AD:

Football Results for Sun 8, Aug 2021

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 8, Aug 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


AD: Enjoy a 100% matched deposit bonus of up to 5BTC at Cloudbet. CLICK HERE TO JOIN NOW 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Ferrocarril Midland vs Excursionistas BsAs

1-2

2-3
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
CA Atlas vs Berazategui

0-0

0-0
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Claypole vs Sportivo Dock Sud

0-0

0-2
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Club Lujan vs Central Cordoba De Rosario

0-0

2-0
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Real Pilar vs Ituzaingo

0-0

0-1
Sun 8, Aug-21:45 - Argentina Torneo Federal A
CA Douglas Haig vs Racing de Cordoba

0-0

0-0
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Villa Mitre vs Huracan Las Heras

1-2

3-3
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Desamparados vs Deportivo Camioneros

0-0

0-0
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Club Cipolletti vs Olimpo

0-1

1-1
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
CSyD Juventud Unida Gualeguaychu vs Crucero del Norte

0-0

1-0
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Estudiantes de San Luis vs Ciudad Bolivar

0-0

0-0
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Independiente Chivilcoy vs Sportivo Penarol

0-0

0-1
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Sansinena vs CA Juventud Unida San Luis

1-0

1-0
Sun 8, Aug-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Circulo Deportivo vs Deportivo Madryn

0-0

0-1
Sun 8, Aug-22:30 - Argentina Torneo Federal A
Sarmiento Resistencia vs Defensores Belgrano Villa Ramallo

2-0

4-1
Sun 8, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Las Parejas vs Chaco For Ever

1-0

2-0
Sun 8, Aug-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Belgrano vs Defensores Pronunciamiento

1-1

1-2
Sun 8, Aug-03:15 - Argentine Primera Division
Club Deportivo Godoy Cruz vs River Plate

1-0

2-1
Sun 8, Aug-22:45 - Argentine Primera Division
Velez Sarsfield vs Colon

0-0

0-1
Sun 8, Aug-20:30 - Argentine Primera Division
Gimnasia La Plata vs Atletico Tucuman

0-0

1-0
Sun 8, Aug-01:00 - Argentine Primera Division
CA Huracan vs Lanus

0-0

0-1
Sun 8, Aug-02:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Alvarado Mar del Plata vs Deportivo Riestra

1-0

2-1
Sun 8, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Mitre vs San Martin Tucuman

0-0

0-0
Sun 8, Aug-22:35 - Argentinian Primera B - Nacional
Estudiantes de Caseros vs Belgrano

0-0

0-0
Sun 8, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Independiente Rivadavia vs Defensores de Belgrano

0-0

1-1
Sun 8, Aug-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Agropecuario de Carlos Casares vs Temperley

0-0

1-0
Sun 8, Aug-21:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs Nueva Chicago

1-0

2-3
Sun 8, Aug-17:00 - Armenia Premier League
FK Van Charentsavan vs Ararat Yerevan

0-0

0-1
Sun 8, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra Croatia vs West Canberra Wanderers

1-0

5-0
Sun 8, Aug-06:45 - Australia Capital Territory U23
Canberra Croatia(U23) vs West Canberra Wanderers(U23)

0-1

0-1
Sun 8, Aug-12:30 - Austria Erste Division
SV Horn vs Rapid Wien B

0-1

1-1
Sun 8, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs Austria Wien

0-0

1-0
Sun 8, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs Wolfsberger AC

1-0

3-0
Sun 8, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
WSG Swarovski Tirol vs LASK Linz

1-0

1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg
Salzburger AK 1914 vs SV Wals-Grunau

0-0

0-0
Sun 8, Aug-12:30 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
WSG Swarovski Tirol B vs SC Schwaz

0-0

2-0
Sun 8, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol
SV Telfs vs SVG Reichenau

1-1

3-1
Sun 8, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg
RW Rankweil vs Brauerei Egg

1-0

3-0
Sun 8, Aug-14:00 - Bangladesh Premier League
Muktijoddha SKC vs Uttar Baridhara SC

0-0

0-0
Sun 8, Aug-19:00 - Belarus Cup
FC Torpedo Zhodino vs Lokomotiv Gomel

0-0

0-0
Sun 8, Aug-16:30 - Belarus Cup
Slavia Mozyr vs BATE Borisov

0-1

1-2
Sun 8, Aug-21:00 - Belarus Cup
Dinamo Brest vs FK Ruh Brest

1-0

2-0
Sun 8, Aug-19:30 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs Shakhtyor Petrikov

0-1

0-2
Sun 8, Aug-17:30 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Volna Pinsk

0-1

0-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Crossing Schaerbeek Evere vs Heur Tongeren

0-1

0-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Verlaine vs Espoir Minerois

1-0

3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Royal Aubel FC vs Menen


0-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
FC Ostiches vs Waremme

1-0

2-3
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
SC Dikkelvenne vs Sart-Bernard

2-0

4-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Solieres Sport vs Ster-Francorchamps B

0-0

1-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Stockay-Warfusee vs Messancy

1-0

2-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Herstal vs Habay la Neuve

1-1

1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Zepperen-Brustem vs KFC Eksel


1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
SK Lochristi vs KV Zelzate

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
RUS Rebecquoise vs Harchies-Bernissart


10-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Ranst vs Pepingen

0-2

0-4
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
RUS Courcelles vs Merelbeke

0-0

0-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Chevetogne vs City Pirates Antwerpen

1-1

1-3
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
RES Durbuy vs Jong Lede

1-0

2-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
KWS Lauwe vs Genappe

0-0

3-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Elene Grotenberge vs KV Turnhout

0-0

1-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oostkamp vs Eendracht Aalst

1-0

2-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Wolvertem Merchtem vs Berchem Sport

0-1

2-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Ardennen vs Eendracht Termien


1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Andennais vs Racing Waregem

1-0

2-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Kosova Schaerbeek vs RC Hoeilaart

1-0

3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Bregel Sport vs Wellen

0-2

1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
VK Linden vs Royal Cappellen FC

0-1

0-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Lyra-Lierse Berlaar vs Jong Zulte

4-1

8-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Houthulst vs Rapid Leest

2-0

3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
RE Rechaintoise vs Bornem


1-5
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Lokeren-Temse vs Crossing Vissenaken


3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Erpe-Mere United vs Aische


1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
A.S. Snef-Tyber vs Bocholter VV

0-1

0-4
Sun 8, Aug-19:00 - Belgian Cup
KFC Houtvenne vs Aywaille

2-1

4-1
Sun 8, Aug-17:00 - Belgian Cup
Herseaux vs Richelle United

1-2

2-4
Sun 8, Aug-17:00 - Belgian Cup
FC Tilleur vs Voorwaarts Zwevezele

2-2

2-5
Sun 8, Aug-17:00 - Belgian Cup
RDK Gravelo vs Hoegaarden-Outgaarden

0-1

1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSK Ronse vs KFC Wezel

0-2

1-3
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Denderhoutem vs Rochefort

1-2

2-4
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSK Hasselt vs Rus Beloeil

4-0

6-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
KFC De Kempen vs Vaux-Noville


5-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Niklase vs Londerzeel SK

1-1

2-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
SV Diksmuide vs KFC Rhodienne-De Hoek

1-0

2-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
KRC Gent vs Saint-Josse

1-0

2-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Blankenberge vs KSV Rumbeke

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
KVK Ieper vs Excelsior Mariakerke

2-0

4-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
R.FC Huy vs Royal Marloie Sport

1-0

2-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Spouwen Mopertingen vs Oppagne-Weris


4-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sparta Petegem vs Standaard Meerbeek

5-0

8-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Onhaye vs Sporting Bruxelles

3-1

5-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Meux vs Jeunesse Tamines


1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Raeren-Eynatten vs SK Berlare

1-0

2-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Couvin-Mariembourg vs Sint-Lenaarts


1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Lorraine Arlon vs Schelde Serskamp

1-0

1-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
KVV Verbroedering Maasmechelen vs Ganshoren


0-3
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Diest vs HO Kalken

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oostnieuwkerke vs Givry


0-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
FC Lebbeke vs Wevelgem City

1-0

1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Stade Bierbeek vs KVV Oostduinkerke


2-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Jodoigne vs RRC Hamoir

1-1

1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Hades vs Wielsbeke

3-1

4-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Acren vs Banneux Sprimont

1-0

2-2
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Mormont vs Renaissance Mons 44


0-3
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Warnant vs Vigor Wuitens Hamme


1-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Binche vs Jette

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Wetteren vs Esperanza Neerpelt

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Cup
Herent vs Rapid Symphorinois

1-1

2-3
Sun 8, Aug-15:30 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs Royal Antwerp FC

0-2

2-5
Sun 8, Aug-23:00 - Belgian Jupiler League
KV Oostende vs K.A.A. Gent

0-0

1-0
Sun 8, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League
Anderlecht vs RFC Seraing

0-0

3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Belgian Jupiler League
Oud Heverlee Leuven vs Sporting Charleroi

0-1

1-1
Sun 8, Aug-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
CD San Jose vs The Strongest

0-1

0-1
Sun 8, Aug-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Nacional Potosi vs Independiente Petrolero

1-1

1-2
Sun 8, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Tomayapo vs Jorge Wilstermann

1-0

1-2
Sun 8, Aug-18:55 - Bosnia Premijer Liga
Posusje vs Borac Banja Luka

1-0

1-0
Sun 8, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Rudar Prijedor vs FK Sarajevo

0-2

0-2
Sun 8, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
Radnik Bijeljina vs FK Velez Mostar

1-0

1-1
Sun 8, Aug-04:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Fluminense SC vs Cacador/SC

0-0

0-0
Sun 8, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Atletico Catarinense vs Camboriu SC

0-1

0-3
Sun 8, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2
Nacao SC vs Barra SC

1-0

1-1
Sun 8, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
Centro Sportivo Alagoano vs Avai FC (SC)

0-0

0-0
Sun 8, Aug-03:30 - Brasileiro Serie B
Vitoria Salvador BA vs Vasco da Gama(RJ)

0-1

0-1
Sun 8, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Vila Nova (GO) vs Sampaio Correa (MA)

0-2

0-2
Sun 8, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Fortaleza Youth vs Chapecoense Youth

0-1

5-2
Sun 8, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Internacional (RS) Youth vs CR Flamengo (RJ) Youth

0-0

1-0
Sun 8, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Fluminense RJ Youth vs Santos Youth

1-2

4-3
Sun 8, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Bahia Youth vs Gremio Youth

0-2

2-2
Sun 8, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Ceara Youth vs Atletico GO Youth

1-0

1-1
Sun 8, Aug-23:00 - Brazil National Football Tournament U20
Corinthians Youth vs Palmeiras Youth

1-1

2-2
Sun 8, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Marek Dupnitza vs Spartak Varna

0-0

1-1
Sun 8, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Hebar Pazardzhik vs FC Sozopol

1-0

2-1
Sun 8, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Maritsa Plovdiv vs Strumska Slava

0-0

1-1
Sun 8, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Yantra Gabrovo vs Minyor Pernik

0-0

0-1
Sun 8, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FK Levski 2020 Lom vs Sportist Svoge

0-0

0-1
Sun 8, Aug-20:30 - Bulgaria B PFG
CSKA 1948 Sofia II vs Septemvri Sofia

0-0

0-3
Sun 8, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
Septemvri Simitli vs Etar Veliko Tarnovo

0-1

1-2
Sun 8, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs Neftochimik Burgas

1-0

2-0
Sun 8, Aug-22:00 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs Arda Kardzhali

0-2

0-2
Sun 8, Aug-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Fortaleza CE

2-2

2-3
Sun 8, Aug-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cuiaba (MT) vs Esporte Clube Bahia

1-1

1-1
Sun 8, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Corinthians Paulista (SP)

0-0

0-0
Sun 8, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Juventude (RS) vs Atletico Mineiro (MG)

1-0

1-2
Sun 8, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
America MG vs Fluminense (RJ)

0-0

1-0
Sun 8, Aug-01:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Paranaense vs Sao Paulo

1-2

1-2
Sun 8, Aug-02:40 - Canadian Premier League
Pacific FC vs FC Edmonton

1-0

2-2
Sun 8, Aug-21:00 - Canadian Premier League
Forge FC vs Atletico Ottawa

2-0

2-0
Sun 8, Aug-19:00 - Chile Primera B
Cobreloa vs Deportes Santa Cruz

0-1

0-1
Sun 8, Aug-19:59 - Chile Primera B
San Marcos de Arica vs Rangers Talca

1-0

1-0
Sun 8, Aug-01:30 - Chile Primera Division
Union Espanola vs Nublense

2-1

3-2
Sun 8, Aug-04:00 - Chile Primera Division
Universidad Catolica vs La Serena

3-1

4-3
Sun 8, Aug-23:00 - Chile Primera Division
CD Antofagasta vs Audax Italiano

0-1

0-1
Sun 8, Aug-20:30 - Chile Primera Division
Santiago Wanderers vs Huachipato FC

0-1

1-4
Sun 8, Aug-23:00 - Chile Tercera Division
Independiente de Cauquenes vs General VelAsquez

3-0

3-1
Sun 8, Aug-23:00 - Chile Tercera Division
Deportes Recoleta vs San Antonio Unido

0-0

1-0
Sun 8, Aug-19:59 - Chile Tercera Division
Lautaro de Buin vs Iberia Los Angeles

0-1

0-2
Sun 8, Aug-14:00 - Chinese Super League
Guangzhou City FC vs Shandong Taishan

0-1

1-3
Sun 8, Aug-14:00 - Chinese Super League
Cangzhou Mighty Lions FC vs Shenzhen FC

1-0

2-1
Sun 8, Aug-16:00 - Chinese Super League
Chongqing Liangjiang Athletic vs Guangzhou FC

1-3

1-5
Sun 8, Aug-16:00 - Chinese Super League
Qingdao FC vs Henan Songshan Longmen

0-1

0-1
Sun 8, Aug-21:30 - Club Friendly
Al Foutoua Club vs Tishreen SC

0-0

0-1
Sun 8, Aug-18:00 - Club Friendly
KFC Uerdingen 05 vs VfR Krefeld Fischeln

0-0

1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Club Friendly
Guingamp Women\'s vs Stade Brestois Women\'s

1-1

6-1
Sun 8, Aug-18:00 - Club Friendly
RB Leipzig Women\'s vs Eintracht Frankfurt Women\'s

0-3

2-5
Sun 8, Aug-00:00 - Club Friendly
Real Betis vs AS Roma

2-1

5-2
Sun 8, Aug-11:00 - Club Friendly
Lamontville Golden Arrows vs AmaZulu

1-2

2-3
Sun 8, Aug-12:00 - Club Friendly
Fenerbahce U19 vs Udinese(U19)

0-0

2-0
Sun 8, Aug-22:00 - Club Friendly
Deportivo La Coruna vs SD Ponferradina

0-1

1-2
Sun 8, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico de Madrid Women\'s vs AC Milan Women\'s

1-2

1-3
Sun 8, Aug-22:00 - Club Friendly
CD Calamonte vs Don Benito

1-0

1-0
Sun 8, Aug-12:30 - Club Friendly
Almeria vs Real Betis B

1-0

1-0
Sun 8, Aug-22:00 - Club Friendly
Villacanas vs Toledo

0-1

0-2
Sun 8, Aug-22:00 - Club Friendly
AD Llerenense vs Merida AD

0-1

0-1
Sun 8, Aug-22:00 - Club Friendly
Volos NPS vs OFI Crete

1-0

2-1
Sun 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Fiorentina vs Montevarchi Calcio

0-0

0-0
Sun 8, Aug-13:00 - Club Friendly
Hoffenheim Women\'s B vs Eintracht Frankfurt B Women\'s

0-0

2-0
Sun 8, Aug-13:30 - Club Friendly
Odense BK U19 vs Slavia Praha(U19)

1-0

3-0
Sun 8, Aug-13:30 - Club Friendly
SC Sand Women\'s vs Stade de Reims Women\'s

1-0

3-0
Sun 8, Aug-22:30 - Club Friendly
Pordenone Calcio SSD vs Bologna

1-2

2-4
Sun 8, Aug-15:00 - Club Friendly
Gonsenheim vs SV 1913 Niedernhausen

2-1

4-1
Sun 8, Aug-15:00 - Club Friendly
Blau Weiss Karbach vs TSV Schott Mainz

1-0

1-1
Sun 8, Aug-15:30 - Club Friendly
AIK Solna Women\'s vs Orebro Women\'s

1-0

1-1
Sun 8, Aug-15:30 - Club Friendly
ATSV Wolfsberg vs Dellach/Gail

0-1

1-3
Sun 8, Aug-19:00 - Club Friendly
Feyenoord Rotterdam vs Atletico Madrid

1-0

2-1
Sun 8, Aug-19:00 - Club Friendly
A.C. Monza vs Giana Erminio

0-0

3-0
Sun 8, Aug-19:00 - Club Friendly
Bordeaux Women\'s vs Hoffenheim Women\'s

0-0

0-0
Sun 8, Aug-16:00 - Club Friendly
FK Osogovo vs FC Plackovica


1-0
Sun 8, Aug-16:00 - Club Friendly
Dijon Women\'s vs Lille OSC Metropole Women\'s

1-0

2-1
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Al Hilal vs Al-Faisaly Harmah

2-1

3-2
Sun 8, Aug-19:30 - Club Friendly
Napoli vs Ascoli

1-1

2-1
Sun 8, Aug-19:30 - Club Friendly
Liverpool vs Athletic Bilbao

1-0

1-1
Sun 8, Aug-23:00 - Club Friendly
Dep.Independiente Medellin Women\'s vs America de Cali Women\'s

0-1

0-1
Sun 8, Aug-19:30 - Club Friendly
Turbine Potsdam Women\'s vs Real Madrid CF Women\'s

1-0

3-0
Sun 8, Aug-19:30 - Club Friendly
FK Teteks Tetovo vs Voska Sport


3-2
Sun 8, Aug-19:30 - Club Friendly
FK Karaorman vs FK Rinija Gostivar

0-3

1-5
Sun 8, Aug-19:30 - Club Friendly
Deportivo La Coruna Women\'s vs Valadares Gaia Women\'s

0-0

0-0
Sun 8, Aug-16:30 - Club Friendly
Costa do Sol Maputo vs Ferroviario Beira

1-0

4-0
Sun 8, Aug-19:45 - Club Friendly
Asteras Tripolis vs Atromitos Athens

3-0

4-1
Sun 8, Aug-19:45 - Club Friendly
Tottenham Hotspur Women\'s vs Arsenal Women\'s

0-1

0-4
Sun 8, Aug-20:30 - Club Friendly
Real Madrid vs AC Milan

0-0

0-0
Sun 8, Aug-23:30 - Club Friendly
Barcelona vs Juventus

1-0

3-0
Sun 8, Aug-20:30 - Club Friendly
Lamia vs Ionikos

1-0

3-0
Sun 8, Aug-20:30 - Club Friendly
Panaitolikos Agrinio vs Pas Giannina

0-0

0-0
Sun 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Ethnikos Achnas vs AEK Larnaca

0-0

0-0
Sun 8, Aug-19:59 - Club Friendly
AZ Alkmaar vs Torino

1-1

2-1
Sun 8, Aug-17:00 - Club Friendly
Tottenham Hotspur vs Arsenal

0-0

1-0
Sun 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Sant Andreu vs UE Sants

0-0

1-1
Sun 8, Aug-17:00 - Club Friendly
Aston Villa vs Salernitana

2-1

3-1
Sun 8, Aug-19:59 - Club Friendly
Hatayspor vs Gazisehir Gaziantep

1-0

1-0
Sun 8, Aug-17:00 - Club Friendly
Sparta Praha Women\'s vs Benfica Women\'s

0-2

1-2
Sun 8, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Barcelona Women\'s vs Juventus Women\'s

5-0

6-0
Sun 8, Aug-17:00 - Club Friendly
TuRU Dusseldorf vs Siegburger SV 04

2-0

2-1
Sun 8, Aug-17:00 - Club Friendly
Ratingen SV vs SV Rot Weiss Deuten

0-1

1-1
Sun 8, Aug-17:00 - Club Friendly
Hennef 05 vs TuS Koblenz

0-0

1-2
Sun 8, Aug-17:00 - Club Friendly
SpVg Schonnebeck vs Hordel

2-0

7-1
Sun 8, Aug-17:00 - Club Friendly
VfL Alfter vs VfB Hilden

1-1

3-4
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Parma Calcio 1913 vs Inter Milan

0-0

0-2
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Pontevedra vs Racing de Ferrol

0-2

1-3
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Alanyaspor vs Konyaspor

0-2

1-3
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Nasarawa United FC vs Bayelsa United

2-2

2-2
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
Linense vs Atletico Baleares

1-0

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Tudelano vs SD Huesca

1-0

1-0
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
AE Prat vs CE Manresa

1-0

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Burriana vs UD San Pedro

0-0

2-0
Sun 8, Aug-02:30 - Colombia Copa Mustang
Atletico Nacional vs Deportivo Cali

1-0

2-0
Sun 8, Aug-05:00 - Colombia Copa Mustang
Millonarios vs Independiente Santa Fe

0-1

0-1
Sun 8, Aug-00:00 - Colombia Copa Mustang
America de Cali vs Deportiva Once Caldas

0-0

1-0
Sun 8, Aug-21:00 - Coppa Italia
Perugia vs Alto Adige/Sudtirol

0-0

1-0
Sun 8, Aug-22:30 - Coppa Italia
Padova vs Alessandria

0-0

0-0
Sun 8, Aug-20:30 - Coppa Italia
Ternana vs Avellino

0-1

1-1
Sun 8, Aug-01:00 - Costa Rica Division 2
AD Carmelita vs Puntarenas


1-2
Sun 8, Aug-05:00 - Costa Rica Primera Division
Alajuelense vs Cartagines Deportiva SA

1-2

2-3
Sun 8, Aug-00:00 - Costa Rica Primera Division
Guanacasteca vs Guadalupe FC

0-0

0-1
Sun 8, Aug-20:55 - Croatia - 1. Division
Hrvatski Dragovoljac vs NK Osijek

0-1

1-2
Sun 8, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs FK Pribram

0-0

2-0
Sun 8, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Sparta Praha B

1-0

3-1
Sun 8, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs FC Sellier & Bellot Vlasim

1-0

2-1
Sun 8, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Plzen B vs Sokol Hostoun

0-0

2-0
Sun 8, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Mlada Boleslav B vs Chlumec nad Cidlinou

1-1

2-2
Sun 8, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
FC Bohemians 1905 B vs Slovan Velvary

0-0

0-0
Sun 8, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Dukla Praha B vs Pardubice B

1-0

3-2
Sun 8, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Sokol Brozany vs Prepere

1-1

4-2
Sun 8, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Baumit Jablonec vs FC Bohemians 1905

0-1

2-2
Sun 8, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Pardubice vs Mlada Boleslav

1-0

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs 1.FC Slovacko

0-1

2-1
Sun 8, Aug-12:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Banik Ostrava B vs Frydek-Mistek

1-0

2-0
Sun 8, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Synot Slovacko II vs Sigma Olomouc B

1-1

1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs Brondby

2-1

4-2
Sun 8, Aug-16:00 - Danish SAS Ligaen
Randers FC vs Sonderjyske

1-0

1-0
Sun 8, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs Aarhus AGF

1-0

2-0
Sun 8, Aug-15:30 - Denmark - 1. Division
HB Koge vs Hobro I.K.

0-0

1-1
Sun 8, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Vendsyssel vs Nykobing FC

1-1

1-1
Sun 8, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
AB Gladsaxe vs FA 2000

0-0

1-0
Sun 8, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Nordsjaelland Women\'s vs Aalborg BK Women\'s

0-0

1-0
Sun 8, Aug-02:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Liga Deportiva Universitaria

2-1

2-2
Sun 8, Aug-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Barcelona SC(ECU) vs Guayaquil City F.C.

2-1

2-1
Sun 8, Aug-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs Independiente Del Valle

0-1

0-2
Sun 8, Aug-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Sociedad Deportiva Aucas vs Orense SC

0-0

0-0
Sun 8, Aug-23:00 - Egypt Premier League
Al Masry vs Arab Contractors

1-1

3-1
Sun 8, Aug-23:00 - Egypt Premier League
Tala\'ea El Gaish vs Pyramids FC

0-1

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Egypt Premier League
El Gounah vs National Bank of Egypt SC

0-0

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Egypt Premier League
Aswan vs El Entag Al Harby

1-1

2-2
Sun 8, Aug-04:30 - El Salvador Primera Division
Municipal Limeno vs Luis Angel Firpo

0-1

1-1
Sun 8, Aug-05:00 - El Salvador Primera Division
Aguila vs CD FAS

1-1

1-1
Sun 8, Aug-05:00 - El Salvador Primera Division
Santa Tecla vs Isidro Metapan

1-0

3-0
Sun 8, Aug-01:00 - El Salvador Primera Division
Atletico Marte vs CD Chalatenango

0-0

0-2
Sun 8, Aug-18:00 - England FA Cup
Hoddesdon Town vs Clapton


0-1
Sun 8, Aug-18:00 - England FA Cup
Baldock Town vs Wembley


1-0
Sun 8, Aug-16:30 - England FA Cup
AFC Emley vs Congleton Town


3-2
Sun 8, Aug-17:00 - England FA Cup
Coventry United vs Worcester City

3-0

4-1
Sun 8, Aug-16:30 - England The Championship
Fulham vs Middlesbrough

1-0

1-1
Sun 8, Aug-19:30 - England The Championship
Coventry vs Nottingham Forest

0-1

2-1
Sun 8, Aug-16:00 - Estonia Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka vs Nomme Kalju

0-0

0-3
Sun 8, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs NSI Runavik

1-1

1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Toftir B68 vs EB Streymur

1-0

2-1
Sun 8, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
KI Klaksvik vs Vikingur Gota

1-0

3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
07 Vestur Sorvagur vs TB/FCS/Royn

1-0

3-1
Sun 8, Aug-17:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
Ilves Tampere II Women\'s vs VJS Vantaa Women\'s


1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
PK-35 Vantaa Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

3-0

5-0
Sun 8, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
PeKa vs FC Kiffen

0-1

2-1
Sun 8, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
OLS Oulu vs Narpes Kraft

2-0

3-0
Sun 8, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
FC Vaajakoski vs RoPS Rovaniemi B

1-1

1-1
Sun 8, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
GBK Kokkola vs JS Hercules

1-2

1-5
Sun 8, Aug-13:30 - Finland Junior League
PK-35 Youth vs Honka Am


3-1
Sun 8, Aug-14:00 - Finland Junior League
Ilves Youth vs Komeetat Am


3-0
Sun 8, Aug-15:00 - Finland Junior League
Atlantis Youth vs HJS Youth

2-0

2-2
Sun 8, Aug-16:00 - Finland Junior League
GrIFK Youth vs VJS Vantaa Youth


2-3
Sun 8, Aug-19:30 - Finland Veikkausliga
KuPS vs Lahti

2-1

2-2
Sun 8, Aug-19:30 - Finland Veikkausliga
FC Honka vs Ilves Tampere

1-0

4-1
Sun 8, Aug-17:00 - Finland Veikkausliga
FC Haka vs Inter Turku

1-0

1-0
Sun 8, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
VPS Vaasa vs JIPPO

0-0

1-0
Sun 8, Aug-22:45 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier HSC vs Marseille

2-0

2-3
Sun 8, Aug-15:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Rennes FC vs RC Lens

1-1

1-1
Sun 8, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
FC Metz vs Lille OSC

2-1

3-3
Sun 8, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Angers SCO

0-0

0-2
Sun 8, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Saint-Etienne vs FC Lorient

0-0

1-1
Sun 8, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
OGC Nice vs Stade de Reims

0-0

0-0
Sun 8, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs Clermont Foot

0-0

0-2
Sun 8, Aug-19:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs FC Saburtalo Tbilisi

1-1

2-1
Sun 8, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Samtredia

1-1

3-1
Sun 8, Aug-15:00 - German 3. Liga
MSV Duisburg vs Havelse

1-0

3-0
Sun 8, Aug-16:05 - Germany - Regionalliga Nordost
Lichtenberg 47 vs Chemnitzer

0-0

1-3
Sun 8, Aug-20:30 - Germany Cup
Hansa Rostock vs 1. FC Heidenheim 1846

0-1

1-1
Sun 8, Aug-20:30 - Germany Cup
Eintracht Braunschweig vs Hamburger

1-1

1-2
Sun 8, Aug-20:30 - Germany Cup
Wurzburger Kickers vs SC Freiburg

0-1

0-1
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
Carl Zeiss Jena vs 1. FC Koln

1-0

1-1
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
SV Elversberg vs 1.FSV Mainz 05

0-0

1-1
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
Preuben Munster vs VfL Wolfsburg

0-0

1-1
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
Villingen vs Schalke 04

1-1

1-4
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
SV Meppen vs Hertha BSC Berlin

0-0

0-1
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
SV Waldhof Mannheim vs Eintracht Frankfurt

0-0

2-0
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
TuS Rot Weiss Koblenz vs SSV Jahn Regensburg

0-2

0-3
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
VfL Oldenburg vs Fortuna Dusseldorf

0-3

0-5
Sun 8, Aug-17:30 - Germany Cup
Turkgucu Ataspor Munchen vs 1. FC Union Berlin

0-1

0-1
Sun 8, Aug-15:00 - Germany OberLiga
Stern 1900 Berlin vs Ludwigsfelder FC

2-0

3-3
Sun 8, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Munchen 1860 Am vs TSV Schwabmunchen

0-1

0-1
Sun 8, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Eintracht Mahlsdorf vs RSV Eintracht 1949

1-1

1-3
Sun 8, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Rostocker FC vs Brandenburger SC Sud 05

2-0

2-0
Sun 8, Aug-16:00 - Germany OberLiga
FC Lok Stendal vs Mecklenburg Schwerin

1-2

2-2
Sun 8, Aug-17:00 - Germany OberLiga
VfR Garching vs FC Ingolstadt 04 Am

1-1

2-3
Sun 8, Aug-21:00 - Ghana Cup
Accra Hearts of Oak vs Ashanti Gold

0-0

0-0
Sun 8, Aug-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs CSD Xelaju MC

2-0

4-0
Sun 8, Aug-01:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs Solola FC

0-0

0-0
Sun 8, Aug-14:15 - Holland Jupiler League
ADO Den Haag vs Jong Ajax Amsterdam

0-0

2-0
Sun 8, Aug-16:30 - Holland Jupiler League
VVV-Venlo vs NAC Breda

1-1

2-2
Sun 8, Aug-05:15 - Honduras Liga Nacional
CD Vida vs UPNFM

0-0

1-1
Sun 8, Aug-18:00 - Hungary Cup
Rakamaz FC vs Hered

1-3

1-5
Sun 8, Aug-18:00 - Hungary Cup
Cso-Ki Sport vs Jaszberenyi

1-2

4-5
Sun 8, Aug-18:00 - Hungary Cup
Budai FC vs Tordas SE

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Mori SE vs KSE Csesztreg

3-3

7-3
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Csornai SE vs Balatonfuredi FC

1-3

2-4
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Felsozsolca vs Salgotarjan BTC

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Majosi vs Pecsvarad Spartacus

0-0

0-1
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Hajduszoboszloi vs Balassagyarmat SE

1-0

1-4
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Koronco FC vs Szentantalfa

2-1

5-2
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Urkut vs Komaromi VSE

1-0

1-1
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Szabadkikoto vs Hungary Kelen sc

0-1

0-5
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Szarvasi vs ESMTK Budapest

0-0

0-2
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Ercsi Kinizsi vs Villany


4-2
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Janoshalmi vs Kiskundorozsma

1-0

5-0
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Albertirsai vs Karcag SE


0-1
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Balatonkeresztur vs Bonyhad Volgyseg

1-1

1-2
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Csolnoki vs FC Sopron

1-6

1-10
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Gyorujbarati vs Papai Perutz

0-3

1-6
Sun 8, Aug-13:00 - Hungary Cup
Pecsi VSK vs Ivancsa

1-3

1-5
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Mosonszentmiklosi vs Perbal

0-3

0-7
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Somogysard vs Nagykanizsai ULE

1-1

2-3
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Tanakajd vs Balatonalmadi SE

1-4

1-7
Sun 8, Aug-18:30 - Hungary Cup
Taplan vs Tatabanya

0-4

0-11
Sun 8, Aug-17:00 - Hungary Cup
Monostorpalyi vs Berkenye SE

1-0

2-2
Sun 8, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Budafoki MTE vs Csakvari TK

0-2

1-2
Sun 8, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Tiszakecske vs Nyiregyhaza Spartacus FC

0-3

1-4
Sun 8, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Budaorsi SC vs Szolnoki MAV FC

2-0

2-3
Sun 8, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Szentlorinc SE vs Pecsi MFC

0-0

1-1
Sun 8, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs Bekescsaba

2-0

2-1
Sun 8, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Szombathelyi Haladas vs ETO Gyori FC

0-0

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Kecskemeti TE vs Soroksar

2-1

5-2
Sun 8, Aug-21:00 - Hungary NB ?
FC Ajka vs BFC Siofok

0-1

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs III.Keruleti TUE

2-0

3-0
Sun 8, Aug-22:00 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Paksi SE

0-3

1-6
Sun 8, Aug-19:45 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Ujpest FC

0-1

2-2
Sun 8, Aug-23:15 - Iceland Premier Division
KR Reykjavik vs Hafnarfjordur FH

1-1

1-1
Sun 8, Aug-23:15 - Iceland Premier Division
IA Akranes vs HK Kopavogur

1-0

4-1
Sun 8, Aug-23:15 - Iceland Premier Division
Keflavik vs Fylkir

0-1

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Iceland Premier Division
Vikingur Reykjavik vs KA Akureyri

2-1

2-2
Sun 8, Aug-21:00 - Iceland Premier Division
Leiknir Reykjavik vs Valur

0-0

1-0
Sun 8, Aug-19:59 - Iran Cup
Esteghlal Tehran vs Foolad Khuzestan FC

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:00 - Ireland Premier League
Shamrock Rovers vs Longford Town

0-0

1-0
Sun 8, Aug-18:00 - Ireland Premier League
Dundalk vs St. Patrick\'s

1-2

1-4
Sun 8, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Maccabi Petah Tikva FC vs Maccabi Netanya

0-1

1-3
Sun 8, Aug-19:59 - Jamaica Premier League
Portmore United vs Mount Pleasant

0-1

0-1
Sun 8, Aug-00:30 - Jamaica Premier League
Humble Lions vs Molynes United

0-0

0-1
Sun 8, Aug-21:00 - Jordan Cup
Blama vs Al Wehda

0-1

0-2
Sun 8, Aug-18:00 - Jordan Cup
Al-Arabi(JOR) vs Al Taibeh

0-0

1-0
Sun 8, Aug-19:00 - Kazakhstan Cup
FC Astana vs Kaisar Kyzylorda

1-0

1-0
Sun 8, Aug-19:00 - Kazakhstan Cup
Turan Turkistan vs FK Kaspiy Aktau

0-1

0-1
Sun 8, Aug-17:00 - Kazakhstan Cup
FC Kairat Almaty vs FC Zhetysu Taldykorgan

2-0

3-0
Sun 8, Aug-17:00 - Kazakhstan Cup
Tobol Kostanai vs Taraz

0-1

1-1
Sun 8, Aug-14:00 - Kenya Premier League
Posta Rangers vs Western Stima

0-0

0-0
Sun 8, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Kakamega Homeboyz vs Bandari FC

1-0

1-2
Sun 8, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Nzoia Sugar vs Wazito FC

2-0

2-1
Sun 8, Aug-16:15 - Kenya Premier League
KCB Nairobi vs Gor Mahia

0-0

0-0
Sun 8, Aug-15:00 - Korea League 1
FC Seoul vs Gwangju Football Club

1-0

1-0
Sun 8, Aug-15:00 - Korea League 1
Incheon United FC vs Suwon FC

0-0

0-0
Sun 8, Aug-15:00 - Korea League 2
Jeonnam Dragons vs Daejeon Hana Citizen

0-0

0-0
Sun 8, Aug-15:00 - Korea League 2
Gimcheon Sangmu FC vs Gyeongnam FC

0-0

0-0
Sun 8, Aug-15:00 - Korea League 2
Bucheon FC 1995 vs Ansan Greeners FC

3-0

4-3
Sun 8, Aug-15:00 - Latvia Cup
FK Auda Riga vs Metta/LU Riga

2-0

3-1
Sun 8, Aug-19:00 - Latvia Cup
Tukums-2000 vs Riga FC

0-1

1-3
Sun 8, Aug-17:00 - Latvia Cup
Rezekne / BJSS vs Albatroz

0-0

0-3
Sun 8, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
FK Panevezys II vs FK Riteriai B

2-0

4-2
Sun 8, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
Kazlu Ruda FK Silas vs Siauliai

0-1

2-2
Sun 8, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
Suduva B vs Neptuna Klaipeda

0-0

0-1
Sun 8, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs Victoria Rosport

0-1

1-3
Sun 8, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Hamm RM Benfica FC

3-0

5-0
Sun 8, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Hostert vs Rodange 91

0-1

3-1
Sun 8, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs Fola Esch

1-0

2-0
Sun 8, Aug-19:00 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs UNA Strassen

0-1

1-2
Sun 8, Aug-17:00 - Malaysia Premier League
PDRM FA vs Terengganu B

0-1

2-1
Sun 8, Aug-17:00 - Malaysia Super League
Johor Darul Takzim vs Sabah FA

2-0

2-0
Sun 8, Aug-02:00 - Mexico Primera Division
Chivas Guadalajara vs FC Juarez

1-1

2-2
Sun 8, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Club America vs Puebla

1-0

2-0
Sun 8, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Santos Laguna

0-1

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Mexico Primera Division
Pumas UNAM vs Atletico San Luis

1-2

1-3
Sun 8, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Pumas UNAM U20 vs San Luis U20


5-3
Sun 8, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sfintul Gheorghe vs Zimbru Chisinau

0-0

1-0
Sun 8, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs FC Floresti

0-1

4-1
Sun 8, Aug-14:00 - Mongolia Premier League
FC Ulaanbaatar vs Khoromkhon Club

0-0

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs Jezero Plav

1-0

2-0
Sun 8, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Western Suburbs vs Wellington Olympic

1-1

1-2
Sun 8, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Real Esteli vs Real Madriz

0-0

3-0
Sun 8, Aug-06:00 - Nicaragua Primera Division
Walter Ferretti vs Deportivo Ocotal

1-0

4-0
Sun 8, Aug-22:00 - North Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs FC Struga Trim-Lum

0-1

1-1
Sun 8, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
Rabotnichki vs Borec Veles

1-0

1-0
Sun 8, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
FK Makedonija Gjorce Petrov vs Pelister Bitola

1-0

1-0
Sun 8, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
Bregalnica Stip vs FK Shkupi

0-0

0-0
Sun 8, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
Renova Cepciste vs FK Skopje

0-0

1-1
Sun 8, Aug-19:30 - North Macedonia Prva liga
FK Tikves Kavadarci vs FK Shkendija

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:30 - Norway 2 Division B
Egersunds IK vs Rosenborg B

2-0

2-0
Sun 8, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Skeid Oslo II vs Ullern

0-1

2-3
Sun 8, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon
Raufoss II vs Gjelleraasen IL

0-4

1-6
Sun 8, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Stabaek vs Sarpsborg 08

2-0

3-1
Sun 8, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs Kristiansund BK

2-1

3-2
Sun 8, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Molde vs FK Haugesund

3-3

5-4
Sun 8, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Lillestrom

0-0

1-1
Sun 8, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Mjondalen vs Tromso IL

0-1

2-3
Sun 8, Aug-02:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs Herrera FC

0-2

1-3
Sun 8, Aug-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Union Deportivo Universitario vs Veraguas CD

2-1

2-1
Sun 8, Aug-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Club Atletico Chiriqui vs San Francisco FC

0-0

1-1
Sun 8, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs Club Fernando de la Mora

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Santani vs Independiente F.B.C.

0-0

3-1
Sun 8, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
General Caballero JLM vs 2 de Mayo

1-0

2-1
Sun 8, Aug-01:15 - Paraguayan Primera Division
FC Nacional Asuncion vs Club Libertad

0-0

1-0
Sun 8, Aug-03:30 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs Guairena FC

2-0

2-0
Sun 8, Aug-22:15 - Peru Primera Division
Academia Deportiva Cantolao vs Sport Boys Association

0-1

0-2
Sun 8, Aug-19:59 - Peru Primera Division
Cusco FC vs Alianza Atletico

2-0

3-0
Sun 8, Aug-00:30 - Peru Primera Division
Univ. Cesar Vallejo vs Carlos A. Mannucci

0-0

0-1
Sun 8, Aug-13:00 - Poland - 4. Liga
Korona Rzeszow vs Wisla Sandomierz

2-0

5-0
Sun 8, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Pelikan Lowicz vs Sokol Aleksandrow Lodzki

0-0

1-1
Sun 8, Aug-14:00 - Poland - 4. Liga
Gornik Zabrze II vs GKS Pniowek Pawlowice Slaskie

1-0

1-1
Sun 8, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Baltyk Gdynia vs Sokol Kleczew

0-1

2-1
Sun 8, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Siarka Tarnobrzeg vs Wisloka Debica

0-0

3-0
Sun 8, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Swit Skolwin vs Kotwica Kolobrzeg

3-0

3-2
Sun 8, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Sokol Sieniawa vs Orleta Radzyn Podlaski

0-2

0-4
Sun 8, Aug-15:00 - Poland - 4. Liga
Miedz Legnica II vs Polonia Bytom

1-2

2-2
Sun 8, Aug-16:00 - Poland - 4. Liga
Zaglebie Lubin B vs Rekord Bielsko

0-1

1-2
Sun 8, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Slask Wroclaw vs Lechia Gdansk

1-0

1-1
Sun 8, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Krakow vs Rakow Czestochowa

1-0

1-2
Sun 8, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Pogon Szczecin vs Piast Gliwice

1-0

1-0
Sun 8, Aug-14:40 - Poland - I liga
Zaglebie Sosnowiec vs Widzew lodz

1-2

1-2
Sun 8, Aug-17:00 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs Stomil Olsztyn

0-0

1-0
Sun 8, Aug-19:59 - Poland - I liga
LKS Lodz vs Skra Czestochowa

1-1

3-2
Sun 8, Aug-21:30 - Poland - II liga
Chojniczanka Chojnice vs Sokol Ostroda

2-0

4-0
Sun 8, Aug-22:00 - Poland - II liga
Motor Lublin vs Ruch Chorzow

0-1

1-2
Sun 8, Aug-19:00 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs Slask Wroclaw B

0-1

0-3
Sun 8, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
Estrela Amadora vs CD Mafra

0-1

0-2
Sun 8, Aug-17:00 - Portugal Liga de Honora
Rio Ave vs Academica Coimbra

3-0

5-1
Sun 8, Aug-18:30 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs Portimonense

0-0

0-1
Sun 8, Aug-18:30 - Portugal Primera Liga
Desportivo de Tondela vs CD Santa Clara

1-0

3-0
Sun 8, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
Pacos Ferreira vs FC Famalicao

0-0

2-0
Sun 8, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs Belenenses

1-0

2-0
Sun 8, Aug-23:00 - Romania - Divizia A
FC Steaua Bucuresti vs Gaz Metan Medias

1-1

2-1
Sun 8, Aug-19:59 - Romania - Divizia A
Chindia Targoviste vs Dinamo Bucuresti

1-0

1-0
Sun 8, Aug-13:00 - Romania - Liga 2
Gloria Buzau vs Universitaea Cluj

0-1

0-1
Sun 8, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 1
SKA Rostov vs Anzhi Makhachkala

0-0

0-1
Sun 8, Aug-18:00 - Russia Div 2 Group 3
Arsenal Tula II vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

1-0

3-0
Sun 8, Aug-13:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs FK Krasnodar II

1-0

1-0
Sun 8, Aug-14:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs Gazovik Orenburg

0-0

1-2
Sun 8, Aug-19:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Akron Togliatti

1-0

1-0
Sun 8, Aug-19:00 - Russia First Division
Volgar Astrachan vs KamAZ

0-1

0-1
Sun 8, Aug-19:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Veles Moscow

0-2

0-2
Sun 8, Aug-17:00 - Russia First Division
Metallurg Lipetsk vs Rotor Volgograd

0-0

0-1
Sun 8, Aug-17:00 - Russia First Division
Tekstilshchik Ivanovo vs Yenisey Krasnoyarsk

0-0

0-1
Sun 8, Aug-19:59 - Russia First Division
FC Torpedo Moscow vs Dolgiye Prudy

0-0

1-0
Sun 8, Aug-19:59 - Russia First Division
Baltika vs Neftekhimik Nizhnekamsk

0-0

0-0
Sun 8, Aug-19:59 - Russia First Division
Alania Vladikavkaz vs PFK Kuban

0-1

3-2
Sun 8, Aug-18:30 - Russia Premier League
FK Khimki vs FK Rostov

0-1

1-1
Sun 8, Aug-21:00 - Russia Premier League
Dynamo Moscow vs CSKA Moscow

0-1

2-1
Sun 8, Aug-21:00 - Russia Premier League
Rubin Kazan vs Akhmat Grozny

0-1

2-1
Sun 8, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Glasgow Rangers Reserve vs East Kilbride

1-0

2-1
Sun 8, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Celtic vs Dundee

2-0

6-0
Sun 8, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs Ross County

3-0

3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs Aberdeen

1-0

1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Scottish Premier League
St. Johnstone vs Motherwell FC

1-0

1-1
Sun 8, Aug-15:00 - Scottish Women\\\'s Premier League Cup
Glasgow Girls Women\'s vs Glasgow City Women\'s

0-6

0-9
Sun 8, Aug-15:30 - Scottish Women\\\'s Premier League Cup
Spartans Women\'s vs Hamilton FC Women\'s

2-0

2-2
Sun 8, Aug-19:00 - Scottish Women\\\'s Premier League Cup
Glasgow Rangers Women\'s vs Queen\'s Park Women\'s


8-0
Sun 8, Aug-16:00 - Scottish Women\\\'s Premier League Cup
Partick Thistle Women\'s vs Celtic Women\'s

1-1

1-3
Sun 8, Aug-17:00 - Scottish Women\\\'s Premier League Cup
Hibernian Women\'s vs Kilmarnock Women\'s

2-0

4-0
Sun 8, Aug-17:00 - Scottish Women\\\'s Premier League Cup
Hearts Women\'s vs St. Johnstone Women\'s

1-0

1-0
Sun 8, Aug-17:45 - Scottish Women\\\'s Premier League Cup
Dundee United Women\'s vs Forfar Farmington Women\'s

5-0

10-0
Sun 8, Aug-23:00 - Serbia - 1. Liga
Novi Pazar vs Partizan Belgrade

0-1

1-4
Sun 8, Aug-20:55 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs FK Vozdovac

2-0

2-0
Sun 8, Aug-20:55 - Serbia - 1. Liga
Kolubara vs Cukaricki

1-1

3-1
Sun 8, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
Backa Palanka vs IMT Novi Beograd

1-0

1-0
Sun 8, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs Timok

0-1

0-1
Sun 8, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Graficar Beograd vs Mladost Novi Sad

0-0

0-0
Sun 8, Aug-02:00 - Serie C - Brazil
Botafogo SP vs Parana

0-0

1-0
Sun 8, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Gremio Novorizontino vs Ituano (SP)

0-0

0-0
Sun 8, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Floresta/CE vs Santa Cruz (PE)

0-1

0-2
Sun 8, Aug-23:00 - Serie C - Brazil
Manaus FC(AM) vs Volta Redonda

1-0

1-0
Sun 8, Aug-18:00 - Serie C - Brazil
Oeste SP vs Figueirense FC

1-0

2-1
Sun 8, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Central PE vs Sousa PB

0-0

0-0
Sun 8, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Bangu vs Madureira

2-1

3-1
Sun 8, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Rio Branco ES vs Rio Branco De Venda Nova ES

0-1

0-3
Sun 8, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
Aimore RS vs SER Caxias do Sul

1-0

2-0
Sun 8, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Sergipe (CS) vs Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA)

1-0

2-0
Sun 8, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Cianorte PR vs Boavista RJ

1-1

2-1
Sun 8, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Treze Campina Grande PB vs Campinense (PB)

0-0

0-0
Sun 8, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Bahia de Feira BA vs Alagoinhas Atletico BA

1-0

1-2
Sun 8, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Penarol AM vs Atletico Acreano

2-0

5-0
Sun 8, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Juazeirense BA vs Retro/PE

1-0

1-0
Sun 8, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Paragominas FC PA vs Juventude MA

0-0

0-0
Sun 8, Aug-01:00 - Serie D - Brazil
GA Sampaio/RR vs Sao Raimundo (RR)

0-0

0-2
Sun 8, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Balestier Khalsa FC vs Lion City Sailors

0-0

1-1
Sun 8, Aug-22:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs DAC Dunajska Streda

0-0

1-0
Sun 8, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs FK Pohronie

1-0

3-1
Sun 8, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
Slovan Bratislava B vs MSK Puchov

0-0

1-1
Sun 8, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
MSK Zilina B vs FC Artmedia Petrzalka

0-1

1-4
Sun 8, Aug-13:00 - Slovakia 2. Liga
FC Rohoznik vs FK Kosice

0-4

1-7
Sun 8, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga West
Malzenice vs TJ Imel

1-0

2-0
Sun 8, Aug-13:00 - Slovakia Women I. liga
MFK Ruzomberok Women\'s vs Banik Horna Nitra Women\'s

0-0

1-1
Sun 8, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Aluminij vs ND Mura 05

1-1

1-1
Sun 8, Aug-19:00 - Slovenia 1. Liga
Tabor Sezana vs NK Olimpija Ljubljana

0-0

1-2
Sun 8, Aug-22:00 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs NK Roltek Dob

1-1

2-3
Sun 8, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
ND Ilirija 1911 vs NK Brezice

1-2

2-2
Sun 8, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Krsko vs NK Fuzinar

0-1

2-2
Sun 8, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Trencin(U19) vs FK Poprad(U19)

0-2

1-2
Sun 8, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Zemplin Michalovce(U19) vs Spartak Trnava(U19)

0-1

0-2
Sun 8, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs Borgeby FK Wowen\'s

2-1

5-1
Sun 8, Aug-18:30 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs IFK Stocksund

0-1

0-1
Sun 8, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Arlanda vs Karlbergs BK

1-1

1-2
Sun 8, Aug-19:59 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Osterakers FK vs Enkopings SK FK

2-0

2-1
Sun 8, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Jarfalla vs Enskede IK

2-1

4-1
Sun 8, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
Rappe GOIF vs IFK Karlshamn

1-1

1-1
Sun 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland
BK Olympic Malmo vs Nosaby IF

1-0

3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Varmbols FC vs Arameisk-Syrianska IF

0-1

0-1
Sun 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Smedby AIS vs Karlslunds IF HFK

1-0

1-4
Sun 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
United Nordic vs Motala AIF FK

1-2

1-3
Sun 8, Aug-19:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Eskilstuna vs Tyreso FF

2-0

6-1
Sun 8, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Onsala BK vs Vinbergs IF

3-0

4-4
Sun 8, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs BK Astrio

1-0

1-2
Sun 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Husqvarna FF vs Eskilsminne IF

2-0

3-2
Sun 8, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Angelholms FF vs Vastra Frolunda IF

1-0

4-0
Sun 8, Aug-19:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs Jonkopings Sodra IF

0-2

3-2
Sun 8, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
IFK Goteborg vs Hammarby

0-0

0-0
Sun 8, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Elfsborg vs Degerfors IF

2-0

3-0
Sun 8, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Djurgardens vs AIK Solna

1-1

1-4
Sun 8, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs Ostersunds FK

2-0

5-0
Sun 8, Aug-18:30 - Swiss Super League
Basel vs Servette

2-0

5-1
Sun 8, Aug-18:30 - Swiss Super League
FC Luzern vs Zurich

1-2

1-3
Sun 8, Aug-16:15 - Swiss Super League
FC Lugano vs St. Gallen

2-0

2-1
Sun 8, Aug-16:15 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs Winterthur

1-0

1-1
Sun 8, Aug-16:15 - Switzerland Challenge League
Stade Lausanne Ouchy vs Vaduz

0-0

1-0
Sun 8, Aug-18:00 - Tajikistan Higher League
FC Istiklol Dushanbe vs Faizkand

2-0

4-0
Sun 8, Aug-16:30 - Tajikistan Higher League
Ravshan Kulob vs FK Dushanbe 83

1-0

1-1
Sun 8, Aug-16:30 - Tajikistan Higher League
FC Kuktosh vs Khujand

0-2

1-3
Sun 8, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Vorskla Poltava vs FC Lviv

3-0

4-1
Sun 8, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs Dynamo Kyiv

0-1

1-2
Sun 8, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Cherkaskyi Dnipro vs FC Karpaty Lviv


1-3
Sun 8, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Vovchansk vs Real Pharma Ovidiopol


4-1
Sun 8, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Epitsentr Dunayivtsi vs FC LNZ-Lebedyn


1-2
Sun 8, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
Enerhiya Nova Kakhovka vs Viktoriya Mykolaivka

0-1

0-1
Sun 8, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
Krystal Kherson vs FC Sumy

0-0

0-0
Sun 8, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
Balkany Zorya vs Metalurh Zaporizhya

0-0

0-0
Sun 8, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
Rubikon Kyiv vs FC Chernigiv

1-0

2-0
Sun 8, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Podillya Khmelnytskyi vs VPK-Ahro Shevchenkivka

1-0

3-0
Sun 8, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Alians Lypova Dolyna vs Volyn Lutsk

0-0

0-0
Sun 8, Aug-18:45 - Ukraine Persha Liga
Nyva Ternopil vs Olimpik Donetsk

0-0

0-0
Sun 8, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga
Desna Chernihiv(U21) vs FC Inhulets Petrove(U21)

0-1

0-3
Sun 8, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Liverpool P. vs Villa Espanola

2-0

2-2
Sun 8, Aug-00:15 - Uruguay Segunda Division
Racing Club Montevideo vs CA Villa Teresa

1-0

2-0
Sun 8, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Columbus Crew vs Atlanta United FC

1-2

2-3
Sun 8, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
FC Cincinnati vs Orlando City

1-0

1-1
Sun 8, Aug-04:05 - USA Major League Soccer
Minnesota United FC vs Houston Dynamo

1-0

2-0
Sun 8, Aug-04:05 - USA Major League Soccer
Toronto FC vs New York City FC

0-2

2-2
Sun 8, Aug-04:30 - USA Major League Soccer
FC Dallas vs Austin FC

0-0

2-0
Sun 8, Aug-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Sporting Kansas City

0-0

0-0
Sun 8, Aug-06:35 - USA Major League Soccer
Portland Timbers vs Real Salt Lake

2-1

3-2
Sun 8, Aug-03:30 - USA National independent Football League
Chattanooga vs Stumptown Athletic


3-1
Sun 8, Aug-03:30 - USA National independent Football League
Detroit City vs Chicago House


3-2
Sun 8, Aug-04:00 - USA National independent Football League
New Amsterdam vs LA Force

0-1

1-1
Sun 8, Aug-06:00 - USA National independent Football League
San Diego 1904 vs Maryland Bobcats

2-1

3-2
Sun 8, Aug-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Gotham FC Women\'s vs North Carolina Courage Women\'s

0-1

0-1
Sun 8, Aug-03:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Washington Spirit Women\'s vs Portland Thorns FC Women\'s

0-1

0-1
Sun 8, Aug-06:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
OL Reign Women\'s vs Houston Dash Women\'s

5-1

5-1
Sun 8, Aug-23:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Racing Louisville Women\'s vs Kansas City NWSL Women\'s

1-1

3-1
Sun 8, Aug-03:00 - USA USL League One
Greenville Triumph vs South Georgia Tormenta

1-1

1-3
Sun 8, Aug-06:00 - USA USL League One
FC Tucson vs North Texas

0-2

0-2
Sun 8, Aug-03:30 - USL Championship
Louisville City FC vs Sporting Kansas City II

1-0

4-1
Sun 8, Aug-04:05 - USL Championship
Tulsa Roughnecks vs Birmingham Legion

1-0

3-1
Sun 8, Aug-04:30 - USL Championship
OKC Energy FC vs Memphis 901

2-0

4-1
Sun 8, Aug-05:00 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs Hartford Athletic

2-1

4-2
Sun 8, Aug-05:35 - USL Championship
El Paso Locomotive vs Austin Bold

0-0

3-0
Sun 8, Aug-06:00 - USL Championship
Orange County SC vs Los Angeles Galaxy II

1-1

2-3
Sun 8, Aug-06:35 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Phoenix Rising FC

1-2

2-2
Sun 8, Aug-06:35 - USL Championship
San Diego Loyal SC vs Real Monarchs

0-1

0-1
Sun 8, Aug-16:30 - Uzbekistan Pro League B
Zaamin vs Pakhtakor-79

3-0

8-1
Sun 8, Aug-17:00 - Uzbekistan Pro League B
FK G\'ijduvon vs Navbahor Namangan B

1-1

1-2
Sun 8, Aug-17:00 - Uzbekistan Pro League B
FC Lochin vs FK Chigatoy

2-1

5-1
Sun 8, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Sogdiana Jizzakh vs Navbahor Namangan

1-0

1-0
Sun 8, Aug-19:00 - Uzbekistan Professional Football League
Kuruvchi Kokand Qoqon vs Turon Yaypan

0-0

2-2
Sun 8, Aug-01:00 - Venezuela Primera Division
Gran Valencia Maracay vs Academia Puerto Cabello

0-0

1-0
Sun 8, Aug-03:00 - Venezuela Primera Division
Portuguesa FC vs Deportivo Tachira

1-0

2-0
Sun 8, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Atletico El Vigia vs Titanes FC

1-0

1-1
Sun 8, Aug-23:00 - Venezuela Segunda Division
Urena SC vs Academia Rey

0-1

1-2
Sun 8, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Northern Redbacks women\'s vs Balcatta Women\'s

0-0

1-0
Sun 8, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Curtin University SC Women\'s vs Subiaco AFC Women\'s

2-2

2-2
Sun 8, Aug-18:30 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Roa Women\'s vs Medkila Women\'s

1-0

6-0
Sun 8, Aug-14:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Asane Fotball Women\'s vs Floya Women\'s

2-1

2-1
Sun 8, Aug-16:30 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Ovrevoll Hosle Women\'s vs KIL/Hemne Women\'s

0-1

3-2
Sun 8, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Grei Women\'s vs Amazon Grimstad FK Women\'s

0-2

1-2
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.