AD:

Football Results for Sun 17, Apr 2022

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 17, Apr 2022

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 17, Apr-19:00 - African Youth Championship Woman's U17
Nigeria Women's(U17) vs Egypt Women's (U17)

2-0

4-0
Sun 17, Apr-18:45 - Albania Super league
Teuta Durres vs Vllaznia Shkoder

0-0

1-1
Sun 17, Apr-18:45 - Albania Super league
Partizani Tirana vs Skenderbeu Korce

0-0

0-0
Sun 17, Apr-15:45 - Albania Super league
KF Laci vs KS Dinamo Tirana

1-0

2-1
Sun 17, Apr-18:45 - Algeria Division 1
NC Magra vs JS Saoura

0-0

0-0
Sun 17, Apr-18:45 - Algeria Division 1
RC Relizane vs JS Kabylie

0-2

1-4
Sun 17, Apr-01:30 - Algeria Division 1
Paradou AC vs OM Medea

1-1

2-1
Sun 17, Apr-19:59 - Amstel Cup Holland
PSV Eindhoven vs Ajax Amsterdam

0-1

2-1
Sun 17, Apr-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Caala vs Wiliete

0-0

0-0
Sun 17, Apr-18:00 - Angola Girabola League
Cuando Cubango vs Progresso Sambizanga


2-1
Sun 17, Apr-18:00 - Angola Girabola League
CD Lunda Sul vs Desportivo Huila


2-1
Sun 17, Apr-19:00 - Angola Girabola League
Primeiro 1 de Agosto vs Bravos do Maquis


0-1
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Sportivo Dock Sud vs Talleres Remdios de Escalada

0-1

1-3
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs General Lamadrid

1-0

1-2
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Berazategui

1-1

1-1
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Excursionistas BsAs vs Club Lujan

2-1

2-2
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
El Porvenir vs San Martin Burzaco

0-1

1-1
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Leandro N Alem vs Real Pilar

0-0

1-0
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Liniers vs Deportivo Laferrere

0-1

0-1
Sun 17, Apr-22:45 - Argentina Torneo Federal A
Boca Unidos vs Gimnasia C. Uruguay

0-0

0-0
Sun 17, Apr-22:45 - Argentina Torneo Federal A
CA Juventud Unida San Luis vs Independiente Chivilcoy

2-0

2-0
Sun 17, Apr-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Huracan Las Heras vs Deportivo Camioneros

0-1

2-1
Sun 17, Apr-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Union Sunchales vs Central Norte Salta

0-0

0-0
Sun 17, Apr-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia y Tiro vs Defensores Belgrano Villa Ramallo

0-0

2-0
Sun 17, Apr-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Penarol vs Estudiantes de San Luis

0-0

1-0
Sun 17, Apr-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Circulo Deportivo vs Argentino Monte Maiz

2-0

3-0
Sun 17, Apr-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Juventud Antoniana vs Racing de Cordoba

0-2

0-4
Sun 17, Apr-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Las Parejas vs Sarmiento Resistencia

0-0

0-1
Sun 17, Apr-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Ferro Carril Oeste (GP) vs Olimpo

0-0

0-1
Sun 17, Apr-03:00 - Argentina Torneo Federal A
Crucero del Norte vs Sportivo Belgrano

1-0

1-0
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Liniers Bahia Blanca vs Sol de Mayo

0-1

1-2
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Pronunciamiento vs G.San Martin Formosa

0-1

0-1
Sun 17, Apr-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Sansinena vs Sportivo Desamparados

0-0

3-0
Sun 17, Apr-23:30 - Argentine Primera Division
Argentinos Juniors vs Talleres Cordoba

1-1

2-1
Sun 17, Apr-21:00 - Argentine Primera Division
Club Deportivo Godoy Cruz vs Velez Sarsfield

0-0

0-0
Sun 17, Apr-21:00 - Argentine Primera Division
Defensa Y Justicia vs Atletico Tucuman

0-1

1-1
Sun 17, Apr-02:00 - Argentine Primera Division
Barracas Central vs Estudiantes La Plata

1-4

1-6
Sun 17, Apr-04:30 - Argentine Primera Division
Racing Club vs Union Santa Fe

1-0

1-0
Sun 17, Apr-23:35 - Argentinian Primera B - Nacional
Almirante Brown vs All Boys

1-1

2-2
Sun 17, Apr-02:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Alvarado Mar del Plata vs Santamarina Tandil

1-0

3-0
Sun 17, Apr-21:35 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Maipu vs Chacarita Juniors

1-0

1-1
Sun 17, Apr-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia y Esgrima de Jujuy vs Gimnasia y Esgrima de Mendoza

0-1

0-3
Sun 17, Apr-03:35 - Argentinian Primera B - Nacional
Belgrano vs Deportivo Riestra

0-0

2-1
Sun 17, Apr-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Almagro vs Atletico Rafaela

3-1

3-1
Sun 17, Apr-07:05 - Australia League A
Wellington Phoenix vs Central Coast Mariners FC

0-1

0-4
Sun 17, Apr-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Blacktown City vs Sydney FC Youth

4-0

4-2
Sun 17, Apr-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Rockdale City Suns vs Wollongong Wolves

1-1

2-1
Sun 17, Apr-09:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners Academy vs Western Sydney Wanderers AM

1-1

4-3
Sun 17, Apr-08:00 - Australia New South Wales U20
Rockdale Ilinden(U20) vs Wollongong Wolves(U20)

0-3

0-3
Sun 17, Apr-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Olympic United FC vs Gold Coast United

1-0

2-0
Sun 17, Apr-09:45 - Australia Queensland State League U23
Brisbane Olympic United FC(U23) vs Gold Coast United(U23)

0-1

1-2
Sun 17, Apr-09:45 - Australia Queensland State League U23
Sunshine Coast FC(U23) vs Brisbane Strikers(U23)

0-1

1-1
Sun 17, Apr-10:35 - Australia Queensland State Leagues 1
Southside Eagles vs Redlands United FC

0-0

0-1
Sun 17, Apr-12:00 - Australia Queensland State Leagues 1
Sunshine Coast FC vs Brisbane Strikers

1-1

2-2
Sun 17, Apr-12:30 - Austria Landesliga
ASK Klagenfurt vs SV Feldkirchen

1-0

2-0
Sun 17, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs SK Austria Klagenfurt

1-2

1-2
Sun 17, Apr-16:30 - Austrian Bundesliga
Sturm Graz vs Rapid Wien

1-0

2-1
Sun 17, Apr-16:30 - Austrian Bundesliga
Austria Wien vs Red Bull Salzburg

0-0

1-2
Sun 17, Apr-15:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Neulengbach Women's vs Vorderland Women's

1-2

1-5
Sun 17, Apr-15:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Austria Vienna Women's vs FSK St Polten Spratzern Women's

0-2

0-2
Sun 17, Apr-18:30 - Austrian Regionalliga East
Mauerwerk vs SC Mannsdorf

0-0

0-0
Sun 17, Apr-19:59 - Austrian Regionalliga Mitte
SV Spittal vs ATSV Stadl Paura

1-0

1-1
Sun 17, Apr-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Shakhtyor Petrikov vs Osipovichy

1-1

4-2
Sun 17, Apr-15:00 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs Slavia Mozyr

0-0

0-3
Sun 17, Apr-21:30 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs Energetyk-BGU Minsk

0-0

1-2
Sun 17, Apr-17:00 - Belarus Premier League
FC Gomel vs Dnepr Mogilev

1-0

3-1
Sun 17, Apr-14:00 - Belarus Reserves League
Dinamo Minsk Reserves vs FC Belshina Babruisk Reserve

0-1

0-1
Sun 17, Apr-14:00 - Belarus Reserves League
FC Torpedo Zhodino Reserve vs Arsenal Dzyarzhynsk Reserves

1-2

1-2
Sun 17, Apr-15:00 - Belarus Reserves League
Shakhter Soligorsk Reserves vs BATE Borisov Reserves

0-0

0-0
Sun 17, Apr-16:00 - Belarus Reserves League
FK Isloch Minsk Reserve vs Neman Grodno Reserve

1-0

2-0
Sun 17, Apr-18:30 - Belarus Women's Premier League
ABFF Women's(U19) vs Zorka-BDU Minsk Women's

0-1

1-3
Sun 17, Apr-16:00 - Belarus Women's Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women's vs FC Minsk Women's

0-6

0-13
Sun 17, Apr-17:00 - Belgian First Amateur Division
Rupel Boom vs Francs Borains

0-0

0-0
Sun 17, Apr-17:00 - Belgian First Amateur Division
KFC Mandel United vs KSK Heist


1-2
Sun 17, Apr-22:00 - Belgium - 2e Klasse
Red Star Waasland-Beveren vs Royal Excel Mouscron

0-0

2-0
Sun 17, Apr-22:00 - Belgium - 2e Klasse
Lierse Kempenzonen vs Excelsior Virton

0-1

1-1
Sun 17, Apr-19:59 - Belgium Women's Premier League
Oud Heverlee Leuven Women's vs Club Brugge Women's

3-0

5-0
Sun 17, Apr-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Atletico Palmaflor vs Nacional Potosi

1-0

1-0
Sun 17, Apr-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Bolivar vs Blooming

2-0

6-0
Sun 17, Apr-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Jorge Wilstermann vs Royal Pari

2-1

2-2
Sun 17, Apr-22:00 - Brasil Women's Tournament
Corinthians Paulista SP Women's vs Real Brasilia FC Women's

0-0

3-0
Sun 17, Apr-01:30 - Brasileiro Serie B
Guarani Futebol Clube vs Sport Club Recife (PE)

0-0

0-0
Sun 17, Apr-02:00 - Brasileiro Serie B
Clube de Regatas Brasil vs Vasco da Gama(RJ)

1-1

1-1
Sun 17, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Portuguesa RJ (U20) vs Volta Redonda(U20)

0-2

1-2
Sun 17, Apr-22:30 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Esportivo (RS) vs Gloria RS

0-0

1-3
Sun 17, Apr-22:30 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Santa Cruz(RS) vs Sao Gabriel RS

0-0

1-0
Sun 17, Apr-02:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
CE Lajeadense vs Guarani RS


1-0
Sun 17, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Gaucho/RS vs Brasil Farroupilha RS

2-0

2-0
Sun 17, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
CA Votuporanguense SP vs Uniao Suzano AC

0-0

1-0
Sun 17, Apr-22:30 - Brazil Paranaense Division 2
Apucarana PR vs Parana STC PR

1-0

2-0
Sun 17, Apr-22:30 - Brazil Paranaense Division 2
Vere PR vs Andraus Brasil

0-0

0-1
Sun 17, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Botev Plovdiv II vs PFK Montana

0-0

1-1
Sun 17, Apr-18:00 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs Levski Sofia

0-0

0-0
Sun 17, Apr-21:00 - Bulgaria Premier
Ludogorets Razgrad vs Slavia Sofia

3-0

4-1
Sun 17, Apr-17:00 - Burundi Ligue A
Le Messager Ngozi vs Aigle Noir


1-0
Sun 17, Apr-17:00 - Burundi Ligue A
Bujumbura City vs Atheletico Olympic

0-1

2-1
Sun 17, Apr-17:00 - Burundi Ligue A
Olympic Star vs Musongati


1-0
Sun 17, Apr-17:00 - Burundi Ligue A
Bumamuru vs Royal de Muramvya


3-1
Sun 17, Apr-17:00 - Burundi Ligue A
Les Crocos vs Top Junior


0-1
Sun 17, Apr-00:00 - CAF Champions League
Al Ahly SC vs Raja Casablanca Atlhletic

2-1

2-1
Sun 17, Apr-01:00 - CAF Champions League
CR Belouizdad vs Wydad Casablanca

0-0

0-1
Sun 17, Apr-19:59 - CAF Confederation Cup
Simba vs Orlando Pirates

0-0

1-0
Sun 17, Apr-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
CR Flamengo (RJ) vs Sao Paulo

1-1

3-1
Sun 17, Apr-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Coritiba (PR)

2-1

2-1
Sun 17, Apr-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Avai FC (SC)

2-0

3-0
Sun 17, Apr-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
America MG vs Juventude (RS)

2-0

4-1
Sun 17, Apr-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cuiaba (MT) vs Fluminense (RJ)

0-0

0-1
Sun 17, Apr-00:00 - Canadian Premier League
Forge FC vs Cavalry

1-2

2-2
Sun 17, Apr-04:00 - Chile Primera B
Deportes Iquique vs Cobreloa

2-0

2-0
Sun 17, Apr-23:30 - Chile Primera Division
Huachipato FC vs Universidad Catolica

0-0

1-0
Sun 17, Apr-20:30 - Chile Primera Division
Curico Unido vs CD Antofagasta

1-0

2-0
Sun 17, Apr-01:30 - Chile Primera Division
Universidad de Chile vs Palestino

0-0

0-0
Sun 17, Apr-23:00 - Chile Segunda Division
Real San Joaquin vs San Antonio Unido

1-1

2-2
Sun 17, Apr-23:30 - Chile Segunda Division
General VelAsquez vs Independiente de Cauquenes

3-1

3-2
Sun 17, Apr-23:30 - Chile Segunda Division
Iberia Los Angeles vs Deportes Concepcion

0-1

1-1
Sun 17, Apr-02:00 - Chile Segunda Division
Deportes Limache vs Rodelindo Roman

0-1

1-5
Sun 17, Apr-05:00 - Chile Segunda Division
San Marcos de Arica vs Lautaro de Buin

1-0

3-0
Sun 17, Apr-19:59 - Chile Segunda Division
Deportes Valdivia vs Trasandino Los Andes

0-0

0-0
Sun 17, Apr-10:15 - China Women's Super League
Shandong Ticai Women's vs Jiangsu Wuxi Women's

0-1

0-2
Sun 17, Apr-10:15 - China Women's Super League
Guangdong Meizhou Hakka Women's vs Shaanxi Chang'an Athletic FC Women's

0-1

0-1
Sun 17, Apr-12:00 - China Women's Super League
Changchun Jiuyin Leasing Women's vs Shanghai RCB Women's

1-0

1-1
Sun 17, Apr-12:30 - China Women's Super League
HeNan Jianye Women's vs Wuhan Jianghan Women's

0-3

0-4
Sun 17, Apr-12:30 - China Women's Super League
Beijing BeiKong Women's vs Sichuan FA Women's

2-1

4-1
Sun 17, Apr-22:00 - Club Friendly
New England Revolution B vs Cincinnati II

0-2

3-2
Sun 17, Apr-22:00 - Club Friendly
Minnesota United B vs Colorado Rapids B

2-0

4-0
Sun 17, Apr-10:00 - Club Friendly
Broadbeach United SC Women's vs Mitchelton Women's

0-1

0-2
Sun 17, Apr-23:10 - Colombia Copa Mustang
Rionegro Aguilas vs Atletico Nacional

0-0

1-0
Sun 17, Apr-01:05 - Colombia Copa Mustang
Deportes Tolima vs Deportivo Pasto

0-0

0-1
Sun 17, Apr-03:10 - Colombia Copa Mustang
La Equidad vs Jaguares de Cordoba

0-0

1-0
Sun 17, Apr-05:15 - Colombia Copa Mustang
Atletico Junior Barranquilla vs Atletico Bucaramanga

1-0

2-0
Sun 17, Apr-00:00 - Colombia Copa Premier
Real Santander vs Deportes Quindio

0-0

0-1
Sun 17, Apr-01:00 - Colombia Copa Premier
Barranquilla FC vs Valledupar FC

0-0

1-1
Sun 17, Apr-23:00 - Colombia Women's League
America de Cali Women's vs Dep.Independiente Medellin Women's

1-0

1-2
Sun 17, Apr-22:00 - Colombia Women's League
Real Santander Women's vs Cortulua Women's

0-2

1-4
Sun 17, Apr-19:59 - Colombia Women's League
Atletico Bucaramanga Women's vs Deportivo Pereira Women's

0-0

0-1
Sun 17, Apr-19:59 - Colombia Women's League
Millonarios Women's vs Independiente Santa Fe Women's

0-0

0-2
Sun 17, Apr-21:00 - Costa Rica Primera Division
Cartagines Deportiva SA vs Deportivo Saprissa

0-0

3-1
Sun 17, Apr-01:00 - Costa Rica Primera Division
Guanacasteca vs Alajuelense

0-3

0-3
Sun 17, Apr-01:00 - Costa Rica Primera Division
Jicaral Sercoba vs Municipal Grecia

0-0

1-1
Sun 17, Apr-04:00 - Costa Rica Primera Division
Guadalupe FC vs Sporting San Jose

0-1

4-2
Sun 17, Apr-18:00 - Cyprus 1 Division
AC Omonia Nicosia vs Ethnikos Achnas

0-0

1-0
Sun 17, Apr-19:59 - Cyprus 1 Division
Aris Limassol vs APOEL Nicosia

0-1

1-2
Sun 17, Apr-17:30 - Cyprus 2 Division
Nea Salamis vs Omonia Aradippou

0-0

2-0
Sun 17, Apr-17:30 - Cyprus 2 Division
Enosis Neon Paralimni FC vs Anagennisi Deryneia

1-1

2-1
Sun 17, Apr-17:30 - Cyprus 2 Division
Asil Lysi vs Ahironas Liopetriou

0-0

0-1
Sun 17, Apr-17:30 - Cyprus 2 Division
Ayia Napa vs Xylotympou

1-0

2-2
Sun 17, Apr-17:30 - Cyprus 2 Division
Onisilos Sotiras vs Omonia 29is Maiou

1-0

2-1
Sun 17, Apr-17:30 - Cyprus 2 Division
Ermis Aradippou vs Alki Oroklini

2-0

4-0
Sun 17, Apr-17:30 - Cyprus 2 Division
Karmiotissa Pano Polemidion vs Othellos Athienou

1-0

1-0
Sun 17, Apr-17:30 - Cyprus 2 Division
Olympiada Lympion vs Akritas Chloraka

1-0

1-1
Sun 17, Apr-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs Fotbal Trinec

1-1

2-2
Sun 17, Apr-12:30 - Czech Republic 2. Liga
Sparta Praha B vs Brno

0-0

1-0
Sun 17, Apr-17:00 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs Vysocina Jihlava

0-1

1-1
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Chrudim

0-1

1-2
Sun 17, Apr-12:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Pribram B vs Admira Praha

1-2

2-2
Sun 17, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Hradec Kralove B vs SK Sokol Zapy

1-2

1-2
Sun 17, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Liberec B vs Teplice B

3-2

3-4
Sun 17, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
FC Bohemians 1905 B vs Mlada Boleslav B

0-1

0-1
Sun 17, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Chlumec nad Cidlinou vs Sokol Zivanice

1-1

1-1
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs MFK Karvina

1-1

2-1
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Sparta Prague vs 1.FC Slovacko

2-1

3-1
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs Mlada Boleslav

0-1

1-2
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Dynamo Ceske Budejovice vs FC Bohemians 1905

1-1

2-1
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Jablonec vs Slavia Praha

0-1

1-2
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Pardubice vs Teplice

1-0

2-0
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs Banik Ostrava

1-0

2-1
Sun 17, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Hradec Kralove vs SK Sigma Olomouc

1-0

3-0
Sun 17, Apr-12:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women's
Dukla Praha Women's vs Pardubice Women's

1-0

1-1
Sun 17, Apr-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Sigma Olomouc B vs Hanacka Slavia Kromeriz

1-0

2-0
Sun 17, Apr-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs Zlin B

0-1

0-3
Sun 17, Apr-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Synot Slovacko II vs Blansko

0-1

2-2
Sun 17, Apr-19:59 - Danish SAS Ligaen
Viborg vs Odense BK

1-0

1-1
Sun 17, Apr-18:00 - Denmark - 1. Division
Hobro I.K. vs Jammerbugt

0-0

1-0
Sun 17, Apr-16:00 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs Helsingor

2-0

4-0
Sun 17, Apr-16:00 - Denmark - 1. Division
Vendsyssel vs Esbjerg FB

0-0

0-0
Sun 17, Apr-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Delfin S.C. vs Cumbaya F.C.

1-1

1-1
Sun 17, Apr-02:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Sociedad Deportiva Aucas

2-0

4-0
Sun 17, Apr-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Independiente Del Valle

1-1

3-1
Sun 17, Apr-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Macara vs Deportivo Cuenca

0-0

0-1
Sun 17, Apr-05:00 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Aguila

0-0

0-0
Sun 17, Apr-05:00 - El Salvador Primera Division
Isidro Metapan vs Jocoro FC

0-0

3-0
Sun 17, Apr-19:30 - England FA Cup
Chelsea FC vs Crystal Palace

0-0

2-0
Sun 17, Apr-15:30 - England FA Women's Cup
Arsenal Women's vs Chelsea FC Women's

0-0

0-2
Sun 17, Apr-18:00 - England Ladies Premier League
Bristol City Women's vs Coventry Women's

1-0

1-1
Sun 17, Apr-17:00 - England U23 Premier League
Liverpool(U23) vs West Ham United U23

0-0

3-0
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Northern Premier League
Sheffield Women's vs Fylde LFC Women's

0-1

0-2
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Northern Premier League
Huddersfield Town Women's vs Loughborough Lightning Women's

1-1

2-2
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Northern Premier League
Hull City Women's vs Derby County Women's

0-0

1-2
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Northern Premier League
West Bromwich WFC Women's vs Middlesbrough Women's

0-1

1-1
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Southern Premier League
Cardiff City Women's vs Crawley Wasps Women's


1-3
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Southern Premier League
Ipswich Women's vs London Bees Women's

2-0

3-0
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Southern Premier League
Chichester City Women's vs Hounslow Women's


3-0
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Southern Premier League
Southampton Women's vs Plymouth Argyle Women's


6-1
Sun 17, Apr-17:00 - England Women's Southern Premier League
Bridgwater United Women's vs Portsmouth Women's


0-2
Sun 17, Apr-17:15 - English Premier League
West Ham United vs Burnley

0-1

1-1
Sun 17, Apr-17:15 - English Premier League
Newcastle vs Leicester City

1-1

2-1
Sun 17, Apr-13:30 - Estonia Esi Liiga
Viimsi JK vs FC Elva

3-0

8-1
Sun 17, Apr-13:30 - Estonia Esi Liiga
Ida-Virumaa FC Alliance vs Viljandi JK Tulevik

1-0

1-0
Sun 17, Apr-13:30 - Estonia Esi Liiga
Paide Linnameeskond B vs FC Nomme United

1-0

3-1
Sun 17, Apr-13:30 - Estonia Esi Liiga B
Tabasalu JK Charma vs JK Tallinna Kalev II

1-0

4-0
Sun 17, Apr-13:30 - Estonia Esi Liiga B
Tartu JK Welco vs Laanemaa Haapsalu

2-0

3-0
Sun 17, Apr-13:30 - Estonia Esi Liiga B
Raplamaa JK vs Tallinna JK Legion B

0-0

1-1
Sun 17, Apr-18:15 - Estonia Meistri Liiga
Levadia Tallinn vs FC Kuressaare

0-0

1-0
Sun 17, Apr-15:30 - Estonia Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka vs Nomme Kalju

0-1

1-1
Sun 17, Apr-13:00 - Estonia Women's Meistri Liiga
Saku Sporting Women's vs JK Tallinna Kalev Women's

2-1

5-2
Sun 17, Apr-18:00 - Finland Women's Premier League
Ilves Tampere Women's vs Pallokerho-35 Women's

1-0

1-2
Sun 17, Apr-15:00 - Finland Veikkausliga
Inter Turku vs FC Haka

0-1

0-2
Sun 17, Apr-17:00 - Finland Veikkausliga
AC Oulu vs Ilves Tampere

2-0

2-2
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
US Orleans U19 vs Lille(U19)

1-1

4-2
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Le Havre(U19) vs Paris Saint Germain(U19)


3-2
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Lens U19 vs St Pryve St Hilaire(U19)

1-0

3-1
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Caen(U19) vs Drancy(U19)


1-0
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Chambly FC (U19) vs Amiens SC(U19)

0-1

1-1
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Montfermeil(U19) vs Evreux(U19)

4-1

5-1
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Nancy(U19) vs Auxerre(U19)

1-2

4-3
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Dijon(U19) vs Lyonnais U19

0-1

0-3
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Pontarlier(U19) vs Metz U19


0-2
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
ASPTT Dijon(U19) vs Bourg Peronnas(U19)


3-2
Sun 17, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Paris FC U19 vs Clermont Foot U19

1-2

3-3
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Guingamp (U19) vs Brest Stade U19


0-1
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Angers SCO U19 vs Tours FC U19


4-1
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
USSA Vertou(U19) vs Concarneau(U19)

0-1

1-3
Sun 17, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Bordeaux U19 vs Avranches(U19)

1-1

3-2
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Ajaccio U19 vs Toulon (U19)

1-0

2-0
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Saint-Etienne U19


2-4
Sun 17, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Istres(U19) vs Toulouse(U19)

0-0

1-0
Sun 17, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Colomiers U19 vs Marseille(U19)


1-1
Sun 17, Apr-19:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nimes(U19) vs Avenir Sportif Beziers(U19)


1-1
Sun 17, Apr-16:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Pieve di Lota(U19) vs Nice U19


1-6
Sun 17, Apr-16:45 - French Feminines D1
Fleury 91 Women's vs Lyonnais Women's

1-1

1-2
Sun 17, Apr-15:00 - French Le Championnat Ligue 1
OGC Nice vs FC Lorient

0-0

2-1
Sun 17, Apr-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
ESTAC Troyes vs Strasbourg

0-0

1-1
Sun 17, Apr-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nantes vs Angers SCO

0-1

1-1
Sun 17, Apr-22:45 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs Marseille

2-1

2-1
Sun 17, Apr-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier HSC vs Stade de Reims

0-0

0-0
Sun 17, Apr-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
FC Metz vs Clermont Foot

1-1

1-1
Sun 17, Apr-19:05 - French Le Championnat Ligue 1
Lyonnais vs Bordeaux

3-0

6-1
Sun 17, Apr-19:59 - Friendly Internationals
France Women's(U16) vs Norway women's(U16)

0-0

1-1
Sun 17, Apr-14:00 - Futsal Spain Division De Honor
F.C.Barcelona Futsal vs EiPozo Murcia Turistica Futsal


2-1
Sun 17, Apr-14:00 - Futsal Spain Division De Honor
Palma Futsal vs Movistar Inter Futsal


1-2
Sun 17, Apr-15:00 - German 3. Liga
SC Verl vs 1. FC Magdeburg

1-2

4-5
Sun 17, Apr-16:00 - German 3. Liga
FC Kaiserslautern vs Saarbrucken

1-0

3-1
Sun 17, Apr-17:30 - German Bundesliga
Arminia Bielefeld vs Bayern Munich

0-2

0-3
Sun 17, Apr-19:30 - German Bundesliga
1. FC Union Berlin vs Eintracht Frankfurt

2-0

2-0
Sun 17, Apr-19:30 - German Bundesliga
Hoffenheim vs Greuther Furth

0-0

0-0
Sun 17, Apr-21:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs RB Leipzig

0-0

0-1
Sun 17, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
Werder Bremen vs FC Nurnberg

0-1

1-1
Sun 17, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
Hansa Rostock vs SSV Jahn Regensburg

1-0

1-1
Sun 17, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
SV Darmstadt 98 vs Schalke 04

2-3

2-5
Sun 17, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
FC Ingolstadt 04 vs SC Paderborn 07

0-0

0-1
Sun 17, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
1. FC Heidenheim 1846 vs FC Erzgebirge Aue

0-0

0-2
Sun 17, Apr-18:00 - Germany - Regionalliga Nordost
VfB Auerbach vs Berliner FC Dynamo

1-0

2-2
Sun 17, Apr-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Union Furstenwalde vs Chemie Leipzig

0-0

0-0
Sun 17, Apr-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs SV Lichtenberg 47

2-1

4-2
Sun 17, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG 1899 Hoffenheim II vs Bahlinger SC

0-0

0-0
Sun 17, Apr-14:30 - Germany Woman's Cup
Bayern Munich Women's vs Wolfsburg Women's

0-1

1-3
Sun 17, Apr-13:00 - Germany Women Division 2
Henstedt Ulzburg Women's vs SV Elversberg Women's

0-0

0-0
Sun 17, Apr-13:00 - Germany Women Division 2
RB Leipzig Women's vs BV Borussia Bocholt Women's

1-2

3-2
Sun 17, Apr-16:00 - Germany Women Division 2
Duisburg Women's vs Andernach Women's

1-0

3-0
Sun 17, Apr-16:00 - Germany Women Division 2
Nurnberg Women's vs Ingolstadt 04 Women's

1-2

1-5
Sun 17, Apr-16:00 - Germany Women Division 2
Wolfsburg B Women's vs SV Meppen Women's

0-0

0-0
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
King Faisal Babes vs Accra Lions

0-1

0-1
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Accra Hearts of Oak vs Elmina Sharks

1-1

1-1
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Legon Cities vs Medeama SC

0-0

3-1
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Real Tamale United vs Asante Kotoko FC

1-0

2-1
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Aduana Stars vs Ashanti Gold

0-0

0-0
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
WAFA vs Berekum Chelsea

2-0

3-2
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Techiman Eleven Wonders vs Bechem United

0-1

3-2
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Karela United vs Dreams FC(GHA)

1-0

1-0
Sun 17, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Bibiani Gold Stars vs Great Olympics

1-1

2-1
Sun 17, Apr-18:00 - Gibraltar Premier Divisio
St Joseph's (GIB) vs Glacis United

1-0

2-1
Sun 17, Apr-20:30 - Gibraltar Premier Divisio
Europa Point FC vs Manchester 62 FC

0-2

0-4
Sun 17, Apr-22:30 - Greece Super League 1
Panathinaikos vs Olympiakos Piraeus

1-0

1-0
Sun 17, Apr-18:15 - Greece Super League 1
Lamia vs Ionikos

0-1

0-1
Sun 17, Apr-20:30 - Greece Super League 1
Aris Thessaloniki vs PAOK Saloniki

1-0

1-0
Sun 17, Apr-16:30 - Greece Super League 1
Atromitos Athens vs OFI Crete

1-0

1-1
Sun 17, Apr-13:00 - Greece Super League 2
Zakynthos vs Chania Kissamikos

0-0

3-1
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Iraklis 1908 vs Thesprotos

1-0

6-0
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Apollon Pontou vs Pierikos

0-0

1-0
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Kallithea vs Asteras Vlachioti

3-0

5-1
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
AEL Larisa vs Olympiakos Volos

0-0

0-0
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Panserraikos vs Kavala FC

0-0

2-0
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Irodotos vs Giorgos Karaiskakis

0-0

0-0
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Apollon Larissas vs Niki Volos

1-0

1-0
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
AS Rodos vs Kalamata AO


0-3
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Veria FC vs Xanthi

0-0

0-0
Sun 17, Apr-15:45 - Greece Super League 2
Ierapetra vs Diagoras Rodos

2-1

2-2
Sun 17, Apr-01:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs Antigua GFC

0-0

0-0
Sun 17, Apr-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Solola FC vs Guastatoya

1-1

2-2
Sun 17, Apr-05:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs Deportivo Achuapa

0-0

0-0
Sun 17, Apr-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs CSD Municipal

0-1

0-1
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Nyiregyhaza Spartacus FC vs Pecsi MFC

0-1

1-1
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Bekescsaba vs Szolnoki MAV FC

1-1

1-2
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Budaorsi SC vs Soroksar

0-1

0-1
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Szeged Csanad vs BFC Siofok

1-2

2-3
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Szentlorinc SE vs FC Ajka

0-1

0-1
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Dorogi FC vs Vasas SC

0-1

0-3
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB Ⅱ
III.Keruleti TUE vs Kecskemeti TE

0-0

1-2
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB Ⅱ
Tiszakecske vs Csakvari TK

0-0

0-2
Sun 17, Apr-19:00 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Kisvarda

0-0

0-0
Sun 17, Apr-16:30 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs MOL Fehervar FC

1-1

1-2
Sun 17, Apr-17:30 - Israel Liga Bet
Hapoel Ironi Karmiel vs Hapoel Tirat HaCarmel

0-0

0-0
Sun 17, Apr-21:30 - Israel Premier League
Hapoel Beer Sheva vs Maccabi Tel Aviv

1-0

1-0
Sun 17, Apr-21:00 - Israel U19 League
Beitar Shimshon T.A. U19 vs Hakoach Macabi Ramat Gan U19

1-0

2-2
Sun 17, Apr-08:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Suzuka Unlimited

0-0

2-1
Sun 17, Apr-08:00 - Japan Football League
Veertien Mie vs Nara Club

0-1

3-3
Sun 17, Apr-08:00 - Japan Women's Football League Division 1
IGA Kunoichi Women's vs Spring Yokohama FC Seagulls Women's

0-0

1-1
Sun 17, Apr-08:00 - Japan Women's Football League Division 1
Orca Kamogawa FC Women's vs Angeviolet Hiroshima Women's

1-0

1-0
Sun 17, Apr-08:00 - Japan Women's Football League Division 1
Bunnies Gunma White Star Women's vs Speranza Osaka Women's

1-0

1-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japan Women's Football League Division 1
Setagaya Sfida Women's vs NGU Nagoya Women's

3-0

3-0
Sun 17, Apr-06:00 - Japan Women's Football League Division 2
JFA Academy Fukushima Women's vs Veertien Mie Women's

1-0

1-0
Sun 17, Apr-08:00 - Japan Women's Football League Division 2
Kibi International University Women's vs Diavorosso Hiroshima Women's

0-1

0-1
Sun 17, Apr-08:00 - Japan Women's Football League Division 2
Yamato Sylphid Women's vs Shizuoka SSU Bonita Women's

2-1

2-4
Sun 17, Apr-11:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Sanfrecce Hiroshima

1-0

2-2
Sun 17, Apr-12:00 - Japanese J-League Division 1
Avispa Fukuoka vs Cerezo Osaka

0-0

0-0
Sun 17, Apr-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Kyoto Sanga FC

0-1

0-2
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Shonan Bellmare

0-0

0-1
Sun 17, Apr-10:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Nagoya Grampus Eight

0-0

0-0
Sun 17, Apr-10:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Shimizu S-Pulse

0-0

0-0
Sun 17, Apr-08:00 - Japanese League Division 2
Blaublitz Akita vs V-Varen Nagasaki

0-1

0-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Tokushima Vortis

0-0

1-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Vegalta Sendai

0-1

2-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs Roasso Kumamoto

1-1

1-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Albirex Niigata

1-1

1-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Montedio Yamagata

1-0

1-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Tokyo Verdy

1-0

3-1
Sun 17, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs SC Sagamihara

0-0

1-0
Sun 17, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Vanraure Hachinohe FC vs Kamatamare Sanuki

0-1

1-2
Sun 17, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Iwaki FC vs Imabari FC

0-0

0-1
Sun 17, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Tegevajaro Miyazaki vs Azul Claro Numazu

1-1

2-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 3
FC Gifu vs Matsumoto Yamaga FC

1-1

1-3
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 3
Giravanz Kitakyushu vs Ehime FC

0-0

0-0
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs Kataller Toyama

0-0

0-2
Sun 17, Apr-08:00 - Japanese WE League
Vegalta Sendai Women's vs Albirex Niigata Women's

0-0

0-1
Sun 17, Apr-08:00 - Japanese WE League
Omiya Ardija Women's vs JEF United Ichihara Women's

1-0

1-1
Sun 17, Apr-09:00 - Japanese WE League
AS Elfen Sayama Women's vs NTV Beleza Women's

0-0

1-0
Sun 17, Apr-23:30 - Jordan Professional Premier League
Ramtha SC vs AL-Sareeh

1-1

4-2
Sun 17, Apr-12:00 - Kazakhstan Division 1
Lashyn Karatau vs Kairat Academy

0-0

0-0
Sun 17, Apr-13:00 - Kazakhstan Division 1
Okzhetpes vs Baykonur

2-0

6-0
Sun 17, Apr-13:00 - Kazakhstan Division 1
Astana B vs Zhenis

0-0

0-0
Sun 17, Apr-14:00 - Kazakhstan Division 1
Yassy Turkistan vs FK Igilik

0-0

0-0
Sun 17, Apr-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kaisar Kyzylorda vs Akademiya Ontustik

1-0

3-1
Sun 17, Apr-15:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs FC Zhetysu Taldykorgan

0-1

0-3
Sun 17, Apr-14:00 - Kazakhstan Super League
Maktaaral Jetisay vs FK Aksu

2-1

2-1
Sun 17, Apr-16:00 - Kazakhstan Super League
Taraz vs FC Shakhtyor Karagandy

0-0

2-1
Sun 17, Apr-14:00 - Kenya Premier League
Kakamega Homeboyz vs Sofapaka Nairobi FC

1-1

1-1
Sun 17, Apr-15:00 - Kenya Premier League
Bandari FC vs Nzoia Sugar

0-0

2-2
Sun 17, Apr-16:00 - Kenya Premier League
KCB Nairobi vs Kariobangi Sharks

0-1

0-2
Sun 17, Apr-09:00 - Korea K3 League
Busan Transpor Tation vs Paju Citizen FC

0-0

0-0
Sun 17, Apr-09:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Dangjin Citizen

1-1

2-1
Sun 17, Apr-10:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Gangneung Citizen

2-0

2-0
Sun 17, Apr-10:00 - Korea K3 League
Cheonan City FC vs Changwon City

1-0

1-2
Sun 17, Apr-10:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Ulsan Citizen

0-1

1-2
Sun 17, Apr-09:00 - Korea K4 League
Pyeongchang FC vs Gangwon II

1-0

1-2
Sun 17, Apr-09:00 - Korea K4 League
Chungju Citizen vs Pyeongtaek Citizen

0-1

0-1
Sun 17, Apr-09:00 - Korea K4 League
Jinju Citizen FC vs Seoul Nowon United

1-1

3-4
Sun 17, Apr-09:00 - Korea K4 League
Jeonbuk Hyundai Motors II vs Chuncheon Citizen

1-0

2-0
Sun 17, Apr-10:00 - Korea K4 League
Yeoju FC vs Geoje Citizen

0-1

1-2
Sun 17, Apr-11:00 - Korea League 2
Busan I'Park vs Seoul E-Land FC

1-0

1-2
Sun 17, Apr-15:30 - Kosovo Super League
Ballkani vs KF Prishtina

2-0

2-0
Sun 17, Apr-16:00 - Kosovo Super League
KF Llapi vs KF Drita Gjilan

1-0

1-0
Sun 17, Apr-14:00 - Latvia - 2. Division
Olaines FK vs FK Smiltene BJSS

1-0

1-2
Sun 17, Apr-18:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs Jelgava

0-1

0-2
Sun 17, Apr-16:00 - Latvia - 2. Division
Rigas Futbola skola II vs Grobina

1-2

2-3
Sun 17, Apr-01:00 - Libya League Division 1
Al Akhdhar vs Alahly Benghazi

0-0

0-1
Sun 17, Apr-18:55 - Lithuania - 1. Division
FK Zalgiris Vilnius vs Suduva

0-0

0-0
Sun 17, Apr-18:00 - Malaysia Premier League
Johor Darul Takzim II vs Kuching FA

1-0

3-1
Sun 17, Apr-17:15 - Malaysia Super League
Sarawak vs Terengganu

0-1

0-2
Sun 17, Apr-18:00 - Malaysia Super League
Pulau Penang FA vs Kedah

1-0

1-2
Sun 17, Apr-21:00 - Mexico Primera Division
Pumas UNAM vs Monterrey

0-0

2-0
Sun 17, Apr-02:00 - Mexico Primera Division
Club Leon vs Puebla

0-1

0-1
Sun 17, Apr-04:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Toluca

0-0

3-0
Sun 17, Apr-04:00 - Mexico Primera Division
Santos Laguna vs Queretaro FC

0-0

1-1
Sun 17, Apr-06:00 - Mexico Primera Division
Cruz Azul vs Chivas Guadalajara

0-0

0-1
Sun 17, Apr-00:00 - Mexico Primera Divison 2
Huracanes Izcalli vs Aguacateros CDU


2-2
Sun 17, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Escorpiones FC vs Mazorqueros FC


1-2
Sun 17, Apr-21:00 - Mexico Women's Primera Division
Puebla Women's vs Necaxa Women

0-1

0-1
Sun 17, Apr-02:00 - Mexico Women's Primera Division
Atletico San Luis Women's vs Club Leon Women's

2-0

4-0
Sun 17, Apr-17:00 - Moldova Division 2
FC Sucleia vs Olimp Comrat


1-2
Sun 17, Apr-17:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Balti vs FC Sfintul Gheorghe

0-0

0-0
Sun 17, Apr-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Petrocub HIncesti vs FC Milsami

0-0

1-0
Sun 17, Apr-12:00 - Mongolia Premier League
BCH Lions vs Khangarid

1-1

1-1
Sun 17, Apr-15:00 - Mongolia Premier League
Khovd Western vs Ulaanbaatar City

0-0

1-4
Sun 17, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Berane vs FK Grbalj Radanovici

1-0

1-1
Sun 17, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Cetinje vs OFK Mladost DG

1-2

1-2
Sun 17, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs Bokelj Kotor

0-0

0-1
Sun 17, Apr-02:00 - Morocco Division 2
TAS de Casablanca vs UTS Union Touarga Sport Rabat

0-2

1-3
Sun 17, Apr-02:00 - Morocco Division 2
Raja Beni Mellal vs Wydad Fes

0-0

1-2
Sun 17, Apr-19:30 - Morocco Division 2
Stade Marocain du Rabat vs Renaissance Zemamra

4-1

4-3
Sun 17, Apr-19:30 - Morocco Division 2
Chabab Atlas Khenifra vs JSM Jeunesse Sportive El Massira


1-2
Sun 17, Apr-02:00 - Morocco Super League
Hassania Agadir vs FUS Fath Union Sportive Rabat

1-0

2-1
Sun 17, Apr-02:00 - Morocco Super League
Maghreb Fez vs Rapide Oued Zem

0-1

1-1
Sun 17, Apr-19:00 - Nigeria Premier League
Plateau United vs MFM FC

2-0

2-0
Sun 17, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga
Bregalnica Stip vs FK Shkendija

0-0

0-0
Sun 17, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga
Renova Cepciste vs Akademija Pandev

0-0

0-1
Sun 17, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga
FK Skopje vs FK Tikves Kavadarci

1-0

1-2
Sun 17, Apr-19:00 - Norway 2 Division A
Vard Haugesund vs Moss

1-2

1-3
Sun 17, Apr-15:00 - Norway 3. Divisjon B
IL Hodd II vs FF Lillehammer

1-1

1-2
Sun 17, Apr-18:00 - Norway 3. Divisjon E
Innstranden vs Bodo Glimt 2

0-2

0-5
Sun 17, Apr-23:05 - NWSL Challenge Cup
Gotham FC Women's vs Washington Spirit Women's

1-2

1-3
Sun 17, Apr-03:05 - NWSL Challenge Cup
Orlando Pride Women's vs North Carolina Courage Women's

1-3

2-4
Sun 17, Apr-03:35 - NWSL Challenge Cup
Racing Louisville Women's vs Chicago Red Stars Women's

0-1

1-1
Sun 17, Apr-22:15 - Omani League
Muscat vs Al Musannah

1-0

1-2
Sun 17, Apr-22:15 - Omani League
AL-Nahda vs Al Nasr

0-1

1-1
Sun 17, Apr-22:15 - Omani League
Oman Club vs Al Rustaq

0-0

2-0
Sun 17, Apr-22:15 - Omani League
Saham vs Dhofar

0-1

1-1
Sun 17, Apr-22:15 - Omani League
Sohar Club vs Bahla

0-0

2-2
Sun 17, Apr-22:15 - Omani League
Nizwa vs Al-Suwaiq Club

0-0

0-2
Sun 17, Apr-22:15 - Omani League
Al Ittihad Salalah vs Al Seeb

0-2

1-4
Sun 17, Apr-18:00 - Paraguayan Division 2
Martin Ledesma vs Club Fernando de la Mora

0-0

1-1
Sun 17, Apr-18:00 - Paraguayan Division 2
Atyra FC vs Independiente FBC

0-0

0-0
Sun 17, Apr-23:45 - Paraguayan Primera Division
Guairena FC vs Sportivo Ameliano

1-1

2-1
Sun 17, Apr-01:30 - Paraguayan Primera Division
12 de Octubre vs Olimpia Asuncion

0-0

0-0
Sun 17, Apr-03:45 - Paraguayan Primera Division
Club Guarani vs FC Nacional Asuncion

0-0

0-1
Sun 17, Apr-00:30 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs Deportivo Municipal

4-2

6-4
Sun 17, Apr-04:00 - Peru Primera Division
Sport Huancayo vs Carlos Stein

1-0

2-1
Sun 17, Apr-19:59 - Peru Primera Division
Sport Boys Association vs Ayacucho Futbol Club

1-0

1-0
Sun 17, Apr-00:00 - Peru Segunda Division
Cusco FC vs Alfonso Ugarte Puno

1-1

2-2
Sun 17, Apr-22:00 - Peru Segunda Division
Deportivo Union Comercio vs Sport Chavelines

1-0

3-0
Sun 17, Apr-18:30 - Portugal Liga de Honora
Rio Ave vs SL Benfica B

0-1

2-1
Sun 17, Apr-14:00 - Portugal Liga Revelacao U19
FC Porto(U19) vs Benfica(U19)

1-1

3-2
Sun 17, Apr-14:00 - Portugal Liga Revelacao U19
Braga (U19) vs Sporting Lisbon(U19)

0-0

0-2
Sun 17, Apr-23:30 - Portugal Primera Liga
Sporting Clube de Portugal vs SL Benfica

0-1

0-2
Sun 17, Apr-18:00 - Primeira Liga 3
Anadia vs Canelas 2010

0-0

0-1
Sun 17, Apr-16:00 - Primeira Liga 3
Cova Piedade vs Caldas SC

1-1

1-1
Sun 17, Apr-16:00 - Romania - Divizia A
FC U Craiova 1948 vs Academica Clinceni

2-0

4-0
Sun 17, Apr-21:30 - Romania - Divizia A
CFR Cluj vs FC Steaua Bucuresti

0-0

0-1
Sun 17, Apr-13:30 - Romania - Liga 2
Petrolul Ploiesti vs Unirea Slobozia

2-1

3-1
Sun 17, Apr-18:30 - Romania - Liga 2
CSA Steaua Bucureti vs Hermannstadt

1-2

1-4
Sun 17, Apr-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Chernomorets Novorossiysk vs FK Makhachkala

0-0

0-1
Sun 17, Apr-17:00 - Russia Div 2 Group 1
Legion Dynamo vs Alania B

2-0

4-2
Sun 17, Apr-14:00 - Russia Div 2 Group 1
FK Biolog vs Kuban Holding

1-2

2-5
Sun 17, Apr-16:00 - Russia Div 2 Group 1
Spartak Nalchik vs Anzhi Makhachkala

1-1

3-1
Sun 17, Apr-16:00 - Russia Div 2 Group 1
Mashuk-KMV vs Druzhba Maykop

0-1

0-1
Sun 17, Apr-16:00 - Russia Div 2 Group 1
Dynamo Stavropol vs Rotor Volgograd B

2-0

3-0
Sun 17, Apr-11:00 - Russia Div 2 Group 3
SKA-Khabarovsk-2 vs Sokol Saratov

0-0

0-1
Sun 17, Apr-14:00 - Russia Div 2 Group 4
FC Tyumen vs FK Orenburg-2

2-0

4-0
Sun 17, Apr-18:00 - Russia Div 2 Group 4
Volga Ulyanovsk vs FC Novosibirsk

0-1

1-1
Sun 17, Apr-15:00 - Russia Div 2 Group 4
Zvezda Perm vs FK Spartak Tuymazy

2-0

5-0
Sun 17, Apr-16:00 - Russia Div 2 Group 4
Zenit Izhevsk vs NoSta Novotroitsk

0-1

4-1
Sun 17, Apr-15:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Gazovik Orenburg

1-1

2-3
Sun 17, Apr-17:30 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Krasnodar FK

1-0

2-0
Sun 17, Apr-17:30 - Russia Premier League
PFC Sochi vs Lokomotiv Moscow

2-1

2-2
Sun 17, Apr-15:00 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs FK Rostov

1-1

1-2
Sun 17, Apr-19:59 - Russia Premier League
FK Nizhny Novgorod vs FK Khimki

0-0

0-0
Sun 17, Apr-14:00 - Russia Women's Premier League
CSKA Moscow Women's vs Kubanochka Krasnodar Women's

3-0

4-1
Sun 17, Apr-17:00 - Scotland FA Cup
Celtic vs Glasgow Rangers

0-0

1-1
Sun 17, Apr-19:00 - Scotland Women's Premier League
Glasgow Rangers Women's vs Hibernian Women's

0-0

5-0
Sun 17, Apr-19:00 - Scotland Women's Premier League
Aberdeen Women's vs Hearts Women's

0-1

0-1
Sun 17, Apr-19:10 - Scotland Women's Premier League
Spartans Women's vs Glasgow City Women's

0-3

0-4
Sun 17, Apr-16:00 - Scotland Women's Premier League
Partick Thistle Women's vs Celtic Women's

0-1

0-2
Sun 17, Apr-16:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs Novi Pazar

0-1

1-3
Sun 17, Apr-18:00 - Serbia - 1. Liga
Kolubara vs FK Metalac Gornji Milanovac

2-0

2-0
Sun 17, Apr-19:59 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs FK Napredak Krusevac

0-0

2-0
Sun 17, Apr-19:59 - Serbia Prva Liga
FK Javor Ivanjica vs Zeleznicar Pancevo

1-1

1-1
Sun 17, Apr-23:00 - Serie C - Brazil
Aparecidense GO vs Mirassol FC

0-1

0-1
Sun 17, Apr-18:00 - Serie C - Brazil
Botafogo SP vs Botafogo PB

2-0

2-1
Sun 17, Apr-00:00 - Serie C - Brazil
Ferroviario CE vs ABC Natal/RN

0-3

1-3
Sun 17, Apr-02:00 - Serie C - Brazil
Manaus FC(AM) vs Remo Belem (PA)

0-0

1-0
Sun 17, Apr-04:00 - Serie C - Brazil
Vitoria Salvador BA vs Floresta/CE

0-1

0-1
Sun 17, Apr-22:30 - Serie D - Brazil
Juventude MA vs Fluminense/PI

1-2

2-4
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Sao Raimundo (AM) vs Sao Raimundo (RR)

0-0

2-1
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
4 de Julho/PI vs Pacajus CE

1-1

1-1
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Caldense(MG) vs Inter de Limeira

0-0

0-0
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA) vs Alagoinhas Atletico BA

0-0

1-0
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Icasa(CE) vs Globo

0-0

1-0
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
America FC Natal RN vs Sousa PB

1-0

2-1
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Oeste SP vs Parana

0-0

0-0
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Cascavel PR vs Prospera Criciuma

1-0

1-0
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Juventus SC vs Sao Luiz(RS)

1-0

1-1
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Sao Bernardo vs Portuguesa RJ

0-0

0-0
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Juazeirense BA vs CS Esportivo AL

1-1

1-1
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Anapolis FC vs Brasiliense (DF)

0-1

0-2
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Jacuipense BA vs Sergipe/SE

1-1

1-1
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Lagarto vs Santa Cruz (PE)

0-0

0-0
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Tocantinopolis vs Tuna Luso

0-0

3-1
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Acao MT vs Gremio Anapolis

1-1

1-3
Sun 17, Apr-23:00 - Serie D - Brazil
Retro/PE vs Crato CE

0-0

2-0
Sun 17, Apr-22:00 - Serie D - Brazil
Nova Iguacu vs Cianorte PR

0-2

1-3
Sun 17, Apr-22:00 - Serie D - Brazil
Ceilandia DF vs Costa Rica MS

0-0

1-0
Sun 17, Apr-22:00 - Serie D - Brazil
Aimore RS vs Marcilio Dias SC

1-1

3-2
Sun 17, Apr-22:00 - Serie D - Brazil
Castanhal PA vs Moto Clube(MA)

2-0

3-0
Sun 17, Apr-22:00 - Serie D - Brazil
Perolas Negras RJ vs EC Santo Andre

1-0

1-2
Sun 17, Apr-22:00 - Serie D - Brazil
Sao Paulo Crystal vs Afogados Ingazeira PE

1-0

1-0
Sun 17, Apr-22:00 - Serie D - Brazil
Nova Venecia ES vs Bahia de Feira BA

0-0

0-0
Sun 17, Apr-22:30 - Serie D - Brazil
Ipora vs OperArio(MT)

0-0

0-1
Sun 17, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs Spartak Trnava

0-0

0-2
Sun 17, Apr-12:30 - Slovakia 2. Liga
STK Samorin vs MSK Puchov

1-2

2-3
Sun 17, Apr-13:00 - Slovakia 2. Liga
FC Rohoznik vs MSK Zilina B

1-1

1-1
Sun 17, Apr-12:30 - Slovakia 3. liga East
Slavia TU Kosice vs 1. FC Tatran Presov

1-0

1-4
Sun 17, Apr-17:00 - South Africa First League
Jomo Cosmos vs Venda

1-1

2-3
Sun 17, Apr-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs Hungry Lions

1-0

2-1
Sun 17, Apr-17:00 - South Africa First League
Pretoria Callies vs Uthongathi FC

1-0

1-0
Sun 17, Apr-17:00 - South Africa Premier League
Marumo Gallants FC vs Moroka Swallows

1-1

1-1
Sun 17, Apr-17:00 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Stellenbosch FC

0-0

1-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
Sporting de Gijon Women's vs Parquesol Women's

1-0

2-0
Sun 17, Apr-15:00 - Spanish Ladies League Division 2
Racing de Santander Women's vs Osasuna Women's

0-1

2-1
Sun 17, Apr-13:00 - Spanish Ladies Premier League
Rayo Vallecano Women's vs Levante UD Women's

2-2

3-4
Sun 17, Apr-13:00 - Spanish Ladies Premier League
Deportivo Alaves Women's vs Real Madrid CF Women's

0-0

0-1
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Atletico de Madrid Women's vs Athletic Bilbao Women's

3-0

3-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Madrid CFF Women's vs Real Betis Women's

1-0

2-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Villarreal Women's vs Sporting De Huelva Women's

1-0

1-1
Sun 17, Apr-16:00 - Spanish Primera Division
Granada CF vs Levante

0-1

1-4
Sun 17, Apr-18:15 - Spanish Primera Division
Atletico Madrid vs Espanyol

0-0

2-1
Sun 17, Apr-20:30 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Celta Vigo

0-2

0-2
Sun 17, Apr-23:00 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Real Madrid

2-0

2-3
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Deportivo La Coruna vs Inter de Madrid

2-0

3-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
San Sebastian Reyes vs Cultural Leonesa

0-1

0-3
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
SD Logrones vs CF Rayo Majadahonda

0-0

3-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
CD Badajoz vs Unionistas de Salamanca

1-0

1-0
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
CD Tudelano vs Extremadura


2-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Real Madrid Castilla vs Alcoyano

0-0

1-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Atletico Baleares vs Barcelona B

5-0

6-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Atletico Sanluqueno vs Andorra CF

1-0

1-2
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
CD Castellon vs Albacete

0-0

0-0
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Linense vs Real Betis B

0-0

1-0
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
C.D. San Fernando Isleno vs UE Cornella

0-2

3-3
Sun 17, Apr-12:00 - Spanish Primera U19
Racing Santander(U19) vs Santiago De Compostela CF(U19)

0-0

4-0
Sun 17, Apr-17:00 - Spanish Primera U19
Las Palmas(U19) vs RC Victoria(U19)

1-0

4-1
Sun 17, Apr-13:30 - Spanish Primera U19
Montecarlo(U19) vs CD San Francisco(U19)

0-1

1-1
Sun 17, Apr-18:00 - Spanish Primera U19
CF Rayo Majadahonda(U19) vs Atletico de Madrid(U19)

0-1

1-4
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera U19
La Cruz Villanovense(U19) vs Gimnastica Segoviana(U19)

1-0

3-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera U19
Santa Fe U19 vs Coria(U19)

1-1

2-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera U19
Real Aviles(U19) vs Sporting de Gijon(U19)

1-1

1-4
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Primera U19
Pabellon Ourense(U19) vs Marina Sport(U19)

0-2

2-2
Sun 17, Apr-14:30 - Spanish Primera U19
Bezana(U19) vs Pontevedra(U19)

1-2

2-3
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Primera U19
AD Union Adarve(U19) vs CF Trival Valderas U19

1-1

1-2
Sun 17, Apr-22:00 - Spanish Primera U19
CD Covadonga(U19) vs Arenal(U19)

2-0

2-1
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Primera U19
Las Rozas(U19) vs Leganes(U19)


2-2
Sun 17, Apr-20:15 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Fuenlabrada

2-0

3-1
Sun 17, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division
Burgos CF vs UD Ibiza

1-0

2-1
Sun 17, Apr-20:15 - Spanish Segunda Division
SD Huesca vs Real Zaragoza

1-1

1-1
Sun 17, Apr-16:00 - Spanish Segunda Division
SD Ponferradina vs CD Lugo

1-0

3-1
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
AD Union Adarve vs Leganes B

0-0

2-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Artistico Navalcarnero vs Mostoles

2-0

2-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Union Langreo vs CF Salmantino UDS

1-1

1-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Arosa Sociedad Cultural vs Pontevedra

1-0

1-1
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Gimnastica Segoviana vs Arenteiro

0-0

1-0
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
UD Llanera vs Marino Luanco

0-1

0-2
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Cayon vs UD Mutilvera

0-1

1-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Lleida vs SCR Pena Deportiva

1-0

1-1
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CE Europa vs CF Badalona

0-1

2-1
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Cerdanyola del Valles vs SD Formentera

0-1

2-3
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Ibiza Islas Pitiusas vs Numancia

1-2

1-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Andratx vs AE Prat

0-0

1-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Velez CF vs UD San Fernando

0-0

3-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Xerez Deportivo vs Tamaraceite

0-0

1-0
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
AD Ceuta vs CD Mensajero

1-0

2-0
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cadiz B vs Don Benito

1-1

2-1
Sun 17, Apr-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Panaderia Pulido vs Antequera CF

0-0

1-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Hercules CF vs UD Melilla

0-1

1-1
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
UD Socuellamos vs CF Intercity

1-0

2-1
Sun 17, Apr-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CF La Nucia vs Atletico Mancha Real

0-0

1-1
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Real Murcia vs Calvo Sotelo Puertollano

2-0

3-1
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Eldense vs Aguilas FC

0-0

0-1
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Club Atletico Pulpileno vs Recreativo Granada

0-1

0-3
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CD El Ejido 2012 vs Toledo

0-2

1-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Real Titanico DE Laviana vs CD Roces

0-0

2-1
Sun 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Real Oviedo B vs CD Llanes

0-1

0-1
Sun 17, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Urraca CF vs Langreo II


0-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Covadonga vs CD Praviano


2-0
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Gijon Industrial vs Caudal Deportivo


2-0
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
EI San Martin vs CD Tuilla


2-4
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Luarca vs CD Lealtad


0-2
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
SD Lenense vs L'Entregu CF

0-0

0-0
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Mosconia vs CD Colunga


0-4
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Navarro vs Sporting de Gijon B


0-1
Sun 17, Apr-22:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CSD Arzua vs CD Barco

1-0

1-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Silva SD vs Sofan

1-0

2-0
Sun 17, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Noia vs Polvorin


0-2
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Rapido de Bouzas vs Ourense

0-0

1-1
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs CD Choco


2-0
Sun 17, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Estradense vs Deportivo La Coruna B

1-2

2-2
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Somozas vs CF Alondras

0-0

0-0
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Atletico Arnoia vs Juvenil Ponteareas


1-1
Sun 17, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Recreativo Huelva vs CD Cabecense

2-0

3-0
Sun 17, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Gerena vs Conil CF


6-0
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Pozoblanco vs Lucena CF


0-2
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Salerm Cosmetics Puente Genil vs Atletico Antoniano

0-0

0-1
Sun 17, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Binissalem vs CD Manacor

0-0

0-2
Sun 17, Apr-17:45 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santanyi vs Inter Ibiza


2-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Mallorca B vs CE Campos


4-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Collerense vs Portmany


3-1
Sun 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Serverense vs Constancia


0-1
Sun 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Sant Jordi vs Murense


3-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Poblense vs CE Mercadal


3-0
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Rotlet Molinar vs CF Platges De Calvia

0-1

0-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Soller vs Son Veri

2-0

2-0
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs CE Felanitx


2-1
Sun 17, Apr-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenerife B vs CD Atletico Paso

1-0

3-1
Sun 17, Apr-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Vera Puerto De La Cruz vs La Cuadra


1-0
Sun 17, Apr-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Zocas vs UD Las Palmas C

0-1

0-2
Sun 17, Apr-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs Lanzarote

1-0

1-0
Sun 17, Apr-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Herbania vs CD Santa Ursula

0-1

0-1
Sun 17, Apr-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
AD Caravaca vs Mazarron CF

0-0

2-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Real Murcia B vs Lorca Deportiva FC

0-0

0-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
EG El Palmar vs CD Bullense

0-1

5-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Bala Azul vs UCAM Murcia B


1-2
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Cartagena FC vs La Union CF

0-1

0-2
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Deportiva Minera vs FC Cartagena B


2-0
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Archena vs Yeclano Deportivo

0-1

0-3
Sun 17, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Don Alvaro vs Jerez Industrial CF

1-0

1-1
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Extremadura B vs EMD Aceuchal


0-2
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Arroyo Club Polideportivo vs Moralo CP


1-0
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA Vianes vs CDFC La Calzada

0-0

0-0
Sun 17, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Illueca vs CD Binefar


1-0
Sun 17, Apr-13:45 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FE Grama vs San Cristobal

0-0

1-2
Sun 17, Apr-13:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Villarreal C

0-0

0-0
Sun 17, Apr-13:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Callosa Deportiva CF vs Silla CF

2-1

2-3
Sun 17, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Olimpic Xativa vs Recambios Colon CD

1-0

2-0
Sun 17, Apr-13:45 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Villajoyosa vs Atletico Saguntino

0-1

0-2
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Valencia CF Mestalla vs Acero

2-0

3-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Jove Espanol vs Hercules CF B

1-0

2-1
Sun 17, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Orihuela CF vs Castellon II

2-2

3-2
Sun 17, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD Colonia Moscardo vs Getafe B

0-2

0-4
Sun 17, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RCD Carabanchel vs Fuenlabrada Promesas Madrid 2021

2-0

3-2
Sun 17, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcorcon B vs AD Torrejon CF

1-0

2-1
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Las Rozas vs Galapagar

1-0

1-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Atletico de Madrid B vs CDF Tres Cantos

2-0

5-1
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Paracuellos Antamira vs Ursaria


1-1
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Pozuelo Alarcon vs CF Trival Valderas


0-2
Sun 17, Apr-15:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Rayo Vallecano B vs AD Parla

0-1

1-1
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RSD Alcala Henares vs Villaverde Boetticher CF

1-0

2-0
Sun 17, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Almeria B vs Atletico de Porcuna

3-0

5-0
Sun 17, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Palo vs Motril CF

1-1

5-2
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs CD Alhaurino

0-0

2-0
Sun 17, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
UD San Pedro vs Real Jaen CF


0-1
Sun 17, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Torredonjimeno vs CD Huetor Tajar

1-0

1-2
Sun 17, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Torreperogil vs Juventud Torremolinos

1-0

1-0
Sun 17, Apr-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Hammarby Women's vs Pitea IF Women's

0-0

1-0
Sun 17, Apr-15:00 - Sweden Damallsvenskan
Brommapojkarna Women's vs Orebro Women's

0-0

1-2
Sun 17, Apr-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Sollentuna FK vs Umea FC

0-1

1-1
Sun 17, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Trollhattan vs Oskarshamns AIK

0-0

0-0
Sun 17, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Jarfalla vs Hudiksvalls FF

0-1

2-1
Sun 17, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska FF Sodertalje vs IFK Eskilstuna

2-0

4-0
Sun 17, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Huddinge IF vs Trosa Vagnharad SK

0-0

1-1
Sun 17, Apr-15:00 - Sweden Superettan
Vasteras SK FK vs Utsiktens BK

0-1

0-3
Sun 17, Apr-17:00 - Sweden Superettan
AFC Eskilstuna vs Landskrona BoIS

0-0

2-0
Sun 17, Apr-17:00 - Swedish Allsvenskan
Malmo FF vs AIK Solna

2-0

3-0
Sun 17, Apr-17:00 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs Degerfors IF

1-0

2-0
Sun 17, Apr-19:30 - Swedish Allsvenskan
Elfsborg vs IFK Varnamo

1-0

4-1
Sun 17, Apr-19:30 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs IFK Goteborg

0-1

0-2
Sun 17, Apr-19:30 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs Helsingborgs IF

1-0

1-0
Sun 17, Apr-11:00 - Taiwan Football Premier League
Hang Yuen FC vs Ming Chuan University

0-0

4-2
Sun 17, Apr-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taipower FC vs Athletic Club Taipei

3-0

4-1
Sun 17, Apr-15:00 - Taiwan Football Premier League
Taichung Futuro vs Tatung FC

1-0

1-1
Sun 17, Apr-15:30 - Tajikistan Higher League
FC Khatlon vs FK Eskhata

0-1

3-2
Sun 17, Apr-15:30 - Tajikistan Higher League
Ravshan Zafarobod vs CSKA Pamir Dushanbe

0-1

0-2
Sun 17, Apr-15:00 - Thai League 1
Bangkok United FC vs Khonkaen United

1-2

2-2
Sun 17, Apr-15:00 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs Nong Bua Pitchaya

1-0

2-3
Sun 17, Apr-15:00 - Thai League 2
Udon Thani vs Lamphun Warrior

0-1

1-3
Sun 17, Apr-15:00 - Thai League 2
Lampang FC vs Phrae United FC

0-0

0-1
Sun 17, Apr-16:00 - Thai League 2
Rayong FC vs MOF Customs United

0-0

2-0
Sun 17, Apr-16:00 - Thai League 2
Kasetsart FC vs Sukhothai FC

0-3

1-4
Sun 17, Apr-14:00 - Thai League 3
Uthai Thani Forest vs Krabi FC

1-0

2-0
Sun 17, Apr-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Ankaragucu vs Adanaspor

1-0

2-0
Sun 17, Apr-21:30 - Turkey 2 Ligi A
Samsunspor vs Eyupspor

1-1

2-2
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Batman Petrolspor vs Hendek Spor

1-1

2-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Baskent Gozgozler vs Kelkit Belediye Hurriyet

2-2

2-3
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kutahyaspor vs Elazigspor

0-0

1-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Artvin Hopaspor vs Karaman Belediyespor

0-0

2-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Bergama Belediyespor vs Catalcaspor

0-0

1-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Erbaaspor S vs Osmaniyespor

0-1

0-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Yldrm Belediyesispor vs Kahta 02 Spor

2-1

4-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Arnavutkoy Belediyespor vs Nevsehir Belediyespor

0-0

1-0
Sun 17, Apr-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Siirt Il Ozel Idaresi Spor vs Aksarayspor

0-0

0-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Bayrampasaspor vs Halide Edip Adivarspor

0-1

2-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Elazig Belediyespor vs Darica Genclerbirligi

1-0

2-2
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Iskenderun FK vs Sile Yildizspor

0-0

3-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Yomraspor vs Carsambaspor

0-0

1-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Altindag Belediyespor vs Yeilyurt Belediyespor

0-1

1-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
52 Orduspor vs Duzcespor

0-1

1-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kestelspor vs Hacettepe S.K.

1-0

1-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
76 Igdir Belediye spor vs Kusadasispor

1-0

2-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Ceyhanspor vs Mardin BB

0-4

0-7
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Gumushanespor vs Ofspor

0-1

2-3
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Edirnespor Genclik vs Karsiyaka

0-0

0-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Agri 1970 Spor vs Fethiyespor

0-1

0-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karakopru Belediyespor vs Erokspor

1-0

1-1
Sun 17, Apr-12:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Sivasspor Women's vs ALG Spor Women's

1-3

1-6
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Karadeniz Eregli Belediye Spor Women's vs Atasehir Belediyesi Women's

0-0

2-0
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Kirecburnu Women's vs Fatih Vatanspor Women's

0-2

0-4
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
1207 Antalya Muratpasa Women's vs Besiktas JK Women's

2-2

3-2
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Amedspor Women's vs Altay SK Izmir Women's


4-0
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Hakkarigucu Women's vs Adana Idmanyurduspor Women's


1-0
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Fenerbahce Women's vs Hatayspor Women's

2-0

6-0
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Rizespor Women's vs Trabzonspor Women's

0-2

1-2
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Fatih Karagumruk Women's vs Konak BEL. Women's

1-0

2-0
Sun 17, Apr-14:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Dudulluspor Women's vs Kayseri Genclerbirligi Women's

0-0

4-1
Sun 17, Apr-14:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Galatasaray SK Women's vs Yabancilar Women's

0-0

0-1
Sun 17, Apr-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Isparta Davrazspor vs Pazarspor

1-0

1-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Usakspor vs Karacabey Birlikspor

0-0

0-3
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Nazillispor vs Ankara Demirspor

0-0

1-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Tarsus Idman Yurdu vs Amedspor

1-0

2-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Akhisar Bld.Geng vs Kirklarelispor

0-0

0-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
1922 Konyaspor vs Zonguldak

0-0

0-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Kirsehir Belediyespor vs Eskisehirspor

2-0

2-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Ankaraspor FK vs Belediye Vanspor

1-2

2-2
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sakaryaspor vs Turgutluspor

0-0

3-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Diyarbekirspor vs Kahramanmaras

2-0

3-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Adiyamanspor vs Bayburt Ozel Idare

0-1

1-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Nigde Belediyespor vs Sariyer

0-0

2-0
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Afjet Afyonspor vs Sivas Dort Eylul Belediyespor

0-0

0-1
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Ergene Velimese vs Serik Belediyespor

0-2

3-2
Sun 17, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Somaspor vs Etimesgut Belediye Spor

0-1

1-2
Sun 17, Apr-17:00 - Turkey Super Lig
Kasimpasa S.K. vs Adana Demirspor

2-0

4-0
Sun 17, Apr-14:30 - Turkey Super Lig
Konyaspor vs Gazisehir Gaziantep

2-0

4-1
Sun 17, Apr-21:30 - Turkey Super Lig
Giresunspor vs Besiktas JK

0-0

0-0
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey U19 League
Kasimpasa(U19) vs Adana Demirspor U19


2-2
Sun 17, Apr-13:00 - Turkey U19 League
Giresunspor(U19) vs Besiktas JK(U19)

1-0

1-2
Sun 17, Apr-22:00 - UAE League Division 1
Dubba Al Husun vs Dabba Al-Fujairah

0-0

1-1
Sun 17, Apr-22:00 - UAE League Division 1
Al Arabi vs Al-Hamriyah

1-1

1-1
Sun 17, Apr-22:00 - UAE League Division 1
Al Bataeh vs Al-Rams

2-1

4-1
Sun 17, Apr-22:00 - UAE League Division 1
Dubai City vs Al Fujairah

1-1

1-2
Sun 17, Apr-02:00 - Uruguay Primera Division
CS Cerrito vs CA Penarol

0-0

0-0
Sun 17, Apr-22:00 - Uruguay Primera Division
Deportivo Maldonado vs Plaza Colonia

0-1

3-1
Sun 17, Apr-22:30 - Uruguay Segunda Division
Rampla Juniors FC vs Central Espanol

3-0

5-0
Sun 17, Apr-17:00 - Uruguay Segunda Division
Club Atletico Cerro vs La Luz FC

0-0

1-2
Sun 17, Apr-19:30 - Uruguay Segunda Division
Racing Club Montevideo vs Miramar Misiones FC

0-1

1-2
Sun 17, Apr-21:07 - USA Major League Soccer
New York City FC vs Real Salt Lake

3-0

6-0
Sun 17, Apr-02:07 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs Portland Timbers

0-0

0-0
Sun 17, Apr-02:07 - USA Major League Soccer
Atlanta United FC vs FC Cincinnati

0-0

0-0
Sun 17, Apr-03:07 - USA Major League Soccer
New York Red Bulls vs FC Dallas

0-0

0-0
Sun 17, Apr-03:37 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Charlotte FC

1-0

2-1
Sun 17, Apr-03:37 - USA Major League Soccer
Columbus Crew vs Orlando City

0-1

0-2
Sun 17, Apr-03:37 - USA Major League Soccer
Toronto FC vs Philadelphia Union

1-1

2-1
Sun 17, Apr-04:00 - USA Major League Soccer
Chicago Fire vs Los Angeles Galaxy

0-0

0-0
Sun 17, Apr-04:00 - USA Major League Soccer
Minnesota United FC vs Colorado Rapids

1-1

3-1
Sun 17, Apr-04:07 - USA Major League Soccer
Washington D.C. United vs Austin FC

2-0

2-3
Sun 17, Apr-06:25 - USA Major League Soccer
Seattle Sounders vs Inter Miami CF

0-1

0-1
Sun 17, Apr-06:00 - USA National independent Football League
LA Force vs California United Strikers

0-2

0-2
Sun 17, Apr-03:05 - USA USL League One
North Carolina vs Greenville Triumph

1-1

1-1
Sun 17, Apr-03:05 - USA USL League One
Charlotte Independence vs Northern Colorado

1-1

2-1
Sun 17, Apr-03:35 - USA USL League One
South Georgia Tormenta vs Union Omaha

0-0

0-0
Sun 17, Apr-03:35 - USA USL League One
Chattanooga Red Wolves vs Richmond Kickers

0-0

1-0
Sun 17, Apr-06:00 - USA USL League One
FC Tucson vs Forward Madison

0-0

1-1
Sun 17, Apr-03:05 - USL Championship
Indy Eleven vs Atlanta United FC II

1-0

2-1
Sun 17, Apr-03:05 - USL Championship
Miami FC vs Hartford Athletic

1-0

2-0
Sun 17, Apr-03:05 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Pittsburgh Riverhounds SC

1-0

1-0
Sun 17, Apr-03:35 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Tulsa Roughnecks

2-0

3-1
Sun 17, Apr-04:00 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs Memphis 901

0-1

1-2
Sun 17, Apr-04:30 - USL Championship
San Antonio FC vs El Paso Locomotive

1-0

1-0
Sun 17, Apr-06:00 - USL Championship
Orange County SC vs Sacramento Republic FC

1-1

1-1
Sun 17, Apr-06:00 - USL Championship
San Diego Loyal SC vs Louisville City FC

1-2

2-5
Sun 17, Apr-06:00 - USL Championship
Oakland Roots vs Loudoun United

1-0

4-1
Sun 17, Apr-06:30 - USL Championship
Los Angeles Galaxy II vs Monterey Bay FC

1-0

3-1
Sun 17, Apr-06:30 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs New Mexico United

1-0

1-0
Sun 17, Apr-23:00 - Venezuela Primera Division
Metropolitanos FC vs Mineros de Guayana

3-0

5-0
Sun 17, Apr-01:15 - Venezuela Primera Division
Portuguesa FC vs Estudiantes Merida FC

0-0

2-1
Sun 17, Apr-19:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo Tachira vs Zamora FC Barinas

0-1

1-1
Sun 17, Apr-03:30 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Deportivo Lara

1-2

2-3
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.