AD:

Football Results for Wed 5, May 2021

All soccer/football results.

ADS:

Complete Football Results for Wed 5, May 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Wed 5, May-01:30 - Algeria Division 1
MC Oran vs NA Hussein Dey

3-1

3-2
Wed 5, May-01:30 - Algeria Division 1
MC Alger vs USM Bel Abbes

1-0

2-1
Wed 5, May-01:30 - Algeria Division 1
Bordj Bou Arreridj vs JS Kabylie

1-0

1-1
Wed 5, May-01:30 - Algeria Division 1
CR Belouizdad vs AS Ain Mlila

2-0

5-1
Wed 5, May-01:30 - Algeria Division 1
ES Setif vs USM Alger

0-0

1-1
Wed 5, May-01:30 - Algeria Division 1
ASO Chlef vs NC Magra

0-1

0-1
Wed 5, May-01:30 - Algeria Division 1
WA Tlemcen vs CS Constantine

0-0

0-0
Wed 5, May-01:30 - Algeria Division 1
JS Saoura vs OM Medea

2-0

2-0
Wed 5, May-16:00 - Armenia Division 2
Junior Sevan vs Urartu B

3-1

4-1
Wed 5, May-16:00 - Armenia Premier League
FK Van Charentsavan vs Ararat Yerevan

1-1

1-1
Wed 5, May-12:45 - Australia FFA Cup Qualifiers
Northern Tigers vs St George City

1-0

2-2
Wed 5, May-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Mt Druitt Town Rangers FC vs Bankstown City Lions

0-0

3-2
Wed 5, May-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Maitland FC vs Singleton Strikers

3-0

4-0
Wed 5, May-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Weston Molonglo FC vs Cooma Tigers

0-2

0-6
Wed 5, May-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Pascoe Vale SC vs Brunswick City

1-1

2-1
Wed 5, May-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Blacktown Spartans vs Glebe Gorillas

1-1

1-1
Wed 5, May-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Monbulk Rangers vs Mooroolbark

1-0

2-1
Wed 5, May-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Canterbury Bankstown FC vs Wollongong United

1-0

3-0
Wed 5, May-14:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Ballarat Red Devils vs FC Clifton Hill

1-2

2-3
Wed 5, May-14:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Valentine Phoenix vs Minmi Wanderers

1-0

3-0
Wed 5, May-13:05 - Australia League A
Brisbane Roar FC vs Western United FC

0-0

2-1
Wed 5, May-15:20 - Australia League A
Perth Glory FC vs Melbourne City

1-2

1-3
Wed 5, May-23:00 - Bahrain Division 2
Al Hala vs Bahrain SC

0-0

0-0
Wed 5, May-23:00 - Bahrain Division 2
Qalali vs Isa Town

0-1

0-4
Wed 5, May-23:00 - Bahrain Division 2
Al Khaldiya vs Sitra

0-0

2-0
Wed 5, May-17:00 - Bangladesh Premier League
Arambagh KS vs Abahani Chittagong

0-0

0-1
Wed 5, May-19:00 - Bangladesh Premier League
Sheikh Jamal vs Muktijoddha SKC

0-1

2-1
Wed 5, May-14:00 - Bangladesh Premier League
Saif Sporting vs Mohammedan Dhaka

0-0

1-2
Wed 5, May-18:30 - Belarus Cup
FK Isloch Minsk vs Shakhter Soligorsk

0-0

2-0
Wed 5, May-20:30 - Belarus Cup
FC Torpedo Zhodino vs BATE Borisov

1-1

1-1
Wed 5, May-17:30 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Arsenal Dzyarzhynsk

0-0

1-1
Wed 5, May-19:30 - Belarus Pershaya Liga
Krumkachy Minsk vs FC Baranovichi

1-1

4-3
Wed 5, May-15:30 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs Slonim

3-0

3-1
Wed 5, May-22:00 - Brazil Brasiliense DF Division 1
Ceilandia DF vs SE Gama (DF)

0-1

2-1
Wed 5, May-22:30 - Brazil Brasiliense DF Division 1
AA Luziania vs Brasiliense (DF)

0-4

0-5
Wed 5, May-22:00 - Brazil Campeonat Potiguar
Globo vs ABC Natal/RN

1-1

1-2
Wed 5, May-22:30 - Brazil Campeonato Cearense Division 1
Caucaia vs Uniclinic Atletico Cearense CE

0-3

0-6
Wed 5, May-22:30 - Brazil Campeonato Cearense Division 1
Pacajus CE vs Fortaleza CE

0-0

0-0
Wed 5, May-01:00 - Brazil Campeonato Goiano Division
Gremio Anapolis vs Atletico Clube Goianiense

0-0

1-0
Wed 5, May-03:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Rio Preto vs Primavera SP

2-0

3-1
Wed 5, May-03:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Comercial SP vs Nacional SP

1-2

2-3
Wed 5, May-03:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Batatais SP vs Capivariano FC SP

1-2

1-4
Wed 5, May-03:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Barretos SP vs Desportivo Brasil SP

0-0

2-1
Wed 5, May-05:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Noroeste SP vs Penapolense

1-0

2-0
Wed 5, May-05:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
CA Linense SP vs CA Votuporanguense SP

1-1

1-2
Wed 5, May-05:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
EC Sao Jose SP vs Olimpia SP

2-1

4-1
Wed 5, May-05:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Bandeirante SP vs Marilia (SP)

3-1

3-1
Wed 5, May-22:00 - Brazil Paraense Division 1 League
Tuna Luso vs Itupiranga PA

0-0

0-1
Wed 5, May-23:00 - Brazil Paraense Division 1 League
Independente PA vs Castanhal PA

1-0

1-2
Wed 5, May-02:00 - Brazil Paraense Division 1 League
Remo Belem (PA) vs Ag. Maraba

0-0

1-0
Wed 5, May-22:00 - Brazil Pernambucano League
Sete de Setembro PE vs Vitoria PE

0-0

0-0
Wed 5, May-22:00 - Brazil Pernambucano League
Retro/PE vs Central PE

2-1

2-1
Wed 5, May-22:45 - Brazil Piauiense Division 1
EC Flamengo PI vs 4 de Julho/PI

0-1

0-1
Wed 5, May-22:45 - Brazil Piauiense Division 1
Altos/PI vs Fluminense/PI

1-0

2-0
Wed 5, May-23:00 - Brazil Sul Mato-grossense Division 1
Dourados MS vs Operario MS

0-1

2-1
Wed 5, May-18:30 - Bulgaria Premier
Cherno More Varna vs Botev Plovdiv

3-1

3-1
Wed 5, May-20:45 - Bulgaria Premier
Tsarsko Selo vs Levski Sofia

0-1

0-2
Wed 5, May-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Colombe FC vs Coton Sport Garoua

0-1

1-1
Wed 5, May-11:00 - Chinese Football League Divison 1
Kun Shan FC vs Chengdu Rongcheng FC

1-0

1-1
Wed 5, May-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Meizhou Hakka vs Zhejiang Professional FC

0-0

0-1
Wed 5, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Beijing Institute of Technology FC vs Heilongjiang Ice City

0-1

0-4
Wed 5, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Jiangxi Beidamen FC vs Nanjing City

0-0

0-1
Wed 5, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Xinjiang Tianshan Leopard

3-0

4-1
Wed 5, May-14:00 - Chinese Super League
Tianjin Jinmen Tiger vs Hebei FC

0-1

0-1
Wed 5, May-16:00 - Chinese Super League
Shanghai Shenhua vs Shanghai Port FC

0-0

1-1
Wed 5, May-16:00 - Club Friendly
HamKam vs Raufoss

1-5

1-5
Wed 5, May-16:00 - Club Friendly
Arna-Bjornar Women\'s vs Rosenborg Women\'s

0-2

0-2
Wed 5, May-21:30 - Club Friendly
FC Zurich Frauen Women\'s vs Grasshoppers Women\'s

1-0

2-0
Wed 5, May-23:00 - Club Friendly
Al Kharaitiyat SC(U23) vs Qatar SC(U23)

0-4

0-8
Wed 5, May-23:00 - Club Friendly
Al-Wakra(U23) vs Al Duhail SC(U23)

0-0

1-1
Wed 5, May-20:30 - Club Friendly
Stabaek Women\'s vs Grei Women\'s

2-0

5-1
Wed 5, May-21:00 - Club Friendly
Avaldsnes Women\'s vs Asane Fotball Women\'s

0-0

2-2
Wed 5, May-21:00 - Club Friendly
Lyn Oslo Women\'s vs Honefoss Women\'s

1-0

2-0
Wed 5, May-21:00 - Club Friendly
Basel Women\'s vs FC Luzern Women\'s

0-1

0-1
Wed 5, May-04:05 - CONCACAF Champions League
Philadelphia Union vs Atlanta United FC

0-1

1-1
Wed 5, May-06:15 - CONCACAF Champions League
Cruz Azul vs Toronto FC

1-0

1-0
Wed 5, May-00:00 - CONCACAF Futsal Championship
Nicaragua Futsal vs USA Futsal

0-2

2-4
Wed 5, May-22:00 - CONCACAF Futsal Championship
El Salvador Futsal vs Nicaragua Futsal

2-1

5-2
Wed 5, May-02:00 - CONCACAF Futsal Championship
Mexico Futsal vs Suriname Futsal

3-3

4-5
Wed 5, May-04:00 - CONCACAF Futsal Championship
Canada Futsal vs Haiti Futsal

0-2

4-2
Wed 5, May-06:00 - CONCACAF Futsal Championship
Trinidad & Tobago Futsal vs Dominican Republic Futsal

0-1

2-6
Wed 5, May-02:15 - Conmebol - Copa Sudamericana
Esporte Clube Bahia vs Independiente

0-1

2-2
Wed 5, May-02:15 - Conmebol - Copa Sudamericana
Metropolitanos FC vs Sociedad Deportiva Aucas

1-0

3-2
Wed 5, May-04:30 - Conmebol - Copa Sudamericana
Melgar vs Atletico Paranaense

0-0

1-0
Wed 5, May-06:00 - Conmebol - Copa Sudamericana
Palestino vs Newells Old Boys

0-0

0-1
Wed 5, May-22:00 - Copa do Brasil Sub 20
ABC FC RN Youth vs Avai Youth

0-0

0-3
Wed 5, May-22:00 - Copa do Brasil Sub 20
Coritiba Youth (PR) vs Bahia Youth

1-0

1-0
Wed 5, May-22:00 - Copa do Brasil Sub 20
Botafogo RJ Youth vs Sao Jose PoA RS Youth

1-0

2-0
Wed 5, May-23:00 - Copa do Brasil Sub 20
Uniao ABC Youth vs Floresta CE Youth

0-1

1-2
Wed 5, May-02:00 - Copa do Brasil Sub 20
Tupi MG Youth vs Internacional (RS) Youth

0-2

1-4
Wed 5, May-02:15 - Copa Libertadores
Santos vs The Strongest

3-0

5-0
Wed 5, May-02:15 - Copa Libertadores
Atletico Mineiro (MG) vs Cerro Porteno

2-0

4-0
Wed 5, May-02:15 - Copa Libertadores
Union La Calera vs Velez Sarsfield

0-1

0-2
Wed 5, May-04:30 - Copa Libertadores
Liga Deportiva Universitaria vs CR Flamengo (RJ)

0-2

2-3
Wed 5, May-04:30 - Copa Libertadores
Barcelona SC(ECU) vs Boca Juniors

0-0

1-0
Wed 5, May-04:30 - Copa Libertadores
Defensa Y Justicia vs Palmeiras

0-0

1-2
Wed 5, May-19:59 - Croatia - 1. Division
Hajduk Split vs Dinamo Zagreb

1-1

1-1
Wed 5, May-19:00 - Croatia - 2. Division
Hrvatski Dragovoljac vs Dinamo Zagreb B

0-0

0-2
Wed 5, May-18:00 - Cyprus 1 Division
APOEL Nicosia vs Pafos FC

0-1

0-1
Wed 5, May-20:30 - Cyprus 1 Division
AEL Limassol vs Anorthosis Famagusta FC

1-1

1-2
Wed 5, May-17:00 - Czech Republic 2. Liga
Dukla Praha vs Viktoria Zizkov

0-0

1-2
Wed 5, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Vysocina Jihlava

0-0

1-1
Wed 5, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs Usti nad Labem

1-0

1-0
Wed 5, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Lisen vs FK MAS Taborsko

1-1

1-1
Wed 5, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Blansko vs Chrudim

1-1

4-1
Wed 5, May-19:30 - Czech Republic 2. Liga
FC Sellier & Bellot Vlasim vs FK Slavoj Vysehrad

2-1

3-1
Wed 5, May-19:30 - Czech Republic Cup
Sparta Praha vs Slavia Praha

0-2

0-3
Wed 5, May-20:45 - Denmark - 1. Division
Hvidovre IF vs Kolding IF

0-1

0-2
Wed 5, May-23:30 - Egypt Premier League
El Ismaily vs El Gounah

1-1

3-2
Wed 5, May-23:30 - Egypt Premier League
Aswan vs Al Masry

1-1

2-3
Wed 5, May-23:30 - Egypt Premier League
Masr El Maqassah vs Tala\'ea El Gaish

0-2

0-2
Wed 5, May-23:30 - Egypt Premier League
Ceramica Cleopatra FC vs Arab Contractors

1-0

1-1
Wed 5, May-20:30 - England FA Women Super League
Tottenham Hotspur Women\'s vs Chelsea FC Women\'s

0-1

0-2
Wed 5, May-22:00 - England U23 Premier League
Fulham U23 vs West Bromwich U23

0-0

1-0
Wed 5, May-18:30 - Estonia Meistri Liiga
Tallinna Levadia vs Viljandi JK Tulevik

2-0

4-1
Wed 5, May-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs Tartu JK Tammeka

0-1

2-1
Wed 5, May-20:30 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs FC Flora Tallinn

0-1

1-2
Wed 5, May-19:30 - Finland Ykkonen
Turun Palloseura vs VPS Vaasa

1-0

1-1
Wed 5, May-21:00 - German 3. Liga
KFC Uerdingen 05 vs Viktoria Koln

1-0

1-1
Wed 5, May-21:00 - German 3. Liga
SpVgg Unterhaching vs SV Waldhof Mannheim

0-1

0-2
Wed 5, May-21:00 - German 3. Liga
MSV Duisburg vs Bayern Munich (Am)

1-1

2-2
Wed 5, May-21:00 - German 3. Liga
Saarbrucken vs 1. FC Magdeburg

0-0

0-3
Wed 5, May-21:00 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs SV Meppen

0-0

0-0
Wed 5, May-21:15 - German Frauen Bundesliga
Eintracht Frankfurt Women\'s vs SG Essen-Schonebeck Women\'s

2-1

3-1
Wed 5, May-20:30 - Germany - Regionalliga West
Preuben Munster vs SV Lippstadt

1-0

4-0
Wed 5, May-20:30 - Germany Women Division 2
Monchengladbach Women\'s vs Berghofen Women\'s

2-0

4-0
Wed 5, May-23:00 - Gibraltar Premier Divisio
Lincoln Red Imps vs Lynx Gibraltar

1-0

1-0
Wed 5, May-20:45 - Gibraltar Premier Divisio
Mons Calpe SC vs Lions Gibraltar

0-0

1-0
Wed 5, May-18:00 - Greece Football League
Apollon Pontou vs AEP Kozani

2-0

3-0
Wed 5, May-18:00 - Greece Football League
Kavala FC vs Almopos

2-0

2-1
Wed 5, May-18:00 - Greece Football League
Pierikos vs Olympiakos Volos

1-0

1-1
Wed 5, May-18:00 - Greece Football League
Veria FC vs Triglia

0-0

0-0
Wed 5, May-18:00 - Greece Football League
Ialysos vs Kalamata AO

0-0

0-0
Wed 5, May-14:00 - Greece Football League
Niki Volos vs AO Episkopis Rethymno

0-0

0-0
Wed 5, May-22:30 - Greece Super League 1
AEK Athens vs PAOK Saloniki

0-0

1-2
Wed 5, May-18:15 - Greece Super League 1
Aris Salonica vs Olympiakos Piraeus

1-0

1-1
Wed 5, May-20:30 - Greece Super League 1
Panathinaikos vs Asteras Tripolis

1-2

2-2
Wed 5, May-16:30 - Greece Super League 2
Levadiakos vs Ergotelis

0-0

0-1
Wed 5, May-16:30 - Greece Super League 2
Diagoras Rodos vs Xanthi

0-0

0-1
Wed 5, May-16:30 - Greece Super League 2
Chania Kissamikos vs Ionikos

0-0

1-0
Wed 5, May-23:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Sanarate vs Guastatoya

2-0

2-0
Wed 5, May-05:00 - Honduras Liga Nacional
CD Motagua vs CD Vida

0-0

3-0
Wed 5, May-11:00 - HongKong Premier League
Southern District vs Resources Capital FC

1-0

4-1
Wed 5, May-19:45 - Hungary Women\\\'s Cup
Astra Hungary Women\'s vs Ferencvarosi TC Women\'s

1-2

1-5
Wed 5, May-22:00 - Iceland Ladies Premier League
Tindastoll Neisti Women\'s vs Throttur Reykjavik Women\'s

1-0

1-1
Wed 5, May-23:15 - Iceland Ladies Premier League
Valur Women\'s vs Stjarnan Women\'s

1-0

2-1
Wed 5, May-23:15 - Iceland Ladies Premier League
Keflavik Women\'s vs UMF Selfoss Women\'s

0-1

0-3
Wed 5, May-23:00 - Iceland U19 League
Stjarnan KFG Alftanes(U19) vs Breidablik Augnablik Smari(U19)

1-0

3-0
Wed 5, May-23:00 - Iraqi League
Al Shorta vs Naft Misan

1-1

3-1
Wed 5, May-17:45 - Israel U19 Cup
Hapoel Tel Aviv Nisanov(U19) vs Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19

1-0

3-1
Wed 5, May-18:00 - Israel U19 Cup
Hapoel Acco(U19) vs Hapoel Beer Sheva(U19)

0-1

0-2
Wed 5, May-16:00 - Italian Campionato Primavera
Juventus Youth vs Empoli Youth

1-1

1-1
Wed 5, May-17:00 - Italian Campionato Primavera 2
Salernitana Youth vs Pescara Youth

0-1

1-3
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
AC Legnano vs USD PDHAE

2-1

2-1
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
AS Casale Calcio vs SC Caronnese

1-0

1-0
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Vado FC vs ASD Imperia

1-0

1-1
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Delta Porto Tolle vs ACD Campodarsego

1-0

1-0
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
AC Belluno vs Adriese

0-1

1-1
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Arzignano Valchiampo vs AC Mestre

1-1

2-1
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
San Nicolo Calcio vs Pineto

0-1

0-1
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Sasso Marconi vs GS Bagnolese

1-1

3-2
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Team Altamura vs ASD Puteolana

0-0

1-1
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Arconatese vs A.S. Varese

0-0

0-0
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Cjarlins Muzane vs APDC Chions

0-0

2-0
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Castelfidardo vs Vastogirardi

2-0

3-2
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
GSD Ambrosiana vs Cartigliano

1-0

3-1
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Union Clodiense vs Luparense

0-0

1-0
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
Castellanzese vs Borgosesia

2-3

3-7
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
ASD Molfetta vs Aversa Normanna

0-1

5-2
Wed 5, May-17:00 - Italy Serie D
San Luca vs ASD Licata

2-1

2-1
Wed 5, May-17:30 - Italy Serie D
AC Este vs Virtus Bolzano

0-1

0-1
Wed 5, May-08:00 - Japan Football League
Tokyo Musashino City FC vs Matsue City FC

1-0

1-1
Wed 5, May-08:00 - Japan Football League
FC Kariya vs Verspah Oita

0-0

0-1
Wed 5, May-08:00 - Japan Football League
Veertien Mie vs Sony Sendai FC

0-0

1-1
Wed 5, May-08:00 - Japan Football League
Osaka FC vs MIO Biwako Shiga

0-1

0-2
Wed 5, May-08:00 - Japan Football League
Bandits Iwaki vs Kochi United

2-1

3-2
Wed 5, May-08:00 - Japan Football League
Reinmeer Aomori F.C. vs Honda FC

1-0

2-1
Wed 5, May-08:00 - Japan Football League
Suzuka Unlimited vs FC Maruyasu Okazaki

0-0

0-0
Wed 5, May-09:00 - Japan League Cup
Shimizu S-Pulse vs Vegalta Sendai

2-1

4-1
Wed 5, May-09:00 - Japan League Cup
Oita Trinita vs Tokushima Vortis

1-0

1-1
Wed 5, May-09:00 - Japan League Cup
Sanfrecce Hiroshima vs Yokohama F Marinos

0-1

1-1
Wed 5, May-09:00 - Japan League Cup
Consadole Sapporo vs Sagan Tosu

1-0

2-1
Wed 5, May-09:00 - Japan League Cup
Yokohama FC vs Shonan Bellmare

0-1

1-1
Wed 5, May-10:00 - Japan League Cup
Vissel Kobe vs FC Tokyo

0-0

0-0
Wed 5, May-10:00 - Japan League Cup
Kashima Antlers vs Avispa Fukuoka

1-1

1-1
Wed 5, May-11:00 - Japan League Cup
Kashiwa Reysol vs Urawa Red Diamonds

0-1

3-3
Wed 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Albirex Niigata

1-1

2-3
Wed 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Ventforet Kofu

1-0

2-2
Wed 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Jubilo Iwata

0-0

0-0
Wed 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs FC Machida Zelvia

1-1

1-2
Wed 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Mito Hollyhock

1-1

2-3
Wed 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs Blaublitz Akita

1-0

1-2
Wed 5, May-09:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs JEF United Ichihara Chiba

0-1

0-1
Wed 5, May-10:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs Thespakusatsu Gunma

1-1

3-1
Wed 5, May-10:00 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs SC Sagamihara

1-0

2-1
Wed 5, May-11:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs Giravanz Kitakyushu

1-0

1-2
Wed 5, May-13:00 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Kyoto Sanga FC

0-0

0-0
Wed 5, May-11:00 - Japanese League Division 3
FC Gifu vs Azul Claro Numazu

2-1

3-1
Wed 5, May-12:00 - Kazakhstan Division 1
Kyzylzhar Petropavlovsk II vs Kyran Shymkent

0-1

1-2
Wed 5, May-14:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuz vs Okzhetpes

0-1

1-1
Wed 5, May-15:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs FK Aksu

2-0

3-3
Wed 5, May-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kairat Academy vs FK Igilik

3-1

5-1
Wed 5, May-15:00 - Kazakhstan Division 1
Baykonur vs Maktaaral Jetisay

0-1

0-1
Wed 5, May-15:00 - Kazakhstan Division 1
Akademiya Ontustik vs Lashyn Karatau

1-0

2-1
Wed 5, May-09:00 - Korea K4 League
Seoul Nowon United vs Pyeongchang FC

0-1

0-1
Wed 5, May-09:00 - Korea K4 League
Goyang Citizen vs Jeonju Citizen FC

1-1

1-2
Wed 5, May-10:00 - Korea K4 League
Yeoju FC vs Seoul Jungnang FC

0-0

0-0
Wed 5, May-10:00 - Korea K4 League
Namdong FC vs Chuncheon Citizen

0-0

3-0
Wed 5, May-10:00 - Korea K4 League
Geoje Citizen vs Yangpyeong

0-1

3-3
Wed 5, May-10:00 - Korea K4 League
Dangjin Citizen vs Siheung Citizen

0-0

1-0
Wed 5, May-10:00 - Korea K4 League
Gangwon II vs Chungju Citizen

2-2

2-3
Wed 5, May-13:00 - Korea K4 League
Pocheon Citizen FC vs Jinju Citizen FC

2-0

2-0
Wed 5, May-08:30 - Korea League 2
Gimcheon Sangmu FC vs Busan I\'Park

0-0

1-0
Wed 5, May-08:30 - Korea League 2
Daejeon Hana Citizen vs Jeonnam Dragons

1-0

1-1
Wed 5, May-11:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs Gyeongnam FC

0-1

1-1
Wed 5, May-13:30 - Korea League 2
FC Anyang vs Bucheon FC 1995

2-0

2-0
Wed 5, May-17:00 - Kosovo Super League
KF Feronikeli vs KF Trepca \'89

0-0

3-0
Wed 5, May-17:00 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Drita Gjilan

1-0

1-1
Wed 5, May-17:00 - Kosovo Super League
Besa Peje vs KF Prishtina

0-1

0-3
Wed 5, May-17:00 - Latvia - 1. Division
Riga FC vs FK Ventspils

1-0

3-0
Wed 5, May-18:00 - Latvia - 1. Division
BFC Daugavpils vs FK Spartaks Jurmala

1-0

3-0
Wed 5, May-19:00 - Latvia - 1. Division
Metta/LU Riga vs FK Liepaja

0-1

0-3
Wed 5, May-00:30 - Libya League Division 1
Ngom Egdabya vs Khaleej Sirte

0-1

0-1
Wed 5, May-01:00 - Libya League Division 1
Al-Ahli Tripoli vs Olympic Azzaweya

0-0

0-0
Wed 5, May-01:00 - Libya League Division 1
Alittihad Misurata vs Rafeeq


4-0
Wed 5, May-19:00 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs FK Riteriai

0-0

2-0
Wed 5, May-21:30 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs FC Wiltz 71

1-0

5-1
Wed 5, May-21:30 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs Hamm RM Benfica FC

0-0

0-0
Wed 5, May-17:15 - Malaysia Super League
Sabah FA vs Melaka United

2-0

3-1
Wed 5, May-18:00 - Malaysia Super League
PB Pahang vs Selangor FA

0-0

2-2
Wed 5, May-18:00 - Malaysia Super League
Petaling Jaya City vs Perak

0-1

0-1
Wed 5, May-01:00 - Mexico Primera Divison A
CF Atlante vs Atlético Morelia

0-1

0-1
Wed 5, May-18:00 - Moldova Division 2
Flacara Falesti vs Real Succes

0-2

0-3
Wed 5, May-18:00 - Moldova Division 2
FC Tighina vs FC Iskra-Stal Ribnita

0-0

0-2
Wed 5, May-18:00 - Moldova Division 2
Spartanii Selemet vs CSF Baliti

1-2

4-2
Wed 5, May-18:00 - Moldova Division 2
Olimp Comrat vs Granicerul Glodeni

3-0

4-1
Wed 5, May-22:00 - Montenegro Cup
Decic Tuzi vs FK Iskra Danilovgrad

0-0

1-0
Wed 5, May-19:59 - Montenegro Cup
FK Buducnost Podgorica vs FK Zeta

1-0

3-0
Wed 5, May-02:00 - Morocco Cup
Raja Beni Mellal vs Hassania Agadir

0-0

2-0
Wed 5, May-19:00 - Nigeria Premier League
Enyimba International vs Ifeanyi Ubah

0-1

2-2
Wed 5, May-22:45 - Northern Ireland Women\\\'s Premiership
Sion Swifts Women\'s vs Glentoran Belfast United Women\'s

0-0

0-3
Wed 5, May-22:45 - Northern Ireland Women\\\'s Premiership
Cliftonville Women\'s vs Linfield FC Women\'s

2-0

3-2
Wed 5, May-23:00 - Northern Ireland Women\\\'s Premiership
Crusaders Newtownabbey Strikers Women\'s vs Derry City Women\'s

1-0

4-1
Wed 5, May-00:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Union Deportivo Universitario vs CA Independiente La Chorrera

0-1

0-3
Wed 5, May-19:00 - Poland - 4. Liga
Wisla Pulawy vs Wisloka Debica

2-0

4-0
Wed 5, May-19:59 - Poland - 4. Liga
Ruch Chorzow vs Rekord Bielsko

2-0

3-2
Wed 5, May-19:59 - Poland - 4. Liga
Sleza Wroclaw vs Foto Higiena Blyskawica Gac

4-0

5-1
Wed 5, May-21:00 - Poland - Ekstraklasa
Stal Mielec vs Rakow Czestochowa

0-0

0-1
Wed 5, May-19:00 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs Miedz Legnica

1-1

1-2
Wed 5, May-21:00 - Poland - I liga
Bruk Bet Termalica Nieciecza vs Korona Kielce

3-0

6-2
Wed 5, May-19:59 - Poland - II liga
GKS Katowice vs Olimpia Elblag

1-0

1-0
Wed 5, May-22:00 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs Gil Vicente

0-1

0-1
Wed 5, May-22:00 - Portugal Primera Liga
Sporting Braga vs Pacos Ferreira

0-1

1-1
Wed 5, May-18:00 - Portugal Taca Revelacao U23
Benfica(U23) vs Sporting Braga(U23)

0-1

1-1
Wed 5, May-14:00 - Portugal Women\\\'s 1A Divisao
Maritimo Women\'s vs Sporting Clube de Portugal Women\'s

0-1

0-2
Wed 5, May-23:00 - Qatar FA Cup
Al Markhiya vs Al-Sailiya

0-0

0-1
Wed 5, May-17:30 - Romania - Divizia A
CSM Politehnica Iasi vs Dinamo Bucuresti

1-1

1-2
Wed 5, May-19:59 - Romania - Divizia A
Sepsi OSK Sfantul Gheorghe vs CS Universitatea Craiova

1-0

2-0
Wed 5, May-13:00 - Romania - Divizia A
Astra Giurgiu vs UTA Arad

0-1

1-2
Wed 5, May-15:15 - Romania - Divizia A
Hermannstadt vs FC Viitorul Constanta

0-0

0-0
Wed 5, May-14:00 - Russia Div 2 West
FC Kolomna vs Torpedo Vladimir

0-1

0-1
Wed 5, May-13:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Krylya Sovetov Samara

0-1

0-2
Wed 5, May-16:30 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs Strogino Moscow Youth

0-0

2-0
Wed 5, May-17:00 - Russia Youth Championship League
Akhmat Grozny Youth vs Zenit St.Petersburg Youth

2-1

4-3
Wed 5, May-18:00 - Russia Youth Championship League
Spartak Moscow Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

0-0

1-1
Wed 5, May-12:00 - Russia Youth Championship League
FK Ural Youth vs Chertanovo Moscow Youth

1-0

3-2
Wed 5, May-13:00 - Russia Youth Championship League
FK Rostov Youth vs CSKA Moscow Youth

1-0

3-1
Wed 5, May-13:00 - Russia Youth Championship League
Akademiya Konoplev Youth vs Dinamo Moscow Youth

2-2

2-4
Wed 5, May-14:00 - Russia Youth Championship League
PFC Sochi Youth vs Rubin Kazan Youth

0-1

1-1
Wed 5, May-14:00 - Russia Youth Championship League
FK Khimki Youth vs Arsenal Tula Youth

0-1

0-2
Wed 5, May-14:00 - Russia Youth Championship League
UOR-5 Moskovskaya Oblast Youth vs FC Tambov Youth

2-3

2-4
Wed 5, May-15:00 - Russia Youth Championship League
Rotor Volgograd Youth vs Ufa Youth

1-0

2-0
Wed 5, May-22:45 - San Marino Girone A
S.S Pennarossa vs SP Tre Penne

0-0

1-2
Wed 5, May-22:45 - San Marino Girone A
SS Virtus vs SP Libertas

1-2

2-3
Wed 5, May-22:40 - Saudi Arabia Professional League
Al-Nassr FC vs Al-Faisaly Harmah

3-2

4-3
Wed 5, May-18:00 - Serbia - 1. Liga
Partizan Belgrade vs Backa Topola

0-0

3-1
Wed 5, May-18:00 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs Radnicki Nis

0-0

0-0
Wed 5, May-18:00 - Serbia - 1. Liga
Indija vs Macva Sabac

1-0

2-2
Wed 5, May-18:00 - Serbia - 1. Liga
Zlatibor Cajetina vs FK Metalac Gornji Milanovac

1-0

1-0
Wed 5, May-20:05 - Serbia - 1. Liga
FK Rad Beograd vs Crvena Zvezda Beograd

1-2

2-2
Wed 5, May-21:00 - Serbia Prva Liga
Kolubara vs Radnicki 1923 Kragujevac

0-1

3-1
Wed 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Zemun vs Borac Cacak

0-1

1-1
Wed 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Jagodina vs IMT Novi Beograd

0-2

0-3
Wed 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Sloga Kraljevo vs Dinamo Vranje

1-0

2-0
Wed 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Loznica vs FK Zarkovo

1-0

1-2
Wed 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Buducnost Dobanovci vs Radnicki Pirot

2-0

3-1
Wed 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Trajal Krusevac vs Kabel Novi Sad

0-0

0-1
Wed 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Dubocica Leskovac vs FK Radnicki Sremska Mitrovica

0-0

0-1
Wed 5, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Zeleznicar Pancevo vs Graficar Beograd

1-1

1-1
Wed 5, May-16:00 - Serbia U19 League
Spartak Subotica(U19) vs FK Rad(U19)

0-1

0-2
Wed 5, May-17:30 - Slovakia Cup
Dukla Banska Bystrica vs Slovan Bratislava

1-2

1-3
Wed 5, May-17:00 - Slovenia 1. Liga
ND Mura 05 vs FC Koper

0-1

2-1
Wed 5, May-19:15 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs NK Olimpija Ljubljana

2-0

2-0
Wed 5, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Krsko vs Brda Dobrovo

0-0

3-4
Wed 5, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Smartno vs ND Primorje

0-0

1-1
Wed 5, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Rudar Velenje vs NK Triglav Kranj

0-1

0-1
Wed 5, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Brezice

0-0

1-1
Wed 5, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Roltek Dob vs NK Nafta

0-0

1-1
Wed 5, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs NK Bilje

2-2

5-2
Wed 5, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Fuzinar vs NS Drava Ptuj

0-2

1-3
Wed 5, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs Jadran Dekani

1-2

2-2
Wed 5, May-17:00 - South Africa First League
Free State Stars vs Steenberg United

1-1

1-1
Wed 5, May-17:00 - South Africa First League
Uthongathi FC vs Pretoria University

0-0

1-0
Wed 5, May-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs Richards Bay

1-0

1-0
Wed 5, May-17:00 - South Africa First League
Cape Umoya United vs Polokwane City FC

0-0

1-0
Wed 5, May-17:00 - South Africa First League
Bizana Pondo Chiefs vs Cape Town All Stars

2-2

2-3
Wed 5, May-17:00 - South Africa First League
Pretoria Callies vs Sekhukhune United

0-1

1-2
Wed 5, May-17:00 - South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns vs Maritzburg United

1-0

2-0
Wed 5, May-20:30 - Spanish Ladies League Division 1
Olimpico de Leon Women\'s vs Zamora Amigos Del Duero Women\'s

2-2

6-2
Wed 5, May-15:00 - Spanish Queen Cup
Levante UD Women\'s vs Granadilla Tenerife Women\'s

1-0

2-1
Wed 5, May-21:00 - Spanish Queen Cup
Sevilla FC Women\'s vs FC Barcelona Women\'s

1-1

1-4
Wed 5, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Mutilvera vs Portugalete

1-0

1-0
Wed 5, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Hercules CF vs UE Llagostera

0-0

2-0
Wed 5, May-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5
Atletico de Madrid B vs UD Melilla

0-0

0-2
Wed 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Urraca CF vs Caudal Deportivo

1-0

1-1
Wed 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
EI San Martin vs Real Aviles

0-0

1-1
Wed 5, May-22:15 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Rapido de Bouzas vs Silva SD

2-0

4-0
Wed 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Gerena vs Conil CF

1-0

3-0
Wed 5, May-21:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez Deportivo vs CD San Roque de Lepe

0-1

1-1
Wed 5, May-22:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Pradejon vs CD Villegas

1-0

4-1
Wed 5, May-21:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
AD Almudevar vs UD Fraga

0-1

1-2
Wed 5, May-21:45 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Valdefierro vs CD Sarinena

1-0

2-1
Wed 5, May-22:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CF Vimenor vs UD Samano

2-0

2-0
Wed 5, May-22:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Trival Valderas vs Flat Earth

0-0

3-0
Wed 5, May-22:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Paracuellos Antamira vs Villaverde Boetticher CF

2-1

4-1
Wed 5, May-22:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Real Aranjuez CF vs RSD Alcala Henares

1-1

1-2
Wed 5, May-20:45 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Granja vs UD Santa Marta

1-0

2-0
Wed 5, May-19:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Loja CD vs CD Estepona

2-1

2-1
Wed 5, May-19:00 - Switzerland Cup
Servette vs St. Gallen

0-0

0-1
Wed 5, May-23:00 - Syrian Cup
Jableh SC vs Hutteen SC

0-0

0-0
Wed 5, May-12:00 - Taiwan Football Premier League
Zhanyi Skywalkers vs Tatung FC

0-0

0-1
Wed 5, May-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taiwan CPC vs Taichung Futuro

1-0

1-2
Wed 5, May-15:00 - Taiwan Football Premier League
Taipower FC vs NTUPES

2-0

4-0
Wed 5, May-16:30 - Tunisia Division 1
Club Sportif Sfaxien vs AS Soliman

0-0

0-1
Wed 5, May-16:30 - Tunisia Division 1
Stade Tunisien vs Etoile du Sahel

1-0

1-0
Wed 5, May-16:30 - Tunisia Division 1
J.S. Kairouanaise vs C. A. Bizertin

0-3

1-4
Wed 5, May-16:30 - Tunisia Division 1
Olympique de Beja vs US Ben Guerdane

0-1

1-1
Wed 5, May-16:30 - Tunisia Division 1
Rejiche vs Etoile Metlaoui

1-0

1-0
Wed 5, May-16:45 - Tunisia Division 1
US Tataouine vs U.S.Monastir

1-1

3-1
Wed 5, May-17:15 - Tunisia Division 1
Club Africain vs Esperance Sportive de Tunis

0-0

1-1
Wed 5, May-23:00 - UEFA Champions League
Chelsea FC vs Real Madrid

1-0

2-0
Wed 5, May-19:59 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Vorskla Poltava vs Desna Chernihiv

1-0

1-1
Wed 5, May-19:59 - Ukraine - Vyscha Liga
PFC Oleksandria vs Kolos Kovalivka

0-1

0-2
Wed 5, May-19:59 - Ukraine - Vyscha Liga
Dnipro-1 vs Zorya

0-0

0-1
Wed 5, May-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Dynamo Kyiv vs FC Mariupol

0-0

0-0
Wed 5, May-16:00 - Ukraine U21 Liga
FC Mynai(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

0-0

0-1
Wed 5, May-17:00 - Ukraine U21 Liga
Rukh Vynnyky(U21) vs Olimpic Donetsk(U21)

3-0

4-1
Wed 5, May-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Inhulets Petrove(U21) vs Lviv(U21)

1-1

1-3
Wed 5, May-16:00 - Uzbekistan Professional Football League
Mashal Muborak vs Lokomotiv Tashkent

0-2

1-4
Wed 5, May-16:00 - Uzbekistan Professional Football League
FK Andijan vs Kuruvchi Kokand Qoqon

0-2

1-2
Wed 5, May-18:00 - Uzbekistan Professional Football League
Metallurg Bekobod vs Sogdiana Jizzakh

0-1

0-2
Wed 5, May-12:30 - Vietnam First Division
Hung Vuong An Giang vs Dong Tam Long An

0-0

0-1
Wed 5, May-14:00 - Vietnam First Division
XSKT Can Tho vs TTBD Phu Dong

1-0

1-0
Wed 5, May-15:00 - Vietnam First Division
Ba Ria Vung Tau vs Binh Phuoc

1-1

1-3
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.