AD:

Football Results for Sun 17, Oct 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 17, Oct 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 17, Oct-16:00 - Albania 1st league
Besa Kavaje vs Lushnja KS

1-0

2-0
Sun 17, Oct-18:45 - Albania Super league
Partizani Tirana vs FK Kukesi

0-0

1-1
Sun 17, Oct-21:45 - Albania Super league
Teuta Durres vs KF Tirana

1-1

2-3
Sun 17, Oct-15:30 - Andorra Super league
Inter Club D'Escaldes vs UE Engordany

1-0

3-0
Sun 17, Oct-18:00 - Andorra Super league
UE Sant Julia vs CE Carroi

1-0

2-0
Sun 17, Oct-13:00 - Andorra Super league
FC Santa Coloma vs FC Ordino

2-2

3-2
Sun 17, Oct-20:30 - Andorra Super league
Atletic Escaldes vs UE Santa Coloma

0-0

0-0
Sun 17, Oct-18:00 - Angola Girabola League
CD Lunda Sul vs Sporting de Benguela

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:00 - Angola Girabola League
Kabuscorp do Palanca vs Academica Lobito

0-2

1-2
Sun 17, Oct-19:00 - Angola Girabola League
Wiliete vs Progresso Sambizanga

1-0

3-1
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Canuelas FC vs Los Andes

1-0

1-1
Sun 17, Oct-22:20 - Argentina Prim B Metropolitana
Talleres Remdios de Escalada vs Villa San Carlos

2-0

2-2
Sun 17, Oct-20:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Berazategui vs Ituzaingo

0-0

0-0
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Deportivo Laferrere

0-0

0-0
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Espanol vs Victoriano Arenas

0-1

1-1
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Leandro N Alem vs Argentino de Merlo

0-0

1-0
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
San Martin Burzaco vs Claypole

0-1

3-2
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Club Lujan vs CA Atlas

1-0

2-0
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Deportivo Paraguayo vs Liniers

0-1

0-3
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Sportivo Barracas vs CA Lugano

1-0

3-0
Sun 17, Oct-22:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Puerto Nuevo vs Yupanqui

1-1

1-2
Sun 17, Oct-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Olimpo vs Sportivo Penarol

0-1

0-2
Sun 17, Oct-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Pronunciamiento vs CSyD Juventud Unida Gualeguaychu

1-0

3-0
Sun 17, Oct-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Sansinena vs Villa Mitre

0-0

0-1
Sun 17, Oct-23:45 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Desamparados vs Ciudad Bolivar

1-0

2-1
Sun 17, Oct-01:30 - Argentina Torneo Federal A
Union Sunchales vs Sportivo Las Parejas

0-2

1-2
Sun 17, Oct-22:45 - Argentine Primera Division
Colon vs Talleres Cordoba

1-0

1-0
Sun 17, Oct-22:45 - Argentine Primera Division
Atletico Tucuman vs Argentinos Juniors

2-0

4-3
Sun 17, Oct-01:00 - Argentine Primera Division
Lanus vs CA Banfield

0-1

1-1
Sun 17, Oct-03:15 - Argentine Primera Division
CA Huracan vs Boca Juniors

0-1

0-3
Sun 17, Oct-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Nueva Chicago vs Agropecuario de Carlos Casares

1-1

1-2
Sun 17, Oct-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs Quilmes

0-0

1-3
Sun 17, Oct-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin San Juan vs Tristan Suarez

2-0

4-0
Sun 17, Oct-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Independiente Rivadavia vs All Boys

2-0

2-2
Sun 17, Oct-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs Instituto Cordoba

1-0

1-1
Sun 17, Oct-21:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Almirante Brown vs Deportivo Maipu

1-0

1-0
Sun 17, Oct-16:00 - Armenia Premier League
FC Ararat-Armenia vs Ararat Yerevan

0-0

3-0
Sun 17, Oct-19:00 - Armenia Premier League
BKMA vs Noravank

1-0

2-0
Sun 17, Oct-09:00 - Asia Champions League Cup
Pohang Steelers vs Nagoya Grampus Eight

0-0

3-0
Sun 17, Oct-14:00 - Asia Champions League Cup
Jeonbuk Hyundai Motors vs Ulsan Hyundai FC

1-2

2-2
Sun 17, Oct-11:30 - Australia Brisbane Premier League
Albany Creek vs Bayside United FC

0-1

1-1
Sun 17, Oct-09:00 - Australia Brisbane Women\'s Premier League
Broadbeach United SC Women's vs AC Carina Women's

1-0

1-0
Sun 17, Oct-08:30 - Australia FFA Cup
Adelaide Olympic vs Adelaide United

0-1

0-1
Sun 17, Oct-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Queensland Lions FC vs Moreton Bay United

2-1

4-1
Sun 17, Oct-08:45 - Australia Queensland State League U23
Queensland Lions(U23) vs Moreton Bay United(U23)

1-0

1-0
Sun 17, Oct-10:00 - Australia Queensland State Women\'s Premier League
Gold Coast United Women's vs Capalaba Women's

1-0

1-2
Sun 17, Oct-12:30 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs Austria Wien Amateure

1-1

3-1
Sun 17, Oct-16:30 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs Wolfsberger AC

0-0

0-1
Sun 17, Oct-16:30 - Austrian Bundesliga
WSG Swarovski Tirol vs TSV Hartberg

1-1

2-2
Sun 17, Oct-19:00 - Austrian Bundesliga
Sturm Graz vs SV Ried

1-0

1-0
Sun 17, Oct-12:30 - Austrian Frauen Bundesliga
First Vienna FC Women's vs Vorderland Women's

1-0

3-0
Sun 17, Oct-13:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Austria Vienna Women's vs Wacker Innsbruck Women's

3-0

6-1
Sun 17, Oct-14:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Sturm Graz/Stattegg Women's vs FSK St Polten Spratzern Women's

1-1

1-1
Sun 17, Oct-16:30 - Austrian Regionalliga East
Trenkwalder Admira Amateure vs SV Leobendorf

1-1

1-3
Sun 17, Oct-12:30 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
SVG Reichenau vs SV Telfs

0-0

2-0
Sun 17, Oct-17:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
SC Schwaz vs WSG Swarovski Tirol B

2-1

3-1
Sun 17, Oct-18:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
Brauerei Egg vs RW Rankweil

2-1

2-5
Sun 17, Oct-16:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
SC Rothis vs Admira Dornbirn

0-1

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
SC Austria Lustenau B vs Rotenberg

0-1

0-4
Sun 17, Oct-18:45 - Bahrain Premier League
Al Hala vs Manama Club

1-2

2-4
Sun 17, Oct-21:20 - Bahrain Premier League
Al Riffa Club vs Al Khaldiya

0-0

1-0
Sun 17, Oct-16:30 - Belarus Pershaya Liga
Shakhtyor Petrikov vs FK Lida

1-0

2-0
Sun 17, Oct-18:30 - Belarus Pershaya Liga
Dnepr Mogilev vs Volna Pinsk

1-0

3-1
Sun 17, Oct-14:30 - Belarus Pershaya Liga
Lokomotiv Gomel vs FK Orsha

1-0

2-1
Sun 17, Oct-16:00 - Belarus Premier League
FK Ruh Brest vs Dinamo Minsk

1-2

1-3
Sun 17, Oct-18:00 - Belarus Premier League
Energetyk-BGU Minsk vs Dinamo Brest

0-0

0-0
Sun 17, Oct-14:00 - Belarus Premier League
FC Minsk vs FC Gomel

0-0

0-0
Sun 17, Oct-20:30 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs FC Torpedo Zhodino

0-0

3-1
Sun 17, Oct-17:00 - Belgian First Amateur Division
Rupel Boom vs KFC Mandel United

0-1

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Belgian First Amateur Division
Sint-Eloois-Winkel vs Francs Borains

0-1

0-3
Sun 17, Oct-17:00 - Belgian First Amateur Division
Royal Knokke vs Thes Sport Tessenderlo

1-0

2-1
Sun 17, Oct-15:30 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Anderlecht

0-0

2-2
Sun 17, Oct-18:00 - Belgian Jupiler League
Beerschot Wilrijk vs KV Mechelen

0-1

0-1
Sun 17, Oct-23:00 - Belgian Jupiler League
K.A.A. Gent vs AS Eupen

1-0

2-0
Sun 17, Oct-20:30 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs Genk

0-0

2-0
Sun 17, Oct-18:00 - Belgium - 2e Klasse
Lommel SK vs Royal Excel Mouscron

1-0

3-0
Sun 17, Oct-22:00 - Belgium - 2e Klasse
RWD Molenbeek vs Westerlo

0-2

1-2
Sun 17, Oct-17:00 - Belgium Women 1st National
Oud Heverlee Leuven II Women's vs KVK Tienen Women's


5-0
Sun 17, Oct-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Posusje

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs Rudar Prijedor

2-1

2-1
Sun 17, Oct-03:00 - Brasil Copa do Nordeste
Imperatriz(MA) vs Fluminense/PI

0-0

1-1
Sun 17, Oct-01:30 - Brasileiro Serie B
Operario Ferroviario PR vs Londrina (PR)

0-0

0-0
Sun 17, Oct-04:00 - Brasileiro Serie B
Confianca (SE) vs Avai FC (SC)

1-0

3-1
Sun 17, Oct-23:00 - Brazil National Football Tournament U20
Botafogo RJ Youth vs Atletico Mineiro Youth (MG)

0-0

0-0
Sun 17, Oct-18:00 - Brazil Paulista Women\'s League
Santos Women's vs Sao Paulo Women's

0-0

0-1
Sun 17, Oct-04:00 - Brazil Paulista Women\'s League
Ferroviaria SP Women's vs Corinthians Paulista SP Women's


0-1
Sun 17, Oct-22:00 - Brazil Pernambucano Division 2
America PE vs Ypiranga PE

1-1

1-1
Sun 17, Oct-22:00 - Brazil Pernambucano Division 2
1° de Maio EC vs Ibis/PE

0-0

0-1
Sun 17, Oct-18:00 - Bulgaria Premier
Cherno More Varna vs Slavia Sofia

1-0

1-1
Sun 17, Oct-20:15 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs Botev Plovdiv

1-0

3-2
Sun 17, Oct-17:00 - Burundi Ligue A
Flambeau de l'Est vs Atheletico Olympic

0-2

0-5
Sun 17, Oct-17:00 - Burundi Ligue A
Le Messager Ngozi vs Vital'O

0-0

2-1
Sun 17, Oct-17:00 - Burundi Ligue A
Olympic Star vs Les Crocos

1-1

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Burundi Ligue A
Rukinzo FC vs Top Junior

0-0

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - CAF Champions League
Maniema Union vs Mamelodi Sundowns

1-1

2-2
Sun 17, Oct-18:30 - CAF Champions League
AS Otoho vs Petro Atletico de Luanda

0-0

2-2
Sun 17, Oct-19:00 - CAF Champions League
Accra Hearts of Oak vs Wydad Casablanca

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:00 - CAF Champions League
LPRC Oilers vs Raja Casablanca Atlhletic

0-2

0-2
Sun 17, Oct-19:00 - CAF Champions League
Rivers United vs Al-Hilal Omdurman

0-1

1-1
Sun 17, Oct-21:00 - CAF Champions League
Al Ittihad Tripoli vs Esperance Sportive de Tunis

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - CAF Champions League
Jwaneng Galaxy vs Simba

0-2

0-2
Sun 17, Oct-19:59 - CAF Champions League
F.C. Nouadhibou vs ES Setif

0-1

3-1
Sun 17, Oct-18:00 - CAF Confederation Cup
Bayelsa United vs Club Sportif Sfaxien

0-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - CAF Confederation Cup
AS Kigali vs Daring Club Motema Pembe

0-2

1-2
Sun 17, Oct-17:00 - CAF Confederation Cup
CFF Analamanga vs Interclube Luanda

0-2

0-3
Sun 17, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Paranaense vs Fluminense (RJ)

0-1

0-1
Sun 17, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Internacional (RS)

0-0

1-0
Sun 17, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Chapecoense SC vs Fortaleza CE

1-1

1-2
Sun 17, Oct-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
America MG vs Esporte Clube Bahia

0-0

0-0
Sun 17, Oct-02:10 - Canadian Premier League
Pacific FC vs Valour

2-1

3-2
Sun 17, Oct-22:00 - Canadian Premier League
York United vs FC Edmonton

0-0

1-1
Sun 17, Oct-02:00 - Chile Primera B
Fernandez Vial vs Magallanes

0-0

0-1
Sun 17, Oct-00:30 - Chile Primera Division
Union Espanola vs Curico Unido

1-0

2-1
Sun 17, Oct-03:00 - Chile Primera Division
Melipilla vs La Serena

1-0

1-1
Sun 17, Oct-02:00 - Chile Tercera Division
Colchagua CD vs Iberia Los Angeles

0-0

1-2
Sun 17, Oct-00:00 - Chile Tercera Division
Deportes Limache vs General VelAsquez

1-1

1-3
Sun 17, Oct-00:00 - Chile Tercera Division
Rodelindo Roman vs Deportes Concepcion

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - Chile Tercera Division
Lautaro de Buin vs Independiente de Cauquenes

2-0

2-0
Sun 17, Oct-13:00 - Club Friendly
Herentals College vs Harare City

1-0

3-0
Sun 17, Oct-16:30 - Club Friendly
PAOK Saloniki B vs Veria FC

0-0

2-2
Sun 17, Oct-22:00 - Club Friendly
Paduano RJ vs Ceres(RJ)

1-0

3-0
Sun 17, Oct-17:00 - Club Friendly
Dynamos FC vs Caps United FC

0-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Club Friendly
Duque de Caxias RJ U20 vs Sao Goncalo EC RJ(U20)

1-1

2-2
Sun 17, Oct-23:00 - Club Friendly
Morrinhos FC vs Inhumas GO

0-1

0-2
Sun 17, Oct-22:00 - Club Friendly
Vera Cruz/PE Youth vs Nautico Youth (PE)

1-1

1-2
Sun 17, Oct-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pasto vs Deportes Quindio

0-0

1-0
Sun 17, Oct-01:00 - Colombia Copa Mustang
America de Cali vs Deportivo Cali

1-0

1-1
Sun 17, Oct-03:05 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pereira vs Deportiva Once Caldas

1-0

3-0
Sun 17, Oct-05:10 - Colombia Copa Mustang
Atletico Nacional vs Dep.Independiente Medellin

0-0

1-1
Sun 17, Oct-21:00 - Costa Rica Division 2
Municipal Garabito vs San Jose FC

1-1

4-1
Sun 17, Oct-04:00 - Costa Rica Division 2
Santa Ana vs AD Cariari Pococi

1-0

3-0
Sun 17, Oct-21:00 - Costa Rica Primera Division
Municipal Grecia vs Deportivo Saprissa

1-0

1-1
Sun 17, Oct-06:00 - Costa Rica Primera Division
Herediano vs Alajuelense

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - Croatia - 1. Division
Slaven Belupo Koprivnica vs NK Osijek

0-2

0-2
Sun 17, Oct-19:30 - Croatia - 1. Division
HNK Sibenik vs Hajduk Split

1-0

2-0
Sun 17, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division
Bijelo Brdo vs NK Dugopolje

1-0

2-0
Sun 17, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division
NK Croatia Zmijavci vs Rudes

0-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division
Dinamo Zagreb B vs NK Radnik Sesvete

1-0

2-1
Sun 17, Oct-14:30 - Croatia U19
Istra 1961 (U19) vs NK Osijek (U19)


4-0
Sun 17, Oct-18:00 - Cyprus 1 Division
AC Omonia Nicosia vs Apollon Limassol FC

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Cyprus 1 Division
AEL Limassol vs Anorthosis Famagusta FC

2-1

2-1
Sun 17, Oct-16:30 - Cyprus 2 Division
Asil Lysi vs Ayia Napa

0-3

1-3
Sun 17, Oct-16:30 - Cyprus 2 Division
Ahironas Liopetriou vs Omonia Aradippou

1-1

1-1
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs Chrudim

1-0

1-2
Sun 17, Oct-17:30 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Dukla Praha

1-3

1-3
Sun 17, Oct-17:30 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs Lisen

0-0

0-2
Sun 17, Oct-12:30 - Czech Republic 2. Liga
Sparta Praha B vs Fotbal Trinec

1-0

4-0
Sun 17, Oct-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Plzen B vs FC Pisek

1-0

3-1
Sun 17, Oct-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Pribram B vs Slavia Karlovy Vary

0-1

0-2
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Slavia Prague B vs FK Slavoj Vysehrad

1-2

1-2
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Admira Praha vs FK Kraluv Dvur

1-1

2-2
Sun 17, Oct-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
SK Sokol Zapy vs Jablonec B

0-1

0-3
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Hradec Kralove B vs Slovan Velvary

1-0

1-1
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Chlumec nad Cidlinou vs Jiskra Usti nad Orlici

1-0

1-1
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Pardubice B vs FC Bohemians 1905 B

2-1

2-1
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Dukla Praha B vs Teplice B

3-0

3-0
Sun 17, Oct-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Teplice vs FC Viktoria Plzen

0-1

0-1
Sun 17, Oct-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs Hradec Kralove

0-1

2-3
Sun 17, Oct-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Sigma Olomouc vs MFK Karvina

1-0

2-0
Sun 17, Oct-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Pardubice vs Sparta Prague

0-3

2-4
Sun 17, Oct-16:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\'s
FC Viktoria Plzen Women's vs Horni Herspice Women's

1-0

2-0
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Sigma Olomouc B vs Vrchovina

2-1

5-1
Sun 17, Oct-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Synot Slovacko II vs Dolni Benesov

2-0

4-0
Sun 17, Oct-12:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs 1. SC Znojmo

2-1

2-4
Sun 17, Oct-16:00 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs Randers FC

1-0

1-2
Sun 17, Oct-18:00 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs Vejle

1-1

3-2
Sun 17, Oct-15:00 - Danish SAS Ligaen
FC Nordsjaelland vs Midtjylland

2-0

2-2
Sun 17, Oct-19:59 - Danish SAS Ligaen
Sonderjyske vs FC Kobenhavn

1-0

1-1
Sun 17, Oct-16:00 - Denmark - 1. Division
Lyngby vs Hobro I.K.

0-1

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Denmark - 1. Division
AC Horsens vs Vendsyssel

0-0

1-1
Sun 17, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
AB Gladsaxe vs Middelfart

1-1

2-2
Sun 17, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Naestved vs B93 Copenhagen

5-2

6-3
Sun 17, Oct-15:00 - Denmark Woman\'s League
HB Koge Woman's vs Kolding BK Women's

1-1

4-2
Sun 17, Oct-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs Tecnico Universitario

0-0

0-1
Sun 17, Oct-02:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Sociedad Deportiva Aucas vs Universidad Catolica Quito

1-0

1-2
Sun 17, Oct-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Olmedo Riobamba

2-2

4-2
Sun 17, Oct-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Macara vs Liga Deportiva Universitaria

0-0

2-1
Sun 17, Oct-04:00 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Atletico Marte

2-0

2-2
Sun 17, Oct-04:45 - El Salvador Primera Division
Luis Angel Firpo vs Municipal Limeno

0-1

1-1
Sun 17, Oct-05:00 - El Salvador Primera Division
Isidro Metapan vs Santa Tecla

0-1

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - England Ladies Premier League
Lewes Women's vs Charlton Athletic Women's

2-0

2-0
Sun 17, Oct-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Kingstonian vs Cheshunt

1-0

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - England Southern Division one
Aylesbury United vs Ware

1-0

2-1
Sun 17, Oct-15:00 - England The Championship
Swansea City vs Cardiff City

1-0

3-0
Sun 17, Oct-16:00 - England U23 Premier League
Middlesbrough U23 vs West Bromwich U23

1-0

1-2
Sun 17, Oct-17:00 - England Women\'s Northern Premier League
Middlesbrough Women's vs Stoke City Women's


1-2
Sun 17, Oct-17:00 - England Women\'s Northern Premier League
Hull City Women's vs West Bromwich WFC Women's

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - England Women\'s Southern Premier League
Chichester City Women's vs Cardiff City Women's

0-1

1-2
Sun 17, Oct-17:00 - English Premier League
Everton vs West Ham United

0-0

0-1
Sun 17, Oct-19:30 - English Premier League
Newcastle vs Tottenham Hotspur

1-3

2-3
Sun 17, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga
Tallinna FC Levadia II vs Parnu JK

1-2

3-2
Sun 17, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Welco vs FC Nomme United

0-2

2-3
Sun 17, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga B
JK Tallinna Kalev II vs Ida-Virumaa FC Alliance

4-1

5-3
Sun 17, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs Nomme JK Kalju II

0-1

1-5
Sun 17, Oct-16:00 - Estonia Meistri Liiga
Paide Linnameeskond vs FC Flora Tallinn

1-0

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Kuressaare vs Tallinna JK Legion

0-1

0-2
Sun 17, Oct-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs 07 Vestur Sorvagur

0-0

2-0
Sun 17, Oct-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Vikingur Gota vs IF Fuglafjordur

0-1

3-2
Sun 17, Oct-15:00 - Finland Women\'s Premier 2
NJS Nurmijarvi Women's vs HPS Helsinki Women's

0-1

0-2
Sun 17, Oct-19:59 - Finland - Kakkonen Lohko A
SC KuFu-98 vs Atlantis

0-0

1-1
Sun 17, Oct-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Ilves-Kissat vs Honka Akatemia

0-3

0-5
Sun 17, Oct-14:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
RoPS Rovaniemi B vs Kemi City

1-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs GBK Kokkola

2-0

3-2
Sun 17, Oct-18:00 - Finland Junior League
TPV Tampere Youth vs Kontu Youth


3-1
Sun 17, Oct-16:30 - Finland Junior League
KuPS Youth vs Inter Turku Am


2-0
Sun 17, Oct-19:30 - Finland Ykkonen
Klubi 04 vs Mikkelin Palloilijat

0-0

2-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Le Havre(U19) vs Feignies(U19)


4-2
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Valenciennes US(U19) vs Montfermeil(U19)


1-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Drancy(U19) vs Evreux(U19)


2-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Chambly FC (U19) vs St Pryve St Hilaire(U19)


4-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Lyonnais U19 vs Bourg Peronnas(U19)


2-1
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Nancy(U19) vs ASPTT Dijon(U19)


2-1
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Dijon(U19) vs Clermont Foot U19


2-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Paris FC U19 vs Torcy U.S(U19)


2-2
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Pontarlier(U19) vs Strasbourg U19


0-4
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Guingamp (U19) vs Concarneau(U19)

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Le Mans(U19) vs Avranches(U19)


4-1
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
SPA Merignacais U19 vs Chateauroux U19


3-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
USSA Vertou(U19) vs Angers SCO U19


1-1
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Ajaccio U19 vs Nimes(U19)


3-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Colomiers U19 vs Montpellier(U19)


1-0
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Istres(U19) vs Marseille(U19)


3-3
Sun 17, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Pieve di Lota(U19) vs Toulon (U19)


0-2
Sun 17, Oct-14:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Toulouse(U19) vs Cannes AS U19


0-2
Sun 17, Oct-14:45 - French Feminines D1
Paris Saint Germain Women's vs Saint-Etienne Women's

1-0

2-0
Sun 17, Oct-14:45 - French Feminines D1
Lyonnais Women's vs Montpellier HSC Women's

2-0

5-0
Sun 17, Oct-22:45 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs FC Lorient

1-1

4-1
Sun 17, Oct-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs AS Saint-Etienne

2-1

5-1
Sun 17, Oct-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
FC Metz vs Stade Rennes FC

0-3

0-3
Sun 17, Oct-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs Nantes

0-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Brestois vs Stade de Reims

0-1

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier HSC vs RC Lens

0-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - French Le Championnat Ligue 1
ESTAC Troyes vs OGC Nice

1-0

1-0
Sun 17, Oct-20:15 - Futsal Italian Serie A
Cybertel Aniene Futsal vs Manfredonia Futsal

0-0

3-0
Sun 17, Oct-16:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs Wurzburger Kickers

1-1

1-1
Sun 17, Oct-15:00 - German 3. Liga
Turkgucu Ataspor Munchen vs SV Wehen Wiesbaden

0-0

1-0
Sun 17, Oct-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs Nurnberg (U17)

0-1

0-2
Sun 17, Oct-17:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Bayern Munich

0-5

1-5
Sun 17, Oct-19:30 - German Bundesliga
Augsburg vs Arminia Bielefeld

1-0

1-1
Sun 17, Oct-15:30 - German Bundesliga 2
Hansa Rostock vs SV Sandhausen

0-1

1-1
Sun 17, Oct-15:30 - German Bundesliga 2
Dynamo Dresden vs FC Nurnberg

0-1

0-1
Sun 17, Oct-15:30 - German Bundesliga 2
SV Darmstadt 98 vs Werder Bremen

1-0

3-0
Sun 17, Oct-18:00 - German Frauen Bundesliga
Koln Women's vs Carl Zeiss Jena Women's

1-0

2-0
Sun 17, Oct-18:00 - German Frauen Bundesliga
Eintracht Frankfurt Women's vs Bayern Munich Women's

0-0

3-2
Sun 17, Oct-15:00 - German Frauen Bundesliga
SC Sand Women's vs Turbine Potsdam Women's

0-1

0-1
Sun 17, Oct-15:00 - German Frauen Bundesliga
Hoffenheim Women's vs Wolfsburg Women's

1-0

2-1
Sun 17, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Holstein Kiel(U19) vs Eimsbutteler TV(U19)

0-0

1-0
Sun 17, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Carl Zeiss Jena(U19) vs FC Viktoria 1889 Berlin(U19)

0-0

0-1
Sun 17, Oct-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Greuther Furth(U19) vs 1. FC Heidenheim(U19)

0-2

0-3
Sun 17, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Mainz(U19) vs SV Darmstadt U19

0-0

0-0
Sun 17, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Kassel U19 vs SC Freiburg(U19)

0-2

0-5
Sun 17, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
FC Astoria Walldorf(U19) vs FC Kaiserslautern (U19)

1-1

4-2
Sun 17, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs Viktoria Koln(U19)

1-0

2-1
Sun 17, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Schalke 04 (U19) vs Wuppertaler SV(U19)

3-0

8-0
Sun 17, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf U19 vs Alemannia Aachen(U19)

0-0

2-1
Sun 17, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
RW Oberhausen U19 vs Preuben Munster U19

2-0

4-2
Sun 17, Oct-14:15 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Buchbach vs TSV 1860 Rosenheim

1-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Tennis Borussia Berlin vs Chemie Leipzig

0-1

0-1
Sun 17, Oct-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs Lichtenberg 47

1-1

2-1
Sun 17, Oct-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Eilenburg vs Germania Halberstadt

1-1

3-1
Sun 17, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Altona 93 vs Holstein Kiel B

0-2

0-3
Sun 17, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfV 06 Hildesheim vs FC Hansa Luneburg

1-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
HSC Hannover vs BSV Rehden

1-1

2-1
Sun 17, Oct-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs SSV Jeddeloh

1-0

2-0
Sun 17, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs SV Elversberg

0-3

1-4
Sun 17, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs Kickers Offenbach

1-2

1-6
Sun 17, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SG Sonnenhof Grobaspach vs VfB Stuttgart II

1-0

1-1
Sun 17, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
FC Gutersloh Women's vs Bayern Munich B Women's

2-1

3-1
Sun 17, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
SV Meppen Women's vs Wolfsburg B Women's

2-0

2-0
Sun 17, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
BV Borussia Bocholt Women's vs RB Leipzig Women's


1-9
Sun 17, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
Ingolstadt 04 Women's vs Nurnberg Women's

0-2

1-2
Sun 17, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
SV Elversberg Women's vs Henstedt Ulzburg Women's

1-0

1-2
Sun 17, Oct-16:00 - Germany Women Division 2
Andernach Women's vs Duisburg Women's

1-1

3-1
Sun 17, Oct-18:00 - Gibraltar Premier Divisio
Bruno's Magpies vs Europa Point FC

2-0

5-0
Sun 17, Oct-20:30 - Gibraltar Premier Divisio
Lincoln Red Imps vs Europa FC

0-0

3-1
Sun 17, Oct-21:30 - Greece Super League 1
AEK Athens vs Atromitos Athens

1-0

3-0
Sun 17, Oct-21:30 - Greece Super League 1
Pas Giannina vs Olympiakos Piraeus

0-1

1-2
Sun 17, Oct-17:00 - Greece Super League 1
PAOK Saloniki vs Volos NPS

4-1

4-4
Sun 17, Oct-17:00 - Greece Super League 1
Panaitolikos Agrinio vs OFI Crete

1-1

1-2
Sun 17, Oct-12:30 - Greece U19
Panaitolikos Agrinio(U19) vs OFI Crete(U19)

0-2

1-2
Sun 17, Oct-13:00 - Greece U19
Pas Giannina(U19) vs Olympiakos Piraeus(U19)

1-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs Ionikos(U19)

3-0

4-1
Sun 17, Oct-01:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Aurora FC vs Chimaltenango

0-0

0-0
Sun 17, Oct-21:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
CD Suchitepequez vs Plataneros


2-1
Sun 17, Oct-21:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
CD Marquense vs Deportivo Xinabajul


2-1
Sun 17, Oct-21:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Deportivo Mictlan vs Juventud Pinulteca


1-0
Sun 17, Oct-21:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Deportivo Sanarate vs CD Zacapa


3-0
Sun 17, Oct-21:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Amatitlan vs Coatepecano IB /DR


0-3
Sun 17, Oct-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Solola FC

2-0

4-0
Sun 17, Oct-21:30 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs CSD Municipal

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs Nueva Concepcion

2-0

2-0
Sun 17, Oct-22:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs Deportivo Achuapa

0-0

0-0
Sun 17, Oct-16:30 - Holland Eredivisie
N.E.C. Nijmegen vs Vitesse Arnhem

0-1

0-1
Sun 17, Oct-16:30 - Holland Eredivisie
Sparta Rotterdam vs FC Groningen

1-1

1-1
Sun 17, Oct-18:45 - Holland Eredivisie
FC Twente Enschede vs Willem II

1-1

1-1
Sun 17, Oct-14:15 - Holland Eredivisie
AZ Alkmaar vs FC Utrecht

3-0

5-1
Sun 17, Oct-14:15 - Holland Eredivisie Women\'s
ADO Den Haag Women's vs FC Twente Enschede Women's

2-2

4-4
Sun 17, Oct-14:15 - Holland Eredivisie Women\'s
Feyenoord Rotterdam Women's vs PSV Eindhoven Women's

2-0

2-1
Sun 17, Oct-16:30 - Holland Tweede Divisie
Tielse Eendracht Combinatie vs SV De Treffers

0-1

0-4
Sun 17, Oct-05:00 - Honduras Liga Nacional
Real Espana vs Platense

0-0

2-1
Sun 17, Oct-05:00 - Honduras Liga Nacional
Honduras Progreso vs UPNFM

0-0

0-1
Sun 17, Oct-05:15 - Honduras Liga Nacional
CD Vida vs CD Olimpia

1-1

2-1
Sun 17, Oct-09:30 - HongKong 1st Division League
Dreams Metro Gallery vs Hoi King SA

1-1

1-3
Sun 17, Oct-09:30 - HongKong 1st Division League
Central & Western vs Happy Valley

2-0

3-2
Sun 17, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Sham Shui Po vs South China

0-0

0-1
Sun 17, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Shatin SA vs Citizen AA

2-0

2-1
Sun 17, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin vs Wofoo Tai Po

0-1

0-4
Sun 17, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Wing Yee vs Yuen Long District SA

0-0

0-1
Sun 17, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Eastern District SA vs North District

1-1

3-2
Sun 17, Oct-16:30 - HongKong 2 Division League
St. Joseph's FC vs Tung Sing FC

0-1

1-2
Sun 17, Oct-14:30 - HongKong 2 Division League
Wan Chai SF vs Kwai Tsing District FA

0-0

1-1
Sun 17, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Yau Tsim Mong FT vs Fu Moon FC


5-1
Sun 17, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Kwun Tong FA vs Kwong Wah AA


1-1
Sun 17, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Chelsea FC Soccer School (HK) vs Tuen Mun Football Team


0-2
Sun 17, Oct-11:30 - HongKong 2 Division League
Kowloon City vs Lucky Mile FC

0-0

2-1
Sun 17, Oct-14:00 - HongKong Sapling Cup
Hong Kong,China(U23) vs Hong Kong FC

0-1

2-1
Sun 17, Oct-11:30 - HongKong Sapling Cup
Southern District vs Eastern A.A Football Team

2-2

3-3
Sun 17, Oct-15:00 - Hungary NB Ⅱ
Soroksar vs Szombathelyi Haladas

0-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - Hungary NB Ⅱ
BFC Siofok vs Bekescsaba

2-1

2-2
Sun 17, Oct-15:00 - Hungary NB Ⅱ
Budaorsi SC vs Szentlorinc SE

0-1

1-1
Sun 17, Oct-15:00 - Hungary NB Ⅱ
Kecskemeti TE vs Nyiregyhaza Spartacus FC

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Pecsi MFC vs Budafoki MTE

1-1

3-1
Sun 17, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Diosgyor VTK vs Dorogi FC

1-0

2-0
Sun 17, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Szolnoki MAV FC vs ETO Gyori FC

0-1

0-2
Sun 17, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ
FC Ajka vs Tiszakecske

1-0

5-1
Sun 17, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Csakvari TK vs Szegedi AK

3-0

3-1
Sun 17, Oct-16:30 - Hungary NB1
Kisvarda vs Ujpest FC

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:00 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Debreceni VSC

0-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Hungary Women\'s Division 1 League
Puskas Akademia Women's vs Astra Hungary Women's

2-2

2-3
Sun 17, Oct-12:15 - Indonesia Liga 1
PSM Makassar vs Bali United FC

0-0

2-1
Sun 17, Oct-15:15 - Indonesia Liga 1
Persija Jakarta vs Arema Malang

0-1

0-1
Sun 17, Oct-17:30 - Indonesia Liga 1
TIRA Persikabo vs Borneo F.C.

2-0

3-0
Sun 17, Oct-17:30 - Iran League Division 1
Shahin Bushehr vs Qashqai Shiraz

0-2

1-2
Sun 17, Oct-16:00 - Iran League Division 1
Machine Sazi vs Shahrdari Hamedan

0-3

0-4
Sun 17, Oct-16:00 - Iran League Division 1
Khooshe Talaee Sana Saveh vs Vista Toorbin

1-0

1-0
Sun 17, Oct-16:45 - Iran League Division 1
Esteghlal Mollasani vs Rayka Babol

1-1

2-2
Sun 17, Oct-21:15 - Israel Premier League
Hapoel Beer Sheva vs Maccabi Petah Tikva FC

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Israel Premier League
Hapoel Ironi Kiryat Shmona vs Hapoel Hadera

0-0

0-1
Sun 17, Oct-12:45 - Italian Campionato Primavera
Cagliari Youth vs Sassuolo Calcio Youth

0-0

0-1
Sun 17, Oct-14:30 - Italian Campionato Primavera
Verona Youth vs Fiorentina Youth

0-2

0-3
Sun 17, Oct-22:45 - Italian Serie A
Juventus vs AS Roma

1-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italian Serie A
Udinese vs Bologna

0-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italian Serie A
Genoa vs US Sassuolo Calcio

1-2

2-2
Sun 17, Oct-17:00 - Italian Serie A
Empoli vs Atalanta

1-2

1-4
Sun 17, Oct-14:30 - Italian Serie A
Cagliari vs Sampdoria

1-0

3-1
Sun 17, Oct-19:59 - Italian Serie A
Napoli vs Torino

0-0

1-0
Sun 17, Oct-16:00 - Italian Serie B
Cremonese vs Benevento

0-1

1-1
Sun 17, Oct-18:15 - Italian Serie B
Parma Calcio 1913 vs A.C. Monza

0-0

0-0
Sun 17, Oct-22:30 - Italian Serie B
Cittadella vs Spal

0-0

0-0
Sun 17, Oct-16:30 - Italian Woman\'s Cup
SSD Chievo Verona Women's vs Napoli Women's

0-0

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Italian Woman\'s Cup
Tavagnacco Women's vs ASDC Pomigliano Women's

0-1

1-3
Sun 17, Oct-17:00 - Italian Woman\'s Cup
Brescia Women's vs Lazio Women's

1-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italian Woman\'s Cup
Roma CF Women's vs ASD Pink Sport time Bari Women's

1-3

2-3
Sun 17, Oct-17:00 - Italian Woman\'s Cup
Granata Cittadella ASD Women's vs Hellas Verona Women's

1-1

1-4
Sun 17, Oct-17:00 - Italian Woman\'s Cup
Cesena FC Women's vs Como 2000 Women's

0-2

0-3
Sun 17, Oct-17:00 - Italian Woman\'s Cup
Pro Sesto Women's vs San Marino Academy Women's


0-1
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1A
Triestina vs US Fiorenzuola

0-0

1-0
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1A
Pro Patria vs FC Sudtirol

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:30 - Italy C1A
Piacenza vs Pro Sesto

1-2

1-2
Sun 17, Oct-19:30 - Italy C1A
Mantova vs Calcio Lecco

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:30 - Italy C1A
Padova vs AC Trento

1-0

2-1
Sun 17, Oct-19:30 - Italy C1A
US Pergolettese vs Albinoleffe

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:30 - Italy C1A
FeralpiSalo vs Legnago Salus

3-1

5-1
Sun 17, Oct-19:30 - Italy C1A
Giana Erminio vs USD Virtus Verona

1-1

1-1
Sun 17, Oct-19:30 - Italy C1A
Juventus(U23) vs US Seregno

1-1

2-1
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
U.S. Catanzaro 1929 vs Taranto Sport

2-0

3-0
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
Fidelis Andria vs Avellino

0-0

1-1
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
Foggia vs S.S. Monopoli 1966

1-0

1-0
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
Juve Stabia vs Picerno

1-2

2-3
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
S.S.D. Potenza Calcio vs ACR Messina

1-1

2-3
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
Vibonese vs Latina Calcio

1-0

2-0
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
S.S.D. Citta di Campobasso vs FC Bari 1908

1-1

1-3
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
Turris Neapolis vs Palermo

2-0

3-0
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
Virtus Francavilla vs Catania

1-1

1-1
Sun 17, Oct-16:30 - Italy C1C
Nuova Monterosi vs Paganese Calcio 1926

1-0

1-0
Sun 17, Oct-18:00 - Italy Serie D
Team Altamura vs Mariglianese

1-1

2-2
Sun 17, Oct-16:30 - Italy Serie D
Carbonia vs Giugliano

0-2

0-3
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Sangiovannese vs Cascina

0-0

0-2
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Rende Calcio 1968 vs Cittanovese

0-0

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Tritium vs Carpi

2-0

3-3
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
A.S. Varese vs Chieri

1-1

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Poggibonsi vs Sporting Trestina


1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Virtus Casarano vs Virtus Matino

1-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
US Caratese vs Virtus Ciserano Bergamo

0-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Trastevere Calcio vs Montegiorgio

1-0

3-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
AC Mestre vs Levico Terme

1-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
SC Caronnese vs AS Casale Calcio

1-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Ligorna vs Novara Calcio

1-1

2-2
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
ACD Nardo vs Casertana F.C.

1-0

1-2
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Scandicci vs Lornano Badesse

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Citta di Fasano vs FC Francavilla

2-1

2-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Recanatese vs Pineto

0-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Caravaggio vs Villa d'Alme Valbrembana

2-0

3-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
San Donato Tavarnelle vs Gavorrano

2-1

3-3
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Cannara vs ASD Flaminia Civita

1-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Gladiator 1924 vs Insieme Formia

2-0

4-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Team Nuova Florida vs Cassino

2-1

2-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
US Breno vs Crema

0-0

2-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
ASD Caldiero Terme vs San Martino Speme

0-0

3-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
San Luca vs Gelbison

0-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Vis Nova Giussano vs Sona

1-3

2-3
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
ASD Pro Livorno vs FC Rieti

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
Spinea vs Luparense

0-2

0-3
Sun 17, Oct-17:00 - Italy Serie D
ASD RG Ticino vs Fossano Calcio

0-0

0-0
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Football League
MIO Biwako Shiga vs Verspah Oita

0-1

1-2
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Football League
Osaka FC vs TIAMO Hirakata

1-0

1-1
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Football League
Bandits Iwaki vs Sony Sendai FC

0-1

0-2
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Football League
Reinmeer Aomori F.C. vs Veertien Mie

0-0

1-1
Sun 17, Oct-06:15 - Japan Futsal League
Shriker Osaka Futsal vs Fugador Sumida Futsal

1-1

1-2
Sun 17, Oct-10:30 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Kitakyushu Futsal

0-2

0-3
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Women\'s Football League Division 1
Speranza Osaka Women's vs IGA Kunoichi Women's

0-2

1-2
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Women\'s Football League Division 1
Nippon Sport Science University Women's vs Orca Kamogawa FC Women's

0-0

0-0
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Women\'s Football League Division 1
AS Harima ALBION Women's vs Cerezo Osaka Sakai Women's

0-0

1-1
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Women\'s Football League Division 1
Angeviolet Hiroshima Women's vs Ehime FC Women's

0-0

0-1
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Women\'s Football League Division 1
Yamato Sylphid Women's vs Setagaya Sfida Women's

0-0

1-1
Sun 17, Oct-08:00 - Japan Women\'s Football League Division 1
NGU Nagoya Women's vs Spring Yokohama FC Seagulls Women's

0-0

0-1
Sun 17, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Vegalta Sendai

0-0

2-0
Sun 17, Oct-08:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Matsumoto Yamaga FC

1-0

3-0
Sun 17, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Omiya Ardija

1-0

2-1
Sun 17, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs Jubilo Iwata

1-1

1-1
Sun 17, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Ventforet Kofu

0-1

1-2
Sun 17, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Mito Hollyhock

1-1

2-2
Sun 17, Oct-11:00 - Japanese League Division 2
Thespakusatsu Gunma vs Kyoto Sanga FC

1-0

1-1
Sun 17, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs Kamatamare Sanuki

1-0

1-0
Sun 17, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs YSCC Yokohama

1-0

1-2
Sun 17, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Vanraure Hachinohe FC vs Fukushima United FC

0-0

1-1
Sun 17, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Tegevajaro Miyazaki vs Kagoshima United

2-1

3-2
Sun 17, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs Fujieda MYFC

1-3

1-3
Sun 17, Oct-11:00 - Japanese League Division 3
FC Gifu vs Grulla Morioka

1-1

2-2
Sun 17, Oct-08:00 - Japanese WE League
INAC Kobe Leonessa Women's vs Nojima Stella Women's

1-0

1-0
Sun 17, Oct-09:00 - Japanese WE League
Albirex Niigata Women's vs Vegalta Sendai Women's

0-1

0-3
Sun 17, Oct-16:30 - Jordan Divison 1
Dar Al Dawaa vs AL-Karmel

1-1

2-2
Sun 17, Oct-19:59 - Jordan Divison 1
Blama vs Ethad Al-Ramtha

0-0

0-1
Sun 17, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuz vs Baykonur

1-0

7-0
Sun 17, Oct-14:00 - Kazakhstan Division 1
Okzhetpes vs Kyran Shymkent

1-1

3-1
Sun 17, Oct-16:00 - Kazakhstan Super League
FC Astana vs Kaisar Kyzylorda

0-0

2-0
Sun 17, Oct-13:00 - Kazakhstan Super League
Kyzylzhar Petropavlovsk vs Tobol Kostanai

0-1

0-2
Sun 17, Oct-12:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs Taraz

0-0

1-2
Sun 17, Oct-14:00 - Kenya Premier League
Wazito FC vs Kakamega Homeboyz

0-1

0-1
Sun 17, Oct-09:00 - Korea K4 League
Pyeongchang FC vs Siheung Citizen

1-2

1-4
Sun 17, Oct-09:00 - Korea K4 League
Jeonju Citizen FC vs Yeoju FC

0-0

1-3
Sun 17, Oct-09:00 - Korea K4 League
Chungju Citizen vs Yangpyeong

0-0

1-0
Sun 17, Oct-10:00 - Korea K4 League
Pocheon Citizen FC vs Chuncheon Citizen

0-0

4-0
Sun 17, Oct-09:00 - Korea League 1
Gangwon FC vs Gwangju Football Club

1-1

2-1
Sun 17, Oct-13:30 - Korea League 2
FC Anyang vs Seoul E-Land FC

0-0

2-1
Sun 17, Oct-08:30 - Korea League 2
Bucheon FC 1995 vs Gimcheon Sangmu FC

0-0

0-1
Sun 17, Oct-11:00 - Korea League 2
Jeonnam Dragons vs Busan I'Park

1-0

2-0
Sun 17, Oct-17:00 - Latvia - 1. Division
BFC Daugavpils vs FC Noah Jurmala


3-0
Sun 17, Oct-17:00 - Latvia - 1. Division
Riga FC vs Metta/LU Riga

1-0

1-1
Sun 17, Oct-16:00 - Latvia - 2. Division
Super Nova vs Saldus SS/Leevon

1-0

2-0
Sun 17, Oct-17:45 - Lebanese League
Nejmeh Club vs Bourj

0-2

2-2
Sun 17, Oct-16:30 - Lebanese League
Al Akhaa Al Ahli vs Al-Ansar(LIB)

0-0

0-2
Sun 17, Oct-16:30 - Lebanese League
Shabab El Bourj vs Shabab Al-Sahel

0-0

0-1
Sun 17, Oct-16:00 - Lithuania - 1. Division
Banga Gargzdai vs FK Panevezys

2-1

2-1
Sun 17, Oct-18:00 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs Jeunesse Esch

1-1

2-1
Sun 17, Oct-18:00 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs FC Wiltz 71

3-1

5-1
Sun 17, Oct-18:00 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs Racing Union Luxemburg

1-0

4-2
Sun 17, Oct-18:00 - Luxembourg National Division
Swift Hesperange vs Progres Niederkorn

1-0

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs F91 Dudelange

1-1

3-2
Sun 17, Oct-18:00 - Luxembourg National Division
Fola Esch vs Hamm RM Benfica FC

2-0

2-1
Sun 17, Oct-18:00 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs Rodange 91

2-0

4-1
Sun 17, Oct-18:00 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs Hostert

0-0

0-3
Sun 17, Oct-21:00 - Malta First Division League
St. George's vs Melita FC

0-0

0-2
Sun 17, Oct-21:00 - Malta First Division League
Rabat Ajax vs Pembroke Athleta

0-0

0-2
Sun 17, Oct-17:00 - Malta First Division League
Mgarr United FC vs Marsa F.C.

0-0

0-2
Sun 17, Oct-17:00 - Malta First Division League
Fgura United vs Luqa St. Andrew's

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - Malta Premier League
Valletta FC vs Sirens

1-0

3-1
Sun 17, Oct-21:00 - Malta Premier League
Santa Lucia vs Mosta FC

0-1

2-2
Sun 17, Oct-17:00 - Malta Premier League
Sliema Wanderers FC vs Hibernians FC

0-1

0-3
Sun 17, Oct-02:00 - Mexico Primera Division
Monterrey vs Club Leon

0-1

0-1
Sun 17, Oct-04:00 - Mexico Primera Division
Atletico San Luis vs Club America

0-0

0-1
Sun 17, Oct-21:00 - Mexico Primera Division
Pumas UNAM vs FC Juarez

0-0

1-0
Sun 17, Oct-04:05 - Mexico Primera Division
Pachuca vs Santos Laguna

0-0

1-1
Sun 17, Oct-06:00 - Mexico Primera Division
Cruz Azul vs Tigres UANL

1-1

1-1
Sun 17, Oct-00:45 - Mexico Primera Divison 2
Guerreros de Xico vs Alebrijes de Oaxaca B

0-3

0-3
Sun 17, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Inter de Queretaro vs Inter Playa del Carmen

0-0

0-0
Sun 17, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Lobos Huerta vs Ciervos FC

2-2

2-2
Sun 17, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Leviatan Futbol vs Cafetaleros De Chiapas

0-2

0-7
Sun 17, Oct-01:15 - Mexico Primera Divison 2
Aguacateros CDU vs Calor de San Pedro

1-0

3-2
Sun 17, Oct-01:15 - Mexico Primera Divison 2
Catedraticos Elite vs Atletico Saltillo

1-0

1-0
Sun 17, Oct-01:15 - Mexico Primera Divison 2
Tritons Vallarta MFC vs Correcaminos UAT B

2-0

3-2
Sun 17, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Sporting Canamy vs Escorpiones FC

2-0

2-1
Sun 17, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Gavilanes Matamoros vs Cimarrones de Sonora B


2-1
Sun 17, Oct-04:00 - Mexico Primera Divison 2
Estudiantes Tecos vs UA De Zacatecas

3-0

3-0
Sun 17, Oct-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Montaneses vs Deportivo Zap

0-0

1-0
Sun 17, Oct-04:00 - Mexico Primera Divison 2
Loros De Colima vs Mineros De Fresnillo

2-0

5-0
Sun 17, Oct-21:00 - Mexico Women\'s Primera Division
Puebla Women's vs Atletico San Luis Women's

0-1

1-1
Sun 17, Oct-04:00 - Mexico Women\'s Primera Division
Necaxa Women vs CF Monterrey Women's

0-4

1-6
Sun 17, Oct-18:00 - Mexico Youth U20
Chivas Guadalajara(U20) vs Deportivo Toluca Mexiquense U20


2-1
Sun 17, Oct-18:00 - Mexico Youth U20
Pumas UNAM U20 vs FC Juarez(U20)

0-0

3-0
Sun 17, Oct-16:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto Tiraspol vs FC Milsami

0-1

1-3
Sun 17, Oct-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Zimbru Chisinau vs Petrocub HIncesti

0-1

0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Mongolia Premier League
Tov Buganuud vs Khoromkhon Club

1-0

4-3
Sun 17, Oct-17:00 - Montenegro Division 2
OFK Titograd vs OFK Igalo

0-1

0-3
Sun 17, Oct-17:00 - Montenegro Division 2
FK Berane vs FK Grbalj Radanovici

0-0

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Montenegro Division 2
FK Kom vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-1

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Montenegro Division 2
Cetinje vs OFK Mladost DG

0-0

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs Bokelj Kotor

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Iskra Danilovgrad vs FK Rudar Pljevlja

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mornar vs FK Buducnost Podgorica

0-3

0-3
Sun 17, Oct-19:30 - Morocco Division 2
ASS Association Sportive de Sale vs Chabab Ben Guerir

1-1

2-1
Sun 17, Oct-19:30 - Morocco Division 2
Stade Marocain du Rabat vs Ittihad Khemisset


1-0
Sun 17, Oct-19:30 - Morocco Division 2
Racing Casablanca vs Renaissance Zemamra

1-2

1-2
Sun 17, Oct-19:00 - Morocco Super League
CAYB Youssoufia Berrechid vs Chabab Mohammedia

0-0

2-0
Sun 17, Oct-21:15 - Morocco Super League
FUS Fath Union Sportive Rabat vs Hassania Agadir

0-0

0-0
Sun 17, Oct-04:00 - Nicaragua Primera Division
Diriangen vs Walter Ferretti

2-1

4-2
Sun 17, Oct-06:00 - Nicaragua Primera Division
Real Esteli vs Managua FC

1-0

1-0
Sun 17, Oct-16:00 - Norway 2 Division A
Alta vs IL Hodd

0-2

1-4
Sun 17, Oct-17:00 - Norway 2 Division B
Levanger FK vs Flekkeroy IL

1-0

1-0
Sun 17, Oct-15:30 - Norway 3. Divisjon
Junkeren vs Nordstrand

0-1

0-1
Sun 17, Oct-16:00 - Norway 3. Divisjon
Melhus vs Tynset

2-0

3-0
Sun 17, Oct-18:00 - Norway 3. Divisjon
Raufoss II vs Stovner

2-0

4-2
Sun 17, Oct-18:00 - Norway 3. Divisjon
Ranheim B vs NTNUI

3-1

3-3
Sun 17, Oct-16:30 - Norway 3. Divisjon
Melbo vs Skeid Oslo II

0-0

1-1
Sun 17, Oct-18:45 - Norway 3. Divisjon
Rana FK vs Skjervoy

1-0

3-1
Sun 17, Oct-17:00 - Norway 3. Divisjon
Toten vs Grorud II

1-3

3-3
Sun 17, Oct-17:00 - Norway 3. Divisjon
Mjolner vs Ullern

1-1

1-2
Sun 17, Oct-17:00 - Norway 3. Divisjon
Funnefoss/Vormsund vs Kongsvinger IL B

0-3

0-5
Sun 17, Oct-17:00 - Norway 3. Divisjon
Fredrikstad 2 vs Eik-Tonsberg

2-0

2-2
Sun 17, Oct-17:00 - Norway 3. Divisjon
Tromso B vs Bodo Glimt 2

2-0

4-0
Sun 17, Oct-17:00 - Norway 3. Divisjon
Donn vs Akra

0-1

1-3
Sun 17, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
Aalesund FK vs Sogndal

2-0

3-0
Sun 17, Oct-17:00 - Norwegian Junior U19
Viking U19 vs Lillestrom(U19)

1-0

2-2
Sun 17, Oct-19:00 - Norwegian Tippeligaen
Bodo Glimt vs Sarpsborg 08

1-0

2-1
Sun 17, Oct-19:00 - Norwegian Tippeligaen
Brann vs Stabaek

0-1

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Viking

0-1

0-1
Sun 17, Oct-19:00 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Mjondalen

4-0

7-0
Sun 17, Oct-19:00 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Odd Grenland

0-0

0-0
Sun 17, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Rosenborg vs Valerenga

1-1

2-2
Sun 17, Oct-16:55 - Omani League
Muscat vs Dhofar

0-0

0-2
Sun 17, Oct-20:10 - Omani League
Oman Club vs Bahla

0-1

0-1
Sun 17, Oct-17:15 - Omani League
Al Ittehad Salalah vs Al Rustaq

1-2

2-2
Sun 17, Oct-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
San Francisco FC vs CD Arabe Unido

0-0

1-0
Sun 17, Oct-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Tauro FC vs Veraguas CD

2-0

2-0
Sun 17, Oct-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Union Deportivo Universitario vs Costa Del Este FC

0-1

0-2
Sun 17, Oct-04:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Club Atletico Chiriqui vs Sporting San Miguelito

0-0

1-1
Sun 17, Oct-16:30 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs Sportivo Ameliano

0-0

0-1
Sun 17, Oct-16:30 - Paraguayan Division 2
Deportivo Capiata vs Resistencia SC

0-0

0-4
Sun 17, Oct-16:30 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs 3 de Febrero

0-0

0-0
Sun 17, Oct-16:30 - Paraguayan Division 2
Deportivo Santani vs Tacuary FBC

1-0

1-1
Sun 17, Oct-16:30 - Paraguayan Division 2
Guarani de Trinidad vs Atyra FC

0-0

1-0
Sun 17, Oct-02:30 - Paraguayan Primera Division
FC Nacional Asuncion vs Sportivo Luqueno

0-0

0-0
Sun 17, Oct-00:30 - Peru Primera Division
Carlos A. Mannucci vs Alianza Lima

0-0

0-1
Sun 17, Oct-19:59 - Peru Primera Division
Melgar vs Universidad San Martin de Porres

2-0

6-0
Sun 17, Oct-22:15 - Peru Primera Division
Alianza Universidad vs Cienciano

0-1

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs SMS Lodz Youth

3-1

6-4
Sun 17, Oct-13:15 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Slask Wroclaw Youth

0-2

1-4
Sun 17, Oct-13:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gwarek Zabrze Youth vs Warta Poznan Youth

0-2

1-4
Sun 17, Oct-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Lech Poznan Youth

1-1

2-3
Sun 17, Oct-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Stal Rzeszow Youth vs Cracovia Krakow Youth

2-1

4-1
Sun 17, Oct-17:00 - Poland - 4. Liga
Wisla Sandomierz vs Tomasovia

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - Poland - 4. Liga
LKS Lagow vs Cracovia Krakow II

0-1

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Cracovia Krakow vs Warta Poznan

0-0

2-0
Sun 17, Oct-14:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Pogon Szczecin

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Lech Poznan

0-0

0-1
Sun 17, Oct-14:40 - Poland - I liga
LKS Lodz vs Arka Gdynia

1-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Poland - II liga
Slask Wroclaw B vs Radunia Stezyca

2-1

2-5
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
FC Famalicao(U17) vs Chaves U17


1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Rio Ave(U17) vs GD Braganca(U17)


8-0
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Merelinense(U17) vs Limianos(U17)


6-3
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Palmeiras FC(U17) vs Vitoria Guimaraes U17


2-1
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Uniao Nogueirense U17 vs Sporting Braga(U17)


0-2
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Boavista(U17) vs FC Porto(U17)


1-2
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Padroense(U17) vs Academico Viseu(U17)


4-0
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Feirense(U17) vs Sp Espinho(U17)


2-2
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Regua(U17) vs Lusitania Lourosa U17


1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Salgueiros(U17) vs Seia FC(U17)


8-1
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Tondela(U17) vs Anadia(U17)


1-0
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sacavenense(U17) vs Academica Coimbra(U17)


2-2
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
CA Fundao U17 vs Sport Clube Caldas(U17)


0-5
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sintrense(U17) vs Torreense(U17)


2-3
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Loures(U17) vs Uniao Leiria(U17)


1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Peniche U17 vs Fatima U17


0-4
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Sporting Lisbon Sad(U17) vs Vitoria FC Setubal(U17)


1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Oeiras(U17) vs Praia Milfontes(U17)


7-2
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Portimonense U17 vs Real Sport Clube(U17)


3-0
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Casa Pia AC(U17) vs Belenenses(U17)


1-4
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Cova Piedade(U17) vs Benfica(U17)


0-3
Sun 17, Oct-23:00 - Portugal Cup
Rio Ave vs Boavista FC

1-0

4-0
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
Alverca vs Anadia

1-1

4-1
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
Felgueiras vs GD Estoril-Praia

0-1

0-1
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
C.D. Feirense vs CD Nacional

0-1

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
Leca FC vs FC Arouca

1-0

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
CD Mafra vs Uniao de Coimbra

2-0

3-0
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
SCU Torreense vs Fafe

0-1

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
CD Cinfaes vs Farense

0-3

0-4
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
Benfica Castelo Branco vs FC Penafiel

0-1

1-2
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
Aguias do Moradal vs Pacos Ferreira

0-1

0-3
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
Condeixa vs Gil Vicente

0-2

0-5
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
Castro Daire vs Olhanense SC

1-1

2-2
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
FC Serpa vs Sporting Covilha

0-0

0-0
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Cup
Moitense vs Sporting Braga

0-1

0-5
Sun 17, Oct-14:00 - Portugal Cup
Varzim vs Maritimo

0-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Portugal Cup
Vitoria Setubal FC vs Vizela

0-2

0-2
Sun 17, Oct-19:59 - Portugal Cup
UD Oliveirense vs Portimonense

1-1

2-2
Sun 17, Oct-18:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Leixoes U19 vs Tondela(U19)

1-2

4-2
Sun 17, Oct-18:30 - Qatar League
Al-Sadd vs Al-Gharafa SC

4-3

6-4
Sun 17, Oct-18:30 - Qatar League
Al Khor SC vs Al-Ahli Doha

0-0

2-2
Sun 17, Oct-21:10 - Qatar League
Al Duhail SC vs Al Rayyan

2-0

3-0
Sun 17, Oct-16:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Standard Sumqayit vs Neftchi Baku

0-0

1-1
Sun 17, Oct-18:45 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Qarabag

0-1

1-2
Sun 17, Oct-18:30 - Romania - Divizia A
UTA Arad vs FC U Craiova 1948

1-0

1-0
Sun 17, Oct-16:00 - Romania - Divizia A
FC Arges vs Farul Constanta

0-0

2-1
Sun 17, Oct-21:30 - Romania - Divizia A
FC Rapid Bucuresti vs CFR Cluj

1-0

2-0
Sun 17, Oct-13:30 - Romania - Liga 2
ASC Corona Brasov vs Petrolul Ploiesti

0-1

0-4
Sun 17, Oct-16:00 - Russia Div 2 Group 1
Kuban Holding vs FK Chayka Pesch

0-1

0-1
Sun 17, Oct-16:00 - Russia Div 2 Group 1
FK Makhachkala vs Mashuk-KMV

2-1

2-1
Sun 17, Oct-17:00 - Russia Div 2 Group 1
SKA Rostov vs FC Essentuki

0-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Rotor Volgograd B vs Legion Dynamo

1-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Forte Taganrog vs Spartak Nalchik

0-0

0-0
Sun 17, Oct-15:00 - Russia Div 2 Group 1
Dynamo Stavropol vs Chernomorets Novorossiysk

0-0

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - Russia Div 2 Group 4
Volga Ulyanovsk vs FK Spartak Tuymazy

1-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Lada Togliatti vs FC Tyumen

0-1

0-2
Sun 17, Oct-14:00 - Russia Div 2 Group 4
Torpedo Miass vs FC Chelyabinsk

0-0

0-1
Sun 17, Oct-15:00 - Russia Div 2 Group 4
Amkar Perm vs NoSta Novotroitsk

1-0

2-0
Sun 17, Oct-15:00 - Russia Div 2 Group 4
FK Orenburg-2 vs Zenit Izhevsk

1-0

2-2
Sun 17, Oct-12:00 - Russia Div 2 Group 4
Dinamo Barnaul vs FC Irtysh Omsk

1-0

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - Russia First Division
Alania Vladikavkaz vs Neftekhimik Nizhnekamsk

0-2

2-3
Sun 17, Oct-18:00 - Russia First Division
PFK Kuban vs KamAZ

1-0

1-0
Sun 17, Oct-16:00 - Russia First Division
Metallurg Lipetsk vs Baltika

0-1

0-4
Sun 17, Oct-16:00 - Russia First Division
Volgar Astrachan vs Fakel Voronezh

0-0

0-2
Sun 17, Oct-16:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Rotor Volgograd

0-0

1-1
Sun 17, Oct-13:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs SKA Khabarovsk

0-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs FK Krasnodar II

1-0

2-0
Sun 17, Oct-14:00 - Russia First Division
FK Olimp Dolgoprudnyi vs Gazovik Orenburg

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - Russia First Division
Tekstilshchik Ivanovo vs Akron Togliatti

1-1

2-2
Sun 17, Oct-15:00 - Russia First Division
Veles Moscow vs FC Torpedo Moscow

2-1

3-5
Sun 17, Oct-17:30 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs FK Nizhny Novgorod

1-0

2-0
Sun 17, Oct-17:30 - Russia Premier League
FK Khimki vs Akhmat Grozny

1-0

2-0
Sun 17, Oct-15:00 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs CSKA Moscow

0-0

0-1
Sun 17, Oct-19:59 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs FC Ufa

0-1

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - San Marino Girone A
SS Murata vs Fiorentino

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:00 - San Marino Girone A
SP La Fiorita vs SP Tre Fiori

1-0

2-1
Sun 17, Oct-17:00 - San Marino Girone A
SP Tre Penne vs Cailungo

2-1

2-1
Sun 17, Oct-18:50 - Saudi Arabia Professional League
Al-Fateh SC vs Al-Taawon

3-0

3-0
Sun 17, Oct-19:15 - Saudi Arabia Professional League
Al-Hazm vs Al-Faisaly Harmah

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:25 - Saudi Arabia Professional League
Dhamk vs Al Ittihad Jeddah

0-1

1-1
Sun 17, Oct-16:20 - Saudi Arabia Youth League
Al-Shabab Youth vs Al Ahli Jeddah Youth

0-0

1-2
Sun 17, Oct-16:00 - Scotland Women\'s Premier League
Celtic Women's vs Spartans Women's

1-2

2-2
Sun 17, Oct-16:00 - Scotland Women\'s Premier League
Hibernian Women's vs Aberdeen Women's

1-0

1-0
Sun 17, Oct-16:00 - Scotland Women\'s Premier League
Partick Thistle Women's vs Hamilton Academical Women's

1-1

2-2
Sun 17, Oct-19:00 - Scotland Women\'s Premier League
Motherwell Women's vs Hearts Women's

0-0

2-0
Sun 17, Oct-19:10 - Scotland Women\'s Premier League
Glasgow City Women's vs Glasgow Rangers Women's

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - Serbia - 1. Liga
Partizan Belgrade vs Radnik Surdulica

1-0

2-0
Sun 17, Oct-21:05 - Serbia - 1. Liga
Proleter Novi Sad vs Backa Topola

1-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Serbia Prva Liga
Backa Palanka vs FK Radnicki Sremska Mitrovica

1-0

1-1
Sun 17, Oct-17:00 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs Graficar Beograd

1-0

2-0
Sun 17, Oct-17:00 - Serbia Prva Liga
Kabel Novi Sad vs FK Loznica

1-0

1-1
Sun 17, Oct-23:00 - Serie C - Brazil
Manaus FC(AM) vs Ypiranga(RS)

1-1

1-1
Sun 17, Oct-02:00 - Serie C - Brazil
Criciuma SC vs Botafogo PB

0-0

0-0
Sun 17, Oct-00:00 - Serie C - Brazil
Ituano (SP) vs Paysandu (PA)

2-1

3-1
Sun 17, Oct-22:00 - Serie D - Brazil
Ferroviaria SP vs Uniclinic Atletico Cearense CE

0-0

0-0
Sun 17, Oct-12:30 - Slovakia 2. Liga
STK Samorin vs Slavoj Trebisov

0-0

2-0
Sun 17, Oct-13:00 - Slovakia 2. Liga
FC Rohoznik vs Humenne

0-0

0-1
Sun 17, Oct-12:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
Raca Bratislava vs Inter Bratislava

0-0

2-0
Sun 17, Oct-17:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
Dunajska Luzna vs SK Bernolakovo

1-0

2-2
Sun 17, Oct-17:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
FK Slovan Ivanka pri Dunaji vs PSC Pezinok

2-1

4-3
Sun 17, Oct-17:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
Kalinkovo vs SFM Senec


2-3
Sun 17, Oct-12:30 - Slovakia 3. liga Center
Jednota Banova vs FTC Filakovo

0-0

0-0
Sun 17, Oct-16:00 - Slovakia 3. liga Center
Rakytovce vs Rimavska Sobota

1-0

2-0
Sun 17, Oct-16:00 - Slovakia 3. liga Center
SK Pramen Kovacova vs SKM Liptovsky Hradok

1-0

2-1
Sun 17, Oct-12:30 - Slovakia 3. liga East
FK Poprad vs MFK Vranov nad Topou

0-0

2-0
Sun 17, Oct-16:00 - Slovakia 3. liga East
Spisske Podhradie vs 1. FC Tatran Presov

0-1

0-3
Sun 17, Oct-16:00 - Slovakia 3. liga West
OK castkovce vs Spartak Vrable

1-0

3-0
Sun 17, Oct-19:59 - Slovakia 3. liga West
TJ Spartak Myjava vs SK Crystal Lednicke Rovne

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:00 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs FC Koper

1-2

2-3
Sun 17, Oct-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs Tabor Sezana

0-0

1-0
Sun 17, Oct-17:30 - South Africa First League
Tshakhuma Tsha Madzivhandila vs Hungry Lions

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:30 - South Africa First League
Uthongathi FC vs Polokwane City FC

1-1

3-1
Sun 17, Oct-17:30 - South Africa First League
TS Sporting vs Venda

1-0

1-1
Sun 17, Oct-17:30 - South Africa First League
Pretoria Callies vs Cape Town Spurs

2-0

6-1
Sun 17, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Moroka Swallows vs Stellenbosch FC

1-1

1-1
Sun 17, Oct-18:00 - Spanish Ladies League Division 1
Madrid CFF C Women's vs Tres Cantos Women's

0-0

3-2
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
UD Geneto Del Teide Women's vs Union Viera Women's

0-2

0-3
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Ladies League Division 1
Victoria FC Women's vs Victoria CF Women's

0-1

1-3
Sun 17, Oct-12:30 - Spanish Ladies League Division 2
Fundacion Albacete Women's vs Juan Grande Women's

1-0

3-1
Sun 17, Oct-14:30 - Spanish Ladies League Division 2
FC Barcelona B Women's vs CDEF Logrono Women's

0-1

0-1
Sun 17, Oct-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Granadilla Tenerife Women's vs Atletico de Madrid Women's

1-1

1-1
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Ladies Premier League
Eibar Women's vs Real Betis Women's

1-1

1-2
Sun 17, Oct-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Athletic Bilbao Women's vs Villarreal Women's

2-0

2-1
Sun 17, Oct-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women's vs Levante UD Women's

0-0

0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Sporting De Huelva Women's vs FC Barcelona Women's

0-1

0-5
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Madrid CFF Women's vs Deportivo Alaves Women's

0-0

0-1
Sun 17, Oct-23:00 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Valencia CF

2-1

3-1
Sun 17, Oct-16:00 - Spanish Primera Division
Rayo Vallecano vs Elche

1-1

2-1
Sun 17, Oct-18:15 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Sevilla

0-0

0-1
Sun 17, Oct-20:30 - Spanish Primera Division
Villarreal vs Osasuna

0-1

1-2
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Valladolid B vs Athletic Bilbao B

2-1

3-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
CD Tudelano vs Racing de Ferrol

0-1

0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
CF Rayo Majadahonda vs Celta Vigo B

0-0

0-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Inter de Madrid vs UD Logrones

2-0

2-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
CD Badajoz vs Racing Santander

0-0

0-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Talavera de la Reina vs Unionistas de Salamanca

1-0

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Linense vs UE Cornella

1-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
UE Llagostera vs Atletico Baleares

1-0

1-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Sevilla Atletico vs Albacete

0-0

0-1
Sun 17, Oct-17:30 - Spanish Primera U19
Eibar(U19) vs CD Tudelano(U19)

0-1

3-2
Sun 17, Oct-13:00 - Spanish Primera U19
CD Roda(U19) vs CF La Nucia U19


3-1
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Primera U19
Athletic Bilbao U19 vs Alaves U19


0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
Seneca(U19) vs Athletic Jaen(U19)


2-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
Club Bansander(U19) vs Marina Sport(U19)


2-4
Sun 17, Oct-14:30 - Spanish Primera U19
Antiguoko KE(U19) vs Real Sociedad(U19)


2-0
Sun 17, Oct-14:30 - Spanish Primera U19
CD Getxo U19 vs Osasuna(U19)


0-1
Sun 17, Oct-14:30 - Spanish Primera U19
Burgos CF(U19) vs Leganes(U19)


0-2
Sun 17, Oct-21:00 - Spanish Primera U19
CF Damm(U19) vs Atletico Baleares(U19)


4-0
Sun 17, Oct-23:00 - Spanish Segunda Division
SD Ponferradina vs Fuenlabrada

0-0

0-0
Sun 17, Oct-16:00 - Spanish Segunda Division
UD Ibiza vs CD Mirandes

0-1

0-2
Sun 17, Oct-18:00 - Spanish Segunda Division
Leganes vs Valladolid

0-1

0-2
Sun 17, Oct-20:15 - Spanish Segunda Division
Burgos CF vs CD Lugo

1-1

1-1
Sun 17, Oct-20:15 - Spanish Segunda Division
Real Sociedad B vs Real Oviedo

0-0

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Mostoles vs Arenteiro

0-0

0-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Leganes B vs Bergantinos CF

0-1

1-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Compostela vs Marino Luanco

0-1

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CF Salmantino UDS vs Gimnastica Segoviana

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Cristo Atletico vs Real Aviles

0-2

1-2
Sun 17, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Arosa Sociedad Cultural vs CD Artistico Navalcarnero

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Izarra vs Real Sociedad C

1-1

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Naxara vs CD Cayon

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Tropezon vs SD Laredo

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Sestao River vs CD Ardoi

3-0

4-0
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SD Formentera vs CD Ebro

1-0

1-0
Sun 17, Oct-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Brea vs Numancia

0-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SCR Pena Deportiva vs CE Europa

2-0

2-2
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Espanyol B vs SD Tarazona

1-0

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Cerdanyola del Valles vs Ibiza Islas Pitiusas

1-0

3-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SD Huesca B vs AE Prat

1-1

2-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Lleida vs Teruel

0-0

0-0
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD Coria vs Las Palmas Atletico

2-0

3-1
Sun 17, Oct-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cadiz B vs Panaderia Pulido

1-1

2-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UD Montijo vs Velez CF

1-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Xerez Deportivo vs AD Ceuta

1-1

2-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Don Benito vs Merida AD

1-0

2-2
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Antequera CF vs CD San Roque de Lepe

0-0

0-0
Sun 17, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UD San Fernando vs Cacereno

0-1

1-1
Sun 17, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Tamaraceite vs Villanovense

0-1

0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
UD Melilla vs UD Socuellamos

1-1

3-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Atletico Mancha Real vs Mar Menor

0-1

1-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Calvo Sotelo Puertollano vs CF La Nucia

1-2

1-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Toledo vs CF Intercity

0-0

0-1
Sun 17, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Eldense vs CD El Ejido 2012

1-1

3-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CD Marchamalo vs Recreativo Granada

0-0

0-1
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Hercules CF vs UD Levante B

0-1

0-3
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Real Murcia vs Club Atletico Pulpileno

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Aguilas FC vs UD Alzira

1-1

2-2
Sun 17, Oct-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Praviano vs CD Mosconia

2-0

3-0
Sun 17, Oct-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Colunga vs Langreo II


2-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Sporting de Gijon B vs CD Tuilla

1-0

5-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Llanes vs CD Lealtad

0-0

0-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Covadonga vs EI San Martin

0-0

0-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Real Oviedo B vs UD Gijon Industrial

0-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
SD Lenense vs Urraca CF

0-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Navarro vs Real Titanico DE Laviana


2-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
L'Entregu CF vs Luarca

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Alondras vs Viveiro CF

1-0

2-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Somozas vs CF Noia

2-0

2-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CSD Arzua vs Racing Villalbes

1-1

2-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Atletico Arnoia vs Rapido de Bouzas


1-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Sofan vs Ourense

1-1

1-4
Sun 17, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Silva SD vs CD Estradense

4-0

5-0
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Barco vs Polvorin

1-0

1-3
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Juvenil Ponteareas vs CD Choco

1-0

2-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UD Los Barrios vs CD Pozoblanco

2-1

3-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Atletico Antoniano vs CD Utrera

0-1

2-2
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Cabecense vs Lucena CF

0-1

1-2
Sun 17, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Salerm Cosmetics Puente Genil vs AD Cartaya

0-0

1-0
Sun 17, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez CD vs UD Tomares

1-0

3-0
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Conil CF vs Recreativo Huelva

0-1

1-1
Sun 17, Oct-17:45 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Murense vs Constancia


2-0
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
San Rafael vs UD Collerense

0-0

2-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Mercadal vs CE Campos


1-2
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Platges De Calvia vs Portmany

2-0

3-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Soller vs Mallorca B

1-1

1-2
Sun 17, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Son Veri vs Inter Ibiza

2-1

4-3
Sun 17, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Herbania vs CD Buzanada

1-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenerife B vs Lanzarote

1-0

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mazarron CF vs La Union CF

1-0

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
EG El Palmar vs Deportiva Minera

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Yeclano Deportivo vs UD Los Garres


2-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs Racing Murcia FC

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
AD Caravaca vs Lorca Deportiva FC


3-0
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Bala Azul vs FC Cartagena B


1-1
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Archena vs UCAM Cartagena FC


1-3
Sun 17, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Ciudad de Murcia vs CD Bullense

1-1

2-1
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Huercal Overa vs Real Murcia B

2-1

4-1
Sun 17, Oct-13:45 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UP Plasencia vs CF Trujillo

1-0

1-3
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Miajadas vs Moralo CP

2-1

2-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Badajoz B vs Olivenza

0-2

0-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Extremadura B vs CD Diocesano


0-4
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Jerez Industrial CF vs CD Azuaga

1-0

2-1
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Arroyo Club Polideportivo vs SP Villafranca

1-0

3-0
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
EMD Aceuchal vs CD Calamonte

1-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Don Alvaro vs AD Llerenense

0-0

0-0
Sun 17, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CA Cirbonero vs CD Pamplona


3-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Berceo vs CD Anguiano


0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs CA River Ebro

1-0

3-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Alfaro vs CD Agoncillo

0-1

2-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Haro Deportivo vs CDFC La Calzada

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Oyonesa vs Calahorra B


3-0
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Arnedo vs Casalarreina

1-0

3-1
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Cenicero vs CA Vianes


1-4
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs Barbastro

1-1

3-1
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Giner Torrero vs Santa Anastasia


2-2
Sun 17, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Biescas vs CD Binefar

1-1

2-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CA Monzon vs CF Illueca

0-0

0-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Borja vs CD Belchite 97

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Caspe vs CD Cuarte Industria

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Carinena vs CF Calamocha


1-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Epila CF vs CD Robres

0-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CP Villarrobledo vs Albacete B

1-0

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Miguelturreno vs UB Conquense

0-4

0-4
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Huracan de Balazote vs CD Torrijos

1-0

3-1
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Quintanar Del Rey vs CD Illescas


3-1
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
San Clemente vs La Roda CF


3-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Noja vs U.M. Escobedo


3-2
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Colindres vs AD Siete Villas


1-3
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Textil Escudo vs CD Naval

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Selaya FC vs SD Torina

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CF Vimenor vs Gimnastica Torrelavega


0-1
Sun 17, Oct-13:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Santutxu vs Sociedad Deportiva Beasain

0-0

0-2
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
San Ignacio vs Anaitasuna

0-1

3-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Barakaldo CF vs Leioa

0-2

0-4
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Deusto vs Alaves B

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Vitoria vs Portugalete

0-1

1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
L'Hospitalet vs EC Granollers

1-0

2-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Castelldefels vs Pobla De Mafumet CF

0-0

2-0
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Olot vs San Cristobal


3-1
Sun 17, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Vilafranca vs Girona II

1-0

1-0
Sun 17, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Sants vs FC Asco

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Figueres vs CE Manresa

0-0

0-1
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Sant Andreu vs Guineueta

0-0

3-0
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Vilassar de Mar vs FE Grama

0-0

1-1
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Recambios Colon CD vs Atletico Saguntino

0-0

0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Hercules CF B vs Athletic Torrellano

0-1

0-2
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Castellon II vs Silla CF

1-0

2-1
Sun 17, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Olimpic Xativa vs Callosa Deportiva CF

1-0

3-0
Sun 17, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Orihuela CF vs CD Roda

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Acero vs Villarreal C

1-2

2-2
Sun 17, Oct-13:15 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Complutense Alcala vs Atletico de Madrid B

0-2

0-4
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Parla vs AD Torrejon CF

0-1

0-1
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Trival Valderas vs Getafe B


1-0
Sun 17, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Villaverde Boetticher CF vs CDF Tres Cantos

2-0

3-0
Sun 17, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Moratalaz vs Las Rozas

0-0

0-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RSD Alcala Henares vs CD Colonia Moscardo


4-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Pozuelo Alarcon vs RCD Carabanchel

0-0

0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Villaviciosa De Odon vs Alcorcon B


1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Ursaria vs CDE Madrid 2021


1-1
Sun 17, Oct-13:45 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Virgen Del Camino vs CD Mirandes B

0-1

1-1
Sun 17, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Bembibre vs Ribert

2-1

4-1
Sun 17, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Tordesillas vs Real Avila CF


1-0
Sun 17, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Palencia CF vs Arandina


1-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Salamanca UDS B vs Cultural Leonesa B

0-1

1-2
Sun 17, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Juventud Torremolinos vs UD Torre del Mar

0-1

2-1
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Marbella FC vs Atletico Malagueno

0-1

1-2
Sun 17, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs CD El Palo

0-1

1-4
Sun 17, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Alhaurino vs Real Jaen CF

0-0

0-0
Sun 17, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Torreperogil vs Almeria B

0-0

1-2
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Torredonjimeno vs CD Huetor Vega

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Tajar vs Motril CF

0-1

0-2
Sun 17, Oct-13:00 - SVK U19 A League
Trencin(U19) vs FC Artmedia Petrzalka(U19)


4-1
Sun 17, Oct-13:00 - SVK U19 A League
Zemplin Michalovce(U19) vs MFK Ruzomberok(U19)


1-2
Sun 17, Oct-13:00 - Swden Women Division 2
Moron BK Women's vs Lidkopings FK Women's

0-2

0-3
Sun 17, Oct-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women's vs FC Rosengard Women's

1-2

2-3
Sun 17, Oct-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Eskilstuna United DF Women's vs Orebro Women's

1-1

1-2
Sun 17, Oct-15:00 - Sweden Damallsvenskan
AIK Solna Women's vs Hacken Women's

0-0

0-0
Sun 17, Oct-17:30 - Sweden Div 1 Norra
Karlstad BK vs Dalkurd FF

3-0

3-1
Sun 17, Oct-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Hammarby TFF vs Pitea IF

0-0

0-1
Sun 17, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Assyriska FF Sodertalje vs Orebro Syrianska IF

1-0

1-1
Sun 17, Oct-18:30 - Sweden Div 1 Norra
IFK Lulea vs Brommapojkarna

0-0

0-2
Sun 17, Oct-15:30 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Stockholm Internazionale vs Skiljebo SK

3-0

3-1
Sun 17, Oct-19:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs Enkopings SK FK

0-0

1-1
Sun 17, Oct-19:59 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Jarfalla vs Karlbergs BK

0-1

1-3
Sun 17, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
IFK Hassleholm vs BK Olympic Malmo

2-0

2-0
Sun 17, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Nosaby IF vs FK Karlskrona

2-0

3-0
Sun 17, Oct-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Kristianstads FC vs Hassleholms IF

2-0

3-0
Sun 17, Oct-17:00 - Sweden Superettan
Norrby IF vs IK Brage

0-0

2-3
Sun 17, Oct-19:30 - Swedish Allsvenskan
IFK Goteborg vs Orebro

1-0

2-0
Sun 17, Oct-17:00 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs AIK Solna

0-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Swedish Allsvenskan
Mjallby AIF vs Kalmar FF

3-0

4-0
Sun 17, Oct-16:15 - Swiss Super League
Lausanne Sports vs Grasshoppers

2-0

3-1
Sun 17, Oct-18:30 - Swiss Super League
St. Gallen vs Servette

1-0

2-1
Sun 17, Oct-18:30 - Swiss Super League
Sion vs Basel

0-0

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Langenthal vs SR Delemont

1-1

1-4
Sun 17, Oct-17:00 - Switzerland Women Division 1
Servette Chenois Woman's vs Grasshoppers Women's


0-2
Sun 17, Oct-15:30 - Thai League 1
Chiangrai United vs Muang Thong United

0-0

0-1
Sun 17, Oct-16:00 - Thai League 1
Buriram United vs Nakhon Ratchasima

0-0

2-0
Sun 17, Oct-15:00 - Thai League 1
Police Tero vs Ratchaburi Mitr Phol

0-1

2-2
Sun 17, Oct-15:00 - Thai League 1
Bangkok United FC vs Chonburi FC

0-0

1-0
Sun 17, Oct-15:30 - Thai League 2
Nakhon Pathom United vs MOF Customs United

2-2

4-4
Sun 17, Oct-16:00 - Thai League 2
Chiangmai FC vs Lamphun Warrior

0-1

1-4
Sun 17, Oct-16:00 - Thai League 2
Chainat Hornbill FC vs Ranong United FC

2-0

3-1
Sun 17, Oct-15:00 - Thai League 2
Navy FC vs Udon Thani

0-0

0-1
Sun 17, Oct-12:30 - Thai League 3
Sisaket FC vs Yasothon United FC

1-0

2-0
Sun 17, Oct-12:30 - Thai League 3
Royal Thai Fleet vs Pattaya Discovery

0-2

0-4
Sun 17, Oct-12:30 - Thai League 3
Surin City FC vs Udon United

1-2

2-2
Sun 17, Oct-12:30 - Thai League 3
Chainat United vs Pathum Thani United

0-0

0-0
Sun 17, Oct-12:30 - Thai League 3
Muangnont Bankunmae FC vs Welfare Royal Air Force

0-1

1-1
Sun 17, Oct-12:30 - Thai League 3
Inter Bangkok vs Siam FC

0-0

0-1
Sun 17, Oct-18:00 - Tunisia Division 1
US Tataouine vs C. A. Bizertin

0-1

2-1
Sun 17, Oct-20:30 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs Chebba

1-0

2-0
Sun 17, Oct-18:00 - Tunisia Division 2
Club Menzel Bouzelfa vs Stade Gabesien

0-0

0-1
Sun 17, Oct-18:00 - Tunisia Division 2
Sbikha vs Redeyef

0-0

1-1
Sun 17, Oct-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Keciorengucu vs Kocaelispor

0-0

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Turkey 2 Ligi A
BB Erzurumspor vs Altinordu

2-2

6-2
Sun 17, Oct-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Manisa FK vs Adanaspor

0-2

0-3
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Bursaspor vs Boluspor

2-0

3-1
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Osmaniyespor vs Arnavutkoy Belediyespor

0-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Baskent Gozgozler vs Fatsa Belediyespor

0-0

0-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Artvin Hopaspor vs Yldrm Belediyesispor

1-0

1-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Sancaktepe Belediye Spor vs Elazigspor

1-1

3-3
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Bergama Belediyespor vs Erbaaspor S

1-0

1-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Karaman Belediyespor vs Kutahyaspor

1-0

1-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Catalcaspor vs Hendek Spor

0-0

0-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kahta 02 Spor vs Nevsehir Belediyespor

0-1

5-3
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kelkit Belediye Hurriyet vs Batman Petrolspor

0-3

1-3
Sun 17, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Yomraspor vs Siirt Il Ozel Idaresi Spor

0-0

0-1
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Darica Genclerbirligi vs Kusadasispor

0-0

2-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Duzcespor vs Hacettepe S.K.

0-0

2-1
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Carsambaspor vs Kestelspor

0-1

0-1
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Iskenderun FK vs Elazig Belediyespor

1-0

3-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Altindag Belediyespor vs 76 Igdir Belediye spor

1-1

2-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
52 Orduspor vs Bayrampasaspor

0-0

0-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Sile Yildizspor vs Aksarayspor

1-2

4-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Yeilyurt Belediyespor vs Kizilcabolukspor

1-1

2-1
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karsiyaka vs Ceyhanspor

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Fethiyespor vs Gumushanespor

2-1

4-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Cankaya FK vs Edirnespor Genclik

0-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Kirikkale Buyuk Anadolu vs Karabukspor

2-0

2-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Erokspor vs Ofspor

3-0

6-1
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Agri 1970 Spor vs Tepecikspor

1-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Modafenspor vs Karakopru Belediyespor

0-2

2-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Belediye Derincespor vs Orduspor

1-0

1-1
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Icel Idmanyurdu Spor vs Mardin BB

0-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Kirklarelispor vs Amedspor

1-0

1-1
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Eskisehirspor vs 1928 Bucaspor FK

0-2

0-4
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Karacabey Birlikspor vs Zonguldak

0-2

1-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Usakspor vs Isparta Davrazspor

0-1

0-1
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Nazillispor vs 24 Erzincanspor

0-1

1-1
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Kirsehir Belediyespor vs Tarsus Idman Yurdu

0-0

2-1
Sun 17, Oct-17:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sakaryaspor vs Hekimoglu Trabzon

0-0

0-0
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Diyarbekirspor vs Nigde Belediyespor

3-0

3-0
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Afjet Afyonspor vs Adiyamanspor

0-0

1-0
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Serik Belediyespor vs Somaspor

0-0

1-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Turgutluspor vs Ankaraspor FK

1-3

4-3
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Kahramanmaras vs Belediye Vanspor

0-2

0-3
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sivas Dort Eylul Belediyespor vs Bodrumspor

0-0

0-0
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Bayburt Ozel Idare vs Corum Belediyespor

0-1

1-2
Sun 17, Oct-15:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Ergene Velimese vs Inegolspor

1-1

2-1
Sun 17, Oct-14:30 - Turkey Super Lig
Kasimpasa S.K. vs Goztepe

0-0

1-2
Sun 17, Oct-17:00 - Turkey Super Lig
Galatasaray vs Konyaspor

1-0

1-0
Sun 17, Oct-17:00 - Turkey Super Lig
Altay Spor Kulubu vs Fatih Karagumruk

0-1

0-1
Sun 17, Oct-19:59 - Turkey Super Lig
Trabzonspor vs Fenerbahce

1-1

3-1
Sun 17, Oct-16:00 - Uganda Super League
Police FC(UGA) vs Vipers SC

0-1

0-2
Sun 17, Oct-16:00 - Uganda Super League
Wakiso Giants vs Kampala City Council(KCCA)

0-2

0-3
Sun 17, Oct-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
PFC Oleksandria vs FC Vorskla Poltava

0-2

1-2
Sun 17, Oct-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Mynai vs Desna Chernihiv

0-0

0-0
Sun 17, Oct-16:00 - Ukraine Druha Liga
Peremoha Dnipro vs Viktoriya Mykolaivka

1-0

1-0
Sun 17, Oct-16:00 - Ukraine Druha Liga
Yarud Mariupol vs Real Pharma Ovidiopol

1-0

6-0
Sun 17, Oct-16:00 - Ukraine Druha Liga
Livyi Bereh Kyiv vs Karpaty Halych

1-0

2-1
Sun 17, Oct-16:30 - Ukraine Persha Liga
Alians Lypova Dolyna vs FK Uzhhorod

1-2

2-3
Sun 17, Oct-14:15 - Ukraine Persha Liga
Hirnyk-Sport vs Volyn Lutsk

0-1

1-1
Sun 17, Oct-13:00 - Ukraine U21 Liga
Chernomorets Odessa(U21) vs Veres Rivne(U21)

1-1

5-1
Sun 17, Oct-01:00 - Uruguay Primera Division
Nacional Montevideo vs Boston River

1-1

3-2
Sun 17, Oct-19:30 - Uruguay Primera Division
Cerro Largo vs CA Progreso

0-0

1-0
Sun 17, Oct-22:30 - Uruguay Primera Division
Deportivo Maldonado vs CA Penarol

1-0

1-0
Sun 17, Oct-17:15 - Uruguay Primera Division
Villa Espanola vs Montevideo Wanderers

1-2

2-2
Sun 17, Oct-02:00 - USA Major League Soccer
Columbus Crew vs Inter Miami CF

2-0

4-0
Sun 17, Oct-03:00 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Chicago Fire

0-0

2-2
Sun 17, Oct-03:30 - USA Major League Soccer
Washington D.C. United vs Nashville SC

0-0

0-0
Sun 17, Oct-03:30 - USA Major League Soccer
Toronto FC vs Atlanta United FC

0-1

0-2
Sun 17, Oct-03:30 - USA Major League Soccer
FC Cincinnati vs Orlando City

0-1

0-1
Sun 17, Oct-21:00 - USA Major League Soccer
New York Red Bulls vs New York City FC

1-0

1-0
Sun 17, Oct-04:30 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs Seattle Sounders

2-1

2-1
Sun 17, Oct-05:00 - USA Major League Soccer
Austin FC vs Minnesota United FC

0-1

0-1
Sun 17, Oct-05:30 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Colorado Rapids

1-0

3-1
Sun 17, Oct-06:30 - USA Major League Soccer
Los Angeles Galaxy vs Portland Timbers

0-0

2-1
Sun 17, Oct-23:30 - USA National independent Football League
Michigan Stars vs Chattanooga

2-0

3-1
Sun 17, Oct-03:30 - USA National independent Football League
Maryland Bobcats vs Chicago House

1-0

2-1
Sun 17, Oct-05:00 - USA National independent Football League
San Diego 1904 vs Detroit City


1-2
Sun 17, Oct-06:00 - USA National independent Football League
California United Strikers vs Stumptown Athletic

0-1

1-1
Sun 17, Oct-06:00 - USA National independent Football League
LA Force vs New Amsterdam

0-0

0-0
Sun 17, Oct-03:30 - USA National Women\'s Soccer League
Racing Louisville Women's vs Orlando Pride Women's

1-1

3-1
Sun 17, Oct-04:00 - USA National Women\'s Soccer League
Chicago Red Stars Women's vs Kansas City NWSL Women's

1-1

2-1
Sun 17, Oct-06:00 - USA National Women\'s Soccer League
OL Reign Women's vs Washington Spirit Women's

0-1

0-2
Sun 17, Oct-22:00 - USA National Women\'s Soccer League
North Carolina Courage Women's vs Gotham FC Women's

0-0

0-3
Sun 17, Oct-02:30 - USA USL League One
Richmond Kickers vs Forward Madison

2-1

3-2
Sun 17, Oct-03:00 - USA USL League One
Union Omaha vs North Carolina

3-1

4-1
Sun 17, Oct-03:00 - USA USL League One
Chattanooga Red Wolves vs Toronto FC II

0-1

1-2
Sun 17, Oct-03:00 - USA USL League One
Greenville Triumph vs New England Revolution B

0-0

1-0
Sun 17, Oct-06:00 - USA USL League One
FC Tucson vs South Georgia Tormenta

1-1

3-1
Sun 17, Oct-01:00 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Phoenix Rising FC

2-3

3-6
Sun 17, Oct-03:00 - USL Championship
Indy Eleven vs Louisville City FC

0-0

1-0
Sun 17, Oct-03:00 - USL Championship
Charlotte Independence vs Charleston Battery

2-1

5-1
Sun 17, Oct-03:00 - USL Championship
Memphis 901 vs Atlanta United FC II

0-1

4-2
Sun 17, Oct-03:00 - USL Championship
Hartford Athletic vs Loudoun United

1-0

1-0
Sun 17, Oct-03:30 - USL Championship
Miami FC vs Pittsburgh Riverhounds SC

0-0

0-0
Sun 17, Oct-04:00 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs Rio Grande Valley FC Toros

0-0

1-0
Sun 17, Oct-04:30 - USL Championship
San Antonio FC vs Tulsa Roughnecks

0-1

1-1
Sun 17, Oct-06:00 - USL Championship
Oakland Roots vs Orange County SC

0-1

0-1
Sun 17, Oct-14:00 - Uzbekistan Pro League B
Bunyodkor II vs Jizzakh Bars

1-0

4-1
Sun 17, Oct-14:00 - Uzbekistan Pro League B
FK Chigatoy vs FC Zhomboy

0-4

2-4
Sun 17, Oct-14:00 - Uzbekistan Pro League B
Pakhtakor-79 vs Lokomotiv BFK

0-0

1-0
Sun 17, Oct-14:00 - Uzbekistan Pro League B
FC Neftgazmontaj vs FK G'ijduvon

2-1

3-1
Sun 17, Oct-14:00 - Uzbekistan Pro League B
FC Lochin vs Navbahor Namangan B

0-1

1-5
Sun 17, Oct-16:00 - Uzbekistan Professional Football League
Lokomotiv Tashkent vs FK Andijan

0-0

2-2
Sun 17, Oct-16:00 - Uzbekistan Professional Football League
Navbahor Namangan vs FC Bunyodkor

0-0

2-1
Sun 17, Oct-02:15 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Deportivo Lara

0-1

0-2
Sun 17, Oct-00:00 - Venezuela Primera Division
Aragua FC vs Yaracuyanos

2-0

3-0
Sun 17, Oct-04:30 - Venezuela Primera Division
Hermanos Colmenares vs Portuguesa FC

1-0

3-1
Sun 17, Oct-16:30 - Women\'s Norwegian Adeccoligaen
Asane Fotball Women's vs Honefoss Women's

2-0

3-0
Sun 17, Oct-15:00 - Women\'s Norwegian Adeccoligaen
Amazon Grimstad FK Women's vs Fart Women's

2-0

3-0
Sun 17, Oct-16:00 - Women\'s Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women's vs Sandviken Women's

0-0

0-1
Sun 17, Oct-17:00 - Women\'s Norwegian Toppserien
Arna-Bjornar Women's vs Valerenga Women's

0-2

0-8
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.