Football Results for Wed 16, Sep 2020

All soccer/football results.

Complete Football Results for Wed 16, Sep 2020

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Wed 16, Sep-12:30 - Australia New South Wales U20
Newcastle Jets FC U20 vs Central Coast Mariners(U20)

1-1

1-4
Wed 16, Sep-13:15 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Emerging Jets Women\'s vs NWS Koalas Women\'s

1-3

1-4
Wed 16, Sep-14:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Sunshine Coast Wanderers FC vs Brisbane City

1-0

3-0
Wed 16, Sep-13:30 - Australia Queensland State Leagues
Ipswich Knights FC vs Logan Lightning

0-1

1-3
Wed 16, Sep-13:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Mitchelton Women\'s vs FQ QAS Women\'s

0-2

1-4
Wed 16, Sep-13:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
SWQ Thunder Women\'s vs Queensland Lions FC Women\'s

0-1

0-4
Wed 16, Sep-21:00 - Austria Cup
Union Gurten vs Rheindorf Altach

0-0

1-3
Wed 16, Sep-20:30 - Austrian Regionalliga West
SC Bregenz vs RW Rankweil

0-1

6-1
Wed 16, Sep-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Grodig vs SV Wals-Grunau

1-0

3-1
Wed 16, Sep-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Austria Salzburg vs SV Seekirchen

0-0

1-3
Wed 16, Sep-18:30 - Bosnia Premijer Liga
Olimpik Sarajevo vs FK Sarajevo

0-1

1-3
Wed 16, Sep-02:15 - Brasileiro Serie B
Confianca (SE) vs Avai FC (SC)

0-1

2-2
Wed 16, Sep-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Madureira(U20) vs Macae(U20)

1-1

3-1
Wed 16, Sep-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Fluminense RJ U20 vs Bangu U20

0-0

0-0
Wed 16, Sep-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Nova Iguacu(U20) vs America-RJ U20

2-0

2-1
Wed 16, Sep-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Portuguesa RJ (U20) vs CR Flamengo (RJ) U20

0-1

2-2
Wed 16, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Friburguense RJ U20 vs Botafogo RJ U20

1-0

1-1
Wed 16, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Resende RJ U20 vs Cabofriense U20

1-0

2-0
Wed 16, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Volta Redonda(U20) vs Boavista SC (U20)

2-0

2-0
Wed 16, Sep-04:30 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Sao Bento vs Taubate

0-0

1-1
Wed 16, Sep-18:00 - Bulgaria U19 League
Pirin Blagoevgrad(U19) vs Botev Plovdiv(U19)

0-1

1-2
Wed 16, Sep-18:00 - Bulgaria U19 League
Cherno More Varna(U19) vs Vitosha Bistritsa(U19)

1-0

2-0
Wed 16, Sep-18:00 - Bulgaria U19 League
Slavia Sofia(U19) vs FC Hebar Pazardzhik(U19)

0-0

1-1
Wed 16, Sep-18:00 - Bulgaria U19 League
Septemvri Sofia(U19) vs Lokomotiv Plovdiv(U19)

1-0

2-0
Wed 16, Sep-18:00 - Bulgaria U19 League
Neftochimik Burgas(U19) vs Beroe(U19)

1-0

1-0
Wed 16, Sep-18:00 - Bulgaria U19 League
Sokol Markovo(U19) vs Levski Sofia(U19)

0-2

1-6
Wed 16, Sep-18:00 - Bulgaria U19 League
Natsional Sofia(U19) vs Ludogorets Razgrad(U19)

0-3

0-3
Wed 16, Sep-04:00 - Canadian Premier League
HFX Wanderers vs Pacific FC

0-4

0-5
Wed 16, Sep-17:00 - Chile Primera B
Melipilla vs Cobreloa

1-1

1-1
Wed 16, Sep-22:00 - Chile Primera B
CD Santiago Morning vs San Marcos de Arica

0-0

0-1
Wed 16, Sep-19:00 - Chile Primera Division
Palestino vs Deportes Iquique

0-0

2-0
Wed 16, Sep-23:00 - Chile Tercera Division
Fernandez Vial vs Iberia Los Angeles

1-0

2-1
Wed 16, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Greentown vs Jiangxi Liansheng FC

2-0

4-0
Wed 16, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Lava Spring vs Sichuan Jiuniu

1-0

1-1
Wed 16, Sep-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Chengdu Better City FC vs Beijing BSU

1-0

1-0
Wed 16, Sep-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Beijing Renhe vs Suzhou Dongwu

0-0

1-0
Wed 16, Sep-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Shenyang Urban vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC

1-1

1-1
Wed 16, Sep-16:00 - Chinese Football League Divison 1
Kun Shan FC vs Nantong Zhiyun

0-0

0-0
Wed 16, Sep-14:00 - Chinese Super League
Qingdao Huanghai F.C. vs Chongqing Lifan

0-0

0-3
Wed 16, Sep-16:00 - Chinese Super League
Tianjin Teda vs Shijiazhuang Ever Bright FC

0-0

1-1
Wed 16, Sep-19:59 - Club Friendly
Delfino Pescara 1936 vs Ternana

1-0

1-0
Wed 16, Sep-19:59 - Club Friendly
Portugalete vs CD Izarra

0-0

1-0
Wed 16, Sep-19:59 - Club Friendly
UCAM Murcia vs UD Levante B

1-0

2-2
Wed 16, Sep-19:59 - Club Friendly
CD Mosconia vs Real Oviedo B

0-3

0-5
Wed 16, Sep-12:30 - Club Friendly
Hercules CF vs Atletico Baleares

1-1

2-1
Wed 16, Sep-12:30 - Club Friendly
Madura United FC vs Martapura FC

2-0

4-1
Wed 16, Sep-13:00 - Club Friendly
Extremadura vs Cacereno

3-0

5-0
Wed 16, Sep-13:30 - Club Friendly
Thanh Hoa FC vs Megastar Nam Dinh

1-0

1-1
Wed 16, Sep-13:30 - Club Friendly
Quang Nam vs Hue FC

2-0

4-0
Wed 16, Sep-20:15 - Club Friendly
Real Titanico DE Laviana vs CD Lealtad

0-0

0-1
Wed 16, Sep-20:30 - Club Friendly
Gimnastic Tarragona vs Real Zaragoza

1-0

1-0
Wed 16, Sep-20:30 - Club Friendly
FSV Optik Rathenow vs FSV Union Furstenwalde

1-2

1-6
Wed 16, Sep-20:30 - Club Friendly
CF Salmantino UDS vs Atletico Astorga

0-0

0-0
Wed 16, Sep-21:00 - Club Friendly
Barcelona vs Girona

2-0

3-1
Wed 16, Sep-21:00 - Club Friendly
Espanyol B vs CF Badalona

2-0

3-0
Wed 16, Sep-21:00 - Club Friendly
Real Avila CF vs CD Penaranda DE Bracamonte

0-0

1-0
Wed 16, Sep-21:30 - Club Friendly
Atletico Bembibre vs Cultural Leonesa

1-1

2-6
Wed 16, Sep-21:30 - Club Friendly
CE Banyoles vs UE Llagostera

0-1

1-1
Wed 16, Sep-22:00 - Club Friendly
CD Guijuelo vs CD Coria

2-1

3-1
Wed 16, Sep-22:00 - Club Friendly
Orihuela CF vs Murcia

0-0

0-1
Wed 16, Sep-22:00 - Club Friendly
AD Llerenense vs Extremadura B

1-1

2-3
Wed 16, Sep-22:30 - Club Friendly
CP Villarrobledo vs La Roda CF

1-1

2-2
Wed 16, Sep-22:30 - Club Friendly
UD Rayo Ibense vs Eldense

0-1

1-2
Wed 16, Sep-18:00 - Club Friendly
Venezia F.C. vs Pordenone Calcio SSD

1-1

2-2
Wed 16, Sep-22:45 - Club Friendly
Kettering Town vs Hemel Hempstead Town

0-0

1-0
Wed 16, Sep-18:00 - Club Friendly
Cittadella vs Piacenza

1-0

3-1
Wed 16, Sep-22:45 - Club Friendly
Cherry Orchard vs Ballymun United

1-0

1-1
Wed 16, Sep-22:45 - Club Friendly
Montevarchi vs Prato

0-0

1-1
Wed 16, Sep-22:45 - Club Friendly
Padiham vs Clitheroe

2-1

2-2
Wed 16, Sep-23:30 - Club Friendly
UE Figueres vs UE Olot

0-0

1-0
Wed 16, Sep-19:00 - Club Friendly
ND Gorica vs Triestina

0-0

0-2
Wed 16, Sep-19:00 - Club Friendly
Pas Giannina vs Giorgos Karaiskakis

1-0

1-0
Wed 16, Sep-19:00 - Club Friendly
Ludogorets Razgrad vs Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

1-1

2-1
Wed 16, Sep-19:30 - Club Friendly
Virtus Entella vs Lucchese

1-0

1-1
Wed 16, Sep-02:15 - Copa Libertadores
Colo Colo vs CA Penarol

0-1

2-1
Wed 16, Sep-02:15 - Copa Libertadores
Jorge Wilstermann vs Atletico Paranaense

1-1

2-3
Wed 16, Sep-04:30 - Copa Libertadores
Santos vs Olimpia Asuncion

0-0

0-0
Wed 16, Sep-04:30 - Copa Libertadores
EM Deportivo Binacional vs Liga Deportiva Universitaria

0-1

0-1
Wed 16, Sep-21:00 - Croatia - 2. Division
Medjimurje vs Hrvatski Dragovoljac

1-0

1-1
Wed 16, Sep-21:00 - Croatia - 2. Division
Inter Zapresic vs NK Orijent Rijeka

1-0

1-2
Wed 16, Sep-18:30 - Croatia - 2. Division
Bijelo Brdo vs NK Solin

1-0

3-1
Wed 16, Sep-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Dugopolje vs NK Osijek B

0-0

0-1
Wed 16, Sep-18:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs NK Dubrava Tim Kabel

0-0

0-0
Wed 16, Sep-18:30 - Croatia - 2. Division
Dinamo Zagreb B vs Rudes

2-0

3-0
Wed 16, Sep-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Junak vs NK Croatia Zmijavci

0-0

0-0
Wed 16, Sep-19:59 - Cyprus Cup
AEL Limassol vs Omonia Psevda

4-0

5-0
Wed 16, Sep-19:59 - Cyprus Cup
Nea Salamis vs Ahironas Liopetriou

1-0

4-1
Wed 16, Sep-19:59 - Cyprus Cup
PAEEK Keryneias vs Doxa Katokopias

0-0

2-1
Wed 16, Sep-19:59 - Cyprus Cup
Ayia Napa vs Pafos FC

1-4

1-5
Wed 16, Sep-19:59 - Cyprus Cup
Karmiotissa Pano Polemidion vs Thoi Lakatamias

2-0

4-0
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Hlucin vs Fotbal Trinec


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
SK Cesky Brod vs Chlumec nad Cidlinou


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Vyskov vs Synot Slovacko


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
1. SC Znojmo vs Lisen


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Velke Mezirici vs Prostejov


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Jiskra Usti nad Orlici vs FC Fastav Zlin

1-0

1-0
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Jiskra Domazlice vs Usti nad Labem

0-0

2-0
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
SK Motorlet Praha vs Chrudim


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
FK Loko Vltavin vs FK Pribram


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Aritma Praha vs Dukla Praha


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Slovan Rosice vs Brno


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
SK Vysoke Myto vs Prepere

1-1

1-2
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Odra Petrkovice vs SK Sigma Olomouc


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Sokol Hostoun vs Mlada Boleslav

0-1

0-1
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Slovan Velvary vs FC Bohemians 1905

0-1

0-2
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Unie Hlubina vs MFK Karvina

0-2

0-6
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Beskyd Frenstat vs Banik Ostrava

0-1

0-4
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Sokol Srbice vs FC Sellier & Bellot Vlasim


0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Czech Republic Cup
Povltava FA vs FK MAS Taborsko


0-3
Wed 16, Sep-15:00 - Czech Republic U19 League
Mlada Boleslav(U19) vs Banik Ostrava(U19)

1-0

2-2
Wed 16, Sep-19:59 - Denmark - 1. Division
Silkeborg IF vs Skive IK

0-0

2-0
Wed 16, Sep-20:30 - Denmark - 1. Division
Esbjerg FB vs HB Koge

1-0

1-0
Wed 16, Sep-20:30 - Denmark - 1. Division
Viborg vs Kolding IF

3-1

4-2
Wed 16, Sep-20:30 - Denmark Woman\\\'s Cup
Varde_IF Women\'s vs Aarhus AGF Women\'s


0-3
Wed 16, Sep-21:30 - Denmark Woman\\\'s Cup
Stovring Women\'s vs Billund Women\'s


2-4
Wed 16, Sep-19:00 - Denmark Woman\\\'s Cup
FC Damso Women\'s vs Nordsjaelland Women\'s

0-1

1-5
Wed 16, Sep-19:59 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Frederiksberg Boldklub Women\'s

0-0

2-1
Wed 16, Sep-19:00 - Denmark Youth U19
Horsens(U19) vs Midtjylland(U19)

1-2

1-6
Wed 16, Sep-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Chacaritas FC vs Santo Domingo

2-0

3-3
Wed 16, Sep-22:30 - Egypt Premier League
Wadi Degla SC vs Pyramids FC

0-0

0-2
Wed 16, Sep-19:59 - Egypt Premier League
El Gounah vs Smouha SC

0-1

1-2
Wed 16, Sep-21:00 - England League Cup
West Bromwich(WBA) vs Harrogate Town

2-0

3-0
Wed 16, Sep-22:00 - England League Cup
Ipswich vs Fulham

0-1

0-1
Wed 16, Sep-22:45 - England League Cup
Southampton vs Brentford

0-2

0-2
Wed 16, Sep-22:45 - England League Cup
Bristol City vs Northampton Town

1-0

4-0
Wed 16, Sep-22:45 - England League Cup
Leeds United vs Hull City

0-1

1-1
Wed 16, Sep-23:15 - England League Cup
Everton vs Salford City F.C.

1-0

3-0
Wed 16, Sep-16:00 - England U23 Premier League 2
Sheffield Wed(U23) vs Wigan Athletic(U23)

2-1

2-3
Wed 16, Sep-21:30 - Estonia Cup
Pohja-Tallinna JK Volta vs FCF Jarva-Jaani SK

3-0

4-0
Wed 16, Sep-18:45 - Estonia Cup
FC Kose vs Viljandi JK Tulevik

0-5

0-8
Wed 16, Sep-19:59 - Estonia Esi Liiga
Flora Tallinn II vs Vandra JK Vaprus

1-1

4-1
Wed 16, Sep-18:00 - Finland Ykkonen
KPV vs Mypa

3-0

6-0
Wed 16, Sep-19:30 - Finland Ykkonen
Jaro vs Ekenas IF

3-1

4-2
Wed 16, Sep-19:30 - Finland Ykkonen
VPS Vaasa vs AC Oulu

0-1

1-2
Wed 16, Sep-19:30 - Finland Ykkonen
MuSa vs SJK Akatemia

1-1

3-2
Wed 16, Sep-19:30 - Finland Ykkonen
KTP Kotka vs Gnistan

3-0

4-0
Wed 16, Sep-19:30 - Finland Ykkonen
AC Kajaani vs MP Mikkeli

0-0

0-0
Wed 16, Sep-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint-Germain vs FC Metz

0-0

1-0
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga Nord
FC Oberneuland vs VfB Oldenburg

0-1

0-1
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga Nord
Eintracht Norderstedt vs Drochtersen/Assel

0-0

0-1
Wed 16, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfB Stuttgart II vs SV Elversberg

1-0

2-1
Wed 16, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
SSV Ulm 1846 vs FSV Frankfurt

0-0

3-1
Wed 16, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs Bahlinger SC

1-0

1-0
Wed 16, Sep-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs 1. FSV Mainz 05 II

1-0

2-0
Wed 16, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SC Freiburg II vs VfR Aalen

2-0

4-0
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
Koln Am. vs Rot Weiss Ahlen

0-0

1-1
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Fortuna Dusseldorf II

0-2

0-3
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
Sportfreunde Lotte vs Dortmund(Am)

0-1

0-2
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
VFB Homberg vs Fortuna Koln

1-0

1-3
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
Wegberg-Beeck vs FC Schalke 04 II

0-0

0-1
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs Bonner SC

1-0

2-1
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
Bergisch Gladbach 09 vs Monchengladbach AM.

0-0

1-1
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs RW Oberhausen

0-0

0-0
Wed 16, Sep-21:30 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs Preuben Munster

0-2

1-2
Wed 16, Sep-21:30 - Germany OberLiga
KSV Baunatal vs Buchonia Flieden

1-3

1-3
Wed 16, Sep-21:30 - Germany OberLiga
Gonsenheim vs FV Engers 07

1-1

2-4
Wed 16, Sep-21:30 - Germany OberLiga
Hessen Dreieich vs SCV Griesheim

1-0

2-1
Wed 16, Sep-21:30 - Germany OberLiga
TUS Dietkirchen vs FSV Fernwald

0-1

2-1
Wed 16, Sep-22:00 - Germany OberLiga
Eddersheim vs SV Zeilsheim

1-0

2-1
Wed 16, Sep-19:30 - Germany OberLiga
SGV Freiberg vs Neckarsulmer Sport-Union

1-0

2-0
Wed 16, Sep-19:30 - Germany OberLiga
Freiburger FC vs Villingen

0-1

0-1
Wed 16, Sep-19:30 - Germany OberLiga
TSV Ilshofen 1862 vs Goppinger SV

0-0

0-0
Wed 16, Sep-19:30 - Germany OberLiga
FV Ravensburg vs Rielasingen Arlen

2-0

3-0
Wed 16, Sep-21:00 - Hungary NB ?
ETO Gyori FC vs Bekescsaba

0-0

0-0
Wed 16, Sep-21:00 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza Spartacus FC vs Csakvari TK

1-0

2-1
Wed 16, Sep-21:00 - Hungary NB ?
Vasas SC vs Szolnoki MAV FC

1-0

1-1
Wed 16, Sep-21:00 - Hungary NB ?
Pecsi MFC vs Budaorsi SC

0-1

0-1
Wed 16, Sep-21:00 - Hungary NB ?
FC Ajka vs BFC Siofok

1-0

1-1
Wed 16, Sep-18:00 - Hungary NB ?
Soroksar vs Szombathelyi Haladas

0-1

2-1
Wed 16, Sep-18:00 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs Szentlorinc SE

0-0

0-0
Wed 16, Sep-18:00 - Hungary NB ?
DEAC vs Kazincbarcika

0-1

0-1
Wed 16, Sep-18:30 - Hungary NB ?
Kaposvari Rakoczi vs Debreceni VSC

0-1

1-3
Wed 16, Sep-20:30 - Iceland Division 1
Thor Akureyri vs Vikingur Olafsvik

0-0

1-0
Wed 16, Sep-23:15 - Iceland Division 1
Throttur Reykjavik vs UMF Afturelding

0-0

1-2
Wed 16, Sep-00:00 - Iceland Division 3
KV Vesturbaeja vs Augnablik

3-0

4-1
Wed 16, Sep-00:00 - Iceland Division 3
Ellidi vs KF Gardabaer

0-1

0-1
Wed 16, Sep-23:45 - Iceland U19 League
Hafnarfjordur FH(U19) vs Fjolnir(U19)

1-0

3-1
Wed 16, Sep-08:00 - Japan Emperor Cup
Reinmeer Aomori F.C. vs Sapporo University

0-1

2-1
Wed 16, Sep-09:00 - Japan Emperor Cup
Tonan Maebashi vs Vonds Ichihara

0-0

2-3
Wed 16, Sep-10:00 - Japan Emperor Cup
Nara Club vs Ococias Kyoto AC

0-0

1-0
Wed 16, Sep-10:00 - Japan Emperor Cup
Bandits Iwaki vs Oyama SC

1-0

4-0
Wed 16, Sep-10:00 - Japan Emperor Cup
Kanazawa Seiryo University vs Toyama Shinjo

1-0

1-2
Wed 16, Sep-11:00 - Japan Emperor Cup
Tokyo Musashino City FC vs Tochigi City

0-0

3-3
Wed 16, Sep-12:00 - Japan Emperor Cup
NIFS Kanoya vs Okinawa SV

1-0

1-0
Wed 16, Sep-13:00 - Japan Emperor Cup
Bundy Onse Kakogawa FC vs MIO Biwako Shiga

0-0

0-0
Wed 16, Sep-14:00 - Japan Emperor Cup
Sony Sendai FC vs Saruta Kogyo

1-0

3-0
Wed 16, Sep-14:00 - Japan Emperor Cup
Verspah Oita vs Tegevajaro Miyazaki

1-2

2-2
Wed 16, Sep-14:00 - Japan Emperor Cup
Tsukuba University vs Tokyo International University

0-0

2-0
Wed 16, Sep-14:00 - Japan Emperor Cup
FC Maruyasu Okazaki vs Suzuka Unlimited

2-1

3-2
Wed 16, Sep-14:00 - Japan Emperor Cup
Kumamoto Teachers Football Club vs Fukuoka University

0-0

0-0
Wed 16, Sep-14:00 - Japan Emperor Cup
Toin University Of Yokohama vs Yamanashi Gakuin University Pegasus

1-0

4-2
Wed 16, Sep-14:00 - Japan Emperor Cup
Yonago Genki vs Matsue City FC

0-3

0-5
Wed 16, Sep-14:00 - Japan Emperor Cup
EV Internacional vs MD Nagasaki

0-2

0-4
Wed 16, Sep-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Cerezo Osaka

0-0

0-1
Wed 16, Sep-14:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Oita Trinita

0-0

2-3
Wed 16, Sep-14:30 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Shimizu S-Pulse

3-0

3-0
Wed 16, Sep-14:30 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Consadole Sapporo

0-0

0-2
Wed 16, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Avispa Fukuoka

0-0

0-1
Wed 16, Sep-13:00 - Kazakhstan Division 1
FC Akzhayik vs Sdyushor 8

0-0

1-0
Wed 16, Sep-14:00 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs Ordabasy

0-1

0-4
Wed 16, Sep-13:00 - Korea League 1
Busan I\'Park vs Gangwon FC

0-0

1-2
Wed 16, Sep-14:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Pohang Steelers

0-0

0-0
Wed 16, Sep-14:00 - Korea League 1
Incheon United FC vs FC Seoul

0-0

1-0
Wed 16, Sep-15:00 - Korea League 1
Daegu FC vs Seongnam FC

2-1

3-2
Wed 16, Sep-19:20 - Kuwait Emir Cup
Kazma vs Yarmouk

2-0

3-1
Wed 16, Sep-19:59 - Latvia - 1. Division
FK Liepaja vs FK Spartaks Jurmala

2-0

3-2
Wed 16, Sep-01:00 - Mexico Primera Divison A
Tlaxcala vs Leones Negros

0-1

1-3
Wed 16, Sep-04:05 - Mexico Primera Divison A
Tepatitlan De Morelos vs Venados FC

0-0

2-0
Wed 16, Sep-06:05 - Mexico Primera Divison A
Cancun vs Mineros de Zacatecas

1-1

1-1
Wed 16, Sep-19:00 - Montenegro Division 2
FK Grbalj Radanovici vs Bokelj Kotor

1-0

1-1
Wed 16, Sep-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Zeta vs FK Rudar Pljevlja

2-1

2-1
Wed 16, Sep-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs FK Iskra Danilovgrad

1-1

3-2
Wed 16, Sep-22:15 - Morocco Super League
IRT Itihad de Tanger vs Forces Armee Royales Rabat

0-1

1-1
Wed 16, Sep-13:00 - Myanmar National League
Shan United vs Yangon United

2-0

4-0
Wed 16, Sep-13:00 - Myanmar National League
Magway vs ISPE FC

2-0

2-0
Wed 16, Sep-23:00 - Northern Ireland Women\\\'s Premiership
Sion Swifts Women\'s vs Derry City Women\'s


8-0
Wed 16, Sep-19:59 - Norwegian Junior U19
Rosenborg(U19) vs Kolstad(U19)

1-1

4-4
Wed 16, Sep-21:30 - Norwegian Junior U19
Strindheim IL(U19) vs Orkla(U19)

3-0

3-0
Wed 16, Sep-22:00 - Norwegian Junior U19
Tiller IL(U19) vs Verdal(U19 )

2-0

4-0
Wed 16, Sep-22:30 - Norwegian Junior U19
Ranheim IL (U19) vs Levanger FK(U19)

3-0

5-1
Wed 16, Sep-02:30 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs FC Nacional Asuncion

0-0

1-0
Wed 16, Sep-18:00 - Poland - 4. Liga
Pomorzanin Torun vs Unia Janikowo

1-1

1-1
Wed 16, Sep-18:00 - Poland - 4. Liga
KS Wiazownica vs Stal Krasnik

0-0

0-1
Wed 16, Sep-19:00 - Poland - 4. Liga
Zaglebie Lubin B vs MKS Polonia-Stal Swidnica

2-0

6-0
Wed 16, Sep-21:00 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Radomiak Radom

0-1

1-2
Wed 16, Sep-21:10 - Poland - I liga
Widzew lodz vs LKS Lodz

0-1

0-2
Wed 16, Sep-21:45 - Poland - I liga
Stomil Olsztyn vs Odra Opole

0-1

0-1
Wed 16, Sep-19:59 - Russia Cup
Chernomorets Novorossiysk vs Rubin Kazan

1-1

2-4
Wed 16, Sep-19:59 - Russia Cup
Rodina Moskva vs Spartak Moscow

0-1

1-5
Wed 16, Sep-14:00 - Russia Cup
FK Leningradets vs FC Ufa

0-0

0-1
Wed 16, Sep-17:00 - Russia Cup
Mashuk-KMV vs FC Tambov

0-1

1-2
Wed 16, Sep-18:00 - Russia Cup
Volga Ulyanovsk vs FC Ural Yekaterinburg

0-2

0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Russia Cup
Zvezda Perm vs PFC Sochi

0-1

0-1
Wed 16, Sep-12:00 - Russia Youth Championship League
Ufa Youth vs Zenit St.Petersburg Youth

0-2

0-2
Wed 16, Sep-14:00 - Russia Youth Championship League
Lokomotiv Moscow Youth vs FK Ural Youth

2-0

4-0
Wed 16, Sep-14:00 - Russia Youth Championship League
FK Khimki Youth vs CSKA Moscow Youth

0-1

0-3
Wed 16, Sep-15:00 - Russia Youth Championship League
Rubin Kazan Youth vs Strogino Moscow Youth

1-0

3-0
Wed 16, Sep-15:00 - Russia Youth Championship League
Spartak Moscow Youth vs FK Rostov Youth

1-1

4-1
Wed 16, Sep-15:00 - Russia Youth Championship League
Akademiya Konoplev Youth vs UOR-5 Moskovskaya Oblast Youth

0-2

0-4
Wed 16, Sep-16:00 - Russia Youth Championship League
Akhmat Grozny Youth vs FC Tambov Youth

1-0

1-0
Wed 16, Sep-16:00 - Russia Youth Championship League
Rotor Volgograd Youth vs Dinamo Moscow Youth

1-0

3-0
Wed 16, Sep-17:00 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs Chertanovo Moscow Youth

0-1

0-2
Wed 16, Sep-18:00 - Russia Youth Championship League
PFC Sochi Youth vs Arsenal Tula Youth

0-0

0-0
Wed 16, Sep-22:45 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Celtic

1-2

1-2
Wed 16, Sep-21:30 - Slovakia Cup
TJ Spartak Myjava vs Trencin

0-1

0-2
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Rimavska Sobota vs FK Kosice

0-3

0-7
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
MFK Lokomotiva Zvolen vs FC Nitra

0-2

0-5
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Raca Bratislava vs FK Pohronie

0-2

0-6
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Namestovo vs MSK Zilina

0-4

0-7
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Lokomotiva Kosice vs Slavia TU Kosice

1-1

1-2
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
SK Javornik Makov vs SKF Sered

1-0

1-2
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
FC Rohoznik vs Malacky

2-1

6-1
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Spisske Podhradie vs Slavoj Trebisov

2-1

2-1
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Besenova vs MSK Puchov

1-0

2-1
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Slavoj Spiska Bela vs Gerlachov

0-0

2-0
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
TJ Druzstevnik Jacovce vs FK Zeleziarne Podbrezova

0-2

0-4
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Pavlovce nad Uhom vs Tesla Stropkov

0-5

0-6
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
MFK Kezmarok vs Partizan Bardejov

0-0

1-1
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Druzstevnik Zvoncin vs Spartak Trnava

0-4

1-10
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Melcice vs Slovan Galanta

0-1

0-3
Wed 16, Sep-18:00 - Slovakia Cup
Slovan Modra vs KFC Komarno

1-2

1-6
Wed 16, Sep-19:59 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Fuzinar

1-1

5-3
Wed 16, Sep-21:00 - Slovenia 2. Liga
NK Brezice vs NS Drava Ptuj

0-1

3-1
Wed 16, Sep-18:00 - Slovenia 2. Liga
NK Smartno vs NK Nafta

0-5

0-10
Wed 16, Sep-18:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Triglav Kranj

0-2

1-2
Wed 16, Sep-18:00 - Slovenia 2. Liga
NK Roltek Dob vs Brda Dobrovo

3-0

5-0
Wed 16, Sep-18:00 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs NK Rudar Velenje

2-0

2-0
Wed 16, Sep-18:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs NK Krsko

0-0

3-1
Wed 16, Sep-18:00 - Slovenia 2. Liga
NK Bilje vs ND Primorje

0-0

0-0
Wed 16, Sep-17:00 - Slovenia Cup
MNK FC Ljubljana vs Domzale

0-2

0-6
Wed 16, Sep-21:00 - Sudanese Premier League
Al-Hilal Omdurman vs Ahli Marawi


1-0
Wed 16, Sep-21:00 - Sudanese Premier League
Al Rabeta Kosti vs Ahli Shandi


2-1
Wed 16, Sep-21:00 - Sudanese Premier League
Hilal Obayed vs Hay Al Arab


1-1
Wed 16, Sep-21:00 - Sudanese Premier League
Al Shorta Algadarf vs Hilal Al Fasher

2-0

2-1
Wed 16, Sep-17:30 - Sudanese Premier League
Alfalah Atbra vs Alamal Atbara

1-2

2-2
Wed 16, Sep-18:00 - Sudanese Premier League
Khartoum Al Watani vs Al Merreikh


0-1
Wed 16, Sep-18:00 - Sudanese Premier League
Merreikh El-Fasher vs Ahli Al Khartoum


2-1
Wed 16, Sep-18:00 - Sudanese Premier League
Ahli Atbara vs Al-Hilal Kadougli


3-0
Wed 16, Sep-21:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
IFK Malmo FK vs Vastra Frolunda IF

1-0

2-1
Wed 16, Sep-21:00 - Sweden Superettan
GIF Sundsvall vs Akropolis IF

0-2

1-2
Wed 16, Sep-21:00 - Sweden Superettan
Halmstads vs Umea FC

0-0

4-0
Wed 16, Sep-21:00 - Sweden Superettan
IK Brage vs GAIS

0-0

2-1
Wed 16, Sep-21:00 - Sweden Superettan
Degerfors IF vs Dalkurd FF

0-1

2-1
Wed 16, Sep-21:00 - Sweden Superettan
Jonkopings Sodra IF vs Orgryte

2-0

2-0
Wed 16, Sep-21:00 - Swedish Cup
Hassleholms IF vs Rappe GOIF

0-0

0-0
Wed 16, Sep-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Thalwil vs USV Eschen Mauren

1-0

1-1
Wed 16, Sep-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Paradiso vs FC Tuggen

0-1

0-1
Wed 16, Sep-21:30 - Switzerland - 1.Liga Promotion League
Stade Nyonnais vs Zurich B

0-0

1-1
Wed 16, Sep-14:45 - Thai League 2
Chiangmai FC vs Navy FC

1-0

1-1
Wed 16, Sep-15:00 - Thai League 2
Sisaket FC vs Samut Sakhon

0-1

0-1
Wed 16, Sep-15:00 - Thai League 2
Kasetsart FC vs JL Chiangmai United FC

2-1

3-3
Wed 16, Sep-16:00 - Thai League 2
Nakhon Pathom United vs Chainat Hornbill FC

0-2

1-2
Wed 16, Sep-16:00 - Thai League 2
Ranong United FC vs Khonkaen FC

0-0

2-1
Wed 16, Sep-16:00 - Thai League 2
Nong Bua Pitchaya vs Ayutthaya United

1-1

1-1
Wed 16, Sep-17:00 - Thai League 2
Phrae United FC vs Lampang FC

1-0

3-0
Wed 16, Sep-17:00 - Thai League 2
Udon Thani vs MOF Customs United

0-0

2-0
Wed 16, Sep-18:00 - Tunisia Cup
EGS Gafsa vs U.S.Monastir

0-0

2-3
Wed 16, Sep-18:00 - Tunisia Cup
Etoile Metlaoui vs Club Sportif Sfaxien

0-1

0-1
Wed 16, Sep-18:00 - Tunisia Cup
Kalaa Sport vs Esperance Sportive de Tunis

0-1

1-2
Wed 16, Sep-18:00 - Tunisia Cup
US Tataouine vs Chebba

0-0

0-0
Wed 16, Sep-21:00 - UEFA Champions League
Maccabi Tel Aviv vs Dinamo Brest

0-0

1-0
Wed 16, Sep-21:00 - UEFA Champions League
Ferencvarosi TC vs Dinamo Zagreb

1-1

2-1
Wed 16, Sep-21:00 - UEFA Champions League
Qarabag vs Molde

0-0

0-0
Wed 16, Sep-22:30 - UEFA Champions League
Midtjylland vs Young Boys

0-0

3-0
Wed 16, Sep-19:00 - UEFA Champions League
AC Omonia Nicosia vs Crvena Zvezda

1-1

1-1
Wed 16, Sep-20:30 - UEFA Europa League
Progres Niederkorn vs Willem II

0-3

0-5
Wed 16, Sep-21:00 - UEFA Europa League
Hammarby vs Lech Poznan

0-0

0-3
Wed 16, Sep-22:00 - UEFA Europa League
B36 Torshavn vs The New Saints

0-0

1-1
Wed 16, Sep-17:00 - Ukraine Cup
Kryvbas vs SC Tavriya

2-0

4-1
Wed 16, Sep-17:00 - Ukraine Cup
Nyva Vinnitsia vs Krystal Kherson

1-1

2-2
Wed 16, Sep-17:00 - Ukraine Cup
MFC Mykolaiv vs Chernomorets Odessa

1-0

1-0
Wed 16, Sep-17:00 - Ukraine Cup
Viktoriya Mykolaivka vs Dinaz Vyshhorod

0-0

0-0
Wed 16, Sep-17:00 - Ukraine Cup
FK Uzhhorod vs FC Ahrobiznes Volochysk

0-1

0-1
Wed 16, Sep-18:00 - Ukraine Cup
Volyn Lutsk vs Prykarpattia Ivano Frankivsk

0-1

0-1
Wed 16, Sep-19:00 - Ukraine Cup
Obolon Brovar Kiev vs Polessya Zhitomir

0-0

0-1
Wed 16, Sep-19:00 - Ukraine Cup
Alians Lypova Dolyna vs Veres Rivne

0-0

0-3
Wed 16, Sep-19:30 - Ukraine Cup
VPK-Ahro Shevchenkivka vs Kremin Kremenchuk

0-2

2-2
Wed 16, Sep-22:00 - Uruguay Primera Division
CA Rentistas vs CA River Plate

2-1

2-1
Wed 16, Sep-06:00 - USL Championship
Los Angeles Galaxy II vs Las Vegas Lights FC

1-2

3-2
Wed 16, Sep-16:00 - Uzbekistan Professional Football League
Kuruvchi Kokand Qoqon vs Metallurg Bekobod

0-0

0-2
Wed 16, Sep-16:30 - Uzbekistan Professional Football League
Mashal Muborak vs FC Bunyodkor

1-1

1-2
Wed 16, Sep-15:00 - Vietnam Cup
Than Quang Ninh vs The Cong

0-0

1-2
Wed 16, Sep-16:15 - Vietnam Cup
Ha Noi FC vs TP Ho Chi Minh

1-0

5-1
Wed 16, Sep-15:00 - Western Australia Division 1
UWA Nedlands vs Ashfield SC

3-1

4-1
Wed 16, Sep-15:30 - Western Australia Division 1
Mandurah City vs Forrestfield United

0-2

2-3
Wed 16, Sep-15:30 - Western Australia Division 1
Fremantle City vs Western Knights

0-0

0-2
Wed 16, Sep-15:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Balcatta(U20)

2-0

5-0
Wed 16, Sep-15:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Armadale

2-0

4-1
Wed 16, Sep-15:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs ECU Joondalup

0-0

2-1
Wed 16, Sep-15:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Perth S.C

0-0

2-1
Wed 16, Sep-15:00 - Western Australia Premier League
Sorrento F.C. vs Gwelup Croatia SC

0-2

0-5
Wed 16, Sep-15:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Rockingham City

4-0

5-1

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.