Football Results for Sat 15, Jun 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 15, Jun 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 15, Jun-04:30 - America Cup
Brazil vs Bolivia

0-0

3-0
Sat 15, Jun-23:00 - America Cup
Venezuela vs Peru

0-0

0-0
Sat 15, Jun-10:00 - Australia Brisbane Capital League 1
New Farm United vs St George Willawong FC

0-1

1-2
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Mount Gravatt vs AC Carina

1-1

1-2
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
North Star vs Moggill FC

1-1

6-3
Sat 15, Jun-12:20 - Australia Brisbane Capital League 1
Samford Rangers vs Virginia United

1-4

2-4
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Bayside United FC vs Albany Creek

0-0

1-2
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Brisbane Knights vs University of Queensland

0-0

2-2
Sat 15, Jun-13:15 - Australia Brisbane Premier League
North Pine vs Acacia Ridge

0-1

1-3
Sat 15, Jun-11:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Floreat Athena vs Sorrento F.C.

0-0

1-1
Sat 15, Jun-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Cooma Tigers vs Canberra FC

0-0

0-0
Sat 15, Jun-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Hamilton Olympic

2-0

2-0
Sat 15, Jun-11:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Lake Macquarie City

1-0

2-0
Sat 15, Jun-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Lambton Jaffas(U20) vs Hamilton Olympic(U20)

0-1

0-3
Sat 15, Jun-09:10 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Broadmeadow Magic(U20) vs Lake Macquarie City (U20)

0-1

2-2
Sat 15, Jun-12:30 - Australia New South Wales Premier League
Sutherland Sharks vs Blacktown City

1-0

2-1
Sat 15, Jun-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Mt Druitt Town Rangers FC vs Rockdale City Suns

2-0

2-0
Sat 15, Jun-13:00 - Australia New South Wales Super League
Bankstown Berries vs St George Saints

1-1

3-2
Sat 15, Jun-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Western Sydney Wanderers AM

1-0

2-1
Sat 15, Jun-13:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Bonnyrigg White Eagles

0-1

1-2
Sat 15, Jun-13:00 - Australia New South Wales Super League
Rydalmere Lions vs Spirit FC

0-1

0-3
Sat 15, Jun-13:10 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs Northern Tigers

1-0

1-0
Sat 15, Jun-10:30 - Australia New South Wales U20
Sutherland Sharks(U20) vs Blacktown City(U20)

1-0

1-1
Sat 15, Jun-11:00 - Australia New South Wales U20
Mt Druitt Town Rangers(U20) vs Rockdale City Suns(U20)

1-2

5-7
Sat 15, Jun-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Peninsula Power vs Brisbane Roar FC Am

2-0

3-2
Sat 15, Jun-12:40 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane City SC vs Moreton Bay United

1-1

2-2
Sat 15, Jun-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast United vs Brisbane Strikers

0-1

1-4
Sat 15, Jun-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Magpies Crusaders vs SWQ Thunder

1-0

2-2
Sat 15, Jun-09:00 - Australia Queensland State League U20
Redlands United FC(U20) vs Brisbane Olympic United FC(U20)

0-1

0-1
Sat 15, Jun-09:00 - Australia Queensland State League U20
Gold Coast United(U20) vs Brisbane Strikers (U20)

0-1

1-3
Sat 15, Jun-10:30 - Australia Queensland State League U20
Brisbane City SC(U20) vs Moreton Bay United(U20)

0-2

1-2
Sat 15, Jun-11:15 - Australia Queensland State Leagues
Rochedale Rovers vs Ipswich Knights FC

1-0

2-0
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Mitchelton vs Brisbane Wolves

0-1

2-2
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Souths United vs Capalaba

1-1

2-1
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Holland Park Hawks FC vs Sunshine Coast Wanderers FC

0-4

1-6
Sat 15, Jun-12:15 - Australia Queensland State Leagues
Logan Lightning vs Southside Eagles

0-2

1-2
Sat 15, Jun-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Gold Coast United Wanderers FC Women\'s vs Sunshine Coast Wanderers FC Women\'s

2-0

5-0
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Queensland Lions FC Women\'s vs Eastern Suburbs FC Women\'s

3-0

5-2
Sat 15, Jun-13:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
The Gap NPL Women\'s vs Souths United Women\'s

3-1

5-1
Sat 15, Jun-09:15 - Australia Tasmania Premier League
Glenorchy Knights vs Devonport City Striker

2-3

2-5
Sat 15, Jun-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Clarence United vs South Hobart

0-2

1-6
Sat 15, Jun-09:00 - Australia Victorian Division 1
Eastern Lions SC vs Murray United FC

1-1

3-1
Sat 15, Jun-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs North Geelong Warriors

1-0

1-3
Sat 15, Jun-09:15 - Australia Victorian Division 1
Northcote City vs Box Hill United SC

2-0

3-1
Sat 15, Jun-10:00 - Australia Victorian Division 1
Ballarat Red Devils vs Melbourne Victory FC Am

0-0

0-0
Sat 15, Jun-10:00 - Australia Victorian Division 1
Manningham United Blues vs FC Bulleen Lions

0-0

1-0
Sat 15, Jun-11:30 - Australia Victorian Division 1
Geelong Sc vs Werribee City FC

1-0

2-2
Sat 15, Jun-13:00 - Australia Victorian Division 1
Goulburn Valley Suns vs Springvale White Eagles

3-0

6-1
Sat 15, Jun-14:30 - Australia Victorian Division 1
Melbourne City Youth vs Langwarrin

1-0

1-1
Sat 15, Jun-11:00 - Australia Victorian Premier League
Bentleigh Greens vs Melbourne Knights

1-0

4-0
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Victorian Premier League
Altona Magic vs Dandenong Thunder

0-2

3-2
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Victorian Premier League
Heidelberg United vs Hume City

1-0

1-2
Sat 15, Jun-12:00 - Australia Victorian Premier League
Port Melbourne Sharks vs Pascoe Vale SC

2-0

4-0
Sat 15, Jun-07:30 - Australia Victorian Premier League U20
South Melbourne U20 vs Avondale FC(U20)

2-0

3-0
Sat 15, Jun-09:00 - Australia Victorian Premier League U20
Bentleigh Greens(U20) vs Melbourne Knights U20

0-0

2-3
Sat 15, Jun-10:00 - Australia Victorian Premier League U20
Altona Magic U20 vs Dandenong Thunder U20

1-0

2-1
Sat 15, Jun-10:00 - Australia Victorian Premier League U20
Port Melbourne Sharks SC U20 vs Pascoe Vale SC U20

1-1

2-2
Sat 15, Jun-13:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Geelong Galaxy Women\'s vs Alamein Women\'s

1-2

2-4
Sat 15, Jun-17:00 - Bangladesh League
Sheikh Jamal vs Team BJMC

0-1

1-2
Sat 15, Jun-14:00 - Bangladesh League
Abahani Limited Dhaka vs Rahmatgonj MFS

4-0

5-2
Sat 15, Jun-17:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs Volna Pinsk

2-0

3-0
Sat 15, Jun-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Smorgon FC vs FC Baranovichi

1-1

4-1
Sat 15, Jun-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Granit Mikashevichi

0-0

1-0
Sat 15, Jun-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs Sputnik

1-0

2-1
Sat 15, Jun-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Smolevichi

0-0

0-1
Sat 15, Jun-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Krumkachy vs Slonim

0-0

2-0
Sat 15, Jun-19:30 - Belarus Pershaya Liga
FK Ruh Brest vs Khimik Svetlogorsk

4-1

8-1
Sat 15, Jun-18:00 - Belarus Premier League
Dnepr Mogilev vs FK Isloch Minsk

1-0

3-0
Sat 15, Jun-19:59 - Belarus Premier League
Slavia Mozyr vs FC Slutsk

1-1

1-1
Sat 15, Jun-21:45 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs FC Vitebsk

1-0

1-0
Sat 15, Jun-17:00 - BRA CCD2
Barra SC vs Almirante Barroso

0-0

0-1
Sat 15, Jun-22:00 - Brasileiro Aspirantes Sub 23
Sport Club Recife(U23) vs Santa Cruz PE(U23)

1-1

2-1
Sat 15, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Fluminense RJ U20 vs Boavista RJ (U20)

1-0

4-0
Sat 15, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Nova Iguacu(U20) vs America-RJ U20

0-1

1-1
Sat 15, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Portuguesa RJ (U20) vs Madureira(U20)

1-1

1-2
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Mirassol FC Youth vs Votuporanguense Youth

0-0

0-0
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Juventus-SP Youth vs Primavera Youth

0-0

1-1
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Paulo Youth vs Desportivo Brasil Youth

1-2

1-2
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Santo Andre Youth vs Sao Caetano Youth

0-0

0-1
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Taubate Youth vs Nacional AC Sao Paulo Youth

1-3

1-4
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Portuguesa Youth vs Red Bull Brasil Youth

0-2

0-3
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Batatais Youth vs Linense Youth

0-0

1-0
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Oeste Youth vs Palmeiras Youth

1-1

1-1
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Comercial SP Youth vs Gremio Novorizontin Youth

0-2

0-5
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Capivariano FC SP Youth vs Botafogo-SP Youth

1-0

1-1
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Agua Santa SP Youth vs EC Sao Bernardo Youth

0-1

1-1
Sat 15, Jun-02:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Uniao Suzano AC SP(U23) vs Barcelona Esportivo Capela SP(U23)

1-1

3-2
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Independente SP(U23) vs UA Barbarense/SP(U23)

1-0

4-1
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Amparo SP U23 vs Paulista SP(U23)

2-0

2-0
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Mauaense SP(U23) vs Maua SP(U23)

3-0

3-0
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Jabaquara SP(U23) vs Flamengo SP U23


2-5
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Atletico Mogi SP U23 vs Uniao Mogi SP U23


2-4
Sat 15, Jun-22:25 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Rio Branco (SP)(U23) vs Itapirense SP U23

0-1

1-2
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Carioca 2
Olaria RJ vs Sao Goncalo EC RJ

1-1

2-1
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Carioca 2
Bonsucesso vs Friburguense (RJ)

1-0

1-0
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Carioca 2
Goytacaz RJ vs Audax Rio RJ

0-0

4-0
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Carioca 2
Artsul RJ vs Goncalense/RJ

2-0

2-3
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Carioca 2
Itaborai RJ vs Tigres Brasil

0-0

0-3
Sat 15, Jun-22:00 - Brazil Carioca 2
Nova Cidade RJ vs Sampaio Correa (RJ)

0-1

2-1
Sat 15, Jun-18:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Santos Women\'s vs Portuguesa Women\'s

5-0

8-1
Sat 15, Jun-18:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Taubate Women\'s vs EC Sao Jose SP Women\'s

0-1

0-1
Sat 15, Jun-18:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Osasco Audax Women\'s vs Sao Paulo Women\'s

0-2

2-2
Sat 15, Jun-18:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Corinthians Paulista SP Women\'s vs Juventus-SP Women\'s

1-0

4-0
Sat 15, Jun-19:59 - Canadian Premier League
York 9 vs Pacific FC

1-0

1-0
Sat 15, Jun-22:30 - Canadian Premier League
FC Edmonton vs Cavalry


0-3
Sat 15, Jun-06:00 - Chatham Cup
Cashmere Technical vs Christchurch United

1-1

1-1
Sat 15, Jun-06:00 - Chatham Cup
Otago University vs Caversham

0-0

0-3
Sat 15, Jun-06:00 - Chatham Cup
Stop Out vs Wellington Olympic

1-2

1-3
Sat 15, Jun-10:00 - Chatham Cup
Lower Hutt City vs Miramar rangers AFC

2-1

2-2
Sat 15, Jun-23:00 - Chile Tercera Division
AC Colina vs Independiente de Cauquenes

0-0

3-1
Sat 15, Jun-23:00 - Chile Tercera Division
Deportes Recoleta vs General VelAsquez

2-0

2-1
Sat 15, Jun-11:30 - China Reserves League
Beijing Guoan Reserve vs ShenHua Foot-Ball FC Reserve

2-0

3-1
Sat 15, Jun-11:30 - China Reserves League
Shanghai SIPG Reserve vs Guangzhou Evergrande Reserve

3-0

4-1
Sat 15, Jun-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Lava Spring vs Meizhou Hakka

2-1

2-1
Sat 15, Jun-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Xinjiang Tianshan Leopard vs Sichuan Annapurna

0-0

3-0
Sat 15, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shanghai Shenxin vs Inner Mongolia Zhongyou

0-1

0-1
Sat 15, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Guizhou Hengfeng F.C. vs Shijiazhuang Ever Bright FC

1-1

2-1
Sat 15, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Beijing BSU vs Qingdao Huanghai F.C.

1-1

3-1
Sat 15, Jun-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Zhejiang Greentown

0-0

0-0
Sat 15, Jun-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Jiangsu Yancheng vs Baoding Rongda FC

0-0

0-0
Sat 15, Jun-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Chanjoy vs Inner Mongolia Caoshangfei F.C.

0-0

4-0
Sat 15, Jun-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Yanbian Beiguo vs Shanxi Xindu

2-0

5-0
Sat 15, Jun-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Red Lions vs BeiJing Tech

1-1

1-2
Sat 15, Jun-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Hebei Elite F.C. vs Taizhou Yuanda FC

2-1

2-2
Sat 15, Jun-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Lhasa Urban Construction Investment F.C. vs Hubei Chufeng Heli F.C.

0-0

0-0
Sat 15, Jun-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Xi\'an Daxing Chongde vs Jilin Baijia FC

0-0

1-0
Sat 15, Jun-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Guangxi Baoyun FC vs Sichuan Jiuniu

0-1

0-2
Sat 15, Jun-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenyang Urban vs Qingdao Jonoon

1-0

1-1
Sat 15, Jun-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Zhejiang Yiwu vs Suzhou Dongwu

0-1

0-3
Sat 15, Jun-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Nanjing Shaye FC vs Hunan Billows

1-0

1-0
Sat 15, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Zibo Cuju F.C. vs Ningxia Fiery Phoenix FC

0-0

0-1
Sat 15, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Kun Shan FC vs Zhejiang Yiteng FC

0-0

1-0
Sat 15, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Fujian Tianxin vs Jiangxi Liansheng FC

0-0

1-0
Sat 15, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Chengdu Better City FC vs Yunnan Kunglu FC

1-0

1-0
Sat 15, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Wuhan Three Towns FC vs Shenzhen Pengcheng

0-0

1-0
Sat 15, Jun-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou R&F vs Wuhan Zall

2-1

3-4
Sat 15, Jun-15:35 - Chinese Super League
Hebei China Fortune vs Dalian Yifang

0-0

1-0
Sat 15, Jun-16:30 - Club Friendly
KFC Komarno vs Slovan Bratislava

0-1

0-3
Sat 15, Jun-05:00 - Club Friendly
Chivas Guadalajara vs Pioneros De Cancun

1-0

2-0
Sat 15, Jun-17:00 - Club Friendly
Villa Nova-MG Youth vs Serranense MG Youth

0-1

0-1
Sat 15, Jun-17:00 - Club Friendly
Pouso Alegre/MG Youth vs America Teofilo Otoni MG Youth

0-1

0-2
Sat 15, Jun-18:00 - Club Friendly
Qarabag vs Sabail

1-1

3-1
Sat 15, Jun-11:30 - Club Friendly
Cherno More Varna vs Chernomorets Balchik

2-0

6-0
Sat 15, Jun-18:00 - Club Friendly
Luch Energiya Vladivostok vs Saturn

1-1

1-3
Sat 15, Jun-18:30 - Club Friendly
FC Fastav Zlin vs Spartak Trnava

1-0

2-1
Sat 15, Jun-12:30 - Club Friendly
FC Viktoria Plzen vs Jiskra Domazlice

3-0

5-2
Sat 15, Jun-12:30 - Club Friendly
Persatu Tuban vs Madura United FC

0-0

1-2
Sat 15, Jun-13:00 - Club Friendly
Ceske Budejovice vs Cesky lev Union Beroun

3-0

7-0
Sat 15, Jun-21:00 - Club Friendly
Betis/MG U20 vs America MG(U20)

0-0

1-1
Sat 15, Jun-19:30 - Club Friendly
NK Celje vs Ferencvarosi TC

0-1

0-2
Sat 15, Jun-19:45 - Club Friendly
Olaria(U20) vs Sao Goncalo EC RJ(U20)

1-1

2-1
Sat 15, Jun-19:45 - Club Friendly
Artsul RJ U20 vs Goncalense/RJ(U20)

3-1

4-2
Sat 15, Jun-19:45 - Club Friendly
Itaborai RJ(U20) vs Tigres Brasil(U20)

1-1

1-2
Sat 15, Jun-19:45 - Club Friendly
Nova Cidade RJ(U20) vs Sampaio Correa (RJ) U20

0-3

1-4
Sat 15, Jun-14:00 - Club Friendly
Spartak Subotica vs Backa Topola

0-1

1-1
Sat 15, Jun-22:00 - Club Friendly
Cascavel PR(U19) vs Batel(U19)

1-0

2-1
Sat 15, Jun-22:00 - Club Friendly
Criciuma(U20) vs Brusque(U20)

0-0

1-1
Sat 15, Jun-22:00 - Club Friendly
Chapecoense SC(U20) vs CA Metropolitano(U20)

0-1

1-1
Sat 15, Jun-22:00 - Club Friendly
Rio Branco SC U19 vs Independente PR(U19)

0-1

1-1
Sat 15, Jun-22:00 - Club Friendly
CA Cambe(U19) vs Londrina (PR) U19

2-0

2-2
Sat 15, Jun-22:00 - Club Friendly
Nacional AC/PR(U19) vs Portuguesa Londrinense PR(U19)

0-1

2-1
Sat 15, Jun-22:30 - Club Friendly
Floresta CE(U20) vs Tiradentes CE(U20)

0-0

0-0
Sat 15, Jun-22:30 - Club Friendly
Fortaleza(U20) vs Maranguape CE(U20)

0-1

0-1
Sat 15, Jun-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Olympia Radotin vs FK Slavoj Vysehrad

0-0

1-1
Sat 15, Jun-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Benesov vs SK Prevysov

2-1

2-3
Sat 15, Jun-15:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Slovan Velvary vs Dobrovice

1-2

1-3
Sat 15, Jun-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hlucin vs Frydek-Mistek

1-1

2-1
Sat 15, Jun-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hanacka Slavia Kromeriz vs Vrchovina

0-2

2-4
Sat 15, Jun-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hodonin Sardice vs Lisen

1-0

1-2
Sat 15, Jun-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Dolni Benesov vs Jiskra Rymarov

1-1

1-3
Sat 15, Jun-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Spartak Hulin

1-1

4-1
Sat 15, Jun-17:45 - Denmark - 2. Division Play Off
HIK vs Brabrand IF

1-2

1-4
Sat 15, Jun-17:45 - Denmark - 2. Division Play Off
Bronshoj vs AB Gladsaxe

2-1

2-3
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Dalum vs Vejgaard BK

0-1

1-2
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
FC Aarhus Fremad vs Vanlose IF

0-1

1-2
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Kjellerup IF vs Hillerod Fodbold

0-0

1-2
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Ringkobing vs B93 Copenhagen

0-0

1-2
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
FC Sydvest vs BK Frem

0-1

1-2
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Odder IGF vs Marienlyst

1-0

2-0
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Jammerbugt vs Kolding IF

1-1

2-1
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Middelfart vs Skive IK

3-0

4-1
Sat 15, Jun-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Tarup Paarup IF vs Avarta

0-1

2-3
Sat 15, Jun-17:00 - Denmark Woman\\\'s League
Odense Women\'s vs Boldklubben AF 1893 Women\'s

3-1

5-3
Sat 15, Jun-17:00 - Denmark Woman\\\'s League
Vildbjerg SF Women\'s vs Aalborg BK Women\'s

1-2

1-5
Sat 15, Jun-17:45 - Denmark Woman\\\'s League
Farum BK Women\'s vs Naesby BK Woman\'s

0-0

2-1
Sat 15, Jun-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Vejle Women\'s vs Aarhus 1900 Women\'s

2-3

6-5
Sat 15, Jun-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Herlufsholm GF Women\'s vs Sundby BK Women\'s

1-1

1-2
Sat 15, Jun-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Ballerup-Skovlunde II Women\'s vs Osterbro IF Woman\'s

0-2

0-4
Sat 15, Jun-12:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
ASA Aarhus Women\'s vs IF Lyseng Women\'s

2-2

3-2
Sat 15, Jun-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Fortuna Hjorring B Women\'s vs Varde_IF Women\'s

0-0

2-2
Sat 15, Jun-14:00 - Estonia Esi Liiga
Tallinna FC Levadia II vs FC Elva

1-2

1-2
Sat 15, Jun-14:00 - Estonia Esi Liiga
JK Tallinna Kalev II vs Vaprus Parnu

2-2

4-2
Sat 15, Jun-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Voru JK vs Pohja-Tallinna JK Volta

0-3

1-6
Sat 15, Jun-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Tabasalu Charma vs Vandra JK Vaprus

1-1

1-3
Sat 15, Jun-14:00 - Estonia Esi Liiga B
FC Nomme United vs Paide Linnameeskond B

3-1

5-1
Sat 15, Jun-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs Trans Narva

1-2

3-2
Sat 15, Jun-19:59 - Estonia Meistri Liiga
FC Kuressaare vs Tartu JK Tammeka

0-1

1-1
Sat 15, Jun-14:00 - Estonia Meistri Liiga
Maardu FC Starbunker vs FC Flora Tallinn

0-3

3-8
Sat 15, Jun-21:00 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs Vikingur Gota

0-1

1-4
Sat 15, Jun-22:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs AB Argir

0-0

2-0
Sat 15, Jun-17:00 - FIFA Women\\\'s World Cup
Netherlands Women\'s vs Cameroon Women\'s

1-1

3-1
Sat 15, Jun-23:00 - FIFA Women\\\'s World Cup
Canada women\'s vs New Zealand Women\'s

0-0

2-0
Sat 15, Jun-19:59 - FIFA World Youth Championship
Ukraine(U20) vs Korea Republic(U20)

1-1

3-1
Sat 15, Jun-16:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
Pallokerho-35 Women\'s vs HPS Helsinki Women\'s

1-0

4-1
Sat 15, Jun-15:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
PK Keski-Uusimaa Women vs GBK Kokkola Women\'s

2-1

7-1
Sat 15, Jun-17:00 - Finland Cup
IFK Mariehamn vs Ilves Tampere

0-2

0-2
Sat 15, Jun-16:00 - Finland Junior League
Helsinki Youth vs SJK Akatemia Am

0-0

0-1
Sat 15, Jun-15:00 - Finland Junior League
Ilves Youth vs KaaPo Kaarina Youth

3-0

6-1
Sat 15, Jun-15:15 - Finland Junior League
TPS Turku Youth vs Atlantis Youth

1-0

2-0
Sat 15, Jun-15:15 - Finland Junior League
FC Espoo Youth vs Reipas Youth

0-1

3-2
Sat 15, Jun-15:00 - Finland Kakkonen League Cup
Gnistan vs JS Hercules

1-0

1-0
Sat 15, Jun-16:30 - Friendly Internationals
Cote d\'Ivoire vs Uganda

0-1

0-1
Sat 15, Jun-17:40 - Friendly Internationals
Ghana vs South Africa

0-0

0-0
Sat 15, Jun-21:00 - Friendly Internationals
Kenya vs Democratic Rep Congo

1-0

1-1
Sat 15, Jun-15:30 - Friendly Internationals
Indonesia vs Vanuatu

2-0

6-0
Sat 15, Jun-23:00 - Futsal Italian Serie A
Acqua e Sapone C5 Futsal vs Pesarofano Futsal

1-1

2-2
Sat 15, Jun-15:15 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs F.C.Barcelona Futsal

0-2

3-3
Sat 15, Jun-18:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Gagra vs FC Telavi

0-0

1-0
Sat 15, Jun-18:00 - Georgia Primera Division
Torpedo Kutaisi vs Chikhura Sachkhere

4-1

5-3
Sat 15, Jun-21:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Dinamo Batumi

0-0

1-0
Sat 15, Jun-19:59 - Iceland Division 1
Leiknir Reykjavik vs Thor Akureyri

0-1

0-3
Sat 15, Jun-18:00 - Iceland Division 2
IR Reykjavik vs Fjardabyggd

1-0

2-0
Sat 15, Jun-18:00 - Iceland Division 2
Leiknir F vs UMF Selfoss

1-0

2-1
Sat 15, Jun-18:00 - Iceland Division 2
Tindastoll Sauda vs Throttur Vogur

2-1

2-2
Sat 15, Jun-18:00 - Iceland Division 2
Vidir Gardur vs Vestri

0-1

0-1
Sat 15, Jun-18:00 - Iceland Division 2
KF Gardabaer vs Volsungur Husavik

2-1

2-3
Sat 15, Jun-00:00 - Iceland Division 3
Alftanes vs Vaengir Jupiters

0-1

0-1
Sat 15, Jun-18:00 - Iceland Division 3
Augnablik vs Kordrengir

0-2

1-4
Sat 15, Jun-21:00 - Iceland Premier Division
KA Akureyri vs Grindavik

1-0

2-1
Sat 15, Jun-19:59 - Iceland Premier Division
IA Akranes vs KR Reykjavik

0-2

1-3
Sat 15, Jun-19:59 - Iceland Premier Division
Valur vs IBV Vestmannaeyjar

1-0

5-1
Sat 15, Jun-00:00 - Iceland U19 League
Fram Ulfarnir(U19) vs Leiknir KB(U19)

1-2

1-4
Sat 15, Jun-18:00 - Iceland U19 League
Fylkir(U19) vs Fjolnir(U19)

2-2

2-3
Sat 15, Jun-18:00 - Iceland U19 League
Haukar(U19) vs Hafnarfjordur FH(U19)

1-0

3-1
Sat 15, Jun-18:00 - International Festival Toulon
Japan(U22) vs Brazil(U22)

1-1

1-1
Sat 15, Jun-15:30 - International Festival Toulon
Mexico(U22) vs Ireland(U21)

0-0

0-0
Sat 15, Jun-18:00 - Iraqi League
Al Quwa Al Jawiya vs Al Minaa

0-0

1-1
Sat 15, Jun-18:00 - Iraqi League
Al Kahrabaa vs Al Bahri

1-0

1-0
Sat 15, Jun-21:30 - Iraqi League
Al Zawraa vs Naft Al Junoob

2-0

2-1
Sat 15, Jun-22:30 - Italy C Play-Off & Out
Trapani vs Piacenza

1-0

2-0
Sat 15, Jun-08:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Honda FC

1-3

1-4
Sat 15, Jun-08:00 - Japan Football League
MIO Biwako Shiga vs Osaka FC

1-1

2-1
Sat 15, Jun-07:00 - Japan Futsal League
Booulos Nagano Futsal vs Vasagey Oita Futsal

0-4

1-11
Sat 15, Jun-08:00 - Japan Futsal League
Shriker Osaka Futsal vs Fuchu Athletic FC Futsal

0-1

2-2
Sat 15, Jun-10:00 - Japan Futsal League
voscuore sendai Futsal vs Espo Lada Hokkaido Futsal

1-0

2-0
Sat 15, Jun-12:00 - Japan Women League Cup
Nagano Parceiro Women\'s vs NTV Beleza Women\'s

1-2

1-5
Sat 15, Jun-13:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Yokohama F Marinos

0-1

3-2
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Sagan Tosu

1-1

2-1
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Nagoya Grampus Eight

1-0

1-1
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Vissel Kobe

0-0

0-1
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Gamba Osaka

0-0

0-0
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese J-League Division 1
Matsumoto Yamaga FC vs Vegalta Sendai

0-1

0-1
Sat 15, Jun-13:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Kagoshima United

0-0

2-1
Sat 15, Jun-13:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs FC Gifu

1-1

2-1
Sat 15, Jun-13:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Tokyo Verdy

0-1

0-2
Sat 15, Jun-13:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Tokushima Vortis

0-1

1-2
Sat 15, Jun-13:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Ehime FC

0-0

0-0
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese League Division 2
Kyoto Sanga FC vs FC Ryukyu

1-1

2-2
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Tochigi SC

0-0

2-0
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Mito Hollyhock

0-0

1-0
Sat 15, Jun-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Renofa Yamaguchi

0-0

1-1
Sat 15, Jun-12:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Gamba Osaka (U23)

1-0

1-0
Sat 15, Jun-12:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs Kataller Toyama

1-0

1-2
Sat 15, Jun-13:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs FC Tokyo(U23)

0-0

1-2
Sat 15, Jun-13:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs YSCC Yokohama

1-0

3-0
Sat 15, Jun-16:00 - Kazakhstan Division 1
Zhetysu B vs Ekibastuz

0-0

1-0
Sat 15, Jun-15:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs Kyran Shymkent

1-0

1-1
Sat 15, Jun-18:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs Tobol Kostanai

0-0

0-1
Sat 15, Jun-11:00 - Korea K3 League
Pyeongchang FC vs Seoul United

2-1

3-2
Sat 15, Jun-11:00 - Korea K3 League
Jungnang Chorus Mustang FC vs Ulsan Citizen


0-2
Sat 15, Jun-11:00 - Korea K3 League
Gimpo FC vs Pocheon FC


2-1
Sat 15, Jun-12:00 - Korea K3 League
Gyeongju Citizen FC vs Yangpyeong

2-0

5-0
Sat 15, Jun-12:00 - Korea K3 League
Goyang FC vs Yangju Citizen FC

1-2

2-3
Sat 15, Jun-12:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Pyeongtaek Citizen

0-0

2-1
Sat 15, Jun-12:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Icheon Citizen FC

1-2

3-3
Sat 15, Jun-12:00 - Korea K3 League
Siheung City vs Paju Citizen FC

0-0

1-2
Sat 15, Jun-12:00 - Korea K3 League
Yeoju Sejong vs Jeonju Citizen FC

0-1

1-2
Sat 15, Jun-14:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Chungju Citizen

0-0

0-0
Sat 15, Jun-14:00 - Korea League 1
Seongnam FC vs Gyeongnam FC

0-0

1-1
Sat 15, Jun-14:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Pohang Steelers

1-0

1-0
Sat 15, Jun-14:00 - Korea League 1
Incheon United FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-0

0-1
Sat 15, Jun-14:30 - Korea League 1
Daegu FC vs Gangwon FC

1-2

2-2
Sat 15, Jun-14:00 - Korea League 2
Daejeon Citizen vs Ansan Greeners FC

1-0

1-3
Sat 15, Jun-14:00 - Korea League 2
Suwon FC vs Asan Mugunghwa FC

1-0

2-0
Sat 15, Jun-16:00 - Latvia - 1. Division
Jelgava vs FK Valmiera

0-1

0-1
Sat 15, Jun-17:10 - Latvia - 1. Division
Rigas Futbola skola vs FK Ventspils

1-1

4-1
Sat 15, Jun-19:59 - Latvia - 1. Division
FK Liepaja vs Riga FC

1-1

1-2
Sat 15, Jun-16:30 - Latvia Cup
FK Auda Riga vs Tukums-2000

1-3

1-5
Sat 15, Jun-19:00 - Latvia Cup
Salaspils vs Jaunba / Upesciems

2-0

3-0
Sat 15, Jun-19:00 - Latvia Cup
Kalupe vs New Project

0-0

0-0
Sat 15, Jun-19:59 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs FK Panevezys

0-1

2-1
Sat 15, Jun-18:00 - Lithuania - 2. Division
FK Minija vs Kupiskis

1-3

3-4
Sat 15, Jun-14:00 - Lithuania - 2. Division
Nevezis vs Banga Gargzdai

0-0

0-0
Sat 15, Jun-15:00 - Lithuania - 2. Division
Siauliai vs Dziugas Telsiai

1-0

1-0
Sat 15, Jun-16:15 - Malaysia Premier League
Sabah FA vs Negeri Sembilan Matrix

0-0

1-0
Sat 15, Jun-17:00 - Malaysia Premier League
UKM FC vs PDRM FA

1-1

2-3
Sat 15, Jun-12:45 - Malaysia Premier League
Selangor United vs Pulau Penang FA

0-0

1-3
Sat 15, Jun-17:00 - Malaysia Super League
Melaka FC vs Terengganu

2-1

3-3
Sat 15, Jun-17:00 - Malaysia Super League
Selangor FA vs Kuala Lumpur

1-0

2-1
Sat 15, Jun-19:30 - Moldova Division 2
FC Cahul-2005 vs Granicerul Glodeni

1-2

2-2
Sat 15, Jun-19:30 - Moldova Division 2
Real Succes vs FC Singerei


2-3
Sat 15, Jun-19:30 - Moldova Division 2
Dacia-Buiucani vs FC Iskra-Stal Ribnita

0-0

3-1
Sat 15, Jun-19:30 - Moldova Division 2
FC Tighina vs Victoria Bardar


2-1
Sat 15, Jun-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Codru Lozova vs FC Sheriff

0-1

0-2
Sat 15, Jun-21:00 - Moldova Divizia Nationala
Petrocub HIncesti vs Speranta Nisporeni

2-0

4-1
Sat 15, Jun-13:00 - Myanmar National League
Shan United vs Chinland

0-0

1-1
Sat 15, Jun-13:00 - Myanmar National League
Hantharwady United vs Yadanarbon FC

0-0

0-0
Sat 15, Jun-13:00 - Myanmar National League
Southern Myanmar vs Ayeyawady United

0-3

0-4
Sat 15, Jun-13:30 - Myanmar National League
Zwekapin United vs Sagaing United

2-0

2-2
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 2 Division A
Levanger FK vs Fredrikstad

0-1

0-2
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 2 Division A
Nardo FK vs Stjordals Blink

0-0

0-0
Sat 15, Jun-14:00 - Norway 2 Division A
Egersunds IK vs IL Hodd

2-0

5-1
Sat 15, Jun-16:30 - Norway 2 Division B
Fram Larvik vs Asane Fotball

1-0

3-0
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 2 Division B
Oppsal vs Asker Fotball

0-1

1-3
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 2 Division B
Sotra SK vs Kjelsas IL

0-0

2-0
Sat 15, Jun-16:00 - Norway 3. Divisjon
Flint vs Pors Grenland

1-1

2-1
Sat 15, Jun-16:00 - Norway 3. Divisjon
Lokomotiv Oslo vs Orn-Horten

0-1

1-2
Sat 15, Jun-17:00 - Norway 3. Divisjon
Brumunddal vs Gjovik Lyn

1-1

2-3
Sat 15, Jun-17:00 - Norway 3. Divisjon
Vindbjart vs Madla IL

0-2

4-2
Sat 15, Jun-17:00 - Norway 3. Divisjon
Bergen Nord vs Vard Haugesund

0-2

0-3
Sat 15, Jun-17:00 - Norway 3. Divisjon
SK Herd vs Sunndal

2-1

5-2
Sat 15, Jun-17:00 - Norway 3. Divisjon
FK Fyllingsdalen vs Lysekloster

0-1

0-3
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Mandalskameratene vs Staal Jorpeland

0-0

1-0
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Honefoss vs Skjetten

0-0

2-0
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Tonsberg FK vs Drobak-Frogn IL

1-0

2-0
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Eidsvold TF vs Lorenskog

0-0

4-0
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Orkla vs Kolstad

0-1

1-1
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Spjelkavik vs Arvoll

2-0

4-0
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Grei vs Lyn Oslo FC

2-0

3-1
Sat 15, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Halsen vs Follo

0-0

0-2
Sat 15, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
SK Traeff vs Molde B

1-0

3-0
Sat 15, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Verdal vs Steinkjer FK

1-1

2-2
Sat 15, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Ullern vs Norild

2-0

4-0
Sat 15, Jun-22:00 - Norway 3. Divisjon
Finnsnes vs Junkeren

1-1

2-2
Sat 15, Jun-15:00 - Norway 3. Divisjon
Viking B vs Storm BK

1-0

3-1
Sat 15, Jun-15:00 - Norway 3. Divisjon
Valdres FK vs Djerv 1919

0-2

1-10
Sat 15, Jun-17:30 - Norway Adeccoligaen
Kongsvinger vs Start Kristiansand

0-0

4-2
Sat 15, Jun-15:00 - Norwegian Junior U19
Sandnes Ulf(U19) vs Sandefjord U19

0-1

4-3
Sat 15, Jun-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Brann

0-1

1-1
Sat 15, Jun-23:00 - Paraguayan Division 2
Resistencia SC vs Club Fernando de la Mora

1-0

2-1
Sat 15, Jun-18:00 - Poland - 4. Liga
Ursus Warszawa vs Lechia Tomaszow Mazowiecki

3-0

4-4
Sat 15, Jun-19:00 - Poland - 4. Liga
Jarota Jarocin vs KP Starogard Gdanski

1-0

2-4
Sat 15, Jun-19:00 - Poland - 4. Liga
Ruch Wysokie Mazowieckie vs Mazur Elk

1-1

1-3
Sat 15, Jun-19:00 - Poland - 4. Liga
Radunia Stezyca vs Polonia Sroda

2-1

4-1
Sat 15, Jun-16:00 - Poland - 4. Liga
KS Legionovia Legionowo vs Sokol Ostroda

3-0

6-0
Sat 15, Jun-02:00 - Serie C - Brazil
Juventude (RS) vs Volta Redonda

0-0

1-0
Sat 15, Jun-23:00 - Serie C - Brazil
Ferroviario CE vs Imperatriz(MA)

1-0

2-1
Sat 15, Jun-22:00 - Serie D - Brazil
Vitoria(ES) vs Brasiliense (DF)

0-0

0-0
Sat 15, Jun-23:00 - Serie D - Brazil
Central PE vs Jacuipense BA

1-0

2-0
Sat 15, Jun-23:15 - Serie D - Brazil
Juazeirense BA vs Patrocinense MG

1-0

1-0
Sat 15, Jun-13:30 - Singapore Premier League
Albirex Niigata FC vs Tampines Rovers FC

2-0

3-1
Sat 15, Jun-13:30 - Singapore Premier League
Home United FC vs Singapore Warriors

1-2

4-4
Sat 15, Jun-09:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Sturt Lions

2-2

2-2
Sat 15, Jun-09:30 - South Australian Premier League
Noarlunga United vs Western Strikers SC

0-1

0-4
Sat 15, Jun-09:30 - South Australian Premier League
Fulham United FC vs Adelaide Victory

1-2

2-4
Sat 15, Jun-12:30 - South Australian Premier League
Seaford Rangers vs Modbury Jets

0-0

0-3
Sat 15, Jun-13:30 - South Australian Premier League
Cumberland United FC vs West Torrens Birkalla

0-0

2-0
Sat 15, Jun-09:30 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs Adelaide City FC

2-1

2-2
Sat 15, Jun-09:30 - South Australian Super League
North Eastern Metrostars vs South Adelaide Panthers

2-1

3-3
Sat 15, Jun-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Raiders SC vs Campbelltown City SC

0-1

2-5
Sat 15, Jun-09:30 - South Australian Super League
West Adelaide SC vs Adelaide Blue Eagles

1-0

1-1
Sat 15, Jun-09:30 - South Australian Super League
Croydon Kings vs Para Hills Knights

0-0

0-0
Sat 15, Jun-07:15 - South Australian Super League Reserves
Croydon Kings Reserve vs Para Hills Knights Reserve

1-0

2-1
Sat 15, Jun-07:15 - South Australian Super League Reserves
North Eastern Metrostars Reserve vs South Adelaide Panthers Reserve

2-0

2-0
Sat 15, Jun-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Raiders SC Reserve vs Campbelltown City SC Reserve

2-0

4-2
Sat 15, Jun-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide United FC Reserve vs Adelaide City FC Reserve

0-0

0-1
Sat 15, Jun-23:00 - Spanish Segunda Division
Malaga vs Deportivo La Coruna

0-0

0-1
Sat 15, Jun-20:30 - Spanish Segunda Division B Play Off
UD Logrones vs Hercules CF

0-0

0-0
Sat 15, Jun-22:30 - Spanish Segunda Division B Play Off
SD Ponferradina vs FC Cartagena

0-0

1-0
Sat 15, Jun-21:00 - Spanish Tercera Division Play Off
Sestao vs UD Poblense

2-1

3-1
Sat 15, Jun-21:00 - Spanish Tercera Division Play Off
U.M. Escobedo vs Alaves B

0-1

0-1
Sat 15, Jun-21:30 - Spanish Tercera Division Play Off
Gimnastica Segoviana vs CP Villarrobledo

0-0

0-1
Sat 15, Jun-13:00 - SVK U19 A League
DAC Dunajska Streda(U19) vs Slovan Bratislava(U19)

1-0

1-2
Sat 15, Jun-13:00 - SVK U19 A League
FC Nitra(U19) vs FK Zeleziarne Podbrezova(U19)


3-1
Sat 15, Jun-13:00 - SVK U19 A League
Spartak Trnava(U19) vs MFK Ruzomberok(U19)

0-1

1-2
Sat 15, Jun-16:00 - Swden Women Division 2
IFK Kalmar Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

2-0

4-0
Sat 15, Jun-17:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs IK Uppsala Women\'s

0-2

0-3
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Rynninge IK vs Nykopings BIS

5-2

6-4
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Team Thoren FF

1-0

1-1
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlslunds IF HFK vs Sollentuna FK

0-0

2-1
Sat 15, Jun-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs Sandvikens IF

0-1

0-1
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs Lindome GIF

0-1

1-1
Sat 15, Jun-17:15 - Sweden Div 1 Sodra
Landskrona BoIS vs Skovde AIK

0-0

0-0
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Atvidabergs FF vs IK Oddevold

2-1

3-1
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Trollhattan vs Eskilsminne IF

1-2

3-2
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Oskarshamns AIK

0-1

1-1
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs Ljungskile SK

0-0

1-3
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Assyriska Turabdin IK vs Kristianstads FC

0-0

0-0
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vargarda IK vs Grebbestads IF

0-0

2-3
Sat 15, Jun-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs Savedalens IF

1-0

1-1
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Stenungsunds IF vs Torslanda IK

0-2

3-2
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Uddevalla vs IK Gauthiod

1-0

1-4
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Amal vs Vanersborgs FK

2-1

3-4
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs IF vs Orebro Syrianska IF

0-1

0-4
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enkopings SK FK vs Hudiksvalls FF

0-1

0-2
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlbergs BK vs IFK Mora FK

1-2

1-2
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Gamla Upsala SK vs IFK Lidingo FK

1-0

2-0
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Taby vs IFK Stocksund

1-1

3-1
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kungsangens IF vs Sundbybergs

0-2

2-2
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Anundsjo IF vs Taftea IK

0-1

1-3
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Kramfors Alliansen vs IFK Lulea

1-1

1-2
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Umea vs IFK Timra

0-1

1-1
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs Sandviks IK

2-0

3-2
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Ytterhogdal IK vs IFK Ostersund

2-1

3-1
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Umea FC Akademi vs Skelleftea FF

1-0

2-0
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFK Hassleholm vs IFO Bromolla IF

0-1

1-3
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
FK Almeboda/Linneryd vs Nassjo FF

0-0

1-1
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFK Berga vs Raslatts SK

0-0

5-0
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Osterlen FF vs Asarums IF FK

1-1

1-3
Sat 15, Jun-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Dalstorps IF vs FK Karlskrona

0-1

0-1
Sat 15, Jun-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Rappe GOIF vs Husqvarna FF

1-0

1-0
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
FC Stockholm Internazionale vs Enskede IK

2-0

3-0
Sat 15, Jun-18:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Tyreso FF vs Huddinge IF

2-0

3-0
Sat 15, Jun-15:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Newroz FC vs Assyriska IF i Norrkoping

0-0

1-3
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Olympic Malmo vs Assyriska BK

0-0

2-0
Sat 15, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Onsala BK vs FC Rosengard

1-1

2-1
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Angelholms FF vs Stafsinge IF

4-0

8-0
Sat 15, Jun-18:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs Ullared

1-1

1-2
Sat 15, Jun-14:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Qviding FIF vs IS Halmia

3-0

5-0
Sat 15, Jun-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vinbergs IF vs Eslovs BK

0-0

0-1
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Superettan
Osters IF vs Brommapojkarna

1-0

2-2
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs Trelleborgs FF

1-0

2-0
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Superettan
IK Frej Taby vs Dalkurd FF

0-2

1-3
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden Superettan
Varbergs BoIS FC vs Norrby IF

1-0

3-2
Sat 15, Jun-19:59 - Sweden Superettan
Degerfors IF vs Vasteras SK FK

0-1

3-2
Sat 15, Jun-18:00 - Sweden U19
IFK Norrkoping(U19) vs Vasalunds IF(U19)

0-1

2-1
Sat 15, Jun-18:00 - Syrian Cup
Al-Taliya Hama vs Tishreen SC

0-0

0-0
Sat 15, Jun-21:30 - Syrian Cup
Al-Wathba Homs vs Al Nawaeir

1-0

3-1
Sat 15, Jun-16:00 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs Chiangrai United

0-0

0-0
Sat 15, Jun-17:00 - Thai League 1
Nakhon Ratchasima vs Chainat Hornbill FC

1-0

2-1
Sat 15, Jun-14:45 - Thai League 1
Suphanburi FC vs Samut Prakan City

0-1

0-1
Sat 15, Jun-15:00 - Thai League 1
Trat FC vs Sukhothai FC

1-0

2-0
Sat 15, Jun-16:00 - Thai League 2
Army United FC vs BG Pathum United

1-2

2-2
Sat 15, Jun-16:00 - Thai League 2
Ayutthaya United vs Thai Honda FC

0-1

1-1
Sat 15, Jun-17:00 - Thai League 2
Ubon UMT United vs Police Tero

0-0

0-0
Sat 15, Jun-14:45 - Thai League 2
Khonkaen FC vs Kasetsart FC

0-0

1-0
Sat 15, Jun-15:00 - Thai League 2
Udon Thani vs Samut Sakhon

1-2

3-2
Sat 15, Jun-19:00 - Tunisia Division 1
Club Sportif Sfaxien vs US Ben Guerdane

2-0

2-0
Sat 15, Jun-19:00 - Tunisia Division 1
Etoile du Sahel vs Club Africain

2-0

2-0
Sat 15, Jun-19:00 - Tunisia Division 1
Esperance Sportive de Tunis vs C. A. Bizertin

1-2

1-2
Sat 15, Jun-19:00 - Tunisia Division 1
CS. Hammam-Lif vs Stade Tunisien

2-0

3-1
Sat 15, Jun-19:00 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs Stade Gabesien

0-2

0-2
Sat 15, Jun-19:00 - Tunisia Division 1
AS Gabes vs J.S. Kairouanaise

0-1

3-3
Sat 15, Jun-19:00 - Tunisia Division 1
Etoile Metlaoui vs US Tataouine

2-0

3-1
Sat 15, Jun-03:00 - USA National Premier Soccer League
Kalamazoo vs FC Columbus

0-0

1-0
Sat 15, Jun-03:00 - USA National Premier Soccer League
Buffalo(USA) vs Pittsburgh Hotspurs

2-0

3-0
Sat 15, Jun-03:00 - USA National Premier Soccer League
Erie Commodores vs Cleveland SC

0-1

1-2
Sat 15, Jun-03:00 - USA National Premier Soccer League
FC Baltimore vs Northern Virginia United

1-1

2-1
Sat 15, Jun-06:00 - USA National Premier Soccer League
FC Arizona vs High Desert Elite

3-0

7-0
Sat 15, Jun-21:30 - USA National Premier Soccer League
LC Aris FC vs Minneapolis City SC


0-4
Sat 15, Jun-23:00 - USA National Premier Soccer League
El Farolito SC vs East Bay FC Stompers

1-0

4-0
Sat 15, Jun-03:00 - USA United Women\\\'s Soccer
Connecticut Fusion Women\'s vs Syracuse DA Women\'s

1-1

2-1
Sat 15, Jun-05:00 - USA United Women\\\'s Soccer
Calgary Foothills Women\'s vs Santa Clarita Blue Heat Women\'s

1-0

1-0
Sat 15, Jun-01:00 - USA USL League Two
Charlotte Eagles vs SC United Bantams

1-0

2-1
Sat 15, Jun-03:00 - USA USL League Two
Seacoast Utd Phantoms vs Portland Phoenix

0-3

1-3
Sat 15, Jun-03:25 - USA USL League Two
Western Mass Pioneers vs AC Connecticut

3-0

4-0
Sat 15, Jun-05:30 - USA USL League Two
Park City Red Wolves vs Colorado Pride Switchbacks U23

0-0

0-2
Sat 15, Jun-06:00 - USA USL League Two
TSS FC Rovers vs Lane United FC

1-0

1-1
Sat 15, Jun-06:25 - USA USL League Two
Seattle Sounders(U23) vs Portland Timbers(U23)

0-0

0-0
Sat 15, Jun-03:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Charleston Fleet Women\'s vs Beaufort County Women\'s

1-1

1-1
Sat 15, Jun-03:30 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Charlotte Lady Eagles Women\'s vs Asheville City SC Women\'s

1-0

3-1
Sat 15, Jun-04:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Texas Titans Women\'s vs San Antonio Blossoms Women\'s

0-0

0-1
Sat 15, Jun-04:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Colorado Rapids Women\'s vs Utah Red Devils Women\'s

1-1

4-2
Sat 15, Jun-04:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Maplebrook Fury Women\'s vs Fire SC 98 Women\'s

3-1

4-1
Sat 15, Jun-05:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Los Angeles Galaxy Women\'s vs San Diego Parceiro Women\'s

2-1

3-2
Sat 15, Jun-06:30 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
San Francisco Nighthawks Women\'s vs MVLA Wolves Women\'s

0-2

0-2
Sat 15, Jun-21:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Florida Sol Women\'s vs Florida Tropics Women\'s

3-0

3-0
Sat 15, Jun-19:59 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Fortuna Tulsa Women\'s vs SouthStar Women\'s

1-0

4-0
Sat 15, Jun-22:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Beach Women\'s vs Los Angeles Salsa Women\'s

2-0

4-0
Sat 15, Jun-23:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
St. Louis Lions Women\'s vs Elite Girl\'s Academy


2-2
Sat 15, Jun-23:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Dayton Dutch Lions Women\'s vs Cincinnati Sirens Women\'s

0-2

0-3
Sat 15, Jun-17:00 - Uzbekistan Professional Football League
Kuruvchi Kokand Qoqon vs Dinamo Samarqand

1-2

2-2
Sat 15, Jun-18:30 - Uzbekistan Professional Football League
Lokomotiv Tashkent vs Termez Surkhon

2-0

5-1
Sat 15, Jun-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Qizilqum Zarafshon vs Sogdiana Jizzakh

0-1

1-1
Sat 15, Jun-16:00 - Vietnam League
TP Ho Chi Minh vs Thanh Hoa FC

0-0

0-0
Sat 15, Jun-14:00 - Vietnam League
Megastar Nam Dinh vs Da Nang

1-0

2-1
Sat 15, Jun-11:00 - Western Australia Division 1
Western Knights vs UWA-Nedlands FC

1-1

4-1
Sat 15, Jun-11:00 - Western Australia Division 1
Morley-Windmills vs Ashfield SC

1-1

1-2
Sat 15, Jun-11:00 - Western Australia Division 1
Joondalup United vs Mandurah City

0-3

1-4
Sat 15, Jun-11:00 - Western Australia Division 1
Subiaco AFC vs Gwelup Croatia SC

0-2

1-3
Sat 15, Jun-15:00 - Women Baltic Cup
Estonia Women\'s vs Lithuania Women\'s

0-0

0-2
Sat 15, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Black Rhinos FC vs ZPC Kariba

0-0

0-0
Sat 15, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Harare City vs Herentals College

1-1

1-2
Sat 15, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chapungu United vs Yadah

1-1

1-2
Sat 15, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo Chiefs vs FC Platinum

0-0

0-3
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.