AD:

Football Results for Sun 28, Nov 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 28, Nov 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 28, Nov-16:45 - Albania Super league
KS Dinamo Tirana vs Kastrioti Kruje

0-0

1-0
Sun 28, Nov-16:45 - Albania Super league
FK Kukesi vs Egnatia Rrogozhine

0-0

2-0
Sun 28, Nov-14:00 - Andorra Super league
UE Santa Coloma vs UE Sant Julia

0-1

1-1
Sun 28, Nov-19:00 - Andorra Super league
UE Engordany vs FC Santa Coloma

0-2

2-4
Sun 28, Nov-21:30 - Andorra Super league
Atletic Escaldes vs Inter Club D\'Escaldes

0-1

1-1
Sun 28, Nov-16:30 - Andorra Super league
FC Ordino vs CE Carroi

1-0

2-0
Sun 28, Nov-18:30 - Angola Girabola League
Desportivo Huila vs Recreativo Caala

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:30 - Angola Girabola League
Progresso Sambizanga vs Petro Atletico de Luanda

0-3

0-4
Sun 28, Nov-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Los Andes vs Club Atletico Colegiales

1-0

1-0
Sun 28, Nov-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Club Comunicaciones(AR)

0-2

0-3
Sun 28, Nov-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Justo Jose de Urquiza vs Sacachispas

1-0

1-1
Sun 28, Nov-00:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Armenio vs Talleres Remdios de Escalada

0-0

0-0
Sun 28, Nov-02:15 - Argentine Primera Division
Patronato Parana vs Club Deportivo Godoy Cruz

0-1

0-3
Sun 28, Nov-04:30 - Argentine Primera Division
Estudiantes La Plata vs Velez Sarsfield

1-0

1-0
Sun 28, Nov-00:00 - Argentine Primera Division
Talleres Cordoba vs Aldosivi

0-0

2-0
Sun 28, Nov-02:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Quilmes vs Deportivo Moron

1-1

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Armenia Premier League
FC Ararat-Armenia vs FK Van Charentsavan

0-0

2-0
Sun 28, Nov-18:00 - Armenia Premier League
FC Pyunik vs Urartu

1-0

2-0
Sun 28, Nov-09:05 - Australia League A
Melbourne Victory FC vs Brisbane Roar FC

2-0

3-0
Sun 28, Nov-11:15 - Australia League A
Western Sydney Wanderers vs Newcastle Jets FC

1-1

2-2
Sun 28, Nov-17:30 - Austrian Bundesliga
Austria Wien vs Sturm Graz

0-0

2-1
Sun 28, Nov-17:30 - Austrian Bundesliga
TSV Hartberg vs LASK Linz

0-0

2-1
Sun 28, Nov-19:59 - Austrian Bundesliga
SV Ried vs Rapid Wien

1-1

2-2
Sun 28, Nov-14:00 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs FC Gomel

0-1

0-1
Sun 28, Nov-14:00 - Belarus Premier League
Slavia Mozyr vs Dinamo Minsk

0-0

0-0
Sun 28, Nov-14:00 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs FC Vitebsk

0-0

4-0
Sun 28, Nov-14:00 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs FC Torpedo Zhodino

2-0

3-1
Sun 28, Nov-14:00 - Belarus Premier League
Smorgon FC vs FC Minsk

1-0

1-0
Sun 28, Nov-14:00 - Belarus Premier League
FK Isloch Minsk vs Energetyk-BGU Minsk

0-2

0-4
Sun 28, Nov-14:00 - Belarus Premier League
Sputnik Rechitsa vs FC Slutsk


0-3
Sun 28, Nov-14:00 - Belarus Premier League
FK Ruh Brest vs Dinamo Brest

1-1

3-2
Sun 28, Nov-18:00 - Belgian First Amateur Division
Royal FC Liege vs Francs Borains

0-0

0-0
Sun 28, Nov-18:00 - Belgian First Amateur Division
Rupel Boom vs La Louviere Centre

1-0

1-0
Sun 28, Nov-18:00 - Belgian First Amateur Division
Royal Knokke vs Dessel Sport

1-1

1-3
Sun 28, Nov-19:00 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs Beerschot Wilrijk

2-0

2-0
Sun 28, Nov-21:30 - Belgian Jupiler League
K.A.A. Gent vs Standard Liege

1-0

3-1
Sun 28, Nov-16:30 - Belgian Jupiler League
Genk vs Club Brugge

0-1

2-3
Sun 28, Nov-19:00 - Belgium - 2e Klasse
Royal Excel Mouscron vs Lierse Kempenzonen

1-0

2-1
Sun 28, Nov-23:00 - Belgium - 2e Klasse
RWD Molenbeek vs KMSK Deinze

2-0

2-2
Sun 28, Nov-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Atletico Palmaflor vs Blooming

1-0

3-0
Sun 28, Nov-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Independiente Petrolero vs Real Santa Cruz

1-0

2-1
Sun 28, Nov-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Royal Pari vs Real Potosi

2-0

5-0
Sun 28, Nov-16:00 - Bosnia Premijer Liga
Rudar Prijedor vs FK Tuzla City

0-0

0-1
Sun 28, Nov-18:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs FK Sarajevo

0-1

2-1
Sun 28, Nov-18:00 - Bosnia Premijer Liga
Radnik Bijeljina vs Borac Banja Luka

0-0

1-1
Sun 28, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Botafogo (RJ) vs Guarani Futebol Clube

0-0

2-2
Sun 28, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Goias vs Brusque SC

0-1

2-2
Sun 28, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Vitoria Salvador BA vs Vila Nova (GO)

0-0

0-1
Sun 28, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Vasco da Gama(RJ)

2-0

3-0
Sun 28, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Remo Belem (PA) vs Confianca (SE)

0-0

0-0
Sun 28, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Avai FC (SC) vs Sampaio Correa (MA)

0-1

2-1
Sun 28, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Centro Sportivo Alagoano vs Brasil de Pelotas RS

3-0

4-0
Sun 28, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Operario Ferroviario PR vs Clube de Regatas Brasil

2-0

2-1
Sun 28, Nov-22:00 - Brazil Carioca B
Olaria RJ vs Perolas Negras RJ


1-0
Sun 28, Nov-18:00 - Brazil National Football Tournament U20
Sao Paulo Youth vs Internacional (RS) Youth

1-1

1-1
Sun 28, Nov-14:30 - Bulgaria B PFG
FC Dobrudzha vs Etar Veliko Tarnovo

0-1

0-3
Sun 28, Nov-17:15 - Bulgaria Premier
Lokomotiv Sofia vs CSKA 1948 Sofia

2-1

2-2
Sun 28, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Atheletico Olympic vs Vital\'O


1-0
Sun 28, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Flambeau de l\'Est vs Aigle Noir


0-4
Sun 28, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Bumamuru vs Dynamik

0-0

0-0
Sun 28, Nov-18:30 - CAF Confederation Cup
AS Otoho vs Gor Mahia

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:00 - CAF Confederation Cup
Accra Hearts of Oak vs JS Saoura

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:00 - CAF Confederation Cup
Rivers United vs Al Masry

2-1

2-1
Sun 28, Nov-17:00 - CAF Confederation Cup
APR FC vs Renaissance Sportive de Berkane

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:00 - CAF Confederation Cup
Zanaco vs Binga

1-0

3-0
Sun 28, Nov-17:00 - CAF Confederation Cup
Royal Leopards vs JS Kabylie

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:00 - CAF Confederation Cup
T.P. Mazembe Englebert vs Marumo Gallants FC

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:00 - CAF Confederation Cup
Simba vs Red Arrows

2-0

3-0
Sun 28, Nov-17:00 - CAF Confederation Cup
Maniema Union vs Pyramids FC

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:30 - CAF Confederation Cup
US Gendarmerie vs Daring Club Motema Pembe

0-0

2-0
Sun 28, Nov-19:59 - CAF Confederation Cup
ASEC Mimosas vs Interclube Luanda

0-0

2-0
Sun 28, Nov-19:59 - CAF Confederation Cup
Stade Malien de Bamako vs Al-Ahli Tripoli

1-0

1-0
Sun 28, Nov-19:59 - CAF Confederation Cup
LPRC Oilers vs Orlando Pirates

0-1

0-2
Sun 28, Nov-19:59 - CAF Confederation Cup
F.C. Nouadhibou vs Coton Sport Garoua

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - CAF Confederation Cup
Tusker FC Nairobi vs Club Sportif Sfaxien

0-0

0-0
Sun 28, Nov-02:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
RB Bragantino vs America MG

0-0

1-1
Sun 28, Nov-04:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Sao Paulo vs Sport Club Recife (PE)

0-0

2-0
Sun 28, Nov-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Atletico Paranaense

0-0

1-0
Sun 28, Nov-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Mineiro (MG) vs Fluminense (RJ)

1-1

2-1
Sun 28, Nov-01:00 - Chile Primera Division
Cobresal vs Universidad de Chile

0-0

0-0
Sun 28, Nov-01:00 - Chile Primera Division
Melipilla vs Everton CD

0-0

1-0
Sun 28, Nov-01:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs CD Antofagasta

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:00 - Chile Primera Division
Santiago Wanderers vs Audax Italiano

0-1

2-2
Sun 28, Nov-01:00 - Chile Segunda Division
San Antonio Unido vs Lautaro de Buin

3-1

4-3
Sun 28, Nov-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Ice City vs Nanjing City

0-0

1-0
Sun 28, Nov-11:00 - Chinese Football League Divison 1
Zibo Cuju FC vs Jiangxi Beidamen FC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-10:00 - Chinese Football League Divison 2
Xi\'an Wolves vs Hebei Zhuoao

0-0

1-0
Sun 28, Nov-10:00 - Chinese Football League Divison 2
Yanbian Longding vs Hunan Billows

1-0

2-1
Sun 28, Nov-10:30 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Red Lions vs Yichun Weihu

0-0

0-1
Sun 28, Nov-10:30 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan MinZu vs China(U20)

0-1

0-3
Sun 28, Nov-22:00 - Club Friendly
Barra Mansa FC (U20) vs Queimados RJ(U20)

1-0

4-0
Sun 28, Nov-22:00 - Club Friendly
Perolas Negras RJ (U20) vs Serrano RJ(U20)

1-1

1-1
Sun 28, Nov-03:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Cali vs Deportivo Pereira

0-0

2-1
Sun 28, Nov-05:05 - Colombia Copa Mustang
Atletico Nacional vs Atletico Junior Barranquilla

1-0

1-1
Sun 28, Nov-22:30 - Colombia Copa Premier
Leones vs Real Cartagena

2-0

3-2
Sun 28, Nov-00:30 - Colombia Copa Premier
Cortulua vs Boyaca Chico

1-0

1-0
Sun 28, Nov-00:00 - Copa Libertadores
Palmeiras vs CR Flamengo (RJ)

1-0

1-1
Sun 28, Nov-21:00 - Costa Rica Division 2
Marineros De Puntarenas vs CD Barrio Mexico


0-0
Sun 28, Nov-04:00 - Costa Rica Primera Division
AD San Carlos vs Municipal Grecia

1-2

1-3
Sun 28, Nov-21:00 - Costa Rica Primera Division
Alajuelense vs Perez Zeledon

1-0

3-0
Sun 28, Nov-18:00 - Croatia - 1. Division
HNK Sibenik vs Dinamo Zagreb

0-1

1-2
Sun 28, Nov-14:00 - Croatia U19
Rudes U19 vs Hajduk Split (U19)

2-2

2-2
Sun 28, Nov-13:00 - Croatia U19
NK Dugopolje(U19) vs NK Osijek (U19)

1-1

2-1
Sun 28, Nov-21:40 - Cyprus 1 Division
AEL Limassol vs AEK Larnaca

0-1

0-2
Sun 28, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Ahironas Liopetriou vs Enosis Neon Paralimni FC

1-3

1-4
Sun 28, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Omonia 29is Maiou vs Anagennisi Deryneia

0-1

0-1
Sun 28, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Olympiada Lympion vs Ayia Napa

0-0

0-1
Sun 28, Nov-13:15 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs SK Slovan Varnsdorf

0-1

0-2
Sun 28, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slavia Praha vs Teplice

2-0

3-0
Sun 28, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Jablonec vs Mlada Boleslav

0-0

0-1
Sun 28, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Hradec Kralove vs MFK Karvina

1-0

1-0
Sun 28, Nov-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Sparta Prague vs Slovan Liberec

1-1

2-1
Sun 28, Nov-17:00 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs FC Nordsjaelland

1-0

2-0
Sun 28, Nov-17:00 - Danish SAS Ligaen
Viborg vs Sonderjyske

1-1

1-1
Sun 28, Nov-19:00 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs Randers FC

1-0

1-0
Sun 28, Nov-21:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs FC Kobenhavn

1-3

1-3
Sun 28, Nov-17:00 - Denmark - 1. Division
Esbjerg FB vs Nykobing FC

1-0

3-0
Sun 28, Nov-18:00 - Denmark - 1. Division
AC Horsens vs Hobro I.K.

1-0

2-1
Sun 28, Nov-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Olmedo Riobamba vs Orense SC

0-0

0-2
Sun 28, Nov-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Independiente Del Valle

1-0

1-1
Sun 28, Nov-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Club Sport Emelec vs Manta FC

0-0

4-0
Sun 28, Nov-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Sociedad Deportiva Aucas

1-0

1-0
Sun 28, Nov-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Delfin S.C. vs Mushuc Runa

2-0

3-0
Sun 28, Nov-16:30 - Egypt Second Divison
Ala\'ab Damanhour vs Sporting Alexandria

2-1

2-1
Sun 28, Nov-01:00 - El Salvador Primera Division
Once Deportivo Ahuachapan vs Santa Tecla

0-1

4-3
Sun 28, Nov-01:00 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Isidro Metapan

1-0

1-0
Sun 28, Nov-01:00 - El Salvador Primera Division
CD FAS vs Atletico Marte

1-1

2-2
Sun 28, Nov-01:00 - El Salvador Primera Division
Luis Angel Firpo vs Aguila

1-0

1-0
Sun 28, Nov-01:00 - El Salvador Primera Division
CD Platense Municipal Zacatecoluca vs Municipal Limeno

0-0

0-1
Sun 28, Nov-01:00 - El Salvador Primera Division
Alianza San Salvador vs Jocoro FC

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:00 - England FA Trophy
Kingstonian vs Farnborough FC

2-0

4-1
Sun 28, Nov-18:00 - England FA Women\\\'s Cup
Stevenage Women\'s vs Loughborough Lightning Women\'s

0-0

0-2
Sun 28, Nov-18:00 - England FA Women\\\'s Cup
Eastleigh Community Women\'s vs Exeter City Women\'s

0-0

0-5
Sun 28, Nov-19:00 - England FA Women\\\'s Cup
Ashford Town (Middx) Women\'s vs Oxford United Women\'s

0-0

3-0
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Plymouth Argyle Women\'s vs AFC St Austell Women\'s

0-0

4-2
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Gillingham Women\'s vs Old Actonians Women\'s


2-0
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Salford City Women\'s vs Newcastle Women\'s

0-0

0-4
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Hashtag United Women\'s vs AFC Wimbledon Women\'s

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Chichester City Women\'s vs Bridgwater United Women\'s

0-0

0-3
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Hull City Women\'s vs Liverpool Feds Women\'s

0-1

1-2
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Long Eaton United Women\'s vs Netherton United Women\'s

0-0

7-0
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Fylde LFC Women\'s vs Burnley Women\'s

0-3

2-3
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
West Bromwich WFC Women\'s vs Lincoln United LFC Women\'s

2-0

4-1
Sun 28, Nov-17:00 - England FA Women\\\'s Cup
Ilminster Town Women\'s vs Southampton Women\'s

0-0

0-7
Sun 28, Nov-17:15 - England FA Women\\\'s Cup
Queens Park Rangers Women\'s vs Billericay Town Women\'s

0-0

0-3
Sun 28, Nov-18:00 - England FA Women\\\'s Cup
Portsmouth Women\'s vs AFC Bournemouth Women\'s

0-0

2-1
Sun 28, Nov-18:00 - England FA Women\\\'s Cup
Hounslow Women\'s vs Clapton Community Women\'s

0-0

0-0
Sun 28, Nov-18:00 - England FA Women\\\'s Cup
Cambridge Women\'s vs Stourbridge Women\'s

0-0

1-2
Sun 28, Nov-18:00 - England FA Women\\\'s Cup
Cheltenham Town Women\'s vs Southampton WFC Women\'s

0-0

2-2
Sun 28, Nov-19:00 - England League One
Ipswich vs Crewe Alexandra

2-0

2-1
Sun 28, Nov-16:30 - England The Championship
Sheffield United vs Bristol City

1-0

2-0
Sun 28, Nov-18:00 - England U23 Premier League
Liverpool(U23) vs Leicester City(U23)

2-0

3-0
Sun 28, Nov-18:00 - England U23 Premier League
Southampton(U23) vs West Bromwich U23

1-1

3-1
Sun 28, Nov-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Keynsham Town Women\'s vs Milton Keynes Dons Women\'s

0-0

2-1
Sun 28, Nov-20:30 - English Premier League
Chelsea FC vs Manchester United

0-0

1-1
Sun 28, Nov-18:00 - English Premier League
Manchester City vs West Ham United

1-0

2-1
Sun 28, Nov-18:00 - English Premier League
Leicester City vs Watford

3-1

4-2
Sun 28, Nov-18:00 - English Premier League
Brentford vs Everton

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Flora Tallinn vs Paide Linnameeskond

2-0

3-0
Sun 28, Nov-15:00 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs Tallinna Levadia

0-0

0-2
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
US Orleans U19 vs Feignies(U19)


2-0
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Lens U19 vs Lille(U19)


2-2
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Valenciennes US(U19) vs Amiens SC(U19)

0-2

0-3
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Evreux(U19) vs Le Havre(U19)


1-1
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Chambly FC (U19) vs Drancy(U19)

1-0

1-2
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Paris FC U19 vs Auxerre(U19)


3-0
Sun 28, Nov-15:30 - French Championnat National U19 Groupe B
ASPTT Dijon(U19) vs Strasbourg U19

0-1

1-2
Sun 28, Nov-14:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Le Mans(U19) vs Brest Stade U19

1-1

3-1
Sun 28, Nov-14:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Bordeaux U19 vs Concarneau(U19)

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Tours FC U19 vs Guingamp (U19)


2-2
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Angers SCO U19 vs Chateauroux U19


0-1
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
USSA Vertou(U19) vs Laval U19

0-0

2-2
Sun 28, Nov-14:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Colomiers U19 vs Cannes AS U19


2-1
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Ajaccio U19 vs Marseille(U19)

0-1

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Monaco U19 vs Nice U19


0-0
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Nimes(U19) vs Toulon (U19)


0-2
Sun 28, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Pieve di Lota(U19) vs Toulouse(U19)


0-6
Sun 28, Nov-16:45 - French Cup
Trelissac vs Toulouse

0-0

1-3
Sun 28, Nov-17:00 - French Cup
AS Panazol vs Angouleme CFC

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:00 - French Cup
Perros-Louannec vs AS Vitre

0-1

0-3
Sun 28, Nov-17:00 - French Cup
Salouel vs ES Wasquehal

0-2

0-3
Sun 28, Nov-17:30 - French Cup
U.S. De Tregunc vs La Roche VF

0-1

0-3
Sun 28, Nov-18:00 - French Cup
US Chauvigny vs Le Havre

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:30 - French Cup
Versailles 78 vs Poissy AS

0-0

1-0
Sun 28, Nov-16:30 - French Cup
Reims Sainte Anne vs Magny Renaissance

1-0

3-0
Sun 28, Nov-16:30 - French Cup
Chemin Bas d\'Avignon vs Agde RCO

0-0

1-0
Sun 28, Nov-16:30 - French Cup
Chatou vs FC Chartres

2-1

4-5
Sun 28, Nov-00:00 - French Le Championnat Ligue 1
OGC Nice vs FC Metz

0-1

0-1
Sun 28, Nov-16:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Saint-Etienne vs Paris Saint-Germain

1-1

1-3
Sun 28, Nov-23:45 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs ESTAC Troyes

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:59 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier HSC vs Lyonnais

0-1

0-1
Sun 28, Nov-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Strasbourg

1-0

1-1
Sun 28, Nov-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
FC Lorient vs Stade Rennes FC

0-0

0-2
Sun 28, Nov-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs Stade Brestois

1-0

1-2
Sun 28, Nov-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade de Reims vs Clermont Foot

0-0

1-0
Sun 28, Nov-18:00 - Friendly Internationals
Tunisia women\'s vs Algeria women\'s

0-3

2-4
Sun 28, Nov-02:00 - Friendly Internationals
Paraguay Women\'s vs Peru women\'s

0-0

1-1
Sun 28, Nov-00:00 - Friendly Internationals
Ecuador Women\'s vs Argentina Women\'s

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:35 - Friendly Internationals
Colombia women\'s vs Uruguay Women\'s

2-1

3-2
Sun 28, Nov-21:15 - Futsal Italian Serie A
L84 Futsal vs Meta Catania Futsal

0-2

1-3
Sun 28, Nov-16:00 - Futsal Spain Division De Honor
Cordoba Futsal vs EiPozo Murcia Turistica Futsal

0-4

1-4
Sun 28, Nov-13:30 - Georgia Primera Division
Samtredia vs Dinamo Tbilisi

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Torpedo Kutaisi

0-0

1-1
Sun 28, Nov-17:00 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs FC Telavi

1-1

1-3
Sun 28, Nov-17:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs Hallescher FC

2-0

2-0
Sun 28, Nov-16:00 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs SC Freiburg II

0-1

0-1
Sun 28, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hamburger(U17) vs Hallescher FC(U17)

0-0

3-1
Sun 28, Nov-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
FC Kaiserslautern (U17) vs Stuttgarter Kickers(U17)

1-0

1-3
Sun 28, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Wehen Wiesbaden(U17) vs 1. FSV Mainz 05(U17)

1-1

1-4
Sun 28, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Darmstadt U17 vs Augsburg(U17)

0-0

1-0
Sun 28, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Karlsruher SC (U17) vs SpVgg Unterhaching U17

0-1

0-1
Sun 28, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf(U17) vs Fortuna Koln (U17)

3-2

4-2
Sun 28, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
SV Lippstadt(U17) vs Bochum(U17)

0-1

1-9
Sun 28, Nov-18:30 - German Bundesliga
Eintracht Frankfurt vs 1. FC Union Berlin

1-0

2-1
Sun 28, Nov-20:30 - German Bundesliga
RB Leipzig vs Bayer Leverkusen

0-2

1-3
Sun 28, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
FC Nurnberg vs St. Pauli

1-2

2-3
Sun 28, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
Hamburger vs FC Ingolstadt 04

2-0

3-0
Sun 28, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
SC Paderborn 07 vs Hansa Rostock

0-1

1-1
Sun 28, Nov-18:00 - German Junioren Bundesliga Nord
VfL Osnabruck(U19) vs Werder Bremen(U19)

2-2

2-3
Sun 28, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Mainz(U19) vs SSV Ulm U19

1-2

3-2
Sun 28, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Kassel U19 vs Saarbrucken(U19)

0-1

0-2
Sun 28, Nov-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
FC Astoria Walldorf(U19) vs Kickers Offenbach U19

2-0

5-0
Sun 28, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Greuther Furth(U19) vs Bayern Munich(U19)

0-3

1-7
Sun 28, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Dortmund(U19) vs Fortuna Dusseldorf U19

4-1

9-1
Sun 28, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga West
RW Essen(U19) vs Fortuna Koln (U19)

0-1

2-1
Sun 28, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Monchengladbach(U19) vs Schalke 04 (U19)

1-1

1-1
Sun 28, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Wuppertaler SV(U19) vs Alemannia Aachen(U19)

2-1

2-1
Sun 28, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Viktoria Koln(U19) vs Koln(U19)

1-2

1-5
Sun 28, Nov-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Preuben Munster U19 vs MSV Duisburg (U19)

1-0

2-0
Sun 28, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Hertha BSC Berlin Am vs Eilenburg

2-1

5-1
Sun 28, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Carl Zeiss Jena vs FSV Union Furstenwalde

3-0

4-1
Sun 28, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
VfB Auerbach vs Tennis Borussia Berlin

0-1

0-4
Sun 28, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Lichtenberg 47 vs Germania Halberstadt

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
SV Tasmania Berlin vs Chemnitzer

0-0

0-2
Sun 28, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs FC Hansa Luneburg

3-0

4-0
Sun 28, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs Drochtersen/Assel

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfV 06 Hildesheim vs Werder Bremen (Am)

0-0

1-2
Sun 28, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
HSC Hannover vs SSV Jeddeloh

0-1

1-5
Sun 28, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs FC Oberneuland

1-0

2-1
Sun 28, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs Kickers Offenbach

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:00 - Ghana Premier League
King Faisal Babes vs Medeama SC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Real Tamale United vs Ashanti Gold

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Bechem United vs Dreams FC(GHA)

1-1

3-1
Sun 28, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Techiman Eleven Wonders vs Elmina Sharks

0-0

3-1
Sun 28, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Karela United vs Asante Kotoko FC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Bibiani Gold Stars vs Accra

0-0

2-0
Sun 28, Nov-21:30 - Gibraltar Premier Divisio
Europa Point FC vs Europa FC

0-2

0-6
Sun 28, Nov-19:00 - Gibraltar Premier Divisio
College 1975 vs Lynx Gibraltar

0-0

0-2
Sun 28, Nov-21:30 - Greece Super League 1
Panathinaikos vs Panaitolikos Agrinio

0-0

2-0
Sun 28, Nov-21:30 - Greece Super League 1
PAOK Saloniki vs Aris Thessaloniki

0-1

0-1
Sun 28, Nov-17:00 - Greece Super League 1
Olympiakos Piraeus vs Volos NPS

0-0

2-1
Sun 28, Nov-17:00 - Greece Super League 1
OFI Crete vs Ionikos

1-0

2-1
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Iraklis 1908 vs AEL Larisa

0-0

1-1
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Xanthi vs Almopos Aridaea

0-0

2-0
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Apollon Pontou vs PAOK Saloniki B

0-2

0-3
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Levadiakos vs Ierapetra

0-0

3-1
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Irodotos vs Kallithea

0-0

0-2
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
AS Rodos vs Zakynthos

2-0

4-0
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Anagennisi Karditsa vs Olympiakos Volos

1-0

4-0
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Pierikos vs Niki Volos

0-1

0-3
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Veria FC vs Trikala

0-0

1-0
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
AO Episkopis Rethymno vs Chania Kissamikos

0-0

1-1
Sun 28, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Thesprotos vs Kavala FC

4-0

7-0
Sun 28, Nov-19:00 - Greece Super League 2
Kifisia vs Diagoras Rodos

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:25 - Greece U19
Asteras Tripolis(U19) vs Atromitos Athens(U19)

0-0

2-0
Sun 28, Nov-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Santa Lucia Cotzumalguapa

0-0

0-0
Sun 28, Nov-22:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Achuapa vs CSD Xelaju MC

0-0

0-1
Sun 28, Nov-19:59 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs CSD Municipal

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:59 - Guatemala Liga Nacional
Nueva Concepcion vs Solola FC

0-1

0-2
Sun 28, Nov-13:30 - HKFA Lanwa International Fa Cup
Kitchee vs Southern District

0-1

1-1
Sun 28, Nov-11:00 - HKFA Lanwa International Fa Cup
Hong Kong Rangers FC vs Hong Kong FC

2-0

4-0
Sun 28, Nov-00:00 - Holland Eredivisie
Willem II vs Go Ahead Eagles

0-0

0-1
Sun 28, Nov-23:00 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs AZ Alkmaar

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:45 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs PSV Eindhoven

0-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Holland Eredivisie
FC Utrecht vs Heracles Almelo

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Holland Eredivisie
FC Twente Enschede vs Feyenoord Rotterdam

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:15 - Holland Eredivisie
Sparta Rotterdam vs Ajax Amsterdam

0-1

0-1
Sun 28, Nov-09:30 - HongKong 1st Division League
Happy Valley vs Citizen AA

2-0

5-0
Sun 28, Nov-09:30 - HongKong 1st Division League
South China vs Yuen Long District SA

0-1

1-1
Sun 28, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Sham Shui Po vs Dreams Metro Gallery

0-0

3-1
Sun 28, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
North District vs Hoi King SA

1-1

2-1
Sun 28, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin vs Central & Western

1-0

1-1
Sun 28, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Wing Yee vs Shatin SA

2-0

2-1
Sun 28, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Eastern District SA vs Wofoo Tai Po

0-0

0-1
Sun 28, Nov-14:30 - HongKong 2 Division League
Chelsea FC Soccer School (HK) vs Yau Tsim Mong FT

1-1

3-3
Sun 28, Nov-09:30 - HongKong 2 Division League
Mutual FC vs Kwai Tsing District FA


1-6
Sun 28, Nov-09:30 - HongKong 2 Division League
Tung Sing FC vs Kwun Tong FA


2-2
Sun 28, Nov-09:30 - HongKong 2 Division League
Kowloon City vs Tuen Mun Football Team


4-1
Sun 28, Nov-11:30 - HongKong 2 Division League
Fu Moon FC vs Kwong Wah AA


0-3
Sun 28, Nov-16:30 - HongKong 2 Division League
Wan Chai SF vs Lucky Mile FC


1-1
Sun 28, Nov-19:59 - Hungary NB ?
Vasas SC vs Budaorsi SC

1-0

1-1
Sun 28, Nov-19:59 - Hungary NB ?
Pecsi MFC vs Dorogi FC

0-1

1-2
Sun 28, Nov-19:59 - Hungary NB ?
Diosgyor VTK vs FC Ajka

2-0

2-0
Sun 28, Nov-19:59 - Hungary NB ?
Bekescsaba vs Budafoki MTE

1-0

1-1
Sun 28, Nov-19:59 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs Szentlorinc SE

1-0

1-0
Sun 28, Nov-19:59 - Hungary NB ?
Csakvari TK vs Soroksar

2-1

4-3
Sun 28, Nov-16:00 - Hungary NB ?
ETO Gyori FC vs Szegedi AK

0-0

0-2
Sun 28, Nov-16:00 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza Spartacus FC vs III.Keruleti TUE

1-0

1-0
Sun 28, Nov-16:00 - Hungary NB ?
Szolnoki MAV FC vs Tiszakecske

0-0

0-0
Sun 28, Nov-21:00 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Ferencvarosi TC

0-2

0-3
Sun 28, Nov-18:45 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Zalaegerszegi TE

0-0

1-1
Sun 28, Nov-16:30 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Paksi SE

1-1

1-1
Sun 28, Nov-18:00 - India Super League
Bengaluru vs Kerala Blasters FC

0-0

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Indonesia Liga 1
Barito Putera vs Madura United FC

0-2

0-3
Sun 28, Nov-15:15 - Indonesia Liga 1
Persik Kediri vs Persebaya Surabaya

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:45 - Indonesia Liga 1
Persib Bandung vs Arema Malang

0-1

0-1
Sun 28, Nov-12:15 - Indonesia Liga 1
Persita Tangerang vs PSS Sleman

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:59 - Ireland - FAI Cup
Bohemians vs St. Patrick\'s

0-0

0-0
Sun 28, Nov-22:00 - Israel Liga Bet
SC Ramla vs Maccabi Lroni Kiryat Malakhi

0-2

1-4
Sun 28, Nov-22:15 - Israel Premier League
Hapoel Haifa vs Maccabi Tel Aviv

0-1

1-3
Sun 28, Nov-22:45 - Israel Premier League
Hapoel Tel Aviv vs Maccabi Haifa

1-1

1-3
Sun 28, Nov-13:45 - Italian Campionato Primavera
Inter Milan Youth vs Pescara Youth

0-0

2-0
Sun 28, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera
Sampdoria Youth vs Empoli Youth

1-0

2-0
Sun 28, Nov-16:00 - Italian Campionato Primavera
Cagliari Youth vs AC Milan Youth

0-0

2-1
Sun 28, Nov-18:00 - Italian Campionato Primavera
Fiorentina Youth vs Genoa Youth

0-0

0-0
Sun 28, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera 2
Cesena Youth vs Cosenza Calcio Youth

4-2

4-3
Sun 28, Nov-21:00 - Italian Serie A
AS Roma vs Torino

1-0

1-0
Sun 28, Nov-15:30 - Italian Serie A
Udinese vs Genoa

0-0

0-0
Sun 28, Nov-23:45 - Italian Serie A
Napoli vs Lazio

3-0

4-0
Sun 28, Nov-18:00 - Italian Serie A
AC Milan vs US Sassuolo Calcio

1-2

1-3
Sun 28, Nov-18:00 - Italian Serie A
Spezia vs Bologna

0-0

0-1
Sun 28, Nov-23:30 - Italian Serie B
Como vs Parma Calcio 1913

0-0

1-1
Sun 28, Nov-20:30 - Italy C1A
Triestina vs Pro Patria

0-0

1-1
Sun 28, Nov-20:30 - Italy C1A
Mantova vs Renate AC

1-1

2-2
Sun 28, Nov-20:30 - Italy C1A
Padova vs Pro Vercelli

1-0

1-0
Sun 28, Nov-20:30 - Italy C1A
Pro Sesto vs AC Trento

0-0

1-1
Sun 28, Nov-20:30 - Italy C1A
Calcio Lecco vs FC Sudtirol

0-1

0-1
Sun 28, Nov-20:30 - Italy C1A
US Seregno vs Giana Erminio

0-0

2-0
Sun 28, Nov-20:30 - Italy C1A
US Fiorenzuola vs Legnago Salus

1-0

1-0
Sun 28, Nov-20:30 - Italy C1A
Juventus(U23) vs USD Virtus Verona

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1B
Modena vs Pistoiese

4-0

6-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1B
Delfino Pescara 1936 vs Lucchese

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1B
A.C. Reggiana 1919 vs A.S. Viterbese Castrense

0-1

3-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1B
Fermana vs Imolese

2-0

3-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1B
Carrarese vs Teramo

1-0

4-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1B
Gubbio vs Ancona

0-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1B
Montevarchi Calcio vs Vis Pesaro

0-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1B
Virtus Entella vs Cesena

1-1

3-1
Sun 28, Nov-00:00 - Italy C1C
S.S. Monopoli 1966 vs Paganese Calcio 1926

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1C
ACR Messina vs Fidelis Andria

1-2

2-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1C
Foggia vs Vibonese

4-0

5-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1C
Turris Neapolis vs Avellino

1-2

1-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1C
Picerno vs Palermo

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy C1C
Nuova Monterosi vs U.S. Catanzaro 1929

1-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Acireale vs Portici

0-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Rimini vs Ravenna

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Prato vs Borgo San Donnino

1-1

2-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Chieti vs San Nicolo Calcio

0-2

0-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Novara Calcio vs ACSD Saluzzo

2-0

4-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Cavese vs Aversa Normanna

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Forli FC vs SCD Progresso Calcio

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Nocerina vs USD Lavello

2-2

4-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Rende Calcio 1968 vs ASD Licata

0-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
AS Sorrento Calcio vs Team Altamura

0-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Tritium vs Sammaurese

1-0

2-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Poggibonsi vs Arezzo

2-0

4-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Alma Juventus Fano vs Pineto

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
S.S.D. Citta di Brindisi vs A.S. Bisceglie Calcio 1913

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Trapani vs San Luca

1-0

2-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Aprilia vs Ostia Mare

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
US Caratese vs Vis Nova Giussano

2-0

2-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Chieri vs USD PDHAE

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
A.S.D. Bra vs Sestri Levante

1-0

3-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Olginatese vs Sangiuliano City

0-1

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
US Pianese vs Sangiovannese

1-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
AC Mestre vs ACD Campodarsego

0-2

0-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
ASD Muravera vs Real Monterotondo Scalo

1-2

1-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Lavagnese vs FBC Derthona

0-2

1-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Ligorna vs ASD RG Ticino

1-0

3-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Sancataldese vs Biancavilla

3-0

3-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Scandicci vs Foligno Calcio

0-1

1-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
FC Francavilla vs FBC Gravina

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Lentigione vs Correggese Calcio

1-0

2-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Ghivizzano Borgo Mozzano vs Aglianese

0-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Gozzano vs Fossano Calcio

2-0

4-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Borgosesia vs AS Casale Calcio

1-1

2-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Sasso Marconi vs Mezzolara

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Paterno vs Citta Di Messina

4-0

8-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Arconatese vs Sona

0-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Levico Terme vs San Martino Speme

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Cjarlins Muzane vs Montebelluna

1-2

1-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Seravezza vs ASD Cavenago Fanfulla

1-3

2-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
ASD Troina vs AS Giarre Calcio

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
USD Latte Dolce vs Cynthi Albalonga

0-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Castelfidardo vs Tolentino

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Caravaggio vs Virtus Ciserano Bergamo

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Crema vs AC Legnano

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
ASD Flaminia Civita vs Savoia Montespaccato

1-1

3-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Cannara vs Follonica Gavorrano

0-2

0-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
US Bitonto vs ACD Nardo

1-0

2-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Rotonda vs Virtus Casarano

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Gladiator 1924 vs Sassari Torres

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Luparense vs AC Este

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Franciacorta vs Villa d\'Alme Valbrembana

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
US Breno vs Castellanzese

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
ASD Caldiero Terme vs Cartigliano

1-1

1-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Vastogirardi vs Alto Casertano

1-0

3-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Cattolica SM Calcio vs Arzignano Valchiampo

0-2

0-6
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Carbonia vs Team Nuova Florida


0-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Santa Maria Cilento vs Castrovillari

1-3

1-3
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
ASD Citta Di Varese vs Sanremese

2-0

4-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Desenzano Calvina vs ASD Brusaporto

0-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
GS Bagnolese vs Real Forte Querceta

2-1

2-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Tiferno Lerchi vs Cascina

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Matese vs Sambenedettese

2-0

3-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Insieme Formia vs ASD Lanusei Calcio

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
ASD Imperia vs Vado FC

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Lornano Badesse vs FC Rieti

0-0

2-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
USD Casatese vs Ponte San Pietro

0-1

4-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
ASD Pro Livorno vs San Donato Tavarnelle

0-1

1-5
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Afragolese 1944 vs Cassino

1-1

3-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Real Calepina vs AC Leon

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
AC Dolomiti Bellunesi vs Adriese

0-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Cittanova Interpiana vs Gelbison

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
SSD Porto D\'Ascoli vs Recanatese

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
AC Asti vs SC Caronnese

1-1

1-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Virtus Matino vs Audace Cerignola

0-2

0-2
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Mariglianese vs Casertana F.C.

1-0

4-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
San Giorgio 1926 vs Nola 1925

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Atletico Uri vs Giugliano

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Spinea vs Union Clodiense

2-2

2-4
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Nereto FC vs Trastevere Calcio

0-0

0-4
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Unipomezia vs Sporting Trestina

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:30 - Italy Serie D
Athletic Carpi vs ASD Alcione

1-0

1-0
Sun 28, Nov-18:00 - Italy Serie D
Delta Porto Tolle vs GSD Ambrosiana

0-1

0-1
Sun 28, Nov-18:00 - Italy Serie D
Citta Di Sant\'Agata vs FC Lamezia Terme

1-0

1-2
Sun 28, Nov-18:00 - Italy Serie D
ASD Molfetta Calcio vs Citta di Fasano

0-0

0-4
Sun 28, Nov-08:00 - Japan Football League
Honda Lock SC vs Verspah Oita

0-1

0-2
Sun 28, Nov-08:00 - Japan Football League
FC Kariya vs Matsue City FC

0-0

0-1
Sun 28, Nov-08:00 - Japan Football League
Nara Club vs Kochi United

0-0

0-0
Sun 28, Nov-13:30 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Vasagey Oita Futsal

1-3

4-3
Sun 28, Nov-07:00 - Japan Futsal League
Booulos Nagano Futsal vs Yokohama S&CC Futsal

1-1

3-2
Sun 28, Nov-09:00 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Nagoya oceans Futsal

1-1

2-4
Sun 28, Nov-11:15 - Japan Futsal League
Shriker Osaka Futsal vs Peace Does Machida Futsal

0-1

1-1
Sun 28, Nov-05:30 - Japan Women Empresss Cup
Veertien Mie Women\'s vs Tsukuba University Women\'s

0-0

0-1
Sun 28, Nov-06:00 - Japan Women Empresss Cup
Kibi International University Women\'s vs Ntv Menina Women\'s

1-1

1-2
Sun 28, Nov-06:00 - Japan Women Empresss Cup
Angeviolet Hiroshima Women\'s vs JEF United Ichihara Women\'s(U18)

2-1

3-1
Sun 28, Nov-06:00 - Japan Women Empresss Cup
NGU Nagoya Women\'s vs Tokai Uni Fukuoka Women\'s

2-0

4-1
Sun 28, Nov-08:00 - Japan Women Empresss Cup
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Hokkaido Bunkyo University Meisei Women\'s

4-0

8-0
Sun 28, Nov-08:30 - Japan Women Empresss Cup
Speranza Osaka Women\'s vs Kanagawa University Women\'s

2-0

3-1
Sun 28, Nov-09:00 - Japan Women Empresss Cup
Nippon Sport Science University Women\'s vs SEISA OSA Rheia Women\'s

0-0

0-1
Sun 28, Nov-09:00 - Japan Women Empresss Cup
Diavorosso Hiroshima Women\'s vs Fukuoka J. Anclas Women\'s

0-0

0-0
Sun 28, Nov-09:00 - Japan Women Empresss Cup
Viamaterras Miyazaki Women\'s vs Diosa Izumo Women\'s

0-2

1-2
Sun 28, Nov-08:00 - Japanese League Division 2
Blaublitz Akita vs Tokyo Verdy

1-2

1-4
Sun 28, Nov-08:00 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Albirex Niigata

1-0

1-1
Sun 28, Nov-08:00 - Japanese League Division 2
SC Sagamihara vs Matsumoto Yamaga FC

0-0

1-1
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Kyoto Sanga FC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Thespakusatsu Gunma vs Jubilo Iwata

0-0

0-0
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Ehime FC

0-1

2-1
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Montedio Yamagata

0-0

2-1
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Giravanz Kitakyushu vs Tochigi SC

0-1

1-2
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs Fagiano Okayama

0-0

0-1
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Omiya Ardija

0-0

0-0
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Ventforet Kofu

0-0

0-1
Sun 28, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Kataller Toyama

0-0

1-0
Sun 28, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Fukushima United FC

0-1

0-2
Sun 28, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Imabari FC vs Vanraure Hachinohe FC

0-0

3-0
Sun 28, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs AC Nagano Parceiro

0-1

0-2
Sun 28, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Tegevajaro Miyazaki vs Roasso Kumamoto

0-0

1-0
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 3
FC Gifu vs Fujieda MYFC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-09:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs Gainare Tottori

0-0

1-3
Sun 28, Nov-18:30 - Kazakhstan Cup
FC Kairat Almaty vs FC Shakhtyor Karagandy

2-0

2-2
Sun 28, Nov-09:00 - Korea League 1
Daegu FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-0

0-2
Sun 28, Nov-09:40 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Ulsan Hyundai FC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-11:30 - Korea League 1
FC Seoul vs Gangwon FC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-11:30 - Korea League 1
Incheon United FC vs Pohang Steelers

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - Kosovo Super League
KF Feronikeli vs Ballkani

0-1

0-1
Sun 28, Nov-16:00 - Kosovo Super League
Malisheva vs KF Drenica Skenderaj

1-0

2-0
Sun 28, Nov-16:30 - Kosovo Super League
KF Llapi vs Gjilani

0-0

0-0
Sun 28, Nov-18:20 - Kuwait 1st Division League
Al-Salibikhaet vs Al-Jahra

0-0

0-0
Sun 28, Nov-18:20 - Kuwait 1st Division League
Khaitan vs Burgan SC

0-1

1-2
Sun 28, Nov-17:00 - Lithuania - 1. Division
FK Zalgiris Vilnius vs Dziugas Telsiai

1-1

3-2
Sun 28, Nov-17:00 - Lithuania - 1. Division
Nevezis vs FK Riteriai

0-4

0-6
Sun 28, Nov-17:00 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs DFK Dainava Alytus

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:00 - Lithuania - 1. Division
Kauno Zalgiris vs Banga Gargzdai

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:00 - Lithuania - 1. Division
FK Panevezys vs Hegelmann Litauen

2-1

2-2
Sun 28, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs US Mondorf-les-Bains

1-0

2-1
Sun 28, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs Racing Union Luxemburg

2-0

3-1
Sun 28, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
Swift Hesperange vs F91 Dudelange

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs Union Titus Petange

2-0

4-0
Sun 28, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
Fola Esch vs Hostert

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs Jeunesse Esch

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
Rodange 91 vs FC Wiltz 71

1-0

2-0
Sun 28, Nov-22:00 - Malta First Division League
Mqabba FC vs Zejtun Corinthians

0-3

2-4
Sun 28, Nov-17:00 - Malta First Division League
St. Andrews vs Luqa St. Andrew\'s

1-1

3-1
Sun 28, Nov-18:00 - Malta First Division League
Qrendi vs Tarxien Rainbows F.C.

0-2

1-2
Sun 28, Nov-21:00 - Malta First Division League
Vittoriosa Stars vs Melita FC

0-1

0-3
Sun 28, Nov-19:00 - Malta Premier League
Hamrun Spartans vs Santa Lucia

2-0

3-0
Sun 28, Nov-17:00 - Malta Premier League
Gzira United vs Gudja United

1-0

3-2
Sun 28, Nov-21:00 - Malta Premier League
Balzan FC vs Hibernians FC

1-1

1-2
Sun 28, Nov-05:00 - Mexico Primera Division
Club America vs Pumas UNAM

1-2

1-3
Sun 28, Nov-07:05 - Mexico Primera Division
Atlas vs Monterrey

1-0

1-1
Sun 28, Nov-01:15 - Mexico Primera Divison 2
Leviatan Futbol vs Lobos ULMX

1-2

1-4
Sun 28, Nov-01:30 - Mexico Primera Divison 2
Mazorqueros FC vs Estudiantes Tecos

0-0

3-0
Sun 28, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Catedraticos Elite vs Leones Univ Guadalajara B

1-1

3-2
Sun 28, Nov-02:15 - Mexico Primera Divison 2
Sporting Canamy vs Yalmakan

0-3

0-3
Sun 28, Nov-02:25 - Mexico Primera Divison 2
Atletico Saltillo vs Mineros De Fresnillo

2-0

4-2
Sun 28, Nov-22:00 - Mexico Primera Divison 2
Montaneses vs Reboceros de La Piedad

0-0

0-0
Sun 28, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Inter de Queretaro vs Deportivo Dongu

1-0

3-0
Sun 28, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Tritons Vallarta MFC vs Coras Futbol Club

0-2

0-3
Sun 28, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Escorpiones FC vs Inter Playa del Carmen

0-2

0-5
Sun 28, Nov-21:00 - Mexico Youth U20
Santos Laguna U20 vs Atlas U20

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Sheriff Tiraspol vs Dinamo-Auto Tiraspol

6-0

7-0
Sun 28, Nov-15:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs FC Floresti

2-0

5-0
Sun 28, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
OFK Titograd vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-3

0-4
Sun 28, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
FK Kom vs Cetinje

2-1

4-1
Sun 28, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs FK Grbalj Radanovici

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - Montenegro Division 2
OFK Igalo vs Bokelj Kotor

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Sutjeska Niksic

2-2

3-3
Sun 28, Nov-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Rudar Pljevlja vs FK Podgorica

0-0

0-1
Sun 28, Nov-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Decic Tuzi vs OFK Petrovac

0-1

4-4
Sun 28, Nov-18:30 - Morocco Division 2
JSM Jeunesse Sportive El Massira vs Chabab Atlas Khenifra

0-0

1-0
Sun 28, Nov-18:30 - Morocco Division 2
Chabab Ben Guerir vs Moghreb Tetouan

0-1

0-1
Sun 28, Nov-18:30 - Morocco Division 2
Olympique Dcheira vs ASS Association Sportive de Sale

1-1

1-1
Sun 28, Nov-05:10 - Nicaragua Primera Division
Managua FC vs Diriangen

0-0

1-2
Sun 28, Nov-16:00 - North Macedonia Prva liga
FK Makedonija Gjorce Petrov vs FK Shkendija

0-1

1-2
Sun 28, Nov-16:00 - North Macedonia Prva liga
Bregalnica Stip vs Borec Veles

1-1

2-1
Sun 28, Nov-16:00 - North Macedonia Prva liga
Pelister Bitola vs FK Skopje

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - North Macedonia Prva liga
FK Tikves Kavadarci vs Rabotnichki

1-0

2-0
Sun 28, Nov-16:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkupi vs FC Struga Trim-Lum

0-0

4-0
Sun 28, Nov-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Brann vs Molde

0-0

0-1
Sun 28, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Tromso IL vs Stabaek

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Rosenborg vs Bodo Glimt

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Sandefjord

1-1

1-2
Sun 28, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Mjondalen vs Sarpsborg 08

1-1

1-3
Sun 28, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Viking

1-1

2-3
Sun 28, Nov-16:40 - Omani Federation Cup
Al-Suwaiq Club vs Saham

0-1

2-3
Sun 28, Nov-16:40 - Omani Federation Cup
Bahla vs Nizwa

1-0

1-1
Sun 28, Nov-16:40 - Omani Federation Cup
Sohar Club vs AL-Nahda

2-0

2-2
Sun 28, Nov-04:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Veraguas CD vs Herrera FC

1-1

1-1
Sun 28, Nov-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Stal Rzeszow Youth

1-0

5-0
Sun 28, Nov-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lech Poznan Youth vs Gwarek Zabrze Youth

3-0

7-0
Sun 28, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Lechia Tomaszow Mazowiecki vs Mamry Gizycko

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Zaglebie Lubin B vs Piast Zmigrod

1-0

5-3
Sun 28, Nov-16:30 - Poland - 4. Liga
Jagiellonia Bialystok B vs KS Legionovia Legionowo

2-1

3-4
Sun 28, Nov-15:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Cracovia Krakow

2-0

2-1
Sun 28, Nov-20:30 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Jagiellonia Bialystok

1-0

1-0
Sun 28, Nov-18:00 - Poland - Ekstraklasa
Lech Poznan vs Warta Poznan

0-0

2-0
Sun 28, Nov-15:40 - Poland - I liga
GKS Tychy vs CWKS Resovia Rzeszow

0-0

0-1
Sun 28, Nov-18:00 - Poland - I liga
Sandecja Nowy Sacz vs Gornik Polkowice

1-0

1-1
Sun 28, Nov-21:00 - Poland - I liga
Widzew lodz vs Zaglebie Sosnowiec

2-1

3-2
Sun 28, Nov-19:00 - Poland - II liga
Wisla Pulawy vs Lech Poznan B

1-1

1-2
Sun 28, Nov-16:00 - Poland - II liga
Slask Wroclaw B vs Pogon Siedlce

0-1

1-2
Sun 28, Nov-19:30 - Portugal Liga de Honora
Leixoes vs Clube Desportivo Trofense

1-1

1-2
Sun 28, Nov-23:30 - Portugal Liga de Honora
Academica Coimbra vs Sporting Covilha

1-0

3-0
Sun 28, Nov-15:00 - Portugal Liga de Honora
C.D. Feirense vs FC Porto B

2-0

3-2
Sun 28, Nov-18:00 - Portugal Liga de Honora
Rio Ave vs CD Nacional

0-0

1-0
Sun 28, Nov-22:00 - Portugal Primera Liga
Sporting Clube de Portugal vs Desportivo de Tondela

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:30 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs Pacos Ferreira

0-0

2-0
Sun 28, Nov-19:00 - Primeira Liga 3
Fafe vs CDC Montalegre

2-2

2-2
Sun 28, Nov-19:00 - Primeira Liga 3
Cova Piedade vs SCU Torreense

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:00 - Primeira Liga 3
Amora FC vs Real SC

0-0

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Primeira Liga 3
Oliveira do Hospital vs Sporting CP B

1-1

1-1
Sun 28, Nov-16:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Standard Sumqayit vs Zira FK

0-2

0-3
Sun 28, Nov-22:15 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs FC Steaua Bucuresti

1-2

2-3
Sun 28, Nov-19:30 - Romania - Divizia A
FC Botosani vs FC Voluntari

0-1

1-1
Sun 28, Nov-14:00 - Romania - Liga 2
ASU Politehnica Timisoara vs CSA Steaua Bucureti

0-1

2-1
Sun 28, Nov-17:30 - Russia Premier League
Rubin Kazan vs Dynamo Moscow

1-1

2-3
Sun 28, Nov-15:00 - Russia Premier League
FK Nizhny Novgorod vs Krylya Sovetov Samara

0-0

0-0
Sun 28, Nov-21:00 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Zenit St.Petersburg

0-1

0-2
Sun 28, Nov-18:00 - San Marino Girone A
Fiorentino vs SP Libertas

1-0

3-2
Sun 28, Nov-18:00 - San Marino Girone A
AC Juvenes/Dogana vs SS Virtus

0-2

1-2
Sun 28, Nov-18:00 - San Marino Girone A
San Giovanni vs SP Cosmos

1-0

5-1
Sun 28, Nov-16:30 - Saudi Arabia Professional League
Abha vs Al Hilal

1-1

1-1
Sun 28, Nov-19:00 - Scottish Premier League
Celtic vs Aberdeen

1-1

2-1
Sun 28, Nov-16:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs Glasgow Rangers

1-2

1-3
Sun 28, Nov-20:30 - Senegal Premier League
Guediawaye vs AS Douanes Dakar

1-1

1-2
Sun 28, Nov-20:30 - Senegal Premier League
ASEC Ndiambour vs Union Sportive Goree

0-0

1-1
Sun 28, Nov-20:30 - Senegal Premier League
CNEPS Excellence vs Generation Foot

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:30 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs Partizan Belgrade

0-1

0-3
Sun 28, Nov-17:25 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda Beograd vs Spartak Subotica

1-0

3-0
Sun 28, Nov-16:00 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs Radnik Surdulica

2-0

3-0
Sun 28, Nov-16:00 - Serbia - 1. Liga
Kolubara vs Backa Topola

0-1

2-1
Sun 28, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
Zeleznicar Pancevo vs Zlatibor Cajetina

0-0

1-0
Sun 28, Nov-18:00 - Serbia Prva Liga
FK Javor Ivanjica vs FK Zarkovo

2-2

3-2
Sun 28, Nov-19:59 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs MFK Ruzomberok

0-1

0-3
Sun 28, Nov-16:00 - Slovakia 2. Liga
Dukla Banska Bystrica vs FC Rohoznik

3-0

4-1
Sun 28, Nov-23:15 - Slovenia 1. Liga
ND Mura 05 vs NK Maribor

2-1

3-1
Sun 28, Nov-16:00 - Slovenia 1. Liga
ASK Bravo vs FC Koper

1-2

1-2
Sun 28, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Bilje

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - South Africa First League
Cape Town Spurs vs JDR Stars

1-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - South Africa First League
Venda vs Pretoria University

1-1

1-1
Sun 28, Nov-19:30 - South Africa Premier League
Maritzburg United vs AmaZulu

0-1

1-1
Sun 28, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Baroka FC

2-0

3-2
Sun 28, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Royal AM vs Stellenbosch FC

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Moroka Swallows vs Kaizer Chiefs FC

0-2

1-3
Sun 28, Nov-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
Santa Teresa B Women\'s vs Almeria Women\'s

2-0

3-2
Sun 28, Nov-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
Discobolo La Torre Women\'s vs UD Aguilas Women\'s

2-0

3-1
Sun 28, Nov-15:30 - Spanish Ladies League Division 1
Villestro Women\'s vs Gijon FF Women\'s

0-1

1-2
Sun 28, Nov-16:30 - Spanish Ladies League Division 1
CE Europa Women\'s vs Atletico Baleares Women\'s

0-1

0-1
Sun 28, Nov-21:30 - Spanish Primera Division
Cadiz vs Atletico Madrid

0-0

1-4
Sun 28, Nov-19:15 - Spanish Primera Division
Espanyol vs Real Sociedad

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:00 - Spanish Primera Division
Real Betis vs Levante

0-1

3-1
Sun 28, Nov-00:00 - Spanish Primera Division
Villarreal vs Barcelona

0-0

1-3
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Deportivo La Coruna vs Athletic Bilbao B

0-0

1-1
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Talavera de la Reina vs CF Rayo Majadahonda

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Calahorra vs Cultural Leonesa

0-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Celta Vigo B vs Extremadura

0-1

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Inter de Madrid vs CD Tudelano

0-0

1-1
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Gimnastic Tarragona vs Atletico Baleares

1-1

1-2
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Sevilla Atletico vs UE Llagostera

1-1

2-1
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
UCAM Murcia vs Algeciras

1-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
CD Linares Deportivo vs Real Madrid Castilla

0-0

1-0
Sun 28, Nov-18:30 - Spanish Primera U19
Eibar(U19) vs Alaves U19

2-0

3-0
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
Sevilla(U19) vs Seneca(U19)

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
CD Lugo(U19) vs Marina Sport(U19)

1-2

4-5
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
Alcorcon(U19) vs Atletico de Madrid(U19)

0-0

0-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Barcelona(U19) vs UE Cornella(U19)

0-0

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Villarreal(U19) vs CF Inter San Jose(U19)

1-0

4-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Malaga(U19) vs Calavera(U19)


2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Mallorca(U19) vs CD San Francisco(U19)

1-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Pabellon Ourense(U19) vs Sporting de Gijon(U19)

0-0

1-2
Sun 28, Nov-21:15 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Real Sociedad B

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division
UD Ibiza vs SD Ponferradina

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division
SD Amorebieta vs Real Zaragoza

1-1

1-1
Sun 28, Nov-17:00 - Spanish Segunda Division
Leganes vs Las Palmas

2-0

4-1
Sun 28, Nov-21:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Leganes B vs AD Union Adarve

0-0

1-1
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Arenteiro vs Gimnastica Segoviana

1-0

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Mostoles vs CD Artistico Navalcarnero

0-0

0-1
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Pontevedra vs Arosa Sociedad Cultural

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Marino Luanco vs UD Llanera

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CF Salmantino UDS vs Union Langreo

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Tropezon vs CD Ardoi

0-1

1-1
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Numancia vs Ibiza Islas Pitiusas

0-1

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SCR Pena Deportiva vs Lleida

0-1

2-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
AE Prat vs Andratx

1-0

1-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Terrassa vs Espanyol B

1-2

2-2
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Badalona vs CE Europa

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SD Formentera vs Cerdanyola del Valles

1-1

2-1
Sun 28, Nov-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD San Roque de Lepe vs Las Palmas Atletico

0-1

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Antequera CF vs Panaderia Pulido

1-1

1-2
Sun 28, Nov-16:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD Mensajero vs AD Ceuta

1-2

1-3
Sun 28, Nov-16:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UD San Fernando vs Velez CF

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Tamaraceite vs Xerez Deportivo

0-0

1-0
Sun 28, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Toledo vs CD El Ejido 2012

0-1

0-1
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CF Intercity vs UD Socuellamos

1-0

1-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Mar Menor vs UD Alzira

0-0

1-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
UD Melilla vs Hercules CF

0-2

1-2
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Calvo Sotelo Puertollano vs Real Murcia

0-2

1-2
Sun 28, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Colunga vs UD Gijon Industrial


1-0
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Tuilla vs CD Lealtad


0-0
Sun 28, Nov-14:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Praviano vs SD Lenense

2-0

4-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Sporting de Gijon B vs Real Titanico DE Laviana

1-0

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Llanes vs CD Mosconia

1-2

6-3
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Covadonga vs Real Oviedo B

0-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Langreo II vs Luarca

0-1

1-2
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
L\'Entregu CF vs Navarro

0-0

0-0
Sun 28, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Caudal Deportivo vs EI San Martin

1-1

2-2
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs CF Noia


3-1
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Alondras vs Juvenil Ponteareas

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CSD Arzua vs Deportivo La Coruna B

1-0

2-1
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Somozas vs Sofan

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Estradense vs Polvorin

0-0

0-1
Sun 28, Nov-15:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Silva SD vs CD Choco

3-0

3-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Cartaya vs Recreativo Huelva

0-1

0-2
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Salerm Cosmetics Puente Genil vs Ceuta B

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UD Los Barrios vs CD Utrera

0-3

0-3
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Conil CF vs Atletico Antoniano

0-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Sevilla C vs Lucena CF

0-1

1-2
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Cabecense vs Xerez CD

0-2

0-5
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Pozoblanco vs UD Tomares

0-0

1-0
Sun 28, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Murense vs CD Llosetense

0-0

0-5
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Mercadal vs Santanyi

0-0

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Campos vs Portmany

0-0

0-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
San Rafael vs UD Poblense

0-1

0-2
Sun 28, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenerife B vs CD Marino

1-0

2-2
Sun 28, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Vera Puerto De La Cruz vs Lanzarote

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Zocas vs La Cuadra

0-2

1-3
Sun 28, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs Tenisca

1-1

1-1
Sun 28, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Herbania vs Villa Santa Brigida

2-1

3-1
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Cartagena FC vs Lorca Deportiva FC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
AD Caravaca vs Bala Azul

0-1

1-1
Sun 28, Nov-19:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Deportiva Minera vs La Union CF

0-0

1-1
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Huercal Overa vs Yeclano Deportivo

0-2

0-4
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mazarron CF vs UD Los Garres

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Archena vs CD Bullense

1-1

1-2
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Real Murcia B vs Racing Murcia FC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
EG El Palmar vs FC Cartagena B

0-0

1-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs Ciudad de Murcia

0-0

0-1
Sun 28, Nov-14:45 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UP Plasencia vs Olivenza

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Don Alvaro vs Moralo CP

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Azuaga vs SP Villafranca

1-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Calamonte vs AD Llerenense

2-1

2-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CF Trujillo vs CD Diocesano

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Jerez Industrial CF vs CD Badajoz B


1-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Arroyo Club Polideportivo vs Extremadura B

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
EMD Aceuchal vs CD Miajadas

0-2

0-4
Sun 28, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Azkoyen vs CD Corellano


4-0
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Murchante vs CD Beti Onak


2-1
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Berceo vs Haro Deportivo

2-0

2-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Arnedo vs Oyonesa

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Cenicero vs CF Rapid De Murillo

0-1

1-2
Sun 28, Nov-19:45 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Casalarreina vs CD Anguiano

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs Yague CF

0-1

2-2
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Alfaro vs Calahorra B

1-0

3-1
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA Vianes vs CA River Ebro


3-1
Sun 28, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Robres vs Santa Anastasia


0-2
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Borja vs CA Monzon

0-0

0-3
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Epila CF vs Barbastro


0-1
Sun 28, Nov-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs Utebo FC

0-1

3-1
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Giner Torrero vs CD Carinena

0-0

0-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Caspe vs CF Illueca

2-0

3-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Binefar vs CD Belchite 97

1-0

1-0
Sun 28, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
San Clemente vs Villarrubia CF


1-2
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Quintanar Del Rey vs Miguelturreno

1-0

1-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CP Villarrobledo vs Manchego Ciudad

0-0

0-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Azuqueca vs CD Guadalajara

0-1

0-3
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Huracan de Balazote vs CD Illescas

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Torrijos vs La Roda CF


3-0
Sun 28, Nov-14:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
AD Siete Villas vs CD Naval

0-0

1-1
Sun 28, Nov-14:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Guarnizo vs Atletico Albericia

2-2

2-2
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CF Vimenor vs SD Noja


2-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Colindres vs Selaya FC

0-1

1-1
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Textil Escudo vs UD Samano


2-2
Sun 28, Nov-14:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Santutxu vs Cultural de Durango

0-0

1-1
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Barakaldo CF vs Uritarra

0-2

1-2
Sun 28, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Vilassar de Mar vs Sant Andreu

1-1

2-2
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Olot vs L\'Hospitalet

0-0

0-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Pobla De Mafumet CF vs San Cristobal

0-1

1-2
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Castelldefels vs CF Peralada

0-1

0-2
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CE Manresa vs FC Asco

1-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Girona II vs FE Grama

0-0

1-0
Sun 28, Nov-15:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Figueres vs Guineueta

1-0

1-2
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Villajoyosa vs Callosa Deportiva CF

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Silla CF

4-0

5-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Valencia CF Mestalla vs Athletic Torrellano

2-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Castellon II vs Hercules CF B

1-1

2-2
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Orihuela CF vs Acero

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Olimpic Xativa vs Torrent CF


0-0
Sun 28, Nov-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Fuenlabrada Promesas Madrid 2021 vs RSD Alcala Henares

1-0

1-1
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Parla vs Complutense Alcala

1-1

1-1
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Getafe B vs CF Pozuelo Alarcon

1-0

3-0
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Trival Valderas vs AD Villaviciosa De Odon

0-1

0-2
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcorcon B vs RCD Carabanchel

1-0

2-0
Sun 28, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Torrejon CF vs Atletico de Madrid B

0-1

0-1
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Galapagar vs Rayo Vallecano B

1-0

1-3
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Las Rozas vs CD Colonia Moscardo

1-0

1-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CDF Tres Cantos vs Paracuellos Antamira

0-0

3-0
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Ursaria vs Moratalaz

1-0

1-1
Sun 28, Nov-19:15 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Tordesillas vs Palencia CF

1-0

2-0
Sun 28, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Ciudad Rodrigo vs Cultural Leonesa B

0-0

0-2
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Marbella FC vs CD Huetor Tajar

0-1

0-1
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Almeria B vs Real Jaen CF

1-2

2-2
Sun 28, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Vega vs Atletico Malagueno

0-2

1-2
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs Atletico de Porcuna

0-0

0-3
Sun 28, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Palo vs UD San Pedro


1-1
Sun 28, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Torredonjimeno vs UD Torre del Mar

0-0

1-1
Sun 28, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Torreperogil vs Motril CF

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
BK Forward vs Vanersborgs FK

2-0

10-0
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Tidaholms vs Lidkopings FK

0-0

0-0
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Oddevold vs Karlstad BK B

1-1

7-1
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Ahlafors IF vs Angered BK

1-3

2-5
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Stenungsunds IF vs Kumla

2-1

3-1
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs IK Gauthiod

0-0

3-0
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Yxhults IK vs Grebbestads IF

0-0

0-0
Sun 28, Nov-21:30 - Sweden Div 2 Norrland
Bergnasets AIK vs Storfors AIK

0-1

1-1
Sun 28, Nov-19:00 - Sweden Div 2 Norrland
Taftea IK vs Umea FC Akademi

0-0

0-2
Sun 28, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs Notvikens IK

1-0

3-0
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Rynninge IK vs Tyreso FF

1-3

2-6
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Syrianska FC vs Nykopings BIS

0-0

1-2
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Arameisk-Syrianska IF vs Karlslunds IF HFK

0-1

2-3
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Motala AIF FK vs IFK Eskilstuna

0-0

3-0
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Mjolby AI FF vs Varmbols FC

2-0

5-1
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Huddinge IF vs Smedby AIS

2-2

3-3
Sun 28, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Trosa Vagnharad SK vs United Nordic

2-3

3-4
Sun 28, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vastra Frolunda IF vs Varbergs GIF FK

0-0

1-3
Sun 28, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Husqvarna FF vs Onsala BK

1-0

1-0
Sun 28, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Angelholms FF vs Dalstorps IF

4-0

6-0
Sun 28, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Eskilsminne IF vs Torslanda IK

3-0

3-2
Sun 28, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Savedalens IF vs Hoganas BK

2-1

4-1
Sun 28, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs Assyriska BK

0-0

2-0
Sun 28, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Astrio vs Vinbergs IF

0-0

2-0
Sun 28, Nov-20:30 - Swedish Allsvenskan
Halmstads vs Hammarby

0-0

0-0
Sun 28, Nov-20:30 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs Malmo FF

0-0

0-1
Sun 28, Nov-18:00 - Swedish Allsvenskan
Djurgardens vs Varbergs BoIS FC

0-1

2-3
Sun 28, Nov-18:00 - Swedish Allsvenskan
IFK Goteborg vs Ostersunds FK

2-0

4-0
Sun 28, Nov-18:00 - Swedish Allsvenskan
Degerfors IF vs IFK Norrkoping

4-0

4-1
Sun 28, Nov-19:30 - Swiss Super League
FC Luzern vs Basel

0-1

1-3
Sun 28, Nov-19:30 - Swiss Super League
Lausanne Sports vs Servette

0-0

0-3
Sun 28, Nov-17:15 - Swiss Super League
Zurich vs Young Boys

0-0

1-0
Sun 28, Nov-17:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Monthey vs FC Martigny Sports

0-1

1-3
Sun 28, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SR Delemont vs FC Kosova Zurich

2-3

4-3
Sun 28, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC St.Gallen U-21 vs Gossau


6-1
Sun 28, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Lugano U-21 vs FC Tuggen


3-0
Sun 28, Nov-17:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bellinzona vs Chiasso

0-1

1-1
Sun 28, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Stade Nyonnais vs FC Biel-Bienne

0-0

1-0
Sun 28, Nov-15:00 - Syrian Cup
Al Jaish Damascus vs Al-Majd Damascus

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:00 - Syrian Cup
Al-Wahda Damascus vs Al Tadamon Latakia

1-0

3-1
Sun 28, Nov-15:00 - Syrian Cup
Al-Karamah vs Al-Yaqdhah

0-0

2-0
Sun 28, Nov-15:00 - Syrian Cup
Al Nawaeir vs Musfat Banyas

1-0

2-0
Sun 28, Nov-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taipower FC vs Tatung FC

1-1

3-1
Sun 28, Nov-12:00 - Taiwan Football Premier League
Hang Yuen FC vs Taichung Futuro

0-0

0-1
Sun 28, Nov-12:00 - Taiwan Football Premier League
Zhanyi Skywalkers vs Tainan City

0-4

0-5
Sun 28, Nov-12:00 - Taiwan Football Premier League
NTUPES vs Taiwan CPC

0-2

0-3
Sun 28, Nov-15:00 - Thai League 1
Chonburi FC vs Ratchaburi Mitr Phol

1-0

3-0
Sun 28, Nov-15:00 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs BG Pathum United

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:30 - Thai League 1
Suphanburi FC vs Bangkok United FC

1-0

2-0
Sun 28, Nov-16:00 - Thai League 1
Chiangrai United vs Buriram United

0-0

0-1
Sun 28, Nov-15:00 - Thai League 2
Khonkaen FC vs Ayutthaya United

0-0

0-0
Sun 28, Nov-15:00 - Thai League 2
Phrae United FC vs Lampang FC

0-0

1-1
Sun 28, Nov-16:00 - Thai League 2
Chiangmai FC vs Nakhon Pathom United

0-0

1-0
Sun 28, Nov-16:00 - Thai League 2
Sukhothai FC vs Kasetsart FC

0-1

2-2
Sun 28, Nov-12:30 - Thai League 3
Samut Songkhram FC vs Bang Pa-in Ayutthaya

1-0

1-0
Sun 28, Nov-12:30 - Thai League 3
Yasothon United FC vs Sakon Nakhon FC

0-0

0-0
Sun 28, Nov-12:30 - Thai League 3
Kasem Bundit University FC vs Thonburi United

0-0

0-0
Sun 28, Nov-12:30 - Thai League 3
Assumption United FC vs Thawi Samut Sakhon United

1-0

4-0
Sun 28, Nov-12:30 - Thai League 3
Nonthaburi United vs North Bangkok College

0-0

0-0
Sun 28, Nov-12:30 - Thai League 3
ACDC FC vs Saimit Kabin United

0-0

1-1
Sun 28, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
AS Gabes vs Croissant Msaken

1-0

1-1
Sun 28, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
EO Sidi Bouzid vs AS Mhamdia

0-0

2-1
Sun 28, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
Sporting Ben Arous vs EGS Gafsa

0-0

0-1
Sun 28, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
EM Mahdia vs AS Oued Ellil

1-1

1-1
Sun 28, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
CS Korba vs Stade Gabesien

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
CS Tabarka vs Sfax Railways

0-0

1-0
Sun 28, Nov-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Keciorengucu vs Umraniyespor

1-2

3-2
Sun 28, Nov-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Altinordu vs Ankaragucu

0-0

2-1
Sun 28, Nov-13:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Hendek Spor vs Batman Petrolspor

0-2

1-2
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Osmaniyespor vs Erbaaspor S

0-0

1-1
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Sancaktepe Belediye Spor vs Fatsa Belediyespor

1-2

1-3
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Nevsehir Belediyespor vs Arnavutkoy Belediyespor

1-1

2-1
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Karaman Belediyespor vs Artvin Hopaspor

0-0

0-1
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kahta 02 Spor vs Yldrm Belediyesispor

0-1

0-1
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kelkit Belediye Hurriyet vs Baskent Gozgozler

0-0

0-0
Sun 28, Nov-13:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Iskenderun FK vs Duzcespor

0-0

3-1
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Bayrampasaspor vs Darica Genclerbirligi

0-0

0-1
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Elazig Belediyespor vs Sile Yildizspor

0-0

0-1
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kizilcabolukspor vs Hacettepe S.K.

1-0

3-0
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
52 Orduspor vs Yeilyurt Belediyespor

2-0

3-0
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Siirt Il Ozel Idaresi Spor vs Kusadasispor

0-0

1-0
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
76 Igdir Belediye spor vs Halide Edip Adivarspor

0-0

2-1
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karsiyaka vs Edirnespor Genclik

0-1

4-2
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karabukspor vs Orduspor

0-2

0-4
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Fethiyespor vs Agri 1970 Spor

0-0

1-0
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Ofspor vs Gumushanespor

0-1

1-2
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Kirikkale Buyuk Anadolu vs Cankaya FK

0-0

1-0
Sun 28, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Belediye Derincespor vs Modafenspor

0-0

0-3
Sun 28, Nov-17:00 - Turkey Super Lig
Sivasspor vs Hatayspor

2-0

4-0
Sun 28, Nov-17:00 - Turkey Super Lig
Fatih Karagumruk vs Trabzonspor

0-1

0-2
Sun 28, Nov-14:30 - Turkey Super Lig
Gazisehir Gaziantep vs Konyaspor

1-1

3-2
Sun 28, Nov-19:59 - Turkey Super Lig
Yeni Malatyaspor vs Galatasaray

0-0

0-0
Sun 28, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Fatih Karagumruk(U19) vs Trabzonspor(U19)

0-0

2-1
Sun 28, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Sivasspor(U19) vs Hatayspor(U19)

1-0

2-0
Sun 28, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Keciorengucu U19 vs Umraniyespor(U19)

2-0

3-1
Sun 28, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Tuzlaspor Kulubu(U19) vs Erzurumspor(U19)

1-0

3-1
Sun 28, Nov-16:00 - Uganda Super League
Bidco Bul Fc vs Gadaffi

0-0

1-1
Sun 28, Nov-21:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Kolos Kovalivka vs Veres Rivne

0-0

1-0
Sun 28, Nov-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Rukh Vynnyky vs Metalist 1925 Kharkiv

1-0

2-0
Sun 28, Nov-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Inhulets Petrove vs FC Shakhtar Donetsk

0-1

0-1
Sun 28, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
AFSC Kyiv vs FK Chernihiv

1-2

1-3
Sun 28, Nov-17:30 - Ukraine Persha Liga
Kryvbas vs FC Ahrobiznes Volochysk

0-1

1-1
Sun 28, Nov-16:15 - Ukraine Persha Liga
VPK-Ahro Shevchenkivka vs FK Uzhhorod

1-0

1-1
Sun 28, Nov-14:00 - Ukraine U21 Liga
PFC Oleksandria(U21) vs Zorya(U21)

0-1

0-4
Sun 28, Nov-14:30 - Ukraine U21 Liga
FC Mynai(U21) vs Dynamo Kyiv(U21)

0-2

0-5
Sun 28, Nov-03:30 - Venezuela Primera Division
Metropolitanos FC vs Academia Puerto Cabello

0-1

1-2
Sun 28, Nov-00:00 - Venezuela Primera Division
Aragua FC vs Hermanos Colmenares

1-0

1-0
Sun 28, Nov-23:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo Tachira vs Caracas FC

0-0

1-0
Sun 28, Nov-21:00 - WAFF U19 Championship
Iraq(U19) vs Palestine(U19)

1-0

2-0
Sun 28, Nov-18:00 - WAFF U19 Championship
Bahrain(U19) vs Yemen(U19)

0-1

0-1
Sun 28, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Caps United FC vs Harare City

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Highlanders FC vs Ngezi Platinum Stars

0-0

0-0
Sun 28, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Triangle FC vs Dynamos FC

1-0

1-0
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.