AD:

Football Results for Tue 18, Oct 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Tue 18, Oct 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Tue 18, Oct-17:30 - AFC U20 Championship
Australia(U20) vs Iraq(U20)

0-0

1-0
Tue 18, Oct-20:30 - AFC U20 Championship
India(U20) vs Kuwait(U20)

1-0

2-1
Tue 18, Oct-19:59 - African Youth Championship Qualifiers
Libya U20 vs Algeria(U20)

0-0

1-1
Tue 18, Oct-17:00 - African Youth Championship Qualifiers
Morocco(U20) vs Tunisia(U20)

0-0

0-0
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
ASM Oran vs ES Mostaganem

0-0

0-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
JSM Skikda vs USM Annaba

0-2

0-4
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
AS Khroub vs USM El Harrach

1-0

2-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
MC Saida vs NA Hussein Dey

1-1

1-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
RC Kouba vs WA Tlemcen

0-0

0-0
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
IB Khemis El Khechna vs Teleghma

1-0

1-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
GC Mascara vs CRB Temouchent

1-0

1-0
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
SKAF Khemis Melina vs MCB Oued Sly

0-1

1-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
ES Sour El Ghozlane vs AS Ain Mlila

0-1

2-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
US Chaouia vs MO Constantine

0-0

1-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
Hamra Annaba vs JS Bordj Menaiel

0-0

0-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
OM Medea vs SC Mecheria

0-0

1-0
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
RC Relizane vs ES Ben Aknoun

1-0

1-2
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
WA Boufarik vs JSM Tiaret

0-0

1-0
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
IRB Ouargla vs MC El Eulma

1-0

2-1
Tue 18, Oct-18:00 - Algeria Division 2
Union Sportive Souf vs CA Batna


2-1
Tue 18, Oct-13:00 - Algeria U21 Division 2
RC Relizane(U21) vs ES Ben Aknoun(U21)

0-2

0-5
Tue 18, Oct-13:00 - Algeria U21 Division 2
AS Khroub(U21) vs USM El Harrach(U21)

2-1

2-2
Tue 18, Oct-13:00 - Algeria U21 Division 2
WA Boufarik(U21) vs JSM Tiaret U21

1-1

3-1
Tue 18, Oct-13:00 - Algeria U21 Division 2
Hamra Annaba (U21) vs JS Bordj Menaiel(U21)

2-0

2-1
Tue 18, Oct-13:10 - Algeria U21 Division 2
OM Medea(U21) vs SC Mecheria(U21)

0-1

1-1
Tue 18, Oct-13:15 - Algeria U21 Division 2
US Chaouia(U21) vs MO Constantine U21

0-0

1-1
Tue 18, Oct-13:15 - Algeria U21 Division 2
IB Khemis El Khechna U21 vs NRB Teleghma U21

1-0

2-1
Tue 18, Oct-13:20 - Algeria U21 Division 2
RC Kouba U21 vs WA Tlemcen(U21)

1-1

1-1
Tue 18, Oct-13:20 - Algeria U21 Division 2
ASM Oran(U21) vs ES Mostaganem U21

1-0

1-0
Tue 18, Oct-13:20 - Algeria U21 Division 2
JSM Skikda(U21) vs USM Annaba U21

1-0

1-1
Tue 18, Oct-13:20 - Algeria U21 Division 2
GC Mascara(U21) vs CRB Temouchent(U21)

0-0

3-0
Tue 18, Oct-13:20 - Algeria U21 Division 2
ES Sour Ghozlane U21 vs AS Ain Mlila U21

1-0

1-0
Tue 18, Oct-13:30 - Algeria U21 Division 2
MC Saida (U21) vs NA Hussein Dey(U21)

0-0

1-1
Tue 18, Oct-22:00 - Amstel Cup Holland
Almere City FC vs FC Oss

0-0

2-0
Tue 18, Oct-22:00 - Amstel Cup Holland
Excelsior 31 vs ADO Den Haag

1-1

2-3
Tue 18, Oct-22:00 - Amstel Cup Holland
Rijnsburgse Boys vs De Graafschap

0-1

1-3
Tue 18, Oct-22:00 - Amstel Cup Holland
GVVV Veenendaal vs FC Den Bosch

1-0

1-3
Tue 18, Oct-22:00 - Amstel Cup Holland
Harkemase Boys vs Volendam

1-2

1-5
Tue 18, Oct-22:00 - Amstel Cup Holland
HSV Hoek vs SC Heerenveen

2-1

2-2
Tue 18, Oct-22:00 - Amstel Cup Holland
SV Urk vs Staphorst

1-0

2-0
Tue 18, Oct-22:00 - Amstel Cup Holland
Koninklijke HFC vs SC Telstar

0-1

0-1
Tue 18, Oct-23:00 - Amstel Cup Holland
Roda JC Kerkrade vs Heracles Almelo

1-0

2-2
Tue 18, Oct-20:45 - Amstel Cup Holland
FC Eindhoven vs Willem II

1-0

1-0
Tue 18, Oct-18:00 - Angola Girabola League
Dragao vs Petro Atletico de Luanda

0-1

0-1
Tue 18, Oct-18:00 - Argentina Reserves League
San Lorenzo Reserve vs Sarmiento Junin Reserve

0-0

0-0
Tue 18, Oct-18:00 - Argentina Reserves League
Talleres Cordoba Reserve vs Aldosivi Reserve

1-2

2-3
Tue 18, Oct-18:00 - Argentina Reserves League
Patronato Reserve vs Godoy Cruz Reserve

0-0

0-0
Tue 18, Oct-18:00 - Argentina Reserves League
Argentinos Juniors Reserve vs Gimnasia LP Reserve

0-1

1-1
Tue 18, Oct-18:00 - Argentina Reserves League
CA Brown Adrogue Reserve vs Deportivo Riestra Reserve

0-0

0-2
Tue 18, Oct-18:00 - Argentina Reserves League
Victoriano Arenas Reserves vs Puerto Nuevo Reserve

0-2

0-2
Tue 18, Oct-19:00 - Argentina Reserves League
Boca Juniors Reserve vs Newells Old Boys Reserve

1-0

2-1
Tue 18, Oct-16:00 - Argentina Reserves League
Deportivo Laferrere Reserve vs Real Pilar Reserve

1-0

3-0
Tue 18, Oct-21:00 - Argentina Reserves League
UAI Urquiza Reserve vs Justo Jose de Urquiza Reserve

1-2

1-2
Tue 18, Oct-21:00 - Argentina Reserves League
Sportivo Italiano Reserve vs CA Atlas Reserves

0-1

0-1
Tue 18, Oct-17:00 - Argentina Reserves League
Estudiantes La Plata Reserve vs Velez Sarsfield(R)

1-0

1-2
Tue 18, Oct-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Defensores de Cambaceres vs Central Ballester

0-0

1-1
Tue 18, Oct-04:30 - Argentine Primera Division
Atletico Tucuman vs Union Santa Fe

0-0

1-1
Tue 18, Oct-04:30 - Argentine Primera Division
Sarmiento Junin vs San Lorenzo

1-3

2-4
Tue 18, Oct-23:30 - Argentine Primera Division
Colon vs Defensa Y Justicia

1-2

1-2
Tue 18, Oct-15:00 - Armenia Division 2
FC Syunik vs Urartu B

1-0

3-0
Tue 18, Oct-15:00 - Armenia Division 2
Ararat-Armenia B vs West Armenia

2-0

5-2
Tue 18, Oct-19:59 - Austria Cup
WSG Swarovski Tirol vs Rapid Wien

1-1

1-4
Tue 18, Oct-22:15 - Austria Cup
Floridsdorfer AC vs LASK Linz

1-1

1-2
Tue 18, Oct-21:00 - Austria Cup
FC Dornbirn vs SK Austria Klagenfurt

1-1

1-2
Tue 18, Oct-21:30 - Austria Cup
SV Horn vs SV Ried

2-0

2-3
Tue 18, Oct-21:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
OTSU Hallein vs SV Grodig

1-1

2-1
Tue 18, Oct-21:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
SPG Silz Motz vs SVG Reichenau

0-0

2-0
Tue 18, Oct-19:20 - Bahrain Division 2
Al-Ittihad (BHR) vs Malkiya

0-0

0-1
Tue 18, Oct-19:20 - Bahrain Division 2
Al-Ittifaq vs Busaiteen

0-2

2-3
Tue 18, Oct-19:20 - Bahrain Division 2
Isa Town vs Al Tadamun Buri

1-0

3-0
Tue 18, Oct-18:00 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs FC Vitebsk

1-0

1-0
Tue 18, Oct-19:59 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs Arsenal Dzerzhinsk

2-0

3-0
Tue 18, Oct-16:00 - Belarus Premier League
FC Minsk vs Slavia Mozyr

3-0

5-0
Tue 18, Oct-22:45 - Belgian Jupiler League
KRC Genk vs Westerlo

5-1

6-1
Tue 18, Oct-22:45 - Belgian Jupiler League
RFC Seraing vs Cercle Brugge

0-1

0-1
Tue 18, Oct-20:30 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs Kortrijk

2-0

2-2
Tue 18, Oct-20:30 - Belgian Jupiler League
KAS Eupen vs Oud Heverlee Leuven

2-2

4-2
Tue 18, Oct-02:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Jorge Wilstermann vs Independiente Petrolero

1-2

1-3
Tue 18, Oct-04:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Tomayapo vs Blooming

0-1

1-1
Tue 18, Oct-16:00 - Bosnia Cup
FK Krupa vs Borac Banja Luka

0-2

1-3
Tue 18, Oct-17:00 - Bulgaria B PFG
Ludogorets Razgrad II vs Botev Plovdiv II

0-0

1-0
Tue 18, Oct-03:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
RB Bragantino vs Santos

0-0

0-2
Tue 18, Oct-00:00 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs Fernandez Vial

1-0

2-0
Tue 18, Oct-02:30 - Chile Primera B
Melipilla vs CD Santiago Morning

2-1

2-1
Tue 18, Oct-21:00 - Club Friendly
Al Waab SC vs Al Shahaniya

0-0

0-2
Tue 18, Oct-16:00 - Club Friendly
Doma vs Al-Kesswh

0-1

2-2
Tue 18, Oct-03:00 - Club Friendly
Aimore RS vs Novo Hamburgo RS

0-0

1-0
Tue 18, Oct-21:00 - Club Friendly
SV Todesfelde vs FC St. Pauli II

0-1

1-1
Tue 18, Oct-17:00 - Club Friendly
Queen's Park Reserve vs Hibernian FC Reserve

1-1

2-3
Tue 18, Oct-00:30 - Colombia Copa Mustang
Envigado vs Atletico Junior Barranquilla

2-0

2-0
Tue 18, Oct-02:35 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Cali vs Deportiva Once Caldas

1-1

1-1
Tue 18, Oct-04:40 - Colombia Copa Mustang
Alianza Petrolera vs America de Cali

0-0

0-2
Tue 18, Oct-00:00 - Copa Libertadores Femenino
Universidad de Chile Women's vs Sportivo Limpeno Women's

1-0

6-2
Tue 18, Oct-00:00 - Copa Libertadores Femenino
Deportivo Lara Women's vs America de Cali Women's

0-5

0-8
Tue 18, Oct-02:15 - Copa Libertadores Femenino
Alianza Lima Women's vs CD Santiago Morning Women's

0-1

0-1
Tue 18, Oct-02:15 - Copa Libertadores Femenino
Independiente Del Valle Women's vs Palmeiras SP Women's

0-5

0-7
Tue 18, Oct-19:59 - Coppa Italia
Genoa vs Spal

1-0

1-0
Tue 18, Oct-23:00 - Coppa Italia
Torino vs Cittadella

1-0

4-0
Tue 18, Oct-17:00 - Croatia Cup
NK Jadran Porec vs HNK Sibenik

1-1

1-2
Tue 18, Oct-17:00 - Croatia Cup
Mladost Zdralovi vs Oriolik

4-0

6-0
Tue 18, Oct-17:00 - Croatia Cup
NK Solin vs Slaven Belupo Koprivnica

0-1

1-1
Tue 18, Oct-17:00 - Croatia Cup
NK Dubrava Zagreb vs HNK Gorica

1-2

2-3
Tue 18, Oct-17:00 - Croatia Cup
NK Papuk Orahovica vs NK Osijek

0-1

0-2
Tue 18, Oct-19:59 - Cyprus 1 Division
AC Omonia Nicosia vs Nea Salamis

0-0

0-1
Tue 18, Oct-19:00 - Czech Republic Cup
FK Pribram vs Teplice

0-1

0-3
Tue 18, Oct-17:00 - Czech Republic Cup
Spartak Sobeslav vs MFK Karvina

0-0

0-2
Tue 18, Oct-17:15 - Denmark Cup
Naesby BK vs Nykobing FC

0-1

1-2
Tue 18, Oct-17:15 - Denmark Cup
Brabrand IF vs Vejle

0-2

0-3
Tue 18, Oct-19:59 - Denmark Cup
HB Koge vs Sonderjyske

0-2

1-4
Tue 18, Oct-19:59 - Denmark Cup
FC Roskilde vs Fremad Amager

0-2

1-2
Tue 18, Oct-19:59 - Denmark Cup
Thisted FC vs Helsingor

1-0

2-1
Tue 18, Oct-19:59 - Denmark Cup
Vanlose IF vs Aalborg BK

1-0

1-1
Tue 18, Oct-01:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Libertad FC vs CD El Nacional

1-1

1-1
Tue 18, Oct-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Macara

1-1

3-1
Tue 18, Oct-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
9 de Octubre vs Cumbaya F.C.

0-0

0-1
Tue 18, Oct-19:00 - Egypt Premier League
National Bank of Egypt SC vs Pharco

1-0

1-1
Tue 18, Oct-21:00 - Egypt Premier League
Al Masry vs Ceramica Cleopatra FC

0-2

0-3
Tue 18, Oct-17:00 - Egypt Premier League
Aswan vs Ittihad Alexandria

0-0

0-1
Tue 18, Oct-22:45 - England FA Cup
Chester FC vs Oldham Athletic AFC

0-1

1-1
Tue 18, Oct-22:45 - England FA Cup
Chippenham Town vs Hendon

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:45 - England FA Cup
Taunton Town vs Yeovil Town

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:45 - England FA Cup
Gateshead vs Altrincham

2-1

2-1
Tue 18, Oct-22:45 - England FA Cup
Hampton & Richmond vs Torquay United

1-0

1-2
Tue 18, Oct-22:45 - England FA Cup
AFC Fylde vs Kidderminster

0-0

2-0
Tue 18, Oct-23:00 - England FA Cup
Wrexham vs Blyth Spartans

3-0

3-2
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Sheffield Wed vs Leicester City(U21)

1-0

2-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Rochdale vs Salford City F.C.

1-0

2-2
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Cambridge United vs Ipswich

0-0

1-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Walsall vs Milton Keynes Dons

0-0

0-2
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Derby County vs Manchester City U21

1-1

1-3
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Bolton Wanderers vs Leeds United(U21)

1-0

3-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Wycombe Wanderers vs Peterborough United

0-0

1-1
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Plymouth Argyle vs Crystal Palace U21

0-0

1-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Cheltenham Town vs West Ham United(U21)

1-1

1-2
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Northampton Town vs Arsenal U21

1-0

1-3
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Hartlepool United FC vs Everton U21

0-4

0-6
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Bristol Rovers vs Swindon

0-0

3-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Lincoln City vs Newcastle U21

1-0

2-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Forest Green Rovers vs Exeter City

1-1

4-1
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Stevenage FC vs Tottenham Hotspur U21

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Burton Albion FC vs Bradford City AFC

2-0

4-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Barrow vs Carlisle

0-0

2-0
Tue 18, Oct-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Harrogate Town vs Morecambe

1-1

2-1
Tue 18, Oct-22:15 - England Johnstone's Paint Trophy
Crewe Alexandra vs Tranmere Rovers

0-0

0-1
Tue 18, Oct-22:30 - England Johnstone's Paint Trophy
Stockport County vs Shrewsbury Town

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:30 - England Johnstone's Paint Trophy
Port Vale vs Wolves U21

0-0

2-0
Tue 18, Oct-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Accrington Stanley vs Liverpool U21

1-0

3-2
Tue 18, Oct-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Crawley Town vs Aston Villa U21

2-1

5-2
Tue 18, Oct-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Newport County vs Southampton U21

1-0

2-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Sutton United vs Oxford United

0-0

2-0
Tue 18, Oct-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Fleetwood Town vs Manchester United U21

0-1

2-2
Tue 18, Oct-23:30 - England Johnstone's Paint Trophy
Leyton Orient vs Chelsea FC U21

0-0

2-3
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Division one
Macclesfield Town vs Newcastle Town FC

1-0

3-0
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Division one
Worksop Town vs Consett AFC

0-0

3-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Division one
Stocksbridge Park Steels vs Lincoln United

0-1

2-3
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Division one
Spalding United vs Corby Town

1-0

2-2
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Division one
Gresley vs Chasetown

0-0

1-0
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Division one
Pontefract Collieries vs Stockton Town

0-0

2-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Division one
Sporting Khalsa vs Harborough Town

3-0

5-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Warrington Town FC

0-1

0-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Stalybridge Celtic vs Marine

0-0

0-0
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Ashton United vs Stafford Rangers

0-1

1-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Guiseley vs FC United of Manchester

1-0

2-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Bamber Bridge vs Hyde United

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Belper Town vs Radcliffe FC

0-1

1-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Morpeth Town vs Whitby Town

0-1

0-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Marske United vs Gainsborough Trinity

0-0

0-3
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Liversedge vs South Shields

0-0

0-1
Tue 18, Oct-22:45 - England Northern Premier League
Warrington Rylands vs Atherton Collieries

0-0

0-0
Tue 18, Oct-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Hastings United

0-1

0-4
Tue 18, Oct-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Corinthian Casuals vs Folkestone Invicta

0-2

0-4
Tue 18, Oct-22:45 - England Southern League Central Division
Hednesford Town vs Tamworth

0-0

0-1
Tue 18, Oct-22:30 - England Southern Premier League
Hartley Wintney vs North Leigh

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:45 - England Southern Premier League
Yate Town vs Winchester City

1-1

3-3
Tue 18, Oct-22:45 - England Southern Premier League
Weston Super Mare vs Chesham United

0-2

1-3
Tue 18, Oct-22:45 - England Southern Premier League
Bracknell Town vs Hayes &Yeading

1-1

2-2
Tue 18, Oct-22:45 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Poole Town

0-2

1-3
Tue 18, Oct-22:45 - England The Championship
Norwich City vs Luton Town

0-0

0-1
Tue 18, Oct-22:45 - England The Championship
Huddersfield Town vs Preston North End

0-0

0-1
Tue 18, Oct-22:45 - England The Championship
Swansea City vs Reading

1-2

3-2
Tue 18, Oct-23:00 - England The Championship
West Bromwich(WBA) vs Bristol City

0-2

0-2
Tue 18, Oct-23:00 - England The Championship
Stoke City vs Rotherham United

0-1

0-1
Tue 18, Oct-23:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs Sunderland

1-0

2-0
Tue 18, Oct-22:00 - England U21 Premier League 2
Colchester United(U21) vs Reading U21

2-0

2-2
Tue 18, Oct-16:00 - England U21 Premier League 2
Watford U21 vs Cardiff City(U21)

0-0

0-1
Tue 18, Oct-16:00 - England U21 Premier League 2
Coventry(U21) vs Burnley(U21)

1-2

1-3
Tue 18, Oct-16:00 - England U21 Premier League 2
Bristol City(U21) vs Queens Park Rangers(U21)

3-1

3-2
Tue 18, Oct-22:30 - English Premier League
Brighton & Hove Albion vs Nottingham Forest

0-0

0-0
Tue 18, Oct-23:15 - English Premier League
Crystal Palace vs Wolverhampton Wanderers

0-1

2-1
Tue 18, Oct-19:59 - Estonia Cup
Tartu JK Tammeka vs Harju JK Laagri

1-1

5-2
Tue 18, Oct-19:59 - Estonia Women's Meistri Liiga
Parnu JK Women's vs Tartu JK Tammeka Women's

1-1

3-2
Tue 18, Oct-18:30 - FIFA U17 Women's World Cup
France Women's(U17) vs Japan Women's(U17)

0-1

0-2
Tue 18, Oct-18:30 - FIFA U17 Women's World Cup
Tanzania Women's U17 vs Canada Women's(U17)

1-1

1-1
Tue 18, Oct-15:00 - FIFA U17 Women's World Cup
Colombia Women's(U17) vs Mexico Women's(U17)

1-0

2-1
Tue 18, Oct-15:00 - FIFA U17 Women's World Cup
China Women's(U17) vs Spain Women's(U17)

0-0

0-1
Tue 18, Oct-17:00 - Friendly Internationals
Georgia(U16) vs Montenegro U16

1-0

1-0
Tue 18, Oct-19:59 - Germany Cup
VfB Lubeck vs 1.FSV Mainz 05

0-2

0-3
Tue 18, Oct-19:59 - Germany Cup
Stuttgarter Kickers vs Eintracht Frankfurt

0-2

0-2
Tue 18, Oct-19:59 - Germany Cup
SV Waldhof Mannheim vs FC Nurnberg

0-0

0-1
Tue 18, Oct-19:59 - Germany Cup
RB Leipzig vs Hamburger

2-0

4-0
Tue 18, Oct-22:45 - Germany Cup
Hoffenheim vs Schalke 04

3-0

5-1
Tue 18, Oct-22:45 - Germany Cup
Eintracht Braunschweig vs VfL Wolfsburg

1-1

1-2
Tue 18, Oct-22:45 - Germany Cup
SV Elversberg vs VfL Bochum

0-0

0-1
Tue 18, Oct-22:45 - Germany Cup
SV Darmstadt 98 vs Monchengladbach

1-0

2-1
Tue 18, Oct-21:00 - Germany OberLiga
Nottingen vs CfR Pforzheim

1-0

3-2
Tue 18, Oct-19:59 - Greece Cup
Volos NFC vs Ionikos

2-0

4-0
Tue 18, Oct-19:00 - Hungary Cup
ETO FC Gyor vs Kecskemeti TE

1-0

1-0
Tue 18, Oct-15:30 - Hungary Cup
Nyiregyhaza Spartacus FC vs Vasas SC

0-1

1-2
Tue 18, Oct-15:30 - Iran League Division 1
Omid Vahdat Khorasan vs Mes Shahr-e Babak


0-3
Tue 18, Oct-15:45 - Iran League Division 1
Shams Azar Qazvin vs Saipa

1-0

4-0
Tue 18, Oct-15:45 - Iran League Division 1
Khooshe Talaee Saveh vs Shahrdari Hamedan

0-0

0-0
Tue 18, Oct-15:45 - Iran League Division 1
Chadormalou Ardakan vs Van Pars Isfahan

0-0

2-0
Tue 18, Oct-16:00 - Iran League Division 1
Chooka Talesh vs Fajr Sepasi

1-2

1-2
Tue 18, Oct-17:00 - Iran League Division 1
Esteghlal Mollasani vs Darya Babol

1-0

2-0
Tue 18, Oct-15:00 - Israel State Cup
Maccabi Sha'arayim vs Hapoel Qalansawe

0-0

0-1
Tue 18, Oct-15:00 - Israel State Cup
Hapoel Bikat Hayarden vs Ironi Tiberias

0-1

0-1
Tue 18, Oct-15:00 - Israel State Cup
Tzeirei Kafr Kanna vs Kafr Qasim

0-0

0-0
Tue 18, Oct-15:00 - Israel State Cup
Hapoel Bueine vs Tzofi Haifa

0-1

0-2
Tue 18, Oct-15:00 - Israel State Cup
Maccabi Bnei Jadida Makr vs Holon Yermiyahu

0-2

0-3
Tue 18, Oct-20:30 - Israel State Cup
Hapoel Ramat Gan FC vs Maccabi Petah Tikva FC

0-0

0-3
Tue 18, Oct-20:30 - Israel State Cup
Hapoel Kfar Saba vs Bnei Eilat

2-1

4-1
Tue 18, Oct-20:30 - Israel State Cup
Maccabi Ahi Nazareth vs Hapoel Azor

0-0

1-0
Tue 18, Oct-20:30 - Israel State Cup
FC Dimona vs Hapoel Afula

0-0

0-0
Tue 18, Oct-20:30 - Israel State Cup
Hapoel Rishon Lezion vs Hapoel Herzliya

2-0

3-0
Tue 18, Oct-20:30 - Israel State Cup
Hapoel Nof HaGalil vs Hapoel Marmorek Irony Rehovot

2-0

2-0
Tue 18, Oct-21:30 - Israel State League
Ironi Nesher vs Tzeirey Taibe

0-1

0-1
Tue 18, Oct-10:15 - Israel U19 League
Hapoel Hod HaSharon(U19) vs Sektzia Nes Tziona(U19)

0-0

1-1
Tue 18, Oct-23:00 - Italy C1C
Crotone vs Virtus Francavilla

0-0

3-0
Tue 18, Oct-23:00 - Italy C1C
Viterbese Castrense vs Avellino

1-0

2-0
Tue 18, Oct-23:00 - Italy C1C
S.S.D. Potenza Calcio vs Turris Neapolis

2-0

2-1
Tue 18, Oct-23:00 - Italy C1C
S.S. Monopoli 1966 vs U.S. Catanzaro 1929

0-1

0-1
Tue 18, Oct-23:00 - Italy C1C
Audace Cerignola vs Taranto Sport

0-0

0-0
Tue 18, Oct-20:30 - Italy C1C
Latina Calcio vs Picerno

0-0

1-0
Tue 18, Oct-16:30 - Italy C1C
Fidelis Andria vs ACR Messina

1-0

3-0
Tue 18, Oct-16:30 - Italy C1C
Giugliano vs Delfino Pescara 1936

1-1

1-1
Tue 18, Oct-16:30 - Italy C1C
Juve Stabia vs Foggia

0-0

1-1
Tue 18, Oct-17:00 - Italy C1C
Gelbison Cilento vs Monterosi

0-1

0-1
Tue 18, Oct-17:00 - Jordan Divison 1
Al-Arabi(JOR) vs Ethad Al-Ramtha

0-1

0-2
Tue 18, Oct-17:00 - Jordan Divison 1
El Alia vs AL-Karmel

1-0

1-0
Tue 18, Oct-19:59 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Yarmouk vs Burgan SC

0-0

0-1
Tue 18, Oct-20:40 - Lithuania - 2. Division
FK Riteriai B vs Banga Gargzdai B

0-0

0-0
Tue 18, Oct-22:00 - Malta Women's 1st league
San Gwann FC Women's vs Raiders Lija Women's


1-5
Tue 18, Oct-01:30 - Mexico Primera Divison 2
Estudiantes Tecos vs Tritons Vallarta MFC

1-1

3-1
Tue 18, Oct-00:45 - Mexico Women's Primera Division
Club America Women's vs Pumas UNAM Women's

1-1

6-1
Tue 18, Oct-00:45 - Mexico Women's Primera Division
Club Leon Women's vs Tigres UANL Women's

0-0

2-0
Tue 18, Oct-02:00 - Mexico Women's Primera Division
Deportivo Toluca Women's vs Puebla Women's

1-1

1-1
Tue 18, Oct-04:00 - Mexico Women's Primera Division
Club Tijuana Women's vs Necaxa Women

0-0

1-1
Tue 18, Oct-06:00 - Mexico Women's Primera Division
CF Monterrey Women's vs Chivas Guadalajara Women's

1-0

1-0
Tue 18, Oct-06:00 - Mexico Women's Primera Division
FC Juarez Women's vs Queretaro FC Women's

0-0

2-1
Tue 18, Oct-14:00 - Moldova Cup
FC Iskra-Stal Ribnita vs Dacia Buiucani

0-0

0-7
Tue 18, Oct-14:00 - Moldova Cup
Dinamo-Auto Tiraspol vs Univer-Oguzsport

0-0

0-0
Tue 18, Oct-14:00 - Moldova Cup
Ocnita vs FC Milsami

0-0

0-2
Tue 18, Oct-14:00 - Moldova Cup
FC La Familia vs FC Sfintul Gheorghe

0-0

0-0
Tue 18, Oct-23:30 - Morocco Super League
Forces Armee Royales Rabat vs Olympique de Safi

0-1

1-1
Tue 18, Oct-21:15 - Morocco Super League
Renaissance Sportive de Berkane vs Moghreb Tetouan

2-1

2-2
Tue 18, Oct-22:45 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Glenavon FC

1-1

3-2
Tue 18, Oct-02:00 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs Club Libertad

1-0

1-1
Tue 18, Oct-19:30 - Poland Cup
Stal Mielec vs Piast Gliwice

0-0

0-0
Tue 18, Oct-22:30 - Poland Cup
Wisla Plock vs Legia Warszawa

0-1

0-3
Tue 18, Oct-20:30 - Poland Cup
KKS 1925 Kalisz vs Olimpia Elblag

1-0

2-0
Tue 18, Oct-16:15 - Poland Cup
Rekord Bielsko vs Pogon Szczecin

0-0

2-2
Tue 18, Oct-16:30 - Poland Cup
Zaglebie Sosnowiec vs Rakow Czestochowa

0-0

0-1
Tue 18, Oct-21:15 - Poland Cup
Gornik Leczna vs Korona Kielce

0-0

1-0
Tue 18, Oct-23:30 - Portugal Liga de Honora
C.D. Feirense vs Moreirense

0-1

1-2
Tue 18, Oct-21:00 - Portugal Liga de Honora
SCU Torreense vs Belenenses SAD

0-1

0-1
Tue 18, Oct-21:00 - Portugal Liga de Honora
SL Benfica B vs CD Mafra

4-1

5-1
Tue 18, Oct-19:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Leixoes(U23) vs Rio Ave(U23)

0-0

0-1
Tue 18, Oct-14:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Vizela(U23) vs Maritimo(U23)

2-0

2-0
Tue 18, Oct-14:00 - Portugal Liga Revelacao U23
CD Estrela U23 vs Sporting Clube de Portugal(U23)

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:00 - Premier League International Cup
Fulham U21 vs Celtic (U21)

1-1

4-2
Tue 18, Oct-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Mil-Mugan vs Zaqatala FK

1-0

3-1
Tue 18, Oct-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Qaradag Lokbatan vs Standard Sumqayit B

0-0

0-0
Tue 18, Oct-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Kesla FK B vs Neftchi Baku B

0-1

0-3
Tue 18, Oct-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Kapaz PFK II vs Sabail B

0-0

2-1
Tue 18, Oct-22:00 - Romania Cup
Dinamo Bucuresti vs FC U Craiova 1948

0-0

0-0
Tue 18, Oct-19:15 - Romania Cup
CSC Dumbravita vs FC Rapid 1923

1-1

1-4
Tue 18, Oct-16:30 - Romania Cup
FCM Alexandria vs Farul Constanta

1-1

2-2
Tue 18, Oct-19:00 - Russia Cup
Lokomotiv Moscow vs FK Khimki

0-0

1-0
Tue 18, Oct-21:30 - Russia Cup
Dynamo Moscow vs FK Rostov

1-0

3-1
Tue 18, Oct-22:45 - San Marino Cup
SS Murata vs SC Faetano

2-0

4-0
Tue 18, Oct-22:45 - San Marino Cup
SP La Fiorita vs Fiorentino

2-0

3-1
Tue 18, Oct-22:45 - San Marino Cup
Folgore/Falciano vs San Giovanni

1-0

2-2
Tue 18, Oct-19:00 - Saudi Arabia Division 1
Al Qaisoma vs Al Sahel

0-0

0-0
Tue 18, Oct-19:20 - Saudi Arabia Division 1
Al-Orubah vs Al-Arabi

0-1

1-3
Tue 18, Oct-20:55 - Saudi Arabia Division 1
Al Kholood vs Al-Faisaly Harmah

0-0

0-1
Tue 18, Oct-16:05 - Saudi Arabia Division 2
Al-Rawdhah vs Al-Suqoor


2-2
Tue 18, Oct-16:05 - Saudi Arabia Division 2
Al Safa(KSA) vs Al Najma


1-0
Tue 18, Oct-16:10 - Saudi Arabia Division 2
Al Nairyah vs Al-Jeel


2-2
Tue 18, Oct-16:20 - Saudi Arabia Division 2
Al Shuaib vs Al-Sharq


3-2
Tue 18, Oct-16:25 - Saudi Arabia Division 2
Sajer FC vs Bisha FC


0-2
Tue 18, Oct-16:35 - Saudi Arabia Division 2
Al-Rayyan vs Al-Kawkab


0-1
Tue 18, Oct-16:45 - Saudi Arabia Division 2
Al Ansar Medina vs Al-Washm


2-1
Tue 18, Oct-16:45 - Saudi Arabia Division 2
Weg Taif vs Al-Zlfe


2-1
Tue 18, Oct-22:45 - Scotland League Cup
Kilmarnock vs Dundee United

1-1

2-1
Tue 18, Oct-22:45 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Hamilton Academical FC

0-1

0-1
Tue 18, Oct-22:45 - Scottish League One
Clyde F.C. vs Dunfermline

0-1

0-2
Tue 18, Oct-22:45 - Scottish League One
Falkirk vs Alloa Athletic

3-0

3-1
Tue 18, Oct-16:30 - Slovakia Cup
Humenne vs DAC Dunajska Streda

0-1

2-1
Tue 18, Oct-16:30 - Slovakia Cup
FK Pohronie vs Liptovsky Mikulas

0-1

0-1
Tue 18, Oct-16:30 - Slovakia Cup
Povazska Bystrica vs Zlate Moravce

0-0

2-2
Tue 18, Oct-16:30 - Slovakia Cup
MFK Kezmarok vs Dukla Banska Bystrica

0-1

0-1
Tue 18, Oct-19:30 - Slovenia Cup
Domzale vs Ilirija Ljubljana

1-1

3-1
Tue 18, Oct-19:59 - Slovenia Cup
NK Maribor vs Limbus Pekre

5-0

9-0
Tue 18, Oct-20:30 - Slovenia Cup
NK Aluminij vs Bukovci

6-0

11-0
Tue 18, Oct-17:00 - Slovenia Cup
ND Primorje vs Tolmin

2-0

3-1
Tue 18, Oct-21:30 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Orlando Pirates

0-2

0-2
Tue 18, Oct-19:00 - South Africa Premier League
Stellenbosch FC vs Supersport United

0-1

0-2
Tue 18, Oct-19:00 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Sekhukhune United

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:00 - Spanish Primera Division
Getafe vs Athletic Bilbao

1-1

2-2
Tue 18, Oct-23:00 - Spanish Primera Division
Atletico Madrid vs Rayo Vallecano

1-0

1-1
Tue 18, Oct-21:00 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Valencia CF

0-1

1-1
Tue 18, Oct-18:30 - Spanish Queen Cup
Levante Las Planas Women's vs Granada CF Women's

0-0

0-1
Tue 18, Oct-21:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs Skovde AIK

0-0

0-0
Tue 18, Oct-22:30 - Swiss Super League
Winterthur vs Sion

1-0

1-0
Tue 18, Oct-22:15 - Switzerland Challenge League
FC Wil vs Lausanne Sports

0-0

1-0
Tue 18, Oct-21:30 - Turkey Cup
Adana Demirspor vs Adiyamanspor

1-0

5-0
Tue 18, Oct-18:30 - Turkey Cup
Kayserispor vs 76 Igdir Belediye spor

1-0

2-1
Tue 18, Oct-14:00 - Turkey Cup
Kasimpasa S.K. vs Yeni Mersin Idman Yurdu

0-1

1-1
Tue 18, Oct-14:30 - Turkey Cup
Serik Belediyespor vs Batman Petrolspor

0-0

2-1
Tue 18, Oct-15:00 - Turkey Cup
Ankaraspor FK vs Pazarspor

1-0

1-1
Tue 18, Oct-15:00 - Turkey Cup
Altay Spor Kulubu vs Efeler 09

1-1

1-1
Tue 18, Oct-15:00 - Turkey Cup
Manisa FK vs Eynesil

0-1

1-1
Tue 18, Oct-16:00 - Turkey Cup
Rizespor vs Boyabat 1868 Spor

2-0

3-0
Tue 18, Oct-15:00 - Turkmenistan Yokary Liga
Kopetdag Asgabat vs FC Merw

0-0

0-0
Tue 18, Oct-14:00 - UEFA European Women's U17 Championship
Kosovo Women's(U17) vs Moldova Women's(U17)

5-0

9-0
Tue 18, Oct-16:30 - UEFA European Women's U17 Championship
North Macedonia Women's(U17) vs Albania Women's(U17)

2-2

5-2
Tue 18, Oct-15:00 - Uganda Super League
Busoga United vs URA SC

0-3

0-4
Tue 18, Oct-14:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Lviv vs Veres Rivne

1-1

1-3
Tue 18, Oct-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs Zorya Luhansk

0-3

0-4
Tue 18, Oct-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
PFK Aleksandriya vs Kryvbas

1-0

2-0
Tue 18, Oct-13:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs Rukh Lviv(U21)

0-1

1-1
Tue 18, Oct-14:00 - Ukraine U21 Liga
Metalist 1925 Kharkiv(U21) vs FC Mynai(U21)

0-0

4-1
Tue 18, Oct-00:30 - Uruguay Primera Division
Montevideo Wanderers vs Plaza Colonia

0-1

2-1
Tue 18, Oct-03:30 - Uruguay Primera Division
CS Cerrito vs Nacional Montevideo

0-1

1-2
Tue 18, Oct-16:00 - Uruguay U19 League
Miramar Misiones(U19) vs Albion FC U19 (URU)

1-0

4-1
Tue 18, Oct-16:00 - Uruguay U19 League
Liverpool P.(U19) vs Boston River(U19)

3-2

3-4
Tue 18, Oct-16:00 - Uruguay U19 League
CA Rentistas(U19) vs Racing Montevideo(U19)

1-1

1-1
Tue 18, Oct-03:15 - USA Major League Soccer
New York City FC vs Inter Miami CF

0-0

3-0
Tue 18, Oct-05:30 - USA Major League Soccer
FC Dallas vs Minnesota United FC

0-0

1-1
Tue 18, Oct-17:30 - Uzbekistan Professional Football League
Pakhtakor Tashkent vs Kuruvchi Kokand Qoqon

2-2

5-2
Tue 18, Oct-17:30 - Uzbekistan Professional Football League
Neftchi Fargona vs Navbahor Namangan

1-1

1-2
Tue 18, Oct-17:30 - Uzbekistan Professional Football League
Sogdiana Jizzakh vs Termez Surkhon

0-1

0-1
Tue 18, Oct-14:00 - Vietnam League
Da Nang vs Thanh Hoa FC

1-0

1-0
Tue 18, Oct-15:00 - Vietnam League
Binh Dinh FC vs Hong Linh Ha Tinh

1-0

2-1
Tue 18, Oct-15:00 - Vietnam League
Song Lam Nghe An vs Sai Gon FC

0-1

1-2
Tue 18, Oct-16:15 - Vietnam League
Viettel vs Hoang Anh Gia Lai

1-0

2-0
Tue 18, Oct-12:30 - Vietnam Women's Tournament
TP Ho Chi Minh Woman's vs Hanoi B Women's

1-0

2-0
Tue 18, Oct-22:45 - Wales League Cup
Connah's Quay Nomads FC vs Ruthin Town FC

1-0

2-0
Tue 18, Oct-22:45 - Wales League Cup
Bala Town F.C. vs Gresford Athletic

2-0

4-0
Tue 18, Oct-22:45 - Wales League Cup
Taffs Well vs Afan Lido

1-0

2-1
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus