Football Results for Sat 14, Mar 2020

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 14, Mar 2020

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 14, Mar-18:30 - African Youth Championship Woman\\\'s U17
Cameroon Women\'s (U17) vs Sao Tome & Principe Women\'s U17

3-0

6-0
Sat 14, Mar-19:00 - African Youth Championship Woman\\\'s U17
Ghana women\'s(U17) vs Liberia Women\'s U17

6-0

8-0
Sat 14, Mar-19:00 - African Youth Championship Woman\\\'s U17
Nigeria Women\'s(U17) vs Guinea Women\'s U17

3-0

5-1
Sat 14, Mar-17:00 - African Youth Championship Woman\\\'s U17
South Africa Women\'s(U17) vs Zambia Women\'s U17

1-0

3-0
Sat 14, Mar-17:00 - African Youth Championship Woman\\\'s U17
Uganda Women\'s U17 vs Tanzania Women\'s U17

1-0

5-0
Sat 14, Mar-18:00 - Algeria Division 1
AS Ain Mlila vs NA Hussein Dey

0-0

1-0
Sat 14, Mar-20:45 - Algeria Division 1
MC Alger vs NC Magra

2-0

3-2
Sat 14, Mar-19:00 - Algeria Division 1
USM Alger vs MC Oran

1-1

4-1
Sat 14, Mar-18:00 - Algeria Division 2
MC Saida vs JSM Skikda

0-0

0-0
Sat 14, Mar-18:00 - Algeria Division 2
OM Arzew vs AS Khroub

0-0

0-1
Sat 14, Mar-18:00 - Algeria Division 2
RC Relizane vs OM Medea

1-0

2-0
Sat 14, Mar-19:00 - Algeria Division 2
WA Tlemcen vs RC Arba

2-1

3-2
Sat 14, Mar-19:00 - Algeria Division 2
JSM Bejaia vs MO Bejaia

0-2

0-2
Sat 14, Mar-19:00 - Algeria Division 2
MC El Eulma vs DRB Tadjenanet

0-1

1-2
Sat 14, Mar-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Libolo vs Cuando Cubango

1-0

1-1
Sat 14, Mar-19:59 - Angola Girabola League
Primeiro 1 de Agosto vs Bravos do Maquis

1-1

3-1
Sat 14, Mar-02:15 - Argentina Copa de la Superliga
Club de Gimnasia y Esgrima La Plata vs CA Banfield

0-0

0-0
Sat 14, Mar-04:10 - Argentina Copa de la Superliga
Patronato Parana vs San Lorenzo

1-1

1-3
Sat 14, Mar-22:30 - Argentina Copa de la Superliga
Independiente vs Velez Sarsfield

0-0

1-0
Sat 14, Mar-20:10 - Argentina Prim B Metropolitana
Los Andes vs Almirante Brown

0-2

1-3
Sat 14, Mar-21:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Comunicaciones(AR) vs Talleres Remdios de Escalada

1-0

2-1
Sat 14, Mar-23:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Atletico Colegiales vs Deportivo Armenio

0-1

1-2
Sat 14, Mar-23:00 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs UAI Urquiza

0-4

2-4
Sat 14, Mar-23:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Laferrere vs Berazategui

1-0

1-0
Sat 14, Mar-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Ituzaingo vs Sportivo Italiano

1-1

1-1
Sat 14, Mar-04:30 - Argentina Torneo Federal A
CA Juventud Unida San Luis vs Villa Mitre

0-0

0-0
Sat 14, Mar-00:00 - Argentina Torneo Federal A
Circulo Deportivo vs Atletico Camioneros

2-0

2-0
Sat 14, Mar-03:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Defensores de Belgrano vs Santa Marina Tandil

1-0

1-0
Sat 14, Mar-04:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Atletico Rafaela vs All Boys

0-1

3-2
Sat 14, Mar-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Estudiantes de Caseros vs Temperley

2-1

2-2
Sat 14, Mar-07:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Pascoe Vale SC vs Casey Comets


5-0
Sat 14, Mar-07:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
South Springvale SC vs Northcote City

1-1

3-3
Sat 14, Mar-09:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Moreland Zebras vs North Geelong Warriors

0-0

2-0
Sat 14, Mar-10:00 - Australia League A
Sydney FC vs Perth Glory FC

0-0

0-0
Sat 14, Mar-12:30 - Australia League A
Melbourne City vs Western Sydney Wanderers

1-1

1-1
Sat 14, Mar-10:10 - Australia New South Wales Premier League
Marconi Stallions vs Sydney Olympic

2-0

2-0
Sat 14, Mar-12:00 - Australia New South Wales Premier League
Manly United vs Sydney United

0-0

2-0
Sat 14, Mar-12:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tigers vs Blacktown Spartans

0-1

0-1
Sat 14, Mar-12:00 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs St George City

1-0

1-2
Sat 14, Mar-12:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Bonnyrigg White Eagles

1-1

2-2
Sat 14, Mar-12:00 - Australia New South Wales Super League
SD Raiders vs St George Saints

0-3

0-4
Sat 14, Mar-08:00 - Australia New South Wales U20
Marconi Stallions(U20) vs Sydney Olympic(U20)

1-0

2-1
Sat 14, Mar-10:00 - Australia New South Wales U20
Manly United(U20) vs Sydney United(U20)

0-1

1-2
Sat 14, Mar-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Eastern Suburbs Brisbane vs Redlands United FC

0-1

1-2
Sat 14, Mar-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast Knights vs Moreton Bay United

1-0

1-1
Sat 14, Mar-10:15 - Australia Queensland State League U20
Gold Coast Knights(U20) vs Moreton Bay United(U20)

1-2

2-3
Sat 14, Mar-12:30 - Australia Queensland State Leagues
Holland Park Hawks FC vs Sunshine Coast FC

4-1

6-1
Sat 14, Mar-13:00 - Australia Queensland State Leagues
Souths United vs Logan Lightning

0-0

0-2
Sat 14, Mar-13:00 - Australia Queensland State Leagues
Western Pride vs Rochedale Rovers

3-1

5-2
Sat 14, Mar-11:15 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Logan Lightning Women\'s vs Queensland Lions FC Women\'s

1-1

3-5
Sat 14, Mar-12:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
SWQ Thunder Women\'s vs Mitchelton Women\'s


2-7
Sat 14, Mar-10:00 - Australia Victorian Premier League
St Albans Saints vs Eastern Lions SC

0-0

0-0
Sat 14, Mar-11:00 - Australia Victorian Premier League
Altona Magic vs South Melbourne

1-0

1-1
Sat 14, Mar-12:30 - Australia Victorian Premier League
Hume City vs Bentleigh Greens

0-0

1-0
Sat 14, Mar-13:00 - Australia Victorian Premier League
Avondale FC vs Melbourne Knights

4-1

6-1
Sat 14, Mar-07:30 - Australia Victorian Premier League U20
St Albans Saints(U20) vs Eastern Lions(U20)

2-0

2-1
Sat 14, Mar-08:30 - Australia Victorian Premier League U20
Hume City U20 vs Bentleigh Greens(U20)

2-0

2-0
Sat 14, Mar-09:00 - Australia Victorian Premier League U20
Altona Magic U20 vs South Melbourne U20

2-0

3-0
Sat 14, Mar-07:00 - Australia Women\\\'s A-League
Melbourne Victory Women\'s vs Sydney FC Women\'s

0-1

0-1
Sat 14, Mar-16:30 - Bangladesh League
Uttar Baridhara SC vs Mohammedan Dhaka

0-1

1-4
Sat 14, Mar-19:30 - Belarus Cup
BATE Borisov vs Dinamo Minsk

2-2

3-2
Sat 14, Mar-17:00 - Belarus Cup
Shakhter Soligorsk vs FC Torpedo Zhodino

0-0

2-0
Sat 14, Mar-23:00 - Brasil Copa do Nordeste
America FC Natal RN vs Esporte Clube Bahia

0-1

0-2
Sat 14, Mar-23:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Iranduba AM Women\'s vs Cruzeiro MG Women\'s

0-0

0-2
Sat 14, Mar-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Minas ICESP/DF Women\'s vs Ponte Preta Women\'s


7-0
Sat 14, Mar-23:30 - Brazil Amazonense League
Iranduba AM vs Penarol AM

0-0

0-2
Sat 14, Mar-22:30 - Brazil Brasiliense DF Division 1
Ceilandense vs Paranoa DF

0-0

0-0
Sat 14, Mar-23:00 - Brazil Brasiliense DF Division 1
Capital Brasilia vs Unai Itapua DF

0-0

1-1
Sat 14, Mar-22:30 - Brazil Brasiliense DF Division 1
Sobradinho DF vs AA Luziania

0-2

1-4
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Carioca
Nova Iguacu vs Americano (RJ)

0-0

1-2
Sat 14, Mar-23:00 - Brazil Campeonato Carioca
Resende-RJ vs Macae

0-0

0-1
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
CR Flamengo (RJ) U20 vs Friburguense RJ U20

3-1

4-2
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Botafogo RJ U20 vs Volta Redonda(U20)

2-1

2-2
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Macae(U20) vs Nova Iguacu(U20)

0-2

0-4
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Bangu U20 vs Resende RJ U20


3-3
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Americano(U20) vs Portuguesa RJ (U20)


2-3
Sat 14, Mar-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Boavista SC (U20) vs Vasco da Gama RJ U20

0-1

0-2
Sat 14, Mar-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
America-RJ U20 vs Fluminense RJ U20

0-0

1-2
Sat 14, Mar-23:00 - Brazil Campeonato Goiano Division
Vila Nova (GO) vs Anapolis FC

1-0

2-0
Sat 14, Mar-23:00 - Brazil Campeonato Goiano Division
Atletico Clube Goianiense vs Gremio Anapolis

0-1

2-1
Sat 14, Mar-23:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
Tombense vs Caldense(MG)

1-1

2-1
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 2
Athletic Club MG vs CA Serranense

1-0

2-0
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 2
Pouso Alegre/MG vs CAP Uberlandia/MG

1-0

1-0
Sat 14, Mar-22:30 - Brazil Campeonato Mineiro Division 2
EC Mamore MG vs Ipatinga (MG)

0-0

0-0
Sat 14, Mar-02:15 - Brazil Campeonato Paulista
Oeste SP vs Botafogo SP

0-0

3-0
Sat 14, Mar-04:30 - Brazil Campeonato Paulista
Bragantino SP vs Agua Santa

2-0

4-0
Sat 14, Mar-23:30 - Brazil Campeonato Paulista
Inter de Limeira vs Palmeiras

0-0

0-0
Sat 14, Mar-23:30 - Brazil Campeonato Paulista
Ferroviaria SP vs Gremio Novorizontino

0-0

0-0
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Sao Bernardo vs Monte Azul SP

0-0

1-0
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Taubate vs XV de Piracicaba

1-0

1-0
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Atibaia vs Gremio Osasco Audax

0-0

0-0
Sat 14, Mar-23:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Red Bull Brasil vs Juventus-SP

0-1

1-2
Sat 14, Mar-02:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Gremio Osasco vs Rio Preto

0-0

2-0
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Capivariano FC SP vs Nacional SP

1-0

2-0
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Desportivo Brasil SP vs Barretos SP

1-0

2-2
Sat 14, Mar-03:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Linense(BRA) vs Primavera SP

1-0

1-1
Sat 14, Mar-23:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Comercial SP vs Marilia (SP)

1-0

3-0
Sat 14, Mar-23:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Velo Clube SP vs EC Sao Bernardo

1-0

1-2
Sat 14, Mar-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Batatais SP vs Paulista (SP)

2-0

2-0
Sat 14, Mar-22:00 - Brazil Capixaba
Serra Sd vs Estrela do Norte (ES)

1-0

2-1
Sat 14, Mar-22:30 - Brazil Paraense Division 1 League
Remo Belem (PA) vs Independente PA

0-0

0-0
Sat 14, Mar-17:30 - Bulgaria B PFG
Ludogorets Razgrad II vs OFC Pomorie


3-0
Sat 14, Mar-01:00 - Chile Primera B
Melipilla vs Rangers Talca

0-0

1-0
Sat 14, Mar-19:00 - Chile Primera Division
Cobresal vs Universidad Catolica

0-0

0-1
Sat 14, Mar-17:15 - Club Friendly
Haninge vs IF Sylvia

1-1

1-4
Sat 14, Mar-17:30 - Club Friendly
Brommapojkarna vs Enskede IK

1-0

2-0
Sat 14, Mar-18:00 - Club Friendly
GIF Sundsvall vs Umea FC

2-1

2-1
Sat 14, Mar-18:00 - Club Friendly
Vasteras SK FK vs Akropolis IF

1-0

3-0
Sat 14, Mar-21:30 - Club Friendly
Atletico Mineiro Women\'s vs Vila Nova (GO) Women\'s

0-0

0-0
Sat 14, Mar-02:00 - Club Friendly
Itumbiara EC GO Youth vs Rio Verde GO Youth

1-0

3-0
Sat 14, Mar-22:00 - Club Friendly
Fluminense (RJ) Women\'s vs Toledo Colonia Work PR Women\'s

3-1

4-2
Sat 14, Mar-07:00 - Club Friendly
Warragul Utd vs Langwarrin


1-3
Sat 14, Mar-23:00 - Club Friendly
(Juventude Timonense/MA Women\'s vs Tiradentes CE Women\'s

0-2

1-3
Sat 14, Mar-09:30 - Club Friendly
Hobart Olympia Warriors vs South Hobart

3-1

4-3
Sat 14, Mar-13:30 - Club Friendly
FC Vitebsk vs Naftan Novopolock

0-0

1-2
Sat 14, Mar-13:30 - Club Friendly
FC Minsk vs Slonim

0-0

0-0
Sat 14, Mar-13:45 - Club Friendly
Volna Pinsk vs Granit Mikashevichi

1-1

2-2
Sat 14, Mar-14:15 - Club Friendly
Krumkachy Minsk vs Sputnik

1-1

3-1
Sat 14, Mar-15:00 - Club Friendly
Smedby AIS Women\'s vs Alvsjo AIK FF Women\'s

3-1

3-1
Sat 14, Mar-16:00 - Club Friendly
Degerfors IF vs Karlstad BK

1-1

2-2
Sat 14, Mar-16:00 - Club Friendly
Varmbols FC vs Eskilstuna City FK

2-0

4-2
Sat 14, Mar-16:00 - Club Friendly
FC Minsk vs Neman Grodno

0-1

1-1
Sat 14, Mar-16:00 - Club Friendly
Goias Youth vs Aparecida GO Youth

1-2

3-2
Sat 14, Mar-17:00 - Club Friendly
FC Gomel vs Smorgon FC

1-0

3-1
Sat 14, Mar-17:00 - Club Friendly
Rappe GOIF vs FC Gute

3-1

5-2
Sat 14, Mar-02:00 - Conmebol-Sudamericano Women U20
Venezuela Women\'s U20 vs Ecuador Women\'s U20

2-0

7-0
Sat 14, Mar-04:15 - Conmebol-Sudamericano Women U20
Argentina Women\'s(U20) vs Bolivia Women\'s(U20)

1-1

1-1
Sat 14, Mar-19:59 - Ecuador Campeonato Serie B
Santo Domingo vs Manta FC

1-1

1-1
Sat 14, Mar-04:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs L.D.U.Portoviejo

2-0

3-1
Sat 14, Mar-22:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs Macara

1-0

2-0
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Maidstone United

1-0

3-0
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Welling United vs Billericay Town

0-0

2-0
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Chippenham Town vs Wealdstone FC

1-0

1-1
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Braintree Town vs St Albans City

0-1

0-1
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Weymouth vs Slough Town

0-0

2-0
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Dartford vs Chelmsford City

2-0

3-0
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Dulwich Hamlet vs Hemel Hempstead Town

0-0

2-1
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Hampton & Richmond vs Oxford City

1-1

1-1
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Concord Rangers vs Tonbridge Angels

3-2

3-3
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Hungerford Town vs Bath City

0-1

0-1
Sat 14, Mar-19:00 - England Conference South Division
Dorking Wanderers vs Havant & Waterlooville FC

1-0

1-2
Sat 14, Mar-19:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Witton Albion

1-0

1-1
Sat 14, Mar-19:00 - England Northern Premier League
Radcliffe Borough vs Whitby Town

2-0

2-2
Sat 14, Mar-19:00 - England Northern Premier League
South Shields vs FC United of Manchester

3-0

5-3
Sat 14, Mar-19:00 - England Northern Premier League
Basford United F.C. vs Scarborough Athletic

0-1

0-1
Sat 14, Mar-23:00 - Ghana Premier League
Legon Cities vs Medeama SC

0-2

0-2
Sat 14, Mar-21:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Capitalinos vs Deportivo Petapa

0-1

0-2
Sat 14, Mar-17:30 - Hungary NB ?
Vac-Dunakanyar vs Kazincbarcika

0-0

0-1
Sat 14, Mar-17:30 - Hungary NB ?
Budafoki MTE vs Duna Aszfalt TVSE

0-0

0-0
Sat 14, Mar-20:30 - Hungary NB ?
Szolnoki MAV FC vs Aqvital FC Csakvar

1-1

1-1
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB ?
MTK Budapest FC vs Vasas

0-0

3-1
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza Spartacus FC vs ETO Gyori FC

0-0

0-1
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs Dorogi FC

0-0

0-0
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB ?
Szombathelyi Haladas vs Bekescsaba

3-1

3-1
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Budaorsi SC

1-0

1-0
Sat 14, Mar-22:30 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Diosgyor VTK

0-0

1-1
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Kaposvari Rakoczi

1-0

5-0
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Zalaegerszegi TE

0-2

0-3
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB1
Budapest Honved vs Kisvarda

0-2

1-5
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB1
Ujpest FC vs PAKSI FC

0-0

1-1
Sat 14, Mar-19:59 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Puskas Akademia

0-0

0-0
Sat 14, Mar-13:00 - Hungary U19 League
Budapest Honved U19 vs Ferencvarosi TC U19

0-0

0-0
Sat 14, Mar-13:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Vasas(U19)

0-1

1-2
Sat 14, Mar-13:30 - Hungary U19 League
Debreceni VSC (U19) vs Gyori ETO FC U19

1-1

1-2
Sat 14, Mar-17:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Kelen SC Women\'s vs Gyori Dozsa Woman\'s

1-1

2-1
Sat 14, Mar-15:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Astra Hungary Women\'s vs Szent Mihaly Women\'s

2-1

3-1
Sat 14, Mar-17:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Ferencvarosi TC Women\'s vs Viktoria FC Szombathely Women\'s

1-1

2-1
Sat 14, Mar-16:15 - India League Division 1
Neroca FC vs Chennai City

1-2

2-2
Sat 14, Mar-18:00 - India Super League
Atletico De Kolkata vs Chennaiyin FC

1-0

3-1
Sat 14, Mar-12:30 - Indonesia Liga 1
Persik Kediri vs Persiraja Banda Aceh

0-1

0-1
Sat 14, Mar-12:30 - Indonesia Liga 1
PSIS Semarang vs Arema Malang

1-0

2-0
Sat 14, Mar-15:30 - Indonesia Liga 1
Bhayangkara FC vs Persija Jakarta

1-0

2-2
Sat 14, Mar-15:50 - Indonesia Liga 2
Persiba Balikpapan vs Kalteng Putra

3-2

3-2
Sat 14, Mar-13:00 - Kazakhstan Super League
Irtysh Pavlodar vs Kyzylzhar Petropavlovsk

1-1

1-1
Sat 14, Mar-13:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs Tobol Kostanai

0-0

0-0
Sat 14, Mar-12:45 - Malaysia Premier League
UKM FC vs Johor Darul Takzim II

0-0

0-0
Sat 14, Mar-16:15 - Malaysia Premier League
Sarawak vs Kuala Lumpur

0-1

1-2
Sat 14, Mar-17:00 - Malaysia Premier League
Pulau Penang FA vs Kuching FA

0-0

0-0
Sat 14, Mar-17:00 - Malaysia Premier League
Selangor FA B vs Perak FA B

1-0

2-1
Sat 14, Mar-17:00 - Malaysia Premier League
Kelantan United vs Negeri Sembilan Matrix

1-0

3-0
Sat 14, Mar-16:15 - Malaysia Super League
Sabah FA vs Perak

2-1

2-2
Sat 14, Mar-17:00 - Malaysia Super League
Johor Darul Takzim vs Felda United FC

1-0

1-1
Sat 14, Mar-17:00 - Malaysia Super League
Melaka United vs PB Pahang

0-0

0-1
Sat 14, Mar-07:00 - Mexico Primera Division
Monarcas Morelia vs Queretaro FC

1-0

4-0
Sat 14, Mar-07:10 - Mexico Primera Division
Club Tijuana vs Pachuca

1-1

3-2
Sat 14, Mar-21:00 - Mexico Primera Divison 2
CSyD Dorados de Sinaloa B vs Chapulineros

1-1

1-2
Sat 14, Mar-22:00 - Mexico Primera Divison 2
Pumas UNAM II vs Deportivo Jalisco

0-0

1-2
Sat 14, Mar-05:30 - Mexico Primera Divison 2
Atletico San Francisco FC vs Aguacateros CDU

0-0

0-2
Sat 14, Mar-06:00 - Mexico Primera Divison 2
Calor de San Pedro vs Real Canamy Tlayacapan

0-0

1-1
Sat 14, Mar-06:00 - Mexico Primera Divison 2
Atletico Saltillo vs Murcielagos

1-0

2-0
Sat 14, Mar-19:59 - Mexico Primera Divison 2
Cimarrones de Sonora B vs Tepatitlan De Morelos


0-5
Sat 14, Mar-05:00 - Mexico Primera Divison A
Venados FC vs Cafetaleros de Tapachula

0-0

1-0
Sat 14, Mar-02:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Queretaro FC Women\'s vs Monarcas Morelia Women\'s

0-1

0-3
Sat 14, Mar-22:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division
Pumas UNAM Women\'s vs Cruz Azul Women\'s

0-0

0-0
Sat 14, Mar-20:45 - Mexico Youth U20
Tigres UANL(U20) vs FC Juarez(U20)

1-0

1-1
Sat 14, Mar-21:00 - Mexico Youth U20
San Luis U20 vs Puebla(U20)

0-0

1-1
Sat 14, Mar-19:00 - Mexico Youth U20
Chivas Guadalajara(U20) vs Monterrey U20


1-1
Sat 14, Mar-02:45 - Mexico Youth U20
Club Tijuana(U20) vs Pachuca U20

1-0

3-1
Sat 14, Mar-19:45 - Mexico Youth U20
Leon U20 vs Pumas UNAM U20

0-0

2-1
Sat 14, Mar-21:20 - National League
Halifax Town vs Ebbsfleet United

0-1

0-1
Sat 14, Mar-19:00 - National League
Notts County vs Eastleigh

1-0

4-0
Sat 14, Mar-19:00 - National League
Maidenhead United vs Stockport County

1-0

1-2
Sat 14, Mar-19:00 - National League
Sutton United vs Hartlepool United FC

1-0

1-1
Sat 14, Mar-19:00 - National League
Dover Athletic vs Chesterfield

0-0

1-1
Sat 14, Mar-19:00 - National League
AFC Fylde vs Aldershot Town

1-0

1-0
Sat 14, Mar-19:00 - National League North
Darlington vs Farsley Celtic

1-1

2-4
Sat 14, Mar-19:00 - National League North
AFC Telford United vs Kettering Town

2-0

3-1
Sat 14, Mar-19:00 - National League North
Alfreton Town vs Brackley Town

0-2

2-4
Sat 14, Mar-19:00 - National League North
Kings Lynn vs Guiseley

0-1

0-1
Sat 14, Mar-19:00 - National League North
Bradford Park Avenue vs Curzon Ashton FC

0-1

0-2
Sat 14, Mar-19:00 - National League North
Spennymoor Town vs Hereford

2-0

4-0
Sat 14, Mar-03:00 - New Zealand Football Championships
Waitakere United vs Hawke\'s Bay United

2-1

5-2
Sat 14, Mar-07:00 - New Zealand Football Championships
Southern United vs Team Wellington

0-1

0-1
Sat 14, Mar-17:30 - Omani League
Muscat vs Sohar Club

1-0

3-0
Sat 14, Mar-17:50 - Omani League
Mirbat vs Oman Club

0-2

1-3
Sat 14, Mar-20:30 - Omani League
Al-Seeb vs Dhofar

0-1

1-1
Sat 14, Mar-19:30 - Qatar Prince Cup
Al Duhail SC vs Al-Sailiya

1-0

4-0
Sat 14, Mar-13:00 - Romania - Liga 2
Dunarea Calarasi vs Sportul Snagov


3-0
Sat 14, Mar-15:00 - Russia Div 2 South
Spartak Nalchik vs Volgar Astrachan

0-1

0-4
Sat 14, Mar-15:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs Dynamo Stavropol

3-0

3-0
Sat 14, Mar-16:30 - Russia Div 2 South
Legion Dynamo vs Mashuk-KMV

2-0

3-0
Sat 14, Mar-17:00 - Russia Div 2 South
SKA Rostov vs FK Makhachkala

1-0

1-1
Sat 14, Mar-17:00 - Russia Div 2 South
Druzhba Maykop vs Spartak Vladikavkaz

0-0

1-0
Sat 14, Mar-17:00 - Russia Div 2 South
Alania Vladikavkaz vs FK Krasnodar III

1-0

4-0
Sat 14, Mar-17:30 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs FC Ural Yekaterinburg

4-0

7-1
Sat 14, Mar-19:59 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs Rubin Kazan

0-1

0-1
Sat 14, Mar-15:00 - Russia Premier League
Gazovik Orenburg vs Spartak Moscow

1-1

1-3
Sat 14, Mar-13:00 - Russia Youth Championship League
FK Rostov Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

0-2

0-5
Sat 14, Mar-13:00 - Russia Youth Championship League
PFC Sochi Youth vs FK Krasnodar Youth

1-0

3-1
Sat 14, Mar-15:00 - Russia Youth Championship League
CSKA Moscow Youth vs Ufa Youth

1-0

1-0
Sat 14, Mar-17:20 - Saudi Arabia Division 2
Al-Jndal vs Al Entesar

1-0

2-1
Sat 14, Mar-16:55 - Saudi Arabia Division 2
Al-Draih vs Al Anwar(SA)

1-3

4-4
Sat 14, Mar-17:15 - Saudi Arabia Youth League
Al-Tai Youth vs Ohud Medina Youths


1-0
Sat 14, Mar-17:20 - Saudi Arabia Youth League
Al Wehda Youth vs Al-Faisaly Harmah Youths


1-0
Sat 14, Mar-17:20 - Saudi Arabia Youth League
Al Ahli Jeddah Youth vs Al-Ittihad Youths


2-1
Sat 14, Mar-16:40 - Saudi Arabia Youth League
Al-Qadasiya Youths vs Al Nasr Riyadh Youths


2-2
Sat 14, Mar-16:55 - Saudi Arabia Youth League
Al-Shabab Youth vs Al-Hilal Youths


0-1
Sat 14, Mar-17:05 - Saudi Arabia Youth League
Abha Club Youth vs Al-Taawon Youths

2-0

3-0
Sat 14, Mar-21:00 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs FK Napredak Krusevac

1-0

3-0
Sat 14, Mar-21:00 - Serbia - 1. Liga
Proleter Novi Sad vs FK Rad Beograd

1-0

5-0
Sat 14, Mar-18:30 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs Partizan Belgrade

0-0

1-2
Sat 14, Mar-19:00 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs Macva Sabac

1-1

3-1
Sat 14, Mar-19:00 - Serbia - 1. Liga
FK Javor Ivanjica vs Cukaricki

1-1

2-2
Sat 14, Mar-19:00 - Serbia - 1. Liga
Mladost Lucani vs Indjija

1-1

2-1
Sat 14, Mar-19:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs Vojvodina

0-0

0-0
Sat 14, Mar-16:30 - Serbia - 1. Liga
Backa Topola vs Radnik Surdulica

1-1

2-1
Sat 14, Mar-18:00 - Serbia Prva Liga
Sindjelic Belgrad vs FK Zarkovo

0-1

0-1
Sat 14, Mar-18:00 - Serbia Prva Liga
FK Smederevo 1924 vs Zlatibor Cajetina

0-0

0-0
Sat 14, Mar-14:00 - Serbia U19 League
Vojvodina(U19) vs Crvena Zvezda(U19)

0-0

0-0
Sat 14, Mar-13:30 - Singapore Premier League
Young Lions vs Balestier Khalsa FC

0-1

0-2
Sat 14, Mar-13:30 - Singapore Premier League
Tampines Rovers FC vs Tanjong Pagar Utd

1-0

2-0
Sat 14, Mar-17:30 - South Africa First League
Ajax Cape Town vs TS Galaxy

0-0

1-0
Sat 14, Mar-17:30 - South Africa First League
Moroka Swallows vs Uthongathi FC

0-0

0-0
Sat 14, Mar-17:30 - South Africa First League
Mbombela United vs Jomo Cosmos

1-0

1-0
Sat 14, Mar-17:30 - South Africa First League
JDR Stars vs Tshakhuma TM

0-0

1-0
Sat 14, Mar-19:59 - South Africa The Nedbank Cup
Highlands Park vs Mamelodi Sundowns

0-0

0-0
Sat 14, Mar-17:00 - South Africa The Nedbank Cup
Baroka FC vs Black Leopards

0-0

1-0
Sat 14, Mar-08:30 - South Australian Premier League
Adelaide Victory vs South Adelaide Panthers

1-2

1-5
Sat 14, Mar-10:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Playford City Patriots

0-1

1-1
Sat 14, Mar-11:30 - South Australian Premier League
Seaford Rangers vs Western Strikers SC

1-1

2-2
Sat 14, Mar-12:30 - South Australian Premier League
Adelaide Hills vs West Torrens Birkalla

1-1

3-2
Sat 14, Mar-12:45 - South Australian Premier League
Adelaide Vipers vs West Adelaide SC

1-0

1-2
Sat 14, Mar-08:30 - South Australian Super League
Cumberland United FC vs Para Hills Knights

0-1

2-1
Sat 14, Mar-10:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs Adelaide Comets FC

0-1

1-2
Sat 14, Mar-13:00 - South Australian Super League
North Eastern Metrostars vs Adelaide Blue Eagles

2-0

2-0
Sat 14, Mar-06:15 - South Australian Super League Reserves
Croydon Kings Reserve vs Adelaide Raiders SC Reserve

1-0

1-1
Sat 14, Mar-06:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide City FC Reserve vs Adelaide Comets FC Reserve

0-3

0-3
Sat 14, Mar-06:15 - South Australian Super League Reserves
Cumberland United Reserve vs Para Hills Knights Reserve

1-0

2-3
Sat 14, Mar-10:45 - South Australian Super League Reserves
North Eastern Metrostars Reserve vs Adelaide Blue Eagles Reserve

0-1

1-1
Sat 14, Mar-08:15 - South Australian Women\\\'s Premier League
Adelaide City FC Women\'s vs Adelaide Comets Women\'s

4-2

5-2
Sat 14, Mar-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Karagumruk vs Altay Spor Kulubu

2-0

2-2
Sat 14, Mar-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Bursaspor vs Boluspor

1-1

1-1
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Turgutluspor vs Belediye Derincespor

1-0

1-1
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Fethiyespor vs Tepecikspor

1-1

2-3
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Payas BS 1975 vs Kozan Spor FK

0-1

0-1
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Halide Edip Adivarspor vs Golcukspor

1-0

2-1
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Modafenspor vs Muglaspor

1-0

2-0
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Sariyer vs Hacettepe S.K.

0-0

1-0
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Pendikspor vs Kirklarelispor

1-1

1-1
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Ankara Demirspor vs Bayburt Ozel Idare

0-0

1-0
Sat 14, Mar-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Etimesgut Belediye Spor vs Eyupspor

0-0

1-2
Sat 14, Mar-18:00 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Gazisehir Gaziantep

1-0

1-0
Sat 14, Mar-21:00 - Turkey Super Lig
Konyaspor vs Fenerbahce

1-0

1-0
Sat 14, Mar-15:00 - Turkey Super Lig
Denizlispor vs Genclerbirligi

0-0

1-0
Sat 14, Mar-17:35 - UAE League Division 1
Al Oruba(UAE) vs Emirates Club

1-1

1-2
Sat 14, Mar-17:40 - UAE League Division 1
Al-Hamriyah vs Dabba Al-Fujairah

1-0

2-2
Sat 14, Mar-17:45 - UAE League Professional
Baniyas vs Ittihad Kalba

0-1

2-1
Sat 14, Mar-17:45 - UAE League Professional
Al Fujairah vs Al-Sharjah

0-1

0-3
Sat 14, Mar-17:45 - UAE League Professional
Al-Dhafra vs Al Wahda

1-0

1-2
Sat 14, Mar-20:30 - UAE League Professional
Al Jazira(UAE) vs Al Ain

1-1

3-1
Sat 14, Mar-17:35 - UAE U19 League
Dabba Al-Fujairah(U19) vs Al-Wasl FC(U19)


2-2
Sat 14, Mar-17:35 - UAE U19 League
Ittihad Kalba U19 vs Dubba Al Husun(U19)


2-0
Sat 14, Mar-17:35 - UAE U19 League
Al Bataeh U19 vs Al Jazira Club(U19)


2-3
Sat 14, Mar-17:35 - UAE U19 League
Khor Fakkan (U19) vs Al Ain U19


0-1
Sat 14, Mar-17:35 - UAE U19 League
Al Dhaid(U19) vs Al Arabi U19

0-0

0-0
Sat 14, Mar-17:40 - UAE U19 League
Ajman Club(U19) vs Al-Rams(U19)


3-2
Sat 14, Mar-17:40 - UAE U19 League
Al Ahli Dubai(U19) vs Emirates Club(U19)


2-2
Sat 14, Mar-17:40 - UAE U19 League
Al-Sharjah(U19) vs Al Nasr Dubai (U19)


3-2
Sat 14, Mar-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
PFC Oleksandria vs Kolos Kovalivka

1-1

4-2
Sat 14, Mar-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Dnipro-1 vs FC Mariupol

0-0

2-0
Sat 14, Mar-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Lviv vs FC Karpaty Lviv

0-1

1-1
Sat 14, Mar-14:00 - Ukraine U21 Liga
Zorya(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

0-0

1-2
Sat 14, Mar-15:00 - Ukraine U21 Liga
Dynamo Kyiv(U21) vs FC Vorskla (U21)

1-1

2-2
Sat 14, Mar-17:15 - Uzbekistan Professional Football League
Pakhtakor Tashkent vs Metallurg Bekobod

2-0

4-1
Sat 14, Mar-15:00 - Uzbekistan Professional Football League
Mashal Muborak vs Qizilqum Zarafshon

1-1

1-1
Sat 14, Mar-15:00 - Uzbekistan Professional Football League
Kuruvchi Kokand Qoqon vs Sogdiana Jizzakh

2-0

2-1
Sat 14, Mar-14:00 - Vietnam League
Song Lam Nghe An vs Becamex Binh Duong

0-0

1-0
Sat 14, Mar-15:00 - Vietnam League
Megastar Nam Dinh vs Hong Linh Ha Tinh

1-0

2-1
Sat 14, Mar-09:00 - Western Australia NPL U20
Balcatta(U20) vs ECU Joondalup(U20)

1-1

4-1
Sat 14, Mar-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth S.C(U20) vs Floreat Athena(U20)

2-0

3-0
Sat 14, Mar-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth Glory FC(U20) vs Gwelup Croatia(U20)

0-0

2-0
Sat 14, Mar-09:00 - Western Australia NPL U20
Inglewood United(U20) vs Rockingham City(U20)

3-0

5-1
Sat 14, Mar-09:00 - Western Australia NPL U20
Sorrento F.C.(U20) vs Cockburn City (U20)

1-2

2-2
Sat 14, Mar-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Bayswater City(U20)

0-1

0-2
Sat 14, Mar-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Bayswater City

2-1

2-4
Sat 14, Mar-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Rockingham City

1-1

3-2
Sat 14, Mar-11:00 - Western Australia Premier League
Sorrento F.C. vs Cockburn City

0-1

1-3
Sat 14, Mar-11:00 - Western Australia Premier League
Perth S.C vs Floreat Athena

0-0

0-2
Sat 14, Mar-11:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Gwelup Croatia SC

0-3

0-5
Sat 14, Mar-11:00 - Western Australia Premier League
Balcatta vs ECU Joondalup

0-0

1-0

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.