AD:

Football Results for Wed 14, Apr 2021

All soccer/football results.

ADS:

Complete Football Results for Wed 14, Apr 2021

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Wed 14, Apr-18:00 - AFC Cup
Bengaluru vs Nepal Army

0-0

5-0
Wed 14, Apr-18:00 - Albania Cup
Teuta Durres vs Skenderbeu Korce

0-2

0-2
Wed 14, Apr-18:00 - Albania Cup
Vllaznia Shkoder vs KF Laci

1-0

1-0
Wed 14, Apr-22:30 - Andorra Cup
Inter Club D\'Escaldes vs UE Sant Julia

0-1

1-2
Wed 14, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Berazategui vs El Porvenir

2-1

3-1
Wed 14, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Claypole vs General Lamadrid

1-0

1-1
Wed 14, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Ituzaingo vs Ferrocarril Midland

1-1

2-1
Wed 14, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Laferrere vs Victoriano Arenas

1-0

3-1
Wed 14, Apr-02:15 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin Tucuman vs Chacarita Juniors

0-0

0-1
Wed 14, Apr-15:00 - Armenia Division 2
Ararat-Armenia B vs BKMA

0-1

0-5
Wed 14, Apr-16:30 - Armenia Division 2
Shirak B vs West Armenia

0-2

0-4
Wed 14, Apr-14:30 - Armenia Premier League
FK Van Charentsavan vs FC Pyunik

0-1

0-3
Wed 14, Apr-16:30 - Armenia Premier League
Alashkert vs Urartu

0-0

1-0
Wed 14, Apr-21:00 - Asia Champions League Cup
FC Goa vs Al Rayyan

0-0

0-0
Wed 14, Apr-22:00 - Asia Champions League Cup
Al-Sadd vs Foolad Khuzestan FC

0-0

1-1
Wed 14, Apr-22:00 - Asia Champions League Cup
Al Wihdat Amman vs Al-Nassr FC

0-0

0-0
Wed 14, Apr-22:00 - Asia Champions League Cup
Al-Sharjah vs Al Quwa Al Jawiya

0-0

1-0
Wed 14, Apr-18:30 - Asia Champions League Cup
Persepolis vs Al Wahda

1-0

1-0
Wed 14, Apr-19:00 - Asia Champions League Cup
Pakhtakor Tashkent vs Tractor S.C.

0-0

3-3
Wed 14, Apr-13:45 - Australia Brisbane Cup
Deception Bay vs Logan Village

0-3

1-6
Wed 14, Apr-13:00 - Australia Brisbane Cup
Pine Rivers vs North Brisbane

1-5

2-6
Wed 14, Apr-13:30 - Australia Brisbane Cup
Jimboomba United vs Clairvaux FC

0-4

0-8
Wed 14, Apr-13:30 - Australia Brisbane Cup
Narangba United vs Ridge Hills Utd

1-0

4-0
Wed 14, Apr-14:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Hakoah Sydney City East vs Sydney University

4-0

7-0
Wed 14, Apr-13:10 - Australia FFA Cup Qualifiers
New Farm United vs Peninsula Power

0-2

0-3
Wed 14, Apr-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Eastern Suburbs Brisbane vs Bayside United FC

4-1

7-2
Wed 14, Apr-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Marconi Stallions vs Central Coast Mariners United

2-0

3-0
Wed 14, Apr-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Sydney United vs Bankstown City Lions

0-2

1-3
Wed 14, Apr-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Rockdale City Suns vs Rydalmere Lions

0-0

2-1
Wed 14, Apr-13:35 - Australia League A
Adelaide United vs Macarthur FC

1-1

3-1
Wed 14, Apr-13:30 - Australia New South Wales Premier League
Sydney Olympic vs Wollongong Wolves

0-1

0-1
Wed 14, Apr-20:30 - Austria Erste Division
Grazer AK vs FC Juniors OO

2-0

3-0
Wed 14, Apr-22:30 - Austria Erste Division
Rapid Wien B vs FC Blau Weiss Linz

1-2

2-5
Wed 14, Apr-23:30 - Brazil Amazonense League
Nacional(AM) vs Joao Carlos(JC) AM

1-1

1-2
Wed 14, Apr-22:30 - Brazil Brasiliense DF Division 1
SE Gama (DF) vs AA Luziania

1-1

1-1
Wed 14, Apr-22:30 - Brazil Brasiliense DF Division 1
CA Taguatinga DF vs Unai Itapua DF

0-0

0-0
Wed 14, Apr-22:30 - Brazil Campeonato Goiano Division
Ipora vs Vila Nova (GO)

0-0

0-0
Wed 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
Boa Esporte Clube vs Tombense

1-2

1-4
Wed 14, Apr-03:00 - Brazil Campeonato Paulista
EC Santo Andre vs Sao Bento

0-0

0-0
Wed 14, Apr-03:00 - Brazil Campeonato Paulista
Ferroviaria SP vs Corinthians Paulista (SP)

0-1

2-1
Wed 14, Apr-23:00 - Brazil Paranaense League
Rio Branco PR vs Londrina (PR)

0-1

1-1
Wed 14, Apr-22:00 - Brazil Pernambucano League
Central PE vs Afogados Ingazeira PE

0-0

1-1
Wed 14, Apr-22:00 - Brazil Pernambucano League
Vera Cruz PE vs Salgueiros PE

1-0

2-0
Wed 14, Apr-22:45 - Brazil Piauiense Division 1
Picos PI vs Altos/PI

1-1

1-1
Wed 14, Apr-22:45 - Brazil Piauiense Division 1
Tiradentes/PI vs River (PI)

0-0

1-0
Wed 14, Apr-23:00 - Brazil Sergipano
Atletica Gloriense/SE vs Boca Juniors SE

0-0

0-0
Wed 14, Apr-23:00 - Brazil Sul Mato-grossense Division 1
Costa Rica MS vs Comercial-MS

0-0

1-1
Wed 14, Apr-17:00 - Bulgaria B PFG
FC Dobrudzha vs Kariana Erden


3-0
Wed 14, Apr-17:00 - Bulgaria B PFG
Minyor Pernik vs Pirin Blagoevgrad

1-0

1-1
Wed 14, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Neftochimik Burgas vs Strumska Slava

0-0

1-0
Wed 14, Apr-19:30 - Bulgaria Cup
Ludogorets Razgrad vs CSKA Sofia

0-2

1-2
Wed 14, Apr-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Coton Sport Garoua vs Canon Yaounde

1-0

2-0
Wed 14, Apr-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Dragon de Yaounde vs PWD de Bamenda

0-1

2-2
Wed 14, Apr-04:00 - Club Friendly
Chattanooga vs LA Force

3-1

4-1
Wed 14, Apr-20:15 - Club Friendly
OKS Odense vs Tarup Paarup IF

1-1

2-1
Wed 14, Apr-19:00 - Club Friendly
IK Sirius FK vs Brommapojkarna

1-0

6-0
Wed 14, Apr-13:00 - Club Friendly
Sparta Praha B vs Slovan Liberec

2-1

4-3
Wed 14, Apr-01:00 - Club Friendly
Detroit City vs California United Strikers

0-0

0-0
Wed 14, Apr-05:00 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Deportiva Once Caldas

1-1

1-1
Wed 14, Apr-02:00 - CONCACAF Champions League
Atlanta United FC vs Alajuelense

0-0

1-0
Wed 14, Apr-04:15 - CONCACAF Champions League
Portland Timbers vs Marathon

2-0

5-0
Wed 14, Apr-06:30 - CONCACAF Champions League
Cruz Azul vs Arcahaie

3-0

8-0
Wed 14, Apr-04:30 - Conmebol - Copa Sudamericana
CA Penarol vs Cerro Largo

3-1

4-1
Wed 14, Apr-04:30 - Copa do Brasil
Centro Sportivo Alagoano vs Remo Belem (PA)

1-0

1-1
Wed 14, Apr-02:00 - Copa do Brasil
Cianorte PR vs Santa Cruz (PE)

0-0

1-0
Wed 14, Apr-04:30 - Copa Libertadores
Santos vs San Lorenzo

1-0

2-2
Wed 14, Apr-19:59 - Croatia Cup
Istra 1961 vs NK Rijeka

3-0

3-2
Wed 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Aris Limassol vs AE Zakakiou

1-0

2-0
Wed 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Thoi Lakatamias vs Omonia Psevda

1-1

4-2
Wed 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Ahironas Liopetriou vs Alki Oroklini

0-0

1-1
Wed 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Othellos Athienou vs Omonia Aradippou

0-0

1-0
Wed 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Akritas Chloraka vs Ayia Napa

1-1

1-1
Wed 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Anagennisi Deryneia vs Asil Lysi

0-0

1-0
Wed 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Xylotympou vs Kouris Erimis

4-1

4-1
Wed 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Digenis Ypsonas vs Digenis Morphou

0-2

1-4
Wed 14, Apr-19:00 - Cyprus 2 Division
Onisilos Sotiras vs PAEEK Keryneias

1-0

1-3
Wed 14, Apr-20:30 - Cyprus Cup
Olympiakos Nicosia FC vs AEL Limassol

3-1

4-2
Wed 14, Apr-18:00 - Cyprus Cup
Anorthosis Famagusta FC vs APOEL Nicosia

1-0

1-0
Wed 14, Apr-18:00 - Czech Republic 2. Liga
Usti nad Labem vs FK Slavoj Vysehrad

0-0

1-0
Wed 14, Apr-18:30 - Czech Republic 2. Liga
Hradec Kralove vs FK MAS Taborsko

1-0

3-0
Wed 14, Apr-18:30 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Chrudim

0-2

1-2
Wed 14, Apr-18:30 - Czech Republic 2. Liga
Lisen vs Dukla Praha

2-0

3-0
Wed 14, Apr-18:30 - Czech Republic 2. Liga
Blansko vs FC Sellier & Bellot Vlasim

2-0

2-0
Wed 14, Apr-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs FC Fastav Zlin

1-0

2-0
Wed 14, Apr-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Baumit Jablonec vs Sparta Praha

0-0

1-0
Wed 14, Apr-02:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Olmedo Riobamba vs Deportivo Cuenca

2-1

2-2
Wed 14, Apr-21:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Delfin S.C. vs Macara

1-0

2-0
Wed 14, Apr-23:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Liga Deportiva Universitaria vs Manta FC

0-0

1-0
Wed 14, Apr-23:30 - Egypt Cup
Zamalek vs Haras El Hedoud

1-1

3-1
Wed 14, Apr-23:30 - Egypt Cup
Al Ahly SC vs Al Nasr Cairo

1-0

2-1
Wed 14, Apr-23:30 - Egypt Premier League
Pyramids FC vs Masr El Maqassah

1-0

1-1
Wed 14, Apr-18:00 - England Youth FA Cup
Aston Villa U18 vs Burton Albion FC(U18)

6-0

9-0
Wed 14, Apr-21:30 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs Toftir B68

2-0

3-2
Wed 14, Apr-22:00 - Faroe Islands Formuladeildin
HB Torshavn vs IF Fuglafjordur

0-0

6-1
Wed 14, Apr-22:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs B36 Torshavn

2-1

4-2
Wed 14, Apr-22:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Vikingur Gota vs KI Klaksvik

1-0

1-2
Wed 14, Apr-19:00 - Faroe Islands Formuladeildin
TB/FCS/Royn vs 07 Vestur Sorvagur

1-0

2-4
Wed 14, Apr-21:00 - France Ligue 2
Clermont Foot vs Amiens SC

1-0

3-0
Wed 14, Apr-20:45 - French National League
Concarneau vs Red Star FC 93

1-0

1-1
Wed 14, Apr-00:30 - Friendly Internationals
Ecuador Women\'s vs Colombia women\'s

0-1

0-4
Wed 14, Apr-20:30 - German Bundesliga 2
VfL Osnabruck vs SSV Jahn Regensburg

0-1

0-1
Wed 14, Apr-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
SG Sonnenhof Grobaspach vs Bayern Alzenau

1-1

2-2
Wed 14, Apr-21:30 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Koln vs Rot Weiss Ahlen

1-1

1-1
Wed 14, Apr-21:30 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs Koln Am.

0-1

0-3
Wed 14, Apr-19:59 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Monchengladbach AM.

0-0

0-1
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Egaleo vs AO Episkopis Rethymno

1-2

1-3
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Apollon Pontou vs Pierikos

1-1

2-2
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Kallithea vs AS Rodos

0-1

2-3
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Panserraikos vs Veria FC

0-0

1-0
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Niki Volos vs Santorini 2020

1-0

1-1
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Kalamata AO vs Asteras Vlachioti

1-0

2-0
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Aspropyrgos Enosis vs Ialysos

0-0

3-0
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Thesprotos vs AEP Kozani

2-1

3-1
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Triglia vs Kavala FC

2-1

3-2
Wed 14, Apr-16:00 - Greece Football League
Almopos vs Olympiakos Volos

0-0

0-1
Wed 14, Apr-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs CD Puerto de Iztapa

0-2

2-2
Wed 14, Apr-22:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Achuapa vs CSD Xelaju MC

1-0

1-1
Wed 14, Apr-23:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Sanarate vs Antigua GFC

1-0

1-1
Wed 14, Apr-19:30 - Hungary Cup
Kisvarda vs Ujpest FC

0-0

0-1
Wed 14, Apr-15:00 - Hungary U19 B League
Bekescsaba U19 vs Gyirmot SE(U19)

0-4

0-6
Wed 14, Apr-16:00 - Italian Campionato Primavera 2
Napoli Youth vs Spezia Youth

0-0

2-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera 2
Crotone Youth vs Cosenza Calcio Youth

0-1

0-2
Wed 14, Apr-13:30 - Italian Campionato Primavera 2
Benevento Youth vs Frosinone Youth

2-0

2-2
Wed 14, Apr-15:00 - Italian Youth Cup
Lazio Youth vs Verona Youth

1-2

2-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italian Youth Cup
Fiorentina Youth vs Genoa Youth

1-0

2-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy C1A
Olbia vs Como

0-0

3-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy C1C
Palermo vs Foggia

0-0

1-0
Wed 14, Apr-16:30 - Italy Serie D
ASD Muravera vs Afragolese 1944

3-0

4-0
Wed 14, Apr-16:30 - Italy Serie D
Nola 1925 vs Sassari Torres

0-2

2-3
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
ACR Messina vs Dattilo

0-0

2-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Rimini vs ASD Pro Livorno

2-1

4-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
FC Rieti vs Atletico Terme Fiuggi

2-3

3-3
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Taranto Sport vs ACD Nardo

0-0

1-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
AS Casale Calcio vs USD PDHAE

1-1

1-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
AC Este vs ASD Caldiero Terme

0-1

0-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Gavorrano vs Robur Siena S.S.D.

0-0

0-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Vado FC vs Sestri Levante

2-3

4-3
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Delta Porto Tolle vs Virtus Bolzano

1-0

1-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Correggese Calcio vs Aglianese

1-0

1-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
San Nicolo Calcio vs Castelnuovo G

2-0

3-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Real Forte Querceta vs Forli FC

0-0

1-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Scandicci vs Trastevere Calcio

0-0

0-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Mezzolara vs Prato

1-0

1-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Lentigione vs SSDRL Marignanese

2-0

2-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
AC Trento vs Luparense

2-1

4-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Team Altamura vs FBC Gravina

1-0

1-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Arconatese vs A.S.D. Bra

0-0

0-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Cjarlins Muzane vs Cartigliano

1-0

3-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
ASD Troina vs Santa Maria Cilento

0-0

1-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Portici vs Picerno

2-3

3-4
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Recanatese vs Montegiorgio

1-0

2-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Cittanovese vs Citta Di Messina

0-0

0-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Caravaggio vs Villa d\'Alme Valbrembana

1-1

1-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
San Donato Tavarnelle vs UC Sinalunghese

3-0

4-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
GSD Ambrosiana vs Adriese

1-2

2-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
APDC Chions vs ACD Campodarsego

1-1

1-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Union Clodiense vs AC Mestre

1-2

1-3
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
US Bitonto vs AS Sorrento Calcio

2-0

2-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Gladiator 1924 vs FC Savoia 1908

0-0

0-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Fossano Calcio vs SC Caronnese

1-1

2-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Castellanzese vs Chieri

5-1

5-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Team Nuova Florida vs ASD Lanusei Calcio

0-1

0-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
US Breno vs US Seregno

0-1

0-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
SCD Progresso Calcio vs US Corticella

1-0

2-1
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Savoia Montespaccato vs ASD Flaminia Civita

0-1

1-2
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Vis Nova Giussano vs Franciacorta

1-0

1-0
Wed 14, Apr-17:00 - Italy Serie D
Lornano Badesse vs Ostia Mare

2-2

2-2
Wed 14, Apr-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Avispa Fukuoka

1-1

3-1
Wed 14, Apr-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Gamba Osaka

0-0

0-1
Wed 14, Apr-14:30 - Japanese J-League Division 1
Nagoya Grampus Eight vs Sanfrecce Hiroshima

1-0

1-0
Wed 14, Apr-13:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Tokushima Vortis

1-1

1-2
Wed 14, Apr-14:00 - Kazakhstan Super League
FK Kaspiy Aktau vs FC Kairat Almaty

1-1

1-1
Wed 14, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs Kaisar Kyzylorda

1-0

1-0
Wed 14, Apr-16:00 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs FC Zhetysu Taldykorgan

0-1

2-2
Wed 14, Apr-18:00 - Kazakhstan Super League
FK Arys vs Taraz

0-0

0-1
Wed 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League
Ordabasy vs FC Astana

1-1

1-4
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Seongnam FC vs Busan I\'Park

1-0

1-0
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Gimcheon Sangmu FC vs Jeju United FC

0-0

1-0
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Daejeon Hana Citizen vs Suwon Samsung Bluewings

1-1

1-2
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Incheon United FC vs FC Anyang

0-1

0-3
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Gyeongnam FC vs FC Mokpo

0-0

1-1
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Suwon FC vs Jeonnam Dragons

0-1

1-1
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Busan Transpor Tation vs Gwangju Football Club

0-0

2-2
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Pocheon Citizen FC vs Yangju Citizen FC

0-0

0-2
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Gimhae City FC vs Bucheon FC 1995

0-0

1-1
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Cheongju Jikji FC vs Gangwon FC

0-0

1-2
Wed 14, Apr-14:00 - Korea FA Cup
Ansan Greeners FC vs Chungnam Asan FC

0-0

0-1
Wed 14, Apr-14:30 - Korea FA Cup
FC Seoul vs Seoul E-Land FC

0-0

0-1
Wed 14, Apr-23:00 - Kuwait Premier League
Al Fahaheel SC vs Al-Qadsia SC

0-1

0-3
Wed 14, Apr-21:00 - Lithuania - 2. Division
Banga Gargzdai B vs FK Panevezys II

1-0

2-0
Wed 14, Apr-21:30 - Luxembourg National Division
Swift Hesperange vs UNA Strassen

4-0

7-0
Wed 14, Apr-21:30 - Luxembourg National Division
Fola Esch vs F91 Dudelange

2-0

5-0
Wed 14, Apr-21:30 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs Jeunesse Esch

1-1

2-3
Wed 14, Apr-02:00 - Mexico Primera Divison A
Tlaxcala vs Mineros de Zacatecas

1-1

2-1
Wed 14, Apr-04:05 - Mexico Primera Divison A
Tampico Madero vs CSyD Dorados de Sinaloa

0-0

0-0
Wed 14, Apr-06:05 - Mexico Primera Divison A
Cimarrones Sonora vs Correcaminos UAT

1-0

2-0
Wed 14, Apr-19:00 - Mexico Youth U20
FC Juarez(U20) vs Tigres UANL(U20)


0-1
Wed 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Berane vs FK Mornar

1-0

1-1
Wed 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Grbalj Radanovici vs FK Drezga

1-1

1-2
Wed 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Kom vs FK Ibar Rozaje

1-0

2-1
Wed 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
Bokelj Kotor vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-0

2-0
Wed 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs OFK Igalo

0-0

0-0
Wed 14, Apr-15:00 - North Macedonia Prva liga
FK Vardar vs Renova Cepciste

1-1

1-1
Wed 14, Apr-15:00 - North Macedonia Prva liga
FK Makedonija Gjorce Petrov vs Borec Veles

1-0

2-1
Wed 14, Apr-15:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkendija vs Akademija Pandev

0-0

1-0
Wed 14, Apr-15:00 - North Macedonia Prva liga
Pelister Bitola vs Sileks

2-2

3-2
Wed 14, Apr-15:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkupi vs Belasica Strumica

0-1

0-1
Wed 14, Apr-15:00 - North Macedonia Prva liga
FC Struga Trim-Lum vs Rabotnichki

1-0

1-1
Wed 14, Apr-03:00 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs Deportivo Municipal

0-1

3-1
Wed 14, Apr-22:15 - Peru Primera Division
Academia Deportiva Cantolao vs Cienciano

0-2

0-2
Wed 14, Apr-00:30 - Peru Primera Division
EM Deportivo Binacional vs Alianza Universidad

0-0

2-1
Wed 14, Apr-15:00 - Poland - I liga
Puszcza Niepolomice vs Radomiak Radom

0-2

0-4
Wed 14, Apr-15:00 - Poland - II liga
Lech Poznan B vs Znicz Pruszkow

0-3

2-5
Wed 14, Apr-21:30 - Poland - II liga
Chojniczanka Chojnice vs Slask Wroclaw B

2-0

6-0
Wed 14, Apr-18:30 - Poland - II liga
Hutnik Krakow vs Blekitni Stargard Szczecinski

2-1

4-1
Wed 14, Apr-19:00 - Poland - II liga
Bytovia Bytow vs KKS 1925 Kalisz

0-1

2-3
Wed 14, Apr-19:59 - Poland - II liga
Motor Lublin vs Wigry Suwalki

0-1

0-1
Wed 14, Apr-19:59 - Poland - II liga
Sokol Ostroda vs Skra Czestochowa

1-0

2-1
Wed 14, Apr-19:30 - Poland Cup
Cracovia Krakow vs Rakow Czestochowa

0-1

1-2
Wed 14, Apr-18:00 - Portugal Taca Revelacao U23
Leixoes(U23) vs Benfica(U23)

1-1

1-2
Wed 14, Apr-17:30 - Romania - Liga 2
Dunarea Calarasi vs CS Mioveni

0-3

1-5
Wed 14, Apr-18:00 - Romania - Liga 2
Gloria Buzau vs FC Unirea 2004 Slobozia

0-0

0-0
Wed 14, Apr-18:00 - Romania - Liga 2
Universitaea Cluj vs Pandurii Targu Jiu

1-1

1-1
Wed 14, Apr-18:00 - Romania - Liga 2
Concordia Chiajna vs CS Aerostar Bacau

2-0

3-1
Wed 14, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
Comuna Recea vs FC Metaloglobus Bucuresti

0-1

3-1
Wed 14, Apr-13:00 - Romania - Liga 2
CSM Slatina vs Ripensia Timisoara

0-0

0-0
Wed 14, Apr-19:59 - Romania Cup
CS Universitatea Craiova vs Viitorul Pandurii Targu Jiu

1-0

3-0
Wed 14, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
Zenit Irkutsk vs Zvezda Sint Petersburg


0-3
Wed 14, Apr-12:00 - Russia Div 2 West
FC Chita vs Zenit-2 St.Petersburg

1-0

1-1
Wed 14, Apr-14:00 - Russia Youth Championship League
Lokomotiv Moscow Youth vs FK Rostov Youth

1-0

2-0
Wed 14, Apr-14:00 - Russia Youth Championship League
UOR-5 Moskovskaya Oblast Youth vs Chertanovo Moscow Youth

2-3

5-5
Wed 14, Apr-16:00 - Russia Youth Championship League
Rotor Volgograd Youth vs FK Khimki Youth

2-1

3-3
Wed 14, Apr-11:00 - Russia Youth Championship League
Ufa Youth vs FC Tambov Youth

0-0

6-0
Wed 14, Apr-12:00 - Russia Youth Championship League
FK Ural Youth vs Dinamo Moscow Youth

0-0

1-0
Wed 14, Apr-18:30 - Russia Youth Championship League
Strogino Moscow Youth vs Spartak Moscow Youth

0-2

0-4
Wed 14, Apr-13:00 - Russia Youth Championship League
Rubin Kazan Youth vs FK Krasnodar Youth

0-1

0-3
Wed 14, Apr-13:00 - Russia Youth Championship League
Zenit St.Petersburg Youth vs PFC Sochi Youth

1-0

3-1
Wed 14, Apr-13:00 - Russia Youth Championship League
CSKA Moscow Youth vs Akhmat Grozny Youth

3-1

8-1
Wed 14, Apr-13:00 - Russia Youth Championship League
Akademiya Konoplev Youth vs Arsenal Tula Youth

0-2

0-6
Wed 14, Apr-22:45 - San Marino Girone A
SS Virtus vs SP Tre Penne

0-0

0-1
Wed 14, Apr-22:45 - San Marino Girone A
SP Tre Fiori vs Cailungo

0-1

3-1
Wed 14, Apr-22:45 - San Marino Girone A
SP Cosmos vs S.S Pennarossa

1-1

1-2
Wed 14, Apr-00:10 - Saudi Arabia Division 1
Al-Kawkab vs Al-Nahdha

2-1

2-2
Wed 14, Apr-22:35 - Saudi Arabia Division 1
Al-Jeel vs Al-Jabalain

0-1

0-1
Wed 14, Apr-22:45 - Saudi Arabia Division 1
Al-Draih vs Al-Thuqbah

0-1

0-1
Wed 14, Apr-23:00 - Saudi Arabia Division 1
Al-Hazm vs Al-Shoalah

1-0

1-0
Wed 14, Apr-23:10 - Saudi Arabia Division 1
Arar FC vs Al-Nojoom

0-0

1-0
Wed 14, Apr-15:00 - Serbia U19 League
Vojvodina(U19) vs Radnicki 1923 Kragujevac(U19)

1-0

2-0
Wed 14, Apr-15:20 - Serbia U19 League
FK Napredak Krusevac(U19) vs Graficar Beograd(U19)

0-0

0-0
Wed 14, Apr-12:00 - Serbia U19 League
Brodarac(U19) vs Crvena Zvezda(U19)

1-1

2-1
Wed 14, Apr-15:30 - Slovakia Cup
Dukla Banska Bystrica vs DAC Dunajska Streda

1-1

3-2
Wed 14, Apr-17:30 - Slovakia Cup
Slovan Bratislava vs FC Artmedia Petrzalka

3-0

5-1
Wed 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Jomo Cosmos vs Cape Town Spurs

0-0

0-0
Wed 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Cape Town All Stars vs Uthongathi FC

0-1

2-3
Wed 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Steenberg United vs Bizana Pondo Chiefs

1-0

1-1
Wed 14, Apr-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs Sekhukhune United

0-1

1-1
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Segunda Division
Rayo Vallecano vs CD Mirandes

0-0

0-1
Wed 14, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
C.D. San Fernando Isleno vs CD Linares Deportivo

0-0

0-1
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD San Roque de Lepe vs Xerez CD

0-0

0-1
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Gerena vs Arcos CF

2-0

3-0
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs UD Los Barrios

1-0

2-0
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Castilleja CF vs CD Cabecense

1-0

1-1
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Salerm Cosmetics Puente Genil vs AD Ceuta

0-0

1-1
Wed 14, Apr-21:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Pozoblanco vs Atletico Antoniano

1-1

2-1
Wed 14, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Coria Club de Futbol vs Conil CF

0-0

1-1
Wed 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Sevilla C vs UB Lebrijana

1-0

1-0
Wed 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs CD Rota

2-0

3-0
Wed 14, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Palmas C vs Villa Santa Brigida

1-0

3-2
Wed 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenisca vs CD Santa Ursula

0-1

1-2
Wed 14, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Aguilas FC vs FC Cartagena B

0-1

2-1
Wed 14, Apr-21:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CA Monzon vs AD Sabinanigo

0-0

1-0
Wed 14, Apr-22:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
San Fernando Henares vs CD El Alamo

0-0

0-1
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Antequera CF vs Atletico Mancha Real

0-0

0-0
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs CD Huetor Vega

1-1

4-2
Wed 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Alhaurino vs Real Jaen CF

0-0

0-2
Wed 14, Apr-21:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Malagueno vs CD Torreperogil

2-0

3-0
Wed 14, Apr-17:45 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Melilla CD vs Poli Almeria

0-0

1-1
Wed 14, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Juventud Torremolinos vs CD Huetor Tajar

1-1

2-2
Wed 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Velez CF vs Almeria B

1-1

1-1
Wed 14, Apr-19:00 - Switzerland Cup
SC Kriens vs Servette

1-0

2-2
Wed 14, Apr-19:59 - Switzerland Cup
Grasshoppers vs St. Gallen

0-2

1-2
Wed 14, Apr-16:00 - Syrian League
Al-Wahda Damascus vs Al Foutoua Club

0-0

0-0
Wed 14, Apr-16:00 - Syrian League
Al-Wathba Homs vs Al-Taliya Hama

1-0

1-1
Wed 14, Apr-16:00 - Syrian League
Jableh SC vs Harjilah

2-1

2-3
Wed 14, Apr-16:00 - Syrian League
Tishreen SC vs Al Jaish Damascus

0-0

1-1
Wed 14, Apr-16:00 - Syrian League
Al Horiyah Aleppo vs Hutteen SC

0-0

1-0
Wed 14, Apr-16:00 - Syrian League
Al Shorta Damascus vs Al-Karamah

0-1

0-1
Wed 14, Apr-16:00 - Syrian League
Al-Sahel Sport vs Al-Ittihad Aleppo

1-1

2-1
Wed 14, Apr-15:00 - Taiwan Football Premier League
Taipower FC vs Hang Yuen FC

0-0

0-0
Wed 14, Apr-15:00 - Taiwan Football Premier League
Taichung Futuro vs Tainan City

0-0

0-1
Wed 14, Apr-12:00 - Taiwan Football Premier League
NTUPES vs Tatung FC

0-1

0-3
Wed 14, Apr-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taiwan CPC vs Zhanyi Skywalkers

0-0

2-0
Wed 14, Apr-16:30 - Tunisia Division 1
Club Sportif Sfaxien vs Olympique de Beja

0-0

0-0
Wed 14, Apr-16:30 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs Etoile du Sahel

1-1

3-1
Wed 14, Apr-16:30 - Tunisia Division 1
US Tataouine vs Esperance Sportive de Tunis

0-1

1-3
Wed 14, Apr-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Menemen Belediye Spor vs Samsunspor

1-1

2-2
Wed 14, Apr-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Adanaspor vs Akhisar Bld.Geng

2-0

3-1
Wed 14, Apr-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Balikesirspor vs Istanbulspor

0-1

1-2
Wed 14, Apr-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Fatsa Belediyespor vs Vestel Manisaspor

1-1

2-1
Wed 14, Apr-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Yeilyurt Belediyespor vs 1877 Alemdagspor

1-0

3-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Ofspor vs Diyarbekirspor

1-0

1-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kemerspor 2003 vs Belediye Derincespor

1-0

3-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Edirnespor Genclik vs Arnavutkoy Belediyespor

0-0

1-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Nevsehir Belediyespor vs Payasspor

1-0

2-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Cankaya FK vs 1928 Bucaspor FK

0-1

1-2
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kizilcabolukspor vs Artvin Hopaspor

2-2

4-2
Wed 14, Apr-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Agri 1970 Spor vs Tepecikspor

1-0

3-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Nazillispor vs Tekirdagspor

2-1

5-2
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kutahyaspor vs Ceyhanspor

3-1

6-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Darica Genclerbirligi vs Yimpas Yozgatspor

0-1

0-2
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Tokatspor vs Yomraspor

0-0

0-2
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Iskenderun FK vs Kahta 02 Spor

1-0

1-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Halide Edip Adivarspor vs Fethiyespor

2-1

3-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Cengelkoyspor vs Karaman Belediyespor

0-0

0-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Karsiyaka vs Sile Yildizspor

0-0

1-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Batman Petrolspor vs Icel Idmanyurdu Spor

1-0

2-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Yalovaspor vs Golcukspor

0-0

2-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Cizrespor vs Erokspor

0-0

0-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Carsambaspor vs Osmaniyespor

0-0

0-2
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Arhavispor vs Erbaaspor S

0-2

0-3
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Catalcaspor vs Isparta Davrazspor

0-0

1-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Somaspor vs Altindag Belediyespor

0-0

1-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Adiyamanspor vs Silivrispor

1-0

2-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Aksarayspor vs Duzcespor

1-0

2-2
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Muglaspor vs Bayrampasaspor

1-0

3-0
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Bergama Belediyespor vs Kestelspor

0-0

0-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
KozanSpor vs Siirt Il Ozel Idaresi Spor

0-0

2-1
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Kirikkale Buyuk Anadolu vs Karakopru Belediyespor

0-2

0-3
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Modafenspor vs Yldrm Belediyesispor

0-1

0-2
Wed 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4
Kelkit Belediye Hurriyet vs 52 Orduspor

0-0

1-0
Wed 14, Apr-14:00 - Turkey U19 League
Altay Spor Kulubu(U19) vs Ankaraspor FK U19

1-1

2-2
Wed 14, Apr-15:30 - Turkey U19 League
Umraniyespor(U19) vs Boluspor(U19)

0-0

2-1
Wed 14, Apr-23:00 - UEFA Champions League
Liverpool vs Real Madrid

0-0

0-0
Wed 14, Apr-23:00 - UEFA Champions League
Borussia Dortmund vs Manchester City

1-0

1-2
Wed 14, Apr-21:00 - UEFA Futsal Championship
Portugal Futsal vs Norway Futsal

3-0

4-0
Wed 14, Apr-21:00 - UEFA Futsal Championship
France Futsal vs Armenia Futsal

2-1

5-1
Wed 14, Apr-18:15 - UEFA Futsal Championship
Poland Futsal vs Czech Republic Futsal

3-3

8-5
Wed 14, Apr-19:00 - UEFA Futsal Championship
Azerbaijan Futsal vs Greece Futsal

3-0

4-0
Wed 14, Apr-19:59 - UEFA Futsal Championship
Romania Futsal vs North Macedonia Futsal

6-0

9-1
Wed 14, Apr-19:59 - UEFA Futsal Championship
Bosnia and Herzegovina Futsal vs Serbia Futsal

1-3

1-3
Wed 14, Apr-17:00 - Uganda Super League
Police FC(UGA) vs Uganda People\'S Defence Force(UPDF)

2-0

3-0
Wed 14, Apr-17:00 - Uganda Super League
SC Villa vs Express FC

0-0

0-0
Wed 14, Apr-17:00 - Uganda Super League
Bright Stars vs Wakiso Giants

2-1

3-2
Wed 14, Apr-16:00 - Ukraine Druha Liga
SC Tavriya vs Metalurh Zaporizhya

0-1

1-1
Wed 14, Apr-16:00 - Ukraine Druha Liga
Peremoha Dnipro vs Metal Kharkiv

0-3

0-4
Wed 14, Apr-16:00 - Ukraine Druha Liga
Volyn-2 Lutsk vs FC Chernigiv

0-1

0-1
Wed 14, Apr-17:00 - Ukraine Druha Liga
FC Bukovyna Chernivtsi vs Nyva Vinnitsia

0-0

1-0
Wed 14, Apr-18:00 - Ukraine Druha Liga
FK Uzhhorod vs FK Chayka K-SR

3-0

3-0
Wed 14, Apr-13:00 - Ukraine Druha Liga
FC Karpaty Lviv vs Karpaty Halych

0-0

1-3
AD:
AD:
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.