AD:

Football Results for Sun 7, Nov 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 7, Nov 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 7, Nov-18:00 - AFC Women\\\'s Club Championship
Shahrdari Sirjan Women\'s vs Bunyodkor Women\'s

1-0

2-1
Sun 7, Nov-21:00 - AFC Women\\\'s Club Championship
Amman Women\'s vs Gokulam Kerala Women\'s

0-1

2-1
Sun 7, Nov-16:45 - Albania Super league
Kastrioti Kruje vs Partizani Tirana

0-1

0-2
Sun 7, Nov-16:45 - Albania Super league
KF Laci vs Teuta Durres

1-0

2-0
Sun 7, Nov-18:00 - Algeria Division 1
Paradou AC vs CR Belouizdad

0-1

1-3
Sun 7, Nov-18:00 - Algeria Division 1
NA Hussein Dey vs JS Kabylie

2-0

2-2
Sun 7, Nov-18:00 - Algeria Division 1
US Biskra vs RC Relizane

1-0

1-0
Sun 7, Nov-18:00 - Algeria Division 1
OM Medea vs MC Oran

1-0

1-0
Sun 7, Nov-18:00 - Algeria Division 1
RC Arbaa vs HB Chelghoum Laid

0-0

0-0
Sun 7, Nov-21:00 - Algeria Division 1
MC Alger vs WA Tlemcen

0-0

2-0
Sun 7, Nov-19:59 - Algeria Division 1
JS Saoura vs USM Alger

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:30 - Algeria Division 1
ES Setif vs ASO Chlef

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:00 - Algeria U21
MC Alger(U21) vs WA Tlemcen(U21)

0-0

0-1
Sun 7, Nov-18:00 - Algeria U21
OM Medea(U21) vs MC Oran(U21)

0-1

3-1
Sun 7, Nov-19:00 - Andorra Super league
UE Engordany vs FC Ordino

2-2

2-4
Sun 7, Nov-21:30 - Andorra Super league
CE Carroi vs UE Santa Coloma

0-1

1-2
Sun 7, Nov-16:30 - Andorra Super league
FC Santa Coloma vs Atletic Escaldes

1-1

1-3
Sun 7, Nov-14:00 - Andorra Super league
UE Sant Julia vs Inter Club D\'Escaldes

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Caala vs Primeiro 1 de Agosto

1-0

1-0
Sun 7, Nov-18:30 - Angola Girabola League
Petro Atletico de Luanda vs Desportivo Huila

3-0

3-0
Sun 7, Nov-18:30 - Angola Girabola League
Sporting de Benguela vs Bravos do Maquis

0-2

0-3
Sun 7, Nov-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Dock Sud vs Argentino de Merlo

1-1

1-4
Sun 7, Nov-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Laferrere vs Leandro N Alem

0-2

0-2
Sun 7, Nov-23:15 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia y Tiro vs Villa Mitre

1-0

2-1
Sun 7, Nov-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Olimpo vs Sportivo Las Parejas

1-1

3-1
Sun 7, Nov-01:00 - Argentine Primera Division
Independiente vs Arsenal de Sarandi

2-0

3-0
Sun 7, Nov-03:15 - Argentine Primera Division
Atletico Tucuman vs Racing Club

0-0

0-2
Sun 7, Nov-22:45 - Argentine Primera Division
Gimnasia La Plata vs CA Banfield

0-0

0-1
Sun 7, Nov-22:45 - Argentine Primera Division
Sarmiento Junin vs CA Central Cordoba SDE

0-1

1-3
Sun 7, Nov-02:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Alvarado Mar del Plata vs Nueva Chicago

1-0

4-0
Sun 7, Nov-02:40 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Moron vs Almagro

1-0

1-0
Sun 7, Nov-00:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Estudiantes de Caseros vs Chacarita Juniors

0-0

1-0
Sun 7, Nov-04:40 - Argentinian Primera B - Nacional
All Boys vs Club Atletico Guemes

0-2

1-2
Sun 7, Nov-00:40 - Argentinian Primera B - Nacional
Quilmes vs San Martin Tucuman

0-0

0-0
Sun 7, Nov-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia Jujuy vs San Telmo

0-0

2-1
Sun 7, Nov-22:40 - Argentinian Primera B - Nacional
Barracas Central vs San Martin San Juan

1-0

3-0
Sun 7, Nov-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Temperley vs Gimnasia Mendoza

0-0

1-0
Sun 7, Nov-23:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Maipu vs Deportivo Riestra

1-1

3-1
Sun 7, Nov-14:30 - Armenia Division 2
Alashkert B Martuni vs Gandzasar Kapan

0-1

0-2
Sun 7, Nov-15:00 - Armenia Premier League
Ararat Yerevan vs Junior Sevan

2-0

3-1
Sun 7, Nov-13:30 - Austria Erste Division
Rapid Wien B vs Austria Wien Amateure

0-0

2-1
Sun 7, Nov-19:59 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs Rapid Wien

3-1

4-1
Sun 7, Nov-17:30 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs WSG Swarovski Tirol

1-0

3-0
Sun 7, Nov-20:15 - Austrian Frauen Bundesliga
Vorderland Women\'s vs Wacker Innsbruck Women\'s

0-0

2-1
Sun 7, Nov-15:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Austria Vienna Women\'s vs Bergheim/Hof Women\'s

4-0

7-0
Sun 7, Nov-15:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Sudburgenland Women\'s vs Sturm Graz/Stattegg Women\'s

0-4

0-6
Sun 7, Nov-18:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SK Sturm Graz Amat. vs ATSV Stadl Paura

5-0

13-0
Sun 7, Nov-17:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
Kitzbuhel vs Worgl

1-1

2-1
Sun 7, Nov-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs FK Lida

2-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Slonim vs Krumkachy Minsk

0-1

0-1
Sun 7, Nov-14:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs Shakhtyor Petrikov

0-1

0-3
Sun 7, Nov-18:00 - Belarus Premier League
Slavia Mozyr vs Neman Grodno

0-1

1-1
Sun 7, Nov-16:00 - Belarus Premier League
Smorgon FC vs Dinamo Brest

0-1

1-1
Sun 7, Nov-14:00 - Belarus Premier League
FK Isloch Minsk vs FC Gomel

1-0

1-2
Sun 7, Nov-16:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Dinamo-BGUFK Minsk Women\'s vs FC Gomel Women\'s

7-0

16-0
Sun 7, Nov-13:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
ABFF Women\'s(U19) vs Vitebsk Women\'s

0-0

0-1
Sun 7, Nov-14:30 - Belarus Women\\\'s Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women\'s vs Dinamo Brest Women\'s

3-0

5-0
Sun 7, Nov-18:00 - Belgian First Amateur Division
Rupel Boom vs URSL Vise

1-0

2-1
Sun 7, Nov-19:00 - Belgian Jupiler League
RFC Seraing vs K.A.A. Gent

0-0

0-0
Sun 7, Nov-21:30 - Belgian Jupiler League
Royal Antwerp FC vs Anderlecht

0-0

2-0
Sun 7, Nov-16:30 - Belgian Jupiler League
Club Brugge vs Standard Liege

2-1

2-2
Sun 7, Nov-19:00 - Belgian U21 Youth League
Cercle Brugge(U21) vs Club Brugge(U21)

0-2

0-2
Sun 7, Nov-19:00 - Belgium - 2e Klasse
RWD Molenbeek vs Lierse Kempenzonen

2-1

3-3
Sun 7, Nov-23:00 - Belgium - 2e Klasse
Westerlo vs Red Star Waasland-Beveren

0-0

1-1
Sun 7, Nov-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs Real Santa Cruz

1-1

4-1
Sun 7, Nov-16:00 - Bosnia Premijer Liga
Posusje vs FK Tuzla City

0-0

1-1
Sun 7, Nov-16:00 - Bosnia Premijer Liga
Rudar Prijedor vs FK Zeljeznicar Sarajevo

1-1

2-2
Sun 7, Nov-01:30 - Brasileiro Serie B
Operario Ferroviario PR vs Goias

0-0

1-1
Sun 7, Nov-02:00 - Brasileiro Serie B
Confianca (SE) vs Brusque SC

0-1

3-2
Sun 7, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Vasco da Gama(RJ) vs Botafogo (RJ)

0-3

0-4
Sun 7, Nov-23:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Guarany de Bage vs Brasil Farroupilha RS


2-0
Sun 7, Nov-18:00 - Brazil Copa Paulista
Botafogo B SP vs Sao Bernardo

1-0

2-0
Sun 7, Nov-18:00 - Brazil National Football Tournament U20
Atletico Mineiro Youth (MG) vs Internacional (RS) Youth

0-0

0-1
Sun 7, Nov-18:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Palmeiras SP Women\'s vs EC Sao Jose SP Women\'s


1-2
Sun 7, Nov-22:00 - Brazil Pernambucano Division 2
Petrolina PE vs America PE


2-1
Sun 7, Nov-22:00 - Brazil Pernambucano Division 2
Ibis/PE vs Caruaru City

0-1

1-1
Sun 7, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs Minyor Pernik

0-2

0-3
Sun 7, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
Spartak Varna vs Botev Plovdiv II

1-0

3-0
Sun 7, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
FC Dobrudzha vs Yantra Gabrovo

0-1

0-1
Sun 7, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
Septemvri Sofia vs Sportist Svoge

0-2

0-3
Sun 7, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
Strumska Slava vs PFK Montana

0-0

0-1
Sun 7, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
FK Levski 2020 Lom vs Septemvri Simitli

0-1

1-1
Sun 7, Nov-16:30 - Bulgaria B PFG
CSKA 1948 Sofia II vs FC Sozopol

0-1

1-1
Sun 7, Nov-14:45 - Bulgaria B PFG
FC Maritsa Plovdiv vs Etar Veliko Tarnovo

1-0

2-0
Sun 7, Nov-19:59 - Bulgaria Premier
Ludogorets Razgrad vs Lokomotiv Plovdiv

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:30 - Bulgaria Premier
Arda Kardzhali vs POFC Botev Vratsa

1-0

3-2
Sun 7, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Atheletico Olympic vs Bujumbura City

1-0

2-0
Sun 7, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Aigle Noir vs Le Messager Ngozi

0-0

2-1
Sun 7, Nov-17:00 - Burundi Ligue A
Kayanza United vs Dynamik

2-1

3-3
Sun 7, Nov-17:15 - Burundi Ligue A
Flambeau du Centre vs Rukinzo FC

0-0

1-2
Sun 7, Nov-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Internacional (RS) vs Gremio (RS)

1-0

1-0
Sun 7, Nov-00:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Fortaleza CE

0-0

1-0
Sun 7, Nov-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Sport Club Recife (PE)

0-0

1-0
Sun 7, Nov-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Palmeiras

0-1

0-2
Sun 7, Nov-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Mineiro (MG) vs America MG

0-0

1-0
Sun 7, Nov-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
RB Bragantino vs Atletico Paranaense

0-0

0-2
Sun 7, Nov-22:10 - Canadian Premier League
HFX Wanderers vs Atletico Ottawa

1-0

1-1
Sun 7, Nov-01:00 - Chile Primera B
Deportes Temuco vs Deportes Iquique

0-1

2-1
Sun 7, Nov-01:00 - Chile Primera B
Rangers Talca vs San Marcos de Arica

1-0

1-1
Sun 7, Nov-03:30 - Chile Primera B
Universidad de Concepcion vs Fernandez Vial

1-0

2-0
Sun 7, Nov-03:30 - Chile Primera B
Deportes Santa Cruz vs Cobreloa

1-0

2-2
Sun 7, Nov-03:30 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs CD Copiapo S.A.

0-1

0-2
Sun 7, Nov-00:30 - Chile Primera B
Magallanes vs San Luis Quillota

0-2

3-3
Sun 7, Nov-01:00 - Chile Primera Division
Colo Colo vs Santiago Wanderers

2-0

3-0
Sun 7, Nov-19:00 - Chile Primera Division
Universidad Catolica vs Universidad de Chile

0-0

1-0
Sun 7, Nov-23:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs Nublense

1-1

1-1
Sun 7, Nov-01:00 - Chile Tercera Division
Rodelindo Roman vs AC Colina

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:00 - Chile Tercera Division
Deportes Valdivia vs Colchagua CD

1-1

2-2
Sun 7, Nov-23:30 - Chile Tercera Division
Iberia Los Angeles vs Lautaro de Buin

2-1

2-3
Sun 7, Nov-11:30 - Chinese FA Cup
Shanghai Port FC vs Shanghai Shenhua

0-0

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Club Friendly
Bangor Celtic vs Kilnamanagh

1-0

4-1
Sun 7, Nov-19:00 - Club Friendly
SONIDEP vs AS-FAN Niamey

1-1

1-1
Sun 7, Nov-22:00 - Club Friendly
Barbalha vs Floresta/CE


1-0
Sun 7, Nov-00:45 - Colombia Copa Mustang
Alianza Petrolera vs Atletico Huila

0-0

1-0
Sun 7, Nov-03:00 - Colombia Copa Mustang
La Equidad vs America de Cali

2-0

2-1
Sun 7, Nov-05:05 - Colombia Copa Mustang
Atletico Nacional vs Atletico Bucaramanga

0-0

0-0
Sun 7, Nov-23:00 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Dep.Independiente Medellin

0-0

0-1
Sun 7, Nov-03:00 - CONCACAF Championship U20
Bermuda(U20) vs Barbados(U20)

2-1

3-2
Sun 7, Nov-03:00 - CONCACAF Championship U20
Nicaragua(U20) vs US Virgin Islands(U20)

5-0

7-0
Sun 7, Nov-00:00 - CONCACAF Championship U20
Guyana(U20) vs Cayman Islands(U20)

0-0

0-0
Sun 7, Nov-00:00 - CONCACAF Championship U20
Puerto Rico(U20) vs St. Vincent & Grenadines(U20)


0-3
Sun 7, Nov-02:45 - Copa Libertadores Femenino
CD Santiago Morning Women\'s vs Kindermann Avai Women\'s

0-0

0-0
Sun 7, Nov-02:45 - Copa Libertadores Femenino
Sol de America Women\'s vs Independiente Santa Fe Women\'s

0-1

0-2
Sun 7, Nov-00:30 - Copa Libertadores Femenino
Cerro Porteno Women\'s vs Yaracuyanos Women\'s

0-0

2-0
Sun 7, Nov-00:30 - Copa Libertadores Femenino
Ferroviaria SP Women\'s vs Deportivo Cuenca Women\'s

0-0

2-1
Sun 7, Nov-23:30 - Costa Rica Division 2
Municipal Garabito vs Marineros De Puntarenas

1-3

3-3
Sun 7, Nov-23:30 - Costa Rica Division 2
CS Uruguay De Coronado vs Puerto Golfito FC

0-0

2-0
Sun 7, Nov-20:30 - Croatia - 1. Division
HNK Sibenik vs NK Rijeka

0-1

0-1
Sun 7, Nov-18:00 - Croatia - 1. Division
NK Lokomotiva Zagreb vs Dinamo Zagreb

1-0

1-0
Sun 7, Nov-17:00 - Croatia - 2. Division
NK Osijek B vs Rudes

0-1

2-1
Sun 7, Nov-21:00 - Cyprus 1 Division
Ethnikos Achnas vs AC Omonia Nicosia

0-0

0-2
Sun 7, Nov-19:00 - Cyprus 1 Division
Anorthosis Famagusta FC vs Pafos FC

1-0

1-0
Sun 7, Nov-16:30 - Cyprus 2 Division
Ahironas Liopetriou vs Omonia 29is Maiou

0-0

2-0
Sun 7, Nov-17:00 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs SK Slovan Varnsdorf

2-2

2-2
Sun 7, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs FK Jablonec

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Pardubice vs Slavia Praha

0-0

0-5
Sun 7, Nov-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs 1.FC Slovacko

1-1

2-2
Sun 7, Nov-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Sparta Prague vs Teplice

2-1

4-2
Sun 7, Nov-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Pardubice Women\'s

3-0

4-0
Sun 7, Nov-13:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Dukla Praha Women\'s vs Horni Herspice Women\'s

1-0

3-0
Sun 7, Nov-13:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs Synot Slovacko II

1-1

2-4
Sun 7, Nov-13:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
1. SC Znojmo vs Uhersky Brod

2-0

4-1
Sun 7, Nov-13:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Zlin B vs Unicov

0-0

1-1
Sun 7, Nov-21:00 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs Odense BK

1-1

2-1
Sun 7, Nov-19:00 - Danish SAS Ligaen
Aarhus AGF vs Midtjylland

3-0

3-0
Sun 7, Nov-17:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs Randers FC

1-0

1-1
Sun 7, Nov-17:00 - Danish SAS Ligaen
Vejle vs Sonderjyske

1-0

3-1
Sun 7, Nov-23:00 - Danish SAS Ligaen
Silkeborg IF vs FC Kobenhavn

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:00 - Denmark - 1. Division
AC Horsens vs Fremad Amager

3-0

6-1
Sun 7, Nov-17:00 - Denmark - 1. Division
Vendsyssel vs HB Koge

2-0

4-1
Sun 7, Nov-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
AB Gladsaxe vs Skive IK

0-3

0-3
Sun 7, Nov-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Naestved vs Thisted FC

2-1

4-3
Sun 7, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Nordsjaelland Women\'s vs Kolding BK Women\'s

0-1

1-1
Sun 7, Nov-18:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Herlufsholm GF Women\'s vs Sundby BK Women\'s

1-1

2-1
Sun 7, Nov-02:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Sociedad Deportiva Aucas

2-0

2-1
Sun 7, Nov-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Orense SC

0-0

1-0
Sun 7, Nov-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Olmedo Riobamba vs Barcelona SC(ECU)

0-1

0-2
Sun 7, Nov-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Macara

1-0

2-0
Sun 7, Nov-01:00 - El Salvador Primera Division
Jocoro FC vs Aguila

2-2

2-2
Sun 7, Nov-05:00 - El Salvador Primera Division
Luis Angel Firpo vs CD FAS

0-0

2-0
Sun 7, Nov-05:15 - El Salvador Primera Division
Alianza San Salvador vs Isidro Metapan

0-0

1-0
Sun 7, Nov-21:15 - England FA Cup
St Albans City vs Forest Green Rovers

2-2

3-2
Sun 7, Nov-16:15 - England FA Cup
Sheffield Wed vs Plymouth Argyle

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:00 - England FA Cup
Rochdale vs Notts County

1-0

1-1
Sun 7, Nov-19:00 - England FA Cup
Bolton Wanderers vs Stockport County

2-2

2-2
Sun 7, Nov-19:00 - England FA Cup
Stratford Town vs Shrewsbury Town

1-1

1-5
Sun 7, Nov-17:00 - England FA Cup
Oxford United vs Bristol Rovers

1-1

2-2
Sun 7, Nov-18:00 - England FA Women Super League
Birmingham Women\'s vs Reading Women\'s

0-0

0-3
Sun 7, Nov-18:00 - England FA Women Super League
Leicester City Women\'s vs Manchester City Women\'s

1-2

1-4
Sun 7, Nov-16:15 - England FA Women Super League
Tottenham Hotspur Women\'s vs Manchester United Women\'s

0-1

1-1
Sun 7, Nov-22:45 - England FA Women Super League
Arsenal Women\'s vs West Ham United Women\'s

1-0

4-0
Sun 7, Nov-18:00 - England Ladies Premier League
Sunderland Women\'s vs London City Lionesses Women\'s

0-1

0-2
Sun 7, Nov-18:00 - England Ladies Premier League
Liverpool Women\'s vs Blackburn Rovers Women\'s

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:00 - England Ladies Premier League
Crystal Palace Women\'s vs Durham Wildcats Women\'s

2-0

3-1
Sun 7, Nov-18:00 - England Ladies Premier League
Lewes Women\'s vs Watford Women\'s

1-1

1-2
Sun 7, Nov-18:00 - England Ladies Premier League
Sheffield United Women\'s vs Charlton Athletic Women\'s

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:00 - England U23 Premier League
Stoke City U23 vs Sunderland(U23)

1-1

2-2
Sun 7, Nov-17:00 - England U23 Premier League
Middlesbrough U23 vs Birmingham U23

0-1

0-3
Sun 7, Nov-18:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Stoke City Women\'s vs Burnley Women\'s


0-2
Sun 7, Nov-20:30 - English Premier League
West Ham United vs Liverpool

1-1

3-2
Sun 7, Nov-18:00 - English Premier League
Everton vs Tottenham Hotspur

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:00 - English Premier League
Arsenal vs Watford

0-0

1-0
Sun 7, Nov-18:00 - English Premier League
Leeds United vs Leicester City

1-1

1-1
Sun 7, Nov-21:00 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Tammeka B vs Tallinna FC Levadia II

0-2

1-5
Sun 7, Nov-16:00 - Estonia Esi Liiga
Parnu JK vs Tartu JK Welco

0-2

0-3
Sun 7, Nov-21:00 - Estonia Esi Liiga B
Tabasalu JK Charma vs Harju JK Laagri

0-1

0-3
Sun 7, Nov-15:00 - Estonia Esi Liiga B
Viimsi JK vs FC Tallinn

1-0

5-0
Sun 7, Nov-15:00 - Estonia Esi Liiga B
Laanemaa Haapsalu vs Tallinna JK Legion B

4-0

5-0
Sun 7, Nov-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs FC Flora Tallinn

0-0

0-1
Sun 7, Nov-15:00 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs Paide Linnameeskond

0-0

1-5
Sun 7, Nov-19:59 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs B36 Torshavn

0-0

2-0
Sun 7, Nov-18:00 - Finland Veikkausliga
AC Oulu vs RoPS Rovaniemi

1-0

2-0
Sun 7, Nov-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Vannes OC vs Blois F.41

2-2

2-2
Sun 7, Nov-19:59 - French Championnat Amateur Group A
FC Rouen vs Saint Malo

0-0

0-1
Sun 7, Nov-18:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Sochaux U19 vs Auxerre(U19)


3-1
Sun 7, Nov-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Saint-Etienne vs Clermont Foot

0-0

3-2
Sun 7, Nov-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nantes vs Strasbourg

1-1

2-2
Sun 7, Nov-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
FC Lorient vs Stade Brestois

1-0

1-2
Sun 7, Nov-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade de Reims vs AS Monaco

0-0

0-0
Sun 7, Nov-00:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs Paris Saint-Germain

0-2

2-3
Sun 7, Nov-16:00 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs FC Metz

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:59 - French Le Championnat Ligue 1
OGC Nice vs Montpellier HSC

0-0

0-1
Sun 7, Nov-23:45 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Rennes FC vs Lyonnais

1-0

4-1
Sun 7, Nov-21:00 - Friendly Internationals
Jordan(U19) vs Palestine(U19)

1-0

1-1
Sun 7, Nov-21:15 - Futsal Italian Serie A
Matera Futsal vs Pescara Futsal

0-1

1-6
Sun 7, Nov-19:59 - Futsal Spain Division De Honor
Catgas Santa Coloma Futsal vs Levante Futsal

1-2

5-3
Sun 7, Nov-15:00 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs Jaen Paraiso Interior Futsal

1-1

1-2
Sun 7, Nov-16:00 - Futsal Spain Division De Honor
Real Betis Futsal vs Cordoba Futsal

0-0

1-1
Sun 7, Nov-18:00 - Georgia Primera Division
FC Telavi vs FC Saburtalo Tbilisi

2-0

2-1
Sun 7, Nov-14:00 - Georgia Primera Division
Samtredia vs Samgurali Tskh

0-0

1-2
Sun 7, Nov-14:00 - Georgia Primera Division
FC Shukura Kobuleti vs Torpedo Kutaisi

0-0

0-1
Sun 7, Nov-16:00 - German 3. Liga
SV Wehen Wiesbaden vs FSV Zwickau

1-1

2-2
Sun 7, Nov-17:00 - German 3. Liga
1. FC Magdeburg vs SC Verl

1-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Wehen Wiesbaden(U17) vs SV Elversberg(U17)

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Reutlingen(U17) vs Greuther Furth(U17)

1-2

2-3
Sun 7, Nov-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Preuben Munster(U17) vs Arminia Bielefeld (U17)

0-0

1-0
Sun 7, Nov-20:30 - German Bundesliga
1. FC Koln vs 1. FC Union Berlin

1-2

2-2
Sun 7, Nov-18:30 - German Bundesliga
Hertha BSC Berlin vs Bayer Leverkusen

1-0

1-1
Sun 7, Nov-22:30 - German Bundesliga
Greuther Furth vs Eintracht Frankfurt

0-0

1-2
Sun 7, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
Schalke 04 vs SV Darmstadt 98

1-2

2-4
Sun 7, Nov-16:30 - German Bundesliga 2
FC Erzgebirge Aue vs 1. FC Heidenheim 1846

2-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - German Frauen Bundesliga
Werder Bremen Women\'s vs SC Sand Women\'s

0-0

1-0
Sun 7, Nov-16:00 - German Frauen Bundesliga
Carl Zeiss Jena Women\'s vs Hoffenheim Women\'s

0-2

1-5
Sun 7, Nov-19:00 - German Frauen Bundesliga
Turbine Potsdam Women\'s vs SC Freiburg Women\'s

1-1

2-1
Sun 7, Nov-19:00 - German Frauen Bundesliga
Bayer Leverkusen Women\'s vs Koln Women\'s

0-2

3-4
Sun 7, Nov-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Bayer 04 Leverkusen U19 vs VfB Stuttgart U19

1-1

1-3
Sun 7, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Monchengladbach(U19) vs RB Leipzig(U19)

0-0

1-2
Sun 7, Nov-18:00 - German Junioren Bundesliga West
Viktoria Koln(U19) vs Arminia Bielefeld(U19)

0-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Heimstetten vs Bayern Munich B

0-1

1-2
Sun 7, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner FC Dynamo vs FSV Union Furstenwalde

4-2

5-2
Sun 7, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Optik Rathenow vs Tennis Borussia Berlin

0-1

1-3
Sun 7, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost
SV Tasmania Berlin vs Germania Halberstadt

0-0

0-0
Sun 7, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs FC Altona 93

3-0

3-0
Sun 7, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs VfV 06 Hildesheim

0-1

1-2
Sun 7, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Holstein Kiel B vs Phonix Lubeck

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Teutonia Ottensen vs FC St. Pauli II

3-0

4-0
Sun 7, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfB Stuttgart II vs SV Elversberg

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Bonner SC vs FC Schalke 04 II

4-1

4-3
Sun 7, Nov-14:00 - Germany Women Division 2
Nurnberg Women\'s vs FC Gutersloh Women\'s

0-2

0-2
Sun 7, Nov-14:00 - Germany Women Division 2
Hoffenheim Women\'s B vs SV Meppen Women\'s

0-2

0-3
Sun 7, Nov-14:00 - Germany Women Division 2
Wolfsburg B Women\'s vs Andernach Women\'s

0-0

1-0
Sun 7, Nov-14:00 - Germany Women Division 2
RB Leipzig Women\'s vs SV Elversberg Women\'s

1-0

3-0
Sun 7, Nov-17:00 - Germany Women Division 2
Duisburg Women\'s vs BV Borussia Bocholt Women\'s

2-0

3-0
Sun 7, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Asante Kotoko FC vs Bechem United

0-0

2-0
Sun 7, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Berekum Chelsea vs Techiman Eleven Wonders

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Aduana Stars vs King Faisal Babes

1-1

1-3
Sun 7, Nov-19:00 - Ghana Premier League
Elmina Sharks vs Dreams FC(GHA)

0-2

1-3
Sun 7, Nov-22:00 - Ghana Premier League
Great Olympics vs Accra

1-0

3-1
Sun 7, Nov-21:30 - Greece Super League 1
Panathinaikos vs PAOK Saloniki

0-1

1-3
Sun 7, Nov-21:30 - Greece Super League 1
Olympiakos Piraeus vs Ionikos

1-0

1-0
Sun 7, Nov-19:15 - Greece Super League 1
Volos NPS vs Aris Thessaloniki

0-1

1-2
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 1
Asteras Tripolis vs Lamia

0-1

0-1
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Egaleo vs Chania Kissamikos

1-0

1-1
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Iraklis 1908 vs Niki Volos

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Levadiakos vs Asteras Vlachioti

0-1

2-1
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Irodotos vs Diagoras Rodos

1-1

1-2
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Apollon Larissas vs Trikala

2-1

3-3
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Anagennisi Karditsa vs Thesprotos

1-0

1-0
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Pierikos vs Xanthi

0-1

1-1
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Veria FC vs Almopos Aridaea

1-0

1-0
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
AO Episkopis Rethymno vs Giorgos Karaiskakis

0-1

0-1
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
Kifisia vs Panathinaikos B

2-0

2-0
Sun 7, Nov-17:00 - Greece Super League 2
AEK Athens II vs Kalamata AO

0-0

1-0
Sun 7, Nov-01:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Municipal vs Nueva Concepcion

1-0

2-0
Sun 7, Nov-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Coban Imperial

0-1

2-1
Sun 7, Nov-21:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs CSD Xelaju MC

1-0

2-0
Sun 7, Nov-15:15 - Holland Eredivisie
FC Groningen vs RKC Waalwijk

0-1

1-1
Sun 7, Nov-00:00 - Holland Eredivisie
FC Zwolle vs SC Cambuur

0-1

1-2
Sun 7, Nov-19:45 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs FC Utrecht

2-0

2-1
Sun 7, Nov-19:45 - Holland Eredivisie
Feyenoord Rotterdam vs AZ Alkmaar

0-0

1-0
Sun 7, Nov-23:00 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs Go Ahead Eagles

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:30 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs PSV Eindhoven

0-1

1-4
Sun 7, Nov-15:15 - Holland Eredivisie Women\\\'s
Ajax Amsterdam Women\'s vs PSV Eindhoven Women\'s

3-0

5-1
Sun 7, Nov-15:15 - Holland Jupiler League
Almere City FC vs ADO Den Haag

1-2

1-3
Sun 7, Nov-05:00 - Honduras Liga Nacional
CD Olimpia vs CD Motagua

0-0

0-0
Sun 7, Nov-09:30 - HongKong 1st Division League
Eastern District SA vs Wong Tai Sin

1-0

1-0
Sun 7, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Citizen AA vs Sham Shui Po

1-4

1-4
Sun 7, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Shatin SA vs Dreams Metro Gallery

1-1

3-1
Sun 7, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Yuen Long District SA vs Central & Western

1-1

4-2
Sun 7, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Wing Yee vs Wofoo Tai Po

0-0

1-0
Sun 7, Nov-11:30 - HongKong 1st Division League
Hoi King SA vs Happy Valley

0-1

0-4
Sun 7, Nov-14:30 - HongKong 1st Division League
South China vs North District

0-1

0-3
Sun 7, Nov-09:30 - HongKong 2 Division League
Mutual FC vs Yau Tsim Mong FT


1-2
Sun 7, Nov-09:30 - HongKong 2 Division League
Kowloon City vs Kwun Tong FA


3-1
Sun 7, Nov-09:30 - HongKong 2 Division League
Chelsea FC Soccer School (HK) vs Fu Moon FC


4-1
Sun 7, Nov-11:30 - HongKong 2 Division League
St. Joseph\'s FC vs Tuen Mun Football Team

0-0

0-0
Sun 7, Nov-16:30 - HongKong 2 Division League
Wan Chai SF vs Kwong Wah AA


3-1
Sun 7, Nov-13:30 - HongKong 2 Division League
Kwai Tsing District FA vs Tung Sing FC


0-1
Sun 7, Nov-15:30 - HongKong Premier League
Hong Kong FC vs Hong Kong Rangers FC

0-1

2-3
Sun 7, Nov-11:00 - HongKong Premier League
Eastern A.A Football Team vs Resources Capital FC

2-0

4-0
Sun 7, Nov-19:59 - Hungary NB ?
Szombathelyi Haladas vs Csakvari TK

3-0

4-1
Sun 7, Nov-19:59 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Kecskemeti TE

2-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza Spartacus FC vs ETO Gyori FC

0-0

0-1
Sun 7, Nov-16:00 - Hungary NB ?
Budaorsi SC vs FC Ajka

0-1

1-2
Sun 7, Nov-16:00 - Hungary NB ?
Szentlorinc SE vs Diosgyor VTK

0-1

1-2
Sun 7, Nov-16:00 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs BFC Siofok

2-0

4-1
Sun 7, Nov-16:00 - Hungary NB ?
III.Keruleti TUE vs Szolnoki MAV FC

0-0

0-0
Sun 7, Nov-16:00 - Hungary NB ?
Budafoki MTE vs Soroksar

1-1

2-2
Sun 7, Nov-16:00 - Hungary NB ?
Tiszakecske vs Vasas SC

1-0

1-0
Sun 7, Nov-22:30 - Hungary NB ?
Bekescsaba vs Pecsi MFC

0-0

1-1
Sun 7, Nov-20:30 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Zalaegerszegi TE

2-0

3-0
Sun 7, Nov-18:30 - Hungary NB1
Kisvarda vs Ferencvarosi TC

0-1

0-4
Sun 7, Nov-17:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Soroksar Woman\'s vs MTK Hungaria Women\'s

0-1

0-5
Sun 7, Nov-17:30 - Indonesia Liga 1
PSS Sleman vs TIRA Persikabo

2-2

3-2
Sun 7, Nov-21:00 - Ireland Division 1
UC Dublin(UCD) vs Treaty United

0-1

1-2
Sun 7, Nov-21:00 - Ireland Division 1
Galway United vs Bray Wanderers

0-1

0-1
Sun 7, Nov-21:00 - Ireland Premier League
Bohemians vs Drogheda United

0-1

2-1
Sun 7, Nov-21:00 - Ireland Premier League
Dundalk vs Longford Town

0-0

2-0
Sun 7, Nov-21:00 - Israel Premier League
Hapoel Hadera vs Hapoel Nof HaGalil

0-0

0-0
Sun 7, Nov-22:15 - Israel Premier League
Maccabi Haifa vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

2-0

4-0
Sun 7, Nov-22:45 - Israel Premier League
Maccabi Tel Aviv vs Hapoel Tel Aviv

0-1

1-1
Sun 7, Nov-19:30 - Israel State League
Hapoel Kaukab vs Ironi Tiberias

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:45 - Italian Campionato Primavera
Verona Youth vs AC Milan Youth

3-0

5-1
Sun 7, Nov-18:00 - Italian Campionato Primavera
Spal Youth vs Torino Youth

0-2

0-2
Sun 7, Nov-13:45 - Italian Campionato Primavera
Inter Milan Youth vs Roma Youth

0-0

0-1
Sun 7, Nov-14:00 - Italian Campionato Primavera
Lecce Youth vs Empoli Youth

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:30 - Italian Serie A
Venezia F.C. vs AS Roma

1-2

3-2
Sun 7, Nov-18:00 - Italian Serie A
Udinese vs US Sassuolo Calcio

2-2

3-2
Sun 7, Nov-18:00 - Italian Serie A
Sampdoria vs Bologna

0-0

1-2
Sun 7, Nov-21:00 - Italian Serie A
Napoli vs Hellas Verona

1-1

1-1
Sun 7, Nov-21:00 - Italian Serie A
Lazio vs Salernitana

2-0

3-0
Sun 7, Nov-23:45 - Italian Serie A
AC Milan vs Inter Milan

1-1

1-1
Sun 7, Nov-19:15 - Italian Serie B
Crotone vs A.C. Monza

0-1

1-1
Sun 7, Nov-17:00 - Italian Serie B
Lecce vs Parma Calcio 1913

4-0

4-0
Sun 7, Nov-23:30 - Italian Serie B
Cittadella vs Pisa

0-0

2-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italian Women Division 1
Lazio Women\'s vs Napoli Women\'s

2-1

3-4
Sun 7, Nov-17:30 - Italian Women Division 1
AC Milan Women\'s vs Empoli Women\'s

0-0

1-0
Sun 7, Nov-15:30 - Italian Women Division 1
US Sassuolo Calcio Women\'s vs ASDC Pomigliano Women\'s

2-0

4-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1A
Piacenza vs Renate AC

2-1

3-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1A
Pro Sesto vs FC Sudtirol

0-1

0-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1A
Juventus(U23) vs Calcio Lecco

1-0

1-0
Sun 7, Nov-20:30 - Italy C1A
Albinoleffe vs Pro Vercelli

1-1

1-1
Sun 7, Nov-20:30 - Italy C1A
Mantova vs Padova

0-0

1-1
Sun 7, Nov-20:30 - Italy C1A
FeralpiSalo vs Giana Erminio

0-0

1-0
Sun 7, Nov-20:30 - Italy C1A
USD Virtus Verona vs AC Trento

0-1

0-1
Sun 7, Nov-20:30 - Italy C1A
Legnago Salus vs US Seregno

1-2

1-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1B
Robur Siena S.S.D. vs Modena

0-1

1-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1B
Ancona vs Virtus Entella

0-2

1-3
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1B
Lucchese vs Montevarchi Calcio

1-0

2-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1B
Pistoiese vs A.S. Viterbese Castrense

1-1

2-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1B
Teramo vs Fermana

1-0

3-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1B
Vis Pesaro vs A.C. Reggiana 1919

0-1

0-3
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1B
Olbia vs Carrarese

2-0

4-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1B
Imolese vs Gubbio

1-0

2-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1C
Fidelis Andria vs Palermo

0-1

0-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy C1C
Nuova Monterosi vs Turris Neapolis

0-1

1-3
Sun 7, Nov-20:30 - Italy C1C
Foggia vs Paganese Calcio 1926

2-0

3-0
Sun 7, Nov-20:30 - Italy C1C
S.S.D. Potenza Calcio vs Picerno

1-0

2-0
Sun 7, Nov-20:30 - Italy C1C
Virtus Francavilla vs Latina Calcio

1-1

2-1
Sun 7, Nov-23:00 - Italy C1C
U.S. Catanzaro 1929 vs ACR Messina

1-0

2-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Sassari Torres vs Arzachena

1-0

1-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Sangiovannese vs Arezzo

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Giugliano vs Vis Artena

1-1

2-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
FC Rieti vs Poggibonsi

0-0

2-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Foligno Calcio vs San Donato Tavarnelle

0-3

0-4
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Virtus Casarano vs S.S.D. Citta di Brindisi

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Vado FC vs Gozzano

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Casertana F.C. vs Virtus Matino

1-0

2-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Ponte San Pietro vs Crema

0-0

0-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
A.S.D. Bra vs AC Asti

0-0

0-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Correggese Calcio vs ASD Alcione

0-0

1-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Trastevere Calcio vs Atletico Terme Fiuggi

1-0

2-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
SC Caronnese vs Lavagnese

1-1

2-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Real Forte Querceta vs Carpi

0-1

2-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Mezzolara vs Rimini

1-0

2-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Citta di Fasano vs San Giorgio 1926

0-1

0-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Ostia Mare vs Team Nuova Florida

0-1

0-4
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
FBC Derthona vs A.S. Varese

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Arconatese vs Franciacorta

1-0

3-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Levico Terme vs Spinea

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Recanatese vs Nereto FC

2-0

6-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Nola 1925 vs AS Sorrento Calcio

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
SCD Progresso Calcio vs Seravezza

0-1

0-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Cattolica SM Calcio vs AC Mestre

0-0

0-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Savoia Montespaccato vs ASD Pro Livorno

0-1

3-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Desenzano Calvina vs US Breno

0-1

1-1
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
San Luca vs Paterno

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Vis Nova Giussano vs Real Calepina

1-2

2-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
USD Casatese vs Olginatese

2-1

2-2
Sun 7, Nov-17:30 - Italy Serie D
Sangiuliano City vs AC Legnano

1-0

2-0
Sun 7, Nov-18:30 - Italy Serie D
ASD Molfetta vs Nocerina

0-0

0-0
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Football League
Honda Lock SC vs FC Maruyasu Okazaki

1-0

2-0
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Football League
Tokyo Musashino City FC vs Suzuka Unlimited

1-1

2-1
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Football League
FC Kariya vs Bandits Iwaki

0-0

1-2
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Football League
Nara Club vs Matsue City FC

0-0

1-0
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Football League
Veertien Mie vs MIO Biwako Shiga

1-0

2-0
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Football League
Reinmeer Aomori F.C. vs Osaka FC

0-2

1-4
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Football League
TIAMO Hirakata vs Honda FC

0-4

1-7
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Shriker Osaka Futsal

1-3

4-4
Sun 7, Nov-10:15 - Japan Futsal League
Nagoya oceans Futsal vs Kitakyushu Futsal

5-0

5-1
Sun 7, Nov-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Yamato Sylphid Women\'s vs Bunnies Gunma White Star Women\'s

0-1

0-2
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Nagoya Grampus Eight

0-1

1-1
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Urawa Red Diamonds

1-0

1-0
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Gamba Osaka

2-1

2-3
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Kawasaki Frontale

3-0

3-1
Sun 7, Nov-10:00 - Japanese J-League Division 1
Avispa Fukuoka vs Yokohama FC

0-0

1-1
Sun 7, Nov-10:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Sanfrecce Hiroshima

0-0

0-0
Sun 7, Nov-11:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Cerezo Osaka

0-0

1-0
Sun 7, Nov-08:00 - Japanese League Division 2
Blaublitz Akita vs Tochigi SC

1-0

1-1
Sun 7, Nov-08:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Montedio Yamagata

1-0

1-0
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Mito Hollyhock

1-0

2-2
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs V-Varen Nagasaki

0-0

0-3
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Jubilo Iwata vs Kyoto Sanga FC

0-0

1-0
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Renofa Yamaguchi

1-1

1-2
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs FC Machida Zelvia

0-0

0-0
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs Albirex Niigata

1-0

1-1
Sun 7, Nov-10:00 - Japanese League Division 2
Giravanz Kitakyushu vs Ventforet Kofu

0-0

0-1
Sun 7, Nov-11:00 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Zweigen Kanazawa

1-1

2-1
Sun 7, Nov-14:00 - Japanese League Division 2
Thespakusatsu Gunma vs SC Sagamihara

0-0

1-1
Sun 7, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Fujieda MYFC

2-1

4-3
Sun 7, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Roasso Kumamoto

0-0

0-0
Sun 7, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Azul Claro Numazu

2-0

2-1
Sun 7, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Vanraure Hachinohe FC vs Kagoshima United

1-1

1-1
Sun 7, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Imabari FC vs Fukushima United FC

1-0

3-2
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese League Division 3
FC Gifu vs Kataller Toyama

0-0

2-0
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs Tegevajaro Miyazaki

0-2

0-2
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese WE League
Urawa Reds Women\'s vs INAC Kobe Leonessa Women\'s

0-1

0-2
Sun 7, Nov-09:00 - Japanese WE League
AS Elfen Sayama Women\'s vs Nagano Parceiro Women\'s

0-0

1-0
Sun 7, Nov-16:30 - Jordan Divison 1
Ethad Al-Ramtha vs Moghayer Al Sarhan

0-0

0-2
Sun 7, Nov-16:30 - Jordan Divison 1
Blama vs Al-Tora

2-1

3-2
Sun 7, Nov-16:00 - Kazakhstan Cup
FC Astana vs FC Kairat Almaty

0-1

0-3
Sun 7, Nov-16:00 - Kenya Premier League
Ulinzi Stars Nakuru vs Talanta FC

1-1

2-2
Sun 7, Nov-16:30 - Kenya Premier League
Sofapaka Nairobi FC vs AFC Leopards SC

1-0

1-0
Sun 7, Nov-14:00 - Kenya Premier League
Kakamega Homeboyz vs Bandari FC

0-1

1-1
Sun 7, Nov-14:00 - Kenya Premier League
Kariobangi Sharks vs Tusker FC Nairobi

0-0

3-0
Sun 7, Nov-09:00 - Korea K3 League
Cheonan City FC vs Busan Transpor Tation

1-1

2-1
Sun 7, Nov-10:00 - Korea K3 League
Gangneung Citizen vs Daejeon Korail

0-0

2-1
Sun 7, Nov-09:00 - Korea League 1
Pohang Steelers vs Gwangju Football Club

0-1

1-2
Sun 7, Nov-11:30 - Korea League 1
Gangwon FC vs Incheon United FC

0-0

1-1
Sun 7, Nov-14:00 - Korea League 1
FC Seoul vs Seongnam FC

1-0

3-0
Sun 7, Nov-09:00 - Korea League 2
FC Anyang vs Daejeon Hana Citizen

1-1

1-3
Sun 7, Nov-16:00 - Kosovo Super League
Dukagjini vs KF Feronikeli

0-0

1-0
Sun 7, Nov-16:30 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Prishtina

0-1

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Lithuania - 1. Division
Hegelmann Litauen vs Suduva

1-0

2-1
Sun 7, Nov-17:00 - Lithuania - 1. Division
DFK Dainava Alytus vs FK Zalgiris Vilnius

0-0

0-2
Sun 7, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs Racing Union Luxemburg

0-1

1-2
Sun 7, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs Jeunesse Esch

1-0

2-0
Sun 7, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs Hostert

0-2

1-4
Sun 7, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs FC Wiltz 71

2-1

3-2
Sun 7, Nov-19:00 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs Union Titus Petange

0-1

2-1
Sun 7, Nov-17:00 - Malaysia Cup
PB Pahang vs Sarawak

1-1

1-2
Sun 7, Nov-17:00 - Malaysia Cup
Perak vs Kuching FA

0-0

0-1
Sun 7, Nov-17:00 - Malaysia Cup
Kuala Lumpur vs Pulau Penang FA

1-0

1-0
Sun 7, Nov-17:00 - Malaysia Cup
Selangor FA vs Terengganu

0-1

1-3
Sun 7, Nov-03:00 - Mexico Primera Division
Club Leon vs Club Necaxa

1-0

3-0
Sun 7, Nov-05:00 - Mexico Primera Division
Club America vs Monterrey

0-0

0-0
Sun 7, Nov-07:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs FC Juarez

1-0

3-0
Sun 7, Nov-07:06 - Mexico Primera Division
Club Tijuana vs Pachuca

1-1

3-2
Sun 7, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Cafetaleros De Chiapas vs Lobos ULMX

0-2

1-2
Sun 7, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Inter de Queretaro vs Sporting Canamy

1-0

1-0
Sun 7, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Lobos Huerta vs Aguacateros CDU

0-1

0-2
Sun 7, Nov-01:30 - Mexico Primera Divison 2
Ciervos FC vs Alebrijes de Oaxaca B


1-2
Sun 7, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Correcaminos UAT B vs Mineros De Fresnillo

2-0

3-0
Sun 7, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
UA De Zacatecas vs Coras De Nayarit


1-2
Sun 7, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Atletico Saltillo vs Estudiantes Tecos

0-0

3-1
Sun 7, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Catedraticos Elite vs Gavilanes Matamoros

1-3

1-3
Sun 7, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Escorpiones FC vs Reboceros de La Piedad

0-2

1-4
Sun 7, Nov-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Guerreros de Xico vs Huracanes Izcalli


0-3
Sun 7, Nov-22:00 - Mexico Primera Divison 2
Montaneses vs Leviatan Futbol

0-0

0-1
Sun 7, Nov-22:00 - Mexico Primera Divison A
CF Atlante vs Tepatitlan De Morelos

1-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Mexico Primera Divison A
Raya2 Expansion vs Pumas Tabasco

1-1

1-1
Sun 7, Nov-20:30 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Chivas Guadalajara Women\'s vs Queretaro FC Women\'s

0-1

0-2
Sun 7, Nov-21:00 - Mexico Youth U20
Santos Laguna U20 vs San Luis U20


2-1
Sun 7, Nov-06:00 - Mongolia Premier League
FC Ulaanbaatar vs BCH Lions

2-0

5-0
Sun 7, Nov-09:00 - Mongolia Premier League
Erchim vs Khangarid

2-1

4-3
Sun 7, Nov-12:00 - Mongolia Premier League
Tov Buganuud vs Ulaanbaatar City

1-0

1-4
Sun 7, Nov-17:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Rudar Pljevlja vs OFK Petrovac

1-1

2-2
Sun 7, Nov-17:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Jezero Plav vs FK Mornar

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:30 - Morocco Division 2
Ittihad Khemisset vs TAS de Casablanca

0-0

1-0
Sun 7, Nov-18:30 - Morocco Division 2
Raja Beni Mellal vs Moghreb Tetouan

0-0

2-2
Sun 7, Nov-18:30 - Morocco Division 2
USM Oujda vs Kawkab Marrakech

0-0

2-2
Sun 7, Nov-21:15 - Morocco Super League
FUS Fath Union Sportive Rabat vs Ittihad Tanger

1-0

2-1
Sun 7, Nov-21:15 - Morocco Super League
CAYB Youssoufia Berrechid vs MCO Mouloudia Oujda

1-0

1-0
Sun 7, Nov-19:00 - Morocco Super League
Hassania Agadir vs Forces Armee Royales Rabat

0-2

1-2
Sun 7, Nov-23:30 - Morocco Super League
DHJ Difaa Hassani Jadidi vs Renaissance Sportive de Berkane

1-0

1-1
Sun 7, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Vardar vs Korab Debar

0-0

1-0
Sun 7, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Sileks vs FK Kadino

4-0

7-0
Sun 7, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica-Sasa vs FK Osogovo

0-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kozuv Gevgelija vs Lokomotiva Gradsko

0-0

3-0
Sun 7, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
KF Veleshta vs FK Teteks Tetovo

2-0

2-1
Sun 7, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Bratstvo 07 vs Sloga Vinica

0-0

0-1
Sun 7, Nov-16:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Besa Doberdoll vs FK Ohrid 2004

0-1

0-2
Sun 7, Nov-18:00 - Norway Adeccoligaen
Start Kristiansand vs Ranheim IL

1-0

3-1
Sun 7, Nov-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Lillestrom vs Valerenga

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Tromso IL vs Stromsgodset

0-0

1-1
Sun 7, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Molde vs Sandefjord

3-0

3-1
Sun 7, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Kristiansund BK

1-1

2-4
Sun 7, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Bodo Glimt

1-0

2-2
Sun 7, Nov-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Mjondalen vs Viking

0-0

0-1
Sun 7, Nov-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CD Arabe Unido vs Alianza FC (PAN)

0-0

1-0
Sun 7, Nov-02:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
San Francisco FC vs CA Independiente La Chorrera

0-1

1-1
Sun 7, Nov-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Herrera FC vs Veraguas CD

1-1

1-1
Sun 7, Nov-00:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Union Deportivo Universitario vs Club Atletico Chiriqui

1-0

4-1
Sun 7, Nov-15:15 - Poland Centralna Liga Juniorow
SMS Lodz Youth vs Rakow Czestochowa Youth

0-2

0-3
Sun 7, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Jagiellonia Bialystok Youth

1-0

3-0
Sun 7, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Siarka Tarnobrzeg vs Cracovia Krakow II

1-0

1-0
Sun 7, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Sieniawa vs LKS Lagow

0-1

0-1
Sun 7, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Jagiellonia Bialystok B vs Pelikan Lowicz

1-1

1-1
Sun 7, Nov-16:30 - Poland - 4. Liga
Gornik Zabrze II vs Lechia Zielona Gora

1-0

2-0
Sun 7, Nov-17:00 - Poland - 4. Liga
Baltyk Gdynia vs Zawisza Bydgoszcz

2-0

3-1
Sun 7, Nov-20:30 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Stal Mielec

1-2

1-3
Sun 7, Nov-18:00 - Poland - Ekstraklasa
Rakow Czestochowa vs Pogon Szczecin

0-0

0-0
Sun 7, Nov-23:00 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Krakow vs Cracovia Krakow

0-0

1-0
Sun 7, Nov-18:00 - Poland - I liga
Stomil Olsztyn vs Zaglebie Sosnowiec

2-1

3-1
Sun 7, Nov-21:00 - Poland - I liga
CWKS Resovia Rzeszow vs Gornik Polkowice

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:40 - Poland - I liga
Widzew lodz vs Miedz Legnica

1-1

1-1
Sun 7, Nov-16:00 - Poland - II liga
Radunia Stezyca vs Motor Lublin

2-0

3-0
Sun 7, Nov-14:00 - Poland Woman\\\'s League
Tarnovia Tarnow Women\'s vs MKS Olimpia Szczecin Women\'s

0-0

0-1
Sun 7, Nov-15:00 - Poland Woman\\\'s League
KKP Bydgoszcz Women\'s vs WKS Slask Wroclaw Women\'s

2-0

3-1
Sun 7, Nov-15:00 - Portugal Liga de Honora
FC Penafiel vs Leixoes

0-1

1-1
Sun 7, Nov-18:00 - Portugal Liga de Honora
SL Benfica B vs CD Mafra

1-1

1-3
Sun 7, Nov-19:30 - Portugal Liga de Honora
FC Porto B vs Varzim

1-0

2-2
Sun 7, Nov-23:30 - Portugal Liga de Honora
Sporting Covilha vs Farense

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:00 - Portugal Liga Revelacao U19
FC Porto(U19) vs Feirense(U19)

1-0

4-0
Sun 7, Nov-15:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Maritimo(U23) vs Benfica(U23)

0-0

0-2
Sun 7, Nov-17:00 - Portugal Liga Revelacao U23
Belenenses(U23) vs Sporting Clube de Portugal(U23)

2-0

3-0
Sun 7, Nov-18:00 - Portugal Primera Liga
Desportivo de Tondela vs Maritimo

3-0

4-2
Sun 7, Nov-21:00 - Portugal Primera Liga
CD Santa Clara vs FC Porto

0-1

0-3
Sun 7, Nov-00:30 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs Moreirense

1-0

2-1
Sun 7, Nov-23:00 - Portugal Primera Liga
Pacos Ferreira vs Sporting Clube de Portugal

0-0

0-2
Sun 7, Nov-19:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
Standard Sumqayit vs Qarabag

0-2

0-4
Sun 7, Nov-15:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabail vs Qabala

0-0

0-2
Sun 7, Nov-20:30 - Romania - Divizia A
Dinamo Bucuresti vs CFR Cluj

0-2

0-3
Sun 7, Nov-23:30 - Romania - Divizia A
FC Voluntari vs FC Steaua Bucuresti

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:30 - Romania - Divizia A
Farul Constanta vs CS Universitatea Craiova

0-0

1-0
Sun 7, Nov-13:00 - Romania Women\\\'s Superliga
FCM Targu Mures Women\'s vs SSU Politehnica Timisoara Women\'s

0-3

0-3
Sun 7, Nov-13:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Fairplay Bucuresti Women\'s vs Heniu Prundu Bargaului Women\'s

1-0

1-2
Sun 7, Nov-14:30 - Russia Div 2 Group 1
Anzhi Makhachkala vs FK Makhachkala

0-4

1-4
Sun 7, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 1
Alania B vs Kuban Holding

0-1

0-2
Sun 7, Nov-15:00 - Russia Div 2 Group 2
Krasava Odintsovo vs FC Chita

1-0

2-0
Sun 7, Nov-07:00 - Russia Div 2 Group 3
Dinamo Vladivostok vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

2-0

4-0
Sun 7, Nov-16:00 - Russia Futsal League
Nizhny Novgorod Torpedo Futsal vs Novaja Generacija Futsal

4-2

5-3
Sun 7, Nov-12:00 - Russia Futsal League
MFK Sinara Ekaterinburg Futsal vs TTG-Ugra Yugorsk Futsal

2-2

4-4
Sun 7, Nov-14:00 - Russia Futsal League
Norilsky Nickel Futsal vs MFk Kprf Futsal

1-2

3-5
Sun 7, Nov-19:59 - Russia Premier League
Spartak Moscow vs Lokomotiv Moscow

0-1

1-1
Sun 7, Nov-19:59 - Russia Premier League
Akhmat Grozny vs FK Nizhny Novgorod

1-0

3-1
Sun 7, Nov-17:30 - Russia Premier League
FK Rostov vs Rubin Kazan

1-1

5-1
Sun 7, Nov-15:00 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs Zenit St.Petersburg

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:00 - San Marino Girone A
SP Domagnano vs S.S Pennarossa

0-1

0-1
Sun 7, Nov-18:00 - San Marino Girone A
Folgore/Falciano vs SP La Fiorita

2-0

2-0
Sun 7, Nov-18:00 - San Marino Girone A
San Giovanni vs SS Virtus

0-0

0-2
Sun 7, Nov-18:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Hamilton Academical Women\'s vs Spartans Women\'s

2-1

2-2
Sun 7, Nov-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Hibernian Women\'s vs Glasgow City Women\'s

0-1

0-3
Sun 7, Nov-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Partick Thistle Women\'s vs Hearts Women\'s

1-1

2-3
Sun 7, Nov-20:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Celtic Women\'s vs Glasgow Rangers Women\'s

0-1

0-1
Sun 7, Nov-16:00 - Scottish Premier League
Dundee vs Celtic

1-2

2-4
Sun 7, Nov-19:00 - Scottish Premier League
Glasgow Rangers vs Ross County

2-1

4-2
Sun 7, Nov-22:00 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs Spartak Subotica

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:45 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs Crvena Zvezda Beograd

1-0

1-2
Sun 7, Nov-23:15 - Serbia - 1. Liga
Partizan Belgrade vs Proleter Novi Sad

0-0

0-0
Sun 7, Nov-16:00 - Serbia Prva Liga
FK Radnicki Sremska Mitrovica vs FK Rad Beograd

0-0

0-0
Sun 7, Nov-00:00 - Serie C - Brazil
Paysandu (PA) vs Criciuma SC

0-0

0-1
Sun 7, Nov-00:00 - Serie C - Brazil
Ituano (SP) vs Botafogo PB

2-0

3-1
Sun 7, Nov-23:00 - Serie C - Brazil
Tombense vs Ypiranga(RS)

1-0

1-1
Sun 7, Nov-23:00 - Serie C - Brazil
Gremio Novorizontino vs Manaus FC(AM)

0-0

2-0
Sun 7, Nov-18:00 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs MFK Ruzomberok

1-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Slovakia 1. Liga
Liptovsky Mikulas vs Spartak Trnava

0-1

0-2
Sun 7, Nov-13:30 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs Slavoj Trebisov

0-0

0-0
Sun 7, Nov-13:30 - Slovakia 2. Liga
STK Samorin vs Partizan Bardejov

2-0

3-0
Sun 7, Nov-23:15 - Slovenia 1. Liga
ND Mura 05 vs Domzale

1-1

1-1
Sun 7, Nov-19:59 - Slovenia 1. Liga
NK Aluminij vs NK Olimpija Ljubljana

0-0

1-0
Sun 7, Nov-22:00 - Slovenia 2. Liga
NK Brezice vs NK Krsko

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Nafta

0-1

1-1
Sun 7, Nov-17:30 - South Africa First League
Cape Town Spurs vs Richards Bay

0-1

1-2
Sun 7, Nov-17:30 - South Africa First League
Jomo Cosmos vs Uthongathi FC

0-0

1-3
Sun 7, Nov-17:30 - South Africa First League
Tshakhuma Tsha Madzivhandila vs Polokwane City FC

1-0

2-0
Sun 7, Nov-17:30 - South Africa First League
Pretoria Callies vs Pretoria University

1-0

1-2
Sun 7, Nov-19:30 - South Africa Premier League
Marumo Gallants FC vs Mamelodi Sundowns

0-1

0-4
Sun 7, Nov-19:59 - South Africa Premier League
AmaZulu vs Cape Town City

2-0

2-0
Sun 7, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Royal AM vs Baroka FC

1-1

1-1
Sun 7, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Moroka Swallows vs Sekhukhune United

0-0

0-1
Sun 7, Nov-17:30 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Maritzburg United

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Ladies League Division 1
Atletico Baleares Women\'s vs Sant Lluis Women\'s

2-0

4-0
Sun 7, Nov-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
Elche Women\'s vs Juan Grande Women\'s


1-1
Sun 7, Nov-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
Granadilla Tenerife B Women\'s vs Santa Teresa CD Women\'s


2-1
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Ladies Premier League
Colegio Aleman Valencia Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

1-1

1-1
Sun 7, Nov-00:00 - Spanish Primera Division
Real Madrid vs Rayo Vallecano

2-0

2-1
Sun 7, Nov-21:30 - Spanish Primera Division
Mallorca vs Elche

0-0

2-2
Sun 7, Nov-21:30 - Spanish Primera Division
Osasuna vs Real Sociedad

0-0

0-2
Sun 7, Nov-19:15 - Spanish Primera Division
Valencia CF vs Atletico Madrid

0-1

3-3
Sun 7, Nov-17:00 - Spanish Primera Division
Villarreal vs Getafe

1-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
UD Logrones vs Deportivo La Coruna

0-1

0-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Extremadura vs Inter de Madrid

0-0

1-2
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Cultural Leonesa vs Racing Santander

1-0

3-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
San Sebastian Reyes vs Real Union de Irun

0-1

0-2
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo A
Athletic Bilbao B vs CF Rayo Majadahonda

1-0

1-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Algeciras vs CD Castellon

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Primera RFEF Grupo B
UE Cornella vs Sabadell

0-1

0-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Villarreal B vs Alcoyano

0-0

0-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
Atletico Baleares vs Linense

0-0

1-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera RFEF Grupo B
C.D. San Fernando Isleno vs Gimnastic Tarragona

1-0

2-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Primera U19
CD San Francisco(U19) vs UD Unificacion Bellvitge(U19)


0-1
Sun 7, Nov-00:00 - Spanish Primera U19
UD Las Zocas(U19) vs Tenerife U19


1-3
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Barcelona(U19) vs Sant Andreu (U19)


5-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
UDC Txantrea(U19) vs Antiguoko KE(U19)


0-2
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Valladolid(U19) vs Burgos CF(U19)


2-1
Sun 7, Nov-15:30 - Spanish Primera U19
Recreativo Huelva U19 vs Sevilla(U19)


1-4
Sun 7, Nov-15:30 - Spanish Primera U19
Calavera(U19) vs UD Tomares(U19)


1-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Primera U19
Athletic Bilbao U19 vs Tolosa(U19)

0-0

0-0
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Primera U19
Espanyol(U19) vs CE Europa(U19)

0-0

0-0
Sun 7, Nov-00:00 - Spanish Segunda Division
Fuenlabrada vs Eibar

0-0

0-0
Sun 7, Nov-21:15 - Spanish Segunda Division
Almeria vs Burgos CF

1-0

2-0
Sun 7, Nov-21:15 - Spanish Segunda Division
FC Cartagena vs Malaga

1-0

3-1
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division
Real Zaragoza vs Sporting de Gijon

1-0

2-0
Sun 7, Nov-17:00 - Spanish Segunda Division
Alcorcon vs SD Amorebieta

0-1

2-2
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Real Aviles vs UC Ceares

3-1

3-1
Sun 7, Nov-15:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
UD Llanera vs Leganes B

1-3

1-3
Sun 7, Nov-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Arosa Sociedad Cultural vs Union Langreo

0-0

1-3
Sun 7, Nov-19:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Coruxo FC vs Compostela

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Artistico Navalcarnero vs CF Salmantino UDS

1-0

2-0
Sun 7, Nov-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
AD Union Adarve vs Pontevedra

0-1

2-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Gimnastica Segoviana vs Mostoles

0-0

0-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Marino Luanco vs Bergantinos CF

0-0

0-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Cayon vs Osasuna B

1-2

1-4
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Sociedad C vs Naxara

2-0

3-2
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Pena Sport vs SD Gernika

0-1

0-2
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Arenas Club de Getxo vs CD Tropezon

2-1

2-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Racing Rioja CF vs UD Mutilvera

1-0

1-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SD Tarazona vs SCR Pena Deportiva

1-0

1-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CE Europa vs Brea

0-0

1-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CD Ebro vs Cerdanyola del Valles

2-1

4-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Andratx vs SD Huesca B

2-0

2-0
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Ibiza Islas Pitiusas vs SD Ejea

0-0

2-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Badalona vs Numancia

1-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Teruel vs Terrassa

1-1

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cacereno vs CD San Roque de Lepe

0-1

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
AD Ceuta vs Don Benito

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Merida AD vs CD Mensajero

1-0

1-1
Sun 7, Nov-16:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Las Palmas Atletico vs UD San Fernando

0-0

1-0
Sun 7, Nov-16:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Panaderia Pulido vs Tamaraceite

1-0

1-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Villanovense vs Antequera CF

0-0

1-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Velez CF vs CD Coria

2-1

2-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Xerez Deportivo vs Cadiz B

0-0

0-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
UD Levante B vs Aguilas FC

2-0

2-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
UD Socuellamos vs Toledo

1-1

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CD El Ejido 2012 vs UD Melilla

2-1

3-1
Sun 7, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Eldense vs Hercules CF

0-1

2-2
Sun 7, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Club Atletico Pulpileno vs Atletico Mancha Real

0-0

2-0
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CF Intercity vs Calvo Sotelo Puertollano

1-0

4-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Mar Menor vs Recreativo Granada

0-0

0-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
CF La Nucia vs Real Murcia

1-0

1-2
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Lealtad vs CD Roces

0-0

1-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
EI San Martin vs Sporting de Gijon B

1-1

2-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Navarro vs Real Oviedo B

0-1

0-2
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Real Titanico DE Laviana vs CD Covadonga

0-0

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Langreo II vs CD Praviano

0-3

0-3
Sun 7, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Mosconia vs SD Lenense

1-0

1-0
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Tuilla vs Caudal Deportivo

1-0

1-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Luarca vs CD Colunga

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Urraca CF vs CD Llanes

1-0

1-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Deportivo La Coruna B vs CD Barco

1-0

2-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Polvorin vs CSD Arzua

0-1

1-2
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Viveiro CF vs Atletico Arnoia


2-0
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs CD Estradense


2-2
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ourense vs CF Alondras


1-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Sofan vs Juvenil Ponteareas

1-1

2-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Choco vs UD Somozas


0-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Noia vs Silva SD

0-0

0-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs UD Los Barrios

1-1

7-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs CD Gerena

0-0

3-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Rota vs Atletico Antoniano

1-0

2-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UD Tomares vs Sevilla C

0-1

2-2
Sun 7, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Lucena CF vs Xerez CD

0-0

1-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Cartaya vs CD Cabecense


2-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Recreativo Huelva vs Salerm Cosmetics Puente Genil

2-0

2-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Mallorca B vs San Rafael

1-0

4-0
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Inter Ibiza vs CE Felanitx

0-0

1-1
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Binissalem vs Sant Jordi

0-0

0-0
Sun 7, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Lanzarote vs Union Viera

0-0

0-0
Sun 7, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenisca vs Arucas CF

1-1

2-1
Sun 7, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
La Cuadra vs Herbania

0-0

0-0
Sun 7, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Gran Tarajal vs Tenerife B

0-1

1-4
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
FC Cartagena B vs UCAM Murcia B

1-0

3-2
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UD Los Garres vs UCAM Cartagena FC

1-1

2-1
Sun 7, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Yeclano Deportivo vs Mazarron CF


2-0
Sun 7, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
CD Bullense vs AD Caravaca


2-0
Sun 7, Nov-15:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Racing Murcia FC vs EG El Palmar

0-0

4-0
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Real Murcia B vs Deportiva Minera

2-1

3-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Ciudad de Murcia vs Bala Azul

1-0

2-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Olivenza vs Arroyo Club Polideportivo

0-1

3-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Azuaga vs CF Trujillo

0-1

0-1
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
SP Villafranca vs UP Plasencia


2-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Diocesano vs Jerez Industrial CF


2-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Badajoz B vs Extremadura B

1-0

1-0
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Miajadas vs CD Don Alvaro

0-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Moralo CP vs CD Calamonte


2-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Gares vs Beti Kozkor KE

0-0

2-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Corellano vs CD Huarte


1-2
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Azkoyen vs CD Cortes


2-1
Sun 7, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Calahorra B vs CD Berceo


0-1
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Anguiano vs CD Alfaro


3-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA River Ebro vs Cenicero


2-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Casalarreina vs CD Agoncillo


2-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CDFC La Calzada vs CD Arnedo

0-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Oyonesa vs Haro Deportivo


0-4
Sun 7, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Santa Anastasia vs CD Caspe


1-1
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Belchite 97 vs Biescas

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Calamocha vs SD Borja


2-1
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Illueca vs Giner Torrero


3-1
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Binefar vs Zaragoza B

0-1

2-1
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Carinena vs CA Monzon


2-2
Sun 7, Nov-14:45 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Barbastro vs Utebo FC

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UB Conquense vs Huracan de Balazote

1-0

4-1
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Torrijos vs Albacete B


3-2
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Illescas vs Miguelturreno

0-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Roda CF vs CP Villarrobledo


0-3
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Manchego Ciudad vs San Clemente

3-1

5-1
Sun 7, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Torina vs SD Textil Escudo

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Naval vs Barreda Balompie


1-0
Sun 7, Nov-14:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
AD Siete Villas vs CD Guarnizo

1-3

3-5
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Gimnastica Torrelavega vs SD Noja

1-0

5-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Selaya FC vs UD Samano

1-0

2-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Alaves B vs Barakaldo CF

1-1

3-2
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Portugalete vs Santutxu

0-1

2-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Baskonia vs CD Lagun Onak

0-1

3-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Pobla De Mafumet CF vs CE Manresa

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
EC Granollers vs UE Vilassar de Mar

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
San Cristobal vs UE Figueres

0-0

1-1
Sun 7, Nov-15:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
L\'Hospitalet vs Sant Andreu

1-0

1-0
Sun 7, Nov-22:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Guineueta vs UE Olot

0-0

1-4
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CF Peralada vs UE Sants


1-1
Sun 7, Nov-14:45 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FE Grama vs FC Vilafranca

0-0

0-0
Sun 7, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Villarreal C vs Castellon II

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Silla CF vs Jove Espanol

1-0

3-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Torrent CF vs Recambios Colon CD

0-0

1-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Villajoyosa vs Elche CF Ilicitano


2-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Callosa Deportiva CF vs UD Beniganim


1-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Las Rozas vs CF Pozuelo Alarcon

1-1

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Atletico de Madrid B vs Paracuellos Antamira

1-0

2-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Getafe B vs AD Villaviciosa De Odon

0-0

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CDF Tres Cantos vs Moratalaz

0-0

1-1
Sun 7, Nov-15:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Ursaria vs CF Trival Valderas

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcorcon B vs RSD Alcala Henares

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Galapagar vs Complutense Alcala

1-0

4-0
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Parla vs Villaverde Boetticher CF

1-0

2-0
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD Colonia Moscardo vs Rayo Vallecano B

0-0

0-2
Sun 7, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Torrejon CF vs RCD Carabanchel

0-0

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Ribert vs Atletico Tordesillas

0-0

2-0
Sun 7, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Palencia CF vs Atletico Bembibre

0-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Avila CF vs Numancia B

1-0

5-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Cultural Leonesa B vs CD La Virgen Del Camino

2-2

5-2
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Arandina vs Colegios Diocesanos


3-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
SD Almazan vs Salamanca UDS B

2-0

3-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Palo vs Almeria B

1-1

1-1
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
UD Torre del Mar vs Marbella FC

0-0

0-0
Sun 7, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Malagueno vs Torredonjimeno

1-0

1-0
Sun 7, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico de Porcuna vs CD Alhaurino

0-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Motril CF vs Intergym Melilla


5-0
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Real Jaen CF vs Alhaurin de la Torre

0-1

2-2
Sun 7, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Juventud Torremolinos vs CD Huetor Tajar

0-0

0-0
Sun 7, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
UD San Pedro vs CD Torreperogil

0-0

0-0
Sun 7, Nov-16:00 - Swden Women Division 2
Borgeby FK Wowen\'s vs Moron BK Women\'s

0-2

1-3
Sun 7, Nov-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs Pitea IF

1-0

1-0
Sun 7, Nov-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs Sollentuna FK

2-1

5-2
Sun 7, Nov-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Dalkurd FF vs Hammarby TFF

1-2

3-2
Sun 7, Nov-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Linkoping City vs Torns IF

1-1

1-4
Sun 7, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs Ahlafors IF

0-0

1-1
Sun 7, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kungsangens IF vs IFK Lidingo FK

1-1

1-1
Sun 7, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enkopings SK FK vs Karlbergs BK

0-1

0-1
Sun 7, Nov-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Storfors AIK vs Stode IF

2-2

5-2
Sun 7, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Notvikens IK vs Friska Viljor FC

0-0

0-0
Sun 7, Nov-21:00 - Sweden Div 2 Norrland
Umea FC Akademi vs Froso IF

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs IFK Karlshamn

1-2

2-5
Sun 7, Nov-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Nykopings BIS vs Arameisk-Syrianska IF

1-0

7-1
Sun 7, Nov-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
United Nordic vs Tyreso FF

3-0

10-0
Sun 7, Nov-19:59 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Eskilstuna vs Rynninge IK

0-2

4-2
Sun 7, Nov-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Husqvarna FF vs Ullared

1-1

3-1
Sun 7, Nov-18:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs Akropolis IF

1-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - Sweden Superettan
Osters IF vs GAIS

1-0

1-0
Sun 7, Nov-16:00 - Sweden Superettan
Falkenbergs FF vs AFC Eskilstuna

0-2

3-4
Sun 7, Nov-16:00 - Sweden Superettan
Norrby IF vs GIF Sundsvall

1-1

1-4
Sun 7, Nov-20:30 - Swedish Allsvenskan
IFK Goteborg vs Malmo FF

0-1

0-2
Sun 7, Nov-20:30 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs IFK Norrkoping

0-0

1-0
Sun 7, Nov-18:00 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs Orebro

0-1

3-2
Sun 7, Nov-18:00 - Swedish Allsvenskan
AIK Solna vs Ostersunds FK

1-0

3-0
Sun 7, Nov-18:00 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs Degerfors IF

0-0

2-0
Sun 7, Nov-19:30 - Swiss Super League
Basel vs St. Gallen

0-0

0-1
Sun 7, Nov-19:30 - Swiss Super League
Lausanne Sports vs FC Lugano

0-0

0-2
Sun 7, Nov-17:15 - Swiss Super League
Servette vs Zurich

0-2

1-2
Sun 7, Nov-17:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs Meyrin

0-0

0-0
Sun 7, Nov-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SR Delemont vs Koniz

2-1

3-3
Sun 7, Nov-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Kosova Zurich vs Solothurn

1-0

4-0
Sun 7, Nov-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Luzern U-21 vs Wohlen

0-1

1-3
Sun 7, Nov-17:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Munsingen vs FC Bassecourt

0-0

1-2
Sun 7, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC St.Gallen U-21 vs FC Linth 04

0-1

3-1
Sun 7, Nov-15:00 - Thai League 1
Nakhon Ratchasima vs Port FC

2-0

3-1
Sun 7, Nov-15:00 - Thai League 1
Ratchaburi Mitr Phol vs PT Prachuap F.C.

0-0

2-0
Sun 7, Nov-15:30 - Thai League 1
Muang Thong United vs Suphanburi FC

1-1

2-1
Sun 7, Nov-16:00 - Thai League 1
Chonburi FC vs Samut Prakan City

2-1

2-1
Sun 7, Nov-15:00 - Thai League 2
Khonkaen FC vs Trat FC

0-0

1-1
Sun 7, Nov-15:00 - Thai League 2
Ranong United FC vs Navy FC

0-0

2-0
Sun 7, Nov-16:00 - Thai League 2
Lamphun Warrior vs Lampang FC

2-2

3-3
Sun 7, Nov-16:00 - Thai League 2
Sukhothai FC vs Nakhon Pathom United

2-0

2-1
Sun 7, Nov-12:30 - Thai League 3
Bang Pa-in Ayutthaya vs Hua Hin City

0-2

0-3
Sun 7, Nov-12:30 - Thai League 3
Sakon Nakhon FC vs Chaiyaphum United

0-0

5-0
Sun 7, Nov-12:30 - Thai League 3
Marines Eureka FC vs Bankhai United

0-2

1-3
Sun 7, Nov-12:30 - Thai League 3
Welfare Royal Air Force vs Grakcu Sai Mai United

1-1

3-1
Sun 7, Nov-12:30 - Thai League 3
Siam FC vs Kasem Bundit University FC

0-1

0-2
Sun 7, Nov-12:30 - Thai League 3
Muangnont Bankunmae FC vs Inter Bangkok

0-0

1-0
Sun 7, Nov-13:00 - Thai League 3
Pattaya Discovery vs Sa Kaeo City

2-0

5-1
Sun 7, Nov-17:30 - Tunisia Division 1
Chebba vs Etoile du Sahel

2-0

2-0
Sun 7, Nov-19:30 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs Club Africain

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:30 - Tunisia Division 1
Esperance Sportive Zarzis vs AS Soliman

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:30 - Tunisia Division 1
Olympique de Beja vs Rejiche

0-0

1-2
Sun 7, Nov-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Balikesirspor vs Adanaspor

0-1

1-2
Sun 7, Nov-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Kocaelispor vs Bursaspor

1-0

2-1
Sun 7, Nov-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Keciorengucu vs Genclerbirligi

0-0

2-0
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Batman Petrolspor vs Kahta 02 Spor

2-0

2-2
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Baskent Gozgozler vs Artvin Hopaspor

0-2

0-4
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kutahyaspor vs Sancaktepe Belediye Spor

2-0

3-0
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Bergama Belediyespor vs Osmaniyespor

0-0

3-0
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Erbaaspor S vs Elazigspor

1-0

3-0
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Fatsa Belediyespor vs Karaman Belediyespor

0-0

0-1
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Hendek Spor vs Nevsehir Belediyespor

1-1

1-2
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Yldrm Belediyesispor vs Kelkit Belediye Hurriyet

1-1

1-1
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Arnavutkoy Belediyespor vs Catalcaspor

1-1

1-2
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Aksarayspor vs Kusadasispor

1-1

2-1
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Bayrampasaspor vs Carsambaspor

1-0

1-1
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Elazig Belediyespor vs Yomraspor

0-0

0-1
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Iskenderun FK vs Altindag Belediyespor

0-0

2-0
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kizilcabolukspor vs Darica Genclerbirligi

1-1

2-2
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Siirt Il Ozel Idaresi Spor vs Duzcespor

0-1

0-3
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kestelspor vs Sile Yildizspor

0-1

1-1
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
76 Igdir Belediye spor vs Yeilyurt Belediyespor

1-0

1-0
Sun 7, Nov-13:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karakopru Belediyespor vs Fethiyespor

2-0

3-0
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karabukspor vs Mardin BB

0-2

0-2
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Ceyhanspor vs Kirikkale Buyuk Anadolu

0-2

0-5
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Gumushanespor vs Erokspor

1-1

1-1
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Tepecikspor vs Belediye Derincespor

0-3

0-5
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Edirnespor Genclik vs Ofspor

0-2

0-2
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Cankaya FK vs Karsiyaka

0-0

0-0
Sun 7, Nov-17:00 - Turkey Super Lig
Fatih Karagumruk vs Galatasaray

0-0

1-1
Sun 7, Nov-17:00 - Turkey Super Lig
Adana Demirspor vs Hatayspor

0-0

1-0
Sun 7, Nov-19:59 - Turkey Super Lig
Fenerbahce vs Kayserispor

0-1

2-2
Sun 7, Nov-14:30 - Turkey Super Lig
Goztepe vs Konyaspor

0-1

0-2
Sun 7, Nov-15:00 - Turkey U19 League
Kocaelispor(U19) vs Bursaspor(U19)

0-0

1-2
Sun 7, Nov-13:00 - Turkey U19 League
Fatih Karagumruk(U19) vs Galatasaray(U19)

0-1

0-2
Sun 7, Nov-14:00 - Turkey U19 League
Fenerbahce U19 vs Kayserispor(U19)

1-1

2-1
Sun 7, Nov-18:00 - UAE Etisalat Emirates Cup
Al Wahda vs Khor Fakkan

0-0

1-0
Sun 7, Nov-21:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Lviv vs Desna Chernihiv

0-0

0-2
Sun 7, Nov-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Inhulets Petrove vs Dnipro-1

0-1

0-1
Sun 7, Nov-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs Veres Rivne

0-0

3-0
Sun 7, Nov-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Kolos Kovalivka vs FC Shakhtar Donetsk

1-2

1-3
Sun 7, Nov-16:00 - Ukraine Druha Liga
FK Chayka K-SR vs Karpaty Halych

0-3

0-5
Sun 7, Nov-15:15 - Ukraine Persha Liga
Hirnyk-Sport vs Polissya Zhytomyr

0-0

1-0
Sun 7, Nov-16:15 - Ukraine Persha Liga
FK Uzhhorod vs Metalist Kharkiv

0-1

0-2
Sun 7, Nov-13:00 - Ukraine U21 Liga
Kolos Kovalivka (U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

0-1

1-3
Sun 7, Nov-04:45 - Uruguay Primera Division
Villa Espanola vs Nacional Montevideo

1-1

1-2
Sun 7, Nov-23:30 - Uruguay Primera Division
CS Cerrito vs Montevideo City Torque

0-2

0-2
Sun 7, Nov-03:00 - USA National independent Football League
Stumptown Athletic vs San Diego 1904

1-1

1-1
Sun 7, Nov-00:00 - USA National independent Football League
Detroit City vs Chattanooga

1-0

2-0
Sun 7, Nov-04:30 - USA National independent Football League
Chicago House vs LA Force

0-1

2-1
Sun 7, Nov-22:00 - USA National independent Football League
New Amsterdam vs California United Strikers

0-2

1-4
Sun 7, Nov-03:00 - USA USL League One
Chattanooga Red Wolves vs North Texas

1-0

1-1
Sun 7, Nov-06:00 - USA USL League One
FC Tucson vs Richmond Kickers

0-0

1-0
Sun 7, Nov-03:00 - USL Championship
Charlotte Independence vs Memphis 901

2-0

3-1
Sun 7, Nov-03:30 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Tulsa Roughnecks

1-0

6-2
Sun 7, Nov-04:00 - USL Championship
Louisville City FC vs Miami FC

0-0

1-0
Sun 7, Nov-06:00 - USL Championship
Orange County SC vs Colorado Springs Switchbacks FC

1-0

1-0
Sun 7, Nov-06:30 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs Rio Grande Valley FC Toros

1-1

2-2
Sun 7, Nov-14:00 - Uzbekistan Pro League A
Dinamo Samarqand vs Buxoro FK

1-0

1-2
Sun 7, Nov-01:15 - Venezuela Primera Division
Hermanos Colmenares vs Aragua FC

0-0

1-0
Sun 7, Nov-03:30 - Venezuela Primera Division
Academia Puerto Cabello vs Metropolitanos FC

0-1

1-2
Sun 7, Nov-23:00 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Merida FC vs Monagas SC

1-0

2-2
Sun 7, Nov-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Roa Women\'s vs Asane Fotball Women\'s

3-0

3-0
Sun 7, Nov-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Floya Women\'s vs Amazon Grimstad FK Women\'s

1-0

2-0
Sun 7, Nov-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Fart Women\'s vs KIL/Hemne Women\'s

0-2

1-4
Sun 7, Nov-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Ovrevoll Hosle Women\'s vs Medkila Women\'s

2-1

3-1
Sun 7, Nov-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Honefoss Women\'s vs Grei Women\'s

2-0

3-1
Sun 7, Nov-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Sandviken Women\'s vs Klepp IL Women\'s

2-0

8-0
Sun 7, Nov-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Kolbotn Women\'s vs Rosenborg Women\'s

0-2

1-2
Sun 7, Nov-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

0-2

1-3
Sun 7, Nov-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Valerenga Women\'s vs Stabaek Women\'s

0-1

0-1
Sun 7, Nov-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Lyn Oslo Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s

0-1

1-2
Sun 7, Nov-16:30 - Yemen League Division 1
Fahman Abyan vs Ittihad Ibb


2-0
Sun 7, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs Yadah

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo Chiefs vs Triangle FC

0-0

1-0
Sun 7, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Manica Diamonds vs Whawha FC

3-0

4-0
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.