridge

0-0

1-4
Fri 5, May-13:45 - Australia League A
Adelaide United vs Wellington Phoenix

1-0

2-0
Fri 5, May-13:30 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Blacktown City

0-0

0-0
Fri 5, May-11:30 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Blacktown City(U20)

1-1

1-1
Fri 5, May-14:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Rochedale Rovers vs Brisbane Olympic United FC

0-0

2-1
Fri 5, May-12:30 - Australia Queensland State League U23
Rochedale Rovers(U23) vs Brisbane Olympic United FC(U23)

0-0

0-1
Fri 5, May-12:30 - Australia Queensland State League U23
Brisbane Strikers(U23) vs Brisbane Wolves(U23)

0-2

0-4
Fri 5, May-14:30 - Australia Queensland State Leagues 1
Brisbane Strikers vs Brisbane Wolves

1-0

2-0
Fri 5, May-14:15 - Australia Queensland State Leagues 2
Grange Thistle SC vs North Star

1-0

1-0
Fri 5, May-14:30 - Australia Queensland State Leagues 2
Ipswich Knights FC vs St George Willawong FC

0-2

1-3
Fri 5, May-14:30 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Logan Lightning Women\'s vs Robina City Women\'s

0-0

0-1
Fri 5, May-14:15 - Australia Tasmania Premier League
Glenorchy Knights vs Clarence Zebras

1-0

1-0
Fri 5, May-14:15 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Launceston United

2-0

3-1
Fri 5, May-13:45 - Australia Victorian Division 1
Dandenong City SC vs FC Bulleen Lions

1-0

3-0
Fri 5, May-14:00 - Australia Victorian Division 1
Preston Lions vs Eastern Lions SC

1-1

1-2
Fri 5, May-14:15 - Australia Victorian Division 1
Pascoe Vale SC vs Brunswick City

0-1

0-1
Fri 5, May-14:30 - Australia Victorian Division 1
Langwarrin vs Werribee City FC

0-1

3-2
Fri 5, May-14:30 - Australia Victorian Premier League
Oakleigh Cannons vs North Geelong Warriors

2-0

5-0
Fri 5, May-14:30 - Australia Victorian Premier League
Heidelberg United vs Green Gully

0-0

1-0
Fri 5, May-12:15 - Australia Victorian Premier League U21
Heidelberg United U21 vs Green Gully Cavaliers U21

0-0

4-1
Fri 5, May-12:15 - Australia Victorian U21 Premier League 2
Pascoe Vale SC U21 vs Brunswick City U21

2-0

4-1
Fri 5, May-12:15 - Australia Victorian U21 Premier League 2
Langwarrin SC(U21) vs Werribee City U21

1-0

1-1
Fri 5, May-20:10 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs Floridsdorfer AC

1-0

1-1
Fri 5, May-20:10 - Austria Erste Division
Austria Wien Amateure vs SV Lafnitz

0-0

1-0
Fri 5, May-20:10 - Austria Erste Division
SV Horn vs Rapid Wien B

1-0

3-0
Fri 5, May-20:10 - Austria Erste Division
SKU Amstetten vs First Vienna FC

0-1

0-4
Fri 5, May-22:30 - Austria Erste Division
FC Liefering vs Grazer AK

0-0

0-2
Fri 5, May-21:30 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs Rheindorf Altach

0-0

0-0
Fri 5, May-21:00 - Austrian Regionalliga East
ASK-BSC Bruck/Leitha vs SR Donaufeld Wien


0-3
Fri 5, May-21:00 - Austrian Regionalliga East
Siegendorf vs FCM Traiskirchen

0-0

1-0
Fri 5, May-21:30 - Austrian Regionalliga East
Wiener Sportklub vs ASV Drassburg

2-1

2-1
Fri 5, May-21:30 - Austrian Regionalliga East
SC Mannsdorf vs USV Scheiblingkirchen-Warth

1-1

2-2
Fri 5, May-21:30 - Austrian Regionalliga East
Team Wiener Linien Elektra vs SV Leobendorf

0-0

0-0
Fri 5, May-22:00 - Austrian Regionalliga East
Kremser vs SC Wiener Neustadt

2-1

3-3
Fri 5, May-22:00 - Austrian Regionalliga East
Mauerwerk vs SC Neusiedl 1919

1-1

1-3
Fri 5, May-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SC Weiz vs LASK Linz(Am)

1-0

1-4
Fri 5, May-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Vocklamarkt vs SC Gleisdorf

1-1

2-2
Fri 5, May-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SAK Klagenfurt vs DSV Leoben

0-0

0-1
Fri 5, May-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SC Kalsdorf vs Wolfsberger AC Amateure

2-0

2-0
Fri 5, May-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Deutschlandsberger SC vs WSC Hertha Wels

0-0

1-1
Fri 5, May-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Junge Wikinger Ried vs Union Gurten

0-0

0-0
Fri 5, May-21:30 - Austrian Regionalliga Mitte
SK Treibach vs SV Allerheiligen

1-1

1-2
Fri 5, May-19:59 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
USK Anif vs Salzburger AK 1914

0-1

0-2
Fri 5, May-19:59 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
SV Austria Salzburg vs TSV St. Johann

1-0

2-1
Fri 5, May-20:30 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
SV Grodig vs SC Golling

1-0

3-1
Fri 5, May-19:59 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
FC Wolfurt vs Admira Dornbirn

1-0

2-1
Fri 5, May-19:59 - Bahrain Division 2
Malkiya vs Al Ali CSC

1-1

1-1
Fri 5, May-19:59 - Bahrain Division 2
Al-Ittifaq vs Al Tadamun Buri

1-0

3-0
Fri 5, May-19:59 - Bahrain Division 2
Etehad Alreef vs Qalali

1-5

3-7
Fri 5, May-14:00 - Bangladesh Premier League
Abahani Limited Dhaka vs Bangladesh Police

1-1

4-1
Fri 5, May-14:00 - Bangladesh Premier League
Sheikh Jamal vs Abahani Chittagong

0-0

2-2
Fri 5, May-14:00 - Bangladesh Premier League
Bashundhara Kings vs Muktijoddha SKC

1-0

4-0
Fri 5, May-19:00 - Belarus Premier League
FK Isloch Minsk vs Slavia Mozyr

0-1

0-1
Fri 5, May-21:00 - Belarus Premier League
FC Torpedo-BelAZ Zhodino vs FC Slutsk

0-1

1-1
Fri 5, May-22:00 - Belgian First Amateur Division
Antwerp B vs Francs Borains

0-1

0-4
Fri 5, May-22:00 - Belgian First Amateur Division
Gent B vs Dessel Sport

1-0

3-1
Fri 5, May-22:00 - Belgium - 2e Klasse
SL 16 FC vs Excelsior Virton

1-0

1-1
Fri 5, May-22:00 - Belgium - 2e Klasse
RSCA Futures vs Beerschot Wilrijk

0-2

0-2
Fri 5, May-22:30 - Belgium Women\'s Premier League
White Star Woluwe Women\'s vs KV Mechelen Women\'s

1-2

2-4
Fri 5, May-22:00 - Brasil Women\'s Tournament
Atletico Paranaense Women\'s vs Gremio Women\'s

0-1

0-2
Fri 5, May-01:00 - Brasileiro Serie C
Centro Sportivo Alagoano vs Confianca (SE)

0-1

0-1
Fri 5, May-02:00 - Brasileiro Serie C
Botafogo PB vs Operario Ferroviario PR

2-0

2-1
Fri 5, May-04:30 - Brasileiro Serie C
Sao Bernardo SP vs Remo Belem (PA)

1-0

3-1
Fri 5, May-04:30 - Brasileiro Serie C
Altos/PI vs Figueirense SC

0-0

0-0
Fri 5, May-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Madureira(U20) vs Audax Rio RJ U20

0-0

0-0
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Flamengo SP Youth vs Barcelona EC SP Youth

0-0

2-0
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ferroviaria SP Youth vs Taquaritinga/SP Youth

3-0

5-0
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Portuguesa Youth vs Guarulhos SP Youth

2-0

4-1
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Bento SP Youth vs Salto SP Youth

1-0

1-0
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
XV de Piracicaba Youth vs Rio Branco EC/SP Youth

1-1

2-2
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ituano Youth vs Sharjah SP Youth

0-0

1-0
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Capivariano FC SP Youth vs Comercial Tiete SP Youth

1-0

1-1
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
EC Sao Bernardo Youth vs Maua SP Youth

0-0

2-2
Fri 5, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
SKA Brasil Youth vs Juventus-SP Youth

0-1

0-3
Fri 5, May-00:00 - Brazil Paulista Women\'s League
EC Sao Jose SP Women\'s vs Ferroviaria SP Women\'s

1-1

2-2
Fri 5, May-18:30 - Bulgaria B PFG
FC Dobrudzha vs Etar Veliko Tarnovo

0-0

0-0
Fri 5, May-21:00 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs Belasitsa Petrich

1-0

1-0
Fri 5, May-03:00 - Chile Segunda Division
Trasandino Los Andes vs Deportes Valdivia

0-0

0-0
Fri 5, May-19:59 - Chile Tercera Division
Concon National vs Municipal Mejillones

2-1

3-1
Fri 5, May-15:35 - Chinese Super League
Shenzhen FC vs Cangzhou Mighty Lions FC

0-1

0-1
Fri 5, May-15:35 - Chinese Super League
Shanghai Shenhua vs Dalian Pro

0-0

1-0
Fri 5, May-15:35 - Chinese Super League
Henan Professional FC vs Beijing Guoan

0-0

0-1
Fri 5, May-15:35 - Chinese Super League
Wuhan Three Towns FC vs Zhejiang Professional FC

0-0

0-0
Fri 5, May-13:30 - Club Friendly
Box Hill United SC vs Doveton SC

0-0

3-1
Fri 5, May-22:00 - Club Friendly
Camboriu Youth vs Figueirense (SC) Youth

0-0

1-1
Fri 5, May-14:00 - Club Friendly
Nepean FC vs Bankstown United

0-0

2-0
Fri 5, May-14:30 - Club Friendly
Springvale White Eagles vs Collingwood City

0-2

1-2
Fri 5, May-14:30 - Club Friendly
Yarraville vs Whittlesea United

2-0

2-0
Fri 5, May-00:45 - Colombia Copa Cup
Jaguares de Cordoba vs Deportivo Cali

0-0

1-0
Fri 5, May-03:05 - Colombia Copa Mustang
Millonarios F.C. vs Envigado

0-0

1-1
Fri 5, May-05:15 - Colombia Copa Mustang
Atletico Nacional vs America de Cali

2-1

2-1
Fri 5, May-00:15 - Colombia Women\'s League
Millonarios Women\'s vs Independiente Santa Fe Women\'s

0-2

0-2
Fri 5, May-02:00 - Conmebol - Copa Sudamericana
Gimnasia La Plata vs Goias

0-0

0-2
Fri 5, May-04:00 - Conmebol - Copa Sudamericana
Botafogo (RJ) vs Liga Deportiva Universitaria

0-0

0-0
Fri 5, May-04:00 - Conmebol - Copa Sudamericana
Audax Italiano vs Blooming

1-0

2-0
Fri 5, May-04:00 - Conmebol - Copa Sudamericana
Fortaleza CE vs Estudiantes Merida FC

2-1

6-1
Fri 5, May-04:00 - Conmebol - Copa Sudamericana
Defensa Y Justicia vs CA Penarol

2-0

4-1
Fri 5, May-06:00 - Conmebol - Copa Sudamericana
Universitario de Deportes vs Independiente Santa Fe

1-0

2-0
Fri 5, May-02:00 - Copa Libertadores
Racing Club vs CR Flamengo (RJ)

0-1

1-1
Fri 5, May-02:00 - Copa Libertadores
Patronato Parana vs Melgar

1-0

4-1
Fri 5, May-04:00 - Copa Libertadores
Club Libertad vs Atletico Paranaense

1-0

1-2
Fri 5, May-06:00 - Copa Libertadores
Deportivo Pereira vs Monagas SC

2-0

2-1
Fri 5, May-19:59 - Croatia 1.HNL
HNK Sibenik vs NK Varteks Varazdin

0-0

0-2
Fri 5, May-18:00 - Croatia 2 HNL
NK Orijent Rijeka vs Kustosija

0-0

2-0
Fri 5, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
MFK Vyskov vs FK Pribram

2-0

2-2
Fri 5, May-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Vysocina Jihlava vs Fotbal Trinec

0-0

2-1
Fri 5, May-19:59 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FC Pisek vs Jiskra Domazlice

1-1

3-3
Fri 5, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Velke Mezirici vs Synot Slovacko II

1-0

1-1
Fri 5, May-19:59 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
1. SC Znojmo vs Vrchovina

1-0

2-0
Fri 5, May-21:00 - Denmark 3. Division
Young Boys Football Development vs IF Lyseng

0-1

3-1
Fri 5, May-18:00 - Denmark Danmarksserien
Slagelse B&I vs Ledoje Smorum Fodbold

0-1

1-2
Fri 5, May-14:00 - Denmark Danmarksserien
Herstedoster vs B 1908 Amager

0-0

3-0
Fri 5, May-15:00 - Denmark Danmarksserien
B 1913 Odense vs Tarup Paarup IF

0-0

1-2
Fri 5, May-15:00 - Denmark Danmarksserien
Næstved B vs BK Skjold

0-1

2-2
Fri 5, May-16:00 - Denmark Danmarksserien
Odder IGF vs Holbaek

0-1

0-1
Fri 5, May-19:59 - Denmark - 1. Division
Hvidovre IF vs Vejle

0-1

0-1
Fri 5, May-20:30 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs Hobro I.K.

0-0

2-2
Fri 5, May-20:30 - Denmark - 1. Division
Fremad Amager vs Hillerod Fodbold

0-0

1-0
Fri 5, May-21:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Kolding IF vs FC Aarhus Fremad

0-0

0-2
Fri 5, May-17:30 - Denmark Woman\'s League
Kolding BK Women\'s vs HB Koge Woman\'s

0-1

0-2
Fri 5, May-15:00 - Denmark Woman\'s League
Naestved HG Women\'s vs Odense Women\'s

1-1

2-1
Fri 5, May-15:00 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Silkeborg IF(U17)


2-3
Fri 5, May-15:00 - Denmark Youth U19
Aalborg BK(U19) vs FC Kobenhavn(U19)

0-0

1-3
Fri 5, May-15:00 - Denmark Youth U19
Randers Freja(U19) vs Vejle(U19)


2-2
Fri 5, May-04:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Independiente Juniors vs Manta FC

1-0

3-1
Fri 5, May-17:30 - Egypt Second Divison
Petrojet FC vs Mustaqbal Watan

1-0

1-0
Fri 5, May-17:30 - Egypt Second Divison
Telecom Egypt vs Olympic Al Qanah

2-0

2-1
Fri 5, May-17:30 - Egypt Second Divison
Fayoum vs Aluminium Nag Hammadi

0-0

0-0
Fri 5, May-17:30 - Egypt Second Divison
Al-Sekka Al-Hadid vs Al Nasr Cairo

0-0

1-0
Fri 5, May-17:30 - Egypt Second Divison
Wadi Degla SC vs El Alameen

0-0

2-0
Fri 5, May-17:30 - Egypt Second Divison
El Sharqia Dokhan vs Porto Suez

0-1

0-2
Fri 5, May-17:30 - Egypt Second Divison
Kahraba Ismailia vs El Entag Al Harby

1-1

3-1
Fri 5, May-17:30 - Egypt Second Divison
El Obour Sporting vs ZED

0-0

0-2
Fri 5, May-20:30 - Egypt Super Cup
Pyramids FC vs Al Ahly SC

0-0

0-0
Fri 5, May-22:30 - England FA Women Super League
Arsenal Women\'s vs Leicester City Women\'s

0-0

1-0
Fri 5, May-17:00 - England U21 Premier League
Manchester United U21 vs Leicester City(U21)

1-0

2-2
Fri 5, May-22:00 - England U21 Premier League
Fulham U21 vs Brighton & Hove Albion(U21)

1-1

3-2
Fri 5, May-17:30 - England U21 Premier League 2
Reading U21 vs Barnsley(U21)

0-2

0-3
Fri 5, May-21:00 - England U21 Premier League 2
Swansea City(U21) vs Bristol City(U21)

2-0

3-1
Fri 5, May-15:30 - England U21 Premier League 2
Millwall(U21) vs Sheffield Wed(U21)

1-0

3-0
Fri 5, May-16:00 - England U21 Premier League 2
Ipswich(U21) vs Sheffield United(U21)

0-1

0-2
Fri 5, May-16:00 - England U21 Premier League 2
Crewe Alexandra(U21) vs Peterborough United(U21)

0-0

0-1
Fri 5, May-19:59 - Estonia Women\'s Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka Women\'s vs JK Tallinna Kalev Women\'s

2-1

2-1
Fri 5, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs HB Torshavn

0-2

0-3
Fri 5, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
07 Vestur Sorvagur vs Vikingur Gota

1-0

1-2
Fri 5, May-19:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Toftir B68 vs AB Argir

1-0

1-0
Fri 5, May-21:30 - Faroe Islands Formuladeildin
TB/FCS/Royn vs B36 Torshavn

0-2

0-4
Fri 5, May-19:59 - Finland - Kakkonen Lohko A
Pallo Pojat Juniorit vs NJS Nurmijarvi

1-3

2-5
Fri 5, May-19:59 - Finland - Kakkonen Lohko A
Atlantis B vs Klubi 04

0-0

0-2
Fri 5, May-19:00 - Finland Veikkausliga
FC Haka vs KTP Kotka

1-2

4-2
Fri 5, May-19:00 - Finland Veikkausliga
SJK Seinajoki vs Inter Turku

1-0

2-1
Fri 5, May-19:00 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs IFK Mariehamn

1-0

2-1
Fri 5, May-19:00 - Finland Veikkausliga
FC Honka vs Lahti

2-0

3-0
Fri 5, May-19:00 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs AC Oulu

1-0

1-2
Fri 5, May-19:15 - Finland Veikkausliga
KuPS vs HJK Helsinki

1-1

2-1
Fri 5, May-22:00 - Futsal Spain Division De Honor
CA Osasuna Magna Futsal vs Jaen Paraiso Interior Futsal

1-2

4-5
Fri 5, May-22:30 - Futsal Spain Division De Honor
Movistar Inter Futsal vs Vina Albali Valdepenas Futsal

2-2

3-3
Fri 5, May-22:30 - Futsal Spain Division De Honor
Catgas Santa Coloma Futsal vs EiPozo Murcia Turistica Futsal

0-0

2-1
Fri 5, May-22:45 - Futsal Spain Division De Honor
Levante Futsal vs CD UMA Antequera Futsal

2-0

3-3
Fri 5, May-23:00 - Futsal Spain Division De Honor
Manzanares FS Futsal vs Noia Portus Apostoli Futsal

1-1

3-2
Fri 5, May-19:00 - Georgia Pirveli Liga
Kolkheti Poti vs FC Kolkheti Khobi

1-0

3-2
Fri 5, May-16:30 - Georgia Pirveli Liga
Lokomotiv Tbilisi vs Dinamo Tbilisi II

0-1

0-2
Fri 5, May-16:30 - Georgia Pirveli Liga
WIT Georgia Tbilisi vs FC Merani Tbilisi

1-1

5-1
Fri 5, May-16:30 - Georgia Pirveli Liga
Gareji Sagarejo vs FC Sioni Bolnisi

0-0

2-0
Fri 5, May-16:30 - Georgia Pirveli Liga
Spaeri FC vs FC Merani Martvili

0-0

1-0
Fri 5, May-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Dila Gori

0-0

0-2
Fri 5, May-14:10 - Georgia Primera Division
FC Shukura Kobuleti vs FC Saburtalo Tbilisi

0-1

2-3
Fri 5, May-21:00 - German 3. Liga
MSV Duisburg vs FC Erzgebirge Aue

1-0

3-0
Fri 5, May-22:30 - German Bundesliga
1.FSV Mainz 05 vs Schalke 04

0-1

2-3
Fri 5, May-22:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs 1. FC Koln

1-2

1-2
Fri 5, May-20:30 - German Bundesliga 2
Hamburger vs SC Paderborn 07

1-1

2-2
Fri 5, May-20:30 - German Bundesliga 2
Arminia Bielefeld vs Greuther Furth

1-1

1-1
Fri 5, May-19:59 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Pipinsried vs FC Augsburg B

0-1

0-4
Fri 5, May-20:30 - Germany - Regionalliga Bayern
Wurzburger Kickers vs Bayern Munich B

0-0

2-2
Fri 5, May-20:30 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Hankofen-Hailing vs Wacker Burghausen

0-1

0-1
Fri 5, May-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Hertha BSC Berlin Am vs ZFC Meuselwitz

2-0

3-0
Fri 5, May-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
SV Babelsberg 03 vs Rot-Weiss Erfurt

0-0

2-0
Fri 5, May-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Lokomotive Leipzig vs Berliner AK 07

0-0

1-0
Fri 5, May-20:30 - Germany - Regionalliga Nord
Atlas Delmenhorst vs Hamburger SV II

0-1

1-1
Fri 5, May-21:30 - Germany - Regionalliga Nord
Drochtersen/Assel vs VfB Lubeck

0-0

0-1
Fri 5, May-21:30 - Germany - Regionalliga Nord
TUS BW Lohne vs Kickers Emden

1-0

1-0
Fri 5, May-21:45 - Germany - Regionalliga Nord
BSV Rehden vs SSV Jeddeloh

1-1

1-1
Fri 5, May-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs Hannover 96 Am

1-2

1-3
Fri 5, May-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs Bahlinger SC

0-1

2-2
Fri 5, May-21:00 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Preuben Munster

3-0

4-3
Fri 5, May-21:30 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs RW Oberhausen

3-0

5-1
Fri 5, May-21:45 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs FC Schalke 04 II

0-0

0-1
Fri 5, May-16:15 - Greece Super League 2
Iraklis 1908 vs Anagennisi Karditsa

0-1

1-1
Fri 5, May-22:00 - Holland Eredivisie
RKC Waalwijk vs Volendam

2-0

4-1
Fri 5, May-22:00 - Holland Jupiler League
Roda JC Kerkrade vs FC Eindhoven

0-0

1-2
Fri 5, May-22:00 - Holland Jupiler League
SC Telstar vs Willem II

0-0

0-0
Fri 5, May-22:00 - Holland Jupiler League
FC Dordrecht vs Heracles Almelo

1-1

1-3
Fri 5, May-22:00 - Holland Jupiler League
Helmond Sport vs VVV-Venlo

0-0

1-1
Fri 5, May-22:10 - Holland Jupiler League
De Graafschap vs MVV Maastricht

1-1

2-1
Fri 5, May-04:00 - Honduras Liga Nacional
Lobos de la UPNFM vs Real Espana

0-0

0-0
Fri 5, May-20:30 - Hungary NB1
Budapest Honved vs Kecskemeti TE

0-0

1-0
Fri 5, May-19:00 - Hungary Women\'s Division 1 League
Haladas Viktoria Women\'s vs Diosgyori VTK Women\'s

1-0

1-1
Fri 5, May-23:15 - Iceland Division 1
IA Akranes vs Grindavik

0-2

0-2
Fri 5, May-23:15 - Iceland Division 1
Throttur Reykjavik vs Leiknir Reykjavik

0-1

1-3
Fri 5, May-23:15 - Iceland Division 1
UMF Selfoss vs UMF Afturelding

0-1

1-3
Fri 5, May-23:15 - Iceland Division 1
Grotta Seltjarnarnes vs UMF Njardvik

1-0

1-1
Fri 5, May-23:15 - Iceland Division 1
KFR Aegir vs Fjolnir

0-0

0-1
Fri 5, May-23:00 - Iceland Division 2
Volsungur Husavik vs Hottur Huginn

0-0

1-0
Fri 5, May-23:15 - Iceland Division 2
Haukar vs Throttur Vogar

0-1

4-1
Fri 5, May-18:30 - Iran League
Malavan vs Mes Rafsanjan

0-2

0-4
Fri 5, May-18:30 - Iran League
Zob Ahan vs Foolad FC

0-0

2-0
Fri 5, May-18:30 - Iran League
Esteghlal Tehran vs Sanat Naft

1-0

1-1
Fri 5, May-18:30 - Iran League
Mes Kerman vs Tractor SC

0-1

1-3
Fri 5, May-18:30 - Iran League
Naft Masjed Soleyman FC vs Sepahan

0-0

0-2
Fri 5, May-17:00 - Iraqi League
Naft Alwasat vs Al Zawraa

1-0

2-2
Fri 5, May-17:00 - Iraqi League
Newroz SC vs Karbalaa

0-0

0-1
Fri 5, May-19:15 - Iraqi League
Zakho vs Al Kahrabaa

0-0

2-0
Fri 5, May-22:30 - Iraqi League
Al Shorta vs Al Quwa Al Jawiya

0-0

0-0
Fri 5, May-22:30 - Iraqi League
Al Najaf vs Al Qasim Sport Club

0-0

0-0
Fri 5, May-22:45 - Ireland Division 1
Galway United vs Waterford United

1-0

2-1
Fri 5, May-22:45 - Ireland Division 1
Cobh Ramblers vs Finn Harps

2-1

4-1
Fri 5, May-22:45 - Ireland Division 1
Wexford Youths vs Bray Wanderers

0-0

1-1
Fri 5, May-22:45 - Ireland Division 1
Treaty United vs Athlone Town

0-1

2-1
Fri 5, May-22:45 - Ireland Division 1
Kerry FC vs Longford Town

0-2

2-3
Fri 5, May-22:45 - Ireland Premier League
Shelbourne vs UC Dublin(UCD)

1-0

1-0
Fri 5, May-22:45 - Ireland Premier League
Shamrock Rovers vs Bohemians

0-0

2-0
Fri 5, May-22:45 - Ireland Premier League
Cork City F.C. vs St. Patrick\'s

2-1

2-3
Fri 5, May-22:45 - Ireland Premier League
Drogheda United vs Derry City

0-1

0-1
Fri 5, May-17:00 - Israel Leumit League
Maccabi Petah Tikva FC vs Maccabi Kabilio Jaffa

2-0

3-1
Fri 5, May-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Ramat Gan FC vs Hapoel Nof HaGalil

0-0

2-0
Fri 5, May-17:00 - Israel Leumit League
Maccabi Ahi Nazareth vs Agudat Sport Ashdod

1-0

3-0
Fri 5, May-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Afula vs Kafr Qasim

0-1

0-2
Fri 5, May-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Rishon Lezion vs Ironi Ramat Hasharon

2-1

4-1
Fri 5, May-14:45 - Israel State League
Tzeirei Kafr Kanna vs Hapoel Raanana

1-0

2-1
Fri 5, May-22:30 - Italian Serie B
Perugia vs Cagliari

0-3

0-5
Fri 5, May-19:30 - Ivory Coast Division 1
ES Bafing vs San Pedro

0-2

0-2
Fri 5, May-22:00 - Ivory Coast Division 1
Racing d\'Abidjan vs Denguele

1-1

1-1
Fri 5, May-13:00 - Kazakhstan Division 1
Taraz vs Ekibastuz

0-0

1-2
Fri 5, May-15:00 - Kazakhstan Division 1
Turan Turkistan vs FK Yelimay Semey

0-1

1-2
Fri 5, May-17:00 - Kazakhstan Division 1
Astana B vs Zhenis

2-0

2-3
Fri 5, May-10:00 - Korea K3 League
Changwon City vs Yangju Citizen FC

0-0

1-2
Fri 5, May-09:00 - Korea League 1
FC Seoul vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-1

1-1
Fri 5, May-09:00 - Korea League 1
Daegu FC vs Ulsan Hyundai FC

0-3

0-3
Fri 5, May-11:30 - Korea League 1
Incheon United FC vs Suwon Samsung Bluewings

0-1

0-1
Fri 5, May-09:00 - Korea Women\'s League
Boeun Sangmu Women\'s vs Suwon FMC Women\'s

1-0

1-0
Fri 5, May-09:00 - Korea Women\'s League
Gyeongju KHNP Women\'s vs Sejong Sportstoto Women\'s

0-0

2-1
Fri 5, May-09:00 - Korea Women\'s League
Changnyeong Women\'s vs Hyundai Steel Red angels Women\'s

0-1

0-1
Fri 5, May-18:00 - Latvia - 2. Division
Rigas Futbola skola II vs Rezekne / BJSS

4-1

8-1
Fri 5, May-14:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs FK Ventspils

1-0

2-0
Fri 5, May-16:00 - Latvia - 2. Division
Valmieras FK II vs Riga FC II

0-1

1-3
Fri 5, May-18:00 - Libya League Division 1
Al Sadaqa FC vs Al-Tahaddi


1-1
Fri 5, May-18:30 - Libya League Division 1
Asswehly SC vs Al Ittihad Tripoli


0-1
Fri 5, May-21:00 - Libya League Division 1
Al Hilal Benghazi vs Al Suqoor(LBY)


1-0
Fri 5, May-22:30 - Lithuania Cup
Granitas Vilnius vs Viltis Vilnius

0-2

1-2
Fri 5, May-22:00 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs US Mondorf-les-Bains

0-2

0-2
Fri 5, May-17:30 - Macao Division 1
Hang Sai vs Cheng Fung

1-2

1-3
Fri 5, May-15:00 - Macao Division 1
LUN LOK vs Sporting Macau

1-1

2-2
Fri 5, May-07:05 - Mexico Primera Divison A
Cimarrones Sonora vs Atletico Morelia

0-1

1-1
Fri 5, May-00:30 - Morocco Super League
DHJ Difaa Hassani Jadidi vs Hassania Agadir

0-1

2-2
Fri 5, May-22:15 - Morocco Super League
MCO Mouloudia Oujda vs Ittihad Tanger

0-0

0-0
Fri 5, May-11:30 - New Zealand Northern Leagues
Western Springs vs Manurewa

1-2

1-3
Fri 5, May-20:30 - Norway 3. Divisjon C
Djerv 1919 vs Bremnes

1-0

4-1
Fri 5, May-19:59 - Norway 3. Divisjon E
Strindheim IL vs Mosjoen

1-0

4-1
Fri 5, May-22:15 - Norwegian Junior U19
Ullensaker/Kisa(U19) vs Grorud IL(U19)

2-1

2-3
Fri 5, May-00:00 - Paraguayan Cup
Atletico Tembetary vs Presidente Hayes

0-1

1-1
Fri 5, May-02:30 - Paraguayan Cup
Atlantida Sport Club vs Cristobal Colon JAS

2-0

2-3
Fri 5, May-22:45 - Paraguayan Division 2
Atletico Colegiales vs Martin Ledesma

0-1

0-3
Fri 5, May-22:45 - Paraguayan Division 2
Deportivo Recoleta vs 2 de Mayo

2-3

3-7
Fri 5, May-22:00 - Peru Primera Division
Academia Deportiva Cantolao vs EM Deportivo Binacional

1-0

1-0
Fri 5, May-18:00 - Poland - 4. Liga
Miedz Legnica II vs Stilon Gorzow Wielkopolski

2-0

3-1
Fri 5, May-19:00 - Poland - 4. Liga
Rekord Bielsko vs MKS Kluczbork

0-1

0-1
Fri 5, May-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Jagiellonia Bialystok vs Slask Wroclaw

0-1

1-1
Fri 5, May-22:30 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Zabrze vs Warta Poznan

1-0

2-0
Fri 5, May-19:59 - Poland - I liga
Chojniczanka Chojnice vs Sandecja Nowy Sacz

1-0

2-0
Fri 5, May-22:30 - Poland - I liga
LKS Lodz vs Wisla Krakow

2-2

3-2
Fri 5, May-19:59 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs Slask Wroclaw B

2-1

2-1
Fri 5, May-21:00 - Portugal Liga de Honora
Leixoes vs Belenenses SAD

0-0

0-2
Fri 5, May-23:15 - Portugal Primera Liga
Casa Pia AC vs Portimonense

0-0

1-1
Fri 5, May-14:00 - Portugal Taca Revelacao U23
Vizela(U23) vs CD Estrela U23

0-4

3-4
Fri 5, May-18:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Kapaz PFK vs Sabah FK Baku

0-2

0-3
Fri 5, May-18:30 - Romania - Divizia A
FC Voluntari vs CS Mioveni

1-0

1-0
Fri 5, May-21:30 - Romania - Divizia A
Chindia Targoviste vs Petrolul Ploiesti

1-0

1-2
Fri 5, May-19:00 - Romania - Liga 3
Steaua Bucuresti II vs Muscelul Campulung Elite

0-1

0-1
Fri 5, May-19:00 - Romania - Liga 3
CS Universitatea Craiova B vs Minerul Costesti

1-3

1-4
Fri 5, May-19:00 - Romania - Liga 3
Cetate Deva vs ACS Viitorul Simian

1-1

4-2
Fri 5, May-19:00 - Romania - Liga 3
ACSO Filiasi vs CS Gilortul Targu Carbunesti

0-1

1-2
Fri 5, May-19:00 - Romania - Liga 3
Sepsi OSK Sfantul Gheorghe B vs Olimpic Zarnesti

0-1

2-2
Fri 5, May-19:00 - Romania - Liga 3
ACS Targu Mures 1898 vs Avantul Reghin

1-1

3-2
Fri 5, May-15:00 - Romania - Liga 3
Blejoi Vispesti vs ACS Olimpic Cetate Rasnov

1-0

2-1
Fri 5, May-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Tekstilshchik Ivanovo vs Baltika-BFU Kaliningrad

1-0

1-1
Fri 5, May-19:00 - Russia Div 2 Group 2
Torpedo Vladimir vs Luki Energiya

2-1

2-1
Fri 5, May-19:00 - Russia Div 2 Group 2
FK Murom vs FK Yenisey-2 Krasnoyarsk

0-1

3-1
Fri 5, May-19:59 - Russia Div 2 Group 2
Spartak Kostroma vs FK Leningradets

0-1

0-2
Fri 5, May-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Chertanovo Moscow vs Zvezda Sint Petersburg

0-0

1-0
Fri 5, May-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Salyut-Energia Belgorod vs Avangard Kursk

3-0

4-1
Fri 5, May-18:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kaluga vs Dinamo Bryansk

0-1

0-2
Fri 5, May-18:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Znamya Noginsk vs FK Spartak Tambov

2-1

4-1
Fri 5, May-18:30 - Russia Div 2 Group 3
FC Kolomna vs Arsenal Tula II

0-2

2-5
Fri 5, May-19:59 - Russia Div 2 Group 3
Saturn vs Rodina Moskva II

0-0

0-1
Fri 5, May-07:00 - Russia Div 2 Group 3
SKA-Khabarovsk-2 vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

0-0

0-1
Fri 5, May-14:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Khimki Reserve vs Peresvet Podolsk

2-2

4-2
Fri 5, May-14:00 - Russia Div 2 Group 3
Balashikha vs Strogino Moscow

0-2

0-3
Fri 5, May-16:00 - Russia Div 2 Group 3
Sokol Saratov vs FK Sakhalinets

1-1

1-2
Fri 5, May-16:00 - Russia Div 2 Group 3
FK Kosmos Dolgoprudny vs Metallurg Lipetsk

1-0

1-2
Fri 5, May-17:00 - Russia Div 2 Group 3
Zenit Penza vs FK Kvant Obninsk

0-1

1-1
Fri 5, May-19:59 - Russia Women\'s Premier League
Lokomotiv Moscow Women\'s vs Rubin Kazan Women\'s

0-0

3-0
Fri 5, May-19:00 - Russia Youth Championship League
Zenit St.Petersburg Youth vs Dinamo Moscow Youth

0-0

3-1
Fri 5, May-12:00 - Russia Youth Championship League
Spartak Moscow Youth vs FK Rostov Youth

0-0

1-2
Fri 5, May-12:00 - Russia Youth Championship League
FK Ural Youth vs Chertanovo Moscow Youth

1-1

2-2
Fri 5, May-13:00 - Russia Youth Championship League
Krylya Sovetov Samara Youth vs Akhmat Grozny Youth

0-0

0-3
Fri 5, May-13:30 - Russia Youth Championship League
CSKA Moscow Youth vs FK Krasnodar Youth

0-2

2-3
Fri 5, May-14:00 - Russia Youth Championship League
Torpedo Moscow Youth vs PFC Sochi Youth

3-0

5-1
Fri 5, May-14:00 - Russia Youth Championship League
Strogino Moscow Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

0-0

1-1
Fri 5, May-14:00 - Russia Youth Championship League
FK Nizhny Novgorod Youth vs FK Khimki Youth

0-0

0-0
Fri 5, May-15:00 - Russia Youth Championship League
FK Orenburg Youth vs Kuban Krasnodar Youth

0-3

1-5
Fri 5, May-16:00 - Russia Youth Championship League
Fakel Youth vs UOR No.5 Saturn Yegoryevsk Youth

2-0

4-0
Fri 5, May-19:59 - Saudi Arabia Division 1
Al-Akhdoud vs Al-Hazm

0-1

0-1
Fri 5, May-20:05 - Saudi Arabia Division 1
Al-Faisaly Harmah vs Najran

1-1

2-2
Fri 5, May-22:45 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Ayr United FC

0-1

1-2
Fri 5, May-22:45 - Scottish Championship
Cove Rangers vs Greenock Morton

1-1

1-2
Fri 5, May-22:45 - Scottish Championship
Raith Rovers vs Partick Thistle

1-1

2-2
Fri 5, May-22:45 - Scottish Championship
Arbroath vs Hamilton Academical FC

0-0

0-0
Fri 5, May-22:45 - Scottish Championship
Queen\'s Park vs Dundee

3-3

3-5
Fri 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Radnicki Sremska Mitrovica vs RFK Novi Sad 1921

2-1

4-2
Fri 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs FK Trajal Krusevac

1-0

2-0
Fri 5, May-15:45 - Singapore Premier League
Tampines Rovers FC vs Balestier Khalsa FC

0-1

2-3
Fri 5, May-19:30 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs FK Zeleziarne Podbrezova

0-1

0-1
Fri 5, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
Slovan Bratislava B vs FK Kosice

0-2

0-3
Fri 5, May-21:00 - Slovakia 2. Liga
TJ Spartak Myjava vs KFC Komarno

0-0

1-1
Fri 5, May-13:00 - South Australian Women\'s Premier League
Adelaide University Women\'s vs FFSA NTC Women\'s

0-2

1-2
Fri 5, May-14:45 - South Australian Women\'s Premier League
West Torrens Birkalla Women\'s vs West Adelaide SC Women\'s

1-1

4-2
Fri 5, May-15:00 - South Australian Women\'s Premier League
Adelaide City FC Women\'s vs Flinders United Women\'s

3-0

5-0
Fri 5, May-15:00 - South Australian Women\'s Premier League
Fulham United Women\'s vs Salisbury Inter Women\'s

0-2

0-4
Fri 5, May-22:00 - Spanish Ladies Premier League
Sevilla FC Women\'s vs Real Madrid CF Women\'s

0-1

0-2
Fri 5, May-00:00 - Spanish Primera Division
Rayo Vallecano vs Valladolid

0-0

2-1
Fri 5, May-00:00 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Real Betis

0-1

0-1
Fri 5, May-23:00 - Spanish Segunda Division
Alaves vs Granada CF

0-1

1-1
Fri 5, May-19:59 - Sweden Damallsvenskan
FC Rosengard Women\'s vs Kristianstads DFF Women\'s

2-0

2-0
Fri 5, May-21:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Lidkopings FK vs Grebbestads IF

0-2

1-3
Fri 5, May-21:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
FBK Karlstad vs SK Sifhalla Saffle

0-0

1-0
Fri 5, May-21:30 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs FK vs IFK Skovde FK

2-3

2-3
Fri 5, May-20:30 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Nosaby IF vs VMA IK

0-2

0-2
Fri 5, May-21:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Hassleholm vs FC Rosengard

0-1

2-4
Fri 5, May-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IK Sleipner vs Assyriska FF Sodertalje

2-1

2-1
Fri 5, May-22:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Ragsveds IF vs Huddinge IF

0-0

1-1
Fri 5, May-21:00 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Utsiktens BK

0-0

1-1
Fri 5, May-20:30 - Switzerland Challenge League
Stade Lausanne Ouchy vs Neuchatel Xamax

0-0

2-0
Fri 5, May-21:30 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs Bellinzona

0-0

2-1
Fri 5, May-21:30 - Switzerland Challenge League
Yverdon vs Lausanne Sports

0-0

1-0
Fri 5, May-22:15 - Switzerland Challenge League
FC Aarau vs FC Wil

0-0

0-0
Fri 5, May-17:00 - Syrian Cup
Al-Wahda Damascus vs FC Hawarth


4-0
Fri 5, May-17:00 - Syrian Cup
Al-Taliya Hama vs Al Mukharram

1-0

7-0
Fri 5, May-17:00 - Syrian Cup
Al-Wathba Homs vs Jaish Aleppo

4-0

10-0
Fri 5, May-17:00 - Syrian Cup
Hutteen SC vs Shahba

2-0

3-1
Fri 5, May-17:00 - Syrian Cup
Al Foutoua Club vs Al-Jehad


3-0
Fri 5, May-16:00 - Tajikistan Higher League
Regar-TadAZ Tursunzoda vs FC Kuktosh

1-0

1-2
Fri 5, May-16:00 - Tajikistan Higher League
FK Eskhata vs Faizkand

1-0

1-0
Fri 5, May-17:15 - Turkmenistan Yokary Liga
FK Nebitci vs Energetik Mary

1-0

3-0
Fri 5, May-16:00 - Turkmenistan Yokary Liga
Asgabat vs Arkadag FK

1-2

2-4
Fri 5, May-19:59 - Uganda Super League
Vipers SC vs Kampala City Council(KCCA)

0-0

1-0
Fri 5, May-16:00 - Ukraine Druha Liga
Metalurh Zaporizhya B vs Zvyahel NV

0-1

1-5
Fri 5, May-16:00 - Uruguay U19 League
Villa Espanola (U19) vs Defensor(U19)

0-0

0-1
Fri 5, May-18:15 - Uzbekistan Professional Football League
FK Andijan vs Sogdiana Jizzakh

1-0

1-2
Fri 5, May-22:45 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Newtown AFC

1-2

2-4
Fri 5, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Simba Bhora FC vs Cranborne Bullets


0-1
Advertisement
GPWA

server2test