Football Results for Sat 1, Aug 2020

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 1, Aug 2020

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 1, Aug-12:00 - Andorra Super league
CE Carroi vs La Massana

1-0

4-1
Sat 1, Aug-09:15 - Australia Brisbane Capital League 1
The Lakes vs AC Carina

1-0

1-0
Sat 1, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Virginia United vs Mount Gravatt

0-0

2-2
Sat 1, Aug-12:15 - Australia Brisbane Capital League 1
Samford Rangers vs Western Spirit

2-1

2-1
Sat 1, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
The Gap BPL vs Centenary Stormers

0-0

1-2
Sat 1, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Grange Thistle SC vs Acacia Ridge

4-0

5-0
Sat 1, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Caboolture FC vs Toowong

0-1

0-3
Sat 1, Aug-09:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
The Gap FC Reserve vs Centenary Stormers Reserve

1-2

2-3
Sat 1, Aug-09:30 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Grange Thistle SC Reserve vs Acacia Ridge Reserves

2-0

4-1
Sat 1, Aug-10:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Caboolture FC Reserve vs Toowong Reserve

1-1

2-3
Sat 1, Aug-13:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Peninsula Power Women\'s vs AC Carina Women\'s

3-1

7-1
Sat 1, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra Olympic vs Monaro Panthers

1-1

3-1
Sat 1, Aug-09:45 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Weston vs Tuggeranong United

0-2

0-2
Sat 1, Aug-11:00 - Australia League A
Melbourne City vs Sydney FC

0-0

2-0
Sat 1, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Hamilton Olympic

2-1

2-2
Sat 1, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Super League
Kahibah vs New Lambton Eagles

0-4

0-7
Sat 1, Aug-09:00 - Australia New South Wales Northern Super League
Toronto Awaba vs Cessnock City

1-0

2-0
Sat 1, Aug-09:30 - Australia New South Wales Northern Super League
Thornton Redbacks vs Wallsend

1-2

3-2
Sat 1, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tigers vs Hills Brumbies

2-0

3-3
Sat 1, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Newcastle Jets FC Youth

1-0

5-0
Sat 1, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
SD Raiders vs Hakoah Sydney City East

3-2

3-2
Sat 1, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Manly United(U20) vs Rockdale City Suns(U20)

1-0

5-0
Sat 1, Aug-12:00 - Australia New South Wales U20
A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20) vs Marconi Stallions(U20)

0-0

0-1
Sat 1, Aug-11:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane City vs Queensland Lions FC

0-0

1-1
Sat 1, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast Knights vs Eastern Suburbs Brisbane

2-1

2-2
Sat 1, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Redlands United FC vs Brisbane Strikers

1-2

2-3
Sat 1, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U20
Gold Coast Knights(U20) vs Eastern Suburbs Brisbane(U20)

1-1

3-2
Sat 1, Aug-10:30 - Australia Queensland State League U20
Holland Park Hawks(U20) vs Ipswich Knights FC(U20)

0-1

0-3
Sat 1, Aug-12:30 - Australia Queensland State Leagues
Holland Park Hawks FC vs Ipswich Knights FC

1-2

1-3
Sat 1, Aug-07:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Gold Coast United Wanderers FC Women\'s vs Mitchelton Women\'s

2-0

2-0
Sat 1, Aug-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
FQ QAS Women\'s vs SWQ Thunder Women\'s

1-1

1-1
Sat 1, Aug-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Glenorchy Knights

1-2

1-3
Sat 1, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Devonport City Striker vs Hobart Olympia Warriors

1-1

3-2
Sat 1, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Clarence Zebras vs Kingborough Lions

1-1

1-2
Sat 1, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Riverside Olympic

0-1

1-2
Sat 1, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Wacker Innsbruck Amateure vs Kufstein

0-1

2-2
Sat 1, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SC Bregenz vs SC Rothis

2-1

2-2
Sat 1, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
RW Rankweil vs VfB Hohenems

0-3

0-5
Sat 1, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
FC Lauterach vs Dornbirner SV

1-1

2-1
Sat 1, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
Kitzbuhel vs SVG Reichenau

0-0

0-1
Sat 1, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
SC Imst vs SV Hall

3-0

8-1
Sat 1, Aug-16:00 - Belarus Division 2
FC Polotsk vs FK Zhlobin

4-0

5-1
Sat 1, Aug-16:00 - Belarus Division 2
Dinamo Brest II vs FC Baranovichi

0-2

2-3
Sat 1, Aug-17:00 - Belarus Division 2
Ivatsevichi vs Meliorator Zhitkovichi

2-0

3-0
Sat 1, Aug-17:00 - Belarus Division 2
Pershiy Regien vs BGU Minsk

0-6

1-11
Sat 1, Aug-18:00 - Belarus Division 2
Gorki vs Dnepr Rogachev

0-0

0-0
Sat 1, Aug-18:00 - Belarus Division 2
Energosbyt BSATU vs SMI Autotrans

0-3

2-3
Sat 1, Aug-18:00 - Belarus Division 2
Kronon Stolbtsy vs FK Ostrovets

0-1

0-3
Sat 1, Aug-13:00 - Belarus Division 2
FK Chayka Zelva vs Stenles Pinsk

0-2

1-2
Sat 1, Aug-15:00 - Belarus Division 2
Osipovichy vs Dnepr Mogilev

0-1

0-3
Sat 1, Aug-17:30 - Belarus Premier League
Smolevichy-STI vs FC Belshina Babruisk

0-1

0-3
Sat 1, Aug-19:30 - Belarus Premier League
Slavia Mozyr vs FK Isloch Minsk

1-2

2-4
Sat 1, Aug-21:30 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs Dinamo Minsk

0-0

1-0
Sat 1, Aug-18:00 - Belarus Reserves League
FC Torpedo Zhodino Reserve vs BATE Borisov Reserves

0-1

1-2
Sat 1, Aug-15:00 - Belarus Reserves League
FC Gorodeya Reserve vs Energetyk-BGU Minsk Reserve

0-3

1-6
Sat 1, Aug-16:00 - Belarus Reserves League
FC Minsk Reserve vs FK Ruh Brest Reserves

2-0

3-1
Sat 1, Aug-16:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
ABFF Women\'s(U19) vs Fk BOTSOR Brest Women\'s

0-0

2-0
Sat 1, Aug-18:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Dnepr Mogilev Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s

0-4

1-5
Sat 1, Aug-22:30 - Belgian Cup
Club Brugge vs Royal Antwerp FC

0-1

0-1
Sat 1, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs Radnik Bijeljina

0-1

1-1
Sat 1, Aug-19:59 - Bosnia Premijer Liga
Borac Banja Luka vs Mladost Doboj Kakanj

4-0

6-0
Sat 1, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs Olimpik Sarajevo

0-0

1-0
Sat 1, Aug-22:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs FK Velez Mostar

3-0

3-0
Sat 1, Aug-23:00 - Brasil Copa do Nordeste
Ceara vs Esporte Clube Bahia

1-1

3-1
Sat 1, Aug-03:00 - Brazil Alagoano Division 1
Centro Sportivo Alagoano vs CRB (AL)

1-0

1-0
Sat 1, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Catarinense Division 1
Atletico Tubarao SC vs Concordia SC

0-0

0-2
Sat 1, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 1
EC Pelotas(RS) vs Brasil de Pelotas RS

0-0

2-1
Sat 1, Aug-21:30 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
Cruzeiro (MG) vs Patrocinense MG

0-0

3-0
Sat 1, Aug-03:20 - Brazil Campeonato Paraibano
Sousa PB vs Campinense (PB)

1-0

2-2
Sat 1, Aug-04:30 - Brazil Campeonato Paraibano
Botafogo PB vs Treze Campina Grande PB

2-0

2-0
Sat 1, Aug-18:00 - Brazil Campeonato Paulista
Inter de Limeira vs Guarani Futebol Clube

1-0

1-2
Sat 1, Aug-16:30 - Brazil Paraense Division 1 League
Itupiranga PA vs Carajas PA

1-1

3-2
Sat 1, Aug-22:30 - Brazil Paraense Division 1 League
Castanhal PA vs Tapajos/PA

1-0

2-1
Sat 1, Aug-23:00 - Brazil Pernambucano League
Petrolina PE vs Vitoria PE

0-0

1-1
Sat 1, Aug-23:00 - Brazil Pernambucano League
Decisao PE vs Sport Club Recife (PE)

0-3

0-3
Sat 1, Aug-23:00 - Brazil Sergipano
Confianca (SE) vs Frei Paulistano/SE

1-0

1-0
Sat 1, Aug-16:00 - Chinese Super League
Shijiazhuang Ever Bright FC vs Qingdao Huanghai F.C.

1-1

2-2
Sat 1, Aug-14:00 - Chinese Super League
Beijing Guoan vs Wuhan Zall

1-0

1-0
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
N.E.C. Nijmegen vs Longa 30

4-0

8-0
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Saarbrucken vs FSV Frankfurt

4-1

5-2
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
KV Oostende vs Cercle Brugge

1-0

3-1
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Wuppertaler SV vs FC Kray

2-0

3-2
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Chemnitzer vs SpVgg Bayreuth

0-0

1-0
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Almere City FC vs Jong Ajax Amsterdam

2-0

2-0
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
IFK Osterakers FK vs Tyreso FF

1-3

4-4
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Bochum(U19) vs TuS Haltern

2-1

2-2
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
FC Eintracht Rheine vs Sportfreunde Lotte

0-0

1-2
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Havelse vs Eintracht Norderstedt

1-2

1-2
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
VFB Homberg vs Union Nettetal 1996

0-1

1-1
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
SGV Freiberg vs VfB Stuttgart II

1-0

2-0
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Harkemase Boys vs HHC Hardenberg

1-0

1-0
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Ludwigsfelder FC vs Brandenburger SC Sud 05

0-2

0-3
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Rayong FC vs Chonburi FC

1-1

1-3
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
FC Viktoria Plzen Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

1-1

1-2
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Vasterviks vs Soderkopings IK

0-1

3-1
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
VSG Altglienicke vs TSG Neustrelitz

1-0

7-0
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
TSV Steinbach Haiger vs RW Essen

0-1

1-2
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
FC Vsetin vs Brumov

1-0

2-0
Sat 1, Aug-16:00 - Club Friendly
Oranienburger vs Hertha BSC Berlin Am

0-2

0-3
Sat 1, Aug-16:30 - Club Friendly
Viktoria Zizkov vs FK Kraluv Dvur

1-1

1-3
Sat 1, Aug-16:30 - Club Friendly
ASWH vs FC Dordrecht 90

0-0

1-0
Sat 1, Aug-16:30 - Club Friendly
Hlinsko vs Havlickuv Brod

0-0

1-0
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
Lille OSC vs Anderlecht

0-0

2-0
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
NAC Breda vs SC Heerenveen

0-0

1-0
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
Standard Liege vs Stade Reims

0-0

1-0
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
Ujpest FC vs Diosgyor VTK

0-1

1-1
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
Kozakken Boys vs Sparta Nijkerk

1-4

3-5
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
Sparta Praha Women\'s vs Ferencvarosi TC Women\'s

2-0

3-1
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
RotWeiss Frankfurt vs Rot Weiss Walldorf

1-2

3-3
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
TuRU Dusseldorf vs SV Deutz 05

0-1

3-1
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
USV Hercules vs SV De Treffers

0-0

1-0
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
Monheim vs FC Pesch

1-0

1-1
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
FSV Duisburg vs MSV Dusseldorf

0-3

2-5
Sat 1, Aug-05:45 - Club Friendly
South Hobart B vs Kingborough Lions B

0-0

0-1
Sat 1, Aug-17:00 - Club Friendly
FSV Bernau vs Tennis Borussia Berlin

1-2

1-3
Sat 1, Aug-17:15 - Club Friendly
TuS Ennepetal vs DSC Wanne-Eickel

2-0

3-1
Sat 1, Aug-08:00 - Club Friendly
Clarence Zebras II vs Heba United

0-3

0-8
Sat 1, Aug-09:15 - Club Friendly
Weston Molonglo FC vs ANU FC

0-0

0-1
Sat 1, Aug-18:00 - Club Friendly
FC Sochaux-Montbeliard vs Dijon

0-0

0-0
Sat 1, Aug-18:00 - Club Friendly
Genk vs Lens

1-3

2-3
Sat 1, Aug-18:00 - Club Friendly
Olimpik Donetsk vs Polissya Zhytomyr

1-1

3-2
Sat 1, Aug-18:00 - Club Friendly
TB Uphusen vs BSV Rehden

1-2

1-3
Sat 1, Aug-18:00 - Club Friendly
SV Bevern vs SSV Jeddeloh

2-1

4-2
Sat 1, Aug-18:00 - Club Friendly
VFL Wittekind Wildeshausen vs VfB Oldenburg

0-4

0-6
Sat 1, Aug-18:30 - Club Friendly
Sporting Charleroi vs AC Ajaccio

1-1

2-2
Sat 1, Aug-18:30 - Club Friendly
Karmiotissa Pano Polemidion vs Onisilos Sotiras


0-1
Sat 1, Aug-18:30 - Club Friendly
Fleury 91 Women\'s vs Anderlecht Women\'s

0-2

3-4
Sat 1, Aug-18:30 - Club Friendly
Kouris Erimis vs Aris Limassol


2-3
Sat 1, Aug-11:30 - Club Friendly
Queanbeyan City vs Canberra White Eagles FC

0-0

1-0
Sat 1, Aug-12:00 - Club Friendly
Zlate Moravce vs Banik Ostrava

2-0

3-2
Sat 1, Aug-12:00 - Club Friendly
USK Anif vs SV Strasswalchen

4-0

8-0
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Spartak Trnava vs SK Sigma Olomouc

0-0

1-1
Sat 1, Aug-12:00 - Club Friendly
FK Kolin vs Hradec Kralove B

3-0

8-0
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
AJ Auxerre vs Le Mans

2-1

3-2
Sat 1, Aug-12:00 - Club Friendly
FK Teleoptik Zemun vs Sindjelic Belgrad

0-1

0-2
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
MTK Budapest FC vs SKF Sered

1-0

2-0
Sat 1, Aug-12:00 - Club Friendly
Synot Slovacko II vs Brno B

0-0

1-1
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Budapest Honved vs PAKSI FC

0-1

2-1
Sat 1, Aug-12:00 - Club Friendly
Prostejov vs Viktoria Otrokovice

2-0

6-0
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
FC Rouen vs ESM DE Gonfreville-L\'Orcher

1-0

3-0
Sat 1, Aug-12:00 - Club Friendly
FC Blau Weiss Linz B vs Junge Wikinger Ried

0-0

0-0
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
SC Cambuur vs FC Zwolle

1-0

2-0
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Pardubice vs Vysocina Jihlava

0-0

1-0
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Trencin vs FC Fastav Zlin

1-0

2-5
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Lokomotiv Sofia vs CSKA 1948 Sofia

2-0

2-2
Sat 1, Aug-12:15 - Club Friendly
Banik Ostrava B vs Frydek-Mistek

2-1

2-3
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
US Boulogne vs Versailles 78

0-0

1-0
Sat 1, Aug-12:15 - Club Friendly
SK Vysoke Myto vs Chlumec nad Cidlinou


1-4
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
DAC Dunajska Streda vs Nice

0-4

0-6
Sat 1, Aug-12:15 - Club Friendly
Litomerice vs Neratovice-Byskovice


1-1
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Hanacka Slavia Kromeriz vs Valasske Mezirici

2-2

2-2
Sat 1, Aug-12:15 - Club Friendly
Humpolec vs Velke Mezirici

1-2

1-2
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
SK Sturm Graz Amat. vs Trenkwalder Admira Amateure

2-0

2-2
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Minyor Pernik vs Vihren Sandanski

1-0

1-1
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Kisvarda vs MFK Ruzomberok

1-0

1-0
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
SC Sand Women\'s vs Young Boys Women\'s

2-0

3-0
Sat 1, Aug-12:30 - Club Friendly
Viktoria Zizkov vs FK Baumit Jablonec

2-1

3-1
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
FK Senica vs Synot Slovacko

0-1

0-1
Sat 1, Aug-12:30 - Club Friendly
Metz vs KV Mechelen

1-0

1-0
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Vrchovina vs Sokol Zivanice

0-0

0-0
Sat 1, Aug-12:30 - Club Friendly
Anderlecht vs RWD Molenbeek

0-0

2-1
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
SK Sokol Zapy vs Brandys Nad Labem

1-0

2-0
Sat 1, Aug-12:30 - Club Friendly
Kortrijk vs KMSK Deinze

0-1

0-1
Sat 1, Aug-19:00 - Club Friendly
Akademija Pandev vs FK Tikves Kavadarci


2-0
Sat 1, Aug-12:30 - Club Friendly
FK Banik Sokolov vs Usti nad Labem

0-1

0-2
Sat 1, Aug-12:30 - Club Friendly
Slovan Liberec II vs Slavia Prague B

1-0

2-3
Sat 1, Aug-12:30 - Club Friendly
Jiskra Usti nad Orlici vs Sigma Olomouc B

0-1

1-1
Sat 1, Aug-12:30 - Club Friendly
Slovan Velvary vs FK Loko Vltavin

1-0

2-1
Sat 1, Aug-19:15 - Club Friendly
Rapid Wien vs ASV Drassburg

3-1

4-1
Sat 1, Aug-19:30 - Club Friendly
FC Utrecht vs AZ Alkmaar

1-0

1-0
Sat 1, Aug-19:30 - Club Friendly
Levski Sofia vs Vitosha Bistritsa

1-0

2-1
Sat 1, Aug-19:30 - Club Friendly
Standard Liege vs Stade Reims

2-0

3-0
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Teplice vs Hradec Kralove

0-1

0-1
Sat 1, Aug-19:30 - Club Friendly
Belasica Strumica vs FK Kozuv

2-0

6-0
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Slovan Liberec vs Chrudim

0-0

2-1
Sat 1, Aug-19:30 - Club Friendly
FK Ohrid 2004 vs FC Struga Trim-Lum

0-2

0-2
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Sparta Praha vs FK MAS Taborsko

4-0

5-0
Sat 1, Aug-19:30 - Club Friendly
Tsarsko Selo vs Strumska Slava

1-0

3-0
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Zulte Waregem vs Gent

2-0

2-1
Sat 1, Aug-19:30 - Club Friendly
FK Sloga 1934 Vinica vs FK Makedonija Gjorce Petrov

0-0

0-1
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Mlada Boleslav vs Fotbal Trinec

3-1

4-2
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
FC Viktoria Plzen vs Ceske Budejovice

1-0

2-0
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Metallurg Lipetsk vs FC Yelets

1-1

3-1
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Jablonec B vs Teplice B


2-1
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
VfR Wormatia Worms vs Astoria Walldorf B

3-1

4-3
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Royal Excel Mouscron vs St. Gilloise

0-2

0-2
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Admira Praha vs FC Bohemians 1905

0-1

1-2
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Nakhon Ratchasima vs Khonkaen FC

1-0

2-0
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Slovan Rosice vs Vysocina Jihlava B

0-0

2-0
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
Legia Warszawa B vs Swit Nowy Dwor Mazowiecki

0-0

0-0
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
RUS Rebecquoise vs RWD Molenbeek

0-0

2-1
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
FC Wulfrath vs SSVg Velbert

0-1

0-3
Sat 1, Aug-13:00 - Club Friendly
KS Blonianka Blonie vs Pogon Grodzisk Mazowiecki

1-1

1-2
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Saint-Etienne vs Bordeaux

2-1

4-2
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Stade Rennes FC vs Angers SCO

0-0

1-0
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Eintracht Frankfurt vs AS Monaco

0-0

1-1
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Ethnikos Achnas vs Othellos Athienou


1-0
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Jeunesse Esch vs FC Differdange 03

1-2

3-2
Sat 1, Aug-20:30 - Club Friendly
MSK Zilina vs MSK Puchov

2-1

5-2
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Caen vs Le Havre

1-1

1-2
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
St.Polten vs Lisen

1-1

1-1
Sat 1, Aug-21:00 - Club Friendly
NK Maribor vs ND Beltinci

2-1

8-1
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
MOL Fehervar FC vs ND Mura 05

0-0

1-1
Sat 1, Aug-21:00 - Club Friendly
Bastia vs Montpellier HSC

0-1

2-2
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Rodez AF vs Clermont Foot

1-0

1-0
Sat 1, Aug-21:00 - Club Friendly
Amiens SC vs FC Chambly

0-0

0-0
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Paris FC vs Red Star FC 93

1-0

2-0
Sat 1, Aug-21:00 - Club Friendly
A.F.C. Tubize vs Crossing Schaerbeek

2-0

3-0
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
SC Cham vs FC Rotkreuz


3-0
Sat 1, Aug-21:00 - Club Friendly
SV Wals-Grunau vs USC Eugendorf

0-0

1-0
Sat 1, Aug-14:00 - Club Friendly
Trencin vs FK Pohronie

0-1

0-3
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Rabotnichki vs Borec Veles

0-0

1-0
Sat 1, Aug-14:00 - Club Friendly
Bremer SV vs Viktoria Berlin 1889

0-1

0-4
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Villefranche Beaujolais vs ESTAC Troyes

0-2

0-2
Sat 1, Aug-14:00 - Club Friendly
Pardubice Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

0-1

0-2
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Doxa Katokopias vs AEL Limassol

0-0

1-1
Sat 1, Aug-14:00 - Club Friendly
Fotbal Trinec B vs Zlin B

4-1

4-1
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Ermis Aradippou vs E.N.Paralimni

1-0

1-1
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Puskas Akademia vs Slovan Bratislava

0-1

1-2
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Mladost Zdralovi vs NK Vrbovec

0-0

2-1
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Stadlau vs Team Wiener Linien

0-1

1-3
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Mladost Petrinja vs Bjelovar

1-0

2-2
Sat 1, Aug-21:30 - Club Friendly
Bregalnica Stip vs FK Shkendija

0-0

0-2
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Hellas Kagran vs SV Gablitz

4-1

8-4
Sat 1, Aug-21:30 - Club Friendly
NK Brezice vs NK Krka

0-3

2-3
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
Gerasdorf/Stammersdorf vs Gersthofer SV

3-0

9-0
Sat 1, Aug-19:59 - Club Friendly
FV Austria XIII vs FAC Wien Amateure

1-0

2-0
Sat 1, Aug-22:00 - Club Friendly
FC Groningen vs Heracles Almelo

0-0

1-0
Sat 1, Aug-15:00 - Club Friendly
Genk vs Lens

1-0

1-1
Sat 1, Aug-15:00 - Club Friendly
Mlada Boleslav vs Fotbal Trinec

2-1

2-3
Sat 1, Aug-22:30 - Club Friendly
La Louviere vs Royal Stade Brainois

0-0

1-0
Sat 1, Aug-15:00 - Club Friendly
Hertha Zehlendorf vs Berliner AK 07

2-0

3-1
Sat 1, Aug-22:30 - Club Friendly
Goias vs Cuiaba (MT)

0-2

0-2
Sat 1, Aug-15:00 - Club Friendly
FSV Optik Rathenow vs FC Lok Stendal

3-0

5-0
Sat 1, Aug-15:00 - Club Friendly
FSV Union Furstenwalde vs Eintracht Mahlsdorf

1-0

3-0
Sat 1, Aug-22:30 - Club Friendly
RAA Louvieroise vs Braine

0-0

1-0
Sat 1, Aug-15:00 - Club Friendly
WKS Slask Wroclaw Women\'s vs Rekord Bielsko Women\'s

0-0

3-2
Sat 1, Aug-15:15 - Club Friendly
Vastra Frolunda IF vs Vargarda IK

2-1

3-1
Sat 1, Aug-15:30 - Club Friendly
Energie Cottbus vs SK Slovan Varnsdorf

0-0

0-2
Sat 1, Aug-15:30 - Club Friendly
ZFC Meuselwitz vs Einheit Rudolstadt

2-0

3-0
Sat 1, Aug-15:30 - Club Friendly
Czarni Sosnowiec Women\'s vs SMS Lodz Women\'s

0-1

3-2
Sat 1, Aug-15:30 - Club Friendly
Prepere vs Slovan Liberec

1-1

2-1
Sat 1, Aug-15:45 - Club Friendly
Khujand vs FC Kuktosh

0-1

0-3
Sat 1, Aug-15:45 - Club Friendly
Faizkand vs FC Khatlon

1-0

1-1
Sat 1, Aug-15:45 - Club Friendly
FK Dushanbe 83 vs Regar-TadAZ Tursunzoda

0-1

0-1
Sat 1, Aug-22:30 - Croatia Cup
NK Rijeka vs NK Lokomotiva Zagreb

0-0

1-0
Sat 1, Aug-16:00 - England Conference South Division
Weymouth vs Dartford

0-0

0-0
Sat 1, Aug-20:30 - England FA Cup
Chelsea FC vs Arsenal

1-1

1-2
Sat 1, Aug-18:00 - Estonia Cup
Parnu Sadam vs Puhkus Mehhikos

2-0

8-1
Sat 1, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tallinna FC Levadia II vs Flora Tallinn II

0-1

1-1
Sat 1, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
FC Nomme United vs Vandra JK Vaprus

1-0

1-1
Sat 1, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Tammeka B vs FC Elva

3-1

5-1
Sat 1, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Maardu FC Starbunker vs Kohtla-Jarve JK Jarve

1-0

2-0
Sat 1, Aug-17:00 - Estonia Esi Liiga B
Tartu JK Welco vs Tabasalu Charma

0-0

0-1
Sat 1, Aug-17:00 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs Voru FC Helios

0-2

1-2
Sat 1, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
JK Tallinna Kalev II vs Viimsi MRJK

1-2

2-3
Sat 1, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Tallinna JK Legion vs Paide Linnameeskond

0-3

0-3
Sat 1, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs FC Kuressaare

0-0

1-0
Sat 1, Aug-17:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs Nomme JK Kalju Women\'s

5-0

8-0
Sat 1, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Lootos Polva Women\'s vs Saku Sporting Women\'s

0-3

1-7
Sat 1, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Suure Jaani United Women\'s vs Tammeka Tartu Women\'s

1-0

1-0
Sat 1, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK Keski Uusimaa(PKKU) vs PK-35 Vantaa

1-0

2-3
Sat 1, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Viikingit vs EPS Espoo

0-2

1-4
Sat 1, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
NJS Nurmijarvi vs JaPS

1-0

2-1
Sat 1, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahden Reipas vs PEPO

2-0

4-1
Sat 1, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Salon Palloilijat(SalPa) vs HJS Akatemia

1-1

2-2
Sat 1, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Jazz Pori vs P-Iirot

0-0

0-0
Sat 1, Aug-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
KaaPo Kaarina vs PIF

1-1

1-2
Sat 1, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
SC KuFu-98 vs JIPPO

0-0

0-2
Sat 1, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
PS Kemi vs RoPS Rovaniemi B

1-0

2-3
Sat 1, Aug-16:00 - Finland Junior League
Helsinki Youth vs TPS Turku Youth

1-0

3-3
Sat 1, Aug-16:00 - Finland Junior League
MP Mikkeli Youth vs KuPS Youth

0-0

0-1
Sat 1, Aug-15:00 - Finland Junior League
Ilves Youth vs SJK Akatemia Am

2-0

4-0
Sat 1, Aug-15:15 - Finland Junior League
Atlantis Youth vs KaPa Helsinki Youth

2-0

3-0
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
Inter Turku vs IFK Mariehamn

1-0

2-1
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
HJK Helsinki vs KuPS

0-1

2-2
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
RoPS Rovaniemi vs TPS Turku

1-1

2-3
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
SJK Seinajoki vs FC Haka

0-0

1-1
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs HIFK

2-1

2-2
Sat 1, Aug-17:00 - Finland Woman\\\'s Cup
TiPS Women\'s vs PK-35 Vantaa Women\'s

0-0

2-0
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Woman\\\'s Cup
Aland Women\'s vs KuPS Women\'s

1-2

2-2
Sat 1, Aug-17:00 - Finland Ykkonen
Ekenas IF vs KTP Kotka

0-0

0-1
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
Mypa vs AC Kajaani

0-0

0-0
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
VPS Vaasa vs KPV

2-0

4-1
Sat 1, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs Jaro

1-0

2-1
Sat 1, Aug-20:30 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs Chikhura Sachkhere

0-0

1-0
Sat 1, Aug-21:30 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Torpedo Kutaisi

0-1

1-2
Sat 1, Aug-22:00 - Hungary NB ?
Kaposvari Rakoczi vs Nyiregyhaza Spartacus FC

0-0

0-1
Sat 1, Aug-19:00 - Iran League
Nassaji Mazandaran vs Persepolis

1-1

1-1
Sat 1, Aug-19:45 - Iran League
Gol Gohar FC vs Foolad Khouzestan FC

0-0

0-0
Sat 1, Aug-21:00 - Iran League
Esteghlal Tehran vs Sepahan

0-0

2-1
Sat 1, Aug-19:59 - Iran League
Pars Jonoubi Jam vs Shahin Bushehr

0-2

0-2
Sat 1, Aug-17:00 - Ireland Premier League
Shelbourne vs Waterford United

0-1

0-1
Sat 1, Aug-19:59 - Ireland Premier League
Shamrock Rovers vs Finn Harps

3-1

3-1
Sat 1, Aug-19:59 - Italian Serie A
Brescia vs Sampdoria

0-1

1-1
Sat 1, Aug-22:45 - Italian Serie A
Juventus vs AS Roma

1-2

1-3
Sat 1, Aug-22:45 - Italian Serie A
Napoli vs Lazio

1-1

3-1
Sat 1, Aug-22:45 - Italian Serie A
Atalanta vs Inter Milan

0-2

0-2
Sat 1, Aug-22:45 - Italian Serie A
AC Milan vs Cagliari

1-0

3-0
Sat 1, Aug-12:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Nojima Stella Women\'s vs Vegalta Sendai Women\'s

1-0

2-1
Sat 1, Aug-13:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Albirex Niigata Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

0-0

0-1
Sat 1, Aug-10:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Nittaidai Fields Yokohama Women\'s vs Jumonji Women\'s

1-0

1-1
Sat 1, Aug-12:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Nagano Parceiro Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s

0-0

0-1
Sat 1, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Yokohama F Marinos

0-0

0-1
Sat 1, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Nagoya Grampus Eight vs Kashiwa Reysol

0-0

0-1
Sat 1, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama FC vs Sanfrecce Hiroshima

0-2

0-2
Sat 1, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Shimizu S-Pulse

0-0

1-1
Sat 1, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Kashima Antlers

1-2

1-4
Sat 1, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Kawasaki Frontale

0-0

0-1
Sat 1, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Sagan Tosu

1-2

2-3
Sat 1, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Cerezo Osaka

0-0

0-1
Sat 1, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs FC Ryukyu

1-0

1-2
Sat 1, Aug-12:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Cheonan City FC

0-0

1-2
Sat 1, Aug-12:00 - Korea K4 League
Seoul Nowon United vs Yangpyeong

0-0

0-1
Sat 1, Aug-12:00 - Korea K4 League
Paju Citizen FC vs Pocheon Citizen FC

0-0

1-0
Sat 1, Aug-12:00 - Korea K4 League
Chungju Citizen vs Siheung Citizen

0-1

0-1
Sat 1, Aug-12:00 - Korea K4 League
Yeoju Citizen FC vs Goyang Citizen

0-1

1-1
Sat 1, Aug-13:00 - Korea K4 League
Icheon Citizen FC vs Seoul Jungnang FC

1-0

1-1
Sat 1, Aug-14:00 - Korea K4 League
Ulsan Citizen vs Namdong FC

1-0

3-1
Sat 1, Aug-14:00 - Korea League 1
Seongnam FC vs FC Seoul

1-1

1-2
Sat 1, Aug-14:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Pohang Steelers

0-0

2-1
Sat 1, Aug-15:00 - Korea League 1
Incheon United FC vs Gwangju Football Club

1-0

1-3
Sat 1, Aug-14:00 - Korea League 2
Jeju United FC vs Jeonnam Dragons

0-1

1-1
Sat 1, Aug-14:00 - Korea League 2
Chungnam Asan FC vs Daejeon Hana Citizen

0-1

1-2
Sat 1, Aug-15:00 - Korea League 2
Suwon FC vs Ansan Greeners FC

1-1

1-2
Sat 1, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Lokomotiv Daugavpils

1-2

2-2
Sat 1, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
FK Smiltene BJSS vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri

1-3

2-4
Sat 1, Aug-15:00 - Latvia - 2. Division
FK Auda Riga vs Rezekne / BJSS

1-2

5-2
Sat 1, Aug-15:00 - Latvia - 2. Division
Saldus SS/Leevon vs Super Nova

1-4

1-6
Sat 1, Aug-18:00 - Lithuania - 1. Division
Banga Gargzdai vs FK Riteriai

1-1

1-1
Sat 1, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Vilniaus Vytis vs Siauliai

0-0

1-0
Sat 1, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
Kauno Zalgiris II vs Minija Kretinga

0-0

0-3
Sat 1, Aug-13:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Vilnius BFA

1-0

4-0
Sat 1, Aug-04:30 - Mexico Primera Division
Puebla vs Cruz Azul

0-0

1-1
Sat 1, Aug-06:30 - Mexico Primera Division
FC Juarez vs Club Necaxa

0-0

1-0
Sat 1, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Real Succes vs Granicerul Glodeni

3-0

7-2
Sat 1, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Flacara Falesti vs Victoria Bardar


3-2
Sat 1, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Spartanii Selemet vs Speranta Drochia

2-0

2-0
Sat 1, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Floresti vs FC Sheriff

0-0

0-1
Sat 1, Aug-21:30 - Moldova Divizia Nationala
Petrocub HIncesti vs FC Sfintul Gheorghe

1-0

1-0
Sat 1, Aug-18:00 - National League North
Boston United vs Altrincham

0-0

0-1
Sat 1, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Stop Out vs North Wellington

0-0

1-3
Sat 1, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Fredrikstad vs Skeid Oslo

1-0

2-1
Sat 1, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Moss vs Alta

0-1

0-2
Sat 1, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Kjelsas IL vs Eidsvold TF

0-0

0-1
Sat 1, Aug-19:59 - Norway 2 Division A
Tromsdalen UIL vs IL Hodd

0-0

0-0
Sat 1, Aug-16:00 - Norway 2 Division B
Sotra SK vs Notodden FK

1-0

3-0
Sat 1, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Bryne vs Fram Larvik

3-0

5-0
Sat 1, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Baerum SK vs Flekkeroy IL

0-1

1-2
Sat 1, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
FK Arendal vs Vard Haugesund

0-1

0-1
Sat 1, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Molde

1-1

2-1
Sat 1, Aug-22:30 - Norwegian Tippeligaen
Brann vs Valerenga

1-1

1-2
Sat 1, Aug-02:30 - Paraguayan Primera Division
General Diaz vs 12 de Octubre

0-1

1-1
Sat 1, Aug-00:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Luqueno vs CA River Plate Asuncion

0-1

0-1
Sat 1, Aug-17:00 - Poland - 4. Liga
GKS Pniowek Pawlowice Slaskie vs Piast Zmigrod

0-0

1-1
Sat 1, Aug-15:00 - Poland - 4. Liga
Unia Swarzedz vs Chemik Police

0-0

0-0
Sat 1, Aug-23:45 - Portugal Cup
SL Benfica vs FC Porto

0-0

1-2
Sat 1, Aug-17:30 - Qatar League
Al Rayyan vs Al-Arabi SC

0-0

0-0
Sat 1, Aug-19:45 - Qatar League
Al-Sailiya vs Al Shahaniya

2-1

2-2
Sat 1, Aug-17:30 - Romania - Divizia A
Academica Clinceni vs Hermannstadt

0-1

0-2
Sat 1, Aug-19:59 - Romania - Divizia A
FC Viitorul Constanta vs Sepsi OSK Sfantul Gheorghe

0-3

0-3
Sat 1, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
FC Botosani vs Gaz Metan Medias

3-1

4-1
Sat 1, Aug-16:00 - Russia First Division
Chertanovo Moscow vs Spartak Moscow II

0-0

1-2
Sat 1, Aug-17:00 - Russia First Division
Irtysh 1946 Omsk vs Yenisey Krasnoyarsk

1-1

1-2
Sat 1, Aug-18:00 - Russia First Division
Dinamo Briansk vs Gazovik Orenburg

0-0

0-1
Sat 1, Aug-18:00 - Russia First Division
Tekstilshchik Ivanovo vs Veles Moscow

0-0

0-0
Sat 1, Aug-19:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Akron Togliatti

0-0

1-0
Sat 1, Aug-19:00 - Russia First Division
Volgar Astrachan vs FK Krasnodar II

1-0

3-0
Sat 1, Aug-19:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs FK Chayka Pesch

0-0

1-1
Sat 1, Aug-19:59 - Russia First Division
Alania Vladikavkaz vs SKA Khabarovsk

1-3

2-4
Sat 1, Aug-15:00 - Russia First Division
FK Nizhny Novgorod vs FC Tom Tomsk

1-0

1-0
Sat 1, Aug-12:00 - Russia Futsal League
MFK Sinara Ekaterinburg Futsal vs Norilsky Nickel Futsal

2-1

3-3
Sat 1, Aug-13:00 - Russia Futsal League
Tyumen Futsal vs Samara Futsal

1-0

1-0
Sat 1, Aug-15:00 - Russia Futsal League
TTG-Ugra Yugorsk Futsal vs Novaja Generacija Futsal

3-0

5-1
Sat 1, Aug-16:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Zvezda 2005 Perm Women\'s vs Yenisey Krasnoyarsk Women\'s

2-0

2-1
Sat 1, Aug-18:00 - Russia Women\\\'s Premier League
CSKA Moscow Women\'s vs Zenit St.Petersburg Women\'s

1-1

2-1
Sat 1, Aug-19:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Chertanovo Moscow Women\'s vs FK Ryazan VDV Women\'s

0-0

0-1
Sat 1, Aug-19:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Lokomotiv Moscow Women\'s vs Kubanochka Krasnodar Women\'s

1-0

1-0
Sat 1, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs Kilmarnock

2-1

2-1
Sat 1, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Dundee United vs St. Johnstone

1-0

1-1
Sat 1, Aug-18:00 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Livingston F.C.

1-0

1-0
Sat 1, Aug-15:30 - Scottish Premier League
Aberdeen vs Glasgow Rangers

0-1

0-1
Sat 1, Aug-19:30 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs Partizan Belgrade

1-0

1-3
Sat 1, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs Novi Pazar

2-0

3-0
Sat 1, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs FK Metalac Gornji Milanovac

2-0

3-0
Sat 1, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs Indjija

2-0

3-0
Sat 1, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs Radnik Surdulica

0-1

1-3
Sat 1, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga
Proleter Novi Sad vs FK Rad Beograd

2-0

2-0
Sat 1, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga
Macva Sabac vs FK Backa Backa Palanka

0-0

1-0
Sat 1, Aug-13:00 - Serbia U19 League
Brodarac(U19) vs Novi Sad(U19)

3-0

6-1
Sat 1, Aug-13:00 - Serbia U19 League
Radnicki 1923 Kragujevac(U19) vs FK Rad(U19)

0-2

1-3
Sat 1, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Zilina B vs STK Samorin

3-0

5-0
Sat 1, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs Slavoj Trebisov

1-1

1-1
Sat 1, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Dukla Banska Bystrica vs Slovan Bratislava B

1-0

4-0
Sat 1, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Liptovsky Mikul vs FK Kosice

0-1

0-1
Sat 1, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Skalica vs FC Artmedia Petrzalka

2-0

3-0
Sat 1, Aug-19:59 - Slovakia 2. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs KFC Komarno

1-0

2-0
Sat 1, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Vinicne vs Raca Bratislava

0-2

2-5
Sat 1, Aug-19:00 - Slovakia Cup
FK Voderady vs Soporna

0-4

0-11
Sat 1, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Kmetovo vs Velke Lovce

1-1

2-3
Sat 1, Aug-09:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs West Adelaide SC

0-2

3-2
Sat 1, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Sturt Lions vs Playford City Patriots

1-0

3-0
Sat 1, Aug-09:30 - South Australian Premier League
South Adelaide Panthers vs Fulham United FC

1-0

5-1
Sat 1, Aug-13:30 - South Australian Premier League
Adelaide Hills vs Adelaide Vipers

4-0

4-0
Sat 1, Aug-09:30 - South Australian Super League
North Eastern Metrostars vs Adelaide United FC Youth

0-0

2-2
Sat 1, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs Campbelltown City SC

0-1

0-2
Sat 1, Aug-09:30 - South Australian Super League
Cumberland United FC vs Adelaide Raiders SC

0-1

1-1
Sat 1, Aug-09:30 - South Australian Super League
Para Hills Knights vs Adelaide Comets FC

0-0

1-3
Sat 1, Aug-09:30 - South Australian Super League
Modbury Jets vs Adelaide Blue Eagles

0-1

0-2
Sat 1, Aug-12:30 - South Australian Super League
Adelaide Olympic vs Croydon Kings

1-1

2-4
Sat 1, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide City FC Reserve vs Campbelltown City SC Reserve

3-1

4-3
Sat 1, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Para Hills Knights Reserve vs Adelaide Comets FC Reserve

1-1

1-2
Sat 1, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Modbury Jets Reserve vs Adelaide Blue Eagles Reserve

4-0

4-2
Sat 1, Aug-10:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Olympic Reserve vs Croydon Kings Reserve

1-1

4-4
Sat 1, Aug-13:00 - SVK U19 A League
MSK Zilina(U19) vs Dukla Banska Bystrica(U19)

3-1

4-1
Sat 1, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Trencin(U19) vs Spartak Trnava(U19)

0-0

0-2
Sat 1, Aug-13:00 - SVK U19 A League
DAC Dunajska Streda(U19) vs Zemplin Michalovce(U19)

0-0

0-0
Sat 1, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Slovan Bratislava(U19) vs FK Senica(U19)

0-0

0-0
Sat 1, Aug-13:00 - SVK U19 A League
FC Nitra(U19) vs FK Poprad(U19)

0-0

0-1
Sat 1, Aug-13:00 - SVK U19 A League
FK Zeleziarne Podbrezova(U19) vs MFK Ruzomberok(U19)

0-1

0-2
Sat 1, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
Sunnana SK Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

0-2

0-4
Sat 1, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
Brommapojkarna Women\'s vs Jitex BK Women\'s

0-0

1-2
Sat 1, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
Sandvikens IF Women\'s vs Hammarby Women\'s

1-1

1-2
Sat 1, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Kvarnsvedens IK Women\'s vs AIK Solna Women\'s

0-2

0-2
Sat 1, Aug-15:30 - Swden Women Division 2
Bollstanas SK Women\'s vs Moron BK Women\'s

0-3

1-6
Sat 1, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Sandviks IK vs Ytterhogdal IK

0-0

0-1
Sat 1, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nosaby IF vs FK Almeboda/Linneryd

1-0

1-2
Sat 1, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Olympic Malmo vs FC Rosengard

2-0

2-0
Sat 1, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Varbergs GIF FK vs Eslovs BK


4-1
Sat 1, Aug-19:30 - Sweden Superettan
GIF Sundsvall vs Degerfors IF

0-2

1-4
Sat 1, Aug-19:30 - Sweden Superettan
Ljungskile SK vs Halmstads

0-0

0-0
Sat 1, Aug-19:30 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Osters IF

1-1

1-1
Sat 1, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Djurgardens vs Hacken

2-1

3-1
Sat 1, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Orebro vs Falkenbergs FF

0-0

1-2
Sat 1, Aug-16:00 - Swedish Cup
IFK Stocksund vs Vasalunds IF

0-0

0-1
Sat 1, Aug-15:00 - Swedish Cup
Assyriska BK vs Onsala BK

2-1

5-3
Sat 1, Aug-21:00 - Tunisia Division 1
Esperance Sportive de Tunis vs AS Slimane

2-1

2-1
Sat 1, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
C. A. Bizertin vs US Ben Guerdane

0-0

0-0
Sat 1, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
J.S. Kairouanaise vs Etoile du Sahel

0-0

1-3
Sat 1, Aug-19:59 - Ukraine Persha Liga
Metalurh Zaporizhya vs Hirnyk-Sport

2-1

3-2
Sat 1, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Orlando City vs Los Angeles FC

0-0

1-1
Sat 1, Aug-04:00 - USA USL League One
Forward Madison vs Greenville Triumph

0-0

0-0
Sat 1, Aug-03:30 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Charleston Battery

1-0

2-0
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Western Knights vs Subiaco AFC

1-0

4-0
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Swan United vs Mandurah City

0-0

0-2
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Stirling Lions vs Olympic Kingsway SC

0-1

2-5
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Forrestfield United vs Joondalup United

1-1

1-1
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
UWA Nedlands vs Quinns FC

1-0

2-2
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Division 1
Fremantle City vs Ashfield SC

1-0

2-0
Sat 1, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Armadale (U20)

0-0

1-1
Sat 1, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Perth Glory FC(U20)

2-1

3-2
Sat 1, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Inglewood United(U20) vs Perth S.C(U20)

0-1

2-2
Sat 1, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Sorrento F.C.(U20)

1-0

2-0
Sat 1, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Rockingham City(U20) vs Balcatta(U20)

2-1

2-1
Sat 1, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Gwelup Croatia(U20) vs Floreat Athena(U20)

0-1

0-1
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Sorrento F.C.

2-0

2-2
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Perth S.C

0-0

1-2
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Armadale

1-0

1-3
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Perth Glory FC Am

1-0

1-0
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Rockingham City vs Balcatta

0-0

0-0
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Gwelup Croatia SC vs Floreat Athena

1-0

3-0
Sat 1, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Curtin University SC Women\'s vs Perth S.C Women\'s

2-1

2-2
Sat 1, Aug-18:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Honefoss Women\'s vs Stabaek Women\'s

0-1

0-2
Sat 1, Aug-19:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Medkila Women\'s vs Amazon Grimstad FK Women\'s

4-0

4-1
Sat 1, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Floya Women\'s vs Fart Women\'s

1-3

3-3
Sat 1, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Lyn Oslo Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s

1-0

2-3
Sat 1, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Kolbotn Women\'s vs Roa Women\'s

1-0

2-1
Sat 1, Aug-15:30 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Arna-Bjornar Women\'s vs Valerenga Women\'s

0-1

0-3
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.