AD:

Football Results for Tue 30, Aug 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Tue 30, Aug 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Tue 30, Aug-21:30 - African Youth Championship Qualifiers
Gambia(U20) vs Cape Verde(U20)

1-0

2-0
Tue 30, Aug-21:30 - African Youth Championship Qualifiers
Mauritania(U20) vs Guinea Bissau(U20)

0-1

2-1
Tue 30, Aug-18:15 - ANOC World Beach Games
Spain Beach Soccer vs Czech Republic Beach Soccer

3-0

7-3
Tue 30, Aug-19:30 - ANOC World Beach Games
France Beach Soccer vs Norway Beach Soccer

0-1

5-1
Tue 30, Aug-14:15 - ANOC World Beach Games
Turkiye Beach Soccer vs Sweden Beach Soccer


8-1
Tue 30, Aug-15:30 - ANOC World Beach Games
Ukraine Beach Soccer vs Azerbaijan Beach Soccer


5-4
Tue 30, Aug-17:00 - ANOC World Beach Games
Germany Beach Soccer vs Moldova Beach Soccer


5-2
Tue 30, Aug-19:59 - Arab Championship U17
Morocco(U17) vs Comoros(U17)

0-0

1-0
Tue 30, Aug-19:59 - Arab Championship U17
Mauritania(U17) vs Iraq(U17)

1-0

1-1
Tue 30, Aug-23:00 - Arab Championship U17
Egypt(U17) vs Syria(U17)

3-0

5-0
Tue 30, Aug-23:00 - Arab Championship U17
Lebanon(U17) vs Saudi Arabia(U17)

0-3

0-6
Tue 30, Aug-21:00 - Argentina Reserves League
UAI Urquiza Reserve vs Justo Jose de Urquiza Reserve

0-1

0-3
Tue 30, Aug-19:00 - Argentina Reserves League
Ferrocarril Midland Reserve vs Leandro N Alem Reserve

0-2

3-2
Tue 30, Aug-19:00 - Argentina Reserves League
Talleres Remedios Reserves vs CA Colegiales Reserve

3-0

3-0
Tue 30, Aug-21:15 - Argentina Reserves League
Sportivo Dock Sud Reserve vs Canuelas FC Reserve

1-0

3-1
Tue 30, Aug-22:00 - Argentina Reserves League
Deportivo Armenio Reserve vs Club Comunicaciones(AR) Reserve

2-0

4-1
Tue 30, Aug-02:15 - Argentinian Primera B - Nacional
Defensores de Belgrano vs All Boys

0-1

1-1
Tue 30, Aug-03:35 - Argentinian Primera B - Nacional
Quilmes vs Deportivo Moron

1-1

2-1
Tue 30, Aug-04:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Nueva Chicago vs Estudiantes Rio Cuarto

0-0

0-0
Tue 30, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Ararat Yerevan II vs Urartu B

1-1

6-3
Tue 30, Aug-17:00 - Armenia Division 2
West Armenia vs Shirak B

1-1

2-1
Tue 30, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Lernayin Artsakh B vs Pyunik B

1-0

1-3
Tue 30, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Gandzasar Kapan vs FC Syunik

1-0

2-0
Tue 30, Aug-12:30 - Australia Capital Territory U23
Gungahlin United (U23) vs Monaro Panthers(U23)

2-1

2-1
Tue 30, Aug-13:30 - Australia Queensland State League U23
Bayside United(U23) vs The Lakes (U23)

1-1

4-3
Tue 30, Aug-20:30 - Austria Cup
Kapfenberg Superfund vs Floridsdorfer AC

1-0

1-1
Tue 30, Aug-21:00 - Austria Cup
Wiener Sportklub vs SC Austria Lustenau

2-0

2-0
Tue 30, Aug-21:00 - Austria Cup
SV Lafnitz vs Grazer AK

0-0

1-2
Tue 30, Aug-21:30 - Austria Cup
SV Horn vs St.Polten

2-0

3-1
Tue 30, Aug-19:59 - Austria Cup
FC Admira Wacker Modling vs Rheindorf Altach

3-0

3-0
Tue 30, Aug-22:30 - Austria Cup
Union Gurten vs Red Bull Salzburg

0-1

0-3
Tue 30, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Royal Pari vs Univ de Vinto

0-0

2-1
Tue 30, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sloga Doboj vs FK Velez Mostar

1-0

3-0
Tue 30, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Leotar

2-0

3-0
Tue 30, Aug-03:00 - Brasileiro Serie B
Chapecoense SC vs Vila Nova (GO)

1-1

1-2
Tue 30, Aug-00:30 - Brazil National Football Tournament U20
Palmeiras Youth vs Atletico Paranaense Youth

4-2

5-2
Tue 30, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Belasitsa Petrich vs Etar Veliko Tarnovo

1-0

1-1
Tue 30, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
CSKA 1948 Sofia II vs Vitosha Bistritsa

0-0

2-1
Tue 30, Aug-03:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Internacional (RS) vs Juventude (RS)

2-0

4-0
Tue 30, Aug-04:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs RB Bragantino

1-0

1-0
Tue 30, Aug-02:00 - Chile Primera B
Fernandez Vial vs CD Santiago Morning

0-0

0-1
Tue 30, Aug-04:30 - Chile Primera B
Rangers Talca vs CSyD Barnechea

1-0

3-2
Tue 30, Aug-04:30 - Chile Primera B
CD Copiapo S.A. vs Deportes Recoleta

1-1

3-2
Tue 30, Aug-23:00 - Chile Primera B
Magallanes vs Deportes Temuco

1-0

1-0
Tue 30, Aug-02:00 - Chile Segunda Division
Rodelindo Roman vs San Antonio Unido

1-0

1-1
Tue 30, Aug-11:00 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Ice City vs Jiangxi Beidamen FC

1-2

2-2
Tue 30, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Beijing BSU

2-0

3-0
Tue 30, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Nanjing City vs Shenyang Urban

1-0

2-0
Tue 30, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shanghai Jiading Huilong vs Guangxi Pingguo Haliao F.C.

0-0

0-0
Tue 30, Aug-19:15 - Club Friendly
Beitar Jerusalem vs Hapoel Bnei Lod

0-0

2-2
Tue 30, Aug-03:00 - Club Friendly
Orlando City B vs Cincinnati II

1-0

2-2
Tue 30, Aug-13:30 - Club Friendly
Bengaluru vs FC Goa

2-0

2-2
Tue 30, Aug-16:30 - Club Friendly
Neroca FC vs Hyderabad FC

0-2

0-3
Tue 30, Aug-03:00 - Colombia Copa Mustang
Jaguares de Cordoba vs Envigado

0-0

0-0
Tue 30, Aug-05:05 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Cali vs Union Magdalena

1-1

2-2
Tue 30, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Bogota FC vs Tigres FC

0-1

0-1
Tue 30, Aug-17:10 - CONCACAF Championship U17
Guyana(U17) vs Bonaire(U17)

2-1

2-4
Tue 30, Aug-19:15 - CONCACAF Championship U17
Bermuda(U17) vs British Virgin Islands(U17)

3-0

4-0
Tue 30, Aug-17:00 - CONCACAF Championship U17
Bahamas(U17) vs French Saint-Martin(U17)

1-1

2-1
Tue 30, Aug-19:59 - Cyprus 1 Division
Apollon Limassol FC vs Enosis Neon Paralimni FC

1-0

1-0
Tue 30, Aug-19:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs Pardubice

1-0

2-1
Tue 30, Aug-19:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Bohemians 1905 vs SK Dynamo Ceske Budejovice

0-1

1-2
Tue 30, Aug-22:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Jablonec vs Sparta Prague

1-1

1-1
Tue 30, Aug-12:30 - Czech Republic U19 League
Viktoria Plzen U19 vs Synot Slovacko(U19)

0-0

0-2
Tue 30, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Brno(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

1-0

2-0
Tue 30, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Sparta Praha(U19) vs Mlada Boleslav(U19)

1-1

3-1
Tue 30, Aug-14:00 - Czech Republic U19 League
Zlin(U19) vs Hradec Kralove(U19)

1-0

5-1
Tue 30, Aug-14:15 - Czech Republic U19 League
Slavia Praha(U19) vs Ceske Budejovice(U19)

1-0

4-0
Tue 30, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League
MFK Karvina(U19) vs Pardubice(U19)

2-0

3-0
Tue 30, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League
Dukla Praha (U19) vs Banik Ostrava(U19)

1-0

1-0
Tue 30, Aug-15:30 - Czech Republic U19 League
Pribram U19 vs Vysocina Jihlava(U19)

0-0

0-3
Tue 30, Aug-20:30 - Denmark Cup
Bronshoj vs Ishoj IF

0-2

1-5
Tue 30, Aug-20:30 - Denmark Cup
Marienlyst vs Vejle

0-1

0-3
Tue 30, Aug-21:00 - Denmark Cup
Kolding IF vs Sonderjyske

0-1

0-2
Tue 30, Aug-21:00 - Denmark Cup
Horsholm Usserod IK vs Tuse IF

3-0

5-0
Tue 30, Aug-19:15 - Denmark Cup
Varde_IF vs FC Aarhus Fremad

0-1

0-2
Tue 30, Aug-19:15 - Denmark Cup
Kastrup vs AB Gladsaxe

0-0

1-1
Tue 30, Aug-19:15 - Denmark Cup
Tarnby FF vs Fremad Amager

1-1

1-2
Tue 30, Aug-19:15 - Denmark Cup
Middelfart vs Fredericia

0-0

1-0
Tue 30, Aug-19:15 - Denmark Cup
Hedensted IF vs Thisted FC

1-0

1-2
Tue 30, Aug-19:15 - Denmark Cup
Jyllinge FC vs Naestved

0-1

0-5
Tue 30, Aug-19:15 - Denmark Cup
Kerteminde BK vs HB Koge

1-0

1-1
Tue 30, Aug-19:59 - Denmark Cup
Young Boys Football Development vs Brabrand IF

0-0

0-1
Tue 30, Aug-18:00 - Denmark Reserves League
Odense BK Reserve vs Lyngby Reserve

4-2

4-3
Tue 30, Aug-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Orense SC

1-0

2-0
Tue 30, Aug-18:30 - Egypt Premier League
Al Ahly SC vs Ceramica Cleopatra FC

1-0

4-0
Tue 30, Aug-18:30 - Egypt Premier League
Smouha SC vs Pharco

0-0

0-0
Tue 30, Aug-18:30 - Egypt Premier League
National Bank of Egypt SC vs Enppi

1-0

1-1
Tue 30, Aug-23:30 - Egypt Premier League
Zamalek vs El Sharqia Dokhan

0-1

1-2
Tue 30, Aug-23:30 - Egypt Premier League
Arab Contractors vs Al Masry

2-0

2-1
Tue 30, Aug-23:30 - Egypt Premier League
Ghazl El Mahallah vs Ittihad Alexandria

1-0

1-1
Tue 30, Aug-23:30 - Egypt Premier League
Pyramids FC vs El Gounah

0-1

1-3
Tue 30, Aug-20:30 - Egypt Premier League
El Ismaily vs Tala'ea El Gaish

0-1

0-1
Tue 30, Aug-22:45 - England FA Cup
Lowestoft Town vs Haverhill Rovers

1-0

3-0
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Milton Keynes Dons vs Cheltenham Town

1-1

1-2
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Shrewsbury Town vs Wolves U21

0-0

1-2
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Mansfield Town vs Manchester City U21

1-2

3-2
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Cambridge United vs Arsenal U21

0-1

0-2
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Walsall vs West Ham United(U21)

0-0

0-1
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Derby County vs Grimsby Town

3-0

3-1
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Bolton Wanderers vs Crewe Alexandra

1-1

4-1
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Wycombe Wanderers vs Tottenham Hotspur U21

0-0

0-0
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Plymouth Argyle vs Bristol Rovers

0-0

1-1
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Doncaster Rovers vs Newcastle U21

0-0

0-0
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Hartlepool United FC vs Harrogate Town

2-0

2-0
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Swindon vs Crystal Palace U21

0-0

0-2
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Exeter City vs Newport County

0-0

1-2
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Morecambe vs Everton U21

2-1

3-3
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Forest Green Rovers vs Southampton U21

2-1

3-1
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Burton Albion FC vs Leicester City(U21)

4-2

4-2
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
AFC Wimbledon vs Aston Villa U21

1-1

2-1
Tue 30, Aug-22:00 - England Johnstone's Paint Trophy
Fleetwood Town vs Barrow

1-1

1-1
Tue 30, Aug-22:30 - England Johnstone's Paint Trophy
Bradford City AFC vs Sheffield Wed

1-1

3-1
Tue 30, Aug-22:30 - England Johnstone's Paint Trophy
Port Vale vs Stockport County

0-0

1-0
Tue 30, Aug-22:30 - England Johnstone's Paint Trophy
Peterborough United vs Stevenage FC

1-1

1-2
Tue 30, Aug-22:30 - England Johnstone's Paint Trophy
Carlisle vs Manchester United U21

0-1

1-2
Tue 30, Aug-22:30 - England Johnstone's Paint Trophy
Salford City F.C. vs Liverpool U21

1-0

2-1
Tue 30, Aug-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Ipswich vs Northampton Town

3-0

6-0
Tue 30, Aug-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Oxford United vs Leyton Orient

2-0

5-0
Tue 30, Aug-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Barnsley vs Lincoln City

0-2

0-3
Tue 30, Aug-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Accrington Stanley vs Rochdale

0-0

3-3
Tue 30, Aug-22:45 - England Johnstone's Paint Trophy
Crawley Town vs Portsmouth

1-0

2-2
Tue 30, Aug-22:45 - England The Championship
Sheffield United vs Reading

1-0

4-0
Tue 30, Aug-22:45 - England The Championship
Wigan Athletic vs West Bromwich(WBA)

1-1

1-1
Tue 30, Aug-22:45 - England The Championship
Cardiff City vs Luton Town

0-0

1-2
Tue 30, Aug-22:45 - England The Championship
Birmingham vs Norwich City

0-0

1-2
Tue 30, Aug-22:45 - England The Championship
Burnley vs Millwall

0-0

2-0
Tue 30, Aug-22:45 - England The Championship
Queens Park Rangers vs Hull City

3-0

3-1
Tue 30, Aug-23:00 - England The Championship
Watford vs Middlesbrough

1-1

2-1
Tue 30, Aug-17:00 - England U21 Premier League 2
Charlton Athletic(U21) vs Coventry(U21)

2-1

2-1
Tue 30, Aug-16:00 - England U21 Premier League 2
Queens Park Rangers(U21) vs Sheffield United(U21)

0-1

0-2
Tue 30, Aug-16:00 - England U21 Premier League 2
Cardiff City(U21) vs Burnley(U21)

1-0

1-2
Tue 30, Aug-16:00 - England U21 Premier League 2
Bristol City(U21) vs Birmingham(U21)

0-0

0-0
Tue 30, Aug-17:00 - England U21 Premier League 2
Reading U21 vs Sheffield Wed(U21)

3-0

4-1
Tue 30, Aug-22:45 - England Women's Northern Premier League
Stoke City Women's vs Wolves Women's

0-3

0-5
Tue 30, Aug-22:45 - England Women's Northern Premier League
Boldmere St.Michaels Women's vs West Bromwich WFC Women's


1-2
Tue 30, Aug-22:45 - England Women's Southern Premier League
Oxford United Women's vs London Bees Women's

1-0

3-0
Tue 30, Aug-22:30 - English Premier League
Crystal Palace vs Brentford

0-0

1-1
Tue 30, Aug-22:30 - English Premier League
Fulham vs Brighton & Hove Albion

0-0

2-1
Tue 30, Aug-22:45 - English Premier League
Southampton vs Chelsea FC

2-1

2-1
Tue 30, Aug-23:00 - English Premier League
Leeds United vs Everton

0-1

1-1
Tue 30, Aug-21:00 - Estonia Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka vs FC Kuressaare

1-1

1-1
Tue 30, Aug-19:00 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs Parnu JK Vaprus

0-0

1-0
Tue 30, Aug-19:00 - Estonia Meistri Liiga
Tallinna JK Legion vs JK Tallinna Kalev

0-2

2-3
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
AS Saint-Etienne vs Bastia

4-0

5-0
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Guingamp vs FC Sochaux-Montbeliard

1-1

1-2
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Bordeaux vs Quevilly Rouen

3-0

4-0
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Caen vs Pau FC

1-1

1-1
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Amiens SC vs Paris FC

0-0

1-1
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Chamois Niortais vs Valenciennes FC

0-1

0-1
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Dijon vs FC Annecy

0-1

0-2
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Grenoble Foot 38 vs Nimes

1-0

3-2
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Stade Lavallois MFC vs Le Havre

1-0

1-3
Tue 30, Aug-22:45 - France Ligue 2
Rodez AF vs FC Metz

0-3

1-4
Tue 30, Aug-21:00 - Friendly Internationals
Spain(U19) vs Israel(U19)

0-0

0-0
Tue 30, Aug-21:00 - Friendly Internationals
Romania(U16) vs Montenegro U16

3-0

5-0
Tue 30, Aug-19:59 - Friendly Internationals
Montenegro U18 vs Uzbekistan(U18)

1-3

1-3
Tue 30, Aug-22:00 - Friendly Internationals
Gibraltar(U19) vs San Marino(U19)

0-3

0-4
Tue 30, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs FC Saburtalo Tbilisi

1-0

3-0
Tue 30, Aug-22:45 - Germany Cup
Teutonia Ottensen vs RB Leipzig

0-4

0-8
Tue 30, Aug-19:45 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Mezokovesd-Zsory

0-0

1-0
Tue 30, Aug-22:00 - Hungary NB1
Zalaegerszegi TE vs Debreceni VSC

1-0

4-2
Tue 30, Aug-21:00 - Iceland U19 League
Hafnarfjordur FH(U19) vs Fylkir(U19)

1-1

4-4
Tue 30, Aug-21:15 - Iceland U19 League
Fjolnir(U19) vs IA Kari(U19)

2-0

5-0
Tue 30, Aug-22:00 - Iceland U19 League
Breidablik Augnablik Smari(U19) vs KR/KV U19

1-1

2-4
Tue 30, Aug-22:00 - Iceland U19 League
Keflavik(U19) vs Valur KH Hlidarendi(U19

1-0

3-0
Tue 30, Aug-23:45 - Iceland U19 League
Vikingur Reykjavik(U19) vs HK Kopavogur Ymir U19

3-1

3-2
Tue 30, Aug-12:15 - Indonesia Liga 2
Putra Delta Sidoarjo vs PSBS Biak Numfor

2-0

3-0
Tue 30, Aug-12:15 - Indonesia Liga 2
Nusantara United vs Persipa Pati

0-1

1-2
Tue 30, Aug-15:15 - Indonesia Liga 2
PSKC Cimahi vs PSMS Medan

0-0

0-0
Tue 30, Aug-18:30 - Iran League
Malavan vs Zob Ahan

0-1

1-1
Tue 30, Aug-18:30 - Iran League
Paykan vs Nassaji Mazandaran

0-0

0-0
Tue 30, Aug-19:00 - Iran League
Mes Kerman vs Gol Gohar FC

1-1

2-2
Tue 30, Aug-19:59 - Iran League
Naft Masjed Soleyman FC vs Esteghlal Tehran

0-0

0-0
Tue 30, Aug-21:15 - Israel Premier League
Bnei Sakhnin FC vs Maccabi Haifa

0-0

0-1
Tue 30, Aug-21:00 - Israel State Cup
Ahi Acre vs Tzeirey Tamra

2-2

2-3
Tue 30, Aug-21:15 - Israel State Cup
Maccabi Petah Tikva FC vs Hakoah Amidar Ramat Gan FC

2-0

4-1
Tue 30, Aug-16:30 - Israel State Cup
Hapoel Mahane Yehuda vs Tzeirey Tira

0-1

0-1
Tue 30, Aug-17:00 - Israel State Cup
Hapoel Hod HaSharon vs Hapoel Kfar Qasim Shouaa

1-0

1-0
Tue 30, Aug-18:30 - Italian Campionato Primavera
Atalanta Youth vs Roma Youth

0-1

1-4
Tue 30, Aug-18:30 - Italian Campionato Primavera
Empoli Youth vs Juventus Youth

1-2

2-5
Tue 30, Aug-13:00 - Italian Campionato Primavera
AC Milan Youth vs Cesena Youth

2-1

5-1
Tue 30, Aug-13:00 - Italian Campionato Primavera
Cagliari Youth vs Fiorentina Youth

1-1

1-1
Tue 30, Aug-20:30 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs AC Milan

0-0

0-0
Tue 30, Aug-22:45 - Italian Serie A
AS Roma vs A.C. Monza

2-0

3-0
Tue 30, Aug-22:45 - Italian Serie A
Inter Milan vs Cremonese

2-0

3-1
Tue 30, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Fukushima United FC

0-0

1-3
Tue 30, Aug-19:00 - Jordan Divison 1
AL-Karmel vs Al-Jalil

1-0

2-2
Tue 30, Aug-19:00 - Jordan Divison 1
Al Hashemeya vs Al-Tora

2-0

3-0
Tue 30, Aug-14:00 - Korea League 2
Busan I'Park vs FC Anyang

0-0

0-1
Tue 30, Aug-14:30 - Korea League 2
Bucheon FC 1995 vs Gwangju Football Club

1-0

2-1
Tue 30, Aug-21:00 - Kuwait Premier League
Al-Arabi Club vs Al-Salmiyah

2-0

2-2
Tue 30, Aug-01:30 - Mexico Primera Divison 2
Lobos ULMX vs Tampico Madero

3-2

3-5
Tue 30, Aug-02:00 - Mexico Women's Primera Division
Deportivo Toluca Women's vs Atletico San Luis Women's

0-0

2-0
Tue 30, Aug-22:45 - National League
Wrexham vs Gateshead

2-1

3-1
Tue 30, Aug-22:45 - Northern Ireland Premier League
Glenavon FC vs Newry City

0-3

1-5
Tue 30, Aug-22:45 - Northern Ireland Youth League
Coleraine(U20) vs Carrick Rangers(U20)

1-0

5-1
Tue 30, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon A
Grei vs Skeid Oslo II

1-3

4-4
Tue 30, Aug-19:00 - Norway 3. Divisjon C
Sola vs Brann B

2-0

2-0
Tue 30, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon D
Eik Tonsberg vs Start Kristiansand B

2-0

2-0
Tue 30, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon F
Gjellerasen IF vs Mjondalen IF B

1-0

3-1
Tue 30, Aug-17:40 - Omani League
Al Seeb vs Sur Club

1-1

2-1
Tue 30, Aug-03:15 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs CA River Plate Asuncion

0-1

0-1
Tue 30, Aug-22:15 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs Guarani de Trinidad

1-1

3-1
Tue 30, Aug-19:30 - Poland - 4. Liga
Czarni Polaniec vs KSZO Ostrowiec

1-0

1-2
Tue 30, Aug-18:15 - Poland Cup
Legia Warszawa B vs Wisla Krakow

0-1

0-5
Tue 30, Aug-18:30 - Poland Cup
RKS Radomsko vs Radomiak Radom

0-2

0-3
Tue 30, Aug-18:30 - Poland Cup
Stal Stalowa Wola vs Puszcza Niepolomice

0-0

0-0
Tue 30, Aug-18:30 - Poland Cup
Lechia Zielona Gora vs Podbeskidzie

1-0

1-1
Tue 30, Aug-18:30 - Poland Cup
Rekord Bielsko vs Chelmianka Chelm

2-0

3-0
Tue 30, Aug-21:00 - Poland Cup
Baltyk Gdynia vs Olimpia Elblag

0-2

0-3
Tue 30, Aug-21:00 - Poland Cup
Stal Rzeszow vs Korona Kielce

3-3

3-3
Tue 30, Aug-19:00 - Poland Cup
GKS Wikielec vs Zaglebie Sosnowiec

0-1

1-2
Tue 30, Aug-19:30 - Poland Cup
Start Jelowa vs Zaglebie Lubin

0-4

0-4
Tue 30, Aug-21:45 - Poland Cup
Stomil Olsztyn vs Chrobry Glogow

0-1

1-3
Tue 30, Aug-22:30 - Poland Cup
Bruk Bet Termalica Nieciecza vs Legia Warszawa

0-1

2-2
Tue 30, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23
Maritimo(U23) vs Gil Vicente U23

1-0

2-2
Tue 30, Aug-00:15 - Portugal Primera Liga
Vizela vs Gil Vicente

2-2

2-2
Tue 30, Aug-23:15 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs Pacos Ferreira

2-1

3-2
Tue 30, Aug-18:10 - Qatar League
Umm Salal vs Al Rayyan

0-0

0-0
Tue 30, Aug-20:20 - Qatar League
Al-Sailiya vs Al-Sadd

1-1

1-2
Tue 30, Aug-16:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Zaqatala FK vs Energetik Mingachevir

1-1

2-1
Tue 30, Aug-16:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Qarabag B vs FK MOIK Baku

0-0

0-0
Tue 30, Aug-17:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Neftchi Baku B vs Qaradag Lokbatan

1-0

2-0
Tue 30, Aug-17:30 - Romania - Divizia A
CS Mioveni vs UTA Arad

1-1

1-1
Tue 30, Aug-23:00 - Romania - Divizia A
FC Rapid 1923 vs Universitatea Cluj

0-0

1-0
Tue 30, Aug-20:15 - Romania - Divizia A
FC U Craiova 1948 vs Sepsi OSK Sfantul Gheorghe

1-0

1-0
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
FC Gloria Bistrita vs Minerul Ocna De


1-0
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
Jiul Petrosani vs CS Gilortul Targu Carbunesti


2-0
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
CS Municipal Lugoj vs Ghiroda SI Giarmata VII


1-4
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
CSM Flacara Moreni vs Pucioasa

3-1

6-2
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
Inainte Modelu vs Dunarea Calarasi

1-0

1-2
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
Cetate Deva vs Corvinul Hunedoara

1-0

2-1
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
Unirea Bascov vs FCM Alexandria

0-2

0-3
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
Crisul Chisineu Cris vs Soimii Lipova

0-2

1-6
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
Ocna Mures vs Metalurgistul Cugir

1-2

4-3
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
ACS Flacara Horezu vs Viitorul Daesti


1-0
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
CSO Petrolul Potcoava vs ACSO Filiasi


3-2
Tue 30, Aug-18:30 - Romania Cup
CSM Satu Mare vs Sportul Simleu


2-0
Tue 30, Aug-18:00 - Russia Cup
Spartak Nalchik vs Mashuk-KMV

1-0

1-0
Tue 30, Aug-19:59 - Russia Cup
Spartak Moscow vs Krylya Sovetov Samara

0-0

1-0
Tue 30, Aug-17:00 - Russia Cup
Tekstilshchik Ivanovo vs 2 Drots Moscow FC

0-1

1-1
Tue 30, Aug-22:45 - San Marino Super Cup
SP La Fiorita vs SP Tre Fiori

0-0

1-1
Tue 30, Aug-19:55 - Saudi Arabia Division 1
Al Qaisoma vs Al-Arabi

1-2

2-2
Tue 30, Aug-21:40 - Saudi Arabia Division 1
Al-Akhdoud vs Al-Ahli Saudi FC

1-0

2-0
Tue 30, Aug-20:05 - Saudi Arabia Division 1
Al Kholood vs Al-Riyadh

1-0

1-0
Tue 30, Aug-20:20 - Saudi Arabia Division 1
Al-Orubah vs Al-Hazm

0-1

0-2
Tue 30, Aug-22:45 - Scotland League Cup
Glasgow Rangers vs Queen of the South FC

2-1

3-1
Tue 30, Aug-22:45 - Scotland League Cup
Dundee vs Falkirk

0-0

3-0
Tue 30, Aug-22:45 - Scotland League Cup
Partick Thistle vs Arbroath

0-0

1-0
Tue 30, Aug-22:45 - Scotland League Cup
Annan Athletic vs Aberdeen

0-0

1-1
Tue 30, Aug-22:45 - Scottish Lowland Football League
Spartans vs Bo'ness United

0-0

2-0
Tue 30, Aug-22:45 - Scottish Lowland Football League
Caledonian Braves vs Hearts Reserve

2-1

3-2
Tue 30, Aug-22:45 - Scottish Lowland Football League
Broomhill FC vs Dalbeattie Star

1-0

3-1
Tue 30, Aug-20:30 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs Radnicki Nis

1-0

3-0
Tue 30, Aug-20:30 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs Mladost GAT Novi Sad

1-0

1-0
Tue 30, Aug-18:30 - Serbia - 1. Liga
Novi Pazar vs Spartak Subotica

1-0

2-0
Tue 30, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Volta Redonda vs Aparecidense GO

1-0

1-0
Tue 30, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs Zlate Moravce

0-0

0-0
Tue 30, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MFK Skalica vs MSK Zilina

1-0

1-0
Tue 30, Aug-22:30 - Slovakia 1. Liga
Trencin vs Dukla Banska Bystrica

0-1

0-2
Tue 30, Aug-00:00 - Spanish Primera Division
Valencia CF vs Atletico Madrid

0-0

0-1
Tue 30, Aug-00:00 - Spanish Segunda Division
Las Palmas vs Andorra CF

1-0

2-0
Tue 30, Aug-21:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Mellersta
Norrby IF(U21) vs Orgryte(U21)

2-0

4-1
Tue 30, Aug-21:00 - Sweden Woman's Cupen
Sandvikens IF Women's vs IK Uppsala Women's

0-2

0-3
Tue 30, Aug-21:00 - Swedish Cup
GAIS vs IFK Varnamo

0-0

1-1
Tue 30, Aug-19:00 - Swedish Cup
Almhults IF vs Hacken

1-0

1-2
Tue 30, Aug-19:59 - Swedish Cup
Huddinge IF vs Degerfors IF

0-2

1-3
Tue 30, Aug-13:00 - Taipei Women's Football League
Hang Yuan Women's vs Inter Taoyuan FC Women's

2-0

6-0
Tue 30, Aug-17:00 - Turkmenistan Yokary Liga
FC Merw vs Sagadam


4-1
Tue 30, Aug-17:00 - Turkmenistan Yokary Liga
FK Nebitci vs FC Altyn Asyr

0-1

0-2
Tue 30, Aug-17:00 - Turkmenistan Yokary Liga
Kopetdag Asgabat vs Energetik Mary


3-1
Tue 30, Aug-01:00 - Uruguay Primera Division
Cerro Largo vs CA River Plate

0-3

0-5
Tue 30, Aug-21:00 - Uruguay Reserves League
Albion FC Reserve (URU) vs Montevideo City Torque Reserve

0-1

2-2
Tue 30, Aug-22:00 - Uruguay Reserves League
Defensor SC Reserve vs Montevideo Wanderers Reserve

0-1

0-1
Tue 30, Aug-17:00 - Uruguay Reserves League
Deportivo Maldonado Reserve vs CA Rentistas Reserve

0-0

0-0
Tue 30, Aug-17:00 - Uruguay Reserves League
CS Cerrito Reserve vs CA River Plate Reserve

2-1

2-1
Tue 30, Aug-06:00 - USA National independent Football League
LA Force vs Flower City Union

1-2

2-2
Tue 30, Aug-18:00 - Uzbekistan Professional Football League
Metallurg Bekabad vs Kuruvchi Kokand Qoqon

0-0

0-0
Tue 30, Aug-13:00 - Vietnam Women's Tournament
Hanoi B Women's vs TP Ho Chi Minh Woman's

0-2

0-3
Tue 30, Aug-15:30 - Vietnam Women's Tournament
Phong Phu Ha Nam Women's vs TKS Viet Nam Women's

0-1

1-2
Tue 30, Aug-22:45 - Wales Premier League
Airbus UK Broughton vs Flint Town United

1-0

1-3
Tue 30, Aug-22:45 - Wales Premier League
Newtown AFC vs Caernarfon Town

2-0

2-1
Tue 30, Aug-22:45 - Wales Premier League
Connah's Quay Nomads FC vs Bala Town F.C.

1-0

1-0
Tue 30, Aug-22:45 - Wales Premier League
Cardiff Metropolitan University FC vs Pontypridd

1-0

3-0
Tue 30, Aug-22:45 - Wales Premier League
Penybont FC vs Haverfordwest County

1-1

3-2
Tue 30, Aug-23:00 - Wales Premier League
Aberystwyth Town vs The New Saints

0-0

0-2
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.

Write a Comment

comments powered by Disqus