Football Results for Sat 15, Aug 2020

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 15, Aug 2020

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 15, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Ararat-Armenia B vs West Armenia


1-3
Sat 15, Aug-17:30 - Armenia Premier League
FK Van Charentsavan vs Gandzasar Kapan

1-1

2-1
Sat 15, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Annerley FC vs AC Carina

1-0

4-1
Sat 15, Aug-12:15 - Australia Brisbane Capital League 1
Samford Rangers vs Brisbane Athletic

2-1

5-1
Sat 15, Aug-13:00 - Australia Brisbane Capital League 1
The Lakes vs Ipswich City

1-1

3-2
Sat 15, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
The Gap BPL vs Taringa Rovers

2-0

3-2
Sat 15, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Albany Creek vs Brisbane Knights

3-0

4-0
Sat 15, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Caboolture FC vs Bayside United FC

0-3

0-4
Sat 15, Aug-09:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
The Gap FC Reserve vs Taringa Rovers Reserve


0-1
Sat 15, Aug-10:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Caboolture FC Reserve vs Bayside United FC Reserve


1-3
Sat 15, Aug-09:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
The Lakes FC Women\'s vs Coomera Women\'s

0-3

0-5
Sat 15, Aug-13:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Robina City Women\'s vs Virginia United Women\'s

0-2

0-4
Sat 15, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Belconnen United vs Monaro Panthers

1-0

4-0
Sat 15, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra Olympic vs Cooma Tigers

1-2

1-4
Sat 15, Aug-09:45 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Weston vs Canberra FC

1-2

1-4
Sat 15, Aug-06:45 - Australia Capital Territory U23
Canberra Olympic(U23) vs Cooma Tigers(U23)

1-0

3-0
Sat 15, Aug-06:45 - Australia Capital Territory U23
Belconnen United(U23) vs Monaro Panthers(U23)

0-1

2-2
Sat 15, Aug-07:30 - Australia Capital Territory U23
Woden Weston(U23) vs Canberra FC(U23)

1-2

2-3
Sat 15, Aug-11:00 - Australia League A
Sydney FC vs Western United FC

0-1

1-2
Sat 15, Aug-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Mt Druitt Town Rangers FC vs Rockdale City Suns

0-0

0-3
Sat 15, Aug-08:00 - Australia New South Wales Super League
Newcastle Jets FC Youth vs Central Coast Mariners FC Am

2-3

4-4
Sat 15, Aug-09:30 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs Spirit FC

2-2

2-5
Sat 15, Aug-12:00 - Australia New South Wales Super League
Bonnyrigg White Eagles vs Hakoah Sydney City East

1-1

2-1
Sat 15, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs SD Raiders

0-0

2-2
Sat 15, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Blacktown Spartans(U20) vs SD Raiders(U20)

1-0

1-0
Sat 15, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Mt Druitt Town Rangers(U20) vs Rockdale City Suns(U20)

0-0

0-0
Sat 15, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Strikers vs Queensland Lions FC

1-0

2-0
Sat 15, Aug-12:45 - Australia Queensland National Premier Leagues
Eastern Suburbs Brisbane vs Sunshine Coast Wanderers FC

1-3

2-4
Sat 15, Aug-12:15 - Australia Queensland State Leagues
Logan Lightning vs Rochedale Rovers

0-0

0-0
Sat 15, Aug-09:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
SWQ Thunder Women\'s vs Gold Coast United Wanderers FC Women\'s

1-0

1-5
Sat 15, Aug-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
FQ QAS Women\'s vs Logan Lightning Women\'s


1-5
Sat 15, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Clarence Zebras vs Devonport City Striker

0-0

0-2
Sat 15, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Riverside Olympic vs Glenorchy Knights

0-1

0-2
Sat 15, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Olympia Warriors vs Launceston City

2-0

2-1
Sat 15, Aug-18:45 - Austrian Regionalliga Mitte
ATSV Stadl Paura vs Junge Wikinger Ried

1-1

5-2
Sat 15, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
SC Imst vs Worgl

1-0

2-4
Sat 15, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
Rotenberg vs FC Lauterach

2-0

3-1
Sat 15, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Wacker Innsbruck Amateure vs Kitzbuhel

0-0

2-2
Sat 15, Aug-18:30 - Austrian Regionalliga West
Kufstein vs SV Telfs

0-0

0-0
Sat 15, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs SV Austria Salzburg

0-1

0-2
Sat 15, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
FC Wolfurt vs SC Bregenz

0-0

4-0
Sat 15, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SC Austria Lustenau B vs RW Rankweil

1-1

2-1
Sat 15, Aug-19:59 - Bahrain Division 2
Al-Ittihad (BHR) vs Bahrain SC

0-3

0-6
Sat 15, Aug-19:59 - Bahrain Division 2
Isa Town vs Al-Tadhmon

1-0

4-1
Sat 15, Aug-21:00 - Belgian Jupiler League
Gent vs Kortrijk

0-1

1-2
Sat 15, Aug-18:30 - Belgian Jupiler League
Genk vs Oud Heverlee Leuven

0-0

1-1
Sat 15, Aug-21:00 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs KV Oostende

0-0

1-0
Sat 15, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs FK Zeljeznicar Sarajevo

0-1

0-2
Sat 15, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Velez Mostar vs FK Krupa

0-0

2-0
Sat 15, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Mladost Doboj Kakanj vs FK Tuzla City

0-3

2-5
Sat 15, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
Botafogo SP vs Guarani Futebol Clube

0-1

0-1
Sat 15, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B
America MG vs Operario Ferroviario PR

1-0

1-1
Sat 15, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Brasil de Pelotas RS vs Oeste SP

0-0

1-1
Sat 15, Aug-03:30 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Vitoria Salvador BA

2-2

3-3
Sat 15, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Parana vs Juventude (RS)

2-1

3-1
Sat 15, Aug-22:30 - Brazil Campeonat Potiguar
Palmeira RN vs Santa Cruz RN

0-0

0-0
Sat 15, Aug-03:30 - Brazil Campeonat Potiguar
Potiguar-M RN vs America FC Natal RN

0-2

0-6
Sat 15, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Paraibano
Treze Campina Grande PB vs Campinense (PB)

0-0

0-1
Sat 15, Aug-00:45 - Brazil Sergipano
Sergipe (CS) vs Confianca (SE)

0-0

0-0
Sat 15, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs FC Sozopol

1-1

3-2
Sat 15, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
Vitosha Bistritsa vs FC Hebar Pazardzhik

0-0

0-0
Sat 15, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
Pirin Blagoevgrad vs Yantra Gabrovo

1-1

4-1
Sat 15, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Sofia vs Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

1-0

2-0
Sat 15, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Dobrudzha vs Ludogorets Razgrad II

0-1

0-1
Sat 15, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Septemvri Sofia vs Neftochimik Burgas

3-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Kariana Erden vs Septemvri Simitli

2-0

3-0
Sat 15, Aug-21:00 - Bulgaria Premier
Arda Kardzhali vs Levski Sofia

1-0

1-1
Sat 15, Aug-18:45 - Bulgaria Premier
Lokomotiv Plovdiv vs POFC Botev Vratsa

1-1

2-1
Sat 15, Aug-19:59 - Canadian Premier League
York 9 vs Atletico Ottawa

0-1

2-2
Sat 15, Aug-23:00 - Canadian Premier League
HFX Wanderers vs Pacific FC

1-0

2-2
Sat 15, Aug-14:00 - Chinese Super League
Shandong Luneng vs Shenzhen FC

1-0

2-0
Sat 15, Aug-15:00 - Club Friendly
Heracles Almelo vs Go Ahead Eagles

0-0

2-0
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
Strasbourg vs Metz

0-3

2-3
Sat 15, Aug-15:00 - Club Friendly
Lyngby vs HIK

3-1

4-3
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
Synot Slovacko vs FC Trenkwalder Admira

0-3

2-3
Sat 15, Aug-15:00 - Club Friendly
Viby vs Varde_IF

1-1

1-3
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
Ethnikos Achnas vs Xylotympou


1-3
Sat 15, Aug-15:00 - Club Friendly
FC Memmingen vs TSV landsberger

0-1

1-3
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
FC Fastav Zlin vs Brno

1-0

1-2
Sat 15, Aug-15:00 - Club Friendly
VV Katwijk vs VV Sint Bavo(VVSB)

1-0

1-1
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
Angers SCO vs Saint-Etienne

1-0

1-0
Sat 15, Aug-15:00 - Club Friendly
VfL Theesen vs FC Gutersloh

2-1

5-1
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
SK Sigma Olomouc vs Prostejov

1-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
FK Pribram vs Dukla Praha

0-2

1-3
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
WSG Wattens vs CS Universitatea Craiova

0-0

1-3
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
SV Sandhausen vs Nancy

1-2

3-3
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
FC Bohemians 1905 vs Teplice

1-1

1-1
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
FC Pipinsried vs VfB Eichstatt

1-0

2-2
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
SV Straelen vs N.E.C. Nijmegen

0-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Club Friendly
RWO Alzey vs VfR Wormatia Worms

1-4

1-7
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Monchengladbach vs MSV Duisburg

0-0

4-0
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Randers FC vs Helsingor

0-0

2-1
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Wattenscheid vs TVD Velbert

0-0

0-2
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Wuppertaler SV vs SF Baumberg

1-2

2-2
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Emmen vs SC Telstar

1-0

1-0
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Crawley Town vs Crystal Palace U23

0-1

2-1
Sat 15, Aug-19:20 - Club Friendly
Les Herbiers vs FC Nantes B

1-0

1-0
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Tonbridge Angels vs AFC Wimbledon

0-1

0-3
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
SSVg Velbert vs RW Oberhausen

0-1

0-4
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
FSV Frankfurt vs Hessen Dreieich

1-0

2-2
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Viktoria Aschaffenburg vs Bayern Alzenau

0-0

1-2
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
VfV 06 Hildesheim vs KSV Hessen Kassel

1-2

1-2
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Bergisch Gladbach 09 vs Siegburger SV 04

0-0

0-0
Sat 15, Aug-19:30 - Club Friendly
SK Maria Saal vs SAK Klagenfurt

0-2

0-2
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Slavia Praha Women\'s vs Bayern Munich Women\'s

0-1

0-4
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
FC Giessen vs TSV Steinbach Haiger

0-2

1-2
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
FV Diefflen vs Saarbrucken

0-3

0-3
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
Dnipro-1 vs PFC Oleksandria

0-0

0-0
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
SG Barockstadt Fulda Lehnerz vs TSV Aubstadt

0-0

1-0
Sat 15, Aug-16:00 - Club Friendly
SPVGG 05 Frankfurt-Oberrad vs Eddersheim

1-0

1-0
Sat 15, Aug-16:30 - Club Friendly
1.FSV Mainz 05 vs Wurzburger Kickers

4-0

6-0
Sat 15, Aug-16:30 - Club Friendly
SC Freiburg vs Karlsruher SC

0-1

1-1
Sat 15, Aug-16:30 - Club Friendly
1. FC Union Berlin vs Dynamo Dresden

0-0

2-0
Sat 15, Aug-16:30 - Club Friendly
FC Dordrecht 90 vs Excelsior Maassluis

3-1

3-1
Sat 15, Aug-16:30 - Club Friendly
SC Genemuiden vs HHC Hardenberg

1-1

2-3
Sat 15, Aug-16:30 - Club Friendly
Eintracht Stadtallendorf vs KSV Baunatal

0-1

1-1
Sat 15, Aug-16:30 - Club Friendly
Spijkenisse vs BVV Barendrecht

0-2

1-4
Sat 15, Aug-19:59 - Club Friendly
NK Maribor vs ND Gorica

2-1

6-1
Sat 15, Aug-19:59 - Club Friendly
AZ Alkmaar vs AS Monaco

0-1

0-2
Sat 15, Aug-19:59 - Club Friendly
Le Mans vs Caen

0-1

0-1
Sat 15, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Rouen vs Bobigny A.C.

1-0

2-0
Sat 15, Aug-19:59 - Club Friendly
Stade Reims vs Midtjylland

0-1

3-1
Sat 15, Aug-19:59 - Club Friendly
Nea Salamis vs Ermis Aradippou

0-1

0-1
Sat 15, Aug-19:59 - Club Friendly
Lyonnais Women\'s vs Juventus Women\'s

2-0

3-0
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
Lorient vs Guingamp

0-0

1-0
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
VfL Bochum vs KFC Uerdingen 05

0-0

0-0
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
Linfield FC vs Stoke City

0-1

0-1
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
Bristol Rovers vs Exeter City

1-0

2-1
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
VV Gemert vs Helmond Sport

0-1

1-1
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
Kozakken Boys vs VV Capelle

3-1

5-1
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
1. FC Heidenheim 1846 vs Rheindorf Altach

1-0

2-0
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
Nantes Women\'s vs Le Havre Women\'s

1-1

1-1
Sat 15, Aug-17:00 - Club Friendly
SPVGG Steele vs SpVg Schonnebeck

0-3

1-5
Sat 15, Aug-17:20 - Club Friendly
Munchen 1860 vs SpVgg Bayreuth

1-0

2-0
Sat 15, Aug-17:30 - Club Friendly
Westerlo vs MVV Maastricht

2-0

3-1
Sat 15, Aug-17:30 - Club Friendly
FC Nurnberg vs Augsburg

1-2

1-2
Sat 15, Aug-17:30 - Club Friendly
Arminia Bielefeld vs VfL Osnabruck

0-1

1-1
Sat 15, Aug-17:30 - Club Friendly
Holstein Kiel vs St. Pauli

0-1

2-1
Sat 15, Aug-17:30 - Club Friendly
Montpellier HSC Women\'s vs PSV Eindhoven Women\'s

0-1

1-2
Sat 15, Aug-17:30 - Club Friendly
Genk Women\'s vs FC Zwolle Women\'s


0-3
Sat 15, Aug-11:30 - Club Friendly
Universitaea Cluj vs FC Zalau

2-1

6-2
Sat 15, Aug-12:00 - Club Friendly
FC Zenit Caslav vs Neratovice-Byskovice


3-2
Sat 15, Aug-12:00 - Club Friendly
AZ Alkmaar 2 vs FC Utrecht Am.

3-1

3-3
Sat 15, Aug-12:00 - Club Friendly
MFK Karvina vs Fotbal Trinec

1-0

1-1
Sat 15, Aug-12:00 - Club Friendly
Dunarea Calarasi vs Farul Constanta

0-3

0-4
Sat 15, Aug-12:00 - Club Friendly
Soimii Lipova vs Ripensia Timisoara

1-3

1-4
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Nantes vs Le Havre

1-1

3-1
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Crewe Alexandra vs Walsall

2-0

2-0
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
1. FC Koln vs SV Deutz 05

3-0

5-0
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Dynamo Kyiv vs Polissya Zhytomyr

4-0

5-1
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Sturm Graz vs Opava

1-0

1-1
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Fenerbahce vs Istanbulspor

2-0

4-0
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
NAC Breda vs ADO Den Haag

0-0

1-0
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Port Vale vs Blackpool

0-1

1-2
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Swindon vs Coventry

1-0

2-1
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Rapid Wien vs Slovan Liberec

2-0

3-0
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
SSV Jahn Regensburg vs Turkgucu Ataspor Munchen

0-0

0-0
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
TSV Hartberg vs Banik Ostrava

1-2

1-4
Sat 15, Aug-12:30 - Club Friendly
Stripfing vs Stadlau

0-1

0-1
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
SSV Jeddeloh vs VfL Oldenburg

3-0

4-2
Sat 15, Aug-12:30 - Club Friendly
Lierse Kempenzonen vs Royal FC Liege

0-0

0-1
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
SW Dusseldorf vs SC Velbert

1-1

1-7
Sat 15, Aug-18:00 - Club Friendly
Stockport Town FC vs FC United of Manchester

1-1

3-2
Sat 15, Aug-12:45 - Club Friendly
Slavia Prague B vs Jablonec B

2-0

2-0
Sat 15, Aug-20:30 - Club Friendly
Schalke 04 vs SC Verl


4-5
Sat 15, Aug-13:00 - Club Friendly
VfL Wolfsburg vs Eintracht Braunschweig

0-0

0-1
Sat 15, Aug-13:00 - Club Friendly
Trenkwalder Admira Amateure vs St.Polten Amateure

1-1

2-2
Sat 15, Aug-13:00 - Club Friendly
Hvidovre IF vs B93 Copenhagen

2-2

2-3
Sat 15, Aug-13:00 - Club Friendly
Chojniczanka Chojnice vs Bytovia Bytow

0-0

2-0
Sat 15, Aug-13:00 - Club Friendly
Hillerod Fodbold vs AB Gladsaxe


2-3
Sat 15, Aug-13:00 - Club Friendly
Astoria Walldorf B vs TUS Mechtersheim

2-0

3-1
Sat 15, Aug-20:30 - Club Friendly
SC Wiener Neustadt vs SC Ortmann 1921

1-0

1-1
Sat 15, Aug-20:45 - Club Friendly
PSV Eindhoven vs Vitesse Arnhem

0-1

1-1
Sat 15, Aug-13:00 - Club Friendly
FC Wulfrath vs Cronenberger SC

3-3

4-6
Sat 15, Aug-21:00 - Club Friendly
Toulouse vs Chamois Niortais

0-2

1-2
Sat 15, Aug-21:00 - Club Friendly
Nice vs Stade Rennes FC

2-1

3-2
Sat 15, Aug-13:15 - Club Friendly
Miedz Legnica vs Gornik Polkowice

2-0

5-1
Sat 15, Aug-21:00 - Club Friendly
Amiens SC vs ESTAC Troyes

0-1

1-2
Sat 15, Aug-21:00 - Club Friendly
USL Dunkerque vs US Boulogne

1-0

3-1
Sat 15, Aug-21:00 - Club Friendly
Colomiers vs Pau FC

0-2

0-2
Sat 15, Aug-13:30 - Club Friendly
Gornik Zabrze vs Radomiak Radom

0-0

3-3
Sat 15, Aug-13:45 - Club Friendly
Sportfreunde Oestrich-Iserlohn vs Rot Weiss Ahlen

2-1

2-3
Sat 15, Aug-13:50 - Club Friendly
BK Frem vs Vanlose IF

1-1

1-1
Sat 15, Aug-18:30 - Club Friendly
Stockport County vs Fleetwood Town

0-2

0-2
Sat 15, Aug-18:30 - Club Friendly
De Graafschap vs SC Heerenveen

1-0

5-1
Sat 15, Aug-18:30 - Club Friendly
FK Baumit Jablonec vs Vysocina Jihlava

2-1

2-1
Sat 15, Aug-18:30 - Club Friendly
Zorya vs FC Mariupol

1-1

2-1
Sat 15, Aug-18:30 - Club Friendly
SpVgg Ansbach vs TSV Rain Am Lech

1-2

1-2
Sat 15, Aug-21:30 - Club Friendly
Grenoble Foot 38 vs Clermont Foot

2-0

4-0
Sat 15, Aug-14:00 - Club Friendly
Hannover 96 vs Roda JC Kerkrade

0-0

3-1
Sat 15, Aug-14:00 - Club Friendly
Creteil vs Creteil B

0-2

0-2
Sat 15, Aug-14:00 - Club Friendly
VfB Stuttgart II vs FC Schweinfurt


2-4
Sat 15, Aug-14:00 - Club Friendly
Skovshoved vs Slagelse B&I

0-0

0-0
Sat 15, Aug-14:00 - Club Friendly
Jammerbugt vs Thisted FC

1-0

2-0
Sat 15, Aug-21:00 - Club Friendly
Standard Liege Women\'s vs Dijon Women\'s


1-2
Sat 15, Aug-05:45 - Club Friendly
South Hobart B vs Heba United

2-1

4-2
Sat 15, Aug-06:00 - Club Friendly
Clarence Zebras II vs South East United

0-0

3-2
Sat 15, Aug-19:55 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs HNK Sibenik

0-1

2-1
Sat 15, Aug-22:05 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs Slaven Belupo Koprivnica

0-0

0-0
Sat 15, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Dugopolje vs HNK Cibalia

2-0

2-1
Sat 15, Aug-16:30 - Czech Republic Cup
FK Chomutov vs Povltava FA

1-2

1-3
Sat 15, Aug-18:00 - Czech Republic Cup
FK Olympie Brezova vs Zbuzany

2-0

3-2
Sat 15, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
SK Kladno vs Benesov

1-6

5-6
Sat 15, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
FK Kolin vs Pardubice

0-1

1-1
Sat 15, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
TJ Dvur Kralove vs Jiskra Usti nad Orlici

0-1

0-3
Sat 15, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
SK Motorlet Praha vs Meteor Praha

1-0

1-0
Sat 15, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
Brandys Nad Labem vs Jiskra Domazlice

0-2

2-4
Sat 15, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
SK Libcany vs Chlumec nad Cidlinou

0-3

0-7
Sat 15, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
SK Slany vs Sokol Hostoun

0-0

1-1
Sat 15, Aug-12:30 - Czech Republic Cup
TJ Sokol Libis vs FK Loko Vltavin

0-2

0-6
Sat 15, Aug-12:30 - Czech Republic Cup
Marianske Lazne vs Slavia Karlovy Vary

0-1

0-6
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Cesky Brod vs FC Pisek

0-1

1-1
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FK Nachod-Destne vs Hradec Kralove

0-0

0-6
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Banik Sous vs FK Kraluv Dvur

1-0

2-0
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Vysoke Myto vs SK Sokol Zapy

1-1

3-3
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Slovan Velvary vs Dobris

2-0

5-1
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Sokol Velke Hamry vs FC Sellier & Bellot Vlasim

0-2

0-2
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Cesky lev Union Beroun vs Viktoria Zizkov

0-2

0-4
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Sokol Srbice vs FK Banik Sokolov

2-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hanacka Slavia Kromeriz vs Slovan Rosice

1-1

2-2
Sat 15, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Dolni Benesov vs Vrchovina

0-1

0-2
Sat 15, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
SK Sigma Olomouc(U19) vs Zlin(U19)

0-0

1-1
Sat 15, Aug-13:30 - Czech Republic U19 League
Synot Slovacko(U19) vs Hradec Kralove(U19)

1-0

3-1
Sat 15, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Brondby Women\'s vs HB Koge Woman\'s

0-0

1-0
Sat 15, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Aalborg BK Women\'s vs Nordsjaelland Women\'s

0-1

0-2
Sat 15, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Aarhus AGF Women\'s vs Fortuna Hjorring Women\'s

0-1

0-2
Sat 15, Aug-17:00 - Denmark Woman\\\'s League
Thisted FC Women\'s vs Kolding BK Women\'s

0-0

1-0
Sat 15, Aug-15:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Ballerup Skovlunde Women\'s vs Solrod Women\'s

0-0

0-1
Sat 15, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Odense Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

0-0

0-0
Sat 15, Aug-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Fredensborg Women\'s vs Naesby BK Woman\'s

0-0

1-1
Sat 15, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
FC Damso Women\'s vs Boldklubben AF 1893 Women\'s

0-0

0-3
Sat 15, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
JAI Fodbold Women\'s vs Aalborg Freja women\'s

2-0

5-0
Sat 15, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Romalt Woman\'s vs Vildbjerg SF Women\'s

1-3

3-4
Sat 15, Aug-21:15 - Denmark Youth U17
Vejle(U17) vs Randers FC(U17)

0-0

0-0
Sat 15, Aug-16:00 - Denmark Youth U17
FC Kobenhavn(U17) vs Lyngby(U17)

3-0

5-2
Sat 15, Aug-16:45 - Denmark Youth U17
Horsens(U17) vs Odense BK (U17)

0-2

2-2
Sat 15, Aug-12:30 - Denmark Youth U17
Aarhus AGF(U17) vs Sonderjyske(U17)

1-1

1-3
Sat 15, Aug-19:15 - Denmark Youth U19
Odense BK U19 vs Horsens(U19)


2-1
Sat 15, Aug-14:00 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Lyngby(U19)

2-0

4-0
Sat 15, Aug-14:45 - Denmark Youth U19
Sonderjyske(U19) vs Aarhus AGF(U19)


2-3
Sat 15, Aug-02:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Guayaquil City F.C.

0-0

1-1
Sat 15, Aug-04:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Barcelona SC(ECU) vs Orense SC

0-0

1-0
Sat 15, Aug-22:00 - Egypt Premier League
Zamalek vs Masr El Maqassah

0-0

1-0
Sat 15, Aug-14:00 - Estonia Esi Liiga
Flora Tallinn II vs FC Elva

2-0

5-1
Sat 15, Aug-14:00 - Estonia Esi Liiga
FC Nomme United vs Tallinna FC Levadia II

1-0

1-0
Sat 15, Aug-14:00 - Estonia Esi Liiga
Vandra JK Vaprus vs Vaprus Parnu

0-3

2-3
Sat 15, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Rakvere JK Tarvas vs Voru FC Helios

3-1

5-2
Sat 15, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Viljandi JK Tulevik vs Paide Linnameeskond

0-3

1-3
Sat 15, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Tallinna JK Legion vs Nomme Kalju

0-5

0-6
Sat 15, Aug-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Flora Tallinn Women\'s vs Tammeka Tartu Women\'s

3-0

4-0
Sat 15, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs Saku Sporting Women\'s

1-1

1-3
Sat 15, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Parnu JK Women\'s vs Nomme JK Kalju Women\'s

2-0

5-0
Sat 15, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Suure Jaani United Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s

2-0

3-0
Sat 15, Aug-13:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
FC Sport Women\'s vs Pallo Iirot Women\'s

0-4

0-6
Sat 15, Aug-19:30 - Finland Women\\\'s Premier League
KuPS Women\'s vs Aland Women\'s

0-1

0-1
Sat 15, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Jyvaskylan Pallokerho Women\'s vs Pallokerho-35 Women\'s

0-1

0-1
Sat 15, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JaPS vs PK-35 Vantaa

0-0

0-1
Sat 15, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK Keski Uusimaa(PKKU) vs NJS Nurmijarvi

1-0

1-2
Sat 15, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
EPS Espoo vs FC Kiffen

0-1

0-1
Sat 15, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
P-Iirot vs KaaPo Kaarina

0-2

0-2
Sat 15, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Espoo vs GrIFK

1-0

2-2
Sat 15, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
PS Kemi vs Oulun LS

0-1

2-1
Sat 15, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs RoPS Rovaniemi B

0-2

0-2
Sat 15, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
HJK Helsinki vs FC Honka

0-1

1-1
Sat 15, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs SJK Seinajoki

0-0

0-0
Sat 15, Aug-17:00 - Finland Ykkonen
KTP Kotka vs VPS Vaasa

2-0

2-0
Sat 15, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
MuSa vs AC Oulu

1-1

1-3
Sat 15, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs Lichtenberg 47

1-0

1-2
Sat 15, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Luckenwalde vs Germania Halberstadt

1-0

1-0
Sat 15, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Optik Rathenow vs ZFC Meuselwitz

0-0

0-2
Sat 15, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs FSV Union Furstenwalde

1-0

3-2
Sat 15, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Bischofswerdaer FV 08 vs VfB Auerbach

2-0

2-0
Sat 15, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Hertha BSC Berlin Am vs FC Lokomotive Leipzig

1-0

3-1
Sat 15, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Carl Zeiss Jena vs SV Babelsberg 03

1-1

1-1
Sat 15, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemnitzer vs Viktoria Berlin 1889

0-0

1-2
Sat 15, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemie Leipzig vs Berliner FC Dynamo

2-0

3-1
Sat 15, Aug-20:35 - Hungary NB1
Zalaegerszegi TE vs MOL Fehervar FC

2-2

3-3
Sat 15, Aug-18:30 - Hungary NB1
PAKSI FC vs Ujpest FC

0-1

1-2
Sat 15, Aug-19:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Gyori Dozsa Woman\'s vs Astra Hungary Women\'s

0-1

2-4
Sat 15, Aug-17:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Ferencvarosi TC Women\'s vs Szent Mihaly Women\'s

2-1

7-1
Sat 15, Aug-18:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Viktoria FC Szombathely Women\'s vs Kelen SC Women\'s

2-0

4-0
Sat 15, Aug-19:59 - Iceland Division 1
Leiknir Reykjavik vs Thor Akureyri

3-1

3-3
Sat 15, Aug-19:59 - Iceland Division 1
Magni Grenivik vs Keflavik

0-3

1-4
Sat 15, Aug-17:45 - Iceland Division 1
UMF Afturelding vs Vestri

0-0

0-0
Sat 15, Aug-18:00 - Iceland Division 1
Leiknir F vs Grindavik

0-1

4-3
Sat 15, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Vikingur Olafsvik vs Throttur Reykjavik

1-1

1-2
Sat 15, Aug-19:59 - Iceland Division 2
UMF Selfoss vs Dalvik Reynir

2-0

3-1
Sat 15, Aug-19:59 - Iceland Division 2
Volsungur Husavik vs Kari Akranes

1-2

2-3
Sat 15, Aug-18:00 - Iceland Division 2
Kordrengir vs IR Reykjavik

1-0

3-1
Sat 15, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
IA Akranes vs Fylkir

0-1

3-2
Sat 15, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
Valur vs KA Akureyri

1-0

1-0
Sat 15, Aug-20:15 - Iran League
Sepahan vs Shahr Khodrou

0-0

2-0
Sat 15, Aug-20:15 - Iran League
Saipa vs Naft Masjed Soleyman FC

0-0

0-0
Sat 15, Aug-20:15 - Iran League
Esteghlal Tehran vs Paykan

1-1

1-1
Sat 15, Aug-20:15 - Iran League
Sanat Naft vs Shahin Bushehr

1-0

3-1
Sat 15, Aug-20:15 - Iran League
Tractor S.C. vs Machine Sazi

0-0

2-1
Sat 15, Aug-20:15 - Iran League
Nassaji Mazandaran vs Zob Ahan

0-0

0-0
Sat 15, Aug-20:15 - Iran League
Gol Gohar FC vs Persepolis

2-0

3-3
Sat 15, Aug-20:15 - Iran League
Pars Jonoubi Jam vs Foolad Khouzestan FC

0-0

0-0
Sat 15, Aug-18:00 - Ireland Division 1
Shamrock Rovers II vs Wexford Youths

2-0

2-0
Sat 15, Aug-19:59 - Ireland Premier League
Shelbourne vs Derry City

0-1

1-1
Sat 15, Aug-17:00 - Ireland Premier League
Finn Harps vs Bohemians

0-1

0-1
Sat 15, Aug-20:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Maccabi Petah Tikva FC vs Hapoel Kfar Saba

1-2

1-4
Sat 15, Aug-20:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Hadera vs Maccabi Netanya

0-0

0-1
Sat 15, Aug-11:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Nojima Stella Women\'s vs INAC Kobe Leonessa Women\'s

0-0

1-1
Sat 15, Aug-12:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Cerezo Osaka Sakai Women\'s vs NTV Beleza Women\'s

1-3

1-10
Sat 15, Aug-13:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Albirex Niigata Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s

0-1

1-1
Sat 15, Aug-13:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Ehime FC Women\'s vs Urawa Reds Women\'s

0-1

0-1
Sat 15, Aug-10:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Bunnys Kyoto Women\'s vs Orca Kamogawa FC Women\'s

0-1

0-3
Sat 15, Aug-10:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Nittaidai Fields Yokohama Women\'s vs Nagano Parceiro Women\'s

0-1

1-3
Sat 15, Aug-09:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Kawasaki Frontale

0-1

1-6
Sat 15, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Shimizu S-Pulse

0-0

0-0
Sat 15, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama FC vs Shonan Bellmare

4-0

4-2
Sat 15, Aug-13:30 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Yokohama F Marinos

0-0

1-0
Sat 15, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Sanfrecce Hiroshima

1-0

1-0
Sat 15, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Cerezo Osaka

0-1

1-3
Sat 15, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Nagoya Grampus Eight

1-0

1-0
Sat 15, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs Avispa Fukuoka

0-0

1-0
Sat 15, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Albirex Niigata

0-0

1-0
Sat 15, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Giravanz Kitakyushu vs FC Machida Zelvia

2-0

2-1
Sat 15, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs FC Gifu

1-1

3-1
Sat 15, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs Cerezo Osaka(U23)

1-0

3-2
Sat 15, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs Blaublitz Akita

0-0

0-0
Sat 15, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs Vanraure Hachinohe FC

2-1

2-2
Sat 15, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Fukushima United FC

0-0

2-0
Sat 15, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs Kataller Toyama

1-0

1-1
Sat 15, Aug-19:00 - Jordan Professional Premier League
Al Hussein Irbid vs Al Ahli Amman

0-0

1-0
Sat 15, Aug-19:00 - Jordan Professional Premier League
Sahab SC vs Al-Faisaly

1-2

2-3
Sat 15, Aug-21:30 - Jordan Professional Premier League
Al Aqaba SC vs Al Wihdat Amman

0-2

0-3
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K3 League
Gyeongju Citizen FC vs Changwon City

2-0

2-2
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Jeonju Citizen FC

1-0

1-2
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Cheongju Jikji FC

1-1

2-1
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Gimpo Citizen

0-0

1-0
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K3 League
Pyeongtaek Citizen vs Gangneung City

0-2

0-2
Sat 15, Aug-14:00 - Korea K3 League
Daejeon Korail vs Gyeongju KHNP

0-0

0-0
Sat 15, Aug-14:00 - Korea K3 League
Busan Transpor Tation vs Gimhae City FC

0-1

1-2
Sat 15, Aug-14:00 - Korea K3 League
Cheonan City FC vs Mokpo City

1-0

1-2
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K4 League
Seoul Nowon United vs Seoul Jungnang FC

2-1

2-3
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K4 League
Paju Citizen FC vs Ulsan Citizen

1-0

2-1
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K4 League
Yangpyeong vs Yeoju Citizen FC

0-1

0-1
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K4 League
Siheung Citizen vs Icheon Citizen FC

1-1

1-1
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K4 League
Chungju Citizen vs Pocheon Citizen FC

0-1

1-1
Sat 15, Aug-12:00 - Korea K4 League
Namdong FC vs Jinju Citizen FC

0-1

1-2
Sat 15, Aug-14:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Pohang Steelers

0-0

2-0
Sat 15, Aug-14:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-2

1-3
Sat 15, Aug-14:00 - Korea League 1
FC Seoul vs Sangju Sangmu FC

1-1

2-1
Sat 15, Aug-14:00 - Korea League 2
Ansan Greeners FC vs Jeonnam Dragons

0-0

0-0
Sat 15, Aug-15:00 - Korea League 2
FC Anyang vs Bucheon FC 1995

1-1

2-1
Sat 15, Aug-21:15 - Kuwait Premier League
Al Kuwait SC vs Al-Nasar

0-0

2-0
Sat 15, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri

2-1

2-1
Sat 15, Aug-15:00 - Latvia - 2. Division
FK Smiltene BJSS vs FK Auda Riga

1-1

1-4
Sat 15, Aug-15:00 - Latvia - 2. Division
Saldus SS/Leevon vs Rezekne / BJSS

1-1

1-1
Sat 15, Aug-17:00 - Lithuania - 2. Division
Atmosfera Mazeikiai vs Hegelmann Litauen

0-0

0-1
Sat 15, Aug-14:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Minija Kretinga

1-0

3-1
Sat 15, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
Vilniaus Vytis vs DFK Dainava Alytus

0-1

1-1
Sat 15, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
FK Panevezys II vs Vilnius BFA

2-0

6-0
Sat 15, Aug-06:30 - Mexico Primera Division
Puebla vs Pachuca

0-0

0-1
Sat 15, Aug-19:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Atlas Women\'s vs Mazatlan FC Women\'s

1-1

4-1
Sat 15, Aug-01:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Cruz Azul Women\'s vs Club America Women\'s

0-1

0-2
Sat 15, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Chivas Guadalajara(U20) vs San Luis U20


7-1
Sat 15, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Cruz Azul(U20) vs FC Juarez(U20)


2-1
Sat 15, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Monterrey U20 vs Necaxa U20


1-1
Sat 15, Aug-19:00 - Mexico Youth U20
Mazatlan(U20) vs Pumas UNAM U20


1-1
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Saxan Ceadir Lunga vs FC Sucleia

2-0

3-3
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Dava Soroca vs Flacara Falesti

2-2

2-3
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Viisoara Miles vs Real Succes

1-0

2-0
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
FC Edinet vs CSF Baliti

0-1

0-1
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Maiak Chirsova vs FC Tighina

1-0

1-2
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
FC Singerei vs Granicerul Glodeni

1-0

2-0
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
FCM Ungheni vs Speranta Drochia

2-0

5-0
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Bogzesti vs Sporting Trestieni

0-0

1-1
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Socol Copceac vs Olimp Comrat

2-0

2-1
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Pepeni vs Victoria Bardar

0-5

0-7
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Vasieni vs FC Cahul-2005

0-2

0-5
Sat 15, Aug-18:30 - Moldova Cup
Cimislia vs Spartanii Selemet

0-3

1-5
Sat 15, Aug-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Jezero Plav vs FK Rudar Pljevlja

1-0

1-0
Sat 15, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Zeta vs FK Iskra Danilovgrad

0-0

0-1
Sat 15, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs OFK Petrovac

0-2

3-3
Sat 15, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Podgorica vs OFK Titograd

0-0

2-0
Sat 15, Aug-23:00 - Morocco Super League
Olympique de Safi vs CAYB Youssoufia Berrechid

0-0

1-0
Sat 15, Aug-23:00 - Morocco Super League
Moghreb Tetouan vs Hassania Agadir

0-0

1-2
Sat 15, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Miramar rangers AFC vs Petone FC

1-1

1-1
Sat 15, Aug-06:45 - New Zealand Mainland Leagues
Ferrymead Bays vs Coastal Spirit

0-0

0-0
Sat 15, Aug-04:00 - New Zealand Mainland Leagues
Cashmere Technical vs Nelson Suburbs

3-0

7-0
Sat 15, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
Rabotnichki vs Belasica Strumica

1-0

2-0
Sat 15, Aug-15:00 - Norway 2 Division A
Moss vs Floro

0-0

0-1
Sat 15, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
Alta vs Senja

1-1

4-1
Sat 15, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Kvik Halden vs Fredrikstad

0-4

1-5
Sat 15, Aug-16:00 - Norway 2 Division B
Nardo FK vs Fram Larvik

1-3

3-3
Sat 15, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Notodden FK vs Flekkeroy IL

1-1

3-1
Sat 15, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
FK Arendal vs Bryne

0-1

1-1
Sat 15, Aug-18:30 - Norway 2 Division B
Vard Haugesund vs Asker Fotball

0-1

0-2
Sat 15, Aug-18:00 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 FF vs Molde

1-0

2-1
Sat 15, Aug-02:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Luqueno vs Sol de America

1-1

2-2
Sat 15, Aug-12:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
SMS Lodz Youth vs Zaglebie Lubin Youth

0-0

0-0
Sat 15, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs Wisla Krakow Youth

0-4

3-6
Sat 15, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Escola Varsovia Warszawa Youth vs Hutnik Krakow Youth

1-1

3-1
Sat 15, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Arka Gdynia Youth

3-0

5-0
Sat 15, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Gornik Zabrze Youth

1-1

4-1
Sat 15, Aug-14:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs Lech Poznan Youth

0-1

1-1
Sat 15, Aug-21:00 - Poland - 4. Liga
Polonia Warszawa vs Concordia Elblag

2-0

2-0
Sat 15, Aug-21:30 - Poland - 4. Liga
Baltyk Gdynia vs Sokol Kleczew

0-0

0-0
Sat 15, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Hetman Zamosc vs Wisla Pulawy

0-2

1-5
Sat 15, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Aleksandrow Lodzki vs GKS Wikielec

0-0

3-1
Sat 15, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
ROW 1964 Rybnik vs BTP Stal Brzeg

0-1

0-2
Sat 15, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Ursus Warszawa vs Pogon Grodzisk Mazowiecki

0-1

1-2
Sat 15, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Znicz Biala Piska vs Lechia Tomaszow Mazowiecki

0-0

1-2
Sat 15, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Ks Wasilkow vs Pelikan Lowicz

0-0

1-3
Sat 15, Aug-15:00 - Poland - 4. Liga
Avia Swidnik vs Stal Stalowa Wola

1-1

3-1
Sat 15, Aug-15:00 - Poland - 4. Liga
Zaglebie Lubin B vs LKS Goczalkowice Zdroj

1-1

1-2
Sat 15, Aug-16:00 - Poland Cup
GKS Pniowek Pawlowice Slaskie vs Sokol Ostroda

0-1

2-3
Sat 15, Aug-18:00 - Poland Cup
Unia Janikowo vs Zaglebie Sosnowiec

1-0

1-0
Sat 15, Aug-18:00 - Poland Cup
Stal Rzeszow vs Podbeskidzie

0-1

0-1
Sat 15, Aug-18:00 - Poland Cup
KKS 1925 Kalisz vs Korona Kielce

0-0

2-0
Sat 15, Aug-18:00 - Poland Cup
Karpaty Krosno vs Stal Mielec

0-0

0-2
Sat 15, Aug-18:00 - Poland Cup
Unia Skierniewice vs Widzew lodz

0-3

0-4
Sat 15, Aug-18:30 - Poland Cup
CWKS Resovia Rzeszow vs Piast Gliwice

0-2

0-4
Sat 15, Aug-21:00 - Poland Cup
GKS Tychy vs Wisla Plock

0-1

1-2
Sat 15, Aug-21:30 - Poland Cup
KSZO Ostrowiec vs Wisla Krakow

0-0

2-1
Sat 15, Aug-22:30 - Poland Cup
Odra Opole vs Lech Poznan

0-1

1-3
Sat 15, Aug-13:00 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-0

0-1
Sat 15, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
WKS Slask Wroclaw Women\'s vs SMS Lodz Women\'s

0-0

1-2
Sat 15, Aug-19:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs Akademia Pilkarska LG Women\'s

0-1

0-1
Sat 15, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center
Sokol Saratov vs FK Kvant Obninsk

3-0

5-0
Sat 15, Aug-18:00 - Russia Div 2 Center
Avangard Kursk vs FK Khimik Novomoskovsk

0-1

1-1
Sat 15, Aug-18:00 - Russia Div 2 Center
Salyut-Energia Belgorod vs Strogino Moscow

1-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Russia Div 2 Center
Fakel Voronezh II vs Krasnyi Smolensk

1-1

1-2
Sat 15, Aug-15:00 - Russia Div 2 Center
FK Kaluga vs FK Zvezda Ryazan

0-2

1-2
Sat 15, Aug-19:30 - Russia Div 2 South
Chernomorets Novorossiysk vs FK Krasnodar III

1-0

1-0
Sat 15, Aug-19:30 - Russia Div 2 South
PFK Kuban vs Mashuk-KMV

1-1

4-1
Sat 15, Aug-17:00 - Russia Div 2 South
FK Makhachkala vs Forte Taganrog

0-0

1-0
Sat 15, Aug-17:30 - Russia Div 2 South
Anzhi Makhachkala vs SKA Rostov

0-0

1-0
Sat 15, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
Spartak Nalchik vs Legion Dynamo

0-0

0-0
Sat 15, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs Kuban Pavlovskaya

1-2

2-4
Sat 15, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
Dynamo Stavropol vs Druzhba Maykop

3-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
Inter Cherkessk vs FC Tuapse

0-1

3-2
Sat 15, Aug-16:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FC Chelyabinsk vs Volga Ulyanovsk

0-0

0-1
Sat 15, Aug-16:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Zvezda Perm vs Lada Dimitrovgrad

1-0

3-2
Sat 15, Aug-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FC Tyumen vs FC Lada Togliatti

2-0

2-0
Sat 15, Aug-13:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FK Ural-2 vs Volna Nizhegorodskaya

1-0

2-1
Sat 15, Aug-16:00 - Russia Div 2 West
Rodina Moskva vs Dinamo Moscow B

1-1

4-3
Sat 15, Aug-17:00 - Russia Div 2 West
Torpedo Vladimir vs FK Leningradets

1-2

1-2
Sat 15, Aug-17:00 - Russia Div 2 West
Luki Energiya vs Zenit-2 St.Petersburg

3-1

4-1
Sat 15, Aug-18:00 - Russia Div 2 West
FC Kolomna vs FK Murom

1-2

2-3
Sat 15, Aug-14:00 - Russia Div 2 West
Znamya Truda vs Kazanka Moscow

0-0

0-2
Sat 15, Aug-19:00 - Russia Div 2 West
SFC CRFSO Smolensk vs Zvezda Sint Petersburg

0-0

1-0
Sat 15, Aug-16:30 - Russia Premier League
Dinamo Moscow vs Rotor Volgograd

0-0

0-0
Sat 15, Aug-16:30 - Russia Premier League
Rubin Kazan vs FC Ural Yekaterinburg

1-1

1-1
Sat 15, Aug-19:59 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs Krasnodar FK

1-0

1-0
Sat 15, Aug-21:00 - Russia Premier League
FK Rostov vs Zenit St.Petersburg

0-1

0-2
Sat 15, Aug-19:00 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs FC Tambov

1-1

2-1
Sat 15, Aug-19:55 - Saudi Arabia Professional League
Al-Adalh vs Al Hilal

0-1

0-4
Sat 15, Aug-20:10 - Saudi Arabia Professional League
Al-Faisaly Harmah vs Al-Ahli Saudi FC

1-0

2-0
Sat 15, Aug-20:15 - Saudi Arabia Professional League
Al-Taawon vs Dhamk

0-1

0-2
Sat 15, Aug-21:50 - Saudi Arabia Professional League
Al-Nassr FC vs Al Wahda Mecca

1-0

1-0
Sat 15, Aug-20:30 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs Motherwell FC

0-0

0-0
Sat 15, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs St. Johnstone

0-0

1-2
Sat 15, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Ross County vs Dundee United

1-1

1-2
Sat 15, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs St. Mirren

0-1

0-1
Sat 15, Aug-19:00 - Serbia - 1. Liga
Indjija vs FK Napredak Krusevac

1-0

1-0
Sat 15, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs Macva Sabac

1-0

1-0
Sat 15, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Novi Pazar vs FK Javor Ivanjica

2-2

2-3
Sat 15, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Radnik Surdulica vs Partizan Belgrade

0-0

0-2
Sat 15, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Zlatibor Cajetina vs Cukaricki

1-2

1-5
Sat 15, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Zemun vs FK Trajal Krusevac

2-0

3-1
Sat 15, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Radnicki 1923 Kragujevac vs Zeleznicar Pancevo

1-1

3-1
Sat 15, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Loznica vs Kolubara

1-1

4-2
Sat 15, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Kabel Novi Sad vs FK Dubocica Leskovac

2-0

3-1
Sat 15, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Graficar Beograd vs Dinamo Vranje

2-0

2-0
Sat 15, Aug-23:00 - Serie C - Brazil
Tombense vs Sao Jose PoA RS

1-0

4-0
Sat 15, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Trencin vs MSK Zilina

1-1

2-4
Sat 15, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs FK Pohronie

1-0

1-1
Sat 15, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs SKF Sered

0-0

0-0
Sat 15, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs Slovan Bratislava

1-1

2-1
Sat 15, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
DAC Dunajska Streda vs FC Nitra

2-0

6-0
Sat 15, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs MFK Zemplin Michalovce

1-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MSK Puchov vs Partizan Bardejov

3-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Dukla Banska Bystrica vs Slavoj Trebisov

2-1

6-1
Sat 15, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Liptovsky Mikul vs STK Samorin

2-0

3-0
Sat 15, Aug-19:59 - Slovakia 2. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs Slovan Bratislava B

0-0

1-0
Sat 15, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Skalica vs MFK Dubnica

1-0

2-0
Sat 15, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga Center
MSK Fomat Martin vs MFK Zarnovica

2-0

5-0
Sat 15, Aug-18:30 - Slovakia 3. liga East
1. FC Tatran Presov vs FK Velke Revistia

2-0

2-0
Sat 15, Aug-18:30 - Slovakia 3. liga East
Odeva Lipany vs Tesla Stropkov

0-0

1-0
Sat 15, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Slovan Duslo Sala vs Slovan Galanta

1-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs NK Fuzinar

0-1

2-3
Sat 15, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs ND Primorje

1-0

2-0
Sat 15, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Rudar Velenje vs NK Bilje

0-0

1-2
Sat 15, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Brezice

0-0

0-0
Sat 15, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs NK Smartno

0-1

0-1
Sat 15, Aug-20:30 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Triglav Kranj

1-0

3-1
Sat 15, Aug-19:00 - South Africa First League
Steenberg United vs Pretoria University

0-0

1-1
Sat 15, Aug-17:00 - South Africa First League
Tshakhuma TM vs Ajax Cape Town

1-0

1-0
Sat 15, Aug-17:00 - South Africa First League
Richards Bay vs Mbombela United

0-1

0-2
Sat 15, Aug-17:00 - South Africa First League
JDR Stars vs TS Sporting

0-0

0-0
Sat 15, Aug-15:00 - South Africa First League
Moroka Swallows vs Real Kings

0-0

1-0
Sat 15, Aug-15:30 - South Africa Premier League
AmaZulu vs Baroka FC

0-0

0-0
Sat 15, Aug-15:30 - South Africa Premier League
Stellenbosch FC vs Lamontville Golden Arrows

0-0

1-0
Sat 15, Aug-19:59 - South Africa Premier League
Orlando Pirates vs Bidvest Wits

0-0

0-0
Sat 15, Aug-17:30 - South Africa Premier League
Polokwane City FC vs Kaizer Chiefs FC

1-0

2-3
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Premier League
West Torrens Birkalla vs Adelaide Vipers

0-0

3-1
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Seaford Rangers

2-2

3-2
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Adelaide Victory vs Playford City Patriots

2-0

2-0
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Premier League
South Adelaide Panthers vs West Adelaide SC

1-0

2-2
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Fulham United FC vs Western Strikers SC

0-1

1-2
Sat 15, Aug-13:30 - South Australian Premier League
Adelaide Hills vs Sturt Lions

0-0

0-1
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs Campbelltown City SC

0-2

0-4
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs Adelaide Olympic

1-0

1-0
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Super League
Cumberland United FC vs Adelaide Blue Eagles

1-1

2-2
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Super League
Para Hills Knights vs Adelaide Raiders SC

0-2

0-2
Sat 15, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Comets FC vs Croydon Kings

1-1

2-1
Sat 15, Aug-13:00 - SVK U19 A League
DAC Dunajska Streda(U19) vs Dukla Banska Bystrica(U19)

1-0

2-3
Sat 15, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Slovan Bratislava(U19) vs MSK Zilina(U19)

0-0

3-1
Sat 15, Aug-13:00 - SVK U19 A League
FC Nitra(U19) vs Spartak Trnava(U19)

2-1

2-2
Sat 15, Aug-13:00 - SVK U19 A League
FK Poprad(U19) vs MFK Ruzomberok(U19)

1-1

2-1
Sat 15, Aug-15:00 - Swden Women Division 2
Brommapojkarna Women\'s vs AIK Solna Women\'s

0-0

1-0
Sat 15, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Jitex BK Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

1-0

1-0
Sat 15, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Moron BK Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

1-0

2-0
Sat 15, Aug-14:00 - Swden Women Division 2
Sunnana SK Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

1-0

3-0
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
FK Karlskrona vs FC Trollhattan

1-2

4-5
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs Oskarshamns AIK

1-0

2-0
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Lidkopings FK

1-0

2-1
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Oddevold vs Vargarda IK

1-0

2-0
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Stenungsunds IF vs Nordvarmland FF

1-1

4-2
Sat 15, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Karlstad BK B vs Savedalens IF

0-0

3-2
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Hudiksvalls FF vs Kungsangens IF

3-0

4-3
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Stockholm Internazionale vs Fanna BK

1-0

2-1
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs Enskede IK

2-0

5-0
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kvarnsvedens IK vs Karlbergs BK

0-2

0-3
Sat 15, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enkopings SK FK vs Fagersta Sodra IK

1-0

4-0
Sat 15, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Gamla Upsala SK vs IFK Stocksund

2-1

2-1
Sat 15, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Osterakers FK vs IFK Lidingo FK

0-0

0-3
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Friska Viljor FC vs Stode IF

0-1

1-2
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Bodens BK vs Taftea IK

2-1

5-2
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Ostersund vs Gottne IF

3-1

4-2
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Sandviks IK vs Umea FC Akademi

0-1

1-2
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFK Hassleholm vs Asarums IF FK

2-1

3-4
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Husqvarna FF vs IK Tord

1-2

1-2
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Dalstorps IF vs Nosaby IF

0-1

0-1
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Tyreso FF vs Newroz FC

2-2

3-2
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Eskilstuna vs Huddinge IF

0-1

0-2
Sat 15, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska FF Sodertalje vs FC Gute

3-0

4-0
Sat 15, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska IF i Norrkoping vs Arameisk-Syrianska IF

1-1

2-3
Sat 15, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Trosa Vagnharad SK vs Rynninge IK

1-0

3-0
Sat 15, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vinbergs IF vs FC Rosengard

2-1

2-2
Sat 15, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs BK Olympic Malmo

0-1

0-1
Sat 15, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vastra Frolunda IF vs Onsala BK

1-1

1-1
Sat 15, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
IS Halmia vs Assyriska BK

2-1

3-1
Sat 15, Aug-19:30 - Sweden Superettan
GIF Sundsvall vs GAIS

1-0

3-0
Sat 15, Aug-19:30 - Sweden Superettan
Osters IF vs IK Brage

1-1

4-2
Sat 15, Aug-19:30 - Sweden Superettan
Dalkurd FF vs Halmstads

0-1

1-1
Sat 15, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Orebro vs Djurgardens

0-1

0-3
Sat 15, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Bulle vs Azzurri 90

2-0

3-0
Sat 15, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Echallens vs La Chaux-de-Fonds

2-0

2-1
Sat 15, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Grand-Lancy vs Olympique de Geneve FC

0-0

0-0
Sat 15, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs US Terre Sainte

1-2

1-3
Sat 15, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Vevey Sports 05 vs FC Martigny Sports

1-0

2-0
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Young Boys(U21) vs Lausanne Sports(U21)

2-0

4-2
Sat 15, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Goldau vs Solothurn

2-2

3-3
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Baden vs FC Schotz

1-0

2-0
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Wohlen vs SC Buochs

2-0

4-1
Sat 15, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Biel-Bienne vs SR Delemont

1-1

2-1
Sat 15, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs FC Luzern U-21

0-1

1-1
Sat 15, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs FC Wettswil Bonstetten

1-1

2-1
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Gossau vs FC Kosova Zurich

0-1

2-1
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Red Star Zurich vs FC Balzers

0-1

1-1
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs FC Linth 04

1-0

3-3
Sat 15, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Yverdon vs Sion(U21)

0-0

2-0
Sat 15, Aug-19:45 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Bellinzona vs FC Rapperswil-Jona

1-0

1-1
Sat 15, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Etoile Carouge vs Bruhl SG

1-1

5-1
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
YF Juventus Zurich vs Stade Nyonnais

0-0

1-1
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
FC Breitenrain vs Basel(U21)

2-0

3-2
Sat 15, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Zurich B vs Koniz

2-1

4-1
Sat 15, Aug-18:00 - Tajikistan Higher League
FC Istiklol Dushanbe vs Khujand

1-0

4-0
Sat 15, Aug-19:30 - Tunisia Division 1
Etoile du Sahel vs Esperance Sportive de Tunis

1-0

1-1
Sat 15, Aug-19:30 - Tunisia Division 1
CS. Hammam-Lif vs US Ben Guerdane

1-1

1-2
Sat 15, Aug-23:00 - UEFA Champions League
Manchester City vs Lyonnais

0-1

1-3
Sat 15, Aug-19:00 - Uruguay Primera Division
Liverpool P. vs Centro Atletico Fenix

2-1

2-2
Sat 15, Aug-00:30 - Uruguay Primera Division
CA Torque vs Danubio FC

0-1

1-2
Sat 15, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
CA River Plate vs Nacional Montevideo

2-2

2-3
Sat 15, Aug-03:05 - USA USL League One
Orlando City B vs Fort Lauderdale CF

1-1

1-1
Sat 15, Aug-04:05 - USA USL League One
Forward Madison vs South Georgia Tormenta

2-0

4-0
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Stirling Lions vs Forrestfield United

1-1

1-2
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Ashfield SC vs UWA Nedlands

1-1

1-4
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Mandurah City vs Quinns FC

0-0

1-0
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Joondalup United vs Subiaco AFC

1-1

2-1
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Fremantle City vs Western Knights

1-1

1-1
Sat 15, Aug-12:00 - Western Australia Division 1
Olympic Kingsway SC vs Swan United

1-2

1-2
Sat 15, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Balcatta(U20) vs Bayswater City(U20)

0-2

0-3
Sat 15, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs Cockburn City (U20)

1-2

2-2
Sat 15, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Inglewood United(U20)

4-3

5-4
Sat 15, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Rockingham City(U20) vs ECU Joondalup(U20)


1-3
Sat 15, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Gwelup Croatia(U20) vs Perth S.C(U20)

0-1

1-2
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Inglewood United

1-1

1-4
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs Cockburn City

1-0

1-0
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Sorrento F.C.

1-2

1-5
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Balcatta

0-1

2-2
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Rockingham City vs ECU Joondalup

0-2

0-4
Sat 15, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Gwelup Croatia SC vs Perth S.C

1-0

1-1
Sat 15, Aug-13:00 - Western Australia Womens Premier League
NTC West Women\'s vs Perth S.C Women\'s


1-2
Sat 15, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Ovrevoll Hosle Women\'s vs Honefoss Women\'s

2-2

4-3
Sat 15, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Arna-Bjornar Women\'s vs Lyn Oslo Women\'s

1-0

2-1
Sat 15, Aug-19:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s

0-0

1-0
Sat 15, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Klepp IL Women\'s vs Roa Women\'s

0-1

0-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.