AD:

Football Results for Sat 27, Nov 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 27, Nov 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 27, Nov-22:45 - Albania Super league
Vllaznia Shkoder vs KF Laci

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:45 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs KF Tirana

0-0

0-0
Sat 27, Nov-18:00 - Angola Girabola League
Sagrada Esperanca vs Academica Lobito

1-0

1-0
Sat 27, Nov-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Libolo vs CD Lunda Sul

0-0

1-1
Sat 27, Nov-18:00 - Angola Girabola League
Bravos do Maquis vs Cuando Cubango

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Angola Girabola League
Kabuscorp do Palanca vs Primeiro 1 de Agosto

0-2

2-2
Sat 27, Nov-16:00 - Argentina Reserves League
San Lorenzo Reserve vs Sarmiento Junin Reserve

2-1

3-1
Sat 27, Nov-16:00 - Argentina Reserves League
Talleres Cordoba Reserve vs Aldosivi Reserve

1-1

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - Argentina Reserves League
Patronato Reserve vs Godoy Cruz Reserve

0-0

1-0
Sat 27, Nov-16:00 - Argentina Reserves League
Racing Club Reserve vs Lanus Reserve

1-0

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - Argentina Reserves League
CA Platense Reserve vs CA Huracan Reserve

1-0

1-0
Sat 27, Nov-10:05 - Australia League A
Wellington Phoenix vs Central Coast Mariners FC

0-0

2-1
Sat 27, Nov-12:45 - Australia League A
Adelaide United vs Melbourne City

0-1

2-2
Sat 27, Nov-12:45 - Australia League A
Sydney FC vs Macarthur FC

0-1

0-1
Sat 27, Nov-17:30 - Austria Erste Division
Rapid Wien B vs St.Polten

0-0

0-1
Sat 27, Nov-17:30 - Austria Erste Division
FC Dornbirn vs FC Blau Weiss Linz

1-2

2-2
Sat 27, Nov-17:30 - Austria Erste Division
FC Liefering vs Kapfenberg Superfund

1-1

3-2
Sat 27, Nov-19:59 - Austrian Bundesliga
FC Admira Wacker Modling vs Wolfsberger AC

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:59 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs WSG Swarovski Tirol

0-1

0-3
Sat 27, Nov-19:59 - Austrian Bundesliga
SK Austria Klagenfurt vs Red Bull Salzburg

1-0

2-1
Sat 27, Nov-18:55 - Bahrain Cup
Al-Ittifaq vs Al-Budaiya

1-0

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Bahrain Cup
Al-Ahli(BHR) vs Al Khaldiya

0-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Bahrain Cup
Najma Manama vs Isa Town

2-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - Bahrain Cup
Al Tadamun Buri vs Al Riffa Club


0-8
Sat 27, Nov-19:00 - Bahrain Cup
Qalali vs Busaiteen

1-0

1-0
Sat 27, Nov-14:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Dnepr Mogilev

1-0

1-2
Sat 27, Nov-14:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Naftan Novopolock

0-0

3-2
Sat 27, Nov-14:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs FC Belshina Babruisk

2-1

3-2
Sat 27, Nov-14:00 - Belarus Pershaya Liga
Lokomotiv Gomel vs Slonim

0-0

2-1
Sat 27, Nov-14:00 - Belarus Pershaya Liga
Arsenal Dzyarzhynsk vs Volna Pinsk

0-0

0-0
Sat 27, Nov-14:00 - Belarus Pershaya Liga
Shakhtyor Petrikov vs Krumkachy Minsk

1-1

2-3
Sat 27, Nov-16:00 - Belarus Reserves League
Neman Grodno Reserve vs FC Torpedo Zhodino Reserve

1-1

4-1
Sat 27, Nov-13:30 - Belarus Reserves League
FK Ruh Brest Reserves vs Dinamo Brest Reserves

0-1

4-1
Sat 27, Nov-14:00 - Belarus Reserves League
Shakhter Soligorsk Reserves vs FC Gomel Reserve

2-1

5-2
Sat 27, Nov-14:00 - Belarus Reserves League
Smorgon FC Reserve vs FC Minsk Reserve

1-2

3-3
Sat 27, Nov-14:30 - Belarus Reserves League
BATE Borisov Reserves vs FC Vitebsk Reserve

2-1

3-1
Sat 27, Nov-15:00 - Belarus Reserves League
Slavia Mozyr Reserve vs Dinamo Minsk Reserves

0-3

0-4
Sat 27, Nov-15:00 - Belarus Reserves League
FK Isloch Minsk Reserve vs Energetyk-BGU Minsk Reserve

0-1

1-1
Sat 27, Nov-22:30 - Belgian First Amateur Division
Thes Sport Tessenderlo vs Royal Olympic Club Charleroi

0-2

0-5
Sat 27, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
FCV Dender EH vs Sint-Eloois-Winkel

0-0

0-0
Sat 27, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
KSK Heist vs KVK Tienen

1-0

2-0
Sat 27, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
KFC Mandel United vs Patro Eisden

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:15 - Belgian Jupiler League
RFC Seraing vs St.-Truidense VV

1-0

2-0
Sat 27, Nov-23:45 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs Anderlecht

0-1

1-3
Sat 27, Nov-21:30 - Belgian Jupiler League
Cercle Brugge vs KV Mechelen

1-1

3-1
Sat 27, Nov-21:30 - Belgian Jupiler League
AS Eupen vs Kortrijk

2-1

2-2
Sat 27, Nov-23:45 - Belgium - 2e Klasse
Lommel SK vs Westerlo

0-0

0-1
Sat 27, Nov-18:00 - Belgium Women 1st National
KVK Tienen Women\'s vs ASE De Chastre Women\'s


2-4
Sat 27, Nov-19:59 - Belgium Women 1st National
Standard Liege B Women\'s vs Royal FC Liege Women\'s


1-0
Sat 27, Nov-19:59 - Belgium Women 1st National
Gent B Women\'s vs Famkes Merkem Women\'s


6-1
Sat 27, Nov-18:30 - Belgium Women 1st National
Ladies Genk B Women\'s vs Wuustwezel Women\'s


1-3
Sat 27, Nov-21:30 - Belgium Women 1st National
RSC Anderlecht II Women\'s vs Kontich FC Women\'s


3-3
Sat 27, Nov-17:30 - Belgium Women 1st National
KSKV Zwevezele Women\'s vs Oud Heverlee Leuven II Women\'s


3-4
Sat 27, Nov-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Always Ready vs Club Guabira

3-0

6-1
Sat 27, Nov-02:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
The Strongest vs Aurora

1-0

3-0
Sat 27, Nov-04:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Oriente Petrolero vs Real Tomayapo

2-0

3-1
Sat 27, Nov-18:00 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs FK Zeljeznicar Sarajevo

1-1

1-1
Sat 27, Nov-18:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs Posusje

1-0

3-1
Sat 27, Nov-16:00 - Bosnia Premijer Liga
Leotar vs FK Velez Mostar

1-1

1-3
Sat 27, Nov-02:00 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Coritiba (PR)

0-2

3-2
Sat 27, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs FC Sozopol

0-0

1-0
Sat 27, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
FC Hebar Pazardzhik vs Septemvri Simitli

2-0

2-0
Sat 27, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
FC Maritsa Plovdiv vs Botev Plovdiv II

1-1

1-2
Sat 27, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
Strumska Slava vs Marek Dupnitza

0-0

2-0
Sat 27, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
Ludogorets Razgrad II vs Yantra Gabrovo

2-0

4-0
Sat 27, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
FK Levski 2020 Lom vs Minyor Pernik

0-1

0-1
Sat 27, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
CSKA 1948 Sofia II vs Sportist Svoge

1-0

2-1
Sat 27, Nov-14:45 - Bulgaria B PFG
Spartak Varna vs PFK Montana

0-1

2-1
Sat 27, Nov-19:30 - Bulgaria Premier
Arda Kardzhali vs Levski Sofia

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:15 - Bulgaria Premier
Pirin Blagoevgrad vs Lokomotiv Plovdiv

1-0

2-3
Sat 27, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Olympic Star vs Royal de Muramvya


2-2
Sat 27, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Les Crocos vs Flambeau du Centre

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Top Junior vs Musongati


1-0
Sat 27, Nov-17:30 - Burundi Ligue A
Rukinzo FC vs Kayanza United


1-1
Sat 27, Nov-15:00 - Burundi Ligue A
Bujumbura City vs Le Messager Ngozi

0-0

0-2
Sat 27, Nov-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Esporte Clube Bahia vs Gremio (RS)

2-0

3-1
Sat 27, Nov-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Suzhou Dongwu

2-0

3-0
Sat 27, Nov-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Sichuan Jiuniu vs Beijing BSU

1-0

1-1
Sat 27, Nov-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Shenyang Urban

3-0

4-0
Sat 27, Nov-00:00 - Club Friendly
Home Farm FC vs Bangor Celtic

2-0

2-0
Sat 27, Nov-04:00 - Club Friendly
Selwyn United vs Wellington Phoenix Reserve

0-3

0-5
Sat 27, Nov-06:00 - Club Friendly
Wellington Olympic vs Western Suburbs

0-1

2-1
Sat 27, Nov-13:15 - Club Friendly
Blansko vs 1. SC Znojmo

0-0

2-3
Sat 27, Nov-17:00 - Club Friendly
Real Brasilia FC Women\'s vs Minas ICESP/DF Women\'s

1-0

2-1
Sat 27, Nov-18:00 - Croatia - 1. Division
Hrvatski Dragovoljac vs HNK Gorica

0-0

0-1
Sat 27, Nov-20:05 - Croatia - 1. Division
Slaven Belupo Koprivnica vs NK Rijeka

0-0

1-2
Sat 27, Nov-16:00 - Croatia - 2. Division
NK Orijent Rijeka vs NK Croatia Zmijavci

1-2

3-2
Sat 27, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
HNK Cibalia vs NK Solin

1-3

5-3
Sat 27, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Dugopolje vs NK Varteks Varazdin

0-0

0-0
Sat 27, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs Bijelo Brdo

1-0

1-0
Sat 27, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Dubrava Tim Kabel vs NK Opatija

1-0

1-0
Sat 27, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Osijek B vs NK Jarun

0-0

0-0
Sat 27, Nov-13:00 - Croatia U19
Inter Zapresic(U19) vs NK Croatia Sesvete(U19)


0-1
Sat 27, Nov-13:00 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs Slaven Koprivnica(U19)

1-0

2-0
Sat 27, Nov-17:00 - Croatia U19
Dinamo Zagreb (U19) vs NK Rijeka (U19)


1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Cyprus 1 Division
Aris Limassol vs Pafos FC

0-0

0-0
Sat 27, Nov-21:00 - Cyprus 1 Division
PAEEK Keryneias vs Doxa Katokopias

1-1

1-2
Sat 27, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Omonia Aradippou vs Asil Lysi

0-0

0-1
Sat 27, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Othellos Athienou vs Nea Salamis

0-2

1-4
Sat 27, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Alki Oroklini vs Onisilos Sotiras

2-0

3-0
Sat 27, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Xylotympou vs Ermis Aradippou

1-2

2-3
Sat 27, Nov-16:30 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs FK Pribram

1-1

2-3
Sat 27, Nov-13:15 - Czech Republic 2. Liga
Dukla Praha vs Fotbal Trinec

0-0

0-0
Sat 27, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs Banik Ostrava

1-1

2-2
Sat 27, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Dynamo Ceske Budejovice vs 1.FC Slovacko

0-1

3-2
Sat 27, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Pardubice vs SK Sigma Olomouc

1-2

1-5
Sat 27, Nov-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs FC Bohemians 1905

3-0

6-0
Sat 27, Nov-18:00 - Denmark - 1. Division
Vendsyssel vs Fremad Amager

1-0

2-0
Sat 27, Nov-15:45 - Denmark - 1. Division
Hvidovre IF vs Fredericia

3-1

5-1
Sat 27, Nov-17:45 - Denmark Youth U17
Horsens(U17) vs Silkeborg IF(U17)

0-2

0-4
Sat 27, Nov-17:45 - Denmark Youth U17
Sonderjyske(U17) vs Vejle(U17)

2-1

3-2
Sat 27, Nov-18:15 - Denmark Youth U17
Aalborg BK(U17) vs Brondby(U17)

0-2

0-4
Sat 27, Nov-18:30 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Lyngby(U17)

1-1

1-2
Sat 27, Nov-18:45 - Denmark Youth U17
Aarhus AGF(U17) vs Nordsjaelland (U17)

1-4

3-5
Sat 27, Nov-17:30 - Denmark Youth U17
FC Kobenhavn(U17) vs Midtjylland(U17)

1-0

2-0
Sat 27, Nov-15:30 - Denmark Youth U19
Sonderjyske(U19) vs Vejle(U19)


3-1
Sat 27, Nov-15:30 - Denmark Youth U19
Horsens(U19) vs Silkeborg IF(U19)


1-0
Sat 27, Nov-16:00 - Denmark Youth U19
Aalborg BK(U19) vs Brondby(U19)


0-4
Sat 27, Nov-16:00 - Denmark Youth U19
Randers Freja(U19) vs Lyngby(U19)

0-0

0-1
Sat 27, Nov-16:30 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Nordsjaelland (U19)

0-1

2-2
Sat 27, Nov-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Liga Deportiva Universitaria vs Tecnico Universitario

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:30 - Egypt Premier League
El Sharqia Dokhan vs El Gounah

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Oxford City vs St Albans City

0-2

1-4
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Curzon Ashton FC vs Chester FC

0-1

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Concord Rangers vs AFC Totton

0-3

0-5
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Brentwood Town vs Dulwich Hamlet

0-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
AFC Fylde vs Gateshead

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Needham Market vs Welwyn Garden City

0-0

3-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Hungerford Town vs Welling United

1-1

3-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Wimborne Town vs Larkhall Athletic

0-0

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Felixstowe & Walton United vs AFC Telford United

0-3

0-4
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Binfield vs Truro City

0-3

2-3
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Hartley Wintney vs Folkestone Invicta

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Hanwell Town vs Enfield Town

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Plymouth Parkway vs Hampton & Richmond

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Hereford vs Kidderminster

1-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
York City vs Blyth Spartans

1-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Canvey Island vs Tonbridge Angels

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Slough Town vs Havant & Waterlooville FC

1-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Bath City vs Dartford

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Eastbourne Borough vs Tiverton Town

1-0

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Bishop\'s Stortford vs Leiston FC

2-1

5-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Chippenham Town vs Uxbridge

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Cray Wanderers vs Ebbsfleet United

2-0

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Braintree Town vs Potters Bar Town

1-1

3-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Leamington vs Alfreton Town

0-0

0-3
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Warrington Town FC vs Morpeth Town

1-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Gloucester City vs Kettering Town

2-0

3-0
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Brackley Town vs Boston United

0-2

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Hemel Hempstead Town vs Stourbridge

1-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Chelmsford City vs Cheshunt

1-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Worthing vs Dorking Wanderers

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Radcliffe FC vs Tamworth

2-1

5-1
Sat 27, Nov-19:00 - England FA Trophy
Maidstone United vs Billericay Town

0-1

1-1
Sat 27, Nov-19:15 - England League One
Lincoln City vs Accrington Stanley

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Sheffield Wed vs Wycombe Wanderers

1-1

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Charlton Athletic

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Oxford United vs Rotherham United

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Cambridge United vs Sunderland

1-2

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Gillingham vs Portsmouth

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Bolton Wanderers vs Cheltenham Town

1-2

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Plymouth Argyle vs Wigan Athletic

1-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Morecambe vs Milton Keynes Dons

0-2

0-4
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
Burton Albion FC vs Doncaster Rovers

0-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Fleetwood Town

0-1

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Scunthorpe United vs Bradford City AFC

1-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Rochdale vs Exeter City

0-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Port Vale vs Hartlepool United FC

1-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Northampton Town vs Leyton Orient

1-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Swindon vs Harrogate Town

0-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Carlisle vs Walsall

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Crawley Town vs Mansfield Town

0-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Bristol Rovers

1-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Sutton United vs Barrow

1-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England League Two
Salford City F.C. vs Oldham Athletic AFC

1-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - England Northern Division one
Workington vs Prescot Cables


1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England Northern Division one
Carlton Town vs Corby Town

2-1

4-2
Sat 27, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Bamber Bridge vs Basford United F.C.

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England Northern Premier League
FC United of Manchester vs Mickleover Sports

1-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League First Division
Faversham Town vs Sevenoaks Town

0-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League First Division
Phoenix Sports vs Three Bridges

1-1

2-3
Sat 27, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bognor Regis Town vs AFC Hornchurch

1-2

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Carshalton Athletic FC vs Leatherhead

1-2

3-3
Sat 27, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Lewes

0-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Corinthian Casuals vs Brightlingsea Regent

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Horsham vs Margate

0-0

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Merstham vs East Thurrock United

0-1

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Nuneaton Borough vs Hednesford Town

1-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Redditch United vs Rushall Olympic

1-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Banbury United vs Royston Town

1-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Lowestoft Town vs St Ives Town

1-2

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Barwell vs Hitchin Town

0-1

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Weston Super Mare vs Dorchester Town

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Beaconsfield Town F.C. vs Chesham United

0-0

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Taunton Town vs Poole Town

1-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Yate Town

1-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Hendon vs Walton Casuals

2-0

3-1
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Gosport Borough vs Swindon Supermarine

0-1

1-3
Sat 27, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Kings Langley vs Hayes &Yeading

0-0

2-1
Sat 27, Nov-00:00 - England The Championship
West Bromwich(WBA) vs Nottingham Forest

0-0

0-0
Sat 27, Nov-16:30 - England The Championship
Preston North End vs Fulham

0-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - England The Championship
Stoke City vs Blackburn Rovers

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - England The Championship
Hull City vs Millwall

1-1

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - England The Championship
Huddersfield Town vs Middlesbrough

0-2

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England The Championship
Birmingham vs Blackpool

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - England The Championship
Luton Town vs Cardiff City

0-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - England The Championship
AFC Bournemouth vs Coventry

1-0

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - England The Championship
Peterborough United vs Barnsley

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - England The Championship
Swansea City vs Reading

1-2

2-3
Sat 27, Nov-16:00 - England U23 Premier League
Manchester United(U23) vs Crystal Palace U23

1-1

1-2
Sat 27, Nov-16:30 - English Premier League
Arsenal vs Newcastle

0-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - English Premier League
Crystal Palace vs Aston Villa

0-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - English Premier League
Norwich City vs Wolverhampton Wanderers

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - English Premier League
Liverpool vs Southampton

3-0

4-0
Sat 27, Nov-21:30 - English Premier League
Brighton & Hove Albion vs Leeds United

0-0

0-0
Sat 27, Nov-18:00 - Estonia Esi Liiga
Ida-Virumaa FC Alliance vs Parnu JK

2-1

4-1
Sat 27, Nov-18:00 - Estonia Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev vs Tartu JK Tammeka

0-0

0-0
Sat 27, Nov-15:00 - Estonia Meistri Liiga
Tallinna JK Legion vs Nomme Kalju

2-1

2-2
Sat 27, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group B
SC Schiltigheim vs ASM Belfort

1-1

2-2
Sat 27, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Dijon(U19) vs ES Troyes AC(U19)


1-0
Sat 27, Nov-14:00 - French Championnat National U19 Groupe C
SPA Merignacais U19 vs Stade Rennais FC(U19)

1-2

4-3
Sat 27, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Nantes U19 vs Avranches(U19)

1-0

4-1
Sat 27, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Avenir Sportif Beziers(U19)

1-0

1-0
Sat 27, Nov-18:00 - French Cup
Chambery SF vs AJ Auxerre

1-4

4-6
Sat 27, Nov-19:15 - French Cup
Guingamp vs Stade Briochin

1-0

1-0
Sat 27, Nov-16:00 - French Cup
Cannet Rocheville vs Bastia Borgo

1-1

1-1
Sat 27, Nov-19:59 - French Cup
Mulhouse vs Lyon Duchere

0-0

1-2
Sat 27, Nov-19:59 - French Cup
Andrezieux vs Grenoble Foot 38

2-0

3-0
Sat 27, Nov-19:59 - French Cup
Biesheim vs Thaon

0-1

0-1
Sat 27, Nov-19:59 - French Cup
Cannes AS vs Rodez AF

1-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - French Cup
Amiens AC vs Feignies

1-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - French Cup
Aubagne vs Nimes

2-2

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - French Cup
Cite 6 Calonne Ricouart vs Valenciennes FC

1-1

1-4
Sat 27, Nov-19:00 - French Cup
Montchat Lyon vs FC Sochaux-Montbeliard

0-3

0-3
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
AC Cambrai vs Amiens SC

1-3

1-4
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
GFC Ajaccio vs Red Star FC 93

0-0

1-2
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
Paris FC vs CSC de Cayenne

2-0

14-0
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
FC Bergerac vs Stade Bordelais

2-0

4-0
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
Venissieux Minguette vs Moulins Yzeure

0-1

1-1
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
Sarrebourg FC vs Creteil-Lusitanos

0-0

1-3
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
FC Chambly vs Beauvais

0-0

0-0
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
Dinan Lehon FC vs Saint Malo

1-1

2-2
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
Linas-Montlhery vs Evreux

0-1

1-1
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
Toulouse Metropole vs Montauban FC TG

0-0

0-0
Sat 27, Nov-21:00 - French Cup
Ergue-Gaberic vs Vannes OC

0-1

1-2
Sat 27, Nov-17:00 - French Cup
Stade Lavallois MFC vs Le Mans

1-1

1-1
Sat 27, Nov-17:00 - French Cup
J3 Amilly vs Quevilly Rouen

0-3

0-5
Sat 27, Nov-17:00 - French Cup
Canet Roussillon vs Saint-Denis

0-1

1-1
Sat 27, Nov-17:30 - French Cup
Soleil Bischheim vs Nancy

0-0

0-1
Sat 27, Nov-17:30 - French Cup
Morteau Montlebon vs Dijon

0-0

0-2
Sat 27, Nov-22:00 - French Cup
Stade Poitevin vs US Orleans

0-0

1-1
Sat 27, Nov-00:00 - French Le Championnat Ligue 1
RC Lens vs Angers SCO

0-1

2-2
Sat 27, Nov-19:59 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs Nantes

1-1

1-1
Sat 27, Nov-01:00 - Friendly Internationals
Dominican Republic women\'s vs Trinidad & Tobago Women\'s

0-0

2-1
Sat 27, Nov-08:00 - Friendly Internationals
Australia Women\'s vs USA Women\'s

0-1

0-3
Sat 27, Nov-09:00 - Friendly Internationals
Korea Republic Women\'s vs New Zealand Women\'s

0-1

2-1
Sat 27, Nov-21:00 - Friendly Internationals
Mexico Women\'s vs Canada Women\'s

1-0

2-1
Sat 27, Nov-22:00 - Futsal Italian Serie A
Petrarca Padova Futsal vs Real San Giuseppe Futsal

3-2

3-2
Sat 27, Nov-19:00 - Futsal Italian Serie A
Lido Di Ostiav Meta Futsal vs Came Dosson Futsal

0-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Futsal Italian Serie A
AS Roma Futsal vs Manfredonia Futsal

2-2

4-5
Sat 27, Nov-21:30 - Futsal Italian Serie A
Pescara Futsal vs Pesarofano Futsal

1-3

1-5
Sat 27, Nov-15:30 - Futsal Spain Division De Honor
F.C.Barcelona Futsal vs Jaen Paraiso Interior Futsal

1-0

3-0
Sat 27, Nov-22:30 - Futsal Spain Division De Honor
Vina Albali Valdepenas Futsal vs Real Betis Futsal

0-0

3-1
Sat 27, Nov-00:00 - Futsal Spain Division De Honor
Levante Futsal vs Manzanares FS Futsal

2-2

4-3
Sat 27, Nov-16:00 - Futsal Spain Division De Honor
Emotion Zaragoza Futsal vs Movistar Inter Futsal

0-0

3-2
Sat 27, Nov-21:00 - Futsal Spain Division De Honor
Jimbee Cartagena FS Futsal vs Catgas Santa Coloma Futsal

2-0

4-1
Sat 27, Nov-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Ribera Navarra Futsal vs CA Osasuna Magna Futsal

1-1

5-1
Sat 27, Nov-14:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Sioni Bolnisi vs Gagra Tbilisi

2-1

2-1
Sat 27, Nov-14:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Merani Martvili vs WIT Georgia Tbilisi

0-1

0-2
Sat 27, Nov-14:00 - Georgia Pirveli Liga
Zugdidi vs FC Metalurgi Rustavi

4-2

4-2
Sat 27, Nov-14:00 - Georgia Pirveli Liga
Gareji Sagarejo vs Chikhura Sachkhere

3-0

8-0
Sat 27, Nov-14:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Shevardeni vs FC Merani Tbilisi

3-1

5-2
Sat 27, Nov-17:00 - German 3. Liga
Saarbrucken vs Viktoria Berlin 1889

0-0

2-0
Sat 27, Nov-17:00 - German 3. Liga
SV Wehen Wiesbaden vs SC Verl

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:00 - German 3. Liga
Dortmund(Am) vs FC Kaiserslautern

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:00 - German 3. Liga
1. FC Magdeburg vs Eintracht Braunschweig

2-0

2-0
Sat 27, Nov-17:00 - German 3. Liga
Havelse vs Munchen 1860

0-2

2-3
Sat 27, Nov-17:00 - German 3. Liga
Wurzburger Kickers vs SV Meppen

1-1

1-3
Sat 27, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Wolfsburg(U17) vs FC Viktoria 1889 Berlin(U17)

1-0

5-1
Sat 27, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Werder Bremen(U17) vs Hannover 96(U17)

1-2

4-3
Sat 27, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hansa Rostock(U17) vs Chemnitzer(U17)

0-2

0-2
Sat 27, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Eintr. Braunschweig(U17) vs Dynamo Dresden(U17)

1-1

1-2
Sat 27, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Munchen 1860(U17) vs Nurnberg (U17)

0-0

1-0
Sat 27, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs FSV Frankfurt U17

0-0

1-0
Sat 27, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs Greuther Furth(U17)

1-1

1-3
Sat 27, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Elversberg(U17) vs VfB Stuttgart(U17)

0-2

0-3
Sat 27, Nov-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FC Heidenheim(U17) vs Bayern Munich(U17)

0-0

1-1
Sat 27, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SC Freiburg (U17) vs FC Ingolstadt(U17)

7-0

7-0
Sat 27, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bayer Leverkusen(U17) vs Preuben Munster(U17)

1-2

2-3
Sat 27, Nov-16:30 - German B-Junioren-Bundesliga West
Arminia Bielefeld (U17) vs Alemannia Aachen(U17)

2-1

3-3
Sat 27, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Monchengladbach(U17) vs Schalke 04 (U17)

0-0

0-1
Sat 27, Nov-18:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs Borussia Dortmund

1-1

1-3
Sat 27, Nov-18:30 - German Bundesliga
1. FC Koln vs Monchengladbach

0-0

4-1
Sat 27, Nov-18:30 - German Bundesliga
Hertha BSC Berlin vs Augsburg

1-0

1-1
Sat 27, Nov-18:30 - German Bundesliga
VfL Bochum vs SC Freiburg

0-0

2-1
Sat 27, Nov-18:30 - German Bundesliga
Greuther Furth vs Hoffenheim

1-2

3-6
Sat 27, Nov-21:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs Arminia Bielefeld

0-0

1-0
Sat 27, Nov-23:30 - German Bundesliga 2
Holstein Kiel vs Werder Bremen

1-0

2-1
Sat 27, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
Schalke 04 vs SV Sandhausen

0-0

5-2
Sat 27, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Hannover 96

3-0

4-0
Sat 27, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
FC Erzgebirge Aue vs SV Darmstadt 98

0-0

1-2
Sat 27, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Eimsbutteler TV(U19) vs Dynamo Dresden(U19)

0-0

0-2
Sat 27, Nov-17:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hamburger(U19) vs Union Berlin(U19)

4-0

5-1
Sat 27, Nov-17:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Carl Zeiss Jena(U19) vs Hertha BSC Berlin U19

0-0

0-2
Sat 27, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Nurnberg (U19) vs Augsburg(U19)

1-2

2-2
Sat 27, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
FC Ingolstadt(U19) vs 1. FC Heidenheim(U19)

2-1

3-2
Sat 27, Nov-17:00 - German Junioren Bundesliga Sud
FC Kaiserslautern (U19) vs Stuttgarter Kickers(U19)

1-1

5-3
Sat 27, Nov-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Hoffenheim(U19) vs VfB Stuttgart U19

1-0

2-2
Sat 27, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga West
RW Oberhausen U19 vs SC Paderborn 07(U19)

0-0

1-0
Sat 27, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Bochum(U19) vs Arminia Bielefeld(U19)

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Bayreuth vs Nurnberg B

2-2

5-2
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Viktoria Aschaffenburg vs TSV Aubstadt

0-1

0-2
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Schweinfurt vs Wacker Burghausen

0-2

2-2
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Pipinsried vs VfB Eichstatt

0-1

0-2
Sat 27, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
SV Babelsberg 03 vs ZFC Meuselwitz

0-1

0-2
Sat 27, Nov-17:05 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemie Leipzig vs Energie Cottbus

0-1

1-2
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Lubeck vs Eintracht Norderstedt

0-0

2-1
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Atlas Delmenhorst vs BSV Rehden

1-0

1-1
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs 1. FSV Mainz 05 II

1-1

4-3
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfB Stuttgart II vs TuS Rot Weiss Koblenz

2-0

2-0
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
FSV Frankfurt vs SSV Ulm 1846

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
Bahlinger SC vs FK Pirmasens

2-0

4-0
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs TSV Schott Mainz

0-0

4-0
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC Giessen vs Astoria Walldorf

0-1

1-1
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
RW Essen vs SV Rodinghausen

0-0

1-0
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Sportfreunde Lotte

2-1

2-1
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Bonner SC vs Rot Weiss Ahlen

1-1

2-2
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
VFB Homberg vs Koln Am.

0-0

1-3
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Koln vs Monchengladbach B

1-0

2-1
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs RW Oberhausen

1-2

1-2
Sat 27, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs Wegberg-Beeck

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Ghana Premier League
WAFA vs Great Olympics

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - Gibraltar Premier Divisio
Bruno\'s Magpies vs Glacis United

2-1

2-3
Sat 27, Nov-21:30 - Gibraltar Premier Divisio
Manchester 62 FC vs Lions Gibraltar

2-0

3-0
Sat 27, Nov-19:15 - Greece Super League 1
Asteras Tripolis vs Atromitos Athens

3-1

6-2
Sat 27, Nov-21:30 - Greece Super League 1
Apollon Smirnis vs Lamia

0-0

0-0
Sat 27, Nov-21:30 - Greece Super League 1
Pas Giannina vs AEK Athens

1-1

1-2
Sat 27, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Panserraikos vs Apollon Larissas

1-0

1-0
Sat 27, Nov-16:45 - Greece Super League 2
Panathinaikos B vs Giorgos Karaiskakis

1-1

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - Greece Super League 2
Kalamata AO vs Ergotelis

1-0

2-0
Sat 27, Nov-15:00 - Greece U19
PAOK Saloniki(U19) vs FC Aris Thessaloniki(U19)

0-1

2-3
Sat 27, Nov-15:00 - Greece U19
OFI Crete(U19) vs Ionikos(U19)

1-1

1-3
Sat 27, Nov-16:00 - Greece U19
Olympiakos Piraeus(U19) vs Volos NFC(U19)

0-0

4-0
Sat 27, Nov-17:00 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs Panaitolikos Agrinio(U19)

2-0

2-0
Sat 27, Nov-14:30 - Greece U19
Apollon Smirnis U19 vs Lamia U19

0-0

2-2
Sat 27, Nov-01:00 - Guatemala Liga Nacional
Guastatoya vs CD Malacateco

1-0

1-1
Sat 27, Nov-06:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs CD Puerto de Iztapa

1-0

1-0
Sat 27, Nov-11:00 - HKFA Lanwa International Fa Cup
Resources Capital FC vs LeeMan

0-0

0-1
Sat 27, Nov-13:30 - HKFA Lanwa International Fa Cup
Eastern A.A Football Team vs Hong Kong,China(U23)

3-0

4-0
Sat 27, Nov-23:00 - Holland Eredivisie
FC Zwolle vs RKC Waalwijk

0-0

0-0
Sat 27, Nov-21:45 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs FC Groningen

1-2

1-4
Sat 27, Nov-19:30 - Holland Jupiler League
NAC Breda vs Helmond Sport

0-0

1-0
Sat 27, Nov-18:00 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs Scheveningen

1-0

2-2
Sat 27, Nov-18:00 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs Koninklijke HFC

1-0

2-0
Sat 27, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
Rijnsburgse Boys vs SV De Treffers

2-0

4-1
Sat 27, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
HHC Hardenberg vs Noordwijk

0-1

2-1
Sat 27, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
Jong Sparta Rotterdam vs Quick Boys

1-0

3-1
Sat 27, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
Volendam Am. vs Tielse Eendracht Combinatie

1-0

4-0
Sat 27, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs Excelsior Maassluis

1-0

2-0
Sat 27, Nov-17:30 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs AFC Amsterdam

0-0

1-0
Sat 27, Nov-17:45 - Hungary NB1
Kisvarda vs MTK Budapest FC

2-0

5-0
Sat 27, Nov-22:30 - Hungary NB1
Budapest Honved vs Ujpest FC

1-0

1-2
Sat 27, Nov-19:59 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Gyirmot SE

1-1

3-2
Sat 27, Nov-16:00 - Hungary U19 League
Nyiregyhaza Spartacus(U19) vs MTK Budapest FC (U19)

0-2

0-2
Sat 27, Nov-13:00 - Hungary U19 League
Vasas(U19) vs Budapest Honved U19

0-0

2-2
Sat 27, Nov-13:00 - Hungary U19 League
Illes Akademia Haladas(U19) vs Gyori ETO FC U19

2-1

2-2
Sat 27, Nov-14:00 - Hungary U19 League
Ferencvarosi TC U19 vs Diosgyor VTK(U19)

1-0

1-0
Sat 27, Nov-17:00 - Hungary U19 League
Debreceni VSC (U19) vs Ujpesti TE(U19)

0-1

1-3
Sat 27, Nov-18:00 - India Super League
East Bengal vs ATK Mohun Bagan

0-3

0-3
Sat 27, Nov-19:59 - India Super League
Mumbai City FC vs Hyderabad FC

1-1

1-3
Sat 27, Nov-17:30 - Indonesia Liga 1
PSM Makassar vs Persipura Jayapura

1-1

1-1
Sat 27, Nov-12:15 - Indonesia Liga 1
TIRA Persikabo vs Persela Lamongan

2-1

4-2
Sat 27, Nov-15:00 - Iraqi League
Newroz SC(IRQ) vs Al Minaa Basra

1-0

1-1
Sat 27, Nov-21:00 - Iraqi League
Naft Al Junoob vs Zakho


0-0
Sat 27, Nov-17:00 - Iraqi League
Naft Misan vs Baghdad

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:15 - Israel Premier League
Hapoel Nof HaGalil vs Bnei Sakhnin FC

1-2

1-2
Sat 27, Nov-19:30 - Israel Premier League
Maccabi Netanya vs Maccabi Petah Tikva FC

0-0

2-0
Sat 27, Nov-17:00 - Israel Premier League
Hapoel Ironi Kiryat Shmona vs Hapoel Beer Sheva

0-2

1-2
Sat 27, Nov-21:30 - Israel Premier League
F.C. Ashdod vs Hapoel Katamon Jerusalem

0-0

1-0
Sat 27, Nov-21:50 - Israel Premier League
Beitar Jerusalem vs Hapoel Hadera

0-0

0-0
Sat 27, Nov-22:45 - Israel State League
Moadon Sport Tira vs Maccabi Tzur Shalom

0-1

0-2
Sat 27, Nov-16:00 - Israel U19 League
Bnei Yehuda Tel Aviv U19 vs Maccabi Haifa Shmuel U19

0-0

1-2
Sat 27, Nov-13:00 - Israel U19 League
Hapoel Ramat Gan U19 vs Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19

0-0

1-0
Sat 27, Nov-14:00 - Israel U19 League
Ashdod MS U19 vs Hapoel Beer Sheva(U19)

2-0

3-2
Sat 27, Nov-18:00 - Italian Campionato Primavera
Spal Youth vs Sassuolo Calcio Youth

0-2

0-5
Sat 27, Nov-16:00 - Italian Campionato Primavera
Juventus Youth vs Roma Youth

1-1

2-2
Sat 27, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera
Bologna Youth vs Atalanta Youth

0-3

1-3
Sat 27, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera
Verona Youth vs Torino Youth

0-1

1-4
Sat 27, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Como Youth vs Reggiana Youth

0-1

0-1
Sat 27, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Pordenone Youth vs Venezia F.C. Youth

1-0

1-1
Sat 27, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Alessandria Youth vs Virtus Entella Youth

0-1

1-3
Sat 27, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera 2
Pisa Youth vs Crotone Youth

0-0

2-1
Sat 27, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera 2
Salernitana Youth vs Spezia Youth

0-3

0-4
Sat 27, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera 2
Perugia Youth vs Frosinone Youth

1-0

2-2
Sat 27, Nov-14:30 - Italian Campionato Primavera 2
Parma Youth vs Udinese Youth

0-0

3-1
Sat 27, Nov-14:30 - Italian Campionato Primavera 2
Ascoli Youth vs Reggina Youth

1-0

2-0
Sat 27, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Vicenza Vicence Calcio vs S.S.D. Monza 1912 Youth

0-0

2-0
Sat 27, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Lazio Youth vs Benevento Youth

0-1

0-1
Sat 27, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Cremonese Youth vs Cittadella Youth

2-0

4-1
Sat 27, Nov-18:00 - Italian Serie A
Sampdoria vs Hellas Verona

0-1

3-1
Sat 27, Nov-18:00 - Italian Serie A
Empoli vs Fiorentina

0-0

2-1
Sat 27, Nov-23:45 - Italian Serie A
Venezia F.C. vs Inter Milan

0-1

0-2
Sat 27, Nov-21:00 - Italian Serie A
Juventus vs Atalanta

0-1

0-1
Sat 27, Nov-19:15 - Italian Serie B
Brescia vs Pisa

0-0

0-1
Sat 27, Nov-17:00 - Italian Serie B
Cosenza Calcio 1914 vs Spal

0-0

0-1
Sat 27, Nov-17:00 - Italian Serie B
Ascoli vs A.C. Monza

1-1

1-1
Sat 27, Nov-17:00 - Italian Serie B
Frosinone vs Pordenone Calcio SSD

0-0

2-2
Sat 27, Nov-17:00 - Italian Serie B
Benevento vs Urbs Reggina 1914

2-0

4-0
Sat 27, Nov-17:00 - Italian Serie B
Alessandria vs Cremonese

0-0

1-0
Sat 27, Nov-21:30 - Italian Serie B
Perugia vs Cittadella

1-0

1-1
Sat 27, Nov-20:30 - Italy C1A
FeralpiSalo vs US Pergolettese

4-0

6-0
Sat 27, Nov-20:30 - Italy C1B
Robur Siena S.S.D. vs Grosseto

0-0

1-3
Sat 27, Nov-17:30 - Italy C1B
Olbia vs Pontedera

0-0

2-0
Sat 27, Nov-20:30 - Italy C1C
FC Bari 1908 vs Latina Calcio

1-0

3-1
Sat 27, Nov-20:30 - Italy C1C
S.S.D. Citta di Campobasso vs Virtus Francavilla

1-2

2-2
Sat 27, Nov-17:30 - Italy C1C
Catania vs S.S.D. Potenza Calcio

1-0

2-1
Sat 27, Nov-08:00 - Japan Football League
MIO Biwako Shiga vs Reinmeer Aomori F.C.

3-0

3-1
Sat 27, Nov-08:00 - Japan Football League
Tokyo Musashino City FC vs Honda FC

0-3

0-3
Sat 27, Nov-08:00 - Japan Football League
Osaka FC vs FC Maruyasu Okazaki

0-1

0-1
Sat 27, Nov-08:00 - Japan Football League
Suzuka Unlimited vs Bandits Iwaki

1-3

1-4
Sat 27, Nov-08:00 - Japan Football League
TIAMO Hirakata vs Sony Sendai FC

4-0

6-1
Sat 27, Nov-08:00 - Japan Futsal League
Shonan Bellmare Futsal vs Kitakyushu Futsal

1-0

3-0
Sat 27, Nov-10:15 - Japan Futsal League
Fuchu Athletic FC Futsal vs Fugador Sumida Futsal

2-0

2-1
Sat 27, Nov-05:30 - Japan Women Empresss Cup
Ehime FC Women\'s vs JFA Academy Fukushima Women\'s

0-1

0-3
Sat 27, Nov-05:30 - Japan Women Empresss Cup
Orca Kamogawa FC Women\'s vs Osaka University Women\'s

3-0

4-0
Sat 27, Nov-06:00 - Japan Women Empresss Cup
Norddea Hokkaido Women\'s vs Fujieda Junshin High School Women\'s

0-1

0-3
Sat 27, Nov-06:00 - Japan Women Empresss Cup
Yamato Sylphid Women\'s vs Tokuyama University Women\'s

0-0

0-0
Sat 27, Nov-08:30 - Japan Women Empresss Cup
AS Harima ALBION Women\'s vs Sendai University Women\'s

1-0

5-0
Sat 27, Nov-08:30 - Japan Women Empresss Cup
Otemon Gakuin HS Women\'s vs Japan Soccer College Women\'s

1-1

3-6
Sat 27, Nov-09:00 - Japan Women Empresss Cup
Waseda University Women\'s vs Shikoku Gakuin Uni Women\'s


4-0
Sat 27, Nov-09:00 - Japan Women Empresss Cup
Shizuoka Sangyo University Women\'s vs Fujizakura Yamanashi Women\'s

2-1

2-2
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Yokohama F Marinos

0-1

0-2
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Shimizu S-Pulse

0-0

0-1
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Sagan Tosu

1-0

1-0
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Yokohama FC

2-0

2-0
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Nagoya Grampus Eight

0-0

2-1
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Sanfrecce Hiroshima vs FC Tokyo

1-0

1-2
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Avispa Fukuoka vs Vegalta Sendai

1-0

2-2
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Kashiwa Reysol

2-1

3-1
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Gamba Osaka

2-1

4-1
Sat 27, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Tokushima Vortis

0-0

0-1
Sat 27, Nov-09:00 - Korea K3 League
Cheonan City FC vs Gimpo FC

1-0

2-2
Sat 27, Nov-09:00 - Korea League 1
Jeju United FC vs Suwon FC

0-0

1-0
Sat 27, Nov-11:30 - Korea League 1
Seongnam FC vs Gwangju Football Club

1-0

1-0
Sat 27, Nov-16:00 - Kosovo Super League
KF Ulpiana vs KF Prishtina

0-1

0-3
Sat 27, Nov-18:20 - Kuwait Premier League
Al-Salmiyah vs Al-Shabab(KUW)

1-0

2-0
Sat 27, Nov-20:35 - Kuwait Premier League
Al-Qadsia SC vs Al-Arabi Club

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
RM Hamm Benfica vs Progres Niederkorn

0-3

1-9
Sat 27, Nov-21:00 - Malta First Division League
Marsaxlokk FC vs Lija Athletic

2-3

3-4
Sat 27, Nov-21:00 - Malta First Division League
Pembroke Athleta vs St. George\'s

1-0

2-0
Sat 27, Nov-17:00 - Malta First Division League
Marsa F.C. vs Fgura United

0-0

1-1
Sat 27, Nov-17:00 - Malta First Division League
Mgarr United FC vs Swieqi United

0-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Malta Premier League
Birkirkara FC vs Sliema Wanderers FC

0-0

2-0
Sat 27, Nov-21:00 - Malta Premier League
Valletta FC vs Mosta FC

2-0

3-1
Sat 27, Nov-17:00 - Malta Premier League
Floriana F.C. vs Sirens

0-1

1-2
Sat 27, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Alebrijes de Oaxaca B vs Guerreros de Xico

2-0

3-1
Sat 27, Nov-01:30 - Mexico Primera Divison 2
Ciervos FC vs Lobos Huerta

0-0

3-0
Sat 27, Nov-01:30 - Mexico Primera Divison 2
Deportivo Zap vs Canoneros Marina

3-0

6-2
Sat 27, Nov-05:30 - Mexico Primera Divison 2
Calor de San Pedro vs Aguacateros CDU

0-0

2-1
Sat 27, Nov-06:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Alacranes de Durango vs Correcaminos UAT B

1-0

2-1
Sat 27, Nov-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Cimarrones de Sonora B vs UA De Zacatecas

4-1

5-1
Sat 27, Nov-19:00 - Mexico Youth U20
Cruz Azul(U20) vs Tigres UANL(U20)

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Zimbru Chisinau vs FC Sfintul Gheorghe

1-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Balti vs Petrocub HIncesti

1-1

1-2
Sat 27, Nov-18:30 - Morocco Division 2
Ittihad Khemisset vs USM Oujda


1-0
Sat 27, Nov-18:30 - Morocco Division 2
Wydad Fes vs Raja Beni Mellal

0-1

1-1
Sat 27, Nov-18:30 - Morocco Division 2
UTS Union Touarga Sport Rabat vs TAS de Casablanca

0-0

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - National League
Torquay United vs Halifax Town

0-1

2-3
Sat 27, Nov-19:00 - National League
Wrexham vs Bromley

1-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - National League
Yeovil Town vs Dover Athletic

0-1

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - National League
Woking vs Barnet F.C.

1-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - National League
Altrincham vs Southend United

0-2

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - National League
Kings Lynn vs Aldershot Town

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - National League
Wealdstone FC vs Stockport County

0-1

1-4
Sat 27, Nov-21:20 - National League
Notts County vs Dagenham and Redbridge

1-1

2-1
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Prva liga
Renova Cepciste vs Akademija Pandev

0-1

1-2
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Sileks vs FK Ohrid 2004

2-0

3-0
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica-Sasa vs Pobeda Prilep

1-0

3-0
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kozuv Gevgelija vs Detonit Junior

1-0

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
KF Veleshta vs Korab Debar

0-1

2-2
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kit Go Pehchevo vs Belasica Strumica

0-0

0-1
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kadino vs FK Teteks Tetovo

0-1

0-1
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Sloga Vinica vs Lokomotiva Gradsko

1-0

3-0
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Voska Sport vs FK Vardar

2-0

2-1
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Bratstvo 07 vs FK Osogovo

1-1

2-4
Sat 27, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Besa Doberdoll vs FK Gostivar

1-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Ballinamallard United

1-1

3-3
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Institute FC vs Ards FC

0-2

0-3
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dergview FC vs Queen\'s University Belfast

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Annagh United vs Knockbreda

1-1

4-1
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Newry City

2-1

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Ballyclare Comrades

1-0

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Coleraine F.C. vs Cliftonville

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Portadown FC vs Larne FC

1-1

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United F.C. vs Crusaders FC

0-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Carrick Rangers vs Warrenpoint Town

0-1

1-2
Sat 27, Nov-21:30 - Northern Ireland Premier League
Glenavon FC vs Linfield FC

0-3

0-3
Sat 27, Nov-18:00 - Norway 2 Division Play-Off
FK Arendal vs IL Hodd

2-1

2-2
Sat 27, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Bryne vs Strommen

0-2

0-2
Sat 27, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Fredrikstad vs Ranheim IL

1-0

3-1
Sat 27, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Raufoss vs Asane Fotball

0-0

1-1
Sat 27, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Start Kristiansand vs Sandnes Ulf

0-1

2-2
Sat 27, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Ullensaker/Kisa IL vs Sogndal

1-0

2-1
Sat 27, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Grorud IL vs HamKam

1-1

1-2
Sat 27, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Stjordals Blink vs Aalesund FK

1-0

1-0
Sat 27, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
KFUM Oslo vs Jerv

2-0

4-1
Sat 27, Nov-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Lillestrom vs Stromsgodset

3-0

4-1
Sat 27, Nov-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Valerenga

1-1

1-2
Sat 27, Nov-02:30 - Paraguayan Primera Division
Olimpia Asuncion vs Club Libertad

1-1

2-3
Sat 27, Nov-02:30 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs FC Nacional Asuncion

1-0

3-0
Sat 27, Nov-02:30 - Paraguayan Primera Division
CA River Plate Asuncion vs Sportivo Luqueno

0-0

0-0
Sat 27, Nov-15:15 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs Pogon Szczecin Youth

2-1

3-2
Sat 27, Nov-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Warta Poznan Youth

2-1

3-1
Sat 27, Nov-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
SMS Lodz Youth vs Zaglebie Lubin Youth

0-0

0-0
Sat 27, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Wisla Krakow Youth

2-1

2-2
Sat 27, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Slask Wroclaw Youth vs Polonia Warszawa Youth

0-1

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
KS Blonianka Blonie vs Wissa Szczuczyn

0-0

3-0
Sat 27, Nov-18:00 - Poland - Ekstraklasa
Slask Wroclaw vs Stal Mielec

0-0

2-1
Sat 27, Nov-15:30 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Leczna vs Gornik Zabrze

1-2

1-2
Sat 27, Nov-23:00 - Poland - Ekstraklasa
Rakow Czestochowa vs Zaglebie Lubin

1-0

4-0
Sat 27, Nov-20:30 - Poland - Ekstraklasa
Pogon Szczecin vs Lechia Gdansk

2-1

5-1
Sat 27, Nov-15:40 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Arka Gdynia

0-0

1-0
Sat 27, Nov-23:30 - Poland - I liga
Puszcza Niepolomice vs Korona Kielce

4-1

5-2
Sat 27, Nov-16:00 - Poland - II liga
Hutnik Krakow vs Olimpia Elblag

0-2

0-3
Sat 27, Nov-16:00 - Poland - II liga
Sokol Ostroda vs Chojniczanka Chojnice

0-3

1-4
Sat 27, Nov-16:00 - Poland - II liga
Radunia Stezyca vs Garbarnia Krakow

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - Poland - II liga
Stal Rzeszow vs Pogon Grodzisk Mazowiecki

1-0

3-1
Sat 27, Nov-15:00 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs GKS Belchatow

0-0

0-0
Sat 27, Nov-15:00 - Poland - II liga
Wigry Suwalki vs KKS 1925 Kalisz

1-0

3-0
Sat 27, Nov-17:00 - Poland Woman\\\'s League
APLG Gdansk Women\'s vs Rekord Bielsko Women\'s

2-0

3-1
Sat 27, Nov-18:00 - Portugal Liga de Honora
Varzim vs FC Penafiel

0-2

0-2
Sat 27, Nov-19:30 - Portugal Liga de Honora
Academico Viseu vs Vilafranquense

0-0

0-0
Sat 27, Nov-15:00 - Portugal Liga de Honora
G.D. Chaves vs CD Mafra

0-1

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Vizela(U19) vs UD Oliveirense(U19)


3-0
Sat 27, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Benfica(U19) vs Vilafranquense(U19)

5-0

8-0
Sat 27, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Belenenses(U19) vs Uniao Leiria U19

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Sporting Lisbon(U19) vs Vitoria FC Setubal(U19)

1-0

4-0
Sat 27, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Alverca(U19) vs GD Estoril-Praia(U19)


2-0
Sat 27, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Feirense(U19) vs Leixoes U19

0-1

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Pacos Ferreira(U19) vs Tondela(U19)

0-0

0-0
Sat 27, Nov-22:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Amora FC(U19) vs Sacavenense(U19)

0-3

0-4
Sat 27, Nov-15:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Sporting Braga(U23) vs Leixoes(U23)

0-0

3-0
Sat 27, Nov-15:00 - Portugal Liga Revelacao U23
FC Famalicao(U23) vs Vitoria Guimaraes(U23)

1-0

2-0
Sat 27, Nov-15:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Vizela(U23) vs Academica Coimbra(U23)

0-1

2-1
Sat 27, Nov-15:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Farense(U23) vs Benfica(U23)

1-1

2-3
Sat 27, Nov-22:00 - Portugal Primera Liga
FC Arouca vs Boavista FC

1-0

2-1
Sat 27, Nov-19:30 - Portugal Primera Liga
FC Famalicao vs Portimonense

0-2

0-3
Sat 27, Nov-00:15 - Portugal Primera Liga
Moreirense vs Gil Vicente

0-0

2-2
Sat 27, Nov-23:30 - Primeira Liga 3
Felgueiras vs UD Oliveirense

1-0

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - Primeira Liga 3
Alverca vs Caldas SC

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - Primeira Liga 3
S.C. Braga B vs Anadia

0-1

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - Primeira Liga 3
Pevidem vs Lusitania Lourosa

0-1

0-1
Sat 27, Nov-17:00 - Primeira Liga 3
Sao Joao Ver vs Sanjoanense

0-0

1-0
Sat 27, Nov-15:00 - Primeira Liga 3
Oriental Dragon vs Vitoria Setubal FC

0-1

1-1
Sat 27, Nov-19:10 - Qatar Stars Cup
Al-Ahli Doha vs Al Rayyan

0-1

0-2
Sat 27, Nov-17:00 - Qatar Stars Cup
Al-Wakra vs Al-Shamal

1-0

2-0
Sat 27, Nov-18:15 - Republic of Azerbaijan Premier League
Neftchi Baku vs Sabail

0-0

1-0
Sat 27, Nov-15:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Kesla FK

2-0

2-1
Sat 27, Nov-22:30 - Romania - Divizia A
FC Rapid Bucuresti vs CS Mioveni

0-1

1-1
Sat 27, Nov-19:30 - Romania - Divizia A
UTA Arad vs FC Arges

0-0

0-1
Sat 27, Nov-17:00 - Romania - Divizia A
Sepsi OSK Sfantul Gheorghe vs Chindia Targoviste

0-0

0-0
Sat 27, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
CSM Politehnica Iasi vs Unirea Dej

0-0

0-0
Sat 27, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs Ripensia Timisoara

0-1

0-1
Sat 27, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Csikszereda Miercurea vs Unirea Slobozia

0-0

0-0
Sat 27, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Viitorul Pandurii Targu Jiu vs Dacia Unirea Braila

1-0

1-0
Sat 27, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Unirea Constanta vs CSC 1599 Selimbar

1-0

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Tunari vs CSM Flacara Moreni

0-1

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Bucovina Radauti vs Stiinta Miroslava

1-0

2-1
Sat 27, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Voluntari B vs Agricola Borcea


3-0
Sat 27, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Ocna Mures vs ACS Viitorul Cluj

1-0

2-1
Sat 27, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
AFC Bucuresti vs Steaua Bucuresti II

1-1

2-1
Sat 27, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Real Bradu vs Unirea Bascov


0-1
Sat 27, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
CS Gilortul Targu Carbunesti vs Armata Aurul Brad

2-1

5-2
Sat 27, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
CSO Petrolul Potcoava vs ACS Flacara Horezu

1-1

3-1
Sat 27, Nov-14:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Banat Girls Women\'s vs FCM Targu Mures Women\'s


3-2
Sat 27, Nov-19:00 - Russia First Division
Baltika vs KamAZ

0-0

0-0
Sat 27, Nov-12:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs Neftekhimik Nizhnekamsk

0-1

1-1
Sat 27, Nov-13:00 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs SKA Khabarovsk

1-0

3-1
Sat 27, Nov-17:00 - Russia First Division
FK Krasnodar II vs Metallurg Lipetsk

1-0

1-0
Sat 27, Nov-17:00 - Russia First Division
Alania Vladikavkaz vs Veles Moscow

2-0

2-1
Sat 27, Nov-17:00 - Russia First Division
PFK Kuban vs FK Olimp Dolgoprudnyi

0-0

0-2
Sat 27, Nov-15:00 - Russia First Division
FC Torpedo Moscow vs Volgar Astrachan

0-0

1-0
Sat 27, Nov-15:00 - Russia First Division
Rotor Volgograd vs Fakel Voronezh

1-2

1-2
Sat 27, Nov-15:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Tekstilshchik Ivanovo

1-1

2-1
Sat 27, Nov-15:00 - Russia First Division
Akron Togliatti vs Gazovik Orenburg

0-1

0-3
Sat 27, Nov-12:30 - Russia Futsal League
Samara Futsal vs Tyumen Futsal

2-1

3-6
Sat 27, Nov-14:00 - Russia Futsal League
Norilsky Nickel Futsal vs Ukhta Futsal

3-1

8-3
Sat 27, Nov-19:59 - Russia Premier League
FK Khimki vs Krasnodar FK

0-1

3-3
Sat 27, Nov-17:30 - Russia Premier League
Akhmat Grozny vs FK Rostov

1-0

2-0
Sat 27, Nov-15:00 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs PFC Sochi

1-0

1-1
Sat 27, Nov-15:00 - Russia Youth Championship League
Zenit St.Petersburg Youth vs UOR 5-Yegoryevsk Youth

5-0

11-1
Sat 27, Nov-18:00 - San Marino Girone A
S.S Pennarossa vs SS Murata

0-0

1-1
Sat 27, Nov-18:00 - San Marino Girone A
SC Faetano vs SP La Fiorita

0-0

0-0
Sat 27, Nov-18:00 - San Marino Girone A
Cailungo vs SP Tre Fiori

1-2

2-3
Sat 27, Nov-18:00 - San Marino Girone A
Folgore/Falciano vs SP Tre Penne

1-1

2-4
Sat 27, Nov-20:20 - Saudi Arabia Division 2
Al-Zlfe vs Afief

0-0

1-0
Sat 27, Nov-16:10 - Saudi Arabia Division 2
Al-Sadd FC(SA) vs Al-Saqer

0-0

0-0
Sat 27, Nov-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al-Riyadh vs Al-Nojoom

1-0

4-0
Sat 27, Nov-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al-Arabi vs Al-Washm

2-1

2-1
Sat 27, Nov-16:20 - Saudi Arabia Division 2
Al Bukayriyah vs Al Entesar

0-0

0-0
Sat 27, Nov-16:45 - Saudi Arabia Division 2
Weg Taif vs Al-Lewaa

0-0

0-0
Sat 27, Nov-16:45 - Saudi Arabia Division 2
Al Dahab vs Al-Sharq


0-2
Sat 27, Nov-18:25 - Saudi Arabia Professional League
Al-Ettifaq vs Al-Faisaly Harmah

0-0

1-0
Sat 27, Nov-16:00 - Saudi Arabia Professional League
Al-Baten vs Al-Hazm

0-0

0-0
Sat 27, Nov-20:40 - Saudi Arabia Professional League
Al Ittihad Jeddah vs Al-Tai

1-0

1-0
Sat 27, Nov-18:35 - Saudi Arabia Youth League
Al-Qadasiya Youths vs Al-Hilal Youths


2-0
Sat 27, Nov-18:35 - Saudi Arabia Youth League
Al-Jeel Youths vs Al-Ettifaq Youths


0-1
Sat 27, Nov-20:15 - Saudi Arabia Youth League
Al-Shabab Youth vs Arar Youths

1-0

2-1
Sat 27, Nov-16:15 - Saudi Arabia Youth League
Al Nasr Riyadh Youths vs Al Wehda Youth

1-0

1-0
Sat 27, Nov-16:15 - Saudi Arabia Youth League
Al-Faisaly Harmah Youths vs Ohud Medina Youths


0-1
Sat 27, Nov-16:20 - Saudi Arabia Youth League
Al-Taawon Youths vs Al Khaleej Youths


4-0
Sat 27, Nov-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Al-Ittihad Youths vs Al-Orubah Youths


6-1
Sat 27, Nov-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Al Ahli Jeddah Youth vs Al-Raed Youths


0-2
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Inverness C.T. vs Greenock Morton

1-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Falkirk vs Raith Rovers

0-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Cove Rangers vs Queen of the South FC

1-1

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Dalbeattie Star vs East Kilbride

0-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Dumbarton vs Sauchie Juniors

1-0

3-1
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Ayr United FC vs Albion Rovers FC

0-0

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Arbroath vs Forfar Athletic

2-0

3-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Stirling Albion vs Tranent Juniors

2-0

4-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Queen\'s Park vs Kilmarnock

0-1

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Alloa Athletic vs Bonnyrigg Rose

2-0

5-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Stenhousemuir vs Airdrieonians

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Banks O\'Dee vs East Fife

1-1

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Civil Service Strollers FC vs Peterhead

0-0

0-3
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Gala Fairydean vs Annan Athletic

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Auchinleck Talbot vs Hamilton Academical FC

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Clydebank FC vs Clyde F.C.

1-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Lothian Thistle Hutchison Vale vs Edinburgh City

0-2

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Scotland FA Cup
Kelty Hearts vs Montrose

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Buckie Thistle FC

0-2

0-5
Sat 27, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Deveronvale

2-0

4-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Nairn County vs Keith

0-2

1-3
Sat 27, Nov-19:00 - Scottish Highland Football League
Wick Academy FC vs Forres Mechanics

0-0

2-0
Sat 27, Nov-17:30 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Inverurie Loco Works

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scottish Premier League
Hearts vs St. Mirren

0-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scottish Premier League
Dundee vs Motherwell FC

2-0

3-0
Sat 27, Nov-19:00 - Scottish Premier League
Ross County vs Dundee United

0-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Scottish Premier League
St. Johnstone vs Hibernian FC

1-0

1-2
Sat 27, Nov-20:30 - Senegal Premier League
ASC Jaraaf vs Linguere

1-0

2-0
Sat 27, Nov-20:30 - Senegal Premier League
Mbour Petite Cote vs Casa Sports Zinguinchor

0-0

0-0
Sat 27, Nov-20:30 - Senegal Premier League
Teungueth FC vs ASC Diambars

0-0

0-0
Sat 27, Nov-20:30 - Senegal Premier League
Dakar Sacre Coeur vs Pikine

1-0

1-1
Sat 27, Nov-19:59 - Serbia - 1. Liga
FK Metalac Gornji Milanovac vs Cukaricki

0-1

0-3
Sat 27, Nov-16:00 - Serbia - 1. Liga
Radnicki 1923 Kragujevac vs FK Napredak Krusevac

1-1

1-2
Sat 27, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Rad Beograd vs Macva Sabac

0-0

0-1
Sat 27, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Radnicki Sremska Mitrovica vs FK Indjija

0-0

0-3
Sat 27, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Loznica vs Graficar Beograd

1-0

2-0
Sat 27, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Buducnost Dobanovci vs Timok

0-0

0-2
Sat 27, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
Kabel Novi Sad vs Backa Palanka

0-1

1-1
Sat 27, Nov-18:00 - Slovakia 1. Liga
Trencin vs DAC Dunajska Streda

0-1

0-1
Sat 27, Nov-18:00 - Slovakia 1. Liga
Liptovsky Mikulas vs MFK Zemplin Michalovce

0-0

0-1
Sat 27, Nov-18:00 - Slovakia 1. Liga
FK Pohronie vs Zlate Moravce

0-1

0-2
Sat 27, Nov-16:00 - Slovakia 2. Liga
Humenne vs FK Kosice

0-2

0-3
Sat 27, Nov-18:00 - Slovenia 1. Liga
NK Radomlje vs Domzale

0-2

0-2
Sat 27, Nov-19:59 - Slovenia 1. Liga
NK Aluminij vs Tabor Sezana

2-2

3-2
Sat 27, Nov-16:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs ND Primorje

2-0

4-0
Sat 27, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
ND Ilirija 1911 vs NK Fuzinar

0-1

4-2
Sat 27, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs NS Drava Ptuj

3-0

6-0
Sat 27, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
NK Rogaska vs NK Triglav Kranj

1-1

2-1
Sat 27, Nov-16:30 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs NK Rudar Velenje

0-2

0-3
Sat 27, Nov-17:30 - South Africa First League
Free State Stars vs Tshakhuma Tsha Madzivhandila

0-0

0-1
Sat 27, Nov-17:30 - South Africa First League
Uthongathi FC vs Cape Town All Stars

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:30 - South Africa First League
Richards Bay vs Platinum City

2-1

5-2
Sat 27, Nov-17:30 - South Africa First League
TS Sporting vs Jomo Cosmos

0-0

0-1
Sat 27, Nov-17:30 - South Africa First League
Hungry Lions vs Black Leopards

1-0

2-0
Sat 27, Nov-17:30 - South Africa First League
Pretoria Callies vs Polokwane City FC

0-1

0-1
Sat 27, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns vs Sekhukhune United

1-0

2-0
Sat 27, Nov-17:30 - South Africa Premier League
TS Galaxy vs Cape Town City

1-1

2-2
Sat 27, Nov-22:30 - Spanish Ladies League Division 1
Mislata CF Women\'s vs Valencia B Women\'s


2-3
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Ladies League Division 1
CD Achaman Santa Lucia Women\'s vs Fundacion Tenerife Women\'s

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:15 - Spanish Primera Division
Valencia CF vs Rayo Vallecano

1-0

1-1
Sat 27, Nov-00:00 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Granada CF

1-2

2-2
Sat 27, Nov-17:00 - Spanish Primera Division
Alaves vs Celta Vigo

1-1

1-2
Sat 27, Nov-21:30 - Spanish Primera Division
Mallorca vs Getafe

0-0

0-0
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Racing Santander vs Unionistas de Salamanca

0-1

1-1
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Real Union de Irun vs Zamora CF

1-0

2-0
Sat 27, Nov-00:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
UD Logrones vs Valladolid B

2-1

3-2
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
CD Badajoz vs SD Logrones

2-1

2-2
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
San Sebastian Reyes vs Racing de Ferrol

0-0

1-0
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Sabadell vs Andorra CF

0-0

0-1
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
CD Castellon vs Real Betis B

1-0

2-1
Sat 27, Nov-00:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Atletico Sanluqueno vs Albacete

1-0

2-2
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Alcoyano vs UE Cornella

1-0

2-0
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Barcelona B vs C.D. San Fernando Isleno

0-2

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Linense vs Villarreal B

1-0

1-2
Sat 27, Nov-19:15 - Spanish Primera U19
Deportivo La Coruna(U19) vs ED Val Minor Nigran(U19)

2-0

4-0
Sat 27, Nov-00:00 - Spanish Primera U19
SD San Jose(U19) vs Juventud Laguna(U19)

0-1

2-2
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Primera U19
AD Union Adarve(U19) vs fuenlabrada(U19)

0-2

1-2
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Primera U19
Atletico Sanluqueno(U19) vs CD El Ejido(U19)

0-2

0-5
Sat 27, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Tenerife U19 vs CD Marino(U19)

2-0

2-1
Sat 27, Nov-18:45 - Spanish Primera U19
CD Getxo U19 vs Danok Bat CF(U19)

0-0

0-0
Sat 27, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Cordoba(U19) vs Sporting Atletico(U19)

2-1

5-1
Sat 27, Nov-18:45 - Spanish Primera U19
Leganes(U19) vs CF Trival Valderas U19

0-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
Gimnastic Tarragona(U19) vs Zaragoza(U19)

0-1

1-2
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Primera U19
UD Unificacion Bellvitge(U19) vs CF Damm(U19)

0-0

0-0
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Primera U19
Aguilas Atletico(U19) vs CD Sobradillo(U19)

0-2

0-2
Sat 27, Nov-17:00 - Spanish Primera U19
Arucas CF(U19) vs AD Huracan U19

0-1

0-1
Sat 27, Nov-00:00 - Spanish Segunda Division
CD Mirandes vs Real Oviedo

0-0

1-1
Sat 27, Nov-00:00 - Spanish Segunda Division
Alcorcon vs CD Lugo

0-1

1-1
Sat 27, Nov-23:30 - Spanish Segunda Division
Valladolid vs FC Cartagena

2-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division
Burgos CF vs Malaga

1-0

3-0
Sat 27, Nov-21:15 - Spanish Segunda Division
Sporting de Gijon vs Fuenlabrada

1-0

1-1
Sat 27, Nov-21:15 - Spanish Segunda Division
Almeria vs SD Huesca

0-0

0-0
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Bergantinos CF vs Coruxo FC

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Compostela vs Real Aviles

1-1

3-2
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Cristo Atletico vs UC Ceares

1-0

3-0
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Izarra vs CD Pena Sport

3-0

3-1
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Sociedad C vs Burgos Promesas

1-0

2-2
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Mutilvera vs CD Cayon

0-1

2-1
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Logrones B vs Racing Santander B

1-0

1-2
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Naxara vs Osasuna B

0-0

1-2
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Laredo vs Racing Rioja CF

1-1

2-3
Sat 27, Nov-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Gernika vs Sestao River

0-0

0-2
Sat 27, Nov-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SD Ejea vs CD Ebro

0-0

0-0
Sat 27, Nov-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SD Huesca B vs Teruel

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Brea vs SD Tarazona

1-0

2-0
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Don Benito vs Cadiz B

1-0

2-3
Sat 27, Nov-23:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cacereno vs Villanovense

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UD Montijo vs CD Coria

0-0

1-0
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cordoba C.F. vs Merida AD

1-0

3-0
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CD Marchamalo vs UD Levante B

0-3

1-7
Sat 27, Nov-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Recreativo Granada vs Club Atletico Pulpileno

0-0

1-1
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Aguilas FC vs Eldense

0-0

0-1
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Atletico Mancha Real vs CF La Nucia

0-2

0-3
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Roces vs Urraca CF

0-0

0-0
Sat 27, Nov-22:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Rapido de Bouzas vs Viveiro CF

0-0

3-1
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Gerena vs CD Rota


0-1
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Manacor vs CD Serverense

2-0

4-0
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Felanitx vs UD Collerense

2-0

3-0
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Inter Ibiza vs Constancia


1-0
Sat 27, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Son Veri vs Mallorca B

1-2

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Rotlet Molinar vs CF Soller

0-0

3-0
Sat 27, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Union Viera vs Gran Tarajal

1-0

1-0
Sat 27, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Arucas CF vs UD Las Palmas C

0-0

1-0
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Sur Yaiza vs CD Santa Ursula

3-0

3-1
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UDC Txantrea vs CD Gares

0-0

2-1
Sat 27, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Cortes vs Avance Ezcabarte

0-0

1-1
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs CD Pamplona


4-2
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Beti Kozkor KE vs Valle de Egues


2-0
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Agoncillo vs CDFC La Calzada

0-1

0-1
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Tarancon vs Villacanas

2-0

3-1
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Hogar Alcarreno vs UD Almansa

0-0

0-3
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Albacete B vs UB Conquense

0-0

0-1
Sat 27, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UC Cartes vs Gimnastica Torrelavega

1-0

1-1
Sat 27, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Barreda Balompie vs SD Torina


0-2
Sat 27, Nov-21:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Castro vs U.M. Escobedo

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sociedad Deportiva Beasain vs CD Baskonia

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Pasaia KE vs San Ignacio

1-1

1-3
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Aurrera de Ondarroa vs Portugalete

0-1

0-3
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Amurrio vs Tolosa

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Lagun Onak vs Urduliz FT

0-0

1-0
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Vitoria vs Leioa

1-0

1-1
Sat 27, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Deusto vs Anaitasuna

1-0

3-0
Sat 27, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Vilafranca vs EC Granollers

1-0

1-0
Sat 27, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Beniganim vs Atletico Saguntino

0-2

0-3
Sat 27, Nov-20:15 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Jove Espanol vs Villarreal C

1-1

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Atzeneta UE vs CD Roda

0-0

0-0
Sat 27, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Mirandes B vs Real Avila CF

1-2

2-3
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Numancia B vs Ribert


2-2
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
UD Santa Marta vs Arandina

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Astorga vs CD Guijuelo

0-2

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Colegios Diocesanos vs Atletico Bembibre

0-0

1-0
Sat 27, Nov-15:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Intergym Melilla vs Juventud Torremolinos

0-1

0-2
Sat 27, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs IFK Stocksund

0-1

1-3
Sat 27, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Gamla Upsala SK vs Enkopings SK FK

0-1

4-2
Sat 27, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enskede IK vs Karlbergs BK

1-1

3-1
Sat 27, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Stockholm Internazionale vs Kungsangens IF

1-0

4-1
Sat 27, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs Sandvikens AIK

0-0

0-2
Sat 27, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Arlanda vs Skiljebo SK

0-2

0-5
Sat 27, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Jarfalla vs Kvarnsvedens IK

0-0

0-0
Sat 27, Nov-15:30 - Sweden Div 2 Norrland
Friska Viljor FC vs Froso IF

0-0

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Team Thoren FF vs Stode IF

0-0

2-0
Sat 27, Nov-19:00 - Sweden Div 2 Norrland
Sandviks IK vs Bodens BK

0-2

0-2
Sat 27, Nov-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Ytterhogdal IK vs Skelleftea FF

0-1

1-3
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Kristianstads FC vs Asarums IF FK

0-1

0-1
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Eslovs BK vs KSF Prespa Birlik

3-0

10-0
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FK Karlskrona vs BK Olympic Malmo

2-2

3-2
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Karlshamn vs FC Rosengard

2-0

3-0
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Hassleholms IF vs Solvesborgs GoIF

0-0

1-0
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Rappe GOIF vs Nosaby IF

1-0

2-1
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
FBK Balkan vs IFK Hassleholm


0-3
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Superettan
Helsingborgs IF vs Vasteras SK FK

0-2

2-2
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Superettan
Osters IF vs Akropolis IF

0-0

2-1
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Superettan
Trelleborgs FF vs Jonkopings Sodra IF

1-0

1-3
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Superettan
GAIS vs GIF Sundsvall

1-0

2-1
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Superettan
Falkenbergs FF vs IK Brage

0-0

1-2
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Superettan
IFK Varnamo vs Norrby IF

1-1

1-2
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Superettan
Vasalunds IF vs Orgryte

0-2

1-2
Sat 27, Nov-18:00 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Landskrona BoIS

1-0

1-0
Sat 27, Nov-23:30 - Swiss Super League
Sion vs St. Gallen

1-1

3-1
Sat 27, Nov-21:00 - Swiss Super League
Grasshoppers vs FC Lugano

0-0

0-1
Sat 27, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Meyrin vs La Sarraz-Eclepens

5-0

7-1
Sat 27, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
US Terre Sainte vs FC Naters

0-2

1-4
Sat 27, Nov-20:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Chenois vs FC Thun U21

1-0

1-1
Sat 27, Nov-20:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Vevey Sports 05 vs La Chaux-de-Fonds

2-2

5-3
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Lausanne Sports(U21) vs Bulle

0-1

0-3
Sat 27, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Munsingen vs Grasshoppers U21

0-1

0-3
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Zug 94 vs Wohlen

0-0

0-0
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Solothurn vs SC Buochs

2-2

4-2
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Schotz vs Koniz

0-1

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Langenthal vs FC Bassecourt

1-1

3-1
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Luzern U-21 vs SV Hongg

0-0

0-1
Sat 27, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Uzwil vs USV Eschen Mauren

0-0

2-2
Sat 27, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Freienbach vs Baden

2-1

3-2
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Balzers vs FC Linth 04

2-1

4-3
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Paradiso vs FC Wettswil Bonstetten

2-0

2-1
Sat 27, Nov-19:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Young Boys II vs FC Rapperswil-Jona

3-0

5-3
Sat 27, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Black Stars Basel vs Sion II

0-2

2-2
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
YF Juventus Zurich vs Zurich B

1-0

1-2
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
SC Cham vs Etoile Carouge

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bruhl SG vs FC Breitenrain

0-2

1-3
Sat 27, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bavois vs Basel B

1-0

2-0
Sat 27, Nov-21:00 - Switzerland Challenge League
FC Wil vs FC Aarau

0-1

2-2
Sat 27, Nov-21:00 - Switzerland Challenge League
Vaduz vs Stade Lausanne Ouchy

1-1

2-1
Sat 27, Nov-15:00 - Syrian Cup
Al-Taliya Hama vs Muadamiyat Al Sham

1-0

1-0
Sat 27, Nov-15:00 - Syrian Cup
Al-Wathba Homs vs Jdaydet Artooz


3-0
Sat 27, Nov-15:00 - Syrian Cup
Jableh SC vs Al-Sahel Sport

0-0

1-0
Sat 27, Nov-15:00 - Syrian Cup
Tishreen SC vs Al Sanemain

2-0

2-0
Sat 27, Nov-15:00 - Syrian Cup
Al Foutoua Club vs Khattab SC

3-0

6-1
Sat 27, Nov-10:00 - Taipei Women\\\'s Football League
Inter Taoyuan FC Women\'s vs Taipei Bear Women\'s

0-1

0-1
Sat 27, Nov-13:00 - Taipei Women\\\'s Football League
Kaohsiung Sunny Bank Women\'s vs Hang Yuan Women\'s

1-0

3-0
Sat 27, Nov-13:30 - Taipei Women\\\'s Football League
Hualien Women\'s vs Taichung Blue Whale Women\'s

1-0

1-0
Sat 27, Nov-15:30 - Thai League 1
Police Tero vs JL Chiangmai United FC

0-0

1-0
Sat 27, Nov-16:00 - Thai League 1
Khonkaen United vs Samut Prakan City

1-0

1-0
Sat 27, Nov-15:00 - Thai League 1
Muang Thong United vs Nakhon Ratchasima

2-0

4-1
Sat 27, Nov-15:00 - Thai League 1
Nong Bua Pitchaya vs Port FC

0-1

0-1
Sat 27, Nov-15:00 - Thai League 2
Muangkan United vs Trat FC

1-1

2-2
Sat 27, Nov-15:00 - Thai League 2
Ranong United FC vs Raj Pracha FC

0-0

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - Thai League 2
Chainat Hornbill FC vs Navy FC

1-0

2-0
Sat 27, Nov-16:00 - Thai League 2
Lamphun Warrior vs Udon Thani

1-0

2-0
Sat 27, Nov-14:00 - Thai League 2
MOF Customs United vs Rayong FC

1-1

1-2
Sat 27, Nov-12:30 - Thai League 3
Bangkok FC vs Siam FC

0-0

2-0
Sat 27, Nov-12:30 - Thai League 3
Surin City FC vs Ubon Ratchathani FC

1-1

1-2
Sat 27, Nov-12:30 - Thai League 3
Kanjanapat Group vs Saraburi FC

0-0

0-0
Sat 27, Nov-12:30 - Thai League 3
Grakcu Sai Mai United vs Samut Prakan FC

1-0

2-2
Sat 27, Nov-12:30 - Thai League 3
Prime Bangkok vs Chamchuri United FC

2-1

2-2
Sat 27, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
Stade Tunisien vs Kalaa Sport

1-0

2-1
Sat 27, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
J.S. Kairouanaise vs Menzel Nour

0-0

2-0
Sat 27, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
A.S Djerba vs ES Jerba Midoun

0-0

1-0
Sat 27, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
Stade Sportif Sfaxien vs ES Rades

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
C.O.Transports vs Jendouba Sport

0-0

0-0
Sat 27, Nov-17:00 - Tunisia Division 2
CS Bembla vs CO Medenine

1-0

1-0
Sat 27, Nov-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Samsunspor vs Adanaspor

0-0

1-0
Sat 27, Nov-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Boluspor vs Eyupspor

2-0

3-1
Sat 27, Nov-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Istanbulspor vs Denizlispor

0-0

1-1
Sat 27, Nov-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Kocaelispor vs Menemen Belediye Spor

0-1

1-2
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Elazigspor vs Kutahyaspor

0-1

2-2
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Catalcaspor vs Bergama Belediyespor

1-1

1-1
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Altindag Belediyespor vs Carsambaspor

0-0

1-0
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kestelspor vs Aksarayspor

2-0

2-1
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Erokspor vs Karakopru Belediyespor

1-1

2-2
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Mardin BB vs Ceyhanspor

1-0

3-0
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Icel Idmanyurdu Spor vs Tepecikspor

0-0

0-0
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Usakspor vs Eskisehirspor

1-0

2-1
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Tarsus Idman Yurdu vs Pazarspor

0-0

0-1
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Akhisar Bld.Geng vs Sanliurfaspor

0-1

2-2
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Pendikspor vs Karacabey Birlikspor

2-0

4-2
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
1928 Bucaspor FK vs Zonguldak

0-0

2-0
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Isparta Davrazspor vs Kirklarelispor

0-0

1-1
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Kirsehir Belediyespor vs Ankara Demirspor

0-1

1-1
Sat 27, Nov-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sakaryaspor vs Etimesgut Belediye Spor

0-0

3-0
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Ankaraspor FK vs Bodrumspor

1-0

1-0
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Adiyamanspor vs Sivas Dort Eylul Belediyespor

0-0

3-1
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Nigde Belediyespor vs Bayburt Ozel Idare

0-1

1-2
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Hekimoglu Trabzon vs Corum Belediyespor

0-0

1-1
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Afjet Afyonspor vs Kahramanmaras

3-0

7-0
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Ergene Velimese vs Turgutluspor

1-0

1-2
Sat 27, Nov-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Somaspor vs Belediye Vanspor

1-0

2-0
Sat 27, Nov-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Inegolspor vs Sariyer

0-0

1-0
Sat 27, Nov-19:59 - Turkey Super Lig
Besiktas JK vs Giresunspor

0-1

0-4
Sat 27, Nov-17:00 - Turkey Super Lig
Rizespor vs Kayserispor

0-0

1-0
Sat 27, Nov-14:30 - Turkey Super Lig
Antalyaspor vs Alanyaspor

1-0

3-0
Sat 27, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Boluspor(U19) vs Eyupspor(U19)

1-0

3-1
Sat 27, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Rizespor(U19) vs Kayserispor(U19)

1-0

2-1
Sat 27, Nov-16:35 - UAE League Division 1
Dubba Al Husun vs Hatta Club

0-0

2-3
Sat 27, Nov-16:35 - UAE League Division 1
Al-Jazira Al-Hamra vs Al-Rams

0-0

2-1
Sat 27, Nov-16:40 - UAE League Division 1
Masafi SC vs Al-Hamriyah

0-0

0-2
Sat 27, Nov-16:40 - UAE League Division 1
Gulf Heroes vs Al Taawon

0-2

2-2
Sat 27, Nov-16:00 - Uganda Super League
Vipers SC vs URA SC

0-1

0-2
Sat 27, Nov-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Mynai vs Dynamo Kyiv

0-1

0-2
Sat 27, Nov-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs Desna Chernihiv

0-1

0-1
Sat 27, Nov-21:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Dnipro-1 vs FC Vorskla Poltava

1-0

5-1
Sat 27, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
SC Tavriya vs FC Nikopol

2-0

2-1
Sat 27, Nov-15:00 - Ukraine Druha Liga
Skoruk Tomakivka vs Yarud Mariupol

1-1

2-1
Sat 27, Nov-15:30 - Ukraine Druha Liga
FC Bukovyna Chernivtsi vs Dnipro Cherkasy

1-0

1-0
Sat 27, Nov-15:30 - Ukraine Druha Liga
Karpaty Halych vs Rubikon Kyiv

1-0

3-0
Sat 27, Nov-15:30 - Ukraine Druha Liga
Livyi Bereh Kyiv vs Munkacs Mukacheve

1-0

2-1
Sat 27, Nov-16:00 - Ukraine Druha Liga
LNZ Cherkasy vs Lyubomyr Stavyshche

1-0

3-0
Sat 27, Nov-19:00 - Ukraine Druha Liga
FC Karpaty Lviv vs Dinaz Vyshgorod

0-0

2-0
Sat 27, Nov-14:00 - Ukraine Druha Liga
Viktoriya Mykolaivka vs Vovchansk

0-0

0-1
Sat 27, Nov-14:00 - Ukraine Druha Liga
SC Poltava vs Krystal Kherson

2-0

4-1
Sat 27, Nov-15:15 - Ukraine Persha Liga
Nyva Ternopil vs Kremin Kremenchuk

2-1

4-2
Sat 27, Nov-16:15 - Ukraine Persha Liga
Polissya Zhytomyr vs Podillya Khmelnytskyi

0-1

1-2
Sat 27, Nov-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Inhulets Petrove(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

0-0

1-0
Sat 27, Nov-14:00 - Ukraine U21 Liga
Kolos Kovalivka (U21) vs Veres Rivne(U21)

1-0

2-0
Sat 27, Nov-02:00 - Uruguay Primera Division
Plaza Colonia vs Montevideo Wanderers

0-0

0-1
Sat 27, Nov-14:00 - Uzbekistan Professional Football League
FC Bunyodkor vs Pakhtakor Tashkent

1-2

3-2
Sat 27, Nov-14:00 - Uzbekistan Professional Football League
Nasaf Qarshi vs Lokomotiv Tashkent

1-0

1-3
Sat 27, Nov-14:00 - Uzbekistan Professional Football League
Qizilqum Zarafshon vs Metallurg Bekobod

0-2

1-3
Sat 27, Nov-14:00 - Uzbekistan Professional Football League
FC AGMK vs Sogdiana Jizzakh

0-0

0-1
Sat 27, Nov-14:00 - Uzbekistan Professional Football League
Navbahor Namangan vs Kuruvchi Kokand Qoqon

1-1

2-3
Sat 27, Nov-14:00 - Uzbekistan Professional Football League
Termez Surkhon vs Mashal Muborak

1-0

1-0
Sat 27, Nov-14:00 - Uzbekistan Professional Football League
Turon Yaypan vs FK Andijan

0-0

1-0
Sat 27, Nov-18:00 - WAFF U19 Championship
Syria(U19) vs United Arab Emirates (U19)

1-0

1-0
Sat 27, Nov-21:00 - WAFF U19 Championship
Jordan(U19) vs Lebanon(U19)

0-0

0-1
Sat 27, Nov-18:00 - Wales FAW Championship North
Llanrhaeadr FC vs Holyhead Hotspur

0-0

0-3
Sat 27, Nov-18:30 - Wales League Cup
Cardiff Metropolitan University FC vs Barry Town United

2-1

3-2
Sat 27, Nov-00:10 - Woman\\\'s World Cup (Preliminaries) Europe
France Women\'s vs Kazakhstan Women\'s

4-0

6-0
Sat 27, Nov-16:30 - Woman\\\'s World Cup (Preliminaries) Europe
England Women\'s vs Austria Women\'s

1-0

1-0
Sat 27, Nov-15:00 - Woman\\\'s World Cup (Preliminaries) Europe
Czech Republic Women\'s vs Netherlands Women\'s

1-0

2-2
Sat 27, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Chicken Inn

2-1

2-1
Sat 27, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo City vs Manica Diamonds

1-1

1-2
Sat 27, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Yadah vs ZPC Kariba


0-1
Sat 27, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Herentals College vs Black Rhinos FC

1-0

1-1
Sat 27, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Tenax FC vs Whawha FC


2-2
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.