Football Results for Sat 6, Jul 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 6, Jul 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 6, Jul-23:00 - African Nations Cup
Egypt vs South Africa

0-0

0-1
Sat 6, Jul-19:59 - African Nations Cup
Nigeria vs Cameroon

1-2

3-2
Sat 6, Jul-23:00 - America Cup
Argentina vs Chile

2-0

2-1
Sat 6, Jul-12:00 - Australia Brisbane Cup
Grange Thistle SC vs AC Carina

0-0

1-0
Sat 6, Jul-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Bayside United FC vs Taringa Rovers

1-1

2-3
Sat 6, Jul-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Belconnen United vs Cooma Tigers

1-2

2-3
Sat 6, Jul-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Weston vs Riverina Rhinos

1-1

1-1
Sat 6, Jul-06:30 - Australia Capital Territory U20
Belconnen United(U20) vs Cooma Tigers(U20)

1-0

2-0
Sat 6, Jul-10:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Valentine Phoenix vs Weston Workers Bears FC

1-1

1-3
Sat 6, Jul-11:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Hamilton Olympic vs Edgeworth Eagles FC

1-0

1-4
Sat 6, Jul-12:30 - Australia New South Wales Premier League
Sutherland Sharks vs Marconi Stallions

0-1

0-3
Sat 6, Jul-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney FC Youth vs Rockdale City Suns

0-1

3-1
Sat 6, Jul-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Mt Druitt Town Rangers FC vs Sydney United

0-0

0-0
Sat 6, Jul-09:00 - Australia New South Wales Super League
St George City vs Northern Tigers

0-1

1-1
Sat 6, Jul-10:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners FC Am vs Bankstown Berries

1-0

5-1
Sat 6, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Spirit FC vs Bonnyrigg White Eagles

0-0

1-3
Sat 6, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs North Shore Mariners

0-0

0-2
Sat 6, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Hills Brumbies

1-1

3-2
Sat 6, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Macarthur Rams

1-1

1-1
Sat 6, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Rydalmere Lions vs Western Sydney Wanderers AM

1-1

1-1
Sat 6, Jul-10:30 - Australia New South Wales U20
Sutherland Sharks(U20) vs Marconi Stallions(U20)

0-0

1-0
Sat 6, Jul-11:00 - Australia New South Wales U20
Sydney FC(U20) vs Rockdale City Suns(U20)

0-0

0-1
Sat 6, Jul-11:00 - Australia New South Wales U20
Mt Druitt Town Rangers(U20) vs Sydney United(U20)

1-1

3-2
Sat 6, Jul-11:15 - Australia Queensland National Premier Leagues
Redlands United FC vs SWQ Thunder

2-0

4-2
Sat 6, Jul-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Strikers vs Eastern Suburbs Brisbane

3-1

5-2
Sat 6, Jul-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast Knights vs Moreton Bay United

1-0

1-0
Sat 6, Jul-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Western Pride vs Sunshine Coast FC

3-0

6-0
Sat 6, Jul-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Magpies Crusaders vs Peninsula Power

1-4

1-7
Sat 6, Jul-09:00 - Australia Queensland State League U20
Redlands United FC(U20) vs SWQ Thunder(U20)

1-0

3-0
Sat 6, Jul-11:00 - Australia Queensland State League U20
Western Pride(U20) vs Sunshine Coast FC(U20)

1-0

3-1
Sat 6, Jul-11:15 - Australia Queensland State Leagues
Logan Lightning vs Rochedale Rovers

1-3

5-4
Sat 6, Jul-12:15 - Australia Queensland State Leagues
Brisbane Wolves vs Holland Park Hawks FC

2-1

2-1
Sat 6, Jul-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Riverside Olympic vs South Hobart

0-0

0-0
Sat 6, Jul-10:45 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Clarence United

4-0

4-0
Sat 6, Jul-12:00 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Hobart Olympia Warriors

1-0

2-3
Sat 6, Jul-14:30 - Australia Victorian Division 1
Melbourne City Youth vs FC Bulleen Lions

1-0

2-2
Sat 6, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Langwarrin vs Murray United FC

1-1

2-1
Sat 6, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Eastern Lions SC vs Springvale White Eagles

0-0

3-0
Sat 6, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland City vs Ballarat Red Devils

0-2

3-2
Sat 6, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs Moreland Zebras

1-1

1-2
Sat 6, Jul-09:15 - Australia Victorian Division 1
Northcote City vs Goulburn Valley Suns

1-1

1-4
Sat 6, Jul-10:00 - Australia Victorian Division 1
Manningham United Blues vs Box Hill United SC

1-1

3-1
Sat 6, Jul-11:30 - Australia Victorian Division 1
Geelong Sc vs Whittlesea Ranges FC

1-1

2-3
Sat 6, Jul-09:00 - Australia Victorian Premier League
Green Gully Cavaliers vs South Melbourne

0-0

0-0
Sat 6, Jul-11:30 - Australia Victorian Premier League
Hume City vs Port Melbourne Sharks

1-0

1-0
Sat 6, Jul-12:00 - Australia Victorian Premier League
Altona Magic vs Heidelberg United

0-0

0-1
Sat 6, Jul-13:00 - Australia Victorian Premier League
Dandenong Thunder vs Dandenong City SC

1-0

1-1
Sat 6, Jul-13:45 - Australia Victorian Premier League U20
Hume City U20 vs Port Melbourne Sharks SC U20

0-1

2-1
Sat 6, Jul-07:00 - Australia Victorian Premier League U20
Green Gully Cavaliers U20 vs South Melbourne U20

0-2

0-2
Sat 6, Jul-10:00 - Australia Victorian Premier League U20
Altona Magic U20 vs Heidelberg United U20

0-1

0-1
Sat 6, Jul-11:00 - Australia Victorian Premier League U20
Dandenong Thunder U20 vs Dandenong City SC U20

0-0

2-0
Sat 6, Jul-09:15 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Box Hill Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

1-0

1-0
Sat 6, Jul-09:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
South Melbourne Women\'s vs Southern United Women\'s

1-0

9-0
Sat 6, Jul-14:00 - Bangladesh League
Muktijoddha SKC vs Rahmatgonj MFS

0-0

0-0
Sat 6, Jul-17:00 - Bangladesh League
Mohammedan Dhaka vs Abahani Chittagong

0-0

2-0
Sat 6, Jul-17:00 - Bangladesh League
Sheikh Russel KC vs Sheikh Jamal

2-1

2-1
Sat 6, Jul-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs Naftan Novopolock

1-1

1-2
Sat 6, Jul-19:59 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs Krumkachy Minsk

0-0

0-1
Sat 6, Jul-19:59 - Belarus Pershaya Liga
Sputnik vs FK Lida

1-0

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs FK Orsha

2-0

5-0
Sat 6, Jul-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Granit Mikashevichi vs FK Ruh Brest

0-2

0-5
Sat 6, Jul-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Khimik Svetlogorsk vs Lokomotiv Gomel

0-2

0-3
Sat 6, Jul-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Smolevichi vs Smorgon FC

0-0

1-0
Sat 6, Jul-19:45 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs FC Minsk

2-2

3-2
Sat 6, Jul-18:00 - Belarus Premier League
Energetik-BGU Minsk vs Neman Grodno

0-4

2-4
Sat 6, Jul-21:45 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs Dinamo Brest

0-0

0-1
Sat 6, Jul-17:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Isloch RGUOR Minsk Women\'s vs Nadezhda SDJushor 7 Mogilev Women\'s

3-0

6-0
Sat 6, Jul-18:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
FC Minsk Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s


2-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brasileiro Aspirantes Sub 23
Goias(U23) vs Ceara(U23)

0-0

2-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Madureira(U20) vs Bangu U20

1-1

2-1
Sat 6, Jul-17:30 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Cabofriense U20 vs Volta Redonda(U20)

0-1

1-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Paulo Youth vs Oeste Youth

0-1

1-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Rio Claro Youth vs Ferroviaria SP Youth

0-0

0-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Santo Andre Youth vs Santos Youth

0-1

0-3
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Desportivo Brasil Youth vs Gremio Osasco Youth

3-0

3-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Caetano Youth vs EC Sao Bernardo Youth

0-0

4-2
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Portuguesa Youth vs Bragantino SP Youth

1-0

1-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
XV de Piracicaba Youth vs Velo Clube SP Youth

0-2

2-2
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Red Bull Brasil Youth vs Nacional Sao Paulo Youth

5-0

5-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Gremio Osasco Audax Youth vs Ituano Youth

0-2

0-6
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Gremio Novorizontino Youth vs Votuporanguense Youth

6-0

8-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Penapolense Youth vs Linense Youth

0-3

0-4
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Rio Preto Youth vs Comercial SP Youth

1-0

3-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Guarani Youth (SP) vs Primavera SP Youth

1-0

1-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Mirassol FC Youth vs Batatais Youth

1-0

1-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ponte Preta Youth vs Capivariano FC SP Youth

1-0

2-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Juventus-SP Youth vs Taubate Youth

0-0

1-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Bernardo Youth vs Agua Santa SP Youth

2-0

3-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Corinthians Youth vs Taboao da Serra Youth

4-0

6-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Botafogo SP Youth vs Sao Carlos Youth

2-0

2-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Palmeiras Youth vs Sao Bento SP Youth

1-0

3-1
Sat 6, Jul-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Joseense SP(U23) vs Marilia SP(U23)

0-0

1-1
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Carioca 2
Olaria RJ vs Artsul RJ

0-0

0-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Carioca 2
Duque de Caxias vs Serrano RJ

2-0

2-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Carioca 2
Tigres Brasil vs Barra Da Tijuca RJ

1-0

2-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Carioca 2
Goncalense/RJ vs Sao Goncalo EC RJ

2-1

3-2
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Carioca 2
Serra Macaense RJ vs Friburguense (RJ)

0-1

1-2
Sat 6, Jul-02:00 - Brazil Copa Paulista
Gremio Osasco vs EC Sao Bernardo

1-0

1-0
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Copa Paulista
Agua Santa vs Sao Caetano (SP)

0-2

1-2
Sat 6, Jul-22:00 - Brazil Copa Paulista
CA Votuporanguense SP vs Mirassol

0-0

0-0
Sat 6, Jul-23:30 - Canadian Premier League
HFX Wanderers vs York 9

0-0

1-0
Sat 6, Jul-21:00 - Canadian Premier League
Forge FC vs FC Edmonton

0-1

1-2
Sat 6, Jul-05:00 - Canadian Soccer League
CSC Mississauga vs Real Mississauga SC


1-1
Sat 6, Jul-05:00 - Canadian Soccer League
Kingsman vs Ukraine United


2-1
Sat 6, Jul-06:00 - Chatham Cup
Miramar Rangers vs Wellington Olympic

0-1

1-1
Sat 6, Jul-06:00 - Chatham Cup
Waitakere City vs Melville United

1-0

1-3
Sat 6, Jul-11:00 - Chatham Cup
Christchurch United vs Nelson Suburbs

1-1

2-1
Sat 6, Jul-23:00 - Chile Tercera Division
AC Colina vs Colchagua CD

1-1

2-2
Sat 6, Jul-13:30 - Chinese Football League Divison 1
Xinjiang Tianshan Leopard vs Guangdong Southern Tigers

1-1

2-2
Sat 6, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Beijing BSU vs Meizhou Hakka

2-1

3-1
Sat 6, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Qingdao Huanghai F.C. vs Zhejiang Greentown

1-1

1-1
Sat 6, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Inner Mongolia Zhongyou vs Sichuan Annapurna

0-0

1-0
Sat 6, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Lava Spring vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC

0-0

0-0
Sat 6, Jul-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Shijiazhuang Ever Bright FC

0-0

2-2
Sat 6, Jul-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng FC vs Zhejiang Yiteng FC

1-0

3-0
Sat 6, Jul-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Zhejiang Yiwu vs Hunan Billows

1-1

3-1
Sat 6, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Suzhou Dongwu vs Kun Shan FC

0-0

2-0
Sat 6, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Chengdu Better City FC vs Lhasa Urban Construction Investment F.C.

1-0

3-0
Sat 6, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Wuhan Three Towns FC vs Nanjing Shaye FC

1-0

1-0
Sat 6, Jul-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Jiangsu Yancheng vs Ningxia Fiery Phoenix FC

0-0

0-0
Sat 6, Jul-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Jilin Baijia FC vs Shenyang Urban

0-1

0-4
Sat 6, Jul-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Yanbian Beiguo vs Zibo Cuju F.C.

0-0

0-1
Sat 6, Jul-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Shanxi Xindu vs Qingdao Jonoon

0-1

0-1
Sat 6, Jul-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Red Lions vs Xi\'an Daxing Chongde

1-0

1-0
Sat 6, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Inner Mongolia Caoshangfei F.C. vs Taizhou Yuanda FC

0-1

0-2
Sat 6, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Baoding Rongda FC vs Hebei Elite F.C.

0-1

0-3
Sat 6, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenzhen Pengcheng vs Sichuan Jiuniu

1-0

2-1
Sat 6, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Guangxi Baoyun FC vs Hubei Chufeng Heli F.C.

1-1

2-1
Sat 6, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Yunnan Kunglu FC vs Fujian Tianxin

0-0

0-1
Sat 6, Jul-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou R&F vs Chongqing Lifan

1-1

4-2
Sat 6, Jul-15:35 - Chinese Super League
Beijing Guoan vs Wuhan Zall

1-0

3-0
Sat 6, Jul-15:35 - Chinese Super League
Shanghai SIPG F.C. vs ShenHua SVA FC

1-0

3-1
Sat 6, Jul-00:30 - Club Friendly
UTC Cajamarca vs Sport Boys Association

1-0

1-0
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Teplice vs FK Slavoj Vysehrad

1-0

1-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Halesowen Town vs Solihull Moors

0-1

1-3
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Synot Slovacko vs Trencin

1-0

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Cove Rangers vs Montrose

0-0

2-1
Sat 6, Jul-00:30 - Club Friendly
EM Deportivo Binacional vs Alianza Lima

2-0

4-1
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Odense BK vs FC Roskilde

1-0

2-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Dumbarton vs Dundee United

0-0

3-2
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Hradec Kralove vs Sparta Praha B

3-1

3-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Airdrieonians vs Cowdenbeath F.C.

1-0

3-0
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
SC Cham vs Baden

1-1

3-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Raith Rovers vs Spartans

2-0

2-0
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Zaglebie Sosnowiec vs Frydek-Mistek

0-0

1-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Stranraer F.C. vs Coleraine F.C.

0-1

0-1
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Stomil Olsztyn vs Pelikan Lowicz

1-2

5-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Barrow vs Blackburn Rovers

1-1

1-2
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
PAKSI FC vs Pecsi MFC

1-0

2-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Nuneaton Town vs Notts County

0-0

0-2
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
GKS Jastrzebie vs GKS Katowice

1-0

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Folkestone Invicta vs Dover Athletic

1-1

2-3
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Dukla Praha vs SK Slovan Varnsdorf

3-0

4-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Bromley vs Fulham XI

0-0

0-0
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Mladost Lucani vs FK Napredak Krusevac

0-1

0-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Gainsborough Trinity vs Lincoln City

0-2

0-3
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Farense vs Rochdale

1-0

1-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Leamington vs Coventry

0-3

0-4
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
SV Heimstetten vs SV Pullach

2-0

4-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Harlow Town vs Leyton Orient

0-2

0-5
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Prostejov vs MFK Dubnica

2-2

3-4
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Boreham Wood F.C. vs Arsenal

3-1

3-3
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
Dorogi FC vs FC STK 1914 Samorin

2-2

2-3
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Fraserburgh vs Peterhead

1-1

1-2
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
KFC Komarno vs Aqvital FC Csakvar

0-0

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Guiseley vs Bradford City AFC

0-1

0-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Nantwich Town vs Crewe Alexandra

1-0

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Kidsgrove Athletic vs Port Vale

0-1

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Quorn vs Loughborough Dynamo

2-2

3-5
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Hallen vs Bristol City


0-14
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Hemsworth MW vs Bradford Park Avenue

1-1

2-2
Sat 6, Jul-13:15 - Club Friendly
Kecskemeti TE vs Szegedi AK

0-1

0-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Schwarz-Weiss Essen vs RW Essen

0-1

1-4
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Shildon vs Hartlepool United FC

0-3

0-6
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Blackfield & Langley vs Eastleigh

0-0

1-1
Sat 6, Jul-13:30 - Club Friendly
Ruch Chorzow vs Stal Rzeszow

0-0

0-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Brighouse Town vs Farsley Celtic

0-3

1-3
Sat 6, Jul-22:00 - Club Friendly
Parana PR(U19) vs Atletico Paranaense(U19)

1-0

2-2
Sat 6, Jul-13:30 - Club Friendly
Cova Piedade vs Academico de Viseu

0-1

0-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Cheadle Town vs Stockport County

0-5

0-8
Sat 6, Jul-22:00 - Club Friendly
Criciuma(U20) vs Chapecoense SC(U20)

0-0

1-0
Sat 6, Jul-13:30 - Club Friendly
Rakow Czestochowa vs Wisla Plock

1-0

4-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Haringey Borough vs St Albans City

1-1

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Dorking Wanderers vs East Grinstead Town

2-0

2-1
Sat 6, Jul-22:00 - Club Friendly
Avai FC U20 (SC) vs CA Metropolitano(U20)

0-0

2-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Herne Bay vs Maidstone United

0-0

1-1
Sat 6, Jul-22:00 - Club Friendly
Nacional AC/PR(U19) vs CA Cambe(U19)

2-0

4-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Cleethorpes Town vs Grimsby Town

0-4

0-8
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
SSV Jeddeloh vs Bremer SV

4-0

5-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
FC Klingnau vs Aarau

0-5

2-7
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
HSC Hannover vs VfV 06 Hildesheim

0-1

3-1
Sat 6, Jul-22:15 - Club Friendly
NK Olimpija Ljubljana vs Partizan Belgrade

0-0

1-0
Sat 6, Jul-14:00 - Club Friendly
Dinamo Zagreb vs Gazovik Orenburg

0-1

2-2
Sat 6, Jul-14:00 - Club Friendly
Wisla Krakow vs Podbeskidzie

0-0

1-0
Sat 6, Jul-14:00 - Club Friendly
Swansea City vs Mansfield Town

1-1

2-1
Sat 6, Jul-14:00 - Club Friendly
Randers FC vs Viborg

1-0

2-0
Sat 6, Jul-14:00 - Club Friendly
Hertha BSC Berlin Am vs Torgelower SV Greif

0-1

2-1
Sat 6, Jul-14:00 - Club Friendly
Diosgyor VTK vs FK Zeleziarne Podbrezova

0-1

2-1
Sat 6, Jul-14:00 - Club Friendly
Lechia Gdansk vs Bytovia Bytow

6-1

7-1
Sat 6, Jul-14:00 - Club Friendly
FC Arouca vs Vitoria Guimaraes

1-0

2-1
Sat 6, Jul-18:15 - Club Friendly
Viktoria Berlin 1889 vs VfB Krieschow

2-0

4-1
Sat 6, Jul-18:30 - Club Friendly
Ceske Budejovice vs Viktoria Zizkov

3-0

3-0
Sat 6, Jul-18:30 - Club Friendly
Kapfenberg Superfund vs Sturm Graz

2-2

3-3
Sat 6, Jul-18:30 - Club Friendly
Nykobing FC vs HB Koge

0-1

0-1
Sat 6, Jul-18:30 - Club Friendly
Pardubice vs Vysocina Jihlava

1-2

2-2
Sat 6, Jul-18:30 - Club Friendly
Slask Wroclaw vs Slaven Belupo Koprivnica

1-0

2-0
Sat 6, Jul-14:30 - Club Friendly
Stal Mielec vs Radomiak Radom

2-0

2-0
Sat 6, Jul-18:30 - Club Friendly
MFK Karvina vs FK Pohronie

0-0

2-0
Sat 6, Jul-18:30 - Club Friendly
Sabah FK Baku vs Zira FK

2-2

5-3
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
Reading vs Southend United

1-0

2-0
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
Fulham vs Cambridge United

0-3

1-3
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
Vejle vs Esbjerg FB

1-0

1-0
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
ESTAC Troyes vs FC Villefranche Beaujolais

1-0

2-0
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
Hampton & Richmond vs Harrow Borough

0-0

1-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Servette vs Lausanne Sports

2-1

2-3
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
Niendorfer TSV vs Turkiye Wilhelmsburg

3-2

8-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
KFC Uerdingen 05 vs Arminia Bielefeld

0-1

0-2
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
Chojniczanka Chojnice vs Blekitni Stargard Szczecinski

1-1

1-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Legia Warszawa vs Pogon Siedlce

4-0

6-0
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
SV Rodinghausen vs VfL Osnabruck

1-1

1-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Le Havre vs Paris FC

1-0

4-0
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
Wacker Nordhausen vs Hallescher FC

0-0

1-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Vaduz vs SC Austria Lustenau

1-0

2-0
Sat 6, Jul-15:00 - Club Friendly
Hamburger SV III vs SC Weiche Flensburg 08 Am

1-2

7-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Brno vs FC Nitra

2-0

4-0
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Lech Poznan vs Midtjylland

1-0

2-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
VfR Aalen vs Reutlingen

0-1

1-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
FK Pribram vs FC Sellier & Bellot Vlasim

2-0

2-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Grenoble Foot 38 vs Le Puy Foot 43 Auvergne

1-0

3-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Tigres UANL vs Veracruz

1-0

1-0
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
LASK Linz vs FC Bohemians 1905

0-0

2-1
Sat 6, Jul-15:30 - Club Friendly
Tennis Borussia Berlin vs VSG Altglienicke

1-1

1-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Wuppertaler SV vs Bayer Leverkusen

0-3

0-4
Sat 6, Jul-15:30 - Club Friendly
Berliner FC Dynamo vs Lichtenberg 47

4-0

9-0
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Zaglebie Lubin vs De Graafschap

0-3

0-4
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Korona Kielce vs Vitesse Arnhem

1-0

1-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
LKS Lodz vs Kotwica Kolobrzeg

2-0

3-0
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Arka Gdynia vs Chemnitzer

0-0

2-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
AS Eupen vs Viktoria Koln

1-1

1-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Kortrijk vs Valenciennes FC

1-1

1-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
ND Mura 05 vs ND Beltinci

3-0

3-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
US Boulogne vs Lens

1-1

3-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Avranches vs Guingamp

0-0

0-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
US Orleans vs UNFP

0-2

0-2
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Slavoj Trebisov vs Kisvarda

1-1

1-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
SV Sandhausen vs Nancy

1-0

1-0
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
SSV Ulm 1846 vs FC Augsburg II


2-0
Sat 6, Jul-15:50 - Club Friendly
Sporting Braga vs UD Oliveirense

1-0

4-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
HVV Laakkwartier vs ADO Den Haag

0-7

0-10
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
SKF Sered vs MTK Budapest FC

1-1

1-1
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
Vitosha Bistritsa vs Septemvri Sofia


1-0
Sat 6, Jul-19:00 - Club Friendly
SV Linx vs SC Freiburg

0-0

0-2
Sat 6, Jul-19:30 - Club Friendly
AEK Larnaca vs Ethnikos Achnas

0-0

1-1
Sat 6, Jul-19:30 - Club Friendly
Pachuca vs UAEM Potros


1-0
Sat 6, Jul-02:45 - Club Friendly
Deportivo Municipal vs Ayacucho Futbol Club

0-0

2-1
Sat 6, Jul-19:30 - Club Friendly
Beroe vs Tsarsko Selo

3-0

3-1
Sat 6, Jul-19:30 - Club Friendly
Botev Plovdiv vs Lokomotiv Sofia

0-0

0-0
Sat 6, Jul-19:30 - Club Friendly
Arda vs Botev Galabovo

0-1

1-1
Sat 6, Jul-19:45 - Club Friendly
Slavia Sofia vs CSKA 1948 Sofia

0-1

1-3
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
Sonderjyske vs SC Weiche Flensburg 08

0-1

1-2
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
Yate Town vs Bristol Rovers

1-3

1-10
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
Bonner SC vs TSV Steinbach Haiger

0-1

0-2
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
Varbergs BoIS FC vs Norrby IF

0-1

0-3
Sat 6, Jul-05:00 - Club Friendly
Melgar vs Sport Victoria

2-0

4-0
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
SV Babelsberg 03 vs Hertha Zehlendorf

0-0

0-0
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
Havelse vs Germania Halberstadt

2-0

2-1
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
Sportfreunde Lotte vs FC Utrecht Am.


4-2
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
Concord Rangers vs Millwall

0-1

0-4
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
FSV Optik Rathenow vs Berliner AK 07

1-4

2-7
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
FC Liefering vs Bayern Munich (Am)

1-1

1-2
Sat 6, Jul-06:30 - Club Friendly
Perez Zeledon vs Tauro FC

0-0

0-1
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
Kolos Kovalivka vs Kremin Kremenchuk

1-0

2-1
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
FSV Union Furstenwalde vs Eintracht Mahlsdorf

1-1

1-2
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
TuS Haltern vs SC Velbert

1-1

4-1
Sat 6, Jul-16:00 - Club Friendly
FC Giessen vs Eintracht Stadtallendorf

1-2

2-2
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
Spartak Trnava vs Slavia Praha

0-1

0-3
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
CSKA Sofia vs Vihren Sandanski

1-0

3-0
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
FC Sochaux-Montbeliard vs Yverdon

0-0

0-0
Sat 6, Jul-16:15 - Club Friendly
SV Waldhof Mannheim vs Fola Esch

2-0

4-0
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
AJ Auxerre vs Bourg Peronnas

1-0

2-1
Sat 6, Jul-16:15 - Club Friendly
Parkgate vs Rotherham United

0-4

0-7
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
F91 Dudelange vs Excelsior Virton

0-1

4-3
Sat 6, Jul-16:30 - Club Friendly
Standard Liege vs PFC Oleksandria

1-2

2-2
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
FC Thun vs St. Gallen

1-1

1-5
Sat 6, Jul-16:30 - Club Friendly
Preuben Munster vs FC Groningen

0-1

0-3
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
NK Celje vs Krylya Sovetov Samara

0-1

1-2
Sat 6, Jul-16:30 - Club Friendly
VPV Purmersteijn vs Volendam

0-1

0-6
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
Mattersburg vs Lafnitz

0-0

0-0
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
FC Fastav Zlin vs FK Senica

1-0

3-0
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
Chamois Niortais vs SO Cholet

0-1

1-3
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
Clermont Foot vs Rodez AF

1-0

2-0
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
Stade Lavallois MFC vs Caen

0-0

1-1
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
Mjallby AIF vs Fremad Amager

2-1

2-2
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
Rohrbach Mattersburg vs Siegendorf

0-3

1-4
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
TSV Hartberg vs Hannover 96

0-0

2-0
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
FK Rad Beograd vs Spartak Subotica

0-1

0-2
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
SV Wurmla vs St.Polten

0-1

0-3
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
FK Velez Mostar vs Sloboda Tuzla

0-0

0-0
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
HNK Gorica vs Tabor Sezana

0-0

1-0
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
FCM Traiskirchen vs Floridsdorfer AC

1-1

1-3
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
SV Wilden vs Grazer AK

4-1

7-2
Sat 6, Jul-19:59 - Club Friendly
TB Uphusen vs Werder Bremen (Am)

0-1

0-6
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Willem II vs KV Oostende

1-1

2-1
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Royal Antwerp FC vs 1. FC Magdeburg

0-0

1-1
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Darlington vs Motherwell FC

0-2

0-3
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
FC Nordsjaelland vs PAOK Saloniki

0-1

0-3
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Trelleborgs FF vs Silkeborg IF

1-1

1-2
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Linfield FC vs St. Johnstone

1-1

2-4
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
FC Dordrecht 90 vs Feyenoord Rotterdam

0-0

1-2
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Albion Rovers FC vs Hamilton Academical FC

0-1

1-3
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Glenavon FC vs Hearts

1-0

2-1
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Bahlinger SC vs SV Sandhausen

0-1

2-2
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Faversham Town vs Gillingham

0-4

1-9
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
FC Memmingen vs FV Ravensburg


1-1
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
BSV Rehden vs Fortuna Dusseldorf II

3-0

3-1
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
FC Schweinfurt vs Saarbrucken

1-1

1-2
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Audax Rio RJ vs Nova Cidade RJ

0-0

4-0
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Penybont FC vs Ammanford

2-0

2-1
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
SpVg Schonnebeck vs Wattenscheid

2-1

3-2
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
SC Paderborn 07 B vs FC Schalke 04 II

0-0

1-0
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
FK Kvant Obninsk vs Irtysh 1946 Omsk

3-0

4-3
Sat 6, Jul-17:00 - Club Friendly
Blau Weiss Zorbau vs Chemie Leipzig

0-3

1-4
Sat 6, Jul-17:15 - Club Friendly
FC Thun vs SC Kriens

0-0

0-3
Sat 6, Jul-17:15 - Club Friendly
SC Paderborn 07 vs Ipswich

3-1

3-2
Sat 6, Jul-17:15 - Club Friendly
SV Eichede vs HB Koge

0-1

0-2
Sat 6, Jul-17:20 - Club Friendly
SV Schalding Heining vs SSV Jahn Regensburg

0-1

0-1
Sat 6, Jul-11:00 - Club Friendly
FC Maritsa Plovdiv vs Ludogorets Razgrad II

0-1

0-1
Sat 6, Jul-17:30 - Club Friendly
Union Berlin vs Brondby

0-0

2-1
Sat 6, Jul-17:30 - Club Friendly
Rapid Wien vs FK Baumit Jablonec

1-1

2-1
Sat 6, Jul-17:30 - Club Friendly
Saturn vs Torpedo Vladimir

0-1

0-3
Sat 6, Jul-11:15 - Club Friendly
Academica Clinceni vs Concordia Chiajna

1-0

3-0
Sat 6, Jul-11:45 - Club Friendly
Shirak vs Lori Vanadzor

0-1

1-1
Sat 6, Jul-20:10 - Club Friendly
Zemun vs FK Bezanija

3-0

3-0
Sat 6, Jul-20:15 - Club Friendly
NK Rudar Velenje vs FK Vozdovac

0-0

1-0
Sat 6, Jul-20:15 - Club Friendly
Sporting Cristal vs Univ. Cesar Vallejo

0-1

1-1
Sat 6, Jul-20:30 - Club Friendly
Lorient vs Concarneau

1-0

2-0
Sat 6, Jul-20:30 - Club Friendly
FK Pirmasens vs Borussia Neunkirchen

2-0

3-3
Sat 6, Jul-20:30 - Club Friendly
Mladost Lucani vs Borac Banja Luka

0-0

1-0
Sat 6, Jul-20:30 - Club Friendly
FK Metalac Gornji Milanovac vs Zvijezda 09 Brgule

1-0

1-1
Sat 6, Jul-12:00 - Club Friendly
Gornik Leczna vs Stal Stalowa Wola

0-0

1-0
Sat 6, Jul-20:30 - Club Friendly
SV Rochling Volklingen vs Saar 05 Saarbrucken

0-0

0-0
Sat 6, Jul-12:00 - Club Friendly
Zlate Moravce vs FC Artmedia Petrzalka

2-1

2-2
Sat 6, Jul-12:00 - Club Friendly
FK Rad Beograd vs Zlatibor Cajetina

0-0

1-1
Sat 6, Jul-12:00 - Club Friendly
Odra Opole vs GKS Belchatow

1-1

2-2
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
Lommel SK vs FC Eindhoven

3-0

3-1
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
Cercle Brugge vs AS Monaco

1-2

1-4
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
Peterborough United vs St. Mirren

2-0

2-0
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
KMSK Deinze vs Zulte Waregem

0-1

0-2
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
G.D. Chaves vs Aves

1-1

2-1
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
Oud Heverlee Leuven vs KV Mechelen

3-1

4-4
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
K.F.C.O. Beerschot Wilrijk vs KFC Duffel

1-0

2-0
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
SV Feldkirchen vs SK Austria Klagenfurt

0-3

0-4
Sat 6, Jul-21:00 - Club Friendly
FVC vs SC Cambuur

0-3

0-4
Sat 6, Jul-12:30 - Club Friendly
LKS Lodz vs GKS Tychy

0-1

2-1
Sat 6, Jul-12:30 - Club Friendly
Spisska Nova Ves vs MSK Zilina B

1-3

2-3
Sat 6, Jul-12:30 - Club Friendly
Lisen vs Unicov

0-0

1-1
Sat 6, Jul-12:30 - Club Friendly
Sandecja Nowy Sacz vs Znicz Pruszkow

2-1

2-4
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Gent vs Aris Salonica

1-0

3-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Aberdeen vs Inverness C.T.

0-0

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
VfL Wolfsburg vs Hansa Rostock

2-0

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Zurich vs VfB Stuttgart

2-2

3-5
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Preston North End vs Bamber Bridge

2-0

2-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Dunfermline vs Hibernian FC

1-0

1-3
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Grasshoppers vs FC Schaffhausen

1-0

4-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
AZ Alkmaar vs Club Brugge

2-0

5-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Tranmere Rovers vs Livingston F.C.

0-1

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Red Bull Salzburg vs Arsenal Tula

0-1

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Yeovil Town vs Stratford Town

2-0

2-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Carl Zeiss Jena vs Usti nad Labem

0-0

0-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Chester FC vs Wigan Athletic

1-3

1-7
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Forfar Athletic vs Greenock Morton

1-0

1-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Rheindorf Altach vs FC Dornbirn

1-0

2-0
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Winterthur vs YF Juventus Zurich


5-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Piast Gliwice vs Miedz Legnica

4-1

7-1
Sat 6, Jul-00:15 - Club Friendly
Real Garcilaso vs Academia Deportiva Cantolao

2-0

3-1
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Alfreton Town vs Walsall

1-1

2-1
Sat 6, Jul-13:00 - Club Friendly
FC Wil 1900 vs Bruhl SG

1-3

6-4
Sat 6, Jul-18:00 - Club Friendly
Vauxhall Motors vs Curzon Ashton FC

0-1

3-1
Sat 6, Jul-04:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Tecnico Universitario

2-1

6-2
Sat 6, Jul-20:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs America de Quito

2-0

2-1
Sat 6, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga
Rakvere JK Tarvas vs JK Tallinna Kalev II

1-1

1-2
Sat 6, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga
Kohtla-Jarve JK Jarve vs FC Elva

0-1

0-1
Sat 6, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs Nomme JK Kalju II

2-1

3-1
Sat 6, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Viimsi MRJK vs Voru JK

1-0

1-3
Sat 6, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Pohja-Tallinna JK Volta vs Vandra JK Vaprus

1-1

1-4
Sat 6, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Parnu JK vs Paide Linnameeskond B

0-0

3-0
Sat 6, Jul-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Viljandi JK Tulevik vs Tartu JK Tammeka

0-0

0-1
Sat 6, Jul-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Levadia Tallinn vs FC Flora Tallinn

0-1

1-2
Sat 6, Jul-13:30 - Euro Beach Soccer League
Norway Beach Soccer vs Georgia Beach Soccer


3-6
Sat 6, Jul-22:30 - Euro Beach Soccer League
Portugal Beach Soccer vs Ukraine Beach Soccer


3-1
Sat 6, Jul-14:45 - Euro Beach Soccer League
Bulgaria Beach Soccer vs Denmark Beach Soccer


4-3
Sat 6, Jul-16:00 - Euro Beach Soccer League
Switzerland Beach Soccer vs Poland Beach Soccer


6-6
Sat 6, Jul-17:30 - Euro Beach Soccer League
Russia Beach Soccer vs Turkey Beach Soccer


5-2
Sat 6, Jul-21:15 - Euro Beach Soccer League
Spain Beach Soccer vs Azerbaijan Beach Soccer


6-0
Sat 6, Jul-19:00 - FIFA Women\\\'s World Cup
England Women\'s vs Sweden Women\'s

1-2

1-2
Sat 6, Jul-16:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
HPS Helsinki Women\'s vs Hertta Women\'s

0-0

1-0
Sat 6, Jul-14:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Idrottsklubben Myran Women\'s vs HJK Helsinki Women\'s

0-1

0-1
Sat 6, Jul-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
KuPS Women\'s vs TPS Turku Women\'s

2-0

4-0
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Aland Women\'s vs ONS Women\'s

2-0

2-0
Sat 6, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JaPS vs PEPO

0-0

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JIPPO vs FC Viikingit

1-1

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Kiffen vs Klubi 04

1-2

1-3
Sat 6, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahden Reipas vs NJS Nurmijarvi

1-1

1-1
Sat 6, Jul-20:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs PK-37

2-0

3-0
Sat 6, Jul-20:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
SC KuFu-98 vs Jakobstads Bollklubb

1-0

4-1
Sat 6, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
SJK Akatemia vs RoPS Rovaniemi B

3-0

5-1
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Veikkausliga
RoPS Rovaniemi vs IFK Mariehamn

0-2

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Veikkausliga
FC Honka vs KuPS

0-1

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Veikkausliga
KPV vs VPS Vaasa

1-0

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Ykkonen
Mypa vs Ekenas IF Fotboll

0-1

0-3
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Ykkonen
Jaro vs KTP Kotka

2-1

3-2
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs TPV Tampere

2-2

3-3
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Ykkonen
MuSa vs FC Haka

1-0

1-5
Sat 6, Jul-18:00 - Finland Ykkonen
AC Kajaani vs TPS Turku

0-0

0-1
Sat 6, Jul-18:20 - Georgia Pirveli Liga
FC Telavi vs Baia Zugdidi

0-0

2-0
Sat 6, Jul-19:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Shevardeni vs Guria Lanchkhuti

1-1

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Tskhinvali vs FC Gagra

0-2

2-2
Sat 6, Jul-19:59 - Iceland Division 1
Throttur Reykjavik vs Magni Grenivik

4-0

7-0
Sat 6, Jul-00:00 - Iceland Division 1
Vikingur Olafsvik vs UMF Afturelding

0-0

2-0
Sat 6, Jul-19:00 - Iceland Division 2
Vestri vs Leiknir F

0-0

1-0
Sat 6, Jul-18:00 - Iceland Division 2
Fjardabyggd vs KF Gardabaer

1-1

3-1
Sat 6, Jul-18:00 - Iceland Division 2
Volsungur Husavik vs UMF Selfoss

1-0

2-1
Sat 6, Jul-19:59 - Iceland Division 3
Reynir Sandgerdi vs KF Fjallabyggdar

1-4

1-5
Sat 6, Jul-18:00 - Iceland Division 3
Kordrengir vs Sindri

3-0

4-2
Sat 6, Jul-00:00 - Iceland Division 3
Alftanes vs KH Hlidarendi

2-2

2-3
Sat 6, Jul-00:00 - Iceland Division 3
Vaengir Jupiters vs Skallagrimur

1-0

1-0
Sat 6, Jul-19:59 - Iceland Premier Division
IBV Vestmannaeyjar vs KR Reykjavik

0-1

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Iceland Premier Division
IA Akranes vs Fylkir

1-0

2-0
Sat 6, Jul-15:30 - Indonesia Liga 1
PSIS Semarang vs Persela Lamongan

0-0

2-0
Sat 6, Jul-12:30 - Indonesia Cup
Borneo F.C. vs Persija Jakarta

0-1

1-1
Sat 6, Jul-13:00 - Indonesia Liga 2
PSMS Medan vs Perserang Serang

0-1

3-2
Sat 6, Jul-10:15 - Indonesia Liga 2
PSBS Biak vs Madura FC

0-0

1-0
Sat 6, Jul-17:30 - Indonesia Liga 2
Persiraja Banda Aceh vs Cilegon United

0-1

2-1
Sat 6, Jul-12:00 - Indonesia Liga 2
Martapura FC vs Persatu Tuban

0-0

1-0
Sat 6, Jul-12:30 - Indonesia Liga 2
Persita Tangerang vs PSPS Pekanbaru

3-0

5-0
Sat 6, Jul-12:30 - Indonesia Liga 2
Persis Solo FC vs Persik Kediri

0-0

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Iraqi League
Baghdad vs Al Semawah

0-1

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Iraqi League
Erbil SC vs Al Karkh

0-0

1-0
Sat 6, Jul-18:00 - Iraqi League
Al-Naft vs Naft Misan

1-1

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Iraqi League
Alsinaat Alkahrabaiya vs Naft Al Junoob

1-0

1-0
Sat 6, Jul-19:00 - Iraqi League
Al Talaba vs Al Kahrabaa

0-0

0-0
Sat 6, Jul-08:00 - Japan Futsal League
Shriker Osaka Futsal vs Shonan Bellmare Futsal

1-2

2-5
Sat 6, Jul-09:00 - Japan Futsal League
voscuore sendai Futsal vs Fugador Sumida Futsal


1-1
Sat 6, Jul-10:00 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Fuchu Athletic FC Futsal

0-1

1-2
Sat 6, Jul-12:30 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Nagoya oceans Futsal

0-3

0-7
Sat 6, Jul-12:00 - Japan Women League Cup
JEF United Ichihara Women\'s vs Urawa Reds Women\'s

0-1

0-1
Sat 6, Jul-12:00 - Japan Women League Cup
Nagano Parceiro Women\'s vs Albirex Niigata Women\'s

1-1

2-2
Sat 6, Jul-10:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
AS Elfen Sayama Women\'s vs Yamato Sylphid Women\'s

1-0

1-0
Sat 6, Jul-10:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Ehime FC Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s

0-2

0-2
Sat 6, Jul-13:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Vissel Kobe

1-1

2-1
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Vegalta Sendai

1-0

1-0
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Jubilo Iwata

2-0

2-0
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Oita Trinita

0-0

1-0
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sanfrecce Hiroshima vs Cerezo Osaka

0-1

1-1
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs Yokohama FC

1-2

2-3
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Omiya Ardija

1-1

2-1
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs FC Gifu

0-2

1-3
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
FC Ryukyu vs Tochigi SC

2-0

3-0
Sat 6, Jul-13:00 - Japanese League Division 3
Giravanz Kitakyushu vs AC Nagano Parceiro

1-0

2-2
Sat 6, Jul-13:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs Cerezo Osaka(U23)

1-1

2-3
Sat 6, Jul-14:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Azul Claro Numazu

0-0

2-1
Sat 6, Jul-12:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Vanraure Hachinohe FC

1-0

1-0
Sat 6, Jul-12:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Kataller Toyama

0-1

1-1
Sat 6, Jul-14:00 - K-National League
Changwon City vs Gangneung

0-0

0-1
Sat 6, Jul-14:00 - K-National League
Cheonan City FC vs Daejeon Korail

0-0

1-0
Sat 6, Jul-12:00 - K-National League
Gyeongju KHNP vs Gimhae City FC

0-0

0-2
Sat 6, Jul-14:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuz vs FK Kaspiy Aktau

1-3

1-4
Sat 6, Jul-14:00 - Kazakhstan Division 1
Astana B vs Zhetysu B

0-1

0-3
Sat 6, Jul-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kyzylzhar Petropavlovsk vs Akademiya Ontustik

0-0

5-0
Sat 6, Jul-16:00 - Kazakhstan Division 1
Aktobe Zhas vs Baykonur

0-1

0-2
Sat 6, Jul-16:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs Maqtaaral

2-0

4-0
Sat 6, Jul-16:00 - Kazakhstan Division 1
Kyran Shymkent vs Altay FK

0-3

1-4
Sat 6, Jul-18:00 - Kazakhstan Division 1
FC Akzhayik vs Kairat Academy

1-1

2-1
Sat 6, Jul-16:00 - Kazakhstan Super League
Taraz vs FK Aktobe

1-0

1-1
Sat 6, Jul-17:00 - Kazakhstan Super League
Irtysh Pavlodar vs Okzhetpes

0-0

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs FC Zhetysu Taldykorgan

1-0

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Kazakhstan Super League
Kaisar Kyzylorda vs FC Shakhtyor Karagandy

2-1

2-2
Sat 6, Jul-14:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Gyeongju Citizen FC

2-0

2-0
Sat 6, Jul-11:00 - Korea K3 League
Pyeongchang FC vs Yeoju Sejong

1-3

1-5
Sat 6, Jul-11:00 - Korea K3 League
Jeonju Citizen FC vs Jungnang Chorus Mustang FC


1-2
Sat 6, Jul-12:00 - Korea K3 League
Goyang FC vs Seoul United

4-0

5-0
Sat 6, Jul-12:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Ulsan Citizen

1-1

1-1
Sat 6, Jul-12:00 - Korea K3 League
Paju Citizen FC vs Hwaseong FC

0-1

1-2
Sat 6, Jul-12:00 - Korea K3 League
Gimpo FC vs Yangpyeong


0-2
Sat 6, Jul-12:00 - Korea K3 League
Pyeongtaek Citizen vs Cheongju Jikji FC

0-1

0-1
Sat 6, Jul-13:00 - Korea K3 League
Icheon Citizen FC vs Pocheon FC

0-1

1-2
Sat 6, Jul-13:00 - Korea K3 League
Siheung City vs Chungju Citizen

1-0

1-0
Sat 6, Jul-14:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Incheon United FC

0-0

1-0
Sat 6, Jul-14:00 - Korea League 1
FC Seoul vs Gangwon FC

1-1

2-2
Sat 6, Jul-14:00 - Korea League 1
Sangju Sangmu FC vs Pohang Steelers

1-0

1-1
Sat 6, Jul-14:30 - Korea League 1
Daegu FC vs Gyeongnam FC

0-0

1-1
Sat 6, Jul-14:00 - Korea League 2
Busan I\'Park vs Seoul E-Land FC

2-1

3-1
Sat 6, Jul-14:00 - Korea League 2
Gwangju Football Club vs Ansan Greeners FC

1-0

1-0
Sat 6, Jul-19:59 - Latvia - 1. Division
Rigas Futbola skola vs Jelgava

1-0

2-0
Sat 6, Jul-18:00 - Latvia - 1. Division
FK Ventspils vs Metta/LU Riga

1-0

2-1
Sat 6, Jul-16:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs FK Auda Riga

0-2

1-2
Sat 6, Jul-19:59 - Latvia - 2. Division
Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs FK Smiltene BJSS

0-3

0-4
Sat 6, Jul-18:00 - Latvia - 2. Division
Tukums-2000 vs New Project

0-0

1-0
Sat 6, Jul-15:00 - Lithuania - 2. Division
FK Jonava vs Atmosfera Mazeikiai

0-0

4-2
Sat 6, Jul-15:00 - Lithuania - 2. Division
FC Pakruojis vs Banga Gargzdai

0-0

0-1
Sat 6, Jul-18:00 - Lithuania - 2. Division
Kupiskis vs Dziugas Telsiai

0-0

1-1
Sat 6, Jul-16:15 - Malaysia Premier League
Sarawak vs Negeri Sembilan Matrix

2-2

2-4
Sat 6, Jul-17:00 - Malaysia Premier League
Terengganu B vs Pulau Penang FA

0-0

0-0
Sat 6, Jul-17:00 - Malaysia Premier League
UiTM FC vs PDRM FA

1-1

1-2
Sat 6, Jul-17:00 - Malaysia Super League
PB Pahang vs Kuala Lumpur

0-0

2-0
Sat 6, Jul-17:00 - Malaysia Super League
Perak vs Johor Darul Takzim

0-1

0-3
Sat 6, Jul-17:00 - Malaysia Super League
Petaling Jaya City vs Melaka FC

1-2

1-2
Sat 6, Jul-19:00 - Moldova Cup
FCM Ungheni vs FC Sfintul Gheorghe

0-0

0-2
Sat 6, Jul-19:00 - Moldova Division 2
FC Singerei vs FC Zaria Balti

3-1

7-2
Sat 6, Jul-13:30 - Myanmar National League
Magway vs Hantharwady United

0-0

2-0
Sat 6, Jul-13:00 - Myanmar National League
Yangon United vs Yadanarbon FC

0-0

1-0
Sat 6, Jul-13:00 - Myanmar National League
Shan United vs Dagon FC

3-1

4-2
Sat 6, Jul-18:00 - Norway 2 Division A
Stjordals Blink vs Kvik Halden

1-0

3-1
Sat 6, Jul-18:00 - Norway 2 Division A
Brattvag vs Nardo FK

0-0

1-0
Sat 6, Jul-16:00 - Norway 3. Divisjon
Stabaek B vs Spjelkavik

0-0

2-0
Sat 6, Jul-17:00 - Norway 3. Divisjon
Start Kristiansand B vs Viking B

0-2

0-9
Sat 6, Jul-17:00 - Norway 3. Divisjon
Sparta Sarpsborg 2 vs SK Herd

0-0

3-0
Sat 6, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Lorenskog vs Arvoll

1-0

4-1
Sat 6, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Staal Jorpeland vs Flint

2-1

4-1
Sat 6, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Brodd vs Flekkeroy

1-1

2-2
Sat 6, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Norild vs Tonsberg FK

0-1

0-3
Sat 6, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Krakeroy IL vs Nordstrand

0-0

2-1
Sat 6, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Storm BK vs Donn

0-1

0-2
Sat 6, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Trinidense vs Sportivo Iteno

0-0

0-1
Sat 6, Jul-18:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs 3 de Febrero

0-0

3-0
Sat 6, Jul-21:00 - Romania Super Cup
CFR Cluj vs FC Viitorul Constanta

0-0

0-1
Sat 6, Jul-19:59 - Russia Super Cup
Zenit St.Petersburg vs Lokomotiv Moscow

1-1

2-3
Sat 6, Jul-03:00 - Serie C - Brazil
Santa Cruz (PE) vs Ferroviario CE

0-0

0-2
Sat 6, Jul-13:30 - Singapore Premier League
Young Lions vs Albirex Niigata FC

0-1

1-2
Sat 6, Jul-14:00 - Singapore Premier League
Singapore Warriors vs DPMM FC

1-2

3-3
Sat 6, Jul-08:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Western Strikers SC

2-0

2-2
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Cumberland United FC vs Sturt Lions

0-1

1-3
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Playford City Patriots vs West Torrens Birkalla

0-0

2-0
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Salisbury United vs Adelaide Victory

0-1

2-4
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Fulham United FC vs Modbury Jets

1-0

1-1
Sat 6, Jul-12:30 - South Australian Premier League
Seaford Rangers vs Noarlunga United

0-0

2-0
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs Para Hills Knights

1-0

3-0
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Super League
North Eastern Metrostars vs Croydon Kings

1-2

1-4
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Raiders SC vs West Adelaide SC

1-1

4-1
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Blue Eagles vs Adelaide Olympic

0-2

0-4
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs Adelaide City FC

2-1

3-3
Sat 6, Jul-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Comets FC vs South Adelaide Panthers

3-0

6-0
Sat 6, Jul-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Comets FC Reserve vs South Adelaide Panthers Reserve

1-0

2-0
Sat 6, Jul-07:15 - South Australian Super League Reserves
Campbelltown City SC Reserve vs Adelaide City FC Reserve

0-0

2-3
Sat 6, Jul-07:15 - South Australian Super League Reserves
North Eastern Metrostars Reserve vs Croydon Kings Reserve

1-1

2-3
Sat 6, Jul-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Raiders SC Reserve vs West Adelaide SC Reserve

3-0

4-0
Sat 6, Jul-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide United FC Reserve vs Para Hills Knights Reserve

0-1

1-2
Sat 6, Jul-17:00 - Swden Women Division 2
AIK Solna Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

5-0

7-0
Sat 6, Jul-17:00 - Swden Women Division 2
Kvarnsvedens IK Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

1-1

4-2
Sat 6, Jul-17:00 - Swden Women Division 2
Asarums IF FK Women\'s vs Borgeby FK Wowen\'s

0-1

1-1
Sat 6, Jul-17:00 - Swden Women Division 2
Lidkopings FK Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

0-2

2-3
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs Karlstad BK

0-2

0-5
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs Carlstad United BK

1-2

2-2
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Rynninge IK vs IF Sylvia

0-0

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Akropolis IF vs Sandvikens IF

1-0

1-3
Sat 6, Jul-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlslunds IF HFK vs Team Thoren FF

1-0

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Kristianstads FC vs Ljungskile SK

0-2

2-3
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Landskrona BoIS

0-0

1-2
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs Atvidabergs FF

1-0

3-0
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Torslanda IK vs Vanersborgs IF

1-1

3-1
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Uddevalla vs Orebro Syrianska IF

0-0

0-1
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs Kvarnsvedens IK

1-0

3-1
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Mora FK vs Kungsangens IF

0-0

3-1
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Sandviks IK vs Ytterhogdal IK

0-3

1-7
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFK Hassleholm vs IFK Berga

0-0

3-0
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Husqvarna FF vs Osterlen FF

3-1

3-2
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska IF i Norrkoping vs Assyriska FF Sodertalje

1-0

2-0
Sat 6, Jul-18:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Arameisk-Syrianska IF vs Motala AIF FK

0-0

0-1
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Stafsinge IF vs KSF Prespa Birlik

1-2

1-3
Sat 6, Jul-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hittarps IK vs Onsala BK

1-2

2-4
Sat 6, Jul-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Olympic Malmo vs FC Rosengard

0-0

3-0
Sat 6, Jul-16:00 - Sweden Div 3
Eskilstuna City FK vs FOC Farsta

3-0

5-0
Sat 6, Jul-18:00 - Swedish Allsvenskan
IFK Goteborg vs GIF Sundsvall

2-0

2-1
Sat 6, Jul-17:00 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs AIK Solna

0-0

0-1
Sat 6, Jul-17:00 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs Ostersunds FK

0-0

1-1
Sat 6, Jul-21:00 - Swedish Allsvenskan
Malmo FF vs Orebro

1-1

2-1
Sat 6, Jul-14:45 - Thai League 1
Sukhothai FC vs Chiangmai FC

0-2

1-2
Sat 6, Jul-15:00 - Thai League 1
PTT Rayong FC vs PT Prachuap F.C.

2-0

3-1
Sat 6, Jul-16:00 - Thai League 1
Chainat Hornbill FC vs Trat FC

2-0

3-2
Sat 6, Jul-17:00 - Thai League 1
Ratchaburi Mitr Phol vs Port FC

0-1

1-1
Sat 6, Jul-14:45 - Thai League 2
MOF Customs United vs Army United FC

0-0

3-3
Sat 6, Jul-15:00 - Thai League 2
Nong Bua Pitchaya vs Air Force Central

0-0

0-0
Sat 6, Jul-16:00 - Thai League 2
Police Tero vs Ayutthaya United

1-0

4-1
Sat 6, Jul-16:00 - Thai League 2
Lampang FC vs Samut Sakhon

1-0

1-1
Sat 6, Jul-17:00 - Thai League 2
JL Chiangmai United FC vs Sisaket FC

0-1

1-1
Sat 6, Jul-15:00 - Thai League 3
Nakhon Pathom United vs Kasem Bundit University FC

1-0

1-1
Sat 6, Jul-15:00 - Thai League 3
Bangkok FC vs Chiangrai FC

2-0

2-1
Sat 6, Jul-16:00 - Thai League 3
Khonkaen United vs Ang Thong FC

2-0

3-1
Sat 6, Jul-22:00 - Uruguay Segunda Division
Bella Vista vs Tacuarembo

0-0

1-1
Sat 6, Jul-22:00 - Uruguay Segunda Division
CA Atenas vs CA Rentistas

1-1

1-2
Sat 6, Jul-22:00 - Uruguay Segunda Division
Deportivo Maldonado vs Villa Espanola

0-1

1-1
Sat 6, Jul-17:05 - Uruguay Segunda Division
IA Sud America vs CA Villa Teresa

0-1

0-1
Sat 6, Jul-19:59 - Uruguay U19 League
El Tanque Sisley(U19) vs Basanez(U19)

3-0

3-4
Sat 6, Jul-17:00 - Uruguay U19 League
Defensor(U19) vs Danubio(U19)

0-0

0-3
Sat 6, Jul-17:00 - Uruguay U19 League
Miramar Misiones(U19) vs Wanderers(U19)

2-1

3-3
Sat 6, Jul-03:00 - USA National Premier Soccer League
Erie Commodores vs Buffalo(USA)

1-0

2-2
Sat 6, Jul-03:30 - USA National Premier Soccer League
Detroit City vs Grand Rapids

0-1

1-1
Sat 6, Jul-03:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
North Carolina Courage Women\'s vs Houston Dash Women\'s

3-2

5-2
Sat 6, Jul-07:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Portland Thorns FC Women\'s vs Seattle Reign Women\'s

0-0

0-1
Sat 6, Jul-03:00 - USA United Women\\\'s Soccer
Connecticut Fusion Women\'s vs New Jersey Copa Women\'s

1-0

3-0
Sat 6, Jul-03:00 - USA USL League Two
Manhattan SC vs Portland Phoenix

1-0

2-1
Sat 6, Jul-05:30 - USA USL League Two
Park City Red Wolves vs Ogden City SC

1-2

2-3
Sat 6, Jul-06:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Los Angeles Salsa Women\'s vs Golden State Villa Women\'s

0-2

0-2
Sat 6, Jul-03:00 - USL Championship
New York Red Bulls B vs Ottawa Fury

0-1

1-1
Sat 6, Jul-18:00 - Uzbekistan League Cup
Metallurg Bekobod vs Qizilqum Zarafshon

0-1

0-1
Sat 6, Jul-19:00 - Uzbekistan League Cup
Sogdiana Jizzakh vs Termez Surkhon

1-1

2-1
Sat 6, Jul-17:30 - Uzbekistan League Cup
Shortan Guzar vs Dinamo Samarqand

0-1

2-1
Sat 6, Jul-13:00 - Vietnam First Division
Hue FC vs TTBD Phu Dong

2-0

2-0
Sat 6, Jul-14:00 - Vietnam First Division
Dong Tam Long An vs XSKT Can Tho

0-1

0-1
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Division 1
Morley-Windmills vs Subiaco AFC

1-5

2-7
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Division 1
Forrestfield United vs Ashfield SC

1-1

1-1
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Division 1
Joondalup United vs Fremantle City

1-1

1-2
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Division 1
UWA Nedlands vs Mandurah City

0-0

1-2
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Division 1
Gwelup Croatia SC vs Western Knights

0-0

0-2
Sat 6, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Balcatta(U20) vs Inglewood United(U20)


3-1
Sat 6, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Stirling Lions(U20)

3-1

5-2
Sat 6, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth S.C(U20) vs Perth Glory FC(U20)

4-1

5-4
Sat 6, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Floreat Athena(U20)

0-1

1-1
Sat 6, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Bayswater City(U20)


2-5
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Floreat Athena

0-2

0-3
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Bayswater City

0-0

0-3
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Stirling Lions

0-0

1-1
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Sorrento F.C. vs Rockingham City

2-0

3-0
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Perth S.C vs Perth Glory FC Am

1-0

5-0
Sat 6, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Balcatta vs Inglewood United

0-1

0-1
Sat 6, Jul-19:59 - Woman\\\'s World University Football Tournament
Korea Republic University Women\'s vs Brazil University Women\'s

2-0

3-3
Sat 6, Jul-19:59 - Woman\\\'s World University Football Tournament
South Africa University Women\'s vs Canada University Women\'s

0-1

0-1
Sat 6, Jul-19:59 - Woman\\\'s World University Football Tournament
China University Women\'s vs Russia University Women\'s

0-0

0-1
Sat 6, Jul-19:59 - Woman\\\'s World University Football Tournament
USA University Women\'s vs Japan University Women\'s

1-1

1-2
Sat 6, Jul-16:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chicken Inn vs Mushowani Stars

0-1

3-1
Sat 6, Jul-16:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Manica Diamonds

1-0

1-0
Sat 6, Jul-16:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
ZPC Kariba vs Caps United FC

0-0

1-0
Sat 6, Jul-16:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Ngezi Platinum Stars vs Highlanders FC

0-0

1-1
Sat 6, Jul-16:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Yadah vs Black Rhinos FC

0-0

0-0
Sat 6, Jul-16:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Herentals College vs Triangle FC

0-1

0-2
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.