Football Results for Sun 2, Aug 2020

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 2, Aug 2020

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 2, Aug-22:00 - Albania Cup
Teuta Durres vs KF Tirana

1-0

2-0
Sun 2, Aug-21:00 - Albania Super league
Vllaznia Shkoder vs Beselidhja Lezhe

2-1

3-1
Sun 2, Aug-10:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Annerley FC vs North Pine

1-0

2-1
Sun 2, Aug-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
University of Queensland vs Brisbane Athletic

1-0

1-2
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Brisbane Premier League
North Star vs Bayside United FC

0-0

0-1
Sun 2, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
Albany Creek vs Taringa Rovers

3-0

4-0
Sun 2, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
St George Willawong FC vs Brisbane Knights

1-1

4-1
Sun 2, Aug-07:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
North Star Reserve vs Bayside United FC Reserve


1-6
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Albany Creek Reserve vs Taringa Rovers Reserve

0-0

2-0
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
St George Willawong FC Reserve vs Brisbane Knights Reserve


3-0
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Broadbeach United SC Women\'s vs Virginia United Women\'s

0-2

0-2
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Cooma Tigers vs Canberra FC

1-2

2-4
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Gungahlin United vs Belconnen United

1-0

3-1
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Gold Coast Premier League
Nerang vs Burleigh Heads

2-1

4-1
Sun 2, Aug-13:30 - Australia League A
Newcastle Jets FC vs Western United FC

1-0

1-0
Sun 2, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Edgeworth Eagles FC

0-0

0-1
Sun 2, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Adamstown Rosebuds FC vs Weston Workers Bears FC

1-0

1-1
Sun 2, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Charlestown City Blues FC vs Lake Macquarie City

1-1

1-1
Sun 2, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Maitland FC vs Valentine Phoenix

0-0

5-1
Sun 2, Aug-08:30 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Mt Druitt Town Rangers FC

0-0

1-0
Sun 2, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Sydney Olympic

0-2

0-2
Sun 2, Aug-11:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney FC Youth vs Western Sydney Wanderers AM

3-0

3-2
Sun 2, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners FC Am vs Spirit FC

3-2

8-3
Sun 2, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
St George City vs St George Saints

1-0

2-4
Sun 2, Aug-06:30 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Mt Druitt Town Rangers(U20)

0-0

0-0
Sun 2, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Sydney United(U20) vs Sydney Olympic(U20)

1-1

2-3
Sun 2, Aug-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Macarthur Rams Women\'s vs Blacktown Spartans Women\'s

1-0

2-0
Sun 2, Aug-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Universiteti Women\'s vs Emerging Jets Women\'s


1-0
Sun 2, Aug-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
FNSW Institute Women\'s vs NWS Koalas Women\'s


3-2
Sun 2, Aug-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Olympic Women\'s vs Illawarra Stingrays Women\'s

2-0

4-3
Sun 2, Aug-09:30 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Northern Tigers Women\'s vs Manly United Women\'s

0-0

0-0
Sun 2, Aug-13:05 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
APIA Leichhardt Tigers Women\'s vs Bankstown City Lions Women\'s

1-0

7-1
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Peninsula Power vs Brisbane Roar FC Am

1-0

1-0
Sun 2, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast United vs Moreton Bay United

1-1

1-1
Sun 2, Aug-10:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Sunshine Coast Wanderers FC vs Brisbane Olympic United FC

1-1

1-2
Sun 2, Aug-06:30 - Australia Queensland State League U20
Peninsula Power(U20) vs Brisbane Roar FC(U20)


0-5
Sun 2, Aug-08:00 - Australia Queensland State League U20
Gold Coast United(U20) vs Moreton Bay United(U20)

1-0

4-0
Sun 2, Aug-08:00 - Australia Queensland State League U20
Sunshine Coast Wanderers FC (U20) vs Brisbane Olympic United FC(U20)

1-1

3-3
Sun 2, Aug-10:00 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Wolves(U20) vs Western Pride(U20)

0-2

2-3
Sun 2, Aug-09:00 - Australia Queensland State Leagues
SWQ Thunder vs Logan Lightning

2-1

2-2
Sun 2, Aug-10:00 - Australia Queensland State Leagues
Sunshine Coast FC vs Southside Eagles

1-0

2-0
Sun 2, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Mitchelton vs Souths United

0-2

3-3
Sun 2, Aug-10:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
The Gap NPL Women\'s vs Eastern Suburbs FC Women\'s

0-4

3-4
Sun 2, Aug-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Souths United Women\'s vs Capalaba Women\'s

0-0

1-0
Sun 2, Aug-18:30 - Austrian Regionalliga West
FC Wolfurt vs Rotenberg

0-0

2-1
Sun 2, Aug-12:30 - Austrian Regionalliga West
WSG Swarovski Tirol B vs SC Schwaz

1-1

1-2
Sun 2, Aug-17:00 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs BATE Borisov

1-2

3-2
Sun 2, Aug-21:00 - Belarus Premier League
FC Gorodeya vs Energetyk-BGU Minsk

0-0

1-1
Sun 2, Aug-19:00 - Belarus Premier League
FC Minsk vs FK Ruh Brest

0-1

0-1
Sun 2, Aug-13:00 - Belarus Reserves League
Neman Grodno Reserve vs Dinamo Minsk Reserves

0-3

0-3
Sun 2, Aug-19:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women\'s vs Dinamo-BGUFK Minsk Women\'s

0-2

0-4
Sun 2, Aug-16:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Neman Grodno Women\'s vs FC Minsk Women\'s

0-1

0-1
Sun 2, Aug-21:00 - Belgium - 2e Klasse
Oud Heverlee Leuven vs Beerschot Wilrijk

0-1

1-4
Sun 2, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs FK Tuzla City

1-0

1-0
Sun 2, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Krupa vs FK Sarajevo

0-0

0-2
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Baiano Division
Esporte Clube Bahia vs Jacuipense BA

1-0

2-2
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Baiano Division
Alagoinhas Atletico BA vs Juazeirense BA

0-1

0-2
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Catarinense Division 1
Juventus SC vs Brusque SC

1-2

2-3
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 1
Internacional (RS) vs Esportivo (RS)

3-0

4-0
Sun 2, Aug-18:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
Caldense(MG) vs Tombense

0-1

0-1
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
Atletico Mineiro (MG) vs America MG

2-0

2-1
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Paulista
Corinthians Paulista (SP) vs Mirassol

0-0

1-0
Sun 2, Aug-04:00 - Brazil Campeonato Paulista
Red Bull Bragantino vs Botafogo SP

0-0

1-1
Sun 2, Aug-16:30 - Brazil Paraense Division 1 League
Bragantino PA vs Independente PA

1-0

2-0
Sun 2, Aug-22:30 - Brazil Paraense Division 1 League
Remo Belem (PA) vs Ag. Maraba

1-2

4-2
Sun 2, Aug-02:00 - Brazil Paraense Division 1 League
Paragominas FC PA vs Paysandu (PA)

0-1

0-4
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Paranaense League
Atletico Paranaense vs Coritiba (PR)

0-0

1-0
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Pernambucano League
Salgueiros PE vs Santa Cruz (PE)

1-1

1-1
Sun 2, Aug-23:00 - Brazil Sergipano
Itabaiana(SE) vs Sergipe (CS)

1-2

1-4
Sun 2, Aug-21:30 - Bulgaria Super Cup
Ludogorets Razgrad vs Lokomotiv Plovdiv

0-0

0-1
Sun 2, Aug-17:00 - Challenge DE French Feminin
Guingamp Women\'s vs Lyonnais Women\'s

0-0

0-1
Sun 2, Aug-22:30 - Challenge DE French Feminin
Bordeaux Women\'s vs Paris Saint Germain Women\'s

1-0

1-2
Sun 2, Aug-16:00 - Chinese Super League
Chongqing Lifan vs Tianjin Teda

1-1

2-2
Sun 2, Aug-14:00 - Chinese Super League
Shanghai SIPG F.C. vs Hebei China Fortune

1-0

4-0
Sun 2, Aug-16:15 - Club Friendly
Synot Slovacko Women\'s vs GKS Katowice Women\'s

0-0

0-2
Sun 2, Aug-16:30 - Club Friendly
Go Ahead Eagles vs SC Telstar

0-0

0-0
Sun 2, Aug-00:00 - Club Friendly
Alianza Lima vs Deportivo Municipal

0-0

1-1
Sun 2, Aug-00:00 - Club Friendly
Walter Ferretti(U20) vs Real Madriz(U20)

2-2

2-2
Sun 2, Aug-17:00 - Club Friendly
Hannover 96 Am vs Bremer SV

2-0

5-0
Sun 2, Aug-17:00 - Club Friendly
Sportfreunde Siegen vs Hennef 05

1-1

1-3
Sun 2, Aug-17:00 - Club Friendly
MFK Zemplin Michalovce vs Mezokovesd-Zsory

1-0

1-0
Sun 2, Aug-17:00 - Club Friendly
FK Lida vs Smorgon FC

0-1

0-3
Sun 2, Aug-17:00 - Club Friendly
SpVg Schonnebeck vs ASC 09 Dortmund

1-1

2-1
Sun 2, Aug-17:15 - Club Friendly
SpVg Frechen 20 vs SV Wermelskirchen

0-0

0-0
Sun 2, Aug-17:30 - Club Friendly
SSVg Velbert vs SC Westfalia Herne

2-0

3-3
Sun 2, Aug-17:30 - Club Friendly
FC Borussia Droschede vs SG Finnentrop/Bamenohl

0-1

1-1
Sun 2, Aug-21:00 - Club Friendly
San Gwann FC vs Qrendi

2-0

2-2
Sun 2, Aug-18:00 - Club Friendly
FK Khimki vs Dinamo Moscow

0-0

2-0
Sun 2, Aug-18:00 - Club Friendly
Monchengladbach AM. vs SV Schermbeck

0-0

1-0
Sun 2, Aug-18:00 - Club Friendly
FK Biolog vs Dynamo Stavropol

0-0

1-2
Sun 2, Aug-18:45 - Club Friendly
Enppi vs Masr El Maqassah

3-1

4-2
Sun 2, Aug-22:00 - Club Friendly
Diriangen(U20) vs Chinandega(U20)

3-0

4-0
Sun 2, Aug-19:30 - Club Friendly
Renova Cepciste vs Korab Debar

0-0

3-1
Sun 2, Aug-19:30 - Club Friendly
FK Berane vs Decic Tuzi

1-1

1-3
Sun 2, Aug-23:00 - Club Friendly
Marsaxlokk FC vs Zebbug Rangers

2-1

2-1
Sun 2, Aug-23:00 - Club Friendly
Detroit City vs Buffalo(USA)

3-0

3-0
Sun 2, Aug-19:59 - Club Friendly
Anorthosis Famagusta FC vs APOEL Nicosia

1-1

1-1
Sun 2, Aug-19:59 - Club Friendly
Apollon Limassol FC vs AEK Larnaca

1-0

2-0
Sun 2, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Barcelona Women\'s vs Montpellier HSC Women\'s

0-0

3-0
Sun 2, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Germania Teveren vs Viktoria 08 Arnoldsweiler

0-2

0-2
Sun 2, Aug-02:00 - Club Friendly
Botafogo (RJ) vs Fluminense (RJ)

0-0

1-1
Sun 2, Aug-03:00 - Club Friendly
Real Esteli(U20) vs Deportivo Ocotal(U20)

2-0

5-1
Sun 2, Aug-05:30 - Club Friendly
Foro SC vs Harrington

2-0

4-2
Sun 2, Aug-11:30 - Club Friendly
NK Udarnik Kurilovec vs Kustosija

2-0

2-2
Sun 2, Aug-12:00 - Club Friendly
Simer Sampion Celje vs NK Brinje Grosuplje

3-0

3-0
Sun 2, Aug-12:00 - Club Friendly
Taringa Rovers Women\'s vs Caboolture Women\'s

1-1

1-1
Sun 2, Aug-12:30 - Club Friendly
FK OEZ Letohrad vs Pardubice B

0-3

3-3
Sun 2, Aug-13:00 - Club Friendly
CSKA Moscow vs Rotor Volgograd

0-0

0-0
Sun 2, Aug-13:30 - Club Friendly
Drochtersen/Assel vs SV Curslack Neuengamme

1-1

1-2
Sun 2, Aug-14:00 - Club Friendly
Hannover 96 Am vs MTV Wolfenbuttel

2-0

4-1
Sun 2, Aug-14:00 - Club Friendly
VfL Oldenburg vs Blumenthaler SV

2-0

5-0
Sun 2, Aug-14:00 - Club Friendly
SF Ricklingen vs HSC Hannover


1-2
Sun 2, Aug-15:00 - Club Friendly
SSV Bergisch Born vs Cronenberger SC

2-3

5-3
Sun 2, Aug-15:15 - Club Friendly
HB Torshavn Women\'s vs B36 Torshavn Women\'s

1-1

1-1
Sun 2, Aug-16:00 - Club Friendly
SV Bendestorf vs Eintracht Norderstedt

0-4

1-5
Sun 2, Aug-22:00 - Croatia - 1. Division
NK Orijent Rijeka vs Istra 1961

0-1

0-3
Sun 2, Aug-19:59 - Estonia Cup
Viimsi Lovid vs Vaprus Parnu

0-2

0-4
Sun 2, Aug-18:00 - Estonia Cup
Kompanii Marjamaa vs FC Teleios


4-1
Sun 2, Aug-19:59 - Estonia Cup
Saku Sporting vs JK Kadakas Kernu


6-0
Sun 2, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Levadia Tallinn vs Viljandi JK Tulevik

3-0

5-1
Sun 2, Aug-21:00 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs IF Fuglafjordur

0-0

2-0
Sun 2, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
HB Torshavn vs NSI Runavik

1-0

2-0
Sun 2, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Skala IF vs KI Klaksvik

0-3

0-6
Sun 2, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Vikingur Gota vs EB Streymur

5-0

6-0
Sun 2, Aug-19:59 - Faroe Islands Formuladeildin
AB Argir vs TB/FCS/Royn

0-0

0-0
Sun 2, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Kiffen vs Honka Akatemia

1-0

1-1
Sun 2, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
Kultsu vs MiPK Mikkeli

1-1

1-3
Sun 2, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Ilves Tampere II vs TPV Tampere

1-0

3-0
Sun 2, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
GrIFK vs Atlantis

3-0

5-1
Sun 2, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Espoo vs Klubi 04

0-1

1-3
Sun 2, Aug-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Kiisto vs GBK Kokkola

0-0

1-0
Sun 2, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Oulun LS vs JS Hercules

0-1

1-3
Sun 2, Aug-19:00 - Finland Junior League
HJS Youth vs Inter Turku Am

2-0

2-0
Sun 2, Aug-13:00 - Finland Junior League
GrIFK Youth vs MuSa Youth

0-1

1-1
Sun 2, Aug-16:00 - Finland Junior League
VJS Vantaa Youth vs Honka Am

0-1

1-3
Sun 2, Aug-19:30 - Finland Ykkonen
MP Mikkeli vs MuSa

0-1

1-2
Sun 2, Aug-16:00 - Finland Ykkonen
SJK Akatemia vs Gnistan

0-2

2-2
Sun 2, Aug-17:30 - Georgia Primera Division
FC Saburtalo Tbilisi vs Dila Gori

1-0

1-1
Sun 2, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Samtredia

1-0

2-0
Sun 2, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Pecsi MFC vs Dorogi FC

4-0

4-0
Sun 2, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Gyirmot SE vs Aqvital FC Csakvar

2-0

3-0
Sun 2, Aug-21:00 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs Szombathelyi Haladas

1-3

1-5
Sun 2, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Szolnoki MAV FC vs Szentlorinc SE

1-0

1-0
Sun 2, Aug-21:00 - Hungary NB ?
FC Ajka vs ETO Gyori FC

0-0

2-1
Sun 2, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Bekescsaba

0-0

1-2
Sun 2, Aug-22:00 - Hungary NB ?
Vasas SC vs Kazincbarcika

0-1

1-1
Sun 2, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Soroksar vs DEAC

0-0

1-0
Sun 2, Aug-19:45 - Hungary NB ?
Debreceni VSC vs Budaorsi SC

0-0

1-0
Sun 2, Aug-18:30 - Iran League Division 1
Mes Rafsanjan vs Fajr Sepasi

0-0

1-0
Sun 2, Aug-18:45 - Iran League Division 1
Qashqai Shiraz vs Arman Gohar Sirjan

0-1

1-1
Sun 2, Aug-19:00 - Iran League Division 1
Aluminium Arak vs Malavan

0-0

1-0
Sun 2, Aug-19:00 - Iran League Division 1
Niroye Zamini vs Mes Kerman

1-2

1-2
Sun 2, Aug-19:00 - Iran League Division 1
Rayka Babol vs Sorkhpooshan Pakdasht

0-1

1-2
Sun 2, Aug-19:00 - Iran League Division 1
Baderan Tehran FC vs Navad Urmia

1-0

2-0
Sun 2, Aug-19:15 - Iran League Division 1
Shahrdari Tabriz vs Damash Gilan FC

0-1

0-3
Sun 2, Aug-19:15 - Iran League Division 1
Sepidrood Rasht vs Khooshe Talaee Sana Saveh

0-1

0-4
Sun 2, Aug-19:59 - Iran League Division 1
Esteghlal Khozestan vs Gol Reyhan Alborz

1-0

2-0
Sun 2, Aug-18:00 - Ireland Division 1
Shamrock Rovers II vs Drogheda United

2-1

2-2
Sun 2, Aug-19:59 - Ireland Premier League
Cork City F.C. vs Bohemians

0-1

0-1
Sun 2, Aug-21:00 - Israel Leumit League
Hapoel Afula vs Hapoel Marmorek Irony Rehovot

0-0

2-0
Sun 2, Aug-22:45 - Italian Serie A
Genoa vs Hellas Verona

3-0

3-0
Sun 2, Aug-22:45 - Italian Serie A
Lecce vs Parma Calcio 1913

2-2

3-4
Sun 2, Aug-22:45 - Italian Serie A
Bologna vs Torino

1-0

1-1
Sun 2, Aug-22:45 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs Udinese

0-0

0-1
Sun 2, Aug-19:59 - Italian Serie A
Spal vs Fiorentina

1-1

1-3
Sun 2, Aug-10:00 - Japan Football League
FC Maruyasu Okazaki vs Sony Sendai FC

0-0

1-2
Sun 2, Aug-10:00 - Japan Football League
Osaka FC vs Matsue City FC

2-1

2-1
Sun 2, Aug-11:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
INAC Kobe Leonessa Women\'s vs JEF United Ichihara Women\'s

0-0

2-0
Sun 2, Aug-11:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Ehime FC Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s

1-1

2-1
Sun 2, Aug-12:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Urawa Reds Women\'s vs NTV Beleza Women\'s

0-0

1-0
Sun 2, Aug-10:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Orca Kamogawa FC Women\'s vs Setagaya Sfida Women\'s

0-0

0-1
Sun 2, Aug-11:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Bunnys Kyoto Women\'s

0-0

0-0
Sun 2, Aug-13:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
AS Elfen Sayama Women\'s vs Yamato Sylphid Women\'s

0-0

0-1
Sun 2, Aug-09:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Vissel Kobe

1-2

2-3
Sun 2, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Renofa Yamaguchi

0-1

1-1
Sun 2, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs Albirex Niigata

0-0

0-0
Sun 2, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs Giravanz Kitakyushu

0-0

1-2
Sun 2, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs Tokyo Verdy

0-0

0-0
Sun 2, Aug-13:30 - Japanese League Division 2
Kyoto Sanga FC vs FC Machida Zelvia

0-0

1-0
Sun 2, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs ThespaKusatsu Gunma

1-1

1-2
Sun 2, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Zweigen Kanazawa

1-1

3-2
Sun 2, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs Montedio Yamagata

0-0

1-0
Sun 2, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Jubilo Iwata

0-0

1-2
Sun 2, Aug-10:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Cerezo Osaka(U23)

2-1

3-1
Sun 2, Aug-11:00 - Japanese League Division 3
Imabari FC vs Vanraure Hachinohe FC

0-0

1-1
Sun 2, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Kagoshima United

2-0

2-1
Sun 2, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Blaublitz Akita

0-0

0-1
Sun 2, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs FC Gifu

1-0

3-1
Sun 2, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs Fukushima United FC

0-0

2-0
Sun 2, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs Azul Claro Numazu

0-1

0-1
Sun 2, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs Gamba Osaka (U23)

0-0

1-0
Sun 2, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Kataller Toyama

0-0

2-0
Sun 2, Aug-14:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Daegu FC

0-0

0-1
Sun 2, Aug-14:00 - Korea League 1
Busan I\'Park vs Ulsan Hyundai FC

0-1

1-2
Sun 2, Aug-14:00 - Korea League 1
Gangwon FC vs Sangju Sangmu FC

1-1

2-2
Sun 2, Aug-14:00 - Korea League 2
Gyeongnam FC vs FC Anyang

0-0

1-0
Sun 2, Aug-14:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs Bucheon FC 1995

1-0

3-0
Sun 2, Aug-18:00 - Latvia Cup
Talsu NSS / Laidze vs DVSK Traktors

1-1

1-1
Sun 2, Aug-18:00 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs FK Panevezys

1-0

1-0
Sun 2, Aug-19:59 - Lithuania - 1. Division
FK Zalgiris Vilnius vs Kauno Zalgiris

1-0

3-1
Sun 2, Aug-17:00 - Lithuania - 2. Division
Atmosfera Mazeikiai vs FK Jonava

0-2

1-2
Sun 2, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
DFK Dainava Alytus vs Nevezis

0-1

0-2
Sun 2, Aug-21:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Atletico San Luis

2-1

3-2
Sun 2, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Pachuca

0-0

1-1
Sun 2, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Club America vs Club Tijuana

1-0

4-0
Sun 2, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto vs Zimbru Chisinau

1-0

1-1
Sun 2, Aug-12:00 - Mongolia Premier League
Athletic 220 FC vs Khangarid

1-2

2-4
Sun 2, Aug-15:00 - Mongolia Premier League
SP Falcons vs Ulaanbaatar City

3-0

5-0
Sun 2, Aug-23:00 - Morocco Super League
Raja Casablanca Atlhletic vs CAYB Youssoufia Berrechid

0-0

2-0
Sun 2, Aug-18:00 - National League
Harrogate Town vs Notts County

2-0

3-1
Sun 2, Aug-06:00 - New Zealand Central Leagues
Wairarapa United vs Lower Hutt City

1-0

1-0
Sun 2, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Western Suburbs vs Petone FC

1-0

1-0
Sun 2, Aug-03:00 - Nicaragua Primera Division
Managua FC vs Junior de Managua

0-0

2-0
Sun 2, Aug-06:00 - Nicaragua Primera Division
Real Esteli vs Deportivo Ocotal

0-0

2-1
Sun 2, Aug-06:00 - Nicaragua Primera Division
Walter Ferretti vs Real Madriz

2-1

3-1
Sun 2, Aug-15:00 - Norway 2 Division A
Brattvag vs Senja

0-0

3-1
Sun 2, Aug-15:00 - Norway 2 Division B
Egersunds IK vs Nardo FK

0-0

1-2
Sun 2, Aug-22:30 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Rosenborg

1-0

2-1
Sun 2, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs Kristiansund BK

1-0

1-2
Sun 2, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Bodo Glimt vs Stromsgodset

2-1

3-2
Sun 2, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Start Kristiansand vs Mjondalen

1-0

3-0
Sun 2, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Stabaek

2-0

3-1
Sun 2, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 FF vs Aalesund FK

0-0

4-0
Sun 2, Aug-00:00 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs FC Nacional Asuncion

1-0

1-1
Sun 2, Aug-02:30 - Paraguayan Primera Division
Club Libertad vs Club Guarani

0-1

1-3
Sun 2, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Stal Krasnik vs Korona II Kielce

0-0

1-2
Sun 2, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
LKS Lagow vs Jutrzenka Giebultow

0-0

0-1
Sun 2, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Gornik Zabrze II vs Warta Gorzow Wielkopolski

3-1

5-1
Sun 2, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Wisla Sandomierz vs Chelmianka Chelm

1-0

3-1
Sun 2, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Lewart Lubartow vs Podhale Nowy

0-0

0-1
Sun 2, Aug-17:30 - Qatar League
Al Khor SC vs Al-Wakra

0-1

1-1
Sun 2, Aug-19:45 - Qatar League
Al-Gharafa SC vs Al Duhail SC

0-1

0-2
Sun 2, Aug-22:30 - Romania - Divizia A
FC Voluntari vs Dinamo Bucuresti

0-1

1-2
Sun 2, Aug-15:00 - Romania - Divizia A
CSM Politehnica Iasi vs Chindia Targoviste

0-0

1-0
Sun 2, Aug-19:30 - Romania - Liga 2
FC Rapid Bucuresti vs Vointa Turnu Magurele

0-0

1-1
Sun 2, Aug-19:30 - Romania - Liga 2
CS Mioveni vs Petrolul Ploiesti

1-1

1-2
Sun 2, Aug-19:30 - Romania - Liga 2
Arges vs UTA Arad

0-1

1-1
Sun 2, Aug-17:30 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs FC Torpedo Moscow

0-0

1-0
Sun 2, Aug-19:00 - Russia First Division
Krylya Sovetov Samara vs Baltika

0-0

0-0
Sun 2, Aug-12:00 - Russia Futsal League
MFK Sinara Ekaterinburg Futsal vs Norilsky Nickel Futsal

2-1

2-1
Sun 2, Aug-13:00 - Russia Futsal League
Tyumen Futsal vs Samara Futsal

2-1

2-2
Sun 2, Aug-15:00 - Russia Futsal League
TTG-Ugra Yugorsk Futsal vs Novaja Generacija Futsal

3-1

4-1
Sun 2, Aug-19:30 - Scottish Premier League
Celtic vs Hamilton Academical FC

2-1

5-1
Sun 2, Aug-19:00 - Serbia U19 League
Radnicki Nis(U19) vs IMT Novi Beograd(U19)

1-0

1-0
Sun 2, Aug-19:59 - Serbia U19 League
Cukaricki(U19) vs Mladost Lucani(U19)

1-0

1-0
Sun 2, Aug-13:00 - Serbia U19 League
Vojvodina(U19) vs FK Vozdovac(U19)

1-0

3-2
Sun 2, Aug-13:00 - Serbia U19 League
FK Napredak Krusevac(U19) vs Backa Topola(U19)

1-1

4-3
Sun 2, Aug-19:00 - Slovakia Cup
SK Svaty Jur vs PSC Pezinok

0-2

2-2
Sun 2, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Nafta Gbely vs TJ Iskra Holic

0-0

3-0
Sun 2, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Alvsjo AIK FF Women\'s vs Alingsas Women\'s

1-1

1-1
Sun 2, Aug-16:00 - Sweden Damallsvenskan
FC Rosengard Women\'s vs Pitea IF Women\'s

2-0

2-1
Sun 2, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Vaxjo FF Women\'s vs Djurgardens Women\'s

0-0

1-0
Sun 2, Aug-18:00 - Sweden Damallsvenskan
Orebro Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

1-0

1-2
Sun 2, Aug-14:00 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women\'s vs Umea FC Women\'s

1-0

1-1
Sun 2, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Hassleholms IF vs Syrianska FC

2-2

2-3
Sun 2, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs IS Halmia

0-2

0-3
Sun 2, Aug-16:30 - Sweden Superettan
Norrby IF vs Jonkopings Sodra IF

0-0

1-2
Sun 2, Aug-19:30 - Sweden Superettan
Akropolis IF vs GAIS

1-1

2-2
Sun 2, Aug-16:30 - Swedish Allsvenskan
Helsingborg IF vs Hammarby

1-0

1-1
Sun 2, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
IFK Goteborg vs Malmo FF

0-2

0-3
Sun 2, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Varbergs BoIS FC vs Ostersunds FK

0-0

1-1
Sun 2, Aug-19:59 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs AIK Solna

0-0

0-0
Sun 2, Aug-18:00 - Swedish Cup
Karlstad BK B vs IFK Amal


2-1
Sun 2, Aug-19:00 - Swedish Cup
Kvarnsvedens IK vs Sandvikens IF

0-1

0-3
Sun 2, Aug-16:00 - Swedish Cup
Skiljebo SK vs Karlslunds IF HFK

1-0

1-2
Sun 2, Aug-16:00 - Swedish Cup
Vartans IK vs FC Gute

1-0

1-1
Sun 2, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
Grasshoppers vs Winterthur

0-1

0-6
Sun 2, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs FC Aarau

0-1

2-4
Sun 2, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
SC Kriens vs Vaduz

1-1

2-1
Sun 2, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
Chiasso vs Stade Lausanne Ouchy

1-0

3-1
Sun 2, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
Lausanne Sports vs FC Wil 1900

3-2

5-3
Sun 2, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taipower FC vs NTUPES

2-0

2-0
Sun 2, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Hang Yuen FC vs Tainan City

0-1

0-1
Sun 2, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Ming Chuan University vs Tatung FC

0-0

0-1
Sun 2, Aug-12:00 - Taiwan Football Premier League
Taipei Red Lions vs Taichung Futuro

0-2

1-3
Sun 2, Aug-21:00 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs Club Africain

0-0

0-0
Sun 2, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
Etoile Metlaoui vs Stade Tunisien

1-0

2-1
Sun 2, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
US Tataouine vs Club Sportif Sfaxien

0-0

1-1
Sun 2, Aug-19:59 - Tunisia Division 1
Chebba vs CS. Hammam-Lif

1-0

3-0
Sun 2, Aug-04:00 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs Minnesota United FC

0-2

1-4
Sun 2, Aug-06:30 - USA Major League Soccer
New York City FC vs Portland Timbers

1-1

1-3
Sun 2, Aug-01:00 - USA USL League One
Chattanooga Red Wolves vs FC Tucson

0-0

1-0
Sun 2, Aug-04:00 - USA USL League One
South Georgia Tormenta vs Orlando City B

0-0

2-0
Sun 2, Aug-05:10 - USA USL League One
Union Omaha vs North Texas

0-0

1-0
Sun 2, Aug-03:00 - USL Championship
North Carolina vs Birmingham Legion

0-0

1-0
Sun 2, Aug-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Philadelphia Union II

3-0

4-0
Sun 2, Aug-03:00 - USL Championship
Indy Eleven vs Sporting Kansas City II

0-0

0-1
Sun 2, Aug-04:00 - USL Championship
OKC Energy FC vs New Mexico United

0-2

0-3
Sun 2, Aug-04:00 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs Real Monarchs SLC

0-1

1-2
Sun 2, Aug-04:30 - USL Championship
Memphis 901 vs Saint Louis FC

0-0

1-0
Sun 2, Aug-05:00 - USL Championship
Austin Bold vs San Antonio FC

1-2

2-4
Sun 2, Aug-06:00 - USL Championship
San Diego Loyal SC vs Sacramento Republic FC

0-0

0-0
Sun 2, Aug-06:30 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs El Paso Locomotive

3-1

3-1
Sun 2, Aug-06:30 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Reno 1868

0-1

0-1
Sun 2, Aug-08:25 - USL Championship
Rio Grande Valley FC Toros vs Tulsa Roughnecks

0-1

1-2
Sun 2, Aug-08:30 - Western Australia Womens Premier League
NTC West Women\'s vs Balcatta Women\'s


1-1
Sun 2, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Northern Redbacks women\'s vs Murdoch Uni Melville Women\'s

0-0

1-2
Sun 2, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Ovrevoll Hosle Women\'s vs Asane Fotball Women\'s

0-1

1-3
Sun 2, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Grei Women\'s vs KIL/Hemne Women\'s

0-1

1-1
Sun 2, Aug-18:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women\'s vs Sandviken Women\'s

1-2

1-3
Sun 2, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Rosenborg Women\'s vs Klepp IL Women\'s

0-0

1-1

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.