AD:

Football Results for Mon 5, Apr 2021

All soccer/football results.

ADS:

Complete Football Results for Mon 5, Apr 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Mon 5, Apr-01:30 - Argentine Primera Division
Velez Sarsfield vs Union Santa Fe

2-1

4-1
Mon 5, Apr-04:00 - Argentine Primera Division
Racing Club vs Club Deportivo Godoy Cruz

0-2

2-4
Mon 5, Apr-22:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Alvarado Mar del Plata vs Gimnasia Mendoza

1-1

1-2
Mon 5, Apr-01:50 - Argentinian Primera B - Nacional
Quilmes vs Temperley

2-0

2-0
Mon 5, Apr-00:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia Jujuy vs Deportivo Moron

1-0

2-0
Mon 5, Apr-15:00 - Armenia Cup
BKMA vs Alashkert

1-1

1-2
Mon 5, Apr-15:00 - Armenia Division 2
Ararat Yerevan II vs Ararat-Armenia B


5-2
Mon 5, Apr-07:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Taroona vs South East United

1-0

4-0
Mon 5, Apr-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Rockingham City vs Joondalup City

0-0

1-0
Mon 5, Apr-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Cockburn City vs Western Knights

1-0

1-0
Mon 5, Apr-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Inglewood United vs Armadale

1-1

1-1
Mon 5, Apr-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
ECU Joondalup vs Fremantle City

0-0

3-0
Mon 5, Apr-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Sorrento Gulls vs Subiaco AFC

0-0

1-0
Mon 5, Apr-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Bayswater City vs Dianella White Eagles

0-0

1-0
Mon 5, Apr-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Joondalup United vs Balcatta

0-4

2-6
Mon 5, Apr-11:10 - Australia FFA Cup Qualifiers
Ashfield SC vs Floreat Athena

1-2

1-6
Mon 5, Apr-12:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Toowong vs Nambour Yandina United

1-1

4-1
Mon 5, Apr-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Fawkner Blues vs Mooroolbark

0-2

1-4
Mon 5, Apr-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Bentleigh Greens vs Essendon Royals

1-1

2-1
Mon 5, Apr-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Berwick City SC vs Port Melbourne Sharks

0-4

1-9
Mon 5, Apr-11:05 - Australia League A
Newcastle Jets FC vs Western United FC

0-1

0-1
Mon 5, Apr-13:10 - Australia League A
Wellington Phoenix vs Melbourne City

1-2

2-3
Mon 5, Apr-10:00 - Australia New South Wales Northern Super League
Toronto Awaba vs West Wallsend

0-2

1-4
Mon 5, Apr-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Northbridge Bulls

0-5

1-5
Mon 5, Apr-07:30 - Australia New South Wales U20
Sydney United(U20) vs Northbridge Bulls (U20)

0-0

2-2
Mon 5, Apr-09:10 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
NWS Koalas Women\'s vs Macarthur Rams Women\'s

0-1

0-3
Mon 5, Apr-09:00 - Australia Women\\\'s A-League
Sydney FC Women\'s vs Canberra United Women\'s

1-0

3-0
Mon 5, Apr-18:30 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs FC Wacker Innsbruck

1-1

2-1
Mon 5, Apr-12:30 - Austria Erste Division
Kapfenberg Superfund vs FC Juniors OO

0-3

0-3
Mon 5, Apr-12:30 - Austria Erste Division
FC Liefering vs Floridsdorfer AC

0-0

0-0
Mon 5, Apr-14:30 - Austria Erste Division
Rapid Wien B vs SK Vorwarts Steyr

0-0

0-1
Mon 5, Apr-16:30 - Austria Erste Division
SC Austria Lustenau vs Austria Wien Amateure

0-1

0-3
Mon 5, Apr-16:30 - Austria Erste Division
SV Horn vs FC Dornbirn

1-2

2-4
Mon 5, Apr-16:30 - Austria Erste Division
SK Austria Klagenfurt vs Lafnitz

0-2

0-2
Mon 5, Apr-20:30 - Austria Erste Division
SKU Amstetten vs Grazer AK

0-2

1-4
Mon 5, Apr-19:30 - Bahrain Division 2
Al-Ittihad (BHR) vs Sitra

1-0

2-2
Mon 5, Apr-19:30 - Bahrain Division 2
Al Tadamun Buri vs Al-Ittifaq

0-3

1-5
Mon 5, Apr-19:30 - Bahrain Division 2
Al Khaldiya vs Qalali

2-0

3-0
Mon 5, Apr-14:30 - Belarus Reserves League
Dinamo Minsk Reserves vs FC Slutsk Reserve

4-1

5-1
Mon 5, Apr-15:30 - Belgian Jupiler League
Oud Heverlee Leuven vs Genk

0-1

2-3
Mon 5, Apr-20:15 - Belgian Jupiler League
Royal Antwerp FC vs Anderlecht

0-0

1-4
Mon 5, Apr-18:00 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs AS Eupen

0-1

2-1
Mon 5, Apr-22:00 - Belgium - 2e Klasse
KMSK Deinze vs Lommel SK

0-1

2-1
Mon 5, Apr-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Independiente Petrolero vs The Strongest

1-0

2-2
Mon 5, Apr-19:59 - Bosnia Premijer Liga
Olimpik Sarajevo vs FK Velez Mostar

0-0

1-1
Mon 5, Apr-01:00 - Brasil Copa do Nordeste
Vitoria Salvador BA vs Treze Campina Grande PB

1-0

3-1
Mon 5, Apr-23:00 - Brazil Amazonense League
Joao Carlos(JC) AM vs Princesa AM

0-2

1-3
Mon 5, Apr-01:00 - Brazil Campeonato Baiano Division
Jacuipense BA vs Fluminense de Feira BA

2-0

2-1
Mon 5, Apr-01:00 - Brazil Campeonato Carioca
Volta Redonda vs Nova Iguacu

2-0

3-2
Mon 5, Apr-00:00 - Brazil Campeonato Carioca
Botafogo (RJ) vs Portuguesa RJ

1-0

1-1
Mon 5, Apr-02:00 - Brazil Campeonato Catarinense Division 1
Hercilio Luz SC vs Concordia SC

0-0

0-0
Mon 5, Apr-03:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 1
Sao Jose PoA RS vs Sao Luiz(RS)

0-0

1-0
Mon 5, Apr-23:00 - Brazil Sul Mato-grossense Division 1
EC Aguia Negra vs Operario MS

0-0

1-0
Mon 5, Apr-20:30 - Bulgaria B PFG
FC Sozopol vs FC Hebar Pazardzhik

0-1

1-2
Mon 5, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
FC Dobrudzha vs Septemvri Sofia

0-1

0-1
Mon 5, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Minyor Pernik vs Litex Lovech

0-0

0-0
Mon 5, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Neftochimik Burgas vs Pirin Blagoevgrad

0-1

2-1
Mon 5, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Septemvri Simitli vs Yantra Gabrovo

0-0

1-1
Mon 5, Apr-01:00 - Chile Primera Division
La Serena vs Curico Unido

0-0

2-0
Mon 5, Apr-03:15 - Chile Primera Division
Universidad Catolica vs Palestino

1-0

2-1
Mon 5, Apr-05:30 - Chile Primera Division
O Higgins vs Audax Italiano

0-0

0-0
Mon 5, Apr-00:30 - Club Friendly
Washington D.C. United vs New York City FC

1-1

1-2
Mon 5, Apr-16:00 - Club Friendly
KuPS vs JIPPO

3-0

5-1
Mon 5, Apr-16:00 - Club Friendly
IK Brage vs Djurgardens

0-1

1-3
Mon 5, Apr-00:30 - Colombia Copa Mustang
America de Cali vs La Equidad

0-1

0-1
Mon 5, Apr-02:40 - Colombia Copa Mustang
Boyaca Chico vs Deportivo Pasto

0-0

0-0
Mon 5, Apr-05:00 - Colombia Copa Mustang
Atletico Junior Barranquilla vs Rionegro Aguilas

0-0

0-0
Mon 5, Apr-23:00 - Colombia Copa Premier
Tigres FC vs Bogota FC

0-0

0-2
Mon 5, Apr-01:00 - Costa Rica Primera Division
Cartagines Deportiva SA vs Deportivo Saprissa

0-0

0-0
Mon 5, Apr-04:00 - Costa Rica Primera Division
Sporting San Jose vs AD San Carlos

2-0

2-0
Mon 5, Apr-20:30 - Cyprus 1 Division
Apollon Limassol FC vs AC Omonia Nicosia

0-0

1-0
Mon 5, Apr-18:00 - Cyprus 1 Division
AEK Larnaca vs Anorthosis Famagusta FC

0-1

2-1
Mon 5, Apr-16:30 - Czech Republic 2. Liga
Lisen vs Vysocina Jihlava

1-0

2-0
Mon 5, Apr-19:59 - Danish SAS Ligaen
Midtjylland vs Brondby

1-0

1-0
Mon 5, Apr-16:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs Sonderjyske

1-1

3-2
Mon 5, Apr-18:00 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs Randers FC

2-1

2-1
Mon 5, Apr-16:00 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs Esbjerg FB

1-1

1-3
Mon 5, Apr-17:00 - Denmark - 1. Division
Silkeborg IF vs Helsingor

0-0

2-0
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Thisted FC vs FC Sydvest

1-0

3-0
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
SfB-Oure vs B93 Copenhagen

0-2

0-5
Mon 5, Apr-15:30 - Denmark - 2. Division Groupe A
VSK Aarhus vs BK Frem

0-0

1-0
Mon 5, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Dalum vs FC Aarhus Fremad

1-0

1-1
Mon 5, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Jammerbugt vs Holstebro BK

0-0

1-0
Mon 5, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Middelfart vs Brabrand IF

0-1

2-1
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Hellerup IK vs KFUM Roskilde

1-0

2-1
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Naestved vs FC Roskilde

0-1

2-3
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Slagelse B&I vs FA 2000

0-1

1-2
Mon 5, Apr-16:30 - Denmark - 2. Division Groupe B
AB Tarnby vs Skovshoved

1-1

2-2
Mon 5, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Nykobing FC vs Vanlose IF

0-0

1-1
Mon 5, Apr-14:15 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
IF Lyseng Women\'s vs Aarhus 1900 Women\'s

2-0

3-1
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark Youth U17
Brondby(U17) vs Horsens(U17)

4-1

6-5
Mon 5, Apr-16:00 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs Silkeborg IF(U17)

2-2

4-3
Mon 5, Apr-16:15 - Denmark Youth U17
Esbjerg FB(U17) vs Aarhus AGF(U17)

4-0

7-4
Mon 5, Apr-17:00 - Denmark Youth U17
Aalborg BK(U17) vs Odense BK (U17)


0-2
Mon 5, Apr-17:30 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Sonderjyske(U17)

2-0

2-0
Mon 5, Apr-14:00 - Denmark Youth U19
Randers FC(U19) vs Odense BK U19

1-0

1-0
Mon 5, Apr-14:30 - Denmark Youth U19
Vejle(U19) vs Esbjerg FB(U19)


0-2
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark Youth U19
Midtjylland(U19) vs Brondby(U19)

1-0

2-0
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark Youth U19
Aalborg BK(U19) vs Horsens(U19)

1-0

1-1
Mon 5, Apr-15:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs FC Kobenhavn(U19)

1-0

2-1
Mon 5, Apr-16:00 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Nordsjaelland (U19)

0-2

0-3
Mon 5, Apr-17:15 - Denmark Youth U19
Sonderjyske(U19) vs Lyngby(U19)

1-1

1-1
Mon 5, Apr-02:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Guayaquil City F.C.

1-0

3-0
Mon 5, Apr-21:00 - Egypt Premier League
Ittihad Alexandria vs Arab Contractors

3-1

4-2
Mon 5, Apr-01:00 - El Salvador Primera Division
Once Deportivo Ahuachapan vs CD FAS

1-0

3-1
Mon 5, Apr-01:00 - El Salvador Primera Division
Municipal Limeno vs Aguila

0-0

0-0
Mon 5, Apr-01:15 - El Salvador Primera Division
Alianza San Salvador vs Luis Angel Firpo

0-0

1-0
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Milton Keynes Dons vs Crewe Alexandra

0-2

0-2
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Wigan Athletic vs Portsmouth

0-0

0-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Plymouth Argyle

0-0

3-0
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Oxford United vs Accrington Stanley

1-1

1-2
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Rochdale vs Ipswich

0-0

0-0
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Hull City vs Northampton Town

2-0

3-0
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Blackpool vs Gillingham

3-1

4-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Peterborough United vs Sunderland

0-0

1-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Bristol Rovers vs Doncaster Rovers

1-1

2-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Swindon

1-1

2-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Fleetwood Town

0-0

0-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Grimsby Town vs Cheltenham Town

1-1

1-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Leyton Orient vs Walsall

0-0

0-0
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Tranmere Rovers vs Cambridge United

1-0

1-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Colchester United vs Barrow

1-0

1-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Exeter City vs Mansfield Town

0-0

0-0
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Crawley Town vs Oldham Athletic AFC

0-2

1-4
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Salford City F.C.

0-1

0-2
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Stevenage FC vs Bradford City AFC

1-1

1-1
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Newport County vs Bolton Wanderers

0-0

1-0
Mon 5, Apr-18:00 - England League Two
Harrogate Town vs Port Vale

0-0

0-2
Mon 5, Apr-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs AFC Bournemouth

0-1

0-2
Mon 5, Apr-18:00 - England The Championship
Luton Town vs Barnsley

0-1

1-2
Mon 5, Apr-18:00 - England The Championship
Swansea City vs Preston North End

0-0

0-1
Mon 5, Apr-15:30 - England The Championship
Middlesbrough vs Watford

0-1

1-1
Mon 5, Apr-20:30 - England The Championship
Sheffield Wed vs Cardiff City

3-0

5-0
Mon 5, Apr-18:00 - England The Championship
Stoke City vs Millwall

1-1

1-2
Mon 5, Apr-18:00 - England The Championship
Nottingham Forest vs Queens Park Rangers

1-0

3-1
Mon 5, Apr-18:00 - England The Championship
Rotherham United vs Wycombe Wanderers

0-2

0-3
Mon 5, Apr-18:00 - England The Championship
Reading vs Derby County

1-0

3-1
Mon 5, Apr-18:00 - England The Championship
Coventry vs Bristol City

1-0

3-1
Mon 5, Apr-23:15 - English Premier League
Wolverhampton Wanderers vs West Ham United

1-3

2-3
Mon 5, Apr-21:00 - English Premier League
Everton vs Crystal Palace

0-0

1-1
Mon 5, Apr-22:45 - France Ligue 2
AJ Auxerre vs Le Havre

1-0

1-1
Mon 5, Apr-15:00 - Friendly Internationals
Uzbekistan Women\'s vs India Women\'s

0-0

1-0
Mon 5, Apr-21:00 - German 3. Liga
Viktoria Koln vs SpVgg Unterhaching

0-1

1-1
Mon 5, Apr-22:30 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Eintracht Braunschweig

2-0

2-0
Mon 5, Apr-01:30 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs Santa Lucia Cotzumalguapa

0-0

0-1
Mon 5, Apr-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs CD Puerto de Iztapa

4-0

5-0
Mon 5, Apr-14:15 - Holland Jupiler League
N.E.C. Nijmegen vs SC Telstar

1-0

1-1
Mon 5, Apr-16:30 - Holland Jupiler League
NAC Breda vs Go Ahead Eagles

0-1

0-1
Mon 5, Apr-16:30 - Holland Jupiler League
SC Cambuur vs SBV Excelsior

1-1

7-2
Mon 5, Apr-16:30 - Holland Jupiler League
FC Dordrecht 90 vs FC Eindhoven

1-2

1-5
Mon 5, Apr-16:30 - Holland Jupiler League
FC Oss vs Volendam

1-0

2-0
Mon 5, Apr-16:30 - Holland Jupiler League
Helmond Sport vs Jong Ajax Amsterdam

0-0

1-1
Mon 5, Apr-16:30 - Holland Jupiler League
AZ Alkmaar 2 vs FC Den Bosch

1-0

2-1
Mon 5, Apr-16:30 - Holland Jupiler League
FC Utrecht Am. vs De Graafschap

0-1

0-1
Mon 5, Apr-16:30 - Holland Jupiler League
Jong PSV Eindhoven vs MVV Maastricht

1-0

3-1
Mon 5, Apr-11:00 - HongKong Premier League
Southern District vs Hong Kong Pegasus FC

1-1

2-3
Mon 5, Apr-15:30 - Iran League
Gol Gohar FC vs Machine Sazi

1-1

3-1
Mon 5, Apr-16:00 - Iran League
Saipa vs Sepahan

0-1

0-1
Mon 5, Apr-20:30 - Israel Liga Bet
Ihud Bnei Baka vs Maccabi Neve Shaanan eldad FC

1-0

1-1
Mon 5, Apr-21:15 - Israel Premier League
Beitar Jerusalem vs Hapoel Kfar Saba

0-1

3-1
Mon 5, Apr-19:00 - Israel State League
Hapoel Bnei Lod vs Hapoel Azor

1-2

1-4
Mon 5, Apr-19:00 - Israel State League
Ironi Kuseife vs Hapoel Ashkelon

1-1

2-2
Mon 5, Apr-14:00 - Israel State League
Ironi Tiberias vs Ihud Bnei Mejdel Al Krum

0-0

0-0
Mon 5, Apr-14:30 - Israel State League
Maccabi Tzur Shalom vs Hapoel Kafr Kanna

0-2

2-4
Mon 5, Apr-15:00 - Israel State League
Maccabi Tamra vs Hapoel Bueine

0-0

2-0
Mon 5, Apr-16:30 - Israel State League
Tzeirey Taibe vs Daburiyya Osama

0-1

4-3
Mon 5, Apr-17:30 - Israel State League
Hapoel Migdal HaEmek vs Hapoel Bnei Arara Ara

1-1

1-2
Mon 5, Apr-17:30 - Israel State League
Hapoel Ironi Baka El Garbiya vs Hapoel Bnei Zalafa

0-0

4-1
Mon 5, Apr-17:45 - Israel State League
Maccabi Yavne vs FC Ironi Or Yehuda

2-1

3-1
Mon 5, Apr-17:45 - Israel State League
Moadon Sport Tira vs Hapoel Herzliya

0-0

1-2
Mon 5, Apr-18:00 - Israel State League
Hapoel Marmorek Irony Rehovot vs Hapoel Bikat Hayarden

1-2

1-3
Mon 5, Apr-18:00 - Israel State League
Maccabi Kabilio Jaffa vs Agudat Sport Nordia Jerusalem

0-1

3-1
Mon 5, Apr-21:30 - Israel State League
Haifa Robi Shapira vs Hapoel Kaukab

1-2

1-3
Mon 5, Apr-21:45 - Israel State League
Maccabi Ashdod vs Maccabi Sha\'arayim

0-1

0-1
Mon 5, Apr-23:00 - Italian Serie B
Salernitana vs Frosinone

0-0

1-0
Mon 5, Apr-19:00 - Italian Serie B
A.C. Reggiana 1919 vs Brescia

0-1

2-2
Mon 5, Apr-14:30 - Italian Serie B
Pordenone Calcio SSD vs Virtus Entella

2-0

3-0
Mon 5, Apr-17:00 - Italian Serie B
Cosenza Calcio 1914 vs Cremonese

0-1

0-1
Mon 5, Apr-17:00 - Italian Serie B
Ascoli vs Vicenza

0-0

2-1
Mon 5, Apr-17:00 - Italian Serie B
Cittadella vs Urbs Reggina 1914

0-0

1-1
Mon 5, Apr-17:00 - Italian Serie B
Pisa vs Lecce

0-0

0-1
Mon 5, Apr-17:00 - Italian Serie B
A.C. Monza vs Delfino Pescara 1936

1-0

1-1
Mon 5, Apr-21:00 - Italian Serie B
Spal vs Venezia F.C.

1-1

1-1
Mon 5, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League
Kyzylzhar Petropavlovsk vs FC Shakhtyor Karagandy

2-0

2-0
Mon 5, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
FC Kairat Almaty vs Taraz

0-2

2-2
Mon 5, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
Ordabasy vs FC Akzhayik

0-0

2-1
Mon 5, Apr-17:00 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs FC Astana

1-0

1-1
Mon 5, Apr-17:00 - Kosovo Super League
Gjilani vs Besa Peje

2-1

5-1
Mon 5, Apr-14:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs FK Riteriai B

1-0

3-1
Mon 5, Apr-16:00 - Lithuania - 2. Division
FK Panevezys II vs Kazlu Ruda FK Silas

1-0

3-1
Mon 5, Apr-19:00 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs Progres Niederkorn

0-0

1-0
Mon 5, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Etzella Ettelbruck

0-1

1-1
Mon 5, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs Hostert

0-0

0-1
Mon 5, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
FC Wiltz 71 vs Rodange 91

0-0

2-0
Mon 5, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs US Mondorf-les-Bains

0-0

1-0
Mon 5, Apr-21:30 - Luxembourg National Division
F91 Dudelange vs Swift Hesperange

2-2

2-3
Mon 5, Apr-02:00 - Mexico Primera Division
Chivas Guadalajara vs Santos Laguna

0-1

1-1
Mon 5, Apr-04:00 - Mexico Primera Division
Queretaro FC vs Tigres UANL

0-0

0-1
Mon 5, Apr-06:05 - Mexico Primera Division
Club Leon vs Toluca

0-1

2-1
Mon 5, Apr-00:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Cuautla vs CD Zitacuaro

2-1

4-1
Mon 5, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Reboceros de La Piedad vs Loros De Colima

1-0

1-0
Mon 5, Apr-06:00 - Mexico Primera Divison A
Atlético Morelia vs Club Chivas Tapatio

1-0

2-0
Mon 5, Apr-20:30 - National League
Stockport County vs Bromley

0-0

0-0
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Halifax Town vs Weymouth

2-1

3-2
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Wrexham vs Torquay United

0-0

0-1
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Dagenham and Redbridge vs Aldershot Town

0-1

0-2
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Woking vs Notts County

2-1

2-4
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Maidenhead United vs Eastleigh

0-0

0-1
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Solihull Moors vs Sutton United

0-0

0-0
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Boreham Wood F.C. vs Hartlepool United FC

2-1

2-2
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Kings Lynn vs Altrincham

0-0

2-0
Mon 5, Apr-18:00 - National League
Wealdstone FC vs Barnet F.C.

2-0

5-1
Mon 5, Apr-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Auckland United vs Manukau United

2-1

2-2
Mon 5, Apr-19:00 - Nigeria Premier League
Heartland FC vs Adamawa United

1-0

2-1
Mon 5, Apr-17:00 - Nigeria Premier League
Abia Warriors vs Plateau United

2-1

2-1
Mon 5, Apr-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Costa Del Este FC vs Veraguas CD

2-0

2-1
Mon 5, Apr-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Herrera FC vs Sporting San Miguelito

2-0

2-0
Mon 5, Apr-00:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Union Deportivo Universitario vs Tauro FC

0-0

1-0
Mon 5, Apr-03:00 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs Sol de America

1-0

1-0
Mon 5, Apr-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Lechia Gdansk vs Zaglebie Lubin

2-1

3-1
Mon 5, Apr-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Jagiellonia Bialystok vs Slask Wroclaw

0-1

0-1
Mon 5, Apr-14:30 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Zabrze vs Warta Poznan

0-1

1-2
Mon 5, Apr-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Podbeskidzie vs Wisla Krakow

1-0

2-0
Mon 5, Apr-23:30 - Portugal Liga de Honora
UD Oliveirense vs Leixoes

1-1

2-1
Mon 5, Apr-22:00 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs Maritimo

1-0

1-0
Mon 5, Apr-21:45 - Portugal Primera Liga
Farense vs Sporting Braga

1-1

1-2
Mon 5, Apr-19:30 - Qatar League Division 2
Al Mesaimeer Club vs Al-Shamal

1-1

1-2
Mon 5, Apr-19:30 - Qatar League Division 2
Al Waab SC vs Al Shahaniya

0-0

0-1
Mon 5, Apr-18:30 - Romania - Divizia A
Chindia Targoviste vs FC Voluntari

1-0

1-0
Mon 5, Apr-21:30 - Romania - Divizia A
CFR Cluj vs Dinamo Bucuresti

0-0

1-0
Mon 5, Apr-13:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FK Ural-2 vs Zenit Izhevsk

0-0

0-0
Mon 5, Apr-19:59 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs FK Khimki

1-0

2-0
Mon 5, Apr-22:45 - Scotland FA Cup
Queen of the South FC vs Hibernian FC

0-1

1-3
Mon 5, Apr-23:00 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Valladolid

0-0

1-0
Mon 5, Apr-23:00 - Spanish Segunda Division
Fuenlabrada vs Real Zaragoza

0-0

0-1
Mon 5, Apr-21:00 - Spanish Segunda Division
FC Cartagena vs Alcorcon

2-0

2-1
Mon 5, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santa Catalina vs Mallorca B

0-1

0-2
Mon 5, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Deusto vs Tolosa

2-1

4-1
Mon 5, Apr-19:59 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs IFK Lulea

1-0

1-2
Mon 5, Apr-15:00 - Sweden Div 1 Norra
Dalkurd FF vs Pitea IF

2-0

3-3
Mon 5, Apr-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs Hammarby TFF

0-0

1-0
Mon 5, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Assyriska FF Sodertalje vs Taby

1-4

2-7
Mon 5, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
IFK Malmo FK vs Atvidabergs FF

0-1

1-1
Mon 5, Apr-18:00 - Swiss Super League
Basel vs Vaduz

0-1

1-2
Mon 5, Apr-16:00 - Syrian Cup
Al-Ittihad Aleppo vs Al-Wahda Damascus

0-0

0-0
Mon 5, Apr-16:00 - Syrian Cup
Hutteen SC vs Al Jaish Damascus

2-0

3-1
Mon 5, Apr-16:15 - Syrian Cup
Al-Karamah vs Al-Wathba Homs

1-0

1-1
Mon 5, Apr-15:00 - Tajikistan Higher League
FK Eskhata vs FC Khatlon

1-0

1-1
Mon 5, Apr-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Bursaspor vs Altay Spor Kulubu

0-1

1-3
Mon 5, Apr-19:59 - Turkey Super Lig
Fenerbahce vs Denizlispor

0-0

1-0
Mon 5, Apr-15:00 - Ukraine Persha Liga
Polessya Zhitomir vs Metalist 1925 Kharkiv

0-0

0-0
Mon 5, Apr-16:00 - Ukraine Persha Liga
MFC Mykolaiv vs FC Avanhard Kramatorsk

0-0

0-0
Mon 5, Apr-16:00 - Ukraine Persha Liga
Kremin Kremenchuk vs Veres Rivne

1-1

1-2
Mon 5, Apr-16:00 - Ukraine Persha Liga
FC Ahrobiznes Volochysk vs Volyn Lutsk

0-0

0-0
Mon 5, Apr-17:00 - Ukraine Persha Liga
Krystal Kherson vs Alians Lypova Dolyna

0-0

0-0
Mon 5, Apr-17:00 - Ukraine Persha Liga
VPK-Ahro Shevchenkivka vs Obolon Brovar Kiev

0-0

1-0
Mon 5, Apr-18:00 - Ukraine Persha Liga
Chernomorets Odessa vs Prykarpattia Ivano Frankivsk

2-0

3-0
Mon 5, Apr-03:00 - Uruguay Primera Division
Nacional Montevideo vs CA Rentistas

2-0

3-0
Mon 5, Apr-16:00 - Uzbekistan Division 1
Xorazm Urganch vs Shortan Guzar

2-0

4-0
Mon 5, Apr-17:00 - Uzbekistan Division 1
Dinamo Samarqand vs Aral Nukus

3-1

3-2
Mon 5, Apr-12:30 - Vietnam Championship U19
PVF Vietnam(U19) vs Song Lam Nghe An(U19)

0-0

0-0
Mon 5, Apr-12:30 - Vietnam Championship U19
Becamex Binh Duong(U19) vs Hoang Anh Gia Lai(U19)

0-2

0-3
AD:
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.