AD:

Football Results for Sat 10, Sep 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 10, Sep 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 10, Sep-22:00 - AFC U20 Championship
Bahrain(U20) vs Bangladesh(U20)

0-0

0-0
Sat 10, Sep-22:00 - AFC U20 Championship
Northern Mariana Island(U20) vs Turkmenistan(U20)


0-7
Sat 10, Sep-22:30 - AFC U20 Championship
Myanmar U20 vs China(U20)

1-1

1-3
Sat 10, Sep-23:00 - African Super Cup
Wydad Casablanca vs Renaissance Sportive de Berkane

0-1

0-2
Sat 10, Sep-01:00 - African Youth Championship Qualifiers
Mauritania(U20) vs Senegal(U20)

0-2

1-4
Sat 10, Sep-23:00 - Algeria Division 1
US Biskra vs JS Saoura

0-0

0-0
Sat 10, Sep-12:00 - Algeria U21
US Biskra(U21) vs JS Saoura(U21)

1-1

1-2
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Merlo vs Defensores Unidos

1-2

2-2
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Colegiales vs Villa San Carlos

2-0

4-0
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Comunicaciones(AR) vs CA Fenix Pilar

0-0

1-1
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Canuelas FC vs CA San Miguel

2-1

3-1
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Argentino de Quilmes vs Sportivo Dock Sud

0-0

1-1
Sat 10, Sep-20:10 - Argentina Prim B Metropolitana
Justo Jose de Urquiza vs Deportivo Armenio

0-0

0-1
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs San Martin Burzaco

2-0

3-1
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
CA Atlas vs Puerto Nuevo

0-1

0-1
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Claypole vs Deportivo Laferrere

0-0

1-2
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Victoriano Arenas vs Club Lujan

0-0

0-1
Sat 10, Sep-02:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Excursionistas BsAs vs Argentino de Merlo

1-1

1-1
Sat 10, Sep-00:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Ferrocarril Midland vs General Lamadrid

2-0

2-1
Sat 10, Sep-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Ferro Carril Oeste (GP) vs Sportivo Penarol

2-0

3-0
Sat 10, Sep-23:00 - Argentina Torneo Federal A
G.San Martin Formosa vs CSyD Juventud Unida Gualeguaychu

1-0

2-0
Sat 10, Sep-22:30 - Argentine Primera Division
CA Central Cordoba SDE vs Club Deportivo Godoy Cruz

1-0

3-0
Sat 10, Sep-01:00 - Argentine Primera Division
Patronato Parana vs CA Platense

0-0

1-0
Sat 10, Sep-03:30 - Argentine Primera Division
Estudiantes La Plata vs Racing Club

1-0

1-0
Sat 10, Sep-03:30 - Argentine Primera Division
Tigre vs CA Huracan

1-1

1-1
Sat 10, Sep-22:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs All Boys

0-0

2-0
Sat 10, Sep-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Estudiantes de Buenos Aires vs San Martin San Juan

0-0

1-0
Sat 10, Sep-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Agropecuario Argentino vs Almirante Brown

1-1

1-1
Sat 10, Sep-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Tristan Suarez vs Villa Dalmine

0-1

1-1
Sat 10, Sep-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
The Lakes vs Bayside United FC

0-0

0-1
Sat 10, Sep-11:45 - Australia Capital Gatorade Premier League
Monaro Panthers vs Cooma Tigers

1-0

2-1
Sat 10, Sep-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
O'Connor Knights vs Belconnen United

2-0

3-1
Sat 10, Sep-06:45 - Australia Capital Territory U23
O'Connor Knights(U23) vs Belconnen United(U23)

1-0

1-1
Sat 10, Sep-09:30 - Australia Capital Territory U23
Monaro Panthers(U23) vs Cooma Tigers(U23)

1-1

3-2
Sat 10, Sep-08:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Charlestown Azzurri vs Newcastle Olympic

0-0

0-0
Sat 10, Sep-12:00 - Australia New South Wales Women's Premier League
APIA Leichhardt Tigers Women's vs Macarthur Rams Women's


1-2
Sat 10, Sep-11:00 - Australia Queensland State Leagues 1
Redlands United FC vs Rochedale Rovers

0-2

3-2
Sat 10, Sep-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Riverside Olympic

1-0

1-0
Sat 10, Sep-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Olympia Warriors vs Launceston City

0-1

0-1
Sat 10, Sep-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Clarence Zebras vs Devonport City Striker

1-2

1-5
Sat 10, Sep-08:00 - Australia Victorian Premier League U21
South Melbourne U21 vs Port Melbourne Sharks SC U21

3-1

3-3
Sat 10, Sep-21:00 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs Dinamo Minsk

0-0

0-0
Sat 10, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
KSK Heist vs Leuven B

0-0

1-1
Sat 10, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
Patro Eisden vs Royal Knokke

1-0

2-0
Sat 10, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
KVK Ninove vs Charleroi B

1-0

2-0
Sat 10, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
KFC Mandel United vs Dessel Sport

0-1

0-2
Sat 10, Sep-21:30 - Belgian First Amateur Division
Gent B vs Sint-Eloois-Winkel

0-0

0-0
Sat 10, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
Royal Olympic Club Charleroi vs Francs Borains

0-1

0-1
Sat 10, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
Hoogstraten VV vs Thes Sport Tessenderlo


4-0
Sat 10, Sep-22:45 - Belgian Jupiler League
Oud Heverlee Leuven vs Sporting Charleroi

1-1

3-2
Sat 10, Sep-20:15 - Belgian Jupiler League
KV Oostende vs KAS Eupen

0-0

1-0
Sat 10, Sep-20:15 - Belgian Jupiler League
RFC Seraing vs Club Brugge

0-0

0-2
Sat 10, Sep-22:00 - Belgium - 2e Klasse
SK Beveren vs SL 16 FC

1-1

2-1
Sat 10, Sep-21:00 - Belgium Women's Premier League
Oud Heverlee Leuven Women's vs KV Mechelen Women's

3-0

4-0
Sat 10, Sep-23:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Santa Cruz vs Blooming

1-1

1-3
Sat 10, Sep-03:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs Nacional Potosi

1-1

1-5
Sat 10, Sep-21:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sloga Doboj vs FK Tuzla City

0-1

0-3
Sat 10, Sep-21:00 - Brasil Women's Tournament
Palmeiras SP Women's vs Corinthians Paulista SP Women's


0-4
Sat 10, Sep-23:00 - Brasileiro Serie B
Centro Sportivo Alagoano vs Clube de Regatas Brasil

0-1

1-1
Sat 10, Sep-04:30 - Brasileiro Serie B
Nautico PE vs Brusque SC

0-0

1-0
Sat 10, Sep-22:00 - Brazil Brasileiro Feminino A2
Atletico Paranaense Women's vs Ceara Women's


2-0
Sat 10, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Palmeiras Youth vs Flamengo SP Youth

0-0

1-0
Sat 10, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ferroviaria SP Youth vs Capivariano FC SP Youth

0-0

3-0
Sat 10, Sep-22:00 - Brazil Carioca B
7 De Abril RJ vs Serrano RJ


0-1
Sat 10, Sep-22:00 - Brazil Carioca B
Nova Cidade RJ vs Paduano RJ


0-3
Sat 10, Sep-22:00 - Brazil Carioca B
Sao Goncalo / Niteroi vs CEAC Araruama RJ


0-1
Sat 10, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Agua Santa vs XV de Piracicaba

0-1

1-1
Sat 10, Sep-22:00 - Bulgaria Premier
Cherno More Varna vs FC Hebar Pazardzhik

0-0

1-0
Sat 10, Sep-23:00 - CAF Champions League
Olympic Real Bangui vs Vipers SC

0-1

0-3
Sat 10, Sep-23:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Internacional (RS) vs Cuiaba (MT)

0-0

1-0
Sat 10, Sep-23:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ceara vs Santos

2-0

2-1
Sat 10, Sep-22:00 - Canadian Premier League
HFX Wanderers vs Valour

1-0

1-0
Sat 10, Sep-03:45 - Canadian Premier League
York United vs FC Edmonton

1-0

3-1
Sat 10, Sep-20:30 - Chile Primera B
Union San Felipe vs Santiago Wanderers

1-0

2-3
Sat 10, Sep-23:00 - Chile Primera Division
La Serena vs Universidad Catolica

0-2

0-4
Sat 10, Sep-02:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs CD Antofagasta

1-0

1-0
Sat 10, Sep-04:30 - Chile Primera Division
Huachipato FC vs Everton CD

1-0

1-1
Sat 10, Sep-23:00 - Chile Segunda Division
San Antonio Unido vs Independiente de Cauquenes

0-0

0-0
Sat 10, Sep-23:00 - Chile Segunda Division
Real San Joaquin vs Deportes Valdivia

0-1

2-1
Sat 10, Sep-01:00 - Chile Segunda Division
Municipal Santiago vs Deportes Colina

3-1

5-3
Sat 10, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Suzhou Dongwu vs Shenyang Urban

2-0

2-1
Sat 10, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Shaanxi Chang'an Athletic FC vs Zibo Cuju FC

1-0

1-0
Sat 10, Sep-22:00 - Club Friendly
America MG(U20) vs Atletico Mineiro (MG) U20

1-1

2-2
Sat 10, Sep-22:00 - Club Friendly
Pouso Alegre/MG (U20) vs America Teofilo Otoni MG(U20)

1-1

3-2
Sat 10, Sep-21:00 - Club Friendly
AS Rodos vs Pyliou

1-1

1-2
Sat 10, Sep-05:00 - Club Friendly
San Jose Earthquakes B vs Real Monarchs

2-0

2-2
Sat 10, Sep-06:00 - Club Friendly
Vancouver Whitecaps B vs Tacoma Defiance

0-0

0-1
Sat 10, Sep-08:00 - Club Friendly
Ulverstone FC vs Northern Rangers

1-0

3-2
Sat 10, Sep-23:00 - Colombia Copa Mustang
Cortulua vs Union Magdalena

1-0

1-2
Sat 10, Sep-04:40 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Deportes Tolima

1-0

1-1
Sat 10, Sep-06:00 - Costa Rica Primera Division
Sporting San Jose vs Puntarenas

2-1

2-2
Sat 10, Sep-23:05 - Croatia - 1. Division
HNK Gorica vs Dinamo Zagreb

0-0

0-1
Sat 10, Sep-20:30 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs NK Osijek

0-2

0-3
Sat 10, Sep-12:00 - Croatia U19
Slaven Koprivnica(U19) vs Varteks Varazdin U19

0-2

0-3
Sat 10, Sep-12:00 - Croatia U19
NK Dugopolje(U19) vs Rudes U19

1-1

2-1
Sat 10, Sep-21:00 - Cyprus 1 Division
APOEL Nicosia vs Aris Limassol

0-1

0-1
Sat 10, Sep-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs MFK Vyskov

1-1

1-1
Sat 10, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Banik Sokolov vs Zbuzany

0-1

0-2
Sat 10, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FC Pisek vs SK Motorlet Praha

0-0

1-0
Sat 10, Sep-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Plzen B vs FK Kraluv Dvur

1-2

4-2
Sat 10, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Mlada Boleslav B vs Sokol Brozany

0-1

0-2
Sat 10, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Jablonec B vs Prepere

0-2

1-2
Sat 10, Sep-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sparta Kolin vs Slovan Velvary

3-1

4-2
Sat 10, Sep-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Teplice vs Sparta Prague

1-2

2-2
Sat 10, Sep-21:00 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs FC Copenhague

1-1

2-1
Sat 10, Sep-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Orense SC vs Gualaceo SC

1-0

4-1
Sat 10, Sep-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs Liga Deportiva Universitaria

1-1

1-2
Sat 10, Sep-20:30 - Estonia Meistri Liiga
Parnu JK Vaprus vs Paide Linnameeskond

0-2

1-2
Sat 10, Sep-10:30 - Euro Beach Soccer League
Estonia Beach Soccer vs Germany Beach Soccer


3-1
Sat 10, Sep-21:00 - France Ligue 2
Caen vs Amiens SC

0-0

3-1
Sat 10, Sep-21:00 - France Ligue 2
Chamois Niortais vs Le Havre

0-0

0-1
Sat 10, Sep-21:00 - France Ligue 2
Dijon vs FC Sochaux-Montbeliard

0-1

0-2
Sat 10, Sep-21:00 - France Ligue 2
Grenoble Foot 38 vs Paris FC

0-0

1-2
Sat 10, Sep-21:00 - France Ligue 2
Stade Lavallois MFC vs Pau FC

0-0

0-1
Sat 10, Sep-21:00 - France Ligue 2
Nimes vs Bastia

0-0

0-0
Sat 10, Sep-21:00 - France Ligue 2
Rodez AF vs Valenciennes FC

0-0

1-1
Sat 10, Sep-21:00 - France Ligue 2
FC Annecy vs Quevilly Rouen

0-0

1-0
Sat 10, Sep-20:30 - French Championnat Amateur Group A
Vannes OC vs FC Chambly

1-2

1-2
Sat 10, Sep-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Olympique Ales vs Auxerre B

0-4

1-5
Sat 10, Sep-20:30 - French Championnat Amateur Group D
Moulins Yzeure vs Angouleme CFC


1-1
Sat 10, Sep-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs Lille OSC

1-1

2-1
Sat 10, Sep-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Gagra Tbilisi

2-0

2-0
Sat 10, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hansa Rostock(U17) vs Werder Bremen(U17)


1-5
Sat 10, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
St. Pauli(U17) vs Carl Zeiss Jena(U17)


3-2
Sat 10, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bayer Leverkusen(U17) vs Schalke 04 (U17)


0-1
Sat 10, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
FC Hennef 05(U17) vs Monchengladbach(U17)


1-1
Sat 10, Sep-20:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs VfL Bochum

1-0

3-1
Sat 10, Sep-22:30 - German Bundesliga 2
Fortuna Dusseldorf vs Hansa Rostock

2-0

3-1
Sat 10, Sep-22:30 - Greece Super League 1
Ionikos vs Atromitos Athens

1-0

1-4
Sat 10, Sep-20:15 - Greece Super League 1
Pas Giannina vs Levadiakos

1-1

2-1
Sat 10, Sep-12:00 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs AEK Athens(U19)

1-1

1-2
Sat 10, Sep-12:30 - Greece U19
Asteras Tripolis(U19) vs FC Aris Thessaloniki(U19)

4-1

6-1
Sat 10, Sep-23:00 - Holland Eredivisie
SBV Excelsior vs Emmen

0-1

2-1
Sat 10, Sep-20:45 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs SC Heerenveen

2-0

5-0
Sat 10, Sep-11:00 - HongKong Sapling Cup
Southern District vs Sham Shui Po

1-0

4-0
Sat 10, Sep-22:00 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Mezokovesd-Zsory

1-0

2-1
Sat 10, Sep-12:00 - Hungary U19 League
MTK Budapest FC (U19) vs Budapest Honved U19

1-0

1-1
Sat 10, Sep-12:00 - Hungary U19 League
Ujpesti TE(U19) vs Ferencvarosi TC U19

0-0

2-2
Sat 10, Sep-12:00 - Hungary U19 League
Gyori ETO FC U19 vs Illes Akademia Haladas(U19)

0-1

1-1
Sat 10, Sep-12:30 - Indonesia Liga 1
Bali United FC vs Dewa United F.C.

3-0

6-0
Sat 10, Sep-10:15 - Indonesia Liga 2
Persewar Waropen vs Persipal Palu BU

1-0

1-1
Sat 10, Sep-11:15 - Indonesia Liga 2
Sulut United vs Persipura Jayapura

0-2

1-2
Sat 10, Sep-12:15 - Indonesia Liga 2
Persijap Jepara vs Nusantara United

0-1

0-1
Sat 10, Sep-12:15 - Indonesia Liga 2
Persegres Gresik United vs Persikab Bandung

0-0

0-0
Sat 10, Sep-12:15 - Indonesia Liga 2
Perserang Serang vs PSPS Riau

0-0

1-0
Sat 10, Sep-12:15 - Indonesia Liga 2
Persekat Tegal vs Persela Lamongan

1-1

2-2
Sat 10, Sep-12:30 - Indonesia Liga 2
PSMS Medan vs Karo United

0-0

1-0
Sat 10, Sep-21:45 - Israel Liga Bet
Hakoah Amidar Ramat Gan FC vs Tzeirey Tira


1-1
Sat 10, Sep-20:30 - Israel Premier League
Bnei Sakhnin FC vs Maccabi Netanya

0-0

0-0
Sat 10, Sep-20:30 - Israel Premier League
Hapoel Hadera vs Hapoel Haifa

0-0

1-1
Sat 10, Sep-21:15 - Israel Premier League
F.C. Ashdod vs Maccabi Tel Aviv

0-0

0-0
Sat 10, Sep-10:00 - Israel U19 League
Hapoel Hod HaSharon(U19) vs Hapoel Petah Tikva(U19)

1-0

1-2
Sat 10, Sep-11:30 - Israel U19 League
Bnei Yehuda Tel Aviv U19 vs Maccabi Yaffo Kabilio U19

1-0

2-0
Sat 10, Sep-12:00 - Israel U19 League
Hapoel Ramat Gan U19 vs Maccabi Netanya U19

0-2

0-3
Sat 10, Sep-12:00 - Israel U19 League
Maccabi Irony Bat Yam(U19) vs Sektzia Nes Tziona(U19)

1-2

1-2
Sat 10, Sep-22:45 - Italian Serie A
Sampdoria vs AC Milan

0-1

1-2
Sat 10, Sep-22:30 - Italy C1A
Padova vs Vicenza

1-0

2-1
Sat 10, Sep-21:45 - Ivory Coast Division 1
Lys Sassandra vs ES Bafing

1-0

1-0
Sat 10, Sep-10:00 - Japan Football League
Honda Lock SC vs Nara Club

1-0

1-2
Sat 10, Sep-10:00 - Japan Women League Cup
NTV Beleza Women's vs INAC Kobe Leonessa Women's

2-0

2-2
Sat 10, Sep-10:30 - Japan Women League Cup
Nojima Stella Women's vs Sanfrecce Hiroshima Women's

0-0

2-2
Sat 10, Sep-09:00 - Japan Women's Football League Division 1
Bunnies Gunma White Star Women's vs Nippon Sport Science University Women's

0-1

0-1
Sat 10, Sep-09:30 - Japan Women's Football League Division 1
Ehime FC Women's vs Cerezo Osaka Sakai Women's

1-0

1-1
Sat 10, Sep-12:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs Matsumoto Yamaga FC

0-1

0-1
Sat 10, Sep-12:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs Vanraure Hachinohe FC

1-0

2-0
Sat 10, Sep-22:30 - Jordan Professional Premier League
AL-Sareeh vs Al Jazeera Amman

0-0

0-1
Sat 10, Sep-11:30 - Korea League 1
Seongnam FC vs Gangwon FC

0-1

0-4
Sat 10, Sep-09:00 - Korea League 1
Gimcheon Sangmu FC vs Jeju United FC

1-1

1-2
Sat 10, Sep-09:00 - Korea League 1
Daegu FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-2

0-5
Sat 10, Sep-11:00 - Korea League 2
Busan I'Park vs Gyeongnam FC

1-0

1-0
Sat 10, Sep-08:30 - Korea League 2
Gimpo FC vs Seoul E-Land FC

0-1

0-3
Sat 10, Sep-20:50 - Kuwait Premier League
Al Kuwait SC vs Al-Arabi Club

0-0

3-2
Sat 10, Sep-21:00 - Latvia - 2. Division
Saldus SS/Leevon vs Jelgava

0-1

0-3
Sat 10, Sep-20:30 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxembourg vs Victoria Rosport

1-1

2-2
Sat 10, Sep-21:00 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs Swift Hesperange

0-2

0-4
Sat 10, Sep-23:00 - Malta First Division League
Marsaskala vs Zurrieq

1-1

1-2
Sat 10, Sep-20:30 - Malta First Division League
Mtarfa vs Swieqi United

0-0

2-1
Sat 10, Sep-21:00 - Malta First Division League
Sliema Wanderers FC vs Zejtun Corinthians

2-0

3-0
Sat 10, Sep-22:45 - Malta Premier League
Sirens vs Hamrun Spartans

0-1

0-2
Sat 10, Sep-20:30 - Malta Premier League
Floriana FC vs Valletta FC

0-0

1-0
Sat 10, Sep-20:30 - Malta Premier League
Pieta Hotspurs vs Mosta FC

0-1

1-4
Sat 10, Sep-06:05 - Mexico Primera Division
FC Juarez vs Monterrey

0-0

0-1
Sat 10, Sep-02:00 - Mexico Primera Divison A
Alebrijes de Oaxaca vs CD Alacranes de Durango

2-0

4-0
Sat 10, Sep-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs FK Sutjeska Niksic

0-3

0-4
Sat 10, Sep-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Herrera FC vs Plaza Amador

0-0

0-1
Sat 10, Sep-01:00 - Paraguayan Division 2
Independiente FBC vs CA River Plate Asuncion

0-0

1-0
Sat 10, Sep-03:15 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs Pastoreo

0-1

1-1
Sat 10, Sep-03:15 - Paraguayan Primera Division
Resistencia SC vs Cerro Porteno

0-1

0-2
Sat 10, Sep-22:15 - Peru Primera Division
Alianza Atletico vs ADT Tarma

2-1

2-2
Sat 10, Sep-00:30 - Peru Primera Division
UTC Cajamarca vs Carlos Stein

2-0

4-0
Sat 10, Sep-04:00 - Peru Segunda Division
Alianza Huanuco vs Deportivo Union Comercio

1-1

1-1
Sat 10, Sep-12:00 - Philippines UFL Division 1
Stallion Laguna FC vs United City FC

0-1

2-4
Sat 10, Sep-12:00 - Philippines UFL Division 1
Dynamic Herb Cebu vs Maharlika FC

2-1

5-1
Sat 10, Sep-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs Miedz Legnica Youth

1-0

2-1
Sat 10, Sep-13:00 - Poland - 4. Liga
LKS II Lodz vs Pelikan Lowicz

0-1

0-4
Sat 10, Sep-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Zabrze vs Piast Gliwice

2-2

3-3
Sat 10, Sep-22:00 - Poland - I liga
Gornik Leczna vs GKS Katowice

2-0

2-2
Sat 10, Sep-21:00 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs KKS 1925 Kalisz

1-0

2-0
Sat 10, Sep-23:00 - Portugal Cup
Esperanca Lagos vs Comercio Industria


2-0
Sat 10, Sep-23:30 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs G.D. Chaves

1-0

3-0
Sat 10, Sep-21:00 - Portugal Primera Liga
Sporting Clube de Portugal vs Portimonense

2-0

4-0
Sat 10, Sep-20:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabail vs Zira FK

1-2

1-2
Sat 10, Sep-22:30 - Romania - Divizia A
FC U Craiova 1948 vs FC Rapid 1923

0-0

1-0
Sat 10, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
SSU Politehnica Timisoara vs Viitorul Pandurii Targu Jiu

0-0

0-1
Sat 10, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
CSM Politehnica Iasi vs FC Buzau

0-0

1-0
Sat 10, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
FC Brasov vs FC Metaloglobus Bucuresti

1-0

1-0
Sat 10, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
CSM Slatina vs Ripensia Timisoara

2-0

3-0
Sat 10, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
CSC Dumbravita vs Unirea Slobozia

1-4

2-4
Sat 10, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
CSC 1599 Selimbar vs Unirea Dej

0-0

1-1
Sat 10, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Constanta vs Concordia Chiajna

0-2

0-3
Sat 10, Sep-11:00 - Russia Div 2 Group 3
SKA-Khabarovsk-2 vs Balashikha

0-0

0-2
Sat 10, Sep-20:45 - Russia Premier League
Akhmat Grozny vs FK Nizhny Novgorod

0-1

1-3
Sat 10, Sep-22:00 - Saudi Arabia Professional League
Al-Nassr FC vs Dhamk

1-0

2-1
Sat 10, Sep-21:00 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs Radnicki 1923 Kragujevac

1-0

1-0
Sat 10, Sep-21:00 - Serbia - 1. Liga
Backa Topola vs Kolubara

1-0

3-1
Sat 10, Sep-23:00 - Serie D - Brazil
Sao Bernardo vs America FC Natal RN

0-1

0-1
Sat 10, Sep-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Celje vs NK Olimpija Ljubljana

0-2

4-3
Sat 10, Sep-22:00 - South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns vs Lamontville Golden Arrows

1-0

2-1
Sat 10, Sep-08:30 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Comets FC Reserve vs Campbelltown City SC Reserve

2-2

2-2
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Ladies League Division 1
Real Union de Tenerife B Women's vs UD Geneto Del Teide Women's


0-3
Sat 10, Sep-23:00 - Spanish Primera Division
Atletico Madrid vs Celta Vigo

1-0

4-1
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Primera Division
Cadiz vs Barcelona

0-0

0-4
Sat 10, Sep-23:30 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Algeciras vs Cultural Leonesa

0-1

0-1
Sat 10, Sep-21:30 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Real Madrid Castilla vs Unionistas de Salamanca

1-0

1-0
Sat 10, Sep-23:30 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Athletic Bilbao B vs Eldense

0-1

0-1
Sat 10, Sep-21:30 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Gimnastic Tarragona vs CF Intercity

0-2

1-3
Sat 10, Sep-22:30 - Spanish Primera U19
CF Damm(U19) vs Girona(U19)


3-3
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Primera U19
Sporting Hortaleza(U19) vs Real Madrid(U19)


0-3
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Primera U19
Valencia(U19) vs Albacete(U19)


5-1
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Primera U19
Atletico de Madrid(U19) vs Getafe(U19)


1-0
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Primera U19
CD Badajoz(U19) vs Alcorcon(U19)


0-3
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Primera U19
Constancia(U19) vs CD San Francisco(U19)


0-1
Sat 10, Sep-21:30 - Spanish Primera U19
Seneca(U19) vs CF Rusadir(U19)


3-0
Sat 10, Sep-23:00 - Spanish Segunda Division
Levante vs Villarreal B

1-0

4-1
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Segunda Division
FC Cartagena vs Albacete

0-0

2-1
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Valladolid B vs CD Guijuelo

0-1

0-1
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Cristo Atletico vs Polvorin

0-0

0-0
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
AD San Juan vs UD Mutilvera

0-0

0-1
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Logrones B vs Racing Rioja CF

0-0

1-0
Sat 10, Sep-21:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Alfaro vs Real Sociedad C

2-0

3-1
Sat 10, Sep-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Hercules CF vs CF Badalona

0-0

1-1
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CD Guadalajara vs UD Montijo

1-1

3-1
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Ourense vs Rapido de Bouzas

1-0

1-1
Sat 10, Sep-22:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Coria Club de Futbol vs Bollullos

2-0

2-0
Sat 10, Sep-21:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs Santanyi

0-1

1-1
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Sur Yaiza vs Lanzarote

0-2

2-2
Sat 10, Sep-00:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Estrella vs Villa Santa Brigida

0-0

0-0
Sat 10, Sep-00:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tamaraceite vs Las Palmas Atletico

0-1

1-1
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Yague CF vs CA River Ebro

0-1

1-2
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Barbastro vs CD Robres


1-2
Sat 10, Sep-21:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CDJ Tamarite vs CA Monzon

1-0

2-0
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Tarancon vs Toledo

1-0

2-0
Sat 10, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Villarrubia CF vs La Solana

0-1

1-1
Sat 10, Sep-20:15 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Revilla vs UD Samano

0-0

1-1
Sat 10, Sep-22:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Vilafranca vs UE Vilassar de Mar

2-0

2-1
Sat 10, Sep-22:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Jove Espanol vs Hercules CF B

1-0

1-0
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Roda vs Atzeneta UE

1-1

2-1
Sat 10, Sep-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Acero vs Orihuela CF

1-0

3-1
Sat 10, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
UD Santa Marta vs CD Becerril

0-0

1-1
Sat 10, Sep-22:30 - Swiss Super League
Winterthur vs FC Luzern

0-4

0-6
Sat 10, Sep-21:00 - Switzerland Women Division 1
FC Zurich Frauen Women's vs Servette Chenois Woman's

2-0

2-4
Sat 10, Sep-12:30 - Thai League 3
Marines Eureka FC vs Kabin United FC

0-0

1-0
Sat 10, Sep-12:30 - Thai League 3
Kasem Bundit University FC vs Chamchuri United FC

0-0

0-1
Sat 10, Sep-12:30 - Thai League 3
Assumption United FC vs Ang Thong FC

1-0

2-0
Sat 10, Sep-12:30 - Thai League 3
North Bangkok College vs Inter Bangkok

0-0

1-0
Sat 10, Sep-21:00 - Tunisia Cup
A.S. Marsa vs Club Sportif Sfaxien

0-2

0-2
Sat 10, Sep-21:00 - Turkey 2 Ligi A
Genclerbirligi vs Tuzlaspor Kulubu

0-0

1-2
Sat 10, Sep-21:00 - Turkey 2 Ligi A
Sakaryaspor vs Denizlispor

0-1

2-1
Sat 10, Sep-21:00 - Turkey Super Lig
Fatih Karagumruk vs Giresunspor

0-0

1-1
Sat 10, Sep-20:30 - UAE League Professional
Al Wahda vs Ittihad Kalba

0-1

0-1
Sat 10, Sep-12:00 - Ukraine U21 Liga
Dnipro-1 (U21) vs Metalist 1925 Kharkiv(U21)

0-0

1-3
Sat 10, Sep-22:00 - Uruguay Primera Division
Boston River vs Albion FC (URU)

1-0

1-0
Sat 10, Sep-01:00 - Uruguay Primera Division
Montevideo City Torque vs Deportivo Maldonado

0-1

3-3
Sat 10, Sep-23:45 - USA Major League Soccer
Nashville SC vs Los Angeles Galaxy

1-0

1-1
Sat 10, Sep-21:00 - USA Major League Soccer
Charlotte FC vs New York City FC

1-0

1-0
Sat 10, Sep-03:35 - USA Major League Soccer
Club de Foot Montreal vs Columbus Crew

0-0

2-2
Sat 10, Sep-21:00 - USA National Women's Soccer League
Washington Spirit Women's vs San Diego Wave Women's

3-1

4-3
Sat 10, Sep-03:05 - USA National Women's Soccer League
Orlando Pride Women's vs Portland Thorns FC Women's

0-1

0-2
Sat 10, Sep-06:05 - USA National Women's Soccer League
OL Reign Women's vs Chicago Red Stars Women's

1-1

2-2
Sat 10, Sep-03:05 - USA USL League One
Charlotte Independence vs Greenville Triumph

1-0

2-1
Sat 10, Sep-03:05 - USL Championship
New York Red Bulls B vs Miami FC

1-5

1-7
Sat 10, Sep-23:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo Tachira vs Hermanos Colmenares

0-1

0-1
Sat 10, Sep-01:00 - Venezuela Primera Division
Aragua FC vs Academia Puerto Cabello

0-0

0-1
Sat 10, Sep-03:15 - Venezuela Primera Division
Deportivo Lara vs Mineros de Guayana

1-1

2-3
Sat 10, Sep-23:00 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Petare vs Angostura FC

1-1

1-2
Sat 10, Sep-10:30 - Western Australia NPL U20
Perth Glory FC(U20) vs Perth RedStar (U20)

1-0

1-0
Sat 10, Sep-11:15 - Women South Asian Championship
Pakistan Women's vs Bangladesh Women's

0-4

0-6
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus