Football Results for Fri 1, Nov 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Fri 1, Nov 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Fri 1, Nov-16:00 - Argentina Reserves League
Defensa Y Justicia Reserve vs Argentinos Juniors Reserve

0-0

0-1
Fri 1, Nov-16:00 - Argentina Reserves League
Central Cordoba De SDE Reserve vs Velez Sarsfield(R)

2-1

4-3
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
Boca Juniors Reserve vs Arsenal de Sarandi Reserve

2-0

3-1
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
CA Banfield Reserve vs Union Santa Fe(R)

0-1

3-2
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
CA Huracan Reserve vs Lanus Reserve

0-0

0-1
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
Aldosivi Reserve vs River Plate(R)

0-2

0-2
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
Gimnasia LP Reserve vs Estudiantes La Plata Reserve

0-0

1-0
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
Independiente Reserve vs San Lorenzo Reserve

0-0

0-0
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
Talleres Cordoba Reserve vs Newells Old Boys Reserve

1-0

1-0
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
Patronato Reserve vs Racing Club Reserve

0-0

0-0
Fri 1, Nov-17:00 - Argentina Reserves League
Colon Reserve vs Atletico Tucuman Reserve

0-1

1-3
Fri 1, Nov-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Canuelas FC vs El Porvenir

3-0

3-0
Fri 1, Nov-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Victoriano Arenas vs Ferrocarril Midland

1-0

3-2
Fri 1, Nov-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Deportivo Paraguayo vs Liniers

0-0

0-1
Fri 1, Nov-04:00 - Argentina Torneo Federal A
Estudiantes de San Luis vs Olimpo

0-1

3-1
Fri 1, Nov-00:00 - Argentinian Primera Super League
Arsenal de Sarandi vs CA Central Cordoba SDE

1-1

2-2
Fri 1, Nov-02:10 - Argentinian Primera Super League
Velez Sarsfield vs CA Huracan

0-0

0-0
Fri 1, Nov-04:20 - Argentinian Primera Super League
Lanus vs Boca Juniors

1-1

2-1
Fri 1, Nov-14:30 - Armenia Cup
FK Dilijan vs Lori Vanadzor


0-3
Fri 1, Nov-15:00 - Armenia Cup
Gandzasar Kapan vs Shirak

2-1

2-1
Fri 1, Nov-12:30 - Australia League A
Sydney FC vs Newcastle Jets FC

2-1

4-1
Fri 1, Nov-22:10 - Austria Erste Division
Kapfenberg Superfund vs Floridsdorfer AC

0-1

2-1
Fri 1, Nov-22:10 - Austria Erste Division
SV Ried vs SV Horn

2-0

3-1
Fri 1, Nov-22:10 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs Lafnitz

0-4

1-5
Fri 1, Nov-22:10 - Austria Erste Division
SK Vorwarts Steyr vs Grazer AK

1-1

2-2
Fri 1, Nov-22:10 - Austria Erste Division
SK Austria Klagenfurt vs SKU Amstetten

0-0

1-1
Fri 1, Nov-22:10 - Austria Erste Division
FC Liefering vs FC Juniors OO

0-1

0-4
Fri 1, Nov-22:00 - Austrian Regionalliga East
Rapid Vienna Amateure vs Stripfing

0-0

1-0
Fri 1, Nov-22:30 - Austrian Regionalliga East
SC Mannsdorf vs Wiener Sportklub

1-0

2-0
Fri 1, Nov-17:00 - Austrian Regionalliga East
SC Neusiedl 1919 vs Trenkwalder Admira Amateure

0-2

1-5
Fri 1, Nov-18:00 - Belarus Premier League
Torpedo Minsk vs Energetik-BGU Minsk


0-3
Fri 1, Nov-19:00 - Belarus Premier League
FC Minsk vs FC Slutsk

1-0

1-0
Fri 1, Nov-18:30 - Belgium Women\\\'s Premier League
Standard Liege Women\'s vs Anderlecht Women\'s

1-2

1-2
Fri 1, Nov-23:30 - Belgium Women\\\'s Premier League
KAA Gent Ladies Women\'s vs Genk Women\'s

1-0

4-1
Fri 1, Nov-02:15 - Brasileiro Serie B
Guarani Futebol Clube vs Sport Club Recife (PE)

0-0

1-0
Fri 1, Nov-02:15 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Esporte Clube Bahia

0-0

1-0
Fri 1, Nov-03:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Goias vs CR Flamengo (RJ)

0-0

2-2
Fri 1, Nov-04:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Botafogo (RJ) vs Cruzeiro (MG)

0-1

0-2
Fri 1, Nov-04:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Internacional (RS) vs Atletico Paranaense

1-1

1-1
Fri 1, Nov-15:35 - Chinese FA Cup
Shandong Luneng vs ShenHua SVA FC

1-0

1-0
Fri 1, Nov-11:30 - Chinese Super League
Beijing Renhe vs Guangzhou R&F

1-0

1-4
Fri 1, Nov-14:30 - Club Friendly
Chhinga Veng FC vs Ramhlun North FC

0-1

1-1
Fri 1, Nov-22:00 - Club Friendly
Criciuma(U19) vs Juventude RS(U19)

0-1

0-3
Fri 1, Nov-17:30 - Club Friendly
Electric Veng vs Mizoram Police FC

0-1

0-3
Fri 1, Nov-03:10 - Club Friendly
Avai FC (SC) vs Almirante Barroso

0-1

1-1
Fri 1, Nov-03:10 - Club Friendly
Atletico Tubarao SC vs Brusque SC

2-2

3-4
Fri 1, Nov-04:30 - Colombia Copa Premier
Boyaca Chico vs Bogota FC

1-0

1-1
Fri 1, Nov-04:00 - CONCACAF League
CD Motagua vs Alianza San Salvador

2-0

3-0
Fri 1, Nov-06:15 - CONCACAF League
Deportivo Saprissa vs CD Olimpia

1-0

4-1
Fri 1, Nov-21:00 - Cyprus 1 Division
Doxa Katokopias vs Nea Salamis

0-0

0-0
Fri 1, Nov-19:59 - Cyprus 2 Division
Aris Limassol vs Asil Lysi

1-0

2-1
Fri 1, Nov-21:00 - Czech Republic 2. Liga
Usti nad Labem vs Hradec Kralove

1-0

2-0
Fri 1, Nov-22:00 - Czech Republic 2. Liga
Brno vs FK Slavoj Vysehrad

3-0

4-1
Fri 1, Nov-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Vitkovice vs SK Slovan Varnsdorf

0-0

0-0
Fri 1, Nov-21:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FC Pisek vs Slavia Prague B

1-0

1-0
Fri 1, Nov-19:59 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Pribram B vs FK Kraluv Dvur

0-1

0-1
Fri 1, Nov-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Bohemians 1905 vs Synot Slovacko

0-0

0-0
Fri 1, Nov-21:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
1. SC Znojmo vs Vyskov

0-1

1-1
Fri 1, Nov-16:30 - Czech Republic U19 League
Opava (U19) vs Sparta Praha(U19)

1-4

1-6
Fri 1, Nov-17:00 - Czech Republic U19 League
MFK Karvina(U19) vs Banik Ostrava(U19)

0-1

0-3
Fri 1, Nov-22:00 - Danish SAS Ligaen
Esbjerg FB vs AC Horsens

1-1

1-1
Fri 1, Nov-20:30 - Denmark - 1. Division
Skive IK vs FC Roskilde

1-1

1-3
Fri 1, Nov-21:30 - Denmark - 1. Division
Hvidovre IF vs Kolding IF

0-2

1-2
Fri 1, Nov-23:45 - England The Championship
Barnsley vs Bristol City

0-1

2-2
Fri 1, Nov-23:00 - England U23 Premier League
Southampton(U23) vs Brighton U23

1-2

1-4
Fri 1, Nov-23:00 - England U23 Premier League
Derby County(U23) vs Wolves U23

0-2

2-2
Fri 1, Nov-23:00 - England U23 Premier League
Manchester City(U23) vs Leicester City(U23)

0-0

0-2
Fri 1, Nov-18:00 - England U23 Premier League
Norwich City U23 vs Fulham U23

1-1

1-2
Fri 1, Nov-23:00 - England U23 Premier League
Tottenham Hotspur(U23) vs Arsenal(U23)

0-2

1-3
Fri 1, Nov-23:00 - England U23 Premier League
Stoke City U23 vs West Bromwich U23

2-2

2-2
Fri 1, Nov-17:30 - England U23 Premier League 2
Birmingham U23 vs Bolton Wanderers U23

2-0

6-0
Fri 1, Nov-21:00 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Tammeka B vs JK Tallinna Kalev II

2-0

2-0
Fri 1, Nov-00:00 - FIFA U17 World Championship
Spain(U17) vs Tajikistan(U17)

4-1

5-1
Fri 1, Nov-00:00 - FIFA U17 World Championship
Solomon Islands U17 vs Paraguay(U17)

0-2

0-7
Fri 1, Nov-03:00 - FIFA U17 World Championship
Mexico(U17) vs Italy(U17)

0-0

1-2
Fri 1, Nov-03:00 - FIFA U17 World Championship
Cameroon(U17) vs Argentina(U17)

1-0

1-3
Fri 1, Nov-23:00 - France Ligue 2
ESTAC Troyes vs Valenciennes FC

0-0

1-0
Fri 1, Nov-23:00 - France Ligue 2
AC Ajaccio vs Rodez AF

0-0

1-0
Fri 1, Nov-23:00 - France Ligue 2
LB Chateauroux vs AJ Auxerre

0-0

1-0
Fri 1, Nov-23:00 - France Ligue 2
Caen vs US Orleans

1-0

2-1
Fri 1, Nov-23:00 - France Ligue 2
FC Chambly vs Guingamp

1-2

1-5
Fri 1, Nov-18:00 - French Championnat Amateur Group A
Haguenau vs Lens B

1-0

2-1
Fri 1, Nov-23:00 - French Championnat Amateur Group C
Angouleme CFC vs Sete FC

1-1

1-3
Fri 1, Nov-23:00 - French Championnat Amateur Group D
Marignane Gignac vs Louhans-Cuiseaux

1-0

1-0
Fri 1, Nov-23:45 - French Le Championnat Ligue 1
Dijon vs Paris Saint-Germain

1-1

2-1
Fri 1, Nov-21:00 - French National League
Pau FC vs Creteil

1-0

3-3
Fri 1, Nov-23:00 - French National League
Quevilly Rouen vs SO Cholet

1-0

2-0
Fri 1, Nov-23:00 - French National League
Toulon vs Bastia CA

0-2

2-2
Fri 1, Nov-23:00 - French National League
USL Dunkerque vs Concarneau

1-0

2-0
Fri 1, Nov-23:00 - French National League
GFC Ajaccio vs Lyon Duchere

1-1

1-3
Fri 1, Nov-23:00 - French National League
FC Villefranche Beaujolais vs Stade Lavallois MFC

0-0

1-1
Fri 1, Nov-23:00 - French National League
Red Star FC 93 vs Le Puy Foot 43 Auvergne

0-0

1-0
Fri 1, Nov-23:00 - French National League
Avenir Sportif Beziers vs US Boulogne

2-0

2-0
Fri 1, Nov-23:30 - Futsal Spain Division De Honor
CA Osasuna Magna Futsal vs Vina Albali Valdepenas Futsal

1-1

2-3
Fri 1, Nov-23:30 - Futsal Spain Division De Honor
Pescados Ruben Burela Futsal vs Peniscola RehabMedic Futsal

1-0

2-1
Fri 1, Nov-23:30 - Futsal Spain Division De Honor
Palma Futsal vs Emotion Zaragoza Futsal

2-1

5-2
Fri 1, Nov-14:00 - Georgia Primera Division
Chikhura Sachkhere vs Dinamo Batumi

0-0

2-0
Fri 1, Nov-22:00 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs SG Sonnenhof Grobaspach

0-0

0-1
Fri 1, Nov-23:30 - German Bundesliga
Hoffenheim vs SC Paderborn 07

3-0

3-0
Fri 1, Nov-21:30 - German Bundesliga 2
Hannover 96 vs SV Sandhausen

1-0

1-1
Fri 1, Nov-21:30 - German Bundesliga 2
SSV Jahn Regensburg vs VfL Osnabruck

2-0

3-3
Fri 1, Nov-22:15 - German Frauen Bundesliga
FFC Frankfurt Women\'s vs SG Essen-Schonebeck Women\'s

1-0

1-1
Fri 1, Nov-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Hoffenheim(U19) vs Karlsruher SC (U19)

1-0

6-0
Fri 1, Nov-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz vs Wacker Nordhausen

0-1

1-3
Fri 1, Nov-22:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Rot-Weiss Erfurt vs Germania Halberstadt

0-1

0-1
Fri 1, Nov-22:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Hertha BSC Berlin Am vs Lichtenberg 47

0-2

2-4
Fri 1, Nov-22:30 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs Bayern Alzenau

0-0

0-2
Fri 1, Nov-18:00 - Germany OberLiga
Neckarsulmer Sport-Union vs FSV 08 Bissingen

0-1

1-2
Fri 1, Nov-21:30 - Greece Super League 2
Doxa Dramas vs Apollon Larissas

0-0

0-0
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Eredivisie
FC Zwolle vs Ajax Amsterdam

1-3

2-4
Fri 1, Nov-22:30 - Holland Eredivisie Women\\\'s
ADO Den Haag Women\'s vs SC Heerenveen Women\'s

1-0

1-2
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Jupiler League
De Graafschap vs SBV Excelsior

0-0

0-0
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Jupiler League
NAC Breda vs Go Ahead Eagles

0-0

1-1
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Jupiler League
FC Den Bosch vs Helmond Sport

1-0

1-1
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Jupiler League
SC Cambuur vs N.E.C. Nijmegen

0-0

0-0
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Jupiler League
SC Telstar vs FC Utrecht Am.

1-0

2-0
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Jupiler League
FC Eindhoven vs AZ Alkmaar 2

0-1

2-1
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Jupiler League
FC Dordrecht 90 vs FC Oss

1-1

1-1
Fri 1, Nov-23:00 - Holland Jupiler League
MVV Maastricht vs Almere City FC

1-0

3-2
Fri 1, Nov-14:30 - India Goa Professional League
Dempo SC vs Calangute Association

1-0

4-0
Fri 1, Nov-18:00 - India Super League
Northeast United vs FC Goa

0-1

2-2
Fri 1, Nov-12:30 - Indonesia Liga 1
Perseru Badak Lampung vs Arema Malang

2-0

4-3
Fri 1, Nov-15:30 - Indonesia Liga 1
Kalteng Putra vs Persib Bandung

0-1

0-2
Fri 1, Nov-15:45 - Iran League
Gol Gohar FC vs Paykan

0-0

0-0
Fri 1, Nov-18:30 - Iran League
Zob Ahan vs Shahin Bushehr

1-0

2-0
Fri 1, Nov-18:30 - Iran League
Teraktor Sazi vs Esteghlal Tehran

1-1

2-4
Fri 1, Nov-16:00 - Iraqi League
Al Shorta vs Al Qasim Sport Club

0-1

0-1
Fri 1, Nov-23:45 - Ireland Division 1
Finn Harps vs Drogheda United

1-0

1-0
Fri 1, Nov-17:00 - Israel Leumit League
Maccabi Petah Tikva FC vs Hapoel Umm Al Fahm

1-0

3-1
Fri 1, Nov-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Ramat Gan FC vs Beitar Tel Aviv Bat Yam

1-0

1-0
Fri 1, Nov-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Acre FC vs Ironi Ramat Hasharon

0-0

3-0
Fri 1, Nov-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Katamon Jerusalem vs Maccabi Ahi Nazareth

0-0

1-0
Fri 1, Nov-17:00 - Israel Leumit League
Kfar Kasem vs Hapoel Ashkelon

2-1

2-1
Fri 1, Nov-15:00 - Israel Liga Bet
Beitar Ironi Kiryat Gat vs Beitar Yavne

0-0

1-1
Fri 1, Nov-15:30 - Israel Liga Bet
Hapoel Kfar Bara vs Hapoel Mahane Yehuda

1-1

2-1
Fri 1, Nov-16:00 - Israel Liga Bet
Hapoel Ramot Menashe vs Ihud Bnei Kfar Kara

1-5

3-7
Fri 1, Nov-16:30 - Israel Liga Bet
Hapoel Kfar Qasim Shouaa vs Shimshon Bnei Tayibe

0-2

1-2
Fri 1, Nov-14:15 - Israel State League
Hapoel Bikat Hayarden vs Maccabi Herzliya

2-0

3-1
Fri 1, Nov-14:45 - Israel State League
Hapoel Herzliya vs Hapoel Iksal

0-1

0-2
Fri 1, Nov-15:30 - Israel State League
Hapoel Kaukab vs Hapoel Al Gharbiyee

2-0

3-0
Fri 1, Nov-16:15 - Israel State League
Rubi Shapira vs Hapoel Bnei Zalfa

1-1

2-1
Fri 1, Nov-18:00 - Italian Campionato Primavera
Inter Milan Youth vs Roma Youth

2-3

2-4
Fri 1, Nov-17:30 - Italian Campionato Primavera 2
Udinese Youth vs Venezia F.C. Youth

1-0

2-0
Fri 1, Nov-00:00 - Italian Serie A
AC Milan vs Spal

0-0

1-0
Fri 1, Nov-14:00 - Japan Futsal League
Nagoya oceans Futsal vs F-League selection Futsal

2-1

8-1
Fri 1, Nov-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Urawa Red Diamonds

0-0

1-0
Fri 1, Nov-15:00 - Kenya Premier League
Mathare United FC vs Posta Rangers

0-0

0-0
Fri 1, Nov-16:00 - Kosovo Super League
KF Llapi vs KF Drenica Srbica

1-0

1-0
Fri 1, Nov-20:50 - Kuwait Premier League
Al Kuwait SC vs Al-Sahel

2-0

5-0
Fri 1, Nov-18:35 - Kuwait Premier League
Al-Shabab(KUW) vs Al-Nasar

0-3

1-4
Fri 1, Nov-22:00 - Malta First Division League
St. Andrews vs Qormi F.C.

1-1

1-1
Fri 1, Nov-22:00 - Malta First Division League
Swieqi United vs Mqabba FC

0-1

0-1
Fri 1, Nov-21:00 - Malta Premier League
Tarxien Rainbows F.C. vs Gzira United

0-2

0-5
Fri 1, Nov-23:15 - Malta Premier League
Hamrun Spartans vs Santa Lucia

1-0

1-1
Fri 1, Nov-05:00 - Mexico Primera Division
Monarcas Morelia vs FC Juarez

2-0

6-1
Fri 1, Nov-07:00 - Mexico Primera Division
Cruz Azul vs Club Leon

0-0

1-0
Fri 1, Nov-22:00 - Mexico Youth U20
Puebla(U20) vs Pumas UNAM U20

2-2

3-3
Fri 1, Nov-19:30 - Mexico Youth U20
Atlas U20 vs San Luis U20

2-0

4-1
Fri 1, Nov-21:00 - Morocco Super League
Renaissance Zmamra vs RCOZ Oued Zem

1-0

2-0
Fri 1, Nov-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Rosenborg

1-1

3-3
Fri 1, Nov-16:45 - Oman Sultan Cup
AL-Bdea vs Fnjaa SC

0-1

1-1
Fri 1, Nov-16:50 - Oman Sultan Cup
Al Khaburah vs Sohar Club

1-0

1-1
Fri 1, Nov-19:40 - Oman Sultan Cup
Mrbat vs Nizwa

2-1

3-4
Fri 1, Nov-01:00 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Santani vs Club Guarani

1-0

2-1
Fri 1, Nov-03:00 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Capiata vs Sportivo San Lorenzo

1-1

1-1
Fri 1, Nov-14:30 - Paraguayan Reserves League
Libertad Asuncion Reserve vs Nacional Asuncion Reserve

0-1

1-2
Fri 1, Nov-19:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Vitoria Guimaraes(U23) vs Sporting Braga(U23)

0-1

2-1
Fri 1, Nov-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores 2 Divisao
Varzim U19 vs Atletico Arcos U19

2-0

2-2
Fri 1, Nov-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Seia FC(U17) vs FC Porto(U17)


0-19
Fri 1, Nov-00:15 - Portugal Primera Liga
C.D. Santa Clara vs Vitoria Setubal FC

1-1

1-1
Fri 1, Nov-00:15 - Portugal Primera Liga
Boavista FC vs Sporting Braga

1-0

2-0
Fri 1, Nov-20:25 - Qatar League
Al-Arabi SC vs Al-Wakra

0-1

2-2
Fri 1, Nov-18:15 - Qatar League
Al-Ahli Doha vs Umm Salal

1-0

1-0
Fri 1, Nov-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
FC Agsu vs Turan Tovuz

2-1

3-1
Fri 1, Nov-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Standard Sumqayit B vs Sabah FK Baku B

0-0

2-1
Fri 1, Nov-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1
Kesla FK B vs Qarabag B

1-0

2-1
Fri 1, Nov-19:59 - Republic of Azerbaijan Premier League
Neftchi Baku vs Qarabag

0-0

0-0
Fri 1, Nov-22:30 - Romania - Divizia A
FC Viitorul Constanta vs Chindia Targoviste

2-0

3-0
Fri 1, Nov-19:59 - Romania - Liga 2
Csikszereda Miercurea vs Vointa Turnu Magurele

0-0

1-0
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Sticla Ariesu Turda vs Sanmartin

0-1

2-1
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Cluj II vs Unirea Dej

0-0

2-1
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Balotesti vs Blejoi Vispesti

0-1

1-1
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
CS Universitatea Craiova B vs Vedita Colonesti

2-0

4-0
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
CSM Flacara Moreni vs Progresul Spartac

1-1

2-2
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Inainte Modelu vs Mostistea Ulmu

2-2

2-5
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Soimii Lipova vs Viitorul Daesti

1-0

4-0
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Voluntari B vs CSM Slatina

1-1

3-3
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Unirea Bascov vs Pucioasa

1-2

4-2
Fri 1, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
CSM Bacau vs Pascani


2-0
Fri 1, Nov-13:00 - Russia Youth Championship League
Dinamo Moscow Youth vs Akhmat Grozny Youth

1-0

2-0
Fri 1, Nov-14:00 - Russia Youth Championship League
PFC Sochi Youth vs FC Tambov Youth

3-0

3-1
Fri 1, Nov-20:15 - Russia Youth Championship League
Zenit St.Petersburg Youth vs CSKA Moscow Youth

1-1

1-1
Fri 1, Nov-12:00 - Russia Youth Championship League
Ufa Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

0-0

0-4
Fri 1, Nov-16:00 - Saudi Arabia Division 2
Al Sahel vs Wajj

1-1

1-1
Fri 1, Nov-16:00 - Saudi Arabia Division 2
Al Jubail vs Al-Washm

0-1

1-1
Fri 1, Nov-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al-Riyadh vs Al Safa(KSA)

0-0

2-0
Fri 1, Nov-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al-Sadd FC(SA) vs Al-Rawdhah

0-0

1-0
Fri 1, Nov-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al Anwar(SA) vs Al-Sharq

0-1

2-2
Fri 1, Nov-16:25 - Saudi Arabia Division 2
Al-Arabi vs Al Hjazz

2-1

3-2
Fri 1, Nov-16:25 - Saudi Arabia Division 2
Al Drae vs Al-Draih

1-1

1-1
Fri 1, Nov-16:30 - Saudi Arabia Division 2
Arar FC vs Al Qaisoma


2-2
Fri 1, Nov-16:45 - Saudi Arabia Division 2
Al Entesar vs Afief

0-1

1-1
Fri 1, Nov-16:50 - Saudi Arabia Division 2
Al-Suqoor vs Hajer

0-0

0-1
Fri 1, Nov-18:55 - Saudi Arabia Professional League
Al-Faisaly Harmah vs Dhamk

1-0

2-0
Fri 1, Nov-19:00 - Saudi Arabia Professional League
Al-Raed vs Al Wahda Mecca

1-0

3-2
Fri 1, Nov-23:05 - Scottish Championship
Dundee vs Greenock Morton

0-0

2-1
Fri 1, Nov-16:30 - Serbia Prva Liga
FK Backa Backa Palanka vs Dinamo Vranje

1-0

2-0
Fri 1, Nov-17:30 - South Africa First League
Steenberg United vs Real Kings

0-0

0-0
Fri 1, Nov-22:00 - South Africa Telkom KnockOut
Maritzburg United vs Highlands Park

0-1

1-1
Fri 1, Nov-00:15 - Spanish Primera Division
Getafe vs Granada CF

2-0

3-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Real Betis(U19) vs CD San Felix(U19)

1-1

4-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Celta Vigo U19 vs ED Val Minor Nigran(U19)

2-0

3-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Deportivo La Coruna(U19) vs Club Bansander(U19)

0-0

1-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Lleida(U19) vs CE Europa(U19)


2-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
UD San Fernando(U19) vs Acodetti CF(U19)

1-2

1-3
Fri 1, Nov-15:30 - Spanish Primera U19
Leioa U19 vs Alaves U19

1-0

1-2
Fri 1, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Sevilla U19 vs Vazquez Cultural U19

2-0

6-0
Fri 1, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Tenerife U19 vs Ofra(U19)

3-1

5-1
Fri 1, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Rayo Vallecano U19 vs Valladolid(U19)

0-0

1-0
Fri 1, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Recreativo Huelva U19 vs CD 26 De Febrero(U19)

2-0

3-0
Fri 1, Nov-18:00 - Spanish Primera U19
CD Roda(U19) vs Elche(U19)

0-0

0-0
Fri 1, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
CD Roces(U19) vs Real Oviedo(U19)

0-3

2-3
Fri 1, Nov-19:30 - Spanish Primera U19
Malaga(U19) vs Pena Barcelonista(U19)

3-0

11-0
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Primera U19
Villarreal(U19) vs Real Murcia(U19)

4-0

5-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Segunda Division
Numancia vs Albacete

0-0

1-0
Fri 1, Nov-21:30 - Spanish Segunda Division
SD Ponferradina vs Malaga

0-0

1-0
Fri 1, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division
Cadiz vs Sporting de Gijon

1-0

3-1
Fri 1, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Osasuna B vs CD Izarra

0-0

1-0
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Amorebieta vs Unionistas de Salamanca

0-1

1-3
Fri 1, Nov-21:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Gijon Industrial vs Urraca CF

1-0

1-2
Fri 1, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Llanera vs CD Mosconia

0-0

1-0
Fri 1, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ourense vs Paiosaco

0-0

2-0
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Alondras vs Racing Villalbes

1-1

1-1
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Bergantinos CF vs CD Estradense

0-1

0-3
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Arcos CF vs Conil CF

0-0

1-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Rota vs CD Utrera

0-1

0-2
Fri 1, Nov-00:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Ecija Balompie vs UD Los Barrios


0-3
Fri 1, Nov-00:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Pozoblanco vs CD San Roque de Lepe

1-0

2-0
Fri 1, Nov-14:45 - Spanish Tercera Division 11 Balears
San Rafael vs CE Felanitx

0-0

0-1
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santa Catalina vs CE Esporles

0-0

1-1
Fri 1, Nov-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Union Viera vs Atletico Tacoronte

0-0

1-0
Fri 1, Nov-01:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs UD Ibarra

0-1

0-2
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
SFC Minerva vs Ciudad de Murcia

0-0

3-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UD Fuente de Cantos vs AD Llerenense

0-0

0-2
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Moralo CP vs CD Miajadas

0-0

1-2
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Coria vs CD Azuaga

1-1

2-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UD Montijo vs CD Diocesano

0-0

0-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Calamonte vs Extremadura B

0-1

0-2
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
EMD Aceuchal vs Arroyo Club Polideportivo

2-0

4-0
Fri 1, Nov-15:15 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Jerez Industrial CF vs CF Trujillo

1-1

1-2
Fri 1, Nov-15:15 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CP Valdivia vs Cacereno

0-2

1-4
Fri 1, Nov-00:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
RCP Valverdeno vs Olivenza

0-0

0-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Cortes vs Pena Azagresa


1-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UDC Txantrea vs CD Lourdes

2-0

4-0
Fri 1, Nov-15:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Murchante vs CD Beti Onak

0-0

0-0
Fri 1, Nov-23:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
AD San Juan vs CA Cirbonero

1-0

4-0
Fri 1, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Valle de Egues vs CD Corellano

1-0

3-1
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pena Sport vs Beti Kozkor KE

0-0

2-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Berceo vs CD Anguiano

1-2

1-5
Fri 1, Nov-21:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
UD Logrones B vs Calahorra B

1-1

2-1
Fri 1, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Casalarreina vs Oyonesa

2-0

3-1
Fri 1, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA River Ebro vs CD Arnedo

1-1

1-2
Fri 1, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Pradejon vs CD Alfaro

1-0

1-1
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CDFC La Calzada vs CD Varea

1-2

1-4
Fri 1, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs CDJ Tamarite

2-0

4-0
Fri 1, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Valdefierro vs AD Almudevar

1-0

2-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Borja vs Utebo FC

1-0

3-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Cuarte Industria vs UD Fraga

1-1

3-1
Fri 1, Nov-20:15 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Illueca vs CF Calamocha

0-1

2-1
Fri 1, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Laredo vs Bezana

0-0

1-0
Fri 1, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Atletico Albericia vs U.M. Escobedo

0-0

2-0
Fri 1, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Solares Medio Cudeyo vs CD Guarnizo


2-2
Fri 1, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UC Cartes vs Selaya FC

0-0

1-1
Fri 1, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Racing Santander B vs SD Torina

0-1

0-2
Fri 1, Nov-14:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Santutxu vs San Ignacio

1-1

1-3
Fri 1, Nov-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Portugalete vs CD Ariznabarra

1-0

3-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sociedad Deportiva Beasain vs CD Santurtzi

0-0

0-0
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Deusto vs JD Somorrostro

0-0

1-1
Fri 1, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sodupe UC vs SD Gernika

0-3

0-4
Fri 1, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Pasaia KE vs Tolosa

0-2

0-2
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Urduliz FT vs SD Balmaseda FC

0-0

1-1
Fri 1, Nov-22:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Vilafranca vs Cerdanyola del Valles

0-0

0-0
Fri 1, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Recambios Colon CD vs Silla CF

3-1

7-2
Fri 1, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Atzeneta UE vs Acero

1-0

1-0
Fri 1, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
UD Santa Marta vs Numancia B

0-1

1-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Real Jaen CF vs Alhaurin de la Torre

4-0

6-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Almeria B vs CD Huetor Tajar


1-1
Fri 1, Nov-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Vega vs Velez CF

0-1

1-3
Fri 1, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Motril CF vs Atletico Malagueno

0-2

0-2
Fri 1, Nov-00:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Linares Deportivo vs Torredonjimeno

2-0

4-0
Fri 1, Nov-00:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Loja CD vs Atletico de Porcuna

0-1

1-1
Fri 1, Nov-18:00 - Sudanese Premier League
Rabita Kosti vs Ahli Marawi


1-0
Fri 1, Nov-16:00 - Syrian League
Al Jaish Damascus vs Tishreen SC

0-0

0-1
Fri 1, Nov-16:00 - Syrian League
Al-Taliya Hama vs Jableh SC

0-0

0-0
Fri 1, Nov-16:00 - Syrian League
Al Jazeera(SYR) vs Al-Wahda Damascus

0-3

2-5
Fri 1, Nov-16:00 - Syrian League
Al Shorta Damascus vs Al-Ittihad Aleppo

0-1

0-1
Fri 1, Nov-19:59 - Syrian League
Hutteen SC vs Al Nawaeir

2-0

4-2
Fri 1, Nov-21:30 - Turkey Super Lig
Galatasaray vs Rizespor

2-0

2-0
Fri 1, Nov-14:30 - Turkey U19 League
Galatasaray(U19) vs Boluspor(U19)

2-0

4-1
Fri 1, Nov-20:45 - UAE League Professional
Al Ain vs Al Jazira(UAE)

0-0

0-0
Fri 1, Nov-18:00 - UAE League Professional
Al Wahda vs Al-Dhafra

2-1

3-1
Fri 1, Nov-18:00 - UAE League Professional
Khor Fakkan vs Al Nasr Dubai

0-0

0-1
Fri 1, Nov-18:00 - UAE U21 League
Ahli Al-Fujirah U21 vs Al-Sharjah(U21)

3-0

4-1
Fri 1, Nov-18:00 - UAE U21 League
Baniyas(U21) vs Ittihad Kalba U21

1-0

1-0
Fri 1, Nov-18:00 - UAE U21 League
Hatta Club U21 vs Al-Wasl U21

0-0

0-3
Fri 1, Nov-18:00 - UAE U21 League
Ajman(U21) vs Al Ahli Dubai(U21)

0-1

0-8
Fri 1, Nov-17:00 - Uganda Super League
SC Villa vs URA Kampala

0-1

1-1
Fri 1, Nov-17:30 - Uganda Super League
Bidco Bul Fc vs Kyetume FC

2-0

2-0
Fri 1, Nov-15:00 - Ukraine U19 Liga
Dynamo Kyiv(U19) vs FC Karpaty Lviv(U19)

1-2

2-2
Fri 1, Nov-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Karpaty Lviv(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

0-1

2-3
Fri 1, Nov-23:30 - Wales FAW Championship South
Llanelli vs Cwmamman United

1-0

1-0
Fri 1, Nov-23:45 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Newtown AFC

2-0

4-0
Fri 1, Nov-23:45 - Wales Premier League
Cardiff Metropolitan University FC vs Penybont FC

1-0

1-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.