AD:

Football Results for Tue 24, Aug 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Tue 24, Aug 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


AD: Enjoy a 100% matched deposit bonus of up to 5BTC at Cloudbet. CLICK HERE TO JOIN NOW 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Tue 24, Aug-19:59 - AFC Cup
Maziya S&RC vs Bengaluru

0-3

2-6
Tue 24, Aug-15:00 - AFC Cup
ATK Mohun Bagan vs Bashundhara Kings

0-1

1-1
Tue 24, Aug-20:30 - Algeria Division 1
Bordj Bou Arreridj vs OM Medea

2-2

2-2
Tue 24, Aug-20:30 - Algeria Division 1
CR Belouizdad vs US Biskra

2-0

4-2
Tue 24, Aug-20:30 - Algeria Division 1
Paradou AC vs JS Kabylie

0-1

0-1
Tue 24, Aug-20:30 - Algeria Division 1
WA Tlemcen vs ES Setif

0-0

1-0
Tue 24, Aug-20:30 - Algeria Division 1
JSM Skikda vs USM Alger

0-2

0-3
Tue 24, Aug-20:30 - Algeria Division 1
MC Alger vs NA Hussein Dey

3-3

4-4
Tue 24, Aug-19:00 - Argentina Reserves League
Deportivo Armenio Reserve vs Justo Jose de Urquiza Reserve

1-0

4-0
Tue 24, Aug-19:00 - Argentina Reserves League
Argentino de Merlo Reserve vs El Porvenir Reserve

0-0

2-0
Tue 24, Aug-19:00 - Argentina Reserves League
Sportivo Italiano Reserve vs Real Pilar Reserve

1-0

1-1
Tue 24, Aug-19:00 - Argentina Reserves League
Leandro N Alem Reserve vs Excursionistas Reserve

1-0

1-1
Tue 24, Aug-22:00 - Argentina Reserves League
Flandria Reserve vs Club Comunicaciones(AR) Reserve

1-1

1-1
Tue 24, Aug-22:00 - Argentina Reserves League
Sacachispas Reserve vs Villa San Carlos Reserve


0-2
Tue 24, Aug-22:00 - Argentina Reserves League
UAI Urquiza Reserve vs CA San Miguel Reserve

0-0

0-0
Tue 24, Aug-22:00 - Argentina Reserves League
Argentino de Quilmes Reserve vs Los Andes Reserve

0-1

2-2
Tue 24, Aug-16:20 - Argentina Reserves League
Club Lujan Reserve vs General Lamadrid Reserve

0-0

0-1
Tue 24, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Atletico Tucuman Reserve vs Independiente Reserve

0-0

0-0
Tue 24, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Lanus Reserve vs Gimnasia LP Reserve

2-0

4-1
Tue 24, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Defensa Y Justicia Reserve vs Newells Old Boys Reserve

1-1

1-1
Tue 24, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Rosario Central Reserve vs Arsenal de Sarandi Reserve

4-0

4-0
Tue 24, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Patronato Reserve vs CA Banfield Reserve

1-0

1-1
Tue 24, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Colon Reserve vs Sarmiento Junin Reserve

1-0

1-0
Tue 24, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Racing Club Reserve vs Central Cordoba De SDE Reserve

1-0

3-0
Tue 24, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
CA Platense Reserve vs Boca Juniors Reserve

0-0

2-2
Tue 24, Aug-18:00 - Argentina Reserves League
Defensores Unidos Reserve vs Club Atletico Acassuso Reserve

0-1

0-2
Tue 24, Aug-18:00 - Argentina Reserves League
Ferrocarril Midland Reserve vs Victoriano Arenas Reserves

2-0

2-1
Tue 24, Aug-22:35 - Argentina Prim B Metropolitana
Villa San Carlos vs Los Andes

0-0

1-1
Tue 24, Aug-21:15 - Argentine Primera Division
Patronato Parana vs CA Banfield

1-0

1-1
Tue 24, Aug-23:30 - Argentine Primera Division
Colon vs Sarmiento Junin

0-1

1-1
Tue 24, Aug-22:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Atletico Atlanta vs Belgrano

1-0

1-0
Tue 24, Aug-04:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Nueva Chicago vs Almirante Brown

0-3

0-3
Tue 24, Aug-19:00 - Armenia Premier League
FC Pyunik vs FK Van Charentsavan

1-1

1-1
Tue 24, Aug-16:00 - Armenia Premier League
Ararat Yerevan vs Noravank

2-0

3-2
Tue 24, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
FC Pinzgau Saalfelden vs SV Seekirchen

2-0

5-1
Tue 24, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
SV Grodig vs SV Austria Salzburg

0-4

0-5
Tue 24, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
Salzburger AK 1914 vs Bischofshofen

0-3

2-5
Tue 24, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
SV Innsbruck vs FC Wacker Innsbruck Amateure

1-1

1-3
Tue 24, Aug-22:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
Worgl vs SC Imst

1-0

4-0
Tue 24, Aug-14:00 - Bangladesh Premier League
Muktijoddha SKC vs Mohammedan Dhaka

0-2

0-2
Tue 24, Aug-14:00 - Bangladesh Premier League
Arambagh KS vs Brothers Union

1-0

1-0
Tue 24, Aug-14:00 - Bangladesh Premier League
Saif Sporting vs Bangladesh Police

1-0

2-0
Tue 24, Aug-16:15 - Bangladesh Premier League
Sheikh Jamal vs Rahmatgonj MFS

1-0

1-0
Tue 24, Aug-21:30 - Beach Soccer World Cup
Brazil Beach Soccer vs Belarus Beach Soccer


5-0
Tue 24, Aug-19:59 - Beach Soccer World Cup
Uruguay Beach Soccer vs Portugal Beach Soccer


7-6
Tue 24, Aug-16:00 - Beach Soccer World Cup
Oman Beach Soccer vs Senegal Beach Soccer


3-2
Tue 24, Aug-17:30 - Beach Soccer World Cup
El Salvador Beach Soccer vs Switzerland Beach Soccer


7-8
Tue 24, Aug-03:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs Real Potosi

2-0

5-0
Tue 24, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Nacao SC vs Fluminense SC

1-0

2-0
Tue 24, Aug-02:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Santos Women\'s vs Ferroviaria SP Women\'s

1-0

2-2
Tue 24, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Volta Redonda(U20) vs Fluminense RJ U20

0-2

0-2
Tue 24, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Brasil Farroupilha RS vs Cruzeiro RS

1-1

2-2
Tue 24, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
Tupi RS vs Uniao Frederiquense RS

0-1

1-2
Tue 24, Aug-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Nacional SP Women\'s vs Taubate Women\'s

0-4

0-5
Tue 24, Aug-03:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Atletico Mineiro (MG)

1-0

1-1
Tue 24, Aug-03:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
America MG vs RB Bragantino

0-1

0-2
Tue 24, Aug-19:00 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs Cobreloa

0-0

1-1
Tue 24, Aug-19:59 - Chile Primera B
CD Copiapo S.A. vs Puerto Montt

1-2

2-2
Tue 24, Aug-00:30 - Chile Primera B
San Luis Quillota vs Deportes Temuco

1-0

1-1
Tue 24, Aug-03:00 - Chile Primera B
Coquimbo Unido vs Deportes Iquique

1-1

3-1
Tue 24, Aug-21:00 - Club Friendly
Atletico Astorga vs UD Llanera

0-0

1-1
Tue 24, Aug-21:00 - Club Friendly
SV Lebring vs SV Frauental

0-1

1-2
Tue 24, Aug-19:30 - Club Friendly
HNK Segesta Sisak vs NK Lokomotiva Zagreb

0-2

0-5
Tue 24, Aug-19:59 - Club Friendly
Odranci vs ND Beltinci

0-2

1-2
Tue 24, Aug-22:00 - Club Friendly
SD Lenense vs UC Ceares

1-0

1-1
Tue 24, Aug-22:45 - Club Friendly
Colne vs Trafford

1-0

2-1
Tue 24, Aug-22:45 - Club Friendly
Cobh Wanderers vs St. Mary\'s

0-0

1-1
Tue 24, Aug-03:00 - Club Friendly
Independente PA vs Santos Macapa

1-1

1-3
Tue 24, Aug-05:00 - Colombia Copa Mustang
Atletico Bucaramanga vs Atletico Huila

0-1

1-1
Tue 24, Aug-00:00 - COTIF Tournament
Villarreal(U19) vs UD Alzira(U19)

0-1

2-2
Tue 24, Aug-22:00 - COTIF Tournament
Rukh Vynnyky(U19) vs Valencia(U19)

1-0

1-0
Tue 24, Aug-18:30 - Croatia Cup
Medjimurje vs Slavonija Pozega

1-0

4-0
Tue 24, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Mlada Boleslav vs FK Slavoj Vysehrad

1-0

3-0
Tue 24, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Uhersky Brod vs Vysocina Jihlava

1-0

1-2
Tue 24, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Prepere vs FC Pisek

5-0

6-0
Tue 24, Aug-20:30 - Denmark Danmarksserien
Odder IGF vs Fuglebakken KFUM

1-0

1-2
Tue 24, Aug-19:59 - Denmark Woman\\\'s Cup
Aarhus 1900 Women\'s vs Aarhus AGF Women\'s

1-2

1-3
Tue 24, Aug-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Barcelona SC(ECU) vs Liga Deportiva Universitaria

0-1

0-2
Tue 24, Aug-19:30 - Egypt Premier League
Ittihad Alexandria vs National Bank of Egypt SC

0-0

0-0
Tue 24, Aug-19:30 - Egypt Premier League
Wadi Degla SC vs Ceramica Cleopatra FC

0-0

0-0
Tue 24, Aug-23:00 - Egypt Premier League
Zamalek vs El Entag Al Harby

1-0

2-0
Tue 24, Aug-23:00 - Egypt Premier League
El Gounah vs Al Ahly SC

1-0

3-3
Tue 24, Aug-23:30 - Egypt Premier League
Aswan vs Smouha SC

0-2

1-3
Tue 24, Aug-22:00 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Scunthorpe United vs Manchester City U21

0-2

0-3
Tue 24, Aug-22:00 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Exeter City vs Chelsea FC U21

0-1

1-1
Tue 24, Aug-22:00 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Lincoln City vs Manchester United U21

2-0

3-2
Tue 24, Aug-22:00 - England League Cup
Norwich City vs AFC Bournemouth

3-0

6-0
Tue 24, Aug-22:00 - England League Cup
Oldham Athletic AFC vs Accrington Stanley

0-0

0-0
Tue 24, Aug-22:00 - England League Cup
Swansea City vs Plymouth Argyle

1-0

4-1
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Sheffield United vs Derby County

0-1

2-1
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Wigan Athletic vs Bolton Wanderers

0-0

0-0
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Shrewsbury Town vs Rochdale

0-0

0-2
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Stoke City vs Doncaster Rovers

1-0

2-0
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Watford vs Crystal Palace

0-0

1-0
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Millwall vs Cambridge United

2-1

3-1
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Cardiff City vs Brighton & Hove Albion

0-1

0-2
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Gillingham vs Cheltenham Town

1-1

1-1
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Blackpool vs Sunderland

1-1

2-3
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Huddersfield Town vs Everton

1-1

1-2
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Birmingham vs Fulham

0-1

0-2
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Brentford vs Forest Green Rovers

0-1

3-1
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Queens Park Rangers vs Oxford United

2-0

2-0
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Northampton Town vs AFC Wimbledon

0-0

0-1
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Leeds United vs Crewe Alexandra

0-0

3-0
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Morecambe vs Preston North End

1-2

2-4
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Stevenage FC vs Wycombe Wanderers

0-1

2-2
Tue 24, Aug-22:45 - England League Cup
Barrow vs Aston Villa

0-3

0-6
Tue 24, Aug-23:00 - England League Cup
Nottingham Forest vs Wolverhampton Wanderers

0-0

0-4
Tue 24, Aug-22:45 - England League Two
Leyton Orient vs Harrogate Town

0-2

0-2
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Division one
Bedworth United vs Halesowen Town

0-1

1-2
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Division one
Sutton Coldfield Town vs Chasetown

0-0

0-0
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Division one
Lincoln United vs Frickley Athletic

1-0

1-0
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Division one
Kendal Town vs Ramsbottom United

0-0

1-2
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Division one
Stocksbridge Park Steels vs Liversedge

0-2

0-3
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Division one
Pontefract Collieries vs Cleethorpes Town

1-1

1-2
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Division one
Sporting Khalsa vs Coleshill Town

0-1

0-1
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Stalybridge Celtic

1-0

2-0
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Hyde United vs Grantham Town

2-0

3-0
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Gainsborough Trinity vs Scarborough Athletic

0-2

0-2
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Warrington Town FC vs Atherton Collieries

2-0

2-0
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Ashton United vs Whitby Town

1-2

1-3
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Radcliffe Borough vs Witton Albion

1-0

2-0
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Buxton FC vs Mickleover Sports

0-1

3-1
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Nantwich Town vs Matlock Town

0-0

0-1
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Morpeth Town vs Bamber Bridge

1-0

1-3
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
South Shields vs FC United of Manchester

1-0

1-1
Tue 24, Aug-22:45 - England Northern Premier League
Basford United F.C. vs Stafford Rangers

1-0

1-1
Tue 24, Aug-16:00 - England U23 Premier League 2
Coventry U23 vs Colchester United U23

1-0

2-0
Tue 24, Aug-16:30 - England U23 Premier League 2
Barnsley(U23) vs Charlton Athletic (U23)

0-2

0-7
Tue 24, Aug-17:00 - England U23 Premier League 2
Peterborough United(U23) vs Queens Park Rangers(U23)

2-0

4-0
Tue 24, Aug-22:45 - England Women\\\'s Southern Premier League
Oxford United Women\'s vs Milton Keynes Dons Women\'s


5-1
Tue 24, Aug-23:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Gillingham Women\'s vs Ipswich Women\'s

0-1

0-3
Tue 24, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
JK Tallinna Kalev II vs FC Tallinn

0-0

1-0
Tue 24, Aug-19:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
NJS Nurmijarvi Women\'s vs PK Keski-Uusimaa Women

0-0

2-3
Tue 24, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
Atlantis vs Lahden Reipas

2-1

2-2
Tue 24, Aug-19:00 - Friendly Internationals
Egypt women\'s vs Sudan Women\'s

5-0

10-0
Tue 24, Aug-23:00 - Friendly Internationals
Tunisia women\'s vs Lebanon Women\'s

0-0

0-0
Tue 24, Aug-21:00 - German 3. Liga
Munchen 1860 vs Viktoria Koln

1-0

3-0
Tue 24, Aug-21:00 - German 3. Liga
SC Verl vs Eintracht Braunschweig

0-0

0-3
Tue 24, Aug-21:00 - German 3. Liga
SV Waldhof Mannheim vs SV Meppen

2-0

5-0
Tue 24, Aug-21:00 - German 3. Liga
Hallescher FC vs FC Kaiserslautern

1-0

1-0
Tue 24, Aug-21:00 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs Viktoria Berlin 1889

1-0

1-1
Tue 24, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
FK Pirmasens vs VfR Aalen

0-0

1-0
Tue 24, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
SSV Ulm 1846 vs SV Elversberg

3-1

4-2
Tue 24, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG 1899 Hoffenheim II vs FSV Frankfurt

2-0

3-1
Tue 24, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs SG Sonnenhof Grobaspach

0-2

0-3
Tue 24, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Schott Mainz vs FC Giessen

0-0

1-0
Tue 24, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
TuS Rot Weiss Koblenz vs FC 08 Homburg

2-0

4-0
Tue 24, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga Sued
Bahlinger SC vs TSG Balingen

1-0

2-1
Tue 24, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga West
Bonner SC vs SV Straelen

1-0

1-3
Tue 24, Aug-21:40 - Germany OberLiga
TSV Emmelshausen vs TuS Koblenz

0-1

0-2
Tue 24, Aug-22:00 - Iceland Division 1
UMF Selfoss vs UMF Afturelding

1-0

3-0
Tue 24, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Vestri vs Vikingur Olafsvik

2-0

3-2
Tue 24, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Kordrengir vs Thor Akureyri

2-0

2-0
Tue 24, Aug-23:15 - Iceland Division 1
Throttur Reykjavik vs Fram Reykjavik

1-1

2-2
Tue 24, Aug-23:15 - Iceland Division 1
Grotta Seltjarnarnes vs Grindavik

1-1

2-1
Tue 24, Aug-22:00 - Iceland Ladies Premier League
Stjarnan Women\'s vs Fylkir Women\'s

0-0

1-0
Tue 24, Aug-22:00 - Iceland U19 League
GG Grindavik (U19) vs Keflavik Reynir (U19)

2-2

2-8
Tue 24, Aug-19:00 - Jordan Cup
Shabab AlOrdon vs Sahab SC

0-1

2-2
Tue 24, Aug-21:30 - Jordan Cup
Al-Faisaly Amman vs Ramtha SC

0-0

1-0
Tue 24, Aug-21:30 - Jordan Cup
Ma\'an SC vs Al-Baq\'a

0-0

0-0
Tue 24, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
FK Igilik vs Kairat Academy

0-0

0-2
Tue 24, Aug-14:00 - Korea League 1
Gwangju Football Club vs Seongnam FC

1-0

2-0
Tue 24, Aug-02:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Necaxa Women vs Puebla Women\'s

0-0

1-0
Tue 24, Aug-04:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Club America Women\'s vs Atletico San Luis Women\'s

0-0

4-0
Tue 24, Aug-04:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
CF Monterrey Women\'s vs Deportivo Toluca Women\'s

2-0

2-0
Tue 24, Aug-04:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Club Leon Women\'s vs Santos Laguna Women\'s

0-4

1-6
Tue 24, Aug-05:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Mazatlan FC Women\'s vs Pachuca Women\'s

3-0

3-3
Tue 24, Aug-06:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Club Tijuana Women\'s vs Chivas Guadalajara Women\'s

0-1

0-1
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
CF Riscani vs Speranta Drochia


0-5
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
FC Singerei vs Flacara Falesti

3-0

3-0
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
FC Cruiz vs FC Iskra-Stal Ribnita

1-0

1-0
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
FC Congaz vs Olimp Comrat

0-2

0-6
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
Pepeni vs Victoria Bardar

1-2

1-6
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
Vasieni vs Spartanii Selemet

0-1

0-3
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
Cimislia vs Sporting Trestieni

0-1

0-1
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
FC Olimpia vs Granicerul Glodeni

1-0

2-1
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
Codru Calarasi B vs FCM Ungheni

1-1

2-3
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
Ocnita vs FC Edinet

1-1

4-1
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
FC Cricova Spumante vs Dacia-Buiucani

1-1

1-2
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
FC Ursidos Stauceni vs Real Succes

0-1

1-3
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
Saxan Ceadir Lunga vs FC Sucleia

1-0

4-2
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
Slobozia Mare vs FC Cahul-2005

0-2

2-3
Tue 24, Aug-18:00 - Moldova Cup
Maiak Chirsova vs Socol Copceac


5-0
Tue 24, Aug-22:45 - National League North
Chester FC vs Curzon Ashton FC

0-2

0-3
Tue 24, Aug-19:59 - Norway 2 Division A
Asker Fotball vs Eidsvold TF

2-0

4-2
Tue 24, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon
Fredrikstad 2 vs Halsen

1-0

7-1
Tue 24, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon
Ranheim B vs Melhus

1-0

1-0
Tue 24, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon
Lillestrom B vs Kongsvinger IL B

3-1

3-2
Tue 24, Aug-14:30 - Norwegian Junior U19
Valerenga(U19) vs FK Haugesund (U19)

1-2

2-2
Tue 24, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Resistencia SC vs Fulgencio Yegros

2-0

3-0
Tue 24, Aug-03:30 - Paraguayan Primera Division
Club Guarani vs Club Libertad

1-1

2-2
Tue 24, Aug-00:30 - Peru Primera Division
Alianza Lima vs Sport Huancayo

1-0

1-1
Tue 24, Aug-03:00 - Peru Primera Division
Academia Deportiva Cantolao vs Deportivo Municipal

0-0

2-1
Tue 24, Aug-00:15 - Portugal Primera Liga
Boavista FC vs CD Santa Clara

1-0

2-0
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Jiul Petrosani vs Corvinul Hunedoara


0-5
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
CSM Focsani vs CS Aerostar Bacau

1-1

2-2
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Odorheiu Secuiesc vs Unirea Ungheni

3-0

3-1
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Tunari vs FC Metaloglobus Bucuresti

0-0

1-0
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Sporting Rosiorii vs CSM Slatina

0-0

0-1
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
ACSO Filiasi vs Vedita Colonesti

0-0

2-2
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Metalul Buzau vs Gloria Buzau

0-2

1-3
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
ACS Gloria Bistrita vs Unirea Dej

0-1

1-1
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Pucioasa vs Unirea Bascov


0-2
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Crisul Chisineu Cris vs Soimii Lipova

0-0

0-2
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Municipal Brasov vs ASC Corona Brasov

0-0

1-0
Tue 24, Aug-18:30 - Romania Cup
Recolta Gheorghe Doja vs Agricola Borcea

1-0

3-1
Tue 24, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Jacuipense BA vs Santa Cruz (PE)

0-1

1-1
Tue 24, Aug-00:00 - Serie D - Brazil
EC Aguia Negra vs Rio Branco ES

1-3

2-6
Tue 24, Aug-19:00 - Slovakia Cup
1. FC Tatran Presov vs MFK Zemplin Michalovce

1-1

2-2
Tue 24, Aug-19:00 - Slovakia Cup
MSK Fomat Martin vs FK Pohronie

0-3

0-5
Tue 24, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Jesenske vs Dukla Banska Bystrica

0-2

0-3
Tue 24, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Tovarniky vs Zlate Moravce

0-3

0-3
Tue 24, Aug-19:00 - South Africa Premier League
Marumo Gallants FC vs Orlando Pirates

0-0

0-0
Tue 24, Aug-19:00 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Mamelodi Sundowns

0-0

0-0
Tue 24, Aug-13:30 - South Australian Premier League
Adelaide Hills vs White City Woodville

1-1

3-2
Tue 24, Aug-15:00 - South Australian Super League Reserves
Campbelltown City SC Reserve vs Adelaide Olympic Reserve

1-1

1-1
Tue 24, Aug-00:00 - Spanish Primera Division
Osasuna vs Celta Vigo

0-0

0-0
Tue 24, Aug-00:00 - Spanish Segunda Division
Leganes vs Burgos CF

0-0

0-0
Tue 24, Aug-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Kristianstads FC vs IFK Berga

1-0

2-1
Tue 24, Aug-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Mellersta
Elfsborg(U21) vs Hacken(U21)

1-2

2-3
Tue 24, Aug-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Mellersta
Varbergs BoIS(U21) vs Orgryte(U21)

1-1

3-2
Tue 24, Aug-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
Halmstads(U21) vs Kalmar FF(U21)

0-0

1-1
Tue 24, Aug-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
Helsingborg(U21) vs Landskrona BoIS(U21)

1-0

1-1
Tue 24, Aug-21:00 - Sweden Superettan
GAIS vs Jonkopings Sodra IF

0-0

0-1
Tue 24, Aug-22:00 - Switzerland Cup
FC Coffrane vs SC Buochs

0-2

1-4
Tue 24, Aug-19:00 - Tajikistan Higher League
FK Dushanbe 83 vs FC Istiklol Dushanbe

0-3

0-5
Tue 24, Aug-16:00 - Tajikistan Higher League
Khujand vs FC Khatlon

2-0

2-0
Tue 24, Aug-17:00 - Tajikistan Higher League
Faizkand vs Ravshan Kulob

0-0

0-0
Tue 24, Aug-23:00 - UEFA Champions League
Ferencvarosi TC vs Young Boys

2-1

2-3
Tue 24, Aug-23:00 - UEFA Champions League
PSV Eindhoven vs SL Benfica

0-0

0-0
Tue 24, Aug-23:00 - UEFA Champions League
Ludogorets Razgrad vs Malmo FF

1-1

2-1
Tue 24, Aug-22:00 - Uruguay Reserves League
Defensor SC Reserve vs Rampla Juniors Reserve

1-1

1-1
Tue 24, Aug-03:00 - USL Championship
Loudoun United vs Tampa Bay Rowdies

0-2

0-2
Tue 24, Aug-05:00 - USL Championship
Austin Bold vs New Mexico United

0-1

1-1
Tue 24, Aug-16:15 - Uzbekistan Pro League A
Shortan Guzar vs Neftchi Fargona

0-0

1-4
Tue 24, Aug-16:30 - Uzbekistan Pro League A
Aral Nukus vs Olympic FK Tashkent

0-1

1-1
Tue 24, Aug-21:30 - Wales FAW Championship North
Llanrhaeadr FC vs Bangor City FC

1-0

1-1
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship North
Conwy Borough FC vs Airbus UK Broughton

1-1

1-4
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship North
Llangefni Town vs Colwyn Bay

0-2

1-3
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship North
Llandudno FC vs Ruthin Town FC

1-0

1-0
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship North
Llanidloes Town vs Buckley Town

2-3

2-3
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Afan Lido vs Ammanford

0-1

0-1
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Carmarthen Town vs Goytre United

0-2

1-4
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Port Talbot vs Undy Athletic

0-2

0-5
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Llanelli vs Swansea University

1-0

1-1
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Risca United vs Briton Ferry Athletic

1-4

2-5
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Cambrian & Clydach vs Trefelin

0-1

2-2
Tue 24, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Taffs Well vs Llantwit Major

0-2

1-4
Tue 24, Aug-22:45 - Wales FAW Championship South
Pontypridd vs Cwmbran Celtic

2-0

3-0
Tue 24, Aug-19:59 - Women\\\'s Norway Cupen
Fortuna Women\'s vs Sandviken Women\'s

0-1

0-3
Tue 24, Aug-19:59 - Women\\\'s Norway Cupen
Honefoss Women\'s vs Valerenga Women\'s

0-3

0-12
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.